חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

ביקור אצל Topline היבואנית של פוקאל | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

ביקור אצל Topline היבואנית של פוקאל

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Focal, ELECTROCOMPANIET,  ESOTERIC Focal, ELECTROCOMPANIET, ESOTERIC

ביקור במתחם החדש של יבואנית Focal, ELECTROCOMPANIET, ESOTERIC ועוד. יצאתי נפעם!

בתחילת השבוע נפגשתי עם אנשי Topline, המייבאת את החברות Focal, ELECTROCOMPANIET, טיאק, ארקאם ואיזוטריק. ״רוני נחשון״, אחד מבעלי החברה, שותף עם משה ביבוא, מכירה והפצה של מספר חברות בתחום הסטריאו לרכב (בניהם פוקאל). אני מכיר את רוני נחשון מעל ל-20 שנה, בתקופה שעוד היה רווק ובעל עסק לסטריאו לרכב בהרצליה, אנוכי הייתי מנהל שיווק בעסק לסטריאו לרכב ואבזרים - כך נסגר המעגל. רוני עובד כיום על אתר אינטרנט חדש לחברה שבקרוב יעלה לאוויר, עדיין יש כאלה שעדיין קוראים לחברה בשמה הישן אלרון. הבעתי בפניו את חיבתי לחברה הצרפתית פוקאל, ומשם עודכנתי שהם מחזיקים את שלושת הסדרות הבכירות.

Topline

אבי בר ציון, שהוא הרוח החיה מאחורי אולם התצוגה ולו ידע רב במערכות אודיו ביתיות, איתו ישבתי ודיברתי בשעתיים וחצי שבקרתי שם. הוא עצמו בנה רמקולים מאלומיניום ואחראי לכמה פרויקטים מרשימים אחרים. אבי בעל הבנה בקרוסאוברים, בדרייברים, בתיבות ועוד. הרגשתי שיש לנו שפה משותפת על נושאים רבים. דברנו על מוצרי פוקאל בישראל, שרוני ואבי מאוד גאים בהם. לדבריהם: “פוקאל היא יצרנית רמקולים צרפתית ותיקה. הרמקולים של פוקאל מצוידים בטכנולוגיות ייחודיות של החברה וחומרי גלם הטובים ביותר, כל זה על מנת, להגיע לשלמות באיכות המוצר הסופי.

לדברי רוני ואבי, בתחילה היה שם החברה JM Lab, שהם ראשי תיבות של המייסד ג’אק מאול, רק לאחר כמה שנים רבות השתנה שם החברה לפוקאל.

רובם המוחלט של מוצרי החברה מיוצרים במפעלי פוקאל בסט אטיין שבצרפת, תוך בקרת איכות קפדנית ביותר. הם מספרים שבעת הקמת החברה היא קבעה שהשקעה במחלקת הפיתוח שלה נמצא בראש סדר העדיפויות ולא תיפסק לעולם ובשום מצב. עם השנים התפתחה החברה ליצור מוצרים נוספים: אזניות, ציוד אולפני, מערכות לרכב ועוד. לאחרונה רכשה פוקאל את החברה הבריטית Naim Audio”" ובכך ביססה את מעמדה בין החברות המובילות בעולם, מרמת כניסה HiF״ ועד ל-Hi-End ברמות הגבוהות ביותר. הרמקולים מאובזרים בטכנולוגיות הטובות ביותר של החברה ומייצרים חתימת צליל מיוחדת לסדרות.    

Toplineרוני נחשון מסיר את כיסוי היחידות

בחדר האזנה עמדו רמקולים פוקאל סטלה אוטופיה evo i, הרמקול השני בגודלו מלמעלה, ונוחים יחסית במימדים ביחס לספינת הדגל ״גראנד אוטופיה״. הסטלה הם רמקולים לאודיופילים בכל רמ"ח איברם. הכוללים קופסה חיצונית עם חיבור לחשמל, המעבירים שדה אלקטרו מגנטי ליחידת הבס, לשליטה טובה יותר (3 מצבים). על כל ה-243 התאמות האפשריות והשיפורים או שינויים בקרוסאובר או בתיבה, בבאס הנמוך ועד הטרבל הגבוה.

 
הרמקולים בנויים בעבודת יד בצרפת, מחירם לזוג בצרפת 100,000 אירו, זה גם המחיר בישראל, בצבע שחור מבריק, עם כל הטכנולוגיות הטובות ביותר שיש לחברה להציע. דעתי האישית, שפוקאל מהממים ביופיים, יש להם מראה ופוזה שאי אפשר להתעלם מהם. 

Topline

הפוקאל רמקולים רצפתיים עם טווח תדרים מלא, 4 אלמנטים ו-3 יציאות עם באס ריפלקס. וופר אלקטרו מגנטי "13 אינץ', 2  x"6.5 מידירינג'ים  וטוויטר בריליום. תחום תדרים מ-22 הרצים ועד 40,000 הרצים, בשינויים של פלוס או מינוס 3 דציבל. הנצילות שלהם גבוהה ועומדת על 94 דציבל בהתנגדות של 8 אום (התנגדות מינימאלית 2.8 אום) מה שאומר שהם צרכים מגבר חזק שיורד ל-3 אום. הסטאלה אוטופיה מתאימים יותר להגברה של 100- 1,000 וואט אר. אם. מס ומחזיקים יפה מאוד חדרים בגודל מינימאלי של 40 מטר מרובע. מידותיהם: 1,558 x 553 x 830 מ"מ ומשקל כל רמקול 170 ק"ג. שאר המערכת כוללת קדם מגבר של החברה הנורווגית אלקטרוקומפנייה EC 4.8, שני מגברי הספק אלקטרוקומנייה נמו בהספק של 600 וואט לערוץ ובעלות של 70,000 ₪ לזוג בישראל, קומפקט דיסק EMC 1 MK3, כאשר דור 4 כבר מוזמן על ידי Topline. לשאלתי האם המערכת לא זולה מידי עבור רמקולים? אבי מסביר שהמערכת של אלקטרוקומפנייט מתאימה לרמקולים כמו כפפה ליד ומפעילה אותם מצוין ללא בעיות. התוצאה הסופית המאופיינת בהרגשת מרחב תלת מימדי ופירוט בצליל.   

Topline

חדר האזנה של החברה הינו כ-20 מטרים מרובעים, אורך 5 מטרים על רוחב 4 מטרים ועל גובה 2.9 מטרים. הקירות והרציפה עשויים בלוק טרומי, עץ, פרקט וגבס. מערכת האודיו נמצאת על המימד הארוך, המרחק בין הרמקולים עומד על כ-2.8 מטרים והמרחק הרמקולים למאזין הינו 2.5 מטרים. על הרצפה מונח שטיח והחדר לא עבר טיפול בחשמל או אקוסטי מינימאלי (יעבור טיפול בקרוב). לפני האזנה למערכת האודיו הורדנו את הגרילים מהרמקולים ושמנו אותם בצד, כיוונו את זווית הרמקולים כלפי נקודת הישיבה.

Topline

יש לי חיבה לרמקולים בתצורת MTM, מעל מידרינג' ומתחת לטוויטר אותו מידרינג', במערך D’Appolito, מכיוון שאז מתאפשרת חלוקה שווה של האנרגיה. העומס המופחת על כל אחד מהרמקולים, מאפשר צליל נקי יותר עם התערבות והשתתפות במוזיקה. פעולתם של שני האלמנטים

יחדיו מאפשרת שבירה טובה יותר של ההחזרים מהסביבה וסביבת האזנה מדויקת יותר. במציאות, במוזיקה קלאסית סופרנו וסולו של אישה, בקטע האגנוס דאי ברקוויאם של וולפגנג אמדאוס מוצרט, נשמע גדול מאוד ומדויק להפליא. אולם, המערכת מרשימה בלי קשר לכמות הדרייברים בכל רמקול ולסוג המוזיקה המושמעת. היא מנגנת נפלא בעוצמה נמוכה ושולטת ביד רמה ברמקולים של פוקאל. מאידך, בעוצמות גבוהות החדר התחיל להדהד ולהתערב במוזיקה. לדעתי, הבעיות הללו יכולות להיפתר בחלקם ולהצטמצם בתוספת אקוסטיקה בחדר. הצליל מאופיין באיזון טונאלי, בחוסר צרימה, גם בתחום המידרינג' וגם בתחום גבוהים. במת הצליל עמוקה, גבוהה ורחבה, קולות אדם בייחוד נשים, מרחפים בחלל בתלת מימדיות, בין, מסביב ומאחורי הרמקולים. רצפת הרעש נמוכה מאוד, הדינאמיקה (מיקרו/ומאקרו) הייתה טובה ותמונת הסטריאו בחדר מעולה. עם זאת, לדעתי הצנועה, המערכת מנצלת כרגע רק 50 אחוז מהיכולת שלה.        

Topline                                                 

לסיכום

אבי מאוד חביב וסמפטי לא רצינו ללכת, השיחה נעמה לכולם, אבל, הייתי צריך ללכת לאירוע של סמסונג בתל אביב. הרמקולים של פוקאל מצוינים אך קטנים מידי על חדר האזנה, שלושה מטר של נדל"ן לכל כיוון היו מטיבים עימם. איך שהזמן טס לו, מבלי לשים לב עברו כמעט שלוש מענגות ביותר, של האזנה למוזיקה איכותית ונעימה. התאהבנו באווירה הביתית והבטחנו לאבי לשוב אליו שוב ולהאזין בכיף, להרבה דיסקים, כאשר המערכת תעבור ברייק - אין. תודה רבה מקרב לב, היה כיף.       

 

לתאום פגישה, בטלפון נייד 054-7979715.

                                                                                                            

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (49 תגובות פורסמו):

avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
במהלך השנים שמעתי מספר רמקולים ואזניות של חברת פוקל, מהאוזניות התלהבתי ואף רכשתי לעצמי זוג elear, לעומת זאת לא שמעתי רמקול של החברה שגרם לי לרצות לפתוח את הארנק. במראה הייחודי של הסדרות הגבוהות קשה מאוד להתחרות - עיצוב מרהיב. הרמקול הנסקר מחייב מרחב, מהצילומים המצורפים רואים שהרמקול הימני נמצא קרוב מידי לקירות, לדעתי חלק מהבעיות המתוארות יכולת להיפטר בקלות ע"י מיקום מוצלח יותר. תודה על הסקירה.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
אחלה רמקולים, לדעתי היי-אנד אמיתי.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
אחלה דבר פוקאל אך עלות לא לכול אחד ואחד לצערינו... אני אישית לסיד של חברה זו גם ברכב אצלי פוקאל - אך להתקדם בשבילי לרמה גבוהה יותר משימה בלטתי אפשרית , אם כול הכבוד לרמקולים אלו - תמחור שלהם (לא בארץ שזה עוד מוסיף) מוגזם לדעתי....
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
exupgh12, קרא גם את זה: [url=https://www.focal.com/sites/www.focal.fr/files/shared/catalog/presse/focal_scala-utopia-evo_stereo_2017-09_0.pdf][url]https://www.focal.com/sites/www.focal.fr/files/shared/catalog/presse/focal_scala-utopia-evo_stereo_2017-09_0.pdf מיכאל123, אני מסכים אתך. תומר, באופן כללי אני לא מתרגש מסקירות במגזינים היות וחלקם מזכירים לי מכרזים של המדינה והמבין יבין. לעניינו, לא שמעתי את הרמקול שסקרת או את סידרת האוטופיה הנוכחית (אני מתקשה להאמין שבמחירו או בחצי ממחירו יכול להיות רמקול שהוא פחות ממצוין), כן שמעתי רמקולים אחרים של החברה גם כאלה הממוקמים ישירות תחת סידרת האוטופיה, את דעתי רשמתי בתערוכה הקודמת לפני פחות משנתיים.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
גנאדי, הרמקולים מתומחרים במחיר התחלתי של חו"ל, אדם רציני יכול לדבר עם אבי.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
גנאדי, הרמקולים מתומחרים במחיר התחלתי של חו"ל, אדם רציני יכול לדבר עם אבי. אמרתי שתמחור באופן כללי הינו מוגזם - אין מה לדבר אם אף אחד כי מחיר לא ברור למי וגם אם יצכר בעלות חו״ל לגמריי זה רמקולים יקרים מאוד אך לא מוריד מהמצויינות שלהם אך אודיאופיל ״פשוט״ לא יכול להתקרב אליהם וחבל.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
.... כן שמעתי רמקולים אחרים של החברה גם כאלה הממוקמים ישירות תחת סידרת האוטופיה, את דעתי רשמתי בתערוכה הקודמת לפני פחות משנתיים. רמקולים לפני שנתיים היו סופרה 2 אם אני לא טועה ולא מתחת ממה שתומר סקר. ואכן, היו נשמעים ממש ממש לא טוב היתי אומר כלל לא נשמעים, לדעתי זה תנאי החדר היו לא טואמים . נראה השנה:)
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
Focal צריכים הגברה מאוד חזקה ומאוד איכותית, אני מניח כי הסטאפ לא היה מתאים שמעתי Grand Utopia גם במינכן, גם אצל Singer עם זוג VTL מפלצתיים, ושמעתי Scala Utopia עם Parasound שלי - נשמע סוף.
avatar
eldo 1970-01-01 02:00:00
החברה הזו היא לא הנציגה גם של אקיופייז בישראל?
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
Focal צריכים הגברה מאוד חזקה ומאוד איכותית, אני מניח כי הסטאפ לא היה מתאים שמעתי Grand Utopia גם במינכן, גם אצל Singer עם זוג VTL מפלצתיים, ושמעתי Scala Utopia עם Parasound שלי - נשמע סוף. זה אחד מהדברים המוזרים בעניי (הגברה) למאסטרו למשל (ע״פ נתונים יבשים) נדרשת הגברה 600 לארוץ ומינימום 80 נראה לי - זה יותר מרמקולים הבאים בתור- למה? אלוהים יודע - איך אפשר לארגן כזו הגברה בבית רגיל? מטורף לגמריי. אבל מה זה באה לי רמקול הזה... :)
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
החברה הזו היא לא הנציגה גם של אקיופייז בישראל? אקופייז זה סאבו
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
[CENTER][MEDIA=youtube]Kl7S5j3Pw4g[/MEDIA][/CENTER]
avatar
יעקב ח 1970-01-01 02:00:00
לא מבין איך רמקול טוב ככל שיהיה, צריך לעלות בסביבות 400,000 ש"ח. בלתי נתפס.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
לא מבין איך רמקול טוב ככל שיהיה, צריך לעלות בסביבות 400,000 ש"ח. בלתי נתפס. שוק מוצרי יוקרה פועל בצורה שונה, אין באמת קשר ישיר בין המוצר בפועל, עלותו ליצור למחירו לצרכן.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
שוק מוצרי יוקרה פועל בצורה שונה, אין באמת קשר ישיר בין המוצר בפועל, עלותו ליצור למחירו לצרכן. ראיתי בעיניים מישהו קונה מערכת יקרה להחריד כי בת זוגו רצתה (זה לא היה בארץ), היא רצתה כי המערכת היתה יפה וחשבתי לעצמי אם הוא יקנה כבלים כי כבלים תמיד הורסים את האסטטיקה...
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
לא מבין איך רמקול טוב ככל שיהיה, צריך לעלות בסביבות 400,000 ש"ח. בלתי נתפס. איך יבואן מחזיק במלאי כזה רמקולים? לדעתי, רק אלון ליפשיץ מאודיו נוט החזיק רמקולים יקרים.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
שוק מוצרי יוקרה פועל בצורה שונה, אין באמת קשר ישיר בין המוצר בפועל, עלותו ליצור למחירו לצרכן. שיהי לבריאות אם ככה.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
[CENTER][MEDIA=youtube]Kl7S5j3Pw4g[/MEDIA][/CENTER] תומר, עכשיו תעלה סרטון "איך עושים כסף לאוטופיה"... :)
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
לא מבין איך רמקול טוב ככל שיהיה, צריך לעלות בסביבות 400,000 ש"ח. בלתי נתפס. למה? ושעון ב-4 מיליון שקל?
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
[CENTER][MEDIA=youtube]x2iWL4PUA0o[/MEDIA] [/CENTER] הכחול מהמם.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
למה? ושעון ב-4 מיליון שקל? שעון במיליון שקל ואפילו במיליון דולר (תתפלא ראיתי כזה) - זה דבר שונה - ומיועד לסנוור או סטאטוס או מה שתרצה - כאן בעולם אודיופלי - את מי לסנוור? מול מי להשוויץ - אם כבר משוויצים ברמקול אקזוטי שנראה יפה והגברה נוצצת - ולא בטוח ששומעים. ופוקאל לצערי (ולא רק לצערי) בחרה באיזה כיוון מוזר... (אולי לא מבין דבר בעסקים...) מצפה שאיזה יום יסתתבבו כלפי העם :)
avatar
רועי51 1970-01-01 02:00:00
הדברים האלו, בין שהם שעון יקר, ציור יקר או רמקול יקר, מיועדים להחניף לתחושת הבעלות הסובייקטיבית, לא פחות מאשר לצורך להראות לסביבה איזה זנב טווס מרהיב אנחנו סוחבים איתנו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
שוק מוצרי יוקרה פועל בצורה שונה, אין באמת קשר ישיר בין המוצר בפועל, עלותו ליצור למחירו לצרכן. ממש לא נכון. יש קשר והוא אפילו קשר מאוד הדוק בין המחיר להשקעה במוצר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
שעון במיליון שקל ואפילו במיליון דולר (תתפלא ראיתי כזה) - זה דבר שונה - ומיועד לסנוור או סטאטוס או מה שתרצה - כאן בעולם אודיופלי - את מי לסנוור? מול מי להשוויץ - אם כבר משוויצים ברמקול אקזוטי שנראה יפה והגברה נוצצת - ולא בטוח ששומעים. ופוקאל לצערי (ולא רק לצערי) בחרה באיזה כיוון מוזר... (אולי לא מבין דבר בעסקים...) מצפה שאיזה יום יסתתבבו כלפי העם :) פוקאל ו-b&w למשל, הם היצרנים היחידים הממוקמים בקצה העליון בדגמי העל שלהם אך יש להם גם רמקולים במחירים עממיים לחלוטין. פוקאל אפילו אטרקטיבית יותר בגזרה הזו. לא מבין איך אתה טוען את הטענה הזו.
avatar
יעקב ח 1970-01-01 02:00:00
למה? ושעון ב-4 מיליון שקל? קטע נטו של שופוני ותו לא. שעון טוב איכותי ומושקע נניח במנגנון מכני מדויק לא חייב לעלות יותר מאלפים בודדים ואולי קצת יותר. מבחינת עבודה שניהם יעשו את אותה עבודה.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
ממש לא נכון. יש קשר והוא אפילו קשר מאוד הדוק בין המחיר להשקעה במוצר. לא טענתי שאין הבדלים פיזיים בין מוצר "רגיל" לאחיו ה"יוקרתי", כן טענתי שיוקרה היא מה שהחברה מצליחה למתג ולמצב בעיני הציבור, ברור לך שעבור מיליארדר רמקול ב 100,000 יורו זה לא בדיוק יוקרה אלה כסף כיס. ההבדל ביצור מרצדס קלאס S לאחות הקטנה קלאס E זניח (גם ההבדל הטכנולוגי), אבל במחיר הסופי לצרכן בשל מיצוב ומיתוג של קלאס S ההבדל מגיע למעלה מ 40%.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
שעון במיליון שקל ואפילו במיליון דולר (תתפלא ראיתי כזה) תתפלא מה? כתבתי "4 מיליון שקל" את מי לסנוור? ביל גייטס יש אוסף שעונים בינם גם Patek Philippe Sky Moon Tourbillion [url=https://www.patek.com/en/collection/grand-complications/6002G-010][url]https://www.patek.com/en/collection/grand-complications/6002G-010 בחוץ אבל תראה אותו עם שעון Casio ב-50$
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
קטע נטו של שופוני ותו לא. שעון טוב איכותי ומושקע נניח במנגנון מכני מדויק לא חייב לעלות יותר מאלפים בודדים ואולי קצת יותר. מבחינת עבודה שניהם יעשו את אותה עבודה. ממש לא. הגבתי למעלה.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
תתפלא מה? כתבתי "4 מיליון שקל" את מי לסנוור? ביל גייטס יש אוסף שעונים בינם גם Patek Philippe Sky Moon Tourbillion [url=https://www.patek.com/en/collection/grand-complications/6002G-010][url]https://www.patek.com/en/collection/grand-complications/6002G-010 בחוץ אבל תראה אותו עם שעון Casio ב-50$ כן, בבוקר היתי מסונוור - לא ראיתי 4 :) חחח
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
פוקאל ו-b&w למשל, הם היצרנים היחידים הממוקמים בקצה העליון בדגמי העל שלהם אך יש להם גם רמקולים במחירים עממיים לחלוטין. פוקאל אפילו אטרקטיבית יותר בגזרה הזו. לא מבין איך אתה טוען את הטענה הזו. כי לתפיסתי עם כול הכבוד ואהבה לפוקאל, ואני באמת "מת" על החברה זו - מחיר 100K למה שהם נותנים לא מוצדק. אני אישית - אין איפה להתקדם בפוקאל גם אם ארצה. לא חושב שטכנולוגית אוטופיה כול כך השקיע הון שעלות המוצר כזה גבוהה - אין שם, על תגידו שיש. שיפור כאן ושם - לא מצדיק טונות כסף שפוקאל מבקש. את סקאלה למשל (דגם תחליה באוטופיה) לא ממש נראה עפילו - גמד שמן - עולה המון - לא היתי מכניס כזה הבית. מאוסטרו יש לו אופי (לטעמי) - אך מחיר ודרישה להגברה - מופרז לדעתי. אין ספק שיש מקום לאיזה דבר אקזוטי - אבל לא להפוך את כול ליין לזה, תשים לב הבדלים בין הדגמים לא דרסטיים, אך קפיצת מחיר - הזוייה לתפיסתי. אכן, אולי היתי אומר אחרת אילו היתי מיליונר ולי היה 100K כמו 1000.... פוקאל מתומחר לא פרופורציאונאלי לדעתי.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
ממש לא נכון. יש קשר והוא אפילו קשר מאוד הדוק בין המחיר להשקעה במוצר. מחיר הייצור של כמעט כל דבר הוא פונקציה של כמות, זה אומר שאם עולה לפוקל (או כל חברה אחרת) לייצר 10 יחידות מהרמקול היקר ביותר שלהם 1000€ על מנת לייצר 100 יחידות כל יחידה תעלה הרבה הרבה פחות לפעמים גם עשירית המחיר, ב1000 יחידות, המחיר נופל בעוד 50%. כך גם מגברים ושאר רכיבים. לכן, מדיניות התמחור היא לב התעשיה ולא תמיד יש קורלציה בין מחיר לתוצאה סופית שזה אומר שאפשר למצוא מכשירים שנשמעים מדהים במחירים פחות קיצוניים. ברור שמכשיר טוב עולה לא מעט כסף מכיוון שהוא דורש השקעה בתכנון, בקרת איכות, חמרים איכותיים ויקרים וכו׳ ועל כן, אפשר למצוא תחליפים מעולים לחברה שמוכרת מעט מאוד מכשירים בשנה במחירים קיצוניים...
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
מחיר הייצור של כמעט כל דבר הוא פונקציה של כמות, זה אומר שאם עולה לפוקל (או כל חברה אחרת) לייצר 10 יחידות מהרמקול היקר ביותר שלהם 1000€ על מנת לייצר 100 יחידות כל יחידה תעלה הרבה הרבה פחות לפעמים גם עשירית המחיר, ב1000 יחידות, המחיר נופל בעוד 50%. כך גם מגברים ושאר רכיבים. לכן, מדיניות התמחור היא לב התעשיה ולא תמיד יש קורלציה בין מחיר לתוצאה סופית שזה אומר שאפשר למצוא מכשירים שנשמעים מדהים במחירים פחות קיצוניים. ברור שמכשיר טוב עולה לא מעט כסף מכיוון שהוא דורש השקעה בתכנון, בקרת איכות, חמרים איכותיים ויקרים וכו׳ ועל כן, אפשר למצוא תחליפים מעולים לחברה שמוכרת מעט מאוד מכשירים בשנה במחירים קיצוניים... לא תמיד מחיר "נוחת" ביצירת כמות במיוחד שזה עבודת יד של כול החידה כמו שמבקרה הזה (אגם החל מסופרה נראה לי זה עבודת יד) וזה עולה, כן אך שאר הנאמר בהחלט נכון לדעתי וחברה פשוט ככה מתמחרת את עצמה ולדעתי מאוד חבר כי אופיאופילים מתקדמים אך ללא אפשרויות "על" - לא יכולים להתקרב לזה. גם לא חושר שהשקעה בתכנון הרמקול יותר יקרה מתכנון רכב חדש....
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
גם לא חושר שהשקעה בתכנון הרמקול יותר יקרה מתכנון רכב חדש.... עלות תכנון רמקול או כל רכיב אודיו לא מתקרב לעלות תכנון רכב חדש, שם מדובר בהוצאות פיתוח המתחילות במאות מיליונים וצפונה - גם לרכב שנמכר לצרכן ב 25,000$. בסוף מדובר בגודל שוק, מיצוב, מיתוג ובמי שמוכנים לשלם.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
עלויות ייצור זה רק חלק מסוים, זה כמו לתמחר תוכנה לפי עלות ה-CD :)
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
לא תמיד מחיר "נוחת" ביצירת כמות במיוחד שזה עבודת יד של כול החידה כמו שמבקרה הזה (אגם החל מסופרה נראה לי זה עבודת יד) וזה עולה, כן אך שאר הנאמר בהחלט נכון לדעתי וחברה פשוט ככה מתמחרת את עצמה ולדעתי מאוד חבר כי אופיאופילים מתקדמים אך ללא אפשרויות "על" - לא יכולים להתקרב לזה. גם לא חושר שהשקעה בתכנון הרמקול יותר יקרה מתכנון רכב חדש.... גם בעבודת יד,כשהכמות גדלה העלויות יורדות...
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
עלויות ייצור זה רק חלק מסוים, זה כמו לתמחר תוכנה לפי עלות ה-CD :) נכון ועל כן מחיר לא נקבע לפי עלות הייצור...
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
מוצר מתומחר בהתאם לסכום שקהל היעד יהיה מעוניין לשלם. עלויות הייצור והפיתוח יהוו בד"כ רק את הסף התחתון למניעת הפסד. הם בודאי לא המדד לקבוע האם המחיר המבוקש מוצדק או לא. פימפומי המותג במדיה, וכתבות מחניפות רק מאדירות את המוניטין והציפיות ומספקות לגיטימיות למחיר שהופך להיות נושא השיחה. אולי במקום זאת נשקול האם יש חלופות טובות יותר במחיר הנקוב?
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
. אולי במקום זאת נשקול האם יש חלופות טובות יותר במחיר הנקוב? מחיר הנקוב? - אמרנו שמחיר לא מוצדק ואפשר למצוא במחיר נמוך בהרבה רמקולים שנותן תוצאה דומה - אולי זה הכותרת :)...
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
מחיר הנקוב? - אמרנו שמחיר לא מוצדק ואפשר למצוא במחיר נמוך בהרבה רמקולים שנותן תוצאה דומה - אולי זה הכותרת :)... מי זה "אמרנו"? הממורמרים? אלו שיושבים לסכם את עלויות הייצור של הפוקל? זוהי אולי הכותרת שלך. אני הייתי שמח מאד אם נמר ותומר היו יוזמים מפגש הדגמה לרמקולים הללו.
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
מי זה "אמרנו"? הממורמרים? אלו שיושבים לסכם את עלויות הייצור של הפוקל? זוהי אולי הכותרת שלך. אני הייתי שמח מאד אם נמר ותומר היו יוזמים מפגש הדגמה לרמקולים הללו. הכוונה שלך לעמיד ליד רמקול 100K עוד מספר רמקולי 100K ולהחליט מה יותר טוב? עם כבר לקחת רמקול 100K ולמצוא לו תחליף במחיר סביר שייתן תוצאה כרובה - זה כן (לדעתי:))
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
אולי במקום זאת נשקול האם יש חלופות טובות יותר במחיר הנקוב? Bugatti או McLaren? זה לא עניין של חלופות, רמקול הזה סוג של סטייטמנט עבור החברה. היא מתפרנסת מדברים זולים בהרבה שמוכרת באלפים
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
היא מתפרנסת מדברים זולים בהרבה שמוכרת באלפים האמת, אין לי עיניין להתעסק בפרנסה של פוקל. אני מעדיף להתעסק בסאונד.
avatar
phonics 1970-01-01 02:00:00
במהלך השנים שמעתי מספר רמקולים ואזניות של החברה של פוקל, מהאוזניות התלהבתי ואף רכשתי לעצמי זוג elear, לעומת זאת לא שמעתי רמקול של החברה שגרם לי לרצות לפתוח את הארנק. במראה הייחודי של הסדרות הגבוהות קשה מאוד להתחרות - עיצוב מרהיב. . אני מסכים עם מה שרשמת, גם אני לא התלהבתי מהסאונד של פוקאל במספר הזדמנויות. ממרתפי הזיכרון המיד היה לא מרגש, הטוויטר אגרסיבי. עם זאת המון מתלהבים ממוצרי החברה, כך שאולי אני בסוג של דעת מיעוט. אני חי עם זה בשלום. בעניין העיצוב, הקאנטה 2 הפיל לי את הלסת (ראיתי באינטרנט והם מרהיבים). ושוב נשאלת השאלה האם הוא רק רמקול יפה או שמא גם אופה ?
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
אני מסכים עם מה שרשמת, גם אני לא התלהבתי מהסאונד של פוקאל במספר הזדמנויות. ממרתפי הזיכרון המיד היה לא מרגש, הטוויטר אגרסיבי. עם זאת המון מתלהבים ממוצרי החברה, כך שאולי אני בסוג של דעת מיעוט. אני חי עם זה בשלום. בעניין העיצוב, הקאנטה 2 הפיל לי את הלסת (ראיתי באינטרנט והם מרהיבים). ושוב נשאלת השאלה האם הוא רק רמקול יפה או שמא גם אופה ? בעיני הסדרות הגבוהות והחדשות מעוצבות בצורה מעוררת התפעלות. בעניין ה"אפייה", מדובר בטם אישי, דעתי בנוגע לרמקולים של החברה ששמעתי עד היום ידועה.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
אני מסכים עם מה שרשמת, גם אני לא התלהבתי מהסאונד של פוקאל במספר הזדמנויות. ממרתפי הזיכרון המיד היה לא מרגש, הטוויטר אגרסיבי. עם זאת המון מתלהבים ממוצרי החברה, כך שאולי אני בסוג של דעת מיעוט. אני חי עם זה בשלום. בעניין העיצוב, הקאנטה 2 הפיל לי את הלסת (ראיתי באינטרנט והם מרהיבים). ושוב נשאלת השאלה האם הוא רק רמקול יפה או שמא גם אופה ? מניסיון, הפוקאל אוטופיה היו בעבר קצת חריפים, האוטופיה של היום מאוזנים להפליא ונשמעים מצוין. הקאנטה 2 "מכוערים" (לדעתי...) אבל נשמעים נהדר :).
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
אני מסכים עם מה שרשמת, גם אני לא התלהבתי מהסאונד של פוקאל במספר הזדמנויות. ממרתפי הזיכרון המיד היה לא מרגש, הטוויטר אגרסיבי. עם זאת המון מתלהבים ממוצרי החברה, כך שאולי אני בסוג של דעת מיעוט. אני חי עם זה בשלום. בעניין העיצוב, הקאנטה 2 הפיל לי את הלסת (ראיתי באינטרנט והם מרהיבים). ושוב נשאלת השאלה האם הוא רק רמקול יפה או שמא גם אופה ? הינה בבקשה:) כמה יש דעות:) - לטעמי קנטה זה רמקול הכי מכוער ודפוק סאונד שיצרו ודבר "הפיל" לי את הלסת בדיוק ההפך:) ומאוד חבל ש"חסלו" את סדרת אלקטרה, לדעתי היה סדרה אחת מהמוצלחות במחיר יחסית עעמי. לגביי טוויטר - אכן, יש חריפות בו אך הצלחתי להתגבר על זה עם כבילה והחלפת מגבר - שאר - תענוג לאוזניי (בסופרה).
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
גנאדי, אתה מכיר את המשפט: Garbage In Garbage Out...איזה אלקטרוניקה שתכניס לרמקולים ככה הם יוציאו (בערך ;)).
avatar
genvirt 1970-01-01 02:00:00
גנאדי, אתה מכיר את המשפט: Garbage In Garbage Out...איזה אלקטרוניקה שתכניס לרמקולים ככה הם יוציאו (בערך ;)). בדיוק- בערך - ) - ניסיתי כמה מגברים וגם כבלים שונים מרמות טובות ואפילו רמות "על" - לא כולם נתנו (אצלי) מה שרציתי (מעט להרגיע את הטוויטר) - עד שהגעתי למה שהוא ש"עשה אזה" (לטעמי) - הכול עניין של התאמה וטעם ואתה מעט מכיר אותי - לא משתמש אני בgarbage :) - לא מסוגל :)
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


תגיות
הרשם לעדכוני האתר
Email: