חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רסיבר Yamaha RX-A 3070 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

רסיבר Yamaha RX-A 3070 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Yamaha RX-A 3070 Yamaha RX-A 3070

איציק ירקוני בוחן את הרסיבר החדש של ימהה. האם יעבור את מבחן האטמוס? האם הוא מתפקד היטב בניגון אודיו דו ערוצי? איציק יספר לכם.

תחום הקולנוע הביתי מאוד דומה לתחום הסלולר והמחשב הביתי. הוא מתעדכן באופן תדיר ומהיר, מהיר מידי אולי. מדוע אני מספר לכם את זה? מכוון שהקדמה הזו די מבלבלת, השנה חל איחור ניכר ביציאת דגמי רסיברי דגל אצל מרבית יצרניות האודיו הרב ערוצי, לעיקוב הזה קיימות סיבות רבות. מעבר לפרופיל HDMI 2.1 , ותמיכה ב 11-13 ערוצי הגברה עצמאים, עד היום את הפינוק הזה של 11 ערוצי הגברה עצמאיים יכלו לספק לנו רק פיוניר ואנתאם. השנה אנחנו אמורים לראות מותגים מובילים נוספים שמאמצים את הרעיון של קופסה אחת שתתן מענה הולם בכל הנגזרות, זהו מהלך מתבקש ומוברך. היום, יעמוד למבחן רסיבר הדגל של אחת מיצרניות האודיו הרב ערוצי המוכרות ביותר בתחום - ימהה מדגם RX-A3070. הוא יבחן בשני סטים שונים, בחינה ראשונה דרך סט סאטאליטים איכותי, מוראל  SP-3.  הבחינה השנייה תתבצע עם סט רמקולים גדול.


Yamaha RX-A 3070

מי את Yamaha?

Yamaha היא חברה יפנית המייצרת מגוון רחב של מוצרים בתחום המוזיקה. מכלי נגינה אקוסטיים ועד לסינתיסייזרים. בנוסף היא מייצרת רמקולים מגברים ומערכות שמע וקולנוע ביתי. לקונצרן Yamaha חברות נוספות כמו למשל ״ימאהה מוטור״ שמתמחה בעיקר ביצור אופנועים, אופנועי ים וטרקטורונים. כמובן שמדובר במחלקות שונות, מפעלים שונים וזה שעושה את הכידון של אופנוע הים לא ממש משפיע על בורר העוצמה של הרסיבר. אבל עדיין, יש להבין שמדובר בחברת ענק מוכשרת מאוד.

מה יש בחתן השמחה?

RX-A3070 שמיוצר במלזיה שומר על המידות המקובלות ברסיברים, הוא נראה גדול ובומבסטי, משקלו 19.6 ק״ג הבנויים היטב ובאיכות הרכבה מרשימה במיוחד. מדובר ברסיבר בתצורת 9.2 ערוצים מלאים, תמיכה בכל מעבדי האודיו הישנים והחדשים, תמיכה ב- DOLBY ATMOS ו- DTS-X . על פי נתוני היצרן יחידת הגברה חדשה מספקת 150 וואט לכל ערוץ (בשני ערוצים פועלים יחדיו) בחזיתו קיימים כפתורים המאפשרים לשלוט בו גם ללא שלט, הרסיבר מתהדר בממירים חדישים מתוצרתultra-high performance ESS Technology 192 kHz / 32-bit ESS9026 PRO DAC . התומכים בשבע ערוצים. ה-3070 מביא עימו נתון מרשים במיוחד בטווח תדרי האקו לייזר התומכים בסאב מ- .15.6hz-250hz   בנוסף הרסיבר כולל 4 אזורי שליטה, Versatile Zone control such as Zone 2/3/4 on / off, Zone GUI and Party mode . תוספת אקסטרה באס תומכת באזורים 2 ו-3 בלבד. לרסיבר 7 כניסות HDMI   אחוריות בתקן 2.0A  . יש גם שתי יציאות HDMI  . כל מארג הכניסות והיציאות תומך בהעברת וידאו בתלת מימד (למי שעוד מעוניין בפורמט הנזנח). מבחינת תמיכה ב-4K   היא מלאה למדי: תאימות לתקני הצבע   (HDCP2.2, HDR10 / Dolby Vision / HLG and BT.2020 compatible)  , והתמיכה בקצב העברת הפריימים בוידיאו היא עד 60 פריימים לשנייה בקצב נתונים של עד 18.2 GBPS  , כמקובל בדגמי סוף 2017. עוד תמצאו באחוריו, כניסתXLR המיועדת לחיבור מקור אודיופילי. 4 כניסות אנאלוגיות, 3 כניסות אופטיות, 3כניסות קואקס וכמובן 11 יציאות לרמקולים, כולם מבוססים על מנגנון נעילה סיבובי נוח, ואיכותי.

Yamaha RX-A 3070


סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ושירותי מוסיקה מקוונים

כיום, חלק גדול של האזנה למוסיקה שלנו מתרחש בתחום הדיגיטלי. לכן, תוכלו להתרשם בתכונות מוסיקה דיגיטליות רבות של ה- 3070.

לרסיבר חיבור רשת אלחוטי –
WiFi, וקווי. קישוריות Bluetooth וסטרימר פנימי המאפשר לנגן מוסיקה מהמחשב או כונני רשת ומכשירים ניידים כמו טאבלטים/סמארטפונים מבוססי אנדרואיד או אפל (כולל תמיכה ב- Air Play). סוגי קבצי אודיו נתמכים: DSD 2.8MHz/5.6MHz, 192kHz/24bit FLAC/WAV/AIFF, Apple Lossless 96kHz / 24-bit. אפשר להאזין גם לתחנות רדיו אינטרנט ושירותי מוסיקה כמו Spotify באזורים נתמכים. אפליקציית המכשיר תומכת בעברית, היא מאוד מרשימה ונוחה לתפעול, להזרמת מוזיקה מהסמרטפון, הטאבלט ועוד. זוהי האפליקציה הנוחה ביותר לשימוש ותפעול שהכרתי עד היום! כשאני אומר נוחה, אני מתכוון לזה שגם מי שמוגדר כ״טכנופוב״ יצליח להסתדר איתה בקלות. וזה, לפחות מול המתחרים, הישג אדיר.


Yamaha RX-A 3070

בנוסף, לימאהה אפליקציה מרהיבה הנקראת MusicCast  . לאפליקציה יכולת שליטה על 4 אזורים בבית מבלי לפגוע ביכולת הרסיבר (ללא שימוש בערוצי ההגברה של הרסיבר) אם כי ברכיבים חיצוניים התומכים בשיטה זו. ולכן, בכדי ליהנות מאפליקציית MusicCast   יש לרכוש את ליין מוצרי החברה המתאימים. 

עדכוני קושחה

ה-3070 עבר עדכון קושחה, V- 1.0 7 אופן התהליך היה די פשוט וקל, הוא ארך כ-30 דקות במהלכן הרסיבר כיבה את עצמו. ניתן לראות את אופן התהליך ע"ג תצוגת המכשיר בחזית, יתכן ועדכונים נוספים יגיעו בהמשך.


ימאהה RX-A3050 AVENTAGE - ביקורת רסיבר

מערכת כיול - RC  

ה-RX-A3070   מגיע עם מערכת כיול ייחודית הנקראת YPAO   משופרת.with R.S.C. (Reflected Sound Control), 3D, 64-bit Precision EQ Calculation and Angle Measurement   (פרי פיתוח של החברה). מדובר במערכת כיול מתקדמת קלה ונוחה לתפעול. ההליך פשוט מאוד, ואורך מספר דקות, בסיום התהליך קיבלתי תוצאה מצוינת, מדויקות יותר, מהדגם היוצא ה-3060. למרות זאת, מהתנסות רבת שנים הגעתי למסקנה ששום מערכת כיול לא מניבה תוצאה מושלמת ותמיד חסר משהו (בס, גבוהים, מיד). וזה למרות שיש חובבים רבים הסומכים על מערכת זו ב״אוזניים עצומות״. עם זאת, כנקודת פתיחה, מערכת הכיול ב-3070 עושה עבודה מעולה.

הערה: חובה להשתמש במערכת הכיול בחיבור הראשוני. וכמו בכל מערכת כיול יש לכבות את המזגן ולשמור על שקט מוחלט בבית בעת ביצוע התהליך עד לסיומו.

סט אפ ראשון.

הרכב: רסיבר ימהה RX-A3070 ומסביבו: נגן בלו ריי אופו   105D  . בתוספת 9 רמקולי מוראל SP-3  , שני סאבוופרים קליפש R-115SW  . מסך פיוניר קורו 6090H 

סט אפ שני.

הרכב: רסיבר ימהה RX-A3070  ומסביבו: נגן בלו ריי אופו 105D . רמקולי חזית: Tannoy DC-10TI. רמקול סנטר: Klipsch KL-650THX Ultra2. רמקולי סראונד: Klipsch RP250S. רמקולי סראונד אחורי: Klipsch RP-160M. רמקולי אטמוס:  .Klipsch RP-140SA. 2 יחידות סאבוופר: Klipsch R-115SW.   . אמצעי תצוגה: מסך פיוניר קורו 6090H  .

קולנוע ביתי מסורתי

מבחן שמע רב ערוצי

נתחיל בסרטי5.1 בשיטות דולבי TRUE-HD   ו-DTS MASTER HD   ונגלה שהימהה מגיע עם אנרגיות טובות יותר מהדגם היוצא, כקטע הפתיחה של  "קוונטום של נחמה", הסרט ה-22 בסדרת ג׳יימס בונד,      מדגים לנו מצבור של אלמנטים מאתגרים, כמו מנועים של מכוניות עצבניות, יריות, התנגשויות, חריקת צמיגים – כאשר ברקע מתנגנת מוזיקה היוצרת אווירת ״מלחמה״. הפסקול שואב מהרסיבר את כל משאבי הכוח שלו, וה-3070 מעניק תחושת נפח, ודיוק, טובים יותר מאשר הדגם היוצא. הוא ממשיך להציג יכולת הפרדה די מרשימה לאורך כל הדרך, התחושה הזאת המשיכה ללוות אותי, גם כשהוא נבחן עם סט הסטאליטים, וגם דרך "הגדולים"


נמשיך עם ״ספר הג׳ונגל (2016) וגם כאן הסראונד איכותי ומאתגר. מוגלי, לבדו בג'ונגל, שומע את הנחש קא מכל עבריו – ואנחנו חשים זאת בכל רמקול בנפרד. בנוסף לדיאלוג, נשמעים אירועים נוספים סביב, וכל אלו מחייבים את הרסיבר ביכולת פענוח מזהירה. ה- 3070 יצר תחושת נפח טובה, המלווה ביכולת הפרדה, די מרשימים, הוא מצליח ליצור צליל היקפי משובח.

יכולתו של הימהה ליצור נפח, פירוט והפרדה מרשימים, ניתן היה לחוש זאת בקטע הפתיחה ב״אחוות הטבעת״, הסרט הראשון בטרילוגיית ״שר הטבעות״. הוא מביא עימו במה קרובה ודינאמית, וסראונד מעולה. יחד עם זאת, הוא עדין משדר מעט חוסר דיוק, קחו כדוגמא את צליל הקליעים בסרט BOOK OF ELI, וב - Max Payne- המעולה בסצנת ירי במרתף. ניתן לחוש שהוא עדין לוקה מעט בחוסר אימפקט.


הערה: כשאני מדווח על ״חוסר דיוק״ אני מתכוון בעצם לפוקוס חסר. לדוגמא: כאשר הקליעים עפים באוויר לא ניתן ממש לחוש את האימפקט של מיקום מדויק ביציאת הקליע מהקנה אם כי צליל מפוזר מעט, לא מוגדר מספיק ולא מפוקס. זה כמובן, דורש ריכוז והתנסות במכשירים רבים, כך שהמאזין הלא מיומן לא תמיד יצליח להבחין בכך. ולכן, חשוב מאוד להאזין למוצר בריכוז על מנת לגלות בו גם חסרונות מהסוג הזה שעלול להעלם מהאוזן.

אותו סט התרשמויות נדד איתנו גם למערכת הרמקולים ״הגדולה״ שבהם החליפו את הסטלייטים המעולים של מוראל, ברמקולים קדמיים רצפתים גדולים של טאנוי מגובים בחמישה רמקולי היקף גדולים של קליפש ומחוזקים בשני סאבוופרים 15 אינץ׳ של קליפש.

קולנוע ביתי תקרתי

הרכב: אותו כנ״ל, 9 הרמקולים ושני הסאבים פעילים במלואם.

פורמטי האודיו החדשים דולבי אטמוס, ו
dts-x די מלהיבים, והם מרגשים אותי כל פעם מחדש. שני הפורמטיים התקרתים בתפרוסת מלאה (נכון לסוף 2017) של 4 רמקולי תקרה הם משאת נפשו של כל מקצוען קולנוע ביתי הראוי לשמו. כן רבותי. הם מרשימים ביותר בהביאם במה רחבה, מוגדרת ועמוקה עם דיוק מצוין, תוספת הרמקולים בתקרה מגובים בעיבוד משובח והגברה מתאימה מעצימה את החוויה, היא משלימה בצורה מרהיבה מעברים בקטעי סראונד ומייצרת סאונד איכותי שעוטף אותך מכל הכיוונים.

בכל הקטעים שבחנתי בדולבי אטמוס, וב-DTS-X- בתצורה של 7.2.2 בשתי המערכות ובשילוב ביניהן - הסטלייטים ו״הגדולים״ הצליח ה--3070 לייצר בחדר במת סאונד רחבה,  עמוקה, ודרמטית. הפרק האחרון בסדרת מעלליו של ג׳ייסון בורן (דיסק בפורמט DTS-X מאסטר) מתעלה על עצמו בקטע מרדף אנרגטי ורב מעללים בסיום הסרט. ה-3070 פיתח כאן, דינמיות, נפח מרשים, והפרדה ראויה. כך גם בקטע הקרב האכזרי העקוב מדם בסרט HACKSAW RIDGE בסיומו נזקקתי לכמה רגעי מנוחה, הימהה סיפק במהלך כל האירוע, אנרגיה, דינמיות משובחת, וסראונד תלת מימדי מצוין.

לאורך כל הבחינה, בכל הקטעים, הרסיבר נתן דגש ברור ביצירת סראונד תלת מימדי משובח. ניתן היה לחוש שהוא עתיר, אנרגיה, ודינמיות, ומתעלה ביכולותיו על קודמו, התחושה הזאת ליוותה אותי בכל הקטעים שנבחנו. המעברים בין רמקולי הסראונד הרגילים לבין רמקולי התקרה היו מרשימים, הוא נשמע מאסיבי, ונוכח. לעזרת החוויה באו הבאסים מלמטה שהיממה מוכיח שהוא יודע לעבד היטב תדרים נמוכים עבור הסאבים. הבאס היה גדול ועמוק, ברזולוציה משמעותית.

הופעות בסאונד רב-ערוצי

הרכב: אותו כנ״ל, ב-7.2 ערוצים ללא רמקולי תקרה.

בכותר הבלו-ריי "Hit Man Returns: David Foster & Friends" התמקדתי בקטע של דונה סאמר ו-סיל; קולה של סאמר בתחילה נשמע ברור, עם נפח מצוין בעת שסיל שהצטרף בהמשך, נשמע גם הוא היטב, וכשהרסיבר יוצר הפרדה טובה בין הצמד, ובין הכלים סביבם.

ANTHEM MRX-1120

אותה הפרדה משובחת נוצרה גם בבלו ריי מהופעת האיחוד של פוליס בבואנוס איירס. סטינג זרח מעל הכלים המנגנים סביבו ובעת ששומעים ברקע את הקהל ומחיאות הכפיים אלו כמעט ולא התערבו עם מה שנשמע מהבמה. בהופעה החיה של אדל באולם ״רויאל אלברט הול״ בלונדון קולה שטרם אבד לה, נשמע צלול, התזמורת נשמעה מצוין, ומחיאות הכפיים של הקהל גרמו לי לתחושה שאני מוקף באלפים שמסביב, בעודי יושב ב״סטולס״ בשורה 5 באמצע. אותו סט התרשמויות נדד איתנו גם למערכת הרמקולים ״הגדולה״ שבהם החליפו את הסטלייטים המעולים של מוראל רמקולים קדמיים רצפתיים גדולים של טאנוי מגובים בחמישה רמקולי היקף גדולים של קליפש ומחוזקים בשני סאבוופרים 15 אינץ׳ של קליפש.

סטריאו, רק שני ערוצים

הרכב: רסיבר ימהה RX-A3070 ומסביבו: נגן אוניברסלי אופו105D , מחווט בכבלי .XLR זוג רמקולים טאנוי DC10TI 

מתוך הרגל הגיע אריק טרופאז באלבומו המצוין
Quartet Bending new corners. הקטע החמישי, זיגפריד מאתגר מאוד רסיברים לקולנוע ביתי. הוא מחייב יכולת הפרדה עילאית בין הכלים, והימהה היה טוב מאוד. שילוב הבאס עם הפסנתר בלט כנדרש ובהמשכו השתלבה היטב חצוצרה. צליל המצילות היה עוקצני כרצוי וקולו של הזמר נייה בקע באופן מעולה מהשילוב בין הרסיבר לרמקולים. ה-3070 התנהג כאן כמו מגבר משולב מכובד, המשדר עוצמה וכוח, וככל שהאזנתי לו, התרשמתי ממנו די לחיוב. עוד הופיע בשלב זה זמר הבלוז ג׳ון לי הוקר. בקטע The Healer מילאה המוסיקה את כל מרחב הבמה הסטריאופונית שנוצרת בין הרמקולים. הכלים נשמעים טבעיים, וההפרדה בין התופים והגיטרה די ברורה. קולו החרוך של הוקר צלול עד כמה שאפשר ומביא עימו לחדר עומק סביר. הצליל טבעי, מפורט, מאוזן ומרשים גם בקטעי מוסיקה רבים אחרים. הישג מכובד עבור רסיבר קולנועי רב ערוצי.

תאימות וכיול

תמיד ישנן ספקות לגבי תאימות בכל הקשור לתקני HDMI והתממשקות לשאר המכשירים. ה-3070 עדיין בתקן HDMI 2.0A אך הוא עבר את המבחן בהצלחה מוחלטת. תאימות מושלמת עם כל המקורות (כולל כאלו שכוללים מחברי HDMI בתקנים מיושנים כמו 1.3 ו-1.4,( סנכרון מצוין בהפעלת קבצים, ומעבר מהיר ומדויק בין הכניסות.

העמדה, שליטה, ונוחות

העמדה

ה- Yamaha RX-A 3070 שומר על טמפרטורת עבודה די סבירה, וזה למרות שאין לו כלל מאווררים. אני שם על זה דגש כנקודת זכות, לרסיבר המבוסס על הגברה טרנזיסטורי מלאה. למרות זאת מומלץ לתת לו מרווח סביר עבור אוורור מעליו ומצדדיו במרווח של כמה ס"מ. לאחר שעות עבודה די מאומצות הוא הגיע לטמפרטורת עבודה די סבירה של 37 מעלות. 

Yamaha RX-A 3070

שליטה

השלט רחוק ארגונומי, אך עמוס כפתורים, מה שמקשה על תפעול המכשיר, מאידך אפליקציית המכשיר מושבחת ביותר, היא קלה, ונוחה לתפעול, ותומכת בעברית.

נוחות תפעול

לאחר שמתרגלים לרסיבר הזה זורמים איתו בקלות. הרסיברים החדשים הם כבר הרבה מעבר לרסיבר רב ערוצי. הם עתירי טכנולוגיה מה שמקשה מאוד על המשתמש החדש והטכנופובי.

Yamaha RX-A 3070

סיכום

בעד: קולנוע בייתי: חזק, עוצמתי, נפח, צליל איכותי, במה ראויה, סראונד משובח. מרשים במוסיקה תוך יצירת כושר הפרדה, פירוט, וטבעיות. בנוי מרשים. מערכת כיול משובחת. יכולות שליטה ותקשורת מצוינות. אפליקציה מרשימה במיוחד.

נגד: קולנוע בייתי: לוקה מעט בחוסר דיוק בסרטים. 9 ערוצי הגברה, תמיכה ב hdmi 2.0a.

מחץ הדלתא: ממשיך להפתיע

מחיר: 12,750 ש״ח

ציון סופי: 8.5 מתוך 10

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (42 תגובות פורסמו):

avatar
Sol 2018-04-01 11:28:49
איזאק תודה על הסקירה :בעד: לפי רשמיך כנראה אחד הטובים שיש. כרגיל מה שמרתיע זה התיפעול :(
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 11:51:44
גם בשנה החולפת הדגם היוצא ה 3060 הניב תוצאות מצוינות.. השנה ה 3070 מציג יכולות מרשימות יותר מקודמו גם ברב ערוצי וגם בדו ערוצי.
avatar
zs 2018-04-01 11:53:51
הייתי אצל איציק בבית ,יש לו מע קולנוע מטורפת...מושקעת ומשוגעת. הוא בעצמו מבין ויודע על בוריו כל מה שקשור לקולנוע ביתי. כל מילה שהוא כותב בתחום יש לקחת ברצינות.
avatar
exupgh12 2018-04-01 12:26:26
איציק, אין לי מושג מאיפה אתה מוצא את האנרגיות לפרק ולהרכיב בכל פעם את הציוד שמגיע לביתך, רק על זה מגיע לך שאפו. נראה שהשנה יותר מתמיד נראה אבולוציה ולא רבולוציה במכשירים החדשים. תודה על הסקירה :בעד:
avatar
נמר 2018-04-01 12:34:09
איציק, אין לי מושג מאיפה אתה מוצא את האנרגיות לפרק ולהרכיב בכל פעם את הציוד שמגיע לביתך, רק על זה מגיע לך שאפו. מה זאת אומרת מאיפה האנרגיות? איציק הוא פצצת אנרגיה מלאה בתשוקה לתחום. כרגיל. ביקורת מעולה.
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 12:50:02
הייתי אצל איציק בבית ,יש לו מע קולנוע מטורפת...מושקעת ומשוגעת. הוא בעצמו מבין ויודע על בוריו כל מה שקשור לקולנוע ביתי. כל מילה שהוא כותב בתחום יש לקחת ברצינות. שלמה. שמחתי לארח אותך :בעד:
avatar
goe1951 2018-04-01 12:50:24
איציק כל הכבוד. פתיחת שנה עם אנרגיות טובות וסקירה מעולה.
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 12:56:28
איציק כל הכבוד. פתיחת שנה עם אנרגיות טובות וסקירה מעולה. גואל. הכל מתחיל עם אנרגיות טובות.
avatar
moshem74 2018-04-01 13:52:41
הרסיברים של YAMAHA הם מספר 1. איכות\אמינות. לאורך כל השנים, וכל החידושים והפיצרים ממשיכים לשמור על אמינות ואיכות מופתית ובעבר בסטריאו השוואתי רסיבר (כן,כן) שלהם לפרה ייעודי שעלה כ כפול מהרסיבר שהיה לי (3067) ודאז הוא עלה המון, ולהפתעתי זה שבר לי את כל התאוריות והביקורות טררם וסיפורים. אפשר להשוות YAMAHA ברסיברים, למכוניות של TOYOTA. (כמובן שיש מעבר, אך המעבר הזה מגיע על חשבון אמינות ותפעוליות כך שבשכלול הכל, יש פה חבילה מנצחת). . מספר 1.
avatar
עמית 2018-04-01 14:09:43
מאז ומתמיד אני רק עם ימאהה, מעולים.
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 14:17:23
נראה שהשנה יותר מתמיד נראה אבולוציה ולא רבולוציה במכשירים החדשים. תודה על הסקירה :בעד: :בעד:
avatar
exupgh12 2018-04-01 14:48:03
מה זאת אומרת מאיפה האנרגיות? איציק הוא פצצת אנרגיה מלאה בתשוקה לתחום. כרגיל. ביקורת מעולה. מרוב שניתקתי וחיברתי את הסטאפ שלי בשבועות האחרונים (הוספת סט אפ אנלוגי שהכריחה אותי לשינויים מבניים, בחינת כבלים, קבלת כבלים...ועדיין מחכה לי המעבר לסטנד החדש לכשיגיע), המחשבה על פירוק וחיבור הסטאפ עושה לי צמרמורת בגב :p
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 15:29:01
מרוב שניתקתי וחיברתי את הסטאפ שלי בשבועות האחרונים (הוספת סט אפ אנלוגי שהכריחה אותי לשינויים מבניים, בחינת כבלים, קבלת כבלים...ועדיין מחכה לי המעבר לסטנד החדש לכשיגיע), המחשבה על פירוק וחיבור הסטאפ עושה לי צמרמורת בגב :p גיא תגיע עם אנרגיות חיוביות.. ותראה שהכל זורם בקלות, עם חיוך בפנים. כשאני מחווט רסיבר חדש לסטאפ שלי. זה מכניס בי אנרגיות מטורפות.
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 16:00:50
הרסיברים של YAMAHA הם מספר 1. איכות\אמינות. לאורך כל השנים, וכל החידושים והפיצרים ממשיכים לשמור על אמינות ואיכות מופתית ובעבר בסטריאו השוואתי רסיבר (כן,כן) שלהם לפרה ייעודי שעלה כ כפול מהרסיבר שהיה לי (3067) ודאז הוא עלה המון, ולהפתעתי זה שבר לי את כל התאוריות והביקורות טררם וסיפורים. אפשר להשוות YAMAHA ברסיברים, למכוניות של TOYOTA. (כמובן שיש מעבר, אך המעבר הזה מגיע על חשבון אמינות ותפעוליות כך שבשכלול הכל, יש פה חבילה מנצחת). . מספר 1. הרסיברים של ימהה אמינים, ואיכותיים. אך ישנם עוד מותגים אמינים, ואיכותיים. לגבי חבילה מנצחת, תלוי.
avatar
partner11 2018-04-01 20:01:55
איציק, תודה על הביקורת. היא מעבירה טוב את ההתרשמות אגב, לא ראיתי מחיר, האם פיספסתי?
avatar
איציק ירקוני 2018-04-01 20:22:19
איציק, תודה על הביקורת. היא מעבירה טוב את ההתרשמות אגב, לא ראיתי מחיר, האם פיספסתי? לא פיספסת את המחיר. התקופה שסקרתי את הרסיבר, היתה לפני הורדת המיסים. ממתינים לקבל מחיר עדכני לפרסום.
avatar
יעקב ח 2018-04-01 20:45:18
איציק, אחלה סקירה! נהניתי לקרוא ולהתרשם. :בעד:
avatar
liorkoren 2018-04-01 22:44:02
פתיחת שנה חזקה איציק, כל הכבוד :בעד:
avatar
נמר 2018-05-01 00:18:29
המחיר עודכן.
avatar
zariel 2018-05-01 08:55:35
כל מילה שהוא כותב בתחום יש לקחת ברצינות. תמיד לקחתי את יציק ברצינות, מפני שהוא כתב רציני, שלא עושה הנחות לציוד שהוא מסקר.
avatar
zaviv 2018-05-01 20:15:44
איציק נהניתי לקרוא את הסקירה מעניין מה יוציאו בפיוניר השנה. כל הכבוד ושבת שלום(ורד)
avatar
איציק ירקוני 2018-06-01 13:02:06
איציק נהניתי לקרוא את הסקירה מעניין מה יוציאו בפיוניר השנה. כל הכבוד ושבת שלום(ורד) כפי שציינתי בסיכום נבחרי השנה בנגזרת הרסיברים.. השנה חל עיכוב משמעותי ביצאת דגמים חדשים. לדעתי העיקוב נובע.. משינוי פרופיל HDMI ל 2.1. בנוסף.. ייתכן ויבוצעו שידרוגים משמעותים בממירים כפי שנעשו בימהה דגם 3070.
avatar
EREZ100 2018-06-01 14:43:56
תודה רבה על הסקירה המענינת . יש לי רק שאלה קטנה לגבי השלט . האם השלט כולו מואר ?הכוונה לכפתורים עצמם . אני יודע שבעבר רק חלק מהכפתורים היו מוארים כמו ווליום ובחירת המקור אולם כל החלק התחתון של השלט שכלל בחירת סוגי השמע ,בחירת ערוצים וכד' לא היו מוארים . אני שואל מאחר ואני אישית משתמש בחדר חשוך עם מקרן לצפיה בסרטים \ הופעות וכאשר כפתורי השלט אינם מוארים מבחינתי זו בעיה ! ( למרות שניתן כמובן להשתמש באייפד ). ארז
avatar
איציק ירקוני 2018-06-01 16:43:41
תודה רבה על הסקירה המענינת . יש לי רק שאלה קטנה לגבי השלט . האם השלט כולו מואר ?הכוונה לכפתורים עצמם . אני יודע שבעבר רק חלק מהכפתורים היו מוארים כמו ווליום ובחירת המקור אולם כל החלק התחתון של השלט שכלל בחירת סוגי השמע ,בחירת ערוצים וכד' לא היו מוארים . אני שואל מאחר ואני אישית משתמש בחדר חשוך עם מקרן לצפיה בסרטים \ הופעות וכאשר כפתורי השלט אינם מוארים מבחינתי זו בעיה ! ( למרות שניתן כמובן להשתמש באייפד ). ארז בתקופה שהרסיבר היה אצלי בבחינה. לא התעסקתי עם השלט בחדר חשוך. השלט של ה 3070 .. מסוג השלטים שמגיע עם לחצנים מאוד קטנים .. גם במידה והיו מאירים. היו ללא תועלת משמעותית. מה שכן מומלץ. להשתמש באפליקציה המצוינת של ימהה.
avatar
Yasmart 2018-06-01 20:51:20
אחלה ביקורת! נשמע מעניין רק חבל שהוא לא 11.2
avatar
איציק ירקוני 2018-06-01 22:05:13
אחלה ביקורת! נשמע מעניין רק חבל שהוא לא 11.2 יצרני הרסיברים במגמה ליצור מכשיר אחד שיאגד בתוכו 11-13 ערוצי הגברה. אנחנו רואים זאת .. בפיוניר. אנתאם. אונקיו. מרנץ. ודנון. אני מאמין.. שימהה יבינו את הביקוש לרסיבר בעל 11 ערוצי הגברה עצמאיים. ובדגם הבא נראה רסיבר בעל 11 ערוצים.
avatar
נמר 2018-06-01 22:05:36
אחלה ביקורת! נשמע מעניין רק חבל שהוא לא 11.2 כמה אנשים כבר יכולים באמת לעבוד ב-11.2 כשיש קיר צמוד לראש שלהם מאחור. בקושי יש סלונים ל-9.4.2
avatar
איציק ירקוני 2018-06-01 22:17:45
כמה אנשים כבר יכולים באמת לעבוד ב-11.2 כשיש קיר צמוד לראש שלהם מאחור. בקושי יש סלונים ל-9.4.2 נמר נכון שבמרבית הסלונים בישראל לא ניתן לממש מערכת בתצורה של 7.2.4. אך המגמה אצל יצרני הרסברים ליצור רסיבר דגל בעל 11 ערוצי הגברה.
avatar
נמר 2018-06-01 22:54:16
נמר נכון שבמרבית הסלונים בישראל לא ניתן לממש מערכת בתצורה של 7.2.4. אך המגמה אצל יצרני הרסברים ליצור רסיבר דגל בעל 11 ערוצי הגברה. זה שיש את האופציה זה מעולה. אבל זה שולי ברוב המוחלט של המקרים. רוב הסלונים בארץ נגמרים בקיר אחורי צמוד לקלבסה שהיכולת בכלל להעביר תחודת תלת מימד היא מוגבלת ביותר.
avatar
exupgh12 2018-06-01 22:56:52
כמה אנשים כבר יכולים באמת לעבוד ב-11.2 כשיש קיר צמוד לראש שלהם מאחור. בקושי יש סלונים ל-9.4.2 רוב השוק לא בישראל, בבית פרברים אמריקאי או ברוב הבתים הפרטיים בלונדון לא תהיה בעיה.
avatar
נמר 2018-06-01 23:02:06
רוב השוק לא בישראל, בבית פרברים אמריקאי או ברוב הבתים הפרטיים בלונדון לא תהיה בעיה. אז למה זה כל כך מטריד את הצרכן הישראלי? את איציק זה יכול להטריד - החלל שלו מאפשר את זה. אבל מעט מאוד חובבים הם בעלי חדרים יעודיים גדולים.
avatar
exupgh12 2018-06-01 23:37:44
אז למה זה כל כך מטריד את הצרכן הישראלי? את איציק זה יכול להטריד - החלל שלו מאפשר את זה. אבל מעט מאוד חובבים הם בעלי חדרים יעודיים גדולים. מאותה הסיבה שתמצא בחנויות המטבחים תצוגה שאינה מתאימה בגודלה בד״כ לדירה ישראלית טיפוסית, אנחנו עם שאוהב לפנטז על גדול אבל חי בבתים ודירות קטנות יותר מרוב העולם המערבי.
avatar
איציק ירקוני 2018-06-01 23:57:48
אז למה זה כל כך מטריד את הצרכן הישראלי? את איציק זה יכול להטריד - החלל שלו מאפשר את זה. אבל מעט מאוד חובבים הם בעלי חדרים יעודיים גדולים. נמר. זה פשוט נדרש מרסיבר דגל.
avatar
נמר 2018-07-01 00:29:30
נמר. זה פשוט נדרש מרסיבר דגל. אם זו אחת הדרישות אז אין לי ויכוח עם הטיעון הזה. השאלה היא מה הדרישה של חובב הקולנוע הממוצע היחס לנדל״ן שלו.
avatar
Yasmart 2018-07-01 07:23:12
אצלי, בית ממוצע, יש סלון המאפשר השמה של 7.2.4 ואכן הדבר מיושם בהצלחה, למרות שישנן מגבלות אסטטיות מ"ההנהלה"- בכל זאת, ההתחלה היתה עם זוג רמקולים
avatar
איציק ירקוני 2018-07-01 09:44:41
אצלי, בית ממוצע, יש סלון המאפשר השמה של 7.2.4 ואכן הדבר מיושם בהצלחה, למרות שישנן מגבלות אסטטיות מ"ההנהלה"- בכל זאת, ההתחלה היתה עם זוג רמקולים יפה לך שיש לך את האפשרות להתקין מערכת שמע רב ערוצי בתצורה של 7.2.4 נכונה בסלון קטן יחסית. לא כל אחד זוכה לזאת. מכיר לא מעט אנשים שהיו מפנטזים שתהיה להם את האפשרות להתקין בסלון ישראלי ממוצע, מערכת שמע תקנית בתצורה של 7.2.4.
avatar
נמר 2018-07-01 10:43:10
אצלי, בית ממוצע, יש סלון המאפשר השמה של 7.2.4 ואכן הדבר מיושם בהצלחה, למרות שישנן מגבלות אסטטיות מ"ההנהלה"- בכל זאת, ההתחלה היתה עם זוג רמקולים הספה שלך צמודה לקיר?
avatar
איציק ירקוני 2018-07-01 12:56:12
הספה שלך צמודה לקיר? נמר למה זה חשוב לך כלכך?
avatar
נמר 2018-07-01 17:03:03
נמר למה זה חשוב לך כלכך? כי איך ניתן לשים רמקול אחורי כשאין מספיק אחורה?
avatar
איציק ירקוני 2018-07-01 17:30:15
כי איך ניתן לשים רמקול אחורי כשאין מספיק אחורה? ברור שאין אפשרות להתקין מערכת רמקולים בתצורה של 7.1... כשהספה צמודה לקיר האחורי. כדי ליצור מערכת רמקולים בתצורה של 7.1. חובה שהמרחק בין הספה לקיר האחורי יעמוד לפחות במרחק של 1.5 מטר. אחרת זה מיותר!!!
avatar
Yasmart 2018-08-01 19:53:23
אצלי יש מרחק רב מאחור מכיוון שמאחורי הספה יש חלל לטובת יציאה למרפסת ובנוסף, גם פינת אוכל
avatar
נמר 2018-08-01 20:45:17
אצלי יש מרחק רב מאחור מכיוון שמאחורי הספה יש חלל לטובת יציאה למרפסת ובנוסף, גם פינת אוכל מעולה. אם ככה אתה יכול בהחלט לנצל יכולות של 7 ערוצים.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: