ראיון חגיגי עם נמר לוי היזם והבעלים של האתר dtown ותערוכת DigiTown | כללי | ראשי

ראיון חגיגי עם נמר לוי היזם והבעלים של האתר dtown ותערוכת DigiTown

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Namer Levi Namer Levi

כמה ימים לפני חג סוכות, נפגשנו עם נמר לוי לשיחת בוקר קצרה בכפר המכביה, שהתארכה "קמעה" לכמה שעות. המשפט שצרוב מהשיחה שהוא הפך לבעלים העיקרי ושותף בכיר באתר Dtown, היזם והמפיק של תערוכת DigiTown.

הוא אמנם לא נוהג להתמסר בקלות יתרה, אבל כאן שוטח את כל ההיסטוריה האודיופילית שלו ב-15 השנים שהוא פעיל ומוכר בתחום. הוא מזכיר את התקופות המשמעותיות בחייו, כאשר היה ילד בן 13 שנים שתיקלט במסיבות, אחר כך על הרמקולים הראשונים שקנה בשנת 2005 ומאז זרמו הרבה מים בירדן.

NAMER LEVI


נמר אנרגטי וחדור אמביציה, אופטימי על גבול האימפולסיבי, מדבר בתשוקה על תחום האודיו בישראל, על האתר והתערוכה, שהיא גאוות היחידה שלו. כמעט שמונה וחצי חודשים שתערוכת DigiTown קודחת במוחו ומאז היא קורמת עור וגידים מול עיניו. בעוד שלושה ימים נפתחות דלתות התערוכה לקהל הרחב בכפר המכביה, נמר מחכה לפתיחה בכיליון עיניים ומבחינתו זה סגירת מעגל.  
נמר נשאל כיצד התחיל להתעניין בתחום ומה האני מאמין שלו, לגבי התערוכה בכלל ואודיו בפרט. בנוסף, כמה חודשים הוא עובד על התערוכה, מה ההוצאות שהיו לו על התערוכה (בלי פרוט כספי) ושאלת מליון הדולר: איפה הוא רואה את תערוכת האודיו בעוד 8 שנים הבאות והוא עונה בשמחה על כל השאלות.

 
קצת על נמר לוי

את שמו בתחום האודיו בישראל מכירים היטב. בן 38 ומתגורר בנס ציונה, נשוי לדנה ואב לשתי בנות. איש עסקים שבבעלותו חברת הגברה ותאורה, אותה הקים כבר בגיל 21 וכמה גני ואולמות אירועים. זאת ועוד, הוא הבעלים של חברת ECL לאסטרטגיה עסקית, הנותנת יעוץ לחברות גדולות במשק. בנוסף, הוא בעלים ושותף של אתר Dtown והיזם והמפיק של תערוכת Digitown, משנת 2008 ועד היום.
את דרכו בתחום האודיו החל ככתב אודיו באתר "הום תיאטר", כאשר בשנת 2007 פתח יחד עם שותפו ליאור את אתר Dtown. תחביבו העיקרי של לוי הוא כמובן מוזיקה, כאשר המוזיקה העיקרית שהוא מאזין לה היא מוזיקה קלאסית ובמקום השני מוזיקת ג'אז. כיום, לוי מחזיק באחת ממערכות הסטריאו היקרות בישראל והוא חובב אנלוג מושבע. עם זאת, לוי מחזיק בדעה שכל דבר משפיע על הצליל, מהכבל ועד למדפים עליהם יושבים הרכיבים.

 
נמר: ״התערוכה הראשונה הייתה יוזמה משותפת עם ליאור קורן - כשותפים שווים. אך לדרך הזו שותפים גם אלי כרמי וכל מנהלי האתר. הם גם הראשונים שיודעים שאנחנו מתכננים תערוכה. אבל, אם נתעקש על כותרת, אז עד התערוכה האחרונה, ליאור קורן ואני היינו הבעלים של התערוכה.
בתערוכה הזו, מפאת קוצר זמן של ליאור להתמקד בה, כיוון שהוא עסוק ב"אקספלורר - חיפוש חכם לטיסות ומלונות", התערוכה עברה לידי כמעט במלואה ואפשר לומר שאני היזם והבעלים. אך עם זאת, לליאור קורן עדיין יש חלק חשוב בתערוכה, זכויות רבות ויהיה תמיד שותפי מאחורי הקלעים בכל תערוכה".

ת.צ: כיצד התחלת להתעניין בתחום?

״מאז ומתמיד מוזיקה הייתה חלק מחיי ואצלי תחביבים הופכים מהר מאוד ל"מקצוע". בגיל 13 החלטתי שאני הופך להיות תקליטן. היו לי כבר כמה מאות תקליטורים ומערכת ביתית שהפכה למערכת עבודה. אחרי כל מסיבה לא הייתי מתעצל ומחבר את המערכת בחזרה בחדרי. בלילה, הייתי נרדם עם מוזיקה כשהיא מתנגנת בעוצמה חלשה עד הבוקר, לא הייתה דקה אחת בבית בלי מוזיקה. אם כבר נודה על האמת, בילדותי הייתי מתחזה ל"חולה" בשביל להישאר בבית ולשמוע מוזיקה במקום ללכת לבית הספר.

בשנת 2005 רכשתי מערכת זולה ופשוטה של "פיור אקוסטיק". נכנסתי לרשת בשביל לשמוע חוות דעת על המערכת ונחשפתי לאתר "הום תיאטר", ששם טענו שהיא נוראית. עשיתי מספיק ״רעש״ באתר ההוא עד שמרטין סבג הבעלים של "הום תיאטר", ביקר אותי בביתי ומשם כתב את המאמר "ביקור במאורת הנמר" או "איך שמעתי פיור אקוסטיק ונשארתי בחיים״

את מערכת האודיו האיכותית הראשונה שלי רכשתי מפיוז, זה היה פוקאל קורוס 726, כאשר מי שליווה אותי ברכישה הזו היה אביעד בירד ש"נשלף" מהבית שלו כאשר היה עסוק באריזות יום אחד לפני מעבר דירה מרחובות לחיפה.

בשנת 2006 החלטתי שאני רוצה לא רק להיות גולש מהמניין, אלא ממש להשפיע בתחום. התחלתי עם כתבות ממוקדות, כאשר הכתבה הראשונה שלי הייתה באתר "הום תיאתר" ונקראה "מגבירים ווליום". שם דיברתי על עולם ההגברה המקצועית, לאחר מכן כתבתי מאמר על חברת "מייפל שד" ורמקולי "אופרה" מדפיים. עם זאת, הייתי אחראי על תחום המפגשים באתר, אחרי שבפסח 2006 גיבשתי את המפגש "Casa De Namer" שהתרחש בביתי בנושא אקוסטיקה, היה אירוע מוצלח מאוד.

משם רכשתי כבלי רמקולים של "VAN DEN HUL" עבור הפוקאל שלי וקיבלתי את התואר "אחראי מפגשים". לאחר מכן, ביצעתי את "מבחן המדפים הגדול" שהיה מבחן מייגע. ליאור קורן שהיה בזמנו עורך "הום תיאטר" הגיע אלי הביתה צילם וערך את כל הכתבות. משום מה, באתר ״הום תיאתר״ לא נתנו לי את התואר "כתב אודיו" למרות העבודה הקשה שלי. למזלי, האופי שלי הוא כזה שמאוד קשה להפיל את רוחי ומשם, הסיפור ידוע. "דיטאון" נפתח, ושם פרחתי ופורח עד עצם היום הזה.״


NAMER LEVI

ממשיך לוי: ״להיי-אנד אמיתי נחשפתי באותה תקופה בזכות חברי שהכרתי עוד שנים קודם, עופר קרטה, שהיה זה שבעצם לימד אותי, מה ההבדל בין סתם צלילים לבין מערכת שמייצרת מוזיקה. אבל, הפריצה הגדולה הגיעה בזכות "איל פור" חברי, מורי ורבי ז"ל, שבזכותו התקדמתי באמת. הוא זה שכיוון אותי, הסביר לי ותמך לא מעט.

 כאמור, אני מתייעץ עם חובבים מוכשרים, התייעצתי לא מעט עם יואל פלרמן שבהחלט נתן לי טיפים חשובים. שלמה זבדה ועופר קרטה, תמיד היו לעוד אוזן חשובה לתוצאה. וגם היום, כשאני זקוק לעוד דעה, שניהם האנשים שאני מבקש מהם להגיע. ועל כך, אומר תודה לכולם״.

מה האני מאמין שלך בתחום?

״אני עובד קשה כדי לקדם את התחום, כאשר בדרך לא מעט מכשולים. בדיטאון אני משקיע המון משאבים ואנרגיה על מנת לעודד רכישה מהארץ, אנחנו עובדים רק עם יבואנים רשמיים, איננו משתפים פעולה עם יבואנים חלופיים. יחד עם זאת, החלטנו החלטה אסטרטגית שאיננו משתפים פעולה עם אתרי מכירה מחו"ל, אנחנו אתר ישראלי שתפקידו לעודד את השוק המקומי. הטענה שלי שאם היבואנים לא ישרדו, לנו ולאתר, לא תהיה זכות קיום. יחד עם זאת אני משקיע המון מאמץ ומשאבים על מנת לקדם את האודיו האיכותי בארץ, כאשר ברקע אני מעודד בפומבי רכישה של פטיפונים ותקליטים. אני יכול להגיד בביטחון, שלא מעט חובבים רכשו מערכת אנלוגית בזכותי, באופן ישיר ועוד כמה מאות באופן עקיף. דיטאון הוא אתר ”דתי“, אינני נותן במה, לכאלה שטוענים שאין הבדלים בין כבלים, מגברים, מקורות וכיוצא בזה. אני טוען, שמה שהם כותבים זו פשוט הטעיית ציבור, מה שמושך את החובבים לבינוניות. אנו טוענים שמערכת אודיו טובה צריכה להיות מושקעת בכל פינה, מהרמקולים, המקור, הכבלים והסטנד שהיא מונחת עליו.

ישנן לא מעט טענות על כך, שאנו "דואגים ליבואנים", אם נודה על האמת זה נכון. הזכות שלנו להתפנק על התחום היא בראש ובראשונה בזכות היבואנים הישראלים. מעבר לעובדה שהם משקיעים המון על מנת להביא לישראל את הציוד הכי טוב ויקר בטירוף, הם משתפים פעולה עם דיטאון באופן מוחלט. אם יש לאתר שלנו זכות קיום, היא בזכות השיתוף פעולה שלנו עם היבואנים עצמם שמאפשרים לנו לקחת מוצרים לסקירה, משתתפים בתערוכות והכי חשוב, תומכים תמיד בפעילויות שלנו. זה המקום והזמן להגיד להם תודה ענקית, זכינו בשותפים הכי טובים בעולם והצלחתכם היא הצלחתנו.״

ת.צ: כמה זמן אתה עובד על התערוכה הנוכחית?

״לתערוכה שני מודלים, מודל אחד קטן בו בניין הסמינרים ב-3 קומות עם 13 אולמות ושטחים פתוחים. מודל אחד גדול בו פרט לבניין הסמינרים אנו מפעילים קומה שלמה במלון עם לא פחות מ-20 חדרים. על התערוכה הקטנה אני עובד חצי שנה לערך, על התערוכה הגדולה אני עובד שמונה חודשים. עם זאת, על מנת להפיק את התערוכה הגדולה, במיוחד עכשיו שאני די לבד בשטח, צריך לא מעט עבודה פסיכולוגית מוקדמת. זה קשה ומתסכל בצורה בלתי נתפסת. מעטים האנשים שמסוגלים להבין בכלל מזה להרים הפקה כזו ללא שום חברת הפקה ברקע. זה אומר שאני איש המכירות וזה מאילוץ מוחלט. גם כשניסיתי להכניס איש מכירות לתערוכה, היבואנים פשוט סרבו לשוחח איתו וביקשו שרק אני אעמוד מולם.״

״תערוכה דורשת טיפול במכירות, בלוגיסטיקה מול חברת העיצוב של התערוכה, ברקע מטפלים בביטוחים ובאישורי הפקת התערוכה (משטרה, מד"א ומכבי אש), בהסדרי הביטחון והבטיחות בתערוכה (פתחי חירום, שמירה), ולחגיגה מצטרפים כל מיני בלתי צפויים, בסמוך לימי התערוכה. אזכיר, יבואן שביטל מסיבות אישיות שינויים בתצוגות בדקה התשעים, או מוצרים שאמורים להגיע ארצה במיוחד לתערוכה. זה אומר שעל מנת שהכל יצליח לפי התכנית, מוצרים שמגיעים לארץ במיוחד לימי התערוכה, דורשים מעקב צמוד מול היבואנים לאורך כל שמונת החודשים. אתן דוגמה, לעיתים הגיעו מוצרים רק ימים ספורים לפני פתיחת התערוכה, תנסו לדמיין באיזה לחץ אנו נמצאים רק מהחשש שהם לא יגיעו בזמן, כאשר המוצר הזה מופיע בפרסום והתחייבות שלנו למבקרים היא קודש קודשים.״

מוסיף לוי: ״לזה יש להוסיף, את המיילים הרבים שאני מקבל על מנת לאשר עיצובים ותוכן, לטפל בשיווק ובפרסום התערוכה מול חברת "טוחן מדיה" המדהימה שאחראית על פרסום ושיווק התערוכה במדיום הדיגיטלי. תשלומים לבעלי מקצוע, טלפונים מכאלה שרכשו כרטיסים ויש להם שאלות. רק בשביל לסבר לך את האוזן, בחודש האחרון הגיעו למעלה מ-300 טלפונים ביום הנוגעים לתערוכה מיבואנים ומבקרים.

ברקע אתה מטפל בעשרות הודעות פרטיות בעמוד הפייסבוק של התערוכה, לכל אחד מהם אתה צריך לתת תשומת לב, להיות נינוח וקשוב וכמובן, למצוא פתרונות יצירתיים. זה לא קל, במיוחד שזה כמעט "מופע של אדם
אחד", כאשר ליאור קורן תומך לא מעט מאחורי הקלעים.

אבל המתסכל מכל הוא שיש רק 24 שעות ביממה, כאשר אני לא יכול להזניח את שאר העסקים שלי, במיוחד בעונת האירועים. לכן מוצא את עצמי לא מעט פעמים בנקודות שבר משמעותיות. בתערוכה הזו אפשר להגיד שהגעתי לקצה היכולת שלי לעבוד לבד. למזלי היא בפתח, אבל אני לא כל כך בטוח שהייתי מצליח לסחוב את הלחץ הזה ליותר מחודש נוסף.״

מה ההוצאות שהיו על התערוכה ללא פרוט כספי?

״זאת תערוכה שמינית שאנחנו מקיימים, אנחנו מפוקסים מאוד בכל הנוגע להוצאות וקיום אחר חוקי המדינה המשתנים בכל הנוגע להתכנסות של אלפי אנשים. הדבר מאלץ אותך לצאת מהמסגרת בכל שנתיים מחדש. מלבד שכירות המקום יש הוצאות רבות כגון: שילוט, פרסום, שיווק, מד"א, משטרה, מכבי אש, עיצוב, אוכל למציגים וסדרני חניה לאורחים. בנוסף לכך, סדרני חניה ליום ההקמה כאשר מגיעות עשרות משאיות לפרוק ציוד, ביטוחים, חברת סליקת האשראי, פסייבוק, אינסטגרם, גוגל, גרפיקה במדיה, באנרים באתרי תוכן שונים.
יש להדפיס כרטיסי כניסה, צמידים לאורחים, מפה של התערוכה, אינטרנט ייחודי לכל מציג, השכרת שולחנות, מפות וכיסאות למציגים, השכרת גנראטור למקרה של הפסקת חשמל. לינה במלון
עבורי ועבור ליאור יעקב עוזרי הנאמן, שמלווה אותי בתערוכה משנת 2008, התקנת תאורה מיוחדת במבנה ובטח עוד כל מיני דברים ששכחתי שהוצאתי.״


NAMER LEVI

ת.צ: איפה אתה רואה את התערוכה בעוד 8 שנים?

״זו שאלה טובה. שאני מחלק את התשובה לשתיים, כאשר הרקע הכללי הוא שבכל תערוכה אנו משתפרים, מתייעלים ומביאים לקהל חוויה טובה יותר מקודם. השנה למשל יחשפו האורחים למוצרים שמגיעים לארץ במיוחד לימי התערוכה ומשם חוזרים לארץ מוצאם. זה דבר שטרם נעשה עד היום. אבל שוב, התשובה מתחלקת לשתיים, התערוכה מנקודת מבט האישית שלי והתערוכה מנקודת מבט מקצועית.

אתן לך "סקופ". בשנת 2011 בעיצומה של תערוכת דיגיטאון, פנה אלי גיל שטיר הבעלים של "קבוצת שטיר" והציע לנו שת"פ יחד עם "הום תיאטר" בתערוכות האודיו, מה שנקרא ליישר את ההדורים. בזמנו סירבנו לשתף פעולה בגלל המשקעים שהיו בייננו. לכל מהלך יש גם את הזמן שלו, כנראה שאז זה לא היה הזמן הנכון.
עוד סקופ. השמות של עופר לאור, עמית לגו ומרטין סבג, רשומים תמיד בכניסה כאורחים ללא רכישת כרטיס. גם השם של אלוני רשום בכניסה, אם יבואו נשמח לארח אותם.

ובכלל, אני חושב שהגיע הזמן להניח את כל משקעי העבר בצד, לא צריך להיות אויבים. זה רע לתחום וזה רע לגולשים. כשאני חושב על עצמי, כבר כמה שנים טובות אני לא במשחק הזה של מלחמת קיום. דיטאון הוא אתר יציב, חזק וממוקד מאוד, התערוכה הזו היא השמינית במספר ויהיו עוד. אני סבור כי הגיע הזמן שהאתרים האחרים יבינו שאנחנו לא באמת אויבים שלהם, אם כי בסופו של דבר לכולנו מטרה זהה אחת - קידום תחום האודיו והווידיאו בישראל.״

מוסיף לוי: ״ברמה המקצועית קיבלנו לא אחת, פניות לשיתופי פעולה בנושא התערוכה. אחת מהפניות הייתה ממפיק תערוכה מפורסמת וגדולה המתקיימת כל שנה, כאשר הוא מדבר על איחוד שתי התערוכות לאחת ענקית. כל הצעה נשקלת בכובד ראש כאשר ברקע שיקולים מקצועיים וגם כמובן, אי אפשר להתחמק מזה, שיקולים אישיים, שהרי התערוכה הזו היא הבייבי שלי.

בעוד 8 שנים זה עוד ארבע תערוכות. התכנון הוא להכניס תחומים חדשים לתערוכה שעליהם כרגע אינני ממש יכול להרחיב. אבל לספר שהתערוכה הבאה תהיה גדולה אפילו מזו (וזו הגדולה ביותר), תתפרס על אולם נוסף מלבד המלון ובניין הסמינרים. אני מקווה שבשמונה שנים הבאות האתרים "הום תיאטר" ו"הי-פיי מיוזיק" יבינו שעל תערוכה כזו צריך לדבר, צריך לבוא לסקר ולקדם על מנת שכל החובבים יקבלו את ההזדמנות להיחשף אליה. ואנצל את הראיון שלך בשביל לאחל לכולנו חג סוכות שמח, וכמובן שאני מאחל לעצמי שהתערוכה הזו תשבור שיא חדש בתחום״


תומר צין: נמר, בשם דיטאון וקהל הקוראים שלנו, אני רוצה להודות לך על הזמן, הידע והניסיון שלך, אנו מאחלים לך בהצלחה בהמשך דרכך וכמובן, מייחלים שהתערוכה הזו תצליח לפחות כמו הקודמות.

 

 


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (44 תגובות פורסמו):

avatar
efi1965 1970-01-01 02:00:00
נמר כל הכבוד :שתוי::כל-הכבוד: התערוכה הזו היא כמו חמצן במיוחד לאלו שלא נוסעים לתערוכות בחו"ל ולא יכולים להיחשף לכל מה שיש ליבואנים להציע ביום יום והפעם התערוכה גדולה במיוחד עם היצע מדהים. שאפו (ורד)
avatar
web 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד נמריקו :שתוי: חג שמח והמון הצלחה
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
יפה, כול הכבוד ותודה! חידשתי כמה דברים:) אחלה תערוכה מחקה לנו!:)
avatar
phonics 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד נמר ואתר דיטאון הקמת תערוכת אודיו עבור קהל חובבים די מצומצם, זה לא דבר של מה בכך הלוואי שהתחום יתרחב עוד ועוד... חג שמח !
avatar
ayal30 1970-01-01 02:00:00
ישר כוח נמר :)
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
יפה מאוד !
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
נכון שנמר ואני חברים אפילו טובים. אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח.נמר לוי היה צריך להיוולד לפני 58 שנים לא לפני 38 שנים.היינו יכולים לראות את לד זפלין בהופעה חייה אם היה רוצה. אפשר לחשוב מה שרוצים אבל זה האיש והעובדות. הייתרון הענק של נמר ,שהוא עושה הכל מאהבה .ונכון יש גם חוש עסקי לבחור אבל זה לא מספיק, במיוחד בתחום האודיו הקשה מאוד בארץ. זה לא מובן מאליו לסחוף אחריך עשרות יבואנים ליומיים תערוכה, שיציגו מרכולתם לצרכנים "קשים"כמונו אודיופילים. נמר תמיד זוכר מאין הוא הגיע,לא שוכח ולכן מצליח...תמיד רעב תמיד ידע לומר את המשפט הנכון ברגע נתון. אפשר לכתוב עליו הרבה...והרבה מאוד. ללא קשר לחברות בנינו אני חושב וגם בטוח שמגיע לו מאיתנו סה"כ שתי מילים. תודה רבה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נכון שנמר ואני חברים אפילו טובים. אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח.נמר לוי היה צריך להיוולד לפני 58 שנים לא לפני 38 שנים.היינו יכולים לראות את לד זפלין בהופעה חייה אם היה רוצה. אפשר לחשוב מה שרוצים אבל זה האיש והעובדות. הייתרון הענק של נמר ,שהוא עושה הכל מאהבה .ונכון יש גם חוש עסקי לבחור אבל זה לא מספיק, במיוחד בתחום האודיו הקשה מאוד בארץ. זה לא מובן מאליו לסחוף אחריך עשרות יבואנים ליומיים תערוכה, שיציגו מרכולתם לצרכנים "קשים"כמונו אודיופילים. נמר תמיד זוכר מאין הוא הגיע,לא שוכח ולכן מצליח...תמיד רעב תמיד ידע לומר את המשפט הנכון ברגע נתון. אפשר לכתוב עליו הרבה...והרבה מאוד. ללא קשר לחברות בנינו אני חושב וגם בטוח שמגיע לו מאיתנו סה"כ שתי מילים. תודה רבה. וואו. תודה רבה, גרמת לי להסמיק ממש. ואני לא מהבהירים כן? רק בשביל זה היה שווה להפיק את התערוכה הזו.
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
ללא קשר לחברות בנינו אני חושב וגם בטוח שמגיע לו מאיתנו סה"כ שתי מילים. שלמה מסופקני אם שתי מילים מספיקות, במקרה דנן, מעבר להיותו מנהל אתר,יזם מפיק, הוצאה לפועל (של דברים טובים) ויכולת שיכנוע של יבואנים, אני חושב שהוא מעין חבר, של כל אחד מאיתנו, שתמיד יודע לתת היעוץ, והמילה במקום הנכון, מעבר לכך בעל משפחה למופת, שיודע לנווט בין המטלות שצצות, אשרינו שיש לנו "נמר" כזה, יאלה נפגשים עוד יומיים !
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה על המילים יקירי.(ורד)
avatar
itz56 1970-01-01 02:00:00
תודה על ההשקעה והמסירות, הגעתי לכל התערוכות, כל הכבוד לצוות האתר על היוזמה וההשקעה, זה לא ברור מאליו
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
חג שמח ותודה רבה על כל הטוב הזה (ורד)(לא ברור מאילו) אוסיף מעבר לכל מה שנכתב על נמר, הוא בראש ובראשונה חבר וגם... פסיכולוג ולי אף עזר מול אחד היבואנים (במקרה אישי) ישר כוח נמר, ליאור, כרמי, גיא, תומר ולכול מי שתומך ועוזר ושכחחתי חג שמח לכולם ונתראה ביום ד'
avatar
Yuval a 1970-01-01 02:00:00
נמר הוא האריה של הג'ונגל הזה שנקרא אודיו-וידאו! תמיד זמין, תמיד עם אוזן קשבת והכי חשוב- בן אדם!
avatar
ostrer73 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה למראיין! תודה רבה למרואיין ולצוות דיטאון. אתם עוזרים לאנשים לאהוב את התחום ולא ממסחרים אותו. אתם חולקים איתנו את הידע העצום ואת הנסיון שצברתם עם השנים. אתם משקיעים מזמנכם, מכוחותכם ואף מכספכם כדי להקים אירועים, מפגשים, הרצאות ותערוכות וזה ממש לא מובן מאליו. תודה רבה לכם ושיהיה חג שמח!!!
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
לא יודע מי זה נמר, אני רואה כאן את אייל גולן :D וברצינות- תודה גם ממני, לא מתחיל לדמיין את כאב הראש בהפקה של אירוע כזה בלי חברת הפקות. מטורף לגמרי ואפילו מסוכן מבחינה עסקית אבל לנמר מעולם לא היו חסרות ביצים. אחרוג ממנהגי ואגיע השנה לתערוכה, בעיקר כדי לפרגן. חג שמח!
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד ויישר כוח נמר, בעיני אתה האדם שהשפיע יותר מכל אחד אחר על שוק ההיי אנד והאנלוג בישראל של העשור האחרון - שאפו לך, לליאור ולשאר העוסקים במלאכה.
avatar
ארמה אודיו 1970-01-01 02:00:00
ישר כח נמר לפי התמנות אתה נראה יותר דון קורליאו-לוי מהסנדק 4 העתידי ...
avatar
ronengolanpt 1970-01-01 02:00:00
נמר היקר האמת שראיתי את התמונה , מה שעלה לי לראש זה דון קורליאונה , מהסרט "הסנדק" אני גם חושב שדרך האתר שבנית , אתה הסנדק של הרבה מהמערכות שאנשים בנו כאן , שימשת השראה לרבים כל כך מאיתנו , בשאיפה שלך לשלמות בסאונד , והדוגמה האישית שנתת. יפה גם שאתה מזכיר את אייל פור , שלצערנו אינו איתנו , את התרומה שלו לקהילת האודיו בישראל קשה להסביר , אומרים שאנשים גדולים זה כאלה שנזכור לתמיד ,ואיל היה כזה , הפצת הידע שלו בעזרתך , גרמה למערכות אודיופיליות להיות נפוצות ומשגשגות בישראל , איל אולי אינו איתנו אבל המורשת שלו חיה וקיימת מעניין לי כל פעם לקרוא על ההיסטוריה וההתקדמות שלך , הסט הראשון שלי גם היה CHORUS 726 רצפתי של פוקאל , אחרי שבועות שחלמתי עליו ואחרי אין ספור השמעות (אצל ספיר וניסן מפיוז) רכשתי אותם בגאווה לאחר כשנה רכשתי את ההגברה הראשונה שלי (גם כן מפיוז) , ניסן הביא לי אותם שינדאק (מונובלוקים) , על האריזה היה כתוב "שייך לאיל פור" וניסן אמר לי שזה היה המשלוח האחרון שלו לחנות שלהם , איזה עולם .. מאז המערכת שלי השתנתה והשתפרה , למדתי איך להקשיב למוזיקה ,פגשתי חברים עם אותה אהבה לתחום , שמעתי מערכות מעולות , ונחשפתי למוזיקה טובה , אני גאה להיות חלק מקהילת האודיופילים בארץ , ומחכה בקוצר רוח לשיא הפעילות בשבוע הבא בתערוכה Let the games begin רונן
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
נמר לקרוא את משנתך,ולהעריך שרק לפני כ-15 שנים בכלל התחלת להיכנס לתחום... [url=https://www.hometheater.co.il/article00482.html][url]https://www.hometheater.co.il/article00482.html צריך ביצים משיש בכדי להרים תערוכות כאלה בארצנו האהובה ומוכת הבעיות. שאפו לך לליאור ושאר הצוות :אצבע מורמת
avatar
למה 1970-01-01 02:00:00
נמר לדעתי האיש החשוב בביצה המקומית בתחום האודיו דו-ערוצי ואנלוגי בפרט. מדהים לראות את ההתקדמות מפיור למערכת פסיכית, בא מחזיק עכשיו והכל מאהבה אין-סופית למוסיקה !!!:כל-הכבוד:מבמה הזאת רוצה להגיד תודה ענקית ולאחל חג שמח ותערוכה מוצלחת לכולם !!!:מאזין:
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד נמר. מאחל לך עוד הרבה שנים של התרגשות והתלהבות.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
נמר, אני רואה שהחברים אוהבים אותך, רואים את זה בעשרים ומשהו הודעות שקבלת. זה התחיל מצידי לכתבה אחרת "נמר, תכתוב לי 300 מילים" ונגמר מצידך ב-2000 מילים :D - השאר כבר ידוע. תודה רבה שלא נשברת מהקשיים הרבים, זה לא מובן מאיליו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, אני רואה שהחברים אוהבים אותך :), רואים את זה בעשרים ומשהו הודעות שקבלת. זה התחיל מצידי "נמר, תכתוב לי 300 מילים" ונגמר מצידך ב-2000 מילים :D - השאר כבר ידוע. תודה רבה שלא נשברת מהקשיים הרבים, זה לא מובן מאיליו. אני אוהב אותם יותר. הרי מי ייתן לי את הכוח לעשות אם לא הם והיבואנים האלופים שלנו? ולגבי הראיון, תמיד נעים לי לשוחח איתך, אז הצלחת להוציא ממני דברים שעד היום לא סיפרתי. לגבי הקשיים. מחר ההקמה, יהיה מאתגר, אבל ביום חמישי ב-22:00 בלילה אני מאמין שהדופק יחזור למהירות הרגילה והבריאה. עד אז, אני מרגיש כאילו אני רוכב על אופני כושר בדרגת קושי מקסימלית. אבל אין יותר מספק מזה.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
לפני כמה שנים פגשתי את ליאור ונמר דרך האתר הכחול ומאז יש לי שני חברים טובים שאני בטוח שאני יכול לסמוך עליהם בכל דבר. נמר, אתה יודע, כמה אני אוהב אותך ומעריך אותך ועד כמה אני כועס עליך שכל מה שאתה אומר לי בתחום האודיו בסוף קורה, כן, אני צריך לגלות זאת לבד. ועד כמה אני מוריד את הכובע על הדרך שאתה מקדם ובונה את עצמך. אני יכול רק לנחש עד כמה קשה להרים את התערוכה הזו כל פעם מחדש, נמר וליאור יעקב, מחזק את ידכם אני יודע כמה קשה אתם הולכים לעבוד מחר, בדרך כלל אני משתדל להגיע לתת יד. כעת אני יכול רק לתת לכם עזרה מורלית ולחזק את ידכם מטוקיו הגשומה ורחוקה. יוצא מחר בדרך חזרה לא רוצה לפסיד את התערוכה. אני בטוח שהיא תיהייה מדהימה ולא רוצה לפספס אותה.
avatar
אוהד11 1970-01-01 02:00:00
סחתיין נמר וגם כל שאר העוסקים במלאכה תודה רבה !! והמון בהצלחה. תודה גם על הייעוץ לאורך השנים. אין דרך יותר כיפית מבחינתי לבלות את היום הולדת שלי יותר מאשר בתערוכה כזו..
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
בהצלחה לכולם בתערוכה, לנמר וליאור, למציגים שאני בטוח שאלה יומיים מאוד מלחיצים עבורם ולנו שבאים לראות, לשמוע ולתכנן את השדרוג הבא...
avatar
אורי יפה 1970-01-01 02:00:00
Black Tiger! החדרת רוח במפרשים של כל תחום ה-High-End בישראל, שאפו! בהצלחה עם התערוכה!!!
avatar
קודו אודיו 1970-01-01 02:00:00
נמר,ליאור,כרמי,וכל הצוות ! תודה על ההשקעה הרבה הכרוכה בהפקה ושתיהיה תערוכה מהנה ומוצלחת ! רועי
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה לכולם. כייף לקרוא את זה. מחמם את הלב.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
נמר, רק אתמול (לפני 11 שנים ויותר?) נסענו ביחד לגני התערוכה בדרך להפיק את התערוכה הראשונה. ואיזו דרך משותפת זו היתה... חודשים בלי שינה, מאמצים אין סוף ואינספור תמרורי "עצור", "אין כניסה" ובאמפרים. ובזכות אהבה מוחלטת לתחום, אמונה עיוורת וביטחון מוחלט האחד בשני המשכנו להצליח פעם אחר פעם. אז מאחל שהאהבה והתשוקה לתחום וקהילת האודיו בארץ לעולם לא תכבה, רק אהבה תנצח!
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, רק אתמול (לפני 11 שנים ויותר?) נסענו ביחד לגני התערוכה בדרך להפיק את התערוכה הראשונה. ואיזו דרך משותפת זו היתה... חודשים בלי שינה, מאמצים אין סוף ואינספור תמרורי "עצור", "אין כניסה" ובאמפרים. ובזכות אהבה מוחלטת לתחום, אמונה עיוורת וביטחון מוחלט האחד בשני המשכנו להצליח פעם אחר פעם. אז מאחל שהאהבה והתשוקה לתחום וקהילת האודיו בארץ לעולם לא תכבה, רק אהבה תנצח! ליאור אחי הנצחי. בלעדייך לא הייתי אפילו חושב על התערוכה הראשונה. בוא נגיד את זה אחרת. אם אתה היית אומר לי ״לא מתאים לי״ כנראה שהתערוכות הללו לא היו מתקיימות כלל. וכן, 11 שנה מהתערוכה הראשונה ו-15 שנה מהמפגש הראשון. הדרך היתה מאתגרת ולא תמיד צפויה. אבל למזלינו, החברות ביננו לא איפשרה לאף אחד מאיתנו ליפול. ולכן ליאור היקר, אתה חלק המרכיב העקרי בהצלחה הזו שנקרא dtown וכמובן, אירוע הדגל שלנו - digitown. אתה אחד האנשים שעיצבו אותי כאדם. מאדם לוחמני ועצבן בגיל 24, לרגוע יותר, חושב יותר ושלם יותר היום. אוהב, מעריך ומודה לך על השנים היפות והחשובות בחיי.
avatar
Chen_J 1970-01-01 02:00:00
איזה כיף שיש חולמים ומבצעים!! ישר כח ולעוד המון המון תערוכות, כתבות, מערכות, סקירות ועוד ועוד
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
קשה לחשוב על אנשים שתרמו כל כך הרבה לתחום האודיו היי אנד בארץ כמו נמר. אני כבר עשרות שנים בתחביב, הכרתי כמה וכמה מהדמויות הוותיקות, אבל התימני הצעיר הזה, עם אנרגיות של מנוע f16 ומוטיבציות בשמיים, הצליח לעשות מה שרבים וטובים לפניו לא הצליחו. האתר הנהדר הזה, היוזמות למפגשי האזנה, ובוודאי התערוכות שמשתפרות משנה לשנה, הזרימו דם ואדרנלין לשוק, לימדו רבים שנכנסו לתחביב ושדרגו את רמת הידע של הוותיקים. הנכונות שלו לסייע ולהסביר לכל מי שמבקש והידע הרב שצבר, צעד-צעד לאורך השנים, מעוררים אצלי תמיד התפעלות. חלקנו יחדיו הערכה גדולה לאיל פור ז"ל, שגם אותי לימד לא מעט, כבר לפני 30 שנה. התרגשתי לראות אותו מלווה (יחד עם שלמה זבדה, הצדיק) את איל בימי המחלה הקשים, לרבות תורנויות השמירה בלילות ליד מיטתו בימים האחרונים של הגסיסה, ואת זה לעולם לא אשכח להם. אז נכון, לפי התמונות בכתבה של תומר אפשר לחלוק על הטעם שלו במשקפי שמש :) אבל את מקום הכבוד שהוא רכש בסצנת האודיו היי אנד בארץ, בעשר אצבעותיו ובנחישות שיש כנראה רק לו, איש לא יוכל לקחת ממנו. שאפו יא גבר, אני בטוח שהולכת להיות תערוכה פצצה!(ורד)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה אלדד היקר. ריגשת אותי מאוד.
avatar
gtr 1970-01-01 02:00:00
המון הצלחה ידידי. עשה חייל.
avatar
yaniv.L 1970-01-01 02:00:00
ישר כח נמר .
avatar
ka6543 1970-01-01 02:00:00
תודה לך נמר ולכול צוות האתר על שהדבקתם אותי בחיידק האודיו, הוא תמיד קינן בי אך פרץ בזכותכם, אני עדיין בתחילת הדרך קורא (לא מגיב הרבה) לומד אוסף תובנות ונהנה מהדרך. התערוכה הקודמת הייתה עבורי טריגר לשידרוג הסט ואני מחכה בקוצר רוח לראות מה תוליד התערוכה הפעם
avatar
go_go 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד על היוזמה והביצוע
avatar
haim sultan 1970-01-01 02:00:00
לנמר היקר, כל הסופרלטיבים כבר הורעפו עליך, ובצדק! על מנת שיהיה לך את הכוח להמשיך לפעול, ליזום, לסקור ובכלל... בשמי ובשם החברים בפורום, אני רוצה לברך אותך באריכות ימים ובבריאות איתנה. תודה רבה לך על התרומה הגדולה :כל-הכבוד:(ורד) חיים
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לנמר היקר, כל הסופרלטיבים כבר הורעפו עליך, ובצדק! על מנת שיהיה לך את הכוח להמשיך לפעול, ליזום, לסקור ובכלל... בשמי ובשם החברים בפורום, אני רוצה לברך אותך באריכות ימים ובבריאות איתנה. תודה רבה לך על התרומה הגדולה :כל-הכבוד:(ורד) חיים תודה אח יקר. מחמם את הלב.:לב:
avatar
שוני 1970-01-01 02:00:00
בשיעורים של חב"ד מספרים שהמשיח יהיה מן המצורעים שישבו מחוץ לחומות העיר שלא הורשו להיכנס . וגם שהמשיח בטוח לא יהיה תלמיד חכם שנולד עם כפית זהב. וזה נכון לגבי דמותו של נמר שעבד ופעל מתוך סביבה שהיא לא בדיוק צפון ת"א ובנה את עצמו מכמעט כלום לגורו המוביל של האודיו בארץ. נמר הצליח לעשות למען האודיופיליה בארץ קהילה גדולה ולא "פשוטה" איחוד חוצה גבולות. אהבתי ששמעתי שלחץ יד בתערוכה ל"יריבים" בתחום ולמרות הכעסים ידע להתעלות מעל האינסטיקנט שיש לנמרים בטבע. ההשקעה של נמר בהפקה הביאה להרבה חברים לחוש את מינכן עם תוספת שרק בארץ כולם מכירים את כולם, ואפילו יודעים מה לכל אחד יש בחדר :). אני מצדיע לנמר על פועלו למען הקהילה האודיפילית. תודה לנמר ליאור וקרני ובטח לנוספים שלא מכיר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תודה על המילים אריק. כל המכשולים הופכים לזניחים כשיש כאלה שמרימים אותך.
avatar
Avner 1970-01-01 02:00:00
נמר תודה רבה אהבתי את הקטע שעצרו אותך בדרך ובהערצה הבחור אמר לך שהוא כל הזמן שומעים את המוסיקה שלך :)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר תודה רבה אהבתי את הקטע שעצרו אותך בדרך ובהערצה הבחור אמר לך שהוא כל הזמן שומעים את המוסיקה שלך :) כן. זה היה קטע מצחיק אבל התרגלתי כבר שמתבלבלים ביני לבין אייל גולן. בוא נגיד שמספר הפעמים שציפצפו ושרו לי בכביש הוא כזה שבשלב מסוים במקום להגיד שאני זה לא הוא, אמרתי תודה רבה והמשכתי בנסיעה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il