חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

מבחן: סאב לקולנוע ומוסיקה SVS PB-16 ULTRA | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

מבחן: סאב לקולנוע ומוסיקה SVS PB-16 ULTRA

גודל אות: Decrease font Enlarge font
SVS PB-16 ULTRA SVS PB-16 ULTRA

היום בסקירה נדליק אור על מותג אמריקאי מכובד ואיכותי מבית SVS ונציג את סאב PB-16-ULTRA - דגם הדגל המרשים שמציגה החברה

 

האולטרה 16 הינו סאב גדול מימדים במשקל כבד, המשלב מספר אלמנטים ייחודיים שלא נמצאים בכל סאב. ביניהם, אלמנט גדול ומאסיבי המשולב עם voice coil ענקי בגודל 8 אינצ', המונעת עם הגברה חזקה ואיכותית. בחזית הסאב נמצא שלושה פורטים ענקיים השוכנים בתיבה מאסיבית ומהודרת במיוחד. ה-PB-16 הוא מסוג המוצרים ששובים את העין מהרגע הראשון ולא רק בגלל מימדיו הגדולים. האולטרה 16 משדר סוג של קסם ממכר שלא ניתן להתעלם ממנו, אני יכול לספר לכם כשהוא הוצב אצלי בסלון הוא השאיר אותי לכמה שניות פעור פה ולא רק בזכות מימדו הגדולים. גימור הבלאק פיאנו המרשים חשף בפני את אחד הסאבים היפים ביותר שהיו אצלי עד היום בסלון, הנראות של ה-ULTRA 16 מזכירה לי מכונית פאר אמריקאית גדולת מימדים בדמות "קאדילק דוויל" המשדרת אלגנטיות עוצמה ויוקרה. לצידו של ה-PB16 ישנו אחיו הקטן המגיע עם תיבה סגורה הנקרא SB-16, בכל הקשור לשמע רב ערוצי העדפותיי הם לסאבים פתוחים בעלי פורט, ולכן מטבע הדברים בחרתי את הדגם שעומד היום לסקירה כדי להתרשם במיוחד מיכולותיו בשמע רב ערוצי, וגם בדו ערוצי. אז לאחר הפתיח הזה, נבדוק באמת מה הם יכולותיו של PB-16 ULTRA הגדול והמרשים.

ULTRA16

 

מי אנחנו SVS

חברת SVS הינה חברת אודיו המתמחה ביצור סאבים ורמקולים. החברה הוקמה בשנת 1998 ע"י קבוצת חובבי ומהנדסי סאונד, אשר הרגישו שלקוחות משלמים מחיר גבוהה מידי לעומת התמורה אותה מקבלים. החזון מאחורי SVS משלב טכנולוגיה מתוחכמת ומראה חדיש ואיכותי העשוי מחומרים משובחים בתחום. השילובים הללו הפיחו אמונה ש-היי אנד אמיתי בתחום האודיו צריך להיות בהישג ידם של כולם, כאשר הרעיון המרכזי הוא מכירת המוצר ישירות ללקוח ללא פערי תיווך דרך הרשת האינטרנטית. בארץ הקודש החנות המתמחה "פיוצ'ר" היא המפיצה של מוצרי .SVSבעל החברה הוא ג'רי יעקוביאן, יהודי ממוצא פרסי, עם למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום אשר היה בתפקידים משמעותיים בחברות העוסקות בתחום כגון "MONSTER" , ו"BEATS", ו"MYER EMCO" בתפקידים בכירים. כיום הוא שותף מנהל, CEO     ונשיא של חברת Speciality Technologies LLC    , החברה אשר רכשה את SVS     בשנת 2011.

ULTRA16

עיצוב נקי ומרשים במיוחד

הסאב PB-16     הינו סאב גדול מימדים במשקל כבד, גובה 63.5 ס"מ רוחב 55.1 ס"מ, עומק 71.8 ס"מ ללא גריל (כולל גריל 78.4 ס"מ), משקלו 79.3 ק"ג. האולטרה 16 מגיע בשני רמות גימור: שחור מבריק, ופורניר אלון שחור. במבט ראשוני האולטרה 16 מציג חזות גדולה ודיי מאיימת, אך ככל שמתבוננים בו נחשפים למוצר ייחודי גדול ומרשים במיוחד, כאשר בחזית בחלקו העליון ממוקם צג גדול וברור הכולל כפתורי שליטה, במרכזו ממוקמת יחידת הוופר העצומה שמשקלה למעלה מ 22 ק"ג - היחידה הזו דיי ייחודית ולא רק בגלל המבנה המיוחד והמגנט עצום המימדים שלה, אלא גם בזכות  voice coil     ייחודי גדול מימדים בגודל של 8 אינצ' שלא מן המניין. האלמנט עצמו עשו מקרבון פייבר בצורה מקוערת בגודל של 15.5 אינצ'. מתחת ליחידת הוופר נמצא שלושה פורטים גדולים שכל אחד מהם בקוטר של 3.5 אינצ'. הפורטים האלה ניתנים לסגירה ע"י ספוגים מיוחדים המגיעים עם הסאב, אשר אטימת חלק מהפורטים מביאה לשינוי בתחום התדרים של הסאב, מצב פתוח 15-280 Hz +/- 3 dB , סגירת הפורט המרכזי, 13-280 Hz +/- 3 dB , בסגירת שלושת הפורטים, 14-360 Hz +/- 3 dB. חשוב לציין שלאחר שהחלטנו לסגור חלק מהפורטים, יש להגדיר זאת דרך האפליקציה המרשימה שעליה ארחיב בהמשך הסקירה, כהגנה על חזית הסאב ויחידת הוופר נקבל יחידת גריל כבדה העשויה ממתכת בצורה קשתית (פריט שלא התחברתי אליו במיוחד). ראוי לציין שגריל המתכת מאפיין את כל סדרת הסאבים שמציגה החברה. בחלקו האחורי של הסאב ממוקמת יחידת ההגברה העוצמתית המניבה (1,500 watts RMS continuous (5,000+ watts peak dynamic) יחידת הגברה זו כוללת מבחר מרשים של חיבורים: זוג כניסות מחברי RCA-שהאדומה מיועדת לחיבור יציאת ה-LFE מהרסיבר,  וזוג יציאות RCA, יחידת טריגר המיועדת לחיבור מתח הנע בין 3-12v המותאם ל-AC-DC , זוג יציאות XLR ימין שמאל, וזוג כניסות XLR  ימין שמאל. ישנו גם מתג הפעלה מכאני, ושקע חשמל (קומקום) הכולל הארקה... לצד אלו מתהדר הסאב ביחידת בלוטות איכותית. בחלקו התחתון נמצא שישה ספייקים מקוריים בצורת תבריג הניתנים לפירוק לפי מידת הצורך. כשהסאב מוצב על הרצפה מומלץ להשתמש ברגליות גומי משודרגות הנקראות sound path, שתפקידם לבודד ככל הניתן את הסאב כשהוא מונח על הרצפה, היחידות הללו תוכננו בקפידה ע" מהנדסי החברה ב-SVS והתוצאות בהתאם. במארז המוצר נמצא חוברת הפעלה, שלט קטן, וכבל חשמל.

ULTRA16

ULTRA16

 

אפליקציה נוחה ומרהיבה במיוחד

ה-SVS כולל משדר בלוטות הנשלט ע"י אפליקציה נוחה ומרהיבה שניתן להשתמש בה מכל מכשיר סלולארי או טאבלט, את כל הפעולות ניתן לבצע מהיישום עצמו. הפינוק זה מאפשר לכם לשבת במקום ההאזנה ולכייל את הסאב לטעמכם בדיוק ובקלות כזו, שקשה מאוד לדמיין מצב בו לא תצטרכו לקום בכל פעם לסאב כדי לסובב איזה בורר ולחזור למקום על מנת להאזין לתוצאה. היישום מאפשר יכולת כיול דינמי, כדי ליצור מצבים קבועים ע"י המשתמש ולהגדיר אותם על פי אותו קובץ המתנגן. אני יכול לספר לכם שזו האפליקציה המרשימה ביותר שפגשתי, היא ברורה להפליא, נוחה וקלה לתפעול, והכי חשוב פוגעת היטב במטרה מכל מקום ומצב. מעבר לכך, ניתן ליישם פעולות גם דרך צג המכשיר, וגם מהשלט עצמו. למרות שלאולטרה 16 מבחר אפשרויות שליטה, המלצתי היא לעבוד רק עם היישום המרהיב של הסאב. ה- ULTRA 16 מציג מכשיר מוגמר המשדר כוח איכות עוצמה ויוקרה.

ULTRA16

 

שמע רב ערוצי

אז כהרגלי נתחיל בקטע הפתיחה של "קוונטום של נחמה", הסרט ה-22 בסדרת ג׳יימס בונד, אשר מדגים לנו מצבור של אלמנטים מאתגרים: מנועים של מכוניות עצבניות, יריות, התנגשויות, פיצוצים חריקת צמיגים, כאשר ברקע מתנגנת מוזיקה היוצרת אווירת ״מלחמה״ שמרביתם מתנקזים בסופו של דבר לסאב, אך נתמקד בצליל הירי שהוא מגיח מכל עבר, מרמקול הסנטר, מהקדמיים והאחוריים, אבל את עיקר מימד האימפקט תקבלו מהסאב. למרות גודלו ה-האולטרה 16 הוא מסוג הסאבים שאינם יוצרים אפקט "בומי" אגרסיבי, הוא פשוט נמצא בחלל האזנה כל הזמן, וזאת בזכות ההגברה החזקה הטמונה בו בעלת הספק של 1500 וואט, המציגה יכולת שליטה מרשימה על יחידת הוופר הענקית. האולטרה 16 הוא מסוג הסאבים הנותנים תחושה שהוא מלווה אותך לכל אורך הסרט בצורה נכונה ומדויקת, ואיך זה מתבטא? תפקידו של הסאב אינו מיועד רק לבעוט בכם בכל ירייה וירייה, אלא להיות זמין ומוכן כדי להכיל בדיוק ובזמן עוד אלמנטים המתרחשים באותו פרק זמן ללא סרחים המלווים בתדרים עמומים. אותה תחושה המשיכה ללוות אותי בסרט "מקס פיין" בקטע הירויות במרתף האולטרה 16 הציג יכולת שליטה מרשימה במיוחד במעבר בירי הקליעים, תזוזה מהירה, ועצירה מוחלטת, ושוב יציאה מהירה ועצירה מוחלטת. מרשים במיוחד.

במעבר חד נעבור לפורמט דולבי אטמוס, בסטאפ מלא בתצורה של 7.1.4 ערוצים בסרט דיי מאתגר לבחינת מערכת שמע רב ערוצי. הסרט "מקס הזועם" הינו עתיר אנרגיה ודינאמיקה המלווים במצבור של אלמנטים מאתרים, את האמת שצפיתי לשמוע את הקטע הזה עם האולטרה 16, כדי להבין האם הוא יוכל להכיל את האנרגיות המטורפות שמציג הסרט. ראוי לציין שהסאב הזה המשיך להפתיע אותי כל פעם מחדש, הוא פשוט לא נכנע, הוא היה נוכח, מכיל ומדויק. מה שהופך אותו לכל כך טוב זו העובדה שהבס שלו כל כך נכון, כל כך מדויק ומהיר, עם יכולות אימפקט מצוינת שנטעה בי תחושה מצוינת לכל אורך הסרט. נכון, האולטרה 16 יבעט בכם בכורסא בדיוק בזמן הנכון מתי שצריך, אך אופיו שונה משמעותית משאר הסאבים הגדולים של ו-15 אינצ' ומעלה המאווררים, האולטרה 16 אינו מתנהג כסאב PA אבל שמדברים על ביצועים נטו הוא מציג ביצועים ברמה גבוה, הוא יודע להיות מנומס וחזק, האולטרה 16 אינו בא כדי להציג כמות גדולה של באסים זה לא שם המשחק, אלא לדעת לשחק נכון עם דיוק ועם איכות צליל מרשימה. את היכולות הללו קשה מאוד לקבל מכל סאב אחר.

 

הופעות

שמע רב ערוצי בהופעות די דומה למוסיקה, גם בהופעה חיה נדרשים ביצועים זהים לאותם יכולות  בשמע דו ערוצי. על הסאב להיות מדויק, טבעי, מהיר וכמובן מפורט. למרות שהאולטרה 16 הינו סאב פתוח בעל יחידות פורט גדולות, הוא נטע בי תחושה די טבעית עם באס נכון ומדויק. הוא הצליח לשמור על מרקם עדין וזה הפתיע אותי לטובה. האולטרה 16 שכנע אותי שהוא יודע להשתלב מצוין עם רמקולי הקליפש החדשים שלי גם בהופעות, התחושה הזאת ליוותה אותי כאשר צפיתי בעשרות וביניהם הופעת האיחוד של להקת פוליס "בואנוס איירס" במיוחד בקטע הפתיחה של ההופעה.   

 

מוסיקה

לגבי שילוב סאבוופר במוסיקה דו ערוצית, אני נוטה לאלה הטוענים שסאבים סגורים מתאימים יותר למוסיקה מאשר סאבים פתוחים בעלי פורט, שברובם מתאימים יותר לקולנוע רב ערוצי. אך עדין זה לא אומר שהם אינם יודעים לנגן תווים של ממש.

מה שאני אומר זה, שסאב סגור יתפקד טוב במצב שמע דו ערוצי מאשר סאב פתוח. שילוב רסיבר האינטגרה שלי עם רמקולי החזית החדשים שלי מסוג קליפש, בעלי זוג וופרים 10 אינצ' בשילוב הסאב, העשירו את הבמה. האולטרה 16 פשוט מסדר אותה טוב יותר וזאת מכוון שהוא משנה את התחום הטונאלי. התחושות הללו המשיכו ללוות אותי בדיסק המצוין של אריק טרופאז, במיוחד בקטע הקונטרה באס המצוין. את היכולות המרשימות הללו אי אפשר לזקוף רק לתיבה וליחידת הוופר המצוינת, אל גם בזכות יחידת ההגברה הדיגיטלית העוצמתית שלו ששולטת היטב על יחידת הוופר בצורה מצוינת, תזוזה מהירה, ועצירה מוחלטת, ושוב יציאה מהירה ועצירה מוחלטת. למרות גודלו העצום של האולטרה 16 הייתי מגדיר אותו כסאב די ממושמע!

 

נקודות ציון

העמדה

מדובר בסאב גדול ומאסיבי בעל בתיבה פתוחה הבנויה היטב. בתחילה מיקמתי את הסאב בחלקו האחורי של החדר, זו הייתה האופציה היחידה מבחינתי, התוצאה לא הייתה מרשימה. כאשר הוא הוצב בחזית המערכת הוא הציג יכולות מרשימות, הסאב היה נוכח חזק ומדויק, אך מה שלא הייתי ממליץ הוא למקם אותו מאחורי ספת הישיבה וזאת למרות היישום המצוין המשולב עימו.

ULTRA16

שיכוך

האולטרה 16 מגיע עם שישה ספייקים מקוריים, עם בסיסי גומי קטנים המיועדים להצבה על כל סוגי המשטחים, אך כשמציבים אותו על הרצפה מומלץ להחליפם במבודדים מקוריים איכותיים בעלי שיכוך טוב יותר כפי שהוצגו בבחינה.

ULTRA16

 

לסיכום

האולטרה 16 הוא סאב במשקל כבד די ייחודי, הוא מגיע ברמת גימור שחור מבריק מרשים במיוחד, הוא נראה טוב בנוי מרשים על כל מרכיביו- החל מתיבה גדולה וחזקה, הגברה חזקה ועוצמתית, ויחידת וופר ענקית הכוללת סליל ענק בגודל 8 אינצ'. לכל אילו מתווספת יחידת בלוטות הנשלטת דרך יישום מרשים במיוחד, השולטת מכל זווית ופינה בכל הנוגע לקולנוע והופעות ברב ערוצי. הכל ברור סאב הוא הכרח! וזה לא משנה אם יש לך רמקולים ענקיים שיורדים הכי נמוך. תפקידו של הסאב הוא מהחשובים ביותר. זה משום שהוא לא משתתף רק בפיצוצים אם כי בכל החגיגה, כשהוא לא נמצא בסביבה תחושת הקולנוע יורדת, מבחינתי הסאב הוא רכיב חשוב ביותר במערכת קולנוע.

הסאב הזה הצליח לשכנע אותי לכתוב עליו בהתלהבות מסוימת בזכות יכולת ההתמזגות הנכונה שלו כדי להשלים תדרים חסרים בצורה נכונה ומדויקת. הוא הציג יכולות מרשימות בכל הקשור לשמע רב ערוצי גם בסרטים וגם בהופעות בכל סוגי הפורמטים, הוא היה נוכח מהיר חזק ועוצמתי כשצריך, מסוג הסאבים המלווים אותך לאורך כל הסרט. שילובו של האולטרה 16 בשמע דו ערוצי בסטריאו הפתיע אותי לטובה הוא השתלב נכון והציג יכולות מרשימות וזאת למרות שמדובר בסאב פתוח בעל שלושה פורטים.

 

שורת המחץ

גדול. יפה. ומרשים במיוחד!

 

מחיר: 12990 שקלים

מחיר: מארז 6 תושבות 410 שקלים.

אחריות ושרות: היבואן הרשמי פיוצ'ר אודיו וידיאו – 5 שנים אחריות מלאה.

 

רשימת ציוד 

מסך הקרנה סוני: SONY KD-85XG-9505

רסיברINTEGRA DRX-R1.1 : 

נגן בלו ריי: OPPO UDP-203

רמקולי חזית: : Klipsch RF-7MKIII

רמקול סנטר: : Klipsch KL-650THX Ultra2

זוג רמקולי סראונד:: Klipsch RP-502S 

זוג רמקולי סראונד אחורי:: Klipsch RB-81MKII 

ארבעה רמקולי אטמוס:: Klipsch RP-500SA 

סאבוופר: SVS PB-16 ULTRA

 

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (50 תגובות פורסמו):

avatar
zaviv 2019-07-08 19:43:57
יופי של סקירה איציק מושקעת כתמיד המשך כך שמעתי את הסאב בפעולה ולטעמי ה- KLIPSCH R-115SW נותן תחושה של יותר כוח ועוצמה בקולנוע ביתי. הגימור בלאק פיאנו מדהים חבל של- 115 אין גימור כזה זה היה סוגר לי את הפינה עם הרמקולים שלי. מבחינת מחיר יש פה בעיית תמחור גדולה לטעמי לקבל את ה- 115 בשליש מחיר נוקאאוט אדיר לטובת ה- KLIPSCH
avatar
goe1951 2019-07-08 20:25:09
תודה רבה איציק על ההשקעה שלך בלחשוף אותנו למוצרים חדשים ומגוונים.
avatar
michael123 2019-07-08 20:57:37
ענק הדבר הזה, מה יגידו השכנים :)
avatar
itay123 2019-07-08 21:16:08
ה 16 אולטרה סאב לגמרי לא רע ואף מפתיע לטובה (אישית פחות התחברתי לקודמיו, מצאתי אותם תמיד בינוניים למדי, אך למחירם המועט מאוד היו בהחלט סבירים והיו), האזנתי ל16 (גם ה-PB וגם ה-SB) בלא מעט סשנים מזדמנים, חוויתי גם בסאטאפ מסויים בחדר ייעודי ומושקע מאוד בתכנונו, זוג 16 PB (אחד ממוקם מקדימה והשני ממוקם מאחור באלכסון). למחירו 2500$ מחיר ריטייל רשמי, לא חושב שיש טוב ממנו.
avatar
Anton 2019-07-08 21:25:04
סקירה מעולה, תודה איציק :בעד: לי יש את האח הקטן הקטן הקטן, ה-PB2000 מקרר קטן בפני עצמו.
avatar
ayal30 2019-08-08 08:40:35
סקירה ניפלאה ממש תענוג לקרוא אותה תתחדש על הסאב אציק ואני מאחל לך שתהנה ממנו עוד הרבה שנים :בעד: אגב איציק, איזה הגברה התאמת לסאב
avatar
itay123 2019-08-08 08:44:16
סקירה ניפלאה ממש תענוג לקרוא אותה תתחדש על הסאב אציק ואני מאחל לך שתהנה ממנו עוד הרבה שנים :בעד: אגב איציק, איזה הגברה התאמת לסאב הסאב הוא סאב אקטיבי, בעל הגברה פנימית.
avatar
עמית 2019-08-08 08:58:01
לסלון ישראלי ממוצע אין לדבר הזה שום תועלת.
avatar
נמר 2019-08-08 09:00:08
לסלון ישראלי ממוצע אין לדבר הזה שום תועלת. תסביר.
avatar
איציק ירקוני 2019-08-08 09:27:50
סקירה ניפלאה ממש תענוג לקרוא אותה תתחדש על הסאב אציק ואני מאחל לך שתהנה ממנו עוד הרבה שנים :בעד: אגב איציק, איזה הגברה התאמת לסאב ציינתי בכתבה שבמקום המיועד לסאב בחלקו האחורי של החדר האולטרה 16 לא הניב תוצאה חיובית ולכן לא רכשתי את הסאב.
avatar
איציק ירקוני 2019-08-08 09:28:26
לסלון ישראלי ממוצע אין לדבר הזה שום תועלת. איך הגעת למסקנה הזאת?
avatar
yuria 2019-08-08 10:50:46
הביקורת כתובה היטב. כ-80 ק"ג של סאב בחיים ההנהלה לא הייתה מאשרת...
avatar
itay123 2019-08-08 11:05:08
משקל או גודל? סאב ממקמים אותו ויותר לא מזיזים אותו, כן.
avatar
Chen_J 2019-08-08 11:24:24
סקירה מעניינת. תתחדש ותהנה
avatar
moshem74 2019-08-08 12:35:21
לסלון ישראלי ממוצע אין לדבר הזה שום תועלת. צודק, גם אני חושב שצריך 2 ממנו. ציינתי בכתבה שבמקום המיועד לסאב בחלקו האחורי של החדר האולטרה 16 לא הניב תוצאה חיובית ולכן לא רכשתי את הסאב. סאב בודד בקיר אחורי לא מומלץ כי אתה תשמע רק אותו, ובמקרה של ה SVS הנ"ל, את ההמהומים שהוא יוצר, בכל מקרה אם הוא מאחור, הוא צריך להיות מכוון על פאזה 180. דבר נוסף מה הכוונה ל 7.1.4 ?
avatar
itay123 2019-08-08 13:02:30
סאב בודד בקיר אחורי לא מומלץ כי אתה תשמע רק אותו, ובמקרה של ה SVS הנ"ל, את ההמהומים שהוא יוצר, בכל מקרה אם הוא מאחור, הוא צריך להיות מכוון על פאזה 180. דבר נוסף מה הכוונה ל 7.1.4 ? צודק. 7.1.4 7 רמקולי בסיס, סנטר + זוג קדמיים + זוג אחוריים+זוג צידיים. 1 סאב 4 רמקולים המיועדים להיות בתקרה.
avatar
איציק ירקוני 2019-08-08 13:55:02
סקירה מעניינת. תתחדש ותהנה לא הבנתי איך הגעתם למסקנה שרכשתי את הסאב? אז לא רכשתי!!
avatar
איציק ירקוני 2019-08-08 13:59:49
צודק, גם אני חושב שצריך 2 ממנו. סאב בודד בקיר אחורי לא מומלץ כי אתה תשמע רק אותו, ובמקרה של ה SVS הנ"ל, את ההמהומים שהוא יוצר, בכל מקרה אם הוא מאחור, הוא צריך להיות מכוון על פאזה 180. דבר נוסף מה הכוונה ל 7.1.4 ? מצד אחד אתה מנסה להראות בקיעות בשמע רב ערוצי, וקובע היכן לא למקם את הסאב. אז ככה. בחנתי בחיי מספיק סאבים, וחלקם הגדול תפקד מצוין בחלק האחורי של הסלון, במקרה הנ"ל הם האולטרה 16 הוא אכזב כשהוא מונח מאחור. מצד שני... אינך מבין מהי תצורת רמקולים 7.1.4
avatar
איציק ירקוני 2019-08-08 14:02:29
הביקורת כתובה היטב. כ-80 ק"ג של סאב בחיים ההנהלה לא הייתה מאשרת... אורי, יישנם סאבים כבדי משקל במימדים קטנים יותר מאשר ה-SVS 16 ULTRA כך שהמשקל אינו הגורם המכריע ברכישת סאבוופר, ניתן לומר שגודל פיזי גורם משפיע ברכישת סאב בסלונים ביתיים.
avatar
yuria 2019-08-08 14:10:09
התכוונתי לגודל הבהמתי....
avatar
Yasmart 2019-08-08 19:09:37
ה 16 אולטרה סאב לגמרי לא רע ואף מפתיע לטובה (אישית פחות התחברתי לקודמיו, מצאתי אותם תמיד בינוניים למדי, אך למחירם המועט מאוד היו בהחלט סבירים והיו), האזנתי ל16 (גם ה-PB וגם ה-SB) בלא מעט סשנים מזדמנים, חוויתי גם בסאטאפ מסויים בחדר ייעודי ומושקע מאוד בתכנונו, זוג 16 PB (אחד ממוקם מקדימה והשני ממוקם מאחור באלכסון). למחירו 2500$ מחיר ריטייל רשמי, לא חושב שיש טוב ממנו. יש רבים וטובים ממנו, לדוגמא: [url=http://jtrspeakers.com/captivator-2400.html][url]http://jtrspeakers.com/captivator-2400.html ועוד דוגמא: [url=https://www.powersoundaudio.com/products/V3611][url]https://www.powersoundaudio.com/products/V3611 ואלו, להבדיל, מוצרים תוצרת ארצות הברית מרמת הבורג!
avatar
itay123 2019-08-08 19:19:23
יש רבים וטובים ממנו, לדוגמא: [url=http://jtrspeakers.com/captivator-2400.html][url]http://jtrspeakers.com/captivator-2400.html ועוד דוגמא: [url=https://www.powersoundaudio.com/products/V3611][url]https://www.powersoundaudio.com/products/V3611 ואלו, להבדיל, מוצרים תוצרת ארצות הברית מרמת הבורג! טרם שמעתי אותם. אקרא עליהם בהמשך. מעניין.
avatar
נמר 2019-08-08 21:14:12
יופי של סקירה איציק מושקעת כתמיד המשך כך שמעתי את הסאב בפעולה ולטעמי ה- KLIPSCH R-115SW נותן תחושה של יותר כוח ועוצמה בקולנוע ביתי. הגימור בלאק פיאנו מדהים חבל של- 115 אין גימור כזה זה היה סוגר לי את הפינה עם הרמקולים שלי. מבחינת מחיר יש פה בעיית תמחור גדולה לטעמי לקבל את ה- 115 בשליש מחיר נוקאאוט אדיר לטובת ה- KLIPSCH מכיר את הסאב הזה. הקליפטש. היה אצלי בבית. גם מכיר את ה-svs הזה. להשוות בניהם זה כמו להשוות את אורן חזן לאלברט איינשטיין. שניהם אנשים בעלי השפעה. אבל אורן חזן (הקליפטש) הוא סתם כוחני בעוד איינשטיין (ה-svs) היה אדם עם המון כוח. ה-svs הוא סאב מאוד אינטלגנטי. הכוונה היא שהוא עושה בס נכון יותר. הקליפטש 15 הוא סאב חזק ואלים. אבל אין בו שום דבר שהופך אותו למשהו שמקשיבים לו ואומרים ״וואו, יש בו המון איכות״. נכון. אני לא איש של קולנוע. אבל בסאונד, יוצא ככה, אני מאוד מבין. גם יודע לנתח לא רע את מה שאני שומע. אם הייתי צריך להמליץ למישהו על אחד מהם. לא הייתי חושב פעמיים ועושה מהקליפטש 15 שולחן קפה לעומת ה-svs הנסקר.
avatar
itay123 2019-08-08 21:26:48
ה pb2000 שהוזכר, טוב משמעותית מה קליפש 115, לא צריך להרחיק לכת לדגל של svs. הקליפש 115 אגרסיבי ומנופח. שמעתי אותו בסאטאפ של 1 של 2 ושל 4, בשום מצב לא קבלתי באס ראוי אלא כאב ראש.
avatar
Chen_J 2019-08-08 21:38:31
לא הבנתי איך הגעתם למסקנה שרכשתי את הסאב? אז לא רכשתי!! לפחות נהנית
avatar
zaviv 2019-09-08 15:00:06
מכיר את הסאב הזה. הקליפטש. היה אצלי בבית. גם מכיר את ה-svs הזה. להשוות בניהם זה כמו להשוות את אורן חזן לאלברט איינשטיין. שניהם אנשים בעלי השפעה. אבל אורן חזן (הקליפטש) הוא סתם כוחני בעוד איינשטיין (ה-svs) היה אדם עם המון כוח. ה-svs הוא סאב מאוד אינטלגנטי. הכוונה היא שהוא עושה בס נכון יותר. הקליפטש 15 הוא סאב חזק ואלים. אבל אין בו שום דבר שהופך אותו למשהו שמקשיבים לו ואומרים ״וואו, יש בו המון איכות״. נכון. אני לא איש של קולנוע. אבל בסאונד, יוצא ככה, אני מאוד מבין. גם יודע לנתח לא רע את מה שאני שומע. אם הייתי צריך להמליץ למישהו על אחד מהם. לא הייתי חושב פעמיים ועושה מהקליפטש 15 שולחן קפה לעומת ה-svs הנסקר. נמר היקר לפני שאתה עושה שולחן קפה מה- 15 בוא תסביר לי מה הוא יותר טוב בקולנוע ביתי לאור העובדה שאתה לא איש של קולנוע ביתי. אני בעליו של 115 ושמעתי את ה- SVS בקטעים שאני מכיר ולדעתי לא ראיתי שום הצדקה כלכלית לשים עוד 8 אש"ח זוהי דעתי והיא לא תשתנה. בוא נשים במחיר של יחידת SVS אחת שלישייה של 115 ואז נראה בקולנוע ביתי את אורן חזן אוכל את איינשטיין כולל התפוחים. שבת שלום
avatar
נמר 2019-09-08 15:19:21
נמר היקר לפני שאתה עושה שולחן קפה מה- 15 בוא תסביר לי מה הוא יותר טוב בקולנוע ביתי לאור העובדה שאתה לא איש של קולנוע ביתי. אני בעליו של 115 ושמעתי את ה- SVS בקטעים שאני מכיר ולדעתי לא ראיתי שום הצדקה כלכלית לשים עוד 8 אש"ח זוהי דעתי והיא לא תשתנה. בוא נשים במחיר של יחידת SVS אחת שלישייה של 115 ואז נראה בקולנוע ביתי את אורן חזן אוכל את איינשטיין כולל התפוחים. שבת שלום אני לא איש של קולנוע ביתי. אבל אני שומע ומבין סאונד בסטנדרטים כאלה שמכיר את הזול ועד ליקר. עברו אצלי כמה וכמה סאבים. בניהם ג'י אל, מוראל, שני b&w, קליפטש, פרדיים סרבו 15 ששרת אותי נאמנה מספר שנים, rel, סקנסוניק, וולודיין 18 דור קודם. וגם svs. בנוסף, נמצא אצלי סאב (שאינני יכול לדבר עליו כרגע). דהיינו, יצא לי לשמוע כמה סאבים בחיי על קטעים מאתגרים ומורכבים יותר מסרט אקשן. שם נדרש איזון, דיוק, יכולת להתאושש, מהירות, דינמיקה במיקרו ובמקרו. הקליפטש הוא אולי החזק ביותר מבחינת כמות, אך ברמת איכות הצליל הוא פחות איכותי מכמה וכמה ששמעתי שהם מה לעשות, יקרים יותר. אז שמעתי שלושה סאבים של קליפטש. למעט רפרנס 12, שהוא לטעמי המוזיקלי ביותר, מעולם לא הצלחתי לשמוע מהם תווים. וכשאני רוצה לשמוע בס, אני לא מחפש רק תדר, אני מחפש תווים. כך אגב, היה לי גם עם סרווין ווגה. מלא כוח - אפס באלגנטיות.
avatar
itay123 2019-09-08 15:22:58
מסכים עם נמר.
avatar
moshem74 2019-09-08 16:24:06
לפי דעתי: הסאבים של קליפש דומים מאוד לסרווין ווגה/מחסני חשמל, הכל טוב ויפה, זה לא הייאנד, יותר boombox.
avatar
zariel 2019-09-08 16:56:58
אהבתי את הסקירה, תודה איציק.
avatar
עמית 2019-09-08 22:40:14
יצא לי להיות ב3 חנויות מוכרות ומתמחות באיזור המרכז בחודש האחרון,ובשלושתם הציעו לי סאבים של svs מטרייד,ויש לא מעט ביד 2 למכירה. נראה לי קצת מוזר שהם מוצאים למכירה לאחר חודש חודשיים,אם הם כאלה מעולים..
avatar
itay123 2019-09-08 23:11:11
● יש הייפ סביב החברה הנ"ל, על כן הם נפוצים הרבה יותר, ניתן למצא סאבים מחברה זו אצל מרבית החובבנים והמתחילים (שהם רב רובם של הקהל לקולנוע ביתי בסיסי פלוס). ● מכיוון שמדובר בסאבים יחסית זולים (החל מ500$ ועד לבכיר ביותר 2500$ (הסאב הנסקר), משתמשים נוטים לשדרג את הקיים לסדרה/דגם גבוה יותר, תוספת יחסית מזערית...של 500-1000$ לסדרה או שתי סדרות ויותר מעל. סה"כ סאבים לגמרי לא רעים למחירם. לדעתי וטעמי האישי בלבד ולאחר ששמעתי כל דגם קיים שיש לחברה הזו להציע, רק סדרת ultra16 (הסאב הנסקר) ובעצם שני הדגמים 16 ultra pb/sb ראויים כסאבים טובים...כל הדגמים מתחת בינוניים למדי בביצועיהם אך עדיין מהווים אלטרנטיבה גבוהה יותר בהשוואה לקליפש/סרווין וגה/פולק ועוד...
avatar
dtshd 2019-10-08 11:42:10
קודם כל תודה על הסקירה ועל הזמן שלקח להשלים אותה. רגע לפני שהופכים את אורן חזן לשולחן קפה, רק נזכיר שכותב הביקורת הנוכחית איציק העריך מאוד את הדגם הקודם klipsch sw115 ,שמאז קליפש החליפו אותו ב R-115 . לפי מה שטען הוא היה פנומנלי ומדהים, ציטוט שלו. [url=https://www.hometheater.co.il/vt182326.html][url]https://www.hometheater.co.il/vt182326.html
avatar
tzachi1980 2019-10-08 18:17:17
כבעליו הגאה של הקליפש R 115 קשה לי להבין את ההשמצות של המומחים עליו.סאב מצוין שנותן תמורה מצויינת למחיר.לא רק אני חושב ככה, מסתבר שמרבית הסוקרים באתרים מחו"ל בדעה שלי...
avatar
עמית 2019-10-08 19:03:00
צחי אל תתרגש,כשממסים לדחוף מוצר מסויים,השאר לא שווה,בערך כמו בפוליטיקה,וכאן בפורום נראה לי שרוב החברים הם סוחרים.
avatar
נמר 2019-10-08 21:40:25
צחי אל תתרגש,כשממסים לדחוף מוצר מסויים,השאר לא שווה,בערך כמו בפוליטיקה,וכאן בפורום נראה לי שרוב החברים הם סוחרים. מה שאתה עושה כרגע הוא מפרק כל אפשרות אמיתית לדיון עינייני על אודיו. אם יש התנגדות - זה סוחר שרוצה להפיל מותג, אם יש פרגון - זה סוחר שרוצה לשבח מוצר. הייתי אומר שקראתי הרבה תגובות רדודות (שלא נאמר ארסיות) וזו, במיוחד לאור העובדה שזה אתר שמדבר על מוצרים לטוב ולרע, זו התגובה הכי דבילית (ברמה הלוגית) שקראתי.
avatar
נמר 2019-10-08 21:45:25
קודם כל תודה על הסקירה ועל הזמן שלקח להשלים אותה. רגע לפני שהופכים את אורן חזן לשולחן קפה, רק נזכיר שכותב הביקורת הנוכחית איציק העריך מאוד את הדגם הקודם klipsch sw115 ,שמאז קליפש החליפו אותו ב R-115 . לפי מה שטען הוא היה פנומנלי ומדהים, ציטוט שלו. [url=https://www.hometheater.co.il/vt182326.html][url]https://www.hometheater.co.il/vt182326.html אני נוטה להסכים עם איציק ברוב המוחלט של הפעמים. רכשתי רסיבר בהמלצתו - בחירה נפלאה, בחרתי מסך בהמלצתו - בחירה נפלאה - בחרתי רמקולים סטלייטים בהמלצתו - מבסוט אש. את מערכת הקולנוע שלי הוא מיקם לי בבית. אבל על נושא אחד אנחנו חלוקים. כיצד התחום הנמוך צריך להשמע במערכת. הרגלי ההאזנה של איציק שונים משלי בתכלית. איציק אוהב הרבה רזרבות - אני מסתפק בהרבה פחות. איציק לא יחיה דקה עם סאב שלא יפיל אותו ברמת האימפקט - אני מגדיר אימפקט אחרת ממנו. בכל הנוגע לסאבים וכיצד הם צריכים להתנהג במערכת, תהיה ביננו מחלוקת. אני לא טוען שהקליפטש הוא סאב לא טוב. ה-115 שלהם הוא תמורה נהדרת לכסף. למה? כי הוא עולה אלפים בודדים. אם היה עולה כמו ה-svs הייתי מגדיר אותו כסאב בינוני מינוס. וכשמשווים אותו לזה, אז הוא ישר ניכנס אצלי למקום הזה של השוואה. ובהשוואה, מה לעשות, הקליפטש 115 לא באותה כיתה.
avatar
sts1 2019-11-08 16:31:27
לכל מי שמחפש סאב שיודע לנגן סרטים וגם מוסיקה שיקנה JL AUDIO ווקליסטים כמו גים מוריסון ואדי וודר ולא משנה לאיזה רמקולים המערכת מחוברת נשמעים פתאום עם נוכחות ועוצמה בבדיקות שעשינו אני וחבר אודיופיל מדופלם הJL היו המוסיקליים ביותר הSVS עם כל ההייפ סביבם לא באותו הליגה סאבים ממוצעים לחלוטין
avatar
moshem74 2019-11-08 16:44:14
ה jlים לא סוחבים, הם יורדים נמוך מאוד עדינים ו"מוסיקליים" , יש להם בס מרחף כזה שנותן לך תחושה שזה נמצא שם איפשהו, הם לא מתערבים יותר מידיי ואי אפשר לעלות איתם בתדר יותר מידיי כי הם נכנסים לעיוות למרות הנתונים של מגבר 2000 אר-אמ-אס שכשלמעשה זה( מגבר דיגיטלי של 1000 על אלמנט של 4 אום) ואין בהם שום פאנציות, בכל אופן לאניות דעתי jl מתאימים יותר לסטריאו, ברב ערוץ באותו כסף עדיף פי 100, 2 יח' של svs16, מסמן וי ועובר הלאה.
avatar
itay123 2019-11-08 17:17:52
ה-JL f113 משתלב נהדר באזור ה-40hz.בשידוך לרמקולים בריאים (full range בדר"כ), מעל אזור תדרים אילו ובשידוך לרמקולים שמצריכים השלמה "גבוהה יותר", מצאתי אותו לוקה בחסר - ועל כן לצערי אינו מספק לרב ערוצי. במקרה הנ"ל עדיף את ה-SVS 16.(למשל). כאשר עובדים עם זוג JL f113, ושמעתי/חוויתי זאת היטב, על אותה מערכת, התוצאות מעולות. אך לדעתי המחיר כבר הופך ללא אטרקטיבי וקיימות אלטרנטיבות עדיפות הרבה יותר לטעמי עבור קולנוע (איכותי).
avatar
moshem74 2019-11-08 17:39:39
פיתרון יפה, זוג jl, תוציא 30 אלף על סאבים, סגרת סטריאו ועדיין אין לך טיפת פאנץ. הכי טוב זוג כאלה לסטריאו ועוד זוג 16 לרב ערוצ. פיתרון אחר זה 1 מזה ו אחד מזה, רק צריך לדעת למקם אותם נכון ו לכייל אותם, כך שיעבדו בהרמוניה.
avatar
dtshd 2019-11-08 21:32:59
אני נוטה להסכים עם איציק ברוב המוחלט של הפעמים. רכשתי רסיבר בהמלצתו - בחירה נפלאה, בחרתי מסך בהמלצתו - בחירה נפלאה - בחרתי רמקולים סטלייטים בהמלצתו - מבסוט אש. את מערכת הקולנוע שלי הוא מיקם לי בבית. אבל על נושא אחד אנחנו חלוקים. כיצד התחום הנמוך צריך להשמע במערכת. הרגלי ההאזנה של איציק שונים משלי בתכלית. איציק אוהב הרבה רזרבות - אני מסתפק בהרבה פחות. איציק לא יחיה דקה עם סאב שלא יפיל אותו ברמת האימפקט - אני מגדיר אימפקט אחרת ממנו. בכל הנוגע לסאבים וכיצד הם צריכים להתנהג במערכת, תהיה ביננו מחלוקת. אני לא טוען שהקליפטש הוא סאב לא טוב. ה-115 שלהם הוא תמורה נהדרת לכסף. למה? כי הוא עולה אלפים בודדים. אם היה עולה כמו ה-svs הייתי מגדיר אותו כסאב בינוני מינוס. וכשמשווים אותו לזה, אז הוא ישר ניכנס אצלי למקום הזה של השוואה. ובהשוואה, מה לעשות, הקליפטש 115 לא באותה כיתה. אני לא משווה ככה מוצרים, אם מוצר הוא לא טוב עבורי, אז הוא לא טוב בשום רמת מחיר, תחרותית ככל שתהיה. ה 16 נמצא במיקום בעייתי. הוא יקר מאוד, וגדול מאוד, יותר גדול מ ה 115. הוא מוצר אמריקאי שתוכנן שיווקית בעיקר לחובבי ק"ב אמריקאים שיש להם חדרים גדולים ונפרדים. קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך. ושוב, הוא גם יקר מאוד, ואני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3 . האם מופרך לגמרי לחשוב שקליפש פשוט עשו את זה נכון בסאב הזה בלי יותר מדי רוח וצילצולים, ועם מחיר תחרותי ביותר ? תעזור לנו להבין, איך לטעמך תחום נמוך אמור להישמע בקולנוע ? מה זה הגדרה אחרת אצלך ל"אימפקט" ? בשביל מה לרכוש מפלצת כמו ה 16 אם לא בשביל כוח ואימפקט? אני יכול להעריך שאולי התשובה שלך תהיה משהו בסגנון - בטח, כן, הוא חזק בטירוף, לא בומי ,מאוד מאוזן, יודע לעצור כשצריך, יודע להיבלע בחלל וכו' וכו'. וזה מה שאני יכול להגיד לך על ה 115. אחרת הוא לא היה אצלי בבית. אמרת שאתה מכיר את שניהם היטב. אם ערכת השוואה ביניהם עם קטעים מסרטים מוכרים אשמח לשמוע איפה לדעתך היה יתרון ל svs. תודה
avatar
נמר 2019-12-08 00:38:55
אני לא משווה ככה מוצרים, אם מוצר הוא לא טוב עבורי, אז הוא לא טוב בשום רמת מחיר, תחרותית ככל שתהיה. אז תראה. מגעיל לאמר את זה אבל מהסטנדרט שלי למשל שום פטיפון הוא לא טוב, רוב הרמקולים סתמיים ומגברים זה בכלל לא אמור לעניין אותי. אבל מה לעשות, תמורה למחיר זה קטע שצריך ללמוד ולהבין אותו. איך? לשמוע והרבה במנעד מחירים רחב ככל הניתן. אני משווה מוצרים רק ביחס למחירם וכמובן, צריך שיהיה רפרנס. כשמשלבים בין השניים, היכולת לנתח את מה ששומעים היא פשוט ברמה אחרת לגמרי. ה 16 נמצא במיקום בעייתי. הוא יקר מאוד, וגדול מאוד, יותר גדול מ ה 115. הוא מוצר אמריקאי שתוכנן שיווקית בעיקר לחובבי ק"ב אמריקאים שיש להם חדרים גדולים ונפרדים. קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך. ושוב, הוא גם יקר מאוד, ואני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3 . הוא לא במיקום בעייתי משום שהוא פשוט לא יקר ביחס למה שהוא נותן. בנוי היטב, יחידה חזקה וקשיחה, מדויק מאוד. נכון, הוא גדול מאוד ולא כל אחד יכניס אותו לסלון. עם ה-115 הוא גדול מאוד. אז עוד כמה ליטרים לא יפרידו בין לקחת את זה או את זה. שניהם בולטים בחלל בו הם נמצאים. האם מופרך לגמרי לחשוב שקליפש פשוט עשו את זה נכון בסאב הזה בלי יותר מדי רוח וצילצולים, ועם מחיר תחרותי ביותר ? לא מופרך כלל לחשוב את זה. וכן, הם עשו את זה נכון מאוד לסאב של 850 דולר. חזק, עוצמתי אך הקופסא איך נאמר, לא ממש שקטה (גם ב-112) והיכולת שלו לנגן מאוד מהר ומאוד מדויק לא ממש הרשימה אותי. תעזור לנו להבין, איך לטעמך תחום נמוך אמור להישמע בקולנוע ? מה זה הגדרה אחרת אצלך ל"אימפקט" ? בשביל מה לרכוש מפלצת כמו ה 16 אם לא בשביל כוח ואימפקט? ישנה רק הגדרה אחת לאימפקט. אימפקט זו היכולת של היחידה לעבור משקט מוחלט לרעש מהר מאוד גם ברמת הטרנזיינט. למשל, תופי רוטוטם או פיצוץ עז. אחרת האימפקט יש דעיכה, גם היא צריכה להישמע ועליה גם להיות לינארית ומאוזנת. ועכשיו סוד קטן. לא קונים סאב גדול וחזק רק בשביל אימפקט. קונים סאב גדול וחזק בשביל דינמיקה, בשביל שיהיה לו מגבר תואם שיאפשר לו להתאושש מהר בין תקיפה לתקיפה. סאב חזק וגדול יודע לספק גם בס ראוי בעוצמות נמוכות מאוד ולהישאר מאוזן. הקליפטש למשל, לא מנגן טוב בעוצמה נמוכה. אני יכול להעריך שאולי התשובה שלך תהיה משהו בסגנון - בטח, כן, הוא חזק בטירוף, לא בומי ,מאוד מאוזן, יודע לעצור כשצריך, יודע להיבלע בחלל וכו' וכו'. וזה מה שאני יכול להגיד לך על ה 115. אחרת הוא לא היה אצלי בבית. אינני יודע מה הביא אותך לבחור בו. אני משער שהוא היה טוב עבורך. האם שנינו מבקשים את אותם ביצועים מסאב? כנראה שלא. אצלי היו שלושה קליפטשים. ה-112, ה-112r ולימים ספורים ה-115r. ה-112r היה הטוב ביותר מבניהם. ה-115 היה פחות טוב משניהם ברמת הביצועים והאיזון אך היה החזק ביותר. האם יש כאלה שזה מה שהם מחפשים? כמובן. אני מחפש קצת יותר מאשר להרעיד את הספה. אם ארצה רק להרעיד אותה, אלך למחסן שלי, אעמיס סאב מוגבר של טורבו סאונד, וכל הסאבים הביתיים ירגישו כמו תוספת לאוזניות. אבל האיכות - אוי האיכות לא תהיה כזו שארצה לחיות איתה. אמרת שאתה מכיר את שניהם היטב. אם ערכת השוואה ביניהם עם קטעים מסרטים מוכרים אשמח לשמוע איפה לדעתך היה יתרון ל svs. לא אמרתי שאני מכיר את שניהם. אמרתי שאני מכיר את שניהם מבעד לעוד לפחות 20 סאבים שעברו אצלי בבית. ה-svs הוא ליגה אחרת מהקליפטש בכל אספקט. הבעיה היא שהוא, מה לעשות, גם יקר יותר. ולגבי היתרון שלו ביחס לקליפטש. אז ככה. בהופעה חיה של מרקוס מילר (בסיסט) מורגש כי הקליפטש אינו מצליח לחשוף את המעבר על המיתר בגטרת בס ללא פרטים (פרייטלס). זה אומר שה-svs-3000 שהיה אצלי לזמן מוגבל, הצליח להמחיש את המעבר הזה פשוט נכון יותר, מאוזן יותר, מגובש יותר. הקליפטש הפך את התו הזה לתדר בלתי מוגדר. גם היכולת של הקליפטש לעצור אחרי פיצוץ היא לא מהמרשימות שהיו. היחידה אמנם הפסיקה לנוע, אך התיבה החלולה והקלה המשיכה להדהד. זה אומר שאת השכבות הפנימיות של צליל הפיצוץ (הדעיכה) הסאב השמיע בפרטים חסרים. היו עוד דברים, אני נוהג לכתוב אותם בצד. אשלוף את זה מההרד דיסק ואזכר בעוד כמה פרטים שרשמתי.
avatar
itay123 2019-12-08 09:01:04
ה 16 נמצא במיקום בעייתי. הוא יקר מאוד, וגדול מאוד, יותר גדול מ ה 115. הוא מוצר אמריקאי שתוכנן שיווקית בעיקר לחובבי ק"ב אמריקאים שיש להם חדרים גדולים ונפרדים. קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך. ושוב, הוא גם יקר מאוד, ואני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3 . האם מופרך לגמרי לחשוב שקליפש פשוט עשו את זה נכון בסאב הזה בלי יותר מדי רוח וצילצולים, ועם מחיר תחרותי ביותר ? תעזור לנו להבין, איך לטעמך תחום נמוך אמור להישמע בקולנוע ? מה זה הגדרה אחרת אצלך ל"אימפקט" ? בשביל מה לרכוש מפלצת כמו ה 16 אם לא בשביל כוח ואימפקט? אני יכול להעריך שאולי התשובה שלך תהיה משהו בסגנון - בטח, כן, הוא חזק בטירוף, לא בומי ,מאוד מאוזן, יודע לעצור כשצריך, יודע להיבלע בחלל וכו' וכו'. וזה מה שאני יכול להגיד לך על ה 115. אחרת הוא לא היה אצלי בבית. אמרת שאתה מכיר את שניהם היטב. אם ערכת השוואה ביניהם עם קטעים מסרטים מוכרים אשמח לשמוע איפה לדעתך היה יתרון ל svs. תודה בוקר טוב בהמשך למה שנמר רשם ומסכים איתו 1000%. לצערי אני מתקשה להבין באיזה "מיקום בעייתי" ה-16 נמצא מבחינת עלות? מדובר בסאב שעולה 2500$ (סביב 9000 ש"ח) ופסגת החברה בכל הקשור להשקעה ותכנון. שאלה לי אליך, האם גם לרמקולים הראשיים שלך אתה חורץ גורלות של "יקר מידי"? אין לי מושג מה יש לך בבית גם לא רלוונטי. אנשים שוכחים שהסאב וופר הוא קודם כל רמקול! דווקא ה-תחום תחתון הכי קשה לשחזר ב-דיוק ומקצב נכון ומצריך סאב איכותי ולא סאב של מצטער לומר "יאללה בלאגן". SVS בעלי תיבה עמוקה, כבדה ומושקעת, לא מצליח לראות איפה הבעיה? כמו יתר הרמקולים באופן כללי, האיכות נבדלת בכמות ההשקעה בתכנון המוצר בכל היקפיו, מאז ומתמיד. SVS אמנם "מוצר אמריקאי" (ייצור במזרח) שתוכנן להביא מקסימום איכות במינימום כסף יחסית. אין קשר לחלל של אמריקאי, תאילאנדי, או שיווצרי. נכון שה-אמריקאים אוהבים Big&Strong, אבל באותה נשימה מאמין שגם לא מתפשרים על האיכות הכללית. לגבי "קצת פחות לסלון ישראלי ממוצע עם שותפים לחיים שלא ישמחו למשהו בגודל חללית בראשית ליד המסך", לדעתי זה קשקוש ופסיכולוגיה שהשתת על עצמך, אם אינך יכול למקם "ציוד גדול" בסלון הישראלי שלך, אל תמקם, אך זו המציאות שלך. רשמת: "אני מודה שלא שמעתי אותו עדיין, אבל יודע מה, אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3" קודם "תגלה" ו-תשמע את הסאב (שעסקינן), ותחזור עם רשמים, לזרוק משפטים של "לא שמעתי אותו עדיין" ובאותה נשימה "אני לא ממש אפול מהכסא אם אגלה שהביצועים בחדר סביר וכיול נכון, לא כאלה רחוקים מ ה 115, ובטח לא ברמה שמצדיקה מחיר גבוה X 3", לא ממש רציני. אני שמעתי את ה-115 (מצער שנתקענו דווקא עליו - יש כמוהו לא מעט בקרב החובבים והמתחילים), בחלל ייעודי עבור קולנוע נטו, מאוד מושקע אקוסטית, אותו חבר התחיל עם בודד, לאחר מכן עבר ל-2 ולאחר מכן עבר ל-4, הייתי שותף לתהליך, בשום מצב ה-115 לא היה נשמע ראוי מבחינתי כהשלמה לרמקולים הנוספים במערכת וכ-LFE עבור סרטי קולנוע ומוזיקה רב ערוצית, תחושת ניפוח מתחילת התהליך ועד סופו, חוסר מיקוד, לא נעים, כוחני מידי ובלתי ניתן לשליטה וריסון, אגרסיבי מאוד. יחד עם זאת אותו חבר נהנה ומבסוט למרות שמבין ומסכים איתי על החסרונות, אך מבחינתו היתרונות הם: להרגיש את אבריו הפנימיים שלו מרקדים גם כאשר יש מוזיקת רקע בסרטי דרמה. שגם זה בסדר גמור.;)
avatar
dtshd 2019-12-08 22:48:16
יקיריי, אני באמת חייב לעצמי לשמוע את ה 16, אני בטוח שהוא מעולה ומקווה שאגיע לזה בקרוב. אבל אני טוען שוב, הסאב הזה מיועד לדעתי קודם כל לחובבי קולנוע ביתי, רק תראו אותו , הוא זועק את זה. הסיכויים שמישהו מחפש כאלה סאבים כדי לשמוע אורגני כנסיה ולא בשביל 99% להנות מק"ב הוא כחוש מאוד. למי שחשובה לו מוזיקה ברמה קריטית, יש כנראה מספיק סאבים קטנים יותר ומתאימים יותר למשימה. הקליפש היה אצלך כמה ימים, התרשמת כמה שהספקת בזמן מוגבל, אצלי הוא זמן רב. בחנתי עליו אין ספור סרטים והוא עדיין ממשיך להפתיע אותי (השיא היה ב"נוקמים" האחרון - הרעם בהתחלה והריאליזם שלו, היה אחד האפקטים הטובים ביותר בסרט. לא ציפיתי לאפקט שבא בהפתעה, הלב שלי מילולית כמעט נפל לרגע) לכן כשאני קורא פה דברים כמו boom box (לא אתה רשמת), או שחושבים שהוא סאב שעושה "בלגן" בשכונה, אני רק מגחך. הדהודים ודעיכה קשורים לא רק לסאב אלא גם ואולי בעיקר לכיול/חדר. לא טוב בווליום נמוך? רחוק לגמרי מהאמת. אני לא שומע בווליום גבוה אצלי והוא מורגש נהדר. כן, הוא מרעיד את הספה לפעמים, בצורה נעימה ונכונה כמו שהיית מצפה שסאב שמיועד לק"ב יעשה, לא בגלל SPL גבוה או חוסר ריסון. אבל הרעדות ספה זה לא מה שמעניין אותי. אגב שימו לב למדידות CES, גם הוא וגם ה 16 די דומים ב spl בתדרים שבהם נמצא הרבה מהכיף בסרטים. איתי - אני לא מכיר את החבר שלך עם 1-4 קליפשים, לא את החדר שלו או הציוד, אנשים מתקשים לפעמים להגיע לתוצאה טובה עם אחד (!) , כולל אותי, אז 4 יחד... אבל בחדר שמטופל נכון אקוסטית זה לא היה אמור לקרות כמו שאתה מתאר.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
ערן, מאחל לך הנאה רבה גם בהמשך.:שתוי: הכי חשוב שאתה מבסוט (כמו חברי עם 4 כאילו).:בעד:
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני באמת חייב לעצמי לשמוע את ה 16, אני בטוח שהוא מעולה ומקווה שאגיע לזה בקרוב. אחרי שתשמע תשווה. אני שמעתי את שניהם.
avatar
Ls77 1970-01-01 02:00:00
סאב וופר תלוי כמו רמקול בגודל החלל. את זה למדתי על בשרי לאחר שהיו לי בחמש שנים האחרונות שישה סאבים שונים. הטעות הכי קריטית שיכול לעשות חסר נסיון זה להצמד לנתונים ולרכוש את הסאב הכי גדול שיורד הכי נמוך ולא להתחשב בדבר המהותי ביותר - גודל החלל !. סאב שיורד ל 16 הרץ אבל כשהוא מגיע לשם אתה אוטם את האוזניים ומנמיך כי הוא בלתי שמיע לא שווה אגורה . אני בחלל שלי מעדיף סאב קטן יותר ״שעל הנייר ״ יורד ל 21 אבל בתדרים שבין 25-40 נשמע חלום. 90 אחוז מהסרט ( ובטח במוזיקה ,או בהופעה , או בסרט עם הרבה תןכן מוזיקלי ) התדרים שהסאב יצטרך לתת לך מענה הולם הם בין 30-60 הרץ. אז הכל בולשיט ואף אחד לא יכול להתווכח על זה . אני משוכנע שהסאב שלי Svs sb3000 נשמע אצלי בעשר דרגות יותר טוב מ 16 שלהם. גם בחינם לא הייתי מחליף ביניהם . למה? כי ככה עובד העסק הזה. מי שבא להוכיח ״ למי יש יותר גדול ״ ילמד את הטעות מהר מאוד. יום נפלא (:
avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
Ls77 סוף סוף תגובה עניינית ומקצועית ממישהו שיש לו מושג על מה הוא מדבר.
avatar
dtshd 1970-01-01 02:00:00
ערן, מאחל לך הנאה רבה גם בהמשך.:שתוי: הכי חשוב שאתה מבסוט (כמו חברי עם 4 כאילו).:בעד: אפשר לומר שכן, מאוד :אצבע מורמת בעיקר כשאני שם את Tron legacy במערכת בשביל הכיף (:
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: