חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

luxman - L-590AX MARK II‏ במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

luxman - L-590AX MARK II‏ במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
 luxman L-590AX MARK II luxman L-590AX MARK II

מגבר משולב שבנוי היטב, בעיצוב הרטרו המאפיין את היפנים ויכולות כאלה שכדאי מאוד לקרוא עליהם.

יפן. ארץ השמש העולה

 

יפן, למרות שבשנים עברו לא היו נחשבים לפאר היצירה בתחום היצור אם כי סוג של ״סין״ בתקופה אחרת. עם זאת, לימים, יפן הוכיחה את עצמה ככזו ששיחררה לשוק האודיו אגדות שעד היום נחשבים למוצרים הטובים ביותר שיוצרו. כיום, היפנים מתעקשים לשלמות במוצרי האודיו שלהם ומצליחים בחלק נכבד מהמקרים לקחת אותה לרמה אחרת. זאת תפיסת העולם של התרבות היפנית ועולם אודיו ההיי אנד איננו שונה. לקסמן גם היא איננה שונה. חברת לקסמן נוסדה בשנת 1925 בתוך עולם שידורי הרדיו, משם הדרך לייצור מוצרי אודיו הייתה קצרה מאוד וכבר בשנת 1928 יצאו עם מערכת hi fi המורכבת מיחידת רדיו ורמקול שופר מגנטי. משם ההיסטוריה ארוכה וכוללת הגברות מבוססות מנורות וטרנזיסטור, מכשירי קסטות, מגברי פונו, נגני CD   ועוד. לפני שנים מספר נרכשה לקסמן על ידי תאגיד סיני, ומשם יכולת היצור גדלה, התקציב גם כן, מה שאפשר לשיפור מערך הפיתוח וכמובן אפשר יצירת קולקציית מוצרים רחבה מאי פעם.

 

בשנים האחרונות מוצרי לקסמן תפסו תאוצה והכרה משמעותית בארצנו. וכיום מוצרי לקסמן מחזיקים מקום של כבוד רב בקרב האודיופילים הישראלים והעולמיים כאחד. המוצר שתפס את עיניי ובהמשך את אוזני הוא מגבר משולב העובד טופולוגיית class A. 

 

luxman L-590AX MARK II

 

איכות בניה וגימור

 

רמת הבניה והגימור של המגבר הזה היא מעולה. הכל מדויק, מוגמר ברמת הנאנומטר מרגיש חזק. ההרגשה היא שלמרות ריבוי החלקים, כפתורים ושעונים הכל בעצם מקשה אחת במשקל קרוב ל-30 קליגרם. כדי להבין את רמת איכות הבניה של המגבר הזה צריך לראות אותו פיזית ולגעת בו. זה מתחיל בכל הכפתורים השונים בחזית וממשיך דרך מבנה הגוף ומסתיים בפנל האחורי עם איכות הטרמינלים שברור שעליהם לא חסכו. גוף האלומיניום בנוי לתלפיות וכמובן זוג חלונות שעוני מחט המקנים יחד מראה וינטז' של שנות ה-70. במבט מקרוב המגבר הזה מציג איכות בניה מודרנית ברמות הגבוהות שיש. 

 

נתונים טכניים:

 luxman L-590AX MARK II

ריבוי לחצנים ובוררים

 

המגבר עמוס בלחצנים ובוררים כמיטב המסורת של שנות ה-70. ישנן כפתורי איזון ערוץ ימין ושמאל, טרבל, באס, כפתורי רמקולים A+B לטווחי עכבה שונה ועוד. בנוסף ישנה הפתעה נחמדה מאוד והיא מגבר פונו עם בורר MM+MC. 

 

luxman L-590AX MARK II


למגבר שלט רחוק אך לא סופק לסקירה.

 

הערה: לכל אורך תקופת הסקירה המגבר עבד במצב direct. דהיינו ללא שימוש כלל ב-equalizer או בהשפעתם על הצליל. בתצורה הזאת התוצאה הייתה המאוזנת והנכונה ביותר.

 

קדימה לתכלס

 

אני פותח כהרגלי עם אבישי כהן שעות רגישות. 

את השיר 'אהבה חדשה' אני מכיר כבר יותר טוב מאבישי עצמו. ועם הצלילים הראשונים אני מגלה כי תחום הבאס ממלא את חלל האזנה עם עומק, נפח ועידון. האימפקט גדול מאוד ובו זמנית אני מרגיש שליטה ושמירה על עידון בפרזנטציה. השליטה מורגשת מייד ואין זכר לבאס מנופח ובמקביל אני מתחיל להתעמק בפירוט, ברקע ובסדר של הבמה הנפרסת לפני. גם בגזרת עומק הבמה לא חשתי שיש לי חוסר. הפרטים בחלקה האחורי של הבמה נשמעים היטב וקולו של אבישי טבעי מאוד.

 

המצילות צלולות ומהירות עם נוכחות נפלאה אך בדעיכה חשתי מעט מחסור שהתבטא בהדהוד מצילות קצת קצר מידי. 

האימג'ינג או בעברית סדר ומיקום הנגנים בבמה הוא פשוט מעולה אך אך היה חוסק בעומק הבמה. כלומר: ברוחב הבמה קיבלתי סדר אך פחות עומק לעומת מה שאני מכיר בשידוך המגברים שלי. החלל בין הרמקולים מלא ומתקבלת תוצאה הומוגנית ומרשימה מאוד אך ברמקול כמו שלי אני מחפש במה שחורגת מגבולות הרמקולים ופה התקבלה תוצאה טובה מאוד אך לא מצוינת. ככל שאני צולל יותר לאלבום אני לומד להכיר את המגבר הזה כאחד המגיש לך את המוזיקה ברוגע ונינוחות קסומים. החלל פשוט מתמלא במוזיקה משובחת בכמעט אפס מאמץ ועם זרימה נפלאה. אין לי ספק שאופן הגשת המוזיקה של המגבר היא דבר שלא מתרחש במקרה. יש כאן הנדסה ותכנון מוקפד וזו תכונה דומיננטית ב-DNA שלו.  

 

luxman L-590AX MARK II

 

Patricia Kaas – Piano Bar 

 

רצועה מספר 1

איכות הפירוט נשמרת. יש משהו בצליל שמוגש אליך בעדינות  שלא מעייף את האוזן המאפשר למאזין להקשיב למוסיקה זמן רב. אני מצאתי שלתכונה או בעצם לתופעה הזאת יש לעיתים נטיה לגבות מחיר בתחום השקיפות והפירוט. הם פשוט יורדים באיכותם וכאן זה פשוט לא קורה. צליל הפעמונים הנעים משמאל לימין לרוחבה של הבמה נשמעים היטב, בצורה ברורה ובמהירות הנכונה עם דעיכה קצרה ומהירה. אני פשוט שומע וחש את "זרימת" האצבעות של הנגן העוברות לאורך מוט הפעמונים בדומה לתחושה דמיונית של זרימת מים טבעית וחלקה. שוב אותו הקסם. 

בשיר הבא (רצועה מספר 2) ישנו מקצב באס עמוק ונמוך לאורך כל השיר. כבר שמעתי את השיר הזה קורס בקלות בגלל חוסר שליטה בבאס. זה התאפיין בהשתלטות הבאס על הבמה ומריחה בתדר הנמוך שגורמת לתוצאה כזאת של סאב מנגן במרכז ואי שם ברקע ישנו איזשהו אזכור עייף ועכור של מוזיקה. הלקסמן מחזיק ושולט ברמקול ביד רמה אבל לא ממש חכמה להניע שופר של 106 דציבל. הוא לא נותן לבאס לצאת מאיזון וברור מאוד מי כאן הבוס. התוצאה הייתה טובה מאוד עם באס הדוק, מהיר ובתזמון מצוין. למרות זאת, היה חסר לי מעט שחרור באחיזה בזמני קצוות הדעיכה אך לא באופן כזה שאני יכול להעיד על חסרון או מגרעה. האם זה "נכון יותר" או "טוב יותר"? במקרה הזה זה כבר תלוי במאזין ובכל יתר המשתנים בחדר עצמו וברכיבי המערכת, ופחות במגבר עצמו כי הוא את המוטל עליו ביצע נאמנה.  ולכן, למרות שהמגבר הנ״ל אינו מדבר ברמת ההגבר עם יחידת הבס האקטיבית שלי. אבל הוא בהחלט משפיע על הטונאליות והאיזון שלו. ושולח למגבר הבס המצוי ברמקול שלי את האות אותה הוא יעביר ליחידה. ואת זה, הוא עושה מצוין.


אני ממשיך עם האלבום לתוך שעות לילה מאוחרות ואני מגלה שהלקמסן הזה פשוט פורח בתחום הווקאל והמוזיקה הרומנטית. הוא מצליח להעלים לחלוטין את הרמקולים בתחום השירה וברמקול שופר גדול בסלון ביתי ממוצע אני רושם זאת כהישג ראוי להערכה, שיש לתת לו מקום והתייחסות ראויה. קולה של פטרישה פשוט יוצא מולי מהקיר ולא מהרמקולים בפוקוס ואיזון נפלאים. כך גם כלי הנשיפה וגם רשת תוף הסנר. מפגש הכלים הללו במרכז הבמה פשוט קוסם לי. מאידך, את המצילות, הפסנתר וקולות הרקע. כשמאזינים להם בריכוז ועצימת עיניים. הרמקולים אינם מצליחים להעלם בחלל לחלוטין. בשיר השישי באלבום, הקצב עולה מעט ואיתו גם הדינמיקה. כאן אני מחפש את הנפילה הקטנה הזאת בין השירה של הזמרת לבין הדינמיקה במוזיקה. וכל כך למה? משום שכבר חשתי בכך בבחינה של מוצרים שונים שעברו בביתי. אני מחפש את החוסר באיזון הטונאלי הכללי, את הפספוס בתזמון בין הווקאל לבין שאר כלי הנגינה. כבר הייתי מוכן עם המסקנה בראש מבעוד מועד, רק שמה שחשבתי שיקרה כלל לא קרה. לא פספוס ולא יציאה מאיזון. התזמון לא היה משולם אבל להעיר כל כך שווה להערה על רכב שמגיע למאה קמ"ש בחמש שניות ולא בארבע נקודה שש שניות.  


Marla Glen – This is Marla Glen

 

זה אלבום שיש בו עוצמת הגשה לא קלה כלל לשחזור. קולה וסגנון השירה הדרמטי של מרלה הוא דבר שאי אפשר להישאר אדישים כלפיו. לטוב ולרע, או שאוהבים או שלא. אין כאן אמצע. 

כאן ידעתי בדיוק מה אני מחפש וזה הפירוט, איזון טונאלי, טרנזיינטים שקט ורקע שחור. אני מחפש את הדינמיקה(!), המעברים בין הכלים והמכות הפתאומיות של הלהקה והעוצמה שיש בביצוע של האלבום הלא פשוט הזה. את אותה הדרמה שמתרחשת בבמה. אני מחפש את האופי של הזמרת הדומיננטית עם כל הניואנסים בקולה ואת עוצמת הביצוע ופה זה היה חסר. היה חסר לי מעט מהדרמה והעוצמה בהגשה הייחודית של מרלה גלן באלבום. לא חשתי את מלוא העוצמה שאני מכיר באלבום  למרות שהתוצאה הכללית הייתה טובה מאוד אך לא מצוינת וכאן טמון נושא האקוטי. המעבר מתוצאה טובה מאוד לתוצאה מצוינת הוא המעבר הקשה ביותר ומה לעשות גם היקר ביותר וזה נכון לא רק בעולם האודיו. מצוינות היא דבר יקר מאוד. המצוין הוא מה שמבדיל עצמו אל מול כל הייתר ועל כך כמעט תמיד העלות של המצוין לא פרופורציונלית אל מול ה-טוב מאוד. אז התוצאה הייתה טובה מאוד. הדיוק והפירוט היו שם. מכות התוף ונקישות האצבעות, קלידים ומפוחית וכל שאר הכלים. אבל לצערי נאלצתי "להסתפק" רק בתוצאה טובה מאוד. 


Jack Jonson – Sleep Through the Static 


זהו אלבום כפול עם דיסק רימיקס שבוצע בטעם מרענן. 

בחרתי להאזין דווקא לדיסק הרימיקס מהסיבה שרציתי מעט אתגר מעבר לביצועים הסטנדרטיים של הזמר הזה. 

כאן אני כבר מזהה את הסאונד האופייני של המגבר רק בזהות אחרת. את הלקסמניות אני כבר מתחיל לזהות בקלות אבל מסתבר שאותה הלקסמניות יודעת לשנות עורה בהתאם לנדרש. המוזיקה זורמת בקלות למרות שהצלילים הסינטטיים והדיגיטליות כאן חוגגים. ולא, לא שהמגבר סינטטי ודיגיטלי אם כי העיבוד המוסיקלי הממוחשב. הלקסמן לא נרתע לרגע וממלא פקודות בדיוק מופתי, מפורט, מהיר, נקי עם נגיעה קלה של אבקת קסמים לקסמנית. הקסם הזה הוא צליל עם יכולת עידון ומעט חמימות אך לא להתבלבל מול תכונות "הצליל החם" או השם יעזור לי "קרוב למנורות". המגבר הזה לא מנסה להישמע מנורתי (אם יש דבר כזה), הוא פשוט נשמע ״נכון״ ועם כל הדיגיטליות והקומפרסיה של האלבום הזה הוא מצליח להעביר את המוזיקה בקלות ובזרימה מפתיעה יחסית להיותו מגבר טרנזיסטורי. ללא ספק טופולוגיית ה-class A  עושה כאן עבודה נאמנה.  

 


luxman L-590AX MARK II


Opeth – Damnation 


יש לי רק אלבום אחד של הלהקה הזאת וכנראה שכך יהיה לעד. מדובר בלהקת מטאל שהוציאה אלבום מאוד רגוע ולא שגרתי, כלומר לקחו פה שמאלה חזק ושומעים בקלות שהחברה מתאפקים לא להתפרע ונוצר אלבום שופע מוזיקה עם DNA של מטאל אבל ברגוע. בקיצור יש פה מוזיקה. אני אוהב את הטבעיות באלבום הזה היות וכל מה ששומעים נמצא על הבמה ומנגן. אין אפקטים ממוחשבים. הלקסמן פה כבר צוחק עלי בקול גדול כי הרי הוא אוכל מוזיקה כזאת לארוחת בוקר. הגיטרות החשמליות מוחשיות ומשכנעות מאוד, הבמה בדיוק בגודל הנכון, קולו של הסולן צלול ונמצא בדיוק במקום וביחס הנכון מיתר הנגנים, פשוט ביצוע מצוין. הרקע שחור ובקלות ממקם לי את הסולן במרכז הבמה והתלת מיימדיות משכנעת. הדבר היחיד שמעט חסר לי כאן זה קצת יותר דרמה בדומה לחוסר שחשתי באלבום של מרלה גלן.  


Sharon Robison – Everybody Knows 


את שרון אני מחבב שנים. היא הרי הזמרת הראשית של לאונארד כהן המנוח. 

באלבום הזה הדברים הראשונים שאני שם לב אליהם הם הפוקוס והמיקרו פרטים. המגבר הזה לא מפספס חלקיק של פרט ולא משנה כמה דברים קורים על הבמה. אם זה שם הוא לא יפספס אותו. היכולת שלו להעביר את צליל מפגש הפטיש בעור תוף הרגל היא פשוט נהדרת וזה אומר הרבה על היכולות של המגבר ברמה הבסיסית האומרת התייחסות לכוח ודחיפה, אופי צליל ושאר יכולות. יש ללקסמן הזה שילוב של סאונד קסום וטבעי עם יכולת פירוט מעולה. המוזיקה באלבום הזה מלטפת באופן נפלא והיכולת להעביר את כל הפרטים ולו הקטנים ביותר עם הולוגרפיה ברמה גבוהה מאוד פשוט מייצרת חוויה נפלאה. 

 

Evanescence – Fallen 


המגבר הזה פשוט מבקש אתגר מוסיקלי מהסוג הזה. זהו אלבום שלוקח אותי שנים אחורה לתקופות שבה האזנתי לאלבום כמעט בכל הזדמנות שהייתה לי.  

קולה של הסולנית והגיטריסט מהווים מבחינתי כ-90% מהמוזיקה והיכולות של הלהקה הזו.


אני מדלג ישר לרצועה מספר 4 – My Immortal. הפסנתר והצ'לו מלווים את הזמרת והם מדויקים מאוד וממוקמים בבמה בדיוק מעולה. קולה הגבוה והעוצמתי של הסולנית חולף מעלי בלי שמץ של צרימות ובהירות. אני שומע את הריק שיש בבמה בין הפסנתר והצ'לו והמיקום הקדמי של הסולנית מורגשים כולם יחד ופורצים בקלות כמעט מצחיקה את גבולות הרמקולים וחלל האזנה שלי. תחושת הגודל והנפח מועברים באופן משכנע ומהטובים ששמעתי.


בשיר Wisper, ראשית אני מרים את הווליום והרבה! מרים למה שנראה הקצה העליון שניתן לפני גרימת נזק לשלד הבניין. בקיצור, חגרתי חגורת בטיחות. בשיר הזה פדל האקסטנשיין בפסנתר הכנף עובד הרבה ובכך הצליל מקבל זריקת נפח ועומק לא משמעותי. התפרצות הלהקה במלוא עוצמתה בדקה השלישית מביאה איתה את כל עוצמות להקת המטאל לייט במיטבה. הקריאשנדו הזה לא מיועד לבעלי לב חלש ומהווה אתגר דינמי ושליטה לא פשוטים לכל מערכת, בכל רמת מחיר. כאן לא קיבלתי את מה שאני רגיל לקבל מהמונובלוקים שלי. עוצמת הקריאשנדו טובה אבל ההפרדה והדיוק בתופים פשוט לא נשמרו באופן מספק. השתוללות המתופף על מערכת התופים קצת נמרחה והיה קושי לבדל בין הגיטרות החשמליות המנגנות באנרגיה ו״אלימות״ מסוימת. במידה והרמקול שלי היה פחות נציל, הייתי מקבל תוצאה סונית מאוזנת ומוגדרת יותר. על הרמקול שלי, זה היה אובר.

 

luxman L-590AX MARK II

 


Black Hawk Down – Original Motion Picture Soundtrack 


אלבום מבית היוצר של המלחין ״הנס זימר״. יוצר ידוע בסגנונו הייחודי קטע מספר 5 באלבום – Still

כאן המבחן הוא בשקט בבמה גדולה מאוד בנפחה ודינמיקה במכות באס קצרות בתדר נמוך. בנוסף קולו של הזמר מצריך כאן יכולת לשמר איכויות צלילות ומהירות מרשימות לאורך זמן אחרת זה פשוט לא זה. הקטע מלווה בכינורות בנוכחות מרכזית אשר מכתיבה את הקצב לכל אורכו של השיר. גם כאן ווליום גבוה מתבקש.  


הפתיחה נשמעת מבטיחה מאוד.  רמת ההפרדה בין הכינורות מעולה ואני כמעט ומצליח לספור אותם. קולו של הסולן ממלא את החלל הרבה מעבר לגבולות הרמקולים, ואני מקבל את הגרוניות  של הזמר בשירה שהיא על גבול הגבוהה בלי קמצוץ של בהירות. קולו של הזמר נמצא במיד העליון בספקטרום התדרים, כך שנקודת האיזון בין תחילת בהירות וצרימה באוזן לבין קול אדם טבעי ונעים הוא אתגר לא פשוט למערכת. גם מגבר גיבור יכול ליפול כאן בשנייה ולעשות עוול לכשרונו של הזמר. ההישג שקוטף המגבר מכובד מאוד. תחושת היכל מוזיקה ענק עוטפת אותי מכל עבר והאיזון והשקיפות נשמרים לכל אורך הקטע. מכות הבאס מהירות, עמוקות וקצרות. בדיוק מה שאני רוצה לקבל. לסיכום, אני מקבל פה ביצוע קרוב ל-pa בגבולות סלון ביתי עם ניחוח hi-end נפלאה. התמוגגתי. 

 

לסיום החלטתי לסיים את הסקירה של ה-Luxman L-590AX MARK II‏. אריק איינשטיין!! לא יכול שלא. 

אני ממהר לפתוח עם השיר ״עטור מצחך״. בווליום נעים וראוי. זמרות הרקע (יהודית רביץ וקורין אלאל) מתפרסות מולי ובקלות רבה אני מצליח למקם אותן אחת אחת בדיוק מילימטרי. 

קולו של איינשטיין צלול וטבעי עד דמעות וכאן אני חייב רגע לעצור. יש שיגידו שזו לא חוכמה גדולה ושקולו של אריק צלול וקסום גם ברדיו באוטו. זה נכון. אבל לשמוע את אריק במערכת רפרנס מאוזנת זו חוויה אחרת לגמרי ואי אפשר להבין את זה עד שלא חווים את זה. זה כמו לתאר טעם של מאכל אלוהי. פשוט לא אפשרי. חייבים לחוות את זה כדי להבין. 


אני חוזר לאיינשטיין. המגבר מעביר לי את קולו של איינשטיין עם הגרוניות החלקה שלו באופן מעלף. קולו של איינשטיין נשמע כנקודה לבנה בים של רקע שחור ודומם. כלי הנגינה מלווים את השירה באיזון נהדר אם כי מעט אחוריים מדי לטעמי אך במקרה של איינשטיין זה כמעט מתבקש. הרי קולו הענוג זה מה שחשוב. פריטות גיטרת הבאס קצרות והדוקות ובעוצמה הנכונה. הלקסמן שומר כאן על במה מוגבלת במימד הרוחב שלה וזה בדיוק מה שאני צריך לקבל. ההקלטות של אריק תמיד היו בנפחים צנועים. זו מבחינתי אחד מהפרמטרים המתארים נאמנות למקור והלקסמן שומר כאן על השקיפות הנחוצה כדי לשחזר את זה. אצל איינשטיין אין שום דבר גדול מימדים פרט לקולו והלקסמן שוב משנה עורו בהתאמה מדהימה.

 

הערה: במהלך תקופת המבחן הגיעו אלי רמקולים שהמתינו לסקירה. כמובן שלא עמדתי בפיתוי וחיברתי אותם ללקסמן. מדובר ברמקול לא קל להנעה כלל עם נתונים של 87db / 4ohm. הייתי סקרן לגלות כיצד יניעו אותם 30w של הלקסמן. הופתעתי מאוד ממה ששמעתי! אולי על הנייר נתון ה-30w נראה צנוע אך היפני דחף יפה מאוד רמקול לא קל בחלל של קרוב ל-30מ"ר. הוא פשט נתן עבודה וזה עוד נתון לחיוב שיש לזקוף לזכותו של המגבר הנפלא הזה.

luxman L-590AX MARK II

 

סיכום

 

החברה ביפן ייצרו כאן מגבר משולב בטופולוגית class A עם 30 וואט ראויים ומכובדים ביותר. ארוזים בקופסה אחת עם יכולות נפלאות העונות הרבה מעבר למצופה מנתון צנוע יחסית. המגבר הזה נועד לעשות מוזיקה ברמה גבוהה מאוד בשילוב מגע קסם מידיהם של היוצרים שלו שם בארץ הרחוקה. הקסם הזה הוא אופי סאונד מאוד טיבעי שגורם גם למוזיקה דיגיטלית ומקומפרסת להישמע טוב ואפילו טוב מאוד. הוא ניחן ביכולת לשנות עורו ולהתאים עצמו כמעט לכל סגנון מוזיקה. החסרון המשמעותי היחיד שמצאתי בו היה במוזיקת מטאל לייט ובקטעי מוזיקה עמוסים וקשים במיוחד שם הוא התקשה לשמור על השליטה ברמה שבה שלט בכל סגנון מוזיקה אחד שנוגן דרכו. בסופה של התקופה שלנו יחד, אני בלב שלם מעיד כי מדובר במגבר משולב יוצא מן הכלל עם יכולות שטרם נתקלתי בהן ברמות המחיר הללו ובתוצרה הזו. צליל הקסם הלקסמני ממכר. הוא לאודיופילים על כל המשתמע מכך ותחושתי היא שהוא יפתיע לא מעט מערכות עם הגברות יקרות ממנו משמעותית. עד היום מבחינת האודיופיל המצוי, מגבר הספק וקדמגבר אמורים להיות מופרדים. לקסמן הצליחו לשלב בניהם היטב וכשמאזינים למגבר הזה ברור לנו שאפשר להשיג ביצועים משכנעים גם כשהכל נימצא בקופסא אחת.  זה מגבר משולב שמחזיק מקום של כבוד הודות ל-"לקסם לקסמני" משובח, איכות בניה בלתי מתפשרת ועשרות שנים של ניסיון.

 

מחיר:33,900 ש״ח

 

אחריות ושירות: אודיופריק

 

 

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (100 תגובות פורסמו):

avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
גיא תודה על הסקירה. האם לדעתך מגבר קלאס A מטיב עם רמקול שופרי.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
סקירה מהנה. מניסיון עם ציוד מודרני של החברה (לפני כ-3 שנים בעיקר) כאשר בחנתי ממירים ומגברים, מדובר בחברה טובה. אך עבורי, תמיד אזכור ואנצור את החברה עם המגבר אגדה שלהם בזמנים וותיקים והטובים שלהם ה-M6000 המשובח שממנו מאוד נהניתי אי שם לפני עשור...
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
גיא, יפה כתבת - יצא לי לשמוע מספר הגברות של לקסמן בשנים באחרונות ואני מכור לצליל שלהם.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
יופי של סקירה גיא! מקצועית וכתובה נהדר. שאפו. (הערה/שאלה: החבר׳ה האלה צריכים ברייק אין ארוך ואני מקווה שקיבלת מכשיר מבושל ולא מהאריזה).
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
גיא שאפו על הסקירה :בעד: נהנתי לקרוא,ולמרות שקשה לי עם מנעד הצליל האופייני של LUXMAN. איכות הבניה תמיד מגרה אותי לשמוע.
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
יופי של סקירה גיא! מקצועית וכתובה נהדר. שאפו. (הערה/שאלה: החבר׳ה האלה צריכים ברייק אין ארוך ואני מקווה שקיבלת מכשיר מבושל ולא מהאריזה). אהלן שכן, תודה על התגובה החמה. באופן עקרוני אנני נוהג לסקור ציוד חדש מהאריזה. זה פשוט לא אידיאלי. במקרים שבכל זאת זה המצב תקופת הסקירה מתארכת משמעותית וזה נלקח בחשבון ואף מקבל התייחסות בגוף הסקירה עצמה. כדוגמת הסקריה שלי על הרמקולים של וויאנה אקוסטיק בשנה שעברה. היה ידוע מראש שהם יגיעו אלי חדשים לחלוטין ותקופת ההרצה נלקחה בחשבון, קבלה התייחסות בסקירה ואף הזמן שלנו יחד התארך כי היה צורך מקצועי לכך והיבואן לקח זאת בחשבון מראש כהתכנות סבירה שתמושש. ואכן כך היה. באשר ללקסמן, לדברי היבואן הלקסמן הגיע אלי לאחר ק"מ מספק ולכן הסקירה התייחסה אליו כאל מכשיר במצב אופטימלי. גיא.
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
גיא תודה על הסקירה. האם לדעתך מגבר קלאס A מטיב עם רמקול שופרי. לדעתי כל מקרה לגופו. שמעתי כמה וכמה רמקולים שופרים במהלך השנים האחרונות וכל אחד מהם נשמע אחרת לחלוטין. אגב, את הרוב ממש ממש לא אהבתי. גם שמעתי כמה פעמים רמקול זהה לשלי במערכות שונות ולא נהנתי כלל, ואפילו בהזדמנות אחת זה היה נשמע פשוט נורא. (מה שבא להוכיח שגם רמקול מצוין יכול להשמע לא טוב אם רוצים) אצלי לעומת זאת הסיפור הוא אחר לגמרי (מן הסתם). בקיצור, מנסיוני הדל עם שופר אין כאן אמת אחת. יש אומנם קוים מנחים ברורים אך לשאלתך האם class A מטיב עם רמקול שופרי? תשובתי היא שזה תלוי איזה מגבר ואיזה שופר. גיא.
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
גיא שאפו על הסקירה :בעד: נהנתי לקרוא,ולמרות שקשה לי עם מנעד הצליל האופייני של LUXMAN. איכות הבניה תמיד מגרה אותי לשמוע. תודה. מה זאת אומרת קשה לך עם מנעד הצליל? תסביר.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה המפורטת, החזרת אותי עשרות שנים אחורה, המגבר הראשון שלי היה לקסמן lv111 וזו היתה אהבה ממבט ראשון. הדור הנוכחי של מגברי לקסמן ממשיך את ה DNA של החברה מן העבר אבל עושה הכל טוב יותר, שמח שהחברה לא קפאה על השמרים וממשיכה להיות בחזית עולם האודיו למרות שינויי הבעלות שעברו על החברה במהלך השנים.
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
תודה. מה זאת אומרת קשה לך עם מנעד הצליל? תסביר. כפי שכבר ציינתי בעבר,על טיב המוצרים אין ויכוח. לי אישית קשה מעט עם אופי הצליל. במיוחד בתחום הגבוה. אלך לשמוע שוב אצל ערן.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
פיני, מנסיוני, יש שונות בין הלקסמנים- לא התחברתי למגברים המשולבים קלאס A/B שלהם אבל הקלאס A שגיא סיקר כאן פשוט מגבר מטריף לדעתי. קסם שלא שמעתי במגברים גם במכפלות המחיר. הקדמים שלהם זה גם סיפור אחר.
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
אחלה סקירה. :כל-הכבוד:
avatar
במבי 1970-01-01 02:00:00
רונן, איך היית מתאר את ההבדל הסוני בין הקלאס a למגברים של הa/b במקרה של לקסמן?
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
רונן, איך היית מתאר את ההבדל הסוני בין הקלאס a למגברים של הa/b במקרה של לקסמן? אני קצת אמביוולנטי לגבי קלאס A. יש שם קסם ומיד מטריפים שבהרכבים קאמריים לא יודע איך אפשר לנצח את זה עם הגברה טרנזיסטורית. מצד שני, כשרוצים יותר כח ושליטה במוסיקה כמו רוק ואלקטרוני, חסר פאנץ' של A/B. למי ששומע הכל כמוך וכמוני אני חושב שמעדיף A/B. חושב מכיוון שהכי הייתי מעדיף להעמיד 2 מערכות, כשאחת זו הלקסמן המסוקר משודך לדבור 0/96 שאמיר מביא.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
רונן יקירי. אני חולק עלייך לגבי כל מה שנוגע ל״צליל״ מיוחד בקלאס A. זה משום שאם תשמע נלסון פס קלאס A ולקסמן באותה טופולוגיה ההבדלים בניהם יהיו דרמטים. כמו בכל דבר, הטופולוגיה לא קובעת אם כי התוצאה הסופית.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
רונן יקירי. אני חולק עלייך לגבי כל מה שנוגע ל״צליל״ מיוחד בקלאס A. זה משום שאם תשמע נלסון פס קלאס A ולקסמן באותה טופולוגיה ההבדלים בניהם יהיו דרמטים. כמו בכל דבר, הטופולוגיה לא קובעת אם כי התוצאה הסופית. נמר הוא דיבר על לקסמן קלאס A ולא על הטופולוגיה ואני לחלוטין מסכים איתו בכך.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
אם רוצים השוואה מהסוג הזה אז אולי (אולי) אפשר להשוות ראש בראש את הלקסמן המסוקר פה מול הבן דוד שלו מצד האמא, האקיופייז 470. שניהם מגברים מצויינים, כל אחד בדרכו (גם מבחינת טופולוגיה) ואני חושב שגם כיוון הסאונד דומה. בכל מקרה זו תיהיה השוואה מעניינת בין שניהם שמייצגים זן של מגברים משולבים מהקצה הגבוה.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אם רוצים השוואה מהסוג הזה אז אולי (אולי) אפשר להשוות ראש בראש את הלקסמן המסוקר פה מול הבן דוד שלו מצד האמא, האקיופייז 470. שניהם מגברים מצויינים, כל אחד בדרכו (גם מבחינת טופולוגיה) ואני חושב שגם כיוון הסאונד דומה. בכל מקרה זו תיהיה השוואה מעניינת בין שניהם שמייצגים זן של מגברים משולבים מהקצה הגבוה. דויד לדעתי, הם שונים באופי הסאונד. הלקסמן קלאס A מלא. והאקיופיז קלאס A-B
avatar
eldo 1970-01-01 02:00:00
לקסמן מייצרים ציוד משובח. אני מאד מעריך אותו, ותודה עבור הסקירה.
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
אותי מעניין עכשיו הפאוור שלהם אם רוצים השוואה מהסוג הזה אז אולי (אולי) אפשר להשוות ראש בראש את הלקסמן המסוקר פה מול הבן דוד שלו מצד האמא, האקיופייז 470. שניהם מגברים מצויינים, כל אחד בדרכו (גם מבחינת טופולוגיה) ואני חושב שגם כיוון הסאונד דומה. בכל מקרה זו תיהיה השוואה מעניינת בין שניהם שמייצגים זן של מגברים משולבים מהקצה הגבוה. חברה מה אתם מסתבכים! יש פתרון קל. לוקחים את ה-505 או ה-509 שהם AB מול ה-590 המדובר ומשווים. דווקה נשמע מעניין. אני מוכן לתת את הבמה במידה והיבואן בעניין.
avatar
goe1951 1970-01-01 02:00:00
אותי מעניין עכשיו הפאוור שלהם חברה מה אתם מסתבכים! יש פתרון קל. לוקחים את ה-505 או ה-509 שהם AB מול ה-590 המדובר ומשווים. דווקה נשמע מעניין. אני מוכן לתת את הבמה במידה והיבואן בעניין. ומה עם ה- 507 ?
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
למרות שינויי הבעלות שעברו על החברה במהלך השנים. אכן החברה עברה לא מעט טלטלות היום בבעלות IAG.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אם רוצים השוואה מהסוג הזה אז אולי (אולי) אפשר להשוות ראש בראש את הלקסמן המסוקר פה מול הבן דוד שלו מצד האמא, האקיופייז 470. שניהם מגברים מצויינים, כל אחד בדרכו (גם מבחינת טופולוגיה) ואני חושב שגם כיוון הסאונד דומה. בכל מקרה זו תיהיה השוואה מעניינת בין שניהם שמייצגים זן של מגברים משולבים מהקצה הגבוה. מה הכוונה "בן דוד רחוק"... אין שום קשר ולא היה שום קשר בין חברת Accuphase ל Luxman אבל מעניינת ההשוואה. לא שמעתי לא את הדגם המסוקר ולא את ה 470 של Accuphase.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
הייתה גם הערה על שוני בצליל בין שתי החברות בגלל טיפולוגיה כזו או אחרת, גם שם לצערי קיימת טעות בסיסית בהבנת שתי החברות, אין קשר בין חתימת הצליל ובתכנון/בנייה/רכיבים של שתי החברות גם כאשר תהיה השוואה באותה טיפולוגיה. זו חברה וזו חברה ואין קשר בין השניים.
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
הייתה גם הערה על שוני בצליל בין שתי החברות בגלל טיפולוגיה כזו או אחרת, גם שם לצערי קיימת טעות בסיסית בהבנת שתי החברות, אין קשר בין חתימת הצליל ובתכנון/בנייה/רכיבים של שתי החברות גם כאשר תהיה השוואה באותה טיפולוגיה. זו חברה וזו חברה ואין קשר בין השניים. הי איתי יש קשר קל בין שתי החברות הללו בטופולוגיה של קדם המגברים שלהם, בבניה ובחלקים מסוימים שמגיעים כנראה מאותו ספק יפני. אין קשר ממשי בצליל ובטופולוגיה הבסיסית של המגברים ( לקסמן עובדים טרנזיסטורים בי פולאר, אקופייז עם מוספט וכו..) לגבי השוואות בין סדרת הA ל AB: הL590AXII היה עד עכשיו המגבר הבכיר של לקסמן במשולבים. איכות הצליל שלו היא ברמה גבוהה יותר מב505ux ו 507ux. המתחרה הישיר בו בגזרת הAB הוא הL509x החדש שיגיע בקרוב ארצה. עדיין , יהיו רמקולים מסוימים שה507uxii יהיה עדיף על ה590AXii בזכות רזרבות הכח שלו והאופי החד יותר בצליל. לקסמן כקונספט מייצרת את ליין המשולבים שיהיו בעלי אופי מעט שונה אחד מהשני, בכדי להתאים למגוון גדול מאוד של רמקולים. יש באתר היפני המון אינפורמציה לגבי הנושא והרעיון המרכזי הוא שכל אחד יכול להתאים את המגבר הנכון לרמקול שלו, ולא תמיד הטוב ביותר יהיה הנכון ביותר.
avatar
itzik2305 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה וציוד משובח, תודה
avatar
arnon037 1970-01-01 02:00:00
הי איתי יש קשר קל בין שתי החברות הללו בטופולוגיה של קדם המגברים שלהם, בבניה ובחלקים מסוימים שמגיעים כנראה מאותו ספק יפני. אין קשר ממשי בצליל ובטופולוגיה הבסיסית של המגברים ( לקסמן עובדים טרנזיסטורים בי פולאר, אקופייז עם מוספט וכו..) לגבי השוואות בין סדרת הA ל AB: הL590AXII היה עד עכשיו המגבר הבכיר של לקסמן במשולבים. איכות הצליל שלו היא ברמה גבוהה יותר מב505ux ו 507ux. המתחרה הישיר בו בגזרת הAB הוא הL509x החדש שיגיע בקרוב ארצה. עדיין , יהיו רמקולים מסוימים שה507uxii יהיה עדיף על ה590AXii בזכות רזרבות הכח שלו והאופי החד יותר בצליל. לקסמן כקונספט מייצרת את ליין המשולבים שיהיו בעלי אופי מעט שונה אחד מהשני, בכדי להתאים למגוון גדול מאוד של רמקולים. יש באתר היפני המון אינפורמציה לגבי הנושא והרעיון המרכזי הוא שכל אחד יכול להתאים את המגבר הנכון לרמקול שלו, ולא תמיד הטוב ביותר יהיה הנכון ביותר. ערן יכול להיות שיש חלקים שאקופייז ולקסמן משתמשים מאותו ספק זה בטח לא הופך את המכשירים לדומים.זה כמו שיש מלא חברות שמשתמשות בקבלים של מנדרוף אז זה בטח לא מראה על חותם צליל דומה ,מה שכן דבר כזה צריך שיהיה לו סימוכין . אל לנו לשכוח שאקופייז נמצאת במקום אחר מבחינת השקפת עולם של איכות ולא כמות רוב החלקים של אקופייז נבנים רק לאקופייז דוגמת החיבורים לרמקולים וגם בניה עצמית של הטרנספורט שלהם מה שלא קורה בלקסמן, יש דברים שמיחדים רק את אקופייז בטח ובטח בשימוש הטכנולוגיה שפיתחו Balanced AAVA ועד מעגלי הזכוכית fluorocarbon שיוצרים רמת רעש S/N מאוד נמוכה (P7300 מתהדר עם מתון S/N של 127DB. בכלל אקופייז זו חברה מאוד וותיקה ואיזוטרית שמכוונת יותר גבוהה עם ביקורת עצמית מאוד גבוהה אז בטח ובטח שהם לא בני דודים משהו קטן וטוב על אקופייז [url=https://www.planetofsoundonline.com/pages/accuphase-factory-visit][url]https://www.planetofsoundonline.com/pages/accuphase-factory-visit
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
אף אחד לא אמר או כתב שיש קשר בין החברות ו/או שיש להם חתימת צליל דומה ו/או שהם משתמשים ברכיבים זהים ו/או שהם אותו דבר מבחינת איכות ו/או שאחד עדיף על השני או להיפך. בסך הכל השתמשתי בביטוי ״בני דודים״ כי שתי החברות הן חברות יפניות, ותיקות בערך מאותו עידן, המתמחות בציוד סטריאו ברמות הגבוהות ומעניין (אותי לפחות) להשוות בין המשולבים הבכירים שלהן. זה הכל. אני מקווה שחסידי כל אחת מהחברות המעולות הנל מרוצים מההבהרה. (ואם לא, אני מייד ניגש לעשות חאראקירי).
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
ערן יכול להיות שיש חלקים שאקופייז ולקסמן משתמשים מאותו ספק זה בטח לא הופך את המכשירים לדומים.זה כמו שיש מלא חברות שמשתמשות בקבלים של מנדרוף אז זה בטח לא מראה על חותם צליל דומה ,מה שכן דבר כזה צריך שיהיה לו סימוכין . אל לנו לשכוח שאקופייז נמצאת במקום אחר מבחינת השקפת עולם של איכות ולא כמות רוב החלקים של אקופייז נבנים רק לאקופייז דוגמת החיבורים לרמקולים וגם בניה עצמית של הטרנספורט שלהם מה שלא קורה בלקסמן, יש דברים שמיחדים רק את אקופייז בטח ובטח בשימוש הטכנולוגיה שפיתחו Balanced AAVA ועד מעגלי הזכוכית fluorocarbon שיוצרים רמת רעש S/N מאוד נמוכה (P7300 מתהדר עם מתון S/N של 127DB. בכלל אקופייז זו חברה מאוד וותיקה ואיזוטרית שמכוונת יותר גבוהה עם ביקורת עצמית מאוד גבוהה אז בטח ובטח שהם לא בני דודים משהו קטן וטוב על אקופייז [url=https://www.planetofsoundonline.com/pages/accuphase-factory-visit][url]https://www.planetofsoundonline.com/pages/accuphase-factory-visit אתה מתפרץ לדלת פתוחה, לא כתבתי שהם דומים. כתבתי שיש קשר קל בנקודות ספציפיות, כמו חלקים מסוימים ושימוש במעגל ווליום אלקטרוניים שאינם מבוססים על נגד משתנה/ פוטנציומטר למשל. אין שום הבדל בין הגישה לפרפקציוניזם של החברות, יש הבדל במימוש ובקונספט. ישנם יצרנים ביפן שמייצרים עבור שתי החברות רכיבים קסטום, גם לקסמן בונים את הטרנספורטים שלהם בעצמם: [ATTACH=full]37764[/ATTACH] אז לפני שזה נהיה עוד דיון ילדותי של למי יש יותר גדול, כדאי שתלמד קצת על החברה לפני שאתה מרבה באי דיוקים... ובלי קשר אליך, אני מעריך ומכבד את אקופייז מאוד.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אני קצת אמביוולנטי לגבי קלאס A. יש שם קסם ומיד מטריפים שבהרכבים קאמריים לא יודע איך אפשר לנצח את זה עם הגברה טרנזיסטורית. מצד שני, כשרוצים יותר כח ושליטה במוסיקה כמו רוק ואלקטרוני, חסר פאנץ' של A/B. למי ששומע הכל כמוך וכמוני אני חושב שמעדיף A/B. חושב מכיוון שהכי הייתי מעדיף להעמיד 2 מערכות, כשאחת זו הלקסמן המסוקר משודך לדבור 0/96 שאמיר מביא. אתה מפספס כאן משהוא... הכוח והשליטה שאתה מדבר עליהם נובעים מההספק של המגבר ולא מזה שהוא קלאס AB. מיותר לומר שהרבה יותר יקר לייצר מגבר קלאס A בהספק גבוה.. וזה גם ברור שהרבה יותר זול לרכוש אחד שהוא קלאס AB, אך הקסם שדברת עליו שקיים בקלאס A קצת מתפוגג.
avatar
arnon037 1970-01-01 02:00:00
אתה מתפרץ לדלת פתוחה, לא כתבתי שהם דומים. כתבתי שיש קשר קל בנקודות ספציפיות, כמו חלקים מסוימים ושימוש במעגל ווליום אלקטרוניים שאינם מבוססים על נגד משתנה/ פוטנציומטר למשל. אין שום הבדל בין הגישה לפרפקציוניזם של החברות, יש הבדל במימוש ובקונספט. ישנם יצרנים ביפן שמייצרים עבור שתי החברות רכיבים קסטום, גם לקסמן בונים את הטרנספורטים שלהם בעצמם: [ATTACH=full]37764[/ATTACH] אז לפני שזה נהיה עוד דיון ילדותי של למי יש יותר גדול, כדאי שתלמד קצת על החברה לפני שאתה מרבה באי דיוקים... ובלי קשר אליך, אני מעריך ומכבד את אקופייז מאוד. ערן יקירי אף אחד לא מתפרץ לדלת פתוחה .הרי זה כבר נהפך למשהו קבוע שאם מדברים על אחת מהחברות שלך אתה יוצא מכליך. על לקסמן אני יודע יותר ממה שאתה חושב וגם על התקופות הלא כלכך נחמדות שלה אחרי שהיא התפרקה אי שם בשנות השמונים . וכיום מנוהלת על ידי תאגיד iag הלא כלכך מחמיאה .וכן אני יודע שלקסמן בונה את הטרנספורט שלה לבד, אבל במבט חטוף בתמונות אפשר לראות את רמת הבניה שרחוקה שנות אור מאקופייז כמוצר מוגמר .
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הרי זה כבר נהפך למשהו קבוע שאם מדברים על אחת מהחברות שלך אתה יוצא מכליך. פה הטעות שלך. כשמדברים על אקיופייז ומשווים אותם למשהו (אפילו לחללית) חובבי האקיופייז יוצאים מכליהם. יש קטע כזה שכל פעם שהחברה הזו ניכנסת לפורום, משהו משתבש. שמעתי אקיופייז, שמעתי לקסמן - יש הרבה דמיון בין חותמת הקול של שתי החברות. ואגב, לא שמעתי אחד מכל אחד.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
@arnon037 אז אתה כן נכנס למשחק של למי יש יותר גדול :) אתה מתחיל להישמע כמו סוכן מכירות של החברה.
avatar
GROOPER 1970-01-01 02:00:00
פה הטעות שלך. כשמדברים על אקיופייז ומשווים אותם למשהו (אפילו לחללית) חובבי האקיופייז יוצאים מכליהם. יש קטע כזה שכל פעם שהחברה הזו ניכנסת לפורום, משהו משתבש. שמעתי אקיופייז, שמעתי לקסמן - יש הרבה דמיון בין חותמת הקול של שתי החברות. ואגב, לא שמעתי אחד מכל אחד. יש מצב ש arnon037 הוא בעצם yanivrsi שהושעה ? הסגנון, התולדה המחודשת והסגידה לאקיופז מצלצלים מה זה מוכר... לא מכיר כזו אגרסיביות במי שרק צועד כאן צעדיו הראשונים
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
שמעתי אקיופייז, שמעתי לקסמן - יש הרבה דמיון בין חותמת הקול של שתי החברות. ואגב, לא שמעתי אחד מכל אחד. דעתי שונה משלך מניסיון שמיעתי/פיזי של ציוד של שתי החברות. השוואה אצל חברים, השוואה בבית. לא דומים ולא מזכירים, אין קשר בכלל. מכבד את דעתך. יחד עם זאת שתיהן חברות מכובדות ושתיהן ראויות בהחלט. כאשר אחת בולטת ובליגה לחלוטין מעל (מבחינתי, טעמי וניסיוני ) כמו כל דבר בחיים יש העדפה ל X מאשר ל Y.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
דעתי שונה משלך מניסיון שמיעתי/פיזי של ציוד של שתי החברות. השוואה אצל חברים, השוואה בבית. לא דומים ולא מזכירים, אין קשר בכלל. מכבד את דעתך. יחד עם זאת שתיהן חברות מכובדות ושתיהן ראויות בהחלט. כאשר אחת בולטת ובליגה לחלוטין מעל (מבחינתי, טעמי וניסיוני ) כמו כל דבר בחיים יש העדפה ל X מאשר ל Y. מה השוואת ועל איזה ציוד? ברור שמדובר בשתי חברות ראויות. ולא, אקיופייז לא בליגה אחרת מלקסמן. זה פשוט משהו שכיף לך להגיד. ולגבי דעתך. מכבד אותה, אבל אכבד אותה עוד יותר כאשר תענה על השאלה הראשונה.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
נמר לא אכנס לדגמים, מספרים ו-גראפיות, מתוך כבוד לשני היבואנים הנכבדים. כל אחד כמובן שיעשה את שיקוליו ויסמוך אך ורק על אוזניו. אגב לא טענתי ש X טוב מ Y ב-"שם הנולד" - זה אתה הוספת. לא חושב שיש מה להוסיף פרט לכך שאחלה של סקירה, כתיבה יפה ומרוהטת של גיא ואשמח לקרא בהמשך ביקורות נוספות מפרי כתיבתו.
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
"מת" על מה שנכתב כאן. לא להאמין סקירה נהדרת של פריט מצוין. הערה שלי לגבי אופי הצליל(לאוזניי),לא לטיב ואיכות המוצר(מעולה). ומלחמת עולם פורצת כאן...:(
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר לא אכנס לדגמים, מספרים ו-גראפיות, מתוך כבוד לשני היבואנים הנכבדים. כל אחד כמובן שיעשה את שיקוליו ויסמוך אך ורק על אוזניו. אגב לא טענתי ש X טוב מ Y ב-"שם הנולד" - זה אתה הוספת. לא חושב שיש מה להוסיף פרט לכך שאחלה של סקירה, כתיבה יפה ומרוהטת של גיא ואשמח לקרא בהמשך ביקורות נוספות מפרי כתיבתו. זה תמיד ככה: ״השוואתי וההוא ליגה אחרת. אני לא יכול לגלות מה שמעתי ועל איזה מערכות״. יחד עם זאת שתיהן חברות מכובדות ושתיהן ראויות בהחלט. כאשר אחת בולטת ובליגה לחלוטין מעל (מבחינתי, טעמי וניסיוני ) אבל מה? בגלל שאתה נותן כבוד ליבואנים אז אין מצב שתגיד שאחת היא ליגה אחרת מעל השניה. וואלה, כבוד!!!!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
זה תמיד ככה: ״השוואתי וההוא ליגה אחרת. אני לא יכול לגלות מה שמעתי ועל איזה מערכות״. אבל מה? בגלל שאתה נותן כבוד ליבואנים אז אין מצב שתגיד שאחת היא ליגה אחרת מעל השניה. וואלה, כבוד!!!! 1. כן לצערי אני לא יכול לחשוף ציוד/מערכות/חללים/ מתוך כבוד לאנשים שאני מאוד מכבד. 2. עבורי ומבחינתי כל עוד זה נוגע אלי ולא אחרים אז כן, עבורי בליגה כך וכך. ברגע שנוגע לאחרים, לא אומר ש X מ Y.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
1. כן לצערי אני לא יכול לחשוף ציוד/מערכות/חללים/ מתוך כבוד לאנשים שאני מאוד מכבד. איזה כבוד? אתה לא צריך להגיד אצל מי. אתה צריך להגיד מה שמעת ועל איזה רמקול. ומה כבר אתה חושף פה? זה לא ספירת זרע - זה מגבר. בקיצור. אם אתה ״לא יכול״ לתת פרטים, עדיף לשתוק.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
נמר על תתמם כולם מכירים את כולם איזה ציוד מה כמה ולמה. אם אינך יודע מה משמעות המילה "כבוד" ובקשה לא להתפרסם בנושא ולהשאר חסוי. זו כבר בעיה במקום אחר.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
"מת" על מה שנכתב כאן. לא להאמין סקירה נהדרת של פריט מצוין. הערה שלי לגבי אופי הצליל(לאוזניי),לא לטיב ואיכות המוצר(מעולה). ומלחמת עולם פורצת כאן...:( ועוד לא הזכרנו כבלים... :p כל מלחמות ה"למי יש יותר גדול" כל כך מיותרות, שכל אחד יאזין ויחליט מה טוב עבורו. אפשר לומר ש X מעדיף את A ו Y מעדיף B מבלי להיכנס למלחמת עולמות.
avatar
arnon037 1970-01-01 02:00:00
groopon ידידי מי זה YANIVRSI? לא מכיר ועדיף שאת הטינופת שאתה רושם תעשה במקום אחר עוד לא הכתירו אותך לבלש האתר . איתי ידידי ונניח שרשמת דגמים נראה לך שמישהו נחשף אליהם הרי הכי קרוב שהם הגיעו זה לאינטגריד 470 שקיבלו מרן שביט.הרי כל אחד יכול לרשום אני שמעתי ויצא לי להיחשף להרבה דגמים ,שבקושי נחתו בארצנו הקטנטונת. ואם כבר מדברים על לקסמן כדיון פורה אשמח לקבל הבהרה למה על ציוד של לקסמן רשום על הקרטון MADE IN CHINA בעוד על הציוד עצמו רשום designed&engineered by luxman japan לדוגמא [url=http://www.6moons.com/audioreviews/luxman3/100.html][url]http://www.6moons.com/audioreviews/luxman3/100.html
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
"ארנון". נכון, יש סדרה שמיוצרת בסין ויש סדרה שמיוצרת ביפן. מה זה משנה איפה זה מיוצר? משנה איך זה נשמע. דבר שני. למה תמיד חובבי האקיופיז אלימים בתגובות שלהם?
avatar
sbk 1970-01-01 02:00:00
יא אללה איזה מעייפים אתם. למה כל דבר חייב להפוך כאן למשחקי כבוד תמיד לא ברור לי. ובחזרה לנושא - סקירה מצויינת גיא, תודה רבה כל השיתוף. היה לי העונג לשמוע אצל ערן ואצל חברים גרסאות קודמות של המכשיר שנסקר וכבר אז לא היה ספק שמדובר במגבר לא פחות ממעולה. סומך על לקסמן שמצליחים אפילו להעלות את הרף עם כל גרסה :)
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
"ארנון". נכון, יש סדרה שמיוצרת בסין ויש סדרה שמיוצרת ביפן. מה זה משנה איפה זה מיוצר? משנה איך זה נשמע. דבר שני. למה תמיד חובבי האקיופיז אלימים בתגובות שלהם? למה אתה מכליל?:)
avatar
sbk 1970-01-01 02:00:00
למה אתה מכליל?:) נכון נמר הכללות כאלו לא עוזרות להחזיר לכאן את השפיות :)
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
1. זה שאנשים נרשמים לכאן/ יוצרים יוזרים חדשים רק בשביל לרשום ביקורת על המוצר הזה, זו מחמאה גדולה למוצר, לחברה וליבואן שמתמיע היטב את המותג. 2. יש הטוענים שאין דבר כזה פירסום שלילי. (כמעט) כל באז הוא דבר שעוזר בקידום מותגים. 3. לדעתי יש מקום ליותר כבוד ליוזרים ותיקים ומוכרים היטב, כמו איתי. הוא רושם את דעתו כפי שהיא ולא צריך להלחם בה. וזה בכלל לא משנה אם הוא צודק או אם הוא טועה משום ש (א) אודיופיליה זה תחביב סובייקטיבי ותלוי טעם אישי. (ב) כל ניסיון האזנה תלוי באינספור משתנים (סוג מוזיקה, מקור, רמקולים, חלל האזנה ואקוסטיקה וכו'). (ג) אם הדיעה שלו אכן כל כך שגוייה, אז לאט לאט יוזרים יכירו אותו ו(לכאורה) פחות יקחו לתשומת ליבם את דעותיו. דהיינו, יוזרים ותיקים (כמו איתי) שמים כאן במידה כזו או אחרת את הקרדביליות שלהם. 4. לטעמי הלא מקצועי ומבלי שבדקתי, ההודעות של ארנון ניראות כמכילות מידע רלוונטי לדיון שהתפתח. (יכול להיות שהדיון עצמו עם ההשואה לחברה אחרת הוא בעייתי. אני לא יודע להגיד). במידה ויש לארנון אינטרס חבוי עליו הוא לא עשה גילוי נאות אז זו אכן בעיה. ולשם כך בדיוק נמר מנהל את האתר הזה ביד רמה ובזרוע נטוייה, כשידיעותיו כנראה מגיעות לרמת החובבים המתחילים (כמוני). 5. אני נכנס לפורומים על מנת לשמוע מגוון דיעות. רק כשהדיון מגיע לרזולוציה כזו אז מתחיל להיות בו ערך אמיתי, מבחינתי. מידע פירסומי יש בכל מקום בו נביט. לדעתי התחנפויות והודעות פרווה לא באמת עוזרות לאף אחד. חבל "לנקות" את האתר ולהשאר עם מקהלה אחידה בעלת טעם אחיד, או גרוע בהרבה: אינטרס משותף שאינו רק שיתוף ידע וחווייות משתמשים. # זו דעתי הצנועה. אני מעריך מאוד את כל המשתתפים בדיון.
avatar
גל85 1970-01-01 02:00:00
יא אללה איזה מעייפים אתם. למה כל דבר חייב להפוך כאן למשחקי כבוד תמיד לא ברור לי. 1+
avatar
דיטון66 1970-01-01 02:00:00
"ארנון". נכון, יש סדרה שמיוצרת בסין ויש סדרה שמיוצרת ביפן. מה זה משנה איפה זה מיוצר? משנה איך זה נשמע. דבר שני. למה תמיד חובבי האקיופיז אלימים בתגובות שלהם? יקירי אלה תינוקות של בית רבן לעומת הניימיסטים.... לגופו של דיון,לי יש פינה חמה ללקסמן שהיה המגבר האמיתי הראשון שלי אי שם בסוף שנות השבעים. עד שפגשתי את אילן תמיר וה-nait2 :D
avatar
arnon037 1970-01-01 02:00:00
יקירי אלה תינוקות של בית רבן לעומת הניימיסטים.... לגופו של דיון,לי יש פינה חמה ללקסמן שהיה המגבר האמיתי הראשון שלי אי שם בסוף שנות השבעים. עד שפגשתי את אילן תמיר וה-nait2 :D אין קשר בין החברה לקסמן של שנות השבעים להיום זה מה שאתם לא מבינים
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
נמר לא אכנס לדגמים, מספרים ו-גראפיות, מתוך כבוד לשני היבואנים הנכבדים. כל אחד כמובן שיעשה את שיקוליו ויסמוך אך ורק על אוזניו. אגב לא טענתי ש X טוב מ Y ב-"שם הנולד" - זה אתה הוספת. לא חושב שיש מה להוסיף פרט לכך שאחלה של סקירה, כתיבה יפה ומרוהטת של גיא ואשמח לקרא בהמשך ביקורות נוספות מפרי כתיבתו. אם כתבת את זה: ''כאשר אחת בולטת ובליגה לחלוטין מעל (מבחינתי, טעמי וניסיוני )'' מה הבעיה כבר לכתוב על איזה דגמים מדובר?
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
1. 3. לדעתי יש מקום ליותר כבוד ליוזרים ותיקים ומוכרים היטב, כמו איתי. הוא רושם את דעתו כפי שהיא ולא צריך להלחם בה. וזה בכלל לא משנה אם הוא צודק או אם הוא טועה משום ש (א) אודיופיליה זה תחביב סובייקטיבי ותלוי טעם אישי. (ב) כל ניסיון האזנה תלוי באינספור משתנים (סוג מוזיקה, מקור, רמקולים, חלל האזנה ואקוסטיקה וכו'). (ג) אם הדיעה שלו כל כך שגוייה בעיניכם, אז יוזרים מכרים אותו ו(לכאורה) פחות יקחו לתשומת ליבם את דעותיו. דהיינו, שיוזרים ותיקים כמו איתי שמים כאן במידה כזו או אחרת את הקרדביליות שלהם. זיו לדעתי אתה די חדש כאן, הגולשים הוותיקים חזו כבר באנשים ותיקים נתפסים על פאדיחות רציניות כמו פתיחת יוזרים נוספים כדי לפרגן לעצמם, תיאור לימודי מוסיקה שלא היו ולא נבראו, מקומות בהם לכאורה היו שאח"כ התברר שהתמונות שלהם נלקחו מאתרים וכו'.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אין בעיה בכיף. Accuphase מגברים: P300 (אצלי) P500 (אצלי) P600 (אצלי) M800 (חבר) M1000 (חבר) P5000 (אצלי) A60 (חבר) P6100 (חבר) קדם מגברים: C280 (אצלי) C280V (אצלי) C2400 (חבר) C2800 (חבר) נגנים: DP90 + DC91 (חבר) DP85 (אצלי) DP77 (חבר ) DP720 (חבר) ממיר + RC: DG28 + DAC20 (אצלי) DG58 (חבר) משולבים: E450 (חבר) E600 (חבר) LUXMAN מגברים: MA600 (חבר) MA700 (אצלי) MA800 (חבר) MA900 (חבר) קדם מגברים 900 (חבר) ממיר: D06 (אצלי)
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
אין בעיה בכיף. Accuphase מגברים: P300 (אצלי) P500 (אצלי) P600 (אצלי) M800 (חבר) M1000 (חבר) P5000 (אצלי) A60 (חבר) P6100 (חבר) קדם מגברים: C280 (אצלי) C280V (אצלי) C2400 (חבר) C2800 (חבר) נגנים: DP90 + DC91 (חבר) DP85 (אצלי) DP77 (חבר ) DP720 (חבר) ממיר + RC: DG28 + DAC20 (אצלי) DG58 (חבר) משולבים: E450 (חבר) E600 (חבר) LUXMAN מגברים: MA600 (חבר) MA700 (אצלי) MA800 (חבר) MA900 (חבר) קדם מגברים 900 (חבר) ממיר: D06 (אצלי) :בעד: תגובה גדולה איתי.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אוסיף כמובן את ה M4000 וה M6000 הנהדרים והותיקים מבית לקסמן שהיו אצלי לפני שנים ומשולבים נוספים מודרנים של החברה ששמעתי אצל מכרים.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
:בעד: תגובה גדולה איתי. תודה.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אם אתה אומר ששמעת את כל אלה אז אחלה. בכל מקרה, הזחיחות הזו של ״נותן כבוד״ ובכל פעם שהיצרן הזה מוזכר אתה צץ ומדווח לנו כמה ההיא ״יותר טובה״. זה גם לא נכון וגם לא מוסיף דבר וחצי דבר לחברי הפורום. ומדוע זה לא נכון? משום שאם מתייחסים על יכולות סוניות, ישנם מספר פרמטרים שמגברים נבחנים עליהם. בניהם דינמיקה, מיקרו דינמיקה, מהירות, טרנזיינטים, פרטים, הפרדה, שקט, רזולוציה ועוד ועוד ועוד. מכיוון שהתוכן המוסיקלי שלך מוגבל מאוד לקטעי הדגמה או דייר סטרייט, היכולת שלך לבחון איכות מוגבלת לתוכן. כשתאזין למוסיקה מורכבת (ואני לא מתכוון למכונית של ג׳יימס בונד), תבין על מה אני מדבר. עד אז, ובאמת תסלח לי (או שלא), המסקנות שלך נשענות בערך על שום דבר. ומדוע זה לא מוסיף שום דבר לפורום? מהסיבה הזו בדיוק שכתבתי פסקה אחת מעל. אקיופייז לא טובה יותר מלקסן ולקסמן לא טובה יותר מאקיופייז.
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
groopon ידידי מי זה YANIVRSI? לא מכיר ועדיף שאת הטינופת שאתה רושם תעשה במקום אחר עוד לא הכתירו אותך לבלש האתר . איתי ידידי ונניח שרשמת דגמים נראה לך שמישהו נחשף אליהם הרי הכי קרוב שהם הגיעו זה לאינטגריד 470 שקיבלו מרן שביט.הרי כל אחד יכול לרשום אני שמעתי ויצא לי להיחשף להרבה דגמים ,שבקושי נחתו בארצנו הקטנטונת. ואם כבר מדברים על לקסמן כדיון פורה אשמח לקבל הבהרה למה על ציוד של לקסמן רשום על הקרטון MADE IN CHINA בעוד על הציוד עצמו רשום designed&engineered by luxman japan לדוגמא [url=http://www.6moons.com/audioreviews/luxman3/100.html][url]http://www.6moons.com/audioreviews/luxman3/100.html את היוזר ניים אפשר להחליף אך את הסגנון הבוטה, השגיאות הלוגיות והעליהום הטרחני אתה לא מספיק אינטילגנט בכדי להסתיר יניב. היה שלום.
avatar
shushu 1970-01-01 02:00:00
הלקסמן הזה הוא אחד המשולבים הטובים ששמעתי!!! מאוזן אש, עם טאץ לקסמני קלאס A, למות מהמיד שלו. בנוסף גם חתיך אחושלוקי. יש יותר דינמים, יש יותר מפורטים, אבל לא שמעתי באף משולב את האיזון והקסם שיש ב 590. היה אצלי לבדיקה, אילולי הרמקול בעל העכבה המפלצתית שלי, היתי חי איתו בכיף שנים, ללא צורך לשדרג כלום.
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
לילה טוב, נמר. בניגוד אליך, אני לא רואה כל 'בעיה' בדבריו של איתי. זו דעתו! דעתו נרכשה מנסיונו. מה יותר לגטימי מזה? אתה חושב אחרת? אחלה. לכן אתה כותב את דעתך בנושא דנן. וכך גם איתי. הוא לא טועה. המסקנה שלו רק שונה משלך. ומי כמוך יודע, שאת זה כותב, מי שיש לו 590 : -) ("דור א", יש לציין).
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
לדעתי הנכס הגדול ביותר שיש לפורומים כולל הפורום הזה, אלו אותם משתמשי קצה (end users) בעלי ניסיון ארוך עם מוצרים רבים. זו דעתי- בתור חובב מתחיל. אגב, איתי היה זה שהתייעצתי איתו והוא המליץ לי על הסאב של JL ככה שאני לא מאמין שיש לאיתי משהו אישי נגד ערן. ונניח לרגע שהמסקנות של איתי הן על סמך שמיעת קטעי רפרנס ודייר סטרייטס בלבד, אז מה? אולי יש חובבים מתחילים שזה מה שהם מחפשים? מבחינתי בעידן שלנו, חופש המידע וחופש הבעת דיעות הוא קריטי והוא תנאי בסיסי ויסודי. גוף תקשורת שלא מאפשר את שניהם הוא גוף תקשורת שאבד עליו הקלח. ואני לא מדבר על אנשים שמקללים או בעלי עניין שלא מבצעים גילוי נאות.
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
בעיקבות פניות שקיבלתי מקוראים ברצוני להבהיר : כל מוצרי LUXMAN המיובאים ארצה, מתוכננים ונבנים במפעל החברה ביוקוהמה, יפן כמו כן הנהלת החברה נמצאת ביפן וכנ״ל המו״פ. חברת האם IAG השקיע את הונה בLuxman בשנת 2007 והיא אחראית לצמיחה ולפריחה של החברה בעשור האחרון אך אין לה שום קשר ליצור וניהול החברה ביפן. ( בניגוד למותגים אחרים בהם היא מחזיקה ) ישנו ליין מקביל של Luxman שנראה מעט נחות יותר ומבוסס על דורות קודמים של החברה היפנית ומיוצר בסין עבור השוק הסיני. הוא אינו מיובא ארצה. במהלך החמש שנים האחרונות יובאו לארץ כמות לא מבוטלת של מוצרי לקסמן ויכולים להעיד עשרות לקוחות מרוצים על האיכות הבלתי מתפשרת של מוצרי החברה. (ורד)
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
לדעתי הנכס הגדול ביותר שיש לפורומים כולל הפורום הזה, אלו אותם משתמשי קצה (end users) בעלי ניסיון ארוך עם מוצרים רבים. זו דעתי- בתור חובב מתחיל. אגב, איתי היה זה שהתייעצתי איתו והוא המליץ לי על הסאב של JL ככה שאני לא מאמין שיש לאיתי משהו אישי נגד ערן. ונניח לרגע שהמסקנות של איתי הן על סמך שמיעת קטעי רפרנס ודייר סטרייטס בלבד, אז מה? אולי יש חובבים מתחילים שזה מה שהם מחפשים? מבחינתי בעידן שלנו, חופש המידע וחופש הבעת דיעות הוא קריטי והוא תנאי בסיסי ויסודי. גוף תקשורת שלא מאפשר את שניהם הוא גוף תקשורת שאבד עליו הקלח. ואני לא מדבר על אנשים שמקללים או בעלי עניין שלא מבצעים גילוי נאות. זו לא הנקודה שנמר מדבר עליה. אין כאן שום קשר לחופש הביטוי וחופש דיעות. יש כאן התייחסות לאופן קביעות עובדות או נקיטת עמדה X על רכיב Y. לקבוע יכולות של מערכת ו/או רכיב אודיו ברמות הללו ע"ב כמה קטעי מוזיקה בודדים או בסגנונות דומים חוזרים כמו דייר סטרייטס וכד' שצוין כאן זאת לעולם תהיה קביעה חלקית על יכולות המערכת ו/או רכיב המדובר. על מנת להגיע לקביעות מקיפות צריך לבחון במגוון סגנונות מוזיקה ולעיתים גם באמצעות קטעי מוזיקה מאוד ספציפיים. לצורך העניין דוגמה קטנה, גם סובארו וגם פרארי יודעות להגיע ל-100קמ"ש. עובדתית. בדיוק כפי שכל רכיב ידע להשמיע את דייר סטרייטס. אבל כיצד כל רכב הגיע ל-100, כיצד תפקד כשהגיע ל-100 ומהן היכולות של שתי הרכבים הללו מעל ל-100 בכל אחד מהרכבים הבדלים תהומיים. דוגמה נוספת, תקרא בסקירה שלי בלקסמן את החלק על אריק איינשטיין.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
זו לא הנקודה שנמר מדבר עליה. אין כאן שום קשר לחופש הביטוי וחופש דיעות. יש כאן התייחסות לאופן קביעות עובדות או נקיטת עמדה X על רכיב Y. לקבוע יכולות של מערכת ו/או רכיב אודיו ברמות הללו ע"ב כמה קטעי מוזיקה בודדים או בסגנונות דומים חוזרים כמו דייר סטרייטס וכד' שצוין כאן זאת לעולם תהיה קביעה חלקית על יכולות המערכת ו/או רכיב המדובר. על מנת להגיע לקביעות מקיפות צריך לבחון במגוון סגנונות מוזיקה ולעיתים גם באמצעות קטעי מוזיקה מאוד ספציפיים. לצורך העניין דוגמה קטנה, גם סובארו וגם פרארי יודעות להגיע ל-100קמ"ש. עובדתית. בדיוק כפי שכל רכיב ידע להשמיע את דייר סטרייטס. אבל כיצד כל רכב הגיע ל-100, כיצד תפקד כשהגיע ל-100 ומהן היכולות של שתי הרכבים הללו מעל ל-100 בכל אחד מהרכבים הבדלים תהומיים. דוגמה נוספת, תקרא בסקירה שלי בלקסמן את החלק על אריק איינשטיין. הסבר קצת מתפתל משהו..... יש כמה בעלי ניסיון שיכולים לדעתי על פי שני קטעים בלבד לבחון מערכת, ולהבין את עיקרי החסרונות והיתרונות שלה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הסבר קצת מתפתל משהו..... יש כמה בעלי ניסיון שיכולים לדעתי על פי שני קטעים בלבד לבחון מערכת, ולהבין את עיקרי החסרונות והיתרונות שלה. נכון. והם לא יבחרו בדייר סטרייט. עם ״חקירה אישית״ אתה יכול לגלות מעט מאוד על מערכת. אבל עם הרקוויאם של ברליוז אתה יכול לגלות בדיוק מה המערכת יודעת לעשות.
avatar
Adiel 1970-01-01 02:00:00
נכון. והם לא יבחרו בדייר סטרייט. עם ״חקירה אישית״ אתה יכול לגלות מעט מאוד על מערכת. אבל עם הרקוויאם של ברליוז אתה יכול לגלות בדיוק מה המערכת יודעת לעשות. עדיף הרקוויאם של ורדי ;)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ונניח לרגע שהמסקנות של איתי הן על סמך שמיעת קטעי רפרנס ודייר סטרייטס בלבד, אז מה? אולי יש חובבים מתחילים שזה מה שהם מחפשים? מבחינתי בעידן שלנו, חופש המידע וחופש הבעת דיעות הוא קריטי והוא תנאי בסיסי ויסודי. גוף תקשורת שלא מאפשר את שניהם הוא גוף תקשורת שאבד עליו הקלח. ואני לא מדבר על אנשים שמקללים או בעלי עניין שלא מבצעים גילוי נאות. אז מה אם הבחור בדק את הפורשה קררה בפקקים של איילון. הוא אמר שהיא מעולה ואני בהחלט מתחשב בדעתו. יש מלא אנשים שעומדים בפקקים. זה בדיוק מה שהם מחפשים. חופש הבעת הדיעה זה הדבר השני שמעניין אותי (אני - בעל הפורום) בפורום הזה. הדבר הראשון שמניע אותי זה שהדיעה תהיה קודם כל הגיונית ושתבוא מתוך נסיון כזה שהופך את דעתו של בעל הדיעה לרלוונטית. ולכן, אם דעתו של אדם אינה ניתנת לביסוס במציאות אז יש בעיה. וכן, יש כאלה שלא מבינים דבר וחצי דבר, מטעים את הציבור ומשם הדרך למטה סלולה היטב. האתר הזה אמור לספק מידע ברמה מסויימת לקורא. מדוע? משום שאנחנו משפיעים על אנשים. אותם אנשים יפתחו את הארנקים שלהם משום שהם סומכים על דעתינו. ואם אותה דיעה הנוגעת למוצר ספציפי היא שגויה מהיסוד או שמגיעה מחוסר מקצועיות/בדיקה לא נכונה/עניין אישי (כמו יניב וורסי שהתחזה לאדם אחר ונחסם) אז אני מתערב וכך גם כל אדם שמזהה שאחת מהבעיות הללו מופיעות בדעתו של אדם. חופש מידע הוא כלי חשוב, חופש בהבעת דיעה הוא כלי חשוב בתנאי שהוא עומד בסטנדרט מסוים של שיח, הגינות ומקצועיות. אחרת, האתר הזה יהפוך למזבלה של תוכן.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עדיף הרקוויאם של ורדי ;) לא מתחבר אליו. לא יודע למה? משהו שם ב״ורדי״ משעמם אותי לעומת הדרמה של ברליוז.
avatar
Adiel 1970-01-01 02:00:00
לא מתחבר אליו. לא יודע למה? משהו שם ב״ורדי״ משעמם אותי לעומת הדרמה של ברליוז. אצלי בדיוק ההיפך - הברליוז קצת משעמם. בערך היצירה היחידה של ברליוז שאני לא כל כך אוהב. בכל אופן, עם זה של ורדי הרבה יותר קל ״להקריס״ מערכות :p
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אצלי בדיוק ההיפך - הברליוז קצת משעמם. בערך היצירה היחידה של ברליוז שאני לא כל כך אוהב. בכל אופן, עם זה של ורדי הרבה יותר קל ״להקריס״ מערכות :p נכון. היא יותר ״אלימה״ אבל לטעמי יש בה פחות ״נשמה״ (מוסיקה זה התחום היחיד שאני משתמש במונח המטופש הזה).
avatar
Adiel 1970-01-01 02:00:00
נכון. היא יותר ״אלימה״ אבל לטעמי יש בה פחות ״נשמה״ (מוסיקה זה התחום היחיד שאני משתמש במונח המטופש הזה). יותר אלימה, אופראית, מחוברת לקרקע ויש שם ראייה אנושית רחבה יותר. הברליוז מופשט, שמיימי וקריסטלי. אבל שוב, כמו ההבדל בין אקיופייז ללקסמן, אין פה יותר טוב. יש טעמים שונים שיוצרים העדפות שונות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יותר אלימה, אופראית, מחוברת לקרקע ויש שם ראייה אנושית רחבה יותר. הברליוז מופשט, שמיימי וקריסטלי. אבל שוב, כמו ההבדל בין אקיופייז ללקסמן, אין פה יותר טוב. יש טעמים שונים שיוצרים העדפות שונות. חד משמעית. על זה אנחנו יכולים להסכים חופשי.
avatar
israrami 1970-01-01 02:00:00
arnon037 לאקסמן הגברה יפנית לחלוטין! הדגם ששלחת כאן הוא 125 V ומיועד אולי לענף הסיני כל המגברים שמגיעים לישראל הם יפנים .. לא מבין את הצורה השגויה שהדברים נאמרים כאן
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
arnon037 לאקסמן הגברה יפנית לחלוטין! הדגם ששלחת כאן הוא 125 V ומיועד אולי לענף הסיני כל המגברים שמגיעים לישראל הם יפנים .. לא מבין את הצורה השגויה שהדברים נאמרים כאן יניב שמו. הוא נחסם בפעם השניה ולא יוכל לחזור לפורום למשך 5 שנים. אי לכך, הוא לא יוכל להגיב לך. לכן, אין טעם להתייחס לדבריו.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
חופש הבעת הדיעה זה הדבר השני שמעניין אותי (אני - בעל הפורום) בפורום הזה. אני הראשון לכבד את בעל המקום. בעל המקום קובע את החוקים ואת הנהלים. זו נקודת המוצא. אני אורח כאן. הדברים שלי נרשמו בתור פידבק ותיארו את "חווית המשתמש" שלי. חופש מידע הוא כלי חשוב, חופש בהבעת דיעה הוא כלי חשוב בתנאי שהוא עומד בסטנדרט מסוים של שיח, הגינות ומקצועיות. אחרת, האתר הזה יהפוך למזבלה של תוכן. ופייסבוק אינו מזבלה של תוכן? אם הבנתי נכון, הפורום הזה אינו פורום שמיועד לאנשי מחקר ופיתוח מוצרים בשוק האלקטרוניקה הבידורית. לדעתי: שכל קורא יפעיל את שיכלו ויחשוב איזה יוזר הינו מקצועי ואיזה אינו מקצועי. בשביל זה יש אפשרות לעקוב אחרי היסטוריית הודעות ויש מעקב "לייקים". יש פורומים שהיוזרים אפילו יכולים לדרג יוזרים אחרים. אני מנסה לומר שגם במצב הנוכחי, חובבים מתחילים כמוני יכולים לקבל אינדיקציה סבירה לגבי הקרדביליות של היוזר שרושם הודעה. נ.ב. רק בשביל שיהיה ברור: הפורום הזה מאוד עזר ועדין עוזר לי לקבל פרספקטיבה על התחום ועל מגוון האפשרויות בו. מבחינתי אפשר לחזור לדבר על ה L-590AX ואני מתנצל על ההפרעה.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
תודה על האישור לחזור לדיון
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
תודה על האישור לחזור לדיון כרמי, הודעתך פוגעת בי והיא גם אינה הוגנת. אתה רושם את זה כאילו שאי פעם והיכן שהוא בפורום DTOWN דרשתי ש*מישהו* יקבל ממני אישור לעשות *משהו*.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
כרמי, הודעתך פוגעת בי והיא גם אינה הוגנת. אתה רושם את זה כאילו שאי פעם והיכן שהוא בפורום DTOWN דרשתי ש*מישהו* יקבל ממני אישור לעשות *משהו*. אבל כך בדיוק אני מרגיש על ההודעות שלך כאן. שאתה לא נותן לדיון על המגבר לרוץ כל עוד לא אמרת את דעתך וקיבלת תשובות על כך.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אני מקווה שחסידי כל אחת מהחברות המעולות הנל מרוצים מההבהרה. (ואם לא, אני מייד ניגש לעשות חאראקירי). במקום חאראקירי לדעתי עדיף "מוות יותר אודיופילי" ...לדוגמא להפיל מגבר מדגם בכיר מאחת משתי החברות המוערכות על הפדחת (מתוך בחירה מושכלת של אופי ובמת צליל ההתרסקות) ;)
avatar
atmos 1970-01-01 02:00:00
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
במקום חאראקירי לדעתי עדיף "מוות יותר אודיופילי" ...לדוגמא להפיל מגבר מדגם בכיר מאחת משתי החברות המוערכות על הפדחת (מתוך בחירה מושכלת של אופי ובמת צליל ההתרסקות) ;) חראם על המגבר! חרקירי מעבירים סחבת רצפה + שק ונגמר הסיפור.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
חראם על המגבר! חרקירי מעבירים סחבת רצפה + שק ונגמר הסיפור. וכל אותם אלה שמתו בתקופות עברו ולקחו עימם לעולם שכולו טוב את הבגדים , התכשיטים ואפילו כמה ממשרתיהם האהובים ?....-ואתה עושה עניין ממגבר עם פח מעוקם ומעגל מודפס סדוק ? ....על יאיר פורמן שמעת ? לא מגיע לו להתפרנס בכבוד ?
avatar
גיא 1970-01-01 02:00:00
אתה טועה חביבי, לעולם שכולו טוב לא לוקחים דבר. במקסימום אתה משאיר מאחור. תרומתך האחרונה לעולם במעמד הזה היא מזון לתולעים. :D
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
תגידו לירושלמי משהו לא טוב על העיר שלו, והוא מייד יקפוץ "למה מה, בתל אביב זה יותר טוב?" לא מבין ת'אנשים שרק רואים את המילה "לקסמן" כבר קופץ להם האקיופז לראש. מה הקשר? כל זה בגלל ששניהם יפניים ומעוצבים קצת רטרו? מי ששמע את המגבר הנסקר והשווה אותו למגבר אחר, תפאדלו, שיעשיר אותנו מנסיונו ומסקנותיו. מי שלא, לא חייב להפגין את בקיאותו הרבה בעניינים שלא קשורים לסקירה. גיא השקיע , כתב סקירה מעניינת על מגבר, למה אי אפשר להתייחס לגופו של המגבר ולסקירה, בלי לחנטרש שטויות על לקסמן או על החברה האחרת, שכבודה הרב במקומו מונח? חראם על רן שביט. בסך הכל הבחור שסולק מכאן (עד ליום כיפור הבא) עשה שירות דוב לחברה מצוינת. לגופו של, אחלה סקירה גיא.(ורד)
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
ומה עם אזוטריק?:p:D
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בסך הכל הבחור שסולק מכאן (עד ליום כיפור הבא) עשה שירות דוב לחברה מצוינת. לא יחזור. היו כבר כמה וכמה נסיונות.
avatar
במבי 1970-01-01 02:00:00
אבל כך בדיוק אני מרגיש על ההודעות שלך כאן. שאתה לא נותן לדיון על המגבר לרוץ כל עוד לא אמרת את דעתך וקיבלת תשובות על כך. כרמי לדעתי אתה פשוט לא הבנת/לא מבין את זיו (סחבק) ומאיפה הוא בא. הוא אפילו התנצל על זה שהוא הפריע לדיון עם ההערה שלו. מדובר על אחד האנשים העדינים והטובי לב ביותר שהכרתי. אין צורך לפתוח חזית אנטגוניסטית עם בנאדם כזה. מיותר..
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
כרמי לדעתי אתה פשוט לא הבנת/לא מבין את זיו (סחבק) ומאיפה הוא בא. הוא אפילו התנצל על זה שהוא הפריע לדיון עם ההערה שלו. מדובר על אחד האנשים העדינים והטובי לב ביותר שהכרתי. אין צורך לפתוח חזית אנטגוניסטית עם בנאדם כזה. מיותר.. יכול להיות שאתה צודק
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
מחזק את דבריו של במבי .....ממספר שיחות טלפוניות שהיו לי עם הבחור.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יכול להיות שאתה צודק סמוך עלי כרמון. הוא צודק.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
סמוך עלי כרמון. הוא צודק. מחזק את דבריו של במבי .....ממספר שיחות טלפוניות שהיו לי עם הבחור. כרמי לדעתי אתה פשוט לא הבנת/לא מבין את זיו (סחבק) ומאיפה הוא בא. הוא אפילו התנצל על זה שהוא הפריע לדיון עם ההערה שלו. מדובר על אחד האנשים העדינים והטובי לב ביותר שהכרתי. אין צורך לפתוח חזית אנטגוניסטית עם בנאדם כזה. מיותר.. במבי, נראה לי אני פורש בשיא. אחרי התגובה שרשמת יש לי רק לאן לרדת
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
לדעתי לקסמן היא חברה מכובדת בתחום עם עבר ולדעתי גם עתיד כי יש לאודיו היפני מעריצים. לגבי ארץ היצור, פחות רלוונטי היום בגלל הסנדרטים הגבוהים שחברות האודיו הגדולות מיישמות במפעלי היצור שלהם. נכון, זה לא אטרקטיבי כמו פנסיונר יפני שמרכיב מגברי מנורות במרתף שלו אבל זה איכותי לא פחות, במיוחד שמדובר בהיי אנד.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
סמוך עלי כרמון. הוא צודק. אם כולם אומר כך, אז אני אני בטוח טועה - אז נשאר לי רק לבקש סליחה מזיו
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
אם כולם אומר כך, אז אני אני בטוח טועה - אז נשאר לי רק לבקש סליחה מזיו סליחתך מתקבלת, כמובן! אז עכשיו אפשר לחזור לדבר על הL590? ;)
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
לדעתי לקסמן היא חברה מכובדת בתחום עם עבר ולדעתי גם עתיד כי יש לאודיו היפני מעריצים. לגבי ארץ היצור, פחות רלוונטי היום בגלל הסנדרטים הגבוהים שחברות האודיו הגדולות מיישמות במפעלי היצור שלהם. נכון, זה לא אטרקטיבי כמו פנסיונר יפני שמרכיב מגברי מנורות במרתף שלו אבל זה איכותי לא פחות, במיוחד שמדובר בהיי אנד. שתי החברות דומות באיכות הסאונד ואיכות בניה, אילו זה לא היה כך,לא היה נוצר וויכוח על העדפה סובייקטיבית של אחת החברות ואין היא קשורה לטיב המוצר.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אם כולם אומר כך, אז אני אני בטוח טועה - אז נשאר לי רק לבקש סליחה מזיו עכשיו אתם יכולים להסתחבק ביחד
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: