חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

Nagra מהחלל לישראל - מבחן בכורה בישראל | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

Nagra מהחלל לישראל - מבחן בכורה בישראל

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Nagra Nagra

נמר לוי מחליט לבחון סט שלם של יצרנית האודיו השוויצרית שנחשבת לאחת מהטובות בעולם. האם יצליחו לעבור את המבחן בכל סגנונות המוסיקה? הכנסו וגלו.

אני מאמין שמעט מאוד אודיופילים ישראלים התנסו בסט שלם של אחת מחברות האודיו הכי נחשבות בעולם. אני בטוח שכאן בארץ, אף אחד לא התנסה בסט שלם כזה בבית. כמה היא נחשבת? אז ככה. מעבר לעובדה שמוצר מהמפעל הזה כבר ביקר בירח באופן רישמי, אחד אחר שימש ככלי הטעיה נגד צבאות אויב בכך שניגן פעילות צבאית במהלך המלחמה על ידי ״אבי יפה״. בכלל, בין צוות ״יפה״ לבין החברה יחסי אהבה והערכה של שנים רבות. זה מתבטא בכך שהם, כאולפן מקצועי משתמשים בציוד של נאגרה ומייבאים את מחלקת הפרופשיונל שלהם. עבור משפחת יפה, צירוף האודיו הביתי של החברה זו סגירת מעגל נפלאה ומרגשת.

 Nagra

הולדתו - הבריחה מהמלחמה - הקמת החברה - סיבוב קטן לחלל ונחיתה רכה בנס ציונה

 נתחיל עם זה שמי שעד היום לא שמע על החברה הזו שישחק אותה כאילו מאז ומתמיד הכיר את השם והמוצרים מפני שלא להכיר אותם זו בורות מוחלטת. נאגרה היא חברה שוויצרית שנוסדה בשנת 1951 על ידי ״סטפן קודלסקי שנולד בפולין בשנת 1927. בשנת 1939 משפחת קודלסקי עזבה את פולין על מנת לברוח מהמלחמה, ובשמת 1943 נחלה את משפחתה בשוויץ. בשנת 1951 חשף קודלסקי את ה-Nagra 1. זה היה טייפ הקלטה עם נתונים טכנים תקדימים לאותה תקופה. הוא היה קטן, איכותי ביותר ובלתי תלוי בחשמל או לחלופין - סוללות. את ה- Nagra 3 חשף בשנת 1957 ובמשך 20 שנה הוליווד השתמשו במוצר הזה להקלטת סרטים. בשנת 1960 קולה של השחקנית ״מרלין מונרו״ הוקלט על טייפ הקלטה של Nagra. בשנת 1965, ממשלת בריטניה החלה להשתמש ב- Nagra SN לצורך פעילות מודיעינית בזכות המימדים המינאטורים שלו ואיכות ההקלטה המשובחת. וב-1969 טייפ הקלטה של Nagra נלקח למשימת מעבורת החלל אפולו. בשנת 1973 קיבלה החברה פרס מתעשיית הקולנוע על איכות הקלטת הסרט ״מגרש השדים״. בשנת 1978 קיבל קודלסקי פרס מהאקדמיה לתנועה ותמונה על הישגיו בהקלטת סאונד. עד היום, Nagra נמצאת החוד החנית בתחום האודיו העולמי. והם, כמו יין, משתבחים עם השנים.


זו לא הפעם הראשונה שאני בוחן ציוד יקר כל כך. עברו אצלי מיטב המוצרים מהקצה העליון. ובשורה התחתונה, המערכת שברשותי יקרה להחריד כך שבסופו של דבר, מתוקף תפקידי ומהעובדה שאני חי עם ציוד שנחשב לקצה העליון בתחום האודיו, אני לא מסתנוור כל כך מהר (אם בכלל). ומדוע אני מספר לכם את זה? משום שמוצרים מבית היוצר של נאגרה השוויצרית עלולים לסנוור גם את הרציונלים שברציונלים. זה בזכות כמה פרמטרים שהופכים אותה לאחת מיצרניות האודיו החשובות והנחשבות בעולם. ראשית ההיסטוריה שלה. המוצרים של החברה הזו, בלי יוצא מהכלל, מה״זול״ ועד היקרים ביותר, זכו לשבחים רבים ברחבי הגלובוס. כתבים, גולשים, אורחים בתערוכות תמיד שמו את החדרים שהחברה הזו היתה מעורבת בהם כחדרים שהיו בתוך החמישיה הפותחת. ובכלל, ככל שמביטים יותר במוצרים הללו, נוגעים בהם, מתעמקים באיכות הבניה ותשומת הלב לפרטים הקטנים, מבינים שיש כאן אולטרה השקעה, אולטרה תשומת לב ואולטרה הנדסה. וזה בדיוק מה שאני מצפה ממוצר כזה מהבחינה הזו, עוד לפני הסאונד, שיראה, ירגיש ויהונדס ברמת על. והמוצרים של החברה הזו, איך שלא תסובבו את זה, עומדים בקלות בשלושת הפרמטרים הללו.

 Nagra

״נטול פוזה״

 וזו בדיוק הפוזה של ה-NAGRA. היא כאילו לא קיימת אבל יש שם טונות ממנה. המוטיב העיצובי של בוררים שהזזתם חושפת פס אדום המתאר שהבורר עומד על ״תוכנית״, הלוק האולפני הזה, המקצועי, שמקנה תחושה שהמוצר הזה לא מעוצב על ידי מעצבים אם כי הוא מהונדס על ידי מהנדסים. יחד עם זאת, המימדים הלא סטנדרטים שהם לא בגודל מלא מצד אחד, מהצד השני אינם קטנים במיוחד. לצורך העניין, בשביל שיהיה מיוחד, הנגרה במידות אחרות מהיתר (פחות מתחבר לזה - תן לי גודל מלא - סטנדרטי). זה אומר שעל הסטנד שלי, ביחס לשאר הרכיבים, הם יראו קטנים. אבל מי שקונה נגרה תמיד יעדיף את הסט המלא. וזה גם חלק מהקטע. העיצוב שלהם מזמין אותך לרכוש סט שלם, כך תקבל אפילו לוק סופר מרשים.

 

Nagra

 

Nagra


Nagra
ולכן, את המוצרים של NAGRA העדפתי לבחון כסט שלם. זה משום שאני רוצה לטעום את הטעם של החברה הזו באופן מוחלט. לכן, החלטתי לבחון ממיר, קדמגבר ומגבר הספק. וכך אני הולך להתייחס אליו. את כל המוסיקה שלפתי מהמאגר הדיגיטלי של טידל.

Nagra

קדמגבר, מגבר וממיר דיגיטלי לאנלוגי מסדרת CLASSIC במבחן

הממיר
 

תומך ב-DSD 2x וכל מה שמתחת. החלטתי לחבר אותו למקבוק פרו שלי בחיבור USB ומשם יצאתי לקדמגבר בחיבור XLR. בכלל, למען ההמשך, כל המערכת שלי מחוברת בכבלים מאוזנים.


נתונים טכנים ממיר

 NagraNagra

 

 

נתונים טכנים קדמגבר

 

 

Nagra

 

Nagra

 

נתונים טכנים מגבר הספק


Nagra

 

Nagra

 

דיברנו מספיק - מבחן האזנה!

אמיתי רבותי - אמיתי!

  Mahler : Symphony no.2 London Symphony Orchestra, dir. Georg Solti


 

הפתיח מהמם אותי. אומר בביטחון שרמת הביצועים היא כמעט כמו של המגבר האישי שלי שמחירו כפול מזה הנבחן. הפתיח פשוט ״מפחיד״ - מולי צוות כלי קשת אמיתיים, טבעיים וריאליסטים ברמה פסיכוטית. מי שאינו מהתחום, ובפעם הראשונה מבין מהי במה, תמונת סטריאו, נוכחות ודינמיקה, יהיה בטוח שאחרי שהוא מאזין לזה הוא יכול לבחור להיות חירש, זה משום שהוא יוכל להגיד בביטחון שהוא שמע הכל. וזה ככה, ריאליזם מפיל לסתות. גם הדינמיקה בקריאשנדו מלמדת אותי שהמגבר הזה, על הוואטים הלא מרשימים שלו במספר, מאוד מרשים בפועל.

Nagra

הוא יודע להיות תוקפני ואלים כשצריך, אבל טבעי ורך בכלים שזהו המרקם שלהם. מצאתי גם יכולת הפרדה מעולה ופרופורציות מושלמות (כן, מושלמות) בין הכלים השונים. הבמה הולוגרפית, מסודרת כמו בקונצרט. במילים אחרות, עד כה בביקורות, אולי זו התוצאה הטובה ביותר ששמעתי ביחס למוצרים אחרים שסקרתי.

יש הדר!
 

Ben Webster stormy weather


הפסנתר המוחשי, הסקסופון הזה שהמתכת שלו מתגלה בקלות והבס הנישלט והמדויק שהסט הזה יודע להפיק. ישנם מעט מאוד מגברים שפשוט מהממים אותי ביכולת שלהם להפיק בס אמיתי, מדויק, מוגדר ומגובש כמו שזה מפיק. אבל החלק המרשים ביותר הוא השקט (או החושך) שבין הכלים. זה מסדר לנו במה כל כך מציאותית ומוחשית שקשה מאוד להתעלם ממנה. הפסנתר בגודל טבעי ממש ממוקם מולי, הסקסופון מלפניו וכן, כמו בהופעה, הוא אינו בדיוק במרכז אם כי זז מעט ימינה ושמאלה כאילו הנשפן מתהלך על הבמה לכבוד הקהל. רמת הפרטים מוחלטת. אין אות שתיכנס אליו ולא תצא מהרמקולים. נכון, זה תלוי גם ביכולת של הרמקולים לחשוף את זה, ובעניין הזה, לעניות דעתי, הוא קיבל את אחד הרמקולים השקופים ביותר לסקירה הזו.

 הערה: אני לא יכול שלא להתפעל מהביצועים הללו. ומכיוון שאני רושם הערות בסוף, אני כבר עושה לכם ספויילר ומבשר לכם שמכאן, למרות שזה לא נראה הגיוני, הצליל רק משתפר.

 אפשר חתימה?

  Giuseppe Verdi "Il Trovatore" Pavarotti, Sutherland, Wixell, Horne, Ghiaurov, Bonynge 1976 I

זה בערך מה שיצא לכם מהפה כשתשמעו שירה דרכו. אם זו אופרה טובה כמו זו, יש סיכוי יותר מסביר שיפלט לכם ״אפשר חתימה?״ או שתקומו בתחושה שבאמת מישהו ילחץ לכם את היד מהעבר השני. ככה ראליסטי, ככה מציאותי הצליל. היכולת של הסט הזה להעיר לחיים את אלו שאינם עוד היא פנומינלית. יכולות כאלה אני מכיר היטב, אבל במוצרים שעוברים את ה-100k לרכיב אלקטרוני (להוציא רמקולים). כאן, כמה שהוא יקר, ומה שאני אומר הוא על הגבול המגלומני, הוא מצליח להציג תמורה אדירה לכסף. אהבתי את היכולת שלו לשמור תמיד על פרופורציות נכונות בין השירה לתזמורת בכל עוצמה שתבחרו. ואם כבר בעוצמה עסקינן, אז הוא שם לגמרי. אומנם לא על הנייר, אבל במציאות הוא עושה כמה דברים שרק מגברים גיבורים מאוד, מפוצצים בטסטסטורון, יודעים לעשות. ולא סתם לעשות - לעשות את זה מהמם.

נו. אז איפה אתה נופל?
 

Deep Purple - Smoke on the Waterזהו. הוא לא, וזה קטע ממש. הוא לא גדול כל כך, לא מאיים ולא נראה כמו איזה טנק. אבל מנגן רוק כאילו אנחנו יושבים על הדשא באיזה פארק ענק. הבמה שהוא מייצר חוצה את גבולות הרמקולים בקלות בלתי נסבלת. יש בו משהו שאפילו קצת מעצבן - ״למה לא כולם עושים כזה סאונד?״ לא קל לשמור על דינמיקה, איזון טונאלי ועושר כזה בצליל בעוצמות כאלה, שהשכנים כבר מסוכסכים איתי בעקבות הסקירה הזו. בואו נגיד את זה אחרת, הרגשתי בטוח להגביר ווליום מבלי שאחשוש לאיזה סכין שתקפוץ לי מהטויטר. והטויטר הזה של הרמקול שלי, יחשוף סכינים כאלה בקלות מוחלטת. זו אחת מהתוצאות המרשימות ביותר שנתקלתי בהן במוסיקת רוק.

בנימה אישית

במשך שבוע וחצי ״חרשתי״ על המכשירים הנהדרים הללו. לראשונה מזה הרבה חודשים מצאתי את עצמי מתרגש לשים תקליט ותתפלאו, מתרגש לא פחות לשדר קובץ דיגיטלי. את הלוק של המוצרים האלה צריך לאהוב. למרות שמתחת למכסה תמצאו את ההנדסה הטובה ביותר, המראה עלול להטעות ולחשוב שמדובר באיזה מוצר וינטאג׳ עם סאונד חם ומלטף (ככה הוא מכונה על ידי חובבי הוינטאג׳) או עייף, איטי וחסר דינמיקה (כך הוא מכונה על ידי). במקרה הזה, ברגע שתשמעו את הצליל הראשון שיבקע ממנו, תגלו צליל מודרני, מדויק מאוד, עשיר ומהיר כברק. ולמה אני מוסיף את החלק הזה? משום שכשניכנס אלי חבר יקר, שהוא עם רגל אחת בתחום, הוא ישר שאל אותי מאיזה שנה המוצרים האלה? אז כן, הלוק כמו פעם, הסאונד - היום בהחלט!

נקודות ציון
 

העמדה ומיקום

 שהחום לא ידאיג אתכם. הוא כמעט ולא מתחמם. אבל לא, זה לא אומר שאתם יכולים לשים אותו במגרה, הוא עדיין זקוק לאוויר. עם זאת, הוא אינו כל כך רגיש למשטחים למרות שכן חשתי שיפור בין הנחתו על הרצפה ביחס לפיניט אלמנט שברשותי. כמובן, שמי שקונה מוצר כזה, לא יעז לזלזל ולא להניח אותו על מדף ראוי.

 התאמה לרמקולים

המגבר הזה, לעניות דעתי ומנסיוני על הרמקול שלי (לא ממש קליל להנעה) קשה יהיה לשים לו רמקול ליגרום לו לקרוס או לא להתאושש מהר. המגבר הזה חזק! הוא שולט בכל תחומי התדרים בקלות וסביר שיניע כמעט כל רמקול שפוי שיעמוד מולו. ואם יש לכם איזה רמקול מאתגר בצורה קיצונית, קחו אותו בגרסת מונובלוק.

משפחת צליל

 זהו סט נטרלי לחלוטין. הוא לא נוטה לחמימות, לא בהירות - נטרלי במלוא מובן המילה. הוא חושף הקלטות בקלות ולכן כדאי לנגן עליו חומרים המוקלטים היטב. אבל איך אומרים? ״קודם המוסיקה ואחר כך הסאונד״, זה עשוי להיות שווה ערך כשתבינו איך הוא נשמע כשההקלטה טובה.


סיכום

 מה אגיד ומה אומר. מעבר לעובדה שהסט הזה הוא כזה שאני יכול לחיות איתו בקלות, מעבר לעובדה שהוא פשוט מהמם בעיני, אני מוצא בו יכולות סוניות כאלה ששמות כמעט כל מוצר מקביל למחירו בתחרות שקשה מאוד להתמודד בה.

 הסט הזה כסט שלם, או כרכיבים בודדים, שייך לקצה העליון של מוצרי האודיו האיכותיים באמת. תתפלאו, אני חושב שביחס ליכולות הללו הוא גם לא יקר כלל. הרי אנחנו החובבים ה״כבדים״ כבר מזמן לא נבהלים מהמספרים האלה. אבל כששומעים את היכולות הללו, את הביצועים האלה שמציגים איזון טונאלי מהמם, רמת שקט של כפר נטוש בשעות הלילה המאוחרות, פרטים בקנה מידה פסיכוטי ואיך לא - דינמיקה מפחידה, המחיר לפתע נראה מזה שפוי.


Nagra

וכן. גם לא כסט שלם, אם כי רכיבים בודדים, הרכיבים של NAGRA מפילי לסתות. החלק המדהים הוא שכל רכיב לבדו נשמע דומה מאוד לרכיב אחר מאותה סדרה. אני יכול לדווח שבדרך כלל שזה מתרחש הרכיבים יחד נשמעים או חמים מידי, או קרים מידי. נתקלתי בתופעה הזו בכבלים המצוינים של אודיו מכה. כרכיבים בודדים הם נשמעים כאילו באו ממשפחה אחרת (כבל כוח נשמע שונה מכבל הרמקול) וביחד מאזנים את כל התוצאה. ובמקרה הזה של נגרה כל רכיב הכניס את עצמו למערכת בעוד כולם יחד יצרו משהו כל כך קסום, שלם כל כך מיוחד ו״טהור״ שלא ניתן להישאר אדיש אליו.

 יכולת הדינמית של המגבר היא אחת מהמרשימות שנתקלתי בהן. בסך הכל הוא לא גדול במיוחד, אינו מתחמם כלל, אינו מרשים במראהו ולא ממש גיבור גדול. אך במבחן התוצאה התחושה שקיבלתי היא שאין לו גבולות. לא בכוח ולא בדינמיקה. זהו פשוט מגבר ״על״. לא חשתי ששמתי מגבר זול יותר מהמגבר האישי שלי שעולה יותר מכפול מזה העומד למבחן. אז כן, בקונסטליישן סנטאור תקבלו טיפל׳ה יותר שקט, יותר דינמיקה וכוח. אבל זה בטל בשישים. המחיר משחק פה תפקיד ראשי. וביחס למחיר, הנגרה הזה נותן תמורה לכסף ששמה את המגבר שלי במקום פחות נוח. שניהם טבעיים בטירוף, נכונים ומאוזנים.

 כמו המגבר גם הקדמגבר הציג שקט מבהיל, רזולוציה ופרטים שגרמו לי להרגיש ממש בבית. אומר זאת אחרת, הקדמגבר של NAGRA טוב יותר מהקדמגבר האישי שלי. היה בו משהו ״נכון״ יותר, מדויק יותר. נכון, שניהם ברמת קצה, אבל ל- NAGRA יש עוד משהו קטן, שעלול להיות חסר משמעות עבור מישהו אחר, אבל עבורי העוד טיפה הזה שווה הרבה. והוא עשה הכל פשוט בטיפה יותר טוב מהקדמגבר שלי - וואו!
הממיר הוא ההפתעה הגדולה ביותר. הוא כל כך אנלוגי וטהור שהתעלמות מהביצועים הללו הם פשוט בלתי הוגנים. זהו הממיר הראשון שאני שומע שפשוט מפיל אותי ביכולות שלו. אני חש שסוף סוף יש פתרון ראוי למי שמחפש דיגיטל עם יכולות שהן כבר מתקרבות לאנלוג. את הביצועים הללו שמעתי רק בנגן הבכיר של אקיופייז שלטעמי הם יושבים על אותה משבצת מבחינת יכולות סוניות. פשוט מהמם ביכולתו.


Nagra

 במילים פשוטות, כרכיבים בודדים כל אחד מהם ייקח את המערכת שלכם למקום גבוה מאוד וכסט שלם, יש סיכוי שאיתו תישארו הרבה מאוד שנים. זה משום שזו הפעם הראשונה (או השניה) שאני כותב ביקורת שאין בה ביקורת מלבד מחמאות מוחלטות. ואני, מה לעשות, מגלומן כזה שמאמין שדעתי מלומדת מספיק ונסיוני עשיר מספיק בשביל לצאת בהצהרות כאלה. אז קדימה, אל תתקמצנו, ואם קשה, אפשר תמיד לעבור לארוחה ביום, לוותר על קייטנה לילדים, למכור את האיפור של האישה ולהינות ממוסיקה טובה. הסיכון במהלך הזה הוא שיגרשו אתכם מהבית, אבל אם לא - הרווחתם!

שורה תחתונה: הביקורת הזו נכתבה אחרי 40 שעות עבודה של הסט. זה מלמד אותי שיש סיכוי שהוא אפילו טוב יותר אחרי עוד כמה עשרות שעות טיגון.

מחירים
Nagra CLASSIC DAC : ₪58,750
Nagra CLASSIC PREAMP : ₪74,800
Nagra CLASSIC AMP : ₪83,000

 

Audio System

Speaker - tidal contriva diacera se

Power amplifier - constellation audio centaur

Preamplifier - constellation audio inspiration Preamp 1.0

Digital source -mac mini + RME Fireface 800

Analog

Turntable - DaVinci Audio - Gabriel Grand Reference DaVinci v3

 Tonearm - Graham Engineering - Elite

 Cartridge - Miyajima Madake

Phono Cable - Stealth Hyperphono XLR

Phono Stage - Asr Basis Exclusive MK2 HV

 Audio Rack - Finite Elemente Pagode Master Reference Heavy Duty

Cables

 Speaker Cables - Stealth Dream v14

 Interconnect Cables - Acoustic Zen Silver Reference XLR

Power Cables - Stealth M-7000 With Solid Silver V10 Wall Plug And  V10 IEC

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (101 תגובות פורסמו):

avatar
exupgh12 2018-09-08 12:02:39
חדשות טובות לחובבי ה high end בארץ. מניסיונך איך הרכיבים שבחנת בהשוואה ל Sim Audio Evolution מסדרה 7X או 8X?
avatar
Sol 2018-09-08 12:25:45
מה נאמר ? ראשית תודה על הסקירה :בעד: לפי התיאור והמחירים אין ספק שזה היי אנד. חבל שאי אפשר להתנסות ;)
avatar
web 2018-09-08 14:18:45
תודה על סקירה :כל-הכבוד: ניכר שאהבת את החברה... המגבר ממש גיבור בחצי מחיר, אבל הקדם עולה כמעט כפול משלך חבל שאי אפשר להתנסות ;) ביקשת יפה? ;)
avatar
zariel 2018-09-08 14:28:23
לפי הסקירה המערכת איכותית ברמות, אהבתי את "הלוק" שלה, די קומפקטית,,לא צורמת את העין, עם ביצועים מושלמים, שראיתי את התקליט של סגול כהה, ואת הפיסקה "אז איפה אתה נופל", החסרתי מיד שתי פעימות, וכשלא מצאתי את "הנפילה", נרגעתי... חן חן.
avatar
איציק ירקוני 2018-09-08 15:19:25
סקירה מענינת מקיפה ומקצועית:בעד:
avatar
חומוס 2018-09-08 19:05:30
לפי הסקירה המערכת איכותית ברמות, אהבתי את "הלוק" שלה, די קומפקטית,,לא צורמת את העין, עם ביצועים מושלמים, שראיתי את התקליט של סגול כהה, ואת הפיסקה "אז איפה אתה נופל", החסרתי מיד שתי פעימות, וכשלא מצאתי את "הנפילה", נרגעתי... חן חן. בדיוק מה שקרה לי.
avatar
liorkoren 2018-09-08 19:46:46
תענוג לקרוא סקירות על ציוד יחודי שכזה :בעד:
avatar
ni-ro 2018-09-08 21:43:11
נמר ישר כוח, סקירה מ ד ה י מה של חברה מ ד ה י מ ה. תודה נהנתי לקרוא
avatar
ארמה אודיו 2018-09-08 22:13:28
אחלה סקירה - מוצרי על
avatar
EREZ100 2018-09-08 22:56:34
נמר , תענוג אמיתי לקרוא את חוות הדעת שלך . אין מה להגיד , חברה סוף הדרך כמו מרבית הציוד השווצרי. ארז
avatar
zeppelin85 2018-09-08 23:06:27
ואוו איזה עיצוב! תענוג לקרוא את הכתבה, עושה חשק לשדרג :)
avatar
גיא 2018-10-08 00:14:59
פגז של כתבה על ציוד פגז! המחמאות כאן חריגות ובאמת עושות חשק. היו מספר חדרים במינכן עם הציוד שלהם, כולם היו מצוינים.
avatar
נמר 2018-10-08 00:55:24
חדשות טובות לחובבי ה high end בארץ. מניסיונך איך הרכיבים שבחנת בהשוואה ל Sim Audio Evolution מסדרה 7X או 8X? לא יודע, לא השוואתי.
avatar
נמר 2018-10-08 01:06:55
תודה על סקירה :כל-הכבוד: ניכר שאהבת את החברה... המגבר ממש גיבור בחצי מחיר, אבל הקדם עולה כמעט כפול משלך ביקשת יפה? ;) אם היית עוזב את חיפה, עושה ״עליה״ לישראל, היית יכול לבוא פעם בשבוע לשמוע משהו מיוחד אחר.
avatar
carmi 2018-10-08 07:20:52
רק כעת יצא לי לקרוא את הכתבה - איזה דרך נהדרת להתחיל את סוף השבוע כעת נשאלת השאלה, איפה אפשר לשמוע את הקסם הזה?
avatar
yaniv.L 2018-10-08 07:48:00
ישר כוח, סקירה מדהימה .:בעד:
avatar
web 2018-10-08 09:51:30
אם היית עוזב את חיפה, עושה ״עליה״ לישראל, היית יכול לבוא פעם בשבוע לשמוע משהו מיוחד אחר. חיפה היפה עם הנוף המדהים שלה לא מחליפים... ולפי מיטב זכרוני, אני עזבתי את חיפה יותר פעמים מאשר אתה עזבת את נס ציונה... ;) רק תודיע שיש משהו מעניין לשמוע ואני שם, איך אני אמור לנחש?? :שתוי:
avatar
hornless 2018-10-08 12:04:53
NAGRA זה פשוט וואו!! תודה על הסקירה.
avatar
ronensud 2018-10-08 16:20:47
אם היית עוזב את חיפה, עושה ״עליה״ לישראל, היית יכול לבוא פעם בשבוע לשמוע משהו מיוחד אחר. אפשר לחשוב שאתה גר בתל אביב ;)
avatar
TakeOne 2018-10-08 16:46:25
מכיר אותם כחברת קצה - יקרררהה - מאז שמעתי לראשונה סט שלהם ב 1990. העיצוב תמיד הזכיר ציוד אולפני, מעט מוזר וקטן מהמקובל (בזמנו בוב קראוור האמריקאי עיצב חלק מהמוצרים שלו בצורה שקצת הזכירה את נאגרה). נמר, איך תגדיר את ההבדל מול הדרטזיל? האחד lie back והשני attack ?
avatar
liorms 2018-10-08 17:52:17
עדיין מרייר... יש מצב שהחברה האילו מביאים גם את ה300i?
avatar
ronensud 2018-10-08 18:04:40
עיצוב יפייפה. אורי היבואן אחד האנשים המקסימים בתחום. תודה על הכתבה נמר.
avatar
נמר 2018-10-08 20:23:21
מכיר אותם כחברת קצה - יקרררהה - מאז שמעתי לראשונה סט שלהם ב 1990. העיצוב תמיד הזכיר ציוד אולפני, מעט מוזר וקטן מהמקובל (בזמנו בוב קראוור האמריקאי עיצב חלק מהמוצרים שלו בצורה שקצת הזכירה את נאגרה). נמר, איך תגדיר את ההבדל מול הדרטזיל? האחד lie back והשני attack ? לפי הכתבה שעשיתי על הדרטזיל יש לזכור שזה משולב מול קדמגבר ומגבר הספק, ובמקרה הזה הנגרה עדיף. באם הייתי בוחן קדמגבר ומגבר הספק של דרטזיל, הייתי יכול לתת תשובה הוגנת יותר.
avatar
נמר 2018-10-08 20:32:20
אפשר לחשוב שאתה גר בתל אביב ;) תל.אביב זה דראעק. הייתי מוסר אותה מחר.
avatar
שוני 2018-11-08 02:29:51
עמיר , דרטזיל ? אחת האכזבות הגדולות מבחינתי . זו חברה שהייתי מוכן לקנות את הציוד שלה על עיוור. וששמעתי פרה פאוור , כגודל הציפייה גודל האכזבה .
avatar
שוני 2018-11-08 08:46:46
אגב , עכשיו אני מאזין למערכת עם תמונות אקוסטיות של סטיל פוינט. יש תמונה לאגרה.
avatar
שוני 2018-11-08 08:55:43
סקירה יפה מאד. :כל-הכבוד: אני מכיר ומוקיר את החברה. ואפשר היה להוסיף שהקדם מגבר מבוסס על מנורות 12ax7 הפונו מבוסס על מנורות . מגברי הדגל שלהם הם מנורות. וכל אלו נותנים להם את הצליל והאיכות הידועים לכל. אבל לפחות ניתן לקרוא בסקירה שהצליל הוא מהיר מודרני עם במה גדולה ואיכותית מאד .( למרות המנורות :)) nagra נשמעים לא מצויין אלא נפלא בגלל התבלין המנורתי.
avatar
נמר 2018-11-08 15:15:48
סקירה יפה מאד. :כל-הכבוד: אני מכיר ומוקיר את החברה. ואפשר היה להוסיף שהקדם מגבר מבוסס על מנורות 12ax7 הפונו מבוסס על מנורות . מגברי הדגל שלהם הם מנורות. וכל אלו נותנים להם את הצליל והאיכות הידועים לכל. אבל לפחות ניתן לקרוא בסקירה שהצליל הוא מהיר מודרני עם במה גדולה ואיכותית מאד .( למרות המנורות :)) nagra נשמעים לא מצויין אלא נפלא בגלל התבלין המנורתי. סתם לידע כללי. מגבר הדגל העדכני שלהם הוא טרנזיסטורי. ;) לגבי התבלין המנורתי. האם אתה מתכוון לתבלין שמוצאים באודיו ריסרצ׳ או בקונראד ג׳ונסון?
avatar
שוני 2018-11-08 15:38:58
כמו ב nagra
avatar
YB-7 2018-11-08 17:52:51
סתם לידע כללי. מגבר הדגל העדכני שלהם הוא טרנזיסטורי. ;) אנלוגי או דיגיטלי???
avatar
נמר 2018-11-08 18:06:27
אנלוגי או דיגיטלי??? בבקשה. אין תשובה ברורה מזו. [url=http://www.nagraaudio.com/hd-amp/#gallery/4392/389][url]http://www.nagraaudio.com/hd-amp/#gallery/4392/389
avatar
michael123 2018-11-08 20:24:34
avatar
roberts 2018-11-08 23:55:09
המגבר הזה הוא תעלומה, לפי המפרט הוא מסוגל להפיק עד 1,000 וואט בעומסים נמוכים , אם הוא Class A/B אז איפה הטרנזיסטורים הגדולים וצלעות הקרור העצומים שחייבים להיות במקרה של טופולוגיה זו ? אני לא רואה גם שום קירור מאולץ (יענו וונטילטור). אולי הוא Class D ?.......יבואן עוסק בתחום.....יש פה "משולש ברמודה".....
avatar
roberts 2018-12-08 00:19:30
nagra נשמעים לא מצויין אלא נפלא בגלל התבלין המנורתי. וכאן נשאלת שאלת השאלות , האם ציוד אודיו צריך להיות "מתובלן" או "חסר טעם"- אני בעניין של חסר טעם....הטעם של המוסיקה (כלומר של המפיק שהחליט על הכוון המוסיקאלי) הוא די והותר לדעתי.
avatar
נמר 2018-12-08 00:35:13
המגבר הזה הוא תעלומה, לפי המפרט הוא מסוגל להפיק עד 1,000 וואט בעומסים נמוכים , אם הוא Class A/B אז איפה הטרנזיסטורים הגדולים וצלעות הקרור העצומים שחייבים להיות במקרה של טופולוגיה זו ? אני לא רואה גם שום קירור מאולץ (יענו וונטילטור). אולי הוא Class D ?.......יבואן עוסק בתחום.....יש פה "משולש ברמודה"..... הוא טרנזיסטורי Class A/B
avatar
roberts 2018-12-08 00:59:05
מוזר, איפה צלעות הקירור? בשוויץ כנראה קפוא וזה מספיק.....מזל של שוויצרים, לא צריכים לנקות אבק מצלעות הקירור ;)
avatar
נמר 2018-12-08 01:27:03
מוזר, איפה צלעות הקירור? בשוויץ כנראה קפוא וזה מספיק.....מזל של שוויצרים, לא צריכים לנקות אבק מצלעות הקירור ;) ישנם לא מעט מגברי Class A/B בלי צלעות קירור. sovereign power amplifier חלק מהדגמים של DARTZEEL כולל מגבר הדגל של החברה גם לאודיו אנלוג יש מגברים טרנזיסטורים ללא צלעות קירור. בקיצור, זה לא תנאי.
avatar
itay123 2018-12-08 08:55:43
נמר, אחת הביקורות:בעד: החברה הנ"ל הרבה זמן מסקרנת אותי. שבוע טוב :שתוי:
avatar
capten 2018-12-08 10:04:02
[url=https://www.criterionaudio.com/product/nagra-classic-amp-stereo-power-amplifier/][url]https://www.criterionaudio.com/product/nagra-classic-amp-stereo-power-amplifier/ אכן במפרט הטכני כתוב קלאס A בהספקים נמוכים וקלאס AB בהספקים הגבוהים. אבל כשאני צולל לקרביים שלו,(ראו בקישור) אני רואה קלאס D. מוזר ?
avatar
michael123 2018-12-08 10:06:00
תל.אביב זה דראעק. הייתי מוסר אותה מחר. נראה כבר מסרו אותה אמש :מבולבל:
avatar
נמר 2018-12-08 10:11:57
איפה אתה רואה קלאס d?
avatar
capten 2018-12-08 10:32:07
איפה אתה רואה קלאס d? כנס לקישור, ראה תמונה של הבפנים. ככה נראה קלאס D אם איני טועה.
avatar
קודו אודיו 2018-12-08 10:46:31
יופי של ביקורת למותג משובח ! בהצלחה לאורי יפה ! רועי
avatar
roberts 2018-12-08 12:31:05
כנס לקישור, ראה תמונה של הבפנים. ככה נראה קלאס D אם איני טועה. אכן גם לי זה נראה Class D אולם כתוב במפורש במפרט שזה Class A/B בהספקים גבוהים - יש כאן נס טכנולוגי....ככה זה כשאתה שוויצרי, ניסים על ימין ועל שמאל. או להבדיל יתכן שהמגבר מתוכנן לשמש גם כמתקן חימום לסיר להכנת פונדו (בהספקים גבוהים כמובן).;)
avatar
ronenperetz 2018-12-08 12:41:52
רוברט לא ניסים ולא נעליים. זה קלאס D עם ספק כח ליניארי. גם המילניום שלי עובד כך, גם הסיירוסים החדשים ,ייתכן שייצרנים נוספים עובדים כך. זה לא חובה שקלאס D אוטומטית מקבל ספק כח ממותג. נמר בסקירה מציין שכמעט ואינו מתחמם ומציין גם את השקט ברקע בזמן ניגון-התופעות הללו קיימות גם אצלי. אני מניח שהם מתכוונים לקלאס A בקדם מגבר
avatar
roberts 2018-12-08 12:54:39
רונן, תקרא את המפרט, כתוב A/B במפורש - יש כאן נס גדול....אנשים פשוטים כמוני לא יבינו זאת ;) [ATTACH=full]39932[/ATTACH]
avatar
capten 2018-12-08 13:34:09
רוברט לא ניסים ולא נעליים. זה קלאס D עם ספק כח ליניארי. גם המילניום שלי עובד כך, גם הסיירוסים החדשים ,ייתכן שייצרנים נוספים עובדים כך. זה לא חובה שקלאס D אוטומטית מקבל ספק כח ממותג. נמר בסקירה מציין שכמעט ואינו מתחמם ומציין גם את השקט ברקע בזמן ניגון-התופעות הללו קיימות גם אצלי. אני מניח שהם מתכוונים לקלאס A בקדם מגבר קלאס ניבחן לפי דרגת ההגבר הסופית ולא על פי ספק הכוח. אני לא רואה כאן דרגת הספק בתצורת פוש פול המכונה גם AB.
avatar
ronenperetz 2018-12-08 13:48:52
הם יכולים "לא לדייק"
avatar
roberts 2018-12-08 14:08:01
שוויצרים ??? תיזהר שלא יתבעו אותך בבית המשפט הבינלאומי בהאג....
avatar
ronenperetz 2018-12-08 14:30:04
זה לא גורע מכך שמדובר במוצר פנטסטי,מוצרי החברה תמיד היו מהשורה הראשונה בתחום. זה שמצויין הנתון הזה -זה תמוה אולי טעות של מחלקת שיווק.
avatar
YB-7 2018-12-08 14:35:16
קלאס ניבחן לפי דרגת ההגבר הסופית ולא על פי ספק הכוח. אני לא רואה כאן דרגת הספק בתצורת פוש פול המכונה גם AB. אין קשר לטופולוגיה, פוש פול או סינגל אנד ל-קלאס של המגבר, הקלאס של המגבר נקבע רק על פי נקודת העבודה של דרגות המוצא, אם הטרנזיסטורים לא נכבים בכל שלב, דרגה, והספק אז המגבר נקרא קלאס A. אם חלקם כבים במחזור מסוים של גל הסיגנאל ובנקודת הספק שהיא נמוכה מהספק מירבי אז המגבר נקרא קלאס AB. המגבר הזה של נאגרה שנבחן ע"י נמר נראה בתמונות בבירור כמו קלאס D, דיגיטאלי.
avatar
roberts 2018-12-08 15:07:56
יובל,לדעתי הוא אכן Class A/B , תסתכל היטב במעגל מודפס ותראה שיש הלחמות ל-4 טרנזיסטורי הספק בכל צד. מה שמוזר שאין גוף קירור גדול יותר (הטרנזיסטורים כנראה מוצמדים למכסה המגבר והוא משמש כגוף הקירור) ....אין מצב שהשוויצרים "מספרים סיפורים"......והמגבר הזה כנראה די מתחמם בגלל ה- "אין גוף קירור סטנדרטי"
avatar
TakeOne 2018-12-08 15:15:35
לסוג כזה של שאלות יש בד"כ כתובת: היבואן.
avatar
capten 2018-12-08 17:06:02
אין קשר לטופולוגיה, פוש פול או סינגל אנד ל-קלאס של המגבר, הקלאס של המגבר נקבע רק על פי נקודת העבודה של דרגות המוצא, אם הטרנזיסטורים לא נכבים בכל שלב, דרגה, והספק אז המגבר נקרא קלאס A. אם חלקם כבים במחזור מסוים של גל הסיגנאל ובנקודת הספק שהיא נמוכה מהספק מירבי אז המגבר נקרא קלאס AB. המגבר הזה של נאגרה שנבחן ע"י נמר נראה בתמונות בבירור כמו קלאס D, דיגיטאלי. מציע לך לקרא כאן על מנת להבין יותר לעומק את ההבדלים [url=http://www.analog.com/en/analog-dialogue/articles/class-d-audio-amplifiers.html][url]http://www.analog.com/en/analog-dialogue/articles/class-d-audio-amplifiers.html בסופו של דבר גם אתה טוען שזה קלאס D הנקודה הנוספת החשובה היא שכאן בוצע למעשה מבחן עיוור ללא ידיעתו של המאזין הבוחן המלומד, וניתן " פסק דין תקדימי " לגבי טיבם של מגברים דיגיטלים.
avatar
capten 2018-12-08 17:45:44
יובל,לדעתי הוא אכן Class A/B , תסתכל היטב במעגל מודפס ותראה שיש הלחמות ל-4 טרנזיסטורי הספק בכל צד. מה שמוזר שאין גוף קירור גדול יותר (הטרנזיסטורים כנראה מוצמדים למכסה המגבר והוא משמש כגוף הקירור) ....אין מצב שהשוויצרים "מספרים סיפורים"......והמגבר הזה כנראה די מתחמם בגלל ה- "אין גוף קירור סטנדרטי" רוברט אילו זוג מוספטים למיתוג מהיר ככתוב במיפרט הטכני בהמשך להדגשה שלך.
avatar
שוני 2018-12-08 18:52:39
רוברט התכוונתי מטובלן לאופי המיוחד בצליל מנורתי. אני אישית לא אוהב מנורות דביקות ואיטיות. ולכן קניתי מנורות מהירות מדוייקות אבל עם "משהו נוסף" שאין ב SS. אבל יש ב $$ :)
avatar
michael123 2018-12-08 19:02:21
לסוג כזה של שאלות יש בד"כ כתובת: היבואן. AB הרי כתבנו מקודם, רשום באתר וסקירות The unit operates in pure class A over a very large power band and beyond in class AB. Each of the output stages is based on tandem MOSFET transistors of exceptional characteristics.
avatar
YB-7 2018-12-08 19:14:30
יובל,לדעתי הוא אכן Class A/B , תסתכל היטב במעגל מודפס ותראה שיש הלחמות ל-4 טרנזיסטורי הספק בכל צד. זה לא בהכרח מעיד על כלום. גם מגברים דיגיטליים פועלים בעזרת זוגות משלימים של טרנזיסטורים במוצא. קח דוגמא: [url=https://www.ebay.com/itm/HIFI-IRS2092-IRFB4227-Mono-Class-D-Power-Amp-Board-1000W-A-65V-A-80V-Amplifier/253489351999?rt=nc&_trkparms=aid=555018&algo=PL.SIM&ao=2&asc=52935&meid=43fde9ac4acd435ba0bc3be1e70ebe0b&pid=100005&rk=2&rkt=12&sd=222730317151&itm=253489351999&_trksid=p2047675.c100005.m1851]https://www.ebay.com/itm/HIFI-IRS2092-IRFB4227-Mono-Class-D-Power-Amp-Board-1000W-A-65V-A-80V-Amplifier/253489351999?rt=nc&_trkparms=aid=555018&algo=PL.SIM&ao=2&asc=52935&meid=43fde9ac4acd435ba0bc3be1e70ebe0b&pid=100005&rk=2&rkt=12&sd=222730317151&itm=253489351999&_trksid=p2047675.c100005.m1851 העניין הוא שרואים בתמונה של NAGRA בבירור, שיש במוצא של המגבר, פילטר שכולל משנק טורואידי וקבלים תואמים, שאופייניים למערכות ממותגות ולהגברה דיגיטלית. [ATTACH=full]39938[/ATTACH]
avatar
אד ליב 2018-12-08 23:23:53
נו מה קורה AB או D ? :מבולבל: כל הפורום כאן במתח
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
הנושא הועבר לועדה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נו מה קורה AB או D ? :מבולבל: כל הפורום כאן במתח מגבר טרנזיסטורי מבוסס מוספט, קלאס ab. נפיג את המתח.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
מגבר טרנזיסטורי מבוסס מוספט, קלאס ab. נפיג את המתח. אין לי את האפשרות להבין מהתמונות ב- 100% מהי הטופולוגיה המדויקת של המגבר הזה, אך זה די ברור שיש בו כנראה איזו שהיא מערכת ממותגת דיגיטלית שקשורה אולי לספק הכוח... שמאפשרת למגבר לפתוח את מעטפת אספקת המתח בהתאם לדרישה הדינמית, ובכך לשמור על טמפרטורות עבודה נמוכות.
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
קשה לראות בבירור, אבל זה נראה לי כמו מפענח PWM כלומר קלאס D עם ספק כח ליניארי.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אני חוזר,למרות שגם לי העניינים נראים Class D קשה לי להאמין ששוויצרים יכתבו שקרים על המוצרים שלהם, יש משהו שאנו לא רואים/מבינים.
avatar
robo7 1970-01-01 02:00:00
ב-6 ירחים רואים קצת יותר. [url=http://www.6moons.com/audioreviews2/nagra2/4.html][url]http://www.6moons.com/audioreviews2/nagra2/4.html יש סכמה, מאוד סכמתית - יעני - אי אפשר להבין ממנה כלום. ויש גם גוף קרור. R (ורד)
avatar
web 1970-01-01 02:00:00
תודה על החיפוש :בעד: ועוד איך יש גוף קירור... כמו שכבר נכתב, אפשר לסמוך על השוויצרים בעיניים עצומות
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אני חוזר,למרות שגם לי העניינים נראים Class D קשה לי להאמין ששוויצרים יכתבו שקרים על המוצרים שלהם, יש משהו שאנו לא רואים/מבינים. אם תסתכל על התרשים המודולרי של המגבר הזה, אתה תבחין שהם מציינים שאחרי הספק הליניארי יש מודול PFC שזה מנגנון "POWER FACTOR CORRECTION" שזו היא מערכת שאולה מספקי כוח ממותגים, כמו אלו שיש במחשבים... [url=https://whatis.techtarget.com/definition/PFC-power-factor-correction-or-power-][url]https://whatis.techtarget.com/definition/PFC-power-factor-correction-or-power- factor-controller [ATTACH=full]39939[/ATTACH] זה כנראה מטעה אותנו לחשוב שלא מדובר במגבר אנאלוגי... העניין במגבר הזה שהוא מכיל גם ספק ליניארי רגיל וגם טכנולוגיה של ספק ממותג. מעניין.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
תודה על החיפוש :בעד: ועוד איך יש גוף קירור... שמח שניקינו את השוויצרים מאשמת "נקיון כפיים" ......לי אישית יש "רומן" בן 40 שנה עם מוצרי החברה- אפרסם זאת בשרשור נפרד כדי לא להסיט את נושא השרשור הנוכחי (להלן הקישור) .
avatar
web 1970-01-01 02:00:00
שמח שניקינו את השוויצרים מאשמת "נקיון כפיים" ......לי אישית יש "רומן" בן 40 שנה עם מוצרי החברה- אפרסם זאת בשרשור נפרד כדי לא להסיט את נושא השרשור הנוכחי. אני לא מהנדס אבל איכשהו "ניחשתי" שהטעות כאן בפורום ולא אצלם בNAGRA... ;)
avatar
sbk 1970-01-01 02:00:00
אם נחזור רגע לדיון הרלוונטי (גם אני נוטה להאמין למהנדסי NAGRA)... גם לי היה העונג להאזין לסט הנ"ל במלואו אצל אורי. במילה אחת - מדהים. מתחבר מאוד לתיאורים של נמר - השקט, הפירוט, החוויה המוזיקלית שהסט מצליח להעביר פשוט פנומנאלית. יצא לי גם לפגוש אותם ב- CES האחרון, שם ה- HD Preamp שלהם זכה ב- Innovation Award המכובד (מצהירים על Signal to Noise Ratio של 160db - שזה מטורף על גבול מדע בידיוני אם תשאלו כל מהנדס אלקטרוניקה). נמר - סחתיין על הסקירה, כתובה נפלא, מעבירה היטב את החוויה ופשוט תענוג לקרוא! שמעון
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
עם איזה רמקולים הסט מחובר אצל אורי?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עם איזה רמקולים הסט מחובר אצל אורי? יש לו הרבה סוגים. מוילסון ופוקאל ובדרך עוד כמה מהמלאי שתבחר. אגב, הם מתחברים מעולה עם וילסון. לפחות כך שמעתי מכאלה שאני סומך מאוד על דעתם.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
עם איזה רמקולים הסט מחובר אצל אורי? ללא רמקולים, הסט מחובר ישר לחבורת גברים שוויצריים חסונה עם מכנסים קצרים כחולים, חולצה לבנה מעומלנת, פפיון שחור והם שרים יודל יודל..
avatar
שוני 1970-01-01 02:00:00
עכשיו שהכל ברור במשחק הקלאס, אפשר להסתער . רק בל דחיפות. בהצלחה ליבואן ולרוכשים.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
יש לו הרבה סוגים. מוילסון ופוקאל ובדרך עוד כמה מהמלאי שתבחר. אגב, הם מתחברים מעולה עם וילסון. לפחות כך שמעתי מכאלה שאני סומך מאוד על דעתם. הבנתי שהחדר של Nagra + Alexia 2 היה מהחדרים הבולטים ביותר בתערוכה השנה. ממש מסקרן אותי לשמוע את השילוב הנ"ל. ידוע לך נמר אם בוודאות אצל אורי יש את השילוב הנל ? (Wilson Audio + Nagra) בוקר טוב ויום טוב.
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
עכשיו שהכל ברור במשחק הקלאס, אפשר להסתער . רק בל דחיפות. בהצלחה ליבואן ולרוכשים. גם קודם היה אפשר להסתער. מי אמר שקלאס D זה מוקצה מחמת מיאוס......כמו בכל טופולוגיה -יש טובים ויש פחות
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
גם קודם היה אפשר להסתער. מי אמר שקלאס D זה מוקצה מחמת מיאוס......כמו בכל טופולוגיה -יש טובים ויש פחות בשרשור הזה באמת אף אחד לא אמר. חוצמזה, במקומות תרבותיים, לא מקובל לומר, הנוהג הוא לעקם את זוית הפה ולהסתכל מלמעלה עם עיניים חצי עצומות ולהפטיר במבטא בריטי, קלאס די???
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הבנתי שהחדר של Nagra + Alexia 2 היה מהחדרים הבולטים ביותר בתערוכה השנה. ממש מסקרן אותי לשמוע את השילוב הנ"ל. ידוע לך נמר אם בוודאות אצל אורי יש את השילוב הנל ? (Wilson Audio + Nagra) בוקר טוב ויום טוב. בוודאות.
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
אורי יפה לא היה יכול לבקש יח"צ יותר טוב בפורום כאן מאשר השירשור הזה של הויכוח על הקלאס. גם מי שהיה אדיש אחרי קריאת הסקירה על סט-אפ טוב במעל 200 אלף שח (ללא רמקולים) ואמר לעצמו, אם זה לא יהיה סט אפ מצוין במחיר כזה אז זה ביזיון, אין כאן שום דבר להתלהב ממנו. אחרי הויכוח\דיון הזה חברים מתחילים לגרד בראש ולשאול את עצמם אולי אני צריך להכניס איזה nagra או שניים לסט אפ שלי במקום השיפוץ שתכננתי לבית או הטיול המשפחתי בקיץ לארה"ב, או ההשתלת כליה בחו"ל.. סחתיין רוברטס וכל השאר, מקווה שאורי יפה יודה לכם. (הנה אני מרים לאורי יפה עוד קצת)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אורי יפה לא היה יכול לבקש יח"צ יותר טוב בפורום כאן מאשר השירשור הזה של הויכוח על הקלאס. הויכוח על ה- קלאס נעשה הפעם די בקלאס - לא היו נפגעים בנפש ואף אחד לא הושעה.
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
הויכוח על ה- קלאס נעשה הפעם די בקלאס - לא היו נפגעים בנפש ואף אחד לא הושעה. צודק, הייתי רוצה להגיד שהחברים התבגרו, אבל... זה גם כי לאורי יפה אין עדת מעריצים שקפצה להגן עליו וגם כי החברים לא מחזיקים בבית עדיין ציוד יקר של nagra, אם היו כאלו, ודאי חלקם היו מזדעקים למקרא הטלת הספק בדברי מהנדסי החברה ואז העסק היה כנראה מתחיל לדמם.. :mad:
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אז מה אתה אומר? נאחל ליבואן הרבה מריבות בנושא הציוד שלו? ;)
avatar
gtr 1970-01-01 02:00:00
תענוג לקרוא נמר
avatar
liorms 1970-01-01 02:00:00
אורי יפה לא היה יכול לבקש יח"צ יותר טוב בפורום כאן מאשר השירשור הזה של הויכוח על הקלאס. גם מי שהיה אדיש אחרי קריאת הסקירה על סט-אפ טוב במעל 200 אלף שח (ללא רמקולים) ואמר לעצמו, אם זה לא יהיה סט אפ מצוין במחיר כזה אז זה ביזיון, אין כאן שום דבר להתלהב ממנו. אחרי הויכוח\דיון הזה חברים מתחילים לגרד בראש ולשאול את עצמם אולי אני צריך להכניס איזה nagra או שניים לסט אפ שלי במקום השיפוץ שתכננתי לבית או הטיול המשפחתי בקיץ לארה"ב, או ההשתלת כליה בחו"ל.. סחתיין רוברטס וכל השאר, מקווה שאורי יפה יודה לכם. (הנה אני מרים לאורי יפה עוד קצת) היצרן לא ממש זקוק "להרמות" של חבר פורום כזה או אחר. יש לו מספיק פרסטיג' שבנה לעצמו. זה שאבי יפה מייבא אותו זה יפה - אני מקווה שלרציניים שיגיעו, יתנו מחיר קצת יותר טוב מהMSRP שבאתר. שבסך הכל סביר אבל יקר מחו"ל, וברמות האילו גם ההפרש הוא כסף לא קטן. לנמר - יש כוונה להביא את הNAGRA 300i ?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לנמר - יש כוונה להביא את הNAGRA 300i ? מקווה שלא. ואם כן, זו תהיה טעות. עדיף שיביא כמה מהדגמים הבסיסיים על מנת שיצליח להוריד מחירים על כמות ומשם קל יהיה לקנות ועוד יותר, ליבא את היתר.
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
היצרן לא ממש זקוק "להרמות" של חבר פורום כזה או אחר. יש לו מספיק פרסטיג' שבנה לעצמו. אף אחד לא "הרים" ניהלו דיון אמיתי, עבור היצרן השוק כאן בודאי לא גיים צ'נגר ..אבל היבואן בודאי זקוק גם זקוק לכל גרם של תשומת לב שהמוצר שלו יכול לקבל, לא חשוב איך. הרי לא חסרים כאן מוצרים ברמות האלו ולעומת זאת כמות הלקוחות הפוטנציאליים כאן שואפת לאפס, אז החשבון הוא פשוט. העיקר שיהיה בהצלחה לכולם.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כמות הלקוחות הפוטנציאליים כאן שואפת לאפס, אז החשבון הוא פשוט. רחוק מאוד להיות שואפת לאפס.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
רחוק מאוד להיות שואפת לאפס. אז לשלושה
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
אז לשלושה רונן, לדעתי אתה לא מעריך נכון את שוק האולטרא היי אנד בארץ. המערכת הנ״ל, בקצת יותר מ200k שח. אתה מוסיף רמקולים ראויים מאותה ליגת מחירים, מוסיף מערכת אנלוגית ראויה כנ״ל, מוסיף כבילה סטנד וחשמל. אתה מגיע למשהו כולל של בין 500 ל700 אלש״ח. לדעתי יש כמה עשרות מערכות כאלה במדינת ישראל.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
לדעתי יש כמה עשרות מערכות כאלה במדינת ישראל. דויד, גם לדעתי מדובר בכמה עשרות ומכיוון שיש עשרות מותגים ברמות האלו, אני מניח שבודדים האנשים שיש להם אותו מותג בבית.
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
דויד, גם לדעתי מדובר בכמה עשרות ומכיוון שיש עשרות מותגים ברמות האלו, אני מניח שבודדים האנשים שיש להם אותו מותג בבית. חשבון פשוט..
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
דויד, גם לדעתי מדובר בכמה עשרות ומכיוון שיש עשרות מותגים ברמות האלו, אני מניח שבודדים האנשים שיש להם אותו מותג בבית. בגדול זה נכון. אבל...ציודים חדשים באים עם הייפ ואפקט העדר וזה משהו שכל יבואן שואף אליו כשהוא מחדיר משהו חדש לשוק. היינו, בהתחלה קונים יותר מהממוצע הנורמלי (שהוא שלוש לפי שיטתך) ואחר כך באים ציודים חדשים אחרים וטרנדים אחרים וזה מתיישר לשלוש. בקיצר, אם אני הייתי יבואן של היי אנד (השם ישמור) הייתי נלחם כרגע על השבע הראשונים ולא על השלוש הקבועים של השנים הבאות. אבל אנא עארף, יבואן כורסא אני.:שתוי: וטוב שכך.
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
בלי להמעיט בערכה של החברה הפנטסטית הזו, באופן כללי בשוק של המאה ה21 אם אתה לא מוציא מוצר חדש תכופות אתה לא רלוונטי, סטריאו זה כמו מוצרי חלב, אין שינויים ממשיים במוצרים אבל אתה חייב להיות רלוונטי ולכן תוציא משהו לשוק כל שנה.
avatar
ronenperetz 1970-01-01 02:00:00
בלי להמעיט בערכה של החברה הפנטסטית הזו, באופן כללי בשוק של המאה ה21 אם אתה לא מוציא מוצר חדש תכופות אתה לא רלוונטי, סטריאו זה כמו מוצרי חלב, אין שינויים ממשיים במוצרים אבל אתה חייב להיות רלוונטי ולכן תוציא משהו לשוק כל שנה. במיוזיקל פידליטי עשו את זה-לא נראה שזה ערובה למשהו
avatar
israrami 1970-01-01 02:00:00
עיצוב קלאסי ,תענוג
avatar
miki185 1970-01-01 02:00:00
רונן, לדעתי אתה לא מעריך נכון את שוק האולטרא היי אנד בארץ. המערכת הנ״ל, בקצת יותר מ200k שח. אתה מוסיף רמקולים ראויים מאותה ליגת מחירים, מוסיף מערכת אנלוגית ראויה כנ״ל, מוסיף כבילה סטנד וחשמל. אתה מגיע למשהו כולל של בין 500 ל700 אלש״ח. לדעתי יש כמה עשרות מערכות כאלה במדינת ישראל. רק בניים אני מכיר יותר מ10 במערכות בין 500 למיליון וביניהם כמה דלפונים כמוני ,ושאר החברות. ואין אנו מכירים את הלא אודיופילים ,האלפיון , לדעתי כמה מאות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אף אחד לא "הרים" ניהלו דיון אמיתי, עבור היצרן השוק כאן בודאי לא גיים צ'נגר ..אבל היבואן בודאי זקוק גם זקוק לכל גרם של תשומת לב שהמוצר שלו יכול לקבל, לא חשוב איך. הרי לא חסרים כאן מוצרים ברמות האלו ולעומת זאת כמות הלקוחות הפוטנציאליים כאן שואפת לאפס, אז החשבון הוא פשוט. העיקר שיהיה בהצלחה לכולם. אתה לא מכיר את השוק הישראלי. אני למשל כן מכיר. מכיר אפילו יותר מרוב הגולשים כאן. מעבר לכך שאני מקבל הרבה עדכונים של מה קנו הלקוחות ומה מכרו היבואנים, אני גם מכיר היטב את הקהל עצמו, גם זה שלא גולש בפורומים ככותב ורק ניכנס לעמוד הראשי להתעדכן. רק בחודשיים האחרונים נמכרו יותר מ-20 רמקולים במעל מאה אלף שקלים שעשרה מהם אני מכיר אישית. מגברים כמו מון יקרים להחריד, קונסטליישן, mbl, אודיונט נלסון פס ולקסמנים נמכרים לא מעט גם כן. פטיפונים? אז יש בריקמנים מאוד יקרים בארץ, קליר אודיו ושני דה וינצ׳י שאם אינני טועה הם היקרים ביותר שנמכרו בישראל. יש גם טריאנגל ארט וקרונוס בבתים של חובבים. בקיצור, האנלוג הכי טוב מסתובב כבר בישראל. יש עוד, עוד הרבה מוצרים יקרים ואיכותיים שנמכרו רק מתחילת 2018. שוק ההיי אנד חי ובועט, המערכות שיש היום בבתים של החובבים יקרות בקנה מידה מול מה שהסתובב פה ב-2005/2010. אם במחיר, אם ביכולות הסוניות בכלל ואם במותגים שהיינו רגילים לראות רק בירחונים. בקיצור - שוק חזק שרחוק שנות אור מלהיות כזה ששואף לאפס.
avatar
tzachi 1970-01-01 02:00:00
כמות האנשים בארץ שקונים מוצרי קצה הם רבים ממה שחושבים. פעם היה לי חבר בהד סינמה היבואן של מקינטוש . כמות המגברים שהם קוברים בבתים אצל לא אודיופילים בעליל גבוהה משמעותית ממה שחושבים. אותו סיפור באודיו נוט אני מניח. ואני כאן לאסוף את הפרורים של אותם אנשים שנפלטים לשוק אחרי 20 שנות שימוש.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כמות האנשים בארץ שקונים מוצרי קצה הם רבים ממה שחושבים. פעם היה לי חבר בהד סינמה היבואן של מקינטוש . כמות המגברים שהם קוברים בבתים אצל לא אודיופילים בעליל גבוהה משמעותית ממה שחושבים. אותו סיפור באודיו נוט אני מניח. ואני כאן לאסוף את הפרורים של אותם אנשים שנפלטים לשוק אחרי 20 שנות שימוש. לא מדבר אפילו על זה. אני מדבר על אודיופילים רסמי. כאלה שקונים בשביל לשמוע מוסיקה. יבואנים כמו ערן, יגאל, ארמה, אודיוזיפ, לוני, ועוד ועוד (מצטער שלא כתבתי את כולם) מוכרים לא מעט ציוד יקר.
avatar
אורי יפה 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה לכל המברכים ותודה על הדיון המעניין! תענוג לקרוא את הסקירה!
avatar
אד ליב 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה לכל המברכים ותודה על הדיון המעניין! תענוג לקרוא את הסקירה! עשו מאמץ כאן להרים לך בכל מיני אופנים, מקווה שזה יעזור. כולנו היינו שמחים למכשירים כאלו בבית אם היה לנו התקציב, נחכה להם בלוחות היד 2 בהצלחה !!
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: