חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ביקורת סרט: הבלדה על באסטר סקראגס | סרטים & מוזיקה | ביקורות | ראשי

ביקורת סרט: הבלדה על באסטר סקראגס

גודל אות: Decrease font Enlarge font
הבלדה על באסטר סקראגס הבלדה על באסטר סקראגס

נטפליקס עושה את זה בגדול. שישה סרטוני מערבונים קצרים המאוגדים לסרט ששווה לראות. אנטון קמינסקי צפה ונהנה. אלו המסקנות:

"הבלדה על באסטר סקראגס" זהו סרטם החדש של האחים כהן שהופק עבור נטפליקס. לרוב הסרטים שנטפליקס מפיקה זוכים לביקורות לא מחמיאות וניראה שהם עדיין לא הצליחו להוכיח שהם יכולים להפיק סרטים שיתחרו מול ההפקות ההוליוודיות הגדולות.
האם עם הסרט הזה נטפליקס יכולים סוף סוף לשבור את תקרת הזכוכית ולהראות שגם הם יכולים להפיק סרטים ברמה גבוהה?

 הבלדה על באסטר סקראגס

תקציר העלילה

הסרט "הבלדה על באסטר סקראגס" הוא למעשה אוסף של 6 סיפורים שמתרחשים במערב הפרוע. הסרט מצולם כאילו שזה ספר, וכל פרק מתחיל בדפדוף בסיפור שתמיד כולל איזה איור ואז מראים לנו למעשה את הסיפור.
אין שום קשר בין הסיפורים ולמעשה מדובר בשישה מיני סרטים כשהקשר היחיד ביניהם הוא שכולם מתרחשים במערב הפרוע, ובכולם יש שירים.
הסיפור הראשון הוא על באסטר סקראגס, מעין אקדוחן/זמר נודד חובב קלפים. הסיפור השני הוא על שוד לא מוצלח במיוחד בנק (צריף קטן ונטוש באמצע שום מקום). בנוסף יש סיפורים על זקן שמחפש זהב, מופע דרכים פריקי, אשה שמצטרפת עם אחיה למסע לעיר אחרת שבה אולי ימצא לה בעל והסיפור האחרון שהיה אולי המוזר מכולם – כולו מתרחש בכרכרה בה נוסעים חמש דמויות הזויות שמנהלות שיחה.


הבלדה על באסטר סקראגס

ששת הסיפורים שמרכיבים את הסרט

למעשה הסרט, דרך הסיפורים הללו, מראה המון אספקטים שונים של החיים במערב הפרוע. תרבות המסבאות, כיצד התנהלה אכיפת החוק, החיפוש אחרי הזהב, מופעים נודדים שהיו באותה תקופה או למשל עד כמה היה מורכב לעבור מעיר לעיר. אהה, וכמובן המאבקים עם האינדיאנים שמופיעים בשני סיפורים.
אז מה בעצם הז'אנר של הסרט? ובכן הז'אנר הוא "סרט של האחים כהן". לאחים כהן יש את הסגנון הייחודי שלהם והסרט הזה בהחלט שומר על הקו שלהם. יש המון הומור, ברובו הומור שחור. יש הרבה שירים ממש משעשעים ויש קטעי אלימות, שבצורה מובהקת צועקים "האחים כהן".


הבלדה על באסטר סקראגס

באסטר סקראגס האקדוחן המזמר

מכיוון שהסיפורים מאוד שונים, כמובן שהיו סיפורים שאהבתי יותר וכאלה שפחות. למשל הסיפור על הזקן שמחפש זהב היה מעט משעמם. אני מניח שמטרת הסיפור היא לתאר את החיפוש הארוך והמייגע של מחפשי הזהב ואת זה הוא מעביר בצורה מעולה, אבל עדיין היה מעט מעייף, בטח ביחס לסיפורים האחרים.
איכות המשחק לטעמי הייתה פשוט מעולה לכל האורך. נורא נהניתי אפילו מהדמויות התיאטרליות שהיו בסיפורים, בדרך כלל אני לא חובב של סגנון המשחק הזה, אבל כאן זה ממש התאים.

הבלדה על באסטר סקראגס

ג'יימס פראנקו הוא שודד בנקים כושל

מבחינת העברת הסיפור, העריכה הבימוי והצילום הרגשתי שכולם עשויים לתפארת. הצילומים והשחזור התקופתי מאוד מרשימים, העיירות והמדברים הרגישו ממש אותנטיים. הנוף בסיפור של מחפש הזהב היה שונה, יער עם נהר וחיות. הצילומים בסיפור הזה היו מרהיבים, ברמה של סרט טבע מושקע. צפיתי בסרט ב-Dolby Vision ואיכות התמונה בסרט, לטעמי שואפת לשלמות.
לסיכום, מאוד אהבתי את הסרט, הוא ניראה מדהים הוא מצחיק, סרקסטי, תיאטרלי, מוגזם ועדיין מרגיש אותנטי. הציף אותי בנוסטלגיה לסרטי המערב הפרוע של פעם שתיארו קרבות בין קאובויים לאינדיאנים. מאוד אהבתי גם את הקטע עם הספר שכאילו הסרט הוא המחזה של הסיפורים מתוך הספר.

 
אם נטפליקס ימשיכו להפיק סרטים ברמת ההשקעה הזו, אני באמת חושב שהם יוכלו להוות תחרות לקולנוע.
הציון שלי: 8.5/10

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (17 תגובות פורסמו):

avatar
איציק ירקוני 2018-02-12 14:47:17
אנטון תודה על הביקורת, הסרט שהופק ע"י האחים כהן עבור נטפליקס באיכות מיטבית, ראוי לציין שבתקופה האחרונה ההפקות בהוליווד לא מרשימות במיוחד, ולכן הסרט "הבלדה של באסטר סקארגס" לא מבייש את ההפקות מהוליווד.
avatar
liorkoren 2018-02-12 14:54:36
צפיתי ואהבתי, הסיפור הראשון נראה ונשמע מאוד חוויתי במערכת טובה. חלק מהסיפורים בסרט מעוררים אותך לחשוב, אחרים מהנים בוויזואליות שלהם. את הסרטון על מחפש הזהב צפיתי עם אוזניות וקולות הטבע מכניסים אותך לאווירה וגם לקצב שהוא (מה לעשות) היה איטי ומייגע ומראה לך באיזה מאמץ והקרבה היה כרוך החיפוש אחר הזהב. דווקא הסרטון / סיפור האחרון הזכיר לי יותר סרט של טרנטינו עם הדיאלוגים הארוכים והבלתי נגמרים. גם הפואנטה שלו היתה פחות ברורה, אולי ציפיתי שהסרט יגמר בשיא מסויים וזה לא קרה.
avatar
exupgh12 2018-02-12 18:58:16
צפיתי לפני כשבועיים, עבורי אחרי הסיפור השני ניתן היה לסגור את הסרט. אומנם מבויים, מצולם ומשוחק כהלכה אבל מרגיש מלאכותי ומתאמץ מידי, לפחות אותי הסרט לא הצליח לרתק.
avatar
Anton 2018-03-12 07:24:54
אני חושב שהיופי של הסרט זה הרב גוניות של הסיפורים שבאמת מתארים הרבה אספקטים של חיי המערב הפרוע. ההומור של האחים כהן לא תמיד עובד מבחינתי, אבל הפעם ממש התחברתי ואני חושב שזהו סרט מעולה.
avatar
zs 2018-04-12 12:40:14
ראיתי את הסרט ואני מסכים שאולי מבחינה אומנותית פילוסופית זהוא סרט אחר.מבט שונה על המערב.זה בעצם מה שמעניין. אבל באופן אישי ,לא אני הוא סוג הקהל בשביל סרט כזה.כמו גאי הספיקו לי שני סיפורים.
avatar
יעקב ח 2018-04-12 22:16:02
גם אני ראיתי את הסרט ונהנתי מאוד. סרט של האחים כהן הוא תמיד מיוחד ושונה. למרות שמערבונים זה לא במיוחד הז'אנר החביב עליי, כאן אהבתי.
avatar
arye.gur 2018-05-12 01:03:09
סרט מדהים. אריה
avatar
liorkoren 2018-05-12 08:32:41
איזה סיפור הכי אהבת אריה?
avatar
רועי51 2018-05-12 09:00:16
מצוין. רוח השטות הזו הקלילה והמענגת היא ענין די קבוע אצלם, אבל אף פעם לא משעמם.
avatar
arye.gur 2018-05-12 10:37:07
איזה סיפור הכי אהבת אריה? עם אותה בחורה שעומדת להתחתן עם הבוקר ולא רוצה לשים ספוילר כדי לא לקלקל למי שלא ראה... זה הקטע הלפני אחרון שהוא לטעמי, בהיבט על החיים, הכי "עמוק". גם הראשון היה מצויין. אריה
avatar
arye.gur 2018-05-12 10:40:16
מצוין. רוח השטות הזו הקלילה והמענגת היא ענין די קבוע אצלם, אבל אף פעם לא משעמם. רוח שטות? הגדרה שלא מתאימה בעיניי לסרט הזה. עלילות מאוד כבדות עם אמירות לא קלות. אריה
avatar
Anton 2018-05-12 11:13:13
אני דווקא חושב שיש המון הומור בסרט ובמיוחד בשני הסיפורים הראשונים יש המון רוח שטות. גם הסיפור האחרון כולל דיאלוג הזוי ומאוד משעשע. זה נכון שמאחורי ההומור יש בהחלט את האספקט העמוק של חיי המערב הפרוע וזה בדיוק מה שלטעמי עושה את הסרט הזה למעולה, השילוב הזה בין ההומור לרצינות מאחוריו.
avatar
arye.gur 2018-05-12 12:39:35
מסכים איתך לגבי הומור. הסרט הזה תפור למשפט האידישי: האדם מתכנן תוכנית ו"אלוהים צוחק". אריה
avatar
liorkoren 2018-05-12 13:03:33
עם אותה בחורה שעומדת להתחתן עם הבוקר ולא רוצה לשים ספוילר כדי לא לקלקל למי שלא ראה... זה הקטע הלפני אחרון שהוא לטעמי, בהיבט על החיים, הכי "עמוק". גם הראשון היה מצויין. אריה מסכים איתך, זה סיפור עם פאנצ', תרתי משמע.
avatar
רועי51 2018-05-12 19:24:18
רוח שטות? הגדרה שלא מתאימה בעיניי לסרט הזה. עלילות מאוד כבדות עם אמירות לא קלות. אריה "עלילות מאוד כבדות עם אמירות לא קלות" אתה רציני ? מה שמאפיין את האחים כהן היא הרוח הקלילה זו של הומור וסרקזם משולבים באופן מבריק גם ובמיוחד כשעלילות התסריט מתארות לרוב אצלם מעשים קשים מסוגים שונים, זו עיקר מעלתם והיא בהחלט באה לביטוי גם בסרט הזה..
avatar
arye.gur 2018-05-12 20:00:16
אני לא זיהיתי רוח קלילה בסרט הזה. אריה
avatar
liorkoren 2018-06-12 07:42:27
הסיפור הראשון מוגש בצורה היתולית משהו, לעומת זאת הסיפור על האומן הנודד הרבה פחות...
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: