חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ביקורת סרט - ״ונום״ | סרטים & מוזיקה | ביקורות | ראשי

ביקורת סרט - ״ונום״

גודל אות: Decrease font Enlarge font
ביקורת סרט - ״ונום״ ביקורת סרט - ״ונום״

הסרט שמתחיל רע הופך להיות אחד הסרטים שכדאי ממש ללכת ולצפות בהם. ״ונום״ הוא סרט שעשוי להפתיע אתכם לטובה.

עידן סרטים של גיבורי על מסרב לחלוף, וכל סרט בדיוני שלא עומד במסגרת של גיבור על כל יכול, הוא ברכה לכולנו. הלוואי ויכולתי להגיד את המשפט או לפחות חצי ממנו על הסרט החדש של חברת סוני (וכמה מפתיע, שהדמות שלו נרכשה מחברת מארוול) - ״ונום״.

בסופו של דבר, הסאגה הנוכחית של כל ״מארוול״ אמורה להסתיים לאחר 22 סרטים. אבל חברת מארוול מחזיקה בבעלותה זכויות יוצרים על מאות דמויות, עם ״כוחות על״ כאלה או אחרים, וכאשר הסאגה הזאת תגמר, ככל הנראה חדשה תתחיל. בינתיים, אנחנו מסתפקים במה שהאולפנים מוכנים לקחת עליו סיכון לצאת להרפתקאה קולנועית שאיננה מבית היוצר של מארוול וככל הנראה שנכון להיום, עלולים להפסיד לא מעט כסף. 

הסרט יצא למסכים בארץ ובעולם ביום חמישי האחרון, ונכון לעכשיו, נראה שלתקופת פתיחת חודש אוקטובר, שעד כה הפתיחה אחרי סופ״ש הראשון, נאמר שהפתיחה הכי חזקה הייתה שייכת לסרט "גרוויטי" ולו סביב הכנסות של כ-57 מיליון. הסרט של סוני, נראה כשובר קופות החדש, עם הכנסות של מעל ל-80 מיליון דולר בארה"ב בלבד. 

אני עוד לא יודע מהן ההכנסות בשוק המקומי שלנו (״כי הוא כזה גדול ומשפיע על השוק העולמי״... טוב, אולי לא בדיוק) אבל לרוב אנחנו רואים התאמה במספרים, כאשר הסרט מצליח שם, לרוב הסרט תופס טוב גם פה. 
Venom

אז על מה כל המהומה?

זהו סרט שכן ניתן לאמר עליו שהוא טיפה לא רגיל, בעיקר בשל העובדה כי הדמות הראשית היא די אנטי-גיבור. אדי ברוק (טום הרדי), הוא איש חדשות שנמצא בכל הסיפורים העסיסיים. אבל כמו שהוא נמצא בהם הוא אף יוצר אותם. הוא לא יודע לשים גבול ולעצור את עצמו מלהיות הסיפור עצמו. הבוס של אדי, מבקש ממנו לעשות ראיון עם״ילד הפלא ״קרלטון דרייק״ של העולם הטכנולוגי, שזה עתה החללית של החברה שבבעלותו, חזרה ממסע חקר בחלל. אבל אדי שמחפש את הכביסה המלוכלכת, מוצא באמצעות ארוסתו, העובדת בחברת בת לזו של המיליונר ״קרלטון דרייק״ (ריז אחמד). האשמות כבדים שאדי שולח לכיוון דרייק. על כך שהוא מתאכזר לאנשים עליהם הוא מבצע ניסויים. בעקבות כך, אדי משלם בקריירה שלו, פרידה מארוסתו וכל עולמו חרב עליו. 

חצי שנה מאוחר יותר שאדי אפילו לא יכול למצוא עבודה בתור שוטף כלים, אבל העובדת של דרייק, מוצאת את אדי כדי לבשר לו שהוא צדק ואלו לא האשמות שווא. שזה אכן אכזר כמו שאדי טען והיא יכולה להוביל אותו להוכחות שדרייק ייבא צורות חיים מהחלל, ומשתמש באנשים קשי יום כפונדקאים, על מנת לאפשר לחוצנים לחיות בתנאי כדור הארץ ואילו הם, הפונדקאיים, מתים כמו זבובים.
Venom

ביקור במעבדה, מסתיים בכך שחייזר חדר לגופו של אדי, וכך באורח פלא מתבצעת סימביוזה חיובית, והחייזר שבגופו עוזר לאדי להמלט. עכשיו שהם חופשיים, אדי צריך להבין מה נמצא בתוכו ומה התכנון הן של דרייק והן של החייזר שבתוכו (ונום - ארס) ואיזה עוד הפתעות מחכות מעבר לפינה.
Venom

אני לא יכול להגיד אחרת מזה שמאוד נהנתי מהסרט. הוא התחיל קצת איטי, עם אפיון דמות של לוזר אמיתי, למרות שנראה שיש לו פוטנציאל למשהו גדול יותר, הוא מתגלה כאידיוט חסר תקנה עד שלא בא לך לראות את המשך הסרט. אבל כשהפאנץ׳ של הסרט מגיע (אותו לא אגלה כמובן) מבינים למה היה חשוב להציג את הטמטום של אדי.
Venom

בסופו של דבר, זהו סרט יחסית קצר (קצת מעל לשעה וחצי), מגניב, מצחיק ואף מפתיע ברגעים מסוימים. אני לא אכריז עליו כסרט השנה, אבל בהחלט כהפתעה של החודש עם ציון 7.5
חובה לרוץ לקולנוע כדי להנות מהאפקטים והמסך הגדול באמת


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (10 תגובות פורסמו):

avatar
Anton 2018-07-10 13:18:55
נשמע סרט מגניב. אחלה ביקורת!
avatar
gds 2018-07-10 15:33:48
חאלס הגזמת, זה אחד הסרטים הגרועים של השנה, לא רק אני אומר אלא דעה זו עוברת כחוט השני בין מבקרי הקולנוע בעולם, אין לי בעיה עם זה שרוב ביקורותיך הם על סרטים מהז'אנר אבל אולי יש אפשרות שאתה לא מבקר "כללי" ולכן נקודת המבט שלך מוגבלת לז'אנר, אני כותב זאת לא כדי "להכנס בך" חלילה, פשוט לתת פרספקטיבה.
avatar
נמר 2018-08-10 03:06:39
חאלס הגזמת, זה אחד הסרטים הגרועים של השנה, לא רק אני אומר אלא דעה זו עוברת כחוט השני בין מבקרי הקולנוע בעולם, אין לי בעיה עם זה שרוב ביקורותיך הם על סרטים מהז'אנר אבל אולי יש אפשרות שאתה לא מבקר "כללי" ולכן נקודת המבט שלך מוגבלת לז'אנר, אני כותב זאת לא כדי "להכנס בך" חלילה, פשוט לתת פרספקטיבה. אני דווקא ממש אהבתי אותו. סרט קליל, מצחיק, מותח וכזה שמוציא אותך מסופק מאוד. והאפקטים? וואו!
avatar
BAW 2018-08-10 07:50:44
טוב, זה לא בדיוק כללי, והאמת שהסרט באמת די סבבה. קח בחשבון שרוב הסרטים שאנחנו מדברים עליהם, הם שוברי קופות כאלה או אחרים, שמקבלים סיקור תקשורתי.. כמו הביקורת, ואני מנסה לשמור על האובייקטיביות שאם הסרט שהוא סבבה לדעתי, לפחות לכתוב "דעתי סבבה". היו סרטים שהכרזתי שהם וואו ובעצמי התבדתי והיו כאלה שמראש קטלתי (היו ממש מעטים). אבל כך או אחרת, אני רוצה שהקורא על סמך הביקורת שלי יוכל להחליט האם הוא יכול ללכת ולראות את הסרט, או לא. האם זה סרט השנה, ככל הנראה שלא, אבל זה בידור, ועל כזה, הוא בהחלט ממלא את תפקידו ואכן מבדר
avatar
gds 2018-08-10 11:31:38
רגע אני לא מבין, הכרזת מראש על סרטים שהם וואו או קטלת ואח"כ התבדית? אתה מבקר או יחצן?
avatar
איציק ירקוני 2018-08-10 11:44:59
אני דווקא ממש אהבתי אותו. סרט קליל, מצחיק, מותח וכזה שמוציא אותך מסופק מאוד. והאפקטים? וואו! מדויק ביותר:בעד:
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה סרגיי ליטבק על הביקורת המועילה :), סרט קליל ומומלץ לכל אחד שלא ראה.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
ראיתי אתמול ואהבתי, סוף סוף סרט מבוסס קומיקס שמצאתי את עצמי נהנה ממנו.
avatar
igall 1970-01-01 02:00:00
אחלה סרט נהנתי
avatar
Juiced 1970-01-01 02:00:00
אפשר לראות את הקוטביות ב rotten tomatoes בין המבקרים לצופים. ז'אנר קומיקס אורג'ין סטורי שבפנה עצמו תמיד כיף, קצת ז'אנר מד"ב בשילוב עם Body horror קצב מהיר, בניה טובה, מצחיק, אקשן מעולה, טום הרדי ומשחק משובח מצד ריז אחמד. כן יש בעיות כמו הדמות של מישל וויליאמס ויש קטעים שפשוט נראים ככתיבה עצילה אבל סה"כ מאוד נהנתי ואני מצפה ל Carnage
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: