חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

נגן Blu-ray ראשון של פיוניר בישראל | טלויזיות & וידאו | חדשות | ראשי

נגן Blu-ray ראשון של פיוניר בישראל

גודל אות: Decrease font Enlarge font

Pioneer ישראל משיקה את נגן ה-Blu-ray הראשון מתוצרתה שימכר בישראל.

התכונה הבולטת בנגן, היא כמובן, היכולת להציג סרטים בפורמט ה-"בלורי" - מה שאומר איכות וידאו ברזולוציה הגבוהה ביותר כיום 1920X1080P.

תקליטור בודד אחד בפורמט בלורי מכיל כ- 25-50 ג'יגה בייט, מה שמאפשר לאכסן עליו סרטים באיכות הוידאו והאודיו הגבוהה ביותר כיום.

פיוניר מתגאים בעובדה כי המכשיר תומך בפורמט הוידאו החדש שנקרא 1080/24 שאומר כי סרטי קולנוע שמומרים עוברים בצורה מדוייקת אל הדיסק הדיגיטלי: פריים קולנועי אחד מומר לפריים "ביתי" אחד.
פורמטי הוידאו הקודמים שעבדו, לדוגמא, בקצב של 25-30 פריימים (תמונות לדקה) חייבו שכפול והכפלה של חלק מהפריימים הקולנועים, מה שיכל לגרום לקפיצות קטנטנות בסרט או לאי התאמות אחרות.

לשם כך, גם מסך הטלוויזיה צריך לתמוך בפורמט זה: נכון להיום רק חלק מדגמי המסכים החדשים תומכים בכך.
כמובן שעל מנת למצות את איכות הוידאו המקסימלית, גם המסך צריך להיות בעל רזולוציית 1080P אבל גם מסכי 720P (מה שנקרא HD Ready) יציגו תמונה טובה מאוד.

והסאונד ? המכשיר תומך בפורמטי הצליל הקיימים (DD,DTS) ובפורמט החדש Dolby TrueHD מה שאומר צליל Lossless שמפיק צלילים ברמה גבוהה ביחס לפסקולי סרטי ה-DVD שמוכרים לנו.
לא מצויינת תמיכה בפורמט המתחרה DTS HD ולכן אנו מניחים בשלב זה שהמכשיר אינו תומך בו.

מעבר לפורמטים החדשים, תומך המכשיר בניגון סרטי DVD וגם תקליטורי אודיו, כך שאין צורך להפרד מאוסף המוסיקה והסרטים הקיים בעת רכישת הנגן החדש.

פיוניר בלורי

תכונה מעניינת נוספת היא היכולת להזרים ולהקרין קבצי מדיה (אודיו / וידאו) מהרשת הביתית (חוטית), מגוון הקבצים כולל וידאו MPEG2, אודיו MP3 ותמונות JPEG.

להיות ראשון זה... יקר

האם מכשיר זה יעשה את המהפכה בארץ ?
מדובר במכשיר שמסוגל להקרין וידאו ולהשמיע אודיו ברמה הגבוהה ביותר כיום, הוא בהחלט מהווה סמן למגמה החדשה במכשירי הבידור הביתי: מכשירים שיודעים לנגן דיסקים וגם קבצים אחרים מהמחשב הביתי.

אבל, המחיר היקר - 10,900 ש"ח ימנע מהמכשיר להנחיל את המהפיכה בבית הצופה הממוצע.
לכן, אפשר בהחלט לראות ב- LX70 סממן ראשון ומייצג של הדור הבא בבידור הביתי, אך הרוב הגדול של הלקוחות הפוטנציאלים, ימתין בסבלנות לירידות המחירים הבאות.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (0 תגובות פורסמו):

כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הצבע לכתבה
0
הרשם לעדכוני האתר
Email: