חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

נמר לוי מכריז על הרמקול הטוב בעולם | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

נמר לוי מכריז על הרמקול הטוב בעולם

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מה הוא הרמקול הטוב ביותר בעולם? מה הוא הרמקול הטוב ביותר בעולם?

מה הוא הרמקול הטוב ביותר ואיך הוא קשור לפורומים בישראל? ומה עדיף, צר וארוך או רחב ושמן? וגם השקוע מצליח להפתיע!


רמקול הטוב ביותר שיש!

"הרמקול הטוב בעולם", "המגבר הטוב בעולם" ו-"המקור הטוב בעולם", מי אמר?

מועמדים לתואר
יש הטוענים כי רמקול "הקיפוד" של ידידנו הישראלי הוא הרמקול הטוב ביותר שקיים, בעוד אחרים טוענים כי הווילסון אלכסנדריה הוא הטוב ביותר, רגע, אבל טוענים גם שהכי הכי טוב הוא סט הרפרנס של MBL למרות שהמתנגדים טוענים כי דווקא הסט של בורמייסטר הוא המוביל - אפילו טוב יותר מהסט של מקינטוש שנחשב לטוב ביותר בעולם!!!!! התבלבל לי הכל בראש.

למי להאמין? מי באמת הכי טוב? הוא, היא, הם? השני או הראשון שטענו עליו שהוא כזה?

יש או אין?

חברים, אין דבר כזה "הכי טוב בעולם". יש "הכי מתאים לצרכי" ויש את "זה שנשמע לי הכי טוב".
גם אם הרמקול שאהבתי אינו מתהדר בתואר הטוב ביותר, אבל הוא הכי מתאים לי אז הוא בשבילי.
אין הכי טוב בעולם, יש בהחלט כאלו שזכאים להשתייך לחבורת "אחד הטובים שיש" אבל גם הוא עלול להשמע זוועתי למדי אם לא ישודך לאלקטרוניקה הנכונה ויקבל גם טיפול אקוסטי נאות בחדר האזנה.

עדיף לעיתים לרדת ברמת הרמקול מאשר להשקיע את כל הכסף ברכישת רמקולים יקרים, אבל לשדך אליהם מגבר ונגן נחותים משמעותית. שמעתי מערכות יקרות רבות במהלך השנים האחרונות. שווי חלקן היה כמה עשרות אלפי דולרים ואפילו מאות אלפי דולרים, זה לא הבטיח מאומה ברמת הצליל.

מערכת במיליון דולר בהחלט לא תהיה שווה את מחירה, באחריות חברים. זה יותר "חרטא" מאשר לשלם עבור שמירה במסעדה. מערכות בסכום כזה, מטרתן היחידה היא לשדר לאנשים את מעמדך בחברה בלבד, אין קשר בין המחיר הזה לשמיעת מוסיקה. גם בחצי מיליון דולר לא תמצאו משהו שבשליש מחיר לא יהיה קיים מבחינת איכות האודיו.


הרמקול הכי טוב?

תמחור גלובלי ישראל מול חו"ל

כיום האינטרנט חושף הכול, אם חלמתי חלום על מוצר, משוגע ככל שיהיה, אפנה מיד לאינטרנט וברוב המקרים אמצא את הפיתרון.
רבים מהישראלים נוהגים לפנות לאינטרנט ולאחר מכן, נוהגים לבצע חישוב והשערה של "כמה היבואן מרוויח", כלומר, לא "מה היבואן נותן לי" אלא "כמה הוא מרוויח עלי", זה בסדר גמור וזה לא מקובל רק בישראל, זה קיים אפילו בנס ציונה.

האינטרנט בהחלט מהווה גורם בעל השפעה צרכנית אמיתית, יבואנים רבים מתהדרים במחירם ההוגן על מנת לשבות את לב הלקוחות, בשורה התחתונה אני מכיר כמעט את כל היבואנים באופן אישי, זאת מתוקף תפקידי, כולם בסופו של דבר מחפשים שני דברים: פרנסה ולקוחות מרוצים.
נראה כי המגמה הכללית כיום (לא רק בגלל המצב הכלכלי המדורדר) היא לישר קו עם מחירי חו"ל + תוספת של אחוזים בודדים. מה שגורם לישור אותו קו הוא האינטרנט, מודעות הציבור והגורם שמחבר בין שני הדברים, קרי הפורומים והאתרים השונים.


אימת הפורומים מול היבואנים

האינטרנט אומנם עשה טוב ליבואנים (חשיפה מוגברת) אך יש לענין גם צדדים אחרים, הפורומים והאינטרנט הפכו בחלק מהמקרים למקום והזדמנות עבור סגירת חשבונות של לקוחות או גורמים בעלי אינטרס אל מול היבואנים.
נתקלו בלא מעט מקרים בהם נאלצנו לבלוע רוק למראה התכסחויות והתנסחויות בוטות בעליל כאשר יבואן כזה או אחר מגונה בפורום. ברוב המקרים, כל הענין לא הביא כבוד רב לשני הצדדים, הייתי מציע  לפתור מחלוקות קודם כל בדרכים מוצנעות ומכובדות יותר, לפני שמדליקים את האש.

מגמות בתחום תכנון וייצור

אופנה מודרנית של רמקולים צרים וגבוהים

מאז תקופת אופנת "מכונות הכביסה" הענקיות, או מזנוני הטלוויזיה שעליהם נימצא אלמנט רמקול גילינו כי בכל שנה חברות אודיו נוספות פוסעות לכיוון מבנה רמקול צר וגבוה, כנראה שאקוסטית זה חכם יותר, יעיל יותר (התיבה אינה מפריעה לגלים שמתרוצצים בחדר) אך מה שבטוח הוא שככל שהטכנולוגיה התקדמה והיחידות קטנו כך גם הפכה גם תיבת הרמקול לאסטטית יותר ובעלת WAF גבוה בהרבה.
האם זהו באמת נכון יותר לבנות כך רמקול? אינני מהנדס בתחום, אך מהתייעצויות שונות במהלך השנים זה די ברור כי למבנה אסימטרי או משופע ישנו יתרון על תיבה בעלת פינות חדות.
היתרון הוא אקוסטי, אסטטי (זה אומנם עניין של טעם אך אני אומר שמי שאוהב את הקופסאות המרובעות המכוערות של פעם פשוט אין לו טעם), כמו גם חוזק נוסף מבחינה מבנית.
כנראה שרוב החברות הבינו כי זהו מבנה נכון (אולי לא הנכון ביותר) ובהחלט פנו לבניה צרה, גבוה, ומשופעת (פריזמטית).

רמקולים גדולים מול שקועי קיר לסטריאו

זו כנראה אחת התובנות שאני באופן אישי מתקשה לחלוק, אני מנסה מאוד להתעלם מאותה חוויה "מרגיזה" שעברתי במפעל היצרנית מוראל לפני שנה כמעט.
בעודי ניכנס למפעל למטרת ביקור והתעדכנות בחדשות התעשייה המקומית פונה אלי זיו ולצידו מרדכי (הבעלים), מבקש ממני לתפוס מקום ישיבה בחדר ההאזנה הפנימי שבחנות. זוג רמקולים מדגם מוראל אוקטב קוריאן נצבים מולי ואני כולי פליאה כיצד הצליחו שני הרמקולים הנמוכים הללו להשמיע במת צליל גבוהה כל כך, בגובה זמר אמיתי. במקרה זו הייתה זמרת (פטרישיה ברבר) אבל למי שראה אותה בהופעה חיה לא כל כך יפריע שאקרא לה זמר (היא די גברית הייתי אומר).
במהלך פליאתי מצביע זיו פרלמן אל הקיר שמולי. להפתעתי, התגלה כי את המוזיקה שמעתי למעשה מזוג רמקולים שקועי קיר שהצליחו לבלבל אותי בהחלט, היה אסור לי לדבר על אותה חוויה כיוון שתהליך הפיתוח היה בעיצומו, אך כיום מותר כבר לספר. אל דאגה, עליהם תפורסם כתבה בנפרד.

רמקול שקוע ומנגן

שינוי במקור הדיגיטלי וחשיבות ה- USB

בשנים האחרונות, ניכרת הכרה הולכת וגוברת של יצרנים רבים בהרחבת מגוון המקורות הדיגיטליים, אל נגן ה- CD נוספו אלטרנטיבות כגון סטרימר או מחשב.
שימוש הולך וגובר במחשב כמקור מוזיקה, הביא למכירה מוגברת של כרטיסי קול חיצוניים איכותיים לאודיו שמתחברים דרך USB למחשב או שימוש בכרטיס קול פנימי ו- DAC חיצוני דרך USB.
מגמה זו, גורמת לשימוש הולך וגובר ביציאת ה-USB שמהווה סטנדרט מתאים לתחום הביתי.

יתרונו של ה- USB הוא שלעיתים קרובות אין צורך להתקין עבורו כל תוכנה נוספת במחשב, המכשיר מוכן לשימוש ללא צורך בפשפוש בקרביים.

לגבי איכות הצליל? אני, באופן אישי, מאזין רוב הזמן לפטיפון אך הטכנולוגיה הדיגיטלית מתקדמת במהרה וכנראה שתהפוך לסטנדרט אפילו אצלנו - האודיופילים האנלוגיים. אם כן אני הראשון שידווח על מכירת הפטיפון שלי (לא שנראה לי שענין מכירת הפטיפון אכן יתרחש...).


DAC USB הופך לסטנדרט

שלט רחוק - שיהיה נוח!

שלט רחוק הפך בשנות ה-2000 לענין חובה, בדיוק כמו מזגן ברכב. כולם משתמשים בשלט, למעט קומץ קטן ביותר הסבור כי שלט רחוק פוגם באיכות הצליל.
מעולם לא בצעתי ההשוואה בין מכשיר "משולט" לבין מכשיר נטול שלט רחוק, אך אני יכול להאמין כי ישנו סיכוי כזה, אחרי הכל גם את ההבדלים בין כבלים שונים טרם הצליחו להסביר באמת.
הגישה שלי היא שאם יש טענות כאלה מצד משתמשים, חובת המדע לגלות מהיכן זה מגיע.

פטיפון - השורד האולטימטיבי!

כל השנים הללו בהן ממשיך תחום האודיו להתפתח, נתקלנו מגוון סוגי מדיה שהפכו בדיעבד לזמניות בלבד.

מי לא זוכר את המיני דיסק הקטן היעיל שאפשר להקליט, למחוק ולערוך על גבי המכשיר עצמו. באמת מוצר טוב, קטן נוח ופרקטי במיוחד. למרות כל היתרונות הללו שאמורים להשאיר אותו במרוץ הוא נכחד ונעלם בבושת פנים.

גם הלייזר דיסק אמור היה להיות מבטיח אך התגלה כלא פרקטי, לא נוח, לא קל וללא תרגום עברי עבור הישראלים. בישראל, גם לא הצטברו מספיק תכנים על גבי אותה מדיה ענקית. גם היא למרות ה"קדמה" שעטפה אתה נכחדה ונעלמה בבושת פנים.

הדיסק? הוא עדיין כאן אך גם זה די זמני. יש לי תחושה עזה שבעוד כמה שנים גם הוא יסמן סימני עזיבה אך למזלו כבר לא יעשה זאת בבושת פנים.
יש רק מדיום יחיד ששרד את כל שנות האודיו ועדיין נחשב בעיני רבים לטוב ביותר. התקליט רבותי. אותו תקליט ישן, שחור, מפצפץ ולא ממש פרקטי שהצליח לשרוד את איומי הטכנולוגיה. הוא לוחם אמיתי שצבאות שלמים לא הצליחו לחסל. על איכות הצליל שלו ישנם חילוקי דעות רבים, על המכשירים המנגנים אותו קיימת תורה שלמה ולהבדיל מנגן תקליטורים דיגיטלי, הפטיפון שמור לאלו המתיימרים להבין מעט יותר ולבעלי הסבלנות הגדולה. לדעתי, מדיום זה ישאר איתנו עוד שנים רבות.


משיחות עם יבואנים מתגלה כי בשנים האחרונות עלתה המודעות לכל הקשור לצליל אנלוגי, חנויות תקליטים מיד שניה נפתחות ויש גם מכירות של נגני תקליטים משובחים וחדישים. גם הטכנולוגיה בתחום זה מתפתחת והחומרים מהם עשויים אותם פטיפונים הופכים למורכבים יותר מהחומרים המרכיבים מטוס קרב.

הפטפון שמור לאניני הטעם בלבד, לכאלה שמחפשים את הדבר האמיתי. בלי המרות, בלי צריבות וכמובן עם הרבה נשמה, עבורי, מערכת סטריאו ללא פטיפון הינה מערכת חלקית (לא שלמה).

כיום ניתן לשים יד עם פטפונים חדשים במחיר עממי של 1500 ₪ ועד למחירים מטורפים של מספר עשרות או מאות אלפי שקלים.


DTOWN ואודיו

לפני מספר שנים, כאשר ביצעתי את מבחן הרמקולים המדפיים, הלכנו בת זוגתי ואני לרכוש רמקולים במחסני חשמל, חיפשנו מוצר ממש ממש זול ופשוט שיעמוד על המדף בסלון בית הוריה הלא אודיופילים בעליל.
איש המכירות הנחמד הצביע על זוג רמקולים מתוצרת וורפידל ואף הביא לנו ציטוט כי מדובר ברמקול מעולה שאושר על ידי כתבה של מומחה בתחום - נמר לוי. המוכר החמיא לי למעשה, כאשר הוא אינו יודע כי אני הוא כותב הכתבה.
באותה התקופה, הנחתי כי עדיף שלא אזדהה. כיום, אתר DTOWN הוא המוביל בכל מה שקשור לחשיפה והחדרת התחום הזה לציבור, כתבות רבות הנוגעות לתחום מפורסמות דרך קבע ונחשפות למדינה כולה.

מאז הקמת האתר, תחום הסטריאו בארץ התעורר פלאים. הצלחנו להכניס גם כתבות בנושא ה"חדש-ישן" אל אתר החדשות החזק ביותר בישראל (YNET), פרסמנו כתבות כמו מפגש עם אודיופילים, מדריך לרכישת מערכת סטריאו וסקירות על מוצרים, כך הגדלנו את חשיפת תחום הסטריאו לקהל רחב יותר.

בזכות השירות האינטרנטי, חשף אתר DTOWN את הציבור למידע חשוב ואיכותי בתחום, אנו מקווים כי הדבר ידרבן את העליה בתחום בכל הקשור למודעות צרכנית ויעזור לכל המתעניינים לבחור מערכת אודיו שמתאימה לצרכי הלקוח.
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (133 תגובות פורסמו):

avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
כתבה יפה! דרך אגב, USB זה הרבה יותר מאשר רק זה שאין צורך ב DRIVERS. ההיתרון המרכזי שלו לעומת חיבור אופטי לדוגמא לכרטיסי קול, שהוא מאפשר BIT PERFECT, אין שום התערבות של כל מיני DSP או DRIVERS או מיקסרים כמו במקרה של כרטיס קול. לדוגמא רוב הכרטיסי קול עושים UPSAMPLE ל96KHZ או 48KHZ וכו'. DAC חיצוני שמתחבר ל USB לא יעשה את זה - כלומר נקבל איכות טובה יותר. אני חסיד גדול של מדיה דיגטלית וכל הנושא הדיגטלי. לא יודע אם בתחום המגברים זה עוד מפותח כמו שצריך - אבל בכל מה שקשור לפורמט האודיו ו DAC. יש כיום DAC מעולים שבשיתוף עם קבצי קול טובים, שחלקם אף באיכות MASTER של 24 ביט על 96KHZ (וכן אני יודע שזה לא כזה משנה, אבל זה נתון גם כן לויכוח נושא הביטים ותדרים), אתה מקבל איכות סאונד מדהימה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
שאתה אומר מדיה דיגיטלית אתה מתכוון לסטרימר?
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
אני עם ead כן, אני יודע, זה מאוד לא אודיופילי לשמוע קבצים מהמחשב. עם זאת אני משער שבתוך כמה שנים כשמהירויות ההורדה משתפרות ושטחי האחסון גדלים ונהיים זולים, כמו גם השימוש ההולך וגובר בסטרימרים אין ספק שרובם המכריע של האנשים (וגם אודיופילים) יוותרו על דיסקים ויעברו לשמוע קבצים. (לתקליטים תמיד יהיה ביקוש כי זאת מדיה עם אופי אחר ומובחן) מבחינת האיכות: בחיבור מחשב ל DAC חיצוני דרך USB ובניגון קבצי LOSSLESS התוצאה היא לא פחות ממדהימה. גם יחסית ל CDP שעולים המון כסף. ואני מזמין אתכם לבדוק בשמיעה עיוורת.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תומר. יצא לך לעשות השוואה כזו?
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אני אישית משתמש ב BENCHMARK DAC1 PRE החדש שלהם (עכשו כבר יש גם שלט רחוק מעולה). הוא מתחבר ל USB של המחשב ומאפשר שמיעת קבצי 24 ביט על 96 KHZ. הוא משתמש ביישום חדש ואיכותי של USB שמקטין מאוד JITTER וגם מאפשר BIT PERFECT. בנתיים רק שמעתי שבחים. השוו אותו בלא מעט מגזינים גם ל CDP איכותיים שעולים פי 10 יותר והוא בהחלט לא "פחד" מהם בשום אופן שהוא. חוץ מזה שאני קונה מלא מדיה דיגטלית איכותית. וגם המחשבים משתפרים (פחות רעשי מאוררים וכו') אני באמת חושב שזה העתיד, ולאט לאט זה ישתלט על 99 אחוז מן השוק (ובאמת אחוז קטן ישאר עם אנלוגי)
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
נמר התשובה היא כן. עם ה V-DAC החדש והנהדר שלי.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב, יש עוד מלא DAC מעולים שמשתמשים ב USB ועושים עבודה מעולה. וגם היופי שכל הזמן המחירים יורדים והרמה משתפרת. אני יודע שכבר עובדים על שיפורים ממש רצינים כמו אפשרות לעבודה עם 24.192 דרך ה USB אפשרות ל 32 ביט מבחינת מעבד הפנימי (ולא 24 כמו שיש היום) SNR יותר טוב ועוד ועוד וכל זה בקופסא בגודל של בערך כלום בגודל ומשקל. אישית אם היה לי כסף למערכת ממש רצינית היום, לדוגמא רמקולים ב 50 אלף, מגבר במחיר דומה וכו', בהחלט ה SOURCE שלי היה המחשב.
avatar
DigiSUN 1970-01-01 02:00:00
לדוגמא רוב הכרטיסי קול עושים UPSAMPLE ל96KHZ או 48KHZ וכו'. DAC חיצוני שמתחבר ל USB לא יעשה את זה - כלומר נקבל איכות טובה יותר. לא ממש נכון. למה שעיבוד דיגיטלי יהיה יותר "הרסני" לסאונד ממעגל פיענוח אנלוגי מורכב יותר? דווקא Upsample לפני השחזור מאפשר לנו להשיג שחזור באיכות טובה יותר מבלי להזדקק למערכת פיענוח מורכבת כ"כ שעולה הון תועפות.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
הקטע שרוב הכרטיסים עושים את זה ממש רע. למען האמת יש תוכנות שעושות את זה טוב יותר. חוץ מזה, שרק UPSAMPLING מבלי שום פילטרים ושום בטיח יכול לגרום נזק לסאונד. טוב לא רוצה לכנס לזה, כי יש אין ספור מאמרים על זה ברשת, וכל אחד רושם משהו אחר וכו'. מה שברור הוא ללא ספק שאם יש לך קובץ שהוא במקור נניח 96KHZ, אז לפחות עד ה DAC אתה כן רוצה לשמור אותו כמה שיותר קרוב למקור. ה DAC שיש היום כן עושים OVERSAMPLING אבל הרבה יותר מורכב מרק לעלות את ה KHZ, אלא משתמשים בכל מיני טכנו' די מורכבות, פילטרים, וכו'.
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
עזוב מאמרים עוז. כבר דיברנו על זה. אני אשמח לראות תימוך מתמטי מלא לזה. הגדולה בבינארי ומידע דיגיטלי הוא אחד. יש לזה תימוך מתמטי מלא. שיוצא לך עם תוצאה ברורה לגמריי. בנוסף לגבי כל הDACים שאתם מדברים עליהם. DAC טוב או CDP טוב נמדד בסופו של יום הרבה יותר באיכות קדם המגבר שלו מאשר ביכולת העיבוד שלו או הטיפול ב JITTER.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
מה הקשר בין קדם מגבר (PRE) ו DAC ?! נכון שלחלקם יש PRE, אבל מה הקשר? יש גם הרבה שאין להם ומתחברים ל DAC אחר. (גם אלו שיש מאפשרים לעקוף אותו ולהתחבר לאחר) וכפי שאמרתי יש הרבה מאמרים והם בהחלט מבוססים מתמטית לחלוטין. תעשה רק חיפוש ב GOOGLE ל over sampling ו upsampling וכל זה ותראה כמה תמצא. אבל התוצאות עצמן לא תמיד זהות, וגם נבדקות תחת דברים שונים וכו'. בסופו של דבר זה במובנים רבים כמו ניסוי אמפירי, נכון שיש לך פה בסיס מתמטי מסויים, אבל זה לא שהם באים להוכיח ש 1+ 1 = 2. אלא יש כל מיני דברים פיסקלים שקורים שם וכו'. מי שחושב שמוסיקה אפילו ב DOMAIN הדיגטלי היא רק 1 ו אפס ולכן כל דבר ניתן להוכיח ב 100 אחוז - טועה לחלוטין. שהרי בסופו של דבר ברגע שיצאת מן המחשב (יצאת מהקטע הדיגטלי לאנלוגי) הכל יכול לקרות. וגם ב DOMAIN הדיגטלי, אתה צריך להבטיח שאין דברים כמו oversampling וכו' שמשנים את הביטים או שאין באמת BIT PERFECT כמו שצריך להיות.
avatar
DigiSUN 1970-01-01 02:00:00
לא תמיד הפתרון צריך להיות מורכב ומסובך ויקר יותר. מה שברור הוא ללא ספק שאם יש לך קובץ שהוא במקור נניח 96KHZ, אז לפחות עד ה DAC אתה כן רוצה לשמור אותו כמה שיותר קרוב למקור. העלאת תדר הדגימה אינה בהכרח מרחיקה את התוצר הסופי מהמקור, אם היא נעשית כמו שצריך. ועם המעבדים של היום אין שום בעיה לעשות זאת כמו שצריך. בעת ההמרה לאנלוג, קודש הקודשים צריך להיות הנאמנות למקור, לא ה- Bit Perfect-יוּת. חפרתי על Upsampling ברמה אקדמית הרבה מאוד במהלך לימודי, אז אסמך לסימוכין ממוקד יותר לטענה שלך, במקום הערך הכללי בויקיפדיה או בגוגל. אף אחר לא עושה Upsampling "בלי שום פילטרים ושום בטיח". העלאת תדר הדגימה בצורה אריתמטית לפני ההמרה (בין אם ע"י התוכנה או ע"י ה-DAC) מרחיקה את תדר נייקוויסט, וע"י כך מאפשרת המנעות מתופעת Aliasing ושחזור מהימן יותר תוך שימוש במסנני שחזור פשוטים יותר (פחות אידיאלים). הרי מסנן שחזור אידיאלי הוא קשה מאוד למימוש, ומייקר לאין-שיעור את המערכת האנלוגית, ויש להתחשב בכל מיני תופעות (עיוותי פאזה, למשל), שפחות "קריטיות" במסננים פשוטים.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אני מסכים עם כל מה שרשמת. אז כפי שאמרתי, הבעיה היא לא לעלות את התדרים, אלא באמת לטפל בפילטור שלו כפי שאתה בעצמך רשמת. מסנן שיחזור הוא הנושא ה "כאוב" פה. וגם בזה יש אין ספור שיפורים בזמן האחרון. שוב כפי שאמרתי באופן כללי כרטיסי קול, נניח כרטיס קול CREATIVE פשוט, יעלה התדר ל 48KHZ או 96KHZ ואז יוציא את זה ל DAC לדוגמא. ה DAC מקבל משהו שכבר לכאורה טיפה "הרוס" ולכן פחות טוב לעבוד איתו. אני יכול לתת דוגמא ממשית לי יש BENCHMARK DAC1 אם אעשה UPSAMPLING דרך תוכנה ואעביר ל DAC1 שלי, בהחלט ארגיש הבדל! ואני לא היחיד שמרגיש יש גם בפורומים שונים ניסוים של אנשים שעשו את זה, וכן יש הבדלים באיכות הסאונד (כלומר זה כן משנה בהחלט את הסאונד!)
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
עוז אני אסביר לך למה הכוונה בפרה. האות שיוצא ממעגל הDAC הוא קטן מאוד. צריך להגביר אותו למצב שהכניסה במגבר תוכל להגביר אותו כמו שצריך. בעצם לעשות הגברה מאות קטנטן לאות קטן שיוגבר בהמשך. גם DAC חיצוני, וגם CDP עושים זאת. אם איכות הפרה הזה לא טובה, לא שווה כלום שיש לך DAC סופר איכותי. דבר שאגב לא קשה לייצר היום ואפילו דיי זול. לכן יכול להיות לי מעגל הכי איכותי ביקום, אם מה שמגביר את האות הקטן שיוצא ממנו גרוע, כל העבודה היא לחינם. בנוסף, ואצטט:" אבל התוצאות עצמן לא תמיד זהות, וגם נבדקות תחת דברים שונים וכו'." זה מראה את הבעיתיות המלאה בניסוי הזה. ניסוי שמשנים כל הזמן את תנאי ההתחלה שלו או את מטרתו הוא ניסוי שונה לגמריי. כל מדידה לכל דבר צריכה לשרת מספר דברים שיש לקבוע. במקרה הDAC : מי שחושב שמוסיקה אפילו ב DOMAIN הדיגטלי היא רק 1 ו אפס ולכן כל דבר ניתן להוכיח ב 100 אחוז - טועה לחלוטין. פה אתה לצערי טועה , בעולם הדיגיטלי בינארי הכל הוא 0 ו 1. וכמו שכתבתי, הבעיה בDACים או CDP היא המעגל האנלוגי אחרי העולם הדיגיטלי . העולם הדיגיטלי הוא "יחסית" פשוט.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
נו כפי שאמרתי שאנשים אומרים לי "מה גם ככה זה FLAC וזה דיגטלי, אז מה משנה ה DAC" אבל בהחלט בגלל שהעבודה שלו זה להמיר מדיגטלי לאנלוגי, יש בעיתיות בהעברה הזאתי. אם לא היה בעיה, אז כולנו היינו מחזיקים עכשו DAC שעולה כמה דולרים בלבד שעושה אותה עבודה כמו כאלו שעולים אלפי ועשרות אלפי דולרים לא?! :)
avatar
DigiSUN 1970-01-01 02:00:00
שוב כפי שאמרתי באופן כללי כרטיסי קול, נניח כרטיס קול CREATIVE פשוט, יעלה התדר ל 48KHZ או 96KHZ ואז יוציא את זה ל DAC לדוגמא. ה DAC מקבל משהו שכבר לכאורה טיפה "הרוס" ולכן פחות טוב לעבוד איתו. טוב ששמת "לכאורה". הרי על אותו משקל, אני יכול להגיד שאם התדר נשאר 44.1 - כלומר אות ספרתי שלא השתנה כלל, ה-DAC יקבל משהו שאינו "הרוס" בכלל, אבל קשה יותר להתמודד איתו ויש סכנה של אליאסינג ועיוותי פאזה. אז ה-DAC "יסתבך" איתו יותר וצריך להיות מורכב יותר - כלומר חשש של השפעה על הסאונד הרבה יותר. בגלל זה יותר מאתגר ויותר יקר לעשות ממירים לתדר דגימה נמוך (קרוב לסף השמיעה) מאשר לתדר גבוה.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
היה פה דיון לא מזמן על זה וגם במקומות אחרים. מה עדיף DAC שהוא NOS במובן שמקבל תדר ומוציא אותו (מקבל 44.1 ומוציא בדיוק אותו 44.1) או אחד שמקבל תדר ועושה נניח סאמפלניג מחדש ל 192 או אפילו יותר (יש כאלו שגם מגיעים ל 768). קודם כל כן יש הבדלים בסאונד. אז כמובן שאני מניח שזה לא רק בגלל זה אלא בגלל סיבות רבות אחרות שקשורות בכך ש DAC שונים. גם אם תיקח את אותו ה DAC ויש בו אפשרות לבחור אם לעשות שינוי SAMPLE או לא, אז תשים לב להבדל אבל ברור שגם זה לא מבחן לגמרי אמיתי ונכון, כי אולי הוא מתאים יותר לעבודה בצורה מסוימת ורק "ללחוץ על מתג" לא יספק את המבחן שלנו. אני יכול רק להגיד שתמיד יש את הויכוחים האלו, אני לא ראיתי עדיין שום הוכחה לפה או לפה, לכל דבר יש חסרונות ויש היתרונות. יש אנשים שמעדיפים ככה ויש שמעדיפים אחרת.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הדיגיטלי שכבש אותי. או שלא? בסרט איש ההרס {עם סטלונה} שהיה שוטר שהופלל שמלכד בית ספר {או משהו כזה}, הקפיאו אותו כעונש למשך כמה עשורים. הוא קפא והעולם המשיך לנזול. לאחר שהבשירו אותו בליית ברירה הכיר את אחת השוטרות {סנדרה בולוק} שנולדה לתוך מציאות מתקדמת ומאוד דיגיטלית. באחת הסצנות הציעה המתקדמת לניאנדרטל סקס. הוא כמובן הגיב בחיוב ומיד הלכה האישה להתארגן. כשחזרה מחדרה במלבוש שמקשה עלייך לכבוש את יצרייך ובידה זוג קסדות. הניחו הניאנדרטל והמתקדמת את הקסדות על הראש והחלו בסקס וירטואלי מתקדם ללא מזחק מקדים, ללא מגע, ללא אהבה ורגש, ללא מבטים שנועדו לפתות בקיצור - סקס ללא סקס. כך הוא העולם הדיגיטלי. אין שם באמת משהו טקסי גם אם הוא "אדיוטי" או מיותר. המוסיקה נמצאת בקובץ במחשב, הספר וירטואלי, הרכישה וירטואלית וחיפוש אחרי הכותר וירטואלי. וירטואלי = מדומה, לא אמיתי, לא מוחשי. בכל הקשור למוסיקה {ולעוד כמה דברים} אני מוכן להיות הניאנדרטל ולהשאר עם התחביב הזה שמצריך מעט יותר מאשר דאבל קליק על מנת להאזין למוסיקה. לגבי התוצאה? אני מאזין בפטפון, זה תמיד יהיה עבורי יותר טוב מדיגיטלי איכותי ככל שיהיה. הרי כבר סוכם שהוא השורד האולטימטיבי!:)
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
נמר ידידי, ראשית אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מעריך את הכתבות והביקורות שלך וקורא אותם עפ'י רוב בשקיקה. אבל פה אני רוצה לצאת כנגד הדברים שכתבת כאן ובהזדמנויות אחרות בגנות הפורמטים הדיגיטלים וההאזנה דרך מחשב אותה אתה מכנה חסרת נשמה/מדומה/לא אמיתית. תראה, מאוד סביר להניח שאם הייתי מאזין לפטיפון המטורף שלך הייתי אוהב את התוצאה יותר מאשר את התוצאה שאני מקבל בהשמעת קבצי פלאק מהמחשב שלי, אבל (לטעמי) בתור כתב באתר מוביל בארץ לאודיו- אתה חייב לצאת מתוך הפאנטיות הזאת ולראות את התמונה הכללית. התמונה הכללית היא שהעולם עובר לדיגיטלי. זה יותר נוח, יותר זמין, יותר פרקטי טומן בחובו יותר אופציות (כגון לשמוע רשימות השמעה ולא דיסקים מלאים, שימוש ב shuffle וכו') כאשר בתחום האיכות הפערים הולכים ומצטמצמים. תמיד ישארו את אלה שימשיכו לשמוע תקליטים ולהעדיף להחליף דיסק מאשר ללחוץ דאבל-קליק וזה בסדר גמור (גם אני בעצמי רוכב על וספה ישנה ומשופצת כי אני מת על האופי והנשמה שלה). אז אוקיי, אתה מעדיף באופן אישי מעדיף פטיפון. אני חושב שהאג'נדה שלך בנושא זה ידועה לכולם ואני מעריך את השליחות שאתה רואה בהפצת האהבה לפטיפונים, עם זאת אני באופן אישי לא חושב שזו סיבה לגרום למי ששומע ממחשב להרגיש שהוא שומע מוזיקה נחותה (וכשזה נאמר ע"י בר-סמכה כמוך זו המסקנה המתבקשת). מהאזנות שביצעתי גיליתי שהשימוש במחשב+ DAC טוב נותן תוצאות מדהימות ואני מזמין אותך להרים את הכפפה ולעשות כתבה שתבחן את הדברים שאני טוען ע"י מבחן השוואתי שייערך לפי כל הכללים. אם אינני טועה לא הייתה עדיין כתבה כזאת ואין לי ספק שיש קהל גדול שיגלה עניין בנושא זה. בברכה
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אני כבר מזמן טוען ששימוש ב FLAC איכותי (כלומר מהקלטה איכותית, לא איזה זבל עם מלא LOUDNESS WAR וכל זה) בצירוף DAC איכותי חיצוני שמתחבר ל USB - בהחלט יכול לתת תוצאות מדהימות! ראיתי כבר מלא תערוכות (לא אישית, אלא ביקורות וכתבות, כמו שהיו פה באתר אפילו על כמה וכמה תערוכות) ואתה רואה מלא חברות אודיו מאוד רציניות, שמוכרות ציוד כמו רמקולים בעשרות אלפי דולרים לרמקול והם לא משתמשים בפטיפון!! הם משתמשים ב DAC כמו Benchmark DAC1 לדוגמא או אחרים. כולם טועים?! כל מי שעוסק בתעשייה מבין שזה הכיוון. כפי שאמרתי הרבה חברות כמו NAD, QUAD ואחרות עוברות להגברה דיגטלית. ואני מניח שזה לאט לאט יתפשט ליותר כיוונים. הרבה חברות גם מציעות כיום DAC. בסופו של דבר הן מבינות לאיפה השוק נוטה, ואני לא מדבר פה על שוק של אנשים שמשתמשים ב IPOD או שומעים MP3 בטלפון, אלא שוק של אנשים שמוכנים לשלם עשרות אלפי דולרים עבור איכות, אז כנראה שמבחינת האנשים האלו הם מעדיפים להוציא את הכסף על משהו דיגטלי מאשר אנלוגי מלא מעט סיבות. הזלזול בדיגטלי לטעמי ילך ויפחת עם הזמן.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בביקור האחרון בתערוכת CES, היה ניתן לראות את התרחבות השימוש במקורות דיגיטליים של מחשבים, כולל מחשבים ניידים וגם סטרימרים שונים ומשונים למוזיקה. ואלו היו בהחלט חברות אודיופיליות למהדרין.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
ישנן קהילות מאד גדולות בפורומים בחו"ל המוקדשות לשיפור המחשב כטרנספורט דיגיטלי אולטימטיבי. מה שבעיניי כ"כ מושך בחיבור של מחשב + DAC USB היא היכולת לעשות שיפורים מופלאים בעלות אפסית או נמוכה מאד. מה שמדהים בעיניי היא ההשפעה שיש לחשמל מטופל כהלכה על הסאונד שמחשב מוציא. אלו שמתהדרים בכבלי חשמל יקרים יופתעו לגלות שהם משפיעים מאד גם על מחשב. זה פשוט הזוי. EAD, אני דווקא לא חושב שיש זלזול בדיגיטלי כלל. אני חושב שזה מאד תלוי באיזה קהילה אנחנו נמצאים. אם תסתכל על מדינת עולם שלישי כמו ארץ הקודש, שבה נמכר DAC מעל 4000 ש"ח אחת לחודש אולי, וכל אדם המכנה את עצמו "אודיופיל" מזדעזע כשמזכירים מחשב וסאונד באותו משפט - אז הממצאים שתמצא יהיו שונים מאד ממדינה צרכנית יותר כמו ארה"ב. אני יכול למנות בשליפה לפחות חמישה אתרים המוקדשים אך ורק לאודיו מבוסס מחשב. אני לא מדבר על סטרימרים. אני מדבר על מחשב שמתחבר ב- USB או ב- FIREWIRE לממיר חיצוני איכותי.
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
מתן שלוף כמה שמות שאני אוכל להחכים קצת. (אז מה אם אני רוקי...) ו- EAD לא אמר שיש זלזול בכללי אלא בהתייחס למה שכתבתי (על הזלזול פה באתר וע"י נמר). נראה לי. ואני סופר עד 300 עד שאורי_ו יבוא להתקומם על מה שאמרת על השפעת החשמל על המחשב. קח את זה בקלות. מראש
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
מה הוא אמר?
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אורי_ו יבוא ויתלונן ויצרח על כל דבר. זה רגיל אצלו. הוא מסוג האנשים שרק יודעים לתת ביקורת שלילית. הוא בא בגישה כזאתי, נניח ואני אבוא ואגיד שאדום זה צבע הכי יפה, אז הוא ישר "יקטול" אותי, ולמה זה? כי לא הבאתי לו ציטוטים של מאמרים אקדמאיים שפורסמו בז'ורנלים נחשבים (הוא לא מקבל כל ז'ורנאל), וכמובן שנחשבים מאמרים רציינים שהוא בעצמו יוכל לבוא ולבדוק את האמיתות שלהם (אם אפשרי גם לבצע ניסוי לשיחזור תוצאות עוד יותר טוב). כמובן שלא משנה מה תגיד, הרי גם תגיד להפך, נניח שאדום זה צבע לא יפה, הוא עדיין יבוא ויקטול כי אין מאמר שכן אומר את זה. מה שמצחיק, שעד היום לא ראיתי בפורום הזה (בשונה מפורומים בחול שאורי_ו מפחד או מתבייש לרשום שם כנראה) שום הצדקה לאיזה שהוא דבר. האדם "קטלן" מקצועי. הוא מסוג האנשים שבטח מתחבר ומשאיר טוקבק ואומר "אהה מזה שווה, סתם חרטא". מה שאני רק לא מבין אצלו איך זה שנניח נמר רושם על משהו שהוא טוב, הוא לא אומר כלום. אבל אם יבוא מישהו כמוני ויגיד שכבל X יותר טוב מ Y - ישר מלחמת העולמות של אורי_ו. אני כבר מזמן בגישה של לעשות פשוט סקריפט שישר "מסנן" הודעות ממנו. אין לי כוח לקרוא הודעות של אדם שרק מחפש לקטול אחרים. עוד לא ראיתי שהוא הביא איזו שהיא ידיעה או משהו חכם שהוא אמר. רק לקטול הוא יודע, זה הדבר הכי "חכם" שהוא עושה פה. אהה ואורי_ו. תאכל את הלב - אבל מבחינתי יש הבדל בין ביטים, וכן מה תעשה עם זה ?! (במבטא של ערס עצבני). ככה בא לי להגיד אין כזה דבר BIT PERFECT באמת ולכן יש הבדל בין ביטים וכן אפילו כבלים דיגטלים משנים את האיכות של הסאונד. יאללה מלחמת עולמות אורי_ו אתה מוזמן לבוא ו"להכנס" בי עכשו.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
וכן אני חושב שיש הבדלים בין כבלים כולל כבלי חשמל כולל כבלי חשמל שמתחברים למחשב. וכן יש אין ספור הסברים לזה, חלקם הגיוניים יותר וחלקם פחות. מה שמשנה הוא שאני שומע את ההבדל ובדקתי ושמעתי הבדל. כמובן שלאורי_ו זה לא יזיז והוא יגיד שאני סתם מחרטט ויכנס בי בכל כוח אפשרי וירשום פה כל מיני "כתובות נאצה" נגדי. תאכלס מה שאני גם לא מבין איך אדם כמוהו רושם בפורום אודיו. הרי שום דבר לדוגמא כמו פטייפון זה לא מדע מדוייק וכנל להרבה דברים אחרים פה, בסופו של דבר סאונד זה דבר מאוד אובייקטיבי, אז אם זה כל כך מפריע לאורי_ו. מה הוא עושה פה בכלל? הוא שבעצם הוא "טרול" שרק מחפש "לקטול" ???
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
טוב ממש לא התכוונתי שהשרשור יהפוך לכזה... אין לי דבר כנגד אורי_ו . בסך הכל קראתי כמה שרשורים והודעות שלו והסקתי שהוא יבוא ויגיד שאין סימוכין מתמטיים להשפעה של חשמל על מחשב ושמבחינתו המסקנה היא שאין השפעה. ככה הבנאדם עובד, ככה הוא חושב, לא צריך לקחת את זה אישית. לי באופן אישי יצא גם להעזר בדברים שהוא כתב ככה שאני חושב שיש לו תרומה חיובית לפורום וגם בעצם הדיונים שהוא מעורר ושגורמים לכל מיני אנשים שבאמת מבינים הרבה יותר ממני להגיב לו ולחשוף אותי לידע חדש ושימושי. ושוב, סליחה על המהומה וסליחה אורי אם נפגעת שלום עכשיו
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אני חושב שמי שרושם פה בפורום בא לקבל דעות אישיות, לא לקבל "מאמרים אקדמאיים". בכלל אני לא אוהב את ה"פלצנות" של הרבה אנשים פה שמשויצים ואומרים "אני סיימתי ללמוד תואר ראשון ושני בחשמל באונברסיטה או אפילו דוקטורט ועשיתי X קורסים כאלו וכאלו ולכן אני צודק ואתה טועה" לדעתי אין מקום לזה פה אנחנו לא עושים מבחנים או נותנים ציונים לאנשים, כל אחד בא ומציג את דעתו אם מישהו כמוני אומר ששומע את ההבדלים בין כבל X ל Y (אני גם לא היחיד שאומר את זה) אז צריך לקבל את זה כמו שזה ולא להתחיל ל"הכנס" באותו האדם.
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
בזה אני מסכים איתך לגמרי
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
,תומר כותב: נמר ידידי, ראשית אני רוצה להגיד לך שאני מאוד מעריך את הכתבות והביקורות שלך וקורא אותם עפ'י רוב בשקיקה. נמר עונה: תודה רבה ידידי. אני שמח לשמוע וזה מה שנותן לי עוד אנרגיה לכתוב. תומר כותב: אבל פה אני רוצה לצאת כנגד הדברים שכתבת כאן ובהזדמנויות אחרות בגנות הפורמטים הדיגיטלים וההאזנה דרך מחשב אותה אתה מכנה חסרת נשמה/מדומה/לא אמיתית. תראה, מאוד סביר להניח שאם הייתי מאזין לפטיפון המטורף שלך הייתי אוהב את התוצאה יותר מאשר את התוצאה שאני מקבל בהשמעת קבצי פלאק מהמחשב שלי, אבל (לטעמי) בתור כתב באתר מוביל בארץ לאודיו- אתה חייב לצאת מתוך הפאנטיות הזאת ולראות את התמונה הכללית. התמונה הכללית היא שהעולם עובר לדיגיטלי. נמר עונה: מסכים איתך בהחלט שזו סוג של פנאטיות, אני אפילו מסכים איתך שזה לא מי יודע מה פייר מצידי. אתה צודק גם בזה שהעולם מפתח את הדיגיטל אבל לא תמיד העולם עושה צעדים נכונים. שתשמע פטיפון טוב תבין - אתה בהחלט אורח רצוי אצלי. אתה מוזמן להאזין. תומר כותב: זה יותר נוח, יותר זמין, יותר פרקטי טומן בחובו יותר אופציות (כגון לשמוע רשימות השמעה ולא דיסקים מלאים, שימוש ב shuffle וכו') כאשר בתחום האיכות הפערים הולכים ומצטמצמים. נמר עונה: מסכים איתך עם הנוחות, פרקטיות והשיכלול. הבעיה שלי היא בדיוק עם מה שנכתב בסוגריים. מוסיקה היא סיפור. החומה של פינק פלוייד היא סיפור מוסיקלי מופלא, להאזין לחומה באופן רנדומלי או שיר אחד מכאן ושיר אחד של אומן אחר הורס את הסיפור. זה כמו לקרוא פרק מספר אחד ופרק מספר שני. לא נכון ולא מקובל. לסדר השירים ישנה משמעות, לא סתם השיר הראשון הוא הראשון והשלישי הוא השלישי דיסק ערוך באופן מסויים. כאשר אני שומע תקליט אני לא יכול לזפזפ וזה מה שגרם לי להבין יותר למה התכוון המשורר. אי לכך אני חושב שהטכנולוגיה דווקא גרעה מהאיכיות האומנותיות ולא להיפך. לגבי הפערים. לי באולפן יש כרטיס קול שנקרא RME 800 שנחשב לאחד הטובים שקיימים היום. האמן לי שגם המחשב שלי נועד למוסיקה. אין לי צל של ספק שהדיגיטל גם יעבור את הנגן המוכר באיכויות אבל כל זה מתגמד כאשר אתה מתחיל לשמוע אוספים. התרבות המוסיקלית חשובה יותר מהטכנולוגיה הדיגיטלית בעשרות מונים! תומר כותב: תמיד ישארו את אלה שימשיכו לשמוע תקליטים ולהעדיף להחליף דיסק מאשר ללחוץ דאבל-קליק וזה בסדר גמור (גם אני בעצמי רוכב על וספה ישנה ומשופצת כי אני מת על האופי והנשמה שלה). נמר עונה: הדוגמא של הווספה אינה רלוונטית שכן אופנוע חדש יהיה טוב יותר מהווספה. כיום מחשב וממיר אינם טובים יותר מנגן איכותי. לעיתים ניתן לחוש את היתרונות בנגן מאשר במחשב למרות שהפערים מצטמצמים באופן ראוי להערצה. תומר כתב: אז אוקיי, אתה מעדיף באופן אישי מעדיף פטיפון. אני חושב שהאג'נדה שלך בנושא זה ידועה לכולם ואני מעריך את השליחות שאתה רואה בהפצת האהבה לפטיפונים, עם זאת אני באופן אישי לא חושב שזו סיבה לגרום למי ששומע ממחשב להרגיש שהוא שומע מוזיקה נחותה (וכשזה נאמר ע"י בר-סמכה כמוך זו המסקנה המתבקשת). מהאזנות שביצעתי גיליתי שהשימוש במחשב+ DAC טוב נותן תוצאות מדהימות נמר עונה: ראשית אני שמח על כך שאנשים מכירים את העדפותי מפני שאני חושב {אולי אפילו טועה} שהפטיפון עם כל חסרונותיו נשמע טוב יותר מנגן תקליטורים או מחשב למוסיקה. מעולם לא טענתי שאדם ששמוע ממחשב הופך את המוסיקה לנחותה, מויקה היא מוסיקה. היא תשאר איכותית או נחותה בין אם תתנגן מפטיפון או ממחשב. ושוב חוזר ואומר שאין לי ספק שאיכות האודיו של מחשב טוב בשילוב DAC יכולה להיות מעולה, מדהימה ומרשימה. הבעיה היא הדרך ואופן ההאזנה הקר. תומר כתב: ואני מזמין אותך להרים את הכפפה ולעשות כתבה שתבחן את הדברים שאני טוען ע"י מבחן השוואתי שייערך לפי כל הכללים. אם אינני טועה לא הייתה עדיין כתבה כזאת ואין לי ספק שיש קהל גדול שיגלה עניין בנושא זה. בברכה נמר עונה: אני ארים את הכפפה בשמחה ואפילו אפתיע אותך. בוא נעשה את הכתבה ביחד, אני ואתה. תגיד לי איזה ציוד מענין אותך ואני אדאג שיגיע אלי בהקדם. יכול להיות מעניין מאוד כאשר שני אנשים משני עולמות שונים נותנים את חוות דעתם.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
מעולה נמר!!! אני מאוד הייתי רוצה שתשיג Benchmarck DAC1 כמו שיש לי וגם עוד DAC שונים. בעיקר כאלו המתחברים ל USB ועושים זאתי בצורה איכותית כמו נניח בל סנטו 3 החדש או אחרים. ושתשתמש בקבצי FLAC איכותיים כדוגמת דיסקים של MFSL או DCC וכו'. וכל זה שיתחבר ל PRE שלך. כל פעם תחבר משהו אחר ל PRE שלך ותגיד תוצאות (או למספר PRE שונים) יהיה בהחלט מעניין מאוד!!!
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
ברור שאני לוקח את ההזדמנות בשבע ידיים.... כבוד רב והרבה הערכה - נמר, על ההתייסות העניינית ועל האתגר. אם מתן (שמבין ממני בפורמטים דיגיטלים ומתעניין גם בעניין) או ead עם ה- benchmark שלו יירצו להצטרף אני אשמח ואם למישהו פה בפורום יש ציוד שהוא רוצה להמליץ תרגישו חופשי...
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
מר עוז היקר. אני פונה אליך בצורה ברורה . א. אל תשמש בשם שלי לשווא. הוא שלי , ופרטי. ב.את דעותייך האישיות עליי ועל סגנון כתבתי אודה לך אם תכתוב לתומר בהודעה פרטית אם בא לך. ג.אם אין לך הסכמה עם דבריי זה בסדר,איננו חייבים להסכים . אבל אתה עושה משהו חצוף ביותר, מה שאתה עושה זה לקחת חוסר הבנה והסכמה שלך ולהוציא אותו כרצון שלי לצעוק. זה ממש לא נכון, אני אדם רגוע לגמריי שסה"כ רודף אחרי אמיתות. אתה בוחר בדרך של שברו את הכלים ולא משחקים. זוהי שרלטנות לשמה. אתה לא מסכים? סבבה. אל תדבר עליי בצורה כזו. אבקש ממש , בצורה עדינה וברורה, לפני שאנקוט אמצעים דרך מנהלי האתר , להרגע, ובמיידי. בברכה. אורי. רק שתבין על איזה חוקי פורום עברת copy paste: [RIGHT]אין לשלוח:[/RIGHT] 1. אין לשלוח הצהרות משמיצות, פוגעות או מעליבות באדם, בעסק או בחברה אחרת. מותר לכתוב שהרמקולים של חברת X נשמעים שטוחים ואינם ערבים במוזיקה. אסור לכתוב שהנתונים הטכניים אינם נכונים, אלא, אם אתה מגבה את ההצהרה בהוכחות. המנע מלחזור על שמועה לא מבוססת או לא מהימנה הקשורה למוצר, לאדם או לעסק מסחרי. הסתמך על הניסיון ועל הדעות שלך, התבסס על מה שאתה יודע, על דברים מדויקים ולא על שמועות. [RIGHT]2. אין לשלוח הודעות משתלהבות, התקפות אישיות או תוכן ללא קשר - הרעיון הוא להפוך את הפורום לסביבה נעימה לדיונים על אודיו.[/RIGHT]
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
נמר, בכל זאת אני חייב לומר משהו נוסף: אני מקבל את אמירתך שדיסקים נכתבו כדי שנשמע אותם בשלמותם אבל אני לא חושב ששמיעה דרך מחשב מונעת ממך את האופציה לעשות זאת, פשוט יש לך בנוסף אופציה לנגן רשימות השמעה shuffle וכו'. אני גם לא חושב שזה נכון לטעון שהאזנה לרשימות השמעה זה דבר נחות (זה פוסל גם את כל אלו המאזינים לרדיו לא?) ושזה "פוגע בתרבות המוזיקלית" כהגדרתך. זה קצת קיצוני בעיני. כן, מאות פעמים שמעתי את the wall בשלמותו אבל לפעמים בא לי לשמוע את hey you כי הוא מתנגן לי בראש ולא בהכרח את כל האלבום. לא קורה לך? האם זה פסול לקחת כמה אלבומים בסגנון דומה לרשימת השמעה ולנגן בזמן שאני מארח חברים/לומד/באינטרנט? האם הקונספציה של רדיו (ומבחינתי shuffle הוא בעצם רדיו ביתי בעריכה עצמית) זה משהו מוקצה? האם אני פושע מוזיקלי? אני חושב שהדיון פה בפורום הוא יותר על ציוד מאשר על אופן ההאזנה. העיקר הוא להאזין למוזיקה ולדעתי זה לא תמיד חייב להיות שאתה שם דיסק מתיישב ב sweet spot ומתמסר לעניין בשמיעת האלבום במלואו, אחרת בפועל, הייתי שומע מעט מאוד האם אני בדעת מיעוט?
avatar
Giant Steps 1970-01-01 02:00:00
מעניין לקרוא בתגובת יצרן ה - Cambridge Audio Azur DacMagic למבחן שנערך לו בסטריאופייל את הקטע הבא : " In particular, we've found that, with laptops, using battery power results in very good total correlated jitter similar to TosLink or S/PDIF (<200ps or lower at 44.1kHz, and with about the same noise floor), but using the typical switch-mode PSU with the same laptop can result in 3000–3500ps of jitter. " עבורי זהו ממצא מפתיע מאוד.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, בכל זאת אני חייב לומר משהו נוסף: אני מקבל את אמירתך שדיסקים נכתבו כדי שנשמע אותם בשלמותם אבל אני לא חושב ששמיעה דרך מחשב מונעת ממך את האופציה לעשות זאת, פשוט יש לך בנוסף אופציה לנגן רשימות השמעה shuffle וכו'. אני גם לא חושב שזה נכון לטעון שהאזנה לרשימות השמעה זה דבר נחות (זה פוסל גם את כל אלו המאזינים לרדיו לא?) ושזה "פוגע בתרבות המוזיקלית" כהגדרתך. זה קצת קיצוני בעיני. כן, מאות פעמים שמעתי את the wall בשלמותו אבל לפעמים בא לי לשמוע את hey you כי הוא מתנגן לי בראש ולא בהכרח את כל האלבום. לא קורה לך? האם זה פסול לקחת כמה אלבומים בסגנון דומה לרשימת השמעה ולנגן בזמן שאני מארח חברים/לומד/באינטרנט? האם הקונספציה של רדיו (ומבחינתי shuffle הוא בעצם רדיו ביתי בעריכה עצמית) זה משהו מוקצה? האם אני פושע מוזיקלי? אני חושב שהדיון פה בפורום הוא יותר על ציוד מאשר על אופן ההאזנה. העיקר הוא להאזין למוזיקה ולדעתי זה לא תמיד חייב להיות שאתה שם דיסק מתיישב ב sweet spot ומתמסר לעניין בשמיעת האלבום במלואו, אחרת בפועל, הייתי שומע מעט מאוד האם אני בדעת מיעוט? תומר. כל אחד עושה את הטוב בעיניו, אני מנסה להשפיע על ידי כתיבה ועל ידי הסבה מדוע העדפותי הן כאלה ולא אחרות. אני לא שולל את האפשרות לנגן רנדומלית מוסיקה, אני לא שולל את האפשרות לעשות אוסף שיתאים לטעמי. אני לא מתנגד לכך אך אני חושב שיותר "נכון" לשמוע תקליט כפי שהדפיסו אותו, אני חושב שיש משמעות לעריכת השירים, יש משמעות להאזנה לדיסק/תקליט כולו. אני מבצע את פעולת "תעביר את זה הלאה" ומי שיקבל אחלה, מי שלא? גם אחלה. אין כאן נחות או מרומם זו ההעדפה שלי שהופכת להמלצה שלי שבאה מתוך עקרון שלי.(Y) אבל בשורה התחתונה. כל אחד יעשה הטוב בעיניו, כל עוד הוא בתחביב הנהדר הזה כבר יש לו יותר יתרונות מחסרונות.
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
סבבה (Y) אני לגמרי מקבל את מה שאתה אומר. ואחרי שעמדתי הובהרה אני מתחיל לחשוב על מועמדים ראויים למבחן. :) מבחינתי השאלה הכי מסקרנת היא האם ניגון קבצי LOSSLESS על מחשב שעבר אופטימיזציה ומחובר דרך USB ל DAC בשווי 10K לדוגמא (או 5K או 2K) ייתן תוצאה פחות טובה מ CDP במחיר זהה. (אני כמובן לא משווה לפטיפון ששונה במהותו). באם התשובה תהייה לא - אז אני מסיק שהרבה אנשים יעדיפו לרכוש DAC על פני שדרוג ה-CDP או כרטיסי קול ויש פה עניין לציבור... מנסיוני האישי, רכישת הDAC שלי בפחות מ 1500 ש"ח גם חסכה לי שדרוג של CDP בעלות גבוהה יותר וגם עשתה פלאים למוזיקה מהמחשב.
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
אכן, העולם הופך דיגיטאלי..זו המגמה לצערי... אני בטוח שניתן להגיע לאיכות סאונד מדהימה גם ממחשב + DAC ... אבל, בשמיעת מוסיקה באופן כזה מאבדים את הפן האספני שבתחביב... אני עדיין נהנה להחזיק את התקליטור ביד, לעלעל בחוברת, לעבור על סיפריית הדיסקים ולבחור פיזית ביד את הדיסק שרצוני לשמוע..וכו'... אותו פן אספני וטקסי שבשמיעת המוסיקה מקבל משנה תוקף כשמדברים על תקליט ויניל, העטיפה הפיזית יותר גדולה מרשימה ומעניינת, הטקס שבהשמעת התקליט רב יותר (ניקוי התקליט, הנחת המישקולת עליו, כיוון המחט ומה לא..) מבחינתי החלק הטקסי והאספני שבשמיעת המוסיקה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה ומהתחביב הזה.. ניגון קבצים מהמחשב לא יכול כרגע לספק את הפן הזה של שמיעת המוסיקה... שימו לב שאיני מתייחס לאיכות הסאונד שיכולה להיות זהה או אפילו טובה יותר במקור דיגיטלי ממחשב..זה נושא נפרד..אלא רק לעניין הפיזי, מוחשי, טקסי ואספני שבשמיעת מוסיקה ממדיה אותה ניתן למשש ביד... כך, באותה מידה, למרות ים המידע הכתוב ברשת ובמגזינים או ספרים מקוונים (on line ) אני עדיין קונה ספרים ומנוי על מגזינים כתובים..מה לעשות חווית הקריאה מן הכתוב על הנייר או על הכרום אחרת ונעימה לי יותר מהקריאה מהמסך..
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
תראה ברור שיותר נעים לקרוא מנייר, כי הנייר עצמו מציג בצורה טובה וברורה יותר את הטקסט. אבל במקרה של מוסיקה אם אני יכול לשמוע סאונד דרך המחשב שמחובר ל DAC (שDAC כזה יכול לעלות גם עשר אלף דולר ויותר כדרך אגב, כלומר זה לא איזה פתרון צ'יקמוק), והאיכות היא מדהימה ואני נהנה מן המוסיקה מאוד אז למה לא בעצם? הרי לא כולנו נמצאים פה בשביל המוסיקה כמוסיקה? למה צריך את כל המסביב? לדוגמא, ישנה לך אם הזמרת ששרה היא צעירה או מבוגרת? או שנראית טוב או לא? אולי שאתה הולך להופעה זה משנה, אבל שאני יושב בבית ושומע, משנה לי רק התוצר הסופי שנכנס לאוזניים שלי בסופו של דבר
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עוז. קראת את תגובתו של שלמה מעלייך?
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
כן קראתי ועדיין אמרתי מה שאמרתי :)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
KOOK כתב: אכן, העולם הופך דיגיטאלי..זו המגמה לצערי... אני בטוח שניתן להגיע לאיכות סאונד מדהימה גם ממחשב + DAC ... אבל, בשמיעת מוסיקה באופן כזה מאבדים את הפן האספני שבתחביב... אני עדיין נהנה להחזיק את התקליטור ביד, לעלעל בחוברת, לעבור על סיפריית הדיסקים ולבחור פיזית ביד את הדיסק שרצוני לשמוע..וכו'... אותו פן אספני וטקסי שבשמיעת המוסיקה מקבל משנה תוקף כשמדברים על תקליט ויניל, העטיפה הפיזית יותר גדולה מרשימה ומעניינת, הטקס שבהשמעת התקליט רב יותר (ניקוי התקליט, הנחת המישקולת עליו, כיוון המחט ומה לא..) מבחינתי החלק הטקסי והאספני שבשמיעת המוסיקה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה ומהתחביב הזה.. ניגון קבצים מהמחשב לא יכול כרגע לספק את הפן הזה של שמיעת המוסיקה... שימו לב שאיני מתייחס לאיכות הסאונד שיכולה להיות זהה או אפילו טובה יותר במקור דיגיטלי ממחשב..זה נושא נפרד..אלא רק לעניין הפיזי, מוחשי, טקסי ואספני שבשמיעת מוסיקה ממדיה אותה ניתן למשש ביד... כך, באותה מידה, למרות ים המידע הכתוב ברשת ובמגזינים או ספרים מקוונים (on line ) אני עדיין קונה ספרים ומנוי על מגזינים כתובים..מה לעשות חווית הקריאה מן הכתוב על הנייר או על הכרום אחרת ונעימה לי יותר מהקריאה מהמסך.. ואתה ענית: תראה ברור שיותר נעים לקרוא מנייר, כי הנייר עצמו מציג בצורה טובה וברורה יותר את הטקסט. אבל במקרה של מוסיקה אם אני יכול לשמוע סאונד דרך המחשב שמחובר ל DAC (שDAC כזה יכול לעלות גם עשר אלף דולר ויותר כדרך אגב, כלומר זה לא איזה פתרון צ'יקמוק), והאיכות היא מדהימה ואני נהנה מן המוסיקה מאוד אז למה לא בעצם? הרי לא כולנו נמצאים פה בשביל המוסיקה כמוסיקה? למה צריך את כל המסביב? לדוגמא, ישנה לך אם הזמרת ששרה היא צעירה או מבוגרת? או שנראית טוב או לא? אולי שאתה הולך להופעה זה משנה, אבל שאני יושב בבית ושומע, משנה לי רק התוצר הסופי שנכנס לאוזניים שלי בסופו של דבר למרות ש-KOOK כתב עוד קודם: אני עדיין נהנה להחזיק את התקליטור ביד, לעלעל בחוברת, לעבור על סיפריית הדיסקים ולבחור פיזית ביד את הדיסק שרצוני לשמוע..וכו'... אותו פן אספני וטקסי שבשמיעת המוסיקה מקבל משנה תוקף כשמדברים על תקליט ויניל, העטיפה הפיזית יותר גדולה מרשימה ומעניינת, הטקס שבהשמעת התקליט רב יותר (ניקוי התקליט, הנחת המישקולת עליו, כיוון המחט ומה לא..) מבחינתי החלק הטקסי והאספני שבשמיעת המוסיקה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה ומהתחביב הזה.. ניגון קבצים מהמחשב לא יכול כרגע לספק את הפן הזה של שמיעת המוסיקה... שימו לב שאיני מתייחס לאיכות הסאונד שיכולה להיות זהה או אפילו טובה יותר במקור דיגיטלי ממחשב..זה נושא נפרד..אלא רק לעניין הפיזי, מוחשי, טקסי ואספני שבשמיעת מוסיקה ממדיה אותה ניתן למשש ביד... כך, באותה מידה, למרות ים המידע הכתוב ברשת ובמגזינים או ספרים מקוונים (on line ) אני עדיין קונה ספרים ומנוי על מגזינים כתובים..מה לעשות חווית הקריאה מן הכתוב על הנייר או על הכרום אחרת ונעימה לי יותר מהקריאה מהמסך.. אני ממשיך: הכי קל וזול לשמוע קבצים, הכי קל למצוא אותם, הכי קל לאסוף אותם. חלק מהתחביב הוא לחפש, להשקיע במוסיקה {כן כן לפתוח ת'כיס} ולצאת מהבית על מנת להשיג אותה. להחזיק אוסף, להעשיר אותו פיסית במקום לקנות עוד דיסק קשיח ולהעמיס גם אותו. איזה רגש יש לך כלפי המוסיקה שיושבת על המחשב לעומת הרגש שיש כלפי התקליטים או התקליטורים שמאוחסנים בארון? זו בדיוק הנשמה שאני מדבר עליה. כמו ספרים כך היא המוסיקה. לכל כותר יש נשמה והוא מציין תקופה בחיי
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
נמר אתה צודק, אבל בסופו של דבר כנראה שכיום לצערי כבר אין למוסיקה יותר מידי "נשמה" תראה כמה שירים הופכים לכל מיני רינגטונים וכו' כל התעשייה עוברת לדיגטלי. כולם מוכרים קבצי מדיה ברשת (כולל הלהקות עצמן באתרי הבית שלהן) ובכלל העולם משתנה, לטוב או לרע. זה מה יש. לדעתי לנסות להלחם בזה זה כמו להלחם בתחנות רוח, בזבוז כוחות וזמן. ברור לי שיש אנשים שישארו עם תקליטים, אבל הרוב, כולל אנשים שמאוד אוהבים מוסיקה איכותית ומוכנים להשקיע הרבה כסף עבורה - יעברו למדיה דיגטלית.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר אתה צודק, אבל בסופו של דבר כנראה שכיום לצערי כבר אין למוסיקה יותר מידי "נשמה" תראה כמה שירים הופכים לכל מיני רינגטונים וכו' כל התעשייה עוברת לדיגטלי. כולם מוכרים קבצי מדיה ברשת (כולל הלהקות עצמן באתרי הבית שלהן) ובכלל העולם משתנה, לטוב או לרע. זה מה יש. לדעתי לנסות להלחם בזה זה כמו להלחם בתחנות רוח, בזבוז כוחות וזמן. ברור לי שיש אנשים שישארו עם תקליטים, אבל הרוב, כולל אנשים שמאוד אוהבים מוסיקה איכותית ומוכנים להשקיע הרבה כסף עבורה - יעברו למדיה דיגטלית. וזה בדיוק מה שאני טוען. הקדמה והטכנולוגיה הרסה את המוסיקה. ילדים הולכים ברחוב עם פלאפון מצוייד ברמקול צפצפני שירים של בריטני ספירס. בוא קח דוגמא אחרת. פעם כשלא היו פלאפונים החיזור אחר אהבתך היה מרגש. היית נותן הכל בשביל למצוא אותה בבית כדי שתוכל לדבר איתה בטלפון, הייתם קובעים שעה והיית יכול רק להתפלל שהיא תהיה על יד הטלפון בשעה שקבעתם. החיזור היה אחר, אמיתי ועם משמעות שונה. היום אתה ניכנס לפייסבוק - בוחר בחורה - שולח הודעה - בזמן שאתה מחכה לתשובה אתה שולח עוד 200 הודעות לאחרות.:) תאמין לי שהטכנולוגיה הרסה הרבה יותר מאשר את המוסיקה.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
אבל מה עם כל היופי שהטכנו' נתנה לנו? פעם בקושי שמעו מוסיקה, היה תקליטים של איזה 4 דקות (הענקים ומגעילים האלו הממש ישנים למי שזוכר או מכיר). מיקרופונים על הפנים לא היה חשמל או גיטרות חשמליות! להקות כמו פינק פלויד לא היו מתקיימות כי לא היו כל מיני סימפולים ואפקטים וכו'. האיכות סאונד כיום היא עשרות רמות מעבר לפעם אפילו אתה משתמש בפטייפון מתקדם עשרות מונים מכאלו שהיו בשוק רק לפני כמה שנים, אפילו שמדובר במכשיר שבבסיס זהה למה שהיה פעם. בקיצור קידמה זה תמיד דבר טוב לדעתי :) פשוט צריך לדעת לנצל את זה לטובתנו אם אדם בוחר לשמוע בטלפון הנייד שלו "צפצופים" - זה ההפסד שלו להנות ממוסיקה גרועה כל כך באיכותה
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
נמר אני לא יודע אם זה הכי זול דווקא לשמוע קבצים (בהנחה אולי תמימה שלי שגם הקבצים נרכשו והורדו באופן חוקי למחשב) מחירי הקבצים להורדה לא זולים בהרבה, אם בכלל, מרכישת תקליטור. יש מקרים שהם אפילו יותר יקרים - ראה האתר של NAIM שגם יש לו "לייבל" להוצאת תקליטורים, תקליטים ולאחרונה גם לקבצים דיגטליים באיכות HD ..שם דורשים יותר עבור הקבצים הדיגיטליים האיכותיים מאשר עבור תקליטור!!!
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
כן מחיר זה בכלל לא הנושא. הרבה קבצים שהם נניח 24.96 עולים לא מעט (לפעמים עד 4 דולר לשיר בודד!) ואם יש עשרה שירים - זה כבר 40 דולר ויותר. כאשר דיסק דומה יעלה נניח 12-15 דולר בארה"ב.
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
וואלה הזכרתם לי קטע מדהים/ מצחיק/ עצוב.. לפני כמה ימים עבדו אצלי צבעים בבית, אני שומע צלילי רינגטון/ עלק מוסיקה הבוקעת ממכשיר מירס ללא הפסקה... מסתבר, שמכשיר המירס כבר בכלל מנותק מהרשת, אינו משמש את בעליו לתקשורת אלא רק לצורכי האזנה למוסיקה...???? כאילו דא..??
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כן מחיר זה בכלל לא הנושא. הרבה קבצים שהם נניח 24.96 עולים לא מעט (לפעמים עד 4 דולר לשיר בודד!) ואם יש עשרה שירים - זה כבר 40 דולר ויותר. כאשר דיסק דומה יעלה נניח 12-15 דולר בארה"ב. אתה לא חייב לענות. האם אתה משלם עבור מוסיקה מהרשת? כאחד שמאוד מתמצא בתחום אני מודיע לך שמעטים רוכשים מוסיקה מהרשת כשיש להם אפשרות להוריד בחינם.
avatar
tzachi 1970-01-01 02:00:00
מעולה נמר!!! אני מאוד הייתי רוצה שתשיג Benchmarck DAC1 כמו שיש לי וגם עוד DAC שונים. בעיקר כאלו המתחברים ל USB ועושים זאתי בצורה איכותית כמו נניח בל סנטו 3 החדש או אחרים. ושתשתמש בקבצי FLAC איכותיים כדוגמת דיסקים של MFSL או DCC וכו'. וכל זה שיתחבר ל PRE שלך. כל פעם תחבר משהו אחר ל PRE שלך ותגיד תוצאות (או למספר PRE שונים) יהיה בהחלט מעניין מאוד!!! סילחה על הבורות ! לא הנתי מה ההבדל ביין DAC שמחובר למחשב ב USB ומנגן FLAC (שאני מניח שמומר ל-WAVE ) לביין ממיר שמחובר לטרנספורט ומנגן קבצים מ-CD ?
avatar
tzachi 1970-01-01 02:00:00
אכן, העולם הופך דיגיטאלי..זו המגמה לצערי... אני בטוח שניתן להגיע לאיכות סאונד מדהימה גם ממחשב + DAC ... אבל, בשמיעת מוסיקה באופן כזה מאבדים את הפן האספני שבתחביב... אני עדיין נהנה להחזיק את התקליטור ביד, לעלעל בחוברת, לעבור על סיפריית הדיסקים ולבחור פיזית ביד את הדיסק שרצוני לשמוע..וכו'... אותו פן אספני וטקסי שבשמיעת המוסיקה מקבל משנה תוקף כשמדברים על תקליט ויניל, העטיפה הפיזית יותר גדולה מרשימה ומעניינת, הטקס שבהשמעת התקליט רב יותר (ניקוי התקליט, הנחת המישקולת עליו, כיוון המחט ומה לא..) מבחינתי החלק הטקסי והאספני שבשמיעת המוסיקה הוא חלק בלתי נפרד מהחוויה ומהתחביב הזה.. ניגון קבצים מהמחשב לא יכול כרגע לספק את הפן הזה של שמיעת המוסיקה... שימו לב שאיני מתייחס לאיכות הסאונד שיכולה להיות זהה או אפילו טובה יותר במקור דיגיטלי ממחשב..זה נושא נפרד..אלא רק לעניין הפיזי, מוחשי, טקסי ואספני שבשמיעת מוסיקה ממדיה אותה ניתן למשש ביד... כך, באותה מידה, למרות ים המידע הכתוב ברשת ובמגזינים או ספרים מקוונים (on line ) אני עדיין קונה ספרים ומנוי על מגזינים כתובים..מה לעשות חווית הקריאה מן הכתוב על הנייר או על הכרום אחרת ונעימה לי יותר מהקריאה מהמסך.. אני מסוגל להבין אותך ! אבל העם ניתן להבין אותי ? אני מבולגן בכל הקשור לדיסקים שלא לדבר על לוחות וניל העגולות האיילו שהיו מחזיקות אצלי מעמד יומיים עד שהיו חרושות כמו שדה חיטה . הפן החשוב לי בתחביב זה לשבת ולהתרגש ממוזיקה נטו . עם הייתי יכול לשדר במחשבה למערכת מה לנגן גם את האצבעות לא היתי מזיז ! תבין אן לי עדיין סטרימר וכל המוזיקה שלי מצוייה על דיסקים צרובים (WAVE בלבד ) ועל המחשב לגיבויי ( החיים של דיסק אצלי ביין יום לחודשיים ). לי חשוב רק מה קורא באויר ביני לביין הרמקול . ישנם אומנים שיש לי את כל הרפרטואר שלהם ואני לא יודע איך הם נראים . (אני מעדיף לחשוב שפטרישייה ברבר היא כוסית הורסת אבל זה אני).
avatar
mma02 1970-01-01 02:00:00
,תומר כותב: תומר כתב: ואני מזמין אותך להרים את הכפפה ולעשות כתבה שתבחן את הדברים שאני טוען ע"י מבחן השוואתי שייערך לפי כל הכללים. אם אינני טועה לא הייתה עדיין כתבה כזאת ואין לי ספק שיש קהל גדול שיגלה עניין בנושא זה. בברכה נמר עונה: אני ארים את הכפפה בשמחה ואפילו אפתיע אותך. בוא נעשה את הכתבה ביחד, אני ואתה. תגיד לי איזה ציוד מענין אותך ואני אדאג שיגיע אלי בהקדם. יכול להיות מעניין מאוד כאשר שני אנשים משני עולמות שונים נותנים את חוות דעתם. נמר - אני מוכן לתרום zhaolu D3 למבחן. הכל כדי לסחוט הזמנה :מבולבל:
avatar
KOOKE 1970-01-01 02:00:00
צחי אני אומנם מתקשה להבין אותך אך כל אחד והנאתו הוא...אתה נהנה ממוסיקה נטו ולא מעניין אותך שום דבר מסביב, אני נהנה ממוסיקה וגם כל הסובב אותה.. רק תתנחם שאני באותה מידה מתקשה להבין את אלו ששותים קפה שחור מכוס קלקר... אני לא מסוגל אם זה לא בכוס זכוכית... תקרא לזה פלצנות תקרא לזה בעיה נפשית אבל כזה אני...אם אני לא שותה את הקפה בכוס זכוכית הוא פחות טעים לי...!!! ובאנאלוגיה..כשאני שומע מוסיקה מקובץ מחשב היא נשמעת לי פחות טוב ופחות מרגשת גם אם אין שום סיבה הגיונית לכך..
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
כן אני קונה מוסיקה דרך הרשת. דרך אתרים כמו LINN וכו'.
avatar
ead 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב, אני מכיר לא מעט אנשים שבנו מערכות ממש "מכובדות" סביב המחשב שלהם. הם לקחו מחשב, דאגו שיהיה כמה שיותר שקט (קירור פסיבי וכו'), הוסיפו לו DAC חיצוני מעולה שמתחבר ל USB כמו Benchmark DAC1 לזה הוסיפו כל מיני דברים כמו כבלים טובים וכו' חיברו למגבר כוח איכותי ורציני, שאותו חיבור לזוג רמקולים טוב. התוצאות מעולות. והכי כיף שאתה לבית של מישהו כזה, שהוא פשוט שם PLAYLIST של קבצי FLAC, ואתה יכול לשמוע ערב שלם (נניח 4-5 שעות של ארוחה או משהו) מוסיקת איכותית בלי הפסקה ובלי לגעת במערכת או להחליף שירים או משהו כזה. אם זה לא כיף ולא נעים, אז אני לא יודע מה כן ;)
avatar
matanoosh 2009-01-06 01:05:34
[RIGHT]תומר,[/RIGHT] [RIGHT]כמה שמות:[/RIGHT] [RIGHT]www.computeraudiophile.com – אתר חביב של עוד אמריקאי חובט פינים (מילה יפה יותר למא*נ*) שמבלבל את המוח ומקבל על זה תמלוגים, לצערי – בלי יותר מדי תוכן. הפתט הזה לא טרח אפילו לשנות את התבנית הבסיסית של דרופל (מע' התוכן שבה הוא משתמש). עלוב.[/RIGHT] [RIGHT]http://thewelltemperedcomputer.com[FONT="]/[/FONT] - מכיל מידע יחסית מועט אך חשוב.[/RIGHT] [RIGHT]http://www.spanglefish.com/computertransport/index.asp?pageid=87045 – נגן הזיכרון המפורסם ביותר. מענין.[/RIGHT] [RIGHT]EAD, מה דעתך על RWA ISABELLINA כממיר איכותי לבדיקה? עולם אחר, שונה לחלוטין מה- BENCHMARK. זה כמו שמן ומים. שמעתי את שניהם, זה מדהים איך שני מכשירים נשמעים כ"כ שונה.[/RIGHT] [RIGHT]KOOKE, אני מסכים איתך לחלוטין, וגם לי חשוב המשחק המקדים שבהסנפת נייר העטיפה, קריאת המילים, ההרגשה שיש לך משהו מוחשי ביד שמומר לעונג חושי באמצעות הרבה ברזל וזרם חשמלי. *אבל* ! לא צריך לוותר על זה. אני עדיין עושה סשנים של קניית דיסקים בכמויות כמו אהבל, אבל מוריד את כל הדיסקים למחשב ונהנה מהם כשהם מוצגים בגאווה על הקיר שלי ומהווים תחליף נפלא לסמל פאלי עבה וארוך! וברצינות, אני חייב לאמר לך שהמעבר לדידי היה מאד קל יחסית. כנראה שזהו המצב, כשבסופו של דבר – החלופה, קרי מחשב, היא פשוט טובה יותר (טובה = נוחה ונשמעת טוב לא פחות אם לא יותר).[/RIGHT] [RIGHT]ממשיך את דברי נמר – אני חושב שהאספנות אינה משהו שצריך לוותר עליו. ובשונה מפורנו (!!), ג'יגות על ג'יגות של מוסיקה שמאוחסנות במחשב לא צריכות להיות נטולות ערך רגשי. אתם יודעים מה? זה כמו לקנות כמה בקבוקי יין טובים, לפחות אותם, לשים בדיקנטר אבל לשמור את הבקבוקים הריקים בסוף.[/RIGHT] [RIGHT]אצלי בבית המערכת היא מבוססת מחשב לחלוטין. חוץ מדיסק חיצוני קשיח שעומד (על ספייקים . כן, אפשר לצחוק), אין שום חלק נע במערכת. הגעתי היום למצב שאני מאד מאד מרוצה מהתוצאה, לאחר הרבה כסף ועוד יותר הרבה מאמץ שהושקע בה. המאמץ לא הושקע במציאת המגבר, הרמקולים או הממיר. הוא הושקע בכל הפריפריה. כבלים, שיכוך, חשמליאדה וכו'. מערכת מבוססת מחשב יכולה לתת תוצאות מ-ד-ה-י-מ-ו-ת. אני לא יכול לחכות שניל יקבל כבר את ה- WEISS שלו. אני ישר עף עליו.[/RIGHT]
avatar
123tomer 2009-01-06 03:40:13
בהקשר לפריפריה של מתן וגם בלי קשר, אני חייב לשתף אתכם ברשימה המדהימה הזאת: (שימו לב שכל הרשימה היא בעצם לינקים) http://www.audiotweaks.com/collection_ascend.htm חיים כל כך קצרים - כל כך הרבה עבודה....
avatar
matanoosh 2009-01-06 04:38:44
תומר, חזק ביותר. שיחקת אותה.
avatar
123tomer 2009-01-06 14:41:10
קדימה מתן לעבודה, עוד 347 טוויקס ויהיה לך סאונד מושלם.... איזו רשימה הא?? יש שם דברים הזויים כמו למלא שקית בחול ולהניח על ה CDP (בטח כבר הנחת..) אבל יש גם דברים מעניינים מאוד. מה אתה אומר על טוויק 87?: http://www.audiotweaks.com/tweaks/tweak_87.htm
avatar
eyal_joshua 2009-01-06 16:21:08
הרמקול הטוב ביותר ששמעתי מעולם הוא ללא ספק ה-silverback reference של devore שום דבר לא מתקרב לדבר הזה בשום בחינה ושום אופן, לא ווילסונים, לא אוואנגארד ונמר קיפוד????פחחח הצחקת אותי ש<נערך> הזה ימשיך לפתח רמקולים ולתקוע עליהם מחיר מופקע, בן אדם שאף אחד לא שמע עליו שכל הרקע והידע שלו מסתכם באיש הייטק בלי שום רקע ומושג בסטריאו ובהבנה של בניית רמקולים, יום בהיר אחד הוא קם והחליט שהוא בונה את הרמקול שלטענתו הוא הכי טוב בעולם, אני הרמתי גבה הרמקול הזה רחוק שנות אור מלהיות הכי טוב בעולם, הוא מכוער כמו הלילה, לא נינוח עם הגברות ועוד שורה של דברים שעדיף שאני ישאיר לעצמי
avatar
ead 2009-01-06 16:32:06
על מה אתה מדבר אייל? ואתה יכול לפרט לגבי ה SILVERBACK ? הוא באמת יותר טוב לדעתך לדוגמא מרמקולים כמו ה פוקאל החדשים (אני מדבר על סדרות ה BE הגבוהות) או וויסלון אודיו או כל מיני אחרים ברמות ה"סופר גבוהות" (וגם יקרות) ??
avatar
נמר 2009-01-06 16:32:38
אייל. אתה יהודי. נכון?
avatar
ead 2009-01-06 16:35:24
דרך אגב אייל, מעניינת אותי מה דעתך כיום על כל ה"דיגטליזים" ? אני יודע שיש לך פטייפון ואתה מאוד אוהב אנלוגי, אבל עדיין אשמח לשמוע את דעתך בנושא.
avatar
eyal_joshua 2009-01-06 18:08:39
או....סוף כל סוף שומעים ממך נמר תגיד נמריקו מה צריך לעשות בשביל לזכות לדבר איתך...אתה האדם הכי עסוק שהכרתי בימי חיי תיהיה בקשר ידידי
avatar
רועי51 2009-01-06 18:41:13
הרמקול הטוב ביותר ששמעתי מעולם הוא ללא ספק ה-silverback reference של devore שום דבר לא מתקרב לדבר הזה בשום בחינה ושום אופן, לא ווילסונים, לא אוואנגארד ונמר קיפוד????פחחח הצחקת אותי שהיהודון הפעור הזה ימשיך לפתח רמקולים ולתקוע עליהם מחיר מופקע, בן אדם שאף אחד לא שמע עליו שכל הרקע והידע שלו מסתכם באיש הייטק בלי שום רקע ומושג בסטריאו ובהבנה של בניית רמקולים, יום בהיר אחד הוא קם והחליט שהוא בונה את הרמקול שלטענתו הוא הכי טוב בעולם, אני הרמתי גבה הרמקול הזה רחוק שנות אור מלהיות הכי טוב בעולם, הוא מכוער כמו הלילה, לא נינוח עם הגברות ועוד שורה של דברים שעדיף שאני ישאיר לעצמי 1. השימוש במונח "יהודון", גם אם הוא נכתב על ידי מי שעל פי שמו לפחות הוא יהודי, הוא לא פחות ממבחיל. ומה זה בכלל "פעור" בהקשר הזה ? 2. האם אתה מבסס דבריך על השוואת שני הרמקולים האלו בפועל ? אני מבקש לציין שלמרות שאולי משתמע אחרת, אין כאן נסיון להקניט, פשוט מסקרן לראות כיצד רמקול שבאמת זכה לשבחים מאנשים לא מעטים, הוא בעצם סוג של "עבודה בעיניים" לדבריך.
avatar
ead 2009-01-06 18:47:21
אני לקחתי ב"עליצות" משהו את הנושא של יהודון. אולי בכלל אייל מוסלמי? חח אבל מה זה משנה? אני בטוח שאין לו כוונה גזענית פה, אלא יותר "הקנטה" במובן של "היהודי הקטן חושב שהוא חכם יותר מכל העולם"
avatar
oferT 2009-01-06 19:24:53
לא כל נושא משול לעליצות ואין צורך להיכנס לאיזה רמקול הוא הטוב ביותר,זה כמובן מונח סוביקטיבי ולא גלובלי והשימוש במילה יהודון {מי שלא יודע?זה כינוי גנאי ליהודי} אינה במקום ורצוי שתימחק.
avatar
ead 2009-01-06 19:32:19
אני חושב שזאתי סתם הייתה טעות או לא בכונה גזענית. לא צריך להעלב מכל דבר. זה כמו שנניח שחורים (אפרו אמריקאים) יקראו אחד לשני "ניגר". בכל מקרה, אני מחכה לתשובות של אייל והשוואת של רמקולים, מעניין אותי למה הוא חושב שהרמקולים שציין יותר טובים מפוקל או ווילסון אודיו או אחרים (ולא חסר בכלל אחרים בטווחי מחירים של מאה אלף ויותר לרמקולים - בהחלט מחיר של HIGH END לכל דבר)
avatar
ead 2009-01-06 19:45:40
אני מכיר ביקורות (אוהב לקרוא!) אבל, מפה ועד לצאת בהצהרות כמו שאייל יצא - זה דורש הסברים!! אני גם לפעמים אומר על מוצר X או Y שהוא טוב ואפילו טוב מאוד. אבל לבוא ולהגיד ש X יותר טוב מ Y , ועוד בצורה נחרצת כמו שאייל אמר, זה דורש התייחסות.
avatar
FOXY 2009-01-06 20:17:17
השימוש במילים אלו, מזכירים את העם המתורבת שהקים את מפעל הרצח באושוויץ... (N)
avatar
נמר 2009-01-06 21:07:29
אייל. בחייאת דינק תמחק את המילה המסריחה הזו!! אני לא זה שיעשה זאת. אדם צריך לקחת אחריות על דבריו ולחזור בו שצריך. אני בטוח שבפורום הזה יושב לפחות אדם אחד שהמילה הזו מחזירה אותו לימים פחות מוצלחים שעברו על משפחתו.
avatar
eyal_joshua 2009-01-06 21:58:17
אני חושב שדברים כאן יצאו מהקשרם....... הכוונה שלי היתה יותר בסיגנון של מה שead אמר מילה במילה....לא מכוונה גיזענית, מה ניסגר איתכם???אין לכם במה להתעסק???העיקר הוא להתעסק בכוונה של ההודעה ולא בטפל, אני יהודי למהדרין כמו כולם פה(ג'ושוע) אם מישהו נפגע צר לי
avatar
ead 2009-01-06 22:05:54
אייל, אולי עכשו תלך ל"עיקר" ותסביר את דעותייך לגבי רמקולים ולמה אתה חושב מה שחושב???
avatar
liorms 2009-01-06 22:08:45
אייל - בדיוק המחשבה שעלתה לי בראש "מה ניסגר איתך"?! יצא לראות אותך במפגש אצל עופר שחורי, אתה נראה לי אדם חושב - לא מתאים לך להתבטא כך... אפילו אם אתה לא סובל את YG \ אחר.
avatar
tomertsin 2009-01-06 22:22:31
אני חושב שדברים כאן יצאו מהקשרם....... הכוונה שלי היתה יותר בסיגנון של מה שead אמר מילה במילה....לא מכוונה גיזענית, מה ניסגר איתכם???אין לכם במה להתעסק???העיקר הוא להתעסק בכוונה של ההודעה ולא בטפל, אני יהודי למהדרין כמו כולם פה(ג'ושוע) אם מישהו נפגע צר לי איל, אני צובט את עצמי ושואל האם נכונה רואות עיני? יהודון הוא כינוי גנאי ליהודי, בעיקר כחלופה עברית לכינויי הגנאי ליהודי, בלשונות אירופה השונות (כגון ז'יד בפולנית). הפורום רעש, אמות הסיפים זעו, בגלל שאסור לרגע, שהתואר "יהודון" יעלה אפילו במחשבותינו ההזויות ביותר. הרי בטיעונים אלו השתמשו צוררי ישראל מאז ומעולם.
avatar
יעקב ח 2009-01-06 22:43:36
אני חושב שדברים כאן יצאו מהקשרם....... הכוונה שלי היתה יותר בסיגנון של מה שead אמר מילה במילה....לא מכוונה גיזענית, מה ניסגר איתכם???אין לכם במה להתעסק???העיקר הוא להתעסק בכוונה של ההודעה ולא בטפל, אני יהודי למהדרין כמו כולם פה(ג'ושוע) אם מישהו נפגע צר לי (N)(N)(N) עדיף היה אם היית עורך את ההודעה הפוגעת והמעליבה עם המילה הבלתי נסבלת מאשר למצוא תירוצים למה התכוונת.
avatar
liorkoren 2009-01-06 22:48:30
לאור התחושות והתגובות לביטוי, הכינוי בהודעה המקורית נערך.
avatar
yoavgeva 2009-01-06 23:02:49
הרמקול הטוב ביותר ששמעתי מעולם הוא ללא ספק ה-silverback reference של devore שום דבר לא מתקרב לדבר הזה בשום בחינה ושום אופן, לא ווילסונים, לא אוואנגארד ונמר קיפוד????פחחח הצחקת אותי ש<נערך> הזה ימשיך לפתח רמקולים ולתקוע עליהם מחיר מופקע, בן אדם שאף אחד לא שמע עליו שכל הרקע והידע שלו מסתכם באיש הייטק בלי שום רקע ומושג בסטריאו ובהבנה של בניית רמקולים, יום בהיר אחד הוא קם והחליט שהוא בונה את הרמקול שלטענתו הוא הכי טוב בעולם, אני הרמתי גבה הרמקול הזה רחוק שנות אור מלהיות הכי טוב בעולם, הוא מכוער כמו הלילה, לא נינוח עם הגברות ועוד שורה של דברים שעדיף שאני ישאיר לעצמי שלום לחברי הפורום, אייל, מותר לך לאהוב או לשנוא את הרמקולים שלי, ובאמת שאין לי בעייה עם כל דעה שתהיה לך. אבל - בכל הופעותיי בעולם, כולל אלו בארצות בעלות רקע אנטישמי, לא העיז אף אדם עד כה לקרוא לי "יהודון". למזלך ולמזלם של שאר הקוראים, מנהלי הפורום תרבותיים יותר ממך, וצנזרו במעט את התבטאויותיך. תתבייש לך. יואב גבע YG Acoustics
avatar
hornless 2009-01-06 23:05:17
ככבי
avatar
liorkoren 2009-01-06 23:15:21
אני מבקש לא להפוך את זה למסע השמצות, לשום צד. התגובה של יואב גבע מכובדת, צר לי שנאלצת להכנס לכאן בנסיבות הללו... אייל, מותר לך לאהוב או לא לאהוב כל רמקול בעולם, אבל מדוע צריך להתנסח בצורה כזו כלפי אדם אחר?
avatar
tomertsin 2009-01-06 23:28:14
2 תמונות מלפני כמה ימים. המקום, מינכן.
avatar
אורי_ו 2009-01-06 23:38:37
יפה מאוד. הלוואי עליי. ועדיין.. מפריע לי נורא משפטי "The Best Loudespeaker On Earth" חוץ מזה , תצוגה יפיפיה.
avatar
tomertsin 2009-01-06 23:52:34
יפה מאוד. הלוואי עליי. ועדיין.. מפריע לי נורא משפטי "The Best Loudespeaker On Earth" חוץ מזה , תצוגה יפיפיה. הסלוגן מכוון, הוא אמור לא להשאיר אותך אדיש למותג, אבל בטח, שלא להרגיז בשביל להרגיז. הלואי גם עלי...ביחוד זה השחור.
avatar
אורי_ו 2009-02-06 00:04:24
אגב לא אמרתי מרגיז... סתם מפריע לי בעין...משפטים של ערוץ הקניות:D אבל עדיין..המוצר נראה מדהים. רמות גימור שלא עושים בארץ.
avatar
נמר 2009-02-06 00:39:16
נראה רציני ביותר. יואב - יש כאלה בארץ?
avatar
yoavgeva 2009-02-06 00:59:20
נראה רציני ביותר. יואב - יש כאלה בארץ? שלום נמר, תודה על המחמאה! אכן, יש בישראל כעת 4 לקוחות שברשותם המוצר. אעדכן עם פרטים נוספים בעתיד הקרוב. בברכה, יואב גבע YG Acoustics
avatar
Giant Steps 2009-02-06 01:16:14
שלום יואב, אני סקרן לדעת מה עלה בגורל ההזמנה האדיבה שהפנת ל - Robert E. Greene בעקבות הביקורת שהביע על הרמקולים שלכם. האם הוא נענה לה?
avatar
eyal_joshua 2009-02-06 14:14:58
שלום מר יואב אני חושב שדיי הבהרתי את כוונתי בהודעה ואמרתי שההערה לא היתה מתוך רקע אנטישמי או גיזעני או מה שלא יהיה, מי שבוחר לריב/להתעסק בטפל/להיות קטנוני אני לא ישחק איתו את המשחק הזה, עובדה שמי שמכיר אותי טוב כמו כמה חברים טובים לא יצאו עליי בהודעות מעליבות משום שהם הבינו למה אני התכוונתי, צר לי שהבנת דברים באור לא נכון הכוונה שלי היתה להביע את דעתי על ההצהרות המופרכות שלך שהרמקול שלך הוא הטוב בעולם, זה מאוד יומרני ולא מכובד בטח לא למישהו שלא בדיוק התעסק בתיכנון רמקולים כל חייו קראתי את הכתבה שהיתה עלייך בזמנו באיזה עיתון נשכל של מעריב, והייתי באתר שלך...מעניין שבכל מקום יש אוירה של שחצנות והתנשאות לגבי הרמקולים שלך והיא מופרזת ולדעתי לא מוצדקת בשום אופן כלשהו. ליאור אני מתנצל בשמך ובשם הקוראים החביבים והמשתתפים לגבי אותה מילה שיצאה מהקשר, גם תומר צר לי ידידי אם נפגעת הכוונות שלי היו שונות לגמריי וקצת קשה להביע כוונות בפורום אייל
avatar
ead 2009-02-06 14:18:00
לטעמי אין כזה דבר "הכי טוב בעולם" אין כזה דבר ברמקולים או במחשבים או במכוניות או בכל דבר אחר. בוא לא נשכח שזה הרבה עניין של טעם אישי, חלק ירצו רמקול יותר "נעים" וחלק עם באס, וחלק עם טרייבל טוב יותר וכו' וכו' לטעמי אייל צודק - ההצהרה הזאתי מיותרת לחלוטין ונשמעת שחצנית למדי.
avatar
liorkoren 2009-02-06 14:22:59
אייל, האזנת לרמקול הזה?
avatar
eyal_joshua 2009-02-06 15:34:48
לדגם הקטן ביותר שלהם, כן אייל
avatar
ead 2009-02-06 15:44:26
ומה הרשמים שלך אייל? ועדיין גם לא ענית מדוע העדפת את הSILVER ומדוע אתה חושב שהוא רמקול מדהים ?
avatar
tomertsin 2009-02-06 18:45:30
שלום מר יואב אני חושב שדיי הבהרתי את כוונתי בהודעה ואמרתי שההערה לא היתה מתוך רקע אנטישמי או גיזעני או מה שלא יהיה, מי שבוחר לריב/להתעסק בטפל/להיות קטנוני אני לא ישחק איתו את המשחק הזה, עובדה שמי שמכיר אותי טוב כמו כמה חברים טובים לא יצאו עליי בהודעות מעליבות משום שהם הבינו למה אני התכוונתי, צר לי שהבנת דברים באור לא נכון הכוונה שלי היתה להביע את דעתי על ההצהרות המופרכות שלך שהרמקול שלך הוא הטוב בעולם, זה מאוד יומרני ולא מכובד בטח לא למישהו שלא בדיוק התעסק בתיכנון רמקולים כל חייו קראתי את הכתבה שהיתה עלייך בזמנו באיזה עיתון נשכל של מעריב, והייתי באתר שלך...מעניין שבכל מקום יש אוירה של שחצנות והתנשאות לגבי הרמקולים שלך והיא מופרזת ולדעתי לא מוצדקת בשום אופן כלשהו. ליאור אני מתנצל בשמך ובשם הקוראים החביבים והמשתתפים לגבי אותה מילה שיצאה מהקשר, גם תומר צר לי ידידי אם נפגעת הכוונות שלי היו שונות לגמריי וקצת קשה להביע כוונות בפורום אייל איל, אף אחד לא בא אליך בטענות כאשר אתה מהלל ומשבח ללא הפסקה, ציוד של יבואן אחד. מדהים שאתה ממשיך לאחוז בקרנות המזבח ולבוא בטענות לאחרים, במקום לכתוב- סליחה טעיתי. שופטים חבר פורום לפי הכתיבה ולא לפי המחשבות. לצמד המילים "יהודון פעור" רק משמעות אחת. האם יואב "תוקע מחיר מופקע" בגלל שהוא יהודי? הבעלים של קארמה, טידאל, גולדמונד, גרייפון, ג'נסיס, פיק קונסלט, רוקפורט טכנולג'י, הנסון, אודיו אקוסטיק, בקס ומילר ואחרים לא "תוקעים מחיר" בגלל שהם נוצרים? מה הרקע של כל אחד מהמתכננים בחברות שהזכרתי? האם האזנת לענת ריפרנס 2 פרופשיונל בתנאים ראויים? מתי תבין שהסלוגן נבחר משיקולים שיווקיים ולא משחצנות. אם תכיר את יואב, תווכח שהוא ההפך הגמור מהתדמית בסלוגן. השאלות הן כמובן רטוריות. תומר
avatar
etai454454 2009-02-06 19:11:43
לדגם הקטן ביותר שלהם, כן אייל לדגם הקטן ביותר שלהם יש שם לי יש רושם שההתרשמות שלך היא יותר וירטואלית. האם תוכל לפרט היכן שמעת ומה שאר מרכיבי המערכת ומה המאפיין בצליל שהפריע לך? לגבי "יהודון" -זה מביך שהביטוי הזה מסתובב בראשך. אם אחמד טיבי או איזה נאצי היה משתמש במושג הזה....למה לך מותר?
avatar
meir78 2009-02-06 21:36:05
שלום לחברי הפורום, אייל, מותר לך לאהוב או לשנוא את הרמקולים שלי, ובאמת שאין לי בעייה עם כל דעה שתהיה לך. אבל - בכל הופעותיי בעולם, כולל אלו בארצות בעלות רקע אנטישמי, לא העיז אף אדם עד כה לקרוא לי "יהודון". למזלך ולמזלם של שאר הקוראים, מנהלי הפורום תרבותיים יותר ממך, וצנזרו במעט את התבטאויותיך. תתבייש לך. יואב גבע YG Acoustics (Y)
avatar
Sonus 2009-02-06 23:00:42
חוצפה אייל, אתה חצוף ממדרגה ראשונה. יואב בעל חברה מכובדת מאוד ואתה מזלזל בצורה מחפירה. הרמקול שלך בדיחה אל מול הרמקולים שלו ועצם העבודה שאתה טוען שהרמקול שלך הכי טוב בעולם רק מראה שמעולם לא יצאת מהחדר שלך לשמוע משהו אחר. מצטער מראש על הטון אבל הפוסט שלך היה אחד הדברים היותר מגעילים שקראתי בפורום הזה. יהודון - מדהים שבחור מעל גיל 10 עם השכלה בסיסית לא מבין מה משמעות המילה. היו צריכים למחוק ולחסום אותך רק על החוצפה הזו. יש לך מזל שאין ניהול פה בפורום וכל אחד יכול לעשות מה שבא לו. לילה טוב.
avatar
ead 2009-02-06 23:02:06
אנשים לטעמי אתם מגזימים! נכון שאייל אמר מילה שאינה במקום. כולנו פה בוגרים ומבינים את זה. אבל אייל אדם ותיק פה בפורום, תורם הרבה, וידוע כאדם בעל דעות מעניינות וטובות שתורמות לנו. למה להיות כאלו רעים כלפיו ?!
avatar
ead 2009-02-06 23:05:00
אנשים לטעמי אתם מגזימים! נכון שאייל אמר מילה שאינה במקום. כולנו פה בוגרים ומבינים את זה. אבל אייל אדם ותיק פה בפורום, תורם הרבה, וידוע כאדם בעל דעות מעניינות וטובות שתורמות לנו. למה להיות כאלו רעים כלפיו ?!
avatar
hornless 2009-02-06 23:20:35
אני עם סונוס.
avatar
נמר 2009-03-06 00:01:44
היו צריכים למחוק ולחסום אותך רק על החוצפה הזו. יש לך מזל שאין ניהול פה בפורום וכל אחד יכול לעשות מה שבא לו. לילה טוב. יניב. יש ניהול ועוד איך אבל להבדיל מאחרים אנחנו נותנים צ'אנס לאדם לחזור בו ולא ישר עורכים. במקרה הזה לא ערכנו מסיבות מיוחדות שאין לדבר עליהן בפורום. אם אתה חושב שאין פה ניהול ואפשר וכל אחד יכול לעשות מה שבא לו אתה מוזמן לנסות אותנו.
avatar
TakeOne 2009-03-06 00:25:08
איך שאנשים נהנים להיסחף...... הביטוי שאייל השתמש בו נוראי ובלתי נסבל - אבל שקוף שזו הייתה פליטה אומללה וברור שזו לא הייתה הכוונה שלו. הרמקול של אייל אולי לא הכי טוב שיש - אבל בכ"ז Michael Fremer מסטריאופיל קבע שהוא לא נופל ואולי אפילו טוב מהווילסונים שלו (אני יודע שיש כאן מי שמחזיקים מהמגזין הזה ויש גם מי שעבורם ווליסון זה חלום רטוב) אייל אמנם לא הושעה - אבל זה ממש לא אומר שאין ניהול בפורום הזה. זה אולי רק אומר שהמנהלים נותנים לדברים לזרום והקו האדום שלהם שונה מזה של סונוס או גיא, וטוב שכך. יש בפורום ניהול ובדכ' הוא אפילו מצויין. יואב מנסה לשווק את הרמקולים שלו כטובים בעולם - אבל כל בר-דעת מבין שאין דבר כזה, גם אם זה תרגיל יחצ"ני לגיטימי. בקיצור חברים, קצת פחות היסטריה, וקצת יותר פרופורציות. הקיץ עוד לא התחיל והחום כבר מקפיץ לאנשים את הפיוזים. כולה אודיו.
avatar
KOOKE 2009-03-06 01:15:23
אם הויכוח הוא על איזה רמקולים הם הטובים בעולם..התשובה פשוטה וברורה הרמקולים שלי !!!
avatar
oferT 2009-03-06 06:08:45
נכון שזאת בעידנא דריתחא :איך שאנשים נהנים להיסחף...... הביטוי שאייל השתמש בו נוראי ובלתי נסבל - אבל שקוף שזו הייתה פליטה אומללה וברור שזו לא הייתה הכוונה שלו. . אבל אתה בטח מבין שהתנצלות אפילו קטנה ביותר,הייתה מסיימת את העניין הנ"ל ללא כל שאר הדברים שבאו בעקבותיה.:O
avatar
liorkoren 2009-03-06 07:14:27
אם הויכוח הוא על איזה רמקולים הם הטובים בעולם..התשובה פשוטה וברורה הרמקולים שלי !!! אתה צודק... על זה בדיוק מדבר המאמר
avatar
liorkoren 2009-03-06 07:17:49
: אבל אתה בטח מבין שהתנצלות אפילו קטנה ביותר,הייתה מסיימת את העניין הנ"ל ללא כל שאר הדברים שבאו בעקבותיה.:O בדיוק.
avatar
אורי-בר 2009-03-06 13:38:47
איך שאנשים נהנים להיסחף...... הביטוי שאייל השתמש בו נוראי ובלתי נסבל - אבל שקוף שזו הייתה פליטה אומללה וברור שזו לא הייתה הכוונה שלו. הרמקול של אייל אולי לא הכי טוב שיש - אבל בכ"ז Michael Fremer מסטריאופיל קבע שהוא לא נופל ואולי אפילו טוב מהווילסונים שלו (אני יודע שיש כאן מי שמחזיקים מהמגזין הזה ויש גם מי שעבורם ווליסון זה חלום רטוב) אייל אמנם לא הושעה - אבל זה ממש לא אומר שאין ניהול בפורום הזה. זה אולי רק אומר שהמנהלים נותנים לדברים לזרום והקו האדום שלהם שונה מזה של סונוס או גיא, וטוב שכך. יש בפורום ניהול ובדכ' הוא אפילו מצויין. יואב מנסה לשווק את הרמקולים שלו כטובים בעולם - אבל כל בר-דעת מבין שאין דבר כזה, גם אם זה תרגיל יחצ"ני לגיטימי. בקיצור חברים, קצת פחות היסטריה, וקצת יותר פרופורציות. הקיץ עוד לא התחיל והחום כבר מקפיץ לאנשים את הפיוזים. כולה אודיו. (N) תסלח לי אבל אנני מסכים עמך כלל וכלל. במקום לגנות בחריפות התבטאות כזו בשתי מילים אתה מגנה ועל הדרך מספר לנו על מיקל פרמר ועל העדפותיו? אנני חושב שמר יהושוע לא ידע מה הוא כותב כאשר בחוצפה שאין כדוגמתה מכנה נציג שלנו בעולם , דווקא כאן , בשם יהודון !? בגלל מה , בגלל שהוא מעדיף רמקול אחר? זו התבטאות אנטישמית , שסמרו שערותיי כשקראתי זאת , אני ממש נעלב בשמו של מר גבע ומבקש ממנו סליחה על כך שהוא נאלץ לקרוא את דבר הנבלה זו מעל פורום ישראלי ויהודי. הכי יפה , שמר יהושוע עוד מצטדק ומסביר את כוונתו ....אין שום קשר לסטריאו ולאיזה רמקול יותר טוב או פחות טוב , זה לא מעניין , ביטוי כזה הוא חרפה ותת רמה , ובמיוחד כאשר זה מגיע מיהודי. ושוב מר גבע מדובר בקוץ בשדה פרחים , ולמרות שאני בטוח שנעלבת , הפורום והעם היהודי שהיה שומע דברים כאלה , מבקש ממך סליחה.
avatar
byrdparis 2009-03-06 13:45:25
(N) תסלח לי אבל אנני מסכים עמך כלל וכלל. במקום לגנות בחריפות התבטאות כזו בשתי מילים אתה מגנה ועל הדרך מספר לנו על מיקל פרמר ועל העדפותיו? אנני חושב שמר יהושוע לא ידע מה הוא כותב כאשר בחוצפה שאין כדוגמתה מכנה נציג שלנו בעולם , דווקא כאן , בשם יהודון !? בגלל מה , בגלל שהוא מעדיף רמקול אחר? זו התבטאות אנטישמית , שסמרו שערותיי כשקראתי זאת , אני ממש נעלב בשמו של מר גבע ומבקש ממנו סליחה על כך שהוא נאלץ לקרוא את דבר הנבלה זו מעל פורום ישראלי ויהודי. הכי יפה , שמר יהושוע עוד מצטדק ומסביר את כוונתו ....אין שום קשר לסטריאו ולאיזה רמקול יותר טוב או פחות טוב , זה לא מעניין , ביטוי כזה הוא חרפה ותת רמה , ובמיוחד כאשר זה מגיע מיהודי. ושוב מר גבע מדובר בקוץ בשדה פרחים , ולמרות שאני בטוח שנעלבת , הפורום והעם היהודי שהיה שומע דברים כאלה , מבקש ממך סליחה. מסכים בהחלט . (ורד)
avatar
רוזי1 2009-03-06 14:19:58
בזמנו היה יהושוע (אחר), שגם לא כל כך אהב את היהדות
avatar
יואלפלרמן 2009-03-06 14:57:18
הרמקול הטוב בעולם כדי לקבוע מהו הרמקול הטוב בעולם, צריך ראשית להחליט על הפרמטרים הרלוונטיים לביצוע ועל דרכי הבדיקה שלהם. לאחר מכן צריך לקחת את כל המועמדים הרלוונטיים, לארגן אותם בשניים-שלושה אתרי השמעה אופיניים - חדר מוזיקה ייעודי, חדר מגורים גדול, שילוב של השניים - ולשמוע חומר מוזיקלי מגוון עם מספר הגברות מעולות ואופייניות (ותואמות). את כל הפסטיבל הזה צריך להשמיע באוזני לפחות שני תריסרי מאזינים מאוד מנוסים, וכאלו שיודעים לבטא באופן מילולי ומושכל מה ששמעו לאור כל הנ"ל. את הניקוד המפורט מסדרים ואז יש משהו. עקרונית זה פשוט לביצוע, מעשית זה לא ישים. מה שנשאר זה לרכז את את כל מה שכתבו במגזינים ובאתרי מדיה, במבחנים ובסקירת תערוכות, פלוס דעת משתמשים רציניים (כמו באודיוגון, שחלקם השווה באדיקות רמקולים כאלו) ולנסות ליצור משהו בעל משמעות. בסוף, נוצרת רשימה של משהו כמו תריסר רמקולים כאלו. אולי קצת יותר. לא שמעתי את הרמקול של יואב גבע, אבל מתוך מה שקראתי עליו ושמעתי את תגובותיהם של כמה מקומיים שכן שמעו, הרמקול הזה נמצא באותה חברה מכובדת מאוד וצנועה במספר משתתפיה של הטובים ביותר בעולם. לגבי הסלוגן של יואב גבע, מבחינה שיווקית זוהי הברקה, המחייבת את כולם להתייחס בדיוק לכך. עם כמה פרסים ותשבוחות די נלהבות, יש לו בסיס להמשיך בכך. הקטע שמישהו בפורום בכלל תוקף את יואב גבע על הדרך בה הוא משווק את תוצרתו הוא במקרה הטוב, ועם הנחת סוף עונה, חסר טעם בקנה מידה בין לאומי. השימוש במילה "יהודון", והעובדה שהמגיב אפילו לא ידע במה מדובר ולאור התגובות לא נסוג מיד ובגדול עם התנצלות מאוד גדולה מעידה רק עליו - ולא לטובה (כאן מדובר כבר במכירת חיסול). איך שלא מסתובבים, גם אם שומעים (כמו תומר צין ועוד כמה), וגם אם רק אוספים את כלל התגובות - מיהם הרמקולים הטובים בעולם הוא עניין ידוע. לגבי תמורה והתאמה, טעם והעדפה - אין לזה קשר ל"טיב", גם המוזיקלי. ברור, למשל, שאם מגזין גרמני היה שם יד על כל הרמקולים הנ"ל, היינו מקבלים אמירה מאוד מסודרת - אולי כמה עם ניקוד דומה, אבל עדיין ברורה וחד-משמעית. הקטע הכספי לא שייך לעניין. המחיר כאן הוא לא פונקציה של מחיר חומרים וייצור כמו במוצרים בייצור המוני, אלא של סדרות(?) ייצור קטנות מאוד, מתח רווחים מופרך בשרשת השיווק (שניהם בגלל שוק קטן) וצורך בתמחור מבדיל בקנה מידה גדול (מהסיבות הנ"ל) כאשר יש מספר דגמים בקו של היצרן. מנגד, מי שרוצה את הקצה העליון וגם יכול, ישקול רמקול ב-150,000 דולר וגם יותר, וישלם את הדלתא של המחיר ביחס למשהו זול יותר, אם הדלתא של החוויה המוזיקלית פגעה בדיוק במקום ההוא. התייחסות מקומית למחירי רמקולים בארה"ב, שם יש כוח קנייה מסוג אחר לגמרי, לא רצינית. התייחסות לנושא מבלי לשמוע לפחות כמה מייצגים של הקצה ההוא, כנ"ל. וכן, אפשר לקבוע מהי, למשל, מכונית הנוסעים הטובה בעולם (זה יותר פשוט כי יש מעט מתמודדים, הפרמטרים ידועים ומקומות המבחן ודרכיו גם). זאת לא המכונית הטובה בעולם, זאת מכונית הנוסעים הטובה ביותר. חידוד הגדרות חשוב מאוד כאן. חקסמח
avatar
oferT 2009-03-06 17:06:04
מחשבות לעתיד -והערה חברית לליאור. בדיוק. אני חושב שהגיע הזמן לקחת קצת יותר יוזמה מצידך לגבי דברים שנכתבים על ידי חברים ולא לחכות לתגובה חריפות של שאר החברים.אני יודע שזה נשמע רע,אבל זה לא. אני מדבר על כתיבת דברים בוטים וקשים שאין להם מקום לא בפורום, ובטח שלא בחיי היום יום-כלפי כל אדם, באשר הוא. {ויפה שעה אחת קודם} מילה לאדון גבע,גם אני חש פגיעה ועלבון במקומך,ובטוח שאתה מבין שכולנו שמחים בהצלחה שלך.
avatar
liorkoren 2009-03-06 17:12:41
אני מציע שהחברים יקחו יוזמה וילחצו על כפתור "דווח" (אייקון תמרור אדום בפינה שמאלית עליונה של כל הודעה), זה לוקח שניה וחצי ומיידע אותנו לגבי הודעות בעייתיות.
avatar
דיטון66 2009-03-06 20:12:22
אייל חרפה נכנסתי הערב לאתר וחשכו עיני..נושא טהור כאודיו זורם למחוזות חשוכים ביותר ולצערי הרב ע"י יהודי(עפ"י הגדרתו..)החי בישראל ונהנה ממשמני הארץ שהוקמה ע"י "יהודונים". אין בכוונתי להתפלמס ולעורר ויכוח ,אך לעניות דעתי שימוש בביטויים כאלה,אין מקומם באף מקום בישראל ובעולם(יכול ליהיות אולי אצל הקלאן ושות'..)מעניין מאיזה רקע צמח עשב שוטה זה... ליואב ולשאר יצרני רמקולים ישראלים-אני גאה בכם ועל תרומתכם להצבת התעשיה הישראלית בשורה הראשונה בעולם,ביחד עם יצרנים מובילים. ולסיום-הרמקול הטוב ביותר בעיני- ROLLA CELESTION-DITTON66
avatar
tomertsin 2009-03-06 22:56:51
לדגם הקטן ביותר שלהם, כן אייל בקרוב מאוד יודגם אחד הרמקולים של YGA, בחדר האזנה של היבואן הישראלי. כדי להסיר לחשושים וניחושים פרועים ולמען הסר ספק, לא שיניתי את הסטטוס שלי. תומר
avatar
eyal_joshua 2009-04-06 03:25:10
סונוס, אם כברמדברים על רמקולים <נערך> אייל
avatar
byrdparis 2009-04-06 07:34:25
סונוס, אם כברמדברים על רמקולים <נערך> אייל איזה גבר אתה ! (Y)
avatar
liorkoren 2009-04-06 08:31:15
אייל, אני לא מוכן לסגנון כזה בפורום, הודעתך נערכה.
avatar
ead 2009-04-06 08:56:30
מה אייל רשם שערכתם את זה?! למה ה"סתימת פיות" הזאתי בפורום?
avatar
liorkoren 2009-04-06 09:01:32
ead, אני מציע לך להרגע, אנחנו הפורום האחרון בארץ שמבצע סתימת פיות, אתה אמור לדעת זאת לאחר תקופה ארוכה כאן. אני מניח שקראת את חוקי הפורום, כאשר מישהו עובר אותם, כמו במקרה הזה שעבר למלחמות אישיות, הודעתו נערכת.
avatar
ead 2009-04-06 09:27:00
לא הבנת אותי נכון. אין לי בעיה עם עריכה פה ושם, ואני יודע שזה אחלה פורום שממש לא דוגל בחוקים נוקשים וכו'. אבל מה קורה פה לאחרונה? נדמה כאילו עדיין יש יותר מידי "התלהמות", אם אייל רשמת ביקורת או משהו על רמקולים, למה לצנזר?
avatar
liorkoren 2009-04-06 09:33:35
מה קרה ead, אתה לא נותן לנו את הקרדיט שנדע מה לערוך ומה להשאיר? אם היה מדובר אכן בביקורת ולא בהתנסחות בלתי ראויה, זה לא היה נערך.
avatar
ead 2009-04-06 09:38:08
נותן נותן :)
avatar
eyal_joshua 2009-04-06 19:25:52
ליאור.... אני מכבד את הצעדים שאתה נוקט בתור מנהל ואתה עושה עבודה מעולה, אבל אם תסתכל כמה דפים אחורה בשירשור תראה שמר סונוס ירד לפסים אישיים והחליט שהסילברבק שדיברתי עליהם הם "בדיחה" לעמות ה"יצירת מופת" הזו של מר גבע שבאופן אישי הייתי מגדיר אותם כמו שתי ערימות פח תרתיי משמע... אז אם אתה כבר מצנזר תיהיה הוגן כלפי כולם כאן, אני עניתי לו באותו מטבע למרות שבמקרה שלו אני באמת מתכוון למה שרשמתי לו - מקווה שהוא הספיק לראות את זה.... ואת האמת סונוס הייתי מאחל לך שתיהיה לך "בדיחה" כזו בבית
avatar
etai454454 2009-05-06 00:38:18
אני מבין שאתה כאן בשביל לריב אבל בכל זאת הייתי שמח אם היה לך מספיק חשוב לאחר שהשמצת את הרמקול לענות על השאלות הפשוטות הבאות: 1- האם תוכל לפרט היכן שמעת 2-ומה שאר מרכיבי המערכת 3- המאפיין בצליל שהפריע לך?
avatar
meir78 2009-05-06 01:37:53
איך שאנשים נהנים להיסחף...... הביטוי שאייל השתמש בו נוראי ובלתי נסבל - אבל שקוף שזו הייתה פליטה אומללה וברור שזו לא הייתה הכוונה שלו. . פליטה אומללה ? לא הייתה הכוונה שלו? מה אתה אומר (shocked) איפה "סליחה" או "טעיתי" ?
avatar
נמר 2009-05-06 02:26:53
נראה לי שטחנו מספיק את הנושא הזה. אפשר להמשיך בדיון עינייני.
avatar
יודה 2009-08-06 01:05:40
גועל נפש אייל יעושועה -תתבייש לך! גם בצחוק לא צריך לכתוב את המילה הזות שכתבת (יהוד..ן) זה פורום אודיו, והוא כדי שנכתוב על המכשירים שלנו עם אהבה ושיתופיות. ואתה הבאת פה שנאת חינם ופגעת באחד הנציגים של העם סגולה שלנו ,יואב גבע. <נערך> ממליץ לך בחום ללכת בשבת לבית כנסת בפרשת שלח לך ולהתפלל למחילה וגם לא יזיק אם תתרום קצת לצדקה במקום עוד אינטרקונקט. על החתום יודה (יהודי גאה !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
avatar
liorkoren 2009-08-06 01:18:06
יודה, הודעה אחת לפניך ביקש צוות האתר לסיים את הענין, כחבר חדש, אני ממליץ לך לקרוא את תקנון הפורום. תודה.
avatar
eyal_joshua 2009-08-06 13:28:54
זה מה שנקרא....פעם טרול תמיד טרול והמבין יבין
avatar
יודה 2009-08-06 21:15:38
אייל יעושועה זה מה שנקרא....פעם טרול תמיד טרול והמבין יבין אתה ממשיך עם הגידופים :בהתחלה אמרת יהוד-ן ועכשיו טר_ל. עוד הפעם אני אומר: זה פורום של אוהבי מיכשור אודיו , למה להתרגז? להכפיש? למה להעכיר את האוירה?, למה הרעות לב הזאתי? אני מציע שתיפתח דף חדש בכבוד רב יודה
avatar
eyal_joshua 2009-09-06 18:38:36
סבבה יודה...אני לא מכפיש אף אחד ואתה אל תחרחר ריבים בכבוד ג'וש
avatar
Stereo 1970-01-01 02:00:00
רמקול טוב
avatar
123tomer 1970-01-01 02:00:00
רמקול טוב באיזה עמוד?
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: