חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

הרמן קרדון AVR 255 - הקו החדש | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

הרמן קרדון AVR 255 - הקו החדש

גודל אות: Decrease font Enlarge font
ביקורות: Harman Kardon AVR 255 ביקורות: Harman Kardon AVR 255

דגם AVR 255 הוא רסיבר שכולל תמיכה בכל הפורמטים של הדור החדש בקולנוע הביתי, המפרט מכובד, האם גם הביצועים בפועל מרשימים? בדקנו.


הקפיצה הגדולה של תחום הרסיברים לקולנוע ביתי התרחשה במחצית השניה שנות ה-90 במאה הקודמת, אז הוכנסו לראשונה טכנולוגיות אודיו חדשות כמו דולבי דיגיטל ו- DTS שהביאו לסלון צליל היקפי אמיתי של 5.1 רמקולים.

בשנה האחרונה, מתרחשת קפיצה טכנולוגית נוספת: לראשונה מזה שנים, מוכנסים לשימוש פורמטי אודיו חדשים שמבטיחים קפיצה אמיתית באיכות הקול.
גם בתחום הוידאו מקבלים הרסיברים תוספת מעבדים שמתיימרת לבצע שדרוג של אותות הוידאו שעוברים דרך הרסיבר אל הטלוויזיה.


בעת הנוכחית, הקו התחתון, ממנו מתחילים דגמי רסיברים לכלול את החידושים האחרונים עומד על כ- 4,000 ₪.

על הקו הזה, עומד הרסיבר אותו נסקור בכתבה זו: Harman Kardon AVR 255


The Look

ממבט ראשון, מפגין ה- AVR 255 חזות מודרנית ומעודכנת ביחס לדורות האחרונים שיצאו את מפעלי החברה.


החזית חלקה לגמרי, כאשר החלק העליון בצבע שחור מבריק ובתוכו צג המידע באותיות פלורוסנטיות תכלכלות, החלק התחתון של הרסיבר בגימור כסוף / אפור מוברש.
בצד ימין מצויה חוגת הווליום בטבעת שחורה בולטת אשר צידה הפנימי מואר לבן, בצד שמאל קיצוני, כמשקל נגדה, מצויה תאורת חיווי הפעלה קשתית מוארת לבן גם היא.

לחצני השליטה הקדמיים מצויים בפס האמצעי בין החלק האפור והשחור ואינם נראים למרחק, כך שחזית הרסיבר נראית כמקשה חלקה ונקיה, עם תאורת הווליום שנדמית כחצי סהר לבן מזוית מקום הישיבה.

גם השלט מצטרף למגמה ומפגין חזות צעירה וספורטיבית בעיצובו.חיבורים

מאחור, נגלה מגוון חיבורים שיספיק לכל חובב קולנוע ביתי ממוצע, מעבר לכניסות אודיו / וידאו אנלוגיות רגילות, נמצא שתי כניסות אודיו אופטיות, שלוש קואקסיאליות, 3 כניסות HDMI ויציאה אחת, 7.1 יציאות Pre Out במקרה ותרצו לשדרג את ההגברה ו- 7.1 כניסות לחיבור אל נגנים רב ערוציים עתידיים.
כמיטב המסורת של הרמן קרדון, מחברי הרמקולים הרבים, מגיעים בצבעים שונים, מה שמקל על ההבחנה בין היציאות השונות, ניתן גם לחבר את כבלי הרמקולים דרך כניסת בננה.כיול EzSet/EQ

תפריט הכיול יפייפה לעין, חיבור המיקרופון לרסיבר והחתחלת התהליך.
הרסיבר מכייל פרמטרים כגון עוצמת רמקולים, חיתוך קרוסאובר, מרחק מנקודת הישיבה של המאזין, מספר הרמקולים הקיים בפועל ומצבי סאב.
במהלך הכיול, לפי ההודעות המתחלפות על המסך, אנו למדים כי הכיול כולל גם איזון איקוולייזר, אך בסיום התהליך, ניתן לשלוט על טרבל ובס בלבד.תפריטים ותפעול

ה- AVR 255 חורג מתצורת התפעול המקובלת ברוב הרסיברים, במקום חוגה שמעבירה בין הכניסות השונות וכפתור יחיד לכניסה את התפריט, כולל שלט הרסיבר לחצני גישה ישירה אל כל הפונקציות העיקריות.
 
התפריטים, הם ללא ספק מהיפים ביותר שראינו ברסיברים בשנים האחרונות עם גרפיקה עדינה ומעוצבת, בצבעי לבן / כחול / בורדו, סוף סוף מרגישים כי מדובר במכשיר שמיועד לתחום הבידור הביתי ולא במכונה ממוחשבת עם תפריטים שנראים כאילו יועדו למתכנתים.

גישה ישירה
לוקח מעט זמן על מנת להתרגל לגישה התפעולית השונה, לכל פונקציה עיקרית ישנו תפריט הנפתח בלחיצת כפתור, למשל, לחיצה על לחצן Surround Modes בשלט, גוללת על המסך את האפשרויות השונות, עם תתי תפריטים מתאימים.

חשוב לציין כי שימוש במסך טלוויזיה (פלזמה או LCD) כאשר התפריטים מוצגים על המסך, מקל מאוד על התפעול, ניווט דרך תצוגת המכשיר בלבד, אינו נוח באותה המידה.
הגמישות בתפעול החיבורים מאחור הינה מקסימלית: תפריט המקורות (מכשירים המחוברים לרסיבר), מראה מידע מלא ומאפשר, על מסך יחיד להתאים לשייך אליה את חיבורי האודיו / וידאו הרצויים ולקבוע באיזה איכות ומצבי אודיו יעבוד המקור ולאיזה איכות וידאו יומר האות הנכנס.מבחן האזנה

קולנוע


Dolby True HD
Across The Universe הוא סרט שמהווה חזרה נוסטלגית לעבר עבור מעריצי להקת החיפושיות, זהו אחד מהסרטים שמצדיקים השקעה במערכת קולנוע ביתי איכותית ולא בגלל אפקטים מפוצצים או יריות קולניות, אלא בגלל המוסיקה שכיף לשמוע באיכות גבוהה.

Dr Robert נכנס לחדר, חבוש כובע בוקרים, שפם גדול ומשקפי שמש כחלחלים, הוא מתחיל לשיר I am The Walrus, הקול מסתבר כקולו של בונו שזועק בחדר, הבסים נכנסים לפעולה בתדר נמוך והשיר נבנה ונפרש בחדר עם קולות המאמינים / מעריצים תומכים מסביב, זה מרגיש ככבוד לארח את בונו בחדר ההאזנה הפרטי שלנו. ממש לקראת הסוף, השיר נוסק לגבהים והבס הופך למעט עמוס מדי, ואז הכל נרגע לפתע, כשהנוף משתנה והאוטובוס עוצר על גדת אגם נוסטלגי.

שיר הנושא Across The Universe מתרחש ברכבת התחתית, קול הסולן מקדימה בעוד הגיטרה יוצאת מצד שמאל, כמחווה לסטריאו הישן של פעם ואז פעמונים יוצאים אל חלל החדר, השירה נמשכת עם קולות החריקות והשקשוק המוכרים לכל מי שנסע אי פעם ברכבת התחתית.

שעת שיא 3 - פסקול DTS Master Audio

אחת הסצינות הטובות בסרט היא קרב יריות ומכות שמתנהל בבית חולים, היא מהנה מאוד באופן הריאלי בה היא נשמעת, עם צלילי זכוכית מתנפצת, נפץ יריות, צעקות וחבטות המכות, אקשן במיטבו.

בסצינת הסיום שמתרחשת בגבהי מגדל אייפל, האקשן מקבל גיבוי מהרמקולים האחוריים בדמות קולות כלי נשיפה וצלילי כינור מקפיצים, מותאמים למתרחש על המסך, בתוספת אפקט רוח מודגש מכל הצדדים.


Jumper – פסקול DTS Master Audio

לא תמיד צריך פיצוצים או מנגניות בכדי להבין את יכולת הפורמטים החדשים, סצינת הפתיחה מדגימה את היכולת של הפורמט, זאת בעזרת פסקול מוקפד היטב.

קולו של הגיבור פותח את הסרט כשהוא נשמע מעט אל תוך החדר, בעודו עומד על הספינקס במצריים, המוסיקה ברקע ולפתע קולות תופים המגיחים מאחורי הצופה, מתחברים אל מוסיקה מקדימה.
סצינת בית ספר, שיחה במסדרון עם רעשי רקע מסביב, הצלצול פורץ מצד ימין של החדר.
יוצאים החוצה, רעשי אוטובוסים, מכוניות חולפות ומוסיקה מהרחוב, אדון Jumper מעניק מתנה לאהובת ליבו, דיאלוג בינהם, מגיח החבר הרע, גוזל את המתנה -  כדור בדולח, כל אותו זמן רחשי הסביבה מקיפים אותנו, הכדור נזרק אל נהר שלג, נוחת עם ומסתובב על הקרח בצליל חריקה מצד שמאל של החדר.
צעידה על הקרח, צליל עדין של מוסיקת מתח צף בחלל החדר, צלילי התבקעות קרח ובס עמום נשמע מהמעמקים, קריסה והגיבור בתוך המים.
האפקטים מהווים חלק גמור מהעלילה, מעצימים אותה.The Corrs Unplugged, דולבי דיגיטל

השיר הראשון נפתח במחיאות כפיים רועמות מכל עבר.

הכינורות עוטפים, התוף עמוק , קולה של השולנית נשמע יבש מעט, כולל מעט "היס" (HISS), אקורדיון עדין מצד ימין, צלילי פריטת גיטרה מדוייקים ומפורטים ללא עוקצנות.
כלי נשיפה מלאים בצליל שיוצא מהרמקול הקדמי ושמאלי אחורי.
בשיר השני, פתיחה עם קולות מקלות התופים וכינורות עוטפים את החדר כשקול הסולנית מלפנים, פתיחה טובה להדגמת היקף סראונד. ה- AVR 255 מבצע עבודה היקפית טובה.
הגיטרה מפורטת מבלי להיות עוקצנית בביצוע מהנה, אקורדיון מגיח לפרקים מרמקול ימין אחורי.
ההרמן מדגים בדיסק זה איזון ופירוט בהחלט עבודה טובה מ"קול" הבחינות, חוץ מקול הזמרת שנשמע שטוח מעט. הבס נשמע עמוק, מעט נפוח בגוון טבעי - מרגישים את תוף הרגל.

גלדיאטור – פסקול DTS

מוסיקת הפתיחה ערבה לאוזן, הפסקול נשמע מעט שטוח בהשוואה לפורמטים החדשים, אם כי מאוזן למדי, קולות החיטה ברוח מגיעים מהרמקולים הקדמיים, אך קול הזמרת המקונן צף בחלל.

דהרות הסוסים עוצמתיות בפתיחה, מרגישים את רקיעות הפרסות באדמת הבוץ.
הכנות לקרב, קולות כלי הנשק ומסיקת כינורות משתלבת היטב עם הפעילות. שחרור החיצים בקקפוניה של אקשן, התנגשות כדורי האש בעצים, התפוצצות מעט צורמת בצלילה, צליל מלא ובס מודגש, אבל לא מנופח מדי.שידורי טלוויזיה

בסרט אולטרא ויולט מצבי Dolby Prologic II ו- DTS NEO:6 עושים עבודה טובה בתרגום אות סטריאו אל אפקט היקפי, כל אחד בדרכו שלו עם צליל דינמי ומוסיקה שמקיפה את החדר.

מצב Logic 7 Movie מדגיש מאוד את הרמקולים האחוריים, לוקח את הצליל הצידה, עם אפקט פחות הרמוני בחדר.
מצב דולבי Virtual Speaker Ref יוצר אפקט סראונד משני רמקולים, לא מחליף חמישה רמקולים אבל עם אפקט שמתפזר בחדר, רחב יותר מסטריאו רגיל.

סטריאו

להבדיל משאר דגמי רסיברים, ה- AVR 255 אינו כולל מצב Direct בו מתבצע כיבוי של מעגלים שונים ומעגל תצוגת המידע.

למען האמת, אינני יודע אם מדובר כאן בחיסרון אמיתי, משום שמהאזנה בעבר לרסיברים רבים בעלי מעגל Direct, עדיין לא נתקלתי בכזה שביצועי הסטריאו שלו משתווים לאלו של מגבר סטריאו טוב.

בפועל, האזנה להרמן מלמדת על הפרדה טובה, אם כי הצליל אינו יוצא רחוק מעבר לרמקולים, הבמה קטנה יותר. הצליל מפורט ונקי למדי.


קולם של הזמרים ברור בשיר Love Wars של להקת Womack & Womack

Change שרים בס קפיצי, מתוח ודינמי, אם כי מעט עוקצני בגבוהים עם מעט היס מתלווה.

על ליפא העגלון שרים גידי גוב ואלון אולארצ'יק, קולם מעט שטוח והשיר חסר מעט משקל, אם כי הבס קצבי.
המצילות מעט חריפות. כלי הנשיפה מפורט ומהיר.

בשיר הבא הגיטרה מנסרת אל תוך החדר, כאן קולו של גידי נשמע עגול הרבה יותר, ניכר שמדובר בהקלטה שונה.
הדואט עם מיקה קרני מגלה קולות מפורטים של הגיטרות וגם החלילים נעימים לאוזן.


בסיכום הסטריאו, ניתן לומר כי הרסיבר נוטה להדגיש מעט הקלטות בהירות.

עיבוד וידאו

רסיבר זה כולל מעבד וידאו מתוצרת פרודג'ה, ניתן לקבוע לכל כניסה וכניסה את איכות ה- UPSCALE הרצויה, כולל למצב 1080/24p.
ניתן לבחור גם מצבי תמונה שונים ("ספורט, טבע, סרט") או מצב Custom עם אפשרות שליטה על פרמטרים כמו ניגודיות, בהירות ועוד.
הפעלה של המעבד, מכניסה גרעיניות מסויימת לתמונה, אם כי ניתן לשלוט גם על פרמטרים כמו הסרת רעש ומצבי עיבוד שונים.

בחיבור לממיר טלוויזיה דרך כבל S-Video והשוואה לחיבור ישיר אל המסך, התוצאות היו דומות למדי, המעבד של ההרמן מאפשר שינויים בעיבוד, מה שמאפשר לשלוט על חלקות התמונה והסרת רעשים.

בכל מקרה, היכולת בתחום זה נראית דומה מאוד ליכולות רסיברים שעלו ועולים עדיין כ- 9,000 ₪

הערה: כאשר חיברתי במקביל מקורות וידאו שעובדים ב- PAL/50HZ (למשל ממיר טלוויזיה HD) וב -NTSC / 60HZ (סטרימר שמכוון על אות 1080p/60Hz), התגלו קפיצות בוידאו גם כאשר הרסיבר ביצע Pass Through, לאחר שיטוט ברשת, מסתבר כי יש לבצע מעבר בין מצב PAL ומצב NTSC בצורה ידנית (שזה אומר כיבוי הרסיבר והדלקתו מחדש תוך כדי לחיצה על הלחצן המתאים).
חברת הרמן קרדון הוציאה עדכון תוכנה לרסיבר שפותר את הבעיה ומעביר בצורה אוטומטית בין המצבים (ניתן לשדרג את התוכנה דרך מחבר RS232).


סיכום

דגם זה מראה כי הרמן קרדון השכילה ללמוד מספר לקחים מהעבר והצליחה ליצור מוצר שמשלב בתוכו יכולות עיבוד אודיו ווידאו מכובדות, עם תמיכה בפורמטים החשובים שעומדים לההפך כסטנדרט בקולנוע הביתי.
הוא מוכן בצורה מלאה לדור ה- Blu-ray, ומרשים גם בהתמודדות עם דור ה- DVD הותיק והפיכת קול סטריאו דו ערוצי לאפקטים היקפיים. 


ה- AVR 255 מהווה חבילה אטרקטיבית, תרתי משמע.

ציונים (סולם 1-5)
סאונד בקולנוע ביתי: 4.5
המרת אודיו סטריאופוני לרב ערוצי: 4.5
סאונד מוזיקה רב ערוצי: 4.5
סאונד דו ערוצי: 3.5
המרת אות וידאו: 4.0
ציון כללי:

מחיר מחירון: 3,990 ש"ח
אחריות: ניופאן

נתונים

הספק: 50/8ohms וואט לערוץ בשבעה ערוצים, 60/8ohms וואט לערוץ בשני ערוצים.
ערוצי הגברה: 7
פורמטי סראונד:
Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx, Dolby True HD, DTS, DTS-ES, DTS 96/24, DTS Neo: 6, DTS-HD Master Audio, Logic 7
המרת וידאו של Faroudjaעד רמת 1080P

מימדים: רוחב 440 מ"מ גובה 151 מ"מ עומק 351 מ"מ
משקל: כ-13.6 ק"ג
צריכת חשמל מקסימאלית: 390 וואט

מפרט באתר יצרן: נתונים טכניים

סרטי בלוריי בכתבה הינם באדיבות ספריית Kino

מערכת הבדיקה

רמקולים קדמיים: Totem Hawk / Acoustic Zen Adagio
סראונד: AR 206
סנטר: Gale gold monitor

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (53 תגובות פורסמו):

avatar
1970-01-01 02:00:00
קניתי כזה לפני חודש, מחובר לסט של וורפדיל 9.1 (כרגע רק עם נגן DVD) ונהנה מכל רגע.
avatar
1970-01-01 02:00:00
Harman Kardon AVR 355 מה ההבדל בין דגם 255 ל- 355 ?
avatar
liorkoren 2008-01-11 23:08:02
לפי הנתונים, ל- 355 יש תוספת 15 וואט לכל ערוץ, יציאה לשני סאבים (במקום לאחד) ושלט משוכלל יותר (ניתן ללמדו לשלוט על מכשירים נוספים).
avatar
liorkoren 2008-01-11 23:12:44
אגב, בדקנו אותו בין השאר, גם עם דגמי רמקולים אשר עלותם יקרה ממנו פי 4-5 ודורשים הגברה חזקה יחסית (טוטם הוק ואקוסטיק זן אדג'יו), הוא עמד במשימה, אם כי חיבור למגבר הספק חיצוני שיפר את הסאונד (פיזור טוב יותר בחדר). למי, למשל, שיש מגבר סטריאו עם כניסת קולנוע ביתי ומחפש רסיבר עם תמיכה בכל הפורמטים החדשים הוא יכול להוות פיתרון טוב (חוסך כסף על רסיברים יקרים יותר שם משלמים גם על הגברה יותר חזקה).
avatar
2008-02-11 15:41:28
שימוש במגבר הספק / יכולות Pre של סדרת AVR החדשה ליאור, בהמשך להצעתך - יש לי רסיבר עתיק וטוב של NAD (Monitor 3100). אני אשמח להמשיך ליהנות מהצליל והעצמה של ה NAD. עד כמה החיבור ל HK יפגע בסאונד אליו אני רגיל? האם יכול להמליץ על רסיבר ק"ב שתומך בפורמטים החדשים ואשר רכיב ה Pre שלו ידוע במידותיו הטובות? תודה אילון
avatar
liorkoren 2008-02-11 23:48:47
1. תוכל לשרשר את שני המכשירים, למרות שאז הסאונד יעבור דרך שני מעגלים בקולנוע ביתי (אם כי בסטריאו תמשיך להנות ישירות מה- NAD). 2. אתה מתייחס למוסיקה בסטריאו? מה התקציב לרסיבר?
avatar
2008-05-11 15:55:33
שימוש כ Pre 1. תוכל לשרשר את שני המכשירים, למרות שאז הסאונד יעבור דרך שני מעגלים בקולנוע ביתי (אם כי בסטריאו תמשיך להנות ישירות מה- NAD). 2. אתה מתייחס למוסיקה בסטריאו? מה התקציב לרסיבר? תודה ליאור. 1# - להבנתי, בחיבור ה NAD כ Power , הרמקולים קדמיים יחוברו לרסיבר. לאור זאת,איך אמשיך ליהנות בסטריאו ישירות מ ה NAD? אני מפספס פה משהו? 2# - השאלה היתה גנרית אבל, כמובן, מידת ההשפעה על השמע בסטריאו יותר מהותית. תקציב של 3.5K -4.5K ש"ח.
avatar
liorkoren 2008-05-11 21:32:24
נגן הקומפקט דיסק ממשיך להיות מחובר ישירות אל ה- NAD לגבי איכות סטריאו, צריך לשמוע גם את הדגמים המקבילים של דנון, מרנץ. הדגמיפ האחרונים של ימאהה נשמעים נעים יחסית בסטריאו.
avatar
orian6 1970-01-01 02:00:00
אני מעוניין לקנות את המכשיר הנ"ל אך שאלתי היא כזאת לפי הנתונים של המכשיר הוא 50 RMS עכשיו לי יש רמקולים של ימהאה 100 W לרמקול האם זה יפריע למכשיר או לא
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לא אמורה להיות שום בעיה.
avatar
-windavi 2009-07-08 01:34:13
ליאור שלום.. אני מחזיק במכשיר כבר זמו מה וברצוני לשדרג אותו אך מה שחשוב לי בשדרוג הוא עניין הסטריאו אני מעונין להשקיע בסטריאו ברמה גבוהה (עד 15000 ש"ח) השאלה היא האם אני יכול לקנות מגבר סטריאו ולחבר אותו להרמן קרדון 255 (אני יודע שיש פרה אאוט וזה אפשרי,תקן אותי אם אני טועה)ולא לאבד מאיכות הסאונד או שבשביל מגבר סטריאו מאוד טוב עדיף שהרסיבר יהיה משוכלל יותר ואני אצטרך להחליף גם את הרסיבר? (וכמובן אשמח לדעת אולי שווה לי רק לקנות פאוור ברמה ממש טובה ובכך לשפר את הסטריאו) תודה ויום טוב
avatar
liorkoren 2009-07-08 11:41:52
אתה יכול לשרשר את הרסיבר (דרך PRE OUT) לכניסות במגבר אינטגרייטד סטריאו וכך להנות משני העולמות. פאוור יעזור לך בשליטה טובה יותר על הרמקולים, אבל הוא לא ישנה את גוון הצליל הכללי, אותו מקנה הרסיבר.
avatar
אורי_ו 2009-07-08 11:44:20
אצל כרמי יש כזה דבר, הוא המומחה :)
avatar
-windavi 2009-07-08 12:13:48
ליאור שלום..אבקש שתחדד לי את העניין ברשותך.. מה זה אומר מגבר אינטגרייטד? האם זה כניסה לקולנוע ביתי? ולפי מה שאתה אומר שאני אוכל להנות משני העולמות, השאלה היא אם הרמקולים אמורים להיות מחוברים לסטריאו וגם הרסיבר יהיה מחובר אליו, או שהרמקולים אמורים להיות מחוברים לרסיבר והסטריאו יהיה מחובר לרסיבר? מה יותר עדיף? והאם החיבור של הרסיבר לסטריאו לא יוריד מאיכות הסאונד של הרסיבר ולהפך? תודה וסופש נעים..
avatar
liorkoren 2009-07-08 12:36:47
זה אומר מגבר משולב (שכולל בתוכו Pre Amp ו- Power Amp). הרמקולים יהיו מחוברים למגבר הסטריאו, מקורות הסטריאו כמו נגן CD או טיונר יהיו מחוברים למגבר הסטריאו, כך שאתה נהנה מהאיכות שלו במוזיקה. שאר הרמקולים (סנטר, אחוריים), מחוברים לרסיבר ישירות. במקום להגביר את הקדמיים, הוא מוציא את האות למגבר הסטריאו.
avatar
-windavi 2009-07-08 14:33:29
עזרת לי מאוד..אבל אם מקור הנגינה שלי הוא סטירמר אני לא יכול לחבר אותו לסטריאו אלא רק לרסיבר (כי אין יציאת HDMI בסטריאו) או שאפשר לחבר את הסאונד לסטריאו דרך כבל קואקסיאלי והתמונה דרך HDMI לרסיבר?או שיש דרך יותר טובה בחיבור סטרימר למערכת שאנו מדברים עליה (הסטרימר הוא DVICO 6500)? תודה.. ואם יש לך המלצה למגבר משולב עד 15000 ש"ח אשמח לקבל (אוהב כל סוגי המוזיקה מגאז ועד לאלקטרוני ומחזיק ברמקולים WHEFEDALE EVO40 שגם אותם מתכוון לשדרג מתי שהוא כך שאם הם לא כל כך מתאימים להמלצה שלך ,לא נורא הם יוחלפו בעתיד )
avatar
-windavi 2009-09-08 21:55:31
ליאור מצטער על הנדנוד אבל אפשר ברשותך לקבל תשובה לשאלה לעיל? תודה..
avatar
liorkoren 2009-09-08 22:00:30
יש יציאות סטריאו אנלוגיות ב סטרימר, אפשר לחבר אותן במקביל ליציאת הוידאו.
avatar
-windavi 2009-09-08 22:06:27
ז"א את הסטירמר לחבר דרך יציאה אנלוגית למגבר סטריאו ואת הוידאו( HDMI) לרסיבר? וכך הכל יעבוד כמו שצריך..?
avatar
liorkoren 2009-09-08 22:08:11
אני לא כל כך מבין מה הבעיה בדיוק, אתה מדבר רק על ניגון מוזיקה בסטריאו דרך הסטרימר?
avatar
-windavi 2009-09-08 22:10:30
כן אבל גם אני רוצה לראות סרטים דרך הסטרימר ז"א שאת המוסיקה אני רוצה לשמוע דרך הסטרימר מהסטריאו ולראות סרטים מהסטרימר דרך הרסיבר..האם זה אפשרי במערכת שדיברנו עליה לעיל?
avatar
liorkoren 2009-09-08 22:47:50
אכן אפשרי.
avatar
carmi 2009-09-08 22:59:48
אני לא מבין כאן נקודה אחת אם מוסיפים למערכת מגבר איטגרטד סטריאו לשמוע טוב בסטריאו - אז איך בדיוק נכנס לסיפור הוידאו :) לדעתי כאשר יש מערכת קולנוע ביתי טובה וה AVR 255 הוא לא רע בכלל, אפשר לשמוע עם המערכת ברב ערוצי כמו שבדרך כלל הסרטים מוקלטים ומגעים - וקשה להגיד עלי שאני לא חובב סטריאו :)
avatar
-windavi 2009-10-08 11:49:14
תודה לכם.. כרמי- הוידאו נכנס לסיפור כי מקור הנגינה שלי למוסיקה הוא הסטרימר ואני רוצה לשמוע אותה דרך מגבר הסטריאו ולא דרך הרסיבר ואם אני אחבר את הסטרימר למגבר סטריאו כמו שליאור המליץ אז בשביל לראות גם סרט מידי פעם מהסטרימר אני אצטרך לשנות את החיבורים של הסטרימר להעביר אותם לרסיבר בשביל לקבל את אפקט הסראונד...אבל עכשיו אני מבין שלא, ושאפשר לראות סרט מהסטרימר דרך הרסיבר ולשמוע ממנו מוסיקה דרך הסטריאו מבלי לשנות את החיבורים מאחורה...ובתור המומחה לסטריאו משולב רסיבר אם יש לך הערות בנדון אשמח לשמוע..
avatar
carmi 2009-10-08 21:47:13
אני לא יודע איזה סטרימר יש לך - אם יש לך בסטרימר מספר יציאות אז כך יציאת אודיו אנלוגית תכנס למגבר אינטגרטד סטריאו ויציאה אודיו דיגיטלית לרסיבר עבור קולנוע ביתי. כמובן שבניגון סרטים צריך שהאודיו יצא דרך היציאה הדיגיטאלית ועבור ניגון מויזקה ביציאה האנלוגית. אני לא בטוח שהסטרימר שלך מסוגל לכך. אם מסיבה כל שהיא אתה לא יכול לעשות זאת עם הסטרימר שלך - אז לדעתי פשוט חבל להשקיע במגבר איטגרטד סטריאו. צריך לקחת בחשבון שהאיכות שהמקור מוציא המגבר לא יכול לשפר רק להגביר ואם הסטרימר לא מוציא אות סטריאו אכותי - גם חבל על ההשקעה.
avatar
-windavi 2009-11-08 00:26:18
לאחרונה רכשתי מחו"ל את הסטרימר DVICO 6500 ,צריך לקבל אותו בקרוב כך שהוא יהיה מקור הנגינה שלי וחשובה לי מאוד האיכות כך שכל המוסיקה שלי היא בקבצי לוסלס. השאלה אם הוא ידע לעשות זאת, אני לא יודע, אם אתה יודע ומכיר את הסטרימר (הוא נסקר באתר) אשמח לתגובה.. בכל מקרה אם הוא לא יוכל לעשות זאת אז האפשרות שלי היא בזמן צפיה בוידאו מהסטרימר אני רק אצטרך להעביר את החיבור של האודיו מהסטריאו ולחבר לרסיבר כך שעדיין זה לא ימנע ממני לקנות את מגבר הסטריאו..תקן אותי אם אני טועה..
avatar
carmi 2009-11-08 05:28:17
סטירמר זה נחשב לאחד הטובים שיש כיום ולדגם הזה יש גם יציאות אודיו אנלוגיות וגם דיגיטאליות. לא יצא לי לשמוע אותו בסטריאו ואני לא יודע עד כמה הוא מוצלח בנושא זה - אני ממליץ לך בשלב ראשון לחבר אותו לרסיבר שלך גם בחיבור אנלוגי (לסטריאו) וגם בחיבור דיגטאלי (לסרטים) ולראות (לשמוע) אם זה מספק אותך - אחר כך תמיד אפשר לחשוב לשפר
avatar
-windavi 2009-11-08 10:59:15
כרגע מחובר לרסיבר שלי נגן CD ואני לא מסופק מהסאונד ולכן אני מעונין לקנות מגבר אינטרגרייד בשביל לשמוע מוסיקה מסטריאו כמו שצריך..כך שגם שיגיע הסטרימר זה לא יספק אותי, כי עדין אני אשמע מהרסיבר בסטריאו מוד. ואין מה להשוות למה שהרסיבר נותן בסטריאו מוד ולמה שמגבר סטריאו ייתן (זה לפחות מה שאני יודע)..אשמח לתגובה
avatar
carmi 2009-11-08 15:12:56
א) אני מסכים איתך ב) אם הנגן CD שלך מחובר בחיבור דיגיטאלי, נסה לחבר אותו בחיבור אנלוגי ואם ההפך נסה את ההפך - כך שאת ההמרה לאנלוגי יעשה כל פעם מכשיר אחר וראה אם אתה מרגיש הבדל ואם זה מספק אותך. ג) אני עדיין ממליץ להמתין לסטרימר לפני שאתה מקבל החלטות - היות והוא יהיה המקור שלך וההתיסות צריכה להיות כלפיו
avatar
1970-01-01 02:00:00
יש לי וכבר שנה את ה 355 ואני מאד מאוכזב הוא מחובר BOSE 301 קדמיים , BOSE 10 סנטר, וBOSE 30 אחוריים. כמו כם מחובר אליו סאב של קליפטש 12 אינטש. הסנטר נשמע חלש מאד, ומוסיקה שומעים לא טוב גם בסטריאו וגם היקפי 5 ערוצים. מחפש איש מקצוע שיוכל לבדוק האם כיילתי באופן שגוי את המכשיר. מישהו מכיר?
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
הבעיה היא הרמקולים.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
האח הקטן ה 255 היה מחובר אצלי ונשמע עם הרמקולים שלי מפתיע לטובה למה אתה חושב שהבעיה במגבר ולא ברמקולים או משהוא אחר?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כיול ידני סביר שיפתור את הבעיה.
avatar
2009-06-09 22:14:37
שידרוג מערכת קיימת בעזרת הAVR 255 שלום, ברשותי הציוד הבא: Bose קדמיים 2 Direct/Reflecting® cube speakers 1 VCS-10® center channel speaker מרכזי 161™ surround speakers -אחוריים מחוברים לHarman Kardon AVR 40 שאלתי היא: האם ניתן לחבר את הAVR 255 לרמקולים אלו ולקבל תוצאה טובה. היתי שמח לנצל את AVR 40 האם חיבורו לרסיבר ולרמקולים הקדמיים ישדרג את התוצאה. מה היתרון בAVR 355 בשילוב עם הרמקולים הנוכחיים והמגבר הנוכחי תודה
avatar
gfem10 1970-01-01 02:00:00
שלום, אני מתלבט אם לרכוש את ההרמן קרדון AVR 255 או לקחת את הימאה RX-V565. מבחינת עיצוב אני יותר אוהב את ה- AVR 255, אך ממה שהבנתי הוא לא תומך בחיבור ל-ipod והימאה כן (יש לי ipod שאני רוצה לשמוע ממנו מוסיקה). מצד שני הימאה יקר יותר בכ-800 ש"ח שזה לא קצת, מה אתה אומר? מה עדיף? השימוש העיקרי שלי הוא לראות סרטים מה- DVD ומהמחשב וערוצי טלוויזיה רגילה של DTT, משחקי מחשב ומוסיקה CD ו-ipod. יש לי LCD פיליפס 37PFL8404H חדשה. שאלה קטנה נוספת - האם ה- Upscaling חשוב אם יש לי DVD שגם כן עושה upscale וגם הטלויזיה עם מנגנון עיבוד התמונה. כמה כבר צריך לשדרג את האות של הסרט? האם בשלב כלשהו זה יכול לפגוע באיכות מיותר מדי upscaling של מכשירים שונים?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
ה- UPSCALING ברסיברים כאלו הוא לא ממש המטרה ברכישה שלהם, אלא יותר לשמש כמרכזיה (עדיף בחיבורי HDMI). הימאהה מחייב רכישה של תחנת עגינה לאייפוד, תברר מה העלות שלה.
avatar
gfem10 1970-01-01 02:00:00
ביררתי עלות תחנת העגינה של ימאהה YDS-11 עולה כ- 550-600 ש"ח. יוצא כבר עלות די גבוהה, האם שווה להשקיע כל-כך הרבה יותר עבור הימאהה RX-V565 מאשר בהרבה פחות כסף את ההרמן קרדון AVR 255? אין דרך אחרת להשמיע את ה-iPod?
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
ניתן לחבר את ה iPod כמו כל נגן אחר גם דרך יציאות האוזניות שלו. במקרה זה יש הפסד בכך שאין אפשרות שליטה על ה iPod מהרסיבר.
avatar
gfem10 1970-01-01 02:00:00
כן, זה גם פתרון, אבל אם קונים מכשיר שעולה אלפי שקלים, אני מצפה שיהיה תאימות מלאה לאייפוד.
avatar
gfem10 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב, מצאתי שאפשר להזמין את התושבת לאייפוד של ימאהה מאמזון בסכום של כ-50$. זה יוצא הרבה יותר משתלם, אומנם ללא אחריות, אך לתושבת האחריות לא ממש משמעותית.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לא לכל מכשיר יש תאימות לאייפוד, אם זו התכונה שהכי חשובה לך, אז אין הרבה ברירות אלא לשלם יותר.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
יש לי מערכת סטריאו של יותר מכמה אלפי דולרים ואין לה כלל תמיכה ב iPod מה זה אומר על המערכת שלי ?
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
כן, זה גם פתרון, אבל אם קונים מכשיר שעולה אלפי שקלים, אני מצפה שיהיה תאימות מלאה לאייפוד. ובמשפט הזה הצלחת להראות שאפל הצליחה סופית. כל אחד מצפה לתאימות לIPOD שהוא מוצר אחד מתוך המיליארדים בעולם. סורי, עצוב לי נורא עכשיו. אפילו טיפה כואב פיזית. (N):((N)
avatar
ronenba 1970-01-01 02:00:00
הי, האם המכשיר כולל ZONE 2 ? לא הצלחתי לוודא זאת בפנל האחורי ... תודה.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
מתןך הרשת מצאתי מספר התיחסויות שאומרות Surround back amplifier channels configurable for use as second-zone amplification כך שהתשובה היא כן
avatar
שחר. 2009-04-11 02:07:01
אהלן, קניתי את ה-255 לפני כמה שבועות ואני מאוד מרוצה. דבר אחד קצת מפריע: בכל פעם שאני מעביר Source או מעביר ערוץ בממיר, נשמע מעיין "בום" קטן מהסאב(HKTS11), גם בווליום רגיל/נמוך, יש משהו שאפשר לעשות עם זה? שאלה 2: הקליטה של הרדיו לא כלכך טובה, יש איזה פטנט יותר טוב מלקנות אנטנת FM אחרת שהיא ממש ארוכה? אין לי איזה חיבור בקיר או משהו.. תודה.
avatar
אורי_ו 2009-04-11 02:35:52
תנסה לשנות בו רגישות. האם הסאב חדש?
avatar
שחר. 2009-04-11 02:41:51
חדש, קניתי אותו עם הרסיבר ביחד, איך משנים רגישות? ברסיבר?
avatar
אורי_ו 2009-04-11 02:47:01
האם לסאב יש כפתור : on/auto ?
avatar
שחר. 2009-05-11 02:21:25
לא :(
avatar
2010-09-12 13:01:25
קניתי כזה לפני חודש, מחובר לסט של וורפדיל 9.1 (כרגע רק עם נגן DVD) ונהנה מכל רגע. יש לי רסיבר של ארמן קרדון לא יודע איך לחבר אותו יש לי רמקולים של וורפידל איזה חוטים עלי לקנות?
avatar
שמואל 2010-09-12 13:11:10
רציתי לדעת איזה חוטים מומלץ לקנות והיכן לרמקולים של וורפידל שבנוסף אני לא מסתדר עם החיבור של הרסיבר של ארמן קרדון לכלל המערכות טלויזיה רמקולים וDVD אשמח לשמוע ולהשמיע 0578132853
avatar
carmi 2010-09-12 13:54:17
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הצבע לכתבה
4.67
הרשם לעדכוני האתר
Email: