חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רסיבר אונקיו TX-RZ840 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

רסיבר אונקיו TX-RZ840 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
TX-RZ840 TX-RZ840

בסקירה היום נפגוש עוד רסיבר ביניים משובח מבית אונקיו יפן, הדגם החדש RZ-840 מביא עימו בשורות חדשות, למעשה ה-RZ-840 הוא הרסיבר הראשון שיצא לי לסקור בתמיכה בפרופיל HDMI 2.1 eARC.

לצד החדשנות בקדמה הטכנולוגית, ממשיכה החברה לשמור בעקביות על איכות הרכיבים ונראות המוצר. ה-840 בנוי מצוין, תומך ב-9 ערוצי הגברה מלאים, תמיכה בשלושה אזורים, תמיכה בכל פורמטי האודיו החדשים ועם עוד שלל תוספות ושדרוגים מעניינים בגזרות שונות, ביניהם - IMAX אייר פליי 2 ועוד. ה - 840 הוא רסיבר ביניים חדיש ומסקרן ביותר ששכן אצלי תקופה ארוכה, מה שהוביל אותי לקחת אותו לסבב מבחנים ארוכים ודי מאתגרים בשמע דו ערוצי ובשמע רב ערוצי, בתצורה - בשלל תצורות המתאימים לסלון הישראלי הממוצע. אני שמח לבחור ברסיבר חדשני ומתקדם ביותר של מותג מכובד ביותר שיודע לתת קולנוע איכותי וסטריאו פנטסטי.

 

מי אנחנו ONKYO?

ONKYO היא חברת אלקטרוניקה יפנית. ONKYO נוסדה בשנת-1946 בעיר אוסקה שביפן, תחת השם "Osaka Denki Onkyo K.K". שנה מאוחר יותר שינתה את שמה ל-״Osaka Onkyo K.K״. במרוצת השנים התרחבה החברה ופתחה נציגויות בארה"ב, סין, אירופה, ואפריקה. החברה מתמחה בייצור מערכות שמע, ומערכות שמע רב ערוצי. ב-1976 הוקמה אינטגרה כ-תת מותג של החברה. אונקיו מחזיקה תחת בעלותה חברות נוספות, כאשר בקיץ 2015 רכשה אונקיו את חטיבת האודיו של חברת פיוניר, והיא נקראת כיום Onkyo & Pioneer Corporation.

 

מה בחתן השמחה 

ה-RZ-840 מיוצר במלזיה ושומר על המידות המקובלות ברסיברים הממוקמים למעלה בסדרות הגבוהות. מדובר ברסיבר גדול ומרשים במיוחד, בעל משקל של 14 ק"ג בתצורת 9.2 ערוצים מלאים נפרדים. לרסיבר תמיכה ב-2 אזורי שליטה נוספים. בחזיתו בצד שמאל תפגשו את כפתור "פיור דיירקט", מתחתיו כפתורי שליטה על tone ובורר קונטרול, בצידו הימיני נפגוש שלל לחצנים לגישה לכניסות הרסיבר, מתחת לדלת הפאנל תמצאו כניסת HDMI, כניסה לחיבור מיקרופון הכיול וכניסת אוזניות, ועוד שלל כפתורי גישה המאפשרים לשלוט בו גם ללא שלט. מתחת למעטפת הרסיבר, בצידו השמאלי הקדמי נמצא ספק כוח גדול העובד בהספקים גבוהים (High Current Power Supply) תוצרת ONKYO. על פי נתוני היצרן יחידת ההגברה הטרנזיסטורית תומכת בכל יחידות ההגברה מ- 4-16 אוהם, ומספקות 130 watt RMS ב-8 אוהם, ו-250 וואט ב-3 אוהם. לרסיבר מעבד אודיו ייחודי הנקרא VLSC, וממירים מתוצרת AKM מסוג AKM-4458VA 32BIT התומכים בכל ערוצי ההגברה. יש לו תמיכה בכל מעבדי האודיו הישנים והחדשים, תמיכה ב-DTS-X ו-DOLBY ATMOS, וכן בתקן THX Certified Select, ו-IMAX.

בחלקו האחורי של הרסיבר נמצא 6 כניסות HDMI אחוריות בתקן HDMI 2.1, אשר שבעה מהן תומכות ב-2HDCP 2. יש גם 2 יציאות HDMI לזון 2, כל מארג הכניסות והיציאות תומך בהעברת וידיאו בתלת מימד (למי שעוד מעוניין בפורמט הנזנח), תמיכה מלאה ב-4K: תאימות לתקני הצבע 4k\60 Hz pass-through, Dolby Vision compatible, HDR, HLG eARC BT.2020. בתמיכה בקצב העברת הפריימים בוידיאו היא עד 60 פריימים לשנייה, בקצב נתונים של עד 48Gbps כמקובל בדגמי 2019. עוד תמצאו באחוריו מחבר usb, מחבר RS-232 ומחבר לאנטנה. am-fm (טריגר 12v אחד בלבד). מחברי IR מחבר רשת, 1 כניסות קומפוננט, 2 כניסות ווידיאו קומפוזיט, 6 כניסות אודיו קומפוזיט, כניסה אופטיות, 2 וכניסת קואקס, במידה ותרצו מסיבה כל שהיא לוותר על יחידת ההגברה הפנימית. תגלו שהרסיבר יודע לעבוד כפרוססור בלבד עם יציאות אל מגבר הספק חיצוני עבור 11.2 ערוצים. (השניים הם יציאות לסאבוופר) וכמובן 9 יציאות לרמקולים כולם מבוססים על מנגנון נעילה סיבובי נוח ואיכותי. 

 

RZ840

RZ840

RZ840

 

מערכת כיול  AccuEQ    

ה- RZ-840 מגיע עם מערכת כיול AccuEQ מתקדמת בעלת 9 נקודות מיקוד, זוהי מערכת כיול קלה ונוחה ביותר לתפעול. הליך הכיול פשוט מאוד - ממקמים את המיקרופון בנקודת הישיבה בגובה האוזן ומתחילים בתהליך עד לסיומו. מדובר במערכת כיול לא סגורה שניתנת לשיפוץ בסיום התהליך וגם בזמן צפייה. למערכת יכולת לקבוע את חיתוך תדרי הקרוס לכל זוג רמקולים בנפרד, גם ב-RZ-840 קיים אקו לייזר מורחב עם שליטה על 15 תדרים שניתן לכיוונם גם במהלך צפייה בתכנים, הם ניתנים לשמירה ב-3 זיכרונות שונים כאשר תחום התדרים הנמוך ביותר מתחיל מ- 25Hz ועד לגבוהה ביותר- 16KHz. גרף האקו לייזר תומך גם ב-5 תדרים נמוכים המיועדים לסאב, כאשר התדר הנמוך ביותר מביניהם מגיע ל-25Hz. ניתן לומר שבסיום התהליך קיבלתי תוצאה מצוינת שתתאים למרבית המשתמשים. למרות שאינני נמנה עם מעריצי מערכות הכיול המערכת הזו הניבה תוצאה מרשימה במיוחד, אך מהתנסות רבת שנים הגעתי למסקנה ששום מערכת כיול לא מניבה תוצאה מושלמת ותמיד יהיה חסר לי משהו, באס, מיד, גבוהים.

הערה: חובה להשתמש במערכת הכיול בחיבור הראשוני. וכמו בכל מערכת כיול יש לכבות את המזגן ולשמור על שקט מוחלט בבית בעת ביצוע התהליך עד לסיומו.

 

RZ840

RZ840

RZ840

 

עדכוני קושחה  

במהלך הבחינה ה-RZ-840 עבר עדכון קושחה בהצלחה מרובה. את משך תהליך העדכון ניתן לראות ע"ג צג המכשיר כאשר בסיום התהליך סומן ע"ג צג הרסיבר, !completed הרסיבר מוכן לתמיכה פורמט DOLBY VIRTUALIZER בעת עדכון הקושחה האמור להגיע בחודש ספטמבר 2019.

 

RZ840

 

תאימות HDMI Earc 2.1

כפי שראיתם ה- RZ-840 תומך בתקן החדש HDMI eARC 2.1. תמיד ישנן ספקות לגבי תאימות בכל הקשור לתקני HDMI חדשים לתאום וסנכרון מול שאר המכשירים, הRZ-840- עבר את המבחן בהצלחה מרובה. תאימות מצוינת עם כל המקורות, סנכרון מעולה בהפעלת קבצים, מעבר מהיר בין הכניסות. לרסיבר שודכו כל המקורות שיש ברשותי הכוללים מחברי HDMI בתקן 2.0 ו- 1.4.1.3

 

סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ושירותי מוסיקה מקוונים. 

כיום חלק גדול של האזנה למוסיקה שלנו מתרחש בתחום הדיגיטלי. ל- RZ-840 יש חיבור רשת חוטי, ואלחוטי – WiFi  בתקן NXP חדיש ומהיר, הנתמך במעבד חדיש הנקרא Quad-core SoC supports 802.11ac Wi-Fi התומך גם בקישוריות Bluetooth, ותמיכה ב-air play 2 שמאפשר לנו לנגן מוסיקה מהמחשב, או כונני רשת ומכשירי מובייל כמו טאבלטים / סמארטפונים מבוססי אנדרואיד, או אפל. ניתן להאזין גם לתחנות רדיו אינטרנטיות כגון: TIDAL, Spotify, DEEZER, Tunein. לרסיבר אפליקציית שליטה הנקראת onkyo conteroller, מרהיבה ונוחה לתפעול. כך האייפון/טאבלט שלכם יהפכו לשלט הכי נוח שניתן לבקש ויאפשרו לכם להיכנס לתפריטים בדרך הקלה והנוחה ביותר. הרסיבר מגיע גם עם סטרימר אודיו מובנה התומך ברזולוציה גבוהה עם מספר רב של סוגי קבצים ללא אובדן כולל ALAC, FLAC ו-WAV עד-24-bit / 192-kHz עם תאימות של /11.2 /2.8/5.6-MHz בקבצי DSD.

בנוסף, הרסיבר תומך בשני אזורים נוספים אך השימוש באזורי השליטה בעצם מבטל חלק מיציאות ההגברה, מה שמוביל לחוסר יכולת ליצור מערכת שמע רב ערוצי מלאה בתצורה של 7.2.2. ולכן,  ב- RZ-840 בדיוק כמו באינטגרה ובפיוניר, קיימות מערכות שליטה כגון - FireConnect מבית Blackfire Research's. מערכת שליטה זו כוללת אפליקציה חדישה ואיכותית שמאפשרת שליטה על אזורים שונים בבית, היא מיועדת להזרים מוסיקה ברמה מיטבית בכמה אזורים בבית מבלי לפגוע בערוצי ההגברה ברסיבר, אם כי יש צורך להשתמש ברכיבים חיצוניים התומכים בשיטה זו. ולכן בכדי ליהנות מאפליקציית FireConnect, יש לרכוש את ליין המוצרים המתאימים. 

ה- RZ-840 תומך גם באפליקציות ובמערכות שליטה מתקדמות נוספות שיספקו לכם חוויית אודיו - וידאו מתקדמות, החל מ- Chrome cast שתאפשר לכם להזרים תכנים מנטפליקס, או יוטיוב, לזה נוסיף גם תמיכה באפליקציית PLAY-FI DTS המרהיבה, שתאפשר לכם להזרים מוסיקה לכל אזורי הבית גם בקבצי HI-RES. לאפליקציית PLAY-FI ניתן לשלב מגוון רחב של מוצרי אודיו מחברות אודיו התומכות באפליקציה זו, לשלל מערכות שליטה אילו הרסיבר ניחן במערכת שליטה ברכיבי SONOS שדרכה ניתן להזרים מוסיקה בכל האזורים בבית, ברכישת רכיבים מתאימים. 

 

קולנוע ביתי מסורתי  

כהרגלי, נתחיל בסרטי 5.1 בשיטות דולבי TRUE-HD ו-DTS HD MASTER ונגלה שגם ה-RZ-840 מגיע עם מגוון תכונות מרשימות במיוחד. ביניהן: ניהול באס מרשים, שליטה מעולה בדינאמיקה ובמיקרו דינאמיקה. בקטע הפתיחה של "קוונטום של נחמה", הסרט ה-22 בסדרת ג׳יימס בונד מדגים לנו מצבור של אלמנטים מאתגרים, כמו מנועים של מכוניות עצבניות, יריות, התנגשויות, חריקת צמיגים כאשר ברקע מתנגנת מוזיקה היוצרת אווירת ״מלחמה״. הפסקול שואב מהרסיבר את כל משאבי הכוח שלו. ה– RZ-840 הצליח להעניק לכל אורך הקטע תחושת נפח עם יכולת הפרדה ודיוק מרשימים במיוחד. כך גם בקטע הפתיחה ב״אחוות הטבעת״, הסרט הראשון בטרילוגיית ״שר הטבעות״. הרסיבר מצליח ליצור ווקליות מרשימה המשלבת במה קרובה רחבה ודינאמית המשולבים צליל הקיפי מרשים. כך גם בסרט Book of Eli. בקטע היריות המוצלבות הריסר מצליח ליצור אווירה דרמטית ואימפקט מצוין, נמשיך עם "ספר הג'ונגל" (2016) וגם כאן הסראונד איכותי ומאתגר. מוגלי לבדו בג'ונגל שומע את הנחשה ״קא״ מכל עבר, בנוסף לדיאלוג נשמעים אירועים נוספים סביב המחייבים את הרסיבר ביכולת פענוח מאתגרות. ה-RZ-840 יצר תחושת נפח והפרדה מצוינים עם ווקליות מרשימה.
הרסיבר מצליח ליצור אווירה דרמטית המלווה בצליל היקפי מרשים במיוחד.

 

קולנוע ביתי תקרתי הרכב ב-7.1.2  ו-5.1.4 ערוצים   

פורמטי האודיו החדשים מציעים מבחר עצום של תכנים ומציגים רף חדש בעולם האודיו הרב ערוצי, אפשר לומר שהם משאת נפשו של כל חובב קולנוע ביתי הראוי לשמו. הם מרשימים ביותר בהביאם במה רחבה מוגדרת ועמוקה עם דיוק מצוין. תוספת הרמקולים בתקרה מגובים בעיבוד משובח והגברה מתאימה אשר מעצימה את החוויה ומשלימה בצורה מרהיבה מעברים בקטעי סראונד ואף מייצרת סאונד תלת מימדי איכותי שעוטף אותך מכל הכיוונים.  

גם בסקירה הנוכחית התמקדתי בקטע החילוץ של "מורפיאוס" בסרט "המטריקס" הראשון בטרילוגיה, אשר מדגים לנו מצבור של אלמנטים מאתגרים. מסוק תקיפה מגובה במקלע וולקן 6 קנים פוגע ביריות מכל עבר בזגוגיות הבניין, הקטע בשילוב מוסיקה יוצרים אווירת "קרב". מצבור האלמנטים הללו אמורים להכניס את הצופה לאווירת מתח דרמתית. ה- RZ-840, כמו האינטגרה DRX-4.2, הציג לכל אורך הקטע תחושת תלת ממדית מרשימה במיוחד המשלבת במה עמוקה רחבה ומוגדרת, עם נפח דיוק ופירוט. ארבעת רמקולי האטמוס במצב של 5.1.4 ערוצים המחישו שמסוק "הבל 212" נכנס בתוך הסלון. במהלך הבחינה נבחנו עוד עשרות קטעים, מרביתם בדולבי אטמוס גם בתצורה של 7.1.2 ערוצים. הרסיבר הצליח ליצור בכל הקטעים במת סאונד רחבה עמוקה מדויקת ודרמתית עם דגש ברור ביצירת סראונד תלת מימדי משובח במיוחד, ניתן היה לחוש שהוא עתיר אנרגיה ודינמיות, התחושה הזאת ליוותה אותי בכל הקטעים שנבחנו. המעברים בין רמקולי הסראונד הרגילים לבין רמקולי התקרה היו גם הם מהמרשימים ביותר שעברו תחת ידי. הרסיבר נשמע מאסיבי, מפורט, מדויק ונוכח. לעזרת החוויה באו הבאסים מלמטה, מה שמראה לנו שאונקיו כמו האינטגרה מוכיח שהוא יודע לעבד היטב בתדרים נמוכים עבור הסאבים. הבאס היה גדול עמוק ומרשים ברזולוציה משמעותית.  

 

RZ840

 

הופעות בסאונד רב-ערוצי 

הרכב: ב-7.2 ערוצים ללא רמקולי תקרה

גם בסקירה הנוכחית התמקדתי בכותר הבלו-ריי "Hit Man Returns David Foster & Friends", כהרגלי פתחתי בקטע של דונה סאמר ו-סיל. קולה של סאמר נשמע צלול, ברור ומדויק עם נפח מצוין. בעת שסיל שהצטרף בהמשך נשמע גם הוא היטב, הרסיבר הצליח ליצור הפרדה מצוינת בין הצמד ובין הכלים המתנגנים סביבם. אותה תחושה ליוותה אותי גם בבלו ריי מהופעת האיחוד של פוליס בבואנוס איירס סטינג זרח מעל הכלים המנגנים סביבו, ובעת ששומעים ברקע את הקהל ומחיאות הכפיים אלו כמעט ולא התערבו עם מה שנשמע מהבמה. הרסיבר הצליח להניב סאונד דיי טבעי עם במה קרובה ודינאמית עם נפח והפרדה ראויה. ה-RZ-840 מצליח לשחזר מוסיקה בצורה די מרשימה.

 

סטריאו - רק שני ערוצים

לפתיח הזמנתי את מארק קנופלר האגדי בשיר So Far Away של דייר סטרייטס - הגיטרה תופסת את רוב מרחב הבמה היא מלאה ודינמית, מצב PURE AUDIO שמיועד לעקוף את מעבדי האודיו והוידיאו של הרסיבר הופעל והוא עושה את העבודה מצוין, צליל המצילה נשמע היטב, צלילי הסנטיסייזר צלולים, התופים מצטרפים והם קצרים ודי מדויקים עם במה רחבה, קולו של ״מארק קנופלר״ מוצג באופן נקי וברור. הרסיבר מציג יכולת הפרדה טובה ותוצאה טובה בהעברת קולות אדם.

מתוך הרגל הגיע גם אריק טרופאז באלבומו המצוין Quartet Bending new corners. הקטע החמישי זיגפריד זהו קטע מאוד מאתגר למגברים ובמיוחד לרסיברים, הוא די מורכב ומאתגר הוא משלב בתוכו מספר כלי נגינה. גם כאן ה- RZ-840 מציג יכולת הפרדה טובה בין הכלים המתנגנים, שילוב הבאס עם הפסנתר נשמע טוב שבהמשכו משתלבת חצוצרה, כאשר מצטרף הזמר ״Nya״ קולו נשמע ברור, הרסיבר מצליח ליצור במה רחבה דינמית וברורה עם עומק מרשים ויכולת הפרדה טובה. 

עוד הופיע בשלב זה זמר הבלוז האגדי ג׳ון לי הוקר בקטע The Healer. קולו החרוך של John Lee Hooker תופס כמעט את כול מרחב הבמה, הוא משולב עם קולות תופים וכלי הקשה הנשמעים היטב. במהלכו משתלבת הגיטרה של Hooker, היא נשמעת די ברור, פריטת הגיטרה נשמעת היטב והרסיבר מצליח ליצור במה עומקה רחבה דינמית עם יכולת הפרדה די טובה. ה- RZ-840 המשיך להציג יכולות סוניות מרשימות, הן מגיעות לידי ביטוי בזכות התאמה ושילוב של רכיבים איכותיים כגון: דאק תוצרת AKM-AK4458, מעבד אודיו ייחודי VLSC היודע להמיר אות דיגיטלי לאנלוגי, בשילוב הגברה טרנזיסטורית משובחת שהותאמה להניע גם רמקולים ב-3 אום. גם במבחן הזה השילוב עם רמקולי הקליפש החדשים שלי (RF-7MKIII) נשמע די מאוזן וטבעי. במהלך הבחינה שמעתי עוד עשרות קטעי מוסיקה איכותיים בכל הסגנונות ובמגוון רזולוציות שדיי הלהיבו אותי, ה-840 כמו האינטגרה DRX-4.2 שהה אצלי תקופה ממושכת, בחלוף הזמן הוא רק המשיך להשתבח ביכולותיו והרשים אותי לטובה בכל פעם מחדש.

 

מדידת טמפרטורת עבודה: 

העמדה

ה-RZ-840 מתחמם ברמה סבירה לרסיברים בעלי הגברה טרנזיסטורית ניתן לראות במד הלייזר שלאחר שעות עבודה די מאומצות הרסיבר הגיע לטמפרטורת עבודה די נוחה, למרות זאת לא הייתי ממליץ להכניס ה-RZ-840 לאיזו שהיא נישה סגורה, או למגירת סתרים במזנון. 

 

RZ840


שלט רחוק

ה- RZ-840  מגיע עם שלט חדיש ושונה משמעותית מהשלטים שהורגלנו לקבל מבית אונקיו, השלט החדש קטן נוח לתפעול ארגונומי ודי ברור להבנה, ללא תאורה, לחיצה קלה על כפתור Quick Menu תציג בפניכם מגוון אפשרויות שליטה, ביניהם שליטה על עוצמת השמע של רמקול הסנטר, והסאב וופרים, מעבר בין זיכרונות האקו לייזר כיבוי והדלקה של האקו לייזר, שליטה על ה-TONE, טרבל, באס, ועוד אפשרויות שליטה מגוונות. בנוסף אני ממליץ בחום להשתמש גם באפליקציית onkyo conteroller המרהיבה והנוחה, האיפון או הטאבלט שלכם יהפכו לשלט הכי נעים וננוח שניתן לבקש.

 

RZ840


בעד

9 ערוצי הגברה עצמאיים זהים בעוצמתם, מראה מרשים, איכות רכיבים ובניה משובחת, שמע דו ערוצי איכותי, איכותי בהופעות וסרטים בכל סוגי הפורמטים, תמיכה בכל הפורמטים החדישים, נוח לתפעול, מערכת RC  קלה ונוחה, תמיכת רשת מרשימה, בלוטות, אקו לייזר מורחב, תמיכה במערכות שליטה מגוונות ,תמיכה בתקן -HDMI eARC 2.1, שלט חדיש נח וברור .

נגד

חסר כניסת USB  בחזית, טריגר v 12יחיד. 

 

שורת המחץ 

מרשים מאוד בכל הנגזרות! 

ציון סופי: 8.9

מחיר: 7990 שקלים. 

אחריות ושרות: סיריוס אלקטרוניקה - 2 שנות אחריות. 

 

רשימת ציוד 

רסיבר:ONKYO TX-RZ840   

נגן בלו ריי: 4K OPPO UDP-203

נגן בלו ריי: OPPO BDP-105D  

נגן בלו ריי: 4K Sony UBP-X800 

קונסולת משחק: Sony PS4 PRO  

ממיר: YES HD

רמקולי חזית: Klipsch RF-7MKIII

רמקול סנטר: Klipsch KL-650THX Ultra2

רמקולי סראונד: Klipsch RP-502S 

רמקולי סראונד אחורי: Klipsch RB-81MKII 

רמקולי אטמוס: Klipsch RP-500SA 

סאבוופר: Klipsch R-115SW

 

 


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (8 תגובות פורסמו):

avatar
Balance 1970-01-01 02:00:00
רק לתקן, המכשיר אינו כולל HDMI 2.1. יש ביציאה אחת פיצ׳ר אחד מתוך המכלול של 2.1
avatar
goe1951 1970-01-01 02:00:00
איציק תודה רבה על הסקירה. כל הכבוד על ההשקעה
avatar
ayal30 1970-01-01 02:00:00
אציק תודה על הסקירה כמו תמיד ממש כייף לקרוא אותה :בעד:
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
רק לתקן, המכשיר אינו כולל HDMI 2.1. יש ביציאה אחת פיצ׳ר אחד מתוך המכלול של 2.1 בני. היבואן הואיל בטובו לבדוק את הנושא מול אונקיו. והוא טוען שהמכשיר כן תומך ב-HDMI 2.1 eARC. [ATTACH=full]44942[/ATTACH]
avatar
Balance 1970-01-01 02:00:00
בני. היבואן הואיל בטובו לבדוק את הנושא מול אונקיו. והוא טוען שהמכשיר כן תומך ב-HDMI 2.1 eARC. [ATTACH=full]44942[/ATTACH] איציק, eARC הנו פיצ'ר אחד של תקן HDMI 2.1. הפיצ'ר הזה אינו הופך את היציאות (והכניסות) ל- HDMI 2.1
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
איציק, להבנתי Balance צודק. הקובץ datasheet שצירפת כנראה לא מכיל מידע עדכני, הוא כנראה מציג מדע מיקדמי על מה צפוי להיות המוצר, ולכן מסווג confidential. זה הקובץ הרשמי: [url=https://www.it.onkyo.com/downloads/3/4/8/4/0/ONKYO_TX-RZ840_datasheet_EN.pdf][url]https://www.it.onkyo.com/downloads/3/4/8/4/0/ONKYO_TX-RZ840_datasheet_EN.pdf בו לא מופיע איזכור ל- HDMI 2.1. באתר אונקיו ספר המוצר מכיל המידע המפורט ביותר: [url=https://www.it.onkyo.com/downloads/3/4/8/4/0/Manual_TX-RZ840_En.pdf][url]https://www.it.onkyo.com/downloads/3/4/8/4/0/Manual_TX-RZ840_En.pdf בעמוד 200 נכתב במפורש התקנים בהם תומך התקן ה- HDMI במכשיר: Supported Deep Color, x.v.Color™, Lip Sync, eARC, 3D, 4K 60 Hz, CEC, Extended Colorimetry (sYCC601, Adobe RGB, Adobe YCC601), Content Type, HDR (HDR10, BT.2020, HLG), Dolby Vision ל- HDMI 2.1 צפוי עמידה בתקן 8K, Dynamic HDR, ותקנים נוספים.
avatar
Balance 1970-01-01 02:00:00
לא, גם מה שאיציק הביא מסייג. בסוגריים... היצרן רושם בצורה מאד מטעה, אבל בכל מקרה תקן 2.1 מאד רחב, דווקא הפיצ׳ר eARC הוא ״הזניח״ ביותר. כנראה שהיבואן והסוקר לא יודעים מה זה 2.1. אגב, בעתיד הקרוב אין ממש צורך ל-2.1
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
אחלה סקירה, תודה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: