חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ביקור במפעל הטלוויזיות של הייסנס - חלק ב' | טלויזיות & וידאו | כתבות | ראשי

ביקור במפעל הטלוויזיות של הייסנס - חלק ב'

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מפעל הטלוויזיות של הייסנס מפעל הטלוויזיות של הייסנס

בחלק ב' של תיאור הביקור בסין, אנו עוברים במרכז פיתוח הטלוויזיות של Hisense ומבקרים בפס הייצור בו מרכיבים את המסכים.

כאן יוצרים איכות תמונה

המשך הסיור במפעלי חברת Hisense בסין:

בשלב הבא נכנסנו לאחד החדרים המעניינים ביותר - חדר שחור חשוך בו מודדים את ביצועי המסך ומכיילים בהתאם. זהו מכשיר ספקטרו-רדיאומטר מתוצרת קוניקה מינולטה - יקר (מחירו עשרות אלפי דולרים) ומתקדם שמתאים במיוחד למדידת רמות שחור כהות מאוד. הוא מותקן על מתקן רובוטי אשר מניע את מכשיר המדידה ימינה ושמאלה, למעלה ולמטה ומתקן אחד מסובב את המסך בזווית לצדדים.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
בצורה זו ניתן למדוד את ביצועי התמונה במסך בכל פרמטר אפשרי: עומק ודיוק צבע בהתאם לתקנים ומרחבי הצבע המבוקשים (כמו REC709 עבור HD או DCI P3 עבור 4K), איזון לובן (WB). בנוסף, מודדים עוצמת הארה, עומק שחור, ניגודיות, עננות, השפעת שינוי זוות הצפייה על ביצועי הצבע ועוד. יש למתקן הזה משמעות קריטית לאיכות התמונה במסך, הוא עובד בסינרגיה עם המהנדסים שמכיילים אותה.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

אח״כ נכנסנו ל״חדר שקט״ אשר משמש לקליברציה של הצליל. ביקרתי כבר בכמה אולפנים וחדרים שקטים בחיי, אבל השקט בחדר הזה פשוט הימם אותנו. זו לא התצורה הרגילה של ספוגים מחודדים אותה מכירים בדרך כלל, אלא כאן יש חדר שהקירות שלו עשויים רשתות מחוררות בשכבות ומתחת לרצפה יש חלל עמוק מרושת בצורות שונות.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
התוצאה היא שקט שצועק באוזניים. צעקנו, מחאנו כף והאוזניים הרגישו סתומות. היה קשה לנו לעזוב את החדר הזה.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

מכאן עברנו לאולם העינויים. כאן מעבירים את הטלוויזיות בדיקות מחמירות בנושא ״עמידות סביבה״. למשל, במתקן האטום הזה, המסכים מוכנסים לסביבה חמה (44 מעלות צלסיוז) ולחה (70% לחות) והם נשארים פועלים כך למשך 42 ימים ברצף!


מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

פתחו עבורנו את מתקן הבדיקה, אין מצב שהייתי נשאר כלוא כאן ליותר מכמה דקות… ריחמתי על כל אותן טלוויזיות מסכנות.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
מפעל טלוויזיות הייסנס בסין


באולם הזה ישנם מתקני עינויים נוספים עם תנאים עוד יותר קיצוניים, למשל בדיקות בטמפרטורות של עד מינוס 40 מעלות או פלוס 80 (עבור שווקים או לקוחות ספציפיים).

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

מרכז הפיתוח שוכן שטח בגבעות של העיר צ׳ינדאו, הוא נקי ומטופח, מתי בפעם האחרונה היה לכם אגם במשרדים בעבודה?

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

כאן מייצרים טלוויזיות

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
פס הייצור של הטלוויזיות נמצא בצד אחר של העיר, בדך אליו עברנו בגשר שהיה עד לשנה שעברה הארוך ביותר בעולם, הסינים בנו במשך כארבע שנים אוטוסטרדה בים, באורך של כ- 30 ק״מ, עם מחלפים בכמה קומות וגשרי ענק, פשוט מהמם לראות ולקנא ביכולת שלהם בתחום התשתיות. ובכלל, קנה המידה בסין מהמם ולא נתפש בפעם הראשונה שנחשפים אליו. רבים מגורדי השחקים בעיר נבנו רק בשנים האחרונות וצ׳ינדאו מתרחבת בקצב עצום, אלו קצבי פיתוח ובנייה שאנחנו לא מכירים בישראל.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
אל מפעל הטלוויזיות נכנסנו בבגדים נקיים מונעי חשמל סטטי.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
בפס הייצור הראשון ראינו כיצד מודפסים לוחות האלקטרוניקה שבמסך, החל מלוח האם הראשי עם המעבדים המרכזיים וכלה בלוח החיבורים שכולל את כל מה שצריך: שקעי HDMI, אודיו דיגיטלי, USB 3 ועוד. הלוחות מודפסים ומחווטים כאן ולאחר מכן נשלחים להרכבה בטלוויזיות.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
בכל יום מורכבות כאן עשרות אלפי טלוויזיות ונשלחות לרחבי העולם. כאן בתמונה ניתן לראות את מתקן רובוטי תופס בעדינות את המסך והופך אותו על גבו. לאחר מכן מבצעים בדיקת תקינות מערכת התאורה וזליגות אור. 

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

במבט חטוף, הרושם הוא כי מרבית העובדים בפסי הייצור הם אנשים צעירים.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

מכונת הברגה אוטומטית שמהדקת את הברגים בגב המסך:

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

כאן אפשר לראות רכב רובוט שנוסע לאיטו במסדרונות החברה, מסיע חלקי יצור ממקום למקום ומנגן מוזיקה של מוצארט… חיכינו לו בסיבוב בשביל לראות אם הוא יצליח ״לקחת אותו״ באופן עצמאי.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
מפעל טלוויזיות הייסנס בסין

נפגשנו לשיחה גם עם סגן נשיא החברה ומנכ״ל הפעילות הבין לאומית של הייסנס – ד״ר Lan Lin שהתגלה כאודיופיל מושבע בעצמו וכחובב צילום רציני עם תשוקה רבה לתחום. כאמור, זה היה ביקור ראשון מסוגו של משלחת עיתונאים מישראל. כאחד שסוקר טלוויזיות יותר מעשר שנים בתחום, עברו אצלי אינספור דגמים שונים מתוצרת כמעט כל מותג שנמכר בישראל (לפחות מאלו המוכרים) ועבורי זו היתה חוויה יחודית להכנס סוף סוף למפעל אמיתי ולראות כיצד מרכיבים את המסכים שאני אוהב כל כך לבדוק.

מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
מפעל טלוויזיות הייסנס בסין
הכותב היה אורח חברת Hisense בסין.

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (9 תגובות פורסמו):

avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
ליאור תודה על הסקירה. מאלף להבין ולקלוט את הגודל והעוצמה של היצרנים והאומה הסינית.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
אכן, רק כשמגיעים לסין, מבינים שמדובר בסדר גודל שונה ממה שאנחנו מכירים...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כתבות מדהימות. בכלל, הביקור הזה הוא משהו משהו.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
תודה על המשך הסקירה ליאור.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
ליאור. תודה על הסיקור הנרחב, מדהים לראות תהליך של פסי ייצור:בעד:
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד ליבואן שהשקיע ולקח על חשבונו חבורת עיתונאים לאתר היצור בסין. אכן הזדמנות של פעם בחיים. הייסנס לוקחת את המותג הסיני צעד אחד קדימה בהשקעה אדירה במיתוג בקנ"מ עולמי, בדומה לוואווי ואחרות: חסויות לתחרויות ספורט מכל הבא ליד. רק שיזכרו את השם. נראה כי לא ירחק היום והיא תסגור פערים ברמת המודעות מול המובילות, סמסונג ו- LG. ניתן לקרוא על כך גם בקישור הבא: [url=http://www.sponsorship.com/iegsr/2015/01/20/How-Hisense-Is-Using-Sponsorship-To-Build-Visibili.aspx][url]http://www.sponsorship.com/iegsr/2015/01/20/How-Hisense-Is-Using-Sponsorship-To-Build-Visibili.aspx
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
אל תתבלבל עם Huawei שהיא בין יצרני הוותיקות והגדולות בעולם של ציוד תקשורת, היא מוכרת קרוב ל-60 מיליארד $$ בשנה. טלפונים ניידים זה פינאטס
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
אל תתבלבל עם Huawei לא התבלבלתי :-) ראה בכתבה, המדובר על חברות שבוחרות באסטרטגיה הזו, הן מוזכרות באותה הנשימה.
avatar
סחבק 2018-08-04 19:52:59
כל הכבוד לסינים שלא מפחדים מעבודה קשה. הם נכנסים לכל תחום ומייצרים אותו בעלויות נמוכות. מצד אחד כנראה שזה מגדיל את השווקים ופותח אותם בפני קהלים רחבים יותר. מצד שני זה מקטין את כדאיות הפיתוח, מה שבעקיפין "דופק" אנשים כמוני. לפני כמעט שנתיים יצרתי רעיון שיש בו פוטנציאל לשנות את התחום. (BLU מקולמט -> יחס סגירה וCR דומה לזה שמתקבל בOLED, רק בתאורה חזקה יותר -> המרת צבע מעל האנלייזר -> אין תלות בזוויות הצפייה + הארה חזקה + HDR קרוב לזה של OLED + קבלת מרחב צבע טוב יותר מאשר בOLED, קרוב לתקן 2020 ) לפי ההערכות שלי ושל אחד המומחים העולמיים בתחום, הביצועים יעלו על OLED ובטח על הLCD לסוגיו. לצערי החברה הישראלית שעבדתי בה החליטה להתמקד בדברים אחרים. כנראה שמתישהו ענקיות התחום כן יממשו את הרעיון הזה. [url=http://palomakiconsulting.com/quantum-dot-color-filters-the-next-qd-display-technology/][url]http://palomakiconsulting.com/quantum-dot-color-filters-the-next-qd-display-technology/ [url=https://pid.samsungdisplay.com/en/learning-center/white-papers/quantum-dot-technology][url]https://pid.samsungdisplay.com/en/learning-center/white-papers/quantum-dot-technology
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: