חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

גיא אזרואל מסקר - ערב Nordost | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

גיא אזרואל מסקר - ערב Nordost

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Nordost cable Nordost cable

כבלים, קונוסים, מרימי כבלים, טיפול בחשמל והכל בשילוב עוגות, שתיה חמה, הדגמות ו-20 חברים נוספים. אני הייתי שם בשביל לספר מה היה.

כשגבי התקשר להזמין נציג רשמי מ-Dtown להגיע לערב של NORDOST, הרגשתי שמדובר באירוע כזה ששווה לפנות בעבורו מזמני.
גבי מכיר אותי מספיק טוב כדי לדעת שליצרן הספציפי הזה יש פינה מיוחדת בליבי ולא מעט שנים. למרות שהגיעו המון נציגי חברות מעניינות לפחות ברמה הזאת אבל במקרה הזה היתה הבטחה להדגמות של כל מוצרי החברה. איך לא נתלהב?

NORDOST מוכרת כבר הרבה שנים כיצרנית כבילה הממוקמת גבוה בשוק האודיו היי-אנד. במשך שנים ארוכות הייתה ללא נציגות בארץ. בשנים האחרונות היא החלה לחדור לשוק הישראלי על ידי אייל פור ז״ל אך לצערינו מותו הטרגי גדע את היבוא. בתקופה האחרונה החליט גבי עמרם, הבעלים ומקים ״סאונדקווסט״ ליצג את החברה בישראל.
צילום: שיר בר אור
Nordost cable

גילו נאות: כבלי הרמקול שלי מזה 10 שנים הם NORDOST. עברו אצלי לא מעט כבלי רמקול ברמות מחיר ובטכנולוגיות שונות, אך טרם עברו אצלי כבלים שהחליפו אותם. בהתחשב בעובדה שבמהלך העשור האחרון הם השריד היחיד שעדיין לא הוחלף/השתדרג אצלי פשוט אומרת הכל לטעמי.
מדובר ביצרן נפלא עם כבילות בכל רמת מחיר. החל במאות דולרים בודדים ועד לדגם הדגל “Odin 2” במחיר מבהיל של כמה עשרות אלפי דולרים!! 

מה שעוד יותר מעניין כאן זו העובדה שהערב בכלל לא עסק בכבלים שלהם. הוא עסק בליין המוצרים המשלימים שלהם בלבד, עם דגש לתחום הארקה חשמלית יעודית נוספת למערכת. המושג ידוע כ-grounding. עדיין לא הצלחתי להבין כיצד נושא כל כך חשוב ומשמעותי במערכת אודיו רצינית לא זוכה להכרה מספקת בתחום. בנוסף אני חושב שאני יכול לספור על כף יד אחת את מספר המוצרים והיצרנים שמציעים מוצרי grounding.
 
אז מה זה grounding בכלל והאם בסוף הכתבה הזאת כולנו נהפוך להיות בנות יענה עם הראש טמון באדמה?

אסביר בקצרה

מדובר בטיפול הארכה נוסף למערכת מעבר להארקה הסטנדרטית הנמצאת בקו החשמל מזין. כמו כל רכיב אלקטרוני גם המערכת חשופה לכל מיני הפרעות חשמליות שונות ומשונות ובהתאם גם רמת השפעת ההפרעות הללו על ביצוע ותפקוד המערכת כולה. בשפה פשוטה מה שה-grounding בא לעשות זה בעצם לשמש מאין "קו ביוב" או "בור ספיגה" לכל הג'יפה שמסתובבת בקו הארקה ולא מצאה את דרכה החוצה לאדמה דרך רשת החשמל. זה העניין בגדול.

צילום: שיר בר אור
Nordost cable

ישנן גישות שונות וכל מיני טופולוגיות ביצוע שונות לרבות טיפול פסיבי או אקטיבי, אך המטרה של כולם זהה- לנקות כמה שיותר את הרפש ששורץ לו בקו החשמל של המערכת. בדיוק כמו מזון לגוף האדם, הגוף שלנו מתפקד בהתאם למזון שאנחנו מזינים אותו. החשמל הוא המזון של המערכת.
לא מעט יצרניות כבילה רציניות יגידו שהכבל הראשון להשקעה רצינית במערכת הוא הכבל חשמל המזין את המפצל של המערכת. כלומר לחשמל מעמד חשוב על מנת לשחזר צליל. מדוע? משום שבלעדיו, קטע כזה, המערכת לא תפעל.

חברינו ב-NORDOST אומרים זאת באופן מוצהר וחד משמעי. הם גם ממליצים על עוד איזו תחנה או שתיים לפני שרצים להשקיע בכבלי רמקול, אינטרקונקט ושאר ירקות ולשם זה בדיוק התכנסנו.
 
ערב יום שלישי, סאונדקווסט ברחוב ירמיהו ת"א. מי שמכיר את רחובות ת"א בשעות הערב יודע בדיוק על מה אני מדבר. האוויר הוא אחר. לסאונדקווסט צמודה קונדיטורית בוטיק שגבי דאג מראש להיצע חופשי מכל טוב, אז כבר מצבנו טוב ומשובח עוד יותר. כמה צ'פחות וכמה "מה נשמע׳ים" ואני פוגש את אלכס בריידי.

הכירו את אלכס

אלכס: בחור בריטי מיורקשייר והוא נציג NORDOST באנגליה. מכיוון והאנגלית שלי היא שפת אם, מיד פצחנו בשיחה בזמן 'המינגלינג' ומהר מאוד התחבבנו. הוא שולט בהיסטוריה ובליין המוצרים של החברה ברמה המצופה ממנו. בתערוכת מינכן למשל נתקלתי לא מעט בשיחות דומות עם נציגים שונים שיודעים מטר קדימה וחצי מטר אחורה על החברה אותם הם מייצגים. מקצוען שהתחיל דרכו בתחום לפני למעלה מ-20 שנה. הוא דיווח לי על  ההיסטוריה של הסדרה הראשונה של החברה וכמובן כל פרט בסדרות החדשות. עד רמת המיתוג. 


צילום: שיר בר אור
Nordost cable

על מוצרי החברה הסביר בצורה נעימה בלי התבטאויות של "שלנו הכי טוב, תקנה רק את שלנו, אחרים גם טובים אבל אנחנו הכי טובים". הוא כל כך בטוח במוצרים של החברה שהוא פשוט לא צריך את זה. בקיצור מאוד בריטי, מנומס וקפדן. אחד הדברים המעניינים ששוחחנו עליהם הוא נושא התפיסה של לקוחות קיצון שלו.

הוא מספר על מערכות בעלויות של מאות אלפי לירות סטרלינג (1 ₪ = 4.7 סטרלינג) שמושקעות בדברים וברמות דמיוניות אבל קופסת grounding פשוטה אין. הוא מספר לי על מקרה של הדגמה בבית של לקוח כזה. כשהוא מגיע עם תיק עמוס במיטב כבלי החברה לרבות קופסת grounding. אלכס התעקש לחבר את הקופסא בלי שום קשר לכבלי NORDOST השונים שהביא עימו. העסקה הסתיימה ואלכס חזר הביתה יתום מהקופסת grounding שלו.


צילום: שיר בר אור
Nordost cable

לפני שהסקתי לשאול כמה שאלות, משהוא מאחור אמר ״ראית ליברפול?". מיד אלכס נעלם לי!! נו מה, בריטי. כדורגל אנגלי אצלם זו דת. כמובן, הוא פשוט ניצל את ההזדמנות לספר בעיניים מלאות השתאות על ביצועיו של שליחנו הכחול לבן יוסי בן-עיון שלאחרונה נכנס לפנתיאון הכדור רגל האירופאי. נו טוב, בכל זאת כדורגל אנגלי. כמה דקות לאחר מכן גבי קרא לכולם להיכנס - מתחילים. 
 
אלכס מתחיל במעט רקע כללי על החברה,
החברה נוסדה ב-1991 בארה"ב. שמה של החברה הוא בעצם צירוף של המילים north & east והיא כמובן שוכנת בארה"ב עד היום. כל המוצרים מפותחים, נבנים ונבחנים במתקן החברה בארה"ב כיאה לחברה עם מנגנון בקרה ושליטה אובססיבים למוצרים שלה.


צילום: שיר בר אור
Nordost cable

NORDOST היא לא רק חברת כבלים

יש לה ליין שלם מוצרים משלמים כמו קופסאות grounding פסיביות, סדרת QRT לטיפול בחשמל, סדרת SORT לשיכוך ציוד אודיו אלקטרוני וכמובן סדרה ענקית של כבילה המכסה כל צורך העולה על הדעת. 
 
התחלנו עם קופסת grounding. דגם ה-QKORE 6. זהו הדגם הגדול ביותר בסדרה והוא הושק השנה במינכן. מדובר בקופסא פסיבית דהיינו הקופסא עובדת ללא צורך בחשמל מזין. יש לקופסא כ-6 כניסות לציוד אלקטרוני (מגברים, נגנים, DAC וכו').
ישנה כניסה בודדת נוספת לחיבור להארקה חיצונית נוספת של מפצל החשמל. הכניסה הזאת מצוידת בהפרדת הארקה מכל ייתר ששת הכניסות לציוד האלקטרוני. במקרה שלנו כמובן החיבור בוצע למפצל של NORDOST שמצויד ביציאת הארקה נוספת לצורך הזה בדיוק. 
 
מתחילים

התחלנו בהאזנה לקטע מוזיקה ללא ה-QKORE – הרי זו היא קופסת grounding.

הקטע ניגן במשך 50 שניות פעמיים ברצף. מאין כיול אוזניים וניסוי כלים. לאחר מכן חובר ה-QKORE למפצל חשמל. השינוי שמיע ומיידי. בתחום הווקאלי נוספה שכבה נוספת. העומק גדל ופשוט נשמע טבעי יותר. סוג של החלקה של התחום העליון בשירה. פתאום בהשוואה לשמיעה הקודמת הווקאל היה צורם מעט ועכשיו הוא חלק וטבעי יותר.

צילום: שיר בר אור
Nordost cable

ממשיכים עם קטע שירה נוסף של KD Lang.

אני מכיר היטב את הקטע הזה. יש לו נטיה להיות מעט בהיר. במערכות מסוימות אני מאמין שבקלות הקטע הזה יכול "לנסר" באוזן ולעייף את המאזין מהר מאוד. אין ספק שיש כאן בחירה מושכלת של אלכס. מה שקרה כאן לאחר חיבור ה-QKORE להארקה של המפצל זה שקולה של KD נהיה מעט גרוני יותר. טיפה יותר עמוק ובכך פחות בהיר. מאין תחושה של "הבעיה נפתרה". השיפור משמעותי למדי. 
 
ממשיכים עם קטע נוסף: Rag’n’Bone Man – Human.

אלכס מנהל את ערב ההדגמה בבניה הולכת וגודלת. התחלנו עם כלום, אח"כ חוברה הארקה מה-QKORE למפצל חשמל. שמענו את שוב 50 שניות פעמיים את אותו הקטע. עכשיו אלכס מוסיף ומחבר את כל המערכת ל-QKORE בנוסף לחיבור ההארקה של המפצל חשמל.

מוחברים:

- סטרימר + טרנספורט AVM.
- DAC הגל.
- מגבר משולב הגל.
- מפצל חשמל QBASE 8.

אלכס לוחץ PLAY ומאזינים שוב במשך 50 שניות. כאן כבר מרגישים עוד ממה שהיה קודם רק בהיקף גדול יותר. הבמה והפירוט משתפרים , איתם גם מעט רקע שקט יותר. הפרזנטציה כולה נשמע יותר "אנלוגית" יותר טבעית. הצליל יותר רך. תחום הבאס מקבל שיפור שמיע בהחלט ביציבות שלו. יותר נשלט ופחות מפוזר בחלל. מגמת השיפור גם כאן ממשיכה להיות משמעותית. 
 
ממשיכים בקטע נוסף של לאונרד כהן מ-Old ideas.

אנו מאזינים פעמיים ברצף לקטע במשך 50 שניות. אני עוצם עיניים ועובר שוב למצב "הקלטה" במוח למשך 100 השניות. אלכס לא מבצע שום שינוי. אנחנו במצב חיבור מלא של ה-QKORE כמו בקטע הקודם. הארכה למפצל + כל האלקטרוניקה. עכשיו אלכס מנתק את הכל מה-QKORE. כלומר חזרנו למצב 0.

מפצל חשמל ומכשירים נטו

יסלח לי גבי. NORDOST הביאו פה מוצר מסוכן. למה בחרתי להשתמש במילה הזאת? כי אחרי ששמענו את ה-QKORE במלוא היכולת ואז הוצאתו לחלוטין מהמערכת הסאונד פשוט נופל. יש כאן תחושה של קריסת מערכות כללית. התחום הנמוך קורס לתוך עצמו. הקצוות בגבוהים פתאום נשמעים בהירים ואפילו מעט צורמים. הסאונד נהיה מקומפרס. הבמה פשוט התמלאה בחורים כמו גבינה שוויצרית. כל התזמון והאיזון של הסאונד השתנו. בקיצור, ברדק אחד גדול.


צילום: שיר בר אור
Nordost cable

ואני אומר את זה על מערכת שבנויה מצויד ברמה גבוה ובהתאמה של גבי. גבי אצלי בספרים אלוף בהתאמת ציוד. המערכת נשמעה נפלא כשהתחלנו. אבל עכשיו כפי שאמרתי נוצר מצב "מסוכן". קופסת ה-grounding הזאת של NORDOST עושה עבודה. 
 
בשלב הזה כבר התחלתי לחייך. מה עכשיו? הרי חיברנו הכל. שמענו והבנו. המסכנות ברורות. מה עכשיו הולך הבריטי הנחמד הזה לעשות?
אז ככה, אלכס שלף שפן שיווקי גאוני! "לרובכם יש מפצלים ללא חיבור הארכה חיצוני נוסף" אומר לנו. נכון. אלכס מחבר רק את האלקטרוניקה בלבד ל-QKORE. ללא חיבור המפצל להארכה. שמענו שוב את אותו הקטע האחרון של לאונרד כהן. בנוהל, פעמיים ברצף במשך 50 שניות.
ההבדלים היו פחות דרמטיים אך עדיין משמעותיים. הדעיכה וה-roll off פשוט טובים יותר עם הקופסא הזאת.
 
בזאת הסתיים החלק בערב שעסק בקופסת grounding מדגם QKORE6. 

אנחנו ממשיכים לעוד כמה קטעי שמיעה עם מוצרים נוספים כגון פלאגים שונים מדגמי QV2 + QK1 המתחברים לשקעים פנויים במפצל ובנוסף במפצל QB8 ישנו שקע המיועד למקור הקדם מגבר במערכת או לחליפין למגבר משולב. בכל הקטעי בחינה הללו ניתן ללא ספק להבחין בהבדלים. אולם הם לא דרמטיים כמו אלו שבוצעו עם ה-QKORE. מה גם שאנחנו כבר מעל לשעה בתוך ריבוי קטעי בחינה בזמנים קצרים אז המוח כבר מתחיל לאבד פוקוס.

יכולות ה-CPU במוחו של האודיופיל מוגבלות.

אני סבור שבדיקת המוצרים הללו בתנאי בית או בערב נוסף יניבו מסקנות ברורות יותר. בשלב הזה אלכס מבצע סוג של הפסקה קלילה באמצעות סיכום דברים קצר וקצת מה-"אני מאמין" האישי שלו, ומשם אנו ממשיכים למוצר שאותי מסקרן כבר תקופה אך טרם הצלחתי לשים את ידי עליו.

מרימי כבלים של NORDOST! 

מדובר במוצר בעל מראה צנוע ובעלות לא מבוטלת של 475$ לזוג! בשיחה מוקדמת עם אלכס על המוצר הספציפי הזה בין הייתר אני מבין שנושא העלות הגבוהה יחסית היא תוצר ישיר של המתכות ממנו הוא בנוי. קטע הבחינה כאן היה הקצר ביותר מבחנתי בכל הערב הזה שנמשך סביב השעתיים וחצי. ההבדלים בין קטע השמיעה עם מרימי הכבלים הללו ובלעדיהם היה תהומי. השיפור בתחום הבאס פשוט אדיר. אני לא יודע אם זה בגלל רגישות כבלי הרמקול של NORDOST או שהמוצר הזה יוצא דופן או שמה שילוב של שתי התיאוריות. בשורה תחתונה מבחינתי האישית המוצר הזה רישמית נכנס אצלי ל-wish list! 
 
אלכס מסיים את הערב עם הדגמה אחרונה של מוצר שנסקר אצלנו מוקדם יותר השנה ע"י ״נמר לוי״.

סדרת ה-Kone

מזה? משככים לציוד האלקטרוני בצורת קונוס, למערכת מרמת מפצל החשמל וכלה במגברים וכל מה שבניהם. לאחר ההסבר הטכני של אלכס, אני מסיק שההגדרה הנכונה ביותר של המוצר הזה הוא "משפך". הקונוסים האלו אינם מבטלים רזוננסים אלא מתעלים אותם מהמכשיר דרכם והחוצה. מכאן לדעתי הם "משפכי" רזוננסים ופחות מתפקדים כמשככים. 
כל הערב התקיים כאשר כל הציוד ישב על המשפכים הללו. בהסבר הטכני מסביר אלכס שיש חשיבות קריטית במיקום הקונוסים הללו מתחת למכשירים. הדגש הוא למקם את הראשון מתחת לשנאי או מתחת לחלק נע כדוגמת מנוע נגן והשניים הנוספים לאיזון המכשיר. הגישה היא 3 יח' למכשיר במיקומים אסטרטגיים ולא לפי סימטריה ויזואלית. הקונוסים הללו מגיעים במגוון מתכות שונות שלכל אחת תכונות צליל שונות. 

צילום: שיר בר אור
Nordost cable

AS מסמל שילוב של אלומיניום וכדור ברזל. כאן אופי הצליל הוא פתוח בגבוהים ולכן מומלץ למערכות עם אופי סאונד סגור.

AC מסמל שילוב של אלומיניום וכדור קרמי. כאן אופי הצליל שקוף, טבעי ומאוזן. 

BC מסמל שלב ברונזה וכדור קרמי. זהו אותו קונוס המיועד למיקום מתחת לשנאי, מנוע טרנספורט, מנורות. הקונוס הזה הוא המומלץ ביותר למיקום האסטרטגי במכשיר כפי שתואר קודם.כאן אופי  הצליל חמים ורך יותר.

TC מסמל שילוב של טיטניום וכדור קרמי. כאן אופי הצליל טבעי ופתוח יחד עם שקיפות מירבית.

אז תכלס איך זה נשמע?

המבחן כאן היה אבסולוטי. כל הערב התנהל כאשר כל הציוד שעבד היה מונח על הקונוסים הללו. שמענו קטע חוזר במשך 50 שניות. ואז אלכס וגבי לחרדת כולם הרימו באוויר את כל הציוד והסירו את כל הקונוסים. היו כמה חברה שהפסיקו לנשום למראה המחזה. שומעים שוב את אותו הקטע והתוצאות די ברורות. שיכוך טוב עושה למערכת דברים שאף רכיב אחר לא עושה. וכאן NORDOST מציעה שימוש באלמנטים שונים המאפשרים למאזין למצוא לעצמו את הקוקטייל הנכון וזה מדהים בעיני.


צילום: שיר בר אור
Nordost cable

השקעה ראויה להערכה מחברה מכובדת. 
 
סיכום
היה ערב נפלא! שמענו והכרנו דברים שהן בהחלט לא בסטנדרט ובאג'נדה הנורמטיבית של האודיופיל המצוי. יש כאן אוסף מוצרים מאוד מעניינים שנותנים למערכת טובה את הכלים והיכולת להתפתח למערכת מצויינת וזאת ע"י שיפור מיצוי יכולות גבוה יותר של הציוד הקיים.

תודה רבה לגבי וכמוכן לחברת NORDOST!!

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (52 תגובות פורסמו):

avatar
haim sultan 2017-05-12 10:21:00
איזה יופי! גיא, כל הכבוד! סקירה ממצא, מקצועית, קולחת ומשכילה. :בעד: עמיר בן-עיון שלאחרונה נכנס לפנתאון הכדור רגל האירופאי. אם אינני טועה, שם השחקן הוא יוסי ולא עמיר (עמיר הוא זמר יוצר). יש לי בקשה, בהתחשב בעובדה, שלא כולם מכירים את כולם, אני ממליץ לרשום את שמות האנשים המופיעים בתמונות המתפרסמות. ;) תודה.
avatar
נמר 2017-05-12 10:51:22
כתבה מדהימה. אז באיזה מוצר היית בוחר מבין כל המוצרים ששם?
avatar
גיא 2017-05-12 11:04:11
איזה יופי! גיא, כל הכבוד! סקירה ממצא, מקצועית, קולחת ומשכילה. :בעד: עמיר בן-עיון שלאחרונה נכנס לפנתאון הכדור רגל האירופאי. אם אינני טועה, שם השחקן הוא יוסי ולא עמיר (עמיר הוא זמר יוצר). יש לי בקשה, בהתחשב בעובדה, שלא כולם מכירים את כולם, אני ממליץ לרשום את שמות האנשים המופיעים בתמונות המתפרסמות. ;) תודה. "עמיר" ולא "יוסי" זה כדי לבדוק מי קרא הכל ומי לא... ;) לגבי מסדר הזיהוי, מי שרוצה יכול להזדהות בעצמו. אני מופיע בתמונה הראשונה. התמונה הראשונה בפסקה של "הכירו את אלכס" מימין זה גבי כמובן ומשמאל חדי העין יזהו את הלוגו NORDOST.
avatar
גיא 2017-05-12 11:08:05
כתבה מדהימה. אז באיזה מוצר היית בוחר מבין כל המוצרים ששם? שאלה טובה, אין ספק שקופסת ה-grounding עושה משהו ייחודי ותחושתי היא שברוב המערכות האודיופיליות היא תתפקד מצוין. כולל שלי. אבל מה לעשות, אני נדלקתי על המרימי כבלים. זה גם פטיש וגם נותן בראש.
avatar
moshe625 2017-05-12 11:25:50
מה מחירם של מרימי הכבלים?
avatar
גיא 2017-05-12 11:29:39
מצוין בכתבה. $475 לזוג.
avatar
moshe625 2017-05-12 12:52:07
בקיצור 2500$ הוצאה לכל המערכת למרימי כבלים.
avatar
niv100 2017-05-12 13:03:52
גיא אחלה של סקירה הייתי שם היה מאוד מעניין ההדגמות נערכו בצורה מתודית ומסודרת וזה תרם מאוד להבנת ההבדלים תודה
avatar
haim sultan 2017-05-12 13:05:07
אין ספק שקופסת ה-grounding עושה משהו ייחודי ותחושתי היא שברוב המערכות האודיופיליות היא תתפקד מצוין. ומהו מחירה?
avatar
גיא 2017-05-12 13:46:31
מחירים יש באתר של היבואן
avatar
EREZ100 2017-05-12 17:52:59
שאלה טובה, אין ספק שקופסת ה-grounding עושה משהו ייחודי ותחושתי היא שברוב המערכות האודיופיליות היא תתפקד מצוין. כולל שלי. אבל מה לעשות, אני נדלקתי על המרימי כבלים. זה גם פטיש וגם נותן בראש. מסכים בהחלט .בעלות ממש נמוכה ביחס לעלות המערכת התוספת של מרימי הכבלים "נותנת בראש" ובגדול . לעיתים אנו נוטים להחליף ציוד בציוד אחר בשביל להשיג ממש את מה שמרימי הכבל האלה עושים . לגבי קופסת והGROUNDING מדובר במוצר מעולה אבל לא זול בכלל .היתרון שלו שההשקעה שלו חד פעמית ותתאים לדעתי ל 99% מהמערכות כך שייתכן והציוד יוחלף במסגרת הרצון לשדרג מעת לעת אבל המכשיר ישאר .
avatar
boazj 2017-05-12 19:53:24
אני דווקא מהסקפטיים ...אבל הכתבה מעולה. ומצטער שלא יצא לי לשמוע באוזניי. לא נורא, תהיה עוד הזדמנות, אבל שוב תודה על הכתבה!
avatar
moshe625 2017-05-12 20:26:04
מסכים בהחלט .בעלות ממש נמוכה ביחס לעלות המערכת התוספת של מרימי הכבלים "נותנת בראש" ובגדול . לעיתים אנו נוטים להחליף ציוד בציוד אחר בשביל להשיג ממש את מה שמרימי הכבל האלה עושים . לגבי קופסת והGROUNDING מדובר במוצר מעולה אבל לא זול בכלל .היתרון שלו שההשקעה שלו חד פעמית ותתאים לדעתי ל 99% מהמערכות כך שייתכן והציוד יוחלף במסגרת הרצון לשדרג מעת לעת אבל המכשיר ישאר . לא הייתי אומר שזו עלות נמוכה למרימי כבלים..
avatar
EREZ100 2017-06-12 07:27:04
לא הייתי אומר שזו עלות נמוכה למרימי כבלים.. כפי שכתבתי "בעלות ממש נמוכה ביחס לעלות המערכת " כמובן שלא מדובר במוצר שיתווסף למערכת שהעלות שלה כמה אלפי שקלים .בסופו של דבר יש לזכור שמדובר בחברת אולטה היי הנד . לדעתי האישית לאחר ששמעתי וראיתי בהדגמה VFM מדהים !! ( מהתרשמותי גם אחרים שנכחו בהדגמה חשבו כך)
avatar
motiaroshas 2017-06-12 09:27:04
אין ספק שכל השוואה שנעשתה הניבה שינוי לטובה ברמה כזו או אחרת. אני מכבד את היצרן על הביטחון במוצריו ועל סוג ההשוואה שאין לי ספק היה מערר הרבה סקפטים בנושא. ששאלתי את אלכס מהיכן כדאי להתחיל הוא ענה בבטחון "במפצל וכבל חשמל" ולאחר מכן להתקדם. המסקנה שלי מהערב היא שחיווט ואקססורייז זה לא נישה שולית בהרכבת מערכת היאנד אלה מרכיב חשוב ולעיתים מכריע. תודה רבה לגבי על ערב מעניין ומפרה.
avatar
גיא 2017-06-12 13:40:34
זה בדיוק העניין וזו בדיוק הסיבה שאני כל כך בעד הנושאים הללו בפורום האודופיליה. "כל המיסביב" הזה כפי שאנשים נוהגים לומר זה בכלל לא "מסיביב". זו האודיופיליה האמיתית. החוויה של לנסות ולהתנסות הרבה פעמים מספקת יותר מעוד מכשיר חדש. ההשפעה של כבל חשמל, מפצל, טיפול הארקה, ציוד ואביזרי שיכוך, תשתית חשמל, כבלים עד רמת הג'מפרים וכו' כולם זה עולם בפני עצמו וכולם גם ברמת הפרט יכולים לעשות דרמה במערכת. אני החלפתי 4 ג'מפרים ברמקולים הנוכחיים עד שהגעתי לאלו שיש לי היום. זה דרמטי. הכל חשוב והכל משפיע וככל שהמערכת איכותית יותר ורגישה יותר, לדברים הללו יש יותר השפעה ומשמעות בתוצאה הסופית.
avatar
DavidGil 2017-06-12 14:03:32
ששאלתי את אלכס מהיכן כדאי להתחיל הוא ענה בבטחון "במפצל וכבל חשמל" ולאחר מכן להתקדם. . שאלת אותו למה? או האם מישהו יודע להסביר למה בתקציב נתון עדיף להשקיע ראשית בכבל החשמל ולא בכבל הרמקול? או אם נקצין, לשיטה זו, עדיף להשאר בסוף עם כבל חשמל אודיופילי וכבל רמקול אדום/לבן של אייס מאשר כבל רמקול אודיופילי וכבל חשמל של קומקום. בפועל, זו לא הדרך הרווחת בקהילה האודיופילית ולכן נדרש הסבר.
avatar
itay123 2017-06-12 14:13:28
יופי של סקירה:שתוי:
avatar
michael123 2017-06-12 14:28:12
שאלת אותו למה? או האם מישהו יודע להסביר למה בתקציב נתון עדיף להשקיע ראשית בכבל החשמל ולא בכבל הרמקול? או אם נקצין, לשיטה זו, עדיף להשאר בסוף עם כבל חשמל אודיופילי וכבל רמקול אדום/לבן של אייס מאשר כבל רמקול אודיופילי וכבל חשמל של קומקום. בפועל, זו לא הדרך הרווחת בקהילה האודיופילית ולכן נדרש הסבר. אצלי משום מה זה דווקא הכבל הכי יקר במערכת
avatar
גיא 2017-06-12 14:40:06
שאלת אותו למה? או האם מישהו יודע להסביר למה בתקציב נתון עדיף להשקיע ראשית בכבל החשמל ולא בכבל הרמקול? או אם נקצין, לשיטה זו, עדיף להשאר בסוף עם כבל חשמל אודיופילי וכבל רמקול אדום/לבן של אייס מאשר כבל רמקול אודיופילי וכבל חשמל של קומקום. בפועל, זו לא הדרך הרווחת בקהילה האודיופילית ולכן נדרש הסבר. הקצנת את הדברים ובכך פספת את הגישה ואני אסביר. הכבל חשמל המזין את המפצל נושא משקל אדיר במערכת. הרי הוא מזין את המפצל אשר מזין את כל המערכת ולכן יש לו השפעה משמעותית ביותר במערכת וניתן לומר הכי משפיעה. ממנו הבא בתור הזנה הרי הוא המפצל חשמל. מכאן באה התענה של NORDOST ושל אחרים כי השקעה בכבל חשמל ובמפצל הם נקודת ההתחלה החשובה ביותר. מה שאתה הצגת זו קיצוניות: כבל חשמל אידיופילי ביכולת מקסימלית ובכך כבלי רמקול של הום סנטר. זאת לא כוונת המשורר. הכל חשוב אבל בפרופורציה נכונה ומושכלת. דוגמה הגיונית: כבל חשמל $2,500, מפצל $800, כבל רמקול $2,000, כבל אינטרקונקט $1,000. דוגמה לא הגיונית: כבל חשמל $6,000, מפצל $2,000, כבל רמקול $200, כבל אינטרקונקט $200.
avatar
DavidGil 2017-06-12 14:51:28
הקצנת את הדברים ובכך פספת את הגישה ואני אסביר. הכבל חשמל המזין את המפצל נושא משקל אדיר במערכת. הרי הוא מזין את המפצל אשר מזין את כל המערכת ולכן יש לו השפעה משמעותית ביותר במערכת וניתן לומר הכי משפיעה. ממנו הבא בתור הזנה הרי הוא המפצל חשמל. מכאן באה התענה של NORDOST ושל אחרים כי השקעה בכבל חשמל ובמפצל הם נקודת ההתחלה החשובה ביותר. מה שאתה הצגת זו קיצוניות: כבל חשמל אידיופילי ביכולת מקסימלית ובכך כבלי רמקול של הום סנטר. זאת לא כוונת המשורר. הכל חשוב אבל בפרופורציה נכונה ומושכלת. דוגמה הגיונית: כבל חשמל $2,500, מפצל $800, כבל רמקול $2,000, כבל אינטרקונקט $1,000. דוגמה לא הגיונית: כבל חשמל $6,000, מפצל $2,000, כבל רמקול $200, כבל אינטרקונקט $200. הקצנתי בכוונה על מנת לקבל הסבר על ה״למה״. ברור שזו לא דוגמא אמיתית אבל אם העקרונות נכונים אז הם יהיו נכונים גם במקרי קיצון. יש פה שני עניינים שונים, הזנת חשמל והזנת האות האנלוגי. מה ששאלתי הוא למה החשמל עדיף על השני. עדיין לא ברור לי.
avatar
גיא 2017-06-12 14:59:35
אני חולק עליך. מקרה קיצון כשמו כן הוא: קיצוני. הוא חורג מהנורמה ולא בר השוואה לאחרים ולכן הוא איננו מקור להשוואה או התייסות עניינית מעבר לצורך של הבהרת דוגמה נטו. לא נאמר שכבל חשמל עדיף על אחר. נאמר שנכון יותר להתחיל את ההשקעה בנקודת ההתחלה והרי זוהי הזנת החשמל קרי כבל החשמל המזין את המפצל. זה אומר הוא בעל עדיפות גבוהה יותר. זה אומר שנכון יותר להתחיל איתו וממנו להמשיך. זאת גישה, אינך חייב לקבלה.
avatar
DavidGil 2017-06-12 15:09:44
אני חולק עליך. מקרה קיצון כשמו כן הוא: קיצוני. הוא חורג מהנורמה ולא בר השוואה לאחרים ולכן הוא איננו מקור להשוואה או התייסות עניינית מעבר לצורך של הבהרת דוגמה נטו. לא נאמר שכבל חשמל עדיף על אחר. נאמר שנכון יותר להתחיל את ההשקעה בנקודת ההתחלה והרי זוהי הזנת החשמל קרי כבל החשמל המזין את המפצל. זה אומר הוא בעל עדיפות גבוהה יותר. זה אומר שנכון יותר להתחיל איתו וממנו להמשיך. זאת גישה, אינך חייב לקבלה. למה הנימה התוקפנית? אני ממש לא חולק עליך ולא לא מקבל את הגישה שלך. פשוט שאלתי למה. אתה עונה כי נקודת החשמל היא הראשונה בקיר לשרשרת החוטים של המערכת וזה בסדר גמור ואפילו הגיוני ושיטתי, בהנתן שלחיווט החשמל ולחיווט האנלוגי יש משקל זהה. משום מה טעיתי לחשוב שאלכס נתן משקל גדול יותר לחיווט החשמל מאשר לחיווט האנלוגי ולא רק כדרך שיטתית לבנות כבילה מההתחלה לסוף, כאשר לשיטתו כל החוטים זהים במשקלם הסגולי במערכת. אני מתנצל על טעותי זו מעומק הלב. ממש טפשי מצידי.
avatar
איתי ו. 2017-06-12 18:04:01
.2
avatar
zs 2017-06-12 18:47:39
לטעמי /דעתי אין שום חוקים מבוססים באודיו. כן יש צורך בכבלים טובים על שלל תפקידם ,דהיינו חשמל,רמקול ,איטרקונקט ו.... אבל לומר מי בא לפני מי?לא הייתי שם את האצבע על משהוא ספציפי.(להוציא חיבור אנטרקונקט טוב יותר למקור) נניח שישנו כבל הזנה למע והוא לא מי יודע כמה ולאחריו מכשיר מעולה שספק הכח שלו יודע לקחת את החשמל ולעשות ממנו מטעמים לשאר רכבי האלקטרוניקה שבמכשיר.האם לא תהיה תוצאה טובה....או שהפוך,כבל מעולה שלאחריו ספק חלש, זרם לא מי יודע כמה ואז..?
avatar
איתי ו. 2017-06-12 19:03:50
. נניח שישנו כבל הזנה למע והוא לא מי יודע כמה ולאחריו מכשיר מעולה שספק הכח שלו יודע לקחת את החשמל ולעשות ממנו מטעמים לשאר רכבי האלקטרוניקה שבמכשיר. זה נשמע כמו אייל שני במסטרשף :D
avatar
zs 2017-06-12 20:01:32
זה נשמע כמו אייל שני במסטרשף :D תשמע...לא כל אחד יכול למכור פיתה עם עגבניה ב 100ש"ח.:)
avatar
שוני 2017-06-12 22:48:25
שאתה שם עגבניה בתוך פיתה שעולה מאה שח ונוגס בה, אתה בעצם חודר לתוך מערה של טעמים חדשים שהעגבנייה מעבירה את הטעמים שלה בדיפוזיה לדופן הפיתה ומייצרת מערבולת וסיחרור של החושים לטעמים שלא תקבל אף פעם בפיתה עם בנדורה ב 10 שקלים.
avatar
motiaroshas 2017-07-12 07:15:09
רק חייב לציין ששאלתי את אלכס אם מה כדאי להתחיל זה היה על מוצרי " החשמל" למינהם כלומר על המוצרים שהודגמו בערב על ידו. והתשובה שלו היתה מפצל וכבל חשמל שזה כניראה הבסיס לאיך שהחברה רואה את כל עניין הטיפול בחשמל שיכוך . יום טוב.
avatar
גיא 2017-07-12 09:38:43
למה הנימה התוקפנית? אני ממש לא חולק עליך ולא לא מקבל את הגישה שלך. פשוט שאלתי למה. אתה עונה כי נקודת החשמל היא הראשונה בקיר לשרשרת החוטים של המערכת וזה בסדר גמור ואפילו הגיוני ושיטתי, בהנתן שלחיווט החשמל ולחיווט האנלוגי יש משקל זהה. משום מה טעיתי לחשוב שאלכס נתן משקל גדול יותר לחיווט החשמל מאשר לחיווט האנלוגי ולא רק כדרך שיטתית לבנות כבילה מההתחלה לסוף, כאשר לשיטתו כל החוטים זהים במשקלם הסגולי במערכת. אני מתנצל על טעותי זו מעומק הלב. ממש טפשי מצידי. ממש לא נימה תוקפנית. בכלל לא! גם אין צורך להתנצל. אנחנו מדברים הכל טוב. כפי שכתבת כאן, אלכס טוען שההמלצה של החברה היא להתחיל בכבל חשמל מזין ובמפצל ומשם להמשיך. לכולם רמת חשיבות גבוהה במערכת. כבר הבנו ולמדנו כמה כל דבר קטן משפיע אז כבילה בטח שבטח. מה קורה אצלך במערכת בנושא הזה?
avatar
גיא 2017-07-12 09:40:15
תשמע...לא כל אחד יכול למכור פיתה עם עגבניה ב 100ש"ח.:) אכלתי את הפיתה המדוברת. בואו נגיד שטוב שלא אני זה ששילם.
avatar
DavidGil 2017-07-12 09:46:49
ממש לא נימה תוקפנית. בכלל לא! גם אין צורך להתנצל. אנחנו מדברים הכל טוב. כפי שכתבת כאן, אלכס טוען שההמלצה של החברה היא להתחיל בכבל חשמל מזין ובמפצל ומשם להמשיך. לכולם רמת חשיבות גבוהה במערכת. כבר הבנו ולמדנו כמה כל דבר קטן משפיע אז כבילה בטח שבטח. מה קורה אצלך במערכת בנושא הזה? אצלי זה פשוט. סילטק מקיר לקיר. אני מרוצה. מה שכן, מפצל השקעים כרגע אינו מטופל. זה הדבר הבא שיקרה בקרוב. אשמח להמלצות. (נ.ב: ההתנצלות שלי היתה מעט צינית, אבל עברנו את זה....)
avatar
gds 2017-07-12 10:11:44
אז נאחד את שני התחומים שהוזכרו ונאמר שיש פירמידת מזון גם לבניית מערכת וגם תרשים זרימה, מתחילים מבסיס טוב (חשמל\חלבון) וממשיכים למעלה וזיין געזונט.
avatar
exupgh12 2017-07-12 10:12:59
אצלי זה פשוט. סילטק מקיר לקיר. אני מרוצה. מה שכן, מפצל השקעים כרגע אינו מטופל. זה הדבר הבא שיקרה בקרוב. אשמח להמלצות. (נ.ב: ההתנצלות שלי היתה מעט צינית, אבל עברנו את זה....) יש בארץ מספר יבואנים שמביאים ציוד ומוצרי חשמל מהשורה הראשונה; אמיר ארמה, יגאל לסרי ואחרים. אני משתמש במפצל של System and Magic ומרוצה מהתוצאות. [url=http://www.systemsandmagic.com/index_file/prodotti_en.htm][url]http://www.systemsandmagic.com/index_file/prodotti_en.htm
avatar
shkop 2017-07-12 12:04:32
לסאונד קווסט היה גם חדר מעולה בתערוכה לדעתי. אני יודע שהם השתמשו בספנדור A6R עם מגבר הגל. הכבילה הייתה של נורדוסט? השתמשו גם בפתרונות הארקה וכו'? מישהו מכיר אולי חברות טובות וזולות יותר ששות בדיקה?
avatar
גיא 2017-07-12 13:05:49
לסאונד קווסט היה גם חדר מעולה בתערוכה לדעתי. אני יודע שהם השתמשו בספנדור A6R עם מגבר הגל. הכבילה הייתה של נורדוסט? השתמשו גם בפתרונות הארקה וכו'? מישהו מכיר אולי חברות טובות וזולות יותר ששות בדיקה? מבחינת מוצרי grounding היות וזה מוצר משלים המכוון למערכות יקרות לדעתי קהל הייעד הוא כזה אשר "מכתיב מראש" ליצרניות לבצע תג מחיר גבוה יחסית. הקופסה של NORDOST עולה $5,000 והיא לא מהיקרות שראיתי. יש לאקוסטיק ריבייב מוצר פשוט יותר בעלות נמוכה הרבה יותר. אינני יכול להעיד על טיבו כי לא ניסיתי.
avatar
exupgh12 2017-07-12 13:27:06
לדעתי, לא הבנת שהעיקר בהדגמה לא היה המפצל אלא "הארקה פסיבית", שיכולה בין היתר להתחבר למפצל (כי יש לו חיבור מיוחד לכך, (בניגוד למפצלים אחרים שבשוק)). זה שאתה מרוצה זה יפה מאד. הייתי שמח אם היית יכול להצביע על מכשירים אחרים שתפקידם לסייע כארקה (פסיבית/אקטיבית) אצל אותם יבואנים (כדוגמא) שציינת אותם או מוצרים אחרים. איתי יקירי, דויד ציין שהוא מחפש בעתיד מפצל שקעים "מה שכן, מפצל השקעים כרגע אינו מטופל. זה הדבר הבא שיקרה בקרוב.". לפני שמסתערים על המקלדת אולי כדאי לבדוק באיזה נושא השבתי. שיהיה לך סוף שבוע רגוע
avatar
zs 2017-07-12 14:06:01
avatar
גיא 2017-07-12 14:39:43
נראה לי שזה זול יותר למי שחיפש... [url=http://www.synergisticresearch.com/accessories/][url]http://www.synergisticresearch.com/accessories/ מעניין!!
avatar
moshe625 2017-07-12 15:16:33
נראה לי שזה זול יותר למי שחיפש... [url=http://www.synergisticresearch.com/accessories/][url]http://www.synergisticresearch.com/accessories/ יש לי את מכשיר הארקה הזה.מכשיר נפלא שעובד מצויין.יש אפשרות לחבר בו זמנית עד 18 מכשירים .
avatar
איתי ו. 2017-07-12 18:43:39
יש לי את מכשיר הארקה הזה.מכשיר נפלא שעובד מצויין.יש אפשרות לחבר בו זמנית עד 18 מכשירים . האם ניסית אותו בטרם הקניה? אם כן - היכן? האם דרך יבואן ? כיצד אתה מחבר את המכשירים אליו? האם אתה עושה שימוש במפצל? האם המפצל מחובר גם למכשיר הארקה?
avatar
moshe625 2017-07-12 19:35:14
קניתי אותו דרך היבואן והזמנתי אותו ללא שמיעה מוקדמת.הגראונד בלוק של סינרגיסטיק בנוי בשיטת ארקת כוכב,זאת אומרת שכל ארקה למכשיר x היא ארקה בפני עצמה.עדיין לא חיברתי ארקה למפצל למרות שזה אפשרי.
avatar
DavidGil 2017-08-12 11:14:51
קניתי אותו דרך היבואן והזמנתי אותו ללא שמיעה מוקדמת.הגראונד בוקס של סינרגיסטיק בנוי בשיטת ארקת כוכב,זאת אומרת שכל ארקה למכשיר x היא ארקה בפני עצמה.עדיין לא חיברתי ארקה למפצל למרות שזה אפשרי. אתה יכול לומר מה המחיר של הדבר הזה? באתר היצרן אין מחירים. תודה
avatar
exupgh12 2017-08-12 13:27:21
אתה יכול לומר מה המחיר של הדבר הזה? באתר היצרן אין מחירים. תודה בבקשה... [ATTACH=full]36594[/ATTACH]
avatar
DavidGil 2017-08-12 13:42:44
בבקשה... [ATTACH=full]36594[/ATTACH] תודה רבה!!
avatar
moshe625 2017-08-12 16:01:53
[ATTACH=full]36606[/ATTACH] תודה רבה!! המחיר הוא כ 600$.
avatar
moshe625 2017-08-12 16:08:34
בבקשה... [ATTACH=full]36594[/ATTACH] זאת הארקה החדשה שלהם
avatar
גיא 2017-08-12 17:52:55
מחיר לא נורא בכלל. מעניין איך זה עובד.
avatar
moshe625 2017-08-12 19:40:59
מחיר לא נורא בכלל. מעניין איך זה עובד. כפי שאתה יודע,יש יבואן לחברה של סנרגיסטיק ואתה יכול לשאול אותו.
avatar
123tomer 2017-09-12 02:53:43
מי היבואן באמת?
avatar
גיא 2017-09-12 08:19:50
אלי קאשי.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: