חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

תומר ביקר אצל היבואן יגאל לסרי ויצא משם נפעם ומוקסם - מיני כתבה | אודיו וקולנוע ביתי | כתבות | ראשי

תומר ביקר אצל היבואן יגאל לסרי ויצא משם נפעם ומוקסם - מיני כתבה

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Acapella Audio Arts Violon MK VI Acapella Audio Arts Violon MK VI

תומר צין מבקר אצל היבואן הותיק יגאל לסרי. מה הוא שמע שם ואיך זה נשמע? הכנסו ותגלו.

בתחילת השבוע ביקרנו בביתו של היבואן יגאל לסרי ובקשנו להאזין לרמקולי השופר של אקפלה אודיו ארט. את חברת הרמקולים הוא מייצג בישראל ועליה אנו שומעים לא מעט דברים טובים. יגאל, פרפקציוניסט מהשורה הראשונה, שהתגלה כאדם מאוד סימפטי ומבין גדול במערכות סטריאו, נענה בחיוב לבקשתנו. אחרי שלב החיוכים והניואנסים הקטנים, התכבדנו בקפוצ'ינו (חובה) ודיברנו על סטריאו, על החברה הגרמנית ועל דגמים שהוזמנו לישראל ועל דברים שברומו של עולם.    


Acapella Audio Arts Violon MK VI

מערכת האודיו

האקפלה אודיו ארט נראים אלגנטים בשחור מבריק ומידרינג', מעוררים התפעלות בכל אספקט בו תבחנו אותם. כאמור, באנו לשמוע את רמקולי השופר הגדולים מדגם Acapella Audio Arts Violon MK VI, בעלי 3 יציאות ותיבה אטומה. בכל רמקול יש טוויטר ion, מידרינג' שופרי, וופר "10, נצילותם 91 די. בי והם דורשים מגבר חזק להפעלה. מידות ומשקלות של רמקול הם: גובה 155 ס"מ על רוחב 46 ס"מ על עומק 58 ס"מ, משקל כל רמקול 95 ק"ג. הרמקולים מחוברים אל 2 מגברי הספק מונו Pass Labs 100.8 ואליהם מחובר נגן תקליטורים / SACD מנורתי מחברת CD-35 Ayon Audio. בנוסף לקומפקט דיסק, קדם מגבר לפטיפון של חברתXP 17  Pass Labs, פטיפון שלKRONOS AUDIO  דגם SPARTA, עליו מורכבת זרועHelena  באורך 10.5 אינץ' ועליה ראש של Triangle Art הנקרא ZEUS. הכבלים המקשרים וכבלי הרמקולים היו משל TARA LABS, ארון המערכת של חברת HRX דגם  .SXR Signature

לרשות יגאל כ-10 הגברות ומקורות שונים אותם אפשר לשמוע עם הרמקולים הנוכחים.

CD-35 Ayon Audio

נגן תקליטורים/SACD מנורתי מחברת CD-35 Ayon Audio

מרחקים ומידות של הסלון

שטחו של חדר האזנה שהוא גם הסלון בביתו הינו כ-4.5 מטרים רוחב, על 10 מטרים אורך ועל 2.80 מטרים גובה. מערכת האודיו נמצאת על המימד הצר והארוך, המרחק בין הרמקולים עומד על כ-3 מטרים ומרחק הרמקולים למאזין הינו 2.90 מטרים. מרחק הרמקולים לקיר "הזכוכית" הנמצא מאחוריהם הינו כ-2 מטרים והמרחק לקירות אשר לצידי הרמקולים, הינו כ-20 סנטימטר. ריצפת חדר האזנה עשויה ממרצפות ומונח עליה שטיח עבה והקירות עשויים בלוקים.
הביצועים המרחביים הטובים ביותר עבור הרמקולים היו כשהם מוטים ישירות לעבר עמדת ההאזנה המרכזית, שנמצאה לאחר ניסויים מרובים בכיוונים שונים, לצד שמאל וימין. אולי זה לא מפתיע שלקח קצת זמן להתעסק עם הרמקולים, עד שהתגלתה במה רחבה והם נעלמו מבחינה אקוסטית כמעט לחלוטין, עד נדמה שנמצא ה"סוויט-ספוט"- או נקודת האמצע. ראוי לציין, לטעמנו, שהרמקולים לא ממוקמים מספיק טוב בחדר - עניין של אילוצים.

רשימת האזנה

ליגאל מבחר דיסקים ותקליטים, אך תמיד נעדיף להאזין לקטעי המוזיקה האהובים עלינו והמוכרים לנו היטב. הקטע הראשון נבחר מתוך הדיסק The Neville Brothers קטע 5,Every Plays The fool, הקטעים השניים נבחרו מתוך הדיסק Boss Tenor של Gene Ammons (הקטע הראשון, השלישי והרביעי). הקטע השלישי נגן Paganini Nicolo בניצוחו של Charles Dutoit עם הכנר Salvatore Accardo דיסק 1 קטע 6 (מתוך 3). הקטע הרביעי היה של Adagio d'Albinoni בביצוע של Gary Karr, הקטע החמישי נבחר מהדיסק Trouble In Mind של Archie Sheep הקטע When Things Go Wrong. הקטע השישי מתוך הדיסק True Ballads, של Archie Shepp Quartet, קטע מספר 6 Nature Boy. הקטע המוזיקאלי השביעי מורכב ממספר קטעי מוזיקה שנבחרו מהדיסק של Joe pass מתוך הדיסק Virtuoso. הקטע השמיני נבחר מתוך הדיסק Michel Jonasz קטע מס' 2 דיסק 1 Le temps passé. הקטע התשיעי נבחר מתוך הדיסק Cantate Domino בניצוחו של Torsten Nilsson קטע מספר 11 Julsung והקטע העשירי נבחר מתוך Schubert's Winterreise בניצוחו של Hans Zender. הקטע האחד עשר והאחרון של Saint-Saens סימפונית אורגן 2Piano Concerto, בניצוחו של Peter Hurford. לאחר מכן, המארח השמיע כ-10 קטעים לפי בחירתו, 5 מהקומפקט דיסק ו-5 מהפטיפון של KRONOS AUDIO.

KRONOS AUDIO

פטיפון שלKronos Audio Sparta  עם זרועHelena  וראש של Triangle Art הנקרא Zeus

 
האזנה אצל יגאל לסרי

התיישבנו בכורסת האזנה כ-3.0 מטרים מהרמקולים, זכרנו שרמקולים טובים משמשים מעין "זכוכית מגדלת" למערכת - ככל שהם טובים יותר, יחשפו בעיות רבות יותר במגבר או במקור ההשמעה. בתחילתה שמענו את דיסק הדגמה, ווידאנו שצד שמאל וימין אכן נכונים ואין צורך להחליף צד בכבלים. כשהאזנו ל"קטע מחיאות הכף" נשמעו מעט הדהודים בחדר, חשוב לציין, שרמקולי השופר עברו "בריק-אין" של 300 שעות.  

אחד מהמאפיינים יוצאי הדופן של האקפלה אודיו ארט הוא טווח דינאמי רחב, שיוצר אשליה של מוזיקה חיה. מערכת משחזרת בצורה פנומנאלית תזמורת סימפונית מלאה, או את האינטימיות של רביעית ג'אז או של נגן חליל בודד. הדבר ששמנו אליו מיד הוא גודל במת הצליל שהרמקולים משחזרים. כאן, חזרה התחושה הנפלאה של "קיר מנגן", עם במת צליל ענקית וגבוהה, תלת ממדית ועמוקה, אשר רחפה מאחורי הרמקולים. שמנו לב, שיחסית לרמקולים גדולים אחרים ששמענו, האקפלה כמעט נעלמו לחלוטין בחדר. קולות בני אדם וכלי נגינה המנוגנים כמו בקטע Cantate Domino בניצוחו של Torsten Nilsson, אינם משוחזרים מתוך יחידות רמקולים או מתיבות אלא מרחפים בחלל - בין מסביב ומאחורי הרמקולים. בכל רמקול של אקפלה ישנם מאחורה ארבעה כיוונים בתחום המידרינג' (קדימה / אחורה) ופוטנציומטר לשינוי חוזק/הנמכה של הגבוהים. הוספת שנתה בגבוהים, הצלילים הנמצאים בכל מידתם סיפקו יותר ברק, שקיפות ואוירה למוזיקה. שמנו לב לטרבל המצוינים המופקים על ידיהרמקולים – בכיוון של צלילות ולא קשיחות. הטוויטרים של החברה מסוג ion, המגיעים עד 40 אלף הרצים, מהירים מאוד, התחושה שהם מוצאים יותר אינפורמציה מהמוזיקה. הרמקולים לא בולטים בגבוהים ולא מטרדים בטרבל המפורט - הסינרגיה בין הרכיבים, כפי שהייתה במערכת הייתה פשוט מדהימה. תחום המידרינג' היה טוב מאוד, ניתן היה לשמוע שכבה אחר שכבה היכן ממוקמים הגברים והיכן הנשים במקהלה. צליל פסנתר שוחזר בנאמנות מדהימה, במהירות ובקצב נכונים, גיטרה חשמלית מאוד מציאותית.


Pass Labs 100.8

שני מגברי הספק מונו של Pass Labs 100.8

ההגברה מצליחה להביא את השקט המופתי, הבאס יורד עד מתחת ל-30 הרץ ומטה והוא מהודק, מפורט וניטראלי. המערכת מנגנת בנינוחות, ללא עיוות וללא מתח גם בעוצמות גבוהות מאוד. הצליל פתוח מאוד ודינאמי, המהירות והקצב של המוזיקה מציאותיים כמו בהופעה חיה. ההתקפיות של כלי נגינה היא לא פחות ממדהימה, למרות גודלם הפיזי של הרמקולים הם נעלמו ולא משכו תשומת לב לעצמם. מערכת האודיו משחזרת מוזיקה בצורה נאמנה למקור, הצליל טבעי ומפורט. הפעולה המשותפת של כל הגורמים נותנת תוצאה טובה יותר, מצירוף פעולות כל הגורמים בנפרד. הדינמיות של המערכת נותנת תחושה שהזמרים נמצאים מאחור, המערכת מאוזנת ומפורטת מאוד ורצפת הרעש נמוכה מאוד.   

dalby         

שלושה קלמפים (אחד של dalby) לפטיפון, פלס דיגיטאלי ומשקל דיגיטלי מאוד מדויק

לעיתים, רמקולים אשר מענגים אותנו בשעה הראשונה, נוטים להטריד כאשר השעות חולפות, לא כך עם המערכת של יגאל. בהקשר זה, מערכת האודיו ורמקולים של אקפלה מתבררים כשילוב מנצח, איכות כזו של מערכת לא באה בזול, אבל מגיעה לה ההכרה כמערכת טובה מאוד, עם מאפיינים ייחודים לה, ללא קשר למחיר. בכל התחומים החשובים למאזין - החל בגודל במה ענקית ותלת ממדיות, בדינמיות ובהתקפיות, המשך בפירוט ובאיזון טונאליים, בטבעיות ובאווריריות ללא שום "צבע", עמימות, ערפול ובכל פרמטר אודיופילי ומוזיקלי שניתן להעלות על הדעת - האקפלה אודיו ארט, טובים יותר מכל הרמקולים האחרים ששמענו בישראל.

Acapella Audio Arts Violon MK VI

Acapella Audio Arts Violon MK VI

סיכום

יגאל חביב וסמפטי לא רצינו ללכת, השיחה נעמה לכולם, אבל היינו צריכים ללכת בסוף. אפשר לסכם את זה במילים: מערכת השמע שלפנינו היא חוויה לעיניים לא פחות מאשר לאוזניים. תודה רבה מקרב לב - היה כיף.

 

 

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (24 תגובות פורסמו):

avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
תומר כהרגלך, מרתק.:בעד: אפרופו למי שמעוניין לקרא חוות דעת נוספת, *משום מה איני מצליח להעתיק לינק אך ניתן לחפש דרך השם: "ביקור אצל עמיר (AK1)" רשמיי מהרמקולים/חוויה כללית, אצל האחד(הראשון) שהכיר לנו את החברה בארץ - כמובן עמיר.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
היי איתי, תודה על ההתייחסות :). יש כמה שגיאות בכתבה, שהם תוצאה של הפעולה העתק/הדבק במערכת המאמרים בפורום :rolleyes:. תומר
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
תודה על שיתוף החוויה תומר
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה :בעד:.
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
ישר כוח תומר כיף שחזרת לביקורים "קצרים" ניר
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה, ni-ro :בעד:.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
למי שמעוניין לקרא חוות דעת נוספת, *משום מה איני מצליח להעתיק לינק אך ניתן לחפש דרך השם: "ביקור אצל עמיר (AK1)" רשמיי מהרמקולים/חוויה כללית, אצל האחד(הראשון) שהכיר לנו את החברה בארץ - כמובן עמיר. זה הלינק :) וזו המערכת, עם דגם גבוה יותר בקו של אקאפלה, High Cecilia (כל רמקול שוקל 140 ק"ג :)) עמיר
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
עמיר, עם הייתי הבעלים של הרמקולים שלך (3 רמקולים של "10), לא הייתי מחבר להם סאבוופרים חיצוניים, הייתי מוציא יותר בס מהרמקולים.
avatar
moshe625 1970-01-01 02:00:00
עדיין לא שמעתי את האקפלה ,אבל אני משוכנע שהסאונד שיוצא מהם הוא לא פחות ממדהים וזה הרבה בזכותו של יגאל שהוא קודם כל אודיופיל בעל ידע עצום בתחום ואין מצב שלא יוציא את המיטב מהציוד שברשותו.
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
תודה תומר על הכתבה(ורד) נראה שהטרייד בדרך?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מאמר נהדר שעושה חשק ללכת לשמוע. בכלל, יגאל לסרי הוא אחד היבואנים המוכשרים והמקצוענים שיש כאן. נאחל לו טונות של צלילים מהרמקולים הנהדרים שהחליט להוסיף לנציגויות שלו.
avatar
שוני 1970-01-01 02:00:00
יגאל מקור השראה- מעצב מערכות סאונד.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תודה תומר על הכתבה(ורד) נראה שהטרייד בדרך? אני מתכן אילת בעוד 10 ימים ;) מעבר לכך, לא מתכן שום דבר בינתיים.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
בנינו החוויה אצל יגאל זה יגאל עצמו. הפרפקציוניזם שלו,הידע,הניתוח שלו לסאונד ..ובסוף כל הציוד המעולה. חוויה לכל אדיופיל. אני מאוד אוהב את התפיסה של יגאל לגבי "איך זה צריך להשמע"....
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
בנינו החוויה אצל יגאל זה יגאל עצמו. הפרפקציוניזם שלו,הידע,הניתוח שלו לסאונד ..ובסוף כל הציוד המעולה. חוויה לכל אדיופיל. אני מאוד אוהב את התפיסה של יגאל לגבי "איך זה צריך להשמע".... כיף לשמוע חוו"ד כזו חיובית על יבואן, באופן כללי "יבואני הבוטיק" בארצנו שופעים המון ניסיון וידע, טוב שכך.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
יגאל הראה לי 5 קלמפים לפטיפון (אחד של dalby יקר בטרוף), ערכת מיקרוסקופ דיגיטלי, פלס דיגיטאלי, משקל דיגיטלי מאוד מדויק, מכונה לניקוי תקליטים מהטובה בעולם ועוד הרבה אביזרים לפטיפון - אמרתי לו תשאיר את זה לכתבה נפרדת :rolleyes:.
avatar
בועזפז 1970-01-01 02:00:00
אחד היתרונות הגדולים של יגאל הכל במלאי סוגים/ דגמים/ גדלים, לאחרונה רכשתי מיגאל פלטה לפטיפון מדגם: HRS MX3-מדף חובה לכל פטיפון (דרמה מובטחת), כל המדפים של HRS במלאי לכל משקל פטיפון להתאמה מלאה, שירות מעולה ויעיל הכולל ידע מקצועי נרחב על כל סוגי הדגמים והחברות אשר ברשותו.
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
מראה עיניים של הציוד, נותן לבדו תחושה של משהו "חללי", מסקרן ומושך, רק החשיבה לשבת ולהאזין , לציוד ברמה כזו, נותן חשק "ורעב לפתוח שולחן , עם כמה דיסקים ותקליטים", אכן מערכת ברמה גבוהה, תודה תומר שהארת את עינינו, וליגאל היבואן "הנועז", שנותן לנו טעימות מדהימות.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
zariel תודה רבה.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
אחד היתרונות הגדולים של יגאל הכל במלאי סוגים/ דגמים/ גדלים, לאחרונה רכשתי מיגאל פלטה לפטיפון מדגם: HRS MX3-מדף חובה לכל פטיפון (דרמה מובטחת), כל המדפים של HRS במלאי לכל משקל פטיפון להתאמה מלאה, שירות מעולה ויעיל הכולל ידע מקצועי נרחב על כל סוגי הדגמים והחברות אשר ברשותו. [ATTACH=full]41121[/ATTACH] לזה התכוונת?
avatar
igal.l 1970-01-01 02:00:00
תודה לכולם ובמיוחד לתומר צין היקר שעושה עבודה נפלאה לאתר נפלא. מוזמנים בהחלט להאזין לרמקולים המדוברים חוויה יחודית ומובטחת.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
עמיר, עם הייתי הבעלים של הרמקולים שלך (3 רמקולים של "10), לא הייתי מחבר להם סאבוופרים חיצוניים, הייתי מוציא יותר בס מהרמקולים. הרי אין לך מושג כמה באס חסר לי לפי הטעם שלי -- לא מדובר רק dB אחד או שניים, כיוון שאני אוהב תוספת באס יחסית לנייטראלי. אז אם כל הכבוד, ההערה אינה במקום, אלא אם אתה רוצה להוכיח שאתה יודע יותר טוב ממני איך להפיק תוצאות במערכת שלי. עמיר
avatar
haim sultan 1970-01-01 02:00:00
אולי יגאל לא יזכור זאת, אולם עם יגאל יש לי חוויה קצרה בת דקות ספורות בלבד, דקות שנתנו לי להבין שניתן לקבל ממנו שירות מהליגה הגבוהה. בלי הרבה שאלות וחקירות, יגאל החליף לי כבל חשמל (חדש במשומש), למרות שלא רכשתיו ממנו. זה נקרה שרות מהליגה הגבוהה! אגב, בדקות הספורות ששהיתי בביתו, הספקתי גם להתרשם מיפי "הסט" שהוצג בסלון, ועמד שם בסדר מופתי ומדוייק יש לומר. ישר כוח יגאל ושוב תודה, למרות שזה היה מזמן. חיים
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אולי יגאל לא יזכור זאת, אולם עם יגאל יש לי חוויה קצרה בת דקות ספורות בלבד, דקות שנתנו לי להבין שניתן לקבל ממנו שירות מהליגה הגבוהה. בלי הרבה שאלות וחקירות, יגאל החליף לי כבל חשמל (חדש במשומש), למרות שלא רכשתיו ממנו. זה נקרה שרות מהליגה הגבוהה! אגב, בדקות הספורות ששהיתי בביתו, הספקתי גם להתרשם מיפי "הסט" שהוצג בסלון, ועמד שם בסדר מופתי ומדוייק יש לומר. ישר כוח יגאל ושוב תודה, למרות שזה היה מזמן. חיים יגאל יבואן מהמעלה הראשונה. השירות שלו פשוט מעולה! רכשתי ממנו לא מעט מוצרים במשך השנים, תמיד בחיוך, תמיד ביושר ותמיד, אבל תמיד במחירים הגונים כאלה, שאפילו לבקש הנחה לא העזתי.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: