חמישה דברים שכדאי לדעת על מסכי סמסונג QLED‏ | פרסומת | ראשי

חמישה דברים שכדאי לדעת על מסכי סמסונג QLED‏

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Samsung QLED Samsung QLED

מסכי ה-QLED של סמסונג ממוקמים בקצה העליון של טכנולוגיית ה-led. הנה כמה דברים שכדאי שתדעו עליהם

שוק המסכים מציג היצע נרחב של מסכי טלוויזיה ומציג כמה טכנולוגיות שונות שמביאים עימם סוגי פאנלים שונים. חברת סמסונג מציגה שתי טכנולוגיות כאשר הנפוצה ביותר כיום שהיא טכנולוגית ה-LED. ככל שאנו מתקדמים לקצה העליון בדגמים שמציגה החברה אנחנו נחשפים יותר ויותר ליכולות המדהימות של מוצריה. בדגמים הבכירים אנו נחשפים לקצה העליון בטכנולוגיית ה- LED והיא טכנולוגית ה-Quantum dot שהינה פיתוח בלעדי וייחודי של החברה. אז מה מייחד את ה-Quantum dot שמציגה סמסונג מול שאר הטכנולוגיות?

לטכנולוגיה הזאת יש חמש נקודות המציגות יתרון למסכי ה-QLED מול שאר המתחרים.

Samsung QLED

עמידות מפני צריבות ושמירה על איכות זהה למשך שנים 

טכנולוגית ה-QLED מבוססת מחומרים אנאורגנים, הטכנולוגיה הזו מאפשרת לשמור על איכות המסך לאורך שנים יותר משאר הטכנולוגיות הקימות כיום, היא מתוכננת לעמידות בפני צריבות, ושימוש נרחב לגיימרים שבינינו ללא חשש, עם זמן תגובה נמוך, מה נותן למסך אריכות שנים באיכות מרבית.


 Samsung QLED

מלכת האור

כשהגיעו מסכי ה-4k הראשונים הם אינם כללו את תקני הצבע החדישים שדורשים עוצמת הארה גבוהה, התקנים החדשים HDR10 ודולבי וויז'יון דורשים עוצמת הארה גבוהה במסך כדי להעצים את איכות התמונה והצבעים ולחשוף כמה שיותר פרטים בסצנות חשוכות, טכנולוגית ה-QLED מבוססת על עוצמת הארה גבוהה הנעה בין 1500-2000 ניט ומה שמאפשר למסך להתמודד עם תאורת על, כלומר גם אם הסלון שלכם מאור התמונה תראה חדה וברורה וכלן אפקט ה-HDR10+ יהיה מקסימאלי ולתחושת עומק מציאותי יותר.

 Samsung QLED

הצבעונית ביותר

תומך ב-100% נפח צבע, ולמה זה חשוב מכוון שתקני הצבע החדישים דורשים כמה שיותר רווית צבעים כדי להעשיר את איכות התמונה, חברת סמסונג מציגה נפח צבע המגיע ל-100% מהתקנים הנדרשים, ובכך היא מציגה תמונה עשירה ומלאת צבע.

רזולוציה על אמת!

טכנולוגית ה-QLED עומדת בכל התקנים המחמירים ביותר של 4k ולמה זה חשוב.... כי כל פיקסל בודד מורכב מ-RGB אמיתי מלא בתקן 4:4:4 המאפשרת תמונה עשירה יותר, לעומת טכנולוגיות ה-RGBW הקיימת המוסיפה באופן מאולץ ומלאכותי פיקסל לבן ויוצרת תמונה נחותה, ב-QLED זה לא קיים מה שמבטיח תמונה בתקן UHD בצורה מושלמת.

 

Samsung QLED

צחור טהור

ולמה זה חשוב. ככול שהמסך מציג לבן ברור יותר ללא התערבות של אפור או כחול כך נקבל צבעים נכונים ברורים, ומדויקים יותר. היכולת המרשימה הזו מאפשרת לנו להרגיש כאילו אנו מביטים דרך החלון על מציאות מוחלטת. קשה מאוד לתאר את החוויה הזו. אבל כשתביטו במסך, תחושו שאתם מביטים דרך חלון.

Samsung QLED

סיכום

מסכי ה-QLED החדשים של סמסונג הם משאת נפשו של כל ווידיאופיל או גיימר הראוי לשמו. הם מביאים עימם עוצמת הארה מהמרשימות בעולם המאפשרת צפייה בתנאי תאורה קיצוניים, עמידות לאורך שנים, תמיכה ברווית צבעים מלאה ותמיכה בכל פורמטי הצבע המתקדמים ביותר. מסכי סמסונג החדשים מציגים זמן תגובה מרשים במיוחד ועמידות בפני צריבות, חמשת המרכיבים הללו שהצגנו מציבים בפנינו מסכי טלוויזיה מהשורה הראשונה המתאימים לכל משתמש ויאפשרו לו להינות מתמונה מהממת לשנים רבות.

 

Samsung QLED

 


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (12 תגובות פורסמו):

avatar
בנימין 1970-01-01 02:00:00
QLED או OLED ... זו השאלה...:)
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
ממליץ לך לקרוא את הכתבה איך בוחרים מסך טלויזיה בשנת 2018, היא תעזור לך לבחור את הטכנולוגיה המתאימה לך. [url=http://www.dtown.co.il/articles/4399.html][url]http://www.dtown.co.il/articles/4399.html
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
בתהליך הייצור של מסכי אולד בעצם מייצרים מסכי ענק שמהם קורצים מסכים קטנים יותר. מכיוון שיש פגמים במסכי הענק סורקים אותם עם סורק מיוחד שמסמן ופוסל את האיזורים הלא טובים וממה שנשאר חותכים מסכים קטנים יותר. סמסונג מייצרת מסכי אולד קטנים לטלפונים סלולרים אבל מכיוון שבתהליך הייצור שלה קשה למצוא מספיק מסכים לטלביזיות כדי להישאר כלכליים סמסונג לא מייצרת טלביזיות אולד. זו גם הסיבה שמחירי הטלביזיות לא לינארים לגודלם.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
מסכי הטלפון של סמסונג זה לא AMOLED? שזה לא OLED ולא QLED
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
סמסונג מייצרת גם אולד ובמקרה אני יודע את זה כי אח שלי קשור לחברה שמייצרת את ציוד הבדיקה
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
הרמתי טלפון כדי לוודא, אמולד דומה מאוד לאולד וההבדלים הם ממש לא בעיקרון העבודה שלהם...
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
טכולוגיית המסכים אצה,רצה קדימה, הכל טוב ויפה, אבל מה קורה עם השידורים , שלא ערוכים מבחינת הציוד, להשיג את הפער ...
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
חלק נכבד מהשידורים בישראל עדין לא ערוכים גם להציג תוכן ראוי בטכנולוגית 1080p. ורחוקים מלשדר בפורמט 4k. אך ניתן ליהנות מפורמט ה-4k בתכנים דרך הטיוב.. טורנטים... נטפליקס. ותוכן פרטי.
avatar
arix 1970-01-01 02:00:00
אין לי ויכוח לגבי מספר יתרונות שיש למסכי QLED, אצמצם את הערותי לסיכום: כתוב : מסכי QLED החדשים של סמסונג הם משאת נפשו של כל ווידיאופיל או גיימר הראוי לשמו." מכיוון שאני מגדיר את עצמי כווידאופיל (20 שנה בתחום שידורי ווידאו מקצועי) והמסכים החדשים QLED של סמסונג הם לא משאת נפשי (משאת נפשי מסך אולד חדש) , מכאן נובע שאיני ראוי לשמי , ועל כך נעלבתי עד עומק נשמתי , אני מניח שאין בכוונת הכותב להעליב אחרים, לכן אודה באם ישנה את הסיכום הנ"ל, שהכותב יתחייס לעצמו ודעתו בלבד
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
arix, אל תעלב זו כתבה פרסומית הם לא התכוונו בדיוק אילך
avatar
ךשי 1970-01-01 02:00:00
arix אני גם חושב כמוך...די הרגו אותנו עם הפרסומות האלה כבר ! ושכל אחד ידבר בשמם עצמו. מה הקטע פה ?! OLED. נקודה
avatar
sofivest 2018-02-11 22:21:07
חזרתי מברלין, שם כבר מוצגת ה-QLED 8K של סמסונג, שמריצה Time laps ב-4K. נו טוב. אני מצטרף לעדר, OLED וגמרנו. הייתרונות של ה-QLED ניכרים לעיין, אבל פשוט לא משהו שאני צריך אצלי בסלון (או בכל חדר אחר). סמסונג הרי תכנס גם כן ל-OLED זה רק עניין של זמן ובכלל, אפשר ליצר זה לצד זה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il