חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

מבחן לאוזנית Focal Utopia - האוזניה הטובה ביותר בעולם? | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

מבחן לאוזנית Focal Utopia - האוזניה הטובה ביותר בעולם?

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Focal Utopia Headhones Focal Utopia Headhones

מתי בפעם האחרונה לקחתם זוג רמקולים ושמתם אותם בצידי הראש. כל אחד עשה את זה, והרגיש ״דביל״. תחשבו על זה שוב. זה כנראה הדבר הכי נכון לכם.

את focal אין מצב שאתם לא מכירים. היצרנית הצרפתית הזו, שמייצרת את אחד הרמקולים הטובים בעולם. זו שכל הזמן נימצאת בחזית הטכנולוגיה העולמית ביצור רמקולים. פוקאל הינה אחת היצרניות המוכרות, המוערכות והמשווקות ביותר בתחום האודיו היי אנד וברמקולים בכלל. יצרנית זו מתמחה ביצור רמקולים  עבור אודיו דו ערוצי וגם קולנוע ביתי, היא מציעה מגוון רחב ביותר של מוצרים ממחיר עממי ועד מחירים אולטרא יקרים. 

אני סבור ובטוח שאין מי שאינו מכיר את הרמקולים של היצרנית הצרפתית הזו. אבל אני גם סבור ובטוח שמעטים מכם מכירים את האוזניות שלהם. משום מה, בארץ, משהו שם לא היה מספיק נגיש לציבור. ועכשיו הגיע הזמן לחשוף את זה. ומדוע זה חשוב לי כל כך? משום שאני הולך לעשות לכם וואחד ספויילר, סופיילר כזה שמסכן את המשך קריאת הכתבה. אבל באמת, תהיו בני אדם, אני השקעתי פה לא מעט, נא לקרוא הכל.

 Focal Utopia Headhones

מדובר באוזניה במבנה over-ear. כלומר היא מקיפה את האוזן (בתקווה שאף אחד כאן לא דמבו).
אבל כאלה אוזניות אנחנו מכירים. מה כבר יכולה להיות הבשורה שתדרוש כותרת כל כך פרובוקטיבית?

כמה סוגי אוזניות

אוזניה סגורה: כזו שרק מי שמרכיב אותה על הראש שומע את המוסיקה

אוזניה פתוחה למחצה: מנגנת את רובו המוחלט של הצליל לכיוון האוזן אך בחלק הנגדי פתח שמאפשר לצליל ״להתאוורר״ החוצה למרחב.

אוזניה פתוחה: מנגנת פנימה ומתאווררת החוצה באותה מידה כמעט.

יש גם אלקטרוסטטיות ואוזניות המבטלות רעשי סביבה (לא חדש אבל תמיד מדליק אותי להקשיב לכאלה).

ויש עוד סוג - חדש חדש, זו העומדת למבחן היום.

את לא כמו כולן

זו לא אוזניה כמו שאתם מכירים. היא גם מנגנת אחרת מהיתר (נחפור לכם על זה, תרגעו).

אני יכול לספור על יד אחת את הפעמים שממש נכנסתי לדיכאון כשהחזרתי מוצר לאחר ביקורת. המוצר הבא, לכשחזר לניסן, הכניס בי כמה רגעים של געגוע. זו הפעם הראשונה בחיי שאני מאזין לאוזניה שהצליחה להעביר לי משהו שהוא בדיוק ההיפך מהתחושה של אוזניות. זו אוזניה שיש לה במה אמיתית עם רוחב, עומק, גובה, סדר - כמו במערכת דו ערוצית בחלל הכי מטופל בעולם.


אז מה עשו?

מה שעשו Focal זה בעצם לצאת מהקיבעון המחשבתי בתיכנון אוזניה ולעשות את מה שהם כבר יודעים לעשות מצוין - רמקולים. והאוזניות הללו הן שני מוניטורים, עם יחידות של רמקול ״רגיל״, שמנגן מאולטרה קרוב לאוזן, פול רייג׳ עם דרייבר אחד. זה אומר שבעצם הם תיכננו מוניטור שאמור לנגן ממרחק קצר מהמאזין והקצינו את התיכנון לקרוב עד כדי 2.5 ס״מ. אני לא חושב שיש אוזניות בשוק שהן יותר ״רמקול״ ברמת התיכנון מאשר האוזניה הזו. ואגב, האוזניה שמתחתיה, שעולה רבע, מתוכננת בדיוק כך אך זו, ה-Utopia, לוקחת את היכולות הללו לקיצון האפשרי.

אני לא נוטה להיכנס לתחום הטכני מידי בכתבות שלי. זה משום שזה לרוב לא ממש מעניין את כולם ובשורה התחתונה אפשר להשיג את החומר הזה באתר החברה. במקרה הזה, הרשתי לעצמי לספר לכם על התיכנון. זה משום שהאוזניה הזו היא פריצת דרך בתחום האוזניות - סטנדרט חדש. ואם יש לנו סטנדרט חדש, חייבים לחפור לכם קצת בעניין הטכני שהפעם, להבדיל ממקרים אחרים, הוא באמת חשוב.


 Focal Utopia Headhones

אז מה הקטע? (זהירות - מאוד טכני)

ליחידה הזו יש דמיון רב יותר ליחידת רמקול רגיל (כמו שיש לכם בבית) מאשר כל יחידה שממוקמת בתוך האוזניה שלכם. והפיתוח הזה, לקח 4 שנים על מנת להגיע למה שיש לי על הראש היום. בסופו של דבר אין אוזניה (לפחות אני לא נתקלתי בה) שנותנת תחושה של זוג רמקולים אמיתיים בחדר. המטרה של פוקאל היתה לעשות בדיוק את זה, לדמות זוג רמקולים אמיתיים בחלל. על מנת להשיג את זה היה עליהם לתכנן אוזניה פתוחה לגמרי. אוזניות פתוחות ידועות ככאלה שמצליחות להציג סוג של ״חלל גדול״ למרות שבעצם מדובר ברכיב שמנתק אותך מהסביבה בה אתה נמצא. אי לכך, החליטה פוקאל לבחור באוזניה פתוחה. אוזניות סגורות לעומת זאת, מנתקות את המאזין לחלוטין מהחלל ומציגות צליל של חלל מאוד קטן ו״קלסטרופובי״ ביחס לאוזניה הפתוחה. אבל את עניין האוזניה הפתוחה אנחנו מכירים כבר שנים. אז מה בכל זאת? החברה החליטה לפתח יחידת פול ריינג׳ בעבור אוזניות. הכוונה היא ליחידה רגילה, אך קטנה משמעותית.

focal Alpha 80

פוקאל הוציאו מהבויידעם את המוניטור סטודיו שלהם, ה-Alpha 80 שהוא מוניטור אולפני להאזנה קרובה ופשוט טיפלו בעניים מרחק ההאזנה לקרובה באקסטרים. על מנת להשיג צליל מדויק ונכון ממרחק כל כך קרוב ומיחידה כזו, היה עליהם לצמצם ככל הניתן את העיוות, להגביר את תחום ההיענות והרזולוציה. אבל הדבר החשוב ביותר היה להקטין מסה באופן קיצוני. למה קיצוני? משום שבשביל להפיק תדרים נמוכים מאוד בעיוות נמוך ככל הניתן ביחידת אוזניה רגילה, הטכניקה היא לחורר את גב היחידה ועל ידי כך לתת לה ״חופש״ מסוים. ולמה היא צריכה חופש? משום שהדרייבר באוזניה המוכרת לנו עשוי מחומר ״רך״. כמעט כמו שקית. החורים מאפשרים לו את התנועה.

יחידת אוזניה מסורתית

יחידת אוזניה מסורתית

המקרה הזה מדובר ביחידה קשורה, בצורת כיפה כמו ברמקול רגיל ועל מנת שתגיע לתדרים גבוהים היא צריכה לנוע בתדירויות כאלה שמסה גבוהה מידי פשוט לא תאפשר את זה.  עם זאת ה-X-MAX של היחידה בפוקאל הוא 4.5 מילימטר (זה המון). ולמי שלא יודע מזה, אז ה-X-MAX זו התנועה שהכיפה מסוגלת לנוע קדימה ואחורה. עם זאת, הסליל הוא כמעט בגודל של היחידה עצמה. ולמען האמת שהו הסליל הגדול ביותר שפותח ויוצר בעבור אוזניה כאשר קוטרו 2.5 ס״מ. הסליל המשמש את האוטופיה ואחותה הקטנה מוגן בפטנט. האתגר השני הוא הגומי ההקיפי. הרי סיפרנו לכם כבר שמדובר על יחידה כמו זו שיש לכם ברמקול. אז שם, בגומי המקיף את הכיפה, היה צריך ללכת לקיצון. ובשביל שתבינו. עובי גומי ההיקף הנמוך ביותר הוא 200 מיקרון ומי שמשתמש במידה הזה זו יצרנית היחידות הגרמנית אקוטון. בעבור יחידה כזו קטנה זה לא בא בחשבון, צריך דק יותר. אי לכך פוקאל פיתחו גומי הקיפי בעובי של פחות מ-80 מיקרון. זה דק ברמה כזה שאם תעבירו עליו את היד, בלי להתרכז במרקם, תלפו על פניו מבלי להבחין בו. ומדוע זה חשוב? משום שהגומי הזה הוא זה שמאפשר למסה הקלה הזו לנוע קדימה אחורה. ככל שיהיה עבה יותר, כך יקשה על היחידה לנוע.

focal utopia 


Focal Utopia Headhones

זה אומר שהחומר ממנה תהיה עשויה היחידה הוא השלב הבא בתהליך. עליו להיות קשיח מאוד וקל מאוד. הבחירה הראשונה היתה קרמיקה אך היא נפסלה משום שמגע עלול לשבור אותה. ואוזניה עם יחידה שבורה, לפחות למיטב ידיעתי, לא מנגנת מי יודע מה. לזה נוסיף שהיחידה תהיה פתוחה לגמרי (לא רק התיבה בה היא גרה), עליהם לבחור בחומר פחות ״פריך״. פוקל פנו לחומר שאותו הם מכירים היטב - אלומניום משולב עם מגנזיום באחות הקטנה של האוטופיה, ובאוטופיה משתמשים בחומר שהפך את פוקאל למה שהיא בתחום היחידות - בריליום. אבל יש עוד הבדל בניהן - המגנט. המגנט באחות הקטנה הוא כמובן ניאודניום אך יחידה אחת יצוקה. לעומת זאת, האוטופיה משתמשת במגנט ניאודיניום המחולק לשישה חלקים נפרדים. הפרדת חלקי המגנט מאפשרת לו, משום מה, להיות יעיל יותר.

המבנה עצמו המחזיק את  היחידה הזו (הקשת) עשוי קרבון באוטופיה ואלומניום באחותה הקטנה. כך בעצם הופכים את המבנה הזה לקל מאוד וחזק מאוד.


 Focal Utopia Headhones

 

אחרי ההקדמה המפוארת הזו אין מנוס מלעשות את הדבר הכי חשוב - להקשיב לה.

 Britten - Young Persons Guide to the Orchestra

טוב. זה לא רגיל. התחושה מוזרה. אני יושב מול המחשב ומולי זוג רמקולים של אדיפייר. מצאתי את עצמי מסיר את האוזניה מראשי על מנת להיות בטוח שהאדיפייר לא מנגנים גם כן. תחושת המרחב היא פנומינלית. הפתיח המאתגר מרגיש לאוזניה הזו כאילו ניגנתי קטע של גיטרה אקוסטית ושליש. קל לה, ממש קל לה. גם מעצם העובדה שהיא בעצמה לא קשה להנעה ומחוברת למגבר מנורות טרנזיטורי Class a מוסיף לה תלת מימדיות ודינמיקה שטרם הכרתי באוזניות. לשתי התכונות המרשימות הללו תוסיפו רמת הפרדת כלים פסיכית, מיקרו דינמיקה ורזולוציה ששמה מבחינתי את תחום האוזניות בסטנדרט חדש או לחלופין אחר.

בסולו חליל הפיקולו אפשר לשמוע פרטים שהאוזניות שלי ואחרות שסקרתי פשוט אינן מצליחות לחשוף. ואת הפרטים הללו אני מכיר מהמערכת האישית שלי. הקטע הוא, שגם את התחושה הזו אני מכיר מהמערכת האישית שלי ולא חשבתי שאצליח לקבל את זה באוזניות.

ממשיכים עם תופי הפרקשן. כאן ניתן להבחין ביכולת של האוזניה להציג טרנזיינטים בפרזנטציה מרשימה במיוחד. ניתן לשמוע את המקל פוגש את עור התוף, עוזב אותו שלאחריו תקבלו את המרקם הטונאלי של גוף התוף. אבל השוס הגדול הוא בכלי קשת. ההבחנה של האוזניה הזו בין כינור לויולה היא כל כך מציאותית עד כדי שניתן ממש להבחין בצבע העץ של הכינור. תחום המיד של האוזניה הזו הוא הטוב ביותר ששמעתי באוזניות. טוב יותר מאלקטרוסטטיות משודכות למגברי אוזניות ״על״ בכסף כזה, שלא מבייש מערכת אודיו ביתית מעולה.

 

 

 Ben Webster - stormy weather

דיברנו על מרחב? קחו את זה ליותר קיצוני. ג׳אז קלאסי כזה, רך ומעודן כזה, המוקלט בפאב מעושן שברקע שומעים את רחשי הצלחות והמזלגות של הקהל והאוזניה הזו מגלה לי את מימדי החלל בהקלטה ואת מימדי החלל שלי. תאמינו או לא, האוזניה נשמעת שונה בחדר העבודה הפצפון שלי (6 מ״ר) לעומת הסלון שלי (28 מ״ר). אולי זה פסיכולוגי, אולי באמת סיבה אקוסטית. אבל חשתי את זה. הפסנתר הפותח את היצירה נשמע חלום. גוף יש, דינמיקה - כמה שתרצו והמיקום שלו, כשעוצמים את העיניים הוא לא נמצא במוח שלי אם כי 4 מטר ממני בערך מקדימה בצד שמאל. הסקסופון במרכז, בגובה הבטן של הנגן. ניתן לשמוע את רעשי שסתומי הסקסופון בקלות ואפילו בין לחיצה ללחיצה יש הבדל בצליל. בסולו הקונטרבס תשמעו כל תו שהקונרבס מנגן. תוכלו לשמוע את התיבה שלו מהדהדת. לא, זה לא בס חזק וכוחני, זה בס נכון ומדויק (אנליטי) אך טבעי לגמרי. לטעמי, ככה בדיוק בס צריך להשמע.

 


 
תרעישי! נראה אותך...

ברוב המקרים כשאני מקבל ציוד אודיופילי יקר כזה, מושקע בטירוף ומפונפן, מוסיקה אלקטרונית מאתגרת מפילה אותו שדוד, כנוע ועטוף בבושה בקופסא שלו. אתם בטח מבינים שמשפט כזה מוביל בדרך כלל לדיווח שזה לא רק הצליח אלה עשה זאת כמו שאף אוזניה מעולם לא הצליחה לעשות לי את זה?

 Focal Utopia Headhones

אז ככה. יש לי אוזניה של סנהייזר הנקראת  HD25. זו אוזניה שמיועדת ל-DJ והמטרה שלה היא להרעיש באוזן מעבר לרעש הסביבה. והיא, ה-25, אלופה בז׳אנר הזה. כמה אלופה? פעם אחת היא ברחה מהמזוודה שלי. חיפשתי אותה שבוע עד שהתייאשתי. אחרי שבוע דפיקה בדלת, אני פותח ורואה אותה מולי מפוצצת בנצנצים. ״איפה היית?״ שאלתי בדאגה. בקיצור, היתה במסיבת טראנס - זה מסביר היא אלופה בזה. (רק מבוסס על סיפור אמיתי, לא היה באמת. כן?)

Venetian Snares - Shoot Myself

אז גם היא, כמו אחרות לא ממש עשתה את מה שאני מצפה. אבל הפעם לטובה. מדובר באוזניה מאוד דינמית ומאוד חזקה. יותר מה-HD25. אבל יש לה חיתרון (לא. זו אינה שגיאת כתיב. שילוב של חיסרון ויתרון). היא שקופה בטירוף. והשקיפות הזו דיווחה לי על כמה בעיות במיקס. בין היתר שהתחום הגבוה חד מידי והמיד קצת מבולגן. אודה ולא אבוש כי לא שמעתי את היצירה הזו על המערכת הראשית שלי. אבל חייבים לבדוק מי צודקת? הפוקאל לאודיופיל או הסנהייזר ל-DJ. אז הפוקאל צודקת ובגדול. גם המערכת הראשית שלי, הממוקמת בגאון בסלון, דווחה לי על אותה בעיה בדיוק. ככה מדויקת וחושפנית האוזניה הזו וזה שהמחיר שלה לא יסדר לכם הרבה עודף לעומת המערכת שלי, שעולה בערך כמו דירה מכובדת בנס ציונה, היא מתנת חג מהעבודה.

 manowar - warriors of the world

במוסיקת רוק הסיפור שונה. משום מה היא מרגישה מעולה. דינמית, חזקה, שולטת, אנרגטית ומה לא. ואם כבר במה, אז סגול כהה בהופעה עומדים באותו אצטדיון שאני מכיר מהרמקולים הענקיים שלי. הדינמיקה, המהירות וההולוגרפיה נשמרת מהרמקולים הביתיים האיכותיים ישר לאוזניות. אבל הסיפור הוא דווקא בתחום שעליו שמעתי כמה הערות ברשת - הבס. דיברו על זה שאין לאוזניה מספיק בס. אוקי, כנראה שההגדרה שלהם לבס היא שונה מההגדרה שלי לבס. בס במוסיקה הוא אינו רק תדר גרידא. בס מורכב מתוים באוקטבות הנמוכות של הפסנתר, הגיטרה או ממכת תוף הרגל או תוף הדוד. האוזניה הזו מנגנת תוים, ואת כולם רבותי. היא יורדת נמוך מאוד ומטפסת גבוה מאוד. והכל מאוזן ונכון - אפס נפיחות, אפס צבע ותיבול.

 

הערה: שקיפות:המונח הזה שהופך את הצליל למה שאנו, האודיופילים מייחלים לו. שהמערכת תדע לשקף את ההקלטה. ובסופו של דבר, בשביל שזה יקרה, כל אחד מהרכיבים צריך להיות כזה. זה אומר בסופו של דבר שהשקיפות הזו עלולה לגרום לקטעי מוסיקה שחשבתם שהם מוקלים נהדר, להחשף במערומיהם. זה מה שקורה עם האוזניה הזו. את הפדיחות לא רק תשמעו, אתם תשמעו אותן מקרוב.

בבקשה לשיר

המבחן שאני תמיד משאיר לסוף. לטעמי לפחות, המבחן האולטימטיבי לכל מה שקשור לשיחזור מציאות. נוכחות אנושית בחלל כשיודעים שהוא ריק מאדם עלול להיות מפחיד מאוד. וכאן עיני נפתחו לרווחה כששמעתי את החצי ״אלרטה״ הראשון שצעק ממרחק מה מהמקרופון וה״אלררררררטה״ ששאג למקרופון. והנוכחות רבותי, עם בית החזה, הגרון, האוויר מפיו והאנרגיה הזו, היא מהמרשימות שנתקלתי בהן באוזניות ובכלל. קולות אדם דרך האוזניות הללו, גבר או אישה, נשמעים פשוט פנומינלי. במיוחד כשזה לא בא על חשבון התזמורת מאחור.

 

 


נקודות ציון

הגברה

תראו. זו אוזניה נצילה מאוד. המגבר המעאפן שיש לכם בטלפון או המחשב הנייד/נייח שלכם יניע אותה בקלות. אבל יש פה קטע. זו אוזניה לאודיופילים, היא שקופה ביותר ורגישה מאוד להגברה. אי לכך, היא תגלה לכם כמה המגבר של הסלולרי/מ. נייד/נייח שלכם הוא אסון. דרך הנקסוס 5 זה היה נוראי, עם האייפון 6 זה היה טיפה פחות נוראי ועם הוואוי p9 זה היה עוד טיפה פחות נוראי. המקבוק פרו שלי הסתדר איתו בקטעים לא מאתגרים באופן יחסי והאיימק שלי היה נשמע סביר מינוס בקטעים מאתגרים. אז מה אני בעצם אומר לכם? שמתם את הכסף הזה על אוזניה כזו, עשו לעצמיכם ולאנושות טובה - קנו מגבר אוזניות איכותי. אם לא תעשו כך, ובכל זאת תחברו את האוזניה הזו לטלפון שלכם ותעשו תנועות של נהנים, אין לי ספק שהדבר המוסרי ביותר לעשות הוא להוקיע אתכם מהחברה.

נוחות

מישהו ממש חשב כאן. היא היתה נוחה לי, לאישתי (בלי קשר לעובדה שהיא לא שמעה אותי) ולכמה מהשכנים החביבים שלי שממש התפעלו עד ששמעו את המחיר. אז בגזרת הנוחות היא עברה בגדול.

תמורה למחיר (סעיף חדש וחד פעמי - אל תתרגלו)

על זה רציתי לדבר אתכם! תתפלאו. היא לא האוזניה היקרה ביותר ששמעתי. זה אומר שיש יקרות יותר. אבל היא יקרה בהחלט (כתוב בסוף למי שלא מסוגל להתאפק).

סיכום

זו אוזניה שמצליחה לנגן כל סגנון מוסיקה מאתגר ככל שיהיה. היא פשוט תעביר את מה שביקשתם לשמוע בקלות שאפשר לתאר אותה ״בלתי נסבלת״. זה ממש ככה, לא פחות ולא יותר. עם זאת, היא חושפנית מאוד. זה אומר שצריך מגבר יעודי איכותי והתוכן רבותי, גם הוא צריך להיות כזה. ולא, אני לא מדבר על סוג התוכן או על איכות המילים והלחן. אני מדבר על הקלטה. והיא חברים, מוכרחה להיות לפחות מצוינת.

האוזניה הטובה ביותר ששמעתי? יש סיכוי. ושמעתי כמה אלקטרוסטטיות בחיי שבעליהן יכול להשבע באלוהים/ישו/אללה/בודהה וכל מי שכוחו גדול מהאדם הממוצע, והוסיף שאם ישמע משהו טוב יותר ממה שהוא מחזיק, ההוא ייקח אותו עכשיו. ההמלצה הכי טובה שלי לאותם אנשים היא שלא יעזו לשים אותה על הקלבסה. זה משום שברגע שזה יקרה, הם לא יהיו עוד.

היא טובה יותר מהסטקס המצוינת בכל הנוגע לדינמיקה, פרטים ושקיפות בכלל. היא יותר טובה מהביירדנמיק היקרה ביותר שנבחנה כאן ממש לא מזמן. היא יותר טובה גם מרוב מערכות הסטריאו שאני מכיר. גם כמה מאוד מדופלמות ונחשבות יפלו שדודות וכנועות מול הביצועים של הדבר ההזוי הזה שהצליחו לייצר כאן.

Focal Utopia Headhones

אז לשאלת השאלות. האם זו האוזניה הטובה ביותר בעולם? לא יודע, לא שמעתי את כולן. האם זו האוזניה הטובה ביותר ששמעתי? חד משמעית כן.

שורה תחתונה: אם אין לכם את הסכום אל תשימו אותה על הראש. יש סיכוי יותר מסביר שתאלצו לגייס אותו. ואם זה לא זמין, זה עלול לגרור אתכם לעשות דברים שהחוק לא מתיר. ואנחנו שומרי חוק שלא רוצים שתסתבכו. אבל אם יש לכם את הסכום, גשו ל״פיוז״ (החנות היחידה שמדגימה אותן). אתם תודו לי, לא תסירו אותן מהראש. ואם תרכשו, אל תזכירו אותי. כי כנראה שאר בני הבית ישנאו אותי.

מחיר: 16,900 ש״ח

תודה רבה ל״פיוז״ על מתן האוזניות לבדיקה.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (90 תגובות פורסמו):

avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
יצא לי להאזין לאוטופיה ול elear בתערוכה, למרות שלא חוברו להגברה ראויה ניתן היה לקבל רושם על שתיהן. האוטופיה טובה יותר אבל לא בהפרש שהצדיק את המחיר. את ה elear רכשתי לבסוף בהזמנה מחו״ל, התמחור בארץ גבוהה במידה חריגה. אצלי האוזניות מחוברות למגבר אוזניות מסורתי class A של יוניסון, הסאונד חלומי.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אנסח את הביקורת שלי על האוזניה קצת אחרת, מתוך ה-5 שעות שהייתי בתערוכה האחרונה להערכתי כ-3 שעות ביליתי עם 2 האוזניות של Focal.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
[USER=3]@נמר[/USER] -- האם תוכל לעשות סקירה השוואתית לאחותה הקטנה, שעולה רבע? שמעתי אותה בתערוכה 5 דקות עם מוסיקת פסנתר בלבד, אבל היא נשמעה לי כייפית יותר מה-Sennheiser HD800 שהיו לי. תודה! עמיר
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
בתערוכה אי אפשר היה לקבל אינדיקציה שכזו. המוכר היה ממש נחמד ואדיב ומסביר פנים אבל היה רעש מכל עבר ואני לא הצלחתי לקבל חווית האזנה בכל האוזניות הפתוחות או החצי פתוחות. (לדוגמא, האוזניות היקרות של ירון צור נשמעו לי טובות יותר) וזה פאקטור קריטי עבורי- אני צריך אוזניה שמבודדת את רעשי הopen space בזמן העבודה. ואני חייב לשתף בעוד משהו: אל תסקלו אותי באבנים אבל אני חייב לציין שהרבה דברים שנמר רשם מתחברים לי עם האוזניות הפשוטות (?) שלי, AKG k92 שעולות 55$. 32 אוהם שנותן מיקרודינמיקה והפרדת כלים שקשה למצוא במערכות סטריאו היי אנד, כולל אנלוגי, וזה בהשמעת mp3 דרך גלקסי s6. אני כן שומע שמשהו עמום או סתום או מרוחק, אבל מסקרן אותי לדעת מה יקרה בהגברה איכותית ועם קבצי wav. באופן כללי אני חושב שמדד vfm הוא קריטי. אני בספק אם הפוקל נותנים תוספת של 30% בחווית השמיעה למאזין הרגיל, כאשר המחיר הוא בערך פי 15.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בתערוכה אי אפשר היה לקבל אינדיקציה שכזו. המוכר היה ממש נחמד ואדיב ומסביר פנים אבל היה רעש מכל עבר ואני לא הצלחתי לקבל חווית האזנה בכל האוזניות הפתוחות או החצי פתוחות. (לדוגמא, האוזניות היקרות של ירון צור נשמעו לי טובות יותר) וזה פאקטור קריטי עבורי- אני צריך אוזניה שמבודדת את רעשי הopen space בזמן העבודה. האוזניות האלה לא מיועדות לבטל רעשי רקע. הן לא יתאימו לך. יש כאלה שמיועדות לזה, עם מערכת דיגיטלית שמנתקת אותך לחלוטין מהסביבה. עוד מעט תהיה כתבה על אחת מהן. (לדוגמא, האוזניות היקרות של ירון צור נשמעו לי טובות יותר) וזה פאקטור קריטי עבורי- אני צריך אוזניה שמבודדת את רעשי הopen space בזמן העבודה. יש עניין של טעם וסליחה שאני כותב את זה, יש גם אנינות טעם. שתי האוזניות ששמעת מצוינות. השאלה היא מה אהבת יותר והאם אתה מסוגל לנתח נכון את מה שאתה שומע. אני חייב לשתף בעוד משהו: אל תסקלו אותי באבנים אבל אני חייב לציין שהרבה דברים שנמר רשם מתחברים לי עם האוזניות הפשוטות (?) שלי, AKG k92 שעולות 55$. 32 אוהם שנותן מיקרודינמיקה והפרדת כלים שקשה למצוא במערכות סטריאו היי אנד, כולל אנלוגי, וזה בהשמעת mp3 דרך גלקסי s6. אני כן שומע שמשהו עמום או סתום או מרוחק, אבל מסקרן אותי לדעת מה יקרה בהגברה איכותית ועם קבצי wav. ובהמשך לתגובה הקודמת שלי (יכולת ניתוח), יכול להיות שיש בה את כל הדברים הללו. זו חברה מאוד טובה. אבל אני מכיר מכוניות זולות מאוד שגם הן, כמו בכתבה שקראתי על פרארי, מסתובבות ימינה, שמאלה, מאיצות, עוצרות ונוסעות רוורס. אבל לא כמו שהפרארי עושה את זה. אותן מכוניות זולות שאני מכיר שעושות את כל הפעולות הללו, הן עם מנוע שאוכל שמן, צמיגים יבשים וגיר דופק (ביחס ל-mp3, מגבר של סלולרי). ועכשיו נחזור לכתבה. בכתבה כתבתי שזו אינה אוזניה סלחנית. יכול להיות שאם תחבר אותה לטלפון שלך, ותשמע mp3, אתה תבין שמה שעושה את האוזניה שלך לטובה עבורך זה בדיוק החסרון שלה - היא סלחנית. האופציה השניה היא שאתה סלחן. בשני המקרים, הפתרון הוא נסיון ועוד כמה ג׳ובות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
[USER=3]@נמר[/USER] -- האם תוכל לעשות סקירה השוואתית לאחותה הקטנה, שעולה רבע? שמעתי אותה בתערוכה 5 דקות עם מוסיקת פסנתר בלבד, אבל היא נשמעה לי כייפית יותר מה-Sennheiser HD800 שהיו לי. תודה! עמיר אבקש אותן. תוכל לבוא לבחון יחד איתי.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
האוזניות האלה לא מיועדות לבטל רעשי רקע. הן לא יתאימו לך. יש כאלה שמיועדות לזה, עם מערכת דיגיטלית שמנתקת אותך לחלוטין מהסביבה. עוד מעט תהיה כתבה על אחת מהן. יש עניין של טעם וסליחה שאני כותב את זה, יש גם אנינות טעם. שתי האוזניות ששמעת מצוינות. השאלה היא מה אהבת יותר והאם אתה מסוגל לנתח נכון את מה שאתה שומע. ובהמשך לתגובה הקודמת שלי (יכולת ניתוח), יכול להיות שיש בה את כל הדברים הללו. זו חברה מאוד טובה. אבל אני מכיר מכוניות זולות מאוד שגם הן, כמו בכתבה שקראתי על פרארי, מסתובבות ימינה, שמאלה, מאיצות, עוצרות ונוסעות רוורס. אבל לא כמו שהפרארי עושה את זה. אותן מכוניות זולות שאני מכיר שעושות את כל הפעולות הללו, הן עם מנוע שאוכל שמן, צמיגים יבשים וגיר דופק (ביחס ל-mp3, מגבר של סלולרי). ועכשיו נחזור לכתבה. בכתבה כתבתי שזו אינה אוזניה סלחנית. יכול להיות שאם תחבר אותה לטלפון שלך, ותשמע mp3, אתה תבין שמה שעושה את האוזניה שלך לטובה עבורך זה בדיוק החסרון שלה - היא סלחנית. האופציה השניה היא שאתה סלחן. בשני המקרים, הפתרון הוא נסיון ועוד כמה ג׳ובות. אני מדבר על אוזניות סגורות. אני מניח שביטול רעשים אקטיבי מוסיף בעיות משלו. (בתערוכה היה נחמד לבדוק את הסוני ואת הb&o עם BT ועם הביטול האקטיבי) ניסיתי להגיד שאני לא מצליח להבין איך אנשים הצליחו לקבל אינדיקציה על אוזניות פתוחות בזמן התערוכה. סביר להניח שבאוזניות אני לא אנין טעם. אני מנסה להנות מהמוזיקה, ובהחלט יש לי רצון של לזרום עם מה שיש ופחות להתבאס על ניואנסים טכניים. אני בהחלט שומע שמשהו דפוק במה שהאוזניות הפשוטות שלי מוציאות, אבל אני רק מקווה שמגבר+DAC נייד ÷ קבצים שאינם MP3 יתקנו את הבעיה. בהקשר של הפוקל, אני מאוד סקרן לעשות מבחן עיוור אל מול מה שיש לי (בזמן שימוש בהגברה ומקור טובים). הניחוש שלי הוא שמרבית חובבי המוזיקה בעולם לא היו מכפילים את המחיר עבור ההבדלים בשמע. וכאן אנחנו מדברים על הפרש שהוא פי 60 במחיר! אבל שוב, 1. בגלל הרעש לא באמת הצלחתי לשמוע את הפוקל. 2. אכן, אני פחות מודע/מסוגל לזיהוי הניואנסים שאתה מצליח לזהות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ניסיתי להגיד שאני לא מצליח להבין איך אנשים הצליחו לקבל אינדיקציה על אוזניות פתוחות בזמן התערוכה. אדם מנוסה יבחין בצליל הראשון שמדובר במשהו מיוחד. זה מתחיל באיך שהיא מייצרת בס, דינמיקה. איך היא מצליחה להעביר במדויק מפגש של מקל עם מרכז/גדה/פעמון המצילה. איך קולות אדם נשמעים דרכה. כמה זה קרוב לקול אמיתי. סביר להניח שבאוזניות אני לא אנין טעם. אני מנסה להנות מהמוזיקה, ובהחלט יש לי רצון של לזרום עם מה שיש ופחות להתבאס על ניואנסים טכניים. זה לא ניואנסים טכנים. זה פרטים - מידע מוסיקלי. כל מיואנס הוא עולם ומלואו וקשה מאוד להשיגו. בהקשר של הפוקל, אני מאוד סקרן לעשות מבחן עיוור אל מול מה שיש לי (בזמן שימוש בהגברה ומקור טובים). הניחוש שלי הוא שמרבית חובבי המוזיקה בעולם לא היו מכפילים את המחיר עבור ההבדלים בשמע. וכאן אנחנו מדברים על הפרש שהוא פי 60 במחיר! אתה לא סומך על האוזן שלך שאתה צריך מבחן עיוור? אני יכול להגיד לך במבחן עיוור מה יותר טוב, כנראה שגם יהיה יקר יותר. העניין הוא שצריך לדעת למה להתייחס. בין מדונה לסי היימן כל מערכת מבחינה.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
עם איזו הגברה בדקת את האזניות ואם השתמשת במספר מגברים באיזה מהם התוצאה היתה הטובה ביותר?
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
נמר, אני סומך על מה שאתה אומר. זה מצריך בחינה מחודשת מצידי. כמו שאמרתי, בתערוכה לא הצלחתי לשמוע עקב הרעש הסביבתי.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
אבקש אותן. תוכל לבוא לבחון יחד איתי. בפתח תקווה תוכל להאזין להם כשהן מחוברים למקור והגברה ראויים. :מאזין:
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
אוי כמה אני מבין את נמר....(לא קטע של חנופה או משהוא בסגנון..) האוזניה הזו כנראה הצליחה ל"חשמל"לו הגוף ולהחדיר הצלילים לנשמה שלו....וכן זו בעיה. יהיה ,לא קל לחזור אחורה..
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
עם איזו הגברה בדקת את האזניות ואם השתמשת במספר מגברים באיזה מהם התוצאה היתה הטובה ביותר? Naim DAC-V1 heed Canamp שניהם התוצאה היתה מדהימה ולכל אחד גוון משלו. ה-Naim היה מפורט יותר ושקט יותר.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אמנם אני לא "מתחבר" לאוזניות. כתוב יפה חברה נהדרת מאמין שהשילוב של סקירתו של נמר וחוות הדעת היותר מחיובית והחברה הנהדרת focal התוצאה בהחלט מעולה. תודה.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
נמר סקירה רחבה ומושקעת, למוצר סופר איכותי:בעד::בעד:
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
אבקש אותן. תוכל לבוא לבחון יחד איתי. כדי שזה יהייה השוואתי, צריך את שתיהן במקביל... :) בכייף! עמיר
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כדי שזה יהייה השוואתי, צריך את שתיהן במקביל... :) בכייף! עמיר כן ברור עמיר. זה יהיה השוואתי.
avatar
ni-ro 1970-01-01 02:00:00
בתערוכה רוברט לקח אותי להאזין ל 2 האוזניות. היה חלום. סאונד שאומנם אני לא רגיל אליו (לא היו לי אוזניות מעולם). מתחבר גם למה שכתבו פה. הדגם הביניים הציג vfm מטורף, המשאיר כסף לרכוש הגברה תואמת מתלבט בין לרכוש סט אוזניות לעבודה, או מערכת all in צנועה (מדפיים והגברה, דאק וסטרימר). אבחן זאת בקרוב
avatar
972lior 1970-01-01 02:00:00
מעניין איך ה focal clear החדשות שמתומחרות בכ 500$ יותר מה elear.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
לכתוב על אוזניות שלא שמעתי בסט הפרטי שלי זה,מבחינתי,קצת תעוזה על גבול חוסר האחריות אבל...: שמעתי את שתיהן,בתערוכה,ושתיהן היו מחוברות לאותו מגבר אוזניות (של ארקם כמדומני) ומה שמאוד בלט בין שתיהן היה: שהאוטופיה חשפה את מערומיו של מגבר האוזניות ולא ממש לטובה. ה ELEAR היו הרבה יותר סלחניות למגבר - זה אומר שסונית הן שונות זו מזו.... מנחם.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
בקיצור להכין 23000!
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
ברשותכם כמה הערות מהטריבונה: 1. כטיבען של הערות מהטריבונה הן נחזות להיות ביקורתיות עם קורטוב של ציניות אך לא כך - ובודאי שלא כך בכוונתו של הכותב. 2. הרעיון שלפיו מציבים בפני מתכנני האוזנייה אתגר,שהוא: להחריג את האוזניות מאוזניות קלאסיות ולהפוך אותן לזוג רמקולים שתלויים על האוזניים הוא לא המצאה של פוקאל. 3. אוזניות שמכוונות לתחום של זוג רמקולים (ולא סתם רמקולים אלא כאלה שמטופלים אקוסטית ככאלה ומורכבים מחומרים וטכנולוגיה שתממש את הקונספט - ונמר עמד על כך בסקירתו) תלויים משני צידי האוזניים מיושם גם על ידי יצרנים אחרים כמו למשל AKG ב K812 שלהם,סנהייזר ב HD800 שלהם ואלה שתי דוגמאות מפורסמות - יש עוד. 4. ברגע שתחבתם את אוזניכם לזוג אוזניות מהסוג של זוג רמקולים תלויים משני צידי האוזניים תחבתם את אוזניכם למערך אקוסטי שלחדר בו הוא נמצא אין כל חשיבות או השפעה - שזה טוב לכשעצמו,אבל היישום לא תמיד משיג את המטרה... 5. לאוזניות מהסוגה הזו (זוג רמקולים תלויים משני צידי הראש) יש מאפיין נוסף,מאוד דומיננטי,והוא: הן מאוד אנילטיות.וככאלה צריך להשקיע הרבה מחשבה בציוד שאליהן תתחבר האוזניה ובעיקר במגבר האוזניות אך לא רק. 6. דווקא הטיפולוגיה הזו יכולה לנוע על הציר בין אוזניות מעייפות בהאזנה ארוכה או מאכזבות בגלל שהמקור או המקורות לא נבחרו בקפידה. 7. לטיפולוגיה הזו לא סתם נמצאת האוזניות הדגל של יצרני האוזניות וזה כולל את פוקל. אבל יש,והיו,לא מעט נסיונות ליצר אוזניות שהן הרבה מעבר לשתי קפסולות מפלסטיק,רמקול באמצען ואיזו כרית שתרכך את המגע בין הפלסטיק לאוזן,רוצה לומר: היו,יש ומניח - שעוד יהיו אוזניות שבמבנה הקפסולה שלהם,ברמקולים שטמועים בהן ובחומרים שמהן הן עשויות הושקע מאמץ ליצר משהו לא מנגן ישר לתעלת המע אלא מנגן לתוך המבנה הפנימי והחיצוני של האוזניה והאוזן נתחבת לתוך המערך הזה וקולטת את הסאונד משם בדומה להאזנה לרמקולים אלא שהם משני צידי האוזן ולא בחדר שלו אקוסטיקה משל עצמו. דוגמאות? ה אולטראסון 750 פרו,ה T1 של ביירדיינמיק וה HD558 של סנהייזר ועוד,מן הסתם עוד כאלה. 8. שלא ישמע מדברי שאני מזלזל או מקל ראש באוטופיה של פוקל - הן בהחלט כוכב זורח בשמי האוזניות וכוכב במובן הטוב והחיובי של המילה אבל - הן צריכות הרבה מחשבה,תיכנון והשקעה של זמן וממון בציוד שאליה הן תתחברנה אחרת היתרונות הגדולים שלה הופכים לחסרונות. מנחם.
avatar
soler 1970-01-01 02:00:00
בתור בעלים של האוזניה המדהימה הזו אני יכול לומר שזו חוויה שלא מהעולם הזה ! הכל התחיל כאשר ביקרתי בלונדון לפני כחצי שנה. בכלל לא חשבתי לקנות אוזניות, פתאום מרים אלי טלפון אחד הדילרים הכי גדולים בצרפת (שאני מאד אוהב להתעסק איתו) ואומר לי : "שמע יש לי כאן אוזניות, שלא מייצרים דברים כאלו - אתה חייב לשמוע !" אני מסביר לו שאני לא הכי בקטע אבל הוא מסכם לי את העניין בפשטות "זה אחד מ-5 המוצרים הכי מדהימים שנתקלתי בהם ! אני שולח לך ללונדון על חשבוני את יחידת הדמו שלי -תאזין להם !!" כעבור יומיים אני מחזיק בידי את התכשיט הזה ובוחן אותו במשך שלושה ימים ברחבי לונדון עם נגנים שונים ומנסה להשוות לכל אזניות שאני תופס באיזור כולל היקרות ביותר שקיימות בעולם, וכל רגע שעובר אני חושב לעצמי : "איך הצרפתי הזה עוד פעם עושה לי את זה .." אחרי 3 ימים אני מתקשר אליו ושואל אם אפשר להשאיר אותם אצלי ולסגור חשבון, הוא עונה לי שזו יחידת הדמו ושלא היה מעז למכור לי לא חדש. אז עוד לא היו יחידות למכירה והוא הזמין לי יחידה ואמר שיקח בערך חודש לקבל. אני כמובן מסכים ומקלל אותו בלב.. סוף טוב בכל טוב, האוזניות פה והנה פתאום גיליתי שאני גם איש של אוזניות :), מי ידע..:שתוי: ? אגב, בעיני אין בכלל השוואה לדגמים האחרים של החברה - מבחינתי הבדל עצום..
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אבל - הן צריכות הרבה מחשבה,תיכנון והשקעה של זמן וממון בציוד שאליה הן תתחברנה אחרת היתרונות הגדולים שלה הופכים לחסרונות. מנחם. לא כל כך מסכים איתך בעניין הציוד שמחובר אליה, 99% מהסאונד זה האוזניה ומגבר זול, פשוט ועם יכולת דחיפה טובה (יענו יכולת לספק מתח גבוה והתנגדות מוצא נמוכה- כלומר לספק את הזרם שהאוזניה דורשת)....עוותים נמוכים ויחס אות לרעש טוב-כמובן .... וז-ה-ו-ו-ו. אם רוצים לתת גוון מסוים לאוזניה כמובן מגבר מחורבן יכול לבצע זאת - לדוגמא: באס חלש יותר ע"י מגבר ללא יכולת דחיפה או להבדיל לרכך גבוהים ע"י מגבר שמגיע ל 10 KHz במקום 50 KHz וכו'. אני שמעתי בתערוכה עם מגבר הארקם, שלטענת כמה חברים כאן הוא די מחורבן, ועדיין נשמתי נעתקה מהסאונד.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא כל כך מסכים איתך בעניין הציוד שמחובר אליה, 99% מהסאונד זה האוזניה ומגבר זול, פשוט ועם יכולת דחיפה טובה (יענו יכולת לספק מתח גבוה והתנגדות מוצא נמוכה- כלומר לספק את הזרם שהאוזניה דורשת) , עוותים נמוכים ויחס אות לרעש טוב כמובן .... וז-ה-ו-ו-ו. אם רוצים לתת גוון מסוים לאוזניה כמובן מגבר מחורבן יכול לבצע זאת - לדוגמא: באס חלש יותר ע"י מגבר ללא יכולת דחיפה ....לרכך גבוהים ע"י מגבר שמגיע ל 10 KHz במקום 50 KHz וכו'. אני שמעתי בתערוכה עם מגבר הארקם, שלטענת כמה חברים הוא די מחורבן, ועדין נשמתי נעתקה מהסאונד. לא לא. יש גם וויסינג, איזון טונאלי, טבעיות, שקיפות. ולגבי ההיענות לתדר. למה לא ללכת על מגבר שגם יודע לטפס גבוה וגם להשאיר את התחום הזה מאוזן ביחס ליתר? בקיצור. צריך את כל הפרמטרים האלה שהופכים מגבר לכזה שאפשר לכנות אותו מגבר טוב. שמעתי את האוזניה בתערוכה. היא היתה נשמעת טוב. לא נעתקה נשימתי. ואני, להבדיל מהיתר, שמעתי אותה ב-11:30 בלילה סוליקו. עם מגבר אחר, כמו הניים שהשתמשתי בו למשל, או ה-heed שהוא פשוט מגבר אוזניות אדיר למחירו, היית מבין מה היא יודעת לעשות באמת.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
בקיצור. צריך את כל הפרמטרים האלה שהופכים מגבר לכזה שאפשר לכנות אותו מגבר טוב. עזוב, כל המגברים עם specs טובים נשמעים אותו דבר
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
האזנתי לאוזניות פוקאל אוטופיה פעמיים (2016, 2017), פשוט נשמעות נפלא! תומר
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
לא לא. יש גם וויסינג, איזון טונאלי, טבעיות, שקיפות. ולגבי ההיענות לתדר. למה לא ללכת על מגבר שגם יודע לטפס גבוה וגם להשאיר את התחום הזה מאוזן ביחס ליתר? בקיצור. צריך את כל הפרמטרים האלה שהופכים מגבר לכזה שאפשר לכנות אותו מגבר טוב. . לא ארצה להיכנס לויכוח הרגיל ביננו, אבל כל הפרמטרים שתארת כמו טבעיות שקיפות ואיזון טונאלי הם ברי השגה במגבר אוזניות של 100-200 שקל עם היכולות שתארתי שהם ממש לא בשמיים, כולה אודיו מ-10-50,000 Hz (גם לקחתי Spare ) ;)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
עזוב, כל המגברים עם specs טובים נשמעים אותו דבר ואני חוזר בפעם האלף על זה .... הבעלים של Harbeth מציע את ה- 40.1 למי שיוכיח לו את דבריך....לדעתי עדיין הוא לא חילק אותם לאף אחד ....וממליץ לסגור את העניין בפוסט זה כדי לא לחרבש את השרשור על האוזניה המדהימה הזו.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
לא ארצה להיכנס לויכוח הרגיל ביננו, אבל כל הפרמטרים שתארת כמו טבעיות שקיפות ואיזון טונאלי הם ברי השגה במגבר אוזניות של 100-200 שקל עם היכולות שתארתי שהם ממש לא בשמיים, כולה אודיו מ-10-50,000 Hz (גם לקחתי Spare ) ;) ייתכן שאלה עלויות החלקים, אבל למה שמותג שמכבד את עצמו ימכור במחיר כזה אם הוא יכול למכור בפי 10 ויותר?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ואני חוזר בפעם האלף על זה .... הבעלים של Harbeth מציע את ה- 40.1 למי שיוכיח לו את דבריך....לדעתי עדיין הוא לא חילק אותם לאף אחד ....וממליץ לסגור את העניין בפוסט זה כדי לא לחרבש את השרשור על האוזניה המדהימה הזו. המתכנן של הרברת׳ מבלבל ת׳מוח.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
המתכנן של הרברת׳ מבלבל ת׳מוח. נרביץ מכות על זה בשרשור נפרד, לא נהרוס את השרשור הזה.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
אחת הבעיות עם אזניות היא שבניגוד לרמקול שאוזן שמאל שומעת גם את רמקול ימין ולהיפך, באזניות כל רמקול הוא נפרד לגמרי ואז שום צליל מרמקול ימין לא מגיע לאוזן הנגדית. לחברת SPL יש מגבר אזניות עם בורר שמעביר חלק מרמקול ימין לשמאל ומשמאל לימין, יש נקודה על הסקלה ששם מרגישים דיוק גדול יותר וטבעי ושם גם פתאום הבמה מקבלת עומק ונפח שבד״כ חסרים באזניות.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
....... ועדיין נשימתי נעתקה מהסאונד. היא היתה נשמעת טוב. לא נעתקה נשימתי.. יופי של השוואה, ריאות של נמר צעיר מול מערכת נשימה של חתיאר זקן ...חכם גדול....
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נרביץ מכות על זה בשרשור נפרד, לא נהרוס את השרשור הזה. לא נריב מכות. אני אתן לך 1000 ציטוטים של מתכננים אחרים, קצת יותר מוכשרים מהרברת׳, שיגידו בדיוק הפוך ממנו. דבר שני. הוא שמע את הרמקולים שלו עם הגברה של ch - הבין בדיוק כמה הרמקול שלו מתרגש מאלקטרוניקה. ההבדל הוא שזה מצולם.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא ארצה להיכנס לויכוח הרגיל ביננו, אבל כל הפרמטרים שתארת כמו טבעיות שקיפות ואיזון טונאלי הם ברי השגה במגבר אוזניות של 100-200 שקל עם היכולות שתארתי שהם ממש לא בשמיים, כולה אודיו מ-10-50,000 Hz (גם לקחתי Spare ) ;) זה מה שקורה שהסטנדרט נמוך. פתאום גם שניצל צף בשמן מרגיש גורמה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אחת הבעיות עם אזניות היא שבניגוד לרמקול שאוזן שמאל שומעת גם את רמקול ימין ולהיפך, באזניות כל רמקול הוא נפרד לגמרי ואז שום צליל מרמקול ימין לא מגיע לאוזן הנגדית. לחברת SPL יש מגבר אזניות עם בורר שמעביר חלק מרמקול ימין לשמאל ומשמאל לימין, יש נקודה על הסקלה ששם מרגישים דיוק גדול יותר וטבעי ושם גם פתאום הבמה מקבלת עומק ונפח שבד״כ חסרים באזניות. כבר משנת 1996 יש לי את מגבר האוזניות Headroom Supreme אשר יש בו בנוסף למנגנון שתארת גם Delay ו Equalizing של הסיגנל של אוזן X שנכנס לאוזן Y . אכן נשמע יותר טבעי. מצורפת תמונה והסבר מפורט של המכשיר, כולל מדידות מהירחון Stereophile .
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
לא ארצה להיכנס לויכוח הרגיל ביננו, אבל כל הפרמטרים שתארת כמו טבעיות שקיפות ואיזון טונאלי הם ברי השגה במגבר אוזניות של 100-200 שקל עם היכולות שתארתי שהם ממש לא בשמיים, כולה אודיו מ-10-50,000 Hz (גם לקחתי Spare ) ;) תן קישור או שמות....
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
ייתכן שאלה עלויות החלקים, אבל למה שמותג שמכבד את עצמו ימכור במחיר כזה אם הוא יכול למכור בפי 10 ויותר? בשביל לשמור על שם המותג הוא היה אמור למכור בvfm סביר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בשביל לשמור על שם המותג הוא היה אמור למכור בvfm סביר. מי סיפר לך?
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
מי סיפר לך? אם תדע בוודאות שחברה x מוכרת לך מוצר שהוא זהה לחלוטין למוצר מקביל שנמכר על ידי חברה y בעשירית המחיר, אתה רוצה להגיד שתדמית החברה x לא תפגע?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אם תדע בוודאות שחברה x מוכרת לך מוצר שהוא זהה לחלוטין למוצר מקביל שנמכר על ידי חברה y בעשירית המחיר, אתה רוצה להגיד שתדמית החברה x לא תפגע? לא. לא תיפגע.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
תן קישור או שמות.... בבקשה, לא משמיעה אישית אלא חיפוש של 2 דקות בגוגל, מגבר ...אפילו עם כניסת XLR , התנגדות יציאה 10 אוהם יענו יכולת דחיפה מצויינת ותחום היענות 20-80,000 Hz מישהו חושב שמגבר אוזניות ב-10,000 $ ישמע טוב יותר מזה ? אם כן הוא טועה. ואגב, אני בטוח שיש עוד 100 דגמים של מגברים סינים עלומי שם עם ביצועים טובים מאלו של הבהרינגר בחצי מחיר
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
מישהו חושב שמגבר אוזניות ב-10,000 $ ישמע טוב יותר מזה ? אם כן הוא טועה. זו הסיבה שאני לא אוהב להתווכח איתך. מילא, היית שומע אותו ומשווה. אבל הגישה הזו, המתנשאת כל כך של ״אני יודע הכל״ היא נוראית בעיני. אני למשל, ששמע קצת יותר ציוד ממך. מעולם לא העזתי להשוות בין מוצר אחד לאחר שלא שמעתי. למה? כי כל מוצר נשמע שונה מרעיהו למי שהאוזניות שלו אשכרה מתפקדות (אפרופו התנשאות).
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
זו הסיבה שאני לא אוהב להתווכח איתך. מילא, היית שומע אותו ומשווה. אבל הגישה הזו, המתנשאת כל כך של ״אני יודע הכל״ היא נוראית בעיני. אני למשל, ששמע קצת יותר ציוד ממך. מעולם לא העזתי להשוות בין מוצר אחד לאחר שלא שמעתי. למה? כי כל מוצר נשמע שונה מרעיהו למי שהאוזניות שלו אשכרה מתפקדות (אפרופו התנשאות). בניגוד אליך עשיתי BT לעשרות אודיופילים ששמעו "הרים וגבעות" עד שהם לא ראו בעיניהם מה מנגן.... או אז התייבש להם הפה, האוזן והאגו הנפוח שלהם. לא היה אחד....אף פעם ...ששמע משהו שאני טענתי שאין סיכוי שהוא ישמע והוא שמע........אף פעם !!!! .....עשרות מבחנים ....חלק אף לחברים שלך (ושלי) שאתה מכיר היטב.....
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
זה בגלל שבחנת חרשים.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
זה בגלל שבחנת חרשים. חבר שלנו חרש ? - הוא לא היה שמח לשמוע זאת ;)
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
בבקשה, לא משמיעה אישית אלא חיפוש של 2 דקות בגוגל, מגבר ...אפילו עם כניסת XLR , התנגדות יציאה 10 אוהם יענו יכולת דחיפה מצויינת ותחום היענות 20-80,000 Hz מישהו חושב שמגבר אוזניות ב-10,000 $ ישמע טוב יותר מזה ? אם כן הוא טועה. ואגב, אני בטוח שיש עוד 100 דגמים של מגברים סינים עלומי שם עם ביצועים טובים מאלו של הבהרינגר בחצי מחיר תעזור לי להבין מה משמעות ההתנגדות? כמה חשובה כניסת xlr? אני עובד ב open space וכנראה שאני לא הולך להכניס לכאן איזה נגן מטורף. הסתכלתי על ה dragonfly וחברים כאן מאוד המליצו על ה majo. איך הם בהשוואה לזה? הרי גם ניידות חשובה..
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
נמר, ברכות על החלפת תמונת הפרופיל, נראה מצוין...הקודמת היתה קודרת.....אולי זה שחר של יום חדש עבורך.....אולי תובנות חדשות... :)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
תעזור לי להבין מה משמעות ההתנגדות? כמה חשובה כניסת xlr? זה open space וכנראה שאני לא הולך להכניס לכאן איזה נגן מטורף. הסתכלתי על ה dragonfly וחברים כאן מאוד המליצו על ה majo. איך הם בהשוואה לזה? הרי גם ניידות חשובה.. התנגדות יציאה נמוכה משמעותה "יכולת דחיפה" שחשובה במיוחד בתחום הבאס. לא חשוב בכלל כניסת ה- XLR אם אתה עובד עם RCA אני תאורטיקן :), אין לי נסיון בפועל עכשוי עם מגבר אוזניות כזה או אחר ......לי יש כבר יותר מ 20 שנה מגבר אוזניות בשם Headroom Supreme שהוא כמובן לא רלוונטי לימינו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני תאורטיקן עם זה אני לא מתווכח. אתה בהחלט מכיר את התיאוריה מעולה. על המעשי יש לנו ויכוח אדיר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חבר שלנו חרש ? - הוא לא היה שמח לשמוע זאת ;) לא יודע מי ומה שמעו. אבל אם אדם לא מבחין בין שני מגברים שונים, והוא אדם שיודע להבחין בשינוי, עומדות בפני שתי אופציות. 1- הוא לא שומע את ההבדלים 2- עשו מניפולציות על הצליל או על האדם.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
על המעשי יש לנו ויכוח אדיר [USER=3]@נמר[/USER] -- אתה טועה לחלוטין, אבל לגמרי. כל העניין אינו על מי צודק ומה נכון מבחינה תיאורטית ו/או מעשית. כל העניין הוא הרצון של רוברט לפוצץ את האגו הנפוח של האודיופילים האלה. או אז התייבש להם הפה, האוזן והאגו הנפוח שלהם.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
[USER=3]@נמר[/USER] כל העניין הוא הרצון של רוברט לפוצץ את האגו הנפוח של האודיופילים האלה. ממש לא, הרצון של רוברט זה להציג את האמת המזוקקת באשר היא.... ככה זה עם מהנדסים משעממים, הם שואפים לאמת (הלפעמים קשה).....
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
ממש לא, הרצון של רוברט זה להציג את האמת המזוקקת באשר היא.... ככה זה עם מהנדסים משעממים, הם שואפים לאמת (הלפעמים קשה)..... לא לא, אני שמעתי אותך מדבר על האגו הנפוח של האודיופילים לפני שנים, ומאז אני לא יכול לשכוח את הטון והמעורבות והלהט והשנאה שבקול שלך. לא קונה את ההיתממויות האלה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
כן , כן , האמת באשר היא לא קשורה לשינאה, האמת עומדת בפני עצמה. כדי לפתח את פצצת האטום נדרשה אמת מדעית שלא קשורה במאומה לשינאה ליפנים.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
כן , כן , האמת באשר היא לא קשורה לשינאה, האמת עומדת בפני עצמה. כדי לפתח את פצצת האטום נדרשה אמת מדעית שלא קשורה במאומה לשינאה ליפנים. כן, כן, אתה מתחזה למישהו שרק האמת הקדושה משנה לו, ולמעשה המניע שונה לחלוטין.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
לא לא, אני שמעתי אותך מדבר על האגו הנפוח של האודיופילים לפני שנים, ומאז אני לא יכול לשכוח את הטון והמעורבות והלהט והשנאה שבקול שלך. אני שונא את נמר ? אני שונא אותך ? ....שונא ?.... לדעתי יש לך בעיה בהבנת המציאות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ממש לא, הרצון של רוברט זה להציג את האמת המזוקקת באשר היא.... ככה זה עם מהנדסים משעממים, הם שואפים לאמת (הלפעמים קשה)..... אתה יודע. יש פה עוד כמה מהנדסים באתר. ויש פה, אבל אל תגלה לאף אחד, פיזיקאים שמשקיעים בכבלים ושומעים הבדל בין מגברים. ועוד משהו שאתה כנראה לא יודע. אלה שמפתחים את המוצרים האלה הם בעצמם מהנדסים. אז מה אתה מנפנף לי בזה שאתה מהנדס?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
כמו שיש חוקרי אבולוציה שהם דתיים, בוגרי בית ספר לרפואה שהם הומאופתיים, כך גם יש גם מהנדסים שטוענים שיש הבדלים שמיעים בין אינטרקונקטים.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
כמו שיש חוקרי אבולוציה שהם דתיים, בוגרי בית ספר לרפואה שהם הומאופתיים, כך גם יש גם מהנדסים שטוענים שיש הבדלים שמיעים בין אינטרקונקטים. בשביל לדעת האם יש או אין הבדלים בין מגברים יש שתי אפשרויות: או להפעיל את האוזניים (ובשביל זה לא צריך שום תואר) או להיות חשוף למחקרים סטטיסטיים עם נסיינים ושנעשו בצורה אמינה. בכל מקרה מה שקובע זה זוג אוזניים ומוח שמפענח את הסיגנלים.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
וואו, נסחפתם קצת בתגובות. פוסט על כבלים לאוזניות הפך למשהו אחר - לא מתאים. מי שלא שומע הבדלים בין מגברים, כבלים וכו., מאושר עבורו, מי שכן שומע הבדלים טוב גם לו. אין צורך להתדרדר לחלק מהתגובות שרצות בשרשור.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
אני שונא את נמר ? אני שונא אותך ? ....שונא ?.... לדעתי יש לך בעיה בהבנת המציאות. אתה לא חייב לשנוא אישית את נמר או אותי כדי לרצות לפוצץ את האגו הנפוח של אודיופילים ולהתנשא עליהם בשם האמת.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
בשם האמת אני מוכן לעשות הכל במסגרת החוק והטעם הטוב :)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
בשביל לדעת האם יש או אין הבדלים בין מגברים יש שתי אפשרויות: או להפעיל את האוזניים (ובשביל זה לא צריך שום תואר) או להיות חשוף למחקרים סטטיסטיים שנעשו בצורה אמינה. בכל מקרה מה שקובע זה זוג אוזניים ומוח שמפענח את הסיגנלים. האפשרות הראשונה טובה בשביל "לשוחח עם החברה ביום שישי" וגם לכתוב בכיף בפורומים, האפשרות השניה כבר יש לה תוקף מדעי וזה כמובן הדבר האמיתי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בשם האמת אני מוכן לעשות הכל במסגרת החוק והטעם הטוב :) ״אמת״ יותר נכון לכתוב. רוברט. שאלה אחת. מה אתה עושה פה?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
״ מה אתה עושה פה? מנסה להבהיר שרמקולים, Power -ים שמתאימים לרמקולים שנרכשו, אקוסטיקה ומערכות RC הם הדבר שצריכים להתרכז בו והשאר זניח.(*) כואב לי (הנדסית והומאנית) על חבר אודיופיל שמנסה לתקן את הסאונד של חדר ריק ומהדהד באינטרקונקט או כבל חשמל - לדוגמא....וזה קורה המון.... (*) כמובן שפטפונים, ובעיקר הראשים, הם בעלי "אופי שמיע" וקיימים הבדלים רציניים בין המודלים השונים. .....ובמאמר מוסגר לדעתי הגיוני להעדיף את הצליל האנלוגי מהדיגיטאלי בגלל הדחיסה וה"עושר ההרמוני" שהוא מייצר ביחס לדיגיטאל שאין ספק שהוא נעים מאוד לאוזן.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
האפשרות הראשונה טובה בשביל "לשוחח עם החברה ביום שישי" וגם לכתוב בכיף בפורומים, האפשרות השניה כבר יש לה תוקף מדעי וזה כמובן הדבר האמיתי. אז לא צריך לדבר כל כך הרבה. צריך לקבל לינק למחקרים ולבדוק את המטודולוגיה ואת מובהקות התוצאות.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אז לא צריך לדבר כל כך הרבה. צריך לקבל לינק למחקרים ולבדוק את המטודולוגיה ואת מובהקות התוצאות. :בעד:(ורד):בעד:
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
בשם האמת אני מוכן לעשות הכל במסגרת החוק והטעם הטוב :) האמת היא כזאת! גם הבדלים בין כבלים שונים הם הבדלים שאפשר למדוד אותם אם רק היה לך הציוד המתאים. אתן לך דוגמה, יצא לי לבקר במפעל אלקטרוניקה שמייצר ציוד אלקטרוני עבור תעשיה סודית כלשהיא, הראו לי שם שכל הכבלים בתוך המכשיר הם בעצם קשיחים ומכופפים למידה ולצורה הנכונה שתתאים למכשיר. כל כבל נבדק חשמלית במכונה מיוחדת שבודקת פרמטרים שונים ברמת דיוק גבוה ומסתבר שזה קצת יותר מתוחכם מחוק אוהם...
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
כל כבל נבדק חשמלית במכונה מיוחדת שבודקת פרמטרים שונים ברמת דיוק גבוה ומסתבר שזה קצת יותר מתוחכם מחוק אוהם... מי משתמש היום בחוק אוהם הגולמי? בימינו אפשר לעשות סימולציות ואופטימיזציה לפי משדי"פ מדוייקות בהרבה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא לא רוברט. אני לא צריך כאן רובין הוד. יש כאן חבר׳ה גדולים, שיודעים על מה הם שמים את הכסף שלהם. אבל יש אתר אחד שלא רק יקבל אותך בשמחה, אפילו יהפוך אותך לגורו בתחום. הוא כחול, יש בו מנגלים, רובוטריקים ולא מעט חובבים כמוך שאין להם מושג בסאונד. למה אתה לא כותב שם?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אז לא צריך לדבר כל כך הרבה. צריך לקבל לינק למחקרים ולבדוק את המטודולוגיה ואת מובהקות התוצאות. תביא לינק ואל תדבר כל כך הרבה.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
מי משתמש היום בחוק אוהם הגולמי? בימינו אפשר לעשות סימולציות ואופטימיזציה לפי משדי"פ מדוייקות בהרבה. ברור! זו היתה דוגמה לוויכוח האם ההבדלים בין הכבלים הם שמיעים או לא והעובדה גם ע"פ האוזן וגם מדעית טכנית שיש הבדלים בין כבלים...
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
לא לא רוברט. אני לא צריך כאן רובין הוד. יש כאן חבר׳ה גדולים, שיודעים על מה הם שמים את הכסף שלהם. אבל יש אתר אחד שלא רק יקבל אותך בשמחה, אפילו יהפוך אותך לגורו בתחום. הוא כחול, יש בו מנגלים, רובוטריקים ולא מעט חובבים כמוך שאין להם מושג בסאונד. למה אתה לא כותב שם? אכן, כמה "גורואים" אשר "שומעים" עם העיניים.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
למה אתה לא כותב שם? לא מאתגר לכתוב באתר שדעתי כדעתם, חוץ מזה יש לי סימפטיה לאתר הזה על יושביו וכותביו.....באמת לא מבין למה.....אז בלי להבין.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
האמת היא כזאת! גם הבדלים בין כבלים שונים הם הבדלים שאפשר למדוד אותם אם רק היה לך הציוד המתאים. אתן לך דוגמה, יצא לי לבקר במפעל אלקטרוניקה שמייצר ציוד אלקטרוני עבור תעשיה סודית כלשהיא, הראו לי שם שכל הכבלים בתוך המכשיר הם בעצם קשיחים ומכופפים למידה ולצורה הנכונה שתתאים למכשיר. כל כבל נבדק חשמלית במכונה מיוחדת שבודקת פרמטרים שונים ברמת דיוק גבוה ומסתבר שזה קצת יותר מתוחכם מחוק אוהם... כן , אבל אני מניח שהם עובדים ב- RF ולא באודיו - אני צודק?
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
חברה, נסו לראות את הצד היפה והכדאי בטיעון של רוברט.. זה הרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית לא לשמוע הבדלים בין כבלים ומגברים. יוצאים ככה הרבה יותר בזול.;)
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
כן , אבל אני מניח שהם עובדים ב- RF ולא באודיו - אני צודק? צודק וזה לא מחזק את הטיעון שלך.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא מאתגר לכתוב באתר שדעתי כדעתם, חוץ מזה יש לי סימפטיה לאתר הזה על יושביו וכותביו.....באמת לא מבין למה.....אז בלי להבין. אז תתחיל להתיישר. באתר הזה, כמו שם, ישנה רק דיעה אחת. ואני מחליט מהי. מקובל עלייך או שאתה מסכים?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חברים. ברור שיש הבדלים בין כבלים ומי שלא מבין את זה יכול לעבור לפורום הכחול. שם הכחידו את האודיופיליה לחלוטין. יש הרבה מקום לאסכולת ה"אין הבדלים" בין מגברים, כבלים, מקורות וכ"ו. זו הסיבה שחלק מאלה שמחזיקים באסכולה הזו מחברים נגן תקליטורים דרך חיבור האוזניה. משהו הזוי.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
זו הסיבה שחלק מאלה שמחזיקים באסכולה הזו מחברים נגן תקליטורים דרך חיבור האוזניה. משהו הזוי. למה?? החיבור לשקע האוזניה מקנה לך אפשרות להשתמש בשליטה של הווליום של האוזניה ובכך לעקוף את הצורך בקדם מגבר... תודה לאמת.. על זה לא חשבת, נכון.:) [ATTACH=full]36398[/ATTACH]
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
[USER=3]@נמר[/USER] זה לא נכון שיש באתר הזה רק דיעה אחת. יש פה הרבה מאוד דיעות שמסתובבות סביב העקרון שאין תחליף למשמע אוזניים. בד"כ אלה האוזניים הפרטיות של מי שלא יהיה ולפעמים זה האוזניים שלך,שלי ועוד כמה שמעלים פה את ההגיגים שלהם. מי שחושב שאפשר "לשמוע" ציוד אודיו רק על סמך ה Spec שמפרסם היצרן ומתעלם מכך שלכל אחד מאיתנו אוזניים משלו,מוח משלו,קוגנה משלו וגם ניסיון משלו - כל מי שעושה כן טועה לא בגלל מדיניות כזו או אחרת של האתר הזה אלא בגלל שגם במדע בכלל,בפילוסופיה של המדע וגם בשיטות המחקר המדעיות יש הרבה טולרנס לדיעה וניסיון אישי - גם אם הם מבוססים על משהו שהוא נוסחה מדעית מוכחת. קראתי בחיים שלי איזה מאמר אקדמי או שניים,וגם כתבתי איזה אחד או שניים ואף פעם לא נתקלתי באמירה שאומרת שאם הנתונים הם כאלה זו פני האמת העובדתית המדעית - אין דבר כזה! מנחם
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
יש הרבה מקום לאסכולת ה"אין הבדלים" בין מגברים, כבלים, מקורות וכ"ו. זו הסיבה שחלק מאלה שמחזיקים באסכולה הזו מחברים נגן תקליטורים דרך חיבור האוזניה. משהו הזוי. אני הוא הפושע המחבר את יציאת האוזניות ה"בריונית" עם התנגדות יציאה של 10 אוהם ועוותים של 0.05 % (נבדק בציוד המדידה שלי) למגבר ההספק (דרך אקוויליזר)...... הפשע המושלם..... ב"מדינת האודיופילים"על חטאים קטנים מאלו נכנסים לקלבוש ואחר כך למספר שנים של "חינוך מחדש"
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
[USER=3]@נמר[/USER] זה לא נכון שיש באתר הזה רק דיעה אחת. יש פה הרבה מאוד דיעות שמסתובבות סביב העקרון שאין תחליף למשמע אוזניים. בד"כ אלה האוזניים הפרטיות של מי שלא יהיה ולפעמים זה האוזניים שלך,שלי ועוד כמה שמעלים פה את ההגיגים שלהם. מי שחושב שאפשר "לשמוע" ציוד אודיו רק על סמך ה Spec שמפרסם היצרן ומתעלם מכך שלכל אחד מאיתנו אוזניים משלו,מוח משלו,קוגנה משלו וגם ניסיון משלו - כל מי שעושה כן טועה לא בגלל מדיניות כזו או אחרת של האתר הזה אלא בגלל שגם במדע בכלל,בפילוסופיה של המדע וגם בשיטות המחקר המדעיות יש הרבה טולרנס לדיעה וניסיון אישי - גם אם הם מבוססים על משהו שהוא נוסחה מדעית מוכחת. קראתי בחיים שלי איזה מאמר אקדמי או שניים,וגם כתבתי איזה אחד או שניים ואף פעם לא נתקלתי באמירה שאומרת שאם הנתונים הם כאלה זו פני האמת העובדתית המדעית - אין דבר כזה! מנחם אין דיעה אחת. אבל יש אסכולה אחת והיא אודיופיליה טהורה. ידוע שיש הבדלים שמיעים בין כבלים, מגברים, נגנים וכ״ו. וכאן אני דואג לשמר את זה. אמר רוברט שאין טעם שיתנהל בפורום שכולם שם בדעתו. זה אומר שהוא מחפש פורום בו יוכל להגיד דיעה שהיא לא הדיעה הרווחת בפורום. דהיינו, להתריס. כאן בפורום הזה, יהיו דיונים על הבדלים בין כבלים אבל לא אם יש הבדלים בין כבלים. למה? כי אנחנו יודעים שיש, מוכח שיש, ברור שיש. ואם מישהו אינו בדיעה הזו הוא מוזמן בהחלט לכתוב כאן. אם הוא מנהל במוצהר מסע (גם אם הוא מאוד מתון) שיכנוע שאין הבדלים, מקומו לא איתנו. וכל כך למה? משום שמשנת 2008, שפתחנו את האתר הזה, האג׳נדה שלו היתה ״חוף מפלט לאודיופילים״ מאז שיתר הפורומים זנחו את התחום הזה. זו הסיבה שאנחנו מצליחים להפיק תערוכה, לקדם את התחום הזה קדימה, להכניס דם חדש לתחביב ולהישאר האתר הכי חזק, הכי רלוונטי והכי משפיע בתחום האודיו בישראל. ידעתי שכשנפתח את הפורום לכל המושעים יגיעו גם אלה. אחד מהם נחסם מיד אחרי שלא יכל להתאפק ודחף את האג׳נדה חסרת הביסוס שלו לפורום. במידה וארגיש שזה מפריע להתנהלות באתר גם רוברט יחסם. מנחם ידידי היקר. אם לא נשמור על הפינה החמה הזו ונאפשר לזן הזה של ה״אודיופילים״ (המרכאות חשובות כאן) להתנהל בדרכם כאן, לא ירחק היום שלא יהיה הבדל ביננו לבין האתר ההוא שפשוט הורס כל חלקה טובה בתחום הזה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
יאללה, חאלס, בואו נדבר על האוזניה.... לא ראיתי מאמר אחד ב-You Tube שטוען שהאוזניה הזו היא לא אחת הטובות אם לא הטובה ביותר ששמע בחייו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני הוא הפושע המחבר את יציאת האוזניות ה"בריונית" עם התנגדות יציאה של 10 אוהם ועוותים של 0.05 % (נבדק בציוד המדידה שלי) למגבר ההספק (דרך אקוויליזר)...... הפשע המושלם..... ב"מדינת האודיופילים"על חטאים קטנים מאלו נכנסים לקלבוש ואחר כך למספר שנים של "חינוך מחדש" חד משמעית! שמח שעלית על זה. כאן זה המצב.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אני הוא הפושע המחבר את יציאת האוזניות ה"בריונית" עם התנגדות יציאה של 10 אוהם ועוותים של 0.05 % (נבדק בציוד המדידה שלי) למגבר ההספק (דרך אקוויליזר)...... הפשע המושלם..... ב"מדינת האודיופילים"על חטאים קטנים מאלו נכנסים לקלבוש ואחר כך למספר שנים של "חינוך מחדש" אם זה המצב .. אז גם אני מחזיק בדעה שאין הבדל בשמיעה בין כבלי אודיו שונים, אצלך במערכת... אחרי שהסיגנאל עובר מגבר אוזניות של CD PLAYER מלפני שלושים שנה ואחרי זה עובר לאיקולייזר NAD דרך כ-20 מגברי שרת, שיהיו הכי טובים שיהיו, לא יכול להשאר הרבה מהאוטנטיות שבהקלטה בצליל שבוקע מהרמקול. חטאים על חטאים, לא יוצא פטור.:לב-שבור:
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
YB-7 , אני, ולדעתי כל הפורום ברוויה (יענו Distortion ;)) מה- 2-3 דפים האחרונים - בוא נדבר על האוזניה...או על כל נושא אחר....
avatar
drazic234 2017-01-12 13:00:15
אם מישהו מעוניין יש לי חבר שמוכר את elear שלו חדשות
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: