היה מאוד ארוך אבל לבסוף התחדשתי !!!

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
התהליך התחיל לפני כשנה כשחשבתי על החלפת רמקול בתוספת של מספר אלפי ₪ (2-4K) ונגמר רחוק מאוד משם

בדרך כבר היה דיון כאשר חשבתי על הרמקול AURUM CANTUS – VOLLA. רמקול טוב מאוד אבל עזר לי להבין שאני חייב רמקול ריצפתי, ולא רק בגלל התחום הנמוך, אלא כי אני מחפש את פיזור הצליל מכול גובה הרמקול (ורמקול מדפי לא מתחיל מהרצפה...).
http://www.dtown.co.il/forum/10834-מגבר-חיפוש-מגבר-לaurum-cantus-volla.html

הדרישות שלי היו:
1) שלט הכולל לפחות ווליום ושליטה כל הכניסות ורצוי הדלקה וBYPASS לשילוב ק"ב
2) עדיפות למגבר משולב
3) צליל מלא במיד (מנורתי ?) ועוטף מאוד וגדול מאוד (במה מאוד גדולה וקידמית) אני רוצה לשמוע את הזמר, צ'לו, גיטרה... במרחק 10 מס' מהאף שלי ...
4) כמעט ולא שמעתי ציוד שלא יכולתי לבדוק אצלי ללא מגבלה בתחום הסביר (את רוב הציוד גם הובלתי בעצמי...)
5) רק יבואן אשר יקבל את הציוד הנוכחי שלי כהחלפה (חוסר סבלנות ורצון למציאת קונה לציוד)

כמו שרואים אני מאוד חלש בהגדרות (פרוט, סוניות, דעיכה של הבס ההדוק או הלא הדוק...) וקשה לי להסביר מה אני מחפש, אבל אני מזהה די מהר אם זה מה שאני מחפש או לא.

כשהבנתי שלשינוי שאני רוצה רמקול לא יספיק וחייבים גם הגברה, וכנראה גם נגן, התחלתי לחפש סטים מלאים. כלומר, למצוא את השילוב של הגברה ורמקול שישמעו טוב יחד, ומאוד חשוב שהם ישמעו טוב יחד אצלי עם כל הבעיות שיש אצלי (ויש).

לאחר שמיעה של הרבה יותר מדי סטים עם שילובים שונים של הגברה ורמקולים, ללא הצלחה בכלל במציאת השילוב שאני רוצה, שמעתי רמקול חדש שהגיע לאיל (אודיו פידלטי) בשם system audiio mantra 60

הגעתי לאיל ביום שהרמקול הגיע (לפני הרצה) ולקחתי אותו אלי לביצוע הרצה (לא הרמקול הראשון שהרצתי בבדיקות אלו...).

הרמקול פשוט התאים למקום ונישמע טוב, למרות מרחק קטן מקיר אחורי ודי צמוד למזנון עץ גדול.
רמקולים אחרים גרמו לבעיות כמו צליל "בומי" מדי (במיד הנמוך), או צליל אגרסיבי ומעייף למרות שאצל היבואנים בחדר אחר כן אהבתי את הצליל (אצלי יש בעיה).
כנראה שליחידות הקטנות והרבות שלו יש יתרון בחדר כזה = טויטר ו5 יחידות של 5'

הרמקול נשמע די טוב גם עם ההגברה הנוכחית שהיתה לי (AUDIO ANALOGUE - PUCCINI SETTANTA) דבר שלאחר התלבטות גדולה גרם לכך שרכשתי את הרמקול, ללא מציאת הגברה תואמת, אבל עם מחשבה שזה לא יהיה קשה.

הייתי כמעט בטוח שאם הרמקול נשמע טוב עם ההגברה שלי, אז הוא ישמע טוב מאוד עם האח הגדול של המגבר שלי – ה/audio analogue maestro המתנתי שהוא יהיה זמין (שוב הרצה לציוד הגברה...) אבל בסופו של דבר השיפור היה גדול אבל לא מספיק לטעמי.
הרמקול נרכש לפני כחצי שנה, ומאז בקצב רגוע בדקתי הגברה (בדרך כלל שולב עם נגן אבל לא תמיד).

ערן (audiofreak) הגיע אלי עם ציוד לבדיקה - מגבר שבדיוק סיים הרצה (סוף סוף לא אני מריץ...) ופרה ששמעתי בעבר (אז לא מצאתי שילוב שהתאים לו). שניהם של modwright:
המגבר - KWA 100
הפרה - SWL 9.0SE Tube

השילוב של ההגברה והרמקול היה מושלם עבורי. הכול פשוט ישב בדיוק איך שרציתי, אבל אם חוזרים לרשימת הדרישות הראשונה – השלט רק לווליום !!! (לפחות יש מתג ידני לBYPASS)

עבר זמן מה ושמעתי עוד שילובים (כולל פרה אחרים עם המגבר KWA 100) אבל ללא הצלחה. זמן זה כנראה היה דרוש להחלטה לרכוש את הפרה עם שלט מאוד מוגבל. כך לבסוף היה, והסט נרכש.

המגבר היה צריך להגיע מחו"ל. זה לקח מספר שבועות שבהם צצה מחשבה חדשה – בהגברה החדשה אין חיבור לפטיפון, לכן אולי לנצל את הזמן לפני ההחלפה ולחבר את הפטיפון הישן למטרת שעשוע ... ומאז כ99% ממה שאני שומע זה תקליטים כשהאחוז הנוסף הוא לבדיקת הנגן בלבד (סבלנות ונגיע לנגן).
http://www.dtown.co.il/forum/14508-חווית-פטיפון.html

היה פטיפון משומש אצל איל בלוחות והוא הגיע לבדיקה ונשאר לתמיד... PROJECT 2XPEARIENCE עם ראש של אורטופון סמבה MC, אם אני זוכר את השמות נכון.

בדקתי מספר פונו סטייג' והחלטתי על אחד בתקציב מסוים אבל קיבלתי לבדיקה בלבד פונו סטייג' הרבה יותר יקר מהתקציב. אבל השילוב היה כל כך טוב, וכמו שהיה די הרבה פעמים בדרך, התקציב עבר הערכה מחדש והותאם לצרכים וה Trichord Dino MK2 נבחר ונשאר.

נגן: זכרתי לטובה את הנגן audio analogue Rossini המנורתי והוא נבדק שוב ונבחר להישאר עם חיזוק של נורה אחרת למילוי וחיזוק הצליל.

היה מסע ארוך ומתיש מאוד, מסע אשר ברוב הזמן לא היה מהנה בכלל (לא אוהב בדיקות) אבל הגיע לסופו בצורה מוצלחת מאוד

התחלה:
הגברה: AUDIO ANALOGUE - PUCCINI SETTANTA
נגן: XINDAK MUSE 1.0
רמקול: Triangle Antal

סיום:
המגבר - KWA 100Modwright
הפרה - SWL 9.0SE TubeModwright
נגן: audio analogue Rossini שם שידרוג מנורה
פטיפון: PROJECT 2XPEARIENCE ראש אורטופון סמבה
פונו סטייג': Trichord Dino MK2
רמקול:system audiio mantra 60

תודה לאיל,ערן ועופר (גם הוא סבל אותי קצת) על הסבלנות והרצון לעזור ולהשאיל ציוד (אני מניח ש80% מהציוד שאיל פור מחזיק היה אצלי בבית בשלב זה או אחר).

ותודה לשני חברים אשר נאלצו לשמוע אותי בכול יומיים בשנה האחרונה, עם הסיכום של בדיקת הציוד שנבדק באותו הרגע נמר וכרמי – תודה.

שיחות שנשמעו בערך כך -
אני: נמר שמעתי את הXXX והוא XXX אבל לא מספיק YYY
נמר: באמת יופי, שלום (ולעצמו: שיקנה כבר משהוא)
אני: רגע אבל גם YYYZZZ
נמר: אתה רואה אמרתי לך (ולעצמו: מספיק אני לא יכול יותר...)

היום אני יכול להגיד שאני מאוד מאוד מרוצה מהתוצאה ושלפחות חודשיים אני לא אחשוב על החלפה של שום ציוד...!!! (פרט אולי לכבלים שאני קצת בודק אבל לא יודע אם להיכנס לזה בשלב זה)

הבהרה לגבי הפטיפון:
אני לא חושב שפטיפון נשמע טוב יותר מCDP או ההיפך, אני מניח שה"נוסטלגיה" והכיף לשמוע שוב את התקליטים הישנים שלי שמאוד אהבתי
יש כרגע מעל 200 תקליטים כולל התקליטים של אשתי שהם חדשים עבורי (התקליטים לא אשתי...) וצריך לבדוק אותם

אני שומע בעיקר שעה בבוקר לפני יום העבודה, זמן מוזיקה בלבד ולכן אין לי בעיה עם ה"עבודה" הנוספת של להפוך צד וכו'...

ירון

נערך לאחרונה ב:

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
תתחדש ותהנה ( בטוח ) . היה כיף לקרוא את הסקירה המתומצתת למשכת שנשמע שעברת. לדעתי היה שווה , שוב תתחדש ותהנה,

ועכשיו כששומעים מוזיקה כמו שצריך בבית ,אולי תגלה צדדים חדשים אצל אישתך.

עצה קטנה לסיום בקשר להחלפת ( לא אישתך חס ושלום ) אלא כבלים. אל תיגע בכלום תן למערכת לנגן מספר חודשים, כמה שיותר ותראה כמה שהיא תשתפר עם הזמן .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אחלה פוסט. תתחדש, יופי של מערכת הרמת שם {ני אגיע בהקדם להקשיב}.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
פוסט מרומם ומחמם

ממש מרגישים את ההתלהבות שלך בין השורות
תיהנה. (ורד)

אילו רמקולים בדקת בנוסף? את ליווניג וויס שמעת למשל?

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
ממש מרגישים את ההתלהבות שלך בין השורות
תיהנה. (ורד)

אילו רמקולים בדקת בנוסף? את ליווניג וויס שמעת למשל?

לגבי איזה רמקולים שמעתי יש רשימה חלקית בדיון שהקישור שלו מופיע למעלה בהקשר לוולה
http://www.dtown.co.il/forum/10834-מגבר-חיפוש-מגבר-לaurum-cantus-volla-2.html#post81624

אני לא כל כך מעוניין לרשום את רשימת הציוד ששמעתי (והיה הרבה) כי בדרך כלל דיונים מסוג זה מגיעים רחוק מדי...

בקש לLV שמעתי אותם די בתחילת הדרך והם לא נשמעו טוב בכלל עם ההגברה שהיתה אצלי אז (AUDIO ANALOGUE שלי והיו עוד הגברות טרנזיסטוריות לבדיקה)

לפני מספר שבועות שמעתי שוב רמקול של LV אצל ערן עם ההגברה שרכשתי ואז הוא נשמע טוב מאוד... (בדקתי אז אופציה לפרה שונה)

נושא זה הוא בדיוק לב הבעיה כפי שאני רואה אותה - איך לשמוע את ההגברה הנכונה עם הרמקול הנכון

הLV לא נשמע טוב עם ההגברה שהיתה שלי (אפילו די רע) אבל נשמע טוב מאוד עם ההגברה החדשה שלי
הTRIANGLE - QUARTET נשמע טוב אבל לא מספיק טוב עם ההגברה ששמעתי אותו אז אבל יש לי הרגשה שהוא היה נשמע טוב מאוד עם ההגברה הנוכחית שלי
הacousticzen adagio נשמע גדול מאוד על החדר שלי אז אבל אולי עם ההגברה.....

אני מניח שהרעיון מובן כל חלק בפני עצמו הוא כמעט חסר משמעות כאשר רוצים לבנות סט שלם ולא להחליף רק חלק אחד, השאלה איך מוצאין את השילוב הנכון ?

למשל הפרה החדש שלי כבר היה אצלי לבדיקה רק לא נמצא לו ההמשך המתאים...

ירון

avi 1

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
תתחדש...היה מאוד ארוך אבל לבסוף קראתי.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תתחדש ותהנה ( בטוח ) . היה כיף לקרוא את הסקירה המתומצתת למשכת שנשמע שעברת. לדעתי היה שווה , שוב תתחדש ותהנה,

ועכשיו כששומעים מוזיקה כמו שצריך בבית ,אולי תגלה צדדים חדשים אצל אישתך.

... אתה רוצה לחלוק אתנו משהו ? :p

תתחדש yaron, נשמע שהגעת לנחלתך.
אני מעריך אנשים שיכולים להשקיע עד כדי כך בלמצוא בול מה שהם מחפשים, אני מזמן הייתי נשבר וקונה משהו.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
תתחדש, תהנה, תמונות(ורד)
כל הכבוד על הנחישות הסיפוק בסוף שווה הכל(Y)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
התחדש ותהנה.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
yaron

זה מובן שהגברה מתאימה יכולה להרים רמקולים (או להפיל) וחייבים לקחת זאת
בחשבון לפני הרכישה-ולהתאים להגברה הנוכחית, ומה יהיה אפשר להוסיף בעתיד.

כמובן שלא אני מעוניין בסוג הדיונים שמגיעים למחוזות לא "חביבים"
ולי אין כוונה למשוך לכיוון הנ"ל. בסה"כ פעלת בדרך הנכונה שבחנת כל סט אפ בבית
והגעת לתבונות המתאימות עבורך.

אין לי הכרות עמוקה עם הרמקולים הללו אבל עם ההגברה כן
למעשה הגברה של Modwright משובחת וטובה -והאיש שעומד מאחורי
החברה? עוד יותר...(ורד)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
איזו דרך!
תתחדש ותהנה. (ורד)(ורד)
מאחל לך הרבה שעות האזנה מהנה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש יופי של סאפ אפ - אני חייב להגיע לשמוע (אני זוכר שהבטחתי גם לצלם :) )

נהוג להגיד על הזמרים שאתה אוהב שהיות והוא לא כותב הרבה מילים כך שכל שהוא כותב היא חשובה
היות ואני מכיר אותך שאתה לא כותב רבות בפורום אני לא לוקח כל מילה שלך כחשובה :)

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
תודה למברכים

באמת היתה דרך ארוכה מאוד עד לסיום, אבל עם סיום טוב מאוד
אני מניח ששלב התאמת כבלים אם או כשיגיע יהיה בשלב מאוחר יותר
תמונות בהמשך

ירון

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
תמונות 1

תמונות מצורפות

• IMG_9223 (Small).JPG
    IMG_9223 (Small).JPG
    KB 46.9 · צפיות: 430
  • IMG_9222 (Small).JPG
    IMG_9222 (Small).JPG
    KB 38.4 · צפיות: 432
  • IMG_9221 (Small).JPG
    IMG_9221 (Small).JPG
    KB 42.7 · צפיות: 453
  • IMG_9219 (Small).JPG
    IMG_9219 (Small).JPG
    KB 40.8 · צפיות: 452

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
תמונות 2

כמו שרואים עדין לא בדיוק ממוקם טוב אבל זה מה שיש כרגע

ירון

תמונות מצורפות

• IMG_9226 (Small).JPG
    IMG_9226 (Small).JPG
    KB 32.7 · צפיות: 439
  • IMG_9233 (Small).JPG
    IMG_9233 (Small).JPG
    KB 29 · צפיות: 277
  • IMG_9238 (Small).JPG
    IMG_9238 (Small).JPG
    KB 30 · צפיות: 416
  • IMG_9239 (Small).JPG
    IMG_9239 (Small).JPG
    KB 58.6 · צפיות: 415

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
היום יצא לי סוף סוף לבקר את ירון ולשמע את הסט אפ החדש שלו - במילה אחת אהבתי.

ובבקשה קצת יותר - בתמונות

תמונות מצורפות

• IMG_0956.jpg
    IMG_0956.jpg
    KB 84.6 · צפיות: 408
  • IMG_0957.jpg
    IMG_0957.jpg
    KB 86.2 · צפיות: 442
  • IMG_0965.jpg
    IMG_0965.jpg
    KB 92.6 · צפיות: 392
  • IMG_0986.jpg
    IMG_0986.jpg
    KB 88.3 · צפיות: 404

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ועוד כמה תמונות

תמונות מצורפות

• IMG_0962.jpg
    IMG_0962.jpg
    KB 60.1 · צפיות: 405
  • IMG_0967.jpg
    IMG_0967.jpg
    KB 45.5 · צפיות: 420
  • IMG_0968.jpg
    IMG_0968.jpg
    KB 81.6 · צפיות: 472
  • IMG_0971.jpg
    IMG_0971.jpg
    KB 57.5 · צפיות: 441

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נראה מעולה.

ירון. מה עם מצלמה נורמלית?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
נראה מעולה.

ירון. מה עם מצלמה נורמלית?
תסביר אולי מה נראה כאן מעולה?כל הטעויות ,מזנון, טלויזיה,קרוב לקיר,שולחן קפה ,אין קירות מהצדדים,מכשירים בבלגן אחד על השני,אפילו סנטר יש לנו בין הרמקולים,ואתה כותב שמעולה,
למה שבמקום זה אולי תסביר שהמסביב עושה חצי מהצליל ולאו דוקא המכשירים.
לא מעולה בכלל,לך ותסדר הבלגן ,לא יודע לאן תזיז מה,ולמי תמכור המזנון,ומה יחסום הרמקול אם תסחב אותו החוצה(חנקת האמא שלו),"ככה לא בונים חומה"
נ.ב
אין כאן התיחסות לאיכות מרכיבי המערכת ,שבטוחני שהם מצויינים,אבל מכיוון שיש תמונות,באה המחשבה"מה זה זה"?.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור