חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

סמסונג B7000 - מסך LED LCD במבחן | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

סמסונג B7000 - מסך LED LCD במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Samsung LED LCD 46B700 - ביקורת Samsung LED LCD 46B700 - ביקורת

סמסונג LCD החדשה מסדרה 7000 מתהדרת בתאורת LED שתורמת לעיצוב דקיק אך לא זונחת תכונות מתקדמות אחרות כמו אפשרות ניגון קבצי אודיו וגם סרטי HD דרך USB והרשת. בדקנו את איכות התמונה ותכונות נוספות - ביקורת על LED.


המילה החמה ביותר בתחום הטלויזיות כיום הינה LED, יש בלבול גדול בקרב הציבור והוא נובע מהעובדה כי קשה לדעת לאיזו טכנולוגיה משתייכים מסכי ה- LED.
ובכן, מסכי LED הם למעשה מסכי LCD לכל דבר, רק שאת התאורה האחורית שמצויה בגב כל מסך וטלויזית LCD, תופסות מעכשיו נורות LED קטנטנות שמחליפות את מנורות הפלורוסנט ההיסטוריות שמצויות במסכי LCD "רגילים".

LED לי דקיק

כבר נאמר רבות על נורות ה- LED, על כך שהן מפיצות אור לבן חזק ו"נכון" יותר בהשוואה למנורות האחרות, על צריכת חשמל נמוכה, אורך חיים גדול יותר ועל גודל פיזי קטן של גוף הנורה, כזה שמאפשר לצמצם את עובי המסך.


מצמצם? במקרה שלפנינו, הסמסונג מסדרה 7000 מגיעה בגזרה דקה גם דקה: עובי גוף המסך עומד על 2.99 ס"מ בלבד והגוף הדק מרשים כל עובר אורח שעבר בסביבה.
מי שרוכש מסך שכזה, מומלץ לו בהחלט להציבו באמצע הסלון ולא להצמידו אל קיר אחורי, זאת במטרה להרשים את האורחים בעיצוב הדקיק, עוד בטרם הודלק המסך והודגמה תמונה אחת לרפואה.

העיצוב השטוח מגובה במסגרה עדינה לעין, בגימור שחור שמסתיים בקו אדום ואחריו קצה שקוף של מסגרת.
גם הרגל העגולה שקופה לגמרי והיא מתחברת אל בסיס מלבני, עשוי זכוכית בצבע כהה וגימור אדום שמשלים במראהו את עיצוב המסך.

כתבת וידאו: מסך LCD LED UA46B7000 של סמסונג


בשיתוף עם אתר Ynet, ערך: מישל דור, צילם: רותם פלדנר


סמסונג משיקה שלוש סדרות מסכי LED בישראל: סדרה 6000 היא סדרת הכניסה, סדרה 7000 שנבחנת בביקורת זו, נבדלת מסדרה 6000 הזולה יותר בעיקר ביכולות הזרמת הרשת וניגון מדיה ממקורות שונים.
סדרה 8000 היא היקרה מכולן וכוללת מנגנון החלקת תנועה 200Hz (לעומת 100Hz) וגימור אלומיניום מוברש.

LED LCD

בשיטה בה משתמשת סמסונג במסכים החדשים, הוכנסו נורות White LED אל מסגרת המסך, כלומר, הן מפיצות את האור מהצדדים, בעוד שימוש במסננים ודפיוזרים שונים מפזר את האור בצורה שווה על פנל ה- LCD.
יתרון שיטה זו, הוא צמצום ניכר בעובי הטלויזיה, החיסרון הוא שבשיטה האחרת, בה מפזרים את הנורות על כל שטח הפנל, ניתן לשלוט באופן מקומי על חוזק התאורה ובכך להגיע לניגודיות משופרת בחלקים כהים במיוחד בתמונה.
בכתבה זו, נבדוק, כיצד אכן מתפקד מנגנון הניגודיות הדינמית של ה-  46B7000 ומהי איכותו בפועל.

Samsung LED LCD

חיבורים

למרות דקות הגוף, הצליחה סמסונג לדחוס כמות מרשימה של חיבורי וידאו ואודיו: ארבע כניסות HDMI, כניסת RGB-PC, קומפוננט וידאו (כניסת ה- RCA הירוקה משמשת גם כ- קומפוזיט אם הקומפוננט אינה נמצאת בשימוש), משמאלה אנטנת RF.

חיבורי אודיו כוללים כניסת RCA סטריאופונית ויציאת אודיו 3.5 מ"מ.
הסעיף המענין יותר הינו סעיף הקישוריות: זה כולל חיבור רשת LAN ושני חיבורי USB, יש גם אפשרות חיבור לרשת אלחוטית בעזרת דונגל חיצוני שיגיע לארץ בשלב מאוחר יותר.

Samsung LED LCD

מבריק מקדימה
ה- 7000 מגיעה עם ציפוי קדמי מבריק שאמור לשפר את איכות השחור בתמונה וגם לספוג בדרך  חלק מהתאורה הסביבתית בחדר, כך שלא תשפיע על התמונה.
זה עובד כשצופים בזוית ישרה מול המסך, צופים שישובים בצד, יסבלו מהשתקפויות כאשר יש מקור אור חזק מול המסך.

Samsung LED LCD


שלט רחוק
עם המסך, מגיעים שני שלטים רחוקים, הראשון זעיר במימדיו ומעוצב בצורה עגולה, הוא כולל יכולות שליטה בסיסיות בלבד כמו כיבוי/הדלקה ושליטה על הווליום.
השלט העיקרי, מגיע בעיצוב מקובל יותר, למרות שגם הוא כולל רגל מעוקלת מאחור (נקווה שהיא עמידה בפני נפילות), כיאה ליכולות המתקדמות של המסך, כמות הלחצנים גדולה וצפופה, יש המון פונקציות לשלוט עליהן, מה שמביא לבלבול מסוים בתחילה, לוקח זמן למצוא את הלחצנים החשובים כגון לחצן בחירת כניסות, מתיחת תמונה ועוד, הלחצן החשוב של כניסה לתפריט, צבוע בירוק ומובדל מהאחרים בגודלו.

שלט רחוק


שידורי טלויזיה

הסרט הצרפתי "36 בתחנת משטרה" משודר במצב 16:9 ובאיכות סבירה למדי, מה שמקל על הסמסונג במלאכתה, התמונה חלקה למדי, עדיין ניתן לראות מעט מתופעות הכיווץ והדחיסה שמלוות את השידור הישראלי, זאת במקומות כמו שיער ראש או קוי מפגש בין חלקים בהירים לכהים בתמונה.

Samsung LED LCD


התוכנית "המושכים בחוטים 2" מציגה את ניב רסקין מראיין את עורכת מגזין לאישה אורנה ננר, הצבעים באולפן עזים באדום / כתום / צהוב.
סמסונג לא משתמשת במנגנון מתיחה חכמה בזמן שידור 4:3 אלא מציעה יכולת זום (שקוטמת את התמונה בארבעת הצדדים) ואפשרות להזיז את התמונה על המסך בצורה אנכית, זאת במטרה למנוע מקרים בהם הכתוביות יוצאות אל מחוץ לפריים. זה פיתרון סביר, אבל לא הטוב מכולם, היינו מעדיפים לראות שטח פריים גדול יותר שנכנס לתמונה, גם במחיר של עיוות קל.

בסה"כ, בשידורי טלויזיה, הסמסונג, עושה עבודה סבירה, אם כי ראינו כבר מסכים שעושים עבודה טובה יותר בהחלקת התמונה, ניכר כי מבוצעת עבודת חידוד בתמונה, במטרה להוציא יותר פרטים, אבל זה לא תמיד מחמיא לאיכות השידור בארץ.

שידורי HD

אם יש משהו שתופס את העין במבט ראשון, הרי זו החדות: מישהו בסמסונג לחץ על דוושת החדות ולא הרפה, זה קופץ ובולט ולא מאפשר לצופה להתעלם מכך.

ג'ק ניקולסון ומורגן פרימן בסצינה מתוך הסרט "מתים על החיים": השניים יושבים על פירמידה ומשוחחים אל מול הנוף המצרי, כאשר ה- 46B7000 צובעת כהרגלה את הנוף המדברי בצבעים חמים עזים בחדות מודגשת ועם עומק ניכר בתמונה. המסך עושה בהחלט חסד לסצנה בנוף המרשים.

Jack Nicholson


סוכן 007 בונד מקבל את הרכב המשוכלל התורן בסרט קזינו רויאל, המסך מעביר לצופה את התמונה באופן מרשים, כאשר הוא מאפשר לנו להבחין במרקם בד החליפה ובגוון שלה שהוא אמנם כהה, אך שונה מזה של העור השחור שמצפה את פנים הרכב. מסכים רבים לא הצליחו לבצע את הפרדת הגוונים העדינה בטווח הכהה של הצבעים.
כמו תמיד, גם כאן הכל חד כמו תער והניגודיות עזה, עם שחור עמוק בחלקים הכהים ובהיר מסנוור בחלקי התמונה הבהירים.

James Bond


לא בטוח שהשחקנית קטרין זיטה ג'ונס תשמח למראה חדות התמונה של הדגם הנבחן, בסרט השמאלצי "אהבה בתפריט" מאפשרת הסמסונג להבחין בכל פרט בפניה של השחקנית, כל שקערורית וסימן שטבוע בעור הפנים, אין ספק כי אם היא היתה צופה בטלויזיה זו בסרט טרם צאתו, היתה ממהרת לצאת ולצלם את אותה הסצנה מחדש, הפעם עם שכבת פודרה כפולה ומכופלת.

Samsung LED LCD


גם הסרט "וולקרי" מקבל מראה זגוגיתי מבריק וחד, מדי הנאצים נוצצים ומבריקים עד כדי סינוור, כל פרט ופרט בסרט חד כמו תער, כמו למשל פרטי גזעי העצים שמקיפים את המבנה בו תבוצע פעולת ההתנקשות בצורר הנאצי.

Samsung LCD LED 7000


לסיכום פרק ה- HD, ניתן לסכם אותו כחוויתי, עם דגש על חדות מודגשת וצבעים עזים עם נטיה לגוון החום-אדמדם, נאלצנו להוריד את Skin Tone שבתפריט הכיול בשני ערכים (אל מינוס 2), זאת בכדי לקבל גווני עור טבעיים ולא אדומים מדי. אך ההדגשה הזו בצבעים ה"חמים" אינה באה על חשבון הכחול והסגול שגם הם "עזים מהחיים" כאשר מוצגים על המסך.

משהו באופי התמונה של ה- 46B7000 מזכיר את הקורו של פיוניר (שנחשבת למלכת הפלזמות), גם כאן, העדיפו כנראה המהנדסים המתכננים לסחוט כל פרט ופרט מהתמונה, גם אם הדבר מעלה במשהו את רמת הגרעיניות במקרים מסוימים, כאשר איכות הקובץ הינה גבוהה, יקבל הצופה תמונה חדה, מפורטת וחלקה, אולם כאשר מדובר באיכות פחות ממושלמת, תביא החדות המודגשת לעליה מסוימת בגרעיניות.

החלקת תנועה 100Hz
אבל, להבדיל מה- Kuro, כוללת הסמסונג מנגנון החלקת תנועה 100Hz שמגיע כאן בתפריט המאפשר לבחור בין ארבעה מצבים פעילים שונים: ברור, רגיל, חלק ומותאם אישית.
המצב המעניין מבין כולם הוא זה המאפשר התאמה אישית, בו ניתן לכוון שני פרמטרים: הפחתת טשטוש והפחתת רעידות, כך ניתן לאזן במידה מסוימת בין מידת החלקת התנועה לבין האפקט הבלתי טבעי שמתקבל לאיטי כתוצאה מ"החלקת יתר".

ניגודיות

השילוב של תאורת LED, ציפוי קדמי ועיבוד וידאו מתקדם מביא לרמת ניגודיות מוצהרת של 2,000,000:1, ברוב המקרים אכן מדובר על איכות שחור ברמות שהיו נדירות עד היום במסכי LCD, כולל פירוט מרשים גם בגוונים הכהים (השחור לא הופך לגוש אטום כפי שקורה לעיתים במסכים זולים בעיקר).
היות ומדובר בתאורה הקפית, במקרים בהם נדרש מעבד המסך לעמעמם את התאורה האחורית על מנת לשפר את השחור, הורדת העוצמה מתבצעת על כל התמונה, הפעולה מבצעת במהירות, ללא השהיה מוגזמת או גמגומים.
בבדיקה עם תמונה שחורה לחלוטין, נמצאה מעט אי אחידות בפנל, מה שהתבטא במספר כתמים בהירים יותר שהופיעו על חלק מהמסך, לא מדובר היה בזליגת אור (במסך שקיבלנו לביקורת), אלא בתופעת ה- Clouding, אם כי התופעה מינורית למדי ואינה מתבטאת בתנאי צפיה רגילים.

מסך וגם נגן מדיה סנטר

חידוש נוסף שמגיע בסדרת 7000, הוא הקישוריות המגוונת והיכולת לנגן מגוון קבצי מדיה.
חיבור הרשת, מאפשר לחבר את המסך לרשת הביתית ולנגן קבצים ממחשב מחובר, ה- 46B7000 תומכת בפרוטוקול DLNA שמאפשר לשתף קבצי מדיה בין התקנים תואמים, זאת בעזרת תוכנות מתאימות.

Media Center


בנוסף, חיבורי ה- USB במסך (שניים במספר) מאפשרים לחבר התקני זיכרון חיצוניים ולנגן מהם באופן ישיר קבצי אודיו / וידאו ותמונות.
המסך מתגלה כבעל יכולות של סטרימר והוא מרחיב את רפרטואר הקבצים הנתמך ביחס למסכים קיימים, מלבד ניגון קבצי מוזיקה MP3, תמונות JPG וסרטי DivX, הצלחנו לנגן גם קבצי WMV HD, קבצי AVI (בהצלחה חלקית) ובפעם הראשונה גם קבצי MKV, אם כי כאן , אחוזי ההצלחה ירדו פלאים, רק כ- 35% מהקבצים שניסינו התנגנו בהצלחה, כאשר קבצים עם פסקול אודיו של DTS התנגנו ללא צליל.
אין ספק, כי יש כאן השג לחברת סמסונג שמרחיבה עד מאוד את יכולות המסך, אם כי התמיכה בסוגי קבצי HD צריכה להשתפר והיא בהחלט יכולה, זאת אם תוציא החברה עדכוני תוכנה שמשפרים את היכולת.

מדיה סנטר


חיבור הרשת מאפשר במדינות מסוימות, גם גישה לערוץ הווידג'טים המשותף עם יאהו, ערוץ זה מאפשר להציג על המסך עדכוני מזג אויר, ספורט וכו', אולם הוא תלוי מדינה ואינו פעיל עדיין בישראל, נציג היבואן צופה כי שירות זה יכל לפעול בעוד כ- 8 חודשים לערך.

ממשק ועברית

כאשר מחברים את הכונן החיצוני לחיבור ה- USB, מופיע על המסך ממשק מדיה סנטר שמאפשר לבחור בסוג המדיום המתאים (אודיו / וידאו ותמונות) אח"כ אפשר לשוטט בתיקיות השונות שבתוך הכונן ולנגן את הקבצים המבוקשים.
ה- 46B7000 תומכת בעברית וכתוביות SRT, אולם כרגע התפקוד בפועל אינו מספק, כאשר חלק מהמילים בכתוביות מוצגות באופן נכון, אולם חלקם האחר מוצג בשיבוש אותיות, מה שלא מאפשר להנות מהתרגום כרגע, פנינו ליבואן המקומי בענין ונמתין לטיפול המתאים.תוכן מקומי
דגם זה כולל גם זיכרון פנימי בגודל 2GB, המסך מגיע עם תוכן מולטימדיה מקורי של סמסונג, הכולל גלריות תמונות, מתכונים שונים, שני משחקי פלאש, שירים וסיפורים לילדים ועוד.
התוכן מגיע בשפה האנגלית (הזדמנות מצויינת ללמד את הקטנים שבמשפחה שפה שניה...), אולם המשתמש יכול לנהל את הזיכרון כרצונו ולהעלות גם קבצים ותוכן באופן עצמאי אל זיכרון המסך.

Samsung LED LCD


סיכום

סמסונג מסתערת על השוק המקומי בעזרת צבא לוחמים זעיר: אלו הן נורות ה- LED שהופכות את ה- 46B7000 ליצירת עיצוב יוצאת דופן, אין ספק כי בעליו הגאים של מסך שכזה יהנה ממחמאות המבקרים בבית למראה העיצוב הדק.
מלבד העיצוב, מגבה דגם זה גם הרושם גם באיכות תמונה חדה ותוססת שתרשים בעיקר בתכני HD, עם פירוט מצוין ושחור מבריק ועמוק, היושבים בצדי הסלון, עלולים להתלונן על השתקפויות וחדי העין יבחינו פה ושם גם בגרעיניות בקטעים מסוימים, אולם כולם יתרשמו מהחדות, עזות הצבעים והחוויה הכוללת שהינה מוחצנת באופיה.

בנוסף לתמונה, מציע דגם זה עושר תכונות רב, עם תפריטים מתורגמים לעברית (כולל אפילו הסברים לפונקציות השונות), יכולות כיול מגוונות, אפשרות שימוש במסך כמדיה סנטר לכל דבר, עם אפשרות ניגון קבצי אודיו וגם וידאו HD משלל מקורות: רשת, מחשב מרחוק, כוננים חיצוניים ועוד.

לכל הטכנולוגיה הזו, יש מחיר כמובן והוא לא זול, רוכשי דגם זה יצטרכו לשלם כ- 22,000 ₪ תמורת גאוות ראשונים והיכולת להרשים את החבר'ה, הסבלניים מבין החברוה, ימתינו לשנה הבאה ויכולו להנות ממחיר זול יותר, או לרכוש כעת את סדרת 6000 הזולה יותר, שאינה כוללת את יכולות המדיה סנטר.

ציון:
מחיר: 22,480 ₪
אחריות: סמליין

בעד: עיצוב דק דק, חדות, איכות השחור, צבעים עזים, יכולת ניגון קבצי מדיה ממקורות שונים, תפריטים בעברית.
נגד: השתקפות בצפיה מהצד, תרגום עברית עדיין לא עובד כמו שצריך.

קישור: מפרט באתר יצרן
 
מפרט טכני - Samsung LED LCD UA46B7000 Review

גודל: 46"
רזולוציה: 1920X1080 פיקסלים
ניגודיות דינמית: 2,000,000:1
מנגנון 100Hz: כולל

זוית צפיה: 178º
תאורה אחורית: LED
חיבור רשת LAN: הזרמת מדיה דרך רשת, פרוטוקול DLNA
חיבורי USB לניגון קבצי מדיה: אודיו, תמונות, וידאו HD
חיבורים: 4 כניסות HDMI 1.3, כניסת וידאו קומפוננט, קומפוזיט (דרך קומפוננט), כניסת מחשב VGA + קול, כניסת אנטנה RF, כניסות אודיו RCA, יציאת אודיו, שני חיבורי USB, חיבור רשת חוטית
LAN, אפשרות לחיבור WIFI דרך מתאם.
מידות (כולל סטנד בס"מ): ג-76.7 ס"מ, ר-112.9 ס"מ, ע-2.99 ס"מ (גוף המסך).
משקל כולל סטנד 17.7 ק"ג
צריכת חשמל: 170W

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (87 תגובות פורסמו):

avatar
maorle 1970-01-01 02:00:00
ואוו נראה מסך מדהים, הוא יודע לנגן סרטים FULLHD בפורמט MKV עם תרגום עברי?.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
בהחלט נראה מרשים!! הייתי רוצה לראות ביקורות נוספות על מסכי LED כמו אלו של סוני, LG וכו'. וכמו כן, מעניין יהיה לראות ביקורת על המסך מסדרת ה 8000 המתקדמת יותר עם ה 200HZ החלקה :) אחלה סקירה!! תודה.
avatar
A.B 1970-01-01 02:00:00
סקירה מרשימה ומסך עוד יותר מרשים.כיף לראות סקירות על מוצרים כאלה! באמת מאוד מסקרן לראות עוד סקירות של מסכי LED ממותגים אחרים תודה על הסקירה!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
תודה לכולם, 1. המסך מסוגל לנגן קבצי MKV FULL HD, אבל לא את כל הקבצים (נתקלנו בכאלו שלא נוגנו בהצלחה), תרגום עברית פועל, אבל עדיין לא כשורה - עם שיבושים בסדר אותיות. 2. סדרה 8000 זהה כמעט בכל - פנל, נתוני תמונה וכו', ההבדל העיקרי נעוץ במנגנון החלקת תנועה 200Hz ועיצוב שונה.
avatar
danistar 1970-01-01 02:00:00
ליאור , אחלה ביקורת מושקעת . מהתרשמות שלך האים הטכנולוגיה החדשה מגשרת על הפער האיכותי שהיה עד היום במסכים הגדולים בין הפלאזמות ל LCD ?? והאים מנגנון החלקה של 200 הרץ באמת נותן שיפור שמורגש מהמנגנון של 100 הרץ - אצלי יש מנגנון החלקה של 100 הרץ בפנסוניק אבל הבעיה שבמשחקי כדורגל למשל כל כדור שנבעט נראה מקוטע כשהמנגנון עובד . ואגב קטרין זטה ג'ונז .. גם במצב הצבירה הזה הייתי לוקח אותה (-: ( לא שמייקל היה מוותר לרגע ) . ועוד הערונת קטנה ומרגיזה באמת : רמות המחירים ממש שערוריתיות אבל כבר הפך לנורמה בארץ .
avatar
Shlomi295 1970-01-01 02:00:00
אתה אומר שההבדל היחידי בין סדרה 7000 ל-6000 זה רק התוספת של הUSB? כל שאר הנתונים כמו איכות תמונה וחדות וכו' הם זהים?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
danistar, הדגם שנבחן - סמסונג 46B7000 כולל מנגנון 100Hz ולא 200Hz, ממה שהתרשמתי בתערוכת CES וגם לאחריה, הקפיצה הגדולה מגיעה בהשוואה בין מסכי 50Hz לבין 100Hz עם החלקת תנועה. העליה ל- 200Hz מביאה עימה שיפור קטן יותר, אך כזה שמשפר במשהו את חלקות התנועה.
avatar
danistar 1970-01-01 02:00:00
ומה בקשר להשוואה מול הפלזמות ?? האים יש שיפור , כי ממה שאני יודע וראיתי לא פעם שבמסכים הגדולים , הפלזמות פשוט יותר טובות .
avatar
igal.l 1970-01-01 02:00:00
samsung 46 led ליאור ביקורת מעולה ויופי של מסך
avatar
liorkoren 2009-01-07 08:19:00
תודה, Shlomi295, איכות התמונה של סדרת B6000 ו- B7000 אמורה להיות זהה, דגמי B6000 כוללים כניסת USB, אבל היא תומכת בתמונות ומוזיקה בלבד, ללא וידאו, אין לה גם חיבור רשת ולא ספריית תוכן עם זיכרון פנימי כפי שקיימת ב- B7000. danistar, איכות השחור והחדות ב- HD, "נותנים קרב" מול הפלזמות, ב- SD יש עדיין על מה לדבר...
avatar
2009-01-07 15:13:29
dina בזמן הצפייה בסירטו הבחנתי שעל המסך מודבקת מדבקה שרשום עליה "dina" , אותה מדבקה מודבקת גם על המחשב הנייד שלי (sony vaio VGN-FZ298ce) . כבר הרבה זמן אני מנסה למצוא מה היא מסמלת האם ידוע למישהוא על מה אשמך לתשובה תודה דניאל
avatar
liorkoren 2009-01-07 16:25:49
אתה מתכוון ל- DLNA זה פרוטוקול שעובד על רשת (חוטית או אלחוטית) ומטרתו לאפשר הזרמת קבצי מדיה בין מחשבים והתקנים תואמים. למשל, טלויזיה תומכת DLNA תוכל לנגן קבצי מדיה שנמצאים על מחשב ברשת (שעליו הותקנה גם תוכנה מתאימה).
avatar
Roi232 2009-01-07 21:46:30
השורה התחתונה - יש שיפור מסוים בניגודיות וברמת השחור והעובי כמובן משחק תפקיד אבל זה עדיין לא מושלם. לדעתי אחת הטעויות שהיצרנים עשו היא להפסיק לייצר מסגרות בצבע כסף או אפור עכבר. כששמים מסגרת בצבע PIANO BLACK כל שחור שנוגע בשוליים נראה "סגול" או "שחור דהוי". מסגרת בצבע אחר הייתה נותנת אשליה של שחור כהה יותר. דבר נוסף - גם LCD "רגילות" כשצופים בהן באור טבעי/מלאכותי השחור נראה הרבה יותר כהה ומתקרב לצבע המסגרת. בתנאי חושך היות והתאורה האחורית של המסך היא התאורה היחידה בחדר הפאנל הופך למעין שקופית רנטגן שהאור עובר דרכה. אני מאמין שגם הLED הזאת לא התגברה על הבעיה. אני מקווה שהטכנולוגיות העתידיות - OLED, לייזר ועוד יצליחו להתגבר על זה.
avatar
liorkoren 2009-01-07 22:32:25
השילוב של LED, מעבד וידאו חדש וציפוי קדמי שמשמש פילטר לאור שיפרו באופן ניכר את נושא הניגודיות. את הבדיקות אנחנו מבצעים רק בחדר חשוך לחלוטין, צפיה באור "רגיל" נעשית לצורך התרשמות בלבד בתנאים "ממוצעים". בצפיה בחושך, ממילא צבע המסגרת אינו בא לידי ביטוי משמעותי, בצפיה באור, כפי שכתבת, השחור נראה יותר כהה ודומה למסגרת... שחור מושלם יגיע כנראה רק עם מסכי OLED, למרות שטכנולוגיות LCD ו פלזמה משתפרות משנה לשנה.
avatar
danistar 2009-01-07 23:32:15
בקיצור כל הדורות החדשים לא יתנו שיפור דרמטי באיכות התמונה עד שנגיע ל OLED .
avatar
2009-01-07 23:52:48
ביקורת מעולה שאלה לגבי ה USB ותמיכה בMKV האם ניתן להוציא את השמע בלבד לרסיבר ובכך לשמוע דרך המערכת ולראות ישירות מה USB? האם סרטי MKV עם תרגום עיברי בנפרד עובד כמו שצריך ?
avatar
liorkoren 2009-02-07 10:56:13
יש יציאת אודיו בודדה עם מחבר 3.5 מ"מ (Mini Jack), כך שניתן להוציא אות באיכות סטריאו בלבד. תרגום נפרד מסוג SRT מזוהה ע"י המסך ומוצג על המסך, אבל יש עדיין בעיה בסידור אותיות בכתוביות, חלק מהמילים מוצג באופן תקין, חלקן האחר משובש.
avatar
sharonmale 2009-05-07 02:40:32
כתבה יפה,,, מה עם חיבור למחשב, ניסיתם? אני אף פעם לא מבין למה עדיין לא מייצרים מסכי מחשב LED אלא רק בקושי פה ושם...מעלה תהייה לא?!! ועוד שאלה,האם דרך חיבור אלחוטי יהיה אפשר לראות קבצי HD ?עד כמה MB לשנייה הLED יהיה מוכן לספוג?
avatar
liorkoren 2009-05-07 11:23:58
ניסינו חיבור למחשב. רק לפני מספר ימים פרסמנו ביקורת של מסך מחשב LCD LED חיבור אלחוטי יהיה אפשרי דרך דונגל USB שעדיין לא נמצא בארץ.
avatar
etmr 2009-08-07 08:40:04
איך היית ממקם את המסך הזה בהשוואה לזה של סוני יובל שלום, ראשית, אני חבר חדש (זה עתה נרשמתי) ומאד שמח להצטרף. קראתי בעניין את הכתבה. תודה על שהארת את עיני בכל האספקטים הרלבנטיים לצג החדש. אם אפשר יש לי שתי שאלות שיעזרו לי לבחור מסך LCD. 1. איך היית ממקם מקצועית את הסדרה החדשה של סמסונג מול דגמי Z ו- X החדשים של סוני. מי נותן איכות תצוגה טובה יותר. 2. מאחר שלקנות זה רק חצי מהסיפור, אז איזה יבואן סמסונג/סוני נותן את השירות הטוב יותר לדעתך. (אני מקווה שאפשר לשאול שאלה כזו כאן :מבולבל:. תודה רבה, איתן
avatar
liorkoren 2009-08-07 10:32:31
שלום יובל, את הסמסונג בדקתי אצלי, בתנאים מבוקרים, את שני הדגמים של סוני ראיתי באולם התצוגה ובמספר הזדמנויות אחרות, קרי, בתנאים שונים. הדגמים משתי החברות נותנים "תצוגה טובה", רק היות ולא ערכתי השוואה מדוקדקת, בתנאים זהים ובחיבור לאותו מקור וידאו, לא אוכל לתאר במדויק הבדלים בפרמטרים השונים שמרכיבים איכות תמונה. לגבי שירות, שני היבואנים משתייכים לחברות גדולות ורציניות, במהלך השנים, שמענו סיפורים טובים, לפעמים גם בעיות, אבל בגדול, התמונה הכללית חיובית.
avatar
synch1.Danny 2009-11-07 14:36:25
חיבור wifi אלחוטי ל UA46B7000 הי ליאור באמת כתבה וניתוח מעניין שוקלים ברצינות לרכוש את המכשיר אני מבין שניתן לראות בו קבצים מהחמשב ואף לגלוש באינטרנט ממחשב נייד המחובר לרשת האלחוטית הביתית ? אני מבין שצריך התקן דינגל USB חיצוני שאינו בארץ על מנת לעשות זאת אין לו כרטיס רשת אלחוטית או משהוא ? האם אתה יודע מה הדגם של הדינגל האם ניתן להזמינו מחול וקל לחבר האם יש שיטה אחרת לראות סרטים המאוחסנים בכונן חיצוני מבלי להסתבך עם חוטים נוספים אולי המתאם יכול להיות מחובר לרשת האלחוטית הביתית ואז אפשר בעצם להגיע לסלון עם המחשב הנייד או לגלוש באינטרנט באמצעות כל אחד מהחשבים הביתיים כמה מילים על ה BLUE REY אין לי הרבה מושג אבל הבנתי שהטלוויזיה עובדת מעולה במיוחד בבלו ריי וכו תודה דני
avatar
liorkoren 2009-11-07 20:22:05
שלום, המסך אכן נראה במיטבו עם סרט בלוריי איכותי. לא כל כך הבנתי מה הקשר בין מחשב נייד, גלישה באינטרנט והמסך? אם אתה רוצה לגלוש באינטרנט, אז מחברים את המחשב הנייד למסך עם כבל וידאו. אי אפשר לגלוש באופן חופשי באינטרנט מהמסך עצמו, הוא מסוגל להתחבר רק לשירותי אינטרנט ספציפיים שאינם פעילים כרגע בישראל. כונן קשיח חיצוני מחברים למסך דרך כניסת ה- USB.
avatar
1970-01-01 02:00:00
בעיה בחיבור USB - סרט MKV המסך לא מזהה לאחר ברור מסתבר שהמסך לא תומך ב EXFAT אז מה שווה הכניסה של USB הרי סרט MKV הוא מינימום 4.5G או יותר שאלתי- האם יש פתרון לנושא ? איך בדיוק אתה בחנת את חיבור ה USB ותמיכתו ב MKV ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בחנתי את הנושא עם חיבור כונן קשיח חיצוני מפורמט NTFS.
avatar
בני בנקר 1970-01-01 02:00:00
מה עם טושיבה ? באירופה משיקה טושיבה את סידרת ה LED הראשונה שלה,SV685D. האם ידוע לך אם ניופאן תמשיך במדיניות של הבאת דגמים נחותים והתעלמות מדגמי האיכות של טושיבה,כמו סידרת ZF,סידרת ZV,או שימות המשיח יגיעו והם ייבאו את סידרת SV ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לשאלתך, בררתי עם ניופאן, סדרת SV תושק בישראל, כמו גם ZV SV685 תושק בעולם רק לקראת ספטמבר.
avatar
kingj 1970-01-01 02:00:00
אחלה ביקורת , כל הכבוד מחכים לביקורות על מסכי הLED של פיליפס / סוני
avatar
2009-09-08 13:08:00
7000 מול ה 46B750 ליאור, האם יש כוונה לבדוק את דגם ה 46B750? זה דגם ללא LED אולם בתצוגה באחת החנויות התמונה שלו נראתה הרבה יותר טוב מדגם ה 7000, ושיחקתי עם הפרמטרים השונים. האם זה בגלל שהמסך 2MS ולא 4MS כמו ה 7000? או בגלל שהוא 200HZ? מה דעתך?
avatar
liorkoren 2009-09-08 15:21:39
אין קשר בין מהירות תגובה לאיכות התמונה (צבעים / ניגודיות וכו'), אולי מנגנון ה- 200Hz עזר לתמונה חדה יותר, אבל קשה לענות על כך מבלי להשוות את המסכים, האחד בצד השני.
avatar
2009-11-10 21:22:34
הזרמת MKV שלום ליאור, א. נהנתי מאוד לקרוא את הסיקור, אגב בדרתי את הכל והכל באמת אחד לאחד כמו שכתוב, למעט העובדה שאני לא הצלחתי להזרים MKV דרך התוכנה במחשב, 2 תופעות מוזרות, בהתחלה הטלוויזיה הייתה פשוט נכבת ומדליקה את עצמה מחדש (כאשר ניסינתי דרך ה USB) ודרך התוכנה הוא כותב שהפורמט לא נתמך, יש לך רעיון???
avatar
liorkoren 2009-12-10 00:12:34
איזו תוכנה התקנת על המחשב?
avatar
1970-01-01 02:00:00
בלוף של מסך LED, באנגליה אסרו על סמסונג לפרסמו כמסך LED ובצדק. בלוף של מסך LED, באנגליה אסרו על סמסונג לפרסמו כמסך LED ובצדק.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אנחנו בעצמנו פרסמנו את הידיעה על כך בישראל. בכל מקרה, מדובר על מסך LED בתצורת EDGE LED ולא BACK LED, הסברנו בכתבה את ההבדלים בינהם.
avatar
1970-01-01 02:00:00
PAL ו-NTSC ליאור שלום, בהחלט כתבה משכנעת. אני מתכנן להביא מסך LED כזה מארה"ב. השאלה היא האם המסך יעבוד כמו שצריך עם DVD וYES מבחינת שיטת השידור.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
עבור חיבור אל ממיר YES תצטרך תמיכה ב- PAL, או לרכוש מכשיר ממיר מ- PAL ל- NTSC. נגני DVD שנמכרים בארץ תומכים בד"כ ב- PAL וגם ב- NTSC, כך שסביר כי יעבדו עם מסך NTSC. תוודא גם עם החנות שהמסך תומך בוידאו בתדר 50Hz.
avatar
1970-01-01 02:00:00
המחיר בחנויות נמוך באופן מחשיד... היי היי ליאור , איך יכול להיות שהמחיר ל 55" פחות מ 14000 . ( ניתן לראות ב ZAP ). פיספסתי משהו ? לפי הפרסום נראה שמשמדובר ביבואן הרישמי ובטלוויזיה המופיעה בסקירה שלך.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אם מדובר במסך באחריות יבואן רשמי, אז מה בדיוק הבעיה?...
avatar
1970-01-01 02:00:00
בעיה בזיהוי פורמט של AUDIO כאשר אני מפעיל סרט עם סיומת MKV והפורמט של הAUDIO הוא DCA זה מראה שאין תמיכה כלומר יש תמונה אך אין סאונד. ניסיתי להפעיל קובץ אחר שבו הפורמט של הAUDIO הוא LIBA52 וזה עבד. האם יש דרך להמיר את DCA ל-LIBA52 או לפורמט אחר? כל פתרון אחר יתקבל בשמחה.. :) שאלה נוספת היא איך אפשר לקודד סרט בפורמט MKV ולהשאיר אותו באותו פורמט?
avatar
2010-01-01 20:22:47
אם אמרת שבמסך הזה אפשר להגיע לניגודיות דינמית של 1:2,000,000 עדיין יש פירוט בחלקים הכהים?
avatar
liorkoren 2010-01-01 23:43:54
אכן, יש פירוט במקומות הכהים, לא ברמה של מסכי LED LOCAL DIMMING, אבל עדיין מכובד בפני עצמו.
avatar
2010-08-01 21:17:16
DTT זה פספוס שלי או שאין לדגמים הללו (6000 , 7000, 8000) שמשווקים בארץ תמיכה ב DTT? יש טלוויזיות LED בארץ שתמוכות ב DTT? יש טלוויזיות LED בארץ מלבד סמסומג שתומכות ב חיבור LAN?
avatar
liorkoren 2010-09-01 10:33:06
אין להם תמיכה. יש טלויזיות LED, כמו דגמים של שארפ ו טושיבה, פיליפס שמגיעים עם טיונר מתאים. גם בחיבור LAN יש למסכים כמו של פיליפס וטושיבה, אבל כל אחת מהן תומכת בפורמטי מדיה אחרים. הסמסונג היא היחידה עד עכשיו שתומכת גם בקבצי MKV.
avatar
2010-10-01 20:44:08
שלום רב. ים אפשר להבהיר לי נקודה חשִובה: העם קיים בדגמים B7000 שמוכרים בארץ חיבור Optical Out? בסטרטִון רואם אותו בבירור, אך בחנות רואיתי רק Stereo Mini Jack ?
avatar
liorkoren 2010-11-01 08:03:38
לא זוכר כרגע, לפי המפרט אמור להיות.
avatar
broitman 1970-01-01 02:00:00
האם ניתן לחבר דונגל bluetooth לפורט ה-USB ועל ידי כך להעביר קבצים אלחוטית מהמחשב/ סלולרי לתצוגה על המסך?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לא בדגם זה. יש דונגל WIFI
avatar
broitman 1970-01-01 02:00:00
תודה. זה הדונגל היקר ו"המיוחד" של סמסונג?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
זה אכן דונגל של סמסונג.
avatar
ssion 1970-01-01 02:00:00
הי, האם יש כבר פתרון לבעיית הכתוביות ? תודה
avatar
2010-02-02 16:46:15
דונגל שלום ליאור אני נוסע לחו"ל וחושב לקנות דונגל, אתה יכול לומר לי את היתרונות שלו והאם זה דונגל ספציפי לדגם או כללי לסמסונג והאם אני יכול לאבד אחריות בארץ עם התקנתי אותו בטלביזיה ודבר אחרון האם ידוע לך המחיר. ותודה על הסקירות המצוינות שלך אילון
avatar
liorkoren 2010-04-02 01:15:13
תודה, לפי מה שידוע לי מדובר בדונגל של סמסונג. זה: http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/televisions/television-accessories/WIS09ABGNX/XAA/index.idx?pagetype=acc_detail&subsubtype=wireless-usb-adaptor לא חושב שזה צריך לפגום באחריות, אבל תוודא עם היבואן.
avatar
STAVGO 1970-01-01 02:00:00
המסך מסדרה 7 מגיע גם בגודל 40 אניץ'? לפני כמה ימים הייתי בא.ל.מ והמוכר בחנות אמר לי שלא אבל באתר היבואן ראיתי את הדגם הזה גם בגודל 40". יכול להיות שהוא עדיין לא הגיע לארץ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
למיטב ידיעתי נמכר גודל 40" מסדרה 7000.
avatar
רוני 2010-10-03 23:48:50
חיבור לממיר YES ללא יציאת HDMI ליאור שלום כיצד מחברים את הטלויזיה הזאת לממיר YES ללא HDMI ? אין לטלויזיה יציאת SCART\S-VIDEO וה-COMPOSITE הוא באיכות נמוכה. תודה. רוני
avatar
liorkoren 2010-10-03 23:55:54
אתה מתכוון לכניסות בטלויזיה, לא יציאות... אכן, ניתן רק דרך קומפוזיט, או לרכוש טרנסקודר בעלות של כ- 400 ש"ח, זהו מכשיר אשר ממיר אות RGB שיוצא מיציאת הסקארט של ממיר YES אל כניסת ה- קומפוננט בטלויזיה.
avatar
1970-01-01 02:00:00
כתוביות במסך זה אין תמיכה בכתוביות בעברית , הכתוביות מופיעות בצורה לקוייה ואין צפי מהיצרן להוצאה עדכון קושחה הפותר נושא זה.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כתבנו על כך בביקורת. לפי מה שאני יודע, ענין העברית שופר בדגמים החדשים.
avatar
2010-05-04 11:20:03
ומה לגבי הדגמים הישנים ? האם יש עדכון קושחה שמסדר את הבעיה בכתוביות ? זה ממש מציק כי זאת בעיה שהפתרון אליה לא אמור להיות כל כך מסובך. חוץ מזה, הטלוויזיה מעולה. תודה רבה.
avatar
2010-07-04 21:55:26
סמסונג לד 46 ua46 b7000 שלום וחג שמח ליאור 1. אני וגיסי עורכים מחקר של חודשיים לגבי רכישת שתי טלויזיות גדולות. לאחר כניסה לאתרים קריאת מחקרים והשתתפות בפורומים רציתי לשמוע את דעתך לגבי מס' סוגיות: א. מרחק סלון ביתי מקיר לקיר 4 מטר ואני מעוניין בלד סמסונג 46 אינץ האם זה הגיוני? ב. האם לדעתך בטווח השנה הקרובה המחירים עשויים לרדת או לעלות? איך ישפיע המונדיאל הקרוב ביוני לגבי מחירי הלד/lcd/פלזמה? ג. יש טענה באתרים שונ ים שאיכות השמע לא משביעת רצון ושחייבים לחבר מערכת סאונד טובה האם זה נכון? ד.מה ההבדל בין פול לד(לד שארפ) לבין edge led (כפי שיש בסמסונג) נורות היקפיות בלבד בסמסונג האם זה בהכרח משפיע על איכות התמונה.? ה. אתה ממליץ בסיכומו של דבר על הטלויזיה הזו אם אני מצליח להשיג אותה במחיר של 11 אש"ח ב 24 תשלומים כולל הובלה +מתקן+התקנה +אחראיות של סם ליין היבואן הרשמי למשך שלוש שנים אודה לך אם תחזור אליי לפני סוף השבוע כי אני במרכז הארץ ומתכוון לקבל החלטה לגבי הרכישה באופן מוחלט תודה ולהתראות
avatar
liorkoren 2010-07-04 23:38:07
שלום, א. הגיוני, לטעמי אפילו קטן מעט. ב. בקנה מידה של שנה, המחירים יורדים, בכמה, איך ומתי? אף אחד לא יכול לחזות בדיוק. אולי יהיו מבצעים לרגל המונדיאל. ג. כתבתי על כך בביקורת, הרמקולים סבירים ולא יותר, למוזיקה אכן עדיף לחבר מערכת שמע חיצונית. ד. EDGE דקה יותר אך הנורות ממוקמות על המסגרת בלבד, זה נחשב לפחות מתקדם מ- FULL LED, ל שארפ יש שחור טוב יותר אבל גם הסמסונג מרשימה מספיק בניגודיות. ה. נראית עסקה טובה, אם כי כמובן שהאחריות למצוא את הדיל הטוב ביותר היא עליך...
avatar
2010-10-04 21:18:10
עזרה באיכות טלוויזיה ליאור שלום רב@ אבקש חוו"ד בנושא קניית טלוויזיה. המליצו לי על שתי טלוויזיות לד,lg9500 ו-סמסונג b7000 על איזו טלוויזיה אתה ממליץ מבחינה איכותית? תודה ושבוע טוב@
avatar
ilanb_s 2010-10-04 22:52:00
samsung led ua7000 b שלום ליאור! שמי אילן מקרית שמונה ואני כעת נרשמתי לאתרכם רשמית בגלל התרשמותי מהידע ןהמקצועיות שאתה והאתר מפגינים. .לפני ארבעה ימים שאלתי אותך בתור אורח לגבי הטלויזית לד סמסונג הנ"ל מס' שאלות וקיבלתי תשובות מספקות ועל כך אני מודה לך. אולם כשכבר גיבשתי החלטה לגבי הדגם הזה ואף הגעתי בסוף השבוע האחרון למרכז הארץ כדי לסגור עסקה( כפי שתארתי בתגובה הקודמת )הכניסה לי לראש חנות מכירות אחת בראשל"צ דגם חדש שלא כל כך התוודעתי אליו והוא lg 47 led דגם sl9500.הם טוענים שהוא הרבה יותר טוב מהסמסונג הנ"ל בגלל 1:3 מיליון ניגודיות בגלל עיצוב מסך בגלל בלוטוס שישנו בגלל שזה 200 הרץ(לעומת 100 בסדרה 7000 סמסונג) ועוד ועוד.(יש לציין שהlg יקר בערך ב 1000 ש"ח מסמסונג) . וכעת אנ י מבולבל ולא ביצעתי שום עסקה ושאלתי אליך ליאור האם תוכל לערוך לי השוואה לפני שאקבל החלטה בין שני הגדמים(מבחינת ניגודיות,זמן תגובה (rms),כניסות אחוריות,איכות שמע ותמונה ובכלל השוואה מקצועית בינהם (המחיר פחות משחק תפקיד ) אודה לך שוב ליאור ושבוע טוב!!! אילן ב. קרית שמונה
avatar
liorkoren 2010-11-04 01:17:51
האם הדגם נמצא בתצוגה בחנות? האם ראית אותו?
avatar
2010-11-04 13:20:14
האם הדגם נמצא בתצוגה בחנות? האם ראית אותו? אכן ראיתי את שני הדגמים,את הסמסונג ו-lg . הצורה החיצונית פחות מעניינת אותי. על איזו טלוויזיה לדעתך כדאי ללכת? תודה ושבוע טוב@
avatar
liorkoren 2010-11-04 16:02:43
לא ראיתי את ה- LG הספציפי (במחשבה שניה, אולי כן בתערוכת CES, אבל לא ממש זוכר). קשה לענות לך מבלי להשוות בין שניהם במציאות.
avatar
1970-01-01 02:00:00
ליאור שלום רב@ היי, מה ההבדל בין לד 55 b7000 ל-b8000 וכיצד זה בא לידי ביטוי בטלוויזיה? האם ההבדל משמעותי באיכות ? שבוע טוב ונפלא@ מלדיני
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בסדרת סמסונג 8000 יש מנגנון החלקת תנועה 200Hz לעומת 100Hz בסדרה 7000 וגם הגימור החיצוני יוקרתי יותר.
avatar
1970-01-01 02:00:00
ליאור היי מה זאת אומרת החלקת תנועה וכיצד ההפרש משפיע בצפייה? הגימור פחות חשוב לי,האם ההבדל מצדיק הפרש גדול במחיר או שכדאי להסתפק ב-7000 ? לילה טוב@ מלדיני.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
זה המנגנון שמחליק תנועה של עצמים נעים בתמונה, לטעמי ההבדל לא גדול וגם המנגנון של 7000 מוצלח.
avatar
2010-07-06 11:54:23
טלוויזיות סמסונג וטושיבה, מי טובה יותר? ליאור שלום! איזו טלוויזיה עדיפה לצפייה וטובה יותר ,לד של טושיבה 55sv685 או סמסונג 8000 b ? יום טוב והמשך שבוע טוב@ מייק
avatar
liorkoren 2010-08-06 00:54:48
לטושיבה יש מנגנון ניגודיות מתוחכם יותר, הסמסונג דקה בהרבה.
avatar
2010-08-06 09:17:50
ליאור בוקר טוב@ היי, עפ"י כל הנתונים איזו טלוויזיה טוב יותר הטושיבה או הסמסונג?מה עדיף לקנות? יום טוב@ מייק
avatar
liorkoren 2010-08-06 09:51:31
ההבדלים במפרט לא ממש יעזרו לך להחליט מה טוב יותר עבורך ואיזו תמונה אתה מעדיף.
avatar
liorkoren 2010-12-06 16:47:40
מתיחת תמונה WIDE ZOOM ? יש.
avatar
STAVGO 1970-01-01 02:00:00
לפני כמה ימים התקינו לי ממיר HD של הוט והוא מחובר לטלוויזיה עם חיבור HDMI ומתי שאני משתמש במנגנון מתיחה WIDE ZOOM עדיין נשארים שוליים שחורים כמו גם מתי שאני משתמש במנגנון ZOOM. מה לעשות?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
האם הגדרת בממיר שמדובר במסך 16:9 ?
avatar
STAVGO 1970-01-01 02:00:00
ליאור שלום, נכנסתי להגדרות חיבור HDMI בממיר ויש לי שלוש אפשרויות: PILLAR BOX, 14:9 (שיש שני פסים שחורים בימין ושמאל), ו-STRETCH שמותח את התמונה על כל המסך. כרגע היא מכוונת על STRECH.
avatar
STAVGO 1970-01-01 02:00:00
נראה לי שבהגדרות חיבור STRECH ,HDMI זה המצב המתאים למסכי 16:9
avatar
1970-01-01 02:00:00
זמן תגובה. מה הזמן תגובה ב B7000 ? ומה הניגודיות?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
זמן תגובה 3ms ניגודיות דינמית 2,000,000:1
avatar
1970-01-01 02:00:00
יש הבדל משמעותי בין מהירות התמונה בטלויזיה עם זמן תגובה 2 או בטלויזיה שזמן התגובה 3 ?
avatar
1970-01-01 02:00:00
הטלויזיה הזאת מתאימה למרחק של 4 מטר ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לא הייתי בוחר מסך לפי נתון מהירות התגובה, 2 מול 3 זה לא רלוונטי, כל יצרן מודד ומציג את זה איך שבא לו. צריך לבדוק רק בפועל. לגבי מרחק צפיה, זה תלוי בגודל המסך. ל- 4 מטרים מתאים לפי טעמי האישי לפחות 50".
avatar
1970-01-01 02:00:00
איזה דגם עדיף של סמסונג 46 אינץ' : C6200 או C6900 או B7000 ? אשמח לתשובה
avatar
Batman 2012-10-11 18:47:39
יש הבדל רציני ומשמעותי בין אדג' לד לפול לד !!!!!!!! ואנשים לאאא מבינים את זה. הבדל משמעותי באיכות תמונה !!!!!!!!! זה כמו לקנות סובארו ישנה או מרצדס.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
lcd
הצבע לכתבה
3.67
הרשם לעדכוני האתר
Email: