חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

Accuphase E-470 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

Accuphase E-470 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Accuphase E-470 Accuphase E-470

מגבר משולב יפני שבנוי מדהים, נראה מעולה ונשמע מיוחד מאוד. Accuphase זה השם, ומי שלא מכיר את השם הזה, כנראה לא מספיק משקיע בידיעות שלו

שנות ה-70

באותם שנים, השוק היפני החל לשחרר לשוק מוצרים זולים (יחסית) וטובים, משוכללים ובעלי רמת אמינות גבוהה במיוחד. הם (אקיופייז), יחד עם לקסמן, טכניקס ועוד חברות יפניות לאט לאט החלו לכבוש יעדים מאוד משמעותיים בשוק האודיו העולמי. אך השנים לא עשו ממש טוב ליפן האדירה. אבל על זה ארחיב בפעם אחרת. כיום, יפן איבדה הרבה מכוחה בשוק ההיי אנד העולמי לטובת ארצות הברית ואירופה. היא נותרה עם שלוש חברות עקריות שבהן לקסמן, אקיופייז ואיזוטריק בתחום האודיו היי אנד המסחרי ועוד כמה חברות בוטיק מאוד מאוד בוטיקיות. לעומת זאת, ישנו שוק אחד בו היפנים שולטים בו עד היום ביד רמה - ראשים לפטיפון. ובזה, לטעמי לפחות, הם הטובים שבטובים. לאחרונה טכניקס מנסה לעשות קאמבק תחת קורתה של פנסוניק. אבל נראה, לפחות עכשיו, שלא שומעים על הליין החדש שלה יותר מידי בעולם, במיוחד בגזרת האלקטרוניקה.

היום נתמקד באחת מהיצרניות המוכרות ביותר בגזרת האודיו היי אנד המגיע מיפן - אקיופייז!

שנת 1972, Kensonic Laboratory  מהעיר Tokyo הקימה את חברת האודיו בשם Accuphase. כשהחליטו על המהלך הזה הקימו בשנת 1973 את המפעל שלהם ב-Yokohama ושם יצרו את הקדמגבר הראשון של החברה ה-C-200 מגבר ההספק הראשון ה-P-300 והטיונר FM/AM הראשון ה-T-100. עשור לאחר מכן החליטה החברה לשנות את שמה ל-Accuphase Laboratory ומאז פועלת החברה תחת השם הזה.

 Accuphase E-470
מגבר משולב Accuphase E-470 במבחן!

ממוקם ברף העליון של תחום המגברים המשולבים של היצרן היפני הותיק כאשר מעליו מגבר אחד בלבד. מפלצת אימתנית ויקרה להחריד מדגם E-600 כאשר מתחתיו שני דגמים נוספים ה-370 וה-270. ל-470 יחידת הנעה של 180 וואט ב-8 אוהם. למגבר 500 דמפינג פקטור (נתון לא מעניין במיוחד אבל הם מתעקשים להתעקב עליו) מובטחים אבל למעשה המגבר הוא בעל דמפינק פקטור של 700 (למה לא כותבים את מה שלמעשה וסוגרים לי פינה בנתונים מוחלטים?), המגבר כמובן בטכנולוגיה טרנזיסטורית מבוססת MOSFET  בדרגת הגברה AB. המגבר יודע לעבוד במצב מאוזן גם בכניסה וגם ביציאה. כלומר יודע לעבוד כמגבר הספק, קדמגבר ומגבר משולב. זה כבר מספק גמישות מדהימה למרות שנבדק רק כמגבר משולב. יש לו עוד טונות של אופציות. אבל היי, זו אינה חוברת הדרכה. רוצים לדעת עוד? יש להם קטלוג מכשיר מסודר ונוח. שם תמצאו את כל המידע.

Accuphase E-470

לעומת זאת, אני יכול לדווח לכם באופן מוחלט כי המגבר הזה בנוי בסטנדרט שיכול לבייש מעבורת חלל. זוכרים את עניין היפנים ואסטטיקה? אז כפי שהוא נראה מעולה מבחוץ כך הוא מבפנים. הכל יושב במקום, מסודר, מוקפד. גם איכות ההרכבה היא מהמרשימות שנתקלתי בהן. מספיק לשחק עם הבוררים ולחצני המכשיר בשביל להבין שיש סיכוי יותר מסביר שגם הם נבחרו בקפידה.

Accuphase E-470

manowar - warriors of the world. כמעט פישלתי...

השיר נפתח עם קצב תופים. תוף הסנר נשמע מעולה אך תוף הרגל פחות. חסר לי המפגש של הפטיש עם עור וף הרגל ומתקבל במקום זה נפח מוגבר שאינו קיים בתוף הרגל. ההצטרפות של גיטרת הבס מביאה את התוצאה לכזו שגם גיטרת הבס מספקת נפח משמעותי לצליל שמעיק מעט על התוצאה. משהו לא בסדר!

סטופ!!!

אין מצב שזה הסאונד של אקיופייז. 180 וואט, 500 דמפינג פקטור שזה לטענת החברה 700 ב״תכלס״ עם תיכנון משובח ומוקפד לא מספק את הרמקול שלי כאשר חלשים ממנו הצליחו? הרגיש לי עמום מידי, לא ״נכון״ לא הגיוני.

Accuphase E-470


בחלון המכשיר אני מגלה שבורר עוצמת הבס נמצא על שלושת רבעי. כלומר רבע מהאמצע. זה מיד לימד אותי שבוררי הבס והגבוהים עשויים לפגוע קשות באיכות הצליל. אבל זה לא הכל, גם כשהם אינם מנותקים כלל הנוכחות שלהם משפיעה. התוצאה הטובה ביותר התקבלה כאשר הם מנותקים לחלוטין. ואז היה ניתן להמשיך במבחן כמו שצריך.

חוזר לקטע המוסיקלי שפתח את הסקירה.

קצב התופים נשמע טוב משמעותית מקודם. הבס מאוזן יותר, מהיר יותר עם נפח ראוי של תוף רגע ולא תוף ה״פלור״ המאוד מנופח. הסנר נשמע מעולה. יש אימפקט, אנרגיה וחשוב לא פחות, דינמיקה טובה. גיטרת הבס מצטרפת והצליל שומר על דינמיות טובה ופירוט טוב מאוד בתחום הנמוך. הגיטרה החשמלית גם כן מצטרפת והדינמיקה נשמרת כפי שהיתה בהתחלה. לא נרשמה פגיעה בדינמיקה עם הצטרפות כלים נוספים. קולו של הסולן מצטרף, ממוקם במרכז הבמה, מאוד משכנע, מאוד בולט. תחום האמצע של המגבר (מיד) נשמע מפורט מאוד, מלא, מאוזן. התחום הגבוה קצת פחות מפורט ופחות אנרגטי. אך התוצאה הכללית, ליצירה שלא קל כלל להתמודד איתה ובמיוחד לא בעוצמות שאני מבקש להאזין לה, בין הטובות ביותר ששמעתי.

  

Ben Webster - stormy weather. מרגיש בבית

הקטע הבא נפתח עם פסנתר שנשמע מלא, מפורט להפליא, מאוזן ומדויק. אפשר בהחלט לגלות את מימדי הפסנתר גם במרקם הטונאלי וגם בבמה שהוא מייצר בין הרמקולים. הסקסופון מציד יכולות מעולות בתחום המיד. הוא מהיר מאוד, מפורט מאוד, מלא ומדויק. מצאתי שבסולו הקונטרבס חסרו לי מעט פרטים בתחום המאוד נמוך (והוא יודע לרדת לשם בקלות). כאילו חמימות מסוימת, תיבול וצבע שבא על חשבון דינמיקה והגדרה. זה אומר שלפעמים במקום את התווים עצמם תקבלו מתיחה של הבס. זה מאוד מרשים ומוסיף למרות שזה פוגם בטבעיות של התחום המאוד תחתון. אבל זה בנקודות קטנות מאוד בקטעים מהירים מאוד של ניגון בתחום התחתון. התחום הגבוה לעומת זאת חלק, ממכר ממש ומלא באופן מרשים ביותר. רמת הפרטים בתחום הגבוה מרשימה בהחלט. לא היו חסרים לי פרטים אבל הם נמצאו מעט מאחור.

הערה: התחום הגבוה מעוגל במעט אך מפורט מאוד. לא המפורט ביותר ששמעתי אבל בהחלט ברף העליון של הפירוט שאני מבקש ממגבר בקליבר הזה. תחום הבס, כמו הגבוהים, מפורט ומוגדר אך שוב, לא המפורט ביות רולא המוגדר ביותר. אבל תחום האמצע, ששם נמצאת רוב המוסיקה ושם, מה לעשות, מטיילים רוב כלי הנגינה, נשמע פשוט מצוין. יש לי את כל מה שאני מבקש ממגבר. מאוזן, חזק, מפורט, שקט ודינמי.

Britten - Young Persons Guide to the Orchestra

כאן אני כבר מקבל יכולות אחרות. טובות משמעותית מהתוצאה במוסיקת רוק. הפתיח נשמע נהדר. אנרגיה, דינמיקה, מהירות והפרדה - כולם מספקים אותי. במיקוד כלים תמצאו פיקולו שהוא קצת פחות חריף מהמציאות. הכוונה היא שהוא מיפה את הצליל במעט בתחום הגבוה. כינורות וויולות נשמרים בפרופורציות משכנעות בניהם, בסים נשמעים נהדר. עמוקים מאוד, קצת יותר ממה שאני מכיר במציאות, אבל מה לעשות, הוא מתבל מרשים מאוד. המגבר מצליח לשמור על דינמיות ראויה בקטעים מתפרצים, מציג טרנזיינטים היטב בשיחזור צליל פרקשיין. אבל השיא, שיא השיאים מבחינתי היה צליל של כלי פריטה כמו ״נבל״. שם הוא סיפק לי מתיקות כזו, נינוחות כזו, שאפשר לקבל אותה מכל מגבר משום שזה כלי נעים, אבל כאן היה עוד מימד בלתי מוסבר של מציאות. כאילו הכלי היה מולי באותם רגעים ממש. החוויה הזו היתה פשוט קוסמית.

 

מתי כספי - ילדותי השניה

אני חושב ששמעתי את השיר הזה יותר מאשר כספי עצמו. אין ביקורת, מבחן, האזנה שהוא לא משתתף בסשן. אני לא נוטה להזכיר אותו באופן קבוע אבל כאן הייתי חייב. גם בגלל הטוב וגם בגלל הפחות טוב. למזלי, רע אין כאן. אני מתחיל בפתיח ששם נשמע סינטיסייזר המנגן את הפזמון כפי שמתחיל השיר. כלומר: למי שלא שם לב, השיר הזה פותח בפיזמון שלא כמקובל. אבל כספי ומה שמקובל לא הולך ביחד. קולו נשמע פשוט מדהים. מלא, אוורירי, משכנע מאוד. הבמה ענקית כיאה למגבר איכותי ומאוזן כזה. הבמה גם מסודרת מאוד. כל דבר במקומו, ברור, מוגדר, קוהרנטי. אבל כאן מגיע משהו שהפריע לי מעט ולכן מצאתי לנכון לציין אותו. אחרי הבית הראשון, שאחרי הפזמון שפותח את השיר, חוזר כספי לפזמון ומאחוריו מצטרפים תופים ומשולש. המשולש פוגש את המקל וזה והמפגש נשמע מצוין אך מרוחק מידי וצליל הדעיכה מרגיש קצר מידי. על מנת לאשר זאת חזרתי לאלקטרוניקה שלי ומצאתי שצליל הדעיכה הוא ארוך יותר. באותה מידה מצאתי זאת כשבחנתי עבורי קדמגבר ומגבר של MBL. המבחן הקטן הזה כמעט סגר לי פינה ואז החלטתי לעשות מעשה. להגביר את התחום הגבוה ושם מצאתי שהמגבר, באופן טבעי כברירת מחדל, מנמיך את התחום העליון.

 Giuseppe Verdi "Il Trovatore" Pavarotti, Sutherland, Wixell, Horne, Ghiaurov, Bonynge 1976 I

בקולות אדם אפשר להגיד שמדובר באחד ממגברי הסטריאו המשולבים הטובים שבנמצא. הוא מאוד ״ווקאלי״. תחום המיד המצוין שלו מאפשר לשמוע כל ״פיפס״ המאפיינים את קולו של מן דהו. פברוטי למשל חושף את כל גרונו ובית החזה שלו בשירתו. המגבר הזה מצליח להעביר את המימד הזה בקלות לרמקולים ומשם למאזין.

Accuphase E-470

זה אומר גם שהפוקוס הוא מוחלט. יש משהו מאוד ״חלק״ בצליל של האקיופייז, משהו ממכר. הוא מעודן ביד אחת ודינמי ואכזרי כשצריך. ובתחום המיד, הוא ממש כזה ואפשר להוסיף שהוא על התפר בין מושלם ללא מושלם. וכמו שאנחנו יודעים, אין מושלם בעולם הזה. עם זאת, התזמורת שמלווה את הקולות הגדולים הללו נשמעת מעולה. כן, שמעתי פרזנטציות כלליות טובות יותר, אך המיד הזה שהמגבר הזה מוציא, עולה כמעט על כולן. ואם לא, הוא בטוח מיוחד יותר.


בנימה אישית

עם המגבר הזה חייתי מעל לשבועיים. מסקנותי ברורות. מדובר במגבר שאינו חף מחסרונות אך הוא עדיין אחד מהטובים ששמעתי. איך זה מסתדר אתם שואלים? הרי זה דבר והיפוכו, במיוחד לאור העובדה שהביקורות שלי הן אוביאקטיביות ככל שניתן וזה למרות שלא ניתן לשמור על אוביאקטיביות מוחלטת. אחרי הכל יש גם את טעמי האישי שאני ממעיט לדבר עליו כשאני פונה לביקורת רישמית. בהיבט של ביצועים בלבד יש לא מעט מגברים שיעשו חלק מהדברים טוב ממנו וחלק אחר כמוהו. זה כמובן שהתחשב בכך שאני מתייחס למגברים באותו טווח מחיר ששמעתי. כמו ה-ASR, דרטזיל, Ayre, moon ועוד. חלק מהם יעשו הכל טוב יותר מבחינת הביצועים הסונים היבשים. אבל מעטים יכולים לנגן ככה. כלומר: יש לחברה הזו צליל משלה. זה לא מנורות, זה לא טרנזיסטור וזה לא דיגיטלי - זה אקיופייז. וזה מצד אחד מה שמרשים אותי מאוד בחברה הזו ומצד שני מטריד אותי. אני סבור ובטוח שהייתי חי עם התוצאה הזו. כמה זמן? לא יודע להגיד. אולי לשנה ואולי לכל החיים. מה שבטוח, צריך להתרגל ולקבל את היתרונות והחסרונות שלו באהבה. כי את היתרונות האלה לא תקבלו בשום מגבר בעולם.

מגבר אוזניות

מושקע בהחלט. טוב יותר מרובם המוחלט של מגברי האוזניות שסקרתי או שמעתי בשנים האחרונות. הוא הצליח להשתלט היטב על אוזניות ה-ביירדינמיק T1 עם התנגדות מכשילה של 600 אוהם. זהו מגבר אוזניות דינמי, חזק, איכותי ומאוזן להחריד. כשמחברים אוזניות קלות יותר להנעה מרגישים כמה רזרבות יש למגבר האוזניות המעולה הזה. הצליל המפורט, האוורירי כל כך והבמה המצוינת שלו הופכות אותו לרפרנס בהגברת האוזניות במגברים משולבים - לפחות עבורי.

Accuphase E-470

דיגיטל

אחת הפעמים הראשונות שאני מאזין לדיגיטל שלי ופשוט בהלם מהתוצאה. המגבר הזה הוא הראשון בהסטוריה שגרם לי להינות נטו מדיגיטל. יש משהו בוויסינג שלו שהופך את הדיגיטלי שבדיגיטלי לאנלוגי לחלוטין. אני כבר שם בצד את הביצועים. אני מתמקד רק בטונאליות, ביכולת של המגבר להציג במה ענקית והכי חשוב, קרוב מאוד לפטיפון - הולוגרפית. למרות שאת המבחן עצמו אני מבצע עם הפטיפון שלי, הרגיש לי חובה להזכיר זאת משום שזו באמת הפעם הראשונה שאני מקבל יכולות כאלה בחיבור מקור דיגיטלי למגבר משולב. 

אקולייזר דו תחומי פנימי

פשוט מאוד. הגברה והנמכת הבס מציג צליל מקומפרס, לא מאוזן, לא ״נכון״. לעומת זאת כשמצב האקולייזר כבוי זה נשמע טוב יותר. אך מצאתי דבר מאוד מעניין. הגברת התחום הגבוה במקרים מסויימים משפר את התוצאה באופן דרמטי כמו למשל בשיר ״ילדותי השניה״. יש לבחון היטב את נושא כיוונון הבס והגבוהים במגבר הזה ולשים לב כי כמו שזה יכול לשפר בקלות אפשר להרוס את התוצאה.

התאמה לרמקולים

ההתאמה הטובה ביותר לטעמי הם לרמקולים ממשפחת הצליל הבהירה והנטרלית. רמקולים חמימים או כאלה שנוטים לכך, עשויים להשמע סגורים מידי וחסרי ״חיים״.

שלט

נראה רטרו, איכות הקליטה מעולה ובנוי היטב. קל להגיע לכל האופציות עם אצבע אחת ואיכות הקליטה מעולה.

Accuphase E-470

חבל לי שלא היה למגבר ממיר דיגיטלי לאנלוגי (אופציה) לכרטיס פונו MM ו-MC (אופציה).

סיכום

מדובר במגבר משולב מאוד מיוחד. אפשר להגיד מיוחד במינו. במיוחד לאור העובדה שיש לו ״צבע״ תקבלו צליל יחודי. הוא מפורט מאוד, דינמי יחסית, שקט ומאוזן. אבל יש בו משהו אחר. משהו שאני מכיר ממגברים של מקינטוש וקונארד ג׳ונסון שאני מכיר היטב. המגבר הזה הוא מה שנקרא ״מוסיקלי״. כן כן, אני ממש ממעיט להשתמש במונח הטיפשי הזה אבל כאן אין לי ממש ברירה. מבחינת ביצועים אודיופילים מוחלטים (דינמיקה, פירוט, מהירות, שקט, מיקרו פרטים) הוא לא הטוב ביותר שאני מכיר. אך הוא בהחלט בין הטובים שבהם. אבל הקטע שלו אחר. הוא ממכר. הכוונה היא שהוא לעולם לא יציק לך, לא יצעק עלייך. הוא בא לפנק - ממש ככה. עם זאת, זה מביא איתו חסרונות מעטים (ובאמת מעטים). זה אומר שלא כל המידע המוסיקלי המבוקש יגיע לרמקולים, לא תקבלו פרץ דינמיקה של מגבר אמריקאי או גרמני. זה שנות ה-80 מעודכן, וזו מחמאה מטורפת.

את השעונים הללו לעומת זאת, אני פשוט לא אוהב. לא קשור לכלום, זה נראה לי משהו שמשגע את העין ואחר כך את המוח. אם המגבר על ״הקצה״ אני לא תמיד רוצה לדעת מזה. זה משום שאני עלול לחשוב שמשהו לא בסדר גם אם הצליל נשמע מצוין. רק כשאני עוצם עיניים, ומתחבר לצליל מבפנים, אני מבין שהמגבר רחוק מלהתעלף. וזה מוביל אותי לעניין הבא: המגבר הזה, על כל ה-180 וואט ב-8 אוהם ו-260 ב-4 אוהם, חזק במיוחד. כן כן, ממש גיבור. בשום מקרה לא חשתי שהוא על הקצה שלו. הוא מתאושש מהר יחסית גם בקטעי מוסיקה מאתגרים במיוחד.


עם זאת. המגבר מציג יכולת מהממת הניגון קבצים דיגיטלים. למרות שהוא לא עושה שום המרה דיגיטלית ללא כרטיס, אבל משהו בוויסינג שלו, במרקם הטונאלי המאוד מיוחד שלו, מאוד ״נכון״ אולי הכי ״נכון״ שנתקלתי בו בתקופה האחרונה. הוא מצליח להציג לי מוסיקה דיגיטלית כאילו היתה אנלוגית. אין בו שמץ של דיגיטציה ואין בו מכניות של מגבר טרנזיסטור. הוא פשוט מגבר מיוחד במינו שיודע לעשות מוסיקה. הוא גם אחד מהמגברים הבודדים שאף אחד לא יצליח להגיד שהוא לא אוהב את מה שבוקע ממנו. השאלה היא אם זה יהיה לטעמו והאם זו הדרישה האודיופילית שלו. ואם כן, זה המגבר המושלם עבורו וכנראה ששום מגבר אחר לא יצליח להביא אותו לנירוונה.

שורה תחתונה: מגבר מעולה! ״נכון״ באי ״נכונותו״, חמים נוטה לנטרליות קלה, מאוזן בטירוף וכזה שאפשר להתחבק איתו ולשקוע במוסיקה.

מחיר: 12,000$
אחריות ושירות: סבו אודיו

 


Audio System

Speaker - tidal contriva diacera se

Power amplifier - constellation audio centaur

Preamplifier - constellation audio inspiration Preamp 1.0

Digital source -mac mini + RME Fireface 800

Analog

Turntable - DaVinci Audio - Gabriel Grand Reference DaVinci v3

Tonearm - Graham Engineering - Elite

Cartridge - Miyajima Madake

Phono Cable - Stealth Hyperphono XLR

Phono Stage - Asr Basis Exclusive MK2 HV

Audio Rack - Finite Elemente Pagode Master Reference Heavy Duty

Cables

Speaker Cables - Stealth Dream v14

Interconnect Cables - Acoustic Zen Silver Reference XLR

Power Cables - Stealth M-7000 With Solid Silver V10 Wall Plug And  V10 IEC

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (45 תגובות פורסמו):

avatar
איציק ירקוני 2017-12-11 01:38:15
יופי של סקירה, למגבר ראוי במיוחד.
avatar
tzachi 2017-12-11 06:42:19
כתבה מעולה
avatar
zariel 2017-12-11 06:56:51
סקירה מאלפת, עדיין כוחו במותניו, כמו שאומרים "נותן בראש", חן חן.
avatar
ayal30 2017-12-11 07:09:20
ממש תענוג לראות את הסקירה נמר היקר :בעד: והמגבר ניראה ממש יפה רק חבל שאין תמונה שלו עם כל האורות ישר כוח נמר ממתינים לסקירות הבאות :כל-הכבוד:
avatar
itay123 2017-12-11 07:15:10
מה הקשר איציק:eek: נמרצוק, התעוררתי בבוקר לסקירה נהדרת ומרתקת כהרגלך. :שתוי:
avatar
michael123 2017-12-11 07:22:16
מה הקשר איציק זה רסיבר, לא?
avatar
itay123 2017-12-11 07:30:11
חחח יש "רסיבר" ויש רסיבר.;)
avatar
exupgh12 2017-12-11 07:47:37
סקירה מרתקת וממצא, אקיופז מייצגת היטב את מה שעבר עולם ה hi-end היפני בעשורים האחרונים. עדיין מוצרים מצויינים אבל ההגמוניה עברה מהמזרח למערב, די במקביל למעבר שקרה בכלכלה העולמית, בשנות השמונים יפן היתה הכוכב העולה והבלתי מעורער של הכלכלה העולמית אך כבר בתחילת שנות התשעים ובסיום המלחמה הקרה החלה לפגר אחרי המערב ולחוות עשורים של האטה כלכלית וזאת למרות קידמה טכנולוגית.
avatar
itay123 2017-12-11 07:51:55
Accuphase בהחלט "שריד" מאותה תקופת זהב של יפן ובעצם בין הבודדות (בכלל) ששמורות על אותו קו פילוסופי וחתימה (בדיוק כפי שתאר נמר בסקירה) שמאפיינת את החברה עשרות של שנים, מאז הקמתה.
avatar
michael123 2017-12-11 07:59:54
לא מבין למי מדברים הכפתורים והמחוגים האלה. זה באמת כ"כ 70s
avatar
itay123 2017-12-11 08:34:51
:)
avatar
daniel_m 2017-12-11 09:18:40
חברת Accuphase בהחלט נמצאת שם למעלה, עם צליל מיוחד. תודה על הסקירה
avatar
zs 2017-12-11 09:20:10
ממה שאני קראתי ולבסוף המחיר...משהוא לא עושה לי טוב. אבל אם כך החברה מתמחרת סבבה שיהיה.. (אין קשר ליבואן,הוא עובד לפי בסיס קבוע).
avatar
רוזי1 2017-12-11 09:21:49
תודה על הסקירה המושקעת. אני מניח שמי שאוזניו ומערכתו כויילו להגברה "אירופאית", ימצא את האקיופייז קצת מוזר. אני מניח גם, שנבדקו הפאזות בחיבורי הבלאנס. עבורי, היופי של אקיופייז, שהוא לא מושך בהאזנה ראשונה תשומת לב לדבר מיוחד, אך הוא פשוט נכון וטוב להאזנה לאורך זמן. כמובן שתכונותיו הסוניות דורשות התאמה של שאר הציוד (מבחינת טונאליות), אחרת הוא יישמע מוזר בתחומים מסוימים.
avatar
איציק ירקוני 2017-12-11 09:27:59
לא מבין למי מדברים הכפתורים והמחוגים האלה. זה באמת כ"כ 70s ענין של טעם, ישנם לקוחות שמאוהבים במראה של אקיופייז, או מקינטוש. הלוק עושה להם את זה.
avatar
michael123 2017-12-11 09:35:57
ענין של טעם, ישנם לקוחות שמאוהבים במראה של אקיופייז, או מקינטוש. הלוק עושה להם את זה. ו-bass עם treble? גדלתי על זה. זה כמו לנסוע בסובארו לאונה מקינטוש דווקא מודרני מאוד, אם כי הם שומרים על קו העיצוב, כמו מיני קופר
avatar
yoav12 2017-12-11 09:45:03
לגבי התמחור, אין לי מושג איך החברה מתמחרת את המוצרים שלה שנועדו לשיווק במערב. מחיר המחירון של ה E-470 ביפן הוא 540000 ין שזה 4756 דולר. על זה בדרך כלל יש הנחה של כ 20% אצל המפיצים ביפן. 70% של המכירות של אקיופז הם בשוק היפני ושם המחירים כלל לא יקרים יחסית לאלו של חברות דומות במערב.
avatar
גיא 2017-12-11 12:41:16
אחלה סקירה!! שמח שסוף סוף היצרן הזה הגיע למחוזותינו האודיופיליים. לי אישית היה חסר מאוד הנוכחות שלו אצלנו פה בתחום. היבוא / חשיפה של היצרן הזה בארץ עד היום היו "קשים להשגה". בדיוק כמו B&W, כולם מכירים וכולם יודעים, אבל חשיפה אצלנו כמעט ואין.
avatar
leni 2017-12-11 12:57:39
מחיר הזוי גם במערב אין מחירים כאלו לאקופייז .ברמת המחיר הזו יש ציוד הרבה!!!!! יותר רציני.לפי הסקירה של נמר אני בטוח שמדובר במגבר מצוין,הבעיה בתמחור.
avatar
איציק ירקוני 2017-12-11 13:45:14
ו-bass עם treble? גדלתי על זה. זה כמו לנסוע בסובארו לאונה מקינטוש דווקא מודרני מאוד, אם כי הם שומרים על קו העיצוב, כמו מיני קופר למקינטוש 9000, אין טרבל, באס. יש אקולייזר 8 ערוצים! זה טוב?
avatar
רוזי1 2017-12-11 13:45:54
מחיר הזוי גם במערב אין מחירים כאלו לאקופייז .ברמת המחיר הזו יש ציוד הרבה!!!!! יותר רציני. מה למשל?
avatar
michael123 2017-12-11 14:02:07
למקינטוש 9000, אין טרבל, באס. יש אקולייזר 8 ערוצים! זה טוב? [LEFT] Eight Band Equalizer The Equalizer Controls provide ±12dB at center frequencies of 25, 50, 100, 200, 400, 1,000, 2,500 and 10,000Hz. There is also an Equalizer Bypass Mode to remove the Eq[/LEFT] לא, כי אתה לא יכול לכוון תדרים וגם לא לכוון לכל ערוץ בנפרד, וגם לא לכוון את ה-Q אבל עדיין, מכשיר מתקדם טכנולוגית
avatar
איציק ירקוני 2017-12-11 14:08:31
[LEFT]Eight Band Equalizer The Equalizer Controls provide ±12dB at center frequencies of 25, 50, 100, 200, 400, 1,000, 2,500 and 10,000Hz. There is also an Equalizer Bypass Mode to remove the Eq[/LEFT] לא, כי אתה לא יכול לכוון תדרים וגם לא לכוון לכל ערוץ בנפרד, וגם לא לכוון את ה-Q אבל עדיין, מכשיר מתקדם טכנולוגית משמע, לפי דברך, מותגי על, כמו מקינטוש, ואקיופייז טועים בתכנון המגברים שהם מיצרים.
avatar
נמר 2017-12-11 14:58:19
משמע, לפי דברך, מותגי על, כמו מקינטוש, ואקיופייז טועים בתכנון המגברים שהם מיצרים. הם שמרנים. גם במקינטוש כיוון הבס והטרבל פוגע בצליל.
avatar
DavidGil 2017-12-11 15:43:29
כתבה נהדרת נמר. תודה רבה (ורד) המגבר הספציפי הזה עשה אצלי בבית את תקופת הברייק אין שלו במשך חודש ימים שבהם נהנתי מכל רגע. קטונתי מלתאר כמוך במונחים טכניים את יכולות המגבר, יתרונות וחסרונותיו אבל אני יכול רק לומר שהמגבר הזה מייצר קסם שכמוהו לא שמעתי כבר הרבה מאוד זמן. אני חושב שכשאתה יכול לשמוע 12 שעות רצוף מוזיקה ולהנות מכל שניה, זה הפרמטר המרכזי להיות המכשיר מוצלח. כשהאזנתי למגבר בסטאפ הפרטי שלי חשבתי שהוא נותן כיוון מנורתי מאוד ברור אבל עם כל היתרונות הטרנזיסטורים. בסך הכל המגבר מאוד חזק ועמד בכבוד בנסיונות קשים לצליחה שהעברתי אותו בהם. אם לא היה מובן עד פה, אני מאוד אהבתי... ובהשוואה לפליניוס שיש לי היום, הוא עדיף בהרבה. לא התחברתי ללוק החיצוני ולצבע היחיד שבו הוא מגיע (שמפניה) אבל זה באמת עניין של טעם אישי ולא פרמטר סוני.
avatar
leni 2017-12-11 17:23:33
מה למשל? boulder 865.evolution700
avatar
Audiofreak 2017-12-11 17:32:48
לא מבין למי מדברים הכפתורים והמחוגים האלה. זה באמת כ"כ 70s כנראה ליפנים, שם נמכרים יותר מ50% מהלקסמנים והאקופייזים והשאר לשאר העולם. גם בארה״ב לא אתפלא אם מקינטוש זה המותג הנמכר ביותר שם... אז כנראה שללא מעט אנשים זה כן עושה את זה
avatar
רוזי1 2017-12-11 17:35:39
boulder 865.evolution700 שמעת את שניהם באותה מערכת?
avatar
leni 2017-12-11 17:47:03
אתה מפספס את הנקודה.הדוגמאות שהבאתי הינם מגברים של 12000 דולר בארהב היבואנים בארץשומרים על הריטייל הזה פחות או יותר, 470 נמכר באירופה ב6500-7000 אירו באירופה, הבקורת שלי לא על טיב המגבר אלא על התמחור
avatar
רוזי1 2017-12-11 18:03:25
אתה נראה לי טועה לגבי התימחור בארץ וגם באירופה אתה מפספס את הנקודה.הדוגמאות שהבאתי הינם מגברים של 12000 דולר בארהב היבואנים בארץשומרים על הריטייל הזה פחות או יותר, 470 נמכר באירופה ב6500-7000 אירו באירופה, הבקורת שלי לא על טיב המגבר אלא על התמחור נראה לי שהעובדות שלך לא נכונות, הן לגבי התמחור בארץ והן לגבי המחיר באירופה. הבולדר עולה יותר, ואני אישית הייתי קונה אקיופייז, אבל גם אני לא שמעתי את שניהם באותה מערכת.
avatar
jabareen 2017-12-11 18:40:59
אתה נראה לי טועה לגבי התימחור בארץ וגם באירופה נראה לי שהעובדות שלך לא נכונות, הן לגבי התמחור בארץ והן לגבי המחיר באירופה. הבולדר עולה יותר, ואני אישית הייתי קונה אקיופייז, אבל גם אני לא שמעתי את שניהם באותה מערכת. קבל מחירים באירופה עבור accuphase e-470: בקפריסין עולה 6639 יורו [url=https://www.hiendplay.com/product-category/integrated-amplifiers/][url]https://www.hiendplay.com/product-category/integrated-amplifiers/ בצרפת עולה 8490 יורו [url=http://www.auditoriumparisien.fr/amplis-integres/891-amplificateur-integre-accuphase-e-470.html][url]http://www.auditoriumparisien.fr/amplis-integres/891-amplificateur-integre-accuphase-e-470.html באיטליה עולה 10500 יורו [url=http://www.hifiprestige.it/it/amplificatori-integrati/7955-accuphase-e-470.html][url]http://www.hifiprestige.it/it/amplificatori-integrati/7955-accuphase-e-470.html [url=http://www.evoluzionehifi.it/amplificatori/accuphase-it/amplificatore-integrato-accuphase-e-460.html][url]http://www.evoluzionehifi.it/amplificatori/accuphase-it/amplificatore-integrato-accuphase-e-460.html בהולנד עולה 8000 יורו [url=https://hifisolutions.nl/accuphase-e-470][url]https://hifisolutions.nl/accuphase-e-470 [url=http://www.versnelhifi.nl/accuphase.html][url]http://www.versnelhifi.nl/accuphase.html בקיצור, כל יבואן והמדיניות שלו.
avatar
leni 2017-12-11 20:11:32
אוקי אבל למה 12000 דולר?
avatar
רוזי1 2017-12-11 20:19:44
למה לא? ככה היבואן האמריקני רוצה.
avatar
jabareen 2017-12-11 20:24:17
מה הקשר ליבואן האמריקני? האם היבואן הישראלי מייבא דרכו?
avatar
נמר 2017-12-11 20:25:27
כשאחד מכם ירצה ללכת לקנות שידבר עם רן שביט. בואו נדבר על סאונד. את עניין התמחור מיצינו.
avatar
mikis_37 2017-12-11 20:31:57
פה ה-E-470 גם מתומחר ב-12 אלף דולר. [url=http://www.ttvjaudio.com/Accuphase_E_470_Integrated_Amplifier_p/acc0000009.htm][url]http://www.ttvjaudio.com/Accuphase_E_470_Integrated_Amplifier_p/acc0000009.htm אצלם ה-E-270 מתומחר ב-5000 דולר וה-DP-430 ב-6000 דולר. האם בייבוא של סבו אודיו הם גם מתומחרים במחיר הזה?
avatar
partner11 2017-12-11 21:10:58
נמר, תודה על הסקירה. בתמונה של הטרמינל, נראה כאילו הטרמינל של הרמקול סגור ולא נותן להכניס תקע בננה, האומנם?
avatar
eldo 2017-12-11 21:18:17
תודה על המאמר המעניין. אני מאד מעריך את אקיופייז ומוצריה, אם כי לא הזדמן לי להתרשם מרבים מהם (גם לא מהמגבר הזה כמובן).
avatar
moshem74 2017-12-11 21:29:15
סקירה יפה ומושקעת ממש נהנתי לקרא, מגבר סופני מבחינת מראה ואני בטוח גם מבחינה ווקאלית, לאניות דעתי המחיר תלוש מהמציאות אבל חייבים לשמור על מעמד ויוקרה וכמובן לגזור קופה נאה. לסיכום שלי אישית מגבר סוף , לא הייתי קונה לאור המחיר השערורייתי זה עדיין מגבר משולב/רסיבר !!!
avatar
DavidGil 2017-12-11 21:48:22
זה עדיין מגבר משולב/רסיבר !!! נו אז מה? מה הקשר? יכול להיות משולב איכותי ומושקע בטירוף ומגבר+קדם עלובים ודפוקים לאללה. אין כלל בזה. העובדה שארזו את שתי הפונקציות במארז פח אחד לא מעלה ולא מורידה. (וזה לא רסיבר)
avatar
moshem74 2017-12-11 22:04:44
בגלל זה כתבתי לסיכום שלי. אני מאמין בהפרדה מלאה של קופסאות הפח בטח ובטח בסכומים שכאלה שאגב גם בזה אני לא מאמין (כן בסכומים האלה)שבגרף ה שקל מול תועלת מזמן יצא מפרופורציות (אבל כנראה שזה רק אני דפוק כזה). אם לך זה מתאים אז תתחדש ותהנה.
avatar
dor_s 1970-01-01 02:00:00
נמר יש לך את זה, הוכחת לי את כישוריך, כבעלים של הדגם E 250 (קטן יותר וישן יותר) לא יכולתי להגדיר יותר נכון את החברה, אכן כובש סונית בעל צליל מעוגל בקצוות ועל הצד הרגוע הבס והטרבל אכן להקלטות קשות בלבד כתבה נהדרת נמר. תודה רבה (ורד) המגבר הספציפי הזה עשה אצלי בבית את תקופת הברייק אין שלו במשך חודש ימים שבהם נהנתי מכל רגע. קטונתי מלתאר כמוך במונחים טכניים את יכולות המגבר, יתרונות וחסרונותיו אבל אני יכול רק לומר שהמגבר הזה מייצר קסם שכמוהו לא שמעתי כבר הרבה מאוד זמן. אני חושב שכשאתה יכול לשמוע 12 שעות רצוף מוזיקה ולהנות מכל שניה, זה הפרמטר המרכזי להיות המכשיר מוצלח. כשהאזנתי למגבר בסטאפ הפרטי שלי חשבתי שהוא נותן כיוון מנורתי מאוד ברור אבל עם כל היתרונות הטרנזיסטורים. בסך הכל המגבר מאוד חזק ועמד בכבוד בנסיונות קשים לצליחה שהעברתי אותו בהם. אם לא היה מובן עד פה, אני מאוד אהבתי... ובהשוואה לפליניוס שיש לי היום, הוא עדיף בהרבה. לא התחברתי ללוק החיצוני ולצבע היחיד שבו הוא מגיע (שמפניה) אבל זה באמת עניין של טעם אישי ולא פרמטר סוני. המגבר מנגן נעים מהרגע הראשון אך הבסים מגיעים רק לאחר +100 שעות הרצה, מקווה שלא פסלת גם בגלל זה. נמר, תודה על הסקירה. בתמונה של הטרמינל, נראה כאילו הטרמינל של הרמקול סגור ולא נותן להכניס תקע בננה, האומנם? יש בטרמינל פקקים - צריך לדחוף סיכה ולמשוך אותם
avatar
shayja 2017-01-12 11:33:04
כדאי לתקן שגיאת כתיב: "אבל הם מתעקשים להתעקב עליו...", צ"ל להתעכב
avatar
Sol 2017-01-12 14:05:36
תודה על הסקירה :בעד: מאוד התחברתי למה שהגדרת כאיפנון צליל אקיופאזי טהור. מתחברים,או שלא.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: