חוטי חשמל

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום,

בעקבות המלצות של חברים שונים, רכשתי 3 חוטים 2.5 קווראדט (מנחושת מצופים בכסף עם בידוד טפלון) על מנת לסלול קו ייעודי למערכת מארון החשמל.

קראתי בשרשור מסוים שמומלץ (או אפילו חובה?) לשים את שלושת הגידים ברשת סיכוך.

אודה לדעתכם ולהכוונתכם.

תודה
ארז

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
תצפה אותם בעופרת :)
קנית חוט חשוף?

shlomi2

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
קניתי חוט נחושת, עם ציפוי כסף וכל זה מבודד בשכבה של טפלון.
זה נקרא חשוף?

ארז
לטעמי בידוד טפלון יעשה את העבודה מצויין (לא ניסיתי עם ציוד אודיו), אך יש כאן חברה עם נסיון גדול ממני בתחום חשמל ואודיו.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
שרוול סיכוך זה עסק יקר למדי וגם תהיה לך בעיית עובי. עדיף ללכת על כבל מוכן שזור ומסוכך.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שלום,

בעקבות המלצות של חברים שונים, רכשתי 3 חוטים 2.5 קווראדט (מנחושת מצופים בכסף עם בידוד טפלון) על מנת לסלול קו ייעודי למערכת מארון החשמל.

אודה לדעתכם ולהכוונתכם.

תודה
ארז
מה יהיה מעם ה"ארז וחני" הזה?
מה עם שמות הילדים והחמות ?
שלך בידידות - אלדר וציפי.+אופק דניאל וירדן .

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
למה אתה צריך סיכוך לכבל חשמל?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
כדי להוריד רעש.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה יהיה מעם ה"ארז וחני" הזה?
מה עם שמות הילדים והחמות ?
שלך בידידות - אלדר וציפי.+אופק דניאל וירדן .

הצעה מעניינת.(lol)
שקלתי.
נשאר עם "ארז_וחני"....;)

ארז

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שרוול סיכוך זה עסק יקר למדי וגם תהיה לך בעיית עובי. עדיף ללכת על כבל מוכן שזור ומסוכך.

על זה אפשר לאמר "סוף מעשה במחשבה תחילה"...
אם הייתי מודע לזה מראש....

אתה רוצה לאמר שבכבל החשמל הסטנדרטי שהחשמלאים עובדים איתו יש שרוול סיכוך יקר?
הרי זה כבל פשוט זול למדי...

יש הצעות לשיפור?

תודה
ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
שלום,

אודה לדעתכם ולהכוונתכם.

תודה
ארז
ראשית, 2.5 זה העובי של חוטי חשמל רגילים. עדיף 4, ומישהו שהיכרתי גם השתמש ב-6.

שנית, ברור שעם סיכוך עדיף על בלי. שאלה כמה עולה והאם שווה (בלי שאתה יכול לבדוק מראש :()

שלישית, הייתי מציע שתיקח מד-מתח ותמדוד את המתח בין האפס להארקה אצלך בארון החשמל, כאשר מכשירים עובדים ואורות דולקים וכאשר לא.
בדירה שגרתי בה, המתח הזה לא 0, למרות שייש מפסק פחת שעובד.
אם המתח אכן לא 0, הייתי שוקל לחבר את ההארקה, במקום לארון החשמל, לצינור מיים שמגיע עד לאדמה, או ישירות למוט ממתכת לא מחלידה (ולא מבודדת :)) שתקוע עמוק באדמה. אני חיברתי לצינור הראשי, לייד מדדי צריכת המיים.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
איפה אפשר להשיג את רשת הסיכוך?
אפשר לקבל לינק לדבר הזה?

תודה
ארז
לא מכיר מקומות ספציפיים -- פשוט עניתי לשאלה ברמה התיאורטית :(

גם נשמע לי די בעייתי להוסיף סיכוך (שדרך אגב, רצוי שייהייה צפוף ככל האפשר) על גידים קיימים ללא ציפוי נוסף מעל -- אחרת זה עלול להיתלש/להתעוות ו/או להפוך ל"אקורדיאון" אם מנסים למשוך את החוטים דרך הקיר.

עמיר

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
סיכוך

אני לא מכיר סיכוך שניתן להוסיף לכבל בקיר - בדיוק מהסיבה שעמיר ציין.

סיכוך סטנדרטי הוא רשת מתכת עדינה ואין סיכוי להשחיל אותה בכח. לכן תמיד בכל כבל מוכן יש עליה צפוי פלסטי עבה למניעת שחיקה.

לדעתי אפשר לקנות בחנויות חשמל כבל תלת גידי בעוביים שונים, הכולל סיכוך, שווה לבדוק.

מה שעובר בקיר כסטנדרט זה אחד וחצי קוואדרד, שניים וחצי זה כבר שיפור, 4 עדיף, לפחות מהנסיון שלי בעבר.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
ראשית, 2.5 זה העובי של חוטי חשמל רגילים. עדיף 4, ומישהו שהיכרתי גם השתמש ב-6.

שנית, ברור שעם סיכוך עדיף על בלי. שאלה כמה עולה והאם שווה (בלי שאתה יכול לבדוק מראש :()

שלישית, הייתי מציע שתיקח מד-מתח ותמדוד את המתח בין האפס להארקה אצלך בארון החשמל, כאשר מכשירים עובדים ואורות דולקים וכאשר לא.
בדירה שגרתי בה, המתח הזה לא 0, למרות שייש מפסק פחת שעובד.
אם המתח אכן לא 0, הייתי שוקל לחבר את ההארקה, במקום לארון החשמל, לצינור מיים שמגיע עד לאדמה, או ישירות למוט ממתכת לא מחלידה (ולא מבודדת :)) שתקוע עמוק באדמה. אני חיברתי לצינור הראשי, לייד מדדי צריכת המיים.

עמיר

עמיר אל תפגע
אבל די די מספיק עם ההצעות, אתה חשמלאי אז התשובה היא לא.
כי אז היית יודע שמשנות ה70 לא לא לא לא לא לא מחברים את הארקה לצנרת המים זה מסוכן !!!!
אז די מספיק תתרכזו באודיו ובלי עצות אחיתופל, אני מכיר אישית סיפור של התחשמלות מהארקה שחוברה לצנרת המים והיא הוחלפה בצנרת PVC (בהמשך) אז די לתת עצות מסוכנות
משנות ה70 שהחלו עם צינורות הPVC במקום המתכתי אין הארקה לצינורות המים
חשמלאי שמציע את זה הוא לא עבר רענון ב25 שנה אחרונות
ארז
אם אתה רוצה להבין מה זה כבל מסוכך, מה הוא אחוז הכסוי וכיצד זה מסנן רעש (יאיר אתה מוזמן גם וגם עמיר) תרים טלפון ביום ראשון תשלחו לי מייל בפרטי ואשלח לכם ניסוי מעניין שביצעתי לפני כמה שנים

אם תרצה אתה מוזמן לראות אך זה מיוצר במפעלי (הזמנה אישית- יאיר ועמיר אתם גם מוזמנים)

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
איפה אפשר להשיג את רשת הסיכוך?
אפשר לקבל לינק לדבר הזה?

תודה
ארז

כמו שאייל כתב נכון - אין כל כך טעם לנסות להלביש שרוול סיכוך כזה ואז לנסות להשחיל אותו בקיר...

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
איזה סיכוך?, מה משמעות הBRAID זווית כיסוי וכדומה- יש תורה שלמה לסיכוכים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר אל תפגע
אבל די די מספיק עם ההצעות, אתה חשמלאי אז התשובה היא לא.
כי אז היית יודע שמשנות ה70 לא לא לא לא לא לא מחברים את הארקה לצנרת המים זה מסוכן !!!!
אז די מספיק תתרכזו באודיו ובלי עצות אחיתופל, אני מכיר אישית סיפור של התחשמלות מהארקה שחוברה לצנרת המים והיא הוחלפה בצנרת PVC (בהמשך) אז די לתת עצות מסוכנות
משנות ה70 שהחלו עם צינורות הPVC במקום המתכתי אין הארקה לצינורות המים
חשמלאי שמציע את זה הוא לא עבר רענון ב25 שנה אחרונות
ארז
אם אתה רוצה להבין מה זה כבל מסוכך, מה הוא אחוז הכסוי וכיצד זה מסנן רעש (יאיר אתה מוזמן גם וגם עמיר) תרים טלפון ביום ראשון תשלחו לי מייל בפרטי ואשלח לכם ניסוי מעניין שביצעתי לפני כמה שנים

אם תרצה אתה מוזמן לראות אך זה מיוצר במפעלי (הזמנה אישית- יאיר ועמיר אתם גם מוזמנים)
לא נראה לי שממש התכוונת ל-"עמיר אל תפגע". הרי היית יכול פשוט לומר שזה רעיון מסוכן ולא טוב לחבר לצנרת כי ייתכן שממקום מסויים היא לא ממתכת, או אפשר להחליף אותה בצינור PVC ומרגע היא כבר לא הארקה, ושידוע לך על מקרה של התחשמלות.

במקום זה כתבת:
*** אבל די די מספיק עם ההצעות (בכלל הצעות או רק בתחום שאתה טוען בו למומחיות?)
*** אז די מספיק תתרכזו באודיו (למה ברבים? ולמה רק באודיו? מוזיקה למשל גם לא?)
*** ובלי עצות אחיתופל (יפי של ניסוח עדין)

וחוצמזה, בלי להוריד מערך הערותיך:
*** כשהצינור כולו מ-PVC אין לאן לחבר.
*** כתבתי במפורש "לצינור מיים שמגיע עד לאדמה", כלומר כזה שאפשר לראות בעיין שהוא מגיע לאדמה.
*** כשחיברתי לצינור הראשי, ראיתי במו עיני שאני מחבר למתכת בנקודה שקרובה לאדמה.
*** אולי אתה מעודכן היטב במה שקרה משנות ה-70 והלאה, אבל יש לא מעט בניינים ישנים יותר, שבהם הצנרת ממתכת...

עם זאת, אין לי בעייה לקבל את הערתך, רק שהייה עדיף שהיא לא תבוא ממקום כזה של התנשאות של "אתה לא מבין בזה ואני כן, אז תסתום את הפה", ואולי להוציא עלי את הכעסים שייש לך על חשמלאים לא מעודכנים.

אז ארז: אל תחבר לצנרת, הבנת?!

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור