חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

קולנוע ביתי - מדריך חיבורי אודיו / וידאו | טלויזיות & וידאו | מדריכים | ראשי

קולנוע ביתי - מדריך חיבורי אודיו / וידאו

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מדריך החיבורים לקולנוע ביתי מדריך החיבורים לקולנוע ביתי

אילו חיבורים מצויים בנגן DVD, רסיבר קולנוע ביתי, טלוויזיה ושאר המכשירים בסלון הבית? עושים סדר בשלל חיבורי וידאו ואודיו (כתבת וידאו).

 
הסלון המודרני עמוס מכשירי אודיו / וידאו, בניהם ניתן למצוא טלוויזיות, ממירי כבלים או לווין, מערכות קולנוע ביתי שכוללות רסיבר, נגן DVD או CD, מגברים, טיונרים וציוד נוסף.

עומס המכשירים בצירוף סוגי יציאות שונים גורם לבלבול בנושא כבלים אצל הצרכנים.

הכבלים/חיבורים השונים המוצגים במדריך זה, מסודרים בסדר איכות עולה, מהפשוט ועד האיכותי ביותר.
 
 כתבת וידאו: סוגי החיבורים השונים
 

בשיתוף עם אתר Ynet, ערך: אהוד קינן, צילם: שי רוזנצוויג
עולם הוידאו

חיבור אנטנה

RF –מחבר זה היה מקובל בשימוש רב בעבר, משמש לחיבור אנטנה חיצונית.
בעקבות כניסת ממירי חברות יס והוט לחיינו, ירד השימוש באנטנות שהפכו למוצג נדיר על גגות הבתים.

חיבורי וידאו

כל אחד משלושת החיבורים הבאים, מסוגל להעביר אות וידאו מסוג יחיד בלבד:

קומפוזיט Composite - (מחבר RCA צהוב) זהו מחבר הוידאו שנחשב לנחות ביותר, היצרנים מצרפים אותו בדרך כלל אל מארז המכשיר.
הוא מומלץ לצרכי גיבוי בעיקר, אם מסיבה כלשהיא לא מצליחים לראות דרך יציאת וידאו אחרת, הקומפוזיט יוכל לבוא לעזרה.

S-Video
אות איכותי יותר בהשוואה לקומפוזיט, משמש בעיקר בחיבור ממיר יס או הוט למסכי פלזמה או LCD בהם לא קיימת כניסת סקארט.
קומפוננט Component - חיבור אנלוגי איכותי (שלושה מחברי RCA בצבעי אדום / כחול / ירוק), מסוגל להעביר גם איכות וידאו באבחנה גבוהה (באיכות 1080i ובמקרים מסוימים גם 1080P).


סקארט Scart – חיבור זה מהווה סטנדרט נפוץ באירופה, מכונה גם "21 פינים", מסוגל להעביר, בניגוד לחיבורים הקודמים מספר סוגי אותות וידאו, בינהם קומפוזיט, S-Video וגם אות RGB שנחשב איכותי ומקביל באיכותו לקומפוננט.
מחבר זה מעביר גם אות אודיו באיכות סטריאו.

HDMI
High-Definition Multimedia Interface
חיבור זה מגיע במספר מהדורות, חיצונית, כולן נראות זהות, אך החדשה ביותר (HDMI 1.3) מסוגלת להעביר טווח צבעים רחב יותר (30 ביט) בוידאו (לשימוש עתידי בלבד).
חיבור זה, מעביר במקביל גם אודיו באיכות גבוהה (פירוט בהמשך).

רבים מתבלבלים בין HDMI לבין High Definiton: המצאותו של חיבור HDMI בנגן וידאו, אין פרושה בהכרח שהמכשיר מנגן וידאו באיכות HD, יתרונו של החיבור בא לידי ביטוי גם בניגון וידאו באיכות "סטנדרטית" – SD.

עולם האודיו

סטריאו RCA – זהו סוג החיבור הפשוט ביותר (שני מחברי RCA בצבעי אדום / לבן), מעביר שני ערוצי קול (סטריאו), משמש בנגני CD, ממירי טלוויזיה ומכשירים שמוציאים צליל אודיו אנלוגי.

דיגיטלי קואקסיאלי S/PDIF – (מחבר כתום) זה החיבור שעשה את מהפיכת הצליל של דור ה-DVD, מעביר 5 ערוצי קול באיכות דולבי דיגיטל או DTS, מאפשר להנות מאיכות המלאה של פסקול סרט DVD.

דיגיטלי אופטי S/PDIF – ממוקם במכשירים רבים במקביל לחיבור הקואקסיאלי ובעל תכונות זהות אליו, יתרונו בכך שאינו מושפע מהשראה מגנטית או חשמלית שעלולה להיווצר בסביבה רווית כבלים ומכשירי חשמל נוספים, מתאים לטווחים קצרים.

HDMI
זהו אותו החיבור מעולם הוידאו, גם בתחום האודיו מדובר בסוג חיבור החדיש ביותר, בגרסתו האחרונה (1.3) מסוגל להעביר את פורמטי אודיו HD החדשים ביותר (כגון DTS Master Audio).
ניתן למצאו בנגני Blu-ray חדישים, כמו גם בדגמים עדכניים של נגני DVD וברסיברים לקולנוע ביתי.באיזה סוג חיבור להשתמש?

רוב המכשירים כוללים מספר סוגי חיבורי אודיו / וידאו.
בבואכם לחבר את נגן הוידאו אל מסך הטלוויזיה או לרסיבר, בדקו מהו החיבור האיכותי ביותר שעומד לרשותכם, לדוגמא, אם נגן ה-DVD, כולל יציאות מסוג HDMI/Component/S-Video/Composite, מומלץ לחברו אל מסך הטלוויזיה דרך יציאת ה-HDMI, בעדיפות שניה ניתן להשתמש ב- Component וכך הלאה.

מדריכים נוספים:

איך לחבר ממיר יס או הוט לטלוויזיה
כיול מסך
חיבור מחשב דרך VGA או HDMI לטלוויזיה
  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (26 תגובות פורסמו):

avatar
offirs 2008-11-07 09:10:27
מדריך שימושי,תמציתי וקולע(Y)
avatar
maorle 2008-11-07 14:49:29
שאלה: כבל דיגיטלי קואקסיאלי מקביל לכבל קומפוזיט רגיל?.
avatar
oren6666 2008-11-07 15:22:01
מדריך מעולה! ל-maorle לפי מה שהבנתי קבל דיגיטלי וקוקסלי משמשים להעברת אודיו באיכות גבוהה וקבל קומפוזיט רגיל משמש להעברת וידאו באיכות בינונית.
avatar
gbox 2008-11-07 17:20:44
אחלה מדריך! רוצים עוד כאלה
avatar
liorkoren 2008-11-07 22:29:38
תודה לכולם. שאלה: כבל דיגיטלי קואקסיאלי מקביל לכבל קומפוזיט רגיל?. הם מעבירים סוג שונה של אות, אבל בעיקרון, ניתן להשתמש עבור שניהם באותו הכבל (למטרות וידאו צריך קבל בעל עכבה של 75 Ohm)
avatar
אורי_ו 2008-12-07 09:42:05
marole. ההבנה מתחילה פה בזה שהכוונה בכל אחד מה"חיבורים" הם בעצם "שיטה". נתחיל בכך, אם אתה לוקח בעצם כבל אחד, מעביר בו שני חוטים, כאשר אחד מהם פנימי ומסוכך בפנים , נקרא לכבל זה קואקסיאלי , או בשמו הקצר והאנגלי COAX. עכשיו , חיבור הקומפוזיט הוא בעצם כבל כלשהו דו גידי מכל סוג שהוא, אשר מעביר אות חשמלי כל שהו. אם תקח חוט כמו חוט רמקולים, רגיל , ותחבר לו מחבר RCA (שהוא מחבר לא שיטה ולא כבל) בשני צידיו, תחבר + ל + ו - ל - , תקבל אותו דבר. אמנם הכבל לא יהיה חסין להשראות כל שהן ויש סיכוי שיתקבלו רעשים בשידור והאיכות תפגם. כבל DIGITAL COAX הוא כבל בעל מחבר של RCA ברוב המקרים (יש גם חיבורים אחרים בעולם) אשר לשם מניעת השראות חשמליות אשר יפגמו באיכות האות הדיגיטלי (אות של 0101010101) , משתמש בכבל מסוכך זה, ה קואקסיאלי . בנוסף לכל סוג של שיטה כזו מותאם כבל בעל עכבה כלשהיא. העכבה במקרה של כבל להולכת מידע דיגיטלי , היא כבל קואקסיאלי בעל עכבה של כ75 אוהם. במקרה של קומפוזיט כיוון שאיכות השידור גם כך גרועה, ההבדלים בין החוטים זניחים וכל חוט כמעט יתאים. אלא אם ישנה הוראה מפורשת ע"ג כניסת החיבור וכו... http://en.wikipedia.org/wiki/Coaxial_cable#Significance_of_impedance
avatar
dstarlen 1970-01-01 02:00:00
מדריך מצוין - תודה רבה. יש לי בכל זאת שתי שאלות: בממיר הוט ישן (תומפסון) שיש לו רק חיבור סקארט - האם כדאי לחבר אותו למדיה סנטר בכבל סקארט (בצד הממיר) ו-Svideo (בצד המדיה סנטר) או שאין לזה יותר מדי משמעות ומספיק לחבר בסקארט-קומפוזיט? כמו כן - היכן ניתן להשיג כבלים נורמלים במחירים סבירים? כלומר לא מונסטר כייבלס במאות ש"ח אלא משהו בסיסי בכמה עשרות ש"ח אבל עדיין שישמור על איכות סבירה. תודה מראש!
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
אתה יכול להזמין כבלים של מאנסטר במחירים נוחים מEBAY. הייתי ממליץ לך לקפוץ לחנות אניגמה בחיפה יש להם מלאי עצום של כבלים במחירים שונים ונוחים. אם אתה מת"א תוכל לקפוץ ל דקדה בדיזנגוף סנטר. חברה טובה מאוד עם כבלים רגילים איוכותיים היא VIVANCO. כמו כן ישנם היום בשוק כבלים של פיליפס , מאנסטר בסדרות נמוכות, וכמו כן חברת AR מייצרת היום כבלים במחירים נוחים וטובים. כמו כן גם הכבלים של חברת לקסוס לא רעים אם אתה מתכוון להשתמש בהם לשמושים רגילים. סה"כ עד רמת ציוד מסויימת אין בעיות להשתמש בכבילה רגילה.
avatar
2008-05-09 12:36:48
ayelet קניתי DVD. יש לי טלויזיה ישנה שיש לה רק את החיבור 21 פינים וב DVD יש חיבור של פינים רגילים 1אדום 1צהוב 1לבן עכשיו, אני רק שומעת ולא רואה תמונה אשמח לקצת עזרה בתודה מראש
avatar
אורי_ו 2008-05-09 14:57:37
איזה DVD?
avatar
1970-01-01 02:00:00
מה זאת אומרת מתאים לטווחים קצרים? בקשר לכבל אופטי.. הוא מעביר 5.1? מה הכוונה לכך שהוא מתאים לטווחים קצרים?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כבל אופטי בהחלט מעביר 5.1 טווח קצר אומר חצי מטר - 2 מטר. למרחקים ארוכים יותר משתמשים בכבל קואקסיאלי.
avatar
2009-02-01 21:31:00
שאלונת אז איך אני מוציא אותות וידאו ואודיו מהסטרימר שלי? ווידאו- באמצעות חיבור HDMI 1.3 אל המסך אודיו- באמצעות חיבור אופטי, קואקסיאלי או קומפוננט? אלו היחידים שמסוגלים להעביר אות של 5.1 (ויותר) ומה עם אודיו HD?
avatar
liorkoren 2009-03-01 16:35:12
אודיו 5.1 - דרך חיבור אופטי או קואקסיאלי. אודיו HD - דרך חיבור HDMI אל רסיבר (מחייב רסיבר תומך) ומהרסיבר יצא כבל HDMI אל המסך (יעביר תמונה).
avatar
shmulik05 1970-01-01 02:00:00
חיבור ממיר כמו בתמונה בכתבה לכניסת קומפוננט ב LCD היש לי ממיר HOT בדיוק כמו בתמונה במאמר. האם אני יכול להשתמש בכבל SCART ל-קומפוננט ולהעביר את השידור באיכות RGB (כאשר אני מגדיר בממיר RGB) הבנתי שזה משפר משמעותית את איכות שידורי הטלויזיה הירודה ממילא, לעומת RCA. שמוליק
avatar
1970-01-01 02:00:00
קולנוע ביתי שלום קיניתי לא מזמן lcd וגם מערכת קולנוע ביתית 5.1 ערוצים עכשיו כל זה זה בחד לא בסלון וחיברתי מאחורי הרסיבר את הרמקולים הכל כמו שצריך וחיברתי את הרסיבר לטלויזיה בכבל קצה אחד 2 בננות (אדום לבן) בקצה השני זה גם אותו דבר עכשיו אני לא שומע בכל הרמקולים אני שומע רק בשתיים הקדמיים ברסיבר אין לי כניסות מיוחדות וכאלה יש לי 4 ערוצים כאלה (לא ערוצים של הרמקולים) יש לי:tape cd/vcd ac-3 tuner מאחורה יש לי ככה בערוץ הtape יש חיבור אדום לבן וככה גם להכל חוץ מac-3 בac-3 יש לי מאחורה 5 כניסות לבננות שכל כניסה מאפיינת רמקול (כניסה אחת קדמי אחד וככה לכל הרמקולים) ומעל הכניסות רשום לי ac-3/dts השאלה שלי מה אני יכול לעשות כדי לשמוע בכל הרמקולים איזה כבל אני צריך לקנות כדי שיפטור לי את הבעייה ושאלה שנייה מה זה הdts הזה? תודה רבה רבה רבה!!!
avatar
STAVGO 2010-12-05 14:31:00
שלום רב, יש לי פלייסטיישן 2 ואני מתלבט אם לקנות חיבור סקארט שמעביר כמה אותות או לחבר אותו דרך קומפוננט שמעביר רק אות אחד. אני חושש שאם אני אחבר את הפלייסטיישן עם קומפוננט המשחקים שאני אשחק בהם (חלקם צרובים) לא יראו בצורה מושלמת מה לעשות? תודה מראש.
avatar
noamshan 1970-01-01 02:00:00
חיבור אודיו DVD למגבר שלום, מדריך מצוין, תודה! יש לי אפשרות נוספת, שאינה מוזכרת במדריך, לחיבור אודיו בין DVD למגבר: "6Channel". (2 קדמיים, 2 אחוריים, מרכזי, סאבוופר)
  1. האם חיבור זה עדיף על כבל אופטי?
  2. האם ניתן להשתמש ב-6 כבלי RCA רגילים, או שיש לזה כבל מיוחד?
avatar
zehavko 1970-01-01 02:00:00
בעיות בחיבור DVD לרסיבר ורסיבר לטלויזיה שלום רב ברשותי רסיבר ותיק שאינו בעל יציאת HDMI. נגן DVD ביל כל סוגי היציאות. טלויזית LCD בעלת כל סוגי היציאות. הרכיבים מחוברים כך: טלויזיה-DVD- HDMI רסיבר-DVD- אופטי+ קומפוננט+ סטריאו (להלן הסבר) טלויזיה- רסיבר- כרגע אינם מחוברים. הבעיות הבאות עליהן אשמח לקבל פתרון: 1. לא שומעים את הטלויזיה דרך הרמקולים המחוברים לרסיבר. בעיה זו לא נפתרה גם כשניסיתי לחבר את הרסיבר ישירות לטלויזיה בחיבור קומפוננט או אופטי. 2.לא שומעים את הסרט המוקרן בDVD דרך הרמקולים כאשר חיבורי הסטריאו המיושנים אינם מחוברים- כלומר חיבורי הקומפוננט והאופטי אינם מעבירים אודיו מנגן הDVD לרסיבר. מה עלי לעשות כדי להפוך את הרסיבר למרכזיה כפי שהמלצתם בכתבה, על אף העובדה כי אין לו יציאת HDMI? כיצד ניתן לפתור את הבעיות אותן העליתי? רוב תודות זהבה
avatar
jexy 1970-01-01 02:00:00
זהבה שלום, קשה להגיד כיצד לחבר אם לא תגידי לנו איזה רסיבר יש לך. אם תוכלי לצלם את כל החיבורים האחוריים שיש לכל המכשירים ואוכל לשרטט לך סכמת חיבורים. ממליץ להעזר בבעל מקצוע. בעלות נמוכה תקבלי כיוון וחיבור מקצועי שכולל גם הסבר על אופן הפעולה.
avatar
zehavko 1970-01-01 02:00:00
Yamaha v530 Yamaha RX v530 אין ברצוני להביא איש מקצוע. אני יודעת לחבר כבלים ומסתדרת לא רע מלבד הבעיה שהעליתי. בעיקרון הרסיבר ותיק ובעל מרבית החיבורים מלבד HDMI לDVD יש קומפוננט, אופטי, סטריאו וHDMI לטלויזיה יש הכל
avatar
zehavko 1970-01-01 02:00:00
לינק לתצוגת חלקו האחורי של הרסיבר שלי http://www.avland.co.uk/yamaha/rxv530/rearlrg.jpg
avatar
jexy 1970-01-01 02:00:00
OK DVD -> למסך -> כבל HDMI DVD -> לרסיבר -> כבל אופטי DVD - הגדרת וידאו -> HDMI OUT, הגדרת אודיו -> DIGITAL OUT -> PCM ממיר -> למסך -> HDMI ממיר -> לרסיבר -> כבל COAX ממיר - הגדרת וידאו HD -> AUTO, הגדרת אודיו -> אופטי רסיבר -> הגדרת אודיו -> OPTICAL 4 - ממיר, COAXIAL CD - כאשר הוידאו נמשך מDVD. את המיתוג של הוידאו יהיה במסך, מיתוג של האודיו יהיה ברסיבר.
avatar
zehavko 1970-01-01 02:00:00
ראשית, תודה על התשובה המפורטת. 1. אין לי ממיר לכבלים אלא כבל לקיר- הוא מחובר ישירות לטלויזיה. האם לשנות את החיבור שלו לרסיבר? יש רק כבל אחד כזה, כך שיהי קשה לחברו גם וגם:) למה הכוונה בשני הסעיפים הבאים? : DVD - הגדרת וידאו -> HDMI OUT, הגדרת אודיו -> DIGITAL OUT -> PCM רסיבר -> הגדרת אודיו -> OPTICAL 4 - ממיר, COAXIAL CD - כאשר הוידאו נמשך מDVD. את המיתוג של הוידאו יהיה במסך, מיתוג של האודיו יהיה ברסיבר. תודה רבה שוב זהבה
avatar
zehavko 1970-01-01 02:00:00
הי מצאתי פתרון אנטנה>TV TV אודיו auot >רסיבר אופטי DVD>TV HDMI DVD>רסיבר וידאו קומפוננט DVD>רסיבר אודיו RCA כעת רואים טלויזיה ושומעים או בטלויזיה או ברמקולים דרך הרסיבר. DVD רואים בTV ושומעים דרך הרסיבר האם ישנה המלצה לשיפור/שדרוג אחד מהמחברים? (כבלים) תודה רבה זהבה
avatar
1970-01-01 02:00:00
האם ניתן לחבר את המגבר לטלווזיה ואת כל המכשירים רק לטלוויזיה יש לי מערכת קולנוע ביתית SONY DZ330, LCD עם יציאה HDMI אני רוצה לחבר את ה PS2, נגן חיצוני, וממיר HD לטלוויזיה ורק את הטלוויזיה למגבר 1. האם זה יעבוד? 2. אם זה יעבוד האם אני "יפסיד" משהו באיכות השמיעה
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הצבע לכתבה
4.27
הרשם לעדכוני האתר
Email: