חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

GPS - כיצד בוחרים מכשיר ניווט | סמארטפונים & טאבלטים | מדריכים | ראשי

GPS - כיצד בוחרים מכשיר ניווט

גודל אות: Decrease font Enlarge font
GPS - כיצד למצוא את המכשיר המתאים GPS - כיצד למצוא את המכשיר המתאים

אספנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לרכוש את מערכת ניווט GPS הטובה ביותר בתקציב שהגדרתם לעצמכם. מישל וכרמי בודקים זאת בנסיעת מבחן (וידאו).

בחירת מכשיר ניווט הפכה להיות עסק לא פשוט בזכות היצע המכשירים הגדול הזמין כיום בישראל.
מכשירי הניווט מתחלקים לשתי קבוצות, מערכות הניווט המשתמשות במחשבי כף יד וסמארטפונים ומערכות הניווט הייעודיות (PND). צרכנים המעוניינים לרכוש מערכת ניווט צריכים לבחון היטב מספר פרמטרים שיעשו את ההבדל בין מכשיר עם בעיות אפשריות כדוגמת סאונד חלש בהוראות קוליות או תצוגה לא ברורה באור שמש ישיר ברכב. אספנו עבורכם מספר פרמטרים וטיפים חשובים שצריך לשים לב בטרם הרכישה.


 כתבת וידאו: בחירת מכשיר GPS

בשיתוף עם אתר Ynet, ערך: מישל דור, צילם: אוהד אבידן קינר

שמע להוראות ניווט ה- GPS
ברוב מכשירי הניווט הרמקול נמצא מאחור זאת כדי לחסוך בגודל הפיזי של המכשיר. נקודה זו לא צריכה להפריע כל עוד הרמקול נשמע היטב ולא צורם כאשר מגבירים את העוצמה שלו. מכשירי הניווט היום מאפשרים לנגן גם כן קבצי מולטימדיה, אבל אל תצפו למצוא כאן רמקול עם איכות מעולה לכך. מה שכן מומלץ לבדוק שיש למכשיר GPS יציאת אודיו סטנדרטית של 3.5 מ"מ  לאפשר חיבור לאוזניות או למקור שמע אחר.

לחצנים

בדרך כלל כפתור ההפעלה כיבוי ממוקם בראש המכשיר וכאשר המכשיר מוצמד לשמשה במכונית ויש למצוא אותו בעזרת מישוש – מומלץ לבדוק שאתם מצליחים לעשות זאת בקלות.
(יהיה זה מתסכל להוציא את המכשיר מהמקום שלו רק לצורך הפעלה או כיבוי).
לחצני גישה נוספים לשליטה על עוצמת השמע או/ ו פעולות אחרות יתקבלו בברכה, אבל ברוב המכשירים לא תמצאו כאלו.

מסך
בחירת היעד ומסלול הניווט מוצגים על המסך לכן עליו להיות ברור וקל לראות אותו בתוך המכונית. היום הגדול הסטנדרטי הינו 4.3'' וכמובן שיש בשוק גם מכשירים עם מסכים קטנים וגדולים יותר. כאשר המסך קטן יותר גם המכשיר קטן יותר וקל לקחת אותו איתנו במקרה של ניווט רגלי, מצד שני ברור שבמסך גדול יותר רואים יותר טוב.
חשוב לבדוק נושא השתקפויות בשמש ישירה ועקיפה, גם ברכב, מסך שסובל מהשתקפויות מתאורה עקיפה יפגום בחווית הניווט והשימוש. נושא השתקפויות בשמש ישירה חשוב במיוחד כאשר אתם לוקחים את המכשיר לצורכי ניווט רגלי.

מסך ראשי
רוב הפעולות המכשיר מתבצעות בעזרת מסך המגע כאשר הכלי שלנו לכך הן האצבעות – רוב המסכים היום בעלי מסכי מגע טובים. חשוב להבין שהפעלת המכשיר ברכב הינה בסביבה יחסית צפופה ולפעמים אנחנו עושים זאת גם בזמן נסיעה (למרות שזה לא חוקי),  כך שעדיף שהמסך הראשי יהיה עם מספר קטן של  איקונים וגם מומלץ שהיו גדולים ונוחים להצבעה והפעלה.

ממשק יעודי
לפעמים, מגיע המכשיר עם ממשק מקורי בנוסף לתוכנת הניווט, האם זה חיסרון או יתרון? שימושיות וידידותיות יכולים בהחלט לעזור לתפעול, אך ממשק מסובך וצפוף מדי, יפגום בחווית המשתמש.

זרוע למכשיר GPS
הזרוע מקבעת את המכשיר על השמשה הקדמית ברכב והיא צריכה באמת  לעשות זאת, כלומר לקבע את המכשיר ללא רעידות בזמן הנסיעה. היא גם צריכה לאפשר חיבור יציב לשמשה כך שלא תיפול בזמן עצירה חזקה. מומלץ גם לבדוק שיהיה ניתן לחבר ולפרק את הזרוע בקלות, היות ולפעמים יש צורך להוריד את הזרוע.
טיפ: כאשר הרכב חונה בחניון גדול ושומם (לדוגמא בחניון של גן אירועים) כדי לפרק את הזרוע ומומלץ גם לנגב בטישו את הסימן של גומי על השמשה – אחרי הכול את המכשיר אנחנו שומרים לעיתים בתא הכפפות ולא נרצה לרמוז לגנב על המצאותו ברכב.

זיכרון
ממשק לכרטיס הזיכרון המומלץ הינו SD או יותר נכון ה SDHC שהינו התקן ה- SD שתומך בנפח זיכרון גדול High Capacity)). תקן ה- SD הינו הפופולארי ביותר ורוב הציוד עובד עם תקן זה, רוב המצלמות וטלפונים, אם ברשותכם כרטיס זיכרון קטן יותר פיזית בדרך כלל הוא מגיע עם מתאם ל- SD.

כבלים

חיבור לטעינה ולעברת נתונים המומלץ הינו Mini USB  בתקן 2.0 אשר מאפשר מעבר נתונים מהיר, ממשק זה בדרך כלל גם נמצא במצלמות סטילס דיגיטליות וכמו כן גם ברוב הנגנים ובחלק מטלפונים הסלולאריים, כך שניתן להשתמש בקלות בכבל חלופי שסביר שיהיה בנמצא. ברוב המכשירים חיבור לכבל זה הינו בצד זה נוח לשימוש אבל נראה פחות אסטטי בעוד שחיבור מאחור (או מלמטה) נראה יותר טוב אבל יהיה פחות נוח וקל לחבר ולנתק אותו כשהמכשיר מותקן ברכב.מעבד מהיר ועצבני
היות ותוכנות הניווט מציגה גרפיקה ברמה גבוהה ובנוסף למכשיר יש יכולות לשמש כנגן מולטימדיה לכן מעבד חזק ומהיר כדי לתמוך בכך. נכון שיש גורמים נוספים פרט למעבד שמשפיעים על הביצועים של המכשיר. כך שבנוסף למעבד במהירות של לפחות Mhz 300 (ומהיר יותר טוב יותר), מומלץ להפעיל את המכשיר בחנות ולראות שהתגובות שלו מספקות את הצרכים שלנו.

מקלט GPS זריז ויציב

פעולת זיהוי מיקום בפעם ראשונה (במקרה בו שהמכשיר היה מכובה מספר ימים, או בעת הפעלה ראשונה במדינה אחרת) בדרך כלל לוקחת יותר זמן מפעולה רגילה ויכולה לקחת גם מספר דקות. חשוב שזמן זה יהיה קצר – אחרת אנחנו יכולים למצוא את עצמנו במכונית שכורה בחו"ל ממתינים זמן ארוך לאות בכדי לדעת לאיזה כיוון להתחיל לנסוע.  כמו כן חשוב שהאות יהיה גם יציב לאורך זמן ולא יתנתק בזמן הנסיעה.

ניווט ומפות עבור מכשירי GPS
ישנן מספר תוכנות ניווט בארץ עבור מכשירי GPS, בינהם תמצאו את IGO הפופולרית, דסטינטור וגם GPS2GO.
המכשיר אותו תבחרו מגיע עם אחת מהן, מומלץ לבדוק שהתוכנה מספקת לכם תמונה ברורה כזו שיהיה נוח לכם להבין את המסלול במבט קצר בזמן נסיעה. חשוב שגם יהיה קל להפעיל אותה למציאת היעד. נכון להיום המפות בהן משתמשות התוכנות בארץ הן של חברת מפה ולכן בסיס הנתונים אמור להיות זהה. בעתיד יכול להיות שבסיס הנתונים יהיה של חברות אחרות ויהיה צריך לבדוק כי הוא מדוייק ומספק את כל נקודות העניין החשובות.

רוב התוכנות מאפשרות לרכוש מפות גם עבור ניווט בחו"ל לכן צריך לבדוק את האופציה עבור המכשיר המסוים שאתם בודקים.סוללה
סוללת המכשיר בדרך כלל לא ניתנות להחלפה רוב זמן הניווט המכשיר מחובר לשקע המצת ברכב, כך שגם סוללה חלשה אינה משפיע על ניווט רכוב. במצב זה המכשיר יעבוד בצורה זו גם שהסוללה חלשה, מה שחשוב שכאשר הסוללה מתרוקנת המכשיר לא יאבד את המידע ששמור בו, וכיום רוב המכשירים מאפשרים זאת.

מולטימדיה ותוספות
מכשירים רבים מאפשרים לנגן סוגי קבצים שונים של מוזיקה וסרטים, זה יכול לעזור להעסיק את הקטנים בזמן הנסיעה – בזמן בו המכשיר אינו נמצא בזמן ניווט פעיל.
לפעמים מכשיר מספק גם ממשק Bluetooth ונראה שיכול לשמש גם כדיבורית לנייד – בדרך כלל מכשירים אלו לא מצוידים במעבד קול לצורך ביטול הד וסינון רעשים וגם ממשק המשתמש של דיבורית זו אינו ברמה גבוהה ולא נוח לשימוש. כך שכדיבורית המכשירים האלו יהיו בדרך כלל פחות מוצלחים בהשוואה לדיבורית יעודית.איכות ושרות - מאחורי ה- GPS
חשוב לדעת מי ה"אבא" שלו של המכשיר שמטייל עימנו בדרכים ומי החברה שמעניקה לו שירות ותמיכה. יש לבדוק היטב את נסיונה של החברה שמשווקת את המכשיר בתחום הספציפי של הניווט, יש חברות שמיבאות מוצר בודד ורמת השירות והאחריות של המוצר עשויה להיות בהתאם.
לא פחות חשוב לדעת לכמה זמן ניתנת אחריות על המכשיר והיכן תוכלו לממש אותה במידת הצורך - במקרים מסויימים יכול להיות שמדובר בתחנת שירות רחוקה ממקום מגוריכם.

סיכום - בדוק את מכשיר הניווט GPS בחנות
טיפ אחרון וחשוב הוא לרכוש את מערכת הניווט רק לאחר בחינה בפועל של המכשיר בחנות, תוך שאתם בודקים את כל הנקודות שהעלינו בכתבה.
גם אם בחרתם לרכוש את המכשיר במחיר אטרקטיבי באינטרנט - אל תוותרו על בדיקת המכשיר במו ידיכם בחנות.

קישור: סקירות מכשירים וכתבות נוספות בנושא GPS
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (23 תגובות פורסמו):

avatar
Avi 1970-01-01 02:00:00
איפה ליאור כשצריכים אותו (lol)
avatar
2009-03-12 22:07:20
צריכה המלצות ל- GPS, להלן הציפיות מהמכשיר.... מחפשת המלצות למכשיר GPS MIO מטו (כלומר לא צריך MP3 וכל מיני). שיהיה אפשר לעדכן מפות דרך האיטרנט שהמכשיר יחשב את המסלול הקצר ביותר והמהיר ביותר (בהתחשב בעומסי תנועה), שימצא מסלול מהר מסך נח וושמע טוב תוכנה לא מסובכת להפעלה מחיר עד 1000/1200 ש"ח. יש המלצות ??? אגב - זו מתנה לבעל....
avatar
2009-04-12 16:28:57
התקנת IGO על מכשיר TOMTOM מאחר וליצרן זה יש מספר מוצרים חזקים ביותר, אשמח לדעת האם ניתןלהתקין על מוצר מיצרן זה תוכנת IGO הכוללת מפות ישראל כמובן ?[:)]
avatar
carmi 2009-04-12 17:16:39
מחפשת המלצות למכשיר GPS MIO מטו (כלומר לא צריך MP3 וכל מיני). שיהיה אפשר לעדכן מפות דרך האיטרנט שהמכשיר יחשב את המסלול הקצר ביותר והמהיר ביותר (בהתחשב בעומסי תנועה), שימצא מסלול מהר מסך נח וושמע טוב תוכנה לא מסובכת להפעלה מחיר עד 1000/1200 ש"ח. יש המלצות ??? אגב - זו מתנה לבעל.... מאוד לא אהבתי את תוכנת הניווט החדשה של MIO ואני ממליץ לרכוש מכשירי ניווט של NOVOGO, QUE או של FUJICOM במחיר של עד 700-800 ש"ח למסך 4.3'' (לדעתי אין צורך במסך גדול יותר ומכשירים יקרים יותר).
avatar
carmi 2009-04-12 17:18:57
התקנת IGO על מכשיר TOMTOM מאחר וליצרן זה יש מספר מוצרים חזקים ביותר, אשמח לדעת האם ניתןלהתקין על מוצר מיצרן זה תוכנת IGO הכוללת מפות ישראל כמובן ?[:)] טומטום חברה טובה עם מכשירים טובים שמרצים את התוכנה שלהם בלבד - לא ניתן להתקין להתקין אליהם תוכונות של חברות אחרות ואין להם תמיכה במפות ישראל.
avatar
1970-01-01 02:00:00
בחירת gps היי אני מתלבט לגבי דגם של GPS . c320 , c520 novogo x800 אשמח לקבל דעה שלך לגבי העדפת מכשיר. אם יש לך דגם אחר מומלץ בעל אותם תכונות (פחות או יותר) אשמח לשמוע עליו . תודה שי
avatar
1970-01-01 02:00:00
המלצה לפוג'יקום G59 ממבינים. שלום לכם, אנני מתמצא כלל בנושא. הוצע לי מכשיר ניווט יעודי הנ"ל החדש (מעבד 500) בסכום של 630 ש"ח. לא מצאתי השוואות בין מכשיר זה לאחרים. אודה לכל מי שיכול להשוות ולהמליץ או להפנות לקישור של השוואה. בתודה מראש לעונים.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
מהירות המעבד לא הדבר הכי חשוב, כמו כן קשה לנהל דו שיח עם אורחים שאני לא יודע מול מי אני מדבר :) מכשירי ניווט עם IGO ניתן למצוא במחירים קרובים לזה וכדי לבדוק גם.
avatar
1970-01-01 02:00:00
לא מבין את הקושי לענות למי שאינך מכיר אבל אם זה חשוב לך אני מופיע תחת הניק חול 1 בפורום צלילה של תפוז למשל ובפורומים של ספרים משומשים. אם הייתי מזהה כאן אפשרות למסר אישי הייתי מעביר בו טלפון שלי והיית יכול להפיג חששותיך. ממה בעצם? בכל אופן, אין לי כלל ידע בתחום הנ"ל או במחשבים. יש בנט המון מפרטים של מכשירי ניווט שלא אומרים לי כלום. סורי. לכן חיפשתי פורומים שם יש השוואות בין מכשירים או אנשים שמתמצאים בנושא זה ויכולים להמליץ מתוך מיקצועיותם על מכשיר ספציפי מול אחרים. ממש כפי שצולל חדש יפנה וישאל לגבי ציוד צלילה כלשהו ואני אחלוק עימו את ניסיוני. ושוב תודה לעונים.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
אורח יקר , עניתי לך כמו שאתה רואה, אבל כל אחד שנכנס לכאן כאורח מופיע תחת השם אורח כך אני לא יכול להיות בטוח שאני מדבר עם האורח הנכון - לי זה קשה
avatar
moshe.barak 1970-01-01 02:00:00
רכישת מכשיר בארה"ב שלום, יש לי אפשרות לרכוש מכשיר מארה"ב בשבועים הקרובים. האם טכנית ניתן לרכוש מכשיר בארה"ב כך שיעבוד בארץ ללא התאמות מיוחדות או יקרות ? האם זה כדאי מבחינת המחיר? מה עם אחריות? טעינת מפות מקומיות? תודה על כל מידע מבעלי נסיון וידע בנושא! משה
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
כדי לעובד עם מכשיר שנרכש בחו"ל יש צורך לרכוש תוכנה בעברית + מפות ישראל ניתן למצוא בארץ מכשירי ניווט עם מסך 4.3'' תוכנת ניווט בעברית וכולל מפות בסביבות 700 ש"ח (אני לא הייתי רוכש בחו"ל)
avatar
moshe.barak 1970-01-01 02:00:00
תודה על התשובה - עוד שאלה קטנה... תודה על התשובה! יש לי עוד שאלה שאני לא בטוח שאפשר לענות עליה עם הנתונים שיש לי, אבל אנסה... ראיתי ברשת סופרים גדולה בארה"ב (Costco) מוצר מבוסס גי. פי. אס שעובד לטווחים קצרים של כמה ק"מ בודדים ועקרו, "מאתר המכונית". אני מניח שהרעיון הוא כמו של מאתר מפתיחות. הוא מאפשר לך לאתר את הרכב שבו יש רכיב של המוצר במידה ושכחת היכן החנית אותו. בארהב" זה כמובן יותר מעשי מישראל, אבל יש עוד שימושים שאפשר לחשוב עליהם גם כאן. העניין הוא שזה עולה סכום שלא הייתי מוכן לזרוק עבור הניסוי, 60-70 דולר והשאלה היא האם יש סכוי שזה יעבוד גם בארץ. כאן אין ענין של מפות וממשק שפה אני חושב, כי אתה רק יודע אם אתה מתקרב למכונית או מתרחק.. ומאחר שזה מבוסס גי פי אס, אז אולי זה יכול לעבוד ? תודה משה
avatar
1970-01-01 02:00:00
GPS בסיסי - יש כזה דבר ? אני מעוניין לרכוש מכשיר GPS לתפקידו הבסיסי ביותר: להציג לי את המיקום הגאוגרפי (עדיף לפי רי"ח) בלבד. אין צורך במפות, בהכוונות, קול וכו' (כמובן שעדיף עם מפה או לפחות אופציה להוספת מפה, אבל אוותר על כך לטובת המחיר). הדרישה היא כמובן למכשיר בעל סוללה. רמת הדיוק הנדרשת: בערך 10-20 מטר. ואחרון אחרון חביב: מחיר מינימלי ! לפי בדיקתי, בגוגל לא מוצע מכשיר כזה. ואולי כדאי (יד שניה) טלפון עם GPS ? יש מצב זול יותר ללא אפשרות לשיחות ? בכל מקרה, מה המחיר ? תודתי מוגשת בהוקרה מראש לכל המשיבים.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
ברוב הטלפונים מדור שלוש יש יכולת GPS עם רכיב AGPS שנחשב לא הכי מדויק, אבל מספק עבודה טובה עובר ניווט כביש (שהתוכנה מתקנת זאת ומצמידה אותך לכביש ומסלול שלך). פרט לתכנת הניווט של WAZE כל המפות בארץ הנן בתשלום. היום ניתן למצוא מכשירי ניווט עם מסך 4.3'' הכוללת מפות כביש ויכולת GPS טובה בכ 750 ש"ח (ואולי גם בקצת פחות)- כעת יש גם מבצע שניתן לקבל את מכשירי QUE עם תוכנת ניווט שטח במחיר זה. לוויני ה GPS מאפשרים דיוק במיקום של 10 מטר ורוב המכשירים יאפשרו לקבל דיוק זה.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב - יש מכשירי ניווט ללא תוכנת ניווט כמו http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=715026 אבל אני אישית לא מכיר את המכשיר הזה אפשרות אחרת זה מכשיר כמו http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=728891
avatar
salvador 2010-03-11 10:43:02
אשמח מאוד לקבל עזרה לשתי ביעות התקנה יש לי מכשיר MIO C250 עם תוכנת IGO8 שיושבת על כרטיס SD 2G לאחרונה אני נתקל בתופעה שהמכשיר פשוט נתקע וחוץ מלכבות ולהדליק מחדש אני לא יכול לעשות כלום.(אין גם קשר לבטרייה כי המכשיר מחובר לטעינה) החלטתי להוריד תוכנה בשם PRIMO אבל עכשיו יש לי בעיה אחרת והיא שגם ה-PRIMO וגם ה- AMIGO שהורדתי הם לא יכולים לעבוד עם הגודל מסך של ה-C250 עכשיו לשאלות: למה המכשיר נתקע? וזה תופעה שראיתי גם במכשיר של חבר. האם ניתן להגדיר את ה-PRIMO וה-AMIGO לעבוד עם מסך 320-240? האם ישנה תוכנה IGO8 להורדה עם מפות עדכניות להיום? אשמח לקבל מידע בברכה.
avatar
1970-01-01 02:00:00
GPS-520 של PREMIER גודל מסך 4.3 קיבלתי מתנה בבקשה ביקורות , חוות דעת? ..,תודה ולמה אני לא מוצאת עליו כלום באינטרנט?........
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
אם אני לא טועה מכשיר יש תוכנת ניווט של IGO שהיא תוכנה טובה מאוד רק צריך לבדוק שיש מפות מעודכנות ואפשר לצאת לדרך תתחדשי
avatar
1970-01-01 02:00:00
קניית מכשיר GPS הכולל TMC שלום לכולם אני מעוניין לקנות מכשיר GPS עם עדכוני תנועה (TMC) , שאר הפונקציות כגון: ווידיאו , תמונות , דיבורית וכ'ו לא חשובות מבחינתי. חשוב לי שהמכשיר יעדכן את המסלול על בסיס עדכוני התנועה שיזרמו אליו ושלא ישאיר זאת לשיקול דעת הנהג. אני מתלבט בין 2 מכשירים מיו MOOV 300 , שתומך בTMC אבל לא מתעדכן אוטומטתי - מצורף קישור לביקורת שמצאתי עליו http://www.wisebuy.co.il/wiseguys_review.aspx?pcat... השני הוא נוביגו Z905 שגם יקר יותר , אבל עליו לא הצלחתי למצוא ביקורת איכותית , אבל נטען שהוא מעדכן את המסלול ע"ב TMC באחד האתרים של החנויות אשמח לקבל חוות דעת בנוסף למיטב ידעתי שירות ה TMC אינו כרוך בתשלום נוסף במכשירים שתומכים בו , האם באמת כך הדבר? תודה מראש
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
אני לא רוצה להתיחס לביקורות מאתרים אחרים ההמלצה שלי היא להשתמש ה WAZE החינמית על המכשיר הסלולארי שלך
avatar
1970-01-01 02:00:00
המשך - קניית מכשיר GPS + TMC שלום אין ברשותי מכשיר דור 3 מתקדם שאני יכול להפעיל עליו את תוכנת WAZE. לכן ההשקעה ב GPS נראית לי מעט יותר משתלמת מה שהכי חשוב לי לדעת זה האם שירות ה TMC כרוך בתשלום בשני המכשירים האלו או שהוא ניתן בחינם? אני מכבד את ההחלטה שלך לא להתייחס לביקורת מאתר אחר , אשמח לקבל המלצה על אחד משניהם ע"פ נסיונך האישי תודה מראש
avatar
1970-01-01 02:00:00
GPS ב-300 שח כולל תוכנה ומפות מחפשת המלצות למכשיר GPS MIO מטו (כלומר לא צריך MP3 וכל מיני). שיהיה אפשר לעדכן מפות דרך האיטרנט שהמכשיר יחשב את המסלול הקצר ביותר והמהיר ביותר (בהתחשב בעומסי תנועה), שימצא מסלול מהר מסך נח וושמע טוב תוכנה לא מסובכת להפעלה מחיר עד 1000/1200 ש"ח. יש המלצות ??? אגב - זו מתנה לבעל.... נעשה זאת בקיצור: מכשיר המבוסס על ווינדוס ניתן להוסיף מפות לבד אני קונה אותם בסין (76 דולר) כולל התוכנה ומפות ניתן לבחור את שפת המכשיר, גם עברית. בנוסף לIGO יש עברית מישלור ברירת המחדל =אירופה + ניתן לסמן שרוצים ארה"ב מצ"ב הקישור. יש להם גם אתר של כל מפות העולם. [url=http://www.ebay.com/itm/5-GPS-Navigation-A5-128MB-RAM-4GB-2010-MAPS-MP3-bundle-/180586548237][url]http://www.ebay.com/itm/5-GPS-Navigation-A5-128MB-RAM-4GB-2010-MAPS-MP3-bundle-/180586548237 בהצלחה
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הצבע לכתבה
4.20
הרשם לעדכוני האתר
Email: