חנויות
סטריאו סטאר פיוז רמקולים מוראל Morel Stereoscope סטריאוסקופ Soundquest מאסטרו אודיו אלגזי אניגמה קולנוע ביתי אודיו קלאב יורוקום פנסוניק אודיו פידליטי אודיו שופ - Audio Shop USBID אודיופריק
הוסף ל::

סטרימר - מדריך רכישת סטרימרים - מזרימי מדיה מהדור החדש | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

סטרימר - מדריך רכישת סטרימרים - מזרימי מדיה מהדור החדש

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סטרימר - סטרימרים - מזרימי מדיה בסלון סטרימר - סטרימרים - מזרימי מדיה בסלון

סטרימרים בעולם מתחדש: חשיפת הדור החדש של מזרימי מדיה: סטרימר דגם Nowcom NC 3500, סטרימר דגם Popcorn A-110, סטרימר מדגם Squeezebox Boom (וידאו).


עדכון: סקירת מזרימי מדיה (סטרימרים) - דגמי שנת 2009-2010

קישור נוסף: ביקורות / סקירות / חדשות ומדריכים בנושאי סטרימר

מה המשותף למצלמות וידאו וסטילס דיגיטליות, דיסקים של מוסיקה, סרטי DVD ואפילו Blu-ray ?, כולם למעשה שומרים או מנגנים קבצים דיגיטליים.


הכיוון ברור: העולם צועד לכיוון הדיגיטלי, הטכנולוגיה בשנים האחרונות, שהפכה את המידע שהיה שמור בעבר על תקליטים / קלטות אודיו או וידאו למידע דיגיטלי, פותחת בפנינו אפשרויות חדשות ומביאה לנוחות תפעול שלא היתה ידועה מעולם.

קבצים דיגיטליים אמרנו, אז למה לא להמציא מכשיר שידע לנגן את כולם בלחיצת כפתור בשלט הרחוק?

בעולם דיגיטלי, סטרימרים הופכים להיות פופולריים יותר ויותר, הם מספקים מענה לכמויות המדיה הגדולות אשר נצברות בכל בית: את סרטי ה- DVD, תקליטורי המוסיקה והתמונות הדיגיטליות ניתן להעביר אל הדיסק הקשיח (פנימי של סטרימר או של מחשב אישי) ואח"כ לנגנם מתוך מכשיר יחיד.

סטרימר, הוא למעשה נגן מדיה בתוספת יכולת ניגון של קבצים מרחוק, דרך רשת חוטית או אלחוטית.

המשתמשים המתקדמים ומאמצי הטכנולוגיה הראשונים, אלו שעסוקים רבות בהורדות סרטים וסדרות (חוקיים ופחות חוקיים) גילו כבר מזמן את המכשירים בקבוצה זו, אך בהדרגה, מגיע דבר הבשורה גם אל המשתמש הממוצע, זה שמבקש לעשות סדר בספריית המדיה שברשותו.

תסריט אפשרי לשימוש במזרים מדיה: נועם הקטן חוזר מהגן ומבקש להנות מסרטי ילדים, אמא מאזינה אחה"צ לשירים האהובים ושני בני הזוג מתיישבים מול הטלוויזיה לצפות באחד מסרטי הוידאו האהובים עליהם, כל זאת מתבצע במכשיר יחיד ומעוצב.


 כתבת וידאו: מה זה סטרימר


בשיתוף עם אתר Ynet, ערך: מישל דור, צילם: שי רוזנצוויג
 

ניתן למצוא סטרימרים שמיועדים לניגון אודיו בלבד או דגמים שמסוגלים לנגן מגוון גדול יותר של קבצי מדיה, מתאימים לשימושי קולנוע ביתי.

Squeezebox Boom

זוכרים את הרדיו טייפים הגדולים עם הווליום המפוצץ אותם היו החבר'ה בהארלם נושאים על הכתף?

ה- Squeezebox Boom של לוג'יטק מהווה למעשה את הגרסה המודרנית לרדיו טייפ: את קלטות הטייפ (קסטות), מחליף הכונן הקשיח של המחשב: לאחר שהורדתם אליו את ספריית הדיסקים, כל שנותר הוא לעבור תהליך התקנה קצר וה- BOOM מתחיל להשמיע צלילים דרך זוג רמקולים מובנים.
לא צריך יותר מכבל אחד עבור החשמל, כל השאר מבוצע באופן אלחוטי, כך שניתן לשמוע מוסיקה מכל פינה בבית כמעט.

ניתן להגיע לכל שיר באוסף וזאת במגוון דרכים כמו לפי שם הזמר, לקרוא ברשימה, לחיצה והשיר מתנגן מייד, בנוסף, מספק המכשיר אפשרות האזנה לכמות עצומה של תחנות רדיו אינטרנטיות.
ניתן להשתמש בבום גם כשעון מעורר וכך להתעורר עם המוסיקה האהובה.

סטרימרים לשימושי אודיו / וידאו - קולנוע ביתי

מי שמחפש סטרימר עם יכולות הצגת תמונות וניגון סרטים, ימצא מספר מכשירים מתאימים:

Popcorn Hour A-110 הוא מכשיר פשוט למראה, אך מתקדם טכנולוגית (כולל יציאת HDMI 1.3), הפופקורן כולל מקום לדיסק קשיח פנימי או חיבור לרשת חוטית, מסוגל לנגן מספר סוגים רב של קבצי וידאו כולל קבצי MKV ושאר ירקות (גם Blu-ray) עד לאיכות FULL HD הגבוהה ביותר, גם קבצי אודיו אפשר להשמיע ממנו, להציג תמונות מהמצלמה הדיגיטלית ואפילו לגלוש באינטרנט (בצורה מוגבלת).

סטרימר נוסף הוא ה- Ellion HMR 700, הוא אינו מסוגל לנגן קבצי בלורי או MKV כמו קודמו (קבצי HD אחרים מסוג TS דווקא כן), אבל לעומת זאת, הוא מעוצב יותר וכולל אפשרות להקליט תוכניות מהטלוויזיה לתוך הדיסק הפנימי או לדיסק או קי ואף יכולת עריכה של החומר המוקלט.

מזרים מדיה שלישי לחבורת הוידאו הוא  ה-Nowcom NC 3500 (שעדיין לא הושק באופן רשמי), כיאה למותג ישראלי, ממשק המכשיר הינו בעברית, מה שיקל על משתמשים רבים.

גם ה- NC3500 מסוגל לנגן מגוון קבצי וידאו HD (בדומה לפופקורן), בנוסף לממשק העברי, תכונה מעניינת נוספת היא, בפעם הראשונה בסטרימר, המצאותן של שתי אנטנות WIFI בתקן N אשר מאפשרות לנגן באופן אלחוטי קבצי וידאו באבחנה גבוהה מכל מחשב אחר בבית.


Logitech Squeezebox Boom | Popcorn Hour A-110 | Nowcom NC3500 | Ellion HMR 700

בארץ קיימים דגמי מכשירים נוספים כמו ה- TVIX 6500 (שהחל מחודש אוקטובר יוכל להציג גם תפריטי Blu-ray מלאים) ומזרימי מדיה זולים יותר, שאינם תומכים בוידאו HD, כמו מתוצרת חברת D-Link.


טווח המחירים של הדגמים הנ"ל עומד על 1,500 ₪ - 2,500 ₪, מה שמציב את הסטרימרים אל מול אופצית רכישת מחשב מדיה סנטר.
ואכן, ניתן להגיע לתוצאה דומה בעזרת מחשב שמתחבר לטלוויזיה בסלון, אולם, ברוב המקרים, סטרימר יהיה שקט יותר (ללא מאווררים רועשים), קטן, אסטטי וגם פשוט להפעלה.
מחשב דורש בנוסף גם התעסקות עם תוכנות וקינפוגים שונים, מה שלא מתאים לכל משתמש, מנגד, יכולות השדרוג של מחשב HTPC גדולות יותר בהשוואה לסטרימר שמגיע כקופסא סגורה.
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (64 תגובות פורסמו):

oferT on 12/09/08 14:03:00
בדיוק הכתבה/נושא שחיפשתי. (Y)
oren6666 on 12/09/08 20:03:20
הייתי לוקח את הפופקורן נראה אחלה, רק חבל שהממשק שלו משעמם.
oferT on 13/09/08 10:09:06
ראשית אני מחפש מכשיר סטרימר {אחרי מסך 50" משובח איך אפשר שלא} שיהיה מסוגל לנגן גם סרטים/בלוריי/ קבצי וידאו/תמונות וכ'ד אבל שתהיה לו אפשרות להקליט {אפשרות שנחוצה לי בהקלטה מיס} 1 אני מבין שהפופקורן הכי מומלץ? אבל אין לו יכולות הקלטה. 2 Ellion יש לו אפשרות להקלטה {כמה נפח יש לו בדיסק הפנימי?אפשר להרחיב?} אבל לו מנגן קבצי בלורי ולא MKV -מה זה בכלל? :מבולבל: 3 מה לגבי TVIX6500 -בהנחה שאנחנו מדברים על הדגם החדש. יש לו אפשרות להקלטה? או כל אפשרות שונה/אחרת שיכולה לענות על הדברים שהצגתי בלי קשר למחיר. אשמח לכל הערה/הארה/תגובה לשאלות שהצגתי. {אם זה לא מסובך מידי :)}
liorkoren on 13/09/08 11:39:18
נכון להיום, רק ה- Ellion מאפשר להקליט (גם לא ה- Tvix ), אבל הוא לא מאפשר לנגן קבצי בלוריי, נפח הדיסק תלוי בדיסק הקשיח שתתקין לו. MKV כיום זו צורה נפוצה בה מגיעים קבצי HD שהומרו מ Bluray , לכן, מי שמנת הצפיה שלו כוללת בעיקר קבצי HD יצטרך נגן מדיה מתאים. נכון להיום, פופקורן הוא הסטרימר שמתמודד עם המגוון הרחב יותר של סוגי קבצים (עמדת ההובלה משתנה מדי פעם חודשים, בתלוי בעדכוני קושחה שהחברות מוציאות), מאתמול, הוא גם היחיד שיודע להוציא (דגם A110) את פורמטי אודיו HD החדשים דרך HDMI
oferT on 13/09/08 11:50:00
תודה ליאור. קיבלתי גם הדרכה מחבר יקר כאן בפורום איך לנהוג,תודה גם לך.
oren6666 on 13/09/08 12:32:11
ליאור, לא ממש הבנתי איך הפופקורן עובד. יש לו כונן קשיח אבל אין אפשרות הקלטה ובהנחה שהמחשב נמצא במרחק של משהו כמו 8-12 מטרים ממסך הטלוויזיה בחיבור הרשת החוטי לדעתי האיכות תיפגע הרבה. אז איך הסטרימר בכל זאת מתפקד, מה תפקיד הכונן הקשיח אם אין אפשרות הקלטה, מה הדרך להעביר לשם סרטים ואיך בדיוק הסטרימר אמור להחליף מחשב htpc סלוני אם האיכות ירודה בהרבה בגלל המרחק של מסך הטלוויזיה למחשב?
liorkoren on 13/09/08 12:39:24
ראשית, אין שום בעיה לנגן תכנים דרך הרשת החוטית ממחשב שנמצא במרחק שציינת, אין כל ירידה באיכות. ניתן להשתמש בכונן הקשיח כאשר אין אפשרות להתחבר ברשת מחשבים, אז מעבירים את כל הקבצים מהמחשב לסטרימר דרך USB PC ואח"כ מנגנים אותם ישירות מהקשיח. בנוסף, כאשר מותקן ב- פופקורן דיסק קשיח, הוא יכול לתפקד כשרת ביטורנט עצמאי (הקבצים יורדים אליו ישירות מהאינטרנט), או כשרת NAS / FTP
on 13/09/08 13:18:58
איפה קונים את popcorn A110 בארץ וכמה הוא עולה?
oren6666 on 13/09/08 13:35:16
ראשית, אין שום בעיה לנגן תכנים דרך הרשת החוטית ממחשב שנמצא במרחק שציינת, אין כל ירידה באיכות. אופס, אחרי מדידה המרחק הוא כ-15-16 מטר...עדיין לא תהייה ירידה באיכות? בנוסף, כאשר מותקן ב- פופקורן דיסק קשיח, הוא יכול לתפקד כשרת ביטורנט עצמאי (הקבצים יורדים אליו ישירות מהאינטרנט), או כשרת NAS / FTP זו נשמעת אופציה כבר טובה יותר, בלי להסתבך עם חוטים מתחת לרצפה או בקירות. השאלה היא האם אפשר להוריד אימיול לסטרימר ואיך הבקרה וההורדה של הקבצים נעשית אם אני לא מחבר אותו לרשת, יש צורך באינטרנט בשביל להוריד סרטים. ..?
liorkoren on 13/09/08 13:37:15
אימיול לא אפשר, רק ביטורנט כרגע הסטרימר צריך להיות מחובר לשם כך לאינטרנט דרך ראוטר (לא צריך מחשב).
oren6666 on 13/09/08 13:41:57
אוקי תודה, ערכתי את ההודעה, במרחק של 15-16 מטר גם לא תהייה ירידה באיכות? ואיזה כבל צריך בשביל לחבר את הסטרימר למחשב? באיזה אופן אתה מציע לעשות זאת כדי להסתיר את הכבלים?
carmi on 13/09/08 13:43:45
קו אינטרנט של 15-16 מטר לא צריך להיות בעיה - ביחוד כאשר מספר המחשבים ברשת זו הוא קטן (2 - המחשב והסטרימר)
liorkoren on 13/09/08 14:17:05
כבל רשת תקני של CAT 5E או CAT 6 איך להסתיר את הכבלים? הכי טוב אם אפשר היה להשחיל את הכבלים בקיר (למשל במקביל לקוי הטלפון), זה תלוי בתשתית בבית אצלך. אפשרות שניה היא להעביר את הכבלים חיצונית, בצמוד לפאנלים של הרצפה.
oren6666 on 13/09/08 14:40:05
אה אוקי נשמע טוב, כרמי הרשת היא בעלת 4 מחשבים (3 מחשבים + סטרימר) זה עדיין לא יהווה בעיה?
carmi on 14/09/08 10:16:16
צורת עבודה של רשת מקומית שיש היום בבית (הסבר בגדול): כל מחשב פונה לרשת לצורך כתיבה ולאחר מכן בודק שהאות על הרשת זהה למה שהוא כתב - כדי לבדוק אם באותו זמן בדיוק מחשב אחר לא כתב גם לרשת. אם האות שונה ממה שנכתב (יש "התנגשות" בשידור של מחשבים) כל מחשב ממתין פרק זמן אקראי וחוזר על התהליך עד לקבלת שידור ללא "התנגשויות" ממחשבים אחרים. ברשת שבה יש הרבה מחשבים (4 או 5 זה בכלל לא הרבה) או שיש מספר מחשבים שכותבים רבות לרשת קצב השיודר נפגע (בגלל "התנגשות" וההמתנה לשידור חוזר). אם יש לך על אותה רשת מקומית מחשב שמוריד מהרשת קובץ גדול ומחשב נוסף עובד מול סטרימר - גם השיודר נפגע (בגלל "התנגשות" וההמתנה לשידור חוזר). במקרה זה ניתן לפתור את הבעיה ע"י חלוקה למספר רשתות - אבל זה כבר סיפור אחר.
on 14/09/08 11:12:58
ההבדל בין 1500 שקלים ל2500 הוא עצום. אתם יכולים לשים תג מחיר לדגמים המוצגים בבקשה?
אוריה on 15/09/08 08:58:57
היי ליאור אני חושב לכת על פופקורן ולהציבו בסלון. היכן ניתן לראות את המכשיר ולקנות אותו ? אם אני רוצה להתקין בו דיסק קשיח האם אני עושה זאת לבד בבית או אצל מתקין מסויים? כמה עולה דיסק כזה ואיזה סוג מומלץ ? בכדי להוריד תכנים של טורנט ישירות מה כדאי ראוטר WI-FI או חיבור קווי רגיל ? בברכה, אוריה
gal75 on 15/09/08 10:05:30
שלום לכולם, ניתן לראות התרשמות שלי מהמכשיר כאן: http://www.dtown.co.il/forum/showthread.php?t=2199 גל
on 05/10/08 14:28:19
איך הסטרימרים מתמודדים עם קבצי SRT ?
liorkoren on 05/10/08 22:16:14
חלקם, כגון פופקורן ו- NC 3500 מסתדרים מצויין עם SRT.
inbar_sas on 24/11/08 17:57:06
היכן ניתן לרכוש בארץ את הסטרימרים המצויינים בכתבה? במיוחד את ה-nc 3500? ומה מחירם בשוק?
oferT on 24/11/08 18:22:05
את Squeezebox אתה רוכש דרך בזק. Popcorn קיים בכל הרשת.{ מכרזים חנויות וכד'} לגבי nc 3500? לפי הכתבה של ליאור עדיין לא הושק כאן.
inbar_sas on 25/11/08 08:43:57
לאיזה סטרימרים יש ממשק בעברית?
liorkoren on 25/11/08 09:08:16
הממשק של פופקורן A110 עדיין באנגלית, אבל הוא פשוט מאוד (אין יותר מדי מה לתרגם...).
amit145 on 04/12/08 13:57:02
האם רק ה NOW COM NC3500 שתומך ב WIFI בקצב N יכול להעביר סרטי בלו ריי ו HD ממחשב מרוחק דרך רשת אלחוטית בצורה טובה? מה לגבי שאר הסטרימרים,הפופקורן,HDX1000,Kaiboer K100 וכו... השאלה מתייחסת רק לגבי יכולת העברת תכני HD כבדים דרך הרשת האלחוטית הרגילה (WIFI 802.11B/G) בצורה חלקה ללא גמגומים ולא לגבי העברה מכונן קשיח נייד. תודה.
liorkoren on 04/12/08 14:11:44
אכן כן. עבור פופקורן A110 וגם HDX 1000 ניתן להוסיף דונגל 802.11n חיצוני דרך USB
רדנקו on 04/12/08 19:51:16
שלום לכולם. אני מנצל את השרשור לשאלה שלי: אני זוכר שבסקוויזבוקס הישן היה מסך על השלט/משדר. האם בסקוויזבוקס הזה זה לא קיים? האם זה בגלל שרואים את התפריטים על מסך הטלביזיה? אם זה המצב, האם יש סטרימר שמנגן כם וידאו אבל יש לו תצוגה לא רק על מסך הטלביזיה (למקרה שאני רוצה לשמוע מוזיקה בלי מסך טלביזיה דלוק מולי)? ושאלה שלישית - האם חייבים רשת ביתית של בזק? או שיש אופציה אחרת? מה עם רשת WIFI שאני מתחבר אליה (לא שלי)? תודה מראש.
liorkoren on 04/12/08 20:26:08
רק ב- Logitech Squeezebox Duet יש מסך LCD בשלט. זה דגם חדש שיצא לאחר SB3. אני לא מכיר עדיין סטרימר שמנגן וידאו עם שלט כזה, זה ניתן ליישום עם שלטי מדיה סנטר או למשל פרונטו 9200, מה שדורש מחשב. הרשת לא קשורה דווקא לבזק, כל רשת WIFI פתוחה יכולה להתאים (רק זכור שוידאו HD מחייב רשת WIFI N).
רדנקו on 04/12/08 21:11:58
אני עדיין לא ב-HD ומבחינתי כרגע המוזיקה זה העיקר והוידאו הוא בונוס שחבל לי לוותר עליו. אם אני מבין נכון גם בסקוויז בוקס הקודם יש מסך תצוגה, רק שהוא לא על השלט, לא?
רדנקו on 04/12/08 21:14:04
ליאור - כשאמרת שזה דורש מחשב אני מניח שהתכונת למדיה סנטר ולא לפרונטו, נכון? ואתה יכול להסביר לי אולי איך עושים שימוש בפרונטו לצורך הזה? למשל עם ה-WD החדש?
davidler on 04/12/08 21:36:44
שלום רב. כתבה מעניינת בדיוק בזמן שאני מחפש media center שאלתי היא מה ההבדל בין TVIX 6500 ל-POPCORN HOUR A110 כמוכן שמתי לב למכשיר מזרים מדיה הבא:Linksys Media Center Extender - DMA2100 האם תכונותיו זהות למזרימי מדיה שהוזכרו בכתבה? תודה
liorkoren on 04/12/08 21:37:40
אני עדיין לא ב-HD ומבחינתי כרגע המוזיקה זה העיקר והוידאו הוא בונוס שחבל לי לוותר עליו. אם אני מבין נכון גם בסקוויז בוקס הקודם יש מסך תצוגה, רק שהוא לא על השלט, לא? אכן, ל- Squeezebox 3 יש מסך טקסט על המכשיר עצמו, היום הוא נקרא דגם Classic Squeezebox
liorkoren on 04/12/08 21:47:55
ליאור - כשאמרת שזה דורש מחשב אני מניח שהתכונת למדיה סנטר ולא לפרונטו, נכון? ואתה יכול להסביר לי אולי איך עושים שימוש בפרונטו לצורך הזה? למשל עם ה-WD החדש? גם הפרונטו דורש מחשב, ממנו הוא מציג את הקבצים. שלום רב. כתבה מעניינת בדיוק בזמן שאני מחפש media center שאלתי היא מה ההבדל בין TVIX 6500 ל-POPCORN HOUR A110 כמוכן שמתי לב למכשיר מזרים מדיה הבא: Linksys Media Center Extender - DMA2100 האם תכונותיו זהות למזרימי מדיה שהוזכרו בכתבה? תודה שני המכשירים דומים בתכונותיהם, ה- TVIX יקר ומעוצב יותר, כולל גם צג מידע קדמי אולם אינו תומך בכתוביות SRT בעברית (תומך ב- SUB שמצריך תהליך הטמעה קצר לפני שימוש). ה- Linksys נראה פחות מתקדם, אינו תומך ב- MKV וגם לא ידועה תמיכה בעברית.
davidler on 04/12/08 22:11:11
האם ישנו מכשיר שיש לו את היתרונות של :POPCORN ובנוסף יכולת מוטמעת של קליטת WI FI וטיונר פנימי לצורך הקלטה של שידורי טלויזיה ?ואם לא האם ישנו צפי למכשיר התומך באפשרויות אלו? תודה על התגובה המהירה
liorkoren on 04/12/08 23:23:23
בינתיים, הסטרימר היחיד שמקליט הוא ELLION 700 אבל אין לו WIFI
leeor on 08/12/08 02:07:15
האם popcorn A-110 מאפשר לשמוע רדיו מהאינטרנט (אני נמצא בחו"ל ומעונין לשמוע רדיו מישראל דרך האיטרנט)?
liorkoren on 08/12/08 02:34:53
מאפשר לשמוע תחנות כמו Live365 Radio, iPodcast, Radiobox, ABC News, BBC Podcast, CNN News , Indiefeed, Jamendo לא ניסיתי רדיו ישראלי.
reuthh on 04/09/09 11:44:36
אהלן אני קניתי את הסטרימר פופקורן 110A ויש לי כמה שאלות. 1. האם הוא קורא קבצים מאוחדים? משמע שהיו פעם כמה חלקים והפכתי אותם לחלק 1? 2. האם יש תוכנה שמאחדת קבצי HD לחלק 1?
liorkoren on 04/09/09 12:57:08
תתחדש, השאלה היא מה פורמט הקובץ המאוחד. 2. על איזה קבצי HD אתה מדבר?
reuthh on 04/09/09 14:46:23
תודה! אבל אני בת חח כל החלקים הם קבצי MKV . נשאל הפוך, האם יש קבצים מאוחדים שהוא לא קורא? 2. MKV
m3c on 11/10/09 23:20:36
אפשר להבין בפשטות מה עושה הסטרימר שלא עושה מחשב אישי פשוט עם חיבור מתאים לטלביזיה ? תודה.
liorkoren on 12/10/09 00:09:54
הוא עושה מה שהוא עושה, אבל בשקט מוחלט, ללא מאווררים רועשים, במידת גוף קטנה, עם שלט רחוק וממשק ידידותי, ללא הצורך בהתקנות של תוכנות / קודקים וכו'.
reuthh on 15/10/09 10:48:32
שלום רציתי לדעת יש לי סטרימר(פופוקורן 110A) בקומה למטה ליד הטלוויזיה והראוטר שלי למעלה ליד המחשב. האם אפשר להעביר קבצים דרך הראוטר? אם כן כיצד?
liorkoren on 15/10/09 11:06:38
לשם זה, יש לרכוש קודם דונגל אלחוטי שמתחבר דרך USB לסטרימר, כמו כן, תצטרכי להתקין את אפליקציות NMT על המכשיר: זה יאלץ אותך לפרמט את הכונן בתוכו ואז להתקין את האפליקציות שיפתחו בפניך אפשרויות כמו שרת FTP / SAMBA ועוד שיאפשרו להעביר קבצים בין מחשבים ברשת למכשיר. כמובן, יש לבדוק את איכות הקליטה בין ה פופקורן והראוטר ואם מדובר בראוטר מסוג WIFI G, אז גם מהירות העברת הקבצים תהיה איטית למדי.
reuthh on 15/10/09 12:46:00
נשמע מסובך לא? שווה לעשות את זה או פשוט יותר לנייד אותו למחשב? איפה קונים דונגל כזה? וכמה הוא עולה?
reuthh on 15/10/09 12:54:31
זה נראה לי מה שיש לי בבית. זה טוב? [url=http://www.dlink.ru/il/products/2/243.html][url]http://www.dlink.ru/il/products/2/243.html
liorkoren on 15/10/09 13:34:30
זה תקן G המיושן יותר.
reuthh on 15/10/09 17:30:37
איפה אני קונה דונגל אלחוטי?
reuthh on 16/10/09 01:23:52
וחוץ משם? חח
liorkoren on 16/10/09 15:10:06
תבררי איתם http://www.7pc.co.il/
guyroth on 17/10/09 10:38:24
לגבי המרחק בכבל רשת- המידע עובר באופן דיגיטלי. בהעברה דיגיטלית אין אף פעם בעיה של ירידה באיכות. יכולה להיות בעיה של ירידה בקצב ההעברה אבל לא באיכות המידע.
liorkoren on 17/10/09 18:29:56
בוודאי שיש בעיה גם "בהעברה דיגיטלית", לא רק באנלוגי. מצטט מהמדריך שלנו לגבי HDMI (שגם הוא חיבור שמעביר מידע דיגיטלי): אות אנלוגי מונחת ומתעוות לאורך הכבל המעביר אותו ובשל כך אנו מבחינים בירידה באיכות התמונה המתקבלת כתלות באורך הכבל שבשימוש (בהנחה שכל המבדיל בין שני כבלים הוא רק אורכם). אות דיגיטאלי גם הוא מונחת ומתעוות בכבל המעביר אותו, אולם כל עוד המסך יצליח לקרוא מתוך האות המגיע אליו את רמות המתח המקבילות ל-"0", ל-"1" ויצליח לחלץ ממנו את שעון המערכת – לא נראה שום הבדל באיכות התמונה, ללא תלות באורך הכבל. כאשר הכבל יגיע לאורך כזה בו ההנחתה תעוות את האות במידה כזו שהמסך לא יצליח לפענח את רמות המתחים והשעון – לא נראה כל תמונה. במציאות, קיים טווח של מספר עשרות סנטימטרים של אורך כבל בהם המסך יחשוב שהוא מצליח לפענח תמונה אולם אנחנו נראה הפרעות שונות. לדוגמה – עד אורך כבל של עשרה מטרים תמונה נקייה, בין עשרה מטרים לעשרה מטרים וחצי תמונה עם הפרעות ומעבר לכך – שום דבר.המקור: כל מה שרצית לדעת על HDMI
guyroth on 17/10/09 20:46:42
אולם כל עוד המסך יצליח לקרוא מתוך האות המגיע אליו את רמות המתח המקבילות ל-"0", ל-"1" ויצליח לחלץ ממנו את שעון המערכת – לא נראה שום הבדל באיכות התמונה - לזה התכוונתי אם הגורם המקבל לא יצליח לקבל את "חבילות המידע" בשלב ראשון הם ישלחו שוב על מנת לנסות להתגבר על ההפרעה- מה שיגרום להאטה בקצב העברת הנתונים (זאת לפחות בפרוטוקול IP) ובהמשך כלומר מאורך כבל מסוים ומעלה המכשיר המקבל פשוט לא יעבור את סף הקליטה ולא תתקבל תמונה כלל.
liorkoren on 17/10/09 23:44:51
במאמר מוסבר כי במרחק שקרוב למרחק המקסימלי "טווח של עשרות סנטימטרים", כן יש הפרעות בתמונה, עד להפסקה מוחלטת של האות. במקרה הזה, איכות הכבל (איכות המוליכים / עובי וכו') משפיעים על המרחק המקסימלי בו יכול לעבור המידע באופן תקין.
zoro21 on 06/12/09 03:52:35
שלום,ברצוני לקנות את המכשיר אבל יש לי כמה שאלות לפני הכל 1-יש לי רשת רגילה (רשת חוטית) והחיבור היחיד לרשת תפוס...מה לעשות אז לקנות כרטיס רשת חדש או שיש איזה מפצל או משהו כזה? 2-נגיד שאני מחבר את המכשיר לרשת אז אני יצטרך תוכנה או שפשוט להעביר קבצים לקונן המשותף? תודה מראש על העזרה!!
liorkoren on 06/12/09 09:47:17
1. הכי טוב לרכוש ראוטר שיחבר את כל המכשירים ברשת לאינטרנט. 2. יש כמה אפשרויות, אבל הפשוטה בינהן היא אכן להעביר קבצים לספריה משותפת ברשת.
zoro21 on 06/12/09 16:41:26
לצערי קנית ראוטר לא עומדת על הפרק לצערי - כי אנחנו מקבלים אינטרנט בחינם מחברה השאלה היא אם כרטיס רשת נוסף יהיה תחליף ראוי או לא?
liorkoren on 06/12/09 18:27:23
אין קשר בין ראוטר לאינטרנט. ראוטר מתחבר למודם ואז מחלק את הרשת בין כל המכשירים. זה יעלה לך כמו כרטיס רשת ויתן לך הרבה יותר אפשרויות.
zoro21 on 06/12/09 20:36:04
שאלה אחרונה האם רכזת רשת כמו http://www.skypc.co.il/Product.asp?Pid=99360-100-08&Cat2Cat1ID=23&Cat2ID=0&aff=Kama&lang=he תספק את חיבור בין המחשב למחשיר או שיותר פשוט לקנות ראוטר. ותודה על העזרה!
liorkoren on 06/12/09 20:46:04
אתה צריך ראוטר שידע להתחבר למודם ולשתף את כל המכשירים ברשת.
zoro21 on 07/12/09 07:10:45
יש איזה שהוא ראוטר שאתה יודע שבוודאות יתאים לי?בבקשה תביא לי קישור כי אני רוצה להזמין כבר את הכל...
liorkoren on 07/12/09 11:36:41
כל ראוטר רגיל יתאים לך.
enigma20 on 31/03/10 09:22:59
איזה סיקור לפנים! וידאו סטרימינג
הוספת תגובה בפורום

כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הצבע לכתבה
4.21
הרשם לעדכוני האתר
Email: