חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

הרודפים (2019) - ביקורת סרט | סרטים ומוזיקה | ביקורות | ראשי

הרודפים (2019) - ביקורת סרט

גודל אות: Decrease font Enlarge font
הרודפים (2019) הרודפים (2019)

הרודפים הוא סרט חדש מבית היוצר של נטפליקס בכיכובם של קווין קוסטנר, וודי הארלסון וקאתי בייטס. נטפליקס ממשיכה למשוך אליה שמות גדולים, ולעשות סרטים שלא נופלים מסרטי קולנוע ברמת ההפקה שלהם, והרודפים הוא עוד דוגמא לכך.

תקציר העלילה

הרודפים מבוסס על סיפורם האמתי של הטקסס ריינג'רים: פרנק האמר (קווין קוסטנר) ומאני גאלוט (וודי הארלסון), שהצליחו ללכוד את הפושעים הנודעים לשמצה בוני וקלייד בארה"ב בשנות ה-30.
הסרט נפתח בסצנה בה בוני וקלייד עוזרים לכמה מחבריהם לברוח מכלא "חווה" בטקסס (כלא בו עושים עבודות שירות בחווה), תוך כדי שהם הורגים את אחד השומרים. מושלת טקסס (קאתי בייטס) מכנסת את כל מועצת הבכירים שלה במטרה להחליט על תכנית פעולה ללכוד את הפושעים הנמלטים.

הרודפים (2019)

אחד הבכירים, לי סימונס, משכנע את המושלת לשכור את הטקסס ריינג'רים למשימה, במקביל לסוכני ה-FBI. הטקסס ריינג'רים פורקו, מכיוון שהם נחשבו למיושנים ולבלתי נשלטים.
לי סימונס, פונה לפרנק האמר, ריינג'ר אגדי, שפרש וחיי חיים שקטים יחד עם אשתו וחזיר המחמד שלו. למרות אי שביעות הרצון של אשתו, פרנק מרגיש שהוא חייב לנסות לעצור את הפושעים האכזריים ומסכים להצעתו של סימונס.
אל פרנק מצטרף שותפו הוותיק, מאני גאלוט ויחד הם יוצאים לדרכים בעקבותיהם של בוני וקלייד.

הרודפים (2019)קאתי בייטס בתפקיד מושלת טקסס, מא.

בוני וקלייד הופיעו רבות על המסך הגדול והקטן, וכמעט תמיד הפוקוס היה עליהם. בסרט הרודפים, הסיפור מתמקד באופן מוחלט בסיפורם של האמר וגאלוט. בצורה מאוד מכוונת, הדמויות של בוני וקלייד מוצגות לנו כמעט תמיד מרחוק ובסצנות קצרות בלבד, רק על מנת לקדם את העלילה.

יש מספר אלמנטים מרכזיים שהסרט מתמקד בהם, אלמנט אחד הוא הבדל הגישות בין ה-FBI לשני הריינג'רים הזקנים (מאני צריך לשירותים כל חצי שעה, ופרנק נחנק אחרי מרדף של 5 דקות אחרי נער). ה-FBI מציגים שיטות מתקדמות, ציוד חדשני ודואגים תמיד להיות עם האף למעלה, לעומת הריינג'רים המיושנים, שלא מכבדים את השיטות החדשות. ישנה סצנה בה פרנק ומאני מגיעים לזירת פשע שה-FBI מנסה לחקור ופשוט דורכים על ראיות, ומצד שני יש להם חוש הרבה יותר טוב לקרוא את זירת הפשע והם מגלים ראיות נוספות בצד הדרך שה-FBI עם כל הציוד המתוחכם שלהם פספסו.

הרודפים (2019)

ישנם מספר מפגשים כאלה בין הריינג'רים וסוכני ה-FBI, ובכולם חילופי הדברים ביניהם, מייצגים את הבדלי הגישות בין עולם השיטור והבילוש החדשים שהם רק בהתהוות והעולם הישן שחלף זמנו.
אלמנט נוסף בולט בסרט הוא היחס שבוני וקלייד זכו לו מדעת הקהל באותה תקופה. בוני וקלייד, היו לא פחות מסופר סטארים בעודם בחיים, תוך כדי שהם מבצעים פשעים, הורגים אנשים ונמלטים מהחוק. רמת ההערצה של האנשים אליהם, בלי ספק מראה על בעיות קשות באמון בין האנשים הפשוטים לממשל ולאוכפי החוק באותה תקופה. גם התקשורת הייתה אובססיבית לנושא ולצד דיווחי חדשות על פשעים, התקשורת דאגה גם לפרסם מכתב של קלייד להנרי פורד, בו הוא משבח את המכונית שפורד יצר.

הרודפים (2019)

שתי סצנות שמדגימות את האבסורד הזה הן זו בה לאחר שהקהל זיהה את בוני וקלייד, הם מקיפים את רכבם רק בתקווה לגעת בגיבורים שלהם. וסצנה הרבה יותר סוריאליסטית, היא סצנת ההתנפלות על הרכב שלהם לאחר שהם מחוסלים (זה לא ספויילר, כיוון שמדובר בסיפור אמתי), האנשים ממש קורעים חתיכות מהבגדים שלהם, והם לגמרי בהיסטריה בסגנון מעריצי כוכבי רוק.
בכתוביות הסיום של הסרט, מראים קצת תמונות אמתיות מאותה תקופה ומספרים על כך שהגיעו 20 אלף איש ללוויה של בוני ו-15 אלף ללווייתו של קלייד.

הרודפים (2019)

הסרט מצולם בצורה נהדרת. השחזור התקופתי מרשים מאוד, הערים, הבגדים, הרכבים (במיוחד רכב הפורד של האמר) ואפילו הכבישים ממש מרגישים וינטג'. רמת המשחק היא כמצופה בסרט עם קויין קוסטנר, וודי הארלסון וקאתי בייטס (שמופיעה דקות בודדות), כלומר מאוד גבוהה.
מדובר בסרט שעשוי כהלכה, הוא מספר סיפור מנקודת מבט, שאולי לא זכתה להרבה תשומת לב בעבר. הדיאלוגים טובים ומעניינים. הדמויות של האמר ומאני, עגולות ומפותחות, אנחנו זוכים לראות קצת את המשפחה שלהם וללמוד על העבר שלהם (במיוחד בסצנה בה פרנק משוחח עם אביו של קלייד) וההשקפות שלהם.

הרודפים (2019)

הבעיה של הסרט נעוצה בקצב שלו, מדובר בסרט איטי להחריד, הוא נבנה בצורה מאוד איטית וכולל לא מעט סצנות של נהיגה. כל ההתנהלות שלו משדרת את אותה התקופה, הכול איטי, חיים אפורים, לוקח המון זמן להגיע ממקום למקום.
אני בהחלט מחבב סרטי פשע איטיים, אבל כאן זה היה יותר מידי גם עבורי. מצד אחד הסרט כולל המון סצנות שעוזרות לנו להבין את הדמויות הראשיות והתקופה, אבל מצד שני התרומה שלהן להתקדמות הסיפור מועטה.
לסיכום, הנרדפים הוא סרט נוסף מבית נטפליקס עם רמת הפקה קולנועית. הצילום ורמת המשחק הם ברמה גבוהה מאוד ואני בהחלט חושב שהסרט שווה צפייה. יחד עם זאת, למי שקשה עם קצב איטי בסרטים, יהיה לא פשוט לשרוד את הסרט.

הציון שלי: 7/10.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (13 תגובות פורסמו):

avatar
exupgh12 2019-07-04 10:33:00
נשמע מעניין, תודה על הסקירה :בעד:
avatar
איציק ירקוני 2019-07-04 11:30:16
אנטון.תודה על הביקורת. צפיתי בסרט.. ואהבתי:בעד:
avatar
liorkoren 2019-07-04 12:08:23
תודה אנטון, צפיתי, אהבתי את בניית האווירה והשחזור התקופתי היפה. ואת צמד השחקנים הראשי תמיד כיף לראות.
avatar
ni-ro 2019-07-04 17:21:09
אנטון תודה רבה. סדרה נוספת שסיימתי זה עתה "Hanna" אקשן מומלץ מאוד... על מעיין פרויקט של ממשלת ארהב להינדוס ילדות סופר... ועל סוכן שמציל ילדה אחת. סדרה נוספת שהתחלתי לראות: לוחם (warrior).
avatar
איציק ירקוני 2019-07-04 18:16:05
תודה אנטון, צפיתי, אהבתי את בניית האווירה והשחזור התקופתי היפה. ואת צמד השחקנים הראשי תמיד כיף לראות. איכות התמונה בסרט מהמרהיבות שראיתי בתקופה האחרונה.
avatar
liorkoren 2019-07-04 18:31:45
גוונים חמים ונוסטלגיים.
avatar
bola 2019-09-04 20:19:18
סרט מעולה התקופה מתוארת בדייקנות והאוויה גם... צילום יפיפה ואותנטי השחקנים המעולים קוסטנר את וודי טובים כצמד.. הסרט מתבקש להיות איטי.. רוב הסרטים היום מעל שעתיים נהנתי מאוד
avatar
arye.gur 2019-10-04 09:57:42
מסכים עם כל מילה בביקורת של אנטון. אכן סרט איטי מאוד, אבל מה כבר אפשר לצפות ממכוניות פורד בנות למעלה מ 100 שנים שנוסעות על מה שנראה יותר כשבילים מאשר ככבישים ? :) שאלה לי למי שיודע: המכוניות בסרטים האלה הן מכוניות משוחזרות או שבונים מכוניות שנראות כאילו הן הדגמים המקוריים? אריה
avatar
arye.gur 2019-10-04 10:00:30
סרט מעולה התקופה מתוארת בדייקנות והאוויה גם... צילום יפיפה ואותנטי השחקנים המעולים קוסטנר את וודי טובים כצמד.. הסרט מתבקש להיות איטי.. רוב הסרטים היום מעל שעתיים נהנתי מאוד אין בהכרח קשר בין אורך הסרט לבין היותו איטי. שימו לב: לסרט איטי יש יתרון בולט - אשתי הצטרפה אלי לצפייה בסרט כמעט במחציתו. כדי להכניס אותה לעניינים, הייתי צריך לעדכן אותה בכמה משפטים בודדים. במילים אחרות, איטיות הסרט חסכה ממני את הצורך לצפות בו שוב מההתחלה :-) . אריה
avatar
יעקב ח 2019-10-04 12:55:53
תודה אנטון על הסקירה. סרט נחמד עם שיחזור תקופתי די מרשים ויפה. חבל רק שהסרט קצת ארוך מדי. הסוף של הסרט נדמה כאילו נעשה בחיפזון אחרי כל המרדף הארוך והמייגע.
avatar
ליאור 2019-10-04 14:23:51
שאלה לי למי שיודע: המכוניות בסרטים האלה הן מכוניות משוחזרות או שבונים מכוניות שנראות כאילו הן הדגמים המקוריים? אריה המכוניות הן רפליקות. כמו כן, תודה לאנטון על ההמלצה.
avatar
pruym 2019-10-04 15:10:36
הרבה זמן לא נהניתי כל כך מסרט בסלון...
avatar
Anton 2019-10-04 15:34:35
תודה אנטון על הסקירה. סרט נחמד עם שיחזור תקופתי די מרשים ויפה. חבל רק שהסרט קצת ארוך מדי. הסוף של הסרט נדמה כאילו נעשה בחיפזון אחרי כל המרדף הארוך והמייגע. לטעמי עיקר הסרט הוא המרדף של שני הריינג'רים, הסרט עושה הכל על מנת להדגיש שהם מרכז הסיפור פה. מרגע התפיסה הסרט מראה את התגובות של הקהל למותם של בוני וקלייד וכמו כל סצנה בסרט שבה רואים אותם, היא קצרה ומהירה על מנת לא לגנוב את הפוקוס מהסיפור של הריינג'רים.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: