חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

סוני 40W5500 - מסך LCD גדוש טכנולוגיות | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

סוני 40W5500 - מסך LCD גדוש טכנולוגיות

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סוני 40W5500 במבחן סוני 40W5500 במבחן

מסך ה- LCD מדגם 40W5500 אוצר בתוכו כמות מרשימה של טכנולוגיות, הכוללות חיבור אינטרנט והצגת ישומים על המסך, כמו גם חיבור רשת וניגון קבצי מדיה. ומה לגבי השחורים? לא התאכזבנו. ביקורת.


דגם ה- "40 הנסקר משתייך לסדרת טלויזיות LCD החדשה KDL W5500 של סוני, סוני הבטיחה לדחוס בדגם זה מגוון של טכנולוגיות ותכונות ואנו נבדוק כיצד מתממשת הבטחה זו בפועל.
סדרת W5500 נושקת לסדרות היקרות של החברה, היא כוללת תאורת פלורוסנט ולא LED כמו בדגמי העל, אבל חולקת תכונות רבות, כגון החלקת תנועה 100Hz וחיבור רשת, עם אפשרויות הזרמת קבצי מדיה.

העיצוב נקי ולבני לעין, השחור המבריק במסגרת אינו פוסח גם על מסך זה והקוים ישרים, עם פינות חדות לעין, הציפוי הקדמי שחור גם הוא ולהבדיל מטלויזיות LCD אחרות, גם כאשר המסך כבוי, הפאנל הקדמי נותר שחור ולא אפור כהה כמקובל.

בגלל הציפוי הנוסף, המסך משקף מעט יותר את התאורה בחדר, לא מדובר כאן בהשתקפויות נוסח פלזמה או אף מסכי LCD עם ציפוי מבריק (כדוגמאת סדרת A650 של סמסונג), נראה כי סוני הצליחה להגיע לשילוב מוצלח של תוספת שחור לתמונה מבלי להקריב יותר מדי בסעיף ההשתקפויות.שלט רחוק
השלט צר וארוך, שחור למראה, לחצן Home מכניס את המשתמש אל תוך מערכת התפריטים, קצת מעליו, בצד ימין, מופיע לחצן Options שמוביל לרשימה מקוצרת עם גישה לפונקציות עיקריות.
אין בנמצא לחצני גישה ישירה לכניסות אלא לחצן שמכניס לתפריט כניסות בו אפשר לנוע מעלה מטה ברשימה.

חיבורים

סוני מסתכלת כנראה קדימה ומבינה שהעתיד הוא דיגיטלי, בהתאם לכך ניתן למצוא ארבע כניסות HDMI - שתיים מאחור ושתיים בצד.
מלבדן, נמצא גם תוספת ברוכה של שני חיבורי סקארט שדואגים להעביר אות RGB מהממיר של YES או HOT וגם כניסת קומפטננט יחידה, כניסת VGA PC עם חיבור אודיו במקביל, יציאת אודיו דיגיטלית אופטית ושתי כניסות אודיו אנלוגיות RCA.

סוני הורידה מהרשימה את כניסת ה- S-VIDEO, אולם מי שמחבר ממיר למסך או נגן DVD מקבל אפשוריות טובות יותר (סקארט, קומפוננט או HDMI), כך שחסרונה לא ממש מורגש כאן.

בצד, ישנה יציאת אוזניות, מעליה כניסת אודיו אנלוגית וגם וידאו קומפוזיט, בנוסף לשתי כניסות HDMI אותן ציינו כבר, ניתן לראות גם חיבור USB ואף חיבור רשת חוטית.

כאשר עוברים בין הכניסות השונות במסך, לוקח זמן עד שהאות מסתנכרן, חשנו באיטיות מסויימת בתחום זה בהשוואה למסכים אחרים, גם מרגע הדלקת הטלויזיה, עוברות שניות ארוכות עד שמופיעה תמונה על המסך.תפריט XMB

תפריטי הטלויזיה של סוני יהיו מוכרים למי שמשתמש בנגן בלוריי של החברה או קונסולת ה- PS3, זהו תפריט XMB -Xross Media Bar שמתנהל בכיוון אופקי ואנכי, מה שמחייב תקופת הסתגלות קצרה, האייקונים נעים בתנועה חלקה ומשווים מראה עתידני.
הרקע השחור במיוחד מרמז כבר עכשיו על איכות הניגודיות והשחור במסך ונראה מעודד למדי.

התפריטים מושקעים, מפורטים וכוללים אפשרויות שליטה על תכונות ופרמטרים רבים, במבט ראשון, זה עלול להראות מבלבל מעט לעיני משתמשים חדשים, אך סוני הכניסו לתפריט גם מדריך הפעלה מקוצר שניתן לקרוא מן המסך (באנגלית), מה שמקל על הפעלה ראשונה.

תפריט הכניסות, מציג כל אחת באייקון תואם ומראה האם באותו הזמן מחובר אליה מכשיר.
תפריט Settings משמש כר משחקים בלתי נלאה ומאפשר לכוון אינספור פרמטרים בתמונה, צליל, רשת, יישומים שונים ועוד, אין ספק כי חובבי טלויזיות מתקדמים ימצאו כאן פוטנציאל מרשים לבילוי ממושך וצלילה אל נבכי התפריטים השונים.חיבור רשת, הזרמת מדיה

40W5500 הוא בין הנציגים הראשונים לדור של טלויזיות מחוברות רשת ואינטרנט, המסך מאפשר לנגן ולהציג קבצי מדיה גם דרך הרשת, זאת בעזרת פרוטוקול DLNA שמיועד לצורך שיתוף קבצים בין מכשירי מדיה שונים, לשם כך יש להתקין תוכנת שרת DLNA על המחשב, כך שניתן יהיה למשוך ממנו קבצים אל הטלויזיה.

דרך הרשת הביתית, העניינים עדיין לא מאוד פשוטים, אם ברשותכם מחשבים ניידים של סוני, הקישוריות אמורה להיות פשוטה, אבל על מחשב ביתי שעובד עם Windows XP, התקנה של שרתי מדיה כמו TVersity ו- Media Connect לא הביאה להצלחה, צלילה אל תוך נבכי הסוגיה בגוגל העלתה כי נכון להיום, תוכנת Twonky היא בין הפתרונות הבודדים שמצליחים לעבוד בהצלחה עם המסך הזה, וכך אכן הסתבר בפועל, אם כי גם עם Twonky ניתן היה להציג רק תמונות שמאוחסנות על כונן המחשב ולא קבצי וידאו או אודיו.

וידאו דרך הרשת
התמיכה בניגון קבצי וידאו דרך USB או הרשת מוגבלת בשלב הזה לשני פורמטים בלבד: הראשון הינו הפורמט האנכרוניסטי MPEG1 שכבר מזמן אינו נמצא בשימוש, הפורמט השני הינו מעניין כבר הרבה יותר, זהו - AVCHD שמגיע כסטנדרט במצלמות וידאו HD חדשות ושנתמך בהרחבה בכל מכשירי ה- HD של סוני (מצלמות וידאו, נגני Blu-ray ועוד).
קובץ וידאו מסוג AVCHD באיכות 1080p נוגן בהצלחה מתוך דיסק און קי USB.

מדוע אין בנמצא תמיכה בפורמטי וידאו נוספים? סביר להניח כי הענין תלוי הן בתשלום זכויות שימוש בפורמטים השונים וכמו כן גם בבעיות שקשורות לאי תקינה מסודרת של פורמטים פופולריים, פורמט ה- MKV למשל, שמשמש לרוב מורידי קבצים פיראטיים ברשת, לא סביר כי יתמך במוצר רשמי של חברה אשר מקדמת את פורמט ה- Blu-ray.

באופן כללי, נראה כי התמיכה בפרוטוקול שיתוף המדיה DLNA נמצאת בחיתוליה, זאת על פי הדוגמא שלפנינו, טלויזיה כזו עדיין לא יכולה להחליף סטרימר ויש בהחלט לאן לשאוף ולהתקדם.
היות וניתן לבצע עדכוני תוכנה למערכת ההפעלה והיישומים שנמצאים במסך, אנו מקווים כי סוני תדאג לשדרוג תכונות ותרחיב את התמיכה בפורמטים נוספים בעתיד (בדיוק כמו שהוסיפה תמיכה ב- DivX לקונסולת ה- PS3).

טיונר שידורים דיגיטליים
בנוסף לכניסת אנטנת ה- RF המיושנת, כולל דגם זה גם טיונר דיגיטלי שתואם לתקן השידורים החדש, לא ניתן כרגע לבדוק תאימות בפועל לשידורים הדיגיטליים שצפויים להיות מושקים בישראל, אך באופן תאורטי לפחות, אמורה להיות תאימות בענין. 

הצגת תמונות סטילס על המסך

אינטרנט בטלויזיה

לפני ארבעה חודשים נחשפנו בתערוכת CES לחידושים האחרונים בתחום הטלויזיות, אחת המגמות החדשות שהוצגה היתה חיבור בין טלויזיה לאינטרנט, החברות Yahoo ואינטל הציגו בתערוכה את ערוץ ה- Widgets שמאפשר להציג מידע מאתרי אינטרנט, זאת בפס המופיע בצד התמונה.

ה- סוני 40W5500 הינה נציגה ראשונה בארץ שמציגה את החדשות הללו הלכה למעשה על מסך בייצור מסחרי.

ערוץ הווידג'טים של Sony מכונה Applicast, לשם הפעלתו, יש לחבר את המסך לרשת האינטרנט, זאת בעזרת חיבור הרשת החוטית.

אפליקציית ה- AppliCast מספקת יישומים כגון הצגת תמונות סטילס מאתר סוני אירופה (Picture Frame), שעון עולמי, מחשבון, שעון מעורר ויומן.

היישומונים מופיעים בטור, לצד התמונה:


אחד היישומים היותר מעניינים בערוץ ה- Widgets הוא קורא ה- RSS שמסוגל להציג עדכוני RSS אחרונים מכל אתר שמאפשר אותם ברשת.
הקלדת כתובת האתר המבוקש נעשית בעזרת החיצים בשלט הרחוק ובחירה באותיות המתאימות.

כמו במקרים של מוצרים אחרים המיובאים לארץ הקודש, התמיכה בעברית לא ממש קיימת ולכן בחירה באתרים ישראלים תעלה רק אותיות ג'יבריש על המסך וחבל.


איכות תמונה - שחורים מרשימים

כבר מהרגע הראשון בו הדלקנו את הטלויזיה, השחור בלט לעין, לתמונה יש אופי קולנועי עם שחורים ובהשוואה אליה, מסכי LCD רבים מציגים תמונה אפרפרה בהשוואה.

בתחילה, ניתן היה להבחין בזליגת אור מהפינה שמאלית עליונה של המסך, אולם לאחר כיול שכלל גם הורדה של עוצמת התאורה האחורית (שמגיעה בברירת המחדל בערך גבוה למדי), התופעה הצטמצמה מאוד.

כאמור, תהליך הכיול, במהלכו הורדה עוצמת התאורה האחרוית, כמו גם הבהירות, במקביל העלאת הניגודיות, הביאו לשיפור נוסף ברמת השחורים, מהנדסי סוני הצליחו להגיע לרמת שחור מרשימה, שנראת מרשימה אף יותר אם זוכרים כי מדובר כאן בטלויזיה עם תאורה אחורית מסוג פלורוסנט ולא LED.

המהדרין שמבקשים לקבל שחור קולנועי עמוק, יעשו זאת על חשבון קטן בנראות הפרטים בחלקים הכהים, מדובר על הקרבה קטנה יחסית, ניתן כמובן להגביר את התאורה בחלקים הכהים, זאת על חשבון השחור.

הניגודיות הטבעית מחוזקת ע"י מנגנון ניגודיות דינמית שמחזק ומחליש את עוצמת התאורה האחורית, הדבר נעשה באופן אלגנטי, ללא עליות וירידות פתאומיות של עוצמת התאורה במסך, במקרים מועטים, הגברת התאורה בסצינות חשוכות מחלישה במעט את השחור, אבל במקרים רבים, בהם מוצג תוכן חשוך ומואר יחדיו, נשמרת רמת שחור מכובדת ומרשימה (ראו מקרה התפריטים שמוצגים על רקע שחור כהה מאוד).

לחצן Scene בשלט מוביל לתפריט המאפשר לבחור בין מצבי תמונה קבועים מראש, כגון Cinema, Sports, מצב צפיה בתמונות ומבחר נוסף, מצבי תמונה אלו כוללים סט של פרמטרים קבוע מראש שמתאים לסיטואציות שונות.

שידורי טלויזיה רגילים - SD

אין מה לעשות, גם טלויזיה מהדור החדש ביותר נאלצת להתמודד עם איכות שידור לא אופטימלית, בחיבור אל ממיר YES MAX HD, התוצאה דרך חיבור HDMI מחודדת יותר בהשוואה לחיבור דרך חיבור אנלוגי כגון סקארט RGB, על המסך, ניתן להבחין ביותר תופעות שנובעות מחידוד, מה שגורם לתמונה להיות קצת יותר חדה ומפורטת לעין, אך במחיר מסויים של קוים פחות חלקים או מעוגלים.

ניסיון מאתגר ביותר של חיבור נגן DVD דרך חיבור קומפוזיט (הנחות ביותר) וצפיה ב-"קלטת ילדים", מהז'אנר שאינו ידוע בהקלטות טכניות איכותיות מרשימות במיוחד, הביא לתוצאה משביעת רצון ואפילו מתפיעה במעט לטובה, ה- 40W5500 הצליח להחליק חלק גדול מתופעות כיווץ התמונה שמופיעות במקור.

דרך חיבור HDMI, המסך מסוגל לזהות את סוג האות שמגיע אליו ומשנה באופן אוטומטי את יחס התמונה, סוני משתמשת במנגנון מתיחת תמונה המכונה Smart בכדי למתוח תכני 4:3 אל מצב 16:9.

בדוגמא שלפנינו, ניתן לראות כי במצב Smart, התמונה נחתכת מעט בשול התחתון והעליון (פס המידע התחתון נחתך בחלקו האמצעי), אך בתמורה מציע תמונה מתוחה בעלת עיוות קטן יחסית.

תמונת 4:3 במצב מתיחה רגיל Wide אל מצב 16:9

תמונת 4:3 במצב מתיחה חכם Smart אל מצב 16:9

שידורי HD

כאשר מעבירים למצב HD, נראה כי משהו בתמונה שהמתין בסבלנות לרגע זה פורץ החוצה, המסך הזה חי HD באופן הרמוני: התמונה חדה באופן שפורץ החוצה, אבל מבלי לוותר גם על חלקות תמונה וטיפול בבעיות כיווץ ודחיסה דיגיטלית.

סוני היא אחת מהמובילות העולמיות בקידום טכנולוגיית וידאו HD, כמנהיגת מחנה ה- Blu-ray, הטלויזיות שלה פועלות באופן מושלם עם פורמט זה, כולל כמובן תמיכה הרמונית בפורמט 1080p/24.

הסרט "8 צדדים לאמת" מוצג באופן חי ותוסס, עם חדות מצויינת שמציגה נוף עירוני קלאסי לעיני הצופה, פניו של דניס קוויד העומד מול נוף העיר מוצגות באופן מפורט, המסך מתמודד גם בצורה טובה מאוד עם הבדלי התאורה של חדר המלון אל מול הנוף הבהיר שבחוץ.

בסצינה הבאה, ניתן לראות כי ה- 40W5500 מצליח לשמר את השחור של מדי המאבטח וגם הרובה, אל מול הצבעוניות שנמצאת ברחוב, למטה, המסך מציג את הדמויות האנושיות הרבות שנמצאות למטה בפירוט מצויין ומציג תמונה חדה מאוד ולא גרעינית.

החלקת תנועה - TruMotion

תכונה נוספת, אותה מקדמת סוני בסדרות הבינוניות והיקרות שלה, הינה החלקת התנועה שמכונה 100Hz, סצינות הקרב העז שמתרחש בסוף הסרט רובוטריקים כוללת תנועה מהירה והכנסת מנגנון ה- TruMotion לפעולה מחליקה את העניינים באופן ניכר.
ניתן לכוון את עוצמת החלקת התנועה למצב High, אבל אז העניינים נראים חלקים מדי, כמו צולמו במצלמת וידאו ביתית, לכן לטעמנו, רצוי לבחור במצב Standard שמביא לאיזון טוב יותר בין תנועה חלקה לבין מראה קולנועי.

בתמונה הבאה, ניתן לראות את הגיבור עז הנפש כשהוא נס על חייו, הסצינה בה הוא נכנס למבנה המפעל הנטוש, חושפת לעין הצופה משחקי אור וצל, אותם מצלחיה הטלויזיה להציג באופן משכנע, תוך שמירה על שחור אמין ופירוט מצויין בחלקים הבהירים ויצירת מראה תלת מימדי לעין.

 

ג'יימס מתוודע למכונית האסטון מרטין שלו ולאקדח האישי בסרט קזינו רויאל, ואנו חוזים בשחור עמוק, במקרה הזה מוקרב חלק קטן מהפרטים של פנים הרכב לטובת מראה ניגודי - סצינה זו מערבת חלקים בהירים וכהים בכפיפה ומהווה אתגר ליכולות הפאנל ומעבד הוידאו, שמצליחים להקנות מראה קולנועי ושחור, שימו לב, למשל, לחליפה של ג'יימס שמצליחה לשמר את פרטיה, למרות הבד האפל.

אין ספק כי תמונת ה- HD בדגם זה מדגימה את ההתקדמות של טכנולוגיית ה- LCD בשנים האחרונות: החדות חושפת כל פרט בתמונה, אין גרעיניות בולטת לעין, גם הניגודיות מרשימה והתמונה זוכה למראה קולנועי.

להבדיל ממסכי LCD רבים שמעדיפים כי יצפו בהם בחדר מואר, משום שאז השחור נראה יותר אמיתי לעין (ולא אפור מואר שנחשף כאשר מכבים את האור), איכות התמונה ב- W5500 בולטת יותר לעין כשמחשיכים את התאורה בחדר, אז מתגלה איכות השחור, החדות פורצת עוד יותר החוצה וכל פרט ופרט מקבל את הייצוג הייחודי שלו.

סיכום

אם היה פונה אלינו היסטוריון שמחפש לתעד את התקדמות טכנולוגיית טלויזיות ה- LCD, היינו מפנים אותו לדגם זה של סוני, עדיין מדובר במסך עם תאורת פלורוסנט "סטנדרטית", אלא שסוני הצליחו לסחוט ממנה ביצועים מרשימים בעזרת שימוש בציפוי קדמי יעיל ושיטות דינמיות שמשלבות עיבוד וידאו ושינוי עוצמת התאורה.

מבחינת איכות שחור, זהו מסך ה- LCD (פלורוסנט) המרשים ביותר בו נתקלנו והוא מוכיח כי גם בויכוח הנצחי בין "פלזמה או LCD", הכל פתוח, כן, גם בסעיף השחור שנחשב בעבר לנחלתן של הפלזמות בלבד.

עמוס טכנולוגיות
סוני הצליחה לדחוס ערב רב של תכונות ויישומים במסך, התפריטים זועקים במראם "טכנולוגיה" והחיבור לאינטרנט מראה לנו מה הפוטנציאל שטמון בחיבור של מסך טלויזיה ואינטרנט.
החיבור לרשת הביתית טומן בחובו גם הוא פוטנציאל גדול, בשלב הזה מדובר בקצת יותר מטעימה, מה שמותיר בנו תאבון להרחבה נוספת של היכולות בעתיד.

לא עברו יותר מדי חודשים מאז הוצג הטכנולוגיות האחרונות בתחום ב- CES והנה סוני היא הראשונה שמציגה אותן בפנינו בישראל, זאת מבלי לוותר על איכות תמונה ושחור מן המשובחים ביותר שנראו בעת האחרונה במסכי LCD.
 
ציון:

מחיר: 11,990 ש"ח
יבואן: ישפאר

במעמד רכישת המסך, יוכלו הרוכשים לקנות בנוסף גם נגן בלוריי של סוני במחיר 990 ש"ח במקום 2,690 ש"ח

בעד: איכות שחור וניגודיות, מנגנון החלקת תנועה, חדות, אפשרויות שליטה מגוונות בתפריטים, קישוריות אינטרנט / רשת ו- USB.
נגד: השהייה בסנכרון אות במעבר בין הכניסות השונות, אין תמיכה בעברית בחיבור אינטרנט.


מפרט טכני - Sony KDL 40" W5500

גודל: 40"
רזולוציה: 1920X1080 פיקסלים
ניגודיות דינמית: 100,000:1
פאנל: 8 ביט
מנגנון 100Hz: כולל

זוית צפיה: 178º
הזרמת מידה דרך רשת: פרוטוקול DLNA
Applicast - הצגת ישומים על המסך וחיבור לאינטרנט
חיבורים: 4 כניסות HDMI 1.3, כניסת וידאו קומפוננט, שני חיבורי סקארט, קומפוזיט, כניסת מחשב VGA + קול, כניסת אנטנה RF, טיונר שידורים דיגיטליים, כניסות אודיו RCA, יציאת אודיו אופטית + אוזניות, חיבור USB, חיבור רשת חוטית LAN

מידות (כולל סטנד בס"מ): ג-68.6 ס"מ, ר-98.7 ס"מ, ע-30.3 ס"מ.
משקל כולל סטנד 21 ק"ג
צריכת חשמל: 131W


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (27 תגובות פורסמו):

avatar
guyp 2009-06-05 18:55:45
ראיתי שיש שם פרסום לבלוריי של סוני ! מה זה קשור לכתבה???? זוהי ביקורת או המלצה לרכישה???? ביקורת צריכה להיות עניינית מבלי שום אינטרסים אחרים. לדעתי קצת טעם לפגם.
avatar
2009-06-05 19:09:45
איפה ראית כאן פרסומת לבלוריי ?
avatar
2009-06-05 20:37:30
סקירה מצויינת! האם TRUMOTION מתייחס ל 120HZ בדגמים האמריקנים?
avatar
liorkoren 2009-06-05 22:10:38
אכן בארה"ב זה 120Hz ובאירופה / ישראל 100Hz
avatar
2009-06-05 22:16:26
צריכת חשמל של 131 וואט בלבד ? WOW
avatar
2009-07-05 10:00:59
רק המחיר הוא יותר מפי שניים מאשר בחו"ל המחיר באנגליה http://astore.amazon.co.uk/Sony-KDL-40W5500-21/detail/B001RCU7GM מה עם היבוא המקביל שיתן פייט
avatar
2009-07-05 11:28:25
בקורת לדגם v 5500 של סוני קודדבר ראשון תרשה לי להביע את התרשמותי מהאתר הכתבות והביקורות המעניינות . אניאני רכשתי את הסוני מדגם v 5000 גודל 40 כבר מעל חודש אני ממתין לה וכל הזמן בישפאר אומרים לי עוד כמה ימים. אניהאם גם לדגם זה תיהיה ביקורת? אני מקווה שכן למרות שהקניה נעשתה.אני לא בדקתי את הדגם הזה לפני כי לא הייתה אפשרות לצפות בה בחנויות אבל כחסיד של מוצרי סוני אני מקווה שלא אתאכזב.בכל מקרה אם תבקרו אותה זה יעזור מאד. תותודה ואחלה מצווה אתם עושים לנו הלקוחות שלא הכי מקצועניים בתחום.
avatar
2009-07-05 12:56:04
איך לפי דעתך המסך הזה משתווה לסמסונג A650? גם לו נתת ביקורת טובה. האם הוא שווה תוספת של 3000 ש"ח?
avatar
danistar 2009-07-05 21:13:23
עם כל הכבוד לסקירה היפה , זה פשוט לא עומד ליד הפנסוניק . כבר לפני 13 שנים כשהייתי צריך להחליט איזה מכשיר טלוויזה לקנות לקחת בדקתי את כל החברות והבנתי שאין כמו פנסוניק , איך הבנתי ?? בעין חברה בעין . ככה גם היום . אין מה לעשות. רוב הטכנולוגיות מדובר עליהן לא שימושיות יותר מידי או ניתן לעקוף אותן עם מחברים מחשב ביתי עם יציאת HDMI לטלוויזיה , כך שזה לא נותן שום יתרון . מעבר לכך , התמונה , החדות , אין כמו פלאזמה לעומת LCD בגדלים המדוברים ואם כבר פלאזמה אז פנסוניק כמובן ( או פיונייר אבל תשלמו בהתאם .. ) . ואני יודע שאני אולי נדוש ונמאס לכם לשמוע אבל מי שרציני שילך לבדוק את ה PY800 . העין כבר תתן לו להבין ...
avatar
liorkoren 2009-07-05 22:10:42
danistar, אני מבין שלא השוות את הסוני לפנסוניק צד בצד? כפי שציינתי בסקירה, ל Sony W5500 יש רמת שחור מאוד מכובדת, למעשה טובה יותר ממספר דגמי פלזמה שיצא לי לראות. לא השוותי את ה- PY800 ל- W5500 באותו מקום ותנאים. גם לו נתת ביקורת טובה. האם הוא שווה תוספת של 3000 ש"ח? לשני המסכים יש איכות תמונה טובה מאוד, ה 40W5500 מגיע עם מספר תכונות שאין לסדרת A650 של סמסונג. האם זה שווה את ההפרש? זה תלוי בצרכים שלך וגם קצת בטעם אישי - ללכת ולהשוות את התמונה ולהחליט מה אתה אוהב יותר.
avatar
danistar 2009-08-05 00:28:13
בשביל כמה שהפנסוניק עלה לי ההפרש הוא הרבה יותר נמוך מ 3000 שח ( וכן זה שווה את ההפרש לדעתי ) ואני לא חושב שהשוואה של צד לצד של טלוויזית LCD מול פלאזמה בגדלים כאלו היא לא כל כך מעשי , מה לעשות שלטכנולוגית ה LCD יש עדיין כמה נחיתויות לעומת הפלאזמה . ואם תיקח פלאזמות איכותיות מאוד כמו הפנסוניק או הפיונייר אני לא חושב שלסוני או לטכנולוגית ה LCD יש עדיין מענה לאיכויות הללו .
avatar
toto1 2009-08-05 14:53:44
עם כל הכבוד לסקירה היפה , זה פשוט לא עומד ליד הפנסוניק . כבר לפני 13 שנים כשהייתי צריך להחליט איזה מכשיר טלוויזה לקנות לקחת בדקתי את כל החברות והבנתי שאין כמו פנסוניק , איך הבנתי ?? בעין חברה בעין . ככה גם היום . אין מה לעשות. רוב הטכנולוגיות מדובר עליהן לא שימושיות יותר מידי או ניתן לעקוף אותן עם מחברים מחשב ביתי עם יציאת HDMI לטלוויזיה , כך שזה לא נותן שום יתרון . מעבר לכך , התמונה , החדות , אין כמו פלאזמה לעומת LCD בגדלים המדוברים ואם כבר פלאזמה אז פנסוניק כמובן ( או פיונייר אבל תשלמו בהתאם .. ) . ואני יודע שאני אולי נדוש ונמאס לכם לשמוע אבל מי שרציני שילך לבדוק את ה PY800 . העין כבר תתן לו להבין ... זוכתך לחשוב שהפנסוניק טובה יותר אך זו דעתך בלבד לדעתי וגם עוד הרבה אחרים הסוני W עושה בית ספר לכל פלזמה של פנסוניק
avatar
danistar 2009-09-05 08:33:49
זו לא רק דעתי ואם תבדוק באינטרנט תראה שבכל שאלה על מסכים בגדלים הללו כל מומחה כמעט יגיד לך שפלאזמה פשוט יותר טובה מ LCD . אין מה לעשות . ובקשר לפנסוניק , לא רק אני חושב ככה , סע לאירופה תראה איזו חברה יותר דומיננטית ... אני יכול להגיד באופן יותר רחב מנושא הטלוויזות שהניסיון הפרטי שלי עם מכשירים של סוני ועם ישפאר פשוט גרם לי להתרחק מהם . היה לי רסיבר לקולנוע ביתי של סוני ( 945 משהו כזה ) שהיה מצויין אבל אחרי שנתיים התחיל לעשות צרות והמחיר שישפר רצו על התיקון , שלא נדע , הוא היום בבית של ההורים שלי והספיק להתקלקל עוד פעמיים מאז . היה לי וידאו של סוני שגם התקלקל אחרי כמה שנים ושבק , היתה לי מערכת מיני של סוני שעשתה כל הזמן צרות ועליות התיקון גרמו לי לזנוח אותה והיום הדבר היחידי שעובד בה הוא המגבר שאני מנצל אותו בחיבור למחשב .
avatar
toto1 2009-09-05 13:33:54
זו לא רק דעתי ואם תבדוק באינטרנט תראה שבכל שאלה על מסכים בגדלים הללו כל מומחה כמעט יגיד לך שפלאזמה פשוט יותר טובה מ LCD . אין מה לעשות . ובקשר לפנסוניק , לא רק אני חושב ככה , סע לאירופה תראה איזו חברה יותר דומיננטית ... אני יכול להגיד באופן יותר רחב מנושא הטלוויזות שהניסיון הפרטי שלי עם מכשירים של סוני ועם ישפאר פשוט גרם לי להתרחק מהם . היה לי רסיבר לקולנוע ביתי של סוני ( 945 משהו כזה ) שהיה מצויין אבל אחרי שנתיים התחיל לעשות צרות והמחיר שישפר רצו על התיקון , שלא נדע , הוא היום בבית של ההורים שלי והספיק להתקלקל עוד פעמיים מאז . היה לי וידאו של סוני שגם התקלקל אחרי כמה שנים ושבק , היתה לי מערכת מיני של סוני שעשתה כל הזמן צרות ועליות התיקון גרמו לי לזנוח אותה והיום הדבר היחידי שעובד בה הוא המגבר שאני מנצל אותו בחיבור למחשב . הבנתי בקיצור יש לך בעיה עם סוני ועם היבואן אני מניח שאם פנסוניק תתקלקל תתחיל ללכך עלהם ועל יורוקום. את הסוני W לא ראית מעולם ואם תראה תבין כמה מסכי ה LCD התקדמו ואף עברו את הפלזמות בכל פרמטר, כולל רמת השחורים. הדגם הקודם של סוני שהיה טוב פחות הW4500 נבחר למסך השנה באירופה למרות שהייתה במבחן גם פלזמה של פנסוניק. אני נכנסתי ללגאסי אודיו בחיפה על מנת לרכוש פנסוניק PY800 אך לאחר שראיתי את הסוני W5500, הבחירה הייתה קלה ורכשתי את הסוני. גם אני כמוך חשבתי שפלזמה טובה יותר אך מה לעשות יש לה השתקפות מטורפת רמת השחורים בסוני הייתה טובה יותר, גם החדות והצבעים טובים יותר בסוני אתה מוזמן ללכת ולהתרשם. כשמשווים מסכי LCD פשוטים של LG או סמסונג הפלזמה באמת טובה יותר אך סוני זו ליגה אחרת.
avatar
danistar 2009-10-05 22:56:12
ואני עדיין בשלי מתעקש שהפנסוניק יותר טובה . מה לעשות על טעם וריח אי אפשר להתווכח.
avatar
toto1 2009-11-05 10:33:04
ואני עדיין בשלי מתעקש שהפנסוניק יותר טובה . מה לעשות על טעם וריח אי אפשר להתווכח. כמו שאמרתי זו זכותך לחשוב כך אבל רק בשביל הספורט כנס לאחת החניות ותראה את ה W של סוני מסכי ה LCD עשו קפיצת מדרגה גדולה בשנה האחרונה סוני הכניסו מעבד תמונה חדש ששם דגש בעיקר על שידורי SD שזו הייתה הבעיה הגדולה שלהם גם אני הייתי "נעול" על פלזמה כמוך אך לאחר שראיתי את W שיניתי את דעתי
avatar
2009-11-05 19:47:24
שאלה לליאור היי היי ליאור בשעה טובה קיבלתי את הסוני דגם v 5500 מסך 40 אני מחובר ליס דרך המקס הרגיל ועם חיבור סקארט.ניסיתי לשנות בעקבות המלצתך את הסקארט ל rgb וקבלתי תמונה דווקא חדה ולא נעימה לעין.אני רוצה לציין שמיד שנתקלתי בהמלצתך לעבור לrgb עדיין הייתה לי סוני 29 רגילה עם סקארט ושם באמת השינוי נתן לי תמונה רכה וטובה בניגוד לטלויזיה החדשה.האם תוכל לומר לי למה דווקא ה rgb נותן לי תמונה פחות טובה.אגב אני דיי מרוצה מהטלויזיה במיוחד בערוצים של יס.ובניגוד למה שאמר כאן אחד החברה אני דווקא תמיד הייתי עם מוצרים של סוני והייתי מרוצה.הבעיה היחידה הייתה זמן אספקה של המכשיר אבל ההמתנה הייתה שווה. בב
avatar
1970-01-01 02:00:00
V5500 היי למישהו יצא להתרשם מה V5500 ב-32"?? איך היא בהשוואה לפיליפס 7803?? אשמח גם להצעות בכיוונים אחרים... תודה
avatar
1970-01-01 02:00:00
SONY 52W5500 רכשתי שלום לכולם רכשתי lcd sony 52'' w5500 אתמול ואמרו לי שהיא תגיע רק עוד 3 שבועות רציתי לדעת אם יש מישהו שיצא לו לראות את ה 52 אינצ' של סידרת ה W של SONY ובכלל אשמח אם באתר יפרסמו ביקורת
avatar
biss 1970-01-01 02:00:00
שאלה לגבי ה- 32" הי ליאור, אולי תוכל לומר לי רם אתה (לבד מהגודל, כמובן) יש בין דגם זה שסקרת, לבין גרסת ה- 32" ו- 37" שלו? תודה (ורד)
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
מה ההבדלים בינהם? כולם FULL HD, הניגודיות בדגם 40W5500 היא הגבוהה ביותר: 100,000:1, לעומת KDL-37W5500 שם היא 50,000:1 ובדגם KDL-32W5500 היא 80,000:1 מלבד זאת, לפי המפרט באתר ישפאר, נראה שה טלויזיות די זהות.
avatar
biss 1970-01-01 02:00:00
תודה, ליאור :)
avatar
2009-05-08 10:51:40
46w5500 שלום ליאור, ראשית ברצוני לציין לטובה את הביקורות באתר. קראתי את הביקורת לגבי הסוני 40W5500 ומאוד התרשמתי לטובה ואני אף שוקל ברצינות לקנות אותה, הבעיה היחידה היא שגודל המסך קטן יחסית ולכן רציתי לדעת האם לסוני 46W5500 יש את אותם הנתונים (מלבד הגודל כמובן) והאם לא כדאי לרכוש פלאזמה בסדר גודל הזה. אני חושש שבמסכים הגדולים באמת, מעבר ל-42 אינצ', הסוני 46W5500 תיפול בביצועים מול מסכי הפלאזמה. מה דעתך ליאור והאם יש לך נתונים לגבי המחיר? תודה.
avatar
STAVGO 1970-01-01 02:00:00
איזה פנל יש במסך הזה (PVA או E-IPS)? 
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כבר לא זוכר, אבל למען האמת מה שחשוב במקרה הזה אלו הביצועים בפועל.
avatar
2010-06-03 20:12:46
תודה על הסקירה המצוינת. עד כמה התרשמת בבדיקה שלך מהבעיה של ה backlight שמוזכרת בביקורת של whathifi "In some ways this is an improvement over the outgoing W4500, but with such irregular backlighting it can't make that fifth star" http://www.whathifi.com/Review/Sony-KDL-40W5500/
avatar
1970-01-01 02:00:00
סוני 40W5500 או פיליפס 8404 על מה אתם הייתם הולכים ? רוב השימוש יהיה לשידורי SD (ועל תמליצו לי על פלזמה - אני כבר נעול על LCD).
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
lcd
הצבע לכתבה
4.50
הרשם לעדכוני האתר
Email: