חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

כתבה ערב NORDOST 2‏ | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

כתבה ערב NORDOST 2‏

גודל אות: Decrease font Enlarge font
nordost cable nordost cable

כשגבי הודיע לי על ערב המשך של NORDOST פניתי את היומן שלי תוך כדי השיחה הטלפונית. אני את NORDOST ואת אלכס לא מפספס ובטח שלא קהל הקוראים היקר שלנו.

בסיום ערב ההדגמה הקודם של NORDOST אצל סאונדקווסט בשנה שעברה אני, אלכס נציג NORDOST וגבי היבואן, נשארנו בחנות לעוד קצת קשקושי אודיו שונים. שוחחנו על התעשיה וגם קצת כיצד אנו רואים את כל עולם הכבילה ברמה האישית. אחד הדברים שאלכס ואני שוחחנו היה הפעם הבאה שהוא יגיע לערב הדגמה. אלכס הצליח לסקרן אותי אך לצערי נאלצתי להסתפק בתושבה בריטית מנומסת שבתרגום לישראלית מדוברת אומרת כך: "תמתין בסבלנות חביבי. לא תתאכזב".

nordost cable

הקונסטלציה של הערב הייתה זהה לערב הקודם (לא משנים נוסחה מנצחת)

בשעת ערב נפגשים כ-20 חברה בקונדיטוריה הצמודה לסאונדקווסט לחצי שעה של פינוקים ושתיה וכמובן קשקושי אודיו וכבלים. אלכס כבר בשלב המינגלינג מפגין את יכולותיו ואני רואה אותו בחוץ פוצח בשיחות קולחות לפחות עם חצי מהחברה. אני אוהבת את ה-"חוסר רישמיות" מול אלכס וגבי. האווירה היא חברית ונעימה וכמו בערב הקודם זה הופך את החוויה לזורמת וקלילה. אלכס מעביר את הערב במקצועיות נעלה של בחור מתורגל היטב השולט בחומר באופן מוחלט ובעל בטחון מלא במוצריו. אין שאלה שאלכס לא משיב לה באופן מדויק ומקצועי. אלו האנשים בתעשייה שפשוט תענוג להכיר. גבי מאשר שאחרון המוזמנים הגיע ואנחנו נכנסים ומתמקמים. לאחר דברי פתיחה קצרים הכוללים מעט רקע על החברה אלכס וגבי מסבירים מה הולך לקרות במהלך הערב.

nordost cable

 הערב יכלול הדגמה של כבלי רמקול וחשמל. הגישה הייתה שההדגמות יהיו ע"ג מערכת בסיסית יחסית שכללה רמקולים ספנדור A7 ומגבר משולב סטרימר של הגל H190 וזאת ע"מ לתת דגש על הכבילה עצמה ולשקף את היכולות וההבדלים בכבילה ככל הניתן ולא לבצע הדגמה ע"ג מערכת יקרה להחריד שבה למערכת עצמה יש השפעה רבה הרבה יותר על התוצאה. בנוסף, גם להראות עד כמה נושא הכבילה והיכולות של היצרן שמיעות בקלות גם במערכות ברמה בסיסית וכאן המסר הוא כמובן כפול.

 היה גם קינוח לערב לבקשתי. מנה משולשת של כבלי רשת. ספוילר קטן... מבחנתי ולדעתי מבחינת גם כל ייתר הנוכחים בערב הזה, הנושא הזה הגיע לסיום והממצאים ברורים כשמש! נחזור לזה בסוף.

מתחילים

כבלי חשמל. הכבל הראשון היה כבל הכניסה של החברה מדגם BLUE HEAVEN שחובר למגבר המשולב מקור של הגל. הקטעים שנוגנו במהלך הערב היה כולם דרך תוכנת הזרמת המוזיקה TIDAL כאשר המגבר המשולב הוא אמצעי ההגברה, הזרמה וממיר. מכשיר המכונה all in one. כרגיל גבי מצליח להוציא סאונד מפיל לסתות ממערכת צנועה ובחלל לא אידיאלי. האזנו פעמיים לאותו קטע ונקודת הרפרנס נרשמה אצל כולם.

 עולים לדגם הבא בסדרת כבלי החשמל RED DAWN:

 כאן מורגש שיפור ברצפת רעש נמוכה יותר, העומק במרכז הבמה גדל והקצוות בתחום התדרים הגבוהים צלולים וברורים יותר.

 עולים לדגם הבא בסדרת כבלי החשמל HEIMDALL 2:

 כבל זה הוא דגם הכניסה בסדרת ה-NORSE 2 וכאן המוליכים משתנים למוליכי כסף solid (קונסטלציה שממשיכה הלאה כולל דגמי הדגל ODIN).
כאן כבר השיפור מתרחב לתחומים אחרים וההבדלים ניכרים ודרמטיים יותר. נפח וגודל הבמה גדלים משמעותית, בתחום הבאס נרשם extension ארוך וגדול יותר וצלילי פריטות כלי מיתר צלולים ומדויקים יותר. בנוסף מוסיף אלכס באומרו שתכונות אלו מורגשות במיוחד בהאזנה בשעות לילה מאוחרות כאשר ווליום האזנה נמוך יותר וכאן הכבל הזה מצליח לשמר את הדינמיקה גם כאשר הווליום נמוך יחסית.


 nordost cable

הערה: המעבר מדגם RED DAWN לדגם HEIMDALL 2 שבעצם מהווה מעבר מסדרת הכניסה LEIF לסדרת ה-NORSE היווה את הקפיצה הדרמטית ביותר בסדרת ההשמעות בכבלי החשמל שבוצע במהלך הערב.

עולים לדגם הבא בסדרת כבלי החשמל FREY 2:

 כאן כבר מורגש שיפור בדקויות האודיופיליות הטיפוסיות המוכרות. בכלי הנשיפה אני שמוע את מנעד האוויר בכלי הנגינה ולראשונה אני שומע את לשונית העץ מווברצת בנשיפות הנגן. תיאור יותר אודיופילי מזה אין. בנוסף נחשפים עוד מיקרו פרטים, נקישות הקלידים הופכות יותר טבעיות והסינטטיות דועכת ואיתה ישנו גם שיפור בדינמיקה.


nordost cable

 עולים לדגם הבכיר בסדרת ה-NORSE, כבל החשמל TYRE 2:

 כאן ישנה המשכיות ברורה במגמת השיפורים האודיופיליים הקודמים. ישנו שיפור בהפרדה בצליל מברשות תוף הסנייר, הצלילות טובה משמעותית והפרשי או "פספוסי התזמון" בסנכרון הנגנים נשמעים היטב.

הערת אישית חשובה לסיכום סדרת החשמל: ככל שעלינו בדגמים אני מתרשם כי מגמת השיפור העיקרית היא טבעיות. צלילים שהתחילו סינטטיים כמעט לחלוטין בתחילת הדרך פשוט הפכו לטבעיים יותר ויותר. תכונה מאוד נכונה בעיניי בתחום כבלי החשמל.


nordost cable


כבלי רמקול

אלכס מתחיל עם דגם BLUE HAEVEN מסדרת הכניסה כאשר אנו מאזינים לאותו קטע פעמיים ברציפות כדי לכייל אוזניים ולקבוע את נקודת הרפרנס.

עולים שני דגמים למעלה לדגם HEIMDALL 2 אשר מהווה את הכניסה לסדרת ה-NORSE:

ההבדלים מאוד ברורים וקלים לאבחון. הבאס נשלט והדוק יותר, התחום הווקאלי גרוני, טיבעי ומדויק יותר וסה"כ ישנה תחושה של יותר אנרגיה במוזיקה כך שהשיפור מורגש באופן רוחבי.
מבט מהיר על השעה ואלכס אומר שיש לנו זמן לעוד הדגמה קטנה נוספת לפני שנגיע לבקשת ההדגמה האחרונה שנתבקשה עלידי עבדכם הנאמן בתחילת הערב.

אחד המרכיבים הקבועים שעבד במהלך כל הערב היה מפצל החשמל QB8 של NORDOST.

למי שאיננו זוכר מהכתבה של הערב הקודם מדובר במפצל חשמל פסיבי עם שתי שכלולים במעגל הארכה. האחד יציאת הארכה נפרדת לקופסאות GROUNDING של החברה, והשני שקע אחד מתוך שורת השקעים במפצל אשר מיועד ו/או מומלץ להזנת הקדם מגבר. בשקע הזה שנקרא PRIMAIRY EARTH ישנו מעגל פסיבי אשר מבצע הנחתה של חצי אוהם מול השקעים האחרים ובכך מעניק שיפור בדרגת השקט לקדם המגבר אשר אמורה להשפיע באופן שמיע על התוצאה הסופית של המערכת.

nordost cable

ההדגמה כאן הייתה פשוטה מאוד. פעם אחד כאשר החיבור של המגבר (אני מזכיר משולב) מחובר לשקע PRIMAIRY EARTH ופעם שניה כאשר מחובר לשקע אקראי אחר במפצל.
זו הדגמה שבוצעה גם בערב הקודם והתוצאות דומות למדי כאשר השיפור די ברור בתחום הבאס אשר מקבל הידוק ולעומת המצב הקודם שפתאום מתגלה כבאס שהיה מעט נפוח. בתחום הווקאל השיפור הוא בקצוות יותר טבעיים לעומת המצב הקודם שפתאום מתגלה מעט חד מידי.

לקינוח: מבחן כבלי רשת

זהו נושא יחסית חדש בתחום כבילת אודיו האיכותית ולאחרונה אף התפתח דיון ארוך אצלנו בפורום ״אודיופיליה״ שנכון לרגע כתיבת מילים אלו עדיין מתקיים ונותר ללא סגירה בין צד המאמינים לצד אלו שלא וכמובן הצד השלישי החביב ביותר, אלו הטוענים מדעית, טכנולוגית ואפילו פסיכולוגית כי אין כאן מאום מעבר לבזבוז כספו של האודיופיל המצוי. אז בערב הזה בקשנו וקבלנו את התנאים האופטימליים לבדיקת הנושא ברצינות ובאופן מקצועי.

הנתונים לבדיקה:

חיבור רשת ישירות באמצעות כבל CAT5E סטנדרטי מהנקודה בקיר למגבר המשמש גם כממיר וסרטימר (אותו מכשיר ששימש אותנו כל הערב). כל קטעי המוזיקה הושמעו דרך TIDAL (בדיוק כפי שהיה כל הערב). 
ולמי ששכח לשאול, הנקודה בקיר מסתיימת בחיבור RG45 סטנדרטי, כאשר הקו רץ לחדר הסמוך בו נמצא הראוטר ומכשיר ה-NAS וכמובן הקו הוא כבל CAT5E סטנדרטי מהום סנטר.

בנוהל הקבוע, אנו מאזינים לקטע פעמיים כאשר אנחנו בקונפיגורציה הנחותה ביותר שהיא חיבור כבל רשת CAT5E סטנדרטי מהנקודה בקיר למגבר משולב / ממיר / סרטימר. כולם מאזינים בדממה מוחלטת שהייתה גורמת לשכנים של המכון הפתולוגי באבו כביר לחשוב שכנראה סגרו את המתקן.

אלכס ניגש ומחליף את כבל ה-CAT5E שגבי רכש במיטב כספו מהום סנטר וכעת מחובר בין הנקודה בקיר למגבר all in one הנאמן שלנו כבל רשת מדגם BLUE HEAVEN. בקיצור המטר האחרון הוחלף מכבל של 10 ₪ לכבל של NORDOST.

nordost cable

הדרמה בשיאה, כולם מתוחים כמו טירונים קרבים לפני קבלת הכומתה המיוחלת. גבי נותן נגיעה באייפד והמוזיקה ממלאת את החדר. צליל נפילת הלסת שלי נבלע תחת קול צחוקו של חברי "הצנום" שישב מימיני ולאחר מספר שניות גם קולות הרחש ביושבים מאחורי ביצעו וידוא הריגה לממצאים. ההבדל הוא דרמטי. דרמטי בכל טווח התדרים ובתוצאה כולה. דרמטי ברמת טלנובלה מקסיקנית מוגזמת. אלכס ממשיך בשוונג ומחליף לכבל רשת בכיר יותר HEIMDALL 2. הדרמה רק ממשיכה והשיפור ממשיך באופן רוחבי. אותם שיפורים רק שעכשיו זה עלה בעוד רמה.

ההסכמה בחדר היא אבסולוטית. תם הטקס!

לסיכום

בשנים האחרונות נכחתי בהדגמות שונות של יצרני אודיו שונים בכל מיני רמות מחירים. מרמקולים, אלקטרוניקה, מערכות שלמות, כבלים ועד לחתיכות ברזל משונות שהונדסו ברמת חדר ניתוח. הייתי בהדגמות סגורות בתערוכות בחו"ל והיית בהדגמות של יבואנים בארץ ואפילו בכמה הדגמות בוטיק בתערוכות בחו"ל שעשו בית ספר לכרישים הגדולים של מינכן.
למדתי שיש רמות שונות לגמרי של הדגמות והפגנת יכולות. יש הדגמות שאתה ללא ספק שומע את ההבדלים אך אתה יוצא מהחדר עדיין מוטל בספק בגלל האופן והמשתנים שבוצעו במהלך ההדגמה.
ואז מידי פעם אתה נתקל באחת כמו זו של אלכס מ-NORDOST. התנאים נראים לעין באופן ברור וההדגמות מבוצעות באופן מאוד מאוד פשוט ובזמן אמת במרחק מטר ממך וכמובן מקצועיות המדגים בהתאם. אלכס NORDOST הוא מאותם אלא של 'מידי פעם'. אחד שמשאיר עליך את הרושם והרצון לעוד. הרושם שמרגיע את המצפון שלך כאשר אתה רוכש כבל אודיו ברמות האלו בפריסה לתשלומים וכאשר התרגשות החדש חולפת אתה שומע שהכבל הזה והיצרן הזה מצדיקים כל שקל כי מה לעשות, כשזה טוב אז זה טוב ופה זה מצוין!

nordost cable

תודה לגבי סאונדקווסט על ערב ואירוח נפלאים. כרגיל הכל ברמה גבוה והמקצועיות מהמעלה הראשונה.
תודה לאלכס ולחברה ב-NORDOST ששוב מפגינים יכולות ברמה הגבוה שיש - תענוג!

צילום: גולן זיו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (24 תגובות פורסמו):

avatar
dor_s 2018-08-11 01:21:46
תודה רבה לחלק האחרון והמעניין - שאלתם להסבר?
avatar
tzachi 2018-08-11 06:39:33
אני מניח שהערב הזה סותם את הגולל על השירשור של כבל רשת כן או לא ועל כל התאוריה שזה רק אפס וחדים. כנראה שקבציי מוזיקה זה יותר מאפס ואחד.
avatar
נמר 2018-08-11 06:44:29
אני מניח שהערב הזה סותם את הגולל על השירשור של כבל רשת כן או לא ועל כל התאוריה שזה רק אפס וחדים. כנראה שקבציי מוזיקה זה יותר מאפס ואחד. הוא סותם את הגולל רק למי שהיה שם. אבל בכל זאת. מנסיוני הלא מועט באודיו ובכבלים, וכאחד שמושקע לא מעט בכבלים, הנסיון שלי עם כבל רשת שונה - לא חשתי הבדלים. יכול להיות שאני צריך לנסות את הכבלים הללו שנראה שמשפיעים. אקח לנסות.
avatar
niv100 2018-08-11 08:46:38
היה ערב פצצה עם המון תובנות והפתעות. תודה רבה לגבי. לגבי כבל רשת הגעתי סקפטי לחלק הזה אבל אי אפשר היה להישאר אדיש להבדל בקפיצות מכבל רגיל לכבל רשת בסיסי של נורדוסט וכן הלאה לסידרה הגבוהה.
avatar
freikorn 2018-08-11 09:16:53
לא ברור לי, איך בעברת מידע דיגיטאלי, יש השפעה אנלוגית. ביטים של 0 ו- 1 עוברים מנקודה לנקודה ונמפוענחים על ידי יחידת הקצה שמעבירה את העיבוד הדיגידטאלי בסופו של דבר ל- DAC. ביציאה מה- DAC, השינוי בכבילה האנלוגית יכולה בהחלט להשפיע. הדבר היחידי שאני יכול לחשוב עליו, הוא איבוד מידע, עקב הפרעות חיצוניות, מרחק. באיבוד מידע, יש כמובן השפעה על שיחזור המידע האנלוגי. כבל CAT5E הוא בהחלט כבל לא איכותי ובשוק וניתן לרכוש כבלים איכותיים יותר של CAT6/7, בעלי סיכוכים, שיזורים ואדמה. בכבלים כאלה, איבוד מידע והפרעות יכולים להיות מינימאליים. ייתכן שהכבלים שהוחלפו, היו בעלי סיכוך טוב יותר ולכן היתה ירידה באיבוד מידע. כבל CAT6/7 איכותי, שניתן גם לקנותו ב- KSP, יעשה עבודה טובה מאוד וכנראה גם בעלות נמוכה משמעותית ממה שהודגם. בעבר הייתי סקפטי לגבי שיפור סאונד על ידי כבלייה אנלוגית, אך לאחר עזרה מחבר יקר, רועי, שהדגים ועזר במערכת הקודמת שלי, הסקפטיות הזו לא קיימת יותר. כבלייה היא אחת ההשקעות החשובות במערכת. עלייה כמובן להטעים לצבע הסאונד, הפירוט והבמה שמנסים להוציא מהסטאפ.
avatar
ni-ro 2018-08-11 10:56:10
הנורדוסט האלה משהו, נכחתי בהדגמה (דומה לזו) במינכן (לפני מס' שנים), התובנות (מבחינתי) היו זהות.
avatar
bu13 2018-08-11 11:01:05
קודם כל אני רוצה להודות לגבי. גם על זה שהוא מתאמץ להרים כזה ערב, משקיע מזמנו וכספו ועם אורח מכובד מחו"ל. גם על כך שהיה לי את הכבוד להיות מוזמן. האירוח היה מקסים, ת"א בערב שלישי היא כב התחלה מעולה, אח"כ קפה ומאפים בסנטרל. אח"כ בא הסאונד וההדגמות. רכיבי המערכת מוכרים, ואני עדיין נדהם כל פעם מחדש איזה סאונד גדול ועשיר אפשר להוציא ממערכת די צנועה. אני מודה שבמשך שנים לא "האמנתי" בכבלים, היה נשמע לי כמו קשקוש מכירתי. אבל אז גיליתי שני דברים, הראשון שיש המון אספקטים בסאונד ובחשמל שאני לא מבין ולא מכיר, והשני שאין צורך להאמין, פשוט צריך לשמוע. את הההבדל בין הכבלים שמענו, הכי בולט בעיני היה המעבר בין כבל הרשת הסטנדרטי לכבל של נורדוסט. אח"כ זה כבר בנקודות - אבל קיים.
avatar
roni1 2018-08-11 14:14:24
תודה ענקית לגבי על ההזדמנות לחוות את הערב הזה. אין ספק שההבדלים בכבל הרשת היה גם היה ללא שום טריקים. גם כבלי החשמל שינו ופתחו את הסאונד והעלו את רמת השמע בכמה דרגות,מה שלא האמנתי שיכול להיות. אין מה לחפש הסברים מדעיים שומעים טוב יותר וזהו. מאוד ממליץ לכולם לנסות ללא דעות קדומות.
avatar
tzachi 2018-08-11 19:20:43
לא ברור לי, איך בעברת מידע דיגיטאלי, יש השפעה אנלוגית. ביטים של 0 ו- 1 עוברים מנקודה לנקודה ונמפוענחים על ידי יחידת הקצה שמעבירה את העיבוד הדיגידטאלי בסופו של דבר ל- DAC. ביציאה מה- DAC, השינוי בכבילה האנלוגית יכולה בהחלט להשפיע. הדבר היחידי שאני יכול לחשוב עליו, הוא איבוד מידע, עקב הפרעות חיצוניות, מרחק. באיבוד מידע, יש כמובן השפעה על שיחזור המידע האנלוגי. כבל CAT5E הוא בהחלט כבל לא איכותי ובשוק וניתן לרכוש כבלים איכותיים יותר של CAT6/7, בעלי סיכוכים, שיזורים ואדמה. בכבלים כאלה, איבוד מידע והפרעות יכולים להיות מינימאליים. ייתכן שהכבלים שהוחלפו, היו בעלי סיכוך טוב יותר ולכן היתה ירידה באיבוד מידע. כבל CAT6/7 איכותי, שניתן גם לקנותו ב- KSP, יעשה עבודה טובה מאוד וכנראה גם בעלות נמוכה משמעותית ממה שהודגם. בעבר הייתי סקפטי לגבי שיפור סאונד על ידי כבלייה אנלוגית, אך לאחר עזרה מחבר יקר, רועי, שהדגים ועזר במערכת הקודמת שלי, הסקפטיות הזו לא קיימת יותר. כבלייה היא אחת ההשקעות החשובות במערכת. עלייה כמובן להטעים לצבע הסאונד, הפירוט והבמה שמנסים להוציא מהסטאפ. אני יכול לתת את התאוריה הלא מלומדת שלי : קובצי אודיו זה לא קובץ של תוכנה. מידע על תדר של 5 קילו הרץ צריך לשקף תזוזה של הממברנה 5000 פעם בדקה ועם מתוך ה5000 100 הגיעו מעווטים המחשב לא רואה בזה בעיה וזה ממשיך להמרה. זו סתם תאוריה לא מלומדת שלי אבל אני יכול לומר לך שבוודעות ציוד על הסגנל הדיגיטאלי משנה את הסאונד.
avatar
moshem74 2018-08-11 19:41:50
לא צריך הסברים מדעיים. דיי בקופסת מיתוג, במבחן עיוור, למתג A B C D, אם יש הבדל נגמר הסיפור, מסמנים וי ועוברים הלאה. בקלות אפשר לזרוק פה מאה אלף + על הסטאפ ולחיות בללה-לנד. בעצם רגע, זה אחרי ברייק אין או לפני ....
avatar
נמר 2018-08-11 21:16:18
לא צריך הסברים מדעיים. דיי בקופסת מיתוג, במבחן עיוור, למתג A B C D, אם יש הבדל נגמר הסיפור, מסמנים וי ועוברים הלאה. בקלות אפשר לזרוק פה מאה אלף + על הסטאפ ולחיות בללה-לנד. בעצם רגע, זה אחרי ברייק אין או לפני .... לא צריך קופסאת מיתוג. קופסאת מיתוג עלולה למסך על התוצאה. מה שצריך זה לחבר, לשמוע, לחבר משהו אחר ולשמוע שוב.
avatar
שוני 2018-08-11 21:22:12
נהניתי מאד לשמוע את ההבדלים בין הכבלים וחבל שכל הטוענים שאין הבדלים לא נכחו. שבית המקדש נחרב הילכו החכמים על חורבות בית המקדש ובכו ורבי עקיבא צחק בכל גדול. שאלו אותו מה אתה צוחק ? ענה להם : אמרתי לכם שזה יהיה הסוף כפי שאמר אלוהים שיחריב את בית המקדש ואתם אז צחקתם. אז אני לא רבי עקיבא , אבל מצחיק אותי העניין שאין הבדלים בין כבלים. אולי יש כבלים שאין בהם הבדלים , אבל בין נורדוסט לשאר יש הבדלים גדולים. אני מעריץ של החברה למרות שאין לי אף כבל שלהם.
avatar
נמר 2018-08-11 22:52:22
נהניתי מאד לשמוע את ההבדלים בין הכבלים וחבל שכל הטוענים שאין הבדלים לא נכחו. שבית המקדש נחרב הילכו החכמים על חורבות בית המקדש ובכו ורבי עקיבא צחק בכל גדול. שאלו אותו מה אתה צוחק ? ענה להם : אמרתי לכם שזה יהיה הסוף כפי שאמר אלוהים שיחריב את בית המקדש ואתם אז צחקתם. אז אני לא רבי עקיבא , אבל מצחיק אותי העניין שאין הבדלים בין כבלים. אולי יש כבלים שאין בהם הבדלים , אבל בין נורדוסט לשאר יש הבדלים גדולים. אני מעריץ של החברה למרות שאין לי אף כבל שלהם. אני בגישה כזו. מי שלא התנסה לא יכול לטעון דבר. כל גישה תיאורטית אינה לגיטימית בעיני והאתר הזה קנאי לזה. אני יכול להעיד על עצמי שבדקתי את ההבדל בין כבל רשת של אודיוקוואסט לכזה רגיל, זול, אפור ומסחרי - לא חשתי בהבדל. אולי באמת, כמו שציינתי, עם כבל כמו זה שבחנתם אוכל לשמוע את ההבדלים. אבקש אחד כזה לבדיקה אישית ואדווח על כך.
avatar
gds 2018-09-11 10:36:28
נהניתי מאד לשמוע את ההבדלים בין הכבלים וחבל שכל הטוענים שאין הבדלים לא נכחו. שבית המקדש נחרב הילכו החכמים על חורבות בית המקדש ובכו ורבי עקיבא צחק בכל גדול. שאלו אותו מה אתה צוחק ? ענה להם : אמרתי לכם שזה יהיה הסוף כפי שאמר אלוהים שיחריב את בית המקדש ואתם אז צחקתם. אז אני לא רבי עקיבא , אבל מצחיק אותי העניין שאין הבדלים בין כבלים. אולי יש כבלים שאין בהם הבדלים , אבל בין נורדוסט לשאר יש הבדלים גדולים. אני מעריץ של החברה למרות שאין לי אף כבל שלהם. וודאי שיש הבדלים, אך האם הבדל יכול להצדיק כבל של 36 אלף פאונד כמו שיש לנורדוסט? מה זה כבל יותר טוב, הכי טוב, מה הפרמטרים, האם כבל טוב לא צריך להיות שקוף ולהעביר הלאה במאה פאונד?
avatar
arix 2018-09-11 11:55:52
רוב אורך הכבל נמצא בקיר, אני מניח ש CAT 6/7 מסוכך. כמובן לא צריך לחבר כבל חרה לא מסוכך ב 10 שקלים, כבל CAT6/7 כמו בקיר במחיר שפוי יעשה את אותה העבודה כמו בקיר.
avatar
dor_s 2018-09-11 15:28:12
אצלי ה CAT לא להזרמת מוזיקה עקב הפרעות (לעיתים רחוקות) בקליטת רדיו בזמן גלישה במחשב, החלפתי עכשיו CAT 6 ב CAT 7 כמו כן הוחלף כבל 5E לכוון מסך אנדרואיד. גם כן ב CAT 7 לטובת שיפור בצפיית קודי שני הכבלים שנרכשו זולים כמו גם קודמיהם נשאר רק לבדוק
avatar
exupgh12 2018-09-11 16:02:31
הוא סותם את הגולל רק למי שהיה שם. אבל בכל זאת. מנסיוני הלא מועט באודיו ובכבלים, וכאחד שמושקע לא מעט בכבלים, הנסיון שלי עם כבל רשת שונה - לא חשתי הבדלים. יכול להיות שאני צריך לנסות את הכבלים הללו שנראה שמשפיעים. אקח לנסות. חסכת לי בדיקה שאיני שש לבצע, הגישה לכבלי הרשת אצלי אינה נוחה והמחשבה על פירוק והרכבה תוך גילוי גמישות של חתול מוציאה ממני את החשק - אמתין למסקנות שלך בנושא.
avatar
dor_s 2018-10-11 11:18:09
אצלי ה CAT לא להזרמת מוזיקה עקב הפרעות (לעיתים רחוקות) בקליטת רדיו בזמן גלישה במחשב, החלפתי עכשיו CAT 6 ב CAT 7 כמו כן הוחלף כבל 5E לכוון מסך אנדרואיד. גם כן ב CAT 7 לטובת שיפור בצפיית קודי שני הכבלים שנרכשו זולים כמו גם קודמיהם נשאר רק לבדוק מצטט את עצמי, סליחה מבחינת פעולת מסך האנדרואיד אין בכלל שאלה, עכשיו זה עובד. צפייה בסרט הייתה ללא קיטועים לאגירה וגם איכות הצפייה גבוהה יותר. גם אתרים כבדים עובדים עכשיו יותר טוב. מסקנה שלי: למשתמש קצה לא מםפיק "חזק" כמו מסך אנדרואיד הכבל 7 לעומת 5E חוסך שליחת מידע חוזרת. אולי מבצע שליחת מידע חוזרת מהר יותר. אולי שניהם (כבל ה 7 אפילו ארוך יותר מקודמו. 2 מטר לעומת 1.5)
avatar
Barret 2018-10-11 12:19:52
הייתי בערב הדגמה של נורדוסט יש לציין שבחיים לא חשבתי לקנות כבל רשת. ההדגמה שביצעו אלכס וגבי הייתה פשוטה ומאירת אוזניים. יש לציין שיום למחרת התחדשתי בכבל רשת. תודה לגבי על ערב מוצלח ביותר אני לפחות למדתי לא מעט בנושא
avatar
michael123 2018-10-11 12:58:55
מצטט את עצמי, סליחה מבחינת פעולת מסך האנדרואיד אין בכלל שאלה, עכשיו זה עובד. צפייה בסרט הייתה ללא קיטועים לאגירה וגם איכות הצפייה גבוהה יותר. גם אתרים כבדים עובדים עכשיו יותר טוב. מסקנה שלי: למשתמש קצה לא מםפיק "חזק" כמו מסך אנדרואיד הכבל 7 לעומת 5E חוסך שליחת מידע חוזרת. אולי מבצע שליחת מידע חוזרת מהר יותר. אולי שניהם (כבל ה 7 אפילו ארוך יותר מקודמו. 2 מטר לעומת 1.5) אתה כותב שטויות, היה לך כבל דפוק (קורה)
avatar
dor_s 2018-10-11 13:15:18
סבבה .תסביר מה הסימפטומים של כבל דפוק
avatar
michael123 2018-10-11 13:34:33
סבבה .תסביר מה הסימפטומים של כבל דפוק מה שתיראת :) הוא נראה רגיל מבחוץ. אני כל שנה זורק כמה כאלה, ומחליף לחדשים. יש לי תמיד כמה כבלים ספייר חדשים סגורים בבית באותה הזדמנות ממליץ על כבלים האלה [url=https://www.amazon.com/gp/product/B00QV1F1NS/ref=oh_aui_detailpage_o09_s00?ie=UTF8&psc=1][url]https://www.amazon.com/gp/product/B00QV1F1NS/ref=oh_aui_detailpage_o09_s00?ie=UTF8&psc=1 בנוי בצורה פנומנלית. נראה $1000000 עובד פגז.
avatar
dor_s 2018-10-11 13:44:01
אמרת דעתך והיא בעצם שכבל דפוק יכול לעבוד אבל לא באופן מלא, אבל לא סיפקת הסבר אני בכל אופן לא הולך לחפש 5E "תקין" כדי לוודא
avatar
michael123 2018-10-11 14:18:05
אמרת דעתך והיא בעצם שכבל דפוק יכול לעבוד אבל לא באופן מלא, אבל לא סיפקת הסבר אני בכל אופן לא הולך לחפש 5E "תקין" כדי לוודא איזה הסבר אתה מצפה ממני בפורום אודיו? :) תסמינים כפי שאמרת. לא, אל תחפש כבל 5E (וגם לינק שנתתי הוא לכבל cat7) ומצד שני אל תכתוב כי "אתרים כבדים" עובדים בזכות cat7
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: