חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

NAGRA Nagra VPS & ACPS III הפונו סטייג׳ הטוב שיש? | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

NAGRA Nagra VPS & ACPS III הפונו סטייג׳ הטוב שיש?

גודל אות: Decrease font Enlarge font
NAGRA Nagra VPS & ACPS III NAGRA Nagra VPS & ACPS III

איכות בניה שוויצרית, מימדים צנועים. ״נמר לוי״ בוחן את אחד ממגברי הפונו הטובים ביותר שיש, לא התאפק, ופשוט רכש אותו.

צילום: תומר יפה

גילוי נאות: מדובר בביקורת אוביאקטיבית המסומנת כדיעה אישית. וזה משום שאני פותח בגילוי נאות - המוצר הזה לא חוזר ליבואן. מדוע? משום שזה אולי הדבר הכי טוב ששמעתי אי פעם בחיי.

ב-15 שנים האחרונות עברו אצלי יותר מ-1500 מוצרים שונים בקטגוריות שונות. זה אולי הרפרנס הגדול ביותר שחובב אודיו נחשף אליו בישראל. למדתי לא מעט במהלך השנים. למדתי לא להתלהב מהר ממה שאני שומע ולחפש תמיד את החסרונות של המוצר והאם אני מוכן לחיות איתם. זו אחת הסיבות שאני לא מחליף כל כך מהר רכיבים. אבל כשאני מחליט להחליף, אני משתדל לעשות קפיצות סוניות שהן לפחות ברמה כזו שאין סיכוי שאתחרט ואלך צעד אחורה.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

מקור - מזה הכל מתחיל

הגישה האודיופילית שלי היא מקור תחילה. ואני כחובב אנלוג החלטתי להשקיע את מיטב כספי על המקור הטוב ביותר שאני יכול לקנות. הבחירה היתה ברורה, בחרתי בה עוד ב-2006 וישמתי אותה בפועל ב-2018. כן, 12 שנה אחרי. כשמכוונים לשם, לקצה, לוקח זמן ליישם. ובגישה של ״מקור תחילה״, וכשהמטרה היא להתרכז באנלוג, הקצה הזה דורש תשומת לב כזו שאין שום קיצורי דרך. כל רכיב במערכת צריך להבחן היטב, לא רק לשמוע אם מבחינים בין בועז שרעבי למדונה, את ההבחנה הזו כל רכיב עושה. החכמה היא לחפש את הניואנסים הכי קטנים שבמוסיקה.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III במבחן!


NAGRA Nagra VPS & ACPS III

הפונו מגיע בקופסא כפולה, מוגן מכל נפילה, חבטה או כל פעולה אלימה שעלולה לפגוע בתוכנו. בתוך הקופסא תקבלו את הפונו, ספק הכוח והכבל המתאים, ואביזרים שונים בהם פינצטה להוצאה וטמעה של הלוח הנכון לפרמטרים של הראש שברשותך, כפפות (שלא יהיו תביעות אצבעות רחמנן ליצלן), פיוזים להחלפה וכמובן, הספרים עם המדידות הספציפיות של המכשיר האישי שלך.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

מדובר במגבר פונו Single-ended מנורתי המבוסס שתי מנורות. האחד היא 12AX7 והשניה 12AT7 של חברת Electro-Harmonix. המעגל החדש של החברה מביא את המנורות הללו להחזיק לא פחות מ-5000 שעות. שימו לב, אני חוזר - חמשת אלפים שעות!

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

לפונו שנאי סטפאפ 11dB לדרגת המנורות ו-34dB לדרגת הגברה נוספת. מדובר בפונו שבעצם מתוכנן על בסיס הפונו האגדי הקודם שלהם ה-נגרה PL-P רק שההוא היה עם סוללה (אגב, הם הראשונים שהשתמשו בסוללה) וה-VPS ללא סוללה. לטענתם הם הצליחו להגיע ליתרונות של סוללה תוך ויתור עליה. טענתם היתה שהמעגל החדש שלהם, לא רק מייתר את השימוש בסוללה אם כי זה אפילו הגיעו לתוצאה טובה יותר. התכנון הפנימי הוא מודולרי. בגלל הוולטאז׳ האולטרה נמוך של ה-VPS נגרה משתמשת במעגל סופר קצר ללא סוויצ׳ים ואפשרויות כיוונון חיצוניות בעזרת החלפת כרטיס קטן.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

מאחור בורר המאפשר לעבוד בשתי דרכים. הראשונה 300mV low mode שעוברת ישירות מהמנורות והשניה 2V high mode שמארחת הגבר טרנזיסטורי כבאפר (דהיינו היברידי). את הסקירה ביצעתי במצב הנמוך אך בחנתי את הביצועים גם במצב הגבוה. אני יכול להגיד לכם שבשני המקרים הביצועים פנומינלים. 

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

את הפונו ניתן להזמין עם ספק הכוח הסטנדרטי או עם ספק משודרג היכול לשמש למספר מכשירים של החברה. זה יהיה כמובן בתוספת תשלום. ויש עוד משהו, יחידת מדף לא זולה, העשויה אלומניום בשתי קומות כאשר בכל קומה שיכוך מיוחד העשוי חומר אלסטי מיוחד. מה הוא עושה? נדבר על זה עוד מעט.

ההתאמה המוחלטת

את הנגרה תקבלו עם עם שישה לוחות המאפשרים התאמה סטנדרטית לכל ראש שתבחרו. עם זאת, לא ניתן לכוון את האופציות מבחוץ. במילים אחרות, אין לו ״דיפ סוויץ׳״ אם כי ממש לוחות קטנים שאותם שותלים בתוך המכשיר עצמו. בנגרה לא מאמינים בשום דבר שהוא אינו חלק בלתי נפרד מהמעגל עצמו. דהיינו, כל אפשרות כיוונון משתנה פוגעת בצליל לשיטתם. אבל יש פה קטע נוסף. בנגרה יתאימו לכם את הלוח המוחלט המתאים לראש האישי שלכם ללא עלות. הם מוכנים לעשות זאת שלוש פעמים לשלושה ראשים שונים בחינם. מהרביעי תאלצו לשלם. היתרון הוא שהם מתאימים מעגל מדויק לחלוטין לדרישות של הראש שברשותכם.

ולטכנוקרטים שביננו, אוסיף לכם את המדידות המדויקות של המכשיר הספציפי שברשותי.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

פלט המדידה של המוצר הספציפי שברשותי

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

בדיקה בקורתית של היצרן

ועכשיו לנתונים הטכנים:

Single-ended, hybrid moving-magnet/moving-coil phono preamplifier with separate power supply.

Inputs: 1 MC; second MM or MC input optional. Outputs: RCA, XLR (unbalanced).

Tube complement: one 12AX7, one 12AT7. Input impedance: variable (with supplied load cards).

Voltage gain: transformer input, 11dB; tube stage, 34dB; solid-state stage, 15dB.

Frequency response: 20Hz–30kHz, +1/0dB. THD: <0.15%. Crosstalk: typically 60dB.

Signal/noise (MC): >77dB (A-weighted.

Output levels: 300mV (low mode, direct from tubes), 2V (high mode, via solid-state buffer stage).

Dimensions: 12.2" (310mm) W by 3" (75mm) H by 10" (255mm) D. Weight: 7.3 lbs (3.3kg).

סאונד

בימים האחרונים שמעתי אין ספור יצירות קלאסיות. ממוסיקה קאמרית ועד סימפונית גדולה. זו אולי הפעם הראשונה בחיי שאני מגלה רבדים חדשים במוסיקה כאשר הייתי בטוח לחלוטין שאי אפשר לסחוט יותר מהמערכת שלי. הפונו הזה הצליח לסחוט עוד, ולא מעט ובמיוחד בתחום התחתון.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

 

 Mahler : Symphony no.2 London Symphony Orchestra, dir. Georg Solti

 

 

 

למשל, הפתיח האולטרה דינמי של היצירה המופלאה הזו, הוא הרגע הזה שהבנתי שמשהו קורה כאן. המשקל הזה, הבמה הזו, האנרגיה הזו שאני נחשף אליה לראשונה במערכת שלי היא משהו שאפשר לכנות ״קפיצת מדרגה״ במחלקה האנלוגית שברשותי. ההפרדה היא כזו שלא משאירה מקום לספק - תספרו את מספר הכלים שאתם שומעים וזה כנראה יהיה מספר הנגנים בפועל. ההפרדה היא מוחלטת, הסדר של הכלים במרחב הבמה ברור כשמש. כלי נשיפה, כמו כלי הקשת, נשמעים נכון באופן כזה שאין סיבה שלא להשתכנע שהם לא כאן, כאן בחדר. אבל עם זאת, הפונו הזה כן מוסיף משהו משלו. זה מצחיק להגיד את זה, אבל כל הצליל המוחשי הזה, הכל כך משכנע שמדובר בכלים חיים אמיתיים, מגיע עם סוג מסוים של צבע. והצבע הזה, שמאוד מאפיין את המוצרים של נגרה (סקרתי את כל הסדרה הזו), הוא בדיוק זה שהופך אותו לכל כך מהפנט, הולוגרפי, טבעי ונכון. זו אולי הפעם הראשונה שאני נתקל ביכולות כאלה במוצר.

למדתי שבסופו של יום, למרות האנרגיה של 120 נגנים במוסיקה סימפונית, מוסיקת רוק מאתגרת לא פחות ובהרבה מובנים גם יותר. זה מתחיל באיכות ההקלטה שבמוסיקת רוק כבד למשל, ברוב המוחלט של המקרים, מרגישה כאילו הלהקה היתה מסטולה ברמה כזו, שהתבלבלו ובקשו מהמנקה לעשות הקלטה ומיקס. וכאשר המנקה עצמו מסטול, הוא היה בטוח שזה באמת תפקידו. רק אחר כך יצאו תיקונים שהקלטות הנוראיות שלהם. אז כן, היו כאלה שהגיעו סאחים לאולפן. אבל בגדול, ההקלטות של הרוק הכבד נוראיות. בין אלה שאני מאוד אוהב את ההקלטות שלהם (עדיין לא מושלמות) הם ״דרים תיאתר״ ו-״מנו וואר״. שמעתי את שתי הלהקות הללו (בלי קשר אני אוהב את היצירות שלהן) ומצאתי שגם כאן, הפונו הזה מפתיע.

 

 

יש כאלה שטוענים שחסרה למערכת האנלוגית דינמיקה. ואז הם מראים לי כל מיני מדידות וגרפים שטוענים שאני, נמר לוי, לא אמור להינות כרגע. אצלי יש רק מדד אחד - מדד ההאזנה. והוא אגב, הוא הלקוח היחיד של המוצר. זה משום שעד היום לא ראיתי אדם שמעמיד מיקרופון בנקודת ההאזנה, יושב בצד ומביט בנתונים שפיצח המקרופון בהנאה או בדיכאון. בסופו של יום, אנחנו מכשיר המדידה המושלם. נכון, דרוש ידע, נסיון ואפילו עוד איזה אוזן שתיתן חוות דעת נוספת. אבל הסקופ הוא כלי, לא הלקוח.

הצליל במוסיקה אלימה כגון זו, מדווח לי על בס מהודק, חזק, עמוק, מדויק ושאר הקומפלימנטים שניתן לתאר איתם איכות בגזרה הנמוכה. גם גיטרת הבס שמצטרפת לקצת התופים מרשימה מאוד בביצועים שלה. והנה, הגיטרה החשמלית מצטרפת גם היא ופשוט אין לי הערות. אבל החוכמה היא לא להעביר רק את הפלייבק אם כי לבחון כיצד המערכת מתנהגת כששירה מצטרפת לפסטיבל. ברוב המקרים שמירה על דינמיקה ראויה, הפרדה נכונה תבוא על חשבון רזולוציה ופרטים. כאן זה לא המצב. הפונו הזה כל כך דינמי, כל כך אנרגטי שהתחושה היא שאין קטע מורכב מספיק בשביל להכניע אותו. וזה רבותי, זה הישג מרשים ביותר.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

במשך חודש שלם (לפחות) ניסיתי להכניע אותו. ניסיתי למצוא איזה משהו שיעיד על בהירות, חוסר במשהו - משהו! וכלום. אין כלי נגינה שעבר דרכו ולא הרגיש כמו שהוא אמור להרגיש. פסנתר נשמע כמו פסנתר והפער בין פסנתר גדול לקטן ובינוני הוא פשוט ברור ומוחלט. הרזולוציה המדהימה שלו מאפשרת לנו לפרק את מה שאנחנו שומעים לשכבות כאשר יחד הצליל הרמוני באופן משכר. זה כמו רולס רויס שבלחיצת כפתור הופך לפרארי ובלחיצת כפתור נוספת הופך לטנדר ולמשאית ומטוס ואוניה. הוא זיקית, מתאים את עצמו למוסיקה כאילו תוכנן עבורה. אני מאזין לקלאסי ומחייך - ״הוא מיועד לזה, בטח המתכנן שומע קלאסית, לא קונץ.״ ומוצא את עצמי אומר את אותו משפט על רוק, ג׳אז ואפילו, תתפלאו - טראנס.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III


נקודות ציון

התאמה לראשים

ראשית ניתן להתאים את הפונו לכל ראש שתרצו במפעל. אתם רק שולחים להם את הדגם והופ - מגיע לכם פונו מכוון ומותאם לראש המשודך. עם זאת, תקבלו גם סט להחלפה להתנגדויות שונות של ראשים. ההרכבה קלה יחסית, אבל עדיין, לא מדובר בסוויצ׳ים אם כי החלפה פיזית שתדרוש עבודה עם מברג.

רגישות לחשמל

אינו רגיש כלל, מזה כלל? אולי טיפה, אולי פסיכולוגית. בחנתי כמה וכמה כבלי חשמל מאיכויות שונות. ההבדלים היו קלים אם בכלל.

העמדה ושיכוך

ניתן להשתמש במדף השיכוך המקורי של החברה. הבעיה היא שהוא עולה 9000 ש״ח. לא זול הסיפור הזה. ולכן התאמצתי בשבילכם ובחנתי אפשרויות. נתחיל בהעמדה על בסיס של Finite elemente pagode master reference. התוצאה מעולה, לא חשתי בנפילה משמעותית למרות שהפלטה המקורית היתה טובה ממנו.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

 

למשל קצת יותר שקט, עוד קצת רזולוציה ובס מוגדר יותר. משם בחנתי כיצד הוא מתנהג כשהוא על רצפת פרקט שבינו לבינה Finite Elemente Cerapucs . זו היתה תוצאה לא פחות טובה מההעמדה על ה-pagode master reference עצמו אבל עדיין, הפלטה המקורית של נגרה היתה עדיפה. מאידך, הפער הצטמצם, ואולי התוצאה הקרובה ביותר לפלטה המקורית, היתה בשילוב רגלי קפיצים Solid-Tech IsoBlack. והמחיר? 450 ש״ח בלבד לסט של ארבעה. מה שהכי הפתיע הוא שניתן להניח אותו על הצד ולא תרגישו נפילה באיכות הצליל.


בנימה אישית

הצליל של נאגרה הוא על הצד החם של המפה. עם זאת, זה לא חם מהסוג הרך והמרוח. אני יכול להגיד שהוא מגבר פונו עם אופי. בכלל, ל-נגרה יש אופי של ממש. זה כאילו יש להם וויסינג משלהם שהוא לא דומה לשום דבר אחר. הוא מלא, עשיר וכן, יש לו צבע מסוים, אבל זה צבע כזה שהוא לא צבוע. נכון, לא קל להסביר את הטקסטורה של הצליל שלו. בשביל להבין את זה צריך לשמוע אותו.

סיכום

מדובר במוצר שהוא סטנדרט בפני עצמו. שמעתי כמה וכמה מגברי פונו במהלך חיי. כאלה באלפי שקלים בודדים ועד לכאלה שעלו עשרות אלפים בדולרים. ה-VPS הוא חיה אחרת. אם נכנס לרזולוציה גיליתי מידבס כזה שטרם שמעתי, גודל ורזולוציה ברמה שפשוט מפילה לסת. אבל הקטע הגדול הוא בפרטים. יחד איתו, המערכת פשוט ״משפריצה מוסיקה״. זה לא סתם צלילים - זו מוסיקה! נכון, יש הרבה מאוד מוצרים מעולים שעושים את זה, אבל לא ככה. יש משהו מאוד מיוחד ושונה בדרך ש - VPS עושה את זה. זמרים קמים לתחיה, מתופפים חיים בחלל, וסקסופון, סקסופון שמרגיש כאילו הוא פה, כאן בחדר מולי מנגן עבורי עכשיו. זו תחושה שלא ניתן להתעלם ממנה. וככל שאני מאזין לו יותר כך אני מגלה עוד ועוד דברים חדשים על המוסיקה שאני מכיר כל כך טוב, שלא חשבתי שניתן לחדש לי בה משהו.

NAGRA Nagra VPS & ACPS III

אבל השוס הגדול הוא בוויסינג. כבר אמרתי שזה משהו אחר? ואני אסביר למה אני מתכוון. כלים כמו קונטרבס, צ׳לו, טובה, גיטרה בס וכל מה שמטייל מהמידבס ומטה הפכו להיות כאלה גדולים ומסיבים שהלסת שלי פשוט נפלה. פתאום הרגשתי שהרמקולים שלי מסוגלים להוציא עוד משהו שלא ידעתי על קיומו. זה גם מחזק לי בפעם המי יודע כמה, מדוע הבחירה שלי ברמקול הזה היתה כל כך נכונה. הוא כל כך שקוף, כל כך בלתי סלחן, וכמעט אין סופי ביכולות שלו. הפונו הזה הצליח לעשות את מה שרבים אחרים לא הצליחו לעשות - להציג לי את המערכת שלי עם יכולות נוספות, חדשות, כאלה שלא ידעתי שניתן להשיג בכלל. בתחום הגבוה מצאתי חידושים נוספים. מעבר לעובדה שהוא מלא ועשיר במיוחד, הוא גם מפורט יותר מכל דבר אחר ששמעתי. זה לא בקטנה, זה בענק. עוד זמן דעיכה לאחר המפגש של המקל עם המצילה, ובכלל, במפגש של המקל עם המצילה, מגלים עוד ועוד פרטים קטנים כאלה, שקודם לא חשבתי שהיו קיימים.
הבמה שלו - וואו! קודם כל היא ענקית! כמה ענקית? ענקית כזו שכבר התחלתי להביט לצדדים כאילו שכחתי לרגע שיש לי רק זוג רמקולים מקדימה. אבל גודל זה לא הכל - הפוקוס הוא חלק מהסיפור. כל כלי במקומו, מנגן במימדים האמיתיים שלו, מבלי שיפריע לזה שעל ידו, לא במיקום ולא בטונאליות. לכל כלי לא רק את המימדים שלו במרחב הבמה העצומה שהוא מייצר, כל אחד מהם מקבל את המרקם הנכון שלו. אם הוא עשוי עץ אתם תרגישו את זה, אם ממתכת כך הוא ישמע וכן הלאה. אי אפשר ״להעלים״ ממנו דבר. מה שניכנס זה מה שיצא. וזה רבותי, זה בדיוק מה שאני מחפש בהיי אנד. תשמיע לי את מה שיש, וכשאני מגלה את הפונו הזה, אחרי אין ספור מוצרים ששמעתי בביתי, התחושה שלי היא שלא נראה לי שאפשר למצוא יותר מזה בלי קשר למחיר. והמחיר? לא זול, ברור לי, אבל תתפלאו - גם לא יקר!

ואם נחזור לכותרת. שימו לב שהוספתי סימן שאלה. ולו מהסיבה שטרם שמעתי את כל מגברי הפונו בעולם. אבל ממה ששמעתי? הוא הטוב ביותר ובפער.

שורה תחתונה: שמעתי כמה עשרות מגברי פונו בחיי. יש הרבה טובים, אבל זה? זה משהו אחר. רכשתי אותו לעצמי!

 

מחירים:

NAGRA Nagra VPS & ACPS III - פונו: 31,350 ש״ח
פלטת שיכוך: 9000 ש״ח

אחריות ושירות: אבי יפה - סטריאו וקולנוע ביתי

 


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (43 תגובות פורסמו):

avatar
exupgh12 2019-07-07 00:22:56
ראשית תתחדש על הרכש החדש ותהנה ממנו. בנוגע למבחן עצמו, חסרה השוואה שאינה אמורפית למוצר או מוצרים במחיר מקביל - ברינקמן אדיסון, זסטו טזארה, קונסטליישין, CH וכו..
avatar
נמר 2019-07-07 01:21:51
גם במבחנים אחרים זה חסר. :)
avatar
שוני 2019-07-07 06:59:49
תתחדש,ציוד מצויין.
avatar
exupgh12 2019-07-07 07:23:08
גם במבחנים אחרים זה חסר. :) אולי הגיע הזמן לשנוי חשיבה. במבחן/סקירה לומר שדבר מה טוב/רע מבלי לתת נקודת יחוס לא יכול לתת תוקף לקביעה.
avatar
ayal30 2019-07-07 07:55:14
תתחדש נמר הפונו סטייג׳ הזה ממש מרשם הייתי שמח אם הייתה עושה איזה סירטון שלו בפעולה עם הפטיפון :בעד:
avatar
Sol 2019-07-07 08:14:21
נמר תודה על הסקירה :בעד: עדיין לא קולט כיצד המכשירים של נגרה נחשבים למעולים בכל פרמטר. כאשר לדוגמה משקל הפונו נטו 3.3 ק"ג,עם מעגל שנראה יחסית פשוט. [ATTACH=full]44691[/ATTACH] אבל מי אני שאטיל ספק בדעת גדולים ממני...;)
avatar
Anton 2019-07-07 09:17:08
תתחדש נמר! ניראה כמו מוצר מדהים ניהנתי לקרוא את הסקירה. מאוד מעניין הקטע של כיוון לראש ספציפי במפעל.
avatar
tomertsin 2019-07-07 09:41:52
נמר, כתבה טובה מאוד, תתחדש ותהנה מהרכישה :).
avatar
exupgh12 2019-07-07 09:41:55
נמר תודה על הסקירה :בעד: עדיין לא קולט כיצד המכשירים של נגרה נחשבים למעולים בכל פרמטר. כאשר לדוגמה משקל הפונו נטו 3.3 ק"ג,עם מעגל שנראה יחסית פשוט. [ATTACH=full]44691[/ATTACH] אבל מי אני שאטיל ספק בדעת גדולים ממני...;) מכשיר אודיו נמדד בתוצאה הסונית ולא במשקל. במקרה זה המשקל ה"קל" הוא כתוצאה מהוצאת הטרנספורמטור מחוץ לתיבה למניעת רעשים.
avatar
נמר 2019-07-07 09:45:50
במבחן/סקירה לומר שדבר מה טוב/רע מבלי לתת נקודת יחוס לא יכול לתת תוקף לקביעה. מה קבעתי?
avatar
Orac Hi-End 2019-07-07 09:53:45
הבעיה פיני שהאודיופילים מסוימים בארצנו קונים לפי העיניים ולא על פי האוזניים. התחושה כאן כפי שציינת, מה יכול לתת פונו מימדים קטן זה בסאונד מפונו שבתוכו אין אפשרות לזרוק אפילו גפרור? (מורכב רכיבים) הרי ברור "לנו" שהכי מורכב או הכי כבד או הכי בעל שם מפוצץ הכי טוב. אז לא! במוצר ספציפי זה, מתכנן החברה ייצר מוצר שהכי חשוב עבורו נושא הסאונד. כן, נגרה בעלת שם עולמי חזק למוצרים יקרים אבל הם שווים את ההשקעה מבחינת איכות סאונד. כפי שנמר כאן ציין, האם הוא הכי טוב? לא יודע. אבל בהחלט מהמובילים בנושא זה בעולם האודיו. שמעתי את המערכת של נמר בכמה אופיניו, לאחרונה ביקרתי אצלו ושמעתי את הפונו המדובר. אוכל להגיד בבטחה שבפועל הפונו הזה ייצר איזה שינוי לטובה במערכת של נמר לדעתי אולי הטובה ביותר בנושא הסאונד שהיתה עד כה. באמת פונו נהדר. תתחדש נמר ותהנה.
avatar
Sol 2019-07-07 09:55:28
מכשיר אודיו נמדד בתוצאה הסונית ולא במשקל. במקרה זה המשקל ה"קל" הוא כתוצאה מהוצאת הטרנספורמטור מחוץ לתיבה למניעת רעשים. מה אתה אומר ? בשנות חיי ה"מועטות" כבר נתקלתי בדברים כבדים שנשמעו כמו אבן. ובדברים קלים שנשמעו מיליון $. ברור שלרכיבים הפנימיים יש מה לומר. אך עדיין כל נושא המוצרים של NAGRA הם תעלומה עבורי.
avatar
exupgh12 2019-07-07 11:05:47
מה קבעתי? נמר, אני בטוח שמדובר במוצר מצוין אחרת לא היה מוצא את מקומו אצלך אבל חשובה ההשוואה.. כלומר בהשוואה לדגם X במחיר דומה או מעל, הנגרה טוב יותר או רע יותר בתחום X,Y,Z. בלי זה כל הצהרה בדבר הכי טוב ששמעתי (כשהקורא ההדיוט אינו יודע מה שמעת ולאילו מכשירים השוואת) אינה עוזרת לקורא להבין את כוונתך.
avatar
exupgh12 2019-07-07 11:14:18
מה אתה אומר ? בשנות חיי ה"מועטות" כבר נתקלתי בדברים כבדים שנשמעו כמו אבן. ובדברים קלים שנשמעו מיליון $. ברור שלרכיבים הפנימיים יש מה לומר. אך עדיין כל נושא המוצרים של NAGRA הם תעלומה עבורי. אינני חושב שצורת ההתבטאות במשפט הראשון שרשמת מכבדת את הדיון או אותך. חגבי נגרה, לאור הביקורות המאוד חיוביות על מוצרי החברה ניתן להסיק אחד מהדברים: א. אין קשר ישיר בין משקל לתוצאה. ב. כל הכתבות על נגרה ממומנות... לא נראה לי. ג. קהל הרוכשים בתחום האודיו מושפע מנתונים שלא בהכרח משפיעים ישירות על התוצאה הסונית (משקל, גודל וכו...) ד. ... אתה או אחרים מוזמנים להוסיף. למרות שאיני מתחבר לשפה העיצובית בו החברה נוקטת, מבחינת אודיו מוצריה עומדים בקו אחד עם הטובים ביותר.
avatar
boazro 2019-07-07 13:21:21
מי הכתיבה שלך מרגישים התלהבות והתרגשות יוצים דופן לאדם ש ראה ושמע כמעט הכל. תתחדש ותהנה ידידי. בועז
avatar
moshe625 2019-07-07 13:30:58
הבעיה פיני שהאודיופילים מסוימים בארצנו קונים לפי העיניים ולא על פי האוזניים. התחושה כאן כפי שציינת, מה יכול לתת פונו מימדים קטן זה בסאונד מפונו שבתוכו אין אפשרות לזרוק אפילו גפרור? (מורכב רכיבים) הרי ברור "לנו" שהכי מורכב או הכי כבד או הכי בעל שם מפוצץ הכי טוב. אז לא! במוצר ספציפי זה, מתכנן החברה ייצר מוצר שהכי חשוב עבורו נושא הסאונד. כן, נגרה בעלת שם עולמי חזק למוצרים יקרים אבל הם שווים את ההשקעה מבחינת איכות סאונד. כפי שנמר כאן ציין, האם הוא הכי טוב? לא יודע. אבל בהחלט מהמובילים בנושא זה בעולם האודיו. שמעתי את המערכת של נמר בכמה אופיניו, לאחרונה ביקרתי אצלו ושמעתי את הפונו המדובר. אוכל להגיד בבטחה שבפועל הפונו הזה ייצר איזה שינוי לטובה במערכת של נמר לדעתי אולי הטובה ביותר בנושא הסאונד שהיתה עד כה. באמת פונו נהדר. תתחדש נמר ותהנה. לוני האם שמעת את המערכת כשנמר מחליף לפונו הקודם ואחרי זה מחזיר לנגרה?
avatar
Orac Hi-End 2019-07-07 13:38:06
לשאלתך משה, לא. לא שמעתי באותו זמן את שניהם בכדי להחליט. אבל...אומר לך שבוודאות הפעם הסאונד היה יותר טוב לטעמי מהפעם האחרונה שביקרתי אצלו עם הפונו הקודם.
avatar
omi 2019-07-07 13:53:29
נמר, סקירה מעניינת ומעלה מחשבות. מעניין עניין הווייסינג - ושמתוך מודעות אתה מודה בכך וזורם...אם אני מבין נכון זה סאונד עם מיד באס דינמי ומפורט ועם עומק טונאלי מעט צבעוני ויפה "מדי"? המבחן הוא בטווח הארוך, אם זה לא "פוני של טריק אחד" - ואז לא נסדקת אשליית המציאות. כמובן קשור להתאמה עם יתר רכיבי המערכת. תתחדש, זה אחד המכשירים הכי יפים שראיתי.
avatar
moshe625 2019-07-07 14:01:27
לשאלתך משה, לא. לא שמעתי באותו זמן את שניהם בכדי להחליט. אבל...אומר לך שבוודאות הפעם הסאונד היה יותר טוב לטעמי מהפעם האחרונה שביקרתי אצלו עם הפונו הקודם. לוני האם תוכל לומר מהם ההבדלים בין המצב הקודם לבין המצב החדש?
avatar
Orac Hi-End 2019-07-07 14:23:27
כן. חד משמעי יותר שקט. כן, כן למרות השפורפרות. יותר מוזיקלי. הסאונד יותר חופשי משוחרר/אוורירי. יש לפעמים פונו סטייג'ים שעושים ניצוצות או זבנג וגמרנו. לא זה במקרה הזה. זה פשוט יותר טוב!
avatar
hornless 2019-07-07 14:42:18
תתחדש יא חביבי!
avatar
נמר 2019-07-07 15:12:25
נמר, אני בטוח שמדובר במוצר מצוין אחרת לא היה מוצא את מקומו אצלך אבל חשובה ההשוואה.. כלומר בהשוואה לדגם X במחיר דומה או מעל, הנגרה טוב יותר או רע יותר בתחום X,Y,Z. בלי זה כל הצהרה בדבר הכי טוב ששמעתי (כשהקורא ההדיוט אינו יודע מה שמעת ולאילו מכשירים השוואת) אינה עוזרת לקורא להבין את כוונתך. אח יקר. יש מאות ביקורות שכתבתי במהלך השנים. בוא נגיד את זה אחרת, אם מישהו יחפש רפרנס אצל מישהו שרכש מוצר, סביר להניח שאני אולי האדם היחיד בארץ שהרפרנס שלו כתוב במפורט בצורה של מאות מוצרים, בשלל מחירים כאשר כל ביקורת שומרת על עקביות (מתודה) בבדיקה. אני עדיין לא מבין איפה קבעתי משהו?
avatar
נמר 2019-07-07 15:14:20
נמר, סקירה מעניינת ומעלה מחשבות. מעניין עניין הווייסינג - ושמתוך מודעות אתה מודה בכך וזורם...אם אני מבין נכון זה סאונד עם מיד באס דינמי ומפורט ועם עומק טונאלי מעט צבעוני ויפה "מדי"? המבחן הוא בטווח הארוך, אם זה לא "פוני של טריק אחד" - ואז לא נסדקת אשליית המציאות. כמובן קשור להתאמה עם יתר רכיבי המערכת. תתחדש, זה אחד המכשירים הכי יפים שראיתי. המוצר נמצא אצלי חודשיים וחצי. הצליל לא יפה מידי, הוא פשוט מוחשי מידי. זה אומר שזה המוצר היחיד ששיחזר לי כלים אקוסטים באופן כל כך משכנע מיתר המוצרים שאני מכיר.
avatar
exupgh12 2019-07-07 16:32:42
אח יקר. יש מאות ביקורות שכתבתי במהלך השנים. בוא נגיד את זה אחרת, אם מישהו יחפש רפרנס אצל מישהו שרכש מוצר, סביר להניח שאני אולי האדם היחיד בארץ שהרפרנס שלו כתוב במפורט בצורה של מאות מוצרים, בשלל מחירים כאשר כל ביקורת שומרת על עקביות (מתודה) בבדיקה. אני עדיין לא מבין איפה קבעתי משהו? אסביר לך, כשאתה רושם כותרת " NAGRA Nagra VPS & ACPS III הפונו סטייג׳ הטוב שיש?" יש כאן סוג של הצגת סקאלת תשובה בגוף הכותרת, זה סוג של הטייה.
avatar
moshe625 2019-07-07 16:46:27
נמר תתחדש ותהנה:אצבע מורמת
avatar
נמר 2019-07-07 17:06:55
אסביר לך, כשאתה רושם כותרת " NAGRA Nagra VPS & ACPS III הפונו סטייג׳ הטוב שיש?" יש כאן סוג של הצגת סקאלת תשובה בגוף הכותרת, זה סוג של הטייה. כתבתי את זה גם על הפוקאל אוטופיה - עבר לך חלק. וכן, השתמשתי בסימן שאלה. ואם היית ממש קורא את הכתבה היית נחשף לשורה הזו: ציטוט: ״ואם נחזור לכותרת. שימו לב שהוספתי סימן שאלה. ולו מהסיבה שטרם שמעתי את כל מגברי הפונו בעולם. אבל ממה ששמעתי? הוא הטוב ביותר ובפער.״ צריך להבין שבכתבות אתה צריך לייצר משהו שיגרום לאנשים להיכנס. הכותרת היא הדבר החשוב ביותר. אז יש בכתבה גם גילוי נאות בכותרת משנה, גילוי נאות בגוף הכתבה, חידוד עניין הכותרת בציטוט שהוספתי בסוף הכתבה, וגילוי נאות נוסף בסיכום. דהיינו. נחשפת לארבעה חידודים הנוגעים לעניין. ובנוסף, חידוד שלא שמעתי הכל. אז תסביר לי בבקשה איפה יש פה הטייה? הרי הטייה היא משהו מוטה - גניבת דעת. במקרה הזה לא רק שאין, אם כי מאמץ כביר לחדד את העניין הזה שרכשתי את המכשיר בארבע מקומות שונים בכתבה וחידוד העובדה שלא שמעתי הכל וזה עוד שבכותרת עצמה, הוספתי סימן שאלה. אז שוב. איפה ההטייה?
avatar
נמר 2019-07-07 17:07:45
נמר תתחדש ותהנה:אצבע מורמת תודה.
avatar
רועי51 2019-07-07 18:56:13
לא שמעתי, אבל מת על העיצוב המופנם של הקופסאות של נגרה. ואיזה יופי זה לעשות כזה רושם עם מה שאחרי הכל אינו יותר מפס אדום אחד.
avatar
exupgh12 2019-07-07 19:17:17
כתבתי את זה גם על הפוקאל אוטופיה - עבר לך חלק. וכן, השתמשתי בסימן שאלה. ואם היית ממש קורא את הכתבה היית נחשף לשורה הזו: ציטוט: ״ואם נחזור לכותרת. שימו לב שהוספתי סימן שאלה. ולו מהסיבה שטרם שמעתי את כל מגברי הפונו בעולם. אבל ממה ששמעתי? הוא הטוב ביותר ובפער.״ צריך להבין שבכתבות אתה צריך לייצר משהו שיגרום לאנשים להיכנס. הכותרת היא הדבר החשוב ביותר. אז יש בכתבה גם גילוי נאות בכותרת משנה, גילוי נאות בגוף הכתבה, חידוד עניין הכותרת בציטוט שהוספתי בסוף הכתבה, וגילוי נאות נוסף בסיכום. דהיינו. נחשפת לארבעה חידודים הנוגעים לעניין. ובנוסף, חידוד שלא שמעתי הכל. אז תסביר לי בבקשה איפה יש פה הטייה? הרי הטייה היא משהו מוטה - גניבת דעת. במקרה הזה לא רק שאין, אם כי מאמץ כביר לחדד את העניין הזה שרכשתי את המכשיר בארבע מקומות שונים בכתבה וחידוד העובדה שלא שמעתי הכל וזה עוד שבכותרת עצמה, הוספתי סימן שאלה. אז שוב. איפה ההטייה? שמע, ההטייה נמצאת בכותרת בין אם רשמת סימן שאלה או לא משום שהיא מבליטה צד מסוים. קבל דוגמה להטייה דומה - לאחרונה יצא לשוק מסטיק אורביט לילדים בטעם דובדבן. איזה מסטיק אתה אוהב לקנות? עכשיו זה לא שהכותרת ממש מפריעה לי, אלה אני רוצה לדעת לאילו מוצרים השוואת, ולמה? משום שמעניינת אותי השוואה מול פונויים אחרים שאני שוקל בקטגוריית המחיר המדובר.
avatar
נמר 2019-07-07 19:58:15
שמע, ההטייה נמצאת בכותרת בין אם רשמת סימן שאלה או לא משום שהיא מבליטה צד מסוים. קבל דוגמה להטייה דומה - לאחרונה יצא לשוק מסטיק אורביט לילדים בטעם דובדבן. איזה מסטיק אתה אוהב לקנות? עכשיו זה לא שהכותרת ממש מפריעה לי, אלה אני רוצה לדעת לאילו מוצרים השוואת, ולמה? משום שמעניינת אותי השוואה מול פונויים אחרים שאני שוקל בקטגוריית המחיר המדובר. ברור שהכותרת לא אמורה להפריע. אם לא היה סימן שאלה היא היתה מפריעה לי עוד לפני שהיתה מפריעה לך. שנית, ההקבלה שהבאת גרועה. רק מהפונואים שהיו לי בעבר הרחוק והקרוב, (וקל מאוד למצוא את זה) הרפרנס שלי כבר מספיק בשביל שאוכל לעשות בחירה טובה. אבל אם אתה מתלבט בין כמה. תוכל לפתוח שירשור בעניין, אשמח לסייע לך בהמלצה. ובכלל, בגלל שרכשתי את המוצר, ולא מדובר בכתבה רגילה, ובגלל שאני מנהל אתר, השתדלתי שלא להשוות אותו לאחרים. לכן, מכיוון שלא מדובר בכתבה רגילה ומבחן רגיל, נמנעתי מלשים מולו מתחרים. ואם בכל זאת אתה מתלבט מה לקנות, אתה מוזמן לפתוח שירשור בעניין ואשמח להמליץ לך על פונו שעשוי להתאים לך. אבל בגדול. הפונו הזה, זה שרכשתי, נבחן מול asr אימיטר אקסלוסיב hv. ה-asr הוא ברמת רפרנס מבחינתי. בדרך בחנתי עוד כמה מגברי פונו שקיבלתי מיבואנים על מנת שאוכל להגיע להחלטה.
avatar
capten 2019-07-07 21:32:04
[ATTACH=full]44702[/ATTACH] [ATTACH=full]44702[/ATTACH] אחלה מוצר ווינטאז בן 10
avatar
exupgh12 2019-07-07 22:47:36
[ATTACH=full]44702[/ATTACH] [ATTACH=full]44702[/ATTACH] אחלה מוצר ווינטאז בן 10 לדעתי פיספסת, הגרסה של נמר היא הגרסה העדכנית (MKIII) ולא המוצר הנסקר בכתבה שצירפת.
avatar
capten 2019-07-07 23:08:12
לדעתי פיספסת, הגרסה של נמר היא הגרסה העדכנית (MKIII) ולא המוצר הנסקר בכתבה שצירפת. יתכן והובנתי לא נכון. אני מת על ווינטאז.
avatar
נמר 2019-07-07 23:56:05
יתכן והובנתי לא נכון. אני מת על ווינטאז. מהמוצר הראשון עד המוצרים המודרנים הם נראים בדיוק אותו הדבר. אני למשל, להבדיל ממך, לא מת על הצורה שלהם. אבל מספיק לגעת בכפתורים של המוצר הזה בשביל להבין שוואלה - ״זה מוצר שוויצרי״.
avatar
ארמה אודיו 2019-08-07 02:06:28
תתחדש נמר ותהנה. סתם ככה לענייני גדלים ומשקלים , כן , אצל הרבה אנשים הגודל המשקל והפוזה משחקים תפקיד בהחלטה. נכון , יש שיבואו ויאמרו מגבר עם שנאים בריאים וגדולים , או רמקול בנוי כמו טנק , או פטיפון ששוקל 100 קג , וכו זה אמור להיות יותר טוב , זה נכון ולא נכון , בגדול זה נכון על הנייר , אבל אנחנו לא מתעסקים עם ניירות אלא עם איכות וכל אודיופיל מבין עניין יודע שיש מגבר עם שנאים סופר איכותיים ששוקל 20 קג ויש מגבר עם רכיבים ושנאים לא אכותיים ששוקל 40 קג , או יש כבל ענק ועבה ויש דק שנשמע הרבה יותר טוב , וגם ברמקולים יש קלים ואכותיים ויש כבדים וגרועים. לדוגמא : יש אצלי בתצוגה 2 סוגים של רמקולים של 2 יצרנים שמחירם 60k ויותר ושוקלים 30 ק״ג לרמקול , ויש אצלי רמקול ב 20k ששוקל 50 ק״ג , אז לא היתי פוסל כלום ובטח לא נוטה, לא לכבד ,ולא לקל אלא לאיכותי , וזו מילת המפתח.
avatar
שוני 2019-08-07 07:12:57
למה העדפה של nagra על ch ? האם להכניס מנורות הבייתה זה לא כמו שחקן מוסלמי בביתר ירושלים ? :)
avatar
carmi 2019-08-07 15:16:23
תתחדש, אני תמיד אהבתי מוצרים קטנים ומעולים (טוב הם לא חייבים להיות קטנים :) ) משמיעה זריזה ששמעתי את הסט שלך אם הפונו הזה, אני יכול להבין את ההתלהבות שלך ולהזכיר לעצמי שלא ביקרתי מספיק פעמים ומספיק זמן אצלך.
avatar
web 2019-08-07 16:23:50
תתחדששש לצערי לא שמעתי אף פעם מוצרים של החברה… צריך לתקן את זה ;) שמה הולך לפנייה ושמח שלא מדובר במחירים "מוגזמים" ואסטרונומים אלא בגבול היכולת של אודיופילים בארץ… (לפחות חלקם) תן כמה תמונות של היפיוף במערכת אצלך
avatar
ZEEV78 2019-09-07 14:03:20
איך אפשר לשפר שלמות? תתחדש ותהנה!
avatar
hornless 2019-09-07 16:37:26
ד"א, 5000 שעות זה כלום למנורות פרה. טובות יכולות להחזיק גם 10000. 34 דיבי, גיין דיי נמוך. מזכיר את זה שבפונו שלי של LEBEN. לא אתפלא עם אימפדנס היציאה יחסית גבוה. מה שאומר שלא יעבוד טוב בחיבור לרוב הקדמים הטרנזיסטורים (אלא אם בעלי אימפדנס כניסה סופר גבוה של לפחות 100K, מה שדי נדיר). מניח שבגלל זה הם הוסיפו עוד דרגה טרנזיסטורית.
avatar
נמר 2019-09-07 17:07:00
ד"א, 5000 שעות זה כלום למנורות פרה. טובות יכולות להחזיק גם 10000. 34 דיבי, גיין דיי נמוך. מזכיר את זה שבפונו שלי של LEBEN. לא אתפלא עם אימפדנס היציאה יחסית גבוה. מה שאומר שלא יעבוד טוב בחיבור לרוב הקדמים הטרנזיסטורים (אלא אם בעלי אימפדנס כניסה סופר גבוה של לפחות 100K, מה שדי נדיר). מניח שבגלל זה הם הוסיפו עוד דרגה טרנזיסטורית. אכן כן. זו הסיבה העקרית להגברה הטרנזיסטורי. ולגבי שעות העבודה - זה לא מדויק. המנורות באודיו ריסרצ׳ בזמנו מסרו את נשמתן לבורא אחרי 4000 שעות. זה מאוד תלוי. בכל מקרה, היצרן מתחייב ל-5000 שעות הללו. וזה לדעתי, מה שחשוב בסופו של יום. זה למרות, וחייב לציין את זה, שמעט מאוד חובבים נישארים עם אותה מנורה הרבה זמן. מנורות תמיד מפתה להחליף.
avatar
mishelmi 2019-11-07 15:27:21
תתחדש נמר .
avatar
ronensud 2019-11-07 19:23:33
תתחדש! אוהב את העיצוב שלהם!
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: