חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

האזנה ראשונית למערכת האודיו של עידו רומש - מיני כתבה | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

האזנה ראשונית למערכת האודיו של עידו רומש - מיני כתבה

גודל אות: Decrease font Enlarge font
DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96 DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96

תומר נוסע לצורן לבקר במקדש האודיו של עידו לבקר ולהאזין למערכת חדשה שלו

קדימון

את עידו רומש הכרנו לפני כעשור בביתו הקודם בהוד השרון, כאשר היה בתחילת דרכו. מאוחר יותר הוא התלווה אלינו להאזנה לספנדור D7  , אצל היבואן גבי עמרם. לפני כמה חודשים קנה רמקולים חדשים מהיבואן "ארמה אודיו", של החברה האמריקאית DeVORE FIDELITY . בשיחה בין עידו לג'ון דיוור, מוזיקאי ויצרן הרמקולים, הדרייברים של הבאס צריכים לעבור בריק-אין ממושך של כשנה. עד אז, ג'ון לא המליץ לעידו להביא אנשים שיבקרו בבית. לא ידענו שדברים הם כך! במשך תקפה זאת אנו מפצירים בו לבקר, אך הוא בהחלטיות עונה שעוד לא הגיע הזמן לארח חברים. השבוע מגיע ממנו טלפון והוא אומר, בוא לשמוע - הייתה זאת סיבה מעולה לבוא ולבקר אותו, במעונו החדש.


DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96

מערכת האודיו של עידו 

מערכת האודיו כוללת רמקולים חדשים DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96    , כל תיבה נמדדת באורך של 90 ס"מ, רוחב של 45.8 ס"מ ועומק של 30.5 ס"מ, בחזית התיבה פלטת ליבנה עבה והם עומדים על סטנדים קטנים. הרמקולים דינאמיים עם 2 יציאות, ובכל תיבה 2 פורטים אחוריים לבס רפלקס, טוויטר מוראל ודרייבר מקרטון של Seas     בקוטר "10. נצילותם של הרמקולים גבוהה ועומדת על 96 דיציבל, המאפשרת שימוש במגברי שפופרות נמוכי הספק, עכבתם 8.25 אוהם ועלותם בארה"ב 12 אלף דולר לזוג. אליהם מחוברים בכבלי רמקולים VDH Supernova mk 2   , אל מגבר הספק שפופרתי של חברת Air Tight ATM-1S עם קדם מגבר פנימי ושני פוטנציומטרים. לעידו שני מקורות שמע, האחד, נגן תקליטורים מנורתי EAR Acute 3 עם כפתור עוצמה/ווליום המשמש כקדם מגבר. השני, מחשב נייד של אפל מקבוק פרו, תוכנת ניגון אודיו רוונה וספק קבצים Qobuz. סטנד אודיו מרכזי Atacama, שיכוך הקומפקט דיסק נעשה על ידי Ultra SS Stlilpoint ואילו המגבר על ידי Finite Elemente Cerabase Classic.


DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96

מכאן הדרך הייתה קצרה, עידו התגלה כאדם סימפטי, נחמד ומסביר פנים. ישבנו ודיברנו על החיים, על סטריאו ועל המערכת המיוחדת שלו, בא הרמקולים הם גאוות היחידה שלו. בין לבין התכבדתי בקפה.


Air Tight ATM-1S

חדר האזנה הוא גם הסלון

חדר האזנה הוא גם הסלון הביתי, שטחו כ-17 מטרים, 4.3 מטרים x 4 מטרים. החלל יותר גדול כתוצאה מכך שפינת האוכל והמטבח מחוברים לסלון ויוצרים חלל של כ-50 מטרים. המרחק בין הרמקולים עומד על 2.4 מטרים, מרחק הרמקולים למאזין הינו 2.5 מטרים והרמקולים נמצאים כ-50 ס"מ מהקיר האחורי.


DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96

לפני תחילת האזנה למוזיקה כיוונו את הרמקולים קדימה, עד שהשארנו אותם 8 ס"מ בתוך חלל האזנה. הביצועים המרחביים הטובים ביותר עבור הרמקולים היו כשהם מוטים ישירות לעבר עמדת ההאזנה המרכזית, עמדה שנמצאה לאחר ניסויים מרובים בכיוונים שונים, לצד שמאל וימין. אולי זה לא מפתיע שלקח קצת זמן להתעסק עם הרמקולים, עד שהתגלתה במה רחבה והם נעלמו אקוסטית כמעט לחלוטין, עד נדמה שנמצא ה"סוויט-ספוט" - נקודת האמצע המושלמת. בתחילת האזנה שמענו את דיסק הדגמה, וידאנו שצד שמאל וימין אכן נכונים ואין צורך להחליף צד בכבלים. כשהאזנו ל"קטע מחיאות הכף", נשמעו מעט הדהודים.

חשוב לציין שעידו לא גמר לטפל במערכת האודיו שברשותו ובאקוסטיקה שבסלון. הוא מתכנן להחליף את הקומפקט דיסק ואת הממיר ((D/A CONVERTER, שהוא לב המערכת. הקדם מגבר של חברת Air Tight לא פעיל כרגע - כפתור העוצמה לא מתאים וצריך להחליפו בגלל הרגישות הגבוהה. בצד שמאל של החדר, שכב מגבר הספק טרנזיסטורי של SOVEREIGN ומחכה שנאזין לו בפעם הבאה שנקפוץ אליו. 

חווית האזנה

התיישבנו להאזין למערכת של עידו, אך תמיד נאזין בשלב ראשון לקטעי מוזיקה האהובים עלינו והמוכרים לנו היטב, במשך שעתיים. האזנו לדיסקים שלנו ואחר כך לאתם קטעים בתוכנת ניגון אודיו רוונה וספק קבצים Qobuz. הרמקולים מנגנים נפלא בעוצמה נמוכה עד בינונית ושולטים ביד רמה במערכת. בעוצמה גבוהה החדר התחיל להתערב יותר במוזיקה, לדעתנו, הבעיות הללו יכולות להיפתר בתוספת אקוסטיקה בסלון. נראה שהמערכת מרשימה בלי קשר לכמות הדרייברים בכל רמקול ולסוג המוזיקה המושמעת. הגמישות של הבאס ניכרת, המידרינג' שוצף ומלא והטרבל מתעלה על עצמו, נקי וצלול. הטונאליות נשארת ניטראלית, רמת הפירוט גבוהה, השילוב בין האלמנטים לא מאומץ, התזמון קליל ואפילו תחת פרובוקציה קשה, המערכת נשארת מאוזנת ומלאה בתוכן.


DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96

הערה: המערכת משחזרת מוזיקה בצורה מרשימה, הצליל שלה מתוק, רגוע, עדיין מפורט.

נתוני תחום ההיענות של הבאס מתחילים ב-30 הרצים, למרות הצהרה של היצרן על 25 הרצים. הבאס טוב, מפורט וחזק, אך לפעמים הצליל נשמע עבה מידי. הזזת הרמקולים קדימה לתוך הסלון, מהקיר האחורי 8 ס"מ, כמעט ופתרה את הבעיה. עידו ניסה לשלב ולמקסם בין מקום בסלון (עובדה מוגמרת), איזון, פרוט, רזולוציה ובמה, לבין, שקט. לקחנו בחשבון את השינויים שהוא הולך לעשות ואת העובדה שהרמקולים לא סיימו את ההרצה ואת הבריק-אין.
הטוויטר מתאפיין בחוסר צרימה וברק דיגיטאלי בתחום המידרינג'. במת הצליל עמוקה ורחבה, קולות אדם מרחפים בחלל בתלת מימד, בין, מסביב ומאחורי הרמקולים. נהנינו מהקצב של המוזיקה, שנשאר מדויק לכל אורך ההאזנה, האיזון הכללי היה מאוד טבעי והטונליות נכונה. המערכת הייתה מאוד מדויקת, הפרדת הצלילים שלה מצוינת, היא משחזרת את הפרטים הקטנים ביותר במוזיקה, בנאמנות גבוהה מאוד - יחסית לרמקולים אחרים ששמענו, הם כמעט נעלמו לחלוטין בחדר. המערכת של עידו מסוגלת לנגן בנינוחות וללא מתח בעוצמות גבוהות מאוד, היא מהירה, דינאמית והמאזין שומע את מה שהנגנים רוצים להשמיע לו ללא כל תוספות. מערכת הסטריאו נשמעה מצוינת ואחת מהמערכות המענגות בחיי.


DeVORE FIDELITY Orangutan 0/96

מבלי לשים לב, חולפות שלוש שעות של כיוונים והאזנה למוזיקה איכותית ונעימה. התאהבתי באווירה הביתית  ובעידו העומד מאחורי מערכת הסטריאו. הבטחתי לו לבוא אליו שוב ולהאזין בכיף להרבה דיסקים נוספים. תודה רבה מקרב לב - היה כיף.


 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (75 תגובות פורסמו):

avatar
ran_carney 1970-01-01 02:00:00
איזה יופי. נשמע שהמערכת הזו עושה מוזיקה. כשהזמן חולף כך מבלי שמתעייפים והכל זורם, משהו שם עובד נכון. ברכות!
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
לא מובן לי מה זה "ברק דיגיטלי" למרות שהמערכת הזו עושה רושם של מע' מאוזנת, מוזיקאלית,מאוד מהנה להאזנה. סביבת המערכת נראית אסטטית ,"חמה " ומזמינה..(ורד)
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
נראית אסטטית ,"חמה " ומזמינה..(ורד) זה אומרים על מישהי .. :)
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
עידו- מקסים. תומר- תודה רבה (ורד)
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
זה אומרים על מישהי .. :) לא לא זה אומרים על מערכת.על מישהיא זו הטרדה מינית;)
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
"הטוויטר מתאפיין בחוסר צרימה וברק דיגיטאלי בתחום המידרינג'". סוג של צרימה בתחום המידרינג'-טרבל תחתון (1.5-3.5 קילוהרץ), יש רמקולים שנופלים בתחום הזה. זה תיאור מהתחום (אודיו) ולא מנשים :).
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
נראה יפה מאוד, מסקירות הרשת מדובר ברמקול מצויין. הרצה של שנה, לזה צריך סבלנות :eek:
avatar
Alberto 1970-01-01 02:00:00
אורנגאוטן בגלל רגליות קצרות וגוף רחב? רמקול מסקרן, דומה לאודיונוט.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
תומר מאוד נהניתי לקרא כתוב בנעימות רבה. עידו, עושה רושם של סאטאפ נעים וכיפי כמו המסופר עליה. תמשיך להנות. אשמח לבוא בהזדמנות.
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
תומר שמחתי לארח אותך כמו תמיד(ורד) בדרכ אני לא מזמין אלי אנשים כדי לקבל חוות דעת על התוצאה, אני מזמין חברים בעיקר כדי להינות ולחוות ציוד אחר משלהם. אם הם עולים על איזו בעיה ובעקבות כך התוצאה משתפרת אז זה בכלל בונוס, כמו המשחק עם הזזת הרמקול שעשינו תומר ואני יחדיו. אולי זה נשמע הזוי לחלק מהאנשים בפורום ובכלל אבל יש רמקולים שזמן ההרצה שלהם (brake in) ארוך מאוד, וה 0/96 הוא דוגמא מצויינת לכך.. את מגבר המנורות של Air Tight לא היה אפשר בכלל לחבר לרמקולים בחצי שנה הראשונה מפני שביחד זה נשמע פשוט על הפנים): את רוב הברייק של הרמקול עשיתי בעיקר עם הסובריין שהוא מגבר טרנ׳ מעולה בפני עצמו, ועימו התוצאה היתה יותר טובה מההתחלה. לאחר כמה חודשים חברתי שוב את ה Air Tight השפופרתי ופשוט נדהמתי כמה הרמקול השתנה מאז חברתי את המגבר בפעם האחרונה! ללא קשר אני מידי פעם שומע גם עם הסובריין שגם איתו הרמקול עושה דברים נפלאים. בהקשר למה שתומר כתב בסקירה על מחשבות להחלפת הדק אצלי זה נכון, למרות שגם ככה אני מאוד נהנה אבל יודע שאפשרי בהחלט לקחת את הקופים הללו לקצה עם מכשיר אחר. בחצי שנה האחרונה יצא לי לבחון אצלי בבית לא פחות מ 10 מכשירי dac או סידי דק שונים של כמה מהחברות המובילות בתחום בטווח מחירים שנע בין 6k$ ועד 20k$ אומר זאת בכנות, מאוד הופתעתי מהתוצאות לאור הפער העצום במחירים, לא אציין מכשירים שלא התאימו אצלי עקב חוסר הרצון לפגוע בפרנסתם של יבואנים בתחום, ואולי המכשירים שלהם מצויינים וההתאמה אצלי היתה פחות לטעמי:rolleyes: אציין לטובה את מכשיר ה dac של חברת Auris audio שמבחינת המחיר היה הזול ביותר שיצא לי לבחון ונתן אולי את התוצאה המרשימה ביותר באופן כללי, שוב לטעמי זה המכשיר שהצליח להפתיע אותי באופן שאף מכשיר אחר לא הצליח עד כה מבחינת vfm בטח לאור המחירים ההזויים שיצרנים מבקשים על מוצרים עם איכות שמע הרבה פחות מרשימה מזה.. ממליץ לאנשים לבדוק אצלם בבית מקורות שונים טרם הקניה! תודה למגיבים על התגובות החמות:לב:
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
תומר שמחתי לארח אותך כמו תמיד(ורד) בדרכ אני לא מזמין אלי אנשים כדי לקבל חוות דעת על התוצאה, אני מזמין חברים בעיקר כדי להינות ולחוות ציוד אחר משלהם. אם הם עולים על איזו בעיה ובעקבות כך התוצאה משתפרת אז זה בכלל בונוס, כמו המשחק עם הזזת הרמקול שעשינו תומר ואני יחדיו. אולי זה נשמע הזוי לחלק מהאנשים בפורום ובכלל אבל יש רמקולים שזמן ההרצה שלהם (brake in) ארוך מאוד, וה 0/96 הוא דוגמא מצויינת לכך.. את מגבר המנורות של Air Tight לא היה אפשר בכלל לחבר לרמקולים בחצי שנה הראשונה מפני שביחד זה נשמע פשוט על הפנים): את רוב הברייק של הרמקול עשיתי בעיקר עם הסובריין שהוא מגבר טרנ׳ מעולה בפני עצמו, ועימו התוצאה היתה יותר טובה מההתחלה. לאחר כמה חודשים חברתי שוב את ה Air Tight השפופרתי ופשוט נדהמתי כמה הרמקול השתנה מאז חברתי את המגבר בפעם האחרונה! ללא קשר אני מידי פעם שומע גם עם הסובריין שגם איתו הרמקול עושה דברים נפלאים. בהקשר למה שתומר כתב בסקירה על מחשבות להחלפת הדק אצלי זה נכון, למרות שגם ככה אני מאוד נהנה אבל יודע שאפשרי בהחלט לקחת את הקופים הללו לקצה עם מכשיר אחר. בחצי שנה האחרונה יצא לי לבחון אצלי בבית לא פחות מ 10 מכשירי dac או סידי דק שונים של כמה מהחברות המובילות בתחום בטווח מחירים שנע בין 6k$ ועד 20k$ אומר זאת בכנות, מאוד הופתעתי מהתוצאות לאור הפער העצום במחירים, לא אציין מכשירים שלא התאימו אצלי עקב חוסר הרצון לפגוע בפרנסתם של יבואנים בתחום, ואולי המכשירים שלהם מצויינים וההתאמה אצלי היתה פחות לטעמי:rolleyes: אציין לטובה את מכשיר ה dac של חברת Auris audio שמבחינת המחיר היה הזול ביותר שיצא לי לבחון ונתן אולי את התוצאה המרשימה ביותר באופן כללי, שוב לטעמי זה המכשיר שהצליח להפתיע אותי באופן שאף מכשיר אחר לא הצליח עד כה מבחינת vfm בטח לאור המחירים ההזויים שיצרנים מבקשים על מוצרים עם איכות שמע הרבה פחות מרשימה מזה.. ממליץ לאנשים לבדוק אצלם בבית מקורות שונים טרם הקניה! תודה למגיבים על התגובות החמות:לב: אנשים ! אתם חייבים להפסיק לעשות חשבון ליבואנים, מה עניינים איתכם ??? אתם מפספסים לגמרי את המטרה של פורום, מה זה שווה אם אנשים מסתירים מידע כדי "לא לפגוע בפרנסת היבואנים" זה פשוט מגוחך, הפורומים קיימים כדי שנשתף אחד את השני בכמה שיותר מידע כדי שנוכל לעזור ולייעץ אחד לשני. אם המוצר שלהם לא מספיק טוב שיתמודדו ויביאו מוצר אחר, אפשר לחשוב שהם השקיעו עשרות שנים מחייהם בפיתוח ותכנון של המוצר והכל ירד לטמיון אם מישהו יכתוב כאן איזה פוסט. כולה מייבאים את המוצרים לארץ, לא טוב, יביאו משהו אחר. הפורום כאן מסורס לחלוטין. עידו קראתי בפורומים קצת פחות מסורסים בחו"ל שיש בעיות אמינות בחלק מהרמקולים של דבור ובין השאר בזה שיש לך, האם היו לך תקלות ? אודה לך אם תענה בכנות
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
תודה על התגובה אנדרה:בעד: אני לא מסתיר כלום בטח לא את הידע על מכשירים ששווה לשים עליהם יד וגם כתבתי את זה. אם לא שמת לב גם ציינתי שיתכן והמכשירים שנשמעו לי פחות טוב יתכן מחוסר התאמה או שהם לא מספיק טובים ואני לא רואה צורך לציין את שמם. יתכן והם יהיו מצויינים על סט של אדם אחר עם טעם אחר שונה משלי. בקשר לאמינות של הרמקולים של חברת Devore אתה יכול להיות הכי שקט בעולם בקטע הזה, יש יבואן שיטפל בכל בעיה שתהיה לך ואם וכאשר תהיה לך כזו גם יביא לך רמקול חדש במקרה הצורך. נאה דורש נאה מקיים אנדרי, תכתוב כאן בפורום מי אמר לך שהיתה לי איזו בעיה ואני כבר אומר לך מי האדם הזה ומה האינטרס שלו בחיים טוב?
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
הלוואי שרק אתה לא היית משתף במידע. זה מה שכמעט כולם עושים כאן וזה נהיה פשוט בלתי נסבל לקרוא את הפוסטים במקום לעזור אחד לשני, להמליץ המלצות כנות, להזהיר כשצריך כמו בכל פורום נורמלי אנשים כאן דואגים ליבואנים זה מגחיך לחלוטין את כל העניין של הפורום אף אחד לא אמר לי שהיתה לך באופן ספציפי בעיה, לא שמעתי את שמך בכלל עד היום.. גם לא שאלתי על היבואן, אם ייתן גיבוי, אין לי ספק שאם המוצר באחריות יהיה גיבוי, שאלתי על המוצר עצמו, קראתי בפורום בחו"ל שיש לא מעט תקלות ורציתי לדעת אם גם אתה נתקלת בכאלו, זה הכל.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הממיר של Auris audio נשמע פשוט מהמם! לגבי הכתבה והמערכת - אין לי מילים. פשוט תאווה לעיניים ובטוח גם תאווה לאוזניים.
avatar
ארמה אודיו 1970-01-01 02:00:00
הלוואי שרק אתה לא היית משתף במידע. זה מה שכמעט כולם עושים כאן וזה נהיה פשוט בלתי נסבל לקרוא את הפוסטים במקום לעזור אחד לשני, להמליץ המלצות כנות, להזהיר כשצריך כמו בכל פורום נורמלי אנשים כאן דואגים ליבואנים זה מגחיך לחלוטין את כל העניין של הפורום אף אחד לא אמר לי שהיתה לך באופן ספציפי בעיה, לא שמעתי את שמך בכלל עד היום.. גם לא שאלתי על היבואן, אם ייתן גיבוי, אין לי ספק שאם המוצר באחריות יהיה גיבוי, שאלתי על המוצר עצמו, קראתי בפורום בחו"ל שיש לא מעט תקלות ורציתי לדעת אם גם אתה נתקלת בכאלו, זה הכל. אנדרה - אני היבואן . את מה שאתה אומר לא שמעתי בשום מקום גם לא בחו״ל . ממתי רמקול מתקלקל בכלל ...- גם לי זה חדש לשמוע אחרי 20 שנות יבוא . בכל מקרה 7 זוגות DeVORE FIDELITY - Ourangutan 0/96 נמכרו בארץ מתחילת השנה , ועוד 4 מדגמים אחרים. ולכולם שלום ... וגם אייל פור ז״ל , היבואן הקודם מכר בארץ במשך שנים, עשרות רמקולים של המותג הזה , ועוד לא שמעתי על רמקול אחד שהתקלקל. אמיר ארמה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
גם לא שאלתי על היבואן, אם ייתן גיבוי, אין לי ספק שאם המוצר באחריות יהיה גיבוי, שאלתי על המוצר עצמו, קראתי בפורום בחו"ל שיש לא מעט תקלות ורציתי לדעת אם גם אתה נתקלת בכאלו, זה הכל. תקלות במה?
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
על פניו נראה מרשים יפה ואסטתי, השילוב של העץ ברמקולים, עם שאר הריהוט בסלון, נותן הרגשת חמימות ורוגע, לגבי איכות הסאונד, אהבתי את הפירוט והדקויות שתומר ציין בכתבה, הערה :רב יצרני הרמקולים מוסיפים ואף ממליצים לשים, ספייקים בתחתית הרמקולים, משום מה לא מצאתי אותם פה. פנתר,אחלה מער' יש לך, תתחדש.
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
אני רק שאלה: יצרן מצהיר על תקופת ברייק אין של שנה, אפילו אם הוא צודק נשמע לי מופרך ומקומם לצפות מהלקוח להמתין תקופה זו שכנראה שהברייק אין הפסיכולוגי יתרחש הרבה לפני הפיזיקלי, מדוע לא עושים ברייק אין במפעל, יש טכניקות מזורזות לפעמים רק לאלמנטים עצמם? לגבי הרוכשים אצל 'ארמה', מן הסתם הרמקולים אצלו לא נמצאים שנה (אם אני טועה נא לא להתייחס) אז על סמך מה קניתם אותם?
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
עידו קראתי בפורומים קצת פחות מסורסים בחו"ל שיש בעיות אמינות בחלק מהרמקולים של דבור ובין השאר בזה שיש לך, האם היו לך תקלות ? אודה לך אם תענה בכנות מצד אחד אתה כתבת בהתחלה ששמעת שהיו לי בעיות..(יענו שמעת את שמי כבר מזמן) ואחכ כתבת: אף אחד לא אמר לי שהיתה לך באופן ספציפי בעיה, לא שמעתי את שמך בכלל עד היום.. בקיצור בלבלת אותי ואני כבר לא יודע ממתי אתה מכיר אותי(: בקשר לכתבות מחול. אתה לא מוסר שום מידע לגבי מה קראת שם, איזו תקלה? איזה רמקול וכו.. מין הראוי תביא ציטוטים שנראה כמה זה רציני אם בכלל..
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
אני רק שאלה: יצרן מצהיר על תקופת ברייק אין של שנה, אפילו אם הוא צודק נשמע לי מופרך ומקומם לצפות מהלקוח להמתין תקופה זו שכנראה שהברייק אין הפסיכולוגי יתרחש הרבה לפני הפיזיקלי, מדוע לא עושים ברייק אין במפעל, יש טכניקות מזורזות לפעמים רק לאלמנטים עצמם? לגבי הרוכשים אצל 'ארמה', מן הסתם הרמקולים אצלו לא נמצאים שנה (אם אני טועה נא לא להתייחס) אז על סמך מה קניתם אותם? יצרן ממליץ להריץ את הקופים 350/400 שעות, זה לא מדוייק שזה שנה. מה שכן אם אתה משאיר את המערכת דולקת באופן רציף זה יקח לך הרבה פחות. לטעמי זה הכן הרבה מאוד זמן והיו לי רמקולים בעבר וזה לא התקרב לזה אפילו. יש גם משהו נחמד לשבת לשמוע מוזיקה ולגלות שהרמקול שלך כל הזמן מתפתח כמו תינוק שלומד לדבר(:
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
על פניו נראה מרשים יפה ואסטתי, השילוב של העץ ברמקולים, עם שאר הריהוט בסלון, נותן הרגשת חמימות ורוגע, לגבי איכות הסאונד, אהבתי את הפירוט והדקויות שתומר ציין בכתבה, הערה :רב יצרני הרמקולים מוסיפים ואף ממליצים לשים, ספייקים בתחתית הרמקולים, משום מה לא מצאתי אותם פה. פנתר,אחלה מער' יש לך, תתחדש. הי ציון תודה על הפרגון(ורד) גם אני שאלתי את אותה שאלה לגבי ספייקים ואתה צודק מאה אחוז. עם זאת זה לא בעיה לקנות ספייקים לשים מתחת. אני חושב שזה רק יכול לשפר אם הם יהיו באיכות טובה. זה גם ניסוי וטעיה:)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עידו קראתי בפורומים קצת פחות מסורסים בחו"ל שיש בעיות אמינות בחלק מהרמקולים של דבור ובין השאר בזה שיש לך, האם היו לך תקלות ? מה הכוונה ״פחות מסורסים״? האם אתה חש שמישהו מסרס אותך?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הי ציון תודה על הפרגון(ורד) גם אני שאלתי את אותה שאלה לגבי ספייקים ואתה צודק מאה אחוז. עם זאת זה לא בעיה לקנות ספייקים לשים מתחת. אני חושב שזה רק יכול לשפר אם הם יהיו באיכות טובה. זה גם ניסוי וטעייה:) לא כל ספייק מכל חומר משפר. להיפך, יש כאלה שהופכים את הצליל לאנליטי ולא נעים.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
אני מקווה שעידו (פנתר) יזמין אותי פעם נוספת להאזנה, כאשר הוא ישלים את הרכבת מערכת האודיו :). תודה רבה לכל המברכים :p.
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
לא כל ספייק מכל חומר משפר. להיפך, יש כאלה שהופכים את הצליל לאנליטי ולא נעים. כתבתי שהם צריכים להיות איכותיים וזה ניסוי וטעיה.
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
איך שרשור כזה מהנה, מדרדר ככה:נגד: בחיית, למה צריך לחכות שנה בשביל לרכוש רמקול... וגם הרמקול הזה, מהשנייה הראשונה נשמע טוב (באופן כזה שבטוח ניתן לאמוד את הפוטנציאל שלו). אני בכלל לא מהחסידים של הברייק אין, לדעתי ורק מנסיוני - ציוד טוב, נשמע כך מהרגע הראשון... ולאחר תקופה מסויימת הוא רק אמור להשמע טוב יותר. ולגבי השנה ברייק- לדעתי מדובר בקצר בתקשורת/ הבנה... הרי מדובר בחישוב שעות מסויים שנעשה על ידי משהו שמאזין X שעות בשבוע והגיע לשנה... אם אני מאזין 50 שעות בשבוע, או 5... הברייק לא יהיה זהה בתום שנה קיצר עידו תאזין כמה שאתה יכול והכי חשוב תהנה(ורד)
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
ניר יקר א איך שרשור כזה מהנה, מדרדר ככה:נגד: בחיית, למה צריך לחכות שנה בשביל לרכוש רמקול... וגם הרמקול הזה, מהשנייה הראשונה נשמע טוב (באופן כזה שבטוח ניתן לאמוד את הפוטנציאל שלו). אני בכלל לא מהחסידים של הברייק אין, לדעתי ורק מנסיוני - ציוד טוב, נשמע כך מהרגע הראשון... ולאחר תקופה מסויימת הוא רק אמור להשמע טוב יותר. ולגבי השנה ברייק- לדעתי מדובר בקצר בתקשורת/ הבנה... הרי מדובר בחישוב שעות מסויים שנעשה על ידי משהו שמאזין X שעות בשבוע והגיע לשנה... אם אני מאזין 50 שעות בשבוע, או 5... הברייק לא יהיה זהה בתום שנה קיצר עידו תאזין כמה שאתה יכול והכי חשוב תהנה(ורד) ניר יקר אני ממש מסכים איתך חבר, הקופים נשמעו מצויין כבר מההתחלה, לפחות עם מגבר הטרנ׳ שברשותי ובכמה קטעי מוזיקה זה היה לא פחות ממרשים. העניין היה פחות ורוד עם הגברת השפורפרות שכאשר חובר המגבר לראשונה התוצאה היתה ממש מאכזבת..גם אותי עניין הברייק שעבר הרמקול במשך כמה חודשים הצליח להרשים ואף להפתיע, עד כדי כך שהרמתי טלפון לאמיר ושאלתי אם התופעה היתה גם אצלו:) אני לא סבור שיש כאן עניין של חסיד ברייק או לא חסיד זה פשוט עובדה מוגמרת שהרמקול נשמע לאחר הברייק שונה מהותית ונכון כמו שהיצרן רוצה שתשמע אותו.
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
הי ברור שאני מבין את עניין הברייק אין. אני רק עונה לציטוט, שאיך משהו העז לרכוש את הרמקול מארמה לפני שעברה שנה
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
הי ברור שאני מבין את עניין הברייק אין. אני רק עונה לציטוט, שאיך משהו העז לרכוש את הרמקול מארמה לפני שעברה שנה :אצבע מורמת
avatar
ארמה אודיו 1970-01-01 02:00:00
בואו נעשה כאן סדר - כל רמקול חדש ולא משנה איך קוראים לו צריך לעבור ברייק אין של 200-300 שעות ״ לנער״ את הוופרים. - שום שנה ושום נעליים , אגב אני איך שחיברתי אותם הבנתי מייד למה עפים עליהם ברשת , וכל מי ששמע אותם אצלי וזה היה בתקציב שלו פשוט רכש אותם. - מה שעידו התכוון שאצלו הוא מרגיש שיפור כל הזמן ושלקח לו כמה חודשים עד שהוא הגיע לתוצאה המיוחלת . - אצל שאר הלקוחות אחרי חודש כבר קיבלתי דיווחים שהם לשמחתי הרבה בעננים. - אז כל אחד , המערכת שלו, הסביבה, האקוסטיקה, האוזן, השינויים שביצע , וכו . - לא אשכח שב 1998 רכשתי סונוס פאבר גווארנרי הומג , ששמעתי אצל 2 חברים בזמנו , ובחודש הראשון חשבתי שהרמקול מקולקל , ועוד התקשרתי בזמנו לשמי משיח היבואן לשאול אם החברה שינתה דריברים . ואחרי חודש בערך הרמקולים נפתחו ורק אחרי 3 חודשים הסאונד היה מושלם. - כשאני מוכר רמקול חדש אני מודיע ללקוח שיקח חודש עד 3 חודשים עד שהוא יפתח , ככה זה , ולא המצאתי את הגלגל , וכמובן שכל הסיפור הזה זה של הברייק אין לא תופס ברמקולים יד שנייה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
וכמובן שכל הסיפור הזה זה של הברייק אין לא תופס ברמקולים יד שנייה. ביד שנייה, מחליפים לרמקול בית וסביבת מחייה....מה לא תיתן לו איזה שבוע שבועיים להתרגל למיקום החדש? .........אתה חסר לב אתה.....
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ביד שנייה, מחליפים לרמקול בית וסביבת מחייה....מה לא תיתן לו איזה שבוע שבועיים להתרגל למיקום החדש? .........אתה חסר לב אתה..... האמת היא שבמקום חדש אתה בהחלט צריך להעביר את האוזניים הרצה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
האמת היא שבמקום חדש אתה בהחלט צריך להעביר את האוזניים הרצה. לא יודע אם היית חצי ציני אבל לדעתי אתה ממש ממש צודק.......וכנראה ההסבר שלי קצת ירגיז אותך ואת הפורום..... "הרצת האוזניים" ובעצם המוח הוא הוא אותו "ברייק אין" שהאודיופילים כה מרבים לדבר עליו.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
לא יודע אם היית חצי ציני אבל לדעתי אתה ממש ממש צודק.......וכנראה ההסבר שלי קצת ירגיז אותך ואת הפורום..... "הרצת האוזניים" ובעצם המוח הוא הוא אותו "ברייק אין" שהאודיופילים כה מרבים לדבר עליו. ואתה יודע את זה כי? למדת את זה איפה? בגלי צהל? או בקורס סאונד של יואב גרא בשנות השבעים? מאיפה הדעות הנחרצות האלה שלא מתבססות על כלום חוץ מהיקשים לוגים קלושים, עת חיברת מבוא לפסיכואקוסטיקה עם כמה מבחנים עיוורים שעשית? מי שמך ואיזה הסמכה יש לך לקבוע מה זה הרצת אוזניים? עבור אילו אנשים? באיזו מידה? נראה לך הגיוני שאדם כמו נמר שכבודו ושמו הטוב מונח על הבנה בתחום - ציוד, האזנה, מוסיקה - לא ידע להבחין כשהוא "מתרגל" לצליל? נראה לך שהוא - וגם אודיופילים אחרים - כפופים באותה מידה לאפקט ה"התרגלות של האוזן" כפי שאתה מגדיר אותו, כמו ילד בן 17 שמשדרג לראשונה רמקולים ומתלהב שהם נשמעים טוב יותר אחרי שבוע? יש לך הבנה כ"כ גסה של העולם הזה, זה נע על הגבול בין עלוב למעורר רחמים. שמע, אני רוצה לחשוב שאני מתבגר, מתמתן, מנסה להיות סובלני יותר עם השנים, אבל ההודעות המתנשאות שלך שיש להם פחות כיסוי מצ'ק של ענבל אור, פשוט מביאות לי את הסעיף. ואגב, לא זכור לי מקרה אחד, כמעט, להוציא ראשי פטיפונים, שהרגשתי ברייק-אין משמעותי בציוד שלי. אולי כי את רובו קניתי תמיד יד שניה. אה, לא, בעצם הלקסמן C900 נשמע משמעותית טוב יותר אחרי כמה ימים. אז לא, הפוסט הזה הוא לא בגלל שנגעת לי בעצב של אגו. הוא פשוט כי הידע שלך בתחום שהפורום מתעסק בו הוא... טוב, כבר אמרתי את זה. שבת שלום.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
מצד אחד אתה כתבת בהתחלה ששמעת שהיו לי בעיות..(יענו שמעת את שמי כבר מזמן) ואחכ כתבת: אף אחד לא אמר לי שהיתה לך באופן ספציפי בעיה, לא שמעתי את שמך בכלל עד היום.. בקיצור בלבלת אותי ואני כבר לא יודע ממתי אתה מכיר אותי:) בקשר לכתבות מחול. אתה לא מוסר שום מידע לגבי מה קראת שם, איזו תקלה? איזה רמקול וכו.. מין הראוי תביא ציטוטים שנראה כמה זה רציני אם בכלל.. עידו, נראה לי שהוא התכוון לבעיות עם הדגם של הרמקולים ולא לזוג הספציפי שיש אצלך. כשעשיתי חיפוש ברשת עליהם (התעניינתי בדיזיין) לא מצאתי אף אזכור לבעיות.
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
ואתה יודע את זה כי? למדת את זה איפה? בגלי צהל? או בקורס סאונד של יואב גרא בשנות השבעים? מאיפה הדעות הנחרצות האלה שלא מתבססות על כלום חוץ מהיקשים לוגים קלושים, עת חיברת מבוא לפסיכואקוסטיקה עם כמה מבחנים עיוורים שעשית? מי שמך ואיזה הסמכה יש לך לקבוע מה זה הרצת אוזניים? עבור אילו אנשים? באיזו מידה? נראה לך הגיוני שאדם כמו נמר שכבודו ושמו הטוב מונח על הבנה בתחום - ציוד, האזנה, מוסיקה - לא ידע להבחין כשהוא "מתרגל" לצליל? נראה לך שהוא - וגם אודיופילים אחרים - כפופים באותה מידה לאפקט ה"התרגלות של האוזן" כפי שאתה מגדיר אותו, כמו ילד בן 17 שמשדרג לראשונה רמקולים ומתלהב שהם נשמעים טוב יותר אחרי שבוע? יש לך הבנה כ"כ גסה של העולם הזה, זה נע על הגבול בין עלוב למעורר רחמים. שמע, אני רוצה לחשוב שאני מתבגר, מתמתן, מנסה להיות סובלני יותר עם השנים, אבל ההודעות המתנשאות שלך שיש להם פחות כיסוי מצ'ק של ענבל אור, פשוט מביאות לי את הסעיף. ואגב, לא זכור לי מקרה אחד, כמעט, להוציא ראשי פטיפונים, שהרגשתי ברייק-אין משמעותי בציוד שלי. אולי כי את רובו קניתי תמיד יד שניה. אה, לא, בעצם הלקסמן C900 נשמע משמעותית טוב יותר אחרי כמה ימים. אז לא, הפוסט הזה הוא לא בגלל שנגעת לי בעצב של אגו. הוא פשוט כי הידע שלך בתחום שהפורום מתעסק בו הוא... טוב, כבר אמרתי את זה. שבת שלום. מתן, אתה כמו צייד טוב הטרף תמיד רץ לך לפני הרובה;)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
ואתה יודע את זה כי? למדת את זה איפה? בגלי צהל? או בקורס סאונד של יואב גרא בשנות השבעים? מאיפה הדעות הנחרצות האלה שלא מתבססות על כלום חוץ מהיקשים לוגים קלושים, עת חיברת מבוא לפסיכואקוסטיקה עם כמה מבחנים עיוורים שעשית? מי שמך ואיזה הסמכה יש לך לקבוע מה זה הרצת אוזניים? עבור אילו אנשים? באיזו מידה? נראה לך הגיוני שאדם כמו נמר שכבודו ושמו הטוב מונח על הבנה בתחום - ציוד, האזנה, מוסיקה - לא ידע להבחין כשהוא "מתרגל" לצליל? נראה לך שהוא - וגם אודיופילים אחרים - כפופים באותה מידה לאפקט ה"התרגלות של האוזן" כפי שאתה מגדיר אותו, כמו ילד בן 17 שמשדרג לראשונה רמקולים ומתלהב שהם נשמעים טוב יותר אחרי שבוע? יש לך הבנה כ"כ גסה של העולם הזה, זה נע על הגבול בין עלוב למעורר רחמים. שמע, אני רוצה לחשוב שאני מתבגר, מתמתן, מנסה להיות סובלני יותר עם השנים, אבל ההודעות המתנשאות שלך שיש להם פחות כיסוי מצ'ק של ענבל אור, פשוט מביאות לי את הסעיף. ואגב, לא זכור לי מקרה אחד, כמעט, להוציא ראשי פטיפונים, שהרגשתי ברייק-אין משמעותי בציוד שלי. אולי כי את רובו קניתי תמיד יד שניה. אה, לא, בעצם הלקסמן C900 נשמע משמעותית טוב יותר אחרי כמה ימים. אז לא, הפוסט הזה הוא לא בגלל שנגעת לי בעצב של אגו. הוא פשוט כי הידע שלך בתחום שהפורום מתעסק בו הוא... טוב, כבר אמרתי את זה. שבת שלום. ראשית, אני מקווה בשבילך שמאחורי מסך המחשב אתה אדם אחר לגמרי....ואם לא, אני מרחם על הסובבים אותך. ולעניין עצמו, אתה עמוס אטינגר? עשית לי חיים שכאלה ? ..... ממש לא למדתי אצל יואב גרא כי אנחנו בני אותו מחזור +- לעומת זאת הוא ביקש ממני ללמד דיגיטאל בקורסים שלו בשנים 84-85 ....בסוף לא יצא כי זה היה מחייב אותי לנסוע מספר פעמים בשבוע מהטכניון לת"א ולא התאים לי. ובזמנים שהיה לך עדיין קרי לילה וחצ'קונים במצח בניתי דרייברים ריבון (טוויטרים ומידים).......דרייברים, לא רמקולים מקומפוננטות ריבון קנויות, שנשמעו יותר טוב כנראה מכל רמקול שהיה או יהיה לך . .......ואם אתה לא מאמין אתה מוזמן לשאול את דני בכור שהוזמן לשמוע אצלי דרייבר ריבון מסויים שבניתי לפני כ 25 שנה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עידו, נראה לי שהוא התכוון לבעיות עם הדגם של הרמקולים ולא לזוג הספציפי שיש אצלך. כשעשיתי חיפוש ברשת עליהם (התעניינתי בדיזיין) לא מצאתי אף אזכור לבעיות. הוא סתם התכוון להטריל. לך אחורה לפוסטים של אנדרו. לא מצאתי אפילו פוסט אחד שאינו נגוע בחץ מורעל. הנושא לא חשוב, לכל נושא יש לו את הרעלן המתאים. זה אופי ואנחנו מכילים גם כאלה בפורום.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
ובזמנים שהיה לך עדיין קרי לילה וחצ'קונים במצח בניתי דרייברים ריבון (טוויטרים ומידים).......דרייברים, לא רמקולים מקומפוננטות ריבון קנויות, שנשמעו יותר טוב כנראה מכל רמקול שהיה או יהיה לך . אה רגע, העובדה שבנית רמקול אומרת שהוא היה יותר טוב? רוברט, באהבה, אתה כמו איזה ערס מחולון שמתלהב שהוא מרכיב בוקסה עם דרייבר של רוקפורט וסופר טוויטר וחושב שזה מנצח כל דבר כי בנה את זה במו ידיו. ההבדל הוא שאתה כבר פנסיונר והגיע הזמן להבין שאתה פשוט לא מבין. כנראה השנים בגלי צהל פשוט לא מאפשרות.... ולגבי המערכת שלי, לפי דעתי רק הקרוסאובר ברמקול שלי עולה יותר מכל המערכת שלך, אז בוא נשים דברים בפרופורציה. ואגב, גם אני לא יכול להרשות את זה לעצמי כרגע. פעם יכולתי. שלא תחשוב שאני תופס עליך תחת בקטע סוציו אקונומי, כאילו. כזה. .......ואם אתה לא מאמין אתה מוזמן לשאול את דני בכור שהוזמן לשמוע אצלי דרייבר ריבון מסויים שבניתי לפני כ 25 שנה. אין לי סיבה לא להאמין לך. אל תדאג. אני מאמין לך.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
ראשית, אני מקווה בשבילך שמאחורי מסך המחשב אתה אדם אחר לגמרי....ואם לא, אני מרחם על הסובבים אותך. . גם הפורום וגם שוק האודיו המצומצם וקהילת האודיופילים לטעמי זקוקים לעוד כמה חברה כאילו,כמו מתן.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אה רגע, העובדה שבנית רמקול אומרת שהוא היה יותר טוב? רוברט, באהבה, אתה כמו איזה ערס מחולון שמתלהב שהוא מרכיב בוקסה עם דרייבר של רוקפורט וסופר טוויטר וחושב שזה מנצח כל דבר כי בנה את זה במו ידיו. ההבדל הוא שאתה כבר פנסיונר והגיע הזמן להבין שאתה פשוט לא מבין. כנראה השנים בגלי צהל פשוט לא מאפשרות.... ולגבי המערכת שלי, לפי דעתי רק הקרוסאובר ברמקול שלי עולה יותר מכל המערכת שלך, אז בוא נשים דברים בפרופורציה. ואגב, גם אני לא יכול להרשות את זה לעצמי כרגע. פעם יכולתי. שלא תחשוב שאני תופס עליך תחת בקטע סוציו אקונומי, כאילו. כזה. אין לי סיבה לא להאמין לך. אל תדאג. אני מאמין לך. אתה לא קורא את שאני כותב? הבנת הנקרא? .......פעם נוספת, לא בניתי רמקולים בניתי דרייברים.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
גם הפורום וגם שוק האודיו המצומצם וקהילת האודיופילים לטעמי זקוקים לעוד כמה חברה כאילו,כמו מתן. רגע, לא הבנתי......שלא מאחורי מקלדת הוא אדם אחר לגמרי? ......סימפטי וחובב בריות?
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
פיקששתי את הפוסט הזה :rolleyes: כף לקרוא כתבה כזו. עידו תתחדש(ורד) מהכרות ישנה של ה״קופים״ מאמין שנשמע לעילא:בעד:
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
אתה לא קורא את שאני כותב? הבנת הנקרא? .......פעם נוספת, לא בניתי רמקולים בניתי דרייברים. וואי, סליחה. באמת צריך לשלוח אותי לכיתה ג' שלא שמתי לב שאתה בונה *דרייברים*... לא רמקולים. סליחה, רוברטס, זה משנה את ככככככככככל הפרספקטיבה של הדיון. עכשיו, כל מילה שלך - בסלע. איך הדבקה של ריבונים שמה אותך כאוטוריטה בכבלים, אקוסטיקה, פסיכואקוסטיקה, והרכבת מערכות סטראו שנשמעות טוב?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
זה משנה את ככככככככככל הפרספקטיבה של הדיון. עכשיו, כל מילה שלך - בסלע. שמח שכעת כל פרספקטיבת הדיון השתנתה לך - מהיום פותחים דף חדש ?
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
שמח שכעת כל פרספקטיבת הדיון השתנתה לך - מהיום פותחים דף חדש ? יותר מזה. אני שם את כל הכבלים שלי למכירה בלוחות, קונה אקולייזר, מוכר את הקרמיים והולך לחפש רמקולים בצורת דלת. לכשהם יגיעו, אני אתקשר אליך ואבקש את עזרתך ב"להרכיב ולכוון" את המערכת.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
י מוכר את הקרמיים והולך לחפש רמקולים בצורת דלת.. בצורת טרפזואיד כפרון ..... אם כבר אתה הולך לבצע כזה שינוי מסיבי
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
הוא סתם התכוון להטריל. לך אחורה לפוסטים של אנדרו. לא מצאתי אפילו פוסט אחד שאינו נגוע בחץ מורעל. הנושא לא חשוב, לכל נושא יש לו את הרעלן המתאים. זה אופי ואנחנו מכילים גם כאלה בפורום. שום הטרלה ושום רעל. במקום להתמודד באופן אמיתי עם מה שאני מעלה, הכי נוח לבטל באמצעות הטלת רפש. זה ממש לא מפריע לי ברמה האישית שכן אני יודע את כוונותי, אבל חבל, בתור מנהל פורום, אמירה כזו מצידך, מונעת גם מאחרים להתייחס לדברים שאני מעלה. הייתי מאוד ברור, זה חוזר על עצמו שוב ושוב, אנשים כל הזמן כותבים את המשפט המופרך״לא רוצה לפגוע בפרנסה של היבואנים״ אז לא אפרט, לא אציין איזה מכשיר יותר טוב בעיני, לא אכתוב על החסרונות של המכשיר הזה. זה הרי מגוחך לחלוטין, זה פורום אודיו למען השם אנחנו קוראים וכותבים כאן בין השאר כדי להשוות בין מכשירים, כן להשוות, להבין יתרונות וחסרונות, לדעת לאיזה מכשירים לא להתקרב, לאיזה יש בעיות אמינות, לאיזה מכשיר מחיר מנופח לדעת הכותב וכולי וכולי אתה צריך להודות לי על הביקורת הזו, כי העניין הזה כאמור, מסרס לחלוטין את הדיונים כאן וחוץ מכמה אחרונים שעוד מנסים להציל את המצב הפורום הולך ונהיה יותר ויותר, פורום שבו מלטפים אחד לשני את האגו בשירשורי ״התחדשתי״
avatar
panter 1970-01-01 02:00:00
הייתי מאוד ברור, זה חוזר על עצמו שוב ושוב, אנשים כל הזמן כותבים את המשפט המופרך״לא רוצה לפגוע בפרנסה של היבואנים״ אז לא אפרט, לא אציין איזה מכשיר יותר טוב בעיני, לא אכתוב על החסרונות של המכשיר הזה. כתוב שחור על גבי לבן איזה מכשיר עשה עבודה מעולה ביחס למכשירם אחרים שלא התאימו, אם מבחינת ערך לכסף, אי התאמה לסט, לטעמי האישי וכו.. אני לא מוצא לנכון לפרט על כל מכשיר מה עשה או לא עשה, במיוחר כאשר מדובר בלפחות עשרה כאלה. סהכ מדובר במכשירים מעולים יקרים ויתכן שבסט אחר ישבו טוב יותר. ממליץ לך להתחיל לבדוק ולהתעניין במכשירים שהזכירו אותם לטובה ואחכ לעשות השוואה למכשירים אחרים. ככה לפחות תגדיל את הסיכוי לרכוש מכשיר שיחס עלות תועלת שלו מצויין עבור מישהו שכבר השווה אותו לציוד אחר, על אחת כמה וכמה מול ציוד יקר ממנו בהרבה;)
avatar
ארמה אודיו 1970-01-01 02:00:00
אני בכלל חושב שאין דבר כזה מכשיר הי אנד , ובטח אחד שנע בין 6,000-20,000$ שהוא לא איכותי וטוב. יש לא מתאים ! ..וזה כבר משהו אחר. ובד״כ זו הסיבה שלאחד יש x לשני y ולשלישי z . עכשיו יבוא עידו , ויאמר לדוגמא שמכשיר X בשילוב שלו נשמע לו ,בהיר, רזה,שמן, מדגיש נמוכים, נשמע עם במה אחורית , וכו . מה זה אומר על המכשיר ? ממש שום דבר ...מאחר ומערכת זו שילוב שבו יש מגבר , רמקולים, כבלים, ארונית, אקוסטיקה , וכו , ולכן יש מכשיר שעם הסאונד שלו יתאים יותר בשילוב הכללי , ויש אחד שלא בגלל כל הפרמטרים הללו , שכל אחד מהם משפיע על התוצאה בצורה כזו או אחרת. ועוד משהו , מי אמר שהבעייה לא באה לדוגמא מהמגבר , או מכבל או מהאקוסטיקה , הרי זו לא חכמה להאשים דווקא את הממיר הנבחן שהוא המוצר החדש שנכנס הביתה. כמה אנשים כאן חשבו שהבעייה שלהם בסאונד היתה לדוגמא מהמגבר והחליפו אותו פעם ופעמיים ובסוף התברר שהרמקול היה הבעייה ? אז לדעתי זה יהיה חסר אחריות לבוא ולומר שמכשיר X הוא גרוע בגלל שלא התאים למערכת מסויימת. אני יודע איזה מכשירים היו אצל עידו , וכולם בלי יוצא מן הכלל מפוזרים בשמותיהם השונים אצל כל החברים בפורום הזה שיש להם סטאפים מטורפים , ואצלו , ולדעתו, ובשילוב שלו, ובאקוסטיקה שלו , דווקא מכשיר Y עבד הכי טוב . אולם כמו שכתבתי למעלה במפורט , זה לא אומר מאומה על טיבו של המכשיר השני , שמבערכת אחרת משתלב דווקא יותר טוב מהשילוב אצלו.... אצלי לדוגמא מנסיון אני משלב אצלי סטים שונים ומחליף כמה מכשירים, רמקולים וכבלים עד שאני מוצא את השילוב הנכון .
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
כתוב שחור על גבי לבן איזה מכשיר עשה עבודה מעולה ביחס למכשירם אחרים שלא התאימו, אם מבחינת ערך לכסף, אי התאמה לסט, לטעמי האישי וכו.. אני לא מוצא לנכון לפרט על כל מכשיר מה עשה או לא עשה, במיוחר כאשר מדובר בלפחות עשרה כאלה. סהכ מדובר במכשירים מעולים יקרים ויתכן שבסט אחר ישבו טוב יותר. ממליץ לך להתחיל לבדוק ולהתעניין במכשירים שהזכירו אותם לטובה ואחכ לעשות השוואה למכשירים אחרים. ככה לפחות תגדיל את הסיכוי לרכוש מכשיר שיחס עלות תועלת שלו מצויין עבור מישהו שכבר השווה אותו לציוד אחר, על אחת כמה וכמה מול ציוד יקר ממנו בהרבה;) דווקא מעניין לקרוא את הפירוט על מה שבחנת אבל אני מבין את חוסר הנעימות בלכתוב ביקורת שלילית על מוצר של יבואן שהואיל בטובו לתת לך לשמוע בבית.
avatar
Andrewv 1970-01-01 02:00:00
אני בכלל חושב שאין דבר כזה מכשיר הי אנד , ובטח אחד שנע בין 6,000-20,000$ שהוא לא איכותי וטוב. יש לא מתאים ! ..וזה כבר משהו אחר. ובד״כ זו הסיבה שלאחד יש x לשני y ולשלישי z . עכשיו יבוא עידו , ויאמר לדוגמא שמכשיר X בשילוב שלו נשמע לו ,בהיר, רזה,שמן, מדגיש נמוכים, נשמע עם במה אחורית , וכו . מה זה אומר על המכשיר ? ממש שום דבר ...מאחר ומערכת זו שילוב שבו יש מגבר , רמקולים, כבלים, ארונית, אקוסטיקה , וכו , ולכן יש מכשיר שעם הסאונד שלו יתאים יותר בשילוב הכללי , ויש אחד שלא בגלל כל הפרמטרים הללו , שכל אחד מהם משפיע על התוצאה בצורה כזו או אחרת. ועוד משהו , מי אמר שהבעייה לא באה לדוגמא מהמגבר , או מכבל או מהאקוסטיקה , הרי זו לא חכמה להאשים דווקא את הממיר הנבחן שהוא המוצר החדש שנכנס הביתה. כמה אנשים כאן חשבו שהבעייה שלהם בסאונד היתה לדוגמא מהמגבר והחליפו אותו פעם ופעמיים ובסוף התברר שהרמקול היה הבעייה ? אז לדעתי זה יהיה חסר אחריות לבוא ולומר שמכשיר X הוא גרוע בגלל שלא התאים למערכת מסויימת. אני יודע איזה מכשירים היו אצל עידו , וכולם בלי יוצא מן הכלל מפוזרים בשמותיהם השונים אצל כל החברים בפורום הזה שיש להם סטאפים מטורפים , ואצלו , ולדעתו, ובשילוב שלו, ובאקוסטיקה שלו , דווקא מכשיר Y עבד הכי טוב . אולם כמו שכתבתי למעלה במפורט , זה לא אומר מאומה על טיבו של המכשיר השני , שמבערכת אחרת משתלב דווקא יותר טוב מהשילוב אצלו.... אצלי לדוגמא מנסיון אני משלב אצלי סטים שונים ומחליף כמה מכשירים, רמקולים וכבלים עד שאני מוצא את השילוב הנכון . אנשים נמנעים אפילו מלכתוב שהמכשיר לא התאים אצלם ! גם כאן בפוסט וגם בכלל. מ"חשש לפגוע בפרנסת היבואנים". זה רק מראה עד כמה הסירוס חמור. לא רק נמנעים מלכתוב מגרעות של המכשיר לדעתם, אלא אפילו מלכתוב שהמכשיר לא התאים אצלם בסט-אפ מסיבות כאלו ואחרות. זה הולך ומכווץ את הקבוצה כאן לכמה עשרות שמלטפים אחד את השני כשמישהו קונה מכשיר\ים חדש\ים או מתווכחים ויכוחים תיאורטיים שכבר נטחנו עד דק אינספור פעמים כאן ובאתרים אחרים. רק התייחסות כנה, ביקורתית, נוקבת כשצריך לחוויות ההאזנה הסובייקטיביות כמובן של כל אחד מחברי הפורום לסט-אפים חדשים ולמכשירים חדשים כאלו ואחרים תציל את האתר הזה מניוון ותיתן זריקת מרץ לאודיופיליה כאן. אחרת זה ייגמר בדיוק כמו האתר השני שהתנוון בגלל שנהיה סלון של חברים, כמו שהם הגדירו את זה בעצמם. אם אתם חושבים שהעדר ביקורת תעזור ליבואנים אתם טועים, היא רק תדלדל עוד יותר את האודיופיליה כאן. ביקורת היא תמיד סובייקטיבית, אף אחד לא מצפה שתהיה אובייקטיבית, זה מובן מאליו. אף אחד לא אוהב ביקורת אבל כולם נבנים ממנה. (ואגב התייחסו בפורום להרבה מכשירים בכל הסכומים לא רק בין 6-20k וההתייחסות היא תמיד ביחס לעלות המכשיר' כך שכל מכשיר יכול להיות מוצלח יותר או פחות ביחס לעלות שלו וביחס למכשירים אחרים באותה רמת מחיר, אז הטיעון הזה לא רלוונטי)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
שום הטרלה ושום רעל. במקום להתמודד באופן אמיתי עם מה שאני מעלה, הכי נוח לבטל באמצעות הטלת רפש. זה ממש לא מפריע לי ברמה האישית שכן אני יודע את כוונותי, אבל חבל, בתור מנהל פורום, אמירה כזו מצידך, מונעת גם מאחרים להתייחס לדברים שאני מעלה. הייתי מאוד ברור, זה חוזר על עצמו שוב ושוב, אנשים כל הזמן כותבים את המשפט המופרך״לא רוצה לפגוע בפרנסה של היבואנים״ אז לא אפרט, לא אציין איזה מכשיר יותר טוב בעיני, לא אכתוב על החסרונות של המכשיר הזה. זה הרי מגוחך לחלוטין, זה פורום אודיו למען השם אנחנו קוראים וכותבים כאן בין השאר כדי להשוות בין מכשירים, כן להשוות, להבין יתרונות וחסרונות, לדעת לאיזה מכשירים לא להתקרב, לאיזה יש בעיות אמינות, לאיזה מכשיר מחיר מנופח לדעת הכותב וכולי וכולי אתה צריך להודות לי על הביקורת הזו, כי העניין הזה כאמור, מסרס לחלוטין את הדיונים כאן וחוץ מכמה אחרונים שעוד מנסים להציל את המצב הפורום הולך ונהיה יותר ויותר, פורום שבו מלטפים אחד לשני את האגו בשירשורי ״התחדשתי״ עזוב שטויות. שלח אותי לאותן כתבות, אנשים שמתלוננים על בעיות אמינות ברמקולים של דבור. שנית. אתה יכול לפתוח שירשור ולשאול לאיזה מכשירים לא הייתם מתקרבים. זה פורום אודיו. אף אחד לא יגביל אותך. השאלה היא אם אתה חושב שהחומר ממנו עשויים פה החברים הוא כזה שיפגע ליבואנים בפרנסתם בפרהסיה. מקסימום יגידו לך שאצלהם זה לא עבד טוב ותמיד כדאי לנסות בקונסטלציה אחרת. ובלי קשר. המוצרים של היום, ביחס לשנות ה-90, ברובם המוחלט הם מוצרים מעולים. ולגבי המצב של הפורום שלי. האמן לי שמצבו מעולם לא היה טוב כל כך. יותר כניסות, יותר כתבים מוכשרים והכי חשוב - רגוע ונעים לגלישה.
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
1) מר ארמה צודק שברמות מחיר גבוהות הבעיה היא בד"כ (!) התאמה בין הרכיבים כי מדובר ברכיבים טיילור מייד או קאסטום ההיפך למשל מרסיבר של יאמהה שמה שלא תשדך לו יסתדר איתו, וכאן אני מחזיר את הקוראים לשירשור של חובת השמיעה בבית טרם רכישה. 2)מר נמר, לפני שאתה קורא לאנדרו מרעיל או חץ מורעל זכור איך מכנים היום כל אחד שאינו בעל דיעות פוליטיות ימניות: בוגד, עוכר ישראל וכו', מתוקף תפקידך עליך לברור את מילותיך ואם מישהו עבר על התקנון השעה אותו עם הסבר מנומק שגם כאן טמונה סכנה של סתימת פיות. 3)מר אנדרו הנכבד. השמצת מוצר של יבואן ללא ביסוס עובדתי מעבר לפגיעה בפרנסתו היא עבירה על החוק.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
2)מר נמר, לפני שאתה קורא לאנדרו מרעיל או חץ מורעל זכור איך מכנים היום כל אחד שאינו בעל דיעות פוליטיות ימניות: בוגד, עוכר ישראל וכו', מתוקף תפקידך עליך לברור את מילותיך ואם מישהו עבר על התקנון השעה אותו עם הסבר מנומק שגם כאן טמונה סכנה של סתימת פיות. בוא נתחיל שברגע שפותחים איתי ב״מר״ אני מיד ננעל. דהיינו, לא מדברים אלי כאילו אתה מורה ואני תלמיד. מתוקף תפקידי כמקים האתר וזה שבינתיים משלם עליו הוא לכתוב את מה שאני חושב בדיוק כמוך. אני בורר היטב את מילותי ולכן לוקח לי לא מעט זמן עד הרגע שאני מגיב כפי שאני מגיב. אבל מכיוון שאני מכיר קצת את התחום, מכיר את המוצר (דבור פידליטי) ושומע שמישהו טוען שיש תקלות ברמקולים שלהם (תקלות??????... ברמקולים????) מבלי סימוכין בעוד כל ההיסטוריה של הבחור היא ״אנטי״ כמעט לכל דבר שניכתב, אני מתערב וכותב בדיוק את הדברים האלה. אתה לא אוהב את זה? לא נורא - תתגבר. ולגבי סתימת פיות. כנראה לא הבנת. הפורום הזה לא דמוקרטי. הרחקתי אנשים מהאתר רק משום שדעותיהם לא מתיישבות עם האג׳נדה של האתר הזה. למה? כי יש לי מטרה והמטרה שלי היא ברורה. לקדם את תחום האודיו בישראל. מי שגורם לי לתחושה שהוא פוגע בתחום, רק תחושה - לא חייב אפילו לבסס את טענותי, מורחק מהאתר. ולכן, אתה יכול להגדיר את הפורום הזה בקלות ככזה שמרחיק (סותם פיות) את מי שלדעת בעליו פוגע בתחום. 3)מר אנדרו הנכבד. השמצת מוצר של יבואן ללא ביסוס עובדתי מעבר לפגיעה בפרנסתו היא עבירה על החוק. מזל שאתה כאן בשביל לאזן את מה שאני כתבתי בדיוק מהסיבה הזו. פגיעה בפרנסה ויותר חשוב - כתיבת בולשיט בפומבי. מקווה שעמדתי הובהרה. במיוחד הקטע הזה של ״מר״ שפשוט מעלה לי את לחץ הדם.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
אנשים נמנעים אפילו מלכתוב שהמכשיר לא התאים אצלם ! גם כאן בפוסט וגם בכלל. מ"חשש לפגוע בפרנסת היבואנים". זה רק מראה עד כמה הסירוס חמור. לא רק נמנעים מלכתוב מגרעות של המכשיר לדעתם, אלא אפילו מלכתוב שהמכשיר לא התאים אצלם בסט-אפ מסיבות כאלו ואחרות. זה הולך ומכווץ את הקבוצה כאן לכמה עשרות שמלטפים אחד את השני כשמישהו קונה מכשיר\ים חדש\ים או מתווכחים ויכוחים תיאורטיים שכבר נטחנו עד דק אינספור פעמים כאן ובאתרים אחרים. רק התייחסות כנה, ביקורתית, נוקבת כשצריך לחוויות ההאזנה הסובייקטיביות כמובן של כל אחד מחברי הפורום לסט-אפים חדשים ולמכשירים חדשים כאלו ואחרים תציל את האתר הזה מניוון ותיתן זריקת מרץ לאודיופיליה כאן. אחרת זה ייגמר בדיוק כמו האתר השני שהתנוון בגלל שנהיה סלון של חברים, כמו שהם הגדירו את זה בעצמם. אם אתם חושבים שהעדר ביקורת תעזור ליבואנים אתם טועים, היא רק תדלדל עוד יותר את האודיופיליה כאן. ביקורת היא תמיד סובייקטיבית, אף אחד לא מצפה שתהיה אובייקטיבית, זה מובן מאליו. אף אחד לא אוהב ביקורת אבל כולם נבנים ממנה. (ואגב התייחסו בפורום להרבה מכשירים בכל הסכומים לא רק בין 6-20k וההתייחסות היא תמיד ביחס לעלות המכשיר' כך שכל מכשיר יכול להיות מוצלח יותר או פחות ביחס לעלות שלו וביחס למכשירים אחרים באותה רמת מחיר, אז הטיעון הזה לא רלוונטי) שמע, אני מסכים איתך לגבי ה"סירוס", אבל הוא לא בגלל הפורום. הסירוס נובע מגודל השוק, ומכך שהיחס עם היבואנים הוא בדר"כ אישי. במקרה שלי, קניתי מערן, מלסרי, מרועי (קודו), ממישל שכבר לא בתחום ומאייל פור ז"ל. היחס שנוצר עם כולם הוא אישי, ואני מעריך את כולם ברמה המקצועית והאישית. אגב, מי שאני לא מעריך אותו, בין אם ברמה אישית או מקצועית, אני גם לא אקנה ממנו. למה? ככה אני. כשאני קונה מאדם שמתפרנס מכך באופן כ"כ ישיר (בניגוד ליבואן גדול שמפיץ לחנויות), אני נזהר שבעתיים מלהגיד דברים שיפגעו בו כי הפגישה היא *אישית* והנזק הוא רב יותר לפעילות. אגב, זה גם עובד הפוך. כמה פעמים בשנים האחרונות ראינו טרנדים של מותגים שעשו באז כמה חודשים טובים, מכרו יחסית הרבה יחידות, ואז נעלמו כלעומת שבאו? או לכל הפחות, נרגעו משמעותית? מותגים שאני באופן אישי לא הייתי נוגע בהם עם מקל. אז מה? ללכת וללכלך עליהם בפורומים? בשביל מה? שאחרים ייראו שיש דעות נגד? ככה בנוי השוק בארץ, ואין לזה קשר לפורום. וכן, זה קצת פוגע בכל פורום, שהדבר היחיד הוא פירגון וורדים ואגודלים מורמות. וכמו שאמרת, רואים את זה בפורום של אלוני ביתר שאת, ולכן אני לא מבקר שם כמעט. רק כשנגמר הפיד בפייסבוק והישיבה בשירותים ארוכה במיוחד. אבל כשזה מגיע לשיג ושיח על אודיופיליה וסטראו, הביצה הקטנה שיש פה ב- DTOWN היא הדבר הכי טוב שתמצא בארץ, מתוך האפשרויות המוגבלות.
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
נמר, אחי, צ'יל, מה קרה עם הרגישות הזו הלך נגד?, ה'מר' נכתב בסוג של פארודיה על שפת עורכי דין כי מדובר על נושאים של התנהלות יותר ציבורית מאשר אודיופילית. וזה ברצינות: כתבת שהפורום לא דמוקרטי ולהבנתי גם לא אובייקטיבי ("ולגבי סתימת פיות. כנראה לא הבנת. הפורום הזה לא דמוקרטי. הרחקתי אנשים מהאתר רק משום שדעותיהם לא מתיישבות עם האג׳נדה של האתר הזה") נראה לי שחלק מהחברים כאן פשוט לא קלטו את זה או היו בהכחשה וכדאי שתפרסם זאת שוב ובגדול.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר, אחי, צ'יל, מה קרה עם הרגישות הזו הלך נגד?, ה'מר' נכתב בסוג של פארודיה על שפת עורכי דין כי מדובר על נושאים של התנהלות יותר ציבורית מאשר אודיופילית. וזה ברצינות: כתבת שהפורום לא דמוקרטי ולהבנתי גם לא אובייקטיבי ("ולגבי סתימת פיות. כנראה לא הבנת. הפורום הזה לא דמוקרטי. הרחקתי אנשים מהאתר רק משום שדעותיהם לא מתיישבות עם האג׳נדה של האתר הזה") נראה לי שחלק מהחברים כאן פשוט לא קלטו את זה או היו בהכחשה וכדאי שתפרסם זאת שוב ובגדול. הבנתך לגבי האובאקטיביות שגויה. מבחינת הגולשים בפורום הזה הכל סוביאקטיבי עד הרגע שפועלים נגד תחום האודיו (כמו בכחול למשל) ומשווים את היבואנים לנוכלים ואת אלה ששומעים הבדלים בין כבלים להוזים שוטים. הוא אוביאקטיבי במיוחד במקום אחד - בעמוד הראשי - שם אין לנו חברים. בנוגע לדמוקרטיה אין פה דמוקרטיה!!! dtown הוא אתר פרטי עם אג׳נדה ברורה ומוחלטת, שאין בו מקום לכאלה שפוגעים במטרה שלו. אז מי שחשב לרגע שכאן יש חופש ביטוי מוחלט טועה בענק. יבואנים לא יכולים להתערב בפוסטים פרטיים ולהציע את מכולתם, גולשים אינם יכולים לכתוב מה שהם רוצים לגולש אחר למרות שהחבל כאן עבה מאוד ביחס לאחרים. ומי שיפגע במטרה של הפורום - ״קידום תחום האודיו בישראל״, יורחק לאלתר מהאתר!!! גם בגדול, גם מודגש וגם בצבע אדום.
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
שמע, אני מסכים איתך לגבי ה"סירוס", אבל הוא לא בגלל הפורום. הסירוס נובע מגודל השוק, ומכך שהיחס עם היבואנים הוא בדר"כ אישי. במקרה שלי, קניתי מערן, מלסרי, מרועי (קודו), ממישל שכבר לא בתחום ומאייל פור ז"ל. היחס שנוצר עם כולם הוא אישי, ואני מעריך את כולם ברמה המקצועית והאישית. אגב, מי שאני לא מעריך אותו, בין אם ברמה אישית או מקצועית, אני גם לא אקנה ממנו. למה? ככה אני. כשאני קונה מאדם שמתפרנס מכך באופן כ"כ ישיר (בניגוד ליבואן גדול שמפיץ לחנויות), אני נזהר שבעתיים מלהגיד דברים שיפגעו בו כי הפגישה היא *אישית* והנזק הוא רב יותר לפעילות. אגב, זה גם עובד הפוך. כמה פעמים בשנים האחרונות ראינו טרנדים של מותגים שעשו באז כמה חודשים טובים, מכרו יחסית הרבה יחידות, ואז נעלמו כלעומת שבאו? או לכל הפחות, נרגעו משמעותית? מותגים שאני באופן אישי לא הייתי נוגע בהם עם מקל. אז מה? ללכת וללכלך עליהם בפורומים? בשביל מה? שאחרים ייראו שיש דעות נגד? ככה בנוי השוק בארץ, ואין לזה קשר לפורום. וכן, זה קצת פוגע בכל פורום, שהדבר היחיד הוא פירגון וורדים ואגודלים מורמות. וכמו שאמרת, רואים את זה בפורום של אלוני ביתר שאת, ולכן אני לא מבקר שם כמעט. רק כשנגמר הפיד בפייסבוק והישיבה בשירותים ארוכה במיוחד. אבל כשזה מגיע לשיג ושיח על אודיופיליה וסטראו, הביצה הקטנה שיש פה ב- DTOWN היא הדבר הכי טוב שתמצא בארץ, מתוך האפשרויות המוגבלות. ראשית אני מעריך את זה שאתה כותב בכנות. בעיני לשתף אחרים בחוויות ההאזנה שלך לסט-אפ שלם או לרכיב כלשהו אם אתה מרגיש שהצלחת לבודד אותו באמצעות האזנה אליו מחובר במספר סט-אפים, או בסט אפ שאתה מכיר היטב שבו החלפת אותו ברכיב אחר, זה בעיני הלב של פורום אודיו. כתיבת חווית האזנה מפורטת על יתרונותיו וחסרונותיו של אותו רכיב או סט -אפ בעיניך זו הדרך להכיר את התחום וללמוד ואז לנסות לחדד לעצמך את ההבדלים. ברור שאם מישהו הזמין אותך אליו הביתה ואירח אותך לא תרוץ על הסט-אפ האישי שלו, אבל אין שום בעיה לכתוב על רכיב כזה או אחר אחרי האזנות מצליבות. הרעיון הוא שלא רוצים להסתמך רק על כתבים באשר הם, מסיבות מובנות, כמו בכל תחום. שוב, החלפת הדעות הזו היא בעיני הלב של הפורום ולא הגיוני שיהיו רק מחמאות כדי לפרגן ליבואנים כי זה לא אמין. כאמור, היבואנים לא מפתחים את המוצר במשך עשרות שנים ומושקעים בו בהון עתק, אלא בסה"כ מביאים אותו לארץ וממילא מביאים כמעט רק מול הזמנה ספציפית, אז זה לא שנתקע אותם עם מלאי או משהו. אם המוצר בעל vfm גבוה, או נשמע מעולה במוסיקה מסויימת, או בכל סוגי המוסיקה, או להיפך לא נותן תמורה ראויה לעלותו או שהוא לא מספיק טוב, או שסתם יש לו חסרונות כאלו ואחרים, זה בדיוק המקום לשתף. אם לא בפורום אודיו אז איפה ???? אנחנו ה"אודיופילים" עם או בלי מרכאות, חברי הפורום (לא חשוב כרגע אם זה הפורום הזה או אחר) ואם זה באמת פורום אז הוא נועד בשביל חברי הפורום. האתר הספציפי הזה הוא בבעלות של נמר, אישית אני מעריך את מאמציו לקידום התחום ונהנה מהם, באמת, אבל אבל אם האתר הזה רוצה להצדיק את כינויו - פורום, אז הוא צריך לשרת את חברי הפורום ואנחנו צריכים לייעץ אחד לשני בכנות ובפתיחות, זה הרעיון של פורומים. אחרת זה אתר יח"צ ואז כל תעבורת האינפורמציה בו תהיה חשודה מראש, לא אמינה ולא מהימנה. ואני לא מאמין שיש מישהו שרוצה בזה, גם לא נמר, גם לא היבואנים ובטח שלא אנחנו.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
... זה בעיני הלב של פורום אודיו. ... הרעיון הוא שלא רוצים להסתמך רק על כתבים באשר הם, מסיבות מובנות, כמו בכל תחום. ... האתר הספציפי הזה הוא בבעלות של נמר, אישית אני מעריך את מאמציו לקידום התחום ונהנה מהם, באמת, אבל אבל אם האתר הזה רוצה להצדיק את כינויו - פורום, אז הוא צריך לשרת את חברי הפורום ואנחנו צריכים לייעץ אחד לשני בכנות ובפתיחות, זה הרעיון של פורומים.. תראה, זה הופך דיון של שניים אוחזין, מתפלפל וקצת מנותק. כן, עקרונית, תיאורטית, היפוטתית, ברור שאתה צודק. ואפילו הבאת נקודות יחסית חדשות לעניין, כמו מידת ההשקעה של יבואן במותג שאותו הוא מקדם שהיא - איך נאמר בעדינות - לא בהכרח אדירה. אני לא אתייחס לנקודה ספציפית זאת למרות שאני חושב שגם היא לא תמיד מדוייקת ותלויה ביבואן, אלא למצב הכללי יותר: שמע, ראשית אני באמת לא חושב שיש מוצרים שעולים הרבה אלפים של שקלים שיש קונצנזוס לגביהם שהם רעים. טובים כן. רעים לא. זה מאד ענין של טעם והעדפה. שנית, כמות האנשים שאני - אודיופיל ותיק עם קצת קילומטארז' על האזניים - סומך עליהם, בייחוד בפורום הזה, ניתן לספור אותה על אצבעות גפיים עליונות בלבד. כמה זבי חוטם שלומדים למבחנים סימסטר א' עם אוזניות של AUDEZEE יש לך, שחושבים שהם יודעים לשמוע ויש להם הרבה דעות נחרצות? לא מעט. כמה מהם, דעתם רלוונטית לגבי מערכת סטראו מבוססות רמקולים? מעטים. לכן, אם ילד כזה כותב שקרמיים צורחים או שמגברי מנורות X הוא הדבר, זה חסר ערך בעיניי. אני לא מתרגש מביקורות שליליות, ולא מחיוביות. אני מתרגש רק מדעות של אנשים שאני סומך עליהם, וממה שהאוזניים שלי אומרות לי. יש בתחום הזה הרבה אגו, הרבה מאד אינטואיציה שמוכחת כשגויה פעם אחר פעם והרבה מאד דעות נחרצות בסגנון "לדעתי המערכת קצת צעקה ואפשר לשפר את זה עם הגברה ששולטת יותר בתחום התחתון". יאללה יאללה. לכן, ווטסון, אני לא חושב שזה נננננננננננוווווווווררררא נננוורררררררררראאא חשוב שכל כסיל שני יביע את דעותיו האמיתיות כל הזמן. פשוט, כי ברב המקרים, דעותיו לא שוות כלום, ורב הנזק שהן עושות - מהתועלת. קבל דוגמא משעשעת: היו אצלי בשנים האחרונות משהו כמו ... סתם זורק, 20 אנשים שונים שבאו לשמוע את המערכת. אנשים מרקעים אתניים שונים (סתם), עם מערכות שונות וניסיון מגוון בהאזנה. חלקם אמרו לי שהבס שלי קצר ורזה מדי, חלקם אמרו לי שיש יותר מדי בס. חלקם אמרו שיש גל עומד ב- X KHZ, אחרים אמרו שהחדר נשמע נפלא. כל אלה, היו אצלי ושמעו אצלי, ואני יודע איזה רכיבים מנגנים, ואני יודע מה שמעו, באיזה חדר ובאיזה ווליום. כלומר, המשתנה היחידי הוא האדם. וגם פה, על אותו נתון ספציפי (איכות הבס), קיבלתי מגוון דעות. אז... איך אפשר להתייחס אליהן ברצינות, וכמה חשיבות צריך לתת להן? לדעתי, מועטה מאד.
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
אוי ואבוי... סליחה. עמיר, אתה גאה בי? איפה אתה, אגב, כפרה עליך. אני אשכרה מתגעגע אליך.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
איפה אתה, אגב, כפרה עליך. אני אשכרה מתגעגע אליך. הכפרה בשרשור על הרמקול הטוב בישראל (לינק)
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
תראה, זה הופך דיון של שניים אוחזין, מתפלפל וקצת מנותק. כן, עקרונית, תיאורטית, היפוטתית, ברור שאתה צודק. ואפילו הבאת נקודות יחסית חדשות לעניין, כמו מידת ההשקעה של יבואן במותג שאותו הוא מקדם שהיא - איך נאמר בעדינות - לא בהכרח אדירה. אני לא אתייחס לנקודה ספציפית זאת למרות שאני חושב שגם היא לא תמיד מדוייקת ותלויה ביבואן, אלא למצב הכללי יותר: שמע, ראשית אני באמת לא חושב שיש מוצרים שעולים הרבה אלפים של שקלים שיש קונצנזוס לגביהם שהם רעים. טובים כן. רעים לא. זה מאד ענין של טעם והעדפה. שנית, כמות האנשים שאני - אודיופיל ותיק עם קצת קילומטארז' על האזניים - סומך עליהם, בייחוד בפורום הזה, ניתן לספור אותה על אצבעות גפיים עליונות בלבד. כמה זבי חוטם שלומדים למבחנים סימסטר א' עם אוזניות של AUDEZEE יש לך, שחושבים שהם יודעים לשמוע ויש להם הרבה דעות נחרצות? לא מעט. כמה מהם, דעתם רלוונטית לגבי מערכת סטראו מבוססות רמקולים? מעטים. לכן, אם ילד כזה כותב שקרמיים צורחים או שמגברי מנורות X הוא הדבר, זה חסר ערך בעיניי. אני לא מתרגש מביקורות שליליות, ולא מחיוביות. אני מתרגש רק מדעות של אנשים שאני סומך עליהם, וממה שהאוזניים שלי אומרות לי. יש בתחום הזה הרבה אגו, הרבה מאד אינטואיציה שמוכחת כשגויה פעם אחר פעם והרבה מאד דעות נחרצות בסגנון "לדעתי המערכת קצת צעקה ואפשר לשפר את זה עם הגברה ששולטת יותר בתחום התחתון". יאללה יאללה. לכן, ווטסון, אני לא חושב שזה נננננננננננוווווווווררררא נננוורררררררררראאא חשוב שכל כסיל שני יביע את דעותיו האמיתיות כל הזמן. פשוט, כי ברב המקרים, דעותיו לא שוות כלום, ורב הנזק שהן עושות - מהתועלת. קבל דוגמא משעשעת: היו אצלי בשנים האחרונות משהו כמו ... סתם זורק, 20 אנשים שונים שבאו לשמוע את המערכת. אנשים מרקעים אתניים שונים (סתם), עם מערכות שונות וניסיון מגוון בהאזנה. חלקם אמרו לי שהבס שלי קצר ורזה מדי, חלקם אמרו לי שיש יותר מדי בס. חלקם אמרו שיש גל עומד ב- X KHZ, אחרים אמרו שהחדר נשמע נפלא. כל אלה, היו אצלי ושמעו אצלי, ואני יודע איזה רכיבים מנגנים, ואני יודע מה שמעו, באיזה חדר ובאיזה ווליום. כלומר, המשתנה היחידי הוא האדם. וגם פה, על אותו נתון ספציפי (איכות הבס), קיבלתי מגוון דעות. אז... איך אפשר להתייחס אליהן ברצינות, וכמה חשיבות צריך לתת להן? לדעתי, מועטה מאד. אני חושב שהדיון מאוד רלוונטי, כי אני באמת חושב שהמשפט "אני לא רוצה לפגוע בפרנסת היבואנים" שהשתרש כאן פשוט מסרס ומחרב הרבה מהדיונים בפורום הזה, שבגדול אני אוהב מאוד. אני לגמרי משוכנע שאם ההשימוש במינוח הזה ייפסק ואנשים יפסיקו לדפוק חשבון ליבואנים וישתפו בחוויות שלהם ובמה שהם יודעים באופן חופשי יהיה הרבה הרבה יותר מעניין, מפרה ומאתגר כאן. גם מוצרים ב 50,000-100,000 שח יכולים להיות לא שווים קניה מכל מיני סיבות וממילא 99% מהקוראים כאן לא קונים בסכומים האלו. וגם לא מדובר רק על שווה או לא שווה לקנות, אלא על פריסה מפורטת של תכונות המכשיר בעיניו הסובייקטיביות מאוד של המאזין. זה בסדר גמור בעיני שאתה סומך על 10 אנשים, יש לך הרבה נסיון, אנשים עם פחות נסיון יכולים להיעזר ביותר אנשים וכל אחד לומד מהשני, זה חלק מהלימוד להבין ממי אתה יכול ללמוד מה. יש את הדוגמא המפורסמת של וויטגנשטיין בחקירות פילוסופיות, בה מצביעים לתינוק על כדור אדום ואומרים לו - אדום, איך הוא יודע אם מתכוונים לצורה או לצבע, או למשהו אחר, הוא עדיין לא מכיר מילים. אנחנו מהרגע הראשון לומדים לחלץ אינפורמציה שאנחנו זקוקים לה באמצעות האינטיליגנציה שלנו ואפשר ללמוד מכל אחד משהו, גם מכאלו שאתה חושב שאין לך מה ללמוד מהם. בין שאר עיסוקי אני מקדיש זמן מסויים להוראה ואני לא מפסיק ללמוד מהתלמידים שלי, גם כאלו שהתחילו ללמוד לפני חודש. אני בטוח שחוץ מהשעשוע, גם למדת לא מעט מהביקורים של האנשים שהיו אצלך ביחס לסט-אפ שלך, אבל ברור שחלק מהאנשים דפקו לך יותר מדי חשבון ורצו להחמיא ואחרים רצו להראות מבינים וחלק אף פעם לא מרוצים, אבל כאן האינטילגנציה שלך סייעה לך לשקלל את האינפורמציה ובטוח למדת לא מעט. אז העיקר שאנשים יגידו מה הם חושבים, אנחנו כקוראים כבר נשקלל את האינפורמציה, נתדיין, נתווכח, נצליב חוויות האזנה, רק חלאס כבר עם ה "לא רוצה לפגוע בפרנסת היבואנים" הזה. בחייאת
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אני מניח שדינמיקה כפי שמתאר אד_ליב לא קיימת בפורומים במדינות ענק כדוגמת ארה"ב עקב מספרם הגדול של הדילרים לאותו מוצר.....אבל אנחנו כאן......מדינה קטנה, מוקפת אוייבים ויבואנים מעטים בה.......
avatar
zvi-ka 1970-01-01 02:00:00
חופש ביטוי יקדם את האודיו בישראל, חופש הביטוי נפגע כאן לא פעם ולדעתי חבל. חופש ביטוי לא צריך לכלול זכות לפגוע באנשים אבל כן "לפגוע" (להעריך שלילית) במכשירים או לבטא דעות שלא בקנצנזוס של מומחי האודיו. האופן בו נבחנים ומוערכים כאן מכשירים סובל לדעתי ממה שקוראים במבחנים " אפקט תיקרה " כלומר כולם מקבלים ציונים מאד גבוהים ואז קשה להבחין בתוך התחום העליון מי יותר טוב. אם כך אפשר לשנות את סקלות המדידה, אם רוב המכשירים בין ציון 90 ל 100 אז להפוך את מי ש 90 לנגיד 70. טוב או רע זה הרי יחסי. אם מכשיר מסוים עושה דברים נפלאים (נגיד למשל נפלאים ביחס למכשירים משנות הה90)יהיה נחות ביחס לרוב המכשירים כיום באותו מחיר, ולרוב יהיה כדאי לקנות מכשיר אחר, הוא לא יכול להחשב מכשיר טוב. נכון שתמיד עומדת השאלה "מתאים למי ובאיזו מערכת ? " אבל אנחנו בכל זאת מנסים לחוות דעות ולהעריך מכשירים, אז למה לא להשתמש בסקלות מדידה מתאימות ?
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אם אתה (כל אחד הכוונה) - סומך על אוזנייך, מה משנה מה השכן חושב על *פריט אחד* מתוך מכלול? בא על מכשיר מסוים? יש אחלה של יבואנים במדינה הזו, מגוון רב, אם יש רצינות, יהיה אפשר להתארגן גם על השמעה אישית. גם אם עידו יפרט אילו מגברים בדק, הרי זה ברור שמדובר בטעם אישי ומכלול שלם.
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
דווקא מעניין לקרוא את הפירוט על מה שבחנת אבל אני מבין את חוסר הנעימות בלכתוב ביקורת שלילית על מוצר של יבואן שהואיל בטובו לתת לך לשמוע בבית. חושב שזה עדיין עניין של התאמה וטעם אישי. כמו ארמה, לא חושב שיש מכשירים ברמות המחיר האלה שהם גרועים. בסוף, המערכת תמיד נשמעת כמו החוליה החלשה שבה ונעצרת בצוואר הבקבוק. תודה לתומר צין על הכתבה ולעידו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
האתר הספציפי הזה הוא בבעלות של נמר, אישית אני מעריך את מאמציו לקידום התחום ונהנה מהם, באמת, אבל אבל אם האתר הזה רוצה להצדיק את כינויו - פורום, אז הוא צריך לשרת את חברי הפורום ואנחנו צריכים לייעץ אחד לשני בכנות ובפתיחות, זה הרעיון של פורומים. אחרת זה אתר יח"צ ואז כל תעבורת האינפורמציה בו תהיה חשודה מראש, לא אמינה ולא מהימנה. ואני לא מאמין שיש מישהו שרוצה בזה, גם לא נמר, גם לא היבואנים ובטח שלא אנחנו. הוא לא רק בבעלותי. ליאור קורן הוא שותפי ומקים האתר. יחד איתנו איציק, אורי, יעקב, כרמי, אנטון, סרגיי, גיא ותומר (מקווה שלא שכחתי מישהו) מניעים את התחום הזה קדימה כל אחד בתחומו. אני לא נוטה להתערב בדיוני הפורום לכאן או לכאן. אני תמיד בעד דיון פתוח הנוגע לאודיופיליה. הפורום הזה הוא אולי היחיד שנותר שעדיין מבקר ציוד אודיו בקצב די מרשים. זה לא קל, מחייב ובהחלט מניב תוצאות משמעותיות. למשל, אני יכול להעיד שהפורום הזה הוא אחד מהאחראים על קידום התחום האנלוגי בישראל. בקרוב תעלה כתבה מעניינת בעיתון המקומי בעירי על התחום הזה. אמנם יש כאן רק 48 אלף תושבים, אבל מספיק לי שאחוז מהם יתחברו לתחום הזה ועשיתי את שלי. כולנו נחשפים כאן. חשוב מאוד שיראו את המערכות של כולם, ידברו עליהן מבלי לחשוש שיגידו ״שוויצר״. זה כל הקטע - להשוויץ בתחום הנוגע לכולנו. תראו את מה שיש לכם תמיד - זה המקדם הכי משמעותי בתחום הזה.
avatar
lion77 1970-01-01 02:00:00
האם מישהו יכול להסביר את מה ההבדל בין הרמקולים האלו כאשר הם בתצורה הזאת של 4 רמקולים, מה ההבדל מבחינת הגברה, נראה רמקול ממש מרשים לאחר קריאת כמה ביקורות באתרים שונים. [MEDIA=youtube]pxVH-pMg9wA[/MEDIA]
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
[MEDIA=youtube]pxVH-pMg9wA[/MEDIA] מוזיקה מאד מאתגרת זאת. מאד.
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
מוזיקה מאד מאתגרת זאת. מאד. אני מניח שאתה ציני.. אבל הקונצ'רטו האחרון של תזמורת המאה ה 21 ובכלל מוסיקה עכשווית בכלים קלאסיים בד"כ לא ממש פשוטה לשום סט-אפ, בפרט כשמדובר בתזמורת מלאה או קרוב לכך. בקונצ'רטו הזה יש עומסי כלים ותדרים בנקודות זמן קצרצרות ובעיקר הרבה דיסהרמוניות או על גבול הדיסהרמוניות, בדיוק סוג המוסיקה הכי רגישה לאיכות הסט-אפ, כי סטיות קטנות וחוסר יכולת לפרוס את העומס מקצינים את הדיסהרמוניות ויכולים בקלות להפוך את ההאזנה לסיוט, לעומת חוויה שיכולה להיות מרתקת בסט-אפ מצוין. לי בכל מקרה, אין יכולת להבין דרך ההקלטה הזו את איכות הסט-אפ הזה (כמובן אין לי ספק שהוא מדהים), אבל כן קיבלתי מושג כללי מאוד על האופי שלו. וגם מעניין שדבור הכניס כבר שינוי ברמקול הזה והוסיף עוד דרייבר.
avatar
ארמה אודיו 1970-01-01 02:00:00
אני מניח שאתה ציני.. אבל הקונצ'רטו האחרון של תזמורת המאה ה 21 ובכלל מוסיקה עכשווית בכלים קלאסיים בד"כ לא ממש פשוטה לשום סט-אפ, בפרט כשמדובר בתזמורת מלאה או קרוב לכך. בקונצ'רטו הזה יש עומסי כלים ותדרים בנקודות זמן קצרצרות ובעיקר הרבה דיסהרמוניות או על גבול הדיסהרמוניות, בדיוק סוג המוסיקה הכי רגישה לאיכות הסט-אפ, כי סטיות קטנות וחוסר יכולת לפרוס את העומס מקצינים את הדיסהרמוניות ויכולים בקלות להפוך את ההאזנה לסיוט, לעומת חוויה שיכולה להיות מרתקת בסט-אפ מצוין. לי בכל מקרה, אין יכולת להבין דרך ההקלטה הזו את איכות הסט-אפ הזה (כמובן אין לי ספק שהוא מדהים), אבל כן קיבלתי מושג כללי מאוד על האופי שלו. וגם מעניין שדבור הכניס כבר שינוי ברמקול הזה והוסיף עוד דרייבר. היי אד הבהרה : יש כאן כנראה אי הבנה , וזה הגיע אליי גם ממקורות נוספים . ה DeVORE FIDELITY - Ourangutan 0/96 נשאר במקומו ובמחירו 12,000$ בחו״ל. ה DeVORE FIDELITY - Orangutan REFERENCE , למרות שנראה כמו אחיו ה 0/96 זה רמקול אחר לחלוטין, שמגיע ב 2 יחידות ומגבר שמהוות רמקול אחד כאשר הוסף לרמקול המרכזי סופר טוויטר , יחידת הבאס 10״ מגיעה עם מגנט כפול ומשופר , וכל הדרייברים עברו שיפור בהקצנה , ואל הרמקול מתווסף סאב עם מגבר נפרד , ומחיר המערכת הזו ....כ 85,000$ בחו״ל. כלומר דגם ה REFERENCE זו מערכת רמקולים הבנויה מ 4 יחידות + 2 מגברים . אמיר
avatar
matanoosh 1970-01-01 02:00:00
אני מניח שאתה ציני... אכן. נשברתי אחרי שני קטעים של זמרת וכלי אחד. אז הרמקולים האלה הם הדגל של דבור? מה בעצם העיקרון שלהם? חוץ מהגימור עץ בחזית, מה יש שם? זאת תיבה סגורה/פתוחה? קצת מזכיר רמקולים של wlm האוסטרית.
avatar
ארמה אודיו 1970-01-01 02:00:00
תקרא מתן ויש מסמך מצורף עם הספסיפיקציות [LEFT] The O/Reference is a four-box “Super Orangutan” with powered subwoofers and incredibly expensive new drivers. The woofer in the Reference will likely end up costing DeVore Fidelity about 10-times as much as the woofer in the O/96. The new tweeters will likely be somewhere in this range as well. Performance-wise, these speakers utterly dwarf everything else we’ve ever made. In every way. Transparency, dynamics, bandwidth, imaging/soundstaging, tonality, sensitivity, everything. [/LEFT]
avatar
web 1970-01-01 02:00:00
אבל כן קיבלתי מושג כללי מאוד על האופי שלו. זה לא קשור לרמקול המדובר, אבל בכל זאת.... איך מצליחים לקבל "מושג" כלשהו של רמקול או מערכת דרך רמקולים\ מערכת אחרת????? כל הסירטונים ברשת הם רק טיזר כדי לקום וללכת לשמוע את הדבר האמיתי עד אז, כולם טובים
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: