חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ביקורת דיסק 4K של רמבו 2 | סרטים & מוזיקה | ביקורות | ראשי

ביקורת דיסק 4K של רמבו 2

גודל אות: Decrease font Enlarge font
RAMBO RAMBO

רמבו 2 הוא אולי סרט ה-Guilty pleasure האולטימטיבי בשבילי. אז נכון לא מדובר ביצירת מופת קולנועית, אבל אין הרבה סרטים שמעוררים בי רגשות נוסטלגיים כמו הסרט הזה. בזיכרון הילדות שלי, רמבו 2 הוא סרט אקשן מלהיב ויוצא דופן ותמיד ייזכר עבורי ככזה.

 

 

על הסרט

רמבו 2, הוא סרט מ-1985 והוא ממשיך את רמבו (שבאנגלית נקרא First Blood) מ-1982. הסרט הראשון תיאר את רמבו, חייל מעוטר ממלחמת ווייטנאם שחוזר הביתה ולא מצליח למצוא את מקומו בארה"ב שאחרי המלחמה. בהמשך הוא מסתבך עם השריף המקומי, מה שמוביל לעימות ובסופו רמבו נכלא.

בתחילת רמבו 2, המפקד הקודם של רמבו מציע לו שחרור מהכלא תמורת משימה סודית למציאת שבויי מלחמה אמריקאים שעדיין נמצאים בידי הווייטנאמיים ושהמדינה לא מכירה בקיומם. בעוד הסרט הראשון כלל המון דרמה, רמבו 2 הוא בעיקר סרט אקשן. אבל העלילה בהחלט עדיין קיימת שם, המדינה הייתה מעדיפה שרמבו לא ימצא כלום ובכך היא תוכל להרגיע את דעת הקהל, מה שחשוב להם יותר מאשר באמת להציל את החיילים שלהם. אומנם המשפט הזה מסכם בערך את כל העלילה מאחורי הסרט, אבל ביחס לרמת העלילה של סרטי אקשן באותם השנים, זה בהחלט לא רע.

 

RAMBO

 

היום יש פחות ופחות סרטי אקשן מהסוג הזה של אדם אחד מול צבא שלם, דעת הקהל כבר לא ממש סובלת חוסר היגיון כזה. האקשן באמת משולל היגיון לחלוטין, אולי הדוגמא הבולטת ביותר לכך היא כמות החיצים האינסופית של רמבו במהלך הקרב, למרות שמראים אותו בבירור נוחת עם נדל שכולל מספר מועט של חיצים בלבד.

ועם כל הדברים הללו, עדיין ממש נהניתי לצפות בסרט ולא קלקלתי לעצמי את זיכרון הילדות.

הציון האובייקטיבי לסרט הוא כנראה 6.5/10, אבל הציון שלי הוא 8/10 (זה בדיוק המשמעות של סרט Guilty pleasure).

 

איכות התמונה

כשמייצרים גרסה חדשה לסרט ישן בדרך כלל יש שני כיוונים שניתן לבחור בהם, לעשות המרה עדינה של שיפור הרזולוציה והקונטרסט ולהשאיר את הסרט עם המראה המקורי כולל הרעשים וגווני הצבע המקוריים, או ממש לשפר את הסרט על ידי ניקוי הרעשים, הרחבת פלטת הצבעים וכו'.

לא משנה באיזה אפשרות בוחרים, יהיו אנשים שיעדיפו את זה אחרת ויהיו לא מרוצים.

בסרט הזה בהחלט בחרו באפשרות הראשונה, הסרט מלא ב-grain וממש הרגיש כמו שזכרתי אותו. זה עוד יותר תרם להרגשה הנוסטלגית שלי לגבי הסרט. כמובן שה-upscale     עשוי מעולה, התמונה מפורטת מאוד. אפקט ה-HDR     (בסרט הזה מדובר ב-HDR 10     הרגיל) גם הוא עדין מאוד, ומותח את הקונטרסט של הסרט בצורה מספקת אבל בלי לבלוט מידי. היו מספר קטעים שבהם יש שמש מסנוורת, ה-HDR     בקטעים האלה לא היו מרשמים במיוחד.

 

RAMBO


רמת הפירוט בקטעים החשוכים הרבים בסרט הייתה טובה אם כי רחוקה מהסטנדרט כיום וניתן היה לצפות למשהו מרשים יותר בעיבוד הסרט לגרסת     4K HDR    .

 

RAMBO


החלק המאכזב ביותר עבורי היה צילומי הג'ונגלים, בדרך כלל אלו הצילומים שהכי קל להראות את יכולות ה-HDR     בהם, אבל בסרט הזה פלטת הצבעים מאוד אנמית וגם הג'ונגלים ממש לא נראו כמשהו מיוחד.

 

RAMBO


לסיכום איכות התמונה כאן נשארת מאוד נאמנה למקור ובהחלט יש בזה את הקסם שלו, אבל אני חושב שניתן היה להוציא קצת יותר פירוט בקטעים החשוכים ולהוסיף מעט צבע לצילומי הג'ונגלים.

הציון שלי: 7.5/10

 

RAMBO


איכות הסאונד

פס הקול בסרט הוא DTS HD Master Audio 5.1    , לא קיבלנו המרה לאחד מפורמטי האודיו החדשים (לא Atmos      ולא DTS-X    ). פס הקול כמו איכות התמונה הוא מאוד נוסטלגי עבורי. חלק גדול מהסרט מלווה במנגינות ברקע, הן נשמעו מפורטות. הדיבור היה נקי ומפורט עם Clarity     גבוה.

החלק המאכזב בפס הקול הוא האפקטים, גם היריות וגם הפיצוצים הרבים כמעט ולא השתמשו בסאב, מה שהפתיע אותי לרעה.

בסך הכל מדובר בפס קול שמלווה את הסרט בצורה טובה, אבל מאוד מאכזב בדינמיות שלו.

הציון שלי: 6.5/10 

 

התוספות

שוב התוספות הן בדיסק הבלוריי, מקווה שההרגל המגונה הזה יפסק, זה ממש מרגיז להחליף דיסק רק בשביל לראות את התוספות.

אז מה יש לנו מבחינת התוספות? יש קטע ראיונות שדן במורשת של הסרט והרקע התרבותי שמתוכו הוא צמח. היה משעשע לשמוע שהנשיא רייגן ציטט את הסרט. היה מעניין לשמוע על האווירה של ארה"ב באותם השנים, העובדה שגורלם של המון חיילים ממלחמת וייטנאם באמת נותר לא ידוע. ישנם ראיונות עם הבמאי, שמספר על הקשיים בצילומים (שבכלל נעשו במקסיקו) ועם הקאסט.

היה מעניין ללמוד שאת התסריט המקורי כתב ג'יימס קמרון, אבל כנראה שנעשו דיי הרבה שינויים לתסריט הסופי.

יש לא מעט קטעים בתוספות שהם קצרים מאוד ובאיכות תמונה ירודה. כמו-כן יש כמה קטעי ראיונות שממש חוזרים על עצמם. יש איזה סיפור מקסים על נער חולה סרטן שממש אהב את רמבו הראשון, אז סטאלון הטיס אותו לצילומים של רמבו 2 ובילה איתו.

בסך הכל, התוספות מעניינות אבל לא מסודרות ולרוב באיכות תמונה גרועה.

הציון שלי 7/10

 

RAMBOשימו לב לרמז לטרליגיה העתידית המופלאה

 

הערה אחרונה לפני הסיכום, בדרך כלל אני צופה בסרטים עם כתוביות באנגלית, כי לא תמיד אני מצליח לקלוט את כל המילים. הרבה מהסרטים באים עם כתוביות באנגלית עבור כבדי שמיעה ואז יש שם כל מיני תיאורי אפקטים מעט מעצבנים. עם כתוביות כאלה אין לי בעיה, אבל הכתוביות בסרט הזה, לא מעט פעמים, שונות ממה שנאמר, או שמשתמשים במילים נרדפות או ניסוח מעט שונה, אותי זה ממש הרגיז ולטעמי זה מאוד לא מקצועי.

 

לסיכום

מדובר בסרט אקשן שאומנם עומד מאחוריו סיפור עם פוטנציאל, אבל התוצאה דיי גסה וסתמית. יחד עם זאת מדובר בסרט נוסטלגי מאוד עבורי, כזה שאני מתקשה להבין למה אני כל כך נהנה לצפות בו, אבל לא יכול להתכחש לכך.

מבחינת איכות התמונה, ההמרה של הסרט ל-    4K   נעשתה עם דגש על שמירת האותנטיות של הסרט המקורי, ולי אישית היה חסר קצת צבע בעיקר בסצנות הג'ונגל. הסאונד היה מאוד נוסטלגי, אבל חסר דינאמיות.

 

 

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (15 תגובות פורסמו):

avatar
ayal30 1970-01-01 02:00:00
פשוט סרט מצויין סרט של אותם זמנים שעשו סרטים טובים וממש נהנתי לקרוא את הביקורת שלך אנטון ישר כוח :בעד:
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
עוד כשיצא אני זוכר את עצמי לא מפסיק להתפוצץ מצחוק מאיך שסרט כל כך "ערסי" לקח את עצמו ברצינות
avatar
Anton 1970-01-01 02:00:00
עוד כשיצא אני זוכר את עצמי לא מפסיק להתפוצץ מצחוק מאיך שסרט כל כך "ערסי" לקח את עצמו ברצינות תשמע עם כל הערסיות של הסרט, הוא דיבר על פצע פתוח בחברה האמריקאית שמאוד נגע בהם. האם סרט כזה היה מתקבל ככה היום? אין מצב! אבל בימים התמימים של אז הוא היה הרבה יותר מסתם סרט אקשן.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אנטון תודה על הביקורת. אכן סרט מצוין.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עוד כשיצא אני זוכר את עצמי לא מפסיק להתפוצץ מצחוק מאיך שסרט כל כך "ערסי" לקח את עצמו ברצינות ״ערסי״? מה הכוונה?
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
״ערסי״? מה הכוונה? המבין יבין...לא נופל במלכודת שלך.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
המבין יבין...לא נופל במלכודת שלך. :)
avatar
מריאן זומר 1970-01-01 02:00:00
חבל שלא מוכרים נגני 4k
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
חבל שלא מוכרים נגני 4k מי אמר?
avatar
Anton 1970-01-01 02:00:00
חבל שלא מוכרים נגני 4k אומנם השוק בהחלט לא גדול, אבל כן ניתן להשיג נגנים. גם הXbox one S\X תומכים בניגון סרטי 4K.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אומנם השוק בהחלט לא גדול, אבל כן ניתן להשיג נגנים. גם הXbox one S\X תומכים בניגון סרטי 4K. אנטון, לדעתי שוק נגני ה-4K חי ונושם, סוני, סמסונג, פיוניר, פנאסוניק, מיצרים נגני 4K די משובחים. פנאסוניק ופיוניר מיצרים נגני פרימיום.
avatar
Anton 1970-01-01 02:00:00
אנטון, לדעתי שוק נגני ה-4K חי ונושם, סוני, סמסונג, פיוניר, פנאסוניק, מיצרים נגני 4K די משובחים. פנאסוניק ופיוניר מיצרים נגני פרימיום. סמסונג יצאו ברעש גדול מייצור הנגנים וכך גם אופו. נשארנו עם מעט שחקנים. ברוב אתרי החנויות המתמחות בארץ קשה למצוא ולו דגם אחד למכירה. ואני לא מדבר על מספר החנויות בארץ שמוכרות סרטי 4K. בתור חובב גדול של מדיה פיזית, המצב ניראה דיי עגום לטעמי. מצד שני רק אתמול ביצעתי הזמנה של עוד כמה סרטים מאמזון, אז לא הכל אבוד:)
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
סמסונג יצאו ברעש גדול מייצור הנגנים וכך גם אופו. נשארנו עם מעט שחקנים. ברוב אתרי החנויות המתמחות בארץ קשה למצוא ולו דגם אחד למכירה. ואני לא מדבר על מספר החנויות בארץ שמוכרות סרטי 4K. בתור חובב גדול של מדיה פיזית, המצב ניראה דיי עגום לטעמי. מצד שני רק אתמול ביצעתי הזמנה של עוד כמה סרטים מאמזון, אז לא הכל אבוד:) לחיצה קלה באמזון DE ויש לך יופי של נגן 4K במחיר מצוין. SONY X-800
avatar
Anton 1970-01-01 02:00:00
לחיצה קלה באמזון DE ויש לך יופי של נגן 4K במחיר מצוין. SONY X-800 נכון יש אפשרויות ועדיין לטעמי (ולצערי) השוק בירידה.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
נכון יש אפשרויות ועדיין לטעמי (ולצערי) השוק בירידה. בישראל זה נכון. בחו"ל עדין מעדיפים לרכוש מדיה פיזית מה שמצריך נגן ייעודי. דרך אגב בארץ ט.ר מוכרת יפה נגני 4K פיוניר UDP-LX500
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: