חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רמקולים Fat Lady של Morel – ביקורת לגברת | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

רמקולים Fat Lady של Morel – ביקורת לגברת

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מוראל Fat Lady במבחן מוראל Fat Lady במבחן

ביקורת עולמית ראשונה: הגברת השמנה של מוראל, עשויה סיבי פחם בקוים מקומרים שלא ישאירו אף אחד אדיש, היא מהירה, דינמית ושקופה לציוד שמחובר אליה, בדקנו אותה עם מגוון מכשירים וסגנונות מוזיקה.


לא משנה כמה תשקיע בעיצוב ביתך, כמה מותגים נוצצים יתנוססו על גבי מוצריך, כולם יתגמדו כאשר זוג רמקולים כמו המוראל Fat Lady ישובץ בביתך. הם יטלו את כל תשומת הלב. העיצוב ואיכות הבניה שלהם יהפכו גם  בקתה עלובה למקום שהעיצוב בו הוא במקום הראשון. קוראים נכבדים – מדובר במוצר הכי מרשים למראה בו נתקלתי בחיי. הכי מיוחד ונוצץ.

הגברת השמנה בביקורת עולמית ראשונה!
 
תיאור מראה של מוצר כזה אינו פשוט, גם התמונה האיכותית והמפורטת ביותר לא משתווה לדבר האמיתי, אם אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים אז חבל לי לבזבז אלף מילים על המראה כשיש תמונות. אז איך בכל זאת היא נראית? התבוננו בתמונות ורק תזכרו כי במציאות היא מרשימה ומיוחדת הרבה יותר.

למה Fat Lady

"כלום לא נגמר עד שהגברת השמנה תשיר": באנגלית זה נשמע טוב יותר אך גם בעברית זה עובר. זהו משפט ידוע שנלקח מאולמות הקונצרטים ומשויך לזמרת אופרה שמהווה תמיד את השורה התחתונה. מוראל החליטו לאמץ את המשפט וכך היה.
העיצוב המיוחד קדם דווקא להחלטה על שם הדגם, לצורת הרמקול ישנו תפקיד חשוב ומכריע שישפיע על איכות הצליל ועל הגוון שלו. התיבה של אותה גברת שמנה מעוגלת משתי סיבות. הסיבה הראשונה היא אקוסטית והשניה היא תלות בסוג החומר ממנו היא עשויה, חומר זה אינו מאפשר בניה בקווים ישרים לגמרי. החומרים ממנו בנויה התיבה הם סיבי פחם (Carbon) וגימור סיבי זכוכית (פיברגלאס).

Morel Fat Lady

קשיחות עגלגלה

שילוב החומרים מעניק לתיבה קשיחות גבוהה יותר מפלדה בשילוב אטימות מוחלטת. פנים התיבה של הגברת השמנה אינו משוכך כלל. זה אומנם לא ממש מקובל בתעשיה, אך גוף הגברת השמנה נשמע במיטבו כשהוא ערום מבפנים. מטרה זו מקשה עוד יותר על הפיתוח מפני שהמרחק בין תיבה שרה לתיבה מהדהדת עד כדי זוועה הינו קצר מאוד ומכאן נובעת הסיבה העיקרית לפיתוח הארוך והמייגע של אותה גברת שמנה. מפצל התדרים ממוקם בבסיס הרמקול שעשוי אלומיניום תעופתי (ומצופה בגימור עור), מתחת לישבנה של הגברת השמנה ממוקם הפורט האחורי שמשמש אך ורק ליציאת אוויר על מנת לרסן את התדרים הנמוכים (כשחושבים על זה, אכן מדובר במיקום הגיוני בהחלט...).

את הגברת השמנה שמעתי כבר לפני מספר חודשים בשילוב אלקטרוניקה מגוונת, זאת בחדר שנבנה במיוחד עבורה במפעל החברה בנס ציונה.
את הבדיקה הזו אבצע בסלון ביתי, ביחד עם מערכת יחוס שנבחרה בקפידה, בנוסף, נצרף רכיבים שונים וזאת בכדי לחוש בשינוי בשילובים שונים עם מכשירים "בהירים" או "חמים".

במהלך התקופה בה הרמקול שהה בביתי פגשתי גם את איש המקצוע שאחראי על תכנון ה- Cross Over, הג'נטלמן האנגלי – Russell Kauffman, סיפר כי בתחילת העבודה שלו על הרמקול, הוא הוציא את כל חומרי השיכוך מבטן הרמקול, כשהוא מותיר אותו עירום מבפנים, להפתעתו, הרמקול נשמע מרשים במצב זה, בכל פעם שהוסיפו חומר שיכוך פנימי, הדבר הוריד מאיכות הצליל, עד שהגיעו להחלטה הבלתי שגרתית להותיר את התיבה במצבה הטבעי, ריק.
היות והדרייברים לא תוכננו בתחילה לעבוד עם תיבה "ריקה", בוצע בהתאם גם שינוי מבני בוופרים, שעשויים, מחומר זהה לזה של התיבה.

Morel Fat Lady

אלקטרוניקה מגוונת

במהלך תקופת הבדיקה, שידכנו את זוג הרמקולים אל מגוון נגני CD, קדם מגברים ורכיבים נוספים (רצ"ב רשימה מפורטת בסוף הכתבה).
מדובר ברמקולים שקופים באופיים המעבירים לאוזן את אופי המערכת אליה הם מחוברים, הצלחנו לחוות את הגברת השמנה בדרכים מגוונות עם כל רכיב ורכיב שונה. 
מסתבר כי ה- Fat Lady מעדיפה "אלקטרוניקה" בעלת גוון ניטראלי או חם, מכשירים עם אופי צליל בהיר עלולים להשמע בהירים מדי ומעט רזים במיד היי.

רמקולים אלו מעדיפים חללים גדולים, בסלון ישראלי "ממוצע", בגודל של 4 על 4.5 מטרים, מצאנו שעדיף להקטין במעט את המרחק בין הרמקולים, בכדי לשפר את העומק וגם את הדיוק בבמה. היא מצליח לספק בס מדויק יותר ו"נכון" יותר בסלון גדול.
רמקולים אלו מסוגלים בהחלט לנגן בחללים ממוצעים מבלי להתפנק במרחק רב מהקיר האחורי.

Morel Fat Lady

הגברת השמנה מתחילה לשיר

כאמור, שילוב עם מגוון קדם מגברים הביא לתוצאות שונות: קדם מגבר מדגם Cary SLP-98 ריגש והדגים דינמיקה מקסימלית ובס מרשים. החלפה אל קדם מגבר Octave HP300 הוסיפה מעט חריפות לצליל, בחירה במצב -6db באוקטב הרגיעה את העניינים וגילתה פירוט מדהים ובמה מדויקת מרשימה בהחלט.
השילוב עם Densen Beat 250 הביא לצליל חם יותר ואולי המאוזן יותר, יש שיגידו שהוא הנעים ביותר על הגברת השמנה.

טונים גבוהים
הטוויטר יורד נמוך מאוד באופן יחסי למקובל, הוא אוורירי מאוד ויחד עם זאת חם ונעים לאוזן, הוא חושף פרטים ואינו ממש סלחני. הוא ממוקם מתחת ליחידת המיד, בגובה אוזן המאזין.

מיד
אנרגטי ממנו לא שמעתי, הוא מאוזן, מלא וטבעי, הוא מצליח להעביר תחושה מציאותית לחלוטין של קול אדם, כמו גם כלים טבעיים ואלקטרונים. הוא מלא באנרגיה ובעוצמה. דינמיקה היא שם המשחק, קשה מאוד להתקיל אותו ולגרום לו להכנע, אני לא הצלחתי. וניסיתי.

בס
אחד הפרמטרים בהם התבלטה הגברת הוא הבס, התדרים הנמוכים הרשימו במיוחד כאשר היא שודכה ל- Cary SLP-98 שבתחושה הוסיף עוד אוקטבה למטה, יחידות הבס מפיקות צליל מהיר והדוק שיחד עם זאת נשאר עמוק וגדול.

רמקולים - מוראל Fat Lady

מוזיקה

התחלתי בהאזנה למוסיקה קלאסית ובחרתי באחת היצירות האהובות עלי. Brahms symphony no.4 fritz reiner royal philharmonic orchestra. כלי הקשת פותחים את היצירה ומיד מבינים כי מדובר ברמקול אוורירי מדויק ובעל הפרדת צליל מרשימה בהחלט. יחידת המיד מגלה עושר ואנרגיה מרשימים בהחלט. התחושה היא שככל שהיצירה מתפתחת ונכנסים עוד כלי כך הרמקול הזה מרגיש יותר בבית. לקראת סוף היצירה היא מגיעה לשיאה, כל הכלים מצטרפים בכל האנרגיה. הרמקול נשאר רגוע, מפורט ודינמי. הוא אינו מתרגש מלחץ מוסיקלי, הוא אינו מפחד מתזמורות גדולות, להיפך. על פניו נראה כי זה השטח שלו.

ממשיך עם יצירה שמשלבת כלים אקוסטיים ביחד עם קול אדם. בחרתי בעוד יוצר מהאהובים עלי. Vivaldi – magnificat שמתחילה בלהקה קולית שמורכבת מנשים וגברים ששרים בעת ובעונה אחת. לא כל כך קל להוציא קולות אדם באופן משכנע. גם כאן הוא פשוט זורם, הפרדת הקולות מרשימה והמיקום שלהם במרחב הבמה מרשים אף יותר. לאחר שירת התזמורת מצטרף כינור בניגון עליז ולפניו עומדת הזמרת. כפי שאני מתאר כך זה נשמע. הכינור מעט מאחור בצד ימין מעבר לגבולות הרמקול והזמרת במרכז הבמה בגובה 150 ס"מ בערך ממש מולי. עצימת העיניים מעצימה את החוויה עוד יותר.

הפרזנטציה הזו מעידה על תמונת סטריאו מרשימה בהחלט. קולה של הזמרת נשמע אמיתי לחלוטין. בהמשך מצטרף הזמר שעומד לצידה והוא גבוה ממנה וקולו גם כן נשמע טבעי ומרשים במיוחד. קולות רגע מקבלים את מקומם בבמה מעט מאחור. מיקרו דינמיקה מרשימה בהחלט שמאפשרת לך להפריד צליל אחד קטן מבעד לרבים, להפריד שליש מבעד לתזמורת פילהרמונית שלמה.

Morel Fat Lady

ג'אז עם אבישי

Avishai Cohen as is… Live at the blue note.
רצועה 1 היא אחת האנרגטיות באלבום, מתחיל בסנטיסייזר שפותח את האלבום בקטע אינסטרומנטלי ומאחור ניתן לשמוע את הקהל בוחש בכוסות קפה, הפרטים שבוקעים מהרמקול אינם משאירים לאף אחד מקום להתחבא, הכל גלוי ושקוף. הקטע מתחיל בכל הכוח ומיד מתגלי בס מרשים, חזק וכוחני מדויק ועמוק במיוחד. כלי ההקשה נשמעים מעולה, הסנאר תוקפני וחד, תוף הרגל עמוק ומהיר, תופי הטם טם מלאים והמצילות מגלות הרמוניות שלא ידעתי על קיומן קודם.
הקהל מוחא כפיים למשמע היצירה והאווירה מועברת אלי ברמה כזו שחשתי חלק מהקהל שיושב שם. הבמה מרשימה בהחלט. היא יוצאת מגבולות הרמקול. המשכתי לשוט עם האלבום והאזנתי לסולו קונטרבס שנמצא ברצועה 6. לרמקול הזה אין בעיה לרדת נמוך כמו הרבה רמקולים טובים שאני מכיר, אך הבעיה העיקרית היא להשאר ברור שם למטה. כאן הוא נשאר ברור כשמש. הרזולוציה בנמוכים היא מהטובות ששמעתי עד כה. חברים – הג'אז שבוקע מהרמקול הזה הוא אמיתי לחלוטין. הצליל נשמע טבעי ולכל כלי ישנה את התיבה שלו.

Pink floyd – dark side of the moon
בקטע Money.   אין אדם שאינו מכיר את צלילי הקופה הבוקעים בתחילת הקטע. כאן ניתן ממש לספור את המטבעות, אני מאמין שאם אנגלי טהור ישמע את הקטע הזה יצליח למצוא את סוג המטבע. הפרטים שבוקעים מהרמקול הזה מרשימים בהחלט. גיטרת הבס מצטרפת והיא נשמעת עמוקה מדוייקת ומלאת אנרגיה, יש משהו מאוד מיוחד ברמקול הזה שמאוד מרשים אותי, הוא נשמע גדול ומרשים. הבס שלו הוא אחד מהטבעיים ששמעתי, לכל כלי שבוקע ממנו יש משקל. גיטרה חשמלית בדסטורשין נשמעת דרכו לא פחות ממדהים. קול הזמר בוקע מהמרכז בגובה מאוד ראליסטי. תיבת הרמקול אינה מורגשת כלל, הוא מצליח להעלום בחלל החדר בלי בעיה למרות גודלו.

Morel Fat Lady


אלקטרוניה בידורית

Tiesto – elements of live
Morel Fat Lady הוא התקליט האחרון ביותר של היוצר ולדעתי גם הטוב ביותר שלו. עבודת הסאונד שם היא לא פחות ממרשימה וזה בזכות מכשירים מיוחדים שיוצרו עבורו ועבור יצירותיו. את הסיגנון הזה אני מכיר היטב על שלל מערכות.

מדובר באתגר לא קל כלל עבור רמקול ביתי, אני - כיוצר מוסיקה אלקטרונית מחפש את המגרעות. בקטע הזה הצלחתי לראשונה בחיי לקבל צמרמורת מרמקול ביתי. יש לו כח אדיר, הוא מצליח לעמוד בכל עוצמה שאתגרתי אותו, הוא מעביר את התחושה המועדונית האמיתית והמרשימה ביותר שנתקלתי בה עד כה. הבס מרעיד ומדויק ומיד חם ומהיר בצורה בלתי רגילה, הטוויטר אינו מציק באוזן ולפני קיר צלילים ענק וצבעוני. לא יצא לי להתקל ברמקול שמצליח להרשים אותי במוסיקה מהסגנון הזה בביתי עד כה. גם הרמקול האישי שלי מתקשה להעביר את הקטע הזה כפי שהוא באמת נשמע על מערכות ה-PA האימתניות. הרמקול הזה מצליח וזוכה ממני למחיאות כפיים סוערות רק מהסיבה שהרבה רמקולי היי אנד ששמעתי נפלו דווקא בסיגנון הזה.

שילובים שונים

כפי שנכתב מקודם, זוג הרמקולים הנסקר משנה את אופיו כאשר מחליפים את האלקטרוניקה שמשודכת אליו, מה שמעיד על שקיפות מרשימה. אם תשדכו לו אלקטרוניקה מהמשפחה הבהירה תקבלו רמקול אוורירי ופתוח. שדכו לו אלקטרוניקה ניטרלית וזה בדיוק מה שיבקע מהרמקול, הגברה חמה תהפוך אותו לרומנטי וחמים. אני העדפתי לקחת את זוג הגברות אל גוון חם יותר שאליו אני מתחבר וממנו נהנה. כל אחד יעשה את השיקול שלו כמובן אך לטעמי השילוב החמים מתאים לו בהחלט.

הסיכום

Morel Fat Ladyמדובר ברמקול המרשים ביותר שעבר בביתי עד היום. שמעתי אותו קודם לכך גם בחלל גדול בחדר התצוגה של מוראל עם מספר קטעי מוזיקה ששמשו אותי למבחן הזה. שמעתי אותו בחיבור לשלל מכשירים שגילו עד כמה הוא שקוף.

הגברת הזו אכן שמנה, היא אוכלת הכל. ג'אז, קלאסי מרובה כלים, טראנס, רוק, שחורה ועוד. פשוט לא ניתן להתקיל אותה בארוחה שלא תהיה לטעמה.
אחד הצדדים המרשימים באישיותה הוא היכולת להתמודד עם סוגי מוזיקה שונים בעליל: מרשימה, קצבית והדוקה בטרק של טיאסטו ומיד לאחר מכן מעבירה בנועם ממבחר שירי ברזיל מלווים בגיטרה וקולות ענוגים.
היא נראית טוב ובנויה לתלפיות, זה מוצר המעוצב באופן המרשים ביותר שזכיתי לארח בסלון ביתי.

ובנימה אישית.
הרמקול הזה הצליח לרגש אותי בשילוב עם אלקטרוניקה בעלת גוון צליל חם והצליח להציק לי כאשר הציוד המחובר הוציא צליל בהיר באופיו, מה שהעיד על השקיפות שבו.
כאשר ה- Fat Lady הצליחה לנגן קטע בסגנון "אלקטרוני" בדיוק כפי שהמוסיקה אמורה להשמע, זה הרשים אותי עוד יותר וגרם להנאה מכל צליל שבקע ממנו. נסיתי למצוא חסרונות ונתקלתי בקשיים, נסיתי להתקיל ונתקלתי באדישות מצידה של הגברת השמנה.

מדובר ברמקול All Around אמיתי ללא פשרות. אחד מהאיכותיים ביותר שעבר בביתי עד היום.

מוראל הצליחה להכנס לשוק של הגדולים והראתה לעולם שיש שחקנית חדשה במגרש, הזהרו ממנה –  מדובר בגברת שמנה.

מחיר: 130,000 ש"ח

מפרט - Morel Fat Lady Review

תכנון: 3Way 4 Drive
יחידות
וופר: 2 יחידות 9"
מיד: יחידת 6"
טוויטר: 1.1"

טווח תדרים: 20-25,000Hz, 60-18,000Hz+/-1.5dB
עכבה: 4ohm
נצילות: 87dB
תאימות להספק: 300 וואט
הספק מקסימלי רגעי: 1,000 וואט

גובה 144 ס"מ
משקל: 44 ק"ג

קישור לאתר מוראל (מורל): דף מוצר באתר יצרן


ציוד לכתבה

נגן דיגיטלי
Unico CDE
Densen CD Beat 440
ORIGINAL CD 2008 MK2

מקור אנלוגי
פטיפון - NOTTINGHAM ANALOGUE – SPACEDECK
זרוע - Ace Space 9 inch tonearm
ראש - ORTOFON KONTRAPUNKT b
פונו סטייג' - GRAHAM SLEE - GRAM AMP 3 FANFARE + ספק כח נפרד.
פונו סטייג' נוסף - Ear 88pb
משקולת מייצבת לצלחת - Stabilizer Thorens
פלטת קרבון לפטפון - Living Voice

קדם מגבר
Densen Beat 200
Densen Beat 250
Octave HP 300
Cary SLP-98

מגבר הספק
Audio Analogue MAESTRO DUECENTO

כבלים
רמקול - XLO LIMITED EDITION
קדם מגבר למגבר - XLO LIMITED EDITION
נגן דיגיטלי לקדם מגבר - XLO LIMITED EDITION
פונו סטייג' לקדם מגבר - REFERENCE III
כבל זרוע פטיפון מקורי חצי מטר.

ציוד עזר
ארון ציוד - Finite-Elemente Pagode Signature
מפצל חשמל - PW-3E Audio Grade Line Conditioner
הארקה - Acoustic Revive RCG-24 GROUND CONDITIONER

אקוסטיקה
שני לוכדי בסים DIY שממוקמים מאחורי הרמקול ומעליהם שתי פלטות אקוסטיות למניעת הדהוד, טיפול אקוסטי בקיר נגדי.
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (143 תגובות פורסמו):

avatar
yairf 2009-12-06 12:55:10
כל הכבוד - סקירה מדהימה!
avatar
oferT 2009-12-06 13:06:07
חן חן (Y)
avatar
robo7 2009-12-06 14:24:44
סקירה יפה ומושקעת. באיזה מגברים השתמשו לפיתוח הרמקול ? מצויינת עכבה נומינלית של 4 אוהם. עכבה מינימלית יכולה לרדת מתחת ל-3 אוהם, ומצמצמת את מבחר המגברים הבאים בחשבון לזיווג (לא שצריכה להיות בעיה באספקת זרם במגברים בתחום המחיר הרלוונטי). לאור הקירבה וזמינות מתכנני הליידי אני מקוה שגם נקבל תשובה. (ורד)
avatar
אורי_ו 2009-12-06 14:32:13
לא ציפיתי לפחות. kudos!
avatar
FOXY 2009-12-06 15:22:44
כל הכבוד נמר (Y) יפה שגם רמקולים יקרים נבחנים במוזיקה אלקטרונית , כ Tiesto שבדקתה. מעניין מה האלבום הבא יעשה להם: Infected Mushroom - B.P Empire
avatar
yairf 2009-12-06 16:47:52
פוקסי היום שמעתי את אינפקטד אצלי עם מגבר של Krell FPB300 את הרמקולים שלי הוא הפך למפלצות יורקות אש, אני סקרן לדעת מה הוא היה עושה לגברת הנ"ל...
avatar
FOXY 2009-12-06 16:59:29
יאיר, מה שיותר מעניין ממתי התחלתה לשמוע Infected Mushroom?
avatar
נמר 2009-12-06 17:32:04
נתחיל מזה ש-Infected Mushroom הוא אינו אתגר לעומת הקטע של tiesto שבחרתי ולכן אני מוכן לצאת בהצהרה שיהיה לו ממש קל איתם. לגבי שאלת המגברים ששימשו את החברה לפיתוח. במהלך הפיתוח שידכו את הרמקול למארק לונסון, אייר, נורס סטאר, ניים, דנסן ועוד. לא היה מגבר ספציפי ששימש ליחוס כיוון שהמטרה שלהם היא לצמצם את מקדם הפינוק בהגברה. חשוב לציין שעדיף להשתמש במגבר חזק עבורם. מינימום 150 וואט עם זרם בריא על מנת לספק את רצונם.
avatar
liorms 2009-12-06 17:47:07
כתבה יפה, מעורר גאווה ישראלית! חבל שמחירה כמו של סדאן חדשה.
avatar
yairf 2009-12-06 18:26:18
פוקסי - בכל בגללך :)
avatar
nitayn 2009-12-06 21:33:53
ביקורת מעולה נמר האם ראיתי נכון את המחיר? 130000 שקל? חשבתי שבארץ הייצור הם ייעלו זול יותר (lol):cool:(lol) אינפקטד וטייאסטו הם המיין סטרים של המיין סטרים של המוזיקה האלקטרונית יש דברים קשים בהרבה בז'אנר של האלקטרוניקה :D:D:D
avatar
meir78 2009-12-06 21:43:39
כתבה יפה מאד , כל הכבוד.
avatar
נמר 2009-12-06 21:58:03
האם ראיתי נכון את המחיר? 130000 שקל? חשבתי שבארץ הייצור הם ייעלו זול יותר (lol):cool:(lol) אינפקטד וטייאסטו הם המיין סטרים של המיין סטרים של המוזיקה האלקטרונית יש דברים קשים בהרבה בז'אנר של האלקטרוניקה :D:D:D ברור נתאי. טיאסטו זה העדין. האמת שסקוואר פושר וונישן סנארס הרבה יותר קשים אך לא מדברים לכולם. אני אישית העדפתי ללכת על קטעים שהם יחסית מסחריים על מנת שכל אחד יכיר ויוכל להשיג את הקטעים.
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
נמר אחלה כתבה.. אבל ארשה לעצמי להיות סניגורו של השטן.. אקדים ואומר שאני הראשון שמפרגן לתוצרת הארץ ובמיוחד לחברת מורל... אבל, משום מה כמה וכמה חברה ששמעו את הגברת השמנה בתערוכת מינכן התאכזבו... איני יודע מה היה בדיוק במינכן ואיזו אלקטרוניקה חוברה שם לגברת השמנה, רק שזה היה של ניים אודיו... האלקטרוניקה של ניים אינה מהגרועות שישנן אז מה פה קורה פה...??? הרשמים של החברה ממינכן לא מסתדרים לי עם הכתבה הזו..
avatar
meir78 1970-01-01 02:00:00
נמר אחלה כתבה.. אבל ארשה לעצמי להיות סניגורו של השטן.. אקדים ואומר שאני הראשון שמפרגן לתוצרת הארץ ובמיוחד לחברת מורל... אבל, משום מה כמה וכמה חברה ששמעו את הגברת השמנה בתערוכת מינכן התאכזבו... איני יודע מה היה בדיוק במינכן ואיזו אלקטרוניקה חוברה שם לגברת השמנה, רק שזה היה של ניים אודיו... האלקטרוניקה של ניים אינה מהגרועות שישנן אז מה פה קורה פה...??? הרשמים של החברה ממינכן לא מסתדרים לי עם הכתבה הזו.. ממתי אפשר להתרשם בסאונד בתערוכה ? מה שעשה כאן נמר זה בדיקה בתנאים אקוסטיים ועם שלל מכשירים על מנת להגיע לסינרגיה נכונה , מה שאי אפשר לעשות בתערוכה . אני לא יודע אם היתי אוהב או לא את הרמקול אבל מה שבטוח שמתערוכה אי אפשר להתרשם , זה לא רציני ולא מקצועי.
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
נמר, תתחדש. :) האם גם הקדם יוחלף למנורות של קארי? סקירה מאוד יפה. נהנתי לקרוא (ורד)
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
קוקי - שמעתי התרשמות מהתערוכה ממקור ראשון - שום דבר לא התאים שם לשום דבר - החדר היה גרוע ולא מטופל וההגברה הספציפית לא התאימה לרמקול. מישהו כאן צריך לקחת שעור באיך להתכונן לתערוכות...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ממתי אפשר להתרשם בסאונד בתערוכה ? מה שעשה כאן נמר זה בדיקה בתנאים אקוסטיים ועם שלל מכשירים על מנת להגיע לסינרגיה נכונה , מה שאי אפשר לעשות בתערוכה . אני לא יודע אם היתי אוהב או לא את הרמקול אבל מה שבטוח שמתערוכה אי אפשר להתרשם , זה לא רציני ולא מקצועי. זה פשוט מאוד. בתערוכה השמיעו תוצאה סופית - בסקירה התאמתי את האלקטרוניקה בעצמי. בתערוכה החדר היה בגודל 75 מטר מקירות גבס {מרזה כל רמקול} - אצלי האקוסטיקה יותר ידידותית {בלשון המעטה}. בתערוכה ישנו רעש רקע הסטרי - אצלי שקט מאוד. בתערוכה המגבר היה חלש - אצלי מפלצת. בתערוכה אי אפשר להתרשם באמת - אצלי כן. :)
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
אחלה כתבה נמר, מצטער שלא יכולתי להגיע בזמן אמת,ההפסד כולו שלי.(ורד)
avatar
Avner 1970-01-01 02:00:00
נחמד לקרוא ביקורת חדשה כל פעם אני חייב לציין שלא שמעתי את הרמקול אבל ראיתי אותו פעם אחת אם אני לא טועה בתערוכה של dtown נמר לדעתי יש לך טעות קטנה לגבי המשפט הבא לא שהוא חשוב כל כך "החומרים ממנו בנויה התיבה הם סיבי פחם (Carbon) וגימור סיבי זכוכית (פיברגלאס). " כמו שראיתי את הרמקול הוא עשוי קרבון מוספג איפוקסי לדעתי ונסיוני עם קרבון ופיברגלס (טיסנים ומסוקים) אם היו שמים את הפיברגלס או אפילו מיקרו גלס לא היו רואים את הגימור של סיבי הקרבון מבחינת עיצוב אם הרמקול היה מעץ גושני לדעתי הוא היה מרשים אלף מונים
avatar
il62 1970-01-01 02:00:00
אחלה סקירה נמר! אני חושב שעלות הציוד שנכנסה ויצאה מסלון ביתך עברה מזמן את ה2מיליון שקל! כל הכבוד !
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
היי אבנר, משיחות שלנו עם המתכננים, המידע שקיבלנו הוא כי גוף הרמקול עשוי קרבון + סיבי זכוכית + Epoxy, תוכל לקרוא על כך גם באתר החברה (בדף המוצר).
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אחלה סקירה נמר! אני חושב שעלות הציוד שנכנסה ויצאה מסלון ביתך עברה מזמן את ה2מיליון שקל! כל הכבוד ! אתה מתכוון לציוד שעבר אצלי בסקירה הזו או הציוד שעבר אצלי באופן כללי?:)
avatar
eyal_joshua 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה נמר (Y) רמקול לא זול כלל, מקווה מאוד שהוא מצדיק את המחיר שלו כי במחיר כזה ואפילו קצת פחות התחרות קשה מאוד...לא שמעתי אז אין לי חוות דעת לעת עתה מה שכן, יפה הוא לא אבל על טעם וריח... אייל
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
ביום שישי אחד (שהיה בשבוע שעבר) קפצתי לנמר לשתות קפה ולשמוע מוזיקה. קפה שחור טוב היה וגם מוזיקה, אבל למה שלא ציפיתי זה היה לשמוע את הגברת השמנה שאז היתה אצל נמר. באותו זמן היא היתה מחוברת להגברה הרגילה של נמר אדיו אנלוג מאסטרו והדנסן רק הנגן שהיה בשימוש היה יוניקו. הרמקולים הפתיעו אותו בכך שהם התחילו לנגן היה ניתן להרגיש את הפרוט והרזולוציה שהם מספקים גם בעוצמת שמיעה נמוכה והם עשו זאת בקלילות כאילו הכול קל עבורם. נקודה נוספת היא איך שהם נראים - זה באמת עניין של טעם אישי, אבל בגלל הברק שלהם והגוון הכהה קשה מאוד להציג אותם בתמונה שתעבור טוב.
avatar
joda5 1970-01-01 02:00:00
נמר ישר כוח !! אחלה כתבה כל הכבוד סוף סוף הכבוד שייך לישראל שרק נמשיך כך והלוואי במחיר יותר זול אם אפשר לא כולנו נולדנו עם כפית זהב בהצלחה למורל תמשיכו להביא כבוד לישראל!(great)
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
נמר, אחלה ביקורת... ללא ספק יש אחראיות גדולה של המבקר בביקורת של רמקולים במחיר הזה. כל הכבוד!
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, אחלה ביקורת... ללא ספק יש אחראיות גדולה של המבקר בביקורת של רמקולים במחיר הזה. כל הכבוד! תודה יובל. זו בדיוק הסיבה שהשתמשתי במגוון מכשירים בסקירה הזו.(Y)
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
לטעמי בדומה למה שאייל ג'ושה אמר - הרמקול די מכוער! כמו כן, יש לו יותר מידי "מראה תעשייתי" כאילו נלקח מאיזה מנוע של מטוס תובלה כבד או משהו. מה שבטוח שבטווחי מחירים האלו התחרות פשוט אדירה! שלא לדבר על כך שכל הזמן אני רואה רמקולים במקור עולים נניח 40 אלף דולר ועכשו נמכרים ביד שניה בחצי מחיר בערך, מה שמציב לרמקול הזה עוד יותר תחרות. בהחלט גאווה שיש בארץ רמקולים ברמות האלו. מה שכן היה עושה את זה נחמד יותר, זה מחיר זול יותר, לטעמי ואיך שאני מכיר פה אנשים מן הפורום או במקומות אחרים, ברגע שאתה עובר את טווח ה 50-60 אלף לזוג רמקולים, אתה נכנס לנישה מאוד מאוד קטנה שבודדים קונים במחירים האלו. עד 50 אלף, יש עוד אנשים "רגילים" אבל מטורפים על מוסיקה שיכולים לחסוך זמן מה ולהוציא מעבר ל100 אלף זה כבר השקעה שלהרבה אנשים יהיה קשה לראות בה מוצדקת על רמקולים (אפילו אם יש בידם את הפרוטה) כמובן כל מה שאמרתי זה הדעה האישית שלי בהחלט לא הייתי מתנגד לשמוע את הרמקולים האלו LIVE :)
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
לטעמי בדומה למה שאייל ג'ושה אמר - הרמקול די מכוער! כמו כן, יש לו יותר מידי "מראה תעשייתי" כאילו נלקח מאיזה מנוע של מטוס תובלה כבד או משהו. מה שבטוח שבטווחי מחירים האלו התחרות פשוט אדירה! שלא לדבר על כך שכל הזמן אני רואה רמקולים במקור עולים נניח 40 אלף דולר ועכשו נמכרים ביד שניה בחצי מחיר בערך, מה שמציב לרמקול הזה עוד יותר תחרות. בהחלט גאווה שיש בארץ רמקולים ברמות האלו. מה שכן היה עושה את זה נחמד יותר, זה מחיר זול יותר, לטעמי ואיך שאני מכיר פה אנשים מן הפורום או במקומות אחרים, ברגע שאתה עובר את טווח ה 50-60 אלף לזוג רמקולים, אתה נכנס לנישה מאוד מאוד קטנה שבודדים קונים במחירים האלו. עד 50 אלף, יש עוד אנשים "רגילים" אבל מטורפים על מוסיקה שיכולים לחסוך זמן מה ולהוציא מעבר ל100 אלף זה כבר השקעה שלהרבה אנשים יהיה קשה לראות בה מוצדקת על רמקולים (אפילו אם יש בידם את הפרוטה) כמובן כל מה שאמרתי זה הדעה האישית שלי בהחלט לא הייתי מתנגד לשמוע את הרמקולים האלו LIVE :) אני מניח שמורל לא בונים רק על המאסה של אלפי הלקוחות הישראלים......
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
איך בדיוק אפשר מחיר יותר זול על כזה רמקול???
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
זה מסוג המוצרים, שאם אתה שואל כמה הם עולים, הם לא בשבילך!
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
מה כולכם מתלהבים בגלל המחיר? קראתי אחד לאחד ממה הם מורכבים וכן ברור לי שזול זה לא יהיה אבל גם לשים טויטרים עשוי יהלום או מפלזמה (קראתי על זה פעם, לא זוכר בדיוק, האלו עם האור הכחול) זה לא זול אבל באמת הכרחי? השאלה האם מדובר ברמקול "דוגמנות" - סטייל מה שרואים בערוצי האופנה, שחולצה פשוטה עולה 5000 דולר או שמדובר במשהו סדרתי שאכן יהיה בעל שימוש. גם מכוניות יש כל מיני "מכוניות תצוגה" סטייל מה שיש בתערוכות זה עדיין לא הופך את זה למשהו שאנשים יקנו בפועל, יש חברות אחרות כמו DEVORE או WILSON AUDIO או FOCAL או אחרות שכן מייצרות סדרתית רמקולים במחירים האלו ואף יותר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
האם חברה שמייצרת הרבה היא טובה יותר מחברה שמייצרת לפי הזמנה? DEVORE אינה יצרנית סידרתית כמו השתיים האחרות שציינת. האמת היא שלהגיד את שמות שלושתן באותה נשימה זה אפילו לא לעניין.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
לא מבין בכלל על מה אתה מדבר. הכוונה למחיר , כנראה ההתלהבות, כיוון שלא שמעתי לא אוכל לחוות דעה, אבל לפי הניסיון שלי להבין את הסקירה של נמר היא , שהרמקול הזה, במחיר של 32-35 אלף דולר נותן תחרות גם ליקרים ממנו וזה כבוד . אין הרבה רמקולי אול אראונד במחירים שפויים. סתם לדוגמא הווליסון אודיו הראשון שאפשר לקרוא לו ALL AROUND שזה ה סופיה החדש, והוא אחרי הורדת מחיר עומד באזור ה 26-27 אלף דולר. האול אראונד של קנטון למשל , הרפרנס 1 הקודם, עלה כ30 אלף דולר. הגברת השמנה היא רמקול דגל. הוא לא רמקול לכל אחד, אלא רמקול של הצהרת יכולות וכוונת. הוא להגיד : אנחנו מייצרים יחידות כאלו, מדהימות, סדרת הסופרים ,תראו איזה רמקול אפשר לעשות מזה. בסופו של יום מורל הוא מפעל יחידות. המפעלים הנכונים להגיד עם מה שאמרת "פוקאל, B&W, קנטון, דאלי,אפילו זינגאלי אם אני זוכר נכון" אגב הזינגאלי המהמם, הוא רמקול "דוגמנות" ? ממש לא! הוא הצהרת יכולות של החברה!
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
יפה...
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
220 מילים על ההיסטוריה של מאיר מרדכי ושל מוראל... החברה נוסדה ע"י מאיר מרדכי שהתחיל את דרכו כטכנאי של מוצרי האודיו של גרונדיג בארץ, בתחילת שנות ה-60. לאחר מכן הקים מאיר חנות ליבוא רמקולים ולמוצרי אודיו היי-אנד. בשנות ה- 70 המוקדמות הקים מפעל להרכבת רמקולים בלול תרנגולות נטוש במושב גן שורק. בעקבות שאיפתיו פנה מאיר לספקי רכיבי רמקולים דניים וגרמנים והציע להם שותפות עמו. שותפות זו אפשרה ייצור רכיבי רמקול לפי צרכיו, ואינטגרציה מלאה בין תיבת הרמקול ורכיב הרמקול, לשיפור איכות הרמקולים (נדמה לי שהמוכר ביותר הוא Ejvind Skaaning). מוראל הוקמה בשנת 1975 והנה יצרנית הרמקולים היחידה בארץ. היא שוכנת עד היום בנס ציונה במבנה שתוכנן לייצור רמקולים. לאחר שנתיים מהיווסדה רכש מאיר את חלקם של השותף הדני והגרמני ופנה לייצוא לארה"ב ולאירופה. כיום מוראל מייצרת לשלושה פלחי שוק שונים: מערכות סטריאו וקולנוע ביתי, מערכות רמקולים לרכב ורכיבי רמקולים ליצרנים ברחבי העולם. פיתוח וייצור רכיבי הרמקול של החברה נעשה כולו בישראל ע"י צוות מהנדסים ואנשי פיתוח וכולל: מנועים מגנטיים רבי-עוצמה מסוג Hybrid, סלילי קול ענקיים מחומרים שונים מהמקובל, ממברנות מחומרים חדשניים וארכיטקטורה ייחודית. עם כניסת אורן מרדכי לחברה, נוצר תמריץ אדיר להתפתחות עסקית וטכנולוגית תוך שימור פילוסופית המוצר של החברה. למוראל חברה המשווקת את מוצריה בארה"ב (מוראל אמריקה), המייצאת ליותר מ-55 מדינות ברחבי העולם.
avatar
mrdchy 1970-01-01 02:00:00
החברה נוסדה ע"י מאיר מרדכי שהתחיל את דרכו כטכנאי של מוצרי האודיו של גרונדיג בארץ, בתחילת שנות ה-60. לאחר מכן הקים מאיר חנות ליבוא רמקולים ולמוצרי אודיו היי-אנד. בשנות ה- 70 המוקדמות הקים מפעל להרכבת רמקולים בלול תרנגולות נטוש במושב גן שורק. בעקבות שאיפתו למצוינות ורצון למימוש הפוטנציאל הכלכלי והעסקי, פנה מאיר לספקי רכיבי רמקולים דניים וגרמנים והציע להם שותפות עמו. שותפות זו אפשרה ייצור רכיבי רמקול לפי צרכיו, ואינטגרציה מלאה בין תיבת הרמקול ורכיב הרמקול, לשיפור איכות הרמקולים (נדמה לי שהמוכר ביותר הוא Ejvind Skaaning). מוראל הוקמה בשנת 1975 והנה יצרנית הרמקולים היחידה בארץ. היא שוכנת עד היום בנס ציונה במבנה שתוכנן לייצור רמקולים. לאחר שנתיים מהיווסדה רכש מאיר את חלקם של השותף הדני והגרמני, ועם ההצלחה בארץ, פנה לייצוא לארה"ב ולאירופה. כיום מוראל מייצרת לשלושה פלחי שוק שונים: מערכות סטריאו וקולנוע ביתי, מערכות רמקולים לרכב ורכיבי רמקולים ליצרנים ברחבי העולם. פיתוח וייצור רכיבי הרמקול של החברה נעשה כולו בישראל ע"י צוות מהנדסים ואנשי פיתוח וכולל: מנועים מגנטיים רבי-עוצמה מסוג Hybrid, סלילי קול ענקיים מחומרים שונים מהמקובל, ממברנות מחומרים חדשניים וארכיטקטורה ייחודית להפקת צליל ריאליסטי, מהיר וצלול. עם כניסת אורן מרדכי לחברה, נוצר תמריץ אדיר להתפתחות עסקית וטכנולוגית תוך שימור פילוסופית המוצר של החברה. למוראל חברה המשווקת את מוצריה בארה"ב (מוראל אמריקה), המייצאת ליותר מ-55 מדינות ברחבי העולם. (Y) זאת הצלחה של ממש
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אני פשוט שאלתי האם מדובר ברמקול שהוא דומה ללמבורגיני נניח, שהוא רמקול שפשוט נועד יותר "לתצוגות", או שמדובר ברמקול שאכן החברה מצפה למכור בכמות סבירה (לפחות 5 יחידות לשנה או יותר) ושאכן יתן תחרות לכל רמקול בכל מחיר ??
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
לפי מה ששמעתי כבר נמכרו יותר מ 5 יחידות של הרמקול הזה ועוד לא עברה שנה :)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני פשוט שאלתי האם מדובר ברמקול שהוא דומה ללמבורגיני נניח, שהוא רמקול שפשוט נועד יותר "לתצוגות", או שמדובר ברמקול שאכן החברה מצפה למכור בכמות סבירה (לפחות 5 יחידות לשנה או יותר) ושאכן יתן תחרות לכל רמקול בכל מחיר ?? הוא לא דומה ללמבורגיני. הוא דומה לגברת שמנה. הוא יוצג בתצוגות במטרה להימכר. נמכרו מעל ל-5 יחידות {הרבה מעל} וחלקם נרכשו על ידי ישראלים בישראל. הוא אכן נותן תחרות בשוק הרמקולים הטווח מחיר שלו אך לא נותן תחרות בכל מחיר. מה לעשות שקשה להלחם מול רמקול ב-2000 ש"ח.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
התכונתי תחרות במובן של "אין הגבלת כסף" - אז מדובר ברמקול הכי טוב שיש :) אבל תודה על התשובות הרציניות - נמר, כרמי וכל האחרים !! יש לי שאלה נוספת מבחינת הגברה הוא צריך מגברים חזקים (SS עם 100W ומעלה לכל ערוץ ב 8 אום לדוגמא), או שגם מגבר מנורות SET עם 25 עד 40W לערוץ יספק אותו ויתן איכות טובה? ובכלל לגבי הגברה, מה היית משדך לו? סתם מעניין אותי מבחינת איך שהוא בנוי איזה סוגי הגברה נשמעים טובים יותר ומתאים יותר לו.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
ead, לא קראת בכתבה לגבי הגברה תואמת? נכתב שם לא מעט על זה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לרמקול יש את האופי שלו. הוא לא יתחרה בשוק של הרמקולים בעל אופי {משפחה} שונה משלו. אצלי הוא היה משודך לאודיו אנלוג מאסטרו שלי. שידכתי אותו בזמנו לנורס סטאר מונובלוקים. הוא נשמע במיטבו עם מגבר ניטרלי, חזק ובעל זרם בריא. מגברי מנורות 25, 40, 100 וואט לא יחזיקו אותו כמו שצריך. הוא יעדיף טרנזיסטור חזק או מנורות חזקים {מנלי 250, הוריקן, CAT וכ"ו} אך אין לי שמץ של מושג איך הוא ינגן עם הגברת מנורות.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
הבנתי. תודה על התשובה נמר !! :) אז, מתי יש מפגש פורום שגם נוכל להאזין לרמקול הזה ולעוד אחרים של מוראל ושל חברות אחרות? :)
avatar
a_yaron 1970-01-01 02:00:00
לרמקול יש את האופי שלו. במקרה לא מתוכנן יצא לי לישמוע את הגברת השמנה אצל נמר מחוברת להגברה של המבחן לזמן קצר יחסית (כשעה) הגברת אולי שמנה אבל הצליל שהיא מפיקה קצת רזה מידי לטעמי יש הדגשה גדולה על הגבוהים על חשבון המיד והתוצאה הסופית קצת סטרילית מידי יתכן שזה הצליל האמיתי שאודיופילים אמיתים מחפשים ? (אני לא אודיופיל, אני סתם אוהב מוזיקה ) - אני לא כותב את זה בציניות יתכן שהרמקול משקף בדיוק את מה שנכנס ללא תוספת צבע לצליל שלה אני רגיל את ההגברה שהיתה מחוברת לרמקולים אני לא מכיר (פרט לPower) ומאז הביקור הקודם אצל נמר החדר עבר טיפול אקוסטי רציני (יבוש קשה של הצליל ?) כך שדעתי על הצליל היא על כל השילוב ולא רק על הרמקול עצמו ירון
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
נמר, לוכדי הבאסים שימשו אותך גם במהלך הביקורת? כי מאוד יכול להיות שהטיפול האקוסטי לא מתאים לכל רמקול, למשל יהיו רמקולים שנניח יצריכו טיפול בתחום תדרים אחר/אם בכלל... (סתם השערה, אולי שווה להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האקוסטיקה). יובל
avatar
Ozen 1970-01-01 02:00:00
אין כמו הבנות של נס ציונה...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
במקרה לא מתוכנן יצא לי לישמוע את הגברת השמנה אצל נמר מחוברת להגברה של המבחן לזמן קצר יחסית (כשעה) הגברת אולי שמנה אבל הצליל שהיא מפיקה קצת רזה מידי לטעמי יש הדגשה גדולה על הגבוהים על חשבון המיד והתוצאה הסופית קצת סטרילית מידי יתכן שזה הצליל האמיתי שאודיופילים אמיתים מחפשים ? (אני לא אודיופיל, אני סתם אוהב מוזיקה ) - אני לא כותב את זה בציניות יתכן שהרמקול משקף בדיוק את מה שנכנס ללא תוספת צבע לצליל שלה אני רגיל את ההגברה שהיתה מחוברת לרמקולים אני לא מכיר (פרט לPower) ומאז הביקור הקודם אצל נמר החדר עבר טיפול אקוסטי רציני (יבוש קשה של הצליל ?) כך שדעתי על הצליל היא על כל השילוב ולא רק על הרמקול עצמו ירון שמעת אותו עם האלקטרוניקה שהופכת אותו למעט בהיר {כפי שציינתי בביקורת}. עם הקארי והדנסן הוא נשמע חם וזורם יותר עם מידבס בריא ואנרגטי. בנוסף ניתן לעדן את הבהירות שלו האוקטאב על ידי הורדת השלטר ל-6DB פחות ואז הוא מקבל דגש גם במידבס. הרושם שקיבלת על הרמקול היה מוטעה מפני שטרם התייחסתי אליו ברצינות לביקורת וטרם "שיחקתי איתו".
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, לוכדי הבאסים שימשו אותך גם במהלך הביקורת? כי מאוד יכול להיות שהטיפול האקוסטי לא מתאים לכל רמקול, למשל יהיו רמקולים שנניח יצריכו טיפול בתחום תדרים אחר/אם בכלל... (סתם השערה, אולי שווה להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום האקוסטיקה). יובל אני מכיר את החדר שלי ויודע בדיוק במה היה צריך לטפל. הטפול האקוסטי שלי הוא הרגעה עדינה של הבס ומניעה של הידהוד יתר בתחום תדרי האמצע, זה טוב לכל רמקול. טיפול אקוסטי נכון הוא לאופי חדר ולא לאופי רמקול.
avatar
malc69 1970-01-01 02:00:00
מסכים עם נמר הטיפול האקוסטי הוא לחדר ולא לרמקול. מלכיאל
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
נמר, ברור לי שהטיפול הוא לחדר ולא לרמקול אבל נניח והגעת לתוצאה מסוימת עם רמקול X ואז החלפת רמקול - יכול להיות שכעת התנאים האקוסטיים "יבשים" מדי ואינם "תפורים" על הרמקול השני (למרות שהם היו מושלמים לרמקול הראשון). דוגמא נוספת... אם הרמקול השני "בהיר" בגבוהים (לעומת הראשון) ונניח שהחדר מדגיש תדרים גבוהים אז עכשיו תהיה בעיה שתצריך טיפול בתדרים הגבוהים. כלומר, רמקולים שונים מגיבים באופן שונה לחלל נתון. אני לא מנסה לקבוע כאן כלום אלא רק מנסה להבין אם הסאונד ה"יבש" והסטרילי ששמע a_yaron אצלך נובע אולי מהטיפול האקוסטי (וגם הוא עורר את אותה השאלה). מה גם שבביקורת לא ציינת סטריליות/יבשות של הרמקול. אז זה נשמע לי מוזר שהיתה "בעיה" כזו אצלך.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
שמעת אותו עם האלקטרוניקה שהופכת אותו למעט בהיר {כפי שציינתי בביקורת}. עם הקארי והדנסן הוא נשמע חם וזורם יותר עם מידבס בריא ואנרגטי. בנוסף ניתן לעדן את הבהירות שלו האוקטאב על ידי הורדת השלטר ל-6DB פחות ואז הוא מקבל דגש גם במידבס. הרושם שקיבלת על הרמקול היה מוטעה מפני שטרם התייחסתי אליו ברצינות לביקורת וטרם "שיחקתי איתו". יצא לך לקרוא את התשובה הזו?:)
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
היי נמר, אכן לא שמתי לב... :). עדיין לא השתכנעתי מדוע לוכדי הבאסים אצלך יעשו טוב לכל רמקול מאחר והתאמת אותם בהתאם לתוצאה שקיבלת עם הרמקול האישי שלך (אלא אם כן פיספסתי כאן משהו או שביצעת זאת באופן "נכון"). בכל מקרה, לגבי הביקורת, זה שהחלפת הגברות או הורדת את השלטר ב 6db זה אומר שביצעת אקוולציה/טיפול מסויים בתחום תדרים כלשהו (שכנראה התיישב טוב יותר עם הרמקול ועם חלל האזנה שלך). וזה מצויין ועדיף כמובן על ביקורת שבה מחובר רק מגבר אחד. יובל.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
אני לא מקבל את זה שטיפול אקוסטי זה לחלל ולא לסטאפ - זה נכון אבל אנחנו מתקנים בטיפול האקוסטי בעיות שנוצרות מסטאפ סוים. כך שאם יש לי סטאפ עם באס מהדהד הטיפול האקוסטי יהיה שונה עובר מסטאפ עם חוסר בבאס.
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
כרמי - זו טעות מושרשת: טיפול אקוסטי עושים לחדר ולא לסט-אפ. באס מהדהד בחדר נובע מהדהודים בחדר, ולא מסט-אפ כזה או אחר.
avatar
byrdparis 1970-01-01 02:00:00
כרמי - זו טעות מושרשת: טיפול אקוסטי עושים לחדר ולא לסט-אפ. באס מהדהד בחדר נובע מהדהודים בחדר, ולא מסט-אפ כזה או אחר. (Y)
avatar
eyal_joshua 1970-01-01 02:00:00
ולעיניינינו נמר, האם תאכל לפרט איך הרמקול הנ"ל ממותג בחול ואיך הוא התקבל בתערוכות שהוצג איך הוא עומד ביחס למיתחרים מבחינת מחירו? אייל
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
המתחרה הישיר זה Magico V3, וזו חתיכת תחרות... :)
avatar
eyal_joshua 1970-01-01 02:00:00
כן יאיר הכוונה שלי היתה יותר בכיוון של בקנה מידה יותר כללי מעניין מה אומרים עליו בחול...לא שמעתי אותו את האמת והוא נראה מסקרן בטח בגלל המחיר הלא "נינוח" אייל
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
מה עם ווליסון סופיה החדש?
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
157000 ו130000 זה מחירים שונים לגמריי... 27000 ש"ח זה לא 2000 שקל הבדל.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כל רמקול בטווח המחיר שלו {10% למטה ולמעלה} הוא מתחרה ישיר שלו. ביחס למתחרים "הוותיקים" לגברת השמנה ישנו חיסרון אחד. הוא הראשון שהחברה הוציאה בטווח המחיר הזה ולכן הם עלולים להצטייר כ"חסרי נסיון" בתחום האולטרה היי אנד אך מה שממסך על ה"חיסרון" הזה הוא העובדה שחברות מכובדות שחולקות את אותן יחידות מוכרות במחירים דומים את המוצרים שברשותן. אי לכך יש חיסרון ויש יתרון שמצליח למסך. הגברת השמנה מביאה עימה יתרון נוסף והוא כמובן העיצוב הלא שיגרתי. מי שיסתכל עליו והמראה יקלע לטעמו יש סיכוי גבוה מאוד שהלוק יעשה כבר 40% מהעבודה, אך הלוק עלול לגרוע 100% מהעבודה כאשר העין מחליטה שמה שהיא רואה לא לטעמה כלל. אי לכך גם כאן ישנו יתרון וחיסרון. שורה תחתונה. כל מוצר בטווח המחיר של הגברת השמנה הוא מתחרה, הגברת השמנה מביאה עימה יתרונות שעלולים להוות חסרונות בעיני אנשים מסויימים כמו כל מוצר בטווח המחיר הזה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
21% זה לא 10 % :D
avatar
maor_av 1970-01-01 02:00:00
נמר, באיזה רמקולים משתמשים בדרייברים של MOREL SUPREME ?
avatar
אורי-בר 1970-01-01 02:00:00
לדעתי מדובר ברמקול יפה ומיוחד , עניין של טעם.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
הרבה חברות. אבל לרובן יש הסכם סודיות מוחלט עם מורל על זה. כידוע לי : [B]Eggleston[/B]
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
מורל גם מייצרת יחידות עבור חברות שאף אחד כאן לא היה מעלה על דעתו (והשתיקה יפה במקרה זה...)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מורל גם מייצרת יחידות עבור חברות שאף אחד כאן לא היה מעלה על דעתו (והשתיקה יפה במקרה זה...) תשובה טובה. אני יודע על כמה חברות מאוד מכובדות שמשתמשות באופן "סודי" ביחידות של מוראל אך לדאבוני הרב נאסר עלי לפרסם זאת למרות שהייתי שמח מאוד להתהדר בכך שתוצרת הארץ נמצאת בהרבה מאוד תוצרת חוץ.
avatar
maor_av 1970-01-01 02:00:00
נשמע כאילו מדובר בסודות גרעין (lol)
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
לא. אילו סודות מסחריים שמהווים חלק מנכסיה של כל חברה מסחרית. אתה יודע מה זה חברה מסחרית נכון?
avatar
maor_av 1970-01-01 02:00:00
נמר אמר "אני יודע על כמה חברות מאוד מכובדות שמשתמשות באופן "סודי" ביחידות של מוראל אך לדאבוני הרב נאסר עלי לפרסם זאת למרות " אם הוא יודע אז איזה מן סוד מסחרי זה ,וזה לא נאמר בציניות..
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
הוא יודע כי הוא יודע. גם הרבה אנשים יודעים את הקודים למעבדי אינטל. אלו סודות מסחריים , כמובן שזה לא המתכון של קוקה קולה, אבל באתר ממוסחר כמו זה לפרסם זו עבירה . חשוב לך נורא? לוחץ? תגיע למורל ותשאל. מה שהם ירצו הם יספרו לך.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
"סוד גלוי" זה שיש חברות מכובדות שמשתמשות באלמנטים של מורל ידוע לכל אחד ואחד שמתמצא במעט באודיו. למה חברות מעדיפות לא לפרסם זאת? יש כמה סיבות, ולא תמיד אפשר להסביר את כולם. למשל,ידיעה/פרסום מרכבי רמקול מסוים יגרום ללא מעט צרכנים שלא בקשרי ידידות איתנו להעדיף לא לרכוש את אותו רמקול למרות שהוא מצוין. בקיצור זה פוסל כמה רבבות. בנוסף יש מרכיב של תחרות, ייחודיות שגורמים למתכננים לשמור את הקלפים צמוד לכיס. אנקדוטה, אני למשל לא הייתי יודע שברמקול האישי שלי מורכב אלמנט של מורל :) {דום טוויטר} אם לא הייתי שם במקרה במפגש שאורגן ע"י הפורום הכחול. אגב, זה מזכיר לי את "הסוד" הגלוי שבהכנת פלאפל -כולם יודעים את המרכיבים... אבל זה תמיד יוצא בטעם/סאונד אחר. (lol)
avatar
Roy 1970-01-01 02:00:00
הוא יודע כי הוא יודע. גם הרבה אנשים יודעים את הקודים למעבדי אינטל. אלו סודות מסחריים , כמובן שזה לא המתכון של קוקה קולה, אבל באתר ממוסחר כמו זה לפרסם זו עבירה . חשוב לך נורא? לוחץ? תגיע למורל ותשאל. מה שהם ירצו הם יספרו לך. רק להעמיד דברים על דיוקם: זו ממש אינה עבירה (פשוט אין עבירה כזו בחוק העונשין) ואפילו לא עוולה אזרחית. סוד מסחרי אינו מעניק לבעליו שום הגנה משפטית כשלעצמו. אפשר לפרסם ברבים כל סוד מסחרי. סוד מסחר כשמו כן הוא - סוד. ככזה, האחריות המלאה והבלעדית להגנה עליו מוטלת על בעליו. לא ניתן לקבל הגנה משפטית על סוד. זכויות יוצרים, מדגמים, סימני מסחר ופטנטים -כולם גלויים, וברי הגנה. ריגול תעשייתי, לעומת זאת, עשוי להוות סוג של עוולה במסגרת חוק עוולות מסחריות, אבל לא עצם גילויו של סוד מסחר. צ'טער על הניטפוק, אבל זה הציק לי בעין.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
כיוון שאני לא עוסק במשפטים (למזלי המאוד רב ) או בחוקים אני אאמין לך אם תאמר שבדקת או שאתה עובד בזה. אני דיי מאמין שיש פה איזו הגנה ועבירה על זכויות. אם לא אז החוק במדינה עוד יותר דפוק ממה שהוא. סורי. ככה אני חושב.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אורי ורוי. לא חוקים משפטיים מובילים אותי להגיד או לשמור בלב אלא כבוד לחברה ולבקשתה בלבד. לכן הדיון המשפטי לא רלוונטי כלל.
avatar
il62 1970-01-01 02:00:00
נמר צודק וזה ממש נכון עובדתית! אני זוכר מהעבודה הקודמת שלי -בעת ביקורי התערוכה טכנולוגית בהאנובר גרמניה חברת סולקון -חברה ישראלית מובילה בתחום מתנעי מתח גבוה למנועים גדולים מציגה בגאווה את המוצר שלה ! סימנס לצורך הענין -קונצרן החשמל הגדול בעולם רכש את הידע והמוצר ומציג אותו במקביל בתערוכה תחת הלוגו "סימנס" מה תגובת המבקרים...... "תראו את הישראלים האלו ....לוקחים מסימנס ושמים לוגו של חברה ישראלית -סולקון" אבל זה חלק מהמשחק -אתה רוצה למכור לגדולים ....יד לפה רגל לאוזן תמכור בשקט ושכל העולם יחשוב מה שהוא רוצה ! אנחנו הישראלים ידענו את האמת אותו כנ''ל עם מוראל!
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
מוראל מייצרת יחידות עבור יצרני אודיו בעולם, והיא מיצרני היחידות (דרייברים) הלא רבים הפועלים בפלנטה. יצרני רמקולים אינם נוטים להשתמש בעובדות אלו בפרסום העצמי שלהם, מכיוון שזה לא מקדם אותם ובמקרים רבים עשוי לפגוע בתדמית. יוצאים הכלל הן יחידות (ספורות מאוד) שיצרו לעצמן מעמד עצמאי ייחודי כמו הטוויטר של סקאן ספיק, רוולטור. יש גם מפעלים המציינים את כל היחידות, אבל גם הם לא רבים. יצרן מכוניות לא יספר בגאווה כי ברכב יש לו ארבעה בולמי מונרו רגילים שעולים לו מספר דולרים לא גדול לרביעייה. הוא יציין בילשטיין מתכוונן, וסדנת רכב תעשה מזה עניין גדול יותר.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
:) טל"ח
avatar
Roy 1970-01-01 02:00:00
כיוון שאני לא עוסק במשפטים (למזלי המאוד רב ) או בחוקים אני אאמין לך אם תאמר שבדקת או שאתה עובד בזה. אני דיי מאמין שיש פה איזו הגנה ועבירה על זכויות. אם לא אז החוק במדינה עוד יותר דפוק ממה שהוא. סורי. ככה אני חושב. אורי, אני לא עובד בזה למזלי הרב (אחרת לא הייתי כותב את ההודעה הזו. קשה להגיע למקלדת כשאתה מתנדנד מחבל שקשור ללמפה), (shocked) אבל יש לי תואר שני בדיוק בזה (משפטים וטכנולוגיה). לגבי החוק במדינה ודפיקותו, לעיתים זה נכון, אבל במקרה זה מדינתנו ממש לא מיוחדת, מה גם שחוקי הקיניין הרוחני שלנו מוצאם באנגליה (עד כניסתו לתוקף של חוק זכויות יוצרים החדש; גם אז, שאר הזכויות, כגון פטנטים ומדגמים, מטופלים במסגרת החוקים הישנים). בכל העולם (המערבי לפחות), אין הגנה משפטית על סודות מסחר. לא ניתן להגן על סוד, ויש בזה היגיון רב. פטנט, לדוגמה, הינו עסקה עם הציבור: בלעדיות ומונופול מוחלטים ל- 20 שנה, בתמורה לחשיפת ההמצאה מראש. גילוי זה לציבור נותן לך 20 שנות מונופול, וזכות תביעה נגד כל מי שישתמש בפטנט ללא רשות. הגילוי הכרחי, משום שאם הפטנט נשמר בסוד, הציבור לא יכול לדעת אם הוא מפר אותו, וזה הקטע החשוב. לכן על סוד לא ניתן להגן; אי אפשר לאיים משפטית בהפרה של משהו שאינו ידוע. זה כמו שיהיו חוקים פליליים סודיים, ואנשים ייעצרו כי עברו על חוקים שאף אחד לא יודע על קיומם. כשמדובר בסוד, ישנם גם קשיי הוכחה ראייתיים עקרוניים שאכן היה מדובר בכלל בסוד. בקיצור, הגנה משפטית = בהכרח Disclosure. לא תמיד זה כדאי, ולראיה, קוקה קולה מעולם לא רשמה פטנט על הנוסחה הסודית (בהנחה וניתן לרשום פטנט על מתכון), משום שאז ההגנה פוקעת אחרי 20 שנה. השתלם להם לוותר על ההגנה לחלוטין ולנסות לשמור את הסוד יותר מ - 20 שנה, והלך להם. אבל אם מחר מישהו חושף את הסוד הזה, נגד עצם חשיפת הסוד לא ניתן לתבוע אותו בסנט. לכן אני חוזר ואומר: אין הגנה משפטית על סודות, לא בארץ ולא בשום שיטת משפט מערבית אחרת שאני מכיר.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
בכיף . אגב לא אמרתי שהחוק במקום אחר טוב יותר :) כמו שאמרתי אני לא עוסק או לומד או מתעסק בחוקים ומשפט לכן אני מאמין.
avatar
Roy 1970-01-01 02:00:00
אורי ורוי. לא חוקים משפטיים מובילים אותי להגיד או לשמור בלב אלא כבוד לחברה ולבקשתה בלבד. לכן הדיון המשפטי לא רלוונטי כלל. ויש הרבה כבוד. גם אני לא הייתי פוגע במורל (ובוודאי שלא בידידי זיו) ע"י חשיפת סוד כזה או אחר (לא שאני יודע משהו מיוחד). גם לא הייתי מכבד מישהו שרץ ומספר בפורום ציבורי. רק העמדתי דברים על דיוקם כי הציק לי בעין.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
"בחמישית של מאהלר נסתמו החצוצרות" זה מה שכתב רן לוי בסקירה של הגברת השמנה ברייטינג השבוע. לדבריו, הגברת השמנה נפלה בתערוכה מינכן מטיפול אקוסטי לא מספק בחדר ההדגמה ובחירת הגברה לא מתאימה,למרות שמחירה פי שלוש ממחיר הרמקולים {62K אירו} הבעיה שפוליטיקה הובילה לבחירת ההגברה-על אף העובדה שבפיתוח הרמקולים הם השתמשו בהגברה של קלאסה ודנסן. {אז למה לא שם,כמובן שאלה רטורית...}
avatar
diz1 1970-01-01 02:00:00
לא שמעתי שום גברת שמנה מחצרצת אבל כל הכבוד לחברים במורל ללא שום קשר להעדפה אישית של רן לוי עם כל הפוזה . כנראה רק אצל "מומחים" יש הבנה כיצד אקוסטיקה במינכן גרמה לסתימה של החצוצרות של הסמפוניה החמישית של מאהלר. מה היה שם ? טיפול אקוסטי עודף? התאבכות גלים עומדים שפגעו בידיוק בזקן של הנביא? סתם מחרטטים לפי דעתי הסיבה שבמינכן היו כאילו שלא אהבו את התוצאה הייתה הרבה יותר בנאלית : הרצפה בחדר הייתה עקומה.
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
לדיז האם שמעת את הגברת השמנה? האם שמעת אותה במינכן? האם קראת את כתבתו של רן לוי?
avatar
diz1 1970-01-01 02:00:00
לא , לא , ולא. זה חשוב??(lol) אני משוכנע שהבעיה הייתה שם בריצפה. איך זה? מדדת שזה לא נכון? העדפתי לבזבז את זמני על דברים אחרים.
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
בוודאי שזה חשוב אם אתה כותב את מה שכתבת, בלי שהייתה נוכח במינכן? וגם לא קראת את מה שרן כתב? {למרות שיש לך דברים חשובים יותר} אז על סמך מה רשמת שהרצפה עקומה?
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
דיז - הרמקולים הוצבו בחדר גדול וריק ללא שום טיפול מינימלי
avatar
dys 1970-01-01 02:00:00
diz1 כתב אני משוכנע שהבעיה הייתה שם בריצפה. איך זה? מדדת שזה לא נכון? גם אני מצטרף לדעתו של דיז. מה לעשות, הפעם אני חושב שדיז צודק.
avatar
יואלפלרמן 1970-01-01 02:00:00
לא מדדתי. ואתה? לא , לא , ולא. זה חשוב??(lol) אני משוכנע שהבעיה הייתה שם בריצפה. איך זה? מדדת שזה לא נכון? העדפתי לבזבז את זמני על דברים אחרים. אני טענתי משהו? רק שאלתי. אתה טענת משהו? כן. הטענות שלך מבוססות על משהו? לפי התגובה שלך - לא. ולשאלתך: לעניות דעתי, זה מה שחשוב (ובמקרה הזה: לשמוע בכלל, במינכן בפרט, לקרוא את נשוא התגובה). ולעניין עצמו: ראה תגובתו של יאיר חקסמח
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
הרמקולים הוצבו בחדר גדול וריק ללא שום טיפול מינימלי זה בדיוק מה שטוען רן. למרות שיש כנראה כמה בעלי יכולות טלפתיות שיכולים לדעת מה היה במינכן ללא צורך לנחות שם. (lol)
avatar
diz1 1970-01-01 02:00:00
אני טענתי משהו? רק שאלתי. אתה טענת משהו? כן. הטענות שלך מבוססות על משהו? לפי התגובה שלך - לא. ולשאלתך: לעניות דעתי, זה מה שחשוב (ובמקרה הזה: לשמוע בכלל, במינכן בפרט, לקרוא את נשוא התגובה). ולעניין עצמו: ראה תגובתו של יאיר חקסמח אני עדיין טוען שהריצפה שם עקומה. יאיר: מן הסתם ברור שאין בחדר טיפול אקוסטי ולפי איך שהחדר ברור אין שם טיפול אקוסטי של ספיגה. בדרך כלל חדרים כאילו גם מהדהדים. איך נשמעת חצוצרה דרך מערכת בחדר מהדהד? נפלת על נקודת האזנה מתאבכת? זזים חצי מטר הצידה . לקשור את הסאונד הספציפי לנושא אקוסטיקה יכול להתקיים בשני תנאים בסיסים: המומחה מכיר טוב את הרמקול\סטאפ ממוקומות אחרים שבהם שמע אותם המומחה בעל מקצוע בתחום האקוסטיקה-התרשם מהחדר בכללותו , מתוך ידיעותיו והבנותיו האקוסטיות העמוקות ומתוך הקשבה למערכות אחרות שהוא מכיר בחדר זהה. היות ולא בטוח שזה התקיים -כנראה הטענה שלי כי הרצפה עקומה היא בעלת משמעות ותוקף זהה גם אם אני הקשבתי למערכת הזו דרך כדור הבדולח. לכתוב על חדר בתערוכה שהוא סובל מבעיות אקוסטיות? ואוו, אמירה חזקה ומעמיקה. כמה מפתיע.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
חברים, החדר שמוראל שכרו בתערוכת מינכן היה גדול ב- 3 מידות על הרמקולים. כידוע, לחדר האזנה חשיבות מכרעת באיכות הצליל. אנשי מוראל לא השתמשו במוצרים אקוסטיים. לאחר שהערתי על כך נתלו כמה ריבועי ספוג ביצים על הקירות. צריך לזכור שהבניה של ה- MOC במינכן אינה קשיחה, שבכל חדר ישנם משטחי זכוכית גדולים, שאינם תורמים לתפוקת הבס ומגברים תדרים גבוהים. בנוסף, רעש רקע של 70-80db מחדרים סמוכים, הפריע להאזנה. למרות הכתוב, ההתרשמות הסובייקטיבית שלי מהצליל, לאחר שהאזנתי זמן ממושך במקום האופטימאלי (סוויט ספוט), עם קטעים מוכרים לי ולא עם דיסקים אקראיים, היתה שונה. אהבתי את הצליל והבנתי את הפוטנציאל של המערכת. אני לא מוצא שום פסול ב-setup של ניים, הלוואי עלי CD555, NAP500, NAC 552/552 PS, FRAIM. תומר
avatar
malc69 1970-01-01 02:00:00
אני עדיין טוען שהריצפה שם עקומה. יאיר: מן הסתם ברור שאין בחדר טיפול אקוסטי ולפי איך שהחדר ברור אין שם טיפול אקוסטי של ספיגה. בדרך כלל חדרים כאילו גם מהדהדים. איך נשמעת חצוצרה דרך מערכת בחדר מהדהד? נפלת על נקודת האזנה מתאבכת? זזים חצי מטר הצידה . לקשור את הסאונד הספציפי לנושא אקוסטיקה יכול להתקיים בשני תנאים בסיסים: המומחה מכיר טוב את הרמקול\סטאפ ממוקומות אחרים שבהם שמע אותם המומחה בעל מקצוע בתחום האקוסטיקה-התרשם מהחדר בכללותו , מתוך ידיעותיו והבנותיו האקוסטיות העמוקות ומתוך הקשבה למערכות אחרות שהוא מכיר בחדר זהה. היות ולא בטוח שזה התקיים -כנראה הטענה שלי כי הרצפה עקומה היא בעלת משמעות ותוקף זהה גם אם אני הקשבתי למערכת הזו דרך כדור הבדולח. לכתוב על חדר בתערוכה שהוא סובל מבעיות אקוסטיות? ואוו, אמירה חזקה ומעמיקה. כמה מפתיע. (Y) מסכים עם הדיעה הזו . מלכיאל
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
אף אחד לא פוסל את ההגברה,אבל חברים, החדר שמוראל שכרו בתערוכת מינכן היה גדול ב- 3 מידות על הרמקולים. כידוע, לחדר האזנה חשיבות מכרעת באיכות הצליל. . אני לא מוצא שום פסול ב-setup של ניים, הלוואי עלי CD555, NAP500, NAC 552/552 PS, FRAIM. תומר לגבי המשפט הראשון אין עוררין. לגבי השני,למרות שמדובר בהגברה סופר דופר עם תג מחיר של מעל ל 350K בשקלים חדשים, ומאוד ייתכן שהוא "ההאשם העיקרי" לחוסר סנרגיה עם הליידי השמנה? וזה אגב לא אמור להוריד אפילו במעט, מיכולות ההגברה/חברה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
שניה..אמנם לא שמעתי לכן אני לא יכול לתת דעה איך זה באמת נשמע. אבל כמה שאני הולך לכתוב הוא לאחר קריאה יבשה של הנתונים + הסקת מסקנות ממה שכול מי שכתב ששמע אמר. הNAP500 נותן כ 140 RMS . ב8 אוהם. הגברת השמנמנה מבקשת ב4 אוהם כ 300 וואט נומינלי ויכולה להחזיק עד כ1000 וואט. כמו כן היא בעלת נצילות של 87 דיבי סה"כ, ומחזיקה בתוכה 2 דרייברים של 9" , מיד של 6.5" , וטוויטר 1.25". לכל הדרייברים כמו כן מגנטים מנאודיום חזקים מאוד וכמו כן סלילים של 3" . אמנם NAIM לא מספקים את העבודה של המגבר ב4 אוהם, אבל אם נהיה ממש אופטימים, נגיד שהוא יתן 250WRMS ב4 אוהם , או 270 עם הספק הנוסף של ניים. עדיין זה מעט מדיי לדעתי האישית בלבד וניסיוני בלבד . מההכרות שלי עם אותם דרייברים לרכב (ושמעתי בכמות של עשרות זוגות) אלו יחידות נהדרות אך אם מצוותים אותן למשהו שהוא פחות מהכיתוב הנומינלי שלהן הן מתחילות לעשות בעיות. לעומת זאת אצל נמר יש מגבר שב4 אוהם נותן 400WRMS. גם אם הוא לא מספק לו מספיק חשמל ונגיד שהוא נותן 350WRMS זה מספיק כוח ובור מספיק עמוק להניע את הרמקול כמו שהוא דורש. לפחות מבחינה של הסתכלות יבשה לחלוטין. בנוסף NAIM לא מספקים שום ידע האם המגבר יורד גם ל 2 אוהם ,אפילו שאני מאמין בלב שלם שהוא מחזיק זאת בלי בעיה. אבל הוא לא מסוגל לתת מה שמגבר בסדר גודל של נמר נותן לפי הנתונים שלו , שאצל נמר זה 800 WRMS , שגם מתאים יותר ל PEAK בתנאים מחמירים בצורה קשה ביותר. בקיצור נשמע לי מאוד הגיוני הסיפור שההגברה לפי הרבה אנשים לא התאימה לרמקול. אשמח לשמוע זאת בקרוב ולהווכח בטעותי המרה. אבל שוב זה רק נשמע לי הגיוני לגמריי. אגב אם היו שואלים אותי מה המגבר שהייתי צריך לחבר לרמקול כזה התשובה הייתה מינימום 390WRMS לערוץ ב 4 אוהם.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
הNAP500 נותן כ 140 RMS . ב8 אוהם. הגברת השמנמנה מבקשת ב4 אוהם כ 300 וואט נומינלי ויכולה להחזיק עד כ1000 וואט. כמו כן היא בעלת נצילות של 87 דיבי סה"כ, ומחזיקה בתוכה 2 דרייברים של 9" , מיד של 6.5" , וטוויטר 1.25". Nominal Power Handling לא שווה ל- minimal. ההמלצה של מוראל להשתמש במגבר בספק עד 300Wp/c. הניים 500 מספק 250W/pc ב- 4 אום (מכאן שמו 500) עם יכולות זרם מופלאות והתמודדות בעומס 2 אום. מהכרותי עם מגברים של ניים, אין לו שום בעיה לדחוף את ה"גברת השמנה". מההכרות שלי עם אותם דרייברים לרכב (ושמעתי בכמות של עשרות זוגות) אלו יחידות נהדרות אך אם מצוותים אותן למשהו שהוא פחות מהכיתוב הנומינלי שלהן הן מתחילות לעשות בעיות. צוות במוראל פיתח יחידות מיוחדות עבור פרוייקט ה"גברת השמנה". הן לא אותן יחידות הנמכרות ב- car audio (יש דמיון מסויים). אגב אם היו שואלים אותי מה המגבר שהייתי צריך לחבר לרמקול כזה התשובה הייתה מינימום 390WRMS לערוץ ב 4 אוהם. לדעתי, מגבר 150Wp/c ב- 4 אום עם יכולת טובה לאספקת זרם, יוכל לעמוד במשימה. הדבר תלוי גם כמובן בגודל החדר ובעוצמה הנדרשת.
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
לא , לא , ולא. זה חשוב??(lol) אני משוכנע שהבעיה הייתה שם בריצפה. איך זה? מדדת שזה לא נכון? העדפתי לבזבז את זמני על דברים אחרים. הפעם אני מסכים איתך אם אתה כותב את מה שכתבת, בלי שהייתה נוכח במינכן? וגם לא קראת את מה שרן כתב? {למרות שיש לך דברים חשובים יותר} אז על סמך מה רשמת שהרצפה עקומה? כשהרקדן רוקד לא יפה הוא תמיד מאשים את הרצפה העקומה(lol), וכאן בהחלט מאשימים את הרצפה(lol) דיז - הרמקולים הוצבו בחדר גדול וריק ללא שום טיפול מינימלי מורל ידעו היטב היכן החדר , ויכלו בהחלט למנוע את הצגתו ו/או השמעת הבכורה שלו . אם הם הסכימו , משמע שהם חשבו שזה בסדר . אתה לא בא ונכנס לטריטוריה של רמקולים במחירים כאלו , בלי שאתה שולט בכול האספקטים של הצגת הרמקול . אלא אם כן אתה פשוט חובבן ואז ממילא לא צריך לשים עליך כ"כ הרבה כסף . לא שמעתי את הרמקול אבל לבוא ולומר שההבדל הוא בגלל אקוסטיקה נראה לי כמו לומר שהרצפה עקומה
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
תומר היקר . לא יודע מה איתך אותי לימדו שרמקול בסדרי גודל כאלו צריך מגבר שנע בין %100 ל 150% ממה שרשום על הרמקול. לגבי הדרייברים : א. כל מה שכתבתי מבוסס על הכיתוב באתר. ב. מורל בעצמם סיפרו שהחלקים של הרכב יוצאים לשוק לפני מה שיוצא לבית כי כיוון שהם RAW אז הם יכולים לבדוק ולראות ולקבל פידבקים על זה. ג.הדימיון בין הסט המיוחד של הELATE שיצא והיחידות של הFAT LADY דומה מדיי. לא נראה לי שהם סתם יצאו בערך באותו זמן. אם הNAP נותן 250W ב4 אוהם , והוא לא מגבר זרם גבוהה , לדעתי האישית מבחינת ההבנה המינימלית שלי בתחום (הרי היא מינימלית לא?) הוא לא מתאים בשביל להוציא הכל מהרמקול הזה. כולם כל היום מספרים לי על זה שהעובדות על הנייר שוות כלום והכל תלוי באיך שזה נשמע. אז אם ככה : רוב המוחלט של הדעות על ההגברה של NAIM עם הגברת השמנה היו לרעה מאוד. בדיוק אבל בדיוק בבעיות של הגברה חלשה מדיי על רמקול דורשני מדיי. עירבול, העלמות כלים, רזון ועוד. אז בבקשה, הנה , גם מבחן ההגיוני וגם מבחן ההשמיעה הוכיחו זאת. בנתיים היחיד שלא שמע כאלו דברים היה נמר וזה היה על מגבר שהתאים. ושוב הכל הוא ללא שמיעה, אלא קריאה מדוקדקת של הדברים שנכתבו בכמה וכמה אתרים ע"י כמה שומעים . + הדברים הכתובים באתרי היצרנים עצמם.
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
שניה..אמנם לא שמעתי לכן אני לא יכול לתת דעה איך זה באמת נשמע. אבל כמה שאני הולך לכתוב הוא לאחר קריאה יבשה של הנתונים + הסקת מסקנות ממה שכול מי שכתב ששמע אמר. הNAP500 נותן כ 140 RMS . ב8 אוהם. הגברת השמנמנה מבקשת ב4 אוהם כ 300 וואט נומינלי ויכולה להחזיק עד כ1000 וואט. כמו כן היא בעלת נצילות של 87 דיבי סה"כ, ומחזיקה בתוכה 2 דרייברים של 9" , מיד של 6.5" , וטוויטר 1.25". לכל הדרייברים כמו כן מגנטים מנאודיום חזקים מאוד וכמו כן סלילים של 3" . אמנם NAIM לא מספקים את העבודה של המגבר ב4 אוהם, אבל אם נהיה ממש אופטימים, נגיד שהוא יתן 250WRMS ב4 אוהם , או 270 עם הספק הנוסף של ניים. עדיין זה מעט מדיי לדעתי האישית בלבד וניסיוני בלבד . מההכרות שלי עם אותם דרייברים לרכב (ושמעתי בכמות של עשרות זוגות) אלו יחידות נהדרות אך אם מצוותים אותן למשהו שהוא פחות מהכיתוב הנומינלי שלהן הן מתחילות לעשות בעיות. לעומת זאת אצל נמר יש מגבר שב4 אוהם נותן 400WRMS. גם אם הוא לא מספק לו מספיק חשמל ונגיד שהוא נותן 350WRMS זה מספיק כוח ובור מספיק עמוק להניע את הרמקול כמו שהוא דורש. לפחות מבחינה של הסתכלות יבשה לחלוטין. בנוסף NAIM לא מספקים שום ידע האם המגבר יורד גם ל 2 אוהם ,אפילו שאני מאמין בלב שלם שהוא מחזיק זאת בלי בעיה. אבל הוא לא מסוגל לתת מה שמגבר בסדר גודל של נמר נותן לפי הנתונים שלו , שאצל נמר זה 800 WRMS , שגם מתאים יותר ל PEAK בתנאים מחמירים בצורה קשה ביותר. בקיצור נשמע לי מאוד הגיוני הסיפור שההגברה לפי הרבה אנשים לא התאימה לרמקול. אשמח לשמוע זאת בקרוב ולהווכח בטעותי המרה. אבל שוב זה רק נשמע לי הגיוני לגמריי. אגב אם היו שואלים אותי מה המגבר שהייתי צריך לחבר לרמקול כזה התשובה הייתה מינימום 390WRMS לערוץ ב 4 אוהם. אני חושב שאתה צודק ולתומר למרות כול מה שאתה אומר , אם הניים הזה הוא אח למשפחה ששמעתי לפני המון זמן , אני ממש לא מתפלא
avatar
dys 1970-01-01 02:00:00
אורי כתב הNAP500 נותן כ 140 RMS . ב8 אוהם. הגברת השמנמנה מבקשת ב4 אוהם כ 300 וואט נומינלי ויכולה להחזיק עד כ1000 וואט. כמו כן היא בעלת נצילות של 87 דיבי סה"כ, ומחזיקה בתוכה 2 דרייברים של 9" , מיד של 6.5" , וטוויטר 1.25". לכל הדרייברים כמו כן מגנטים מנאודיום חזקים מאוד וכמו כן סלילים של 3" . אמנם NAIM לא מספקים את העבודה של המגבר ב4 אוהם, אבל אם נהיה ממש אופטימים, נגיד שהוא יתן 250WRMS ב4 אוהם , או 270 עם הספק הנוסף של ניים. עדיין זה מעט מדיי לדעתי האישית בלבד וניסיוני בלבד . אני חושב שיש הגזמה במה שכתבת. אם נצא מהנחה, נכונה לדעתי, שהמגבר מסוגל ל ~250 וואט RMS לערוץ ב 4 אוהם ובהנחה שמנצלים את הכל ברמקולים הללו מקבלים עוצמה של 111 db לערוץ שהיא לכל הדעות (אני חושב) עוצמה גבהה שלא ניתן לשמוע בה. רמות של 85-95 db ואני מזכיר, לערוץ, הם עוצמות נורמליות וגבוהות לשמיעה של מוזיקה. על פי נתוני המגבר והרמקולים הם מתקבלות ב 1-8 וואט לערוץ, ועדיין נשארת רזרבה מספיקה ויותר ממספיקה של עוצמה במקרה של הופעת פיקים במוזיקה. לכן לדעתי אין שום בעיה להשתמש במגבר הזה כאשר המשתנה היחיד הוא עוצמת ההגברה. כל זאת ללא הבעת דעה על האיכות שכמובן לא מתבטאת בנתוני העוצמה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
כל כוונתי הייתה בקשר לעבודה הנכונה של הרמקול ודווקא לא עוצמתו. הבעיה שהיחידות האלו כמה נצילות שיהיו צריכות הרבה אנרגיה כדי לזוז נכון לינארית כי אלו מגנטים מנואדיום וסלילי 3" אשר יושבים עוד מבחוץ. כמו כן הטוויטר הזה הוא סופר מדוייק ויורד מאוד נמוך, הוא גם מאוד כבד יחסית, חזק, עם תא אחורי כזכור לי, סליל מאוד גדול והטוויטר עצמו 1.25" .
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
יכלו למנוע? נכון .אף על פי כן מורל ידעו היטב היכן החדר , ויכלו בהחלט למנוע את הצגתו ו/או השמעת הבכורה שלו . אם הם הסכימו , משמע שהם חשבו שזה בסדר . כפי שציינתי {גלוי נאות,אני לא הייתי נוכח שם,רק מציג עובדות} ההחלטה לבחור בהגברה של ניים אודיו נבעו משיקולים פוליטיים גרידא -ודובר על זאת רבות... בכל מקום. {מפיץ משותף בארה"ב של מורל וניים} יחד עם זאת אני נוטה להאמין שבתערוכה/הדגמה הבאה,הם יפיקו את הלקחים המתאימים. (ורד)
avatar
dys 1970-01-01 02:00:00
היי אורי, הבעיה שהיחידות האלו כמה נצילות שיהיו צריכות הרבה אנרגיה כדי לזוז נכון לינארית כי אלו מגנטים מנואדיום וסלילי 3" אשר יושבים עוד מבחוץ. כמו כן הטוויטר הזה הוא סופר מדוייק ויורד מאוד נמוך, הוא גם מאוד כבד יחסית, חזק, עם תא אחורי כזכור לי, סליל מאוד גדול והטוויטר עצמו 1.25"האם כל המידע שאתה מציין לא מתבטא בסופו של דבר בנתונים הסופיים של הרמקול כפי שנמדדו על ידי היצרן, אני משער שכן. אם נתוני המגבר מתאימים הוא יהיה מסוגל להפעיל אותם ביעילות. טוב או לא זה עניין של טעם.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
לא הבנתי . הם ועוד איך, לא סתם נומינלי מבקשים כ300 וואט RMS. לא סתם יש להם פיק ב1000 . לא סתם אפילו שהרכיבים של מורל לרוב מאוד נצילים הרמקול הוא סה"כ 87 dB. שלא תטעה אין לי כלום נגד הרמקול , להפך , אני חושב שבוא מהמם. ההגברה הזו פשוט לא מתאימה מבחינה הגיונית וכמו שאמרתי עובדה שכל מי ששמעה את זה ככה "כמעט" לא אהב ודיווח בדיוק על אותם דברים שנשמעים בדיוק כמו תוצאות של בעית הגברה מסוג זה.
avatar
yo-ss 1970-01-01 02:00:00
הגברה של 350 אלף ש"ח ? :מה??????????: זה נכון? אז החדר הזה באמת היה "הישג" שם. עד עכשיו הענקתי את פרס "החדר המבאס" של התערוכה לרמקולים הגדולים של ויויד עם ההגברה של לוקסמן
avatar
oferT 1970-01-01 02:00:00
כן,מערכת הדגל של NAIM 62,000 אירו http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תומר היקר . לא יודע מה איתך אותי לימדו שרמקול בסדרי גודל כאלו צריך מגבר שנע בין %100 ל 150% ממה שרשום על הרמקול. זאת תפיסה בסטריאו לרכב, לא בסטריאו ביתי. לגבי הדרייברים : א. כל מה שכתבתי מבוסס על הכיתוב באתר. ב. מורל בעצמם סיפרו שהחלקים של הרכב יוצאים לשוק לפני מה שיוצא לבית כי כיוון שהם RAW אז הם יכולים לבדוק ולראות ולקבל פידבקים על זה.ג.הדימיון בין הסט המיוחד של הELATE שיצא והיחידות של הFAT LADY דומה מדיי. לא נראה לי שהם סתם יצאו בערך באותו זמן. בעוד כשבועיים תתפרסם כתבה שלי בת 8 עמודים (בעתונות הכתובה), שתעסוק באודיו בקצה העליון ובתערוכת מינכן. יש בה גם ראיון עם בעל חברת מוראל ועל ה"גברת השמנה". אז אם ככה: רוב המוחלט של הדעות על ההגברה של NAIM עם הגברת השמנה היו לרעה מאוד.בדיוק אבל בדיוק בבעיות של הגברה חלשה מדיי על רמקול דורשני מדיי. עירבול, העלמות כלים, רזון ועוד. אז בבקשה, הנה , גם מבחן ההגיוני וגם מבחן ההשמיעה הוכיחו זאת. אני מתייחס למה שאני שמעתי, בתנאים שקבעתי לעצמי ולא עושה סטטיסטיקות או ניזון משמועות או מדעות של אחרים. נמר אהב, אני אהבתי וגם החברה האלה Standout demo AWARDS: [url=http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html][url]http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html תומר ,
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
זאת תפיסה בסטריאו לרכב, לא בסטריאו ביתי. , תומר את זה לימדו אותי ב: הגברת אולפן הגברת PA הגברה ביתית בלי שום קשר לרכב, אתה נתפס למילים והופך אותן לעולם שלפ. ובנוסף לפי כל המלצה של כל יצרן רמקולים נורמלי.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תומר את זה לימדו אותי ב: הגברת אולפן הגברת PA הגברה ביתית בלי שום קשר לרכב, אתה נתפס למילים והופך אותן לעולם שלפ. ובנוסף לפי כל המלצה של כל יצרן רמקולים נורמלי. אורי, יצרני רמקולים ביתיים נוהגים להמליץ בפני הקונים על מינימום ועל מקסימום Recommended amplifier power. יש חברות המציינות רק את המינימום, יש כאלה שרק את המקסימום ויש את שניהם. לדוגמא: [url=http://www.bowers-wilkins.co.uk/display.aspx?infid=3986&terid=3992&sc=hf][url]http://www.bowers-wilkins.co.uk/display.aspx?infid=3986&terid=3992&sc=hf מניסיון של 25 שנה עם כמה מאות רמקולים בסלון ביתי, לא עם רמקולים בעלי נצילות נמוכה מאוד, לא עם כאלה שהעכברה יורדת מ- 3 אום, לא בעוצמות בהן יורד דם מהאוזניים (גם לא באולפן ולא בהופעה חיה), משהו באמצע עובד טוב מאוד. זה ידוע שרמקול יכול להינזק בקלות מחוסר הספק של מגבר, מאשר מעודף. נדירים הרמקולים שצרכים הגברה של יותר מ- 150W/pc. מבחינתי תם הויכוח, איש באמונתו יחיה.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
היה ויכוח? סה"כ דיון יפה, פורה ונעים הליכות. אחד השרשורים הכי נעימים בכל אחד מהפורמים שיש בארץ.
avatar
רועי51 1970-01-01 02:00:00
לא מבין משהו. המונח "ריצפה עקומה" משמש מאז ומתמיד כתרוץ דחוק, שקוף ונלעג למוצר או ביצוע עלוב. אם אכן כך הוא הרמקול החדש של מורל, כיצד זה מתיישב עם ההתרשמות החיובית למדי שבראש שירשור זה ?
avatar
Sonus 1970-01-01 02:00:00
המונח "ריצפה עקומה" משמש מאז ומתמיד כתרוץ דחוק, שקוף ונלעג למוצר או ביצוע עלוב. אם אכן כך הוא הרמקול החדש של מורל, כיצד זה מתיישב עם ההתרשמות החיובית למדי שבראש שירשור זה ? בקלות: אנחנו בישראל - מסיקים מזה שישר המוצר לא טוב (גם אם לא שמעת אותו) בתערוכה החדר היה קצת בעייתי מה שגרם למוצר להשמע לא משהו למחיר שלו אז ישר כל האנשים הנחמדים פה נהנים לקטול.(וזה כאלו ששמעו את המוצר מה תגיד על אלו שהורגים אותו לפני ששמעו בכלל?) בארץ מי ששמע את הרמקול בסביבה אחרת עם הגברה אחרת טוען שזה רמקול נפלא. לא רק בכתבה הזו זה נאמר אלא שמעתי את זה מעוד כמה אנשים. אתה כבר וותיק מספיק כדי ללמוד לא להתיחס למה שאנשים כותבים בפורמים לא?
avatar
diz1 1970-01-01 02:00:00
אני מתייחס למה שאני שמעתי, בתנאים שקבעתי לעצמי ולא עושה סטטיסטיקות או ניזון משמועות או מדעות של אחרים. נמר אהב, אני אהבתי וגם החברה האלה Standout demo AWARDS: [url=http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html][url]http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html , זה בדיוק העיניין. אני מאמין להתרשמות של נמר ששמע את הרמקול בסביבה אקוסטית מוכרת עם אלקטרוניקה שהוא מכיר ועם שינוי בסוגי האלקטרוניקה שחיבר אל הרמקול -לאין שיעור יותר אמיתי ומשמעותי מאשר כל מיני מומחים עם או בלי זקן ששמעו משהו בתערוכה. למה אנשים נוסעים לתערוכות-לא יודע (כאחד שהיה והבין שזה חארטה) כל אודיופיל מתחיל יוכל להגיע לתוצאה צלילית טובה יותר אם היה באפשרותו להרכיב מערכת סביב רמקול נתון למשל אצלו בבית (בהינתן חלל מינימאלי מתאים) לבוא לחדר לא מוכר עם כמה קופסאות יום לפני פתיחת התערוכה, לחבר הכל, להזיז כאן ושם ולקוות לטוב-זה באמת לא רציני. לכן הדרישה כביכול שמערכת נתונה, תשמע שם טוב- היא דרישה לא מציאותית, עבור מי שמאמין שאודיו זה לא מותג אלא התאמה בין מכשירים, ביניהם לבין חלל האזנה ובין כל אילו , למאזין. התערוכה היא אקט שיווקי שנועד למשוך תשומת לב למותגים ולא למקסום איכות סאונד. כחלק מהאקט השיווקי הזה- יש תקשורת, יש כתבים שכותבים את התרשמותם והדבר המצחיק הוא אותם מומחים שחושבים שהם יכולים לומר משהו חכם על ציוד שהם שומעים בתנאים האילו.
avatar
arama-audio 1970-01-01 02:00:00
זה בדיוק העיניין. אני מאמין להתרשמות של נמר ששמע את הרמקול בסביבה אקוסטית מוכרת עם אלקטרוניקה שהוא מכיר ועם שינוי בסוגי האלקטרוניקה שחיבר אל הרמקול -לאין שיעור יותר אמיתי ומשמעותי מאשר כל מיני מומחים עם או בלי זקן ששמעו משהו בתערוכה. למה אנשים נוסעים לתערוכות-לא יודע (כאחד שהיה והבין שזה חארטה) כל אודיופיל מתחיל יוכל להגיע לתוצאה צלילית טובה יותר אם היה באפשרותו להרכיב מערכת סביב רמקול נתון למשל אצלו בבית (בהינתן חלל מינימאלי מתאים) לבוא לחדר לא מוכר עם כמה קופסאות יום לפני פתיחת התערוכה, לחבר הכל, להזיז כאן ושם ולקוות לטוב-זה באמת לא רציני. לכן הדרישה כביכול שמערכת נתונה, תשמע שם טוב- היא דרישה לא מציאותית, עבור מי שמאמין שאודיו זה לא מותג אלא התאמה בין מכשירים, ביניהם לבין חלל האזנה ובין כל אילו , למאזין. התערוכה היא אקט שיווקי שנועד למשוך תשומת לב למותגים ולא למקסום איכות סאונד. כחלק מהאקט השיווקי הזה- יש תקשורת, יש כתבים שכותבים את התרשמותם והדבר המצחיק הוא אותם מומחים שחושבים שהם יכולים לומר משהו חכם על ציוד שהם שומעים בתנאים האילו. (Y) מסכים ולמרות זאת בתערוכת "דיגיטאון " האחרונה דווקא ניסיתי וגם לדעתי הצלחתי לייצר סאונד סביר מהחדר שהיה ברשותי , שבמזל ובאופן טבעי היה לא רע אקוסטית , ורק זרם החשמל שעמד בעומס של כל התערוכה על +-215v העיב על תוצאה שיכלה להיות הרבה יותר טובה. אבל...היו לי חששות ואמרתי לעצמי שאם לא אצליח לייצר סאונד סביר , פשוט לא אדגים ואהפוך את התערוכה לפסיבית בלבד . בכלל,לדעתי , כל מציג בתערוכה , שלא מצליח להגיע לתוצאה סבירה , יעשה לעצמו טובה גדולה אם יציג מוצרים פסיבית בלבד. אגב , התגובות לגברת השמנה , רק מחזקות שבעתיים את דעתי. בתערוכת מינכן 2008 לדוגמא (שלא ביקרתי), כששאלתי את אחד היצרנים שאי עובד איתו , מדוע הוא לא מדגים , תשובתו היתה : לא אדגים רמקולים ב 20,000 יורו אם הם ישמעו רע , נקודה! וכל זאת למרות האכזבה של הקהל שבא לראות ולשמוע את הרמקול המדובר . אגב, וזאת עובדה , לא כולם מדגימים , ואני בטוח שזו החלטה שנעשתה מחשש העדר תוצאה טובה למוצר ,ולא ממאמץ מינורי של חיבור 2 מכשירים עם כבלים לרמקול . ולמרות שמתחרים אחרים כן הדגימו . אמיר ארמה
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
זה בדיוק העיניין. אני מאמין להתרשמות של נמר ששמע את הרמקול בסביבה אקוסטית מוכרת עם אלקטרוניקה שהוא מכיר ועם שינוי בסוגי האלקטרוניקה שחיבר אל הרמקול -לאין שיעור יותר אמיתי ומשמעותי מאשר כל מיני מומחים עם או בלי זקן ששמעו משהו בתערוכה. זה ברור. אין תחליף להאזנה בבית בתנאים ועם ציוד מוכר. למה אנשים נוסעים לתערוכות-לא יודע (כאחד שהיה והבין שזה חארטה) סיבות נפוצות: 1. שבירת שגרה. 2. מפגש עם חובבים אחרים, יצרנים ומשווקים מובילים מכל העולם, מהווה חוויה מעשירה. 3. האזנה לציוד יוקרתי ולדגמים החדשים ביותר שאינם מיובאים לישראל. 4. קניית תקליטים, דיסקים וציוד אודיו. 5. האזנה להרצאות מקצועיות ולהופעות חיות. כל אודיופיל מתחיל יוכל להגיע לתוצאה צלילית טובה יותר אם היה באפשרותו להרכיב מערכת סביב רמקול נתון למשל אצלו בבית (בהינתן חלל מינימאלי מתאים) לבוא לחדר לא מוכר עם כמה קופסאות יום לפני פתיחת התערוכה, לחבר הכל, להזיז כאן ושם ולקוות לטוב-זה באמת לא רציני. לכן הדרישה כביכול שמערכת נתונה, תשמע שם טוב- היא דרישה לא מציאותית, עבור מי שמאמין שאודיו זה לא מותג אלא התאמה בין מכשירים, ביניהם לבין חלל האזנה ובין כל אילו , למאזין. ישנם מציגים שמצליחים לשחזר צליל טוב מאוד, גם בתנאי תערוכה. לרעל ולזלזול באחרים לא התייחסתי.
avatar
dys 1970-01-01 02:00:00
אני כשלעצמי נוטה לא האמין לביקורות בנושא אדיו והדגמא הבולטת היא הרמקול הזה. חלק גדול מהישראלים שהיו בתערוכה באו אם רשמים שליליים, לעומת זאת תומר ו [url=http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html][url]http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html טוענים את ההפך. נמר כותב דברים טובים על הרמקול ששמע אצלו בבית, לעומת זאת ירון כותב במקרה לא מתוכנן יצא לי לשמוע את הגברת השמנה אצל נמר מחוברת להגברה של המבחן לזמן קצר יחסית (כשעה) הגברת אולי שמנה אבל הצליל שהיא מפיקה קצת רזה מידי לטעמי יש הדגשה גדולה על הגבוהים על חשבון המיד והתוצאה הסופית קצת סטרילית מידי יתכן שזה הצליל האמיתי שאודיופילים אמיתים מחפשים ? (אני לא אודיופיל, אני סתם אוהב מוזיקה ) - אני לא כותב את זה בציניות יתכן שהרמקול משקף בדיוק את מה שנכנס ללא תוספת צבע לצליל שלה אני רגיל את ההגברה שהיתה מחוברת לרמקולים אני לא מכיר (פרט לPower) ומאז הביקור הקודם אצל נמר החדר עבר טיפול אקוסטי רציני (יבוש קשה של הצליל ?) כך שדעתי על הצליל היא על כל השילוב ולא רק על הרמקול עצמו ירון כבר כתבתי במקום אחר שלדעתי כל הכתיבה בנושאי אדיו טעונה פסיכולוגית וסוגסטיה עצמית כך שקשה (לפחות לי) לקבל את הכתוב כפשוטם בנושאים הללו.
avatar
diz1 1970-01-01 02:00:00
לא התכוונתי לעיניין טעם ובטח לא לעינייני סוגסטיה . את עינייני הסוגסטיה אתה יכול למצוא מהר מאוד בלוחות המכירה , בשקט בשקט, לאחר שאותו מוכר מרח את התלהבותו חודש קודם בכל מיני פורומים (לא פעם כחלק מקמפיין קדם מכירה). העובדה היא שנדיר למצוא אודיופילים שמחזיקים מערכות חופפות. כל אחד בטוח שהגיע לשילוב המתאים לו. גם אם טעמי המוזיקאלי יכול להיות שונה מיזה של נמר למשל, אני אאמין לתיאור שלו על פני התיאור של כתב מקצועי המתאר צליל התערוכה רק בגלל העובדה שבמקרה של נמר למשל(וזו רק דוגמא) הוא שמע בתנאים מוכרים עם החלפת ציוד אלקטרוני שאפשר לו קצת להבין איך הרמקול מתנהג. די ברור מתי יש תיאור של מתלהב וזאת בגלל שקנה את אותו ציוד (ולא ההפך) ומתי יש תיאור של מתלהב גם כאשר לא קנה את אותו ציוד. בתערוכות בחו"ל מציגים שילובים על פי ההקשר השיווקי ולא דווקא על פי התאמה ואיכות. זה ברור לחלוטין ואני גם יודע את זה ממספר יצרנים שהזדמן לי לשאול אותם בעיניין. עדיין אני שואל את עצמי כקורא, מה המשמעות האודיופילית של חצוצרות סתומות ביצירה של מאהלר, למשל. גם בתיאור של נמר למשל או בתיאור של ירון ,שלא התחבר לרמקול, אין שום התקרבות לחוויה של "חצוצרות סתומות ". אז כאחד שלא רק לא נוסע למנכן לפגוש חברים (תל אביב מספיק עבורי) ובטח ובטח לא מתעמק בעיתון ריטינג ולא קראתי את הביקורת , עדיין התיאור "חצוצרות סתומות" לא כל כך "הגיוני" וכנראה לא מסוגל להעביר חוויה אונברסלית ליכולת הרמקול (בין אם אותו כותב מתחבר לסאונד או לא) על ידי תיאור זה של חצוצרות.
avatar
diz1 1970-01-01 02:00:00
והנה ביקורת על התערוכה שלא תקראו בשום דיווח של כתב מקצועי (אחרת הוא לא יוזמן יותר לשום מקום) הדיווח וההתרשמות של Stitch http://www.goodsoundclub.com/Forums/ShowPost.aspx?postID=10744 And journalists will support this nonsense, because they don’t know it better and are not interested in that, they get their money from ads not from customers….
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
אני לא קורא את סלוואטורה ולא את רומי החתול ברשת. שניהם, או יותר נכון, השילוב של שניהם מזכיר לי מישהו שפעם כתב בכל פורומי האודיו בארץ והוקע מכולם (למעט אחד). שניהם מופרעים, כל אחד בדרכו הפסיכוטית. בתחילת מה שהבאת בקישור ישנן, 2 עובדות לא נכונות, מה שגרם לי לא לרצות להמשיך לקרוא: Based on recession 30% less Exhibitors were there, from about 360 in 2008 now around 230, the big rooms are extremely expensive (4 days around 33000 Euros)... א. השנה הציגו במינכן 248 חברות, יותר ב- 7% מאשר בשנה שעברה. ב. עלות אמיתית של חדר כ- 90 יורו למטר. היו לא מעט יצרנים שהשתתפו וחלקו חדר עם יצרנים אחרים (ווילסון וסולושן, YGA עם ASR וארג'נטו כיבל וכד'). לענין הסוגסטיה והרמז לזה שפגע בך בעבר...קורה לפעמים שלמרות שרכשת מוצר והתלהבת ממנו מאוד (ואתה עדין), נקרה בדרכך מוצר, שנחשב בעניך טוב בהרבה מהמוצר האחר, ממנו התלהבת לפני זמן מה ואתה מתכוון לרכוש אותו...זה בערך הסיפור ;).
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני כשלעצמי נוטה לא האמין לביקורות בנושא אדיו והדגמא הבולטת היא הרמקול הזה. חלק גדול מהישראלים שהיו בתערוכה באו אם רשמים שליליים, לעומת זאת תומר ו [url=http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html][url]http://www.soundstage2.com/avtour2009/he_sd02.html טוענים את ההפך. נמר כותב דברים טובים על הרמקול ששמע אצלו בבית, לעומת זאת ירון כותב כבר כתבתי במקום אחר שלדעתי כל הכתיבה בנושאי אדיו טעונה פסיכולוגית וסוגסטיה עצמית כך שקשה (לפחות לי) לקבל את הכתוב כפשוטם בנושאים הללו. יהודה. כפי שאמרתי קודם בפוסט וגם לירון כאשר ביקר אצלי. נאמרו לירון המילים הללו. "בוא שמע אותו למרות שקיבלתי אותו לפני בדיוק שעה מהמפעל, עדיין לא מיקמתי, לא התאמתי לו אלקטרוניקה, לא ניסיתי להוציא ממנו סאונד" כנראה שלמרות זאת אודיופילים מסיקים מסקנות לא מלומדות ממוצר שטרם קיבלת את תשומת ליבי על מנת לגרום לו להשמע טוב. כתבתי גם בכתבה שחלק מהמוצרים הוציאו ממנו צליל אנליטי ומעט מציק. יש שיפרשו צליל אנליטי כצליל רזה, זו בדיוק הבעיה של ירון. הוא שמע אנליטי והבין רזה, הוא שמע חם והבין סתום. {בלי לפגוע ירון}. יש להבין שהנסיון שלי מאפשר לי להבין בדיוק מה אני שומע וכיצד לנתח זאת. בכל מקרה. אף אחד מכם לא שמע את הרמקול הזה בתנאים נורמלים {או לא שמע בכלל} ועדיין מתווכח על איכות הצליל שלו. אני כיום האדם היחידי בארץ שהרמקול הזה היה בביתו וקיבל את מלוא תשומת הלב על מנת להוציא ממנו את המקסימום. והמקסימום שלו מרשים בהחלט.
avatar
arama-audio 1970-01-01 02:00:00
:כועס:90 יורו למטר במינכן ?...בכפר המכביה ובגני התערוכה שלמתי פי 3 .....
avatar
dys 1970-01-01 02:00:00
היי נמר, אני לא מתווכח על הרמקול וכמובן שאתה צודק, לא שמעתי, אבל מה שכתבתי זו הגישה שלי באופן כללי בגלל הסיבות שציינתי. דרך אגב שלא תהיה אי הבנה אני חסיד גדול של מוראל ואני משתמש בדרייברים שלהם בהנאה גדולה וממה ששמעתי משלהם היה יוצא מהכלל. יהודה
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
:כועס:90 יורו למטר במינכן ?...בכפר המכביה ובגני התערוכה שלמתי פי 3 ..... קבל תיקון, כ- 133 יורו למטר (חדרים גדולים). תומר
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אל תשכח ששם ישנם הרבה יותר יבואנים ויצרנים שמוכנים לשתף פעולה. אמיר - לא שילמת יותר!
avatar
arama-audio 1970-01-01 02:00:00
נמר ידידי לא היתי מאופס , חישבתי 90 שח למטר....:D לפי המחיר ביורו , היה עולה לי החדר בגני התערוכה לפי 50 מטר (גודל החדר ששכרתי) 4,500 יורו ....סליחה(sad)
avatar
il62 1970-01-01 02:00:00
נמר ידידי לא היתי מאופס , חישבתי 90 שח למטר....:D לפי המחיר ביורו , היה עולה לי החדר בגני התערוכה לפי 50 מטר (גודל החדר ששכרתי) 4,500 יורו ....סליחה(sad) אמיר ארמה אתה עובד עוד עם שקלים ישנים(lol) גם גאידמק לא עשה נכון את החישוב עם הקבוצה שלכם בית''ר וראית מה נהיה בסוף(lol) חוץ מזה -בגני התערוכה הביאו לך נמר וליאור סנדוויץ ושתיה -בגרמניה אתה יודע מה היית מקבל(lol)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ישראל. לגבי האוכל. הבנתי שהגרמנים התחייבו לתת נקניקיה ושתי ביצים לכל מציג.:).
avatar
il62 1970-01-01 02:00:00
ישראל. לגבי האוכל. הבנתי שהגרמנים התחייבו לתת נקניקיה ושתי ביצים לכל מציג.:). נמר יש דברים שאתה מבין בהם הרבה יותר טוב ממני -כמו מה שכתבת:cool: ולכן אני לא רוצה להיכנס לפירוט שלהם... כל אחד ונטיות ליבו!!!אחי -תהיה גאה!יש לך במה... :):):):):):)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר יש דברים שאתה מבין בהם הרבה יותר טוב ממני -כמו מה שכתבת:cool: ולכן אני לא רוצה להיכנס לפירוט שלהם... כל אחד ונטיות ליבו!!!אחי -תהיה גאה!יש לך במה... :):):):):):) תודה - ראוי להערכה. אתה חבר אמת!
avatar
המוח 1970-01-01 02:00:00
נחמד לדעת שיש עוד פורום של אודיו בארץ.:) רציתי לכתוב כמה מילים למרות שהשרשור קצת ישן. לא שמעתי את הגברת השמנה אבל מה ששמעתי זה המון מוניטורים אולפניים של מאות אלפי דולרים בסביבות אקוסטיות אופטימליות דרך מיקסרים של מיליוני דולרים. לאחר שמיעה בסיסית של הדרייבר של המיד של מורל שנמצא בגברת השמנה אני לא מבין איך אפשר ללכלך על החברה הזאת. רמקול נקי נכון ומהימן בצורות שלא שמעתי עדיין. ושוב שמעתי המון!!!(genelec,tannoy,yamaha,krk,westlake,dynaudio ועוד המון...) כאשר אתה מחפש דיוק ומהימנות בסאונד אתה מקשיב לדברים אחרים. את הדיוק הזה מצאתי ברמקול הזה שהוא רק חלק מהיחידה השלמה. אני מת לשמוע את השמנמנה ואני בטוח שזה רמקול מדהים. עוד מילה לקוטלים: סוף סוף יש לנו גאווה במדינה וגם אם זה לא לטעמכם אתם רק צריכים לפרגן! לבכות על כמה שרע במדינה הזאת וכמה שאנשים לא נחמדים זה בסדר. ברגע שיש לנו גאווה ישראלית אתם קוטלים אותה?? אם תניחו את האגו שלכם בצד תבינו שכולנו באותה ביצה וצריך לעזור לכל אחד להצליח כמה שיותר(heart)
avatar
stereophile 1970-01-01 02:00:00
המוח, אני בעד להקציב יום בלוח השנה שייקרא "יום הגברת השמנה" (כך גם מס' לא מבוטל של בנות ישראל ירגישו טוב). ברצינות... אם אותו הרמקול (על אף מחירו) לא הוצג כראוי ולא "עשה" מוזיקה (שזה בעצם תפקידו של רכיב אודיו) אז יהיו לאנשים טענות... אישית לא שמעתי אותו ולא יכול לחוות דעה.
avatar
המוח 1970-01-01 02:00:00
המוח, אני בעד להקציב יום בלוח השנה שייקרא "יום הגברת השמנה" (כך גם מס' לא מבוטל של בנות ישראל ירגישו טוב). ברצינות... אם אותו הרמקול (על אף מחירו) לא הוצג כראוי ולא "עשה" מוזיקה (שזה בעצם תפקידו של רכיב אודיו) אז יהיו לאנשים טענות... אישית לא שמעתי אותו ולא יכול לחוות דעה. (lol) בהחלט צריך לעשות יום כזה.
avatar
ALMA 1970-01-01 02:00:00
עפ"י הפרסומים הרמקולים נכנסו ל-COLLECTION של 2009 במגזין HI FI CHOICE
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ראיתי. ובצדק! כל הכבוד למוראל.
avatar
Triton 1970-01-01 02:00:00
נחמד לדעת שיש עוד פורום של אודיו בארץ.:) רציתי לכתוב כמה מילים למרות שהשרשור קצת ישן. לא שמעתי את הגברת השמנה אבל מה ששמעתי זה המון מוניטורים אולפניים של מאות אלפי דולרים בסביבות אקוסטיות אופטימליות דרך מיקסרים של מיליוני דולרים. לאחר שמיעה בסיסית של הדרייבר של המיד של מורל שנמצא בגברת השמנה אני לא מבין איך אפשר ללכלך על החברה הזאת. רמקול נקי נכון ומהימן בצורות שלא שמעתי עדיין. ? מוניטורים אולפניים של מאות אלפי דולרים בסביבות אקוסטיות אופטימליות דרך מיקסרים של מיליוני דולרים... אהה .... אז אתה שמעת את ה0.001% מהתחום אה? כי 0.999 מהאולפנים לא משתמשים בשום דבר קרוב לזה. לאחר שמיעה בסיסית של הדרייבר של המיד של מורל שנמצא בגברת השמנה אני לא מבין איך אפשר ללכלך על החברה הזאת. רמקול נקי נכון ומהימן בצורות שלא שמעתי עדיין. שמעת רק את הדרייבר מיד ? והסקת "רמקול נקי נכון ומהימן בצורות שלא שמעתי עדיין" בלי כל הכבוד, PLEASE SPARE US.
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
אומנם לא שמעתי את הגברת השמנה אך כן שמעתי את הדרייבר מיד הזה באחת מהתיבות שם והוא היה מדהים מעבר לזה שאנשים אינם יודעים שמדובר בפול ריינג' כמעט ,תחום היענות ישר של 40-10KHZ
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
אני מת לשים יד על המידים האלו, זה אולי יצריך קצת עזרה של חרט אבל מה לא עושים בשביל אהבה...
avatar
truejoker 1970-01-01 02:00:00
אני מת לשים יד על המידים האלו, זה אולי יצריך קצת עזרה של חרט אבל מה לא עושים בשביל אהבה... :D:D:D:D:D אהבתי :D
avatar
ולדיסלב 1970-01-01 02:00:00
דווקא יש חברה שנכנסה לאולפנים [RIGHT]בהקשר לתגובה "כי 0.999 מהאולפנים לא משתמשים בשום דבר קרוב לזה." אני חייב רק לציין שדווקא אולפני ABBY ROAD בחרו להשתמש ברמקולים של B&W ויש להם גם כבלים משלהם. כמובן אני לא אומר זאת כי יש לי רמקולים שלהם:P. [/RIGHT]
avatar
yairf 1970-01-01 02:00:00
הנושא של B&W ו- Abbey Road כבר נטחן פה לעייפה, אין צורך להעלות את זה מחדש
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: