חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

הבמה המרכזית: רן לוי מסכם את תערוכת Digitown 2019 | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

הבמה המרכזית: רן לוי מסכם את תערוכת Digitown 2019

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Digitown 2019 Digitown 2019

תדליקו את המערכת, קוראים ומאזינים יקרים, תלחצו פליי ותעצמו את העיניים.

דיעה אישית מאת: רן לוי

הכלל הבסיסי בכל מערכת סטריאו היא שמולכם, בין הרמקולים תיווצר במת סאונד מוגדרת לרוחב, לעומק, ואפילו לגובה והרמקולים יעלימו את עצמם בחדר. זה קורה? יש לכם מערכת טובה, גם אם יש בה המון בעיות אחרות. זה לא קורה? אין לכם מערכת טובה. לכלל הזה קוראים הבמה המרכזית, ועל פיו יישפטו כאן מיד כל מערכות הסטריאו שהודגמו בתערוכת ״דיגיטאון 2019״, תערוכת האודיו הגדולה, המגוונת, העשירה והמעניינת ביותר שהיתה עד היום בישראל. נמר לוי, אני מצדיע לך.

כל מערכת, של כל יבואן שהצליחה להדגים בתערוכה במה מרכזית, הן בחדרי המלון שהקשו על המציגים מאוד מבחינה אקוסטית, והן בבניין הסמינרים, תקפוץ כאן במעלה הדירוג בכל קטגוריה. מערכת שלא הצליחה, תאבד את עולמה ותדורג מתחת, אלה החיים, והם לא קלים.

שימו לב: זה לא אומר שאצלכם בבית מערכת שכשלה במבחן הבמה לא תישמע טוב, טוב מאוד ואפילו מצויין. זה רק אומר שבתערוכה הלך עליה.

הסיכום הזה לא הולך להיות קצר, שנתיים לא הוצאתי מילה, תנו לי לחפור לכם, זה ישתלם, אני מבטיח.

כל מחירי המערכות נמסרו ע״י היבואנים והם מחירי מחירון מלאים, כשתבואו לקנות, תשלמו פחות.

הזוכה הקטן

קאנטו.

יבואן: דיגיטל מאסטר.

 DigiTown 2019

זו לא היתה המערכת הטובה ביותר ב״דיגיטאון 2019״, רחוק מזה. זו רק המערכת הנגישה ביותר שכל אחד מאלפי המבקרים בתערוכה יכול לקנות. היא עולה קומפלט רק כ-4200 ₪. היא תפתח לכם במה מרכזית, עם שני רמקולים קטנים ומוגברים (דגם VU6) על סטנדים גבוהים בתוספת סאב וופר (בקוטר 8 אינץ׳). סטינג, מארק נופלר, ואפילו ברוס ספרינגסטין בקטעי הבלדות הלא עמוסות שלו משתבחים בה ומילאו את החדר במלון כפר המכביה בצליל משכנע, הומוגני, עם שילוב יפה בין הרמקולים לסאב ובכלום כסף, שלא לדבר על כל הזמרות האודיופיליות (דיאנה, סטייסי וכל חברותיהן לעדר). קאנטו, חברה שיושבת מתכננת ומעצבת בקנדה, ומייצרת בסין, עושה את זה, ובקטנה.

הבמה המרכזית - הזוכים הגדולים (רמקולים רצפתיים)


מקום ראשון - אולטרא היי אנד. יבואן: מאסטרו אודיו.

הרכב: קומפקט דיסק פלייבק דיזיין, מגבר משולב בולדר 865, רמקולים אלבדו

מחיר כולל: כ-280000 ₪.

DigiTown 2019

בקטגוריה הזו נתייחס למערכות הקצה העליון האמיתי, הקצפת שעולות מ-150000 ₪ והרבה יותר מזה.
בכל התערוכות בעשור האחרון היתה לי הרגשה שהמאסטרו עפר שחורי מפספס. זה לא נשמע הכי טוב. הפעם - זה היה בדיוק זה. הרמקולים הקרמיים של אלבדו האיטלקית, מחוברים למגבר משולב של בולדר ולקומפקט של פלייבק דיזיין, נגן הדיסקים המעולה ביותר ששמעתי מאז המצאת הפורמט לפני כארבעים שנה נשמעו נפלא, גם בסידי רגיל וגם בסופר אודיו. הצ׳לן יאנוש שטרקר (סוויטה לצ׳לו של באך) כבר אינו עימנו אבל כאן, ברמת גן הוא הופיע בחדר עם כל התדרים התחתונים של הצ׳לו, אני נשבע. הזמר היהודי-צרפתי מישל ג׳ונס, והגיטריסט הקלאסי ג׳וליאן ברים עדיין חיים ושניהם העבירו בי צמרמורות של עונג.

אף פעם לא היו לי קרמיים, אף פעם לא יהיו לי (תשאלו את מי שיחידה קרמית של אקיוטון נסדקה לו בפרצוף מתוך הרמקול כשניגן מוסיקה בעוצמה גבוהה הרבה יותר מדי) אבל זו טכנולוגיית רמקולים דגולה, שאצל שחורי היתה בשיאה. ותודה גדולה לד״ר אלדר שמואלי שהיה הראשון שגילה לישראלים את הסוד של אלבדו.


מקום שני - אולטרא היי אנד. יבואן: סוניק בליס.

ֿהרכב: מחשב אודיו ייעודי, ממיר מנורות למפיזטור דגם פסיפיק, קדם מגבר עם ספק כח חיצוני ג׳ף רולנד, זוג רמקולים טרנר אנד פרידל דגם ISIS.

מחיר כולל: כ-400000 ₪.

DigiTown 2019


בתערוכת דיגיטאון הקודמת חיים סבג הלך לאיבוד, הוא נכנס כשותף בחדר עם יבואן אחר, פעם זה ניגן, פעם חיים ניגן, לא רציני. הפעם סוליקו הוא מעפיל לצמרת. כשפולני (ממיר), אמריקאי (הגברה) ואוסטרי (רמקולים) נכנסים לחדר זו לא התחלה של שום בדיחה. זו סינרגיה טובה מאוד פלוס ולקטעים אפילו מצויינת בין מרכיבי המערכת, במת סאונד מרכזית אדירה בין הרמקולים וצליל שלעיתים הוא מעט כוחני עם קמצוץ עודף באס אבל מפעים, דינמי מאוד, עשיר וקוהרנטי לחלוטין. ככה נשמעת מוסיקה מעולה. תענוג צרוף.


מקום שלישי - אולטרא היי אנד. יבואן/מפיץ: הד סינמה/מוראל/ברנד אודיו

הרכב: מגבר משולב הכל באחד (מזרימדיה-סטרימר, ממיר, קדם מגבר והגברת הספק) מקינטוש דגם 8900, זוג רמקולים סונוס פאבר דגם סרפינו טראדישן.

מחיר כולל: כ-150000 ₪ (כולל כבלים ומעמד).

DigiTown 2019


ושוב נמחזר אכזבות קודמות. בתערוכות בעבר אנשי מוראל לא פגעו. הפעם שי אל על (מוראל) שחבר לאמיר (בעלי ברנד אודיו)הצליחו להוציא משילוב שנראה מראש ממש לא מבטיח, פנינים. לעיתים, המגברים המשולבים של מקינטוש האמריקאית נשמעים סתומים, כוחניים ואפילו משעממים. לעיתים, הרמקולים מהסדרות הגבוהות של סונוס פאבר נשמעים בהירים ומציקים מידי בגבוהים ובמיד. כאן השילוב בין סתום לפתוח מידי - העמיד את המאזין ישר בתוך הבמה המרכזית. הצליל היה נפלא, לא מעייף ונעים מאוד להאזנות ארוכות, אם כי פה ושם חסר מעט באס. דייר סטרייטס, נופלר באחד מאלבומי הסולו, האיגלס וגם קטע קלאסי מורכב של שוסטקוביץ׳ השתקעו באוזן רעננים ומשובחים. 


מקום רביעי - אולטרא היי אנד. יבואן: אודיו פריק.

הרכב:  ממיר ברינקמן דגם נקוויסט 2, מגבר משולב לאקסמן דגם 509X, זוג רמקולים מאג׳יקו דגם A3.

מחיר כולל: כ-150000 ₪

DigiTown 2019
ערן פוגל לקה בתערוכה במחלת גבהים. ביום הראשון המערכת שהציג נשמעה לא נעימה כשלא הפסקתי להרגיש את נוקשות הדהודי תיבות האלומיניום התעופתי של מאג׳יקו זוחלות לי באופן מטריד בורידים.
ביום השני, כאומן סאונד משמעותי בעל נסיון עצום, הוא הכניס לחדר במלון שטיח שאגי שחור ודי עבה, הרחיק את זוג הרמקולים של מאג׳יקו מהקירות הצדדיים - והופ, הקוסם המוכר מהעבר חזר. הממיר נפלא, ויצר מהקבצים המוזרמים של טידאל צליל מטמטם בבמה מוגדרת היטב, נרחבת עמוקה במידה ודי גבוהה. המגבר לא הפריע לרמקולים להפוך באוזניי לאחת המציאות הגדולות בתחום האולטרא היי אנד, והעיקר שלא הוטרדתי יותר בידי תיבות האלומיניום.

הבמה המרכזית - זוכה ובוכה (רמקולים רצפתיים)

הקטגוריה הזו מתייחסת לשתי מערכות בתחום האולטרא היי אנד שיש להן פוטנציאל, אבל לא מממשות אותו בגלל תכנית ההיפרדות (לא מדבר פוליטיקה) המיד נשמע שונה באופן מוחלט במקרה הרע, או באופן מובהק, במקום השני היותר טוב, משאר חלקי הרמקול. וזה מטריד אותי, כמאזין.

מקום ראשון בהטרדה  - אולטרא היי אנד. יבואן: לוקס/פיוז.

הרכב: מגבר הכל באחד מיוזיקל פידליטי נווויסטה, זוג רמקולים קף בלייד 2.

מחיר כולל: כ-160000 ₪.

 DigiTown 2019

החלקים ברמקול המיושן הזה (סדרת בלייד המעוצבת של קף נמצאת איתנו כבר כעשור) לא התחברו הפעם במרכז הסמינרים של כפר המכביה, ולא התחברו אף פעם. היחידה המשולבת טוויטר/מיד בשיטת היוני קיו של קף שרצה כבר יותר משלושים שנה, היא אחד הפלופים הגדולים ביותר של עולם האודיו - בצליל מרוכז כאילו שתית תרכיז מיץ ממותק מהבקבוק בלי למהול אותו במים. התוצאה הסופית ממש לא קשורה לשאר חלקי הרמקול בעת שהיחידה הקדמית המשולבת והוופרים הצידיים מנהלים כל אחד חיים וצלילים משל עצמו. במת הבאסים בין שני הרמקולים היתה משובחת ביותר, אבל רק זה.


מקום שני בהטרדה - אולטרא היי אנד. יבואן: טופ ליין.

הרכב: אלקטרוניקה (מזרימדיה/סטרימר וממיר, קדם מגבר, ושני מגברי הספק מונובלוק) של אזוטריק, זוג רמקולים פוקאל סקאלה אוטופיה EVO.

מחיר כולל: בין 600000 ל-700000 ₪.

 DigiTown 2019

זו המערכת השניה בתערוכה בתחום הכספי המופרע-מופרך של בין חצי מליון למליון שקלים. כאן, אסור לקבל שום פשרה בשום תחום אודיופילי. זה חייב להיות 99 אם לא 100 אחוז בכל נקודה ונקודה, וזה קורה אולי אצל אוליגרך/טייקון באחוזה/וילת ענק/פנטהאוז, אבל לא בתערוכה.

במערכת הזו יש כמעט הכל - הבמה טוטאלית בתלת מימדיותה שאין דברים כאלה, הפירוט מעלף, הבאסים עמוקים ומוגדרים, טוויטר הבריליום הסופר מפזר ואוורירי של פוקאל לא מוגזם לשום כיוון, אבל באה יחידת המיד העליונה הקטנה מידי בפוקאל (רק 6.5 אינץ׳) והעניין מציק. מיד חדגוני, קטן, מרוכז, צפוף ולא מספיק פתוח. לא מתחבר לכלום, ונפרד כמעט לגמרי משאר חלקי החוויה המוסיקלית.

המיד המעצבן הזה קיים בכל הקלטה מארבע העונות של ויואלדי המשופעת בכינורות, דרך סונטה לפסנתר של שופן, שתיהן במחלקה הקלאסית ועד סטימלה של יו מסאקלה בפופ/רוק, ופוגע בשאר ההישגים. אכזבה גדולה ביחס למחיר.

הבמה המרכזית - מערכות קצה עליון (רמקולים רצפתיים)

זו קטגורייה מוזרה, יש בה שתי מערכות טובות, שהציבו שני יבואנים ותיקים שיודעים את העבודה, ושממש הלהיבו אותנו (בלי לשמוע באף אחד מהן מוסיקה קלאסית מורכבת שמאתגרת ממש את הרמקולים), אחת במחיר כמעט כפול מהשניה. ושתיהן נזכיר, הביאו את במת הסאונד, בלי בעיות. הסוד - רק זוג רמקולים אחד בקיר הקדמי בחדר במלון, ובהצבה רחוקה מהקירות הצדדיים.

מקום ראשון - קצה עליון. יבואן: סאונדקווסט.

הרכב: מגבר משולב ביחידה אחת (מזרימדיה/סטרימר, ממיר, קדם מגבר ומגבר הספק) הגל דגם 390. זוג רמקולים ספנדור דגם A7.

מחיר כולל כבלי נורדוסט: כ-40000 ₪.

 DigiTown 2019

גבי עמרם עשה לעצמו בתערוכה האחרונה כמי שיודע להוציא סאונד משובח מאוד במערכת זולה יחסית. הטריק הזה חזר על עצמו גם הפעם. המוסיקה שהוא בחר היתה צלולה, עירבה את המאזין בתוך הכלים והקולות באופן יפהפה ויצרה במה מוגדרת ומסודרת היטב אם כי לא עמוקה במיוחד ולא גבוהה במיוחד. הכל ישב במקום נכון ואמיתי. זה לא סאונד מפיל לסתות, אבל זו חוויה שיכולה להימשך עבור המאזין שיקנה לשנים ארוכות.

מקום שני - קצה עליון. יבואן: אקורד אודיו.

הרכב: קומפקט דיסק NAD, מגבר משולב ביחידה אחת (מזרים מדיה/סטרימר, ממיר, קדם מגבר, מגבר הספק): NAD דגם M32. זוג רמקולים דאלי דגם אפיקון 6.

מחיר כולל: כ-75000 שקלים.

DigiTown 2019

איציק כהן הגיע לתערוכה ביום ההקמות רק בתשע בערב ויצר מערכת מאוזנת, זורמת, פתוחה מאוד בצליל ומהנה מאוד.
הצליל לא מילא את החדר בנפח גדול, אבל בין הרמקולים קמה ונהייתה במה יפהפיה, עמוקה ורחבה. היו שאמרו שטוויטרי הריבון של דאלי בשילוב עם ההגברה הדיגיטלית של NAD יצרו צליל נוקשה מעט, אני חושב שהם טועים.

המלכוד הפינתי - המצטיינים

הנה שני חדרים במלון, ואחד נוסף במרכז הסמינרים שהיו זוכים ללא קושי באותות מצטייני התערוכה. אלמלא בעיה אחת - חלק או רוב אנרגיית הבאסים לא הלכה מהרמקולים אל מרכז הבמה המרכזית. אלא פנתה לצדדים, נתקעה והסתבכה בפינות החדר. נכנה את התופעה - המלכוד הפינתי.

הסיבות לכך מרוכזות במילה אחת - אקוסטיקה. הרמקולים שנבחנו הוצבו קרוב מידי לקירות הצדדיים ונחנקו ממש, תנו להם חלל, למען תתקבל חוויית השמע מוחלטת. בשניים משלושת המקרים הוסיפו המציגים חטא על פשע, בבחינת תפסת מרובה לא תפסת. בין זוג הרמקולים שניגן, עמדו עוד שניים או שלושה זוגות רמקולים נוספים.  אני מבין את הצורך של המציגים לחשוף לאלפי המבקרים כמה שיותר דגמים, אבל את השיעור שלמדתי בחנות גרהמס היי פיי בלונדון ב-1994 לא שכחתי מעולם: בחדר הדגמה מול לקוחות פוטנציאליים יש תמיד זוג רמקולים אחד שמנגן. השאר נמצאים בצד כמה שיותר רחוק, או מאחור ועדיף בחדר צדדי נפרד.

מקום ראשון - המלכוד הפינתי. יבואן: סטריאו סאונד.

הרכב: קדם מגבר הכל באחד (מזרימדיה/סטרימר, ממיר, קדם מגבר) פאראסאונד. מגבר הספק פאראסאונד דגם A23. זוג רמקולים אקוסטיק אנרג׳י דגם 509.

מחיר כולל כבלים ואבזרים: כ-35000 שקלים.

DigiTown 2019

המקום הראשון הולך למערכת שאלמלא נקלעה למלכוד הפינתי היתה מוכתרת כאחת ממצטיינות התערוכה - בודאי בערכים של ערך פנטסטי לכסף. כאן היתה במת סאונד גדולה בין הרמקולים, אבל לא בבאסים. שוב חוזר הניגון, והבאס הולך מהרמקולים במקום פנימה, כדי להוסיף לבמת הסאונד הנכבדה במרכז עוד יותר נפח וגודל, אל הקירות הצדדיים באובדן שליטה די גדול. אל תטעו, לבאס היה כח והידוק, וכל התדרים שמעליו ישבו ממש נכון כך שהתוצאה היתה טובה בהחלט. אבל אי אפשר להתעלם מאובדן השליטה. למה? ה-509 מוקמו הכי קרוב לקירות הצדדיים וביניהם הוצבו עוד שני זוגות רמקולים, מדפי ורצפתי קטן.

מקום שני - המלכוד הפינתי. יבואן: אמנון סאונד.

הרכב: קומפקט דיסק YBA דגם פשן 430. קדם מגבר סאגדן דגם LA4. מגבר הספק YBA פשן 650. זוג רמקולים צ׳אריו מסדרת אוואטר דגם צ׳לו.

מחיר כולל: כ-76000 שקלים.

DigiTown 2019

גם כאן מצטיינת נוספת עם אבל קטן. השילוב בין הקדם מגבר של סאגדן לשאר האלקטרוניקה של YBA ולרמקולי צ׳אריו יצר סאונד בעל נוכחות אדירה, פתיחות כבירה, ועירוב של המאזין בתוך המוסיקה באופן שמערכות יקרות פי שניים ושלושה בחדרים אחרים אפילו לא התקרבו אליו.

רק מה. חלק לא קטן מהתמונה המוסיקלית התרכז בשתי הפינות של חדר המלון, בתוך הרמקולים וכלפי הקירות הצדדיים. בסימפוניה השלישית של מהלר היה גודל מרכז יפה וצליל תלת מימדי עצום תוך גודל סאונד מפחיד אבל הבאסים השתולולולו בצדדים. פסנתר הסולו של כריסטיאן צימרמן באחת הסונטות לפסנתר של שוברט חזרה על אותן תופעות, והוסיפה מסביב לפסנתר המון אוויר, אבל בקרצ׳נדו כשצימרמן לחץ על הפדלים הבאסים הסתבכו מעט בצדדים.

מקום שלישי - המלכוד הפינתי. יבואן: סיריוס.

הרכב: קומפקט דיסק אונקיו, קדם מגבר ביחידה אחת (מזרימדיה/סטרימר, ממיר וקדם מגבר) אודיו אלכמי, מגבר הספק דיגיטלי אודיו אלכמי. זוג רמקולים אילאק דגם קונצ׳רטו M.

מחיר כולל: כ-246000 שקלים.

DigiTown 2019

אלו הרמקולים הדינמיים היפים ביותר בתערוכה ויש להם יכולות מעולות. העניין הוא שהאלקטרוניקה הזולה עד מביכה של אונקיו ואודיו אלכמי סירסה אותם והבעיות בפינות החדר לא הוסיפו. לא מחברים לרמקול שמתומחר בכ-220000 שקלים אלקטרוניקה בכ-26000 שקלים. זה לא נשמע מספיק טוב - היתה העלמה עצמית מינימלית ורוב הצליל התרכז בתוך הרמקולים ובצדדים. בשני קטעים שבהם השתתפה תזמורת סימפונית זה נשמע עמוס מידי, המיד היה לעיתים לחוץ ולפעמים טוב. באחד הקטעים הבאסים היו בשליטה יחסית, בשני בכלל לא. קולות זמרים כמו שושנה דמארי או דני ליטני נשמעו במנותק מהשאר ממש מצויין.

המלכוד הפינתי: המאכזבים

הגעתי לקומה השלישית במלון, ונכנסתי לשלושה חדרים שבהם היה רק זוג רמקולים אחד במרכז. לכאורה אידיאלי על פי מה שהסברתי קודם. בפועל התוצאה היתה מאכזבת, ואלו שלוש מערכות בכלל לא זולות. הסיבה - קירבה מוגזמת של הרמקולים לקירות הצדדיים.

מקום ראשון באכזבה. יבואן: ORAC AUDIO

הרכב: ממיר מנורות ארייס סראט דגם הלן. קדם מגבר ארייס סראט דגם אינקיטו. מגבר הספק דיגיטלי אסקנדו

דגם DNA 1000.2. רמקולים אסקנדו דגם D9C.

מחיר כולל: כ-170000 שקלים.

 DigiTown 2019

לוני יצא מהתערוכה הקודמת חמוש בתואר שהענקתי לו ״הסאונד הטוב ביותר״. לא עוד. ככל ששמעתי את המערכת שהדגים השנה בחדר במלון בעוצמה חזקה יותר, כך הלכו התופעות השליליות והחמירו. הרמקולים הגדולים אכלו את העומס הכלי העצום בסימפוניה השנייה והחמישית של מהלר (בניצוח זובין מהטה, ובניצוח ג׳ון ברבירולי בהתאמה) בקלות רבה, אבל לא היתה שום העלמה עצמית בין הרמקולים ואנרגיית הבאס פנתה הצידה בקטעים המורכבים, וכל דינמיות הבאס ברחה לפינות. הבמה המרכזית היתה מוגבלת, אבל קיימת.  קטעים פחות עמוסים שלוני בחר עבורי נשמעו נהדר.

מקום שני באכזבה. יבואן: אלגזי.

הרכב: מגבר ביחידה אחת (מזרימדיה/סטרימר, ממיר, קדם מגבר, מגבר הספק) קמברידג׳ אודיו מסדרת EDGE דגם NQ . מגבר הספק קמברידג׳ אודיו מסדרת EDGE דגם HW. זוג רמקולים פרואק דגם K3.

מחיר כולל: כ-112000 שקלים.

 DigiTown 2019

הנה חדר שפירק את הבמה המרכזית לרסיסים ושם את הכל כולל הכל בצדדים. לרמקולים של פרואק יש חתימת צליל טבעית לאוזני. בקונצ׳רטו לפסנתר (אלפרד ברנדל) הקיסר של בטהובן (זובין מהטה מנצח על הפילהרמונית של וינה) נשמעו נמוכי הפסנתר ללא רעידות והרמקול שיקף להפלא את כל שאר הכלים. בסימפוניה החמישית של מהלר (גרגייב מנצח על הסימפונית של לונדון), רעדו הקירות הצדדיים מעודף באסים. בשתי ההקלטות המרכז והבמה לא היו טובים.

מקום שלישי באכזבה. יבואן: רפי לוהב.

הרכב: קומפקט דיסק אקיופייז, קדם מגבר ומגבר משולב אסת׳טיקס. זוג רמקולים וונדרסטין דגם TREO CT.

 DigiTown 2019

הוונדרסטין נשמעו כאן כמו שני רמקולים נפרדים לגמרי. המוסיקה התרכזה בתוכם, ולא היתה העלמה בגרם של הצליל בחדר. תופעת המלכוד הפינתי, וחוסר הבמה היתה בחדר המלון קשה ביותר.

רמקול מדפי, אין מלכוד פינתי

רמקול מדפי בגודל קטן או בינוני, כזה שניצב בעולם האודיופילי על סטנד ייעודי הוא פשרה, בהגדרה. אין לו את הבאסים הנמוכים והעמוקים ביותר שאליהם מגיע רמקול רצפתי. בדרך כלל הוא לא יגיע לתדרים שמתחת ל-40 הרץ, וגם אם כן, לא ישמיע אותם היטב. משום כך, רמקול מדפי לרוב פחות רגיש למיקומים בחדר, ויהווה פתרון הולם בחדרים קטנים ששטחם מתחת ל-15 מ״ר.

אבל ב״דיגיטאון 2019״ היו כמה מערכות שהתבססו על רמקולים מדפיים והביאו את המכה, בבאס כה משכנע עד שקפצתי מהכסא. את המקום הראשון חולקים שתי מערכות ושני מדפיים, אחד זול ומעולה למחירו, שני יקר ומעולה בכל אספקט שהוא. כל המדפיים הביאו כמובן איתם את הבמה המרכזית.

מקום ראשון (רמקולים מדפיים). יבואן: פיוז.

הרכב: מזרימדיה/סטרימר בלו סאונד, ממיר מיוזיקל פידליטי דגם M6 SI. מגבר משולב מיוזיקל פידליטי דגם M6 SI, זוג רמקולים קיו אקוסטיקס דגם Q300.

מחיר כולל:  41000 ₪.

 DigiTown 2019

הקיו אקוסטיקס נראים קצת מוזר לעין הלא אודיופילית. הם רמקולי מדף עמוקים מאוד במטרה להפיק באס משובח מתוך ההגבלה המדפית. ואכן עומק הבאס מדהים, במת הסאונד המרכזית מרשימה מאוד, והרמקול מעניקים איכות צליל גבוהה ביותר ביחס למחירם. וזו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שנשתמש בקלישאת ״ערך לכסף״.

מקום ראשון (רמקולים מדפיים). יבואן: קודו אודיו

הרכב: קומפקט דיסק לינדמן דגם 25 (כבר לא מיוצר), מגבר משולב הכל באחד (מזרימדיה/סטרימר, ממיר, קדם מגבר ומגבר הספק) ויטוס דגם 101 RI. זוג רמקולים TAD דגם ME1.

מחיר כולל: כ-117000 ₪.

 DigiTown 2019

שקיפות, זו מילת המפתח בהגברה של ויטוס מדנמרק שחוזרת לישראל אחרי היעדרות ארוכה מדי. הגברה צלולה כבדולח, לא מעייפת, לא נוטה לאיזשהן שוליים או קצוות, לא בעיטה בבטן, לא סאונד גדול מהחיים. אלו פשוט החיים עצמם, וזוהי מוסיקה בתפארתה. השילוב בין מגבר הכל באחד לרמקולים האמריקאיים של TAD מצויין עד נפלא. ישבתי בחדר שעה ארוכה ונהניתי מכל דקה, המוסיקה ממש נגעה בי. אפילו לא רשמתי את מה ששמעתי, העיקר הרושם העמוק, ויש גם באסים.

והנה השריטה שלי: במחירים גבוהים מ-20000 שקלים אין שום הצדקה לשים בחדר בגודל בינוני ששטחו גדול מ-15 מ״ר רמקול מדפי. זה  נכון ל-TAD, זה תופס גם לגבי B&W וחל גם על מוניטור אודיו שידורגו במקומות השני והשלישי בקטגורייה המדפית. לכו על רצפתי.


מקום שני (רמקולים מדפיים). יבואן: טופ אודיו/סטריאוסקופ.

הרכב: מזרימדיה/סטרימר, ממיר, קדם מגבר ומגבר הספק - שלוש יחידות נפרדות מסדרת הוגו של קורד אלקטרוניקס.

זוג רמקולים: B&W (באוארס אנד וילקינס) דגם 805D3.

מחיר כולל: כ-90000 ₪.

 

DigiTown 2019


יגאל דברא מסטריאוסקופ הביא לתערוכה תוצאה יפה וכיפית מאוד, אבל לא מצויינת. הסיבה: מדפי בגודל כזה קצת קטן על החדר. היתה שם מוסיקה ובמה ונוכחות - וכל התדרים ישבו נכון מאוד. תקשיבו לצ׳מבלו הטהור שאיננו יכול לספק את נמוכי פסנתר הכנף ותבינו עד כמה רמקול מדפי יודע לדייק. אבל המוסיקה פחות נגעה בי מאשר בחדר של ויטוס/TAD.

מקום שלישי (רמקולים מדפיים). יבואן: קונקטור.

הרכב: קומפקט דיסק רוקסאן דגם בלאק, מגבר משולב רוקסאן דגם בלאק, זוג רמקולים מוניטור אודיו

דגם פלטינום 100 סדרה 2.

מחיר כולל: כ-73000 ₪.

DigiTown 2019

בתערוכה הקודמת עם אותו קומפקט ואותו מגבר ונדמה לי שאפילו באותו חדר התחברתי מאוד לסילבר 500, רמקול רצפתי גדול, מסדרה נמוכה הרבה יותר של מוניטור אודיו האנגלית. הפעם החיבור לא היה מיידי. ספרינגסטין ב״פילדלפיה״ נשמע טוב אבל קצת חנוק, לא הרגשתי בשום צורה את יתרונות הפיזור המיטבי והאווריריות של טוויטר סרט (ריבון) כה מהולל. לאונרד כהן ב״מי באש״ הפגין קצת חוסר שליטה בבאס בתחילת הקטע עם מחיאות הכפיים של הקהל בהופעה, אבל הביצוע עצמו נכנס לאוזן באופן שלם והומוגני. בקיצור - הטוויטר טוב יותר ביריב מתוצרת B&W, התיבה של מוניטור אודיו מעניקה חוויית באסים יותר עמוקה, ושוב נזכיר, זה עדיין רמקול מדף.

תקיעה מונומנטלית   

מקום ראשון (רמקול שופר), יבואן: IL AUDIO.

הרכב: מזרימדיה/סטרימר/דאק איון אודיו, קומפקט דיסק איון אודיו דגם 35, קדם מגבר פאס לאבס דגם 22, מגבר הספק פאס לאבס דגם S250.8. זוג רמקולים אקפלה ויולין.

מחיר כולל (למסלול הדיגיטלי בלבד) כ-700000 שקלים, אבל מי סופר.

DigiTown 2019


אלפי הקוראים שואלים את עצמם עד רגע זה. מה הלוי הזה חופר, ועוד לא הגיע בכלל לחדר הטוב ביותר בתערוכה, זה שבקונצנזוס, זה שכולם לא מפסיקים לדבר עליו. חדר המליון, ותקבלו עודף, של יגאל לסרי.
ובכן, אחרי רבים להטות, גם אני חושב וכותב שיגאל לסרי הביא את הסאונד הדגול ביותר בתערוכה, ממש כמו חדר מעולה בתערוכת מינכן.

ולמה הזכרתי את מינכן? היי, הייתי שם הרבה קודם, גיליתי וכתבתי על גדולתם של רמקולי אקפלה דגם ויולין עוד בתערוכת מינכן הראשונה, במאי 2004. ומאז עברו חמישה או ארבעה דורות על הכינור (היום אנחנו נמצאים בדור 6) והוא עדיין דגול מרבבה.

לא בדיוק מרבבה, אלא מכל מתחריו בתחום רמקולי השופר, החל מהקליפשחורן שהמציא את השופר עוד ב-1946 (מצטער, הוא עושה לי חור בראש). ועד המתחרים המודרנים של אקפלה בשוק הגרמני מתוצרת אוואנטגארד ומרטיון.
רמקולי שופר חלקיים (טוויטר ומיד שופריים, וופר ברובם הגדול של הדגמים דינמי) נשמעו לי עד האקפלה כך:

מצד אחד הם מטביעים אותך לטובה היישר בתוך המוסיקה, מצד שני הם תובעים ממך ולא באופן עדין תשומת לב בכל שניה, קפסולה מרוכזת מאוד של נוכחות נדירה חדה וחריפה מידי. וזה מעייף בהאזנה ארוכה עד כדי לא נסבל ממש.

אבל באקפלה יש טוויטר פלזמה שמעלים לחלוטין את החריפות והחדות והתובעניות וכל החסרונות האחרים. וככה זכינו ברמקול קסום, נינוח בצליל ושקוף בצורה שלא תיאמן, בצירוף במה ענקית.

ואני לא טוען שהחדר של יגאל לסרי היה מושלם. הרמקולים לא ניגנו באופן דינמי גדול, כפי שהייתי מצפה. מאזין ביקורתי היה יכול להבחין לאורך השעה ויותר שישבתי שם שלקטעים או לפרקים מורגשם היפרדות קלילה של הוופר הדינמי המבצבץ לו מתחת לגריל השחור התחתון מהתדרים שמעליו. בגרמנית קוראים לזה אבילדונג, כלומר אחידות צליל של כל הרמקול כמקשה אחת. באופן סופי ציון 98 או 99.


מקום שני  (רמקול שופר). יבואן: אור אודיו.

הרכב: מזרימדיה/סטרימר/ממיר קוקטייל אודיו דגם X50 PRO. מגבר משולב מנורות בשילוב ספק כח חיצוני אוריס אודיו

דגם פורטינו 88, זוג רמקולים הורנס דגם סימפוני.

מחיר כולל: כ-135000 ₪

DigiTown 2019

מארק מ״אור אודיו״ ניצב בתחרות שפתחתי בעמדה בלתי אפשרית. אם לא היתה המערכת האקפליסטית שבראשה הכינור, היינו נשארים עם רמקול שופר טיפוסי, תוצרת הורנס מפולין. חד וחריף מידי, כאמור, להאזנה ארוכה, אבל מביא חוויה אדירה בדייט ראשון לחצי שעה עד שעה. ואלו לא היו כל המגבלות.

גם בחדר הזה נעדרה הבמה המרכזית והופיע במלוא הדרו המלכוד הפינתי. יחידת הבאס הגדולה, 12 אינץ׳ (וופר דינמי מקובל, לא שופרי) הפיקה באס מעובה מתיבה גדולה שמכילה את העומס התזמורתי, ממש כפי שמצפים בסימפוניה החמישית של מהלר (גרגייב מנצח על התזמורת הסימפונית של לונדון). אלא שהבאסים בקטעים העמוסים ברחו לצידי החדר. כלומר יש באס, אבל הוא לא מספיק טוב משום שההורנים הגדולים דחוסים ממש בצדדים. בקטע טראנס עתיק מ-1978 היה הרוב נפלא ונהדר במגזר הבאס, אבל הבמה המרכזית היתה דלה.

זה לא כוחות, האקפלה עולה כ-150000 שקלים, ההורנס רק 65000 שקלים. וכל האלקטרוניקה מסביב מרקיעה באקפלה שקלים, ובהורנס המחיר הכולל לגמרי סביר. מי שאוהב רמקולי שופר, ולא היה בתערוכה, שירוץ לשמוע. אני לא יכול לרוץ באופן אורטופדי מובנה.

הכל באחד, באמת (רמקולים מוגברים)

הקטגוריה הזו היא ההווה והעתיד האמיתי של עולם האודיו. מי צריך קופסאות. תנו לנו זוג רמקולים מוגברים, שמחוברים לחשמל ואליהם נזרים אלחוטית את כל המוסיקה מכל מקור אפשרי. אחת הראשונות שגילתה את עולם הרמקולים המוגברים כבר לפני כשלושים שנה היתה B&O (באנג אנד אולופסן הדנית) אבל צר לי, היא לא הזוכה בקטגוריה, כי גם כאן, דגם הדגם שלה, ביאולאב 90 נקלע למלכוד הפינתי.

הדגם הקטן היותר, ביאולאב 20, אמנם הביא במה ונשמע טוב מאוד ואפילו קסום בקטעי ג׳ז לא מורכבים מדי. מנגד, הוא הוצג בתערוכה בקונפיגורציה מוזרה עם פרה מנורות ופטיפון והמון חוטים שנוגדת את הפילוסופיה המינימליסטית של היצרן של הכל באחד, ולכן אי אפשר להתייחס אליה.

מקום ראשון (רמקולים מוגברים). יבואן: BEEPS.

הרכב: זוג רמקולים הכל באחד דאטש׳ אנד דאטש׳ דגם 8C עם מעמדים בבנייה עצמית.

מחיר כולל מעמדים: כ-57000 ₪.

DigiTown 2019

אחת היציאות הגדולות בתערוכה, מכל כיוון אפשרי. הרמקול הזה יוצר נפח צליל ענק, אבל תדרי המיד קצת השתוללו בחוסר שליטה בתדרים שבין 700 ל-1400 הרץ, והטוויטרים בתדרים הגבוהים קצת לא היו מפוקסים. הבאסים שמופקים בכל רמקול משני וופרים אחוריים בגודל 8 אינץ׳, היו מעולים ולא נקלעו למלכוד הפינתי. למרות הבעיות, חוויה עם פוטנציאל שיופיע במלואו בחדר גדול יותר מאשר במלון.

מקום שני (רמקולים מוגברים). יבואן: ביקונקט.

הרכב: זוג רמקולים הכל באחד באנג אנד אולופסן דגם ביאולאב 90.

מחיר כולל: כ-300000 ₪.

 DigiTown 2019

מערכת הדגל של B&O משופעת הדרייברים לכל כיוון אפשרי הותירה אותי בעיקר מבולבל. החומר שנוגן הגיע כולו מיו טיוב ויצר בכל קטע קיר סאונד ענקי, יפהפה ומשגע בגובה אדיר.  מצד שני, פינתיות יתר של הבאסים (המלכוד הפינתי חזר) שפגמה בתוצאה הסופית. הצבה פנימית יותר היתה וודאי משפרת, אבל לא היתה אפשרית כי באמצע עמדה טלויזיה יפהפיה בגודל 77 אינץ׳.

וגם עושה פאנלים (רמקולי פאנל רב כיווניים)

לסיום, נשוב אל אהבתי הראשונה. רמקולי ריבון ואלקטרוסטאטיים, טכנולוגיית ששימשו אותי במשך כעשרים שנה, במערכת הפרטית ושמסובבות את הסאונד בחדר באופן מסחרר, בגובה אדיר, ובנוכחות מרטיטה. בתערוכת דיגיטאון התנהל דרבי מרתק בין האלקטרוסטאטי של מרטין לוגאן (לוגאן הוא שמי השני), ודגמי הריבון של מגנפאן. המנצח היה כמובן זה שלא נקלע למלכוד הפינתי.

מקום ראשון (רמקולי פאנל). יבואן: טופ אודיו.

הרכב: סטרימר של אנת׳אם, מגבר משולב של אנת׳אם דגם STR.

זוג רמקולים מרטין לוגאן דגם ESL 11A.

מחיר כולל: לא שאלתי, התאהבתי.

 DigiTown 2019

הרמקולים הללו הושמעו לנו מעט מאוד זמן, בגלל שהיבואן העדיף ובצדק להדגים את מערכת הקולנוע הביתי על 13 רמקוליה וסאביה שלו בחצי השני של החדר.  אבל זו היתה פגישה מחודשת עם יקירים מהעבר, ושוב התאהבנו תוך דקה.

אין מתחרה ליכולת פיזור הסאונד של פאנל אלקטרוסטאטי שזורק את צלילי המיד והגבוהים אחורה וקדימה, היישר לתוך המוח של המאזין בפופ, וגם בקלאסי, הרמקולים היו קרובים יחסית אחד לשני, כדי להימנע ובצדק מאפקט המלכוד הפינתי  בתדרים הנמוכים, אבל היתה העלמה עצמית, וזה משכר, מיידית.

את הבאס מקבלים כאן משני וופרים אקטיביים מוגברים של 8 אינץ׳, אחד קדמי, אחד אחורי המוצבים בתיבה תחתונה עמוקה. כדי להתגבר על בעיות אקוסטיות בתצורת הבאס הכפולה וליצור אחידות צליל ללא תפר בין שתי הטכנולוגיות הכה שונות, כוללים רוב דגמי מרטין לוגאן מהסדרה האחרונה מערכת כיול אקוסטית לתדרי הבאס בלבד שפיתחה חברת האם, אנת׳אם.

מערכת הכיול לא מטפלת כלל בתדרי המיד והגבוהים שמפיק הפאנל האלקטרוסטאטי משום שכל מערכת כיול אלקטרונית מתבלבלת מפיזור הסאונד קדימה ואחורה של רמקולי פאנל, וזה בדוק, ומנוסה. 

מקום שני (רמקולי פאנל) יבואן: אודיו אקסטרים.

הרכב: קדם מגבר משומש פליניוס M16, מגבר הספק מנורות משומש CAT. זוג רמקולי מגנפאן דגם 1.7I.

מחיר: לא משנה.

 DigiTown 2019

דני בכור עושה שנים פלאים ובצדק, עם רמקולי מגנפאן. הפעם, התערב המלכוד הפינתי, וזה לא הלך אלא נתקע.
משתי סיבות - בשל הצמדת הרמקולים לקירות הצדדיים. וגם בשל בחירת הגברת ההספק המנורתית שאיננה מתאימה לדעתי כלל, לרמקולי ריבון. מנורות עושות פלאים לפאנל אלקטרוסטאטי, וקשות לפאנל ריבון.

ולא אכפת לי מההסטוריה המשותפת העתיקה של ביל ג׳ונסון מאודיו ריסרצ׳ (אחד מיצרני מגברי המנורות המשובחים בעולם) עם ג׳ים ויני שייסד את מגנפאן. בבית, ניסיתי במשך חצי שנה את אודיו ריסרצ׳ על מגנפאן, וזה היה בלתי נסבל.  

לא נכביר מילים, אבל ה-1.7I של מגנפאן (כ-13500 ₪ בלבד, בדרך כלל המציאה הגדולה ביותר בתחום האודיו) נשמעו בתערוכה ביום הראשון רע, נוקשים, ובלתי מוסיקליים בעליל. לא הייתי בחדר ביום השני, ושמעתי מחברי שביום השני לתערוכה המערכת נשמעה אחרת לגמרי.

גילוי נאות - הנעלמים

הגעתם עד פה. טרוטי עיניים, שפוכים וחסרי נשימה. אני מעריך את זה מאוד. בשנתיים האחרונות רכשתי או אני עדיין בתהליכי רכישה של מוצרים, שדרוגים, ואבזרים למערכת הסאונד הפרטי שלי משלושה יבואנים שהציגו בתערוכה:

״אבי יפה״

DigiTown 2019

״פיוצ׳ר אודיו וידאו״

DigiTown 2019

״אודיו זיפ״

DigiTown 2019

בשל כך ומסיבות אתיות, אני מנוע מלהתייחס לתצוגות שלהם. מצטער.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (90 תגובות פורסמו):

avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
מזל ששנינו היינו בתערוכות שונות...
avatar
ayal30 1970-01-01 02:00:00
תודה רן על הכתבה היפה פשוט ציוד מדהים :בעד:
avatar
Nimi 1970-01-01 02:00:00
באמת מעניין איך סאונד זה דבר סובייקטיבי. לא התחברתי לכמעט שום דבר שהתחברת, ממש 180 מעלות. Nevertheless, אחלה מאמר דעה!
avatar
arye.gur 1970-01-01 02:00:00
כתבה מרתקת. הגדרת מערכת על פי גודל הבמה זו הגדרה מאוד בעייתית ולדעתי שגוייה. כבר יצא לי לשמוע מערכות עם יופי של במה ופירוט אבל מוסיקה הן לא הוציאו. אריה
avatar
omi 1970-01-01 02:00:00
אף שלא מסכים עם הרוב, כתיבה כיפית ומעניינת בבקשה תכתוב עוד.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה על כתבה מרתקת וכתובה היטב. אכן שינוי מרענן... למה אתה חושב שיחידות קרמיות נסדקות בגלל עוצמה חזקה מידי? להבנתי, עוצמת לא אמורה להיות הבעיה שבגינה נסדקות יחידות קרמיות.
avatar
מאסטרו אודיו 1970-01-01 02:00:00
בתכנון לא נכון של תא אקוסטי לדרייבר קרמי הוא עלול להישבר. לשמחתנו זה זכינו לחוות דבר כזה. תודה לרן לוי על הביקורת היפה (ורד)
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
מעריך מאד את הסייג שהציב לעצמו הסוקר שלא לסקר מערכות של מציגים מהם הוא קונה מוצרים. ללא ספק רף שנדרש לשמור. תודה על כתבה נפלאה.
avatar
רונן 1970-01-01 02:00:00
או ! אהבתי כל מילה , ...המסקנות שלי זהות כמעט לנאמר ובשל כך חיזק את הדימוי העצמי שלי ״(מזרימדיה/סטרימר וממיר, קדם מגבר, ושני מגברי הספק מונובלוק) של אזוטריק״ המחוברים לפוקאל - התוצאה לדעתי מאכזבת. )
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
מעריך מאד את הסייג שהציב לעצמו הסוקר שלא לסקר מערכות של מציגים מהם הוא קונה מוצרים. ללא ספק רף שנדרש לשמור. תודה על כתבה נפלאה. זה קצת מצחיק הרף המדומיין הזה ביחס לעובדה שחלק גדול מהמציגים מפרסמים כאן באתר ומשלמים כסף לבעליו גם עבור הפירסומים וגם עבור השתתפות בתערוכות. עדיף בהרבה בעיני לא להתייחס לניגודי אינטרסים בכלל כאן כי זה מתקבל לא אמין בכלל. כולנו מדעים לפרובלמטיות ולוקחים בערבון מוגבל כל כתבת אודיו או ביקורת לא חשוב היכן היא מופיעה ולא רק בתחום האודיו.. לגבי הסקירה, לא הסכמתי כמעט עם כלום אבל תודה רבה על המאמץ, עדיין היה מעניין לקרוא. המגנפלנרים היו מעולים ביחס למחיר בעיני, אבל הבעיות שלהם נשמעו. אצל orac הסט-אפ נשמע מצוין, דינמי, היה בו כל מה שצריך ממערכת אודיו טובה. ה b&o הקטנים שלא הוזכרו נשמעו מעולה עם מה שחובר אליהם, sounquest היה בסדר אבל צליל משעמם, הלמפיזטור חפר באגרסיביות מוגזמת ופירוט שאין לו קשר למוסיקה, האוזניים שלי כמעט התחילו לדמם, צליל לא טבעי בכלל ורמקולי ה horns לא מסוגלים להתמודד עם 80% מהמוסיקה שקיימת ובכל העולם המציגים משתפים פעולה ומונעים מהמבקרים לשמוע אותם עם תזמורות מלאות, עם רוק וכולי. זה לא שיטה. אצל יגאל לסרי היה אכן מאוד מרשים, בשביל תערוכה זה יופי. בבית מספיק לי סט-אפ כמו אצל זיו או לוני ואני מבסוט
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
זה קצת מצחיק הרף המדומיין הזה ביחס לעובדה שחלק גדול מהמציגים מפרסמים כאן באתר ומשלמים כסף לבעליו גם עבור הפירסומים וגם עבור השתתפות בתערוכות. עדיף בהרבה בעיני לא להתייחס לניגודי אינטרסים בכלל כאן כי זה מתקבל לא אמין בכלל. כולנו מדעים לפרובלמטיות ולוקחים בערבון מוגבל כל כתבת אודיו או ביקורת לא חשוב היכן היא מופיעה ולא רק בתחום האודיו.. לגבי הסקירה, לא הסכמתי כמעט עם כלום אבל תודה רבה על המאמץ, עדיין היה מעניין לקרוא. המגנפלנרים היו מעולים ביחס למחיר בעיני, אבל הבעיות שלהם נשמעו. אצל orac הסט-אפ נשמע מצוין, דינמי, היה בו כל מה שצריך ממערכת אודיו טובה. ה b&o הקטנים שלא הוזכרו נשמעו מעולה עם מה שחובר אליהם, sounquest היה בסדר אבל צליל משעמם, הלמפיזטור חפר באגרסיביות מוגזמת ופירוט שאין לו קשר למוסיקה, האוזניים שלי כמעט התחילו לדמם, צליל לא טבעי בכלל ורמקולי ה horns לא מסוגלים להתמודד עם 80% מהמוסיקה שקיימת ובכל העולם המציגים משתפים פעולה ומונעים מהמבקרים לשמוע אותם עם תזמורות מלאות, עם רוק וכולי. זה לא שיטה. אצל יגאל לסרי היה אכן מאוד מרשים, בשביל תערוכה זה יופי. בבית מספיק לי סט-אפ כמו אצל זיו או לוני ואני מבסוט מוזר, גם על שקיפות וגילוי נאות ישנם טענות של חוסר אמינות. החיים קשים. (בעצם רק האנשים)
avatar
gayle 1970-01-01 02:00:00
למה אתה חושב שיחידות קרמיות נסדקות בגלל עוצמה חזקה מידי? להבנתי, עוצמת לא אמורה להיות הבעיה שבגינה נסדקות יחידות קרמיות.גם לדעתי לא מדובר בעצמה שהרמקול ניגן אלא בעובדה שהמגבר שדחף את הרמקולים הגיע למצב של קליפינג ופיק רגעי של זרם הרס את היחידות.
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
מוזר, גם על שקיפות וגילוי נאות ישנם טענות של חוסר אמינות. החיים קשים. (בעצם רק האנשים) אנשים פשוט לא כ"כ תמימים היום, זה הכל וגם יכולים להשמיע את קולם באופן חופשי יותר.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
אנשים פשוט לא כ"כ תמימים היום, זה הכל. אני מאמין לאנשים, עד שהם מוכיחים לי אחרת. ידוע, שלכל אחד יש נטיות לב ואינטרסים כאילו ואחרים... זה ברור. עם זאת, בהחלט אפשר, וצריך לכבד את הכותב על הגילוי הנאות ועל כך שבחר לא לסקר את אותן חנויות בהן קנה. זה בהחלט חריג לטוב בנוף התקשורת הקיימת. (אני במקומו הייתי מסתפק בגילוי נאות וכן מביע את דעתי)
avatar
arye.gur 1970-01-01 02:00:00
אני מאמין לאנשים, עד שהם מוכיחים לי אחרת. ידוע, שלכל אחד יש נטיות לב ואינטרסים כאילו ואחרים... זה ברור. עם זאת, בהחלט אפשר, וצריך לכבד את הכותב על הגילוי הנאות ועל כך שבחר לא לסקר את אותן חנויות בהן קנה. זה בהחלט חריג לטוב בנוף התקשורת הקיימת. (אני במקומו הייתי מסתפק בגילוי נאות וכן מביע את דעתי) צודק לחלוטין, כמעט כל כתבי האודיו מקבלים את הציוד אותו הם מבקרים מהיצרנים או מהיבואנים. אריה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אנשים פשוט לא כ"כ תמימים היום, זה הכל וגם יכולים להשמיע את קולם באופן חופשי יותר. מזל שאתה לא תמים. ממש חושחש הבלש, חד כתער, רובין הוד של התחום שמזהיר את כולם שחס ושלום לא יתבלבלו. אממה. בסוף אתה בא לפטפט את עצמך לדעת ואנחנו (dtown) מעיפים את התחום הזה למקומות כאלה שיאפשרו גם לאחד כמוך לפטפט את עצמו לדעת.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
רן, סקירה וכתיבה קולחת, עניינית, נהניתי לקרוא. שותף לא מעט לדעתך. קלעת לחלוטין! למה שאני הרגשתי בחלק מהחדרים ובחלק אחר...פחות. החדרים שלא התייחסת מגילוי נאות. אחד מהם הייתה ה-אכזבה ה-גדולה ביותר בתערוכה (יום 2 סביב אחר"צ) לי אישית. דווקא כן רציתי וקיוותי לשמוע דעתך על העניין. תודה רבה.
avatar
nivim 1970-01-01 02:00:00
לא מסכים עם רוב הדברים שכתבת, אבל כל הכבוד על המאמץ וההשקעה. היה מאוד מעניין לקרוא את זה. סחתיין עלייך :כל-הכבוד:
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
מזל שאתה לא תמים. ממש חושחש הבלש, חד כתער, רובין הוד של התחום שמזהיר את כולם שחס ושלום לא יתבלבלו. אממה. בסוף אתה בא לפטפט את עצמך לדעת ואנחנו (dtown) מעיפים את התחום הזה למקומות כאלה שיאפשרו גם לאחד כמוך לפטפט את עצמו לדעת. הפורומים קיימים כדי לפטפט, זה חלק מהעניין. מה אתה רוצה לטעון ? וכן אמרתי שאנשים לא תמימים היום (לא רק אני) וטוב שכך. אתה עושה את העבודה שלך, אחלה, מפרגן לך על כך נהנים ממנה ואם זה עדיין לא קורה, אז מאחל לך גם שתרוויח יפה ממנה וכל שאר העוסקים במלאכה. לכל אחד מאיתנו יש את העבודה שלו בתחומו הוא, יש כאן אנשים שבשקט בשקט מביאים הרבה תועלת לחברה. וכן, דווקא במקרה הזה שבו הוכרז גילוי נאות ביחס לחלק מהאינטרסים בלבד (לא טוען שזה נעשה בכוונה להטעות) חשוב לציין שהכל מלא אינטרסים ובל נשכח את זה, כי זה משפיע על ההחלטות הצרכניות שלנו. אין קשר לפירגון על התערוכה הנהדרת ועל החוויה המהנה, עדיין אנחנו רוצים להיות צרכנים זהירים. ואין בכך כדי לטעון שמישהו עושה משהו בכוונה תחילה או מתוך כוונות לא טובות. אלא כולנו אנשים ומושפעים על ידי האינטרסים שלנו.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד רן, כתיבה יפה ומעניינת מאוד. נהניתי לקרוא. לי ברור שביקורת היא נקודת מבטו הסובייקטיבית של הכותב שהרי אם לא כך ומדובר היה באמת אבסולוטית, אז היתה רק מערכת אחת בעולם. גם הבחירה לבחון דרך פרמטר הבמה הוא עניין אישי וכל אחד וסדר עדיפויותיו. לאחר שזה נאמר, הכתיבה הקולחת והאינטיליגנטית של רן, חידדה אצלי דברים מסויימים באיך שאני שמעתי וראיתי את התערוכה והוסיפה לי נדבך נוסף להבנה. חבל שרן כל כך ממעט לכתוב.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הפורומים קיימים כדי לפטפט, זה חלק מהעניין. מה אתה רוצה לטעון ? וכן אמרתי שאנשים לא תמימים היום (לא רק אני) וטוב שכך. אתה עושה את העבודה שלך, אחלה, מפרגן לך על כך נהנים ממנה ואם זה עדיין לא קורה, אז מאחל לך גם שתרוויח יפה ממנה וכל שאר העוסקים במלאכה. לכל אחד מאיתנו יש את העבודה שלו בתחומו הוא, יש כאן אנשים שבשקט בשקט מביאים הרבה תועלת לחברה. וכן, דווקא במקרה הזה שבו הוכרז גילוי נאות ביחס לחלק מהאינטרסים בלבד (לא טוען שזה נעשה בכוונה להטעות) חשוב לציין שהכל מלא אינטרסים ובל נשכח את זה, כי זה משפיע על ההחלטות הצרכניות שלנו. אין קשר לפירגון על התערוכה הנהדרת ועל החוויה המהנה, עדיין אנחנו רוצים להיות צרכנים זהירים. ואין בכך כדי לטעון שמישהו עושה משהו בכוונה תחילה או מתוך כוונות לא טובות. אלא כולנו אנשים ומושפעים על ידי האינטרסים שלנו. תודה לך ״רובין הוד נסיך הצרכנים״. מחר אני מזמין לך חץ וקשת.
avatar
haim sultan 1970-01-01 02:00:00
לא מבין מדוע כל הזמן צריך להתנגח האחד בשני ( מה, אנחנו שוורים?)? רצויי וגם חשוב, שכל אחד יכתוב בשפתו שלו את אשר שמעו אוזניו, ובמיוחד את אשר חשו ליבו, גופו ושאר רמ"ח אבריו. הרי הפורום נועד בין היתר להעשיר ידע את החברים המבינים פחות (כמוני למשל, וטוב שכך). גם אם "הידען" הגדול בתבל יסקור מכשיר כלשהו, הרי שבוודאי יהיו כאלה שיחלקו עליו (היו דברים מעולם), וזה בסדר, כי מי כמונו יודעים שכל התחביב הזה כמו שאר התחביבים זה משהו מאוד אישי, פנימי ואף רוחני. אז תביעו דעה אישית ואל תחסכו ביקורת, רק עשו זאת בנועם ובדרך ארץ, וכך ינעם לכולנו יותר.
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
תודה לך ״רובין הוד נסיך הצרכנים״. מחר אני מזמין לך חץ וקשת. מישהו צריך לדאוג כאן לטראפיק, אם כולנו נלטף אחד לשני את הביצים, יישארו 25 אנשים שנכנסים לפורום. גם אני דואג לתחום בדרכי :D
avatar
haim sultan 1970-01-01 02:00:00
ולך רן, תודה על כך שטרחת והשקעת בהבאת הסקירה/כתבה (ורד)
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
תודה לרן על כתיבת המאמר בשפתו הציורית, למרות האמור איני מסכים עם חלק ניכר ממסקנותיו ולתחושתי נכחנו בשתי תערוכות אודיו שונות, זאת על אף שלא פעם ישבנו בחדרים השונים בסמיכות.
avatar
meni48 1970-01-01 02:00:00
כתבה מרתקת. הגדרת מערכת על פי גודל הבמה זו הגדרה מאוד בעייתית ולדעתי שגוייה. כבר יצא לי לשמוע מערכות עם יופי של במה ופירוט אבל מוסיקה הן לא הוציאו. אריה הווווו הפסדתי תערוכה, כי התעצלתי להגיע..הכל שטויות העיקר המוזיקה עם הכוסית וויסקי,מסתפק בטרנזיסטור שלי.
avatar
אורחכתום 1970-01-01 02:00:00
בקשה לתערוכה הבאה ממר רן לוי: נא להמנע מהתופעה בה סיימת להקשיב, אבל נשאר לשבת ומדבר בקולי קולות עם חבריך, דקות ארוכות, תוך כדי ההדגמה לשאר המבקרים. בחדר של טופ ליין זה היה בלתי נסבל, ולא הוגן (בניסוח מנומס). תודה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מישהו צריך לדאוג כאן לטראפיק, אם כולנו נלטף אחד לשני את הביצים, יישארו 25 אנשים שנכנסים לפורום. גם אני דואג לתחום בדרכי :D אם הייתי מקבל שקל אחד על כל פעם שמישהו היה מבטיח לי טראפיק על זה שהוא טוען שאנחנו מוטים, ובמידה ולא ידווח בכל פוסט שני על האפשרות הזו נישאר עם 25 אנשים, הייתי קונה עוד ג׳יפ, משקיע בתערוכה נוספת פעם בחצי שנה וכנראה קונה מערכת זהה לזו שיש לי היום וממקם אותה במשרד. מספר הפעמים (וכבר כתבתי לך את זה) שסרבנו לערוך כתבה והפסדנו מפרסמים מקביל בערך למשכורת שנתית של מנהל בכיר בהייטק. עזוב, אל תלך לשם. לא אני ולא ליאור רעבים למזומנים. ואגב, זה בדיוק הפוך, האתר הזה והתערוכה זו הוצאה משמעותית עבורינו. והנה המלצה עסקית טובה מאיש עסקים די מוצלח (איזה רברבן אני. הא?). אם אתה רוצה לעשות כסף, תמנע מפתיחת אתרי תוכן והפקת תערוכות אודיו. אבל אם יש לך מספיק כסף לשחק איתו, וזה הפאן שלך, אז תקים אתר תוכן ותפיק תערוכות אודיו. מקווה שזה מסדר לך את עניין ההטיה והיכולת של יבואן כזה או אחר להשפיע על דעתינו בגלל פפלינוס.
avatar
845 1970-01-01 02:00:00
ה b&o הקטנים שלא הוזכרו נשמעו מעולה עם מה שחובר אליהם, .. [MEDIA=youtube]gPdwOdJlysM[/MEDIA] [MEDIA=youtube]zrIVZY93uZw[/MEDIA]
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
[MEDIA=youtube]gPdwOdJlysM[/MEDIA] [MEDIA=youtube]zrIVZY93uZw[/MEDIA] הגברה של שכני היקר מיכאל 845 :בעד:
avatar
845 1970-01-01 02:00:00
הגברה של שכני היקר מיכאל 845 :בעד: רק פונו וקדם פיני היקר!:לב: רמקולים מוגברים..
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
רק פונו וקדם פיני היקר!:לב: רמקולים מוגברים.. יודע,טעיתי בהגדרה. ובמקרה של רמקולים מוגברים ,זה העיקר !
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אנשים פשוט לא כ"כ תמימים היום, זה הכל וגם יכולים להשמיע את קולם באופן חופשי יותר. תגיד, על איזה אינטרסים אתה מדבר הפעם? רן לוי לא קשור להפקת התערוכה ולא קיבל שקל מאף נציג או יבואן. מה קרה, החיים התאכזרו אליך כל כך עד שאתה לא מאמין לאף אדם בעולם?
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
רק פונו וקדם פיני היקר!:לב: רמקולים מוגברים.. מיכאל היקר, כל הכבוד!
avatar
ronengolanpt 1970-01-01 02:00:00
אם הייתי מקבל שקל אחד על כל פעם שמישהו היה מבטיח לי טראפיק על זה שהוא טוען שאנחנו מוטים, ובמידה ולא ידווח בכל פוסט שני על האפשרות הזו נישאר עם 25 אנשים, הייתי קונה עוד ג׳יפ, משקיע בתערוכה נוספת פעם בחצי שנה וכנראה קונה מערכת זהה לזו שיש לי היום וממקם אותה במשרד. מספר הפעמים (וכבר כתבתי לך את זה) שסרבנו לערוך כתבה והפסדנו מפרסמים מקביל בערך למשכורת שנתית של מנהל בכיר בהייטק. עזוב, אל תלך לשם. לא אני ולא ליאור רעבים למזומנים. ואגב, זה בדיוק הפוך, האתר הזה והתערוכה זו הוצאה משמעותית עבורינו. והנה המלצה עסקית טובה מאיש עסקים די מוצלח (איזה רברבן אני. הא?). אם אתה רוצה לעשות כסף, תמנע מפתיחת אתרי תוכן והפקת תערוכות אודיו. אבל אם יש לך מספיק כסף לשחק איתו, וזה הפאן שלך, אז תקים אתר תוכן ותפיק תערוכות אודיו. מקווה שזה מסדר לך את עניין ההטיה והיכולת של יבואן כזה או אחר להשפיע על דעתינו בגלל פפלינוס. הטרול הזה רק מחפש עם מי לריב (האינטרס שלו זה התעבורה באתר , נו באמת ..) נראה לי שעדיף לא לענות לו כך יוכל להתעסק עם ליטוף הביצים שלו בצד
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
יודע,טעיתי בהגדרה. ובמקרה של רמקולים מוגברים ,זה העיקר ! איזה עיקר? שמה שניגן היה תלוי באיכות של מה שחובר לפניו? ההתייחוס לתוצאה שנובעת בעיקר מרמקולים ולא מסטאפ שלם מטריפה אותי. קח המיקרו סייקי הזה ושים אותו בכל חדר סביר יחד עם הסטפ אפ של קונדו (לא מדבר על הפונו והפרה) וזה ירים התוצאה לשמים או עד למגבלת צוואר הבקבוק. למרות שלא אוהב את הראש שניגן שם. "מקור תחילה" מישהו שמע ומיישם את זה? או שזו רק המצאה של LINN?
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
איזה עיקר? שמה שניגן היה תלוי באיכות של מה שחובר לפניו? ההתייחוס לתוצאה שנובעת בעיקר מרמקולים ולא מסטאפ שלם מטריפה אותי. . מי טען שהרמקולים אינם חשובים... אני אחד מאלה שטוען שהם הקודמים ואחר כך השאר...
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
אם הייתי מקבל שקל אחד על כל פעם שמישהו היה מבטיח לי טראפיק על זה שהוא טוען שאנחנו מוטים, ובמידה ולא ידווח בכל פוסט שני על האפשרות הזו נישאר עם 25 אנשים, הייתי קונה עוד ג׳יפ, משקיע בתערוכה נוספת פעם בחצי שנה וכנראה קונה מערכת זהה לזו שיש לי היום וממקם אותה במשרד. מספר הפעמים (וכבר כתבתי לך את זה) שסרבנו לערוך כתבה והפסדנו מפרסמים מקביל בערך למשכורת שנתית של מנהל בכיר בהייטק. עזוב, אל תלך לשם. לא אני ולא ליאור רעבים למזומנים. ואגב, זה בדיוק הפוך, האתר הזה והתערוכה זו הוצאה משמעותית עבורינו. והנה המלצה עסקית טובה מאיש עסקים די מוצלח (איזה רברבן אני. הא?). אם אתה רוצה לעשות כסף, תמנע מפתיחת אתרי תוכן והפקת תערוכות אודיו. אבל אם יש לך מספיק כסף לשחק איתו, וזה הפאן שלך, אז תקים אתר תוכן ותפיק תערוכות אודיו. מקווה שזה מסדר לך את עניין ההטיה והיכולת של יבואן כזה או אחר להשפיע על דעתינו בגלל פפלינוס. האמירה נוסחה באופן כללי לתחום, או לעולם בכלל.. מדגיש שאין כאן שום טענה אישית כלפי אף אחד מכם. אני לא מתיימר לבחון לב וכליות. ההערה האחרונה היא רק הומור, למי שלא הבין..(אתה הבנת) בסה"כ אני כותב קוד די משעמם, אז צריך הפסקות מרעננות לא לקחת קשה.
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
מי טען שהרמקולים אינם חשובים... אני אחד מאלה שטוען שהם הקודמים ואחר כך השאר... אני טענתי ההפך ושאולי במקרה הזה הם צוואר הבקבוק.
avatar
יאיר ל 1970-01-01 02:00:00
אין ספק שצליל של מערכת הוא דבר סובייקטיבי ועם חלק מההתרשמויות של רן הסכמתי ועם חלק פחות. אחת המערכות שהייתה אכן הפתעה היתה ה dutch & dutch עם הרמקולים המוגברים. מסקרן אותי להבין למה ההגדרה היא שזה "הדבר הבא" במערכות אודיו ולא מטעמי הטהרנות של כל מרכיב בנפרד, אלא בגלל הבעיות האינהרנטיות של השראות מגנטית שנובעת מהקרבה הפיזית של הרכיבים. אין ספק שהצליל היה מרשים כך שיש פתרון לבעיה ובכל זאת, זה העתיד?
avatar
אהרון66554 1970-01-01 02:00:00
תודה לכל אלו שעסקו במלאכה- יבואנים ומארגנים כאחד! תודה רבה! אציין שזו פעם ראשונה שלי בתערוכה מסוג זה, הופתעתי! אבל שום דבר לא הפיל אותי מהכיסא (אולי פרט למערכת של עופר שחורי) מקום 1 שלי- עופר (מאסטרו) כן, למרות שביום הראשון הסאונד לא נגע בי כ"כ, אבל האיזון והבמה היו מהטובים ששמעתי בחיים! כנראה איזה עניין קטן היה שם שהסאונד קצת לא השתחרר מהרמקולים. מקום 2- החדר של סוניק בליס- היה שם משהו מאוד מיוחד שמאוד מאוד אהבתי- אולי הרמקול טיפונת היה גדול על החדר, מעניין מאוד לשמוע את הסט הזה בחדר קצת יותר גדול... אחחח איזה סאונד! מקום 3- סאונדקווסט!!!!! גבי! - מה אומר ומה אדבר, איזה סאונד! בעשירית מחיר מחדר המקום השני שלי! לטעמי גבי הביא מערכת "ריאלית" (מבחינת מחיר) סט שגם מי שנכנס לתחום אחרי שהתחתן-יוכל לרכוש ולהינות. כמובן החדר של לסרי שנשמע מדהים!!!! אבל דורש מחיר וחדר שבגדר הזיה לרוב בני התמותה. בגזרת המאכזבים- פוקאל (טוב אף פעם לא אהבתי את הרמקולים שלהם) החדר עם הלאקטרוניקה של נגרה... אממ ציפיתי ליותר... dutch & dutch- לא הבנתי ממה כולם התלהבו-מחיר מוגזם (מאוד) לתמורה לדעתי. מאוד יכול להיות שהמציגים "הפילו" את הרמקול עם הטופולוגיה המוזרה שהייתה שם. פיוז עם הקף בלייד 2- מאוד עניין אותי לשמוע את הרמקול הזה, ומה אגיד... התאכזבתי נורא, על הפנים! וגם פה, מאוד יכול להיות שהמציגים "הפילו" את התוצאה לקרשים בגלל אלקטרוניקה... לא יודע. שוב, תודה לכולם! היה מדהים!
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
[MEDIA=youtube]gPdwOdJlysM[/MEDIA] [MEDIA=youtube]zrIVZY93uZw[/MEDIA] אם הייתי צריך לבחור סט-אפ אחד מהתערוכה זה היה זה (אבל אולי איזה עיקר? שמה שניגן היה תלוי באיכות של מה שחובר לפניו? ההתייחוס לתוצאה שנובעת בעיקר מרמקולים ולא מסטאפ שלם מטריפה אותי. קח המיקרו סייקי הזה ושים אותו בכל חדר סביר יחד עם הסטפ אפ של קונדו (לא מדבר על הפונו והפרה) וזה ירים התוצאה לשמים או עד למגבלת צוואר הבקבוק. למרות שלא אוהב את הראש שניגן שם. "מקור תחילה" מישהו שמע ומיישם את זה? או שזו רק המצאה של LINN? מאוד מאוד מסכים איתך ! שמעתי את הפטיפון הזה על כמה סט-אפים עם כל מיני ראשים ועדיין לא שמעתי פטיפון יותר טוב כולל שניים במחירים של כמעט 100,000 שח ואני ממש מתאפק לא לציין שמות..חוץ מכמה פטיפונים במחירים ממש מטורפים למשל הדגמים הגבוהים של tech das אולי גם הפחות גבוהים אבל לא יצא לי לשמוע אותם בינתיים. וכמובן המיקרו סייקי 8000 עד כמה שהצלחתי לבודד וזה בספק, כי אני לא מכיר את הרמקולים שחוברו אליו, נדמה לי שמאוד אהבתי את מה שעשו שם הפרה אמפ והפרה פונו שחוברו אליו. מישהו יודע מה מחיר הפונו שניגן שם ? ותודה על הכתבה, אף כי, גם אני, כמו רבים אחרים שהגיבו לפני, חושב שונה מאוד מהכותבעל כמעט על כל הסט-אפים.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
כתבה יםה כמו שכתבה צריכה להכתב. מסכים עם הבחירות ממש לא... אבל הכל באזני השומע...
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
אם הייתי צריך לבחור סט-אפ אחד מהתערוכה זה היה זה (אבל אולי מאוד מאוד מסכים איתך ! שמעתי את הפטיפון הזה על כמה סט-אפים עם כל מיני ראשים ועדיין לא שמעתי פטיפון יותר טוב כולל שניים במחירים של כמעט 100,000 שח ואני ממש מתאפק לא לציין שמות..חוץ מכמה פטיפונים במחירים ממש מטורפים למשל הדגמים הגבוהים של tech das אולי גם הפחות גבוהים אבל לא יצא לי לשמוע אותם בינתיים. המיקרו סייקי 8000 עד כמה שהצלחתי לבודד וזה בספק, כי אני לא מכיר את הרמקולים שחוברו אליו, נדמה לי שמאוד אהבתי את מה שעשו שם הפרה אמפ והפרה פונו שחוברו אליו. מישהו יודע מה מחיר הפונו שניגן שם ? ותודה על הכתבה, אף כי, גם אני, כמו רבים אחרים שהגיבו לפני, חושב שונה מאוד מהכותבעל כמעט על כל הסט-אפים. אין ספק שהפטיפון מצויין אך ה 8000 זה ליגה אחרת. והטקדאס af3 באמת מבוסס עליו. אני מניח ש 40 שנות קדמה כן עשו משהו במקרה הזה. למרות שכבר אי אפשר לדעת כלום היום עם מה שקורה באודיו. מה שבטוח שהפתרון של טקדאס של מנוע וואקום ביחידה אחת, הרבה יותר נוח ואלגנטי. יש לי פרה דומה והיה לי פונו זהה. מניח שגוון הצליל של הפונו תרם לסאונד הכללי. אצלי הוא פחות עבד בזמנו. אבל זה תמיד עניין של שילוב ובתערוכה עשה טוב.
avatar
845 1970-01-01 02:00:00
איזה עיקר? שמה שניגן היה תלוי באיכות של מה שחובר לפניו? ההתייחוס לתוצאה שנובעת בעיקר מרמקולים ולא מסטאפ שלם מטריפה אותי. קח המיקרו סייקי הזה ושים אותו בכל חדר סביר יחד עם הסטפ אפ של קונדו וזה ירים התוצאה לשמים או עד למגבלת צוואר הבקבוק. למרות שלא אוהב את הראש שניגן שם. "מקור תחילה" מישהו שמע ומיישם את זה? או שזו רק המצאה של LINN? אין ספק שהפטיפון מצויין אך ה 8000 זה ליגה אחרת. והטקדאס af3 באמת מבוסס עליו. אני מניח ש 40 שנות קדמה כן עשו משהו במקרה הזה. למרות שכבר אי אפשר לדעת כלום היום עם מה שקורה באודיו. מה שבטוח שהפתרון של טקדאס של מנוע וואקום ביחידה אחת, הרבה יותר נוח ואלגנטי. יש לי פרה דומה והיה לי פונו זהה. מניח שגוון הצליל של הפונו תרם לסאונד הכללי. אצלי הוא פחות עבד בזמנו. אבל זה תמיד עניין של שילוב ובתערוכה עשה טוב. הפרה שיש לך שונה מזה והפונו שהיה לך שונה עוד יותר ...:)
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
הפרה שיש לך שונה מזה והפונו שהיה לך שונה עוד יותר ...:) שלי בנוי טוב יותר...:מלאך: אולי אשנה אותו למנורה הזו בגלל הסקרנות.
avatar
845 1970-01-01 02:00:00
שלי בנוי טוב יותר...:מלאך: אולי אשנה אותו למנורה הזו בגלל הסקרנות. בהצלחה!
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
גם לדעתי לא מדובר בעצמה שהרמקול ניגן אלא בעובדה שהמגבר שדחף את הרמקולים הגיע למצב של קליפינג ופיק רגעי של זרם הרס את היחידות. זו בעיה בתיכנון הרמקול אם אינך יודע איזה מגבר לחבר לרמקול כדי לא לגרום נזק.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
זה מדהים. לעיתים הפערים בין תערוכה לתערוכה בהתרשמות מאותו רמקולים יכולים להיות משמעותיים. בכלל, לרן נסיון כביר בסיקור תערוכות. אחת הדוגמאות הקלאסיות היא בחדר של דני בכור, בסיקור שנתן לרמקול שהוא בעצמו מאוד אוהב, אך בתערוכה הזו פחות אהב אותו בעוד בקודמת ממש החמיא לו. זה מלמד שרן יודע להתעלם לחלוטין ממה שהוא מכיר והתייחס אך ורק לתוצאה שהושגה בתערוכה כשניכנס לחדר. אהבתי את העובדה שציין שביום השני הוא נשמע אחרת לחלוטין. אני מדבר כמובן על המגנפאן. אצלי, בתנאים בדיקה הוא היה נפלא, בתערוכה הקודמת גם. [url=http://www.dtown.co.il/articles/4263.html][url]http://www.dtown.co.il/articles/4263.html בכלל. אני מאוהב ברמקול הזה.
avatar
itz56 1970-01-01 02:00:00
נמר וליאור, שוב תודה רבה על התערוכה שארגנתם, עבר כשבוע מאז שביקרתי ועדיין אני מרגיש שאני חי ונושם את כל מה ששמעתי שם, אני קורא ביקורות, וחושב מה עוד אפשר לשפר בסט אפ שלי, לעניות דעתי כל מי שמנסה בציניות להעביר ביקורות מרומזות על ארגון התערוכה פשוט פוגע בכולנו, נמר כל הכבוד על המאמץ, אני מבין כמה זה קשה אחרי כל המאמצים שהושקעו להרים כזו תערוכה מדהימה לקבל עקיצות מטוקבקיסטים, חברה אל תישברו על כל אלף אנשים שגרמתם להם עונג תמיד יהיה קוץ אחד מעצבן
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
נמר וליאור, שוב תודה רבה על התערוכה שארגנתם, עבר כשבוע מאז שביקרתי ועדיין אני מרגיש שאני חי ונושם את כל מה ששמעתי שם, אני קורא ביקורות, וחושב מה עוד אפשר לשפר בסט אפ שלי, לעניות דעתי כל מי שמנסה בציניות להעביר ביקורות מרומזות על ארגון התערוכה פשוט פוגע בכולנו, נמר כל הכבוד על המאמץ, אני מבין כמה זה קשה אחרי כל המאמצים שהושקעו להרים כזו תערוכה מדהימה לקבל עקיצות מטוקבקיסטים, חברה אל תישברו על כל אלף אנשים שגרמתם להם עונג תמיד יהיה קוץ אחד מעצבן זה לא כ"כ נכון..כולם כאן פירגנו מאוד לארגון התערוכה עד אחרון חברי הפורום (אגב, אנחנו לא טוקבקיסטים, זה פורום של חובבי\אוהבי\שרופי התחום) מי כאן עקץ על הארגון של התערוכה ?? אני קראתי פרגון מקיר לקיר והיו הערות מאוד ענייניות בנוגע לגודל החללים במלון, משך התערוכה ועוד, כולם נאמרו מתוך הערכה ורצון לשיפור ואם זו היתה "ביקורת" היא נכתבה מתוך כוונה בונה. הביקורת שלי היא.. שבאופן אישי (ואני בטח לא היחיד) אשמח לשלם מחירי כרטיסים גבוהים יותר (גם פי 3) אם זה יאפשר להרים עוד את רמת התערוכה או להאריך אותה..אנחנו מוציאים כ"כ הרבה כסף על התחום שפעם בשנתיים להוציא 150 שח זה זניח, אבל מן הסתם זה ירחיק אנשים שהם מבקרים יותר אקראיים. (אני למשל לא הצלחתי להתפנות ליותר מכמה שעות ורציתי לבור עוד יום ולא יכולתי) אם התכוונת להערה על הסקירה של רן, בעיני היא היתה עניינית ולא כוונה אל הכותב עצמו ובאופן כללי ברור שהיה עדיף בהרבה לקרוא סיקור של גורם חיצוני לחלוטין שאינו קשור למפיקי התערוכה. הרי זה כמו שבמאי של סרט יזמין את המפיק או שותף לכתוב סקירה על הסרט.. רן כתב מעניין אבל זו לא הנקודה, הבעיה שהמקום הזה קטן מדי ואכן אף אחד אחר שלא מטעם האתר, לא טרח לסקר את התערוכה המעולה הזו אז נשארנו רק עם סיקור מטעם וזה בוודאי עדיף על כלום. מחכים לתערוכה הבאה..
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
זה לא כ"כ נכון..כולם כאן פירגנו מאוד לארגון התערוכה עד אחרון חברי הפורום (אגב, אנחנו לא טוקבקיסטים, זה פורום של חובבי\אוהבי\שרופי התחום) מי כאן עקץ על הארגון של התערוכה ?? אני קראתי פרגון מקיר לקיר והיו הערות מאוד ענייניות בנוגע לגודל החללים במלון, משך התערוכה ועוד, כולם נאמרו מתוך הערכה ורצון לשיפור ואם זו היתה "ביקורת" היא נכתבה מתוך כוונה בונה. הביקורת שלי היא.. שבאופן אישי (ואני בטח לא היחיד) אשמח לשלם מחירי כרטיסים גבוהים יותר (גם פי 3) אם זה יאפשר להרים עוד את רמת התערוכה או להאריך אותה..אנחנו מוציאים כ"כ הרבה כסף על התחום שפעם בשנתיים להוציא 150 שח זה זניח, אבל מן הסתם זה ירחיק אנשים שהם מבקרים יותר אקראיים. אם התכוונת להערה על הביקורת של רן, בעיני היא היתה עניינית ולא כוונה אל הכותב עצמו ובאופן כללי ברור שהיה עדיף בהרבה לקרוא סיקור של גורם חיצוני לחלוטין שאינו קשור למפיקי התערוכה. הרי זה כמו שבמאי של סרט יזמין את המפיק או שותף לכתוב סקירה על הסרט.. רן כתב מעניין אבל זו לא הנקודה, הבעיה שהמקום הזה קטן מדי ואכן אף אחד אחר שלא מטעם האתר, לא טרח לסקר את התערוכה המעולה הזו אז נשארנו רק עם סיקור מטעם וזה בוודאי עדיף על כלום. מחכים לתערוכה הבאה.. הסיקור אינו מטעם. לראיה, יבואנים לא ממש אהבו את הסיקור הזה. גם תומר וגם רן הביעו גם את שביעות רצונם מתצוגות מסוימות ומאחרות לא. נכון. שני האתרים האחרים התעלמו לחלוטין מהתערוכה שמה לעשות, היא האירוע הגדול והחשוב ביותר בתחום. לא נותרה שום ברירה מלבד לאפשר לשניהם לכתוב את מסקנותיהם באתר המפיק וזה בהפרדה מוחלטת מעמדתו של dtown. אחרי הכל, אם לא יסכמו את התערוכה הזו, זה כאילו היא לא היתה. ואם היו מפרגנים לכל החדרים באופן מוחלט, זה פשוט יהיה לא הגיוני. לכן, כמו תמיד, נתתי חופש מוחלט לשניהם לכתוב מה שהם רוצים, בלי עריכה, בלי עידון, כאילו נכתבו באתר אחר שאינו מחויב לדבר. האמן לי. מספר הטלפונים שקיבלתי אחרי הסיקור של תומר ורן היה משחק ילדים לעומת אירגון התערוכה. הסברתי ליבואנים את הסיבה שאפשרתי זאת, והם לשמחתי הבינו שאין ברירה. בלי סיקור מסכם זה כאילו התערוכה מעולם לא סוכמה. ומשם, כל עבודתי נזרקת לפח. שתיקתו של לפחות אתר אחד המתיימר להיות פלטפורמה מסויימת בתחום האודיו בכל הנוגע לתערוכה, מלמדת אותי דבר מאוד פשוט. רק האתר הזה מדבר ועושה, היתר מסרבים להגיד מילה אחת על מי שעושה מטעמים שאינם קשורים כלל לאודיו, עידוד צרכנים למוצרי איכות, קידום התחום בישראל. אני גם מכוון לטענות של מספר מאוד מצומצם של גולשים הנוגעים לאינטרסים חבויים. אז יש לנו אינטרסים ברורים. לחזק את היבואן הישראלי מכיוון שהוא הדבר היחיד שמאפשר לכם ולנו לשרוד. בלעדי היבואנים וחיזוק המעמד שלהם לא תהיה תערוכה, לא תהיה חשיפה למוצרי איכות ולא יהיה פורום להשתעשע בו. הבעיה העקרית שהכי קל (ואני לא מדבר עלייך) לשבת ולזרוק עיצות ועקיצות מהצד, בעוד אף אחד מהעוקצים אינו מסוגל לעכל את המאמצים שאנו עושים על מנת לקדם את התחום (ומצליחים בכך בגדול) בישראל. ולכן, למרות שברוב המוחלט של המקרים אני לא מתייחס, לפעמים זה מקפיץ אותי. בדרך כלל התשובה שלי היא ״אם מישהו חושב שהוא יכול לעשות את זה יותר טוב - שיתכבד״. ובתשובה לזה, אני מבטיח לך ש-90 אחוז מהאנשים שאני מכיר, כולל מוכשרים מאוד, יקבלו התקף לב בשבוע הראשון של הקמת התערוכה או לחלופין בשנה הראשונה בניהול אתר גדול כמו זה. זה דורש שילוב של דיפלומטיה, פוליטיקה (ויש הרבה ממנה), מינון נכון של פעילות וכתבות כשההפרדה בין עסק לאתר תוכן בלתי תלוי הוא מוחלט. ולכן, מערכת הפרסום והשיווק של התערוכה והפרסום היא נפרדת לחלוטין מהביקורות והכתבות. אין יבואן שלא אמרתי לו את המשפט הבא ״בביקורות אין לנו חברים!״ ואין כתב שלא קיבל ממני את הגיבוי המוחלט לכתוב מה שהוא רוצה כולל בכתבות סיקור התערוכה.
avatar
arye.gur 1970-01-01 02:00:00
לדעתי יש הבדל תהומי בין תערוכת ציוד שמע בייחוד היי אנד לבין למשל תערוכת טכנולוגיה בה מציגים מכשירי טלפון ניידים או מקררים. ההבדל נובע מכך ששוק ההי אנד מאוד מצומצם ואין דרך שלא ליצור חיכוך בין הלקוחות לבין מארגני התערוכה ולבין היבואנים או היצרנים עצמם אם מדובר בחו״ל. אתר dtown עומד בכבוד בסוגיית ההשתלבות הזו והוא לא נותן לי תחושה שהוא ״מכור״ למישהו. אם אני מקבל פה תחושה של נטייה ליבואן כזה או אחר, היא מגיעה ב 100% מהמקרים מפוסטים של חברי האתר, לא מנהליו, ששופכים לטעמי סופרלטיבים מוגזמים על איזה יבואן שמכר להם ציוד. כל הכבוד לאתר ולמנהליו (גם כרמי מחזיק לדעתי היטב את תחום המצלמות שמעניין אותי) בשוטף וכל הכבוד על ארגון התערוכה. אריה
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
זה מדהים. לעיתים הפערים בין תערוכה לתערוכה בהתרשמות מאותו רמקולים יכולים להיות משמעותיים. בכלל, לרן נסיון כביר בסיקור תערוכות. אחת הדוגמאות הקלאסיות היא בחדר של דני בכור, בסיקור שנתן לרמקול שהוא בעצמו מאוד אוהב, אך בתערוכה הזו פחות אהב אותו בעוד בקודמת ממש החמיא לו. זה מלמד שרן יודע להתעלם לחלוטין ממה שהוא מכיר והתייחס אך ורק לתוצאה שהושגה בתערוכה כשניכנס לחדר. אהבתי את העובדה שציין שביום השני הוא נשמע אחרת לחלוטין. אני מדבר כמובן על המגנפאן. אצלי, בתנאים בדיקה הוא היה נפלא, בתערוכה הקודמת גם. [url=http://www.dtown.co.il/articles/4263.html][url]http://www.dtown.co.il/articles/4263.html בכלל. אני מאוהב ברמקול הזה. תבקש לסקירה את ה-3.6. שמעתי לפני כ12 שנה ועדיין חושב שזה אחד הרמקולים המצויינים בתנאי שיש לך את החלל בשבילו
avatar
אורחכתום 1970-01-01 02:00:00
זה לא כ"כ נכון..כולם כאן פירגנו מאוד לארגון התערוכה עד אחרון חברי הפורום (אגב, אנחנו לא טוקבקיסטים, זה פורום של חובבי\אוהבי\שרופי התחום) מי כאן עקץ על הארגון של התערוכה ?? אני קראתי פרגון מקיר לקיר והיו הערות מאוד ענייניות בנוגע לגודל החללים במלון, משך התערוכה ועוד, כולם נאמרו מתוך הערכה ורצון לשיפור ואם זו היתה "ביקורת" היא נכתבה מתוך כוונה בונה. הביקורת שלי היא.. שבאופן אישי (ואני בטח לא היחיד) אשמח לשלם מחירי כרטיסים גבוהים יותר (גם פי 3) אם זה יאפשר להרים עוד את רמת התערוכה או להאריך אותה..אנחנו מוציאים כ"כ הרבה כסף על התחום שפעם בשנתיים להוציא 150 שח זה זניח, אבל מן הסתם זה ירחיק אנשים שהם מבקרים יותר אקראיים. (אני למשל לא הצלחתי להתפנות ליותר מכמה שעות ורציתי לבור עוד יום ולא יכולתי) אם התכוונת להערה על הסקירה של רן, בעיני היא היתה עניינית ולא כוונה אל הכותב עצמו ובאופן כללי ברור שהיה עדיף בהרבה לקרוא סיקור של גורם חיצוני לחלוטין שאינו קשור למפיקי התערוכה. הרי זה כמו שבמאי של סרט יזמין את המפיק או שותף לכתוב סקירה על הסרט.. רן כתב מעניין אבל זו לא הנקודה, הבעיה שהמקום הזה קטן מדי ואכן אף אחד אחר שלא מטעם האתר, לא טרח לסקר את התערוכה המעולה הזו אז נשארנו רק עם סיקור מטעם וזה בוודאי עדיף על כלום. מחכים לתערוכה הבאה.. רעיון מעניין.. אולי יום נוסף במחיר משולש ? ה"שרופים" לדבר ייהנו מתצוגה מרווחת בלי דוחק (וישאירו את השטח פחות צפוף בשאר הימים). אני בספק אם זה יחזיר את ההוצאות, או יצדיק לסוחרים להיעדר מהעסק עוד יום, אבל אין לי מושג מה התחשיב.
avatar
לני 1970-01-01 02:00:00
נמר דבר ראשון תודה. התערוכה הייתה מדהימה. ברור לכולם שהפקת אירוע בסדר גודל כזה היא מאתגרת ואני בטוח שכולם מעריכים זאת. בעניי התערוכה חשובה מידי בשביל סיכומון קצרצר (ומסתבר שגם אינו משקף את דעת הרוב). לדעתי צריך להוסיף לשונית חדשה באתר לטובת "תערוכת 2019" ולכול חדר לפתוח הודעה חדשה עם תיאור וביקורת על הסאטאפ. חשוב וגם מעניין להבין את "הצד" של היבואנים ומדוע הם בחרו את הסאטאפ שהם בחרו . ושוב פעם תודה
avatar
Audio Extreme 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]46089[/ATTACH] רן, ברשותך אחרוג ממנהגי ואכתוב תגובה לחוות דעתך לגבי המגנפן 1.7i בתערוכה. אכן המגנפן 1.7i נחשב לרמקול עם VFM מטורף. יש בלי סוף התיחסות ברשת לנושא ההגברה שעובדת עם רמקולי מגנפן טוב. גם אם תקדיש לזה חודש של קריאה ברשת, עדיין לא תמצה אלפי חוות דעת בנושא. ביום הראשון לתערוכה ה 1.7i לא ניגן לבד, אלא שימש כפאנל באס עבור ה 0.7 שניגן מלפנים. אז שמעת 4 פאנלים. זו היתה החלטה שלי לנגן כך לאור חוסר היכולת לטפל אקוסטית בחדר שבו יש חלון זכוכית ענק על כל הקיר מאחורי הרמקולים, ומראה מטורפת בגודלה, בקיר ממול, מאחורי קהל המאזינים. ביום השני ביצעתי שינוי ו 1.7 עבר קדימה. ראה תמונה שצולמה ע"י אלי כרמי האהוב כל כך. חבל שלא באת לבקר, בטוח היית נהנה. קיבלתי אין סוף מחמאות בפייס וגם בעל פה. בלי קשר, לדעתי ישבת ממש קרוב ל Null Point של החדר. בחדר מלבני, שהאזניים חצי דרך באורך וגם ברוחב של החדר, מה שמתקבל אקוסטית זה אפס מוחלט. מתמטית הכל מתבטל שם. יום טוב, דני בכור
avatar
omi 1970-01-01 02:00:00
>> היחידה המשולבת טוויטר/מיד בשיטת היוני קיו של קף שרצה כבר יותר משלושים שנה, היא אחד הפלופים הגדולים ביותר של עולם האודיו - בצליל מרוכז כאילו שתית תרכיז מיץ ממותק מהבקבוק בלי למהול אותו במים. << לפעמים מישהו מוכשר צריך לכתוב דברים כדי שהם יעשו אצלך קליק. תיאור מושלם של היחידה הקונצנטרית המתכתית הזו של קף. הייתי מוסיף - כמו תרכיז ששותים בקשית. צליל צפוף וסגור ולא נינוח אף פעם. מוזר שדווקא חברה אנגלית ותיקה הלכה על דבר כזה.
avatar
אורחכתום 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]46089[/ATTACH] רן, ברשותך אחרוג ממנהגי ואכתוב תגובה לחוות דעתך לגבי המגנפן 1.7i בתערוכה. אכן המגנפן 1.7i נחשב לרמקול עם VFM מטורף. יש בלי סוף התיחסות ברשת לנושא ההגברה שעובדת עם רמקולי מגנפן טוב. גם אם תקדיש לזה חודש של קריאה ברשת, עדיין לא תמצה אלפי חוות דעת בנושא. ביום הראשון לתערוכה ה 1.7i לא ניגן לבד, אלא שימש כפאנל באס עבור ה 0.7 שניגן מלפנים. אז שמעת 4 פאנלים. זו היתה החלטה שלי לנגן כך לאור חוסר היכולת לטפל אקוסטית בחדר שבו יש חלון זכוכית ענק על כל הקיר מאחורי הרמקולים, ומראה מטורפת בגודלה, בקיר ממול, מאחורי קהל המאזינים. ביום השני ביצעתי שינוי ו 1.7 עבר קדימה. ראה תמונה שצולמה ע"י אלי כרמי האהוב כל כך. חבל שלא באת לבקר, בטוח היית נהנה. קיבלתי אין סוף מחמאות בפייס וגם בעל פה. בלי קשר, לדעתי ישבת ממש קרוב ל Null Point של החדר. בחדר מלבני, שהאזניים שלך חצי דרך באורך וגם ברוחב של החדר, מה שמתקבל אקוסטית זה אפס מוחלט. מתמטית הכל מתבטל שם. יום טוב, דני בכור אם אתה כבר כאן, אשמח אם תרחיב קצת, כי הייתי ביום השני, אכן התפעלתי מהצליל, אבל גם התפלאתי איך מקור SOUND נוסף עומד מטר מאחורי הפאנלים הקדמיים ומקבל אותו סיגנאל, בלי ליצור חגיגת התאבכויות. אז אם הבנתי נכון, הם לא קיבלו אותו סיגנאל, ואחד מהם היה סוג של סאב?
avatar
עומר קרני 1970-01-01 02:00:00
רן, ההולנדיות מודות לך על מדליית הזהב המוגברת. הן התוודו בפניי שבאו למלון קצת מופקרות, עם שיער מיד פזור ועקבים מוגזמים שאולי ערערו קצת את היציבות בגובה. מאשימות את המלון..o_O רצפה עקומה, אמרתי להן. מסרו לי למסור לך שאתה, ו/או אחרים, מוזמנים להזמין אותן לביתכם ולהאזין להן , בסביבה נעימה ורגועה. בברכה
avatar
Audio Extreme 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]46091[/ATTACH] [ATTACH=full]46090[/ATTACH] אם אתה כבר כאן, אשמח אם תרחיב קצת, כי הייתי ביום השני, אכן התפעלתי מהצליל, אבל גם התפלאתי איך מקור SOUND נוסף עומד מטר מאחורי הפאנלים הקדמיים ומקבל אותו סיגנאל, בלי ליצור חגיגת התאבכויות. אז אם הבנתי נכון, הם לא קיבלו אותו סיגנאל, ואחד מהם היה סוג של סאב? השימוש בפאנל נוסף זו טכניקה בה מגנפן משתמשים בדגם הבכיר, MG30.7 ובעבר הרחוק בסדרת ה Tympni. גם ה "סאבוופר" DWM שלהם משתמש באותה טכניקה. ראה תמונות מעלה. אתה צודק, בטח שיש התאבכות (שיכולה להיות חיובית או שלילית) ודרך ניסוי ותהייה ניתן בעצם לעשות Fine Tuning לזוג הראשי. האפקט יכול להיות מדהים כי 1 + 1 יכול להיות הרבה יותר מ 2. אני לא הייתי מרוצה מהתוצאה שהתקבלה בהתחלה, ובהעדר יכולת להשפיע פאסיבית על האקוסטיקה, החלטתי להשפיע אקטיבית. אמנם פרובוקטיבי, אבל כיף ללמוד משהו חדש.
avatar
מלכיאל 1970-01-01 02:00:00
משהו אחד בטוח אפשר לומר על היצרן מגנפלנר. עם הטכנולוגיה המוכרת, פשוטה, חוצת כל תקציב וגבולות זמן ובטח סאונד. במציאת ארטדיירקטורים ופרסומאים הם לא עושים את הבחירות הנכונות :) לטעמי ביום הראשון (בשני לא הייתי) הסאונד נשמע יותר בכיוון הזה: [ATTACH=full]46092[/ATTACH]
avatar
leni 1970-01-01 02:00:00
?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
רן, ההולנדיות מודות לך על מדליית הזהב המוגברת. הן התוודו בפניי שבאו למלון קצת מופקרות, עם שיער מיד פזור ועקבים מוגזמים שאולי ערערו קצת את היציבות בגובה. מאשימות את המלון..o_O רצפה עקומה, אמרתי להן. מסרו לי למסור לך שאתה, ו/או אחרים, מוזמנים להזמין אותן לביתכם ולהאזין להן , בסביבה נעימה ורגועה. בברכה חחחחחח. אהבתי. אבל על מנת שיבינו מי הכותב אז הנה. זהו ערן קרני, היבואן של דאץ׳ אנד דאץ׳.
avatar
אורחכתום 1970-01-01 02:00:00
משהו אחד בטוח אפשר לומר על היצרן מגנפלנר. עם הטכנולוגיה המוכרת, פשוטה, חוצת כל תקציב וגבולות זמן ובטח סאונד. במציאת ארטדיירקטורים ופרסומאים הם לא עושים את הבחירות הנכונות :) לטעמי ביום הראשון (בשני לא הייתי) הסאונד נשמע יותר בכיוון הזה: [ATTACH=full]46092[/ATTACH] לא הבנתי, אבל אני תומך בשיטות ההדגמה שלך, בו בזמן שאני מוחה על ההחפצה.
avatar
אורחכתום 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]46091[/ATTACH] [ATTACH=full]46090[/ATTACH] השימוש בפאנל נוסף זו טכניקה בה מגנפן משתמשים בדגם הבכיר, MG30.7 ובעבר הרחוק בסדרת ה Tympni. גם ה "סאבוופר" DWM שלהם משתמש באותה טכניקה. ראה תמונות מעלה. אתה צודק, בטח שיש התאבכות (שיכולה להיות חיובית או שלילית) ודרך ניסוי ותהייה ניתן בעצם לעשות Fine Tuning לזוג הראשי. האפקט יכול להיות מדהים כי 1 + 1 יכול להיות הרבה יותר מ 2. אני לא הייתי מרוצה מהתוצאה שהתקבלה בהתחלה, ובהעדר יכולת להשפיע פאסיבית על האקוסטיקה, החלטתי להשפיע אקטיבית. אמנם פרובוקטיבי, אבל כיף ללמוד משהו חדש. זהו, שברמקול שאת התמונה שלו הבאת, הם ממקמים את הפאנלים כך שהמרחק שלהם מהמאזין זהה. אצלך, מה שיצא מהפאנלים האחוריים מגיע לאוזן אחרי זמן מה, מה שאומר שבתלות בתדר, נוצרות התאבכויות בונות או מבטלות.
avatar
Audio Extreme 1970-01-01 02:00:00
זהו, שברמקול שאת התמונה שלו הבאת, הם ממקמים את הפאנלים כך שהמרחק שלהם מהמאזין זהה. אצלך, מה שיצא מהפאנלים האחוריים מגיע לאוזן אחרי זמן מה, מה שאומר שבתלות בתדר, נוצרות התאבכויות בונות או מבטלות. צודק - אבל אם לדייק, ב MG30.7 היצרן ממליץ על הפרש רדיוס של 15 סמ בין הפאנלים של הבאס וטוויטר/מיד. כמו כן הפאנל של הבאס אמור להיות מוטה וורטיקלית ע"י ניסוי ותהייה. בפועל בגלל שבתערוכה הייתי עם דיגמי כניסה, ה 0.7 כבר מוטה הוריזונטלית אם אני רוצה או לא.... בקיצור, לא נותר לי אלה לנסות ומה שאתה רואה בתמונות זה מה שבסוף קימבנתי. אני מבטיח לשחק עם זה בעסק, ואתה (אורח כתום) מוזמן לשחק איתי :) אני בטוח שרוב מי שקורא את השורות האלו איבד אותנו מזמן, אז בו נסתפק בכך שבסוף היה סאונד טוב בחדר. שבת שלום
avatar
עומר קרני 1970-01-01 02:00:00
חחחחחח. אהבתי. אבל על מנת שיבינו מי הכותב אז הנה. זהו ערן קרני, היבואן של דאץ׳ אנד דאץ׳. עומר קרני!!!
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
עומר קרני!!! נמר החליט שאתה ערן!!!
avatar
עומר קרני 1970-01-01 02:00:00
נמר החליט שאתה ערן!!! נמר החליט?.. אמן נעים מאוד,ערן קרני - יבואן ההולנדיות
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חחחח. עומר עומר. סליחה חביבי. יש לנו גם ערן קרני.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
Dutch & Dutch זה המוניטורים הענקיים שעולים 57,000 ועובדים עם bluetooth?
avatar
haim sultan 1970-01-01 02:00:00
עומר קרני!!! עומר היקר, ברוך המצטרף! גילוי נאות, את עומר אני מכיר אישית משני ביקוריו בביתי, עת החלטתי לטפל אקוסטית בחדר. עומר אמן בתחומו, מאחוריו מאות אולפנים (כ-400) שעיצב וטיפל בהם אקוסטית, ואם החליט להיכנס לתחום, אזי מצפה לנו איש עם נסיון רב בתחום והעשרה בידע האקוסטיקה. אני אישית מאוד נהנתי מהתוצאה שבקעה מההולנדים/ות. אני מאחל לך הצלחה רבה בתחום, וכך נוכל להנות, הן מהאיש והן מהמוצרים אותם הוא מייצג וייצג בעתיד. בהצלחה! :כל-הכבוד:(ורד)
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
חחחח. עומר עומר. סליחה חביבי. יש לנו גם ערן קרני. נראה לי שאתה שוב מתבלבל, יש לנו רן קרני:p
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
החבר'ה פשוט לקחו את זה צעד קדימה. אחרי הטעייה באה התהייה. : -)
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
לא ממש קשור - רגע של לשון. הרוב פה כותבים "ניסוי ותהייה" ביטוי שמקורו ב TRIAL AND ERROR בלשון הגוים... [url=https://hebrew-academy.org.il/2017/12/20/ניסוי-וטעייה-או-ניסוי-ותהייה/]https://hebrew-academy.org.il/2017/12/20/ניסוי-וטעייה-או-ניסוי-ותהייה/ תודה נשמה אבל אצלנו בהיי אנד זה לא רלוונטי, אצלנו זה רק טעייה ותהייה . (ורד)
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
שני הסנט שלי... לא מסתמך על סאונד בתערוכה, מניסיון גם מערכת נפלאה עלולה להישמע בינוני ואף פחות מזה בתערוכה ולככב בבית, כך קרה עם המג׳יקו שלי. בקיצור, ראיתם, התרשמתם יותר או פחות, גשו לשמוע בתנאים אופטימליים ותקבלו הצצה אמיתית למה שכל רכיב או סטאפ מסוגל לבצע.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נראה לי שאתה שוב מתבלבל, יש לנו רן קרני:p כנראה שאני עדיין בחמרמורת.
avatar
עומר קרני 1970-01-01 02:00:00
עומר היקר, ברוך המצטרף! גילוי נאות, את עומר אני מכיר אישית משני ביקוריו בביתי, עת החלטתי לטפל אקוסטית בחדר. עומר אמן בתחומו, מאחוריו מאות אולפנים (כ-400) שעיצב וטיפל בהם אקוסטית, ואם החליט להיכנס לתחום, אזי מצפה לנו איש עם נסיון רב בתחום והעשרה בידע האקוסטיקה. אני אישית מאוד נהנתי מהתוצאה שבקעה מההולנדים/ות. אני מאחל לך הצלחה רבה בתחום, וכך נוכל להנות, הן מהאיש והן מהמוצרים אותם הוא מייצג וייצג בעתיד. בהצלחה! :כל-הכבוד:(ורד) חיים יקירי, תודה רבה. גם אני מאוד נהנתי המפגשים שלנו. תיקון קטן. אני בונה אולפנים כבר 10 שנים ומדדתי, איזנתי ו/או בניתי מעל 1,500 חדרים :מאזין:
avatar
עומר קרני 1970-01-01 02:00:00
Dutch & Dutch זה המוניטורים הענקיים שעולים 57,000 ועובדים עם bluetooth? אלה רמקולים אקטיביים עם: DAC Room correction 4 מגברים 2 סאבים 8 אינץ׳ בתיבה סגורה מיד קרדיואידי 8 אינץ׳ טוויטר 1 אינץ׳ כניסה אנלוגית/דיגיטלית/כבל רשת שמתחבר לראוטר בבית ונשלט דרך טלפון או טאבלט מכתובת IP לפרטים נוספים: [url=https://dutchdutch.com/][url]https://dutchdutch.com/ [url=https://www.beeps.co.il/][url]https://www.beeps.co.il/
avatar
haim sultan 1970-01-01 02:00:00
חיים יקירי, תודה רבה. גם אני מאוד נהנתי המפגשים שלנו. תיקון קטן. אני בונה אולפנים כבר 10 שנים ומדדתי, איזנתי ו/או בניתי מעל 1,500 חדרים :מאזין: זה תיקון קטן? זה תיקון ענק! איתך הסליחה!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אלה רמקולים אקטיביים עם: DAC Room correction 4 מגברים 2 סאבים 8 אינץ׳ בתיבה סגורה מיד קרדיואידי 8 אינץ׳ טוויטר 1 אינץ׳ כניסה אנלוגית/דיגיטלית/כבל רשת שמתחבר לראוטר בבית ונשלט דרך טלפון או טאבלט מכתובת IP לפרטים נוספים: [url=https://dutchdutch.com/][url]https://dutchdutch.com/ [url=https://www.beeps.co.il/][url]https://www.beeps.co.il/ פספוס שלא ישבתי והקשבתי. אשמח לשמוע אותם מתישהו. בהצלחה.:שתוי:
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
כנראה שאני עדיין בחמרמורת. נמרמורת...
avatar
yinonsh 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה רן לוי. איזה יופי של כתיבה! כיף לקרוא. אפילו הצצתי לראות אם אתה רושם הערות במחברת כבשנים עברו... ברמה הטכנית, במת סטראו היא תנאי הכרחי, אבל אחד מרבים להשגת מערכת טובה. בנוסף שוב התרשמתי שיש שונות לא קטנה בן המאזינים הנובעת מטעם אישי שונה. התרשמות שלי: הביאנד או הקטנים נתנו לדעתי סאונד ממש כיפי וגם הגדולים היו מעולים בקטע אחד ספציפי אחרי שהורידו ווליום ועומס הבס וההדהודים הנובעים ממנו ירדו. האקפלה של לסרי היו לדעתי הטובים בתערוכה, בהסתייגות שהם ניגנו מוזיקה עדינה ושקטה, לא שמעתי אותם מנגנים מוזיקה יותר תובענית - מרובת כלים ודינאמית, בעוצמה בינונית. Q אקוסטיקס פיוז- היו מצויינים למחיר. אצל אור אודיו הייתה חוויה פרואק היו טובים אבל מאוד מאוד חמים בסאונד המערכות עם הדאלי והאקוסטיק אנרגי היו תענוג. סונוס פאבר רצפתי עם מגבר מקינטוש גם מצויין תודה לנמר ולצוות המארגן.
avatar
moshe625 1970-01-01 02:00:00
האקפלה של קאשי זו טעות לדעתי. האקפלה הם של ארמה.
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
זו טעות לדעתי. האקפלה הם של ארמה. אקפלה הם של יגאל לסרי.
avatar
קודו אודיו 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]46331[/ATTACH] [ATTACH=full]46332[/ATTACH] תודה רן לוי,נהנתי לקרא (ורד) תודה לצוות האתר,נמר,ליאור וליאור על ההפקה המושקעת,תודה לכתבים,תודה לכרמי על הצילומים ותודה לכם,לקוחות,חברים ומבקרים שבקרתם בחדר של קודו. לתיאום הדגמה,פרטים ומבצעים מוזמנים לבקר בחנות בשד' יהודית 19 ת"א. רועי _________________ קודו אודיו 054-663-4500 שד' יהודית 19 תל אביב (בתיאום מראש) [url=http://www.kodoaudio.co.il]www.kodoaudio.co.il Kodo Audio - Facebook
avatar
עומר קרני 1970-01-01 02:00:00
פספוס שלא ישבתי והקשבתי. אשמח לשמוע אותם מתישהו. בהצלחה.:שתוי: אתה מוזמן ליצור איתי קשר בעניין השמעה. 0547543696
avatar
miki185 2019-03-11 13:56:15
הווווו הפסדתי תערוכה, כי התעצלתי להגיע..הכל שטויות העיקר המוזיקה עם הכוסית וויסקי,מסתפק בטרנזיסטור שלי. היתי רוצה עוד טרנזיסטור כמו שלו,(סידרה 500של ניים מתוקתקת)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: