חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

אנחנו לא מגדירים את עצמינו כ״היי אנד״ - ראיון עם HEGEL | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

אנחנו לא מגדירים את עצמינו כ״היי אנד״ - ראיון עם HEGEL

גודל אות: Decrease font Enlarge font
anders ertzeid anders ertzeid

נגני תקליטורים טובים צריכים להיות רק נגני תקליטורים, כבלי חשמל בהחלט משפיעים ומגברים דיגיטלים עדיין לא שם. ראיון עם אנדרס מנהל הפיתוח העסקי של HEGEL

היום, שנת 2017, הצליח היצרן הזה לחדור אל עולם האודיו העולמי במיוחד בתחום הדיגיטלי. עם זאת, המגברים המשולבים שלהם הוכתרו בכמה וכמה מגזינים (כולל Dtown) כתמורה מעולה לכסף. מגבר וקדמגבר הדגל שלהם מודגם עם רמקולים שמחירם מעל 200,000 דולר למרות שמחירו הוא רק 16,000 אירו. בקיצור, יצרן ששווה לדבר עליו/איתו.

 

 

HEGEL AUDIO
 

 

 

החברה הזו בכלל הגיעה מהתחום הרפואי. בין אם זה יצור שעון ל-A.K.G ועד למוצרים אלקטרונים מדויקים לתחום הרפואה. מתוך הנסיון הזה פנתה החברה לתחום שבעליה אהב במיוחד - סאונד. ומשם החלו לקחת את הידע והטכנולוגיה שלה בהנדסה מדויקת כמו בתחום הרפואי לתחום האודיו.

 

אנדרס באותו זמן בו זה הוחלט חבר לחברה ומאז הוא אחראי על הפיתוח העסקי. בכלל, מדובר באדם מאוד עסוק. הוא הגיע לישראל ל-24 שעות, בדרך חווה נסיון פעולת טירור במטוס, טרם המריא לישראל, כאשר מחבל רץ עם סכין שלופה לעבר תא הטייס ונעצר בזמן. משם אמור לטוס לתורקיה ומשם לשוויץ. בין לבין, הוא עצר לשוחח עימנו על החברה שהוא מייצג, על דעתו בנושא הכבלים ומגברי המנורות, על הנסיון שיכנוע המעודן שלי להיכנס לתחום האנלוגי והכי חשוב, על איכות החומוס הישראלי ביחס לחומוס השבדי. ביננו, לא משנה מה הוא יגיד, החומוס הישראלי טוב יותר.

ראיון עם Anders Ertzeid מנהל הפיתוח העסקי של HEGEL

כמה עובדים יש בחברה?

אנחנו חברה קטנה ומאוד יעילה. אנחנו משתדלים להוציא הכל החוצה. אנחנו רק מפתחים את המוצרים. במילים אחרות אנחנו מעבדה של שמונה אנשים. את ההרכבה הראשונה לאבטיפוס אנחנו עושים במפעל. לאחר שהחלטנו שזה המוצר שישוחרר לשוק אנחנו מוציאים אותו ליצור והרכבה בחוץ כאשר שני מהנדסים שלנו עוקבים בדריכות על כל קו הצור. עם זאת, את הרכיבים הקריטים הם מרכיבים בעצמם. המטרה היא להוציא הכל החוצה על מנת שנוכל לשמור על מחיר שפוי ולהשקיע נטו בפיתוח המוצר.

חובבי האנלוג לא יכולים למצוא פתרון במגברים של הגל משום שאין להם יציאת פונו. האם יש סיבה לכך?

חשבנו לשלב מגבר פונו בתוך המוצרים שלנו ולאחר שעשינו חשיבה בעניין, ומתוך הנסיון שלנו, החלטנו לוותר על זה. שנאי נוסף, שיוטמע במגבר או בקדמגבר עלול לגרוע מאיכות הצליל. עם זאת, אנו מתמקדים בדיגיטל. הרי 99 אחוז מהאוכלוסיה שומעת מוסיקה דרך הטאבלט או הטלפון החכם שלהם. בזה אנחנו טובים ובזה מתמקדים. זו הסיבה שאנחנו לא פונים כלל לשוק האנלוגי.

הסיבה שאני שואל את השאלה היא שתחום האנלוג בעליה חסרת תקדים. לא מעט חובבי מוסיקה שמשתמשים בפטיפון ירצו שהיצרן יספק להם פתרון גם למגבר פונו.

זו נקודה טובה בהחלט והרבה שואלים אותנו מדוע איננו מתכננים מגבר פונו. התשובה לכך היא שאנחנו לא מוכנים להכניס מגבר פונו למגברים שלנו מהטעם שהוא יפגע באיכות המוצר. עם זאת, מכיוון שהמומחיות שלנו היא לבנות מוצרים שאחוז הרעש שלהם הוא נמוך במיוחד, אפשר לקחת את זה גם לתחום מגברי הפונו. אתה יודע מה? זו נקודה טובה ואולי אפילו ביום מן הימים נבנה כזה. מבטיח ליידע אתכם.

אני רואה שיש לכם נגן תקליטורים בקולקציה. שמתי לב אין לו אפשרות להתחבר למחשב (dac out). מה הסיבה לזה?

אנחנו לא חושבים שהשוק של נגני התקליטורים נכחד, אנחנו אכן מייצרים נגן תקליטורים. אבל מה שראיתי זה משהו מדהים. יצרנית משחררים לשוק נגני תקליטורים עם יציאת ממיר שמנגנים DSD, MQA וכל פרוטוקול מלבד 16/44. הבעיה היא שזה גורם לכך שמאבדים את איכות ה-CD. מה שאנחנו עשינו הוא נגן CD שמנגן רק CD. כלומר: כשאתה מכניס עוד כניסות דיגיטליות אתה בעצם הורס את ה-CD. כך אנחנו מייצרים את נגן ה-CD הטוב ביותר שניתן לבנות. מי שרוצה להוסיף ממיר חיצוני יכול לרכוש את אחד הממירים שלנו מהמדף. 

לאחרונה השוק חושף אותנו למוצרי ״אולטרה היי אנד״ במחירים שמתאימים יותר לרכישת צוללת. האם אתם מתכננים לייצר איזה מוצר ״על״ כזה מעל ה-H30?

לא. הסיבה היא שזה נוגד את כל מה שאנחנו מאמינים בו אז לא מעניין אותנו אם אנחנו יכולים למכור מוצר כזה. אם אנחנו לא מאמינים שזה הדבר הנכון עבורינו אז לא נעשה את זה. אנחנו עסק. וכעסק יש לנו חזון. הדבר הנכון עבורינו הוא למכור מוצרים שהם תמורה גבוהה ביותר לכסף ולא למכור ״ביוקר״ רק בשביל שיגידו שזה נורא יקר. היי אנד? מעולה! זה נהדר.אנחנו לא מחשיבים את עצמינו כ״חברת היי אנד״. הרי כשאנחנו מסתכלים על המונח ״היי אנד״ זה מעבר לאיכות צליל. זה בין היתר גם איך הבורג מוברג ושאיזה כומר יפני התפלל שלושה שבועות לפני שהוא הרכיב את השנאי, והאלומניום הוא מצפון איטליה שהאבא חפר את האלומניום הזה מבעד לסלעי בזלת ועוד ״בלה בלה בלה״. אנחנו לא שם. אנחנו מתעסקים בביצועים באופן אבסולוטי ביחס למחיר. מערכת הרפרנס שלנו, מבחינת הקייס והרכיבים ותשומת הלב היא מאוד דומה לבסיסית ביותר שלנו. רק שהקרביים במערכת הרפרנס שלנו הם ברמה הגבוהה ביותר שניתן למצוא. אם היינו רוצים לעשות את זה יותר טוב, זה היה מגיע למחיר בלתי שפוי. אנחנו לא יכולים לבוא ללקוחות שלנו ולהגיד לשהם שהמוצר הזה קצת יותר טוב אבל הוא יעלה 100,000$ יותר.

האם אתם שותלים את הממירים החיצוניים שלכם בתוך המגברים המשולבים?

לא. ה-CD12 הוא כבר בן 4 כמעט. שיפרנו משמעותית את הממירים בתוך המגברים החדשים לעומת ה-HD12. כלומר: זה בעצם ה-HD12 עם עידכונים. בעצם לכל מגבר משולב יש ממיר שונה שמתאים לו בדיוק. אלה גרסאות אחד של השני.

HEGEL H90

היום. כשהשוק הולך לרמקולים מוגברים, האם חשבתם להטמיע את המגברים שלכם באחד מהם? האם יש כבר שיתוף פעולה כזה ואנחנו לא יודעים?

אני חושב שיצרן רמקולים, טוב ככל שיהיה, לא ירצה לתכנן מגבר משלו על מנת להטמיע אותו ברמקול שלו. ברוב המוחלט של הפעמים יצרני אלקטרוניקה ורמקולים משתפים פעולה בעניין הזה. כרגע איננו משתפים פעולה עם אף יצרן למרות שביקשו מאיתנו מספר חברות. למשל לא מעט יצרני רמקולי סטודיו כמו ג׳נלקס למשל, מחזיקים מגברים של הגל בחדרי התכנון שלהם. הרבה יצרנים משתמשים בטכניקות של הגל במהלך הפיתוח שלהם. גם הרמקולים של מוראל הישראלית משתמשים באלקטרוניקה של הגל במפעל שלהם.

באיזה רמקולים אתם משתמשים במהלך פיתוח המוצר שלכם?

אנחנו משתמשים במג׳יקו s5, הרברת׳, ג׳נלקס, kef blade 2  ועוד כמה שלא עולים לי בראש. אנחנו מאזינים למוצרים שלנו דרך כמה וכמה רמקולים על מנת להגיע לאיזה איזון טונאלי שיתאים לרובם. אוסף הרמקולים הזה, שכל אחד שונה מהשני לחלוטין, מאפשר לנו להגיע לממוצע טונאלי כזה שהופך את המגברים שלנו לכאלה שמתאימים לרוב סוגי הרמקולים הקיימים בשוק. זו בעצם השאיפה שלנו.

מה לגבי כבלים. יצרנים מסויימים טוענים שהמגברים שלהם מתוכננים כל כך טוב שאפשר להשתמש בכבל חשמל פשוט ביותר (כזה שיש בכל בית) ולא תהיה פגיעה בצליל. יחד עם זאת, הם טוענים שהתיכנון הזה בעצם מביא לכך שכבל חשמל כלל לא משפיע על התוצאה. האם אתה יכול להסכים עם הגישה הזו?

קודם אגלה לך שאנחנו משתמשים המון בכבלים של נורדוסט משום שהם דומים לנו מאוד. הם לא מנסים ״לעצב״ את הצליל אלה מעבירים אותו נטרלי ככל הניתן לרמקולים. הבעיה בהרבה כבלי היי אנד יקרים היא שהם סותמים את הצליל. הם כמו פילטרים. ישנן מעט מאוד יצרניות שמייצרות כבלים שהם נטרלים לחלוטין. היו גם מקרים שמסיבות פוליטיות עבדנו עם חברה כזו או אחרת, וכשהגענו להדגמה מול לקוח הדבקנו את הכבל של אותה חברה מאחור אך השתמשנו בכבלים אחרים. היום אנחנו עובדים רק עם יצרני כבלים שעוברים את המבחנים שלנו.

לגבי כבלי חשמל והיכולת של המגבר להתעלם מהם. אין דבר כזה. זה ״בולשיט״. כבל חשמל משפיע מאוד על התוצאה משום שכל כבל הוא פילטר. אם תשים כזה לפני המגבר הוא יושפע מהפילטור שלו. כבל טוב הוא אינו פילטר בלי קשר למחיר. הוא לא חייב להיות יקר אבל הוא מוכרח להיות נטרלי.

אגיד לך עוד משהו. אם רק תחבר רכיב של הגל לרשת החשמל של המערכת שלך אתה כבר תרגיש שיפור. הוא לא חייב לנגן, הוא צריך להיות רק מחובר. זה משום שהוא יודע לנקות את החשמל מרעשים שבמקום להגיע לשאר הרכיבים במערכת יתנקזו אליו ויעלמו.

ומה לגבי שיכוך?

הכל משפיע. מדף, כבלים. מדף זה בכלל ברור וגם מדיד. קח מגבר, תרעיד אותו ותמדוד. אתה תקבל תוצאה שונה. זה אומר שככל שהמדף טוב יותר ומשכך יותר תרגיש הבדל. המטרה היא שהרכיבים לא ירעדו. ואת הדברים הללו ניתן למדוד בקלות. עשינו את זה במעבדה אצלינו. יותר מזה, אפילו מחשב נייד יאבד מעט מהביצועים שלו אם תרעיד אותו במהלך הפעולה.

מהו המוצר החביב עלייך בקולקציאת המוצרים של הגל?

תמיד האחרון ביותר. אבל המגבר האהוב עלי ביותר הוא ללא ספק מגבר הדגל שלנו ה-H30 בשילוב בקדמגבר התואם. הוא כבר בן 8 שנים ועדיין לא הצלחנו לשפר אותו.

HEGEL H30

מה אתה חושב על מגברים דיגיטלים?

אני חושב שהם עשו דרך ארוכה, מרשימה למדי, אבל עדיין זה לא שם. אבל יש בעיות עם הטכנולוגיה. היא לא טובה מספיק כרגע. הם לא מעבירים מהר מספיק בין ספק הכוח לאאוטפוט וזה עדיין גורם לעיוות בספקטרום הגבוהה וצליל שטוח.

ומה אתה חושב על מגברי מנורות?

מאוד מאוד טובים ומאוד מאוד לא אמינים. עם זאת, הם פחות מתאימים לרוב הרמקולים המודרנים שהם קדים להנעה לעומת הרמקולים של פעם. הם מתוחכמים יותר ברכיבי הקרוס ודורשים מהמגבר יותר ממה שחלק נכבד ממגברי המנורות יכול לספק. עם זאת, הטכנולוגיה שלנו מיועדת לשחזר את היכולות החיוביות של מגברי מנורות. זה משום שאם תיקח מגבר טרנזיסטורי הבנוי מטרנזיסטור MOSFET ותניח אחד מתחת לשני בטופולוגיית פושפול, תקבל עיוות הרמוני שמאוד דומה למנורות. אם תשתמש בטרנזיסטורים מותאמים לחלוטין זה לזה, במעגלי SE תתקשה, אם בכלל, להבחין בין המנורות לטרנזיסטור.  

AUDIO TUBE

מה הדבר שאתם רוצים להשיג בעוד 5 או 10 שנים?

אנחנו רוצים להמשיך לבנות ציוד בעל ביצועים גבוהים אך נצרף לזה את עניין השליטה. למשל תמיכה באלקסה של אמזון או סירי של אפל. כלומר להתאים לתחום האינטואטיבי. למשל לבקש מאלקסה להפעיל את המערכת ולבחור את השיר שאנו רוצים לשמוע. המגברים שלנו יתמכו בפקודות קוליות.

שאלה אחרונה ואולי החשובה מכל. האם אתם מסתמכים על מדידות או משתמשים בצוות האזנה?

שאלה טובה שנשאלת המון. אנחנו משתמשים במדידות ככלי להערות בהאזנה. יש לנו צוות האזנה מומחה שמקשיב לכל מוצר לפני שהוא מתחיל את היצור. הם מעירים את ההערות שלהם ואנו חוזרים למעבדה ומשפרים. זה יכול לחזור על עצמו עשרות פעמים עד שהם מאשרים שזה הדבר הנכון. המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו. אגיד לך יותר מזה. באחד מהמגברים שלנו, במהלך התיכנון שלו, המדידות שלו היו מושלמות במעבדה. צוות ההאזנה שלל אותו על הסף ומשם התחלנו לתקן על פי ההערות שלהם. המדידות היו פחות מרשימות אבל הצליל היה פנטסטי. כנראה שאי אפשר לחזות את הצליל במדידה לפני ששומעים אותו. 

 

Namer Levi And Anders Ertzeid 

Anders Ertzeid

תודה רבה לגבי עמרם מסאונדקווסט על שיתוף הפעולה ותודה גדולה לאנדרס מחברת הגל.

 

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (221 תגובות פורסמו):

avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא הבנתי. למי אתה מעיר?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
למה לא לקרוא לילד בשמו? הייצור בסין. כי הם לא מייצרים כמעט כלום בסין. את רוב הרכיבים הם מייצרים באירופה. מה שמיוצר בסין זו הקופסא. "יצרנית משחררים לשוק נגני תקליטורים עם יציאת ממיר שמנגנים DSD, MQA וכל פרוטוקול מלבד 16/44. הבעיה היא שזה גורם לכך שמאבדים את איכות ה-CD. מה שאנחנו עשינו הוא נגן CD שמנגן רק CD. כלומר: כשאתה מכניס עוד כניסות דיגיטליות אתה בעצם הורס את ה-CD." שטות מוחלטת. מאיפה לך? "אנחנו לא מחשיבים את עצמינו כ ״חברת היי אנד״" צודק בהחלט, כי הם לא היי-אנד. קראת מדוע הם לא מכנים את עצמם היי אנד? אחרי הכל, מג׳יקו ועוד כמה רמקולים מאוד נחשבים מציגים איתם באופן רישמי.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
חברה עם רגליים על הקרקע, אהבתי את הגישה המרעננת שהיא מביאה עימה.
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
זה הראיון הכי מהנה לקריאה שקראתי כאן מזה הרבה זמן: נטול בולשיט, ישיר ולעניין. לא דיפלומטי עם תשובות יבשושיות אלא אומר דברים כמו שהם (וזה הקטע המפתיע: פילוסופיית התכנון שלהם לא שונה מאחרים, אבל הוא גלוי, וזה מרענן). ההסבר של הבחור, שהוא מרואיין מצויין אגב, למדוע הם לא מחשיבים עצמם להיי אנד, היה כאילו קרא את הדיון הלוהט שרץ פה לפני כמה זמן בשאלה מה זה היי אנד. הוא מנומק בכל דבר, ואני אוהב את זה כי הוא בעצם מעביר את הפילוסופיה של הייגל בקו ישר וללא התפתלויות ואומר: אנחנו עם הפנים לדיגיטלי, לא לאנלוגי. אנחנו לא מכניסים שום מעגל מיותר לתוך המכשיר. אהבתי.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
כי הם לא מייצרים כמעט כלום בסין. את רוב הרכיבים הם מייצרים באירופה. מה שמיוצר בסין זו הקופסא. . זה כמו להגיד שאייפון מיוצרת בארצות הברית. אז מה אם הם מייצרים בסין?
avatar
yeuda27 1970-01-01 02:00:00
חברה לתפארת. אחת החברות הטובות והיחידות שנשארו שפויות. על הדרך אני רוצה לומר תודה לגבי שהצליח להביא את הבחור לארץ. היה מפגש מאוד מרענן.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
יופי של כתבה.:שתוי: תודה. בפן האישי מעולם לא התחברתי לחברה הזו מניסיון עם שני ממירים שלהם ומשולב שעברו אצלי.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
מילה על העיצוב שהוא יפה ועדין . בקשר לדיבורים מסביב -"הי אנד" וכו ופילוסופיות . זה כאשר טוב לך בנשמה גם "טרנזיסטור " הוא הי אנד בשבילך .. מעניין מאוד מי מחליט מהו מוצר הייאנד?
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
כיף שיש עדיין חברות שמציעות סטריאו איכותי ב-4 ספרות.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
מילה על העיצוב שהוא יפה ועדין . בקשר לדיבורים מסביב -"הי אנד" וכו ופילוסופיות . זה כאשר טוב לך בנשמה גם "טרנזיסטור " הוא הי אנד בשבילך .. דווקא לקו העיצובי של הגל אני פחות מתחבר, לטעמי סולידי מידי עבור מוצר שאמור לפנות לתשוקה ורגש.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
מעניין מאוד מי מחליט מהו מוצר הייאנד? איזו שאלה שטותית... אני תמהה משאלתך... בתור כתב של האתר עליך לדעת טוב יותר.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
איזו שאלה שטותית... אני תמהה משאלתך... בתור כתב של האתר עליך לדעת טוב יותר. 1. איזו סיבה שבעולם יש לתגובה המעליבה והפוגענית הזאת? 2. בעברית כותבים תמה עם ״ה״ אחת.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
איזו שאלה שטותית... אני תמהה משאלתך... בתור כתב של האתר עליך לדעת טוב יותר. ממה אתה תמה. כנראה שיש לנו ראית עולם שונה. למרות שהגל אינם מגדירים את מוצריהם כהיי אנד. לטעמי. הפרה פאוור שלהם, מוצר היי אנד. כנראה שצריך מותג בוטיק עם שם הזוי. שדורשים עבורו סכומים הזויים.. כדי להגדיר אותו כהיי אנד.. .
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
לא היה כבר שרשור כזה ?o_O
avatar
דיטון66 1970-01-01 02:00:00
מה אתה חושב על מגברים דיגיטלים? אני חושב שהם עשו דרך ארוכה, מרשימה למדי, אבל עדיין זה לא שם. אבל יש בעיות עם הטכנולוגיה. היא לא טובה מספיק כרגע. הם לא מעבירים מהר מספיק בין ספק הכוח לאאוטפוט וזה עדיין גורם לעיוות בספקטרום הגבוהה וצליל שטוח. וואללה?!
avatar
דיטון66 1970-01-01 02:00:00
איזה מומחים? מטעמם?!
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
ממה אתה תמה. כנראה שיש לנו ראית עולם שונה. אז אענה לשאלתך.. מעניין מאוד מי מחליט מהו מוצר הייאנד? מי מחליט מה היי-אנד במקרה הזה? [ATTACH=full]35848[/ATTACH] [ATTACH=full]35860[/ATTACH] מי מחליט???
avatar
EREZ100 1970-01-01 02:00:00
ממה אתה תמה. כנראה שיש לנו ראית עולם שונה. למרות שהגל אינם מגדירים את מוצריהם כהיי אנד. לטעמי. הפרה פאוור שלהם, מוצר היי אנד. כנראה שצריך מותג בוטיק עם שם הזוי. שדורשים עבורו סכומים הזויים.. כדי להגדיר אותו כהיי אנד.. . מסכים . אני משוכנע שאם היו אורזים את הפאוור והפרה שלהם במארזים שונים תחת שם שנקלט "נחשב "אצל חלקנו כיותר "היי אנדי" וכמובן מוסיפים לו תג מחיר כזה שגם יצריך פגישה בבנק לפני הרכישה אז הוא היה הופך למוצר "היי אנד " . לדעתי פשוט צריך להקשיב ולהבין עם המוצר "מדבר אלייך" או לא וזהו !! כבר התנסנו רובינו בלא מעט "מבחנים עיוורים " של ציוד ברמות מחיר שונות ולא פעם "נפלנו" .....לא בהכרח מה שיקר וממותג טוב יותר . אותם החברים שהיו בערב שגבי מסאונדקווסט אירגן ( באופן מופתי )קיבלו הסבר מפורט מדוע החליטו כהחלטה אסטרטגית (שהיא מאד שכיחה ולא רק בענף זה ) להוציא את מרבית הפעילות כגון ,הרכבה,אריזה וכד' לחברות חיצוניות ,התשובה מאד ברורה הייתרון שלהם הוא בפיתוח המוצר ,בטכנלוגיה ,בפטנטים ובזה הם משקיעים את הכסף והמאמץ .בנוסף חיסכון משמעותי בעלויות דבר אשר בסופו של דבר קובע את מחירו של המוצר . איך אמר אנדרס " לארוז את המגבר המשולב כל אחד יכול , לבצע את השליחות כל אחד יכול ..." למען הסר ספק אין לי שום מוצר של החברה בבית כך שאנני כותב ממניעים שעלולים להתפרש בצורה של אינטרסים אישיים.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
אני חושב שזה יפה ומכובד מאד שיצרנים מגיעים לביקור בארצנו הקטנה ונותנים ראיונות ונפגשים עם אודיופילים. זה לא מובן מאליו. כל הכבוד !!
avatar
yeuda27 1970-01-01 02:00:00
הגל הם היי אנד וחצי בדיוק כמו שאר חברות ההיי אנד. חברות מסויימות משתמשות בחומרים הכי יקרים שיש בשוק ובונים מגבר. עלות החומרים היא אפילו לא 30 אחוז מהתמחור של המוצר. ה-70 אחוז הנוספים הם:שם,פוזה,שחצנות ובולשיט. והנה מציגים לנו מוצרים במאות אלפי שקלים או קרובים לזה. והנה הגל מגיעים ומראים שאפשר לתת מוצר מעולה ואמין במחיר הוגן. לא מעט חברות משתמשות ברכיבים של הגל. אפילו AVM.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אתה מבין שהשימוש בכומר יפני או איטלקי לא היה קשור ליפן או איטליה באמת. זה היה יכול להיות גם שיח מכפר קאסם.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
SONYES אולי תשכיל אותנו בידיעותיך על הרכיב הכי חשוב בדוגמא שנתת והוא השעון (CLOCK) ואיפה ניתן למצוא אותו בגרוש וחצי באיביי...
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
. הם לא מעבירים מהר מספיק בין ספק הכוח לאאוטפוט וזה עדיין גורם לעיוות בספקטרום הגבוהה וצליל שטוח. וואללה?! בוודאי ובטח שבוודאי, מהירות של כ-90% ממהירות האור (התפשטות הסיגנל בחומר ולא בריק) זה איטי לאללה.;) מגברים שהם לא ClassD ידועים במהירות ההתפשטת הגבוהה ממהירות האור והתופעה נחקרת נמרצות ע"י טובי המוחות במאיץ Cern שבג'נבה.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
זה היה ארוע פרטי/סגור לחברי לקוחות הגל? או שהיה פרסום לגביו?
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
סוני איאס, לא צריך להתרגש יותר מידי. האיש הוא איש שיווק/פיתוח עסקי והוא החליט שטוב לו לביזנס לשיר את השיר של המיד ווי ולא את השיר של ההיי אנד. סבבה לו. אל תיקח כל ברושור מכירות כל כך קשה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
זה היה ארוע פרטי/סגור לחברי לקוחות הגל? או שהיה פרסום לגביו? האירוע היה כנראה בערב. אני ישבתי עם אנדרס בשעות הבוקר. לגבי האירוע, לא נראה לי שגבי פרסם. הוא יועד ללקוחות בלבד. (אני חושב)
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
למה התכוון המשורר הנורבגי ? בכל מקרה לא מזלזלים ביריב בוודאי ובוודאי לא " הכל בלה בלה בלה " אז שימכור $CD 1000 במקום 5000$ שישים חלקים איכותיים יותר ולא קבלים זולים ולא המשכתי אחרת לא רק שהיה אוכל דגים סרוחים גם היו מגרשים אותו מהעיר ... מה כל הנקודה כאן הי אנד ושאר ירקות מה שהוא לא מצטייר מה אני צריך לממן את העובדים שלו ??? פרסומת ??? השלג שיורד לו על ראש בו בזמן שהוא צוחק על יפני אטלקי וכוכו הסיפורים יעני הי אנד ???? אבל זה לא הוא תגיד הבאתי לכם מוצר של הי אנד מחיר שווה לכל נפש ........\ וכולם משתחווים ומצדעים או ווה מי זה בא ...... הגל יותר נכון נשמע לי אחרת אבל לא אומר בפומבי .....בשינוי אות אחת מהלוגו . קח כל מערכת טופ קלאס אחרת בכל המרכיבים שלה עולים על הגל ולא רק זה בלבד לא רוצה להעלות את הסיפורים שמספרים לכם באתר שלהם ..... וביקרות - תהיו בריאים ללקרדות שמוכרים בביקורות . טוב נו יאלה בסדר - מעניין מי זה אותו אחד מתפלל לפני הרכבת שנאי - או ההוא האיטלקי מעניין - מה יש להם לומר בעניין יותר מדי קפה ידידי :).
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
טרי מעכשיו. הרמקול Muon 2 kefמודגם רישמית עם האלקטרוניקה של הגל. לא הייתי ממש לוקח את זה פרווה... [ATTACH=full]35852[/ATTACH]
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
נמרצוק מענין לי את הסבתא ;) מה מדגימים ועם מי ומה... הכל שיווק גם כך. הכתבה שלך יפה וכתובה נהדר כהרגלך, כך אני רוצה לזכור אותה וגם את השרשור...:שתוי:
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני חושב שמדובר במוצרים מצויינים על תמורה מעולה לכסף. ויש לי טיפונת נסיון. לגבי הכתבה. אני מעביר את מה שאומרים, במקרה הזה, אהבתי מאוד את הכנות של אנדרס. לגבי היפני. זה מטאפורה. אין סיבה להתעצבן. עם זאת, ליפנים באמת יש איזה קטע עם טקסיות מוגזמת בבניית הציוד שלהם. לא אקיופייז, לקסמן ואיזוטריק אלה בחברות המאוד מאוד איזוטריות שלהם (שינדו, קונדו, wavac) - יותר מידי טקסים. יאללה, לפפו את השנאים שלכם וסגרו עניין. שחררו את הטקסים. לזה לדעתי הוא התכוון. לגבי הציוד. זו בחירה חד משמעית של יצרן הרמקולים. והיצרן הזה יכול לבחור מה שבא לו. אגב. מה אתה מכיר של הגל?
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
:שתוי:
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בכלל אלק מנורות לא אמינים - דבריו שלו נו קמו המלפפונים להרביץ לגנן ....... קל להוכיח שמנורות לא אמין כמו שקל להוכיח שלג׳ירפה יש צוואר ארוך.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
איזה סרטון מגניב. עשית לי חשק למגבר שפופרות:)
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
sonyes, לא ברור באיזה עצב חשוף הוא נגע לך, אך בכל בזעם שלך זיהיתי כתבת במה טועים הנורבגים,היה נחמד אם תכתוב במה הם צודקים לגבי התנהלותם, למשל אין בנימצא מכשירי מדידה מספיק מדויקים לכן בנו מכשירים מדויקים בעצמם לרמת דיוק הנדרש עבורם,המגברים הגדולים שלהם הם בעלי דמפינג פקטור 4000, לכן מחברים אותם למגיקו, ובנוסף פגעת גם במוצר וגם ביבואן, החברה סולידית במחירים נוחים וקיבלו הכרה בתעשייה ונישמעים לרוחי.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
למה התכוון לזה ? יעני לא מבין זה לא טוב קלאס ש FUSH PULL זוהי אחת הטופולוגיות שמזכירה את מה שהוא מדבר עליו. [ATTACH=full]35854[/ATTACH] ועוד אחת ב-MOSFET [ATTACH=full]35855[/ATTACH] ויש עוד הרבה כאלה אם תרצה...
avatar
EREZ100 1970-01-01 02:00:00
לא אתפלא אם זה יהיה המפגש האחרון שיבואנים יביאו לארץ נציגים מהחברות שהם מיצגים . גם לאחר התערוכה בסוכות התגובות היו כאלה שיגרמו לחלק מהיבואנים לחשוב טוב טוב מה לעשות בעתיד ... במקום שנעשיר את הידע שלנו ונחשף למוצרים והסברים מעמיקים אנו גורמים ליבואנים שלא להזמינם בעתיד. וכן SONY ES למרות שלא ציינת ישירות את היבואן שטרח ,אירגן השקיע כסף ומאמץ כדי בין היתר לקדם את עסקיו ,דברייך אינם תורמים לו. חבל ! דרך אגב ,אבקש להזכיר כי עלות הפירגון עד להודעה חדשה - חינם ! שבת שלום, ארז
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
SONY ES, גם אם אתה צודק המסר שלך הובהר אתמול, אין צורך לגרור את זה הלאה כי כל המוסיף גורע. אתה גם טועה, לא כל דעה או הכרזה צריכה להביא אותך לזעם בצורה כזו, אל תשכח שמדובר בתחביב ולא חיים ומוות. זה כמו שכותבים לי בפורמים, תכתוב "לדעתך", האם זה לא ברור? ואם כתבתי משהו שהוא לא לרוחו של מישהו אז העולם חרב עליו? קח את הכל בקלות. שבת שלום.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
Sony es פירקת להם את הצורה... שלב ה״הוכחות״ בפוסט שלך היה לעילא ולעילא, כאחד מגדולי עורכי הדין הליטיגטורים, לא השארת אבן אחת (שלא לומר קבל וציפ) שלא הפכת. הזעם באמת קצת מוגזם כמו שכתבו חבריי לפני. אבל, אני מודה שגם לי לא באה שחצנותו של הבחור בטוב. בא בחור צעיר שעף על עצמו חזק ומלכלך על תעשיה שלמה עם מורשת והיסטוריה עצומה, קפדנות ייצור ובקרות איכות מושלמות in-house חברה של שמונה אנשים שמוציאה הכל לאאוט סורס? עם קומפוננטים בסיסיים? איך הוא מרשה לעצמו לדבר ככה? מה שהיפני הרכיב לפני חמישים שנה מחזיק היום בלי שום סטיה. נראה מוצר שלהם מחזיק עוד חמישים שנה. קלאס די לא שווה? מנורות לא שווה? טיפה כבוד? אין.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
סוני זה כל השוני......בואנה אתה באמת נינג'ה יפני:)
avatar
motiaroshas 1970-01-01 02:00:00
Sony es פירקת להם את הצורה... שלב ה״הוכחות״ בפוסט שלך היה לעילא ולעילא, כאחד מגדולי עורכי הדין הליטיגטורים, לא השארת אבן אחת (שלא לומר קבל וציפ) שלא הפכת. הזעם באמת קצת מוגזם כמו שכתבו חבריי לפני. אבל, אני מודה שגם לי לא באה שחצנותו של הבחור בטוב. בא בחור צעיר שעף על עצמו חזק ומלכלך על תעשיה שלמה עם מורשת והיסטוריה עצומה, קפדנות ייצור ובקרות איכות מושלמות in-house חברה של שמונה אנשים שמוציאה הכל לאאוט סורס? עם קומפוננטים בסיסיים? איך הוא מרשה לעצמו לדבר ככה? מה שהיפני הרכיב לפני חמישים שנה מחזיק היום בלי שום סטיה. נראה מוצר שלהם מחזיק עוד חמישים שנה. קלאס די לא שווה? מנורות לא שווה? טיפה כבוד? אין. מה אתם נעלבים? בא נציג חברה פורס את משנתה של החברה ואיך היא רואה את הדברים בקנות ראויה להערכה ואתם באים עם כל מיני שרטוטים ותוקפים אותו כאילו זה אישי. האיש לא דיבר על שום חברה או מותג אלה טען שהדרך שלהם היא הטובה והנכונה לדעתו. הגל מייצרים מוצרים מעולים שיש לי הכבוד להחזיק כמה מהם, אחרי התחרקשות אם כל מיני מוצרים "ניחשבים" בעזרת הגל [לא רק]הצלחתי להחזיר את חדוות האזנה . כדאי שתינשמו עמוק תעצמו עינים תקמצו אצבעות ותנסו להירגע ואז תבינו אולי שלכל חברה יש את הפילוספיה שלה ולכל מאזין יש את הטעם שלו. שבת שלום.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
מה אתם נעלבים? בא נציג חברה פורס את משנתה של החברה ואיך היא רואה את הדברים בקנות ראויה להערכה ואתם באים עם כל מיני שרטוטים ותוקפים אותו כאילו זה אישי. האיש לא דיבר על שום חברה או מותג אלה טען שהדרך שלהם היא הטובה והנכונה לדעתו. הגל מייצרים מוצרים מעולים שיש לי הכבוד להחזיק כמה מהם, אחרי התחרקשות אם כל מיני מוצרים "ניחשבים" בעזרת הגל [לא רק]הצלחתי להחזיר את חדוות האזנה . כדאי שתינשמו עמוק תעצמו עינים תקמצו אצבעות ותנסו להירגע ואז תבינו אולי שלכל חברה יש את הפילוספיה שלה ולכל מאזין יש את הטעם שלו. שבת שלום. בסדר גמור מתנוש. אבל קח בחשבון שאתה מדבר מהפוזיציה, שגם זה סבבה לגמרי. לי אין כרגע לא הגל לא מנורות ולא קלאס די והראיון קצת צרם לי. זה הכל.
avatar
גולן זיו 1970-01-01 02:00:00
יש לי מדבר של הגל H360 ואני מרוצה ממנו מעל הראש. לא נראה לי שאני אליף אותו בעתיד הקרוב או הרחוק.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
.
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
חברים נכבדים- כמה חברות אודיו אתם מכירים שיש להם את הממון הזה לעסוק במחקר ופיתוח ? כתוצאה מהמחקר החברה רשמה מספר פטנטים, אותם היא מיישמת במוצרים שלהם. בדרך כלל כשאתה קונה מוצר אודיו, האם אתה קונה פטנט או איכות סאונד?
avatar
motiaroshas 1970-01-01 02:00:00
אני קונה את האכות סאונד הכי טובה שהכסף שלי יכול לקנות ולכן יש לי מוצרים של הגל.
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
אני בעד אישפוז בכפיה לחלק מהמגיבים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
למה זה כל כך מטריד אותך סוני?
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
שעורי בית לסופ"ש: ES=AK?
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
כי מר' אנדרס אמר בריאיון שהם לא מגדירים עצמם היי-אנד וכותבים משהו אחר על אחד המוצרים שלהם. שיווק נטו!
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
SONYES שטוף עיניך טוב הפעם [ATTACH=full]35892[/ATTACH] [ATTACH=full]35893[/ATTACH] [ATTACH=full]35894[/ATTACH]
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
מתברר הרבה מוצרים של HEGEL רשום עליהם היי-אנד. הדאק היי-אנד. הפרי היי-אנד. עכשיו הנגנים שלהם, הסדרות הישנות והדגם הנוכחי (CDP4A, CDP2A, MOHICAN) כולם רשום עליהם היי-אנד. SONYES כנראה מילת היי-אנד לא ברורה למר' אנדרס. [ATTACH=full]35895[/ATTACH] [ATTACH=full]35896[/ATTACH] [ATTACH=full]35897[/ATTACH]
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כי העליב את היפנים "מחק במחי יד מסורת ואמונה של אחרים " לא רוצה לחזור על כך כבר הכל נאמר כמעט. אבל הממצא אחרון לא מותיר מקום לספק - כי מדובר פה ב...... ובלתי נסלח זילזול כלפי האחר-אמונתו מסורת שלו ובכלל זהו דבריו הם תקדים ואחרי המובא למעלה לא רק יוכל את הדגים הסרוחים גם יגרשו אותו המעיר . זהו עכשו התמונה התבהרה . B.B.B. אבל הפעם זה מכוון אליו אני חשב שרוב הציוד היפני נשמע יותר טוב שהאירופאים והאמריקאים מתכננים אותו. היפנים זו מסורת בהחלט. אבל שאר העולם עושה את זה פשוט טוב יותר. אה, הם גם מפתחים טכנולוגיות מדהימות. אבל שוב, הם לא משלבים בניהן כמו אירופה ואמריקה. בכלל. העיסוק הזה בדת, אמונה ואודיו זה דבילי לחלוטין. ולפאנלי. חוץ מאקיופייז, לקסמן ואיזוטריק (אני מדבר על חברות אודיו דו ערוצי) ליפנים אין מה להציע. מציע לכל חובבי הדת לקחת דברים ב פרופורציה. לגבי העיסוק בהיי אנד ומדוע הם אינם מגדירים את עצמם כ"היי אנד" לאיך שהוא מתפרש היום, אני מסכים עם אנדרס בכל מילה.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
ולפאנלי. חוץ מאקיופייז, לקסמן ואיזוטריק (אני מדבר על חברות אודיו דו ערוצי) ליפנים אין מה להציע. לא הייתי מנסח את זה כל כך בנחרצות. לעניות דעתי כל קו המוצרים הבכירים שעומדים בחזית הטכנולוגית של החברות הגדולות מסוני דרך מרנץ ועד פיוניר, הם היי אנד בריבוע, עולים בהתאם ולעיתים לא יוצאים בכלל מגבולות יפן.
avatar
viamusic 1970-01-01 02:00:00
ויכוח סרק חברות בוטיק יפניות לא רואות ממטר את HEGEL האמת ...גם את רוב חברות ההייאנד.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
לא נמר ולא המרואיין שלו דוברים אנגלית כשפת אם,ולמרות זאת הראיון,רוח הדברים והאמירות הועברו לשפתינו,עברית,בצורה מצויינת והיכוח פה רק מחחזק את זה. אז נמר שאפו ענק ומוריד בפניך את הכובע(ורד)(ורד)(ורד). אותי,כצרכן,מאוד מעניין מיהו היצרן של המוצר שאותו אני רוצה לרכוש. מעניין אותי אם יש לו יעדים,חזון,תרבות ארגונית DNA תיכנוני וגם שיש לא איתנות פיננסית או אם תרצו - אמא ואבא. ולכל זה אין קשר למה שאני חושב אחרי שעבר,במקרה הזה,את כלי הבדיקה הפרטי שלי,ששמו:אוזניים. [USER=14418]@SONYES[/USER] לא חשוב אם אני מקבל או לא את הביקורת שלך,אבל ביקורת היא כמו מטבע,ולמטבע,כידוע,יש שני צדדים. נורווגיה ארץ הייצור של HEGEL וארץ המוצא של המרואיין,איננה ישראל,איננה יפן,איננה סין,איננה צרפת ואיננה הספינה הטובעת שנקראת ארה"ב של אמריקה. אז בטרם אתה משלח את חיצי הביקורת קרא קצת על התרבות הנורדית,על ההסטוריה של נורווגיה...אעזור לך קימעא: מהתרבות שממנה מגיע המרואיין הדברים שאמר הם מאוד צנועים,מאוד מדוייקים (לדידו) וטבועים עמוק מאוד בתרבות שספג באזור מגוריו/ארץ מוצאו... אתה בוודאי מכיר את SONY ואת ההסטוריה הארגונית שלה ומכן את המפגש בין סוני לטקסס אינסטרמנט בסוף האלף הקודם. ומשכך חזור לפוסט האחרון של נמר ובמבחן המציאות הוא עומד. מנחם
avatar
viamusic 1970-01-01 02:00:00
חוץ מאקיופייז, לקסמן ואיזוטריק (אני מדבר על חברות אודיו דו ערוצי) ליפנים אין מה להציע. לקסמן איזוטריק ואקיופז הם חברות טובות אבל לא הייאנד במושגים של יפן ליפנים יש מה להציע ועוד איך. יפן זו ליגה אחרת
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
נורווגיה ארץ הייצור של HEGEL אתה טועה או מטעה! ארץ ייצור היא סין.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
אתה טועה או מטעה! לא זה ולא זה. התיכנון והמקור נורוגיה. היצור סין אך לא רק - תקרא בכתבה. וזה ממש לא הופך את הגל לחברה סינית... מנחם
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
לא זה ולא זה. התיכנון והמקור נורוגיה. היצור סין אך לא רק - תקרא בכתבה. וזה ממש לא הופך את הגל לחברה סינית... מנחם וגם לא הופך אותו לנורווגי. לפי הכללים המקובלים ברישום Made in (origin country) לא מאפשר להם לרשום על גב המוצר Made in Norway
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא הייתי מנסח את זה כל כך בנחרצות. לעניות דעתי כל קו המוצרים הבכירים שעומדים בחזית הטכנולוגית של החברות הגדולות מסוני דרך מרנץ ועד פיוניר, הם היי אנד בריבוע, עולים בהתאם ולעיתים לא יוצאים בכלל מגבולות יפן. אני מדבר על חברות מתמחות באודיו דו ערוצי. לא קולנוע ולא מסכים. שם הם no.1.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
לא זה ולא זה. התיכנון והמקור נורוגיה. היצור סין אך לא רק - תקרא בכתבה. וזה ממש לא הופך את הגל לחברה סינית... מנחם אז איפה? הם 8 אנשים, לא?
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
תודה ושאפו גדול לנמר, על השאלות היפות ועל עריכת הריאיון והפיכתו לכתבה זו, זה לא כל כך פשוט (מי כמוני יודע). זה אומר שנמר נסע לתל אביב מנס ציונה, החנה את הרכב בת"א (לא פשוט בכלל), "בזבז" כמה שעות עם האיש ונסע הביתה לערוך את הכתבה במשך כמה שעות, כל זה ללא תמורה. כולנו צרכים להיות אסירי תודה על הכתבה המופלאה. סוני אי. אס. - פסיק, נקודה, אדון סימן קריאה וגברת סימן שאלה כולם חברייך- השתמש בהם. סימני פיסוק בסגנון צ'אט...עם...3...נקודות בין משפט...למשפט אינם מקובלים בכתיבה פה. החברה HEGEL לא סופרת אותנו חברי הפורום מסנטימטר, המטרה של היא לעשות כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן, בעולם היא מעוד מצליחה ואני מאחל לה בהצלחה רבה. תומר
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לקסמן איזוטריק ואקיופז הם חברות טובות אבל לא הייאנד במושגים של יפן ליפנים יש מה להציע ועוד איך. יפן זו ליגה אחרת מאיפה המידע הזה שהן לא מוגדרות היי אנד במושגים היפנים? ליפנים יש מה להציע. אבל אם שוק האודיו היפני (אודיו. לא רכיבים) נסגר, תהיה הפשעה זניחה על שוק האודיו העולמי. אם השוק הגרמני/אמריקאי נסגר, שוק האודיו ישתנה בקצה לקצה. למה? משום ששם נמצא האודיו. באירופה ובארצות הברית. יפן היא שחקן של רכיבים וחלק מהפיתוחים בגזרה הדיגיטלית ומעט מאוד באנלוגית.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נראה שחלק מהחברים כאן ממש זועמים על אנדרס. קצת הזוי לא?
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
[USER=11288]@jabareen[/USER] [USER=14418]@SONYES[/USER] אל תאחזו באילנות גבוהים: ב 2016 סוני הוציאו את האוזנייה MDR 1000X. יש בה טכנולוגיה מהמדף והמון פיתוחים של סוני עצמה. גם הסאונד הוא מה DNA/וייסינג של סוני. האוזנייה מיוצרת במלזיה אז מה סוני היא חברה מאלזית??? על אותו משקל,וכתבתי כבר את זה,הגל היא חברה נורווגית וככזו קשורה בתרבות של האומה הנרווגית שהגדים ממנה נמצאים בכתבה. מנחם
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
אני חשב שרוב הציוד היפני נשמע יותר טוב שהאירופאים והאמריקאים מתכננים אותו. היפנים זו מסורת בהחלט. אבל שאר העולם עושה את זה פשוט טוב יותר. אה, הם גם מפתחים טכנולוגיות מדהימות. אבל שוב, הם לא משלבים בניהן כמו אירופה ואמריקה. בכלל. העיסוק הזה בדת, אמונה ואודיו זה דבילי לחלוטין. ולפאנלי. חוץ מאקיופייז, לקסמן ואיזוטריק (אני מדבר על חברות אודיו דו ערוצי) ליפנים אין מה להציע. מציע לכל חובבי הדת לקחת דברים ב פרופורציה. לגבי העיסוק בהיי אנד ומדוע הם אינם מגדירים את עצמם כ"היי אנד" לאיך שהוא מתפרש היום, אני מסכים עם אנדרס בכל מילה. נראה לי שהלכת רחוק מאוד. מה שאר העולם עושה טוב מהיפנים? אולי בייצור מוצרי בעלי עיצוב שופוני והדבקת תגי מחירים מופרכים (בעיקר האירופאים), וממש לא הרבה מעבר לזה.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
זה אומר שנמר נסע לתל אביב מנס ציונה, החנה את הרכב בת"א (לא פשוט בכלל), "בזבז" כמה שעות עם האיש ונסע הביתה לערוך את הכתבה במשך כמה שעות, כל זה ללא תמורה. כולנו צרכים להיות אסירי תודה על הכתבה המופלאה. תומר וזה אומר שאי אפשר לעלות שאלות או אי הסכמות לגבי תוכן הכתבה. מצטער אם זה ירגיז מישהו, אבל זה מזכיר את טענת העוזרת של שרה נתניהו, שלטענתה שרה צעקה עליה וגם הוסיפה כמה היא סבלה עבור המדינה בדרום אמריקה.
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
[USER=11288]@jabareen[/USER] [USER=14418]@SONYES[/USER] אל תאחזו באילנות גבוהים: ב 2016 סוני הוציאו את האוזנייה MDR 1000X. יש בה טכנולוגיה מהמדף והמון פיתוחים של סוני עצמה. גם הסאונד הוא מה DNA/וייסינג של סוני. האוזנייה מיוצרת במלזיה אז מה סוני היא חברה מאלזית??? על אותו משקל,וכתבתי כבר את זה,הגל היא חברה נורווגית וככזו קשורה בתרבות של האומה הנרווגית שהגדים ממנה נמצאים בכתבה. מנחם באנלוגיה שלך אתה מעוות המציאות.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
וזה אומר שאי אפשר לעלות שאלות או אי הסכמות לגבי תוכן הכתבה. בטח שאפשר ואפילו רצוי,אבל:קצת דרך ארץ לא יזיק. מנחם.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
לא הבחנתי פה בחוסר דרך ארץ. רק מישהו שתוכן הראיון ממש הרגיז אותו והוא מעלה את טיעוניו, גם אם אולי באינטנסביות יתר.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
באנלוגיה שלך אתה מעוות המציאות. איזו מציאות? שסוני חברה יפנית ותיקה מאוד ומיצרת במלזיה (וגם בסין אגב) או שהגל הם חברה נורווגית שמיצרת בכל מקום שתרצה חוץ מנרווגיה עצמה. או אולי המציאות שאפל היא חברה אמרקאית ומיצרת את האייפון בסין,או סמסונג אחד מעמודי התווך של הכלכלה הדרום קוראינית אבל מיצרת את הטלפונים שלה ב... סין? מננחם.
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
כמה קל להתלהם, להשמיץ (ולחרטט) באינטרנט. אני תוהה אם מישהו (וכמה) מהמבקרים הקשיב פעם לציוד של הגל? סוניס, מבחינתי תקפת כאן בשלל השוואות טכניות לא רלבנטיות לכלום. כמה מילים אפשר לכתוב, על כלום....? 1. כל עוד לא שמעת את הציוד של הגל, דעותיך התיאורטיות ולא אומרות דבר. 2. כל עוד לא השוואת את הציוד המדובר של הגל לציוד אחר עם רכיבים דומים (לטענתך) - דעותיך התיאורטיות לא אומרות דבר. 3. לך לשמוע את הEAR acute. מכשיר שחולק כמה רכיבים פשוטים יחסית (בחלקם) ונשמע מדהים. לא רק ביחס למחירו. ממתי סך החלקים בתוך מכשיר מגדירים את ערכו הסוני או מחירו ? 4. מצידי, שבתוך ההגל המדובר יהיו חלקים בשקל וחצי. אם הוא תוכנן נכון ונבנה נכון ונשמע נכון, הוא שווה כל שקל. מה אתה שופט ציוד לפי הסכמות שלו והמרכיבים שבו? את מי זה מעניין בכלל? אנחנו כאן בשיעור פילוסופיה של הציוד או בתחום האודיופילה? לך לשמוע את הציוד של הגל ותחזור לכאן עם תובנות ואז אעריך קצת יותר את מה שאתה כותב. 5. אני בקושי מכיר הגל. את גבי פגשתי והכרחי בתערוכה. שמעתי איזה סט מצוין ואיזה צלילים האיש הוציא בחדר, ונהנתי מכל רגע. איכות צרופה! למדתי קצת מה הוא מייבא (ציוד מעולה שבמעולים!), קראתי קצת על הרקע שלו בארה"ב ובמה הוא התעסק ואני מלא הערכה. האיש מקצוען ויודע לבחור ציוד ולשלב מערכות. אז עם כל הכבוד לסוני, דנון ודומיהם, ששמעתי לא פעם וגם לא מאה פעם, קצת יותר ובכמה מקומות בעולם , במקומך הייתי קצת מרגיע. ההתקפה שלך חלולה ומבחינתי מאוד לא מרשימה. לך קצת לשמוע ולהשוות את מה שאתה מכיר להגל ואז אולי אוכל להעריך קצת יותר את הדברים שאתה כותב.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
רק מישהו שתוכן הראיון ממש הרגיז אותו והוא מעלה את טיעוניו, גם אם אולי באינטנסביות יתר. בסדר גמור. אמרתי שלא יזיק דרך ארץ לא אמרתי שאין ובטח שלא ביחס למי שהתרגז. להתרגז זה בסדר... מנחם
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
סוני אי. אס, "אני כותב כמו שאני כותב..."(רק שלוש נקודות לא יותר). שלוש נקודות (…) הוא סימן פיסוק המורכב משלוש נקודות בזו אחר זו. שימושו העיקרי הוא כציון מקומו של טקסט שלא נכתב מסיבות שונות. למה כל כך הרבה שורות? אפשר ב-4 שורות :). הגל היא חברה שמחציתה היא היי-אנד (בערך), ומחציתה נמוך יותר, היי-פיי. תומר
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
טוב ;), תומר
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
תאמין לי שקראתי. תאמין לי שזה גם אתגר לא פשוט (ראה שוב ההערה של תומר). בתמצית: אני מציע לך, בנימוס ובעדינות, לא לשפוט ציוד (גם לא חברה) לפי מרכיביו (או אמירות מנהלי שיווק ומכירות) אלא אך ורק לפי האזנה.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
תאמין לי שקראתי. תאמין לי שזה גם אתגר לא פשוט (ראה שוב ההערה של תומר). בתמצית: אני מציע לך, בנימוס ובעדינות, לא לשפוט ציוד (גם לא חברה) לפי מרכיביו (או אמירות מנהלי שיווק ומכירות) אלא אך ורק לפי האזנה. סלח לי ידידי, אבל הוא לא שפט ציוד בכלל. נהפוך הוא, הוא אמר כמה פעמים שהוא לא שופט את הציוד כי לא האזין לו. הוא שפט אך ורק את אמירותיו של מנהל השיווק, שעליהן ניתן להתווכח.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
המטרה של היא לעשות כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן וזה היי-אנד לדעתך?
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
לקסמן איזוטריק ואקיופז הם חברות טובות אבל לא הייאנד במושגים של יפן ליפנים יש מה להציע ועוד איך. יפן זו ליגה אחרת תאמיני לי לפעמיים אני מרגיש שאנשים פה על סמים אקופייז לא היי אנד או איזוטריק מאיפה השטויות האלה שנכתבות פה הם לא רק היי אנד אלא אולטרה היי אנד ומבחינתי הדגש שאקופייז שמה לרכיבים שלה ולשנאי ולטרנספורוט שהם בונים בעצמם כמו ציוד צבאי ברמת על מתורגם בסופו של דבר לסאונד נכון ושמיימי ככה לפחות רואות את זה רוב החברות .הגל כותבים על המוצרי שלהם היי אנד ועוטפים את המכשיר במטר פח לשקל הוא צודק זו לא חברת היי הנד וגם לא נשמעת כך זו חברת ENTERY LEVEL נחמדה ולא יותר מזה אגם שממש בצירוף מקרים הם משתמשים בכבלים של נורדוסט שאותם מייבא גבי ממש מוזר העסק פה כמו שנאמר The twilight zone.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תסלחו לי רבותי המתבאסים. אבל לא הבנתם מה הוא אמר. ולא, אני לא מגן עליו, אני מסביר על מנת שלא יהיה זעם. מה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף. ״היי אנד״ 2017 זה הקיפול המיוחד של האלומניום והברגים מחומר מיוחד. יש לי כזה על הזרוע - אין הבדל בין הבורג המיוחד לבורג אלומניום בצליל, אבל הבורג הזה עולה 100 דולר. ״היי אנד״ 2017 זה ההברגה של הלוח למגבר עם מפתח מומנט - שכל הברגים יהיו מוברגים באותו לחץ בדיוק. ויכול להיות שבורג אחד יכנס קצת יותר קשה מחמאה ואז הוא יוחלף לכזה שמתברג באותה מידה כמו קודמו. ״היי אנד״ 2017 זה מחירים מופקעים, חסרי שמץ של הגיון ביחס להשקעה. ״היי אנד״ 2017 זה להכפיל את הזמן שלקח לתכנן בפועל לעומת הזמן המוצהר. ״היי אנד״ 2017 זה ארץ המוצא וארץ היצור. ״היי אנד״ 2017 זה העדר שלט כי הוא הורס (בחלק מהמקרים) ״היי אנד״ 2017 זה להפריד כל חלק מחלק בקופסאת המוצר על ידי לוחות אנטי מגנטים שנמדדו במעבדות חלל. ״היי אנד״ 2017 זה 50 אחוז סאונד, 20 אחוז פיתוח ומחקר ו-30 אחוז סיפורים על הקרבה בלתי נתפסת על מנת שהציוד יהיה מושלם. מה שהוא אמר, ידידי קוראי העברית זה שהם לא שם. והם באמת לא שם וטוב שכך. הציוד שלהם לטעמי (פעמיים נבחר השנה כאן ובין המקומות הגבוהים ביותר במגזינים גרמנים) הוא לא רק ציוד מצוין אם כי שם את התחום הזה במקום מאוד שפוי. זה נוגע גם ל-avm, נוטינגהם, nat, קרופט, ברינקמן, אנטם, לקסמן, נלסון פאס ועוד רבים וטובים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אולי ורק אולי הוא התכוון לאלו נציג חברת הגל אנדראס האמת עדיין לא מצאתי את ומה הוא אמר . לא מצאתי כומר המתפלל שלושה שבועות לפני התקנת טרנפורמטור אבל אולי הם אלו [MEDIA=youtube]PkYZOqWAh24[/MEDIA] אתה לא מבין מטאפורה בנאדם. דבר שני, דיבר פעם אחד מהמתכננים של wavac (אם זיכרוני אינו מטעני בחברה) שהוא עושה מדיטציה לפני שהוא מרכיב את המוצר. הוא הכניס את היפנים באותה מידה שיכל להכניס את השוויצרים. הוא לא ישראלי, הוא לא יודע שיש כאן 99.9 אחוז אמוציות ו-0.01 אחוז כאלה שמשתמשים באוזן. סלחו לי הא?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תאמיני לי לפעמיים אני מרגיש שאנשים פה על סמים אקופייז לא היי אנד או איזוטריק מאיפה השטויות האלה שנכתבות פה הם לא רק היי אנד אלא אולטרה היי אנד ומבחינתי הדגש שאקופייז שמה לרכיבים שלה ולשנאי ולטרנספורוט שהם בונים בעצמם כמו ציוד צבאי ברמת על מתורגם בסופו של דבר לסאונד נכון ושמיימי ככה לפחות רואות את זה רוב החברות .הגל כותבים על המוצרי שלהם היי אנד ועוטפים את המכשיר במטר פח לשקל הוא צודק זו לא חברת היי הנד וגם לא נשמעת כך זו חברת ENTERY LEVEL נחמדה ולא יותר מזה אגם שממש בצירוף מקרים הם משתמשים בכבלים של נורדוסט שאותם מייבא גבי ממש מוזר העסק פה כמו שנאמר The twilight zone. גבי הביא אותם בעקבות הגל. (סתם לידע כללי). לגבי הצליל. הרשה לי לחלוק עלייך. הם משתמשים באלומניום זהה לזה שקונסטליישן משתמשים בו. קוראים לזה אלומניום 6061. והוא היחיד שמשמש את שוק האודיו העולמי (כולל אקיופייז).
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
תסלחו לי רבותי המתבאסים. אבל לא הבנתם מה הוא אמר. ולא, אני לא מגן עליו, אני מסביר על מנת שלא יהיה זעם. מה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף. ״היי אנד״ 2017 זה הקיפול המיוחד של האלומניום והברגים מחומר מיוחד. יש לי כזה על הזרוע - אין הבדל בין הבורג המיוחד לבורג אלומניום בצליל, אבל הבורג הזה עולה 100 דולר. ״היי אנד״ 2017 זה ההברגה של הלוח למגבר עם מפתח מומנט - שכל הברגים יהיו מוברגים באותו לחץ בדיוק. ויכול להיות שבורג אחד יכנס קצת יותר קשה מחמאה ואז הוא יוחלף לכזה שמתברג באותה מידה כמו קודמו. ״היי אנד״ 2017 זה מחירים מופקעים, חסרי שמץ של הגיון ביחס להשקעה. ״היי אנד״ 2017 זה להכפיל את הזמן שלקח לתכנן בפועל לעומת הזמן המוצהר. ״היי אנד״ 2017 זה ארץ המוצא וארץ היצור. ״היי אנד״ 2017 זה העדר שלט כי הוא הורס (בחלק מהמקרים) ״היי אנד״ 2017 זה להפריד כל חלק מחלק בקופסאת המוצר על ידי לוחות אנטי מגנטים שנמדדו במעבדות חלל. ״היי אנד״ 2017 זה 50 אחוז סאונד, 20 אחוז פיתוח ומחקר ו-30 אחוז סיפורים על הקרבה בלתי נתפסת על מנת שהציוד יהיה מושלם. מה שהוא אמר, ידידי קוראי העברית זה שהם לא שם. והם באמת לא שם וטוב שכך. הציוד שלהם לטעמי (פעמיים נבחר השנה כאן ובין המקומות הגבוהים ביותר במגזינים גרמנים) הוא לא רק ציוד מצוין אם כי שם את התחום הזה במקום מאוד שפוי. זה נוגע גם ל-avm, נוטינגהם, nat, קרופט, ברינקמן, אנטם, לקסמן, נלסון פאס ועוד רבים וטובים.[/QUOTEנו אז אם בזה אתה מאמין למה אתה לא מיישם את זה במערכת שלך מכוא הכל כי הכל שקר ותעבור למוצרים שהשקפת עולמם כמו שכתבת
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
תסלחו לי רבותי המתבאסים. אבל לא הבנתם מה הוא אמר. ולא, אני לא מגן עליו, אני מסביר על מנת שלא יהיה זעם. מה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף. ״היי אנד״ 2017 זה הקיפול המיוחד של האלומניום והברגים מחומר מיוחד. יש לי כזה על הזרוע - אין הבדל בין הבורג המיוחד לבורג אלומניום בצליל, אבל הבורג הזה עולה 100 דולר. ״היי אנד״ 2017 זה ההברגה של הלוח למגבר עם מפתח מומנט - שכל הברגים יהיו מוברגים באותו לחץ בדיוק. ויכול להיות שבורג אחד יכנס קצת יותר קשה מחמאה ואז הוא יוחלף לכזה שמתברג באותה מידה כמו קודמו. ״היי אנד״ 2017 זה מחירים מופקעים, חסרי שמץ של הגיון ביחס להשקעה. ״היי אנד״ 2017 זה להכפיל את הזמן שלקח לתכנן בפועל לעומת הזמן המוצהר. ״היי אנד״ 2017 זה ארץ המוצא וארץ היצור. ״היי אנד״ 2017 זה העדר שלט כי הוא הורס (בחלק מהמקרים) ״היי אנד״ 2017 זה להפריד כל חלק מחלק בקופסאת המוצר על ידי לוחות אנטי מגנטים שנמדדו במעבדות חלל. ״היי אנד״ 2017 זה 50 אחוז סאונד, 20 אחוז פיתוח ומחקר ו-30 אחוז סיפורים על הקרבה בלתי נתפסת על מנת שהציוד יהיה מושלם. מה שהוא אמר, ידידי קוראי העברית זה שהם לא שם. והם באמת לא שם וטוב שכך. הציוד שלהם לטעמי (פעמיים נבחר השנה כאן ובין המקומות הגבוהים ביותר במגזינים גרמנים) הוא לא רק ציוד מצוין אם כי שם את התחום הזה במקום מאוד שפוי. זה נוגע גם ל-avm, נוטינגהם, nat, קרופט, ברינקמן, אנטם, לקסמן, נלסון פאס ועוד רבים וטובים. אז אם בזה אתה מאמין למה אתה לא מיישם את זה במערכת שלך מכור הכל כי הכל שקר ותעבור למוצרים שהשקפת עולמם כמו שכתבת
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
גבי הביא אותם בעקבות הגל. (סתם לידע כללי). לגבי הצליל. הרשה לי לחלוק עלייך. הם משתמשים באלומניום זהה לזה שקונסטליישן משתמשים בו. קוראים לזה אלומניום 6061. והוא היחיד שמשמש את שוק האודיו העולמי (כולל אקיופייז). כן רק שהעובי שלו הוא של מטר פח לשקל בואו נעשה סדר מי שרוצה לשמוע נגן כזה שנראה כמו סי די רום של מחשב בבקשה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אז אם בזה אתה מאמין למה אתה לא מיישם את זה במערכת שלך מכור הכל כי הכל שקר ותעבור למוצרים שהשקפת עולמם כמו שכתבת אני לא קונה מוצרים כאלה. אני קונה רק את מה שהוא מבחינתי תמורה גבוהה לכסף ומתאים למערכת שלי וליכולות הכלכליות שלי. שנית. לא כתבתי את מה שאני מאמין בו. כתבתי את מה שמתרחש במציאות. למשל הקונסטליישן ב-320,000 ש״ח לא שווה את המחיר שלו. הוא יהיה טוב יותר משלי, אבל כנראה בנקודות. השאלה היא אם אתה מוכן לשלם את הסכום ההזוי הה בעבור כמה נקודות של ביצועים. הקדמגבר שלי הוא הבסיסי ביותר של החברה. מסתפק בו בהחלט (בינתיים). כבל החשמל שהולך למגבר ההספק שלי הוא כבל חשמל של שינדאק שלטעמי יושב הכי טוב על המגבר הזה. כמה עלה? 450 ש״ח בזמנו. בקדמגבר יש לי משהו יקר. למה? כי הוא הכי התאים. המחיר בלתי שפוי, אבל זה מה יש. הפטיפון זה סיפור אחר. הוא היחיד בטופולוגיה הזו, מהחומרים האלה, בטכניקה הזו. המחיר שלו? בלתי שפוי. גם כתבתי במפורש שהרכישה של הפטיפון, מעבר לסאונד, זו הגשמת חלום עתיק.
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
אני ררוצה לשמוע מכשיר שנראה ככה אם כל הכבוד
avatar
hornless 1970-01-01 02:00:00
צריך לאשפז אתכם דחוף.
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
או ככה
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כן רק שהעובי שלו הוא של מטר פח לשקל בואו נעשה סדר מי שרוצה לשמוע נגן כזה שנראה כמו סי די רום של מחשב בבקשה שמעת אותו?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני ררוצה לשמוע מכשיר שנראה ככה אם כל הכבוד רוב החובבים רוצים לשמוע מכשיר שנשמע טוב. אבל אתה יודע, כל אחד והמטרות שלו. המצחיק הוא שהפח בדיוק באותו עובי אם מתעלמים מהקיפול בקצה.
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
ה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף. אתה אומר וציטטתי אותך שהוא צודק במה שהוא אומר אז זו מבחינתי גם דעתך
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אתה אומר וציטטתי אותך שהוא צודק במה שהוא אומר אז זו מבחינתי גם דעתך נכון. בהחלט שזו דעתי. אני גם לא קונה ציוד כזה.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
תסלחו לי רבותי המתבאסים. אבל לא הבנתם מה הוא אמר. ולא, אני לא מגן עליו, אני מסביר על מנת שלא יהיה זעם. מה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף. ״היי אנד״ 2017 זה הקיפול המיוחד של האלומניום והברגים מחומר מיוחד. יש לי כזה על הזרוע - אין הבדל בין הבורג המיוחד לבורג אלומניום בצליל, אבל הבורג הזה עולה 100 דולר. ״היי אנד״ 2017 זה ההברגה של הלוח למגבר עם מפתח מומנט - שכל הברגים יהיו מוברגים באותו לחץ בדיוק. ויכול להיות שבורג אחד יכנס קצת יותר קשה מחמאה ואז הוא יוחלף לכזה שמתברג באותה מידה כמו קודמו. ״היי אנד״ 2017 זה מחירים מופקעים, חסרי שמץ של הגיון ביחס להשקעה. ״היי אנד״ 2017 זה להכפיל את הזמן שלקח לתכנן בפועל לעומת הזמן המוצהר. ״היי אנד״ 2017 זה ארץ המוצא וארץ היצור. ״היי אנד״ 2017 זה העדר שלט כי הוא הורס (בחלק מהמקרים) ״היי אנד״ 2017 זה להפריד כל חלק מחלק בקופסאת המוצר על ידי לוחות אנטי מגנטים שנמדדו במעבדות חלל. ״היי אנד״ 2017 זה 50 אחוז סאונד, 20 אחוז פיתוח ומחקר ו-30 אחוז סיפורים על הקרבה בלתי נתפסת על מנת שהציוד יהיה מושלם. מה שהוא אמר, ידידי קוראי העברית זה שהם לא שם. והם באמת לא שם וטוב שכך. הציוד שלהם לטעמי (פעמיים נבחר השנה כאן ובין המקומות הגבוהים ביותר במגזינים גרמנים) הוא לא רק ציוד מצוין אם כי שם את התחום הזה במקום מאוד שפוי. זה נוגע גם ל-avm, נוטינגהם, nat, קרופט, ברינקמן, אנטם, לקסמן, נלסון פאס ועוד רבים וטובים. בחיים לא חשבתי שתגיע לרגע בו תאמר למעשה ״המלך ערום״, שאפו!
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בחיים לא חשבתי שתגיע לרגע בו תאמר למעשה ״המלך ערום״, שאפו! אני לא אומר המלך הוא עירום. אני טוען שיש מוצרים שבשביל להצדיק את המחיר הבלתי שפוי מתבלים את התהליך. למשל ליפוף ידני של שנאים. עם המכשור של היום אתה יכול להגיע לדיוק כזה של ליפוף ושימוש בחומר שאין סיכוי, אפילו לא בחלום, שאדם יצליח לעשות את זה יותר טוב. יש עוד כמה ואותם פרטתי. אני חושב שהתחום התחרפן קצת. ברמקולים זה סיפור אחר (ברוב המקרים).
avatar
gilla 1970-01-01 02:00:00
זה פוסט שמביא אותי למחשבות על טבע האדם, כמה קל לנו לשנוא ובשביל מה?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
זה פוסט שמביא אותי למחשבות על טבע האדם, כמה קל לנו לשנוא ובשביל מה? אנשים רואים את הציוד שלהם כמו ילד. תכתבי משהו על אחת מהיצרניות ואני אומר לך באופן מדויק מי יגיב ומה יכתוב. יש כאלה שהדיון איתם נעים, יש כאלה שהדיון איתם מאתגר, יש דיון עצבני ויש דיון לא נעים. אגב. יש גם דיונים עם כאלה שאין להם מושג מה הם אומרים. אני וסוני למשל, מדברים המון בטלפון. הדיונים איתו תמיד נעימים לי.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אני לא אומר המלך הוא עירום. אני טוען שיש מוצרים שבשביל להצדיק את המחיר הבלתי שפוי מתבלים את התהליך. למשל ליפוף ידני של שנאים. עם המכשור של היום אתה יכול להגיע לדיוק כזה של ליפוף ושימוש בחומר שאין סיכוי, אפילו לא בחלום, שאדם יצליח לעשות את זה יותר טוב. יש עוד כמה ואותם פרטתי. אני חושב שהתחום התחרפן קצת. ברמקולים זה סיפור אחר (ברוב המקרים). כן.. הכל נכון, אך העשירים במיוחד, מן הראוי שיסבסדו בעלי מקצוע/אומנים שמיצרים תוצרת יוקרתית בעבודת יד. אחרת היכולת הזו תעלם מן העולם, וזה הפסד לחברה. בהיסטוריה האנושית, אומנים כאלה התקיימו מעבודות עבור האצולה והכנסייה, כיום זה ממשיך עם העשירים ביותר. מה רע בזה??
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
מה שהוא אומר והוא צודק (צודק אגב ב-100%), שתחום ה״היי אנד״ התחרפן לגמרי. יש לי פטיפון כזה אגב. ולא, הוא לא שווה את ה-300,000 ש״ח שלו. ממש לא. היי אנד הוא לא המוצר בלבד ואיכות הצליל. ״היי אנד״ ב-2017 ועוד כמה שנים לפני הוא הסיפור מאחורי המוצר. הצבע המיוחד, הליפוף הידני (שהוא פחות טוב ממכונה) של השנאי והבגד הספציפי שהמלפף לובש טרם הליפוף. ״היי אנד״ 2017 זה הקיפול המיוחד של האלומניום והברגים מחומר מיוחד. יש לי כזה על הזרוע - אין הבדל בין הבורג המיוחד לבורג אלומניום בצליל, אבל הבורג הזה עולה 100 דולר. ״היי אנד״ 2017 זה ההברגה של הלוח למגבר עם מפתח מומנט - שכל הברגים יהיו מוברגים באותו לחץ בדיוק. ויכול להיות שבורג אחד יכנס קצת יותר קשה מחמאה ואז הוא יוחלף לכזה שמתברג באותה מידה כמו קודמו. ״היי אנד״ 2017 זה מחירים מופקעים, חסרי שמץ של הגיון ביחס להשקעה. ״היי אנד״ 2017 זה להכפיל את הזמן שלקח לתכנן בפועל לעומת הזמן המוצהר. ״היי אנד״ 2017 זה ארץ המוצא וארץ היצור. ״היי אנד״ 2017 זה העדר שלט כי הוא הורס (בחלק מהמקרים) ״היי אנד״ 2017 זה להפריד כל חלק מחלק בקופסאת המוצר על ידי לוחות אנטי מגנטים שנמדדו במעבדות חלל. ״היי אנד״ 2017 זה 50 אחוז סאונד, 20 אחוז פיתוח ומחקר ו-30 אחוז סיפורים על הקרבה בלתי נתפסת על מנת שהציוד יהיה מושלם. ההודעה הזו הייתה שווה את כל השרשור ההזוי והקורע הזה :כל-הכבוד:
avatar
motiaroshas 1970-01-01 02:00:00
תגידו נפלתם על הראש? מישהו מוכן לדבר פה על סאונד ולא על תמונות וסיסמאות . עוד מעט יבוא SONYES ויעשה קמיקזה לתוך מגבר של הגל מבלי שהוא שמע אותו... האמת זה פתטי. אז למי שלא שומע תמונות כדאי לו ללכת להאזין למוצרים של הגל הם נימצאים ברף העליון של איכות הסאונד . שבוע טוב
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
סוני אי. אס, הקומפקט דיסק עולה למפיץ פחות מ-2,500 דולר, המפיץ מביא אותו לארץ ומוכר לחנויות, כמה עולה ליצרן לייצר את הדיסק? ככה זה עולה מקדמת דנא לגבי מוצרי יבוא שהם סטריאו, מכוניות, תמרוקים, ציוד ספורט ועוד. הסטראו הוא עוד סביר מבחינת מיסים, אבל, מה קורה עם מכוניות? רכב נוסעים/אופנוע/רכב שטח יחולו מסי היבוא ממדינות הסכם על כ-116% או ממדינות אחרות כ-131%. זה שוד לאור יום! הממשלה ויבואני הרכבים מרוויחים המון כסף. אותו הדבר עם סמראטפונים, עולים ליצור 230 דולר בערך (אייפון 10, סמסונג נוט 8, גוגל אקס. אל 2), נמכרים בעולם בסביבות 950 - 1,000 דולר :בכי:. תומר
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
jabareen, כרגיל, אתה לא עונה לשאלה שעלתה. השאלה היתה האם אתה מכיר חברה שהשקיע ממון כה רב במחקר ופיתוח של המעגלים, שהיא סבורה שיש לשפר. גם לא (וסביר להניח שזו המציאות (פרט לקונצרניים ענקיים)) זו תשובה. שאלתך האם אני קונה פטנט או איכות סאונד היא מיותרת, בבחינת שאלה רטורית אבל אף אחד עד לתגובה של TAKEONE לגבי התרשמותו בתערוכה לא דיבר על הסאונד.. ודרך אגב - כמה חברות אודיו אתה מכיר שיש על פיתוח שלהם פטנטים רשומים ומוגנים בכל העולם? איתי ו. לא חקרתי הנושא כדי לתת לך תשובה כמה כל חברה משקיעה ב R&D. אנסה לבדוק עם כמה חברות, כשתהיה לי תשובה אעדכן אותך. לגבי הפטנט/ים ממש לא מעניין אותי כמו שלא מעניין סבא של אב סבתא. כי בסוף אני קונה מוצר שמתאים לצרכים שלי במיוחד מבחינה סונית. הערה חשובה, אני ועוד כמה מחברי הפורום הגבנו לתשובות של אנדרס שנתן בריאיון. אף אחד לא כתב או ציין דבר רע על איכות הסאונד של הגל, למרות שיש לי ניסיון רע עם המוצרים שלהם אך לא דיברתי על זה. התקיפה הייתה על הזלזול שלו ועל השטויות שמסר בריאיון לדעתי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חלאד. צריך לזכור שכל חברה בטוחה שמה שהיא נותנת ללקוחות שלה זה מקסימום סאונד ומינימום ״בלה בלה בלה״. היה לי ראיון עם כמה כאלה במהלך הקריירה שלי. כולם מאמינים בזה בלב שלם. אין כאן זילזול. yg עושים את ״הרמקולים הטובים בעולם נקודה!״ (סלוגן). טידל ״אנחנו בונים רגשות״ (סלוגן). כל אחד אומר את זה. מה שהוא אמר בראיון זה משהו שיוצא מפיו של כל יצרן. מדוע זה כל כך מטריד אותך שכשמדובר בהגל. עוד דוגמא. גרהם למשל מייצרת את רוב הרכיבים של הזרוע בשוויץ. היא מורכבת בארצות הברית על ידי שתי בנותיו של בוב. האם זו זרוע שוויצרית או אמריקאית? הערת אגב. בכתבות שלי, מעולם לא התייחסתי לארץ היצור. זה הנתון הכי לא מעניין שיש. עם זאת, כיום, סין מייצרת יותר טוב מרוב העולם.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כן.. הכל נכון, אך העשירים במיוחד, מן הראוי שיסבסדו בעלי מקצוע/אומנים שמיצרים תוצרת יוקרתית בעבודת יד. אחרת היכולת הזו תעלם מן העולם, וזה הפסד לחברה. בהיסטוריה האנושית, אומנים כאלה התקיימו מעבודות עבור האצולה והכנסייה, כיום זה ממשיך עם העשירים ביותר. מה רע בזה?? לא רע. חלילה. אבל לא על זה אני רוצה לשלם שזה נוגע לסאונד. אני רוצה לשלם כמה שפחות אחוזים על המיתוג והדת ומקסימום כסף על יכולות סוניות.
avatar
Audiofreak 1970-01-01 02:00:00
אני לא אומר המלך הוא עירום. אני טוען שיש מוצרים שבשביל להצדיק את המחיר הבלתי שפוי מתבלים את התהליך. למשל ליפוף ידני של שנאים. עם המכשור של היום אתה יכול להגיע לדיוק כזה של ליפוף ושימוש בחומר שאין סיכוי, אפילו לא בחלום, שאדם יצליח לעשות את זה יותר טוב. יש עוד כמה ואותם פרטתי. אני חושב שהתחום התחרפן קצת. ברמקולים זה סיפור אחר (ברוב המקרים). לא סגור על כך שיש מכונה שמלפפת Litz כסף כמו בקונדו מבלי לשבור אותו פעם ב... אז נכון שהרבה חברות תופסות על "עבודת יד " טרמפ, אבל לייצר שנאי כמו קונדו זה אתגר אמיתי !
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
לא רע. חלילה. אבל לא על זה אני רוצה לשלם שזה נוגע לסאונד. אני רוצה לשלם כמה שפחות אחוזים על המיתוג והדת ומקסימום כסף על יכולות סוניות. כן, אני מבין... אך זו ההעדפה שלך, בתנאים הכלכליים שלך. תראה, הפטיפון שלך לדוגמא, הוא יצירת אומנות, המראה שלו לבד שווה כסף, אי אפשר להתעלם מהערך שיש לזה לכאלו שההוצאה הזו לא מזיזה להם את המאזן, אך חשובה לסביבה שבה הם מקיפים את עצמם... וזה כולל את הבית שבו הם גרים , המכונית שבה הם נוסעים, האישה שמלווה אותם... וכו' לא הכול זה רק מיתוג, למשל במקרה של HAGEL , המכשירים הגבוהים שלהם מכילים טכנולוגיה מעניינת ומתקדמת, אך בנויים בצורה ואופן חסכני וצנוע, אולי לזה התכוון הנציג שלהם כשאמר שהם לא רואים עצמם כיצרני HIGH END . כל אדם מחליט עבור עצמו מה הוא מעדיף וכמה כסף להוציא על כל פריט בחייו, ובעיקר למה הוא זקוק לפי סדר עדיפויות. החברה הצעקנים פה בפורום, מייללים כנראה בעיקר מתסכול, ואפשר בהחלט גם להבין זאת.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
למה תסכול? הגל אחת החברות היותר נגישות.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הפטיפון שלך לדוגמא, הוא יצירת אומנות, המראה שלו לבד שווה כסף, אי אפשר להתעלם מהערך שיש לזה לכאלו שההוצאה הזו לא מזיזה להם את המאזן, אך חשובה לסביבה שבה הם מקיפים את עצמם... וזה כולל את הבית שבו הם גרים , המכונית שבה הם נוסעים, האישה שמלווה אותם... וכו' כתבתי את זה. חלק ממחיר הפטיפון שלי זה העיצוב, החומרים וההקפדה הזו. האם אפשר להגיע לתוצאה סונית קרובה בחצי כסף? חד משמעית כן. לא הכול זה רק מיתוג, למשל במקרה של HAGEL , המכשירים הגבוהים שלהם מכילים טכנולוגיה מעניינת ומתקדמת, אך בנויים בצורה ואופן חסכני וצנוע, אולי לזה התכוון הנציג שלהם כשאמר שהם לא רואים עצמם כיצרני HIGH END . זה בדיוק מה שהוא אמר. וזה גם מה שהסברתי. החברה הצעקנים פה בפורום, מייללים כנראה בעיקר מתסכול, ואפשר בהחלט גם להבין זאת. לא בטוח שזה תסכול. זה יותר דת. כמו שיש חסידי ניים יש גם חסידים לציוד יפני. מכיוון שיפן כבר לא במשחק כבר כמה שנים טובות (מלבד 3 חברות טובות מאוד) אז הדת הפכה לעוד יותר חרדית. והתגובות, כיאה לחרדים, אינה פרופורציונלית.
avatar
doronv 1970-01-01 02:00:00
אני מקווה שהנורבגי לא הספיק ללמוד לקרוא עברית במהלך הביקור בארץ...
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
- התבדחות שלו כופר יפני /אלומניום מההר והזילזול על החשבון האחר השונה ממך זה לא כאן בקהילת האודיופילים שהוציא אותכם . חומוסים . - נקודה מה מו מי - איך אני השתרבבתי לכאן!? :eek: השתגעתם כולכם, בחיי - גם "מחנה סוני אי אס" וגם הצד שכנגד. הגיע בנאדם מחברה לא רעה בכלל (תאהבו או לא תאהבו, זו חברה רצינית, לא איזה קקמייקה שקונים באופיס דיפו למשרד) ונתן ראיון פתוח. הבנאדם פה כדי לקדם את החברה שהוא עובד בה, אז כל מה שהוא אומר צריך להיקרא דרך הפריזמה הזו, ואני דווקא נהניתי לקרוא את הראיון הזה - לא בגלל שכל מה שנאמר שם תורה מסיני אלא בגלל שזה היה ראיון קצת שונה. אז כן היי אנד, לא היי אנד, סוני אי אס עשה פה וואחד דוקטורט על העובדות (סוני - יש מי שיגיד שחפרת :-)), ולא ראיתי שמישהו פה סתר אותן, אבל מצד שני העובדה היא שמכשירי החברה מתקבלים לא רע בכלל בכלל בקהילת האודיו. אז איך הגעתם לקביעות שהגעתם כאן? ראבאק. חשבתי שאת דיון ה"מה זה היי אנד" כבר סיימנו ונעלנו. נמר - לא שאני מתיימר להכיר כל בוטיק ובוטיק יפני, במיוחד הואיל ואני תקוע בשנות התשעים - שבעים, אבל אני די בטוח שכמו שגודל השוק מבחינת חשיבות הוא שאלה יותר מסחרית מאשר אודיופילית, לא כך?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא סגור על כך שיש מכונה שמלפפת Litz כסף כמו בקונדו מבלי לשבור אותו פעם ב... אז נכון שהרבה חברות תופסות על "עבודת יד " טרמפ, אבל לייצר שנאי כמו קונדו זה אתגר אמיתי ! יש רובוטים שמרכיבים מתכות עדינות יותר מזה. בוא איתי לייזר מודולינג (כאן בנס ציונה) ותראה מזה ציוד קיצוני לעבודות מדויקות ועדינות. זה עניין של כסף.
avatar
motiaroshas 1970-01-01 02:00:00
לא ניראה לי הנורווגי מתרגש מSONYES וגם לא הקוראים כאן ,כולם מבינים שהאיש שבוי בקונספט ותקוע בין שנות השבעים לשמונים . מה שכן הצלחת להתיש אותי עם הפוסטים הממוחזרים שלך זה משעמם לאללה....... תנסה אולי לכתוב באתר יפני שם תימצא אולי יותר שיתוף פעולה ויותר לייקים על תמונות אותי מעניין רק הסאונד ובנושא הזה התרומה שלך לחברי הפורום היא 0.
avatar
phonics 1970-01-01 02:00:00
באמת גדול :D
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
אותי מעניין רק הסאונד ובנושא הזה התרומה שלך לחברי הפורום היא 0. 1. אתה לא חייב לקרוא כל שירשור וכל הודעה. 2. אני לא מסכים עם מה שרשמת. 3. הסאונד לא נוחת מהשמים. יש כאלה שמתעניינים בגורמים לשיפור הסאונד. 4. לא הצלחתי להבין איך ולמה השירשור הפך לאישי במקום להשאר ענייני.
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
מזל באמת :מנצח:
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
סוני אי. אס, כתבתי שהיבואן קונה את קומפקט הדיסק בפחות מחצי מחיר. תומר
avatar
Tri-ToNe 1970-01-01 02:00:00
שבוע טוב תודה על הראיון. אנדרס/היגל לדעתי צודקים היי-אנד שנתפס היום זה מעבר לאיכות סאונד. הדברים שנאמרו לגביי האבא האיטלקי שהלך לחצוב ועל הכומר היפני שהתפלל, לדעתי נאמרו בהקצנה הומוריסטית, על מנת לקצר תהליכים של הבנה של הרעיון הכללי, זה אמור להיות ראיון קצר ולא הרצאה. אין שום פגיעה וזלזול. הוא לא אמר שהם הכי טובים בעולם וכל השאר זה סתם. והוא אמר איך החברה רואה את עצמה ואיפה באיזו דרך. הם אולי היי-אנד באיכות הסאונד אולי היי-אנד באמינות. אבל לא במארז וההרכבה זאת הכוונה של המשורר ככה אני מאמין. (לכן הוא אמר שאנחנו לא מחשיבים את עצמנו היי אנד אולי זה גם ממקום של צניעות) יש כאלה שקונים עם האוזניים. יש כאלה שקונים עם העיניים והאוזניים. יש כאלה שקונים עם העיניים האוזניים והסיפור שמאחורי המוצר וכל אחד אוהב סיפור אחר, אחד אוהב סיפור על איך זה הורכב, ואחד על כמה זמן החברה קיימת ומה החזון שלה וכו. היגל יכולים באותה המידה לשלוח את הייצור לכל ארץ אחרת. לבחור בחומרים יותר יקרים לייצור, ולעשות עיצוב פחות נקי ושמרני ויותר מושך את העין. וליצור את הסיפור שאוהבים מאחורי המוצר. ובמקום 5000£ אז זה יעלה כפול. זאת לא דרכם כפי שאני מבין מהראיון הקצר. להם חשוב להיות כמה שיותר נגישים לקהל רחב יותר עם הסאונד הכי טוב שהם יכולים להוציא למחיר הכי נמוך האפשרי ודרכם היא איכות הסאונד והאמינות והחזון. קודמת למארז ולרכיבים עצמם ולארץ הייצור. וככה הם מנטרלים עוד עלויות מיותרות לדעתם. כמובן שיש כאלה המוכנים לשלם עוד בשביל כל התוספות כגון הסיפור פתיחת הקופסא וכו . אבל זה לא היגל (ככה אני מבין מהראיון) וכל חברה והמדיניות והחזון שלה בנושא והנוסחה המורכבת שלה למכור את המוצר המושלם. כל הדרכים נכונות כולם צודקים. שלום על ישראל.
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
1. לא הצלחתי להבין איך ולמה השירשור הפך לאישי במקום להשאר ענייני. כי יש אנשים שברגע שמדברים על ציוד שיש להם בבית הם מאבדים את זה. אף פעם לא הבנתי את זה.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
סוני אי. אס, כתבתי שהיבואן קונה את קומפקט הדיסק בפחות מחצי מחיר. תומר גם את הפטיפון של נמר היבואן קונה בחצי מחיר וגם את הרמקולים והמגבר שלי. ויש כאלו שאפילו בפחות. אז מה, ואיך זה קשור לפואנטה של סוניס?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הרי דובר כאן על דבריו של האיש הנורבגי - שהעלה את חמתי זה הזילזול באחר . ואם כבר דיבר אז בו נדבר ונבדוק את הדברים -וגם לא נדבר על דברים לפי דעתי סבירים טובים גם שאמר הכבלים . ומבחני שמיעה קבוצתיים -ראויים להערכה - ועוד דברים איכותיים . מנורות קצת מסתייג מזה - קלאס D מבין את התחום אבל לא מספיק כדי להתייחס. אבל אני חושב שהתרומה שלו הגדולה היתה בזה דרך כמו שחברנו אמר למעל [USER=17080]@Tri-ToNe[/USER] חמתך בזה שאמר ״יפני״ לשווא? זו באמת אמונה יא׳סוני. היא לא קשורה בכלל לסאונד (אתה אומר) אלה יותר לזה שאמרו את שם ״יפן״ לשווא. כלומר הדיון הוא בכלל לא על אודיו? זה ממש זילזול באחר ובאמונתו והשקפתו . כן הומור בוא נראה גם את ההומור שלי . איזו אמונה? בציוד יפני? באמת??? אתה מאמין בציוד? ומה לזה ולהשקפה? מהי ההשקפה של הציוד היפני שגורם לך לזעם כזה? הרי היפנים עשו גם כמה דברים שנשמעים בינוני מינוס. גם במכוניות הם לא להיט. ולהוציא כאן את כולנו - אודיופילים שאכלנו לוקשים בכל השנים ... אוי אוי אוי איזה נזק עשה לכל היבואנים . וגם נתן לזה שם B.B.B. לא אכלנו לוקשים כל השנים. אבל בשנים האחרונות תחום ההיי אנד הפך להיות פרוץ מידי. היחס בין היכולות הסוניות למחיר הסופי התרחק. אני מכיר את זה, חי את זה, מבקר את זה רק עכשיו. נכון, ציוד טוב מאוד עולה הרבה כסף. למה? כי ככה החליטו. סוג של קרטל לא מתוכנן מראש. ההוא שיחרר מגבר מאוד יקר, השני עשה בעקבותיו וכך זה התגלגל. ואז אנו עדים לציוד יקר להחריד משום שיש כאלה שיקנו. ההבדלים בין המגבר שלי (הפרטי) למגברים אחרים שעולים חצי זה לא פי 2 יותר טוב. זו התמורה השולית הפוחתת במיטבה. והיום, כאחד שמאוד מעודכן במה שמתרחש בשוק העולמי, התמורה השולית הזו פוחתת יותר ויותר. לגבי יפן. סוני אח יקר. אתה לא מעודכן. בתחום האודיו הדו ערוצי יפן מטיילת בין 3 מוצרים עיקריים (לקסמן, אקיופייז ואיזוטריק) וכל היתר הן בוטיק זניח. מוצרי האודיו המסחריים הטובים ביותר הם שלושת המוצרים הללו מיפן והיתר מגיע מאירופה וארצות הברית. ושם, באירופה וארצות הברית, תמצא את אלה שנימצאים בשפיץ של השפיץ עם יכולות סוניות שיפן טרם הגיעה אליהן. לכל קונדו יש lamm וטנור ולכל אקיופייז, לקסמן ואיזוטריק יש ch audio, mbl, קונסטליישן, fm ועוד שיהיו טובים יותר. יפן במשחק הזה פחות חשובה מזניחה. אם שוק המוצרים היפני יעלם מחר, זה יהיה עצוב בזכות העבר, זה לא ישנה את ההווה ואת העתיד. אם שוק המוצרים הגרמני יעלם, זו תהיה מכה קשה. כך גם אם האמריקאים ״יניחו חרבות״. אז מאיפה הזעם הזה? מאיפה התחושה הזו שהיפנים עושים את האודיו הכי טוב? מאוד פשוט. הציוד היפני לגבייך הוא דת. לא סאונד, לא ביצועים, לא טכנולוגיה ולא איכות יצור - דת וטו לא. זה משום שאין שום סיבה שתשתמש במונחים כמו: ״אמונה״ ו״השקפה״ אם זו אינה דת. וזה אח יקר, ואני מעריך אותך מאוד, טיפשי יותר מלנסות לגדל בעציץ מגבון לח ולצפות ותצמח לך חבילת מגבונים (כולל שקית וגרפיקה). אני חושב שאפשר לסיים את הסאגה הזו ועם כל הכבוד ליפנים, התחלתי לקבל בחילה מהדת הזו. הערה: יש לי ראש יפני. בזה הם טובים מאוד, כמעט הכי טובים. הקליר אודיו גולדפינגר הגרמני עדיין יותר טוב.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הסאונד הגרמני אם כבר הזכרת את הגרמנים יכולים ללמד הרבה באודיו . אנדראס החביב . שיתנצל ותו לא אם היה מציג - אנחנו בגישה שלנו שונה - לא רק הייתי מעריך זאת וגם עושה לייק זה בעצם מה רצה לומר - יצא לו גרוע גרוע מאד בלתי נסלח אפילו אותי הצלחת לבלבל. אני יכול לבשר לך בשורה רעה. אני לא כל כך רוצה לעשות את זה, אבל אין לי ברירה. אנדרס לא הולך להתנצל. אבל מה שכן, וזה על בטוח, לכתבה הזו יש רייטינג חסר תקדים, הרבה בזכותך. לדעתי עשית שירות מעולה להגל. יש פתגם יפני שאומר "הצפרדע שבתוך הבאר אינה מכירה את האוקיינוס הגדול." ואם אתה לא מאמין לי, זה מכאן ולא. אל תעלב, אתה לא צפרדע חס ושלום. יותר דג זהב בפורום הזה מאשר צפרדע. אבל אתה יודע, פתגם יפני, יפנים, יפן - לא איזה נורווגי ואין סיכוי שתכעס על יפנים. בגלל זה הרשתי לעצמי. יאללה נשמה שלי. נלך לישון.
avatar
בעז 1970-01-01 02:00:00
אני חייב לציין שהדיון כאן דווקא מאד מעניין, משום שהוא חושף היבט שלא תמיד נדון כאן בפורום. בתור בעלים של מגבר ונגן דיסקים של ניים, מעניין אותי לדעת האם איכות הבניה והרכיבים בחברה כמו Naim נחשבת לטובה? מבלי להתייחס לסאונד.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
אני חייב לציין שהדיון כאן דווקא מאד מעניין, משום שהוא חושף היבט שלא תמיד נדון כאן בפורום. בתור בעלים של מגבר ונגן דיסקים של ניים, מעניין אותי לדעת האם איכות הבניה והרכיבים בחברה כמו Naim נחשבת לטובה? מבלי להתייחס לסאונד. חחחח... איזה גאון שיווק אתה! הנה אמרת את מילת הקסם שתהפוך את השרשור הזה ל-300 פוסטים לפחות. היינו שמחים לעזור אבל לפי ההלכה אין מערבבין שרשור יפני בשירשור ניימי, איסור מדאורייתא. ׳צטערת... (למען הסר ספק, הנ״ל בבדיחות הדעת, כן?)
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
בכל הדיון לא הוזכרה הנקודה המעניינת והחשובה ביותר בכל הראיון, לדעתי: שאלה אחרונה ואולי החשובה מכל. האם אתם מסתמכים על מדידות או משתמשים בצוות האזנה? שאלה טובה שנשאלת המון. אנחנו משתמשים במדידות ככלי להערות בהאזנה. יש לנו צוות האזנה מומחה שמקשיב לכל מוצר לפני שהוא מתחיל את היצור. הם מעירים את ההערות שלהם ואנו חוזרים למעבדה ומשפרים. זה יכול לחזור על עצמו עשרות פעמים עד שהם מאשרים שזה הדבר הנכון. המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו. אגיד לך יותר מזה. באחד מהמגברים שלנו, במהלך התיכנון שלו, המדידות שלו היו מושלמות במעבדה. צוות ההאזנה שלל אותו על הסף ומשם התחלנו לתקן על פי ההערות שלהם. המדידות היו פחות מרשימות אבל הצליל היה פנטסטי. כנראה שאי אפשר לחזות את הצליל במדידה לפני ששומעים אותו. עמיר
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
בכל הדיון לא הוזכרה הנקודה המעניינת והחשובה ביותר בכל הראיון, לדעתי: עמיר באמת השאלה.....לדעתי דיון בפני עצמו.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא ניתן לשחרר לשוק מוצר טוב כשמאחוריו רק הנדסה ומדידות ללא האזנה. וזה מוכיח חד משמעית שלא הכי מדיד כמו שלא הכל שפיט.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
"המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו." משפט קצת מוזר. אני לא מאמין שהאוזן עצמה יכולה להגיע לדיוק ולכושר ההפרדה של מכשירי מדידה ברמה סבירה. לא חקרתי את התחום, אבל סביר להניח שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד המידע מהסיגנלים כפי שהם מגיעים לאוזניים ובהבדלים בין שתי החישות ולהשפעה של מבנה האוזן וכו' ולא רק על הסיגנלים עצמם. זאת אומרת שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד מידע של המוח. אנלוגיה טובה לזה היא מכשירי צילום שקולטים סיגנלים אופטיים ומסוגלים לעשות דיטקציה למבנים סאב-מיקרוניים ולצפות בכוכבי לכת במרחק אלפי שנות אור וכו וכו. העיניים, שהן מכשיר מדויק פי כמה מהאוזניים, ושהמוח מקדיש עבורן הרבה יותר משאבים מאשר האוזניים, לא מגיעים לקרסוליים של מכשירי מדידה מדוייקים. ולהערכתי, גם בתחום עיבוד המידע הטכנולוגיה רצה קדימה ובקרוב ילך ויצטמצם הפער בין מכשירי מדידה נגישים + אמצעי ייצור המוני ולבין נסיינים מיומנים בתחום האודיו.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
"המדידות לא יכולות כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו." משפט מופרך לא מוזר - לגבי תכנון מגברים, דגש מגברים, לא רלוונטי לרמקולים. עוותים הרמוניים : אוזן אנושית - כ-0.5 -1 % , מכשיר מדידה- 0.0001 - פי 10.000 ! הענות תדר : אוזן אנושית - תלוי עוצמה לפי עקום פלאטשר , מכשיר מדידה- 0.01 dB - פי מליון בערך בתדרים גבוהים !!!! יחס אות לרעש - אין לי כוח יותר .... הבחנה בין תדרים בעלי עוצמה שונה - כנ"ל זה מגוחך הטענה שלו. לעומת זאת למכשירי מדידה אין טעם והעדפות באודיו , קרמיים, בד(טוויטרים), קופסאות , הכל הולך....הם סתם אובייקטיבים הבר מיננים....
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
לגבי תכנון מגברים, דגש מגברים, משפט מופרך לא מוזר עוותים הרמוניים : אוזן אנושית - כ-0.5 -1 % , מכשיר מדידה- 0.0001 - פי 10.000 ! הענות תדר : אוזן אנושית - תלוי עוצמה לפי עקום פלאטשר , מכשיר מדידה- 0.01 dB - פי מליון בערך בתדרים גבוהים !!!! יחס אות לרעש .......אין לי כוח יותר .... הבחנה בין תדרים בעלי עוצמה שונה - כנ"ל זה מגוחך הטענה שלו. לעומת זאת למכשירי מדידה אין טעם והעדפות באודיו , קרמיים, בד, קופסאות , הכל הולך....הם סתם אובייקטיבים הבר מיננים.... לא מופרך ולא מוזר -- הטעות היא בחשיבה שלך :) מה שחשוב בסאונד אינו המדידות הפיזיקאליות שהוצאו כדי לפתח ולהעריך טכנולוגיות, אלא מה שהאוזן "אוהבת". האוזן היא כלי המדידה הטוב ביותר שייש בעניין מה שהאוזן אוהבת. בכל מקרה סתירה, האוזן קובעת מה עדיף, ולא המדידות האובייקטיביות. יתרון הרזולוציה והדיוק של המדידות הפיזיקאליות אינו מהווה יתרון מבחינת האוזן. עמיר
avatar
bu13 1970-01-01 02:00:00
קצת יצאה הרוח מהמפרשים עם כל המגילות הטכנולוגיות האלו, ובכל זאת: 1. אנדרס הוא בחור משעשע, כל מה שהוא אמר היה בניחוח הומוריסטי, וגם לא הייתה לו בעיה להגיד שיש ציוד טוב מאוד גם של חברות אחרות. לכן לא צריך להתייחס לדברים שלו כזלזול במתחרים. הם פשוט מאוד מאמינים בטכנולוגיה שלהם, ובטפנטים שלהם- וזה משתקף גם בתוצאות סוניות מעולות. 2. לא "היי אנד" בקייסינג, בלקקנות, בארגזים מסביב, בשלט, בכל המוץ. 3. להביא מרצה ארוח זו יוזמה מדהימה. נהנתי מאוד לבוא לת"א ולשמוע אדם מספר על החברה שלו, מעדכן בטכנולוגיה. לצערי אני לא חבר של שניצל, לא שייך לקליקות אודיופיליות, ולכן לא מוזמן על בסיס קבוע לשמוע ציוד אצל אחרים. אז אני מקווה שהטירוף שנוצר בשרשור הזה לא ירפה את ידו של גבי ושאר היבואנים לעשות עוד מפגשים כאלו- כולנו מרווחים מזה. 4. להגל יש טכנולוגיה מדהימה, רשומה בפטנטים וזה אחלה, מאוד מעניין, ומאיר עיניים- אבל זה מפסיק לעניין כשאתה שומע את התוצאה. כל הסיפורים מסביב הם תירוץ ללכת לשמוע. אם שמעת ואהבת נהדר, לא אהבת גם טוב. בשני המקרים לא משנה אם הייצור בסין ואם הטכנולוגיה פגז. 5. לגבי המוהיקן (הסידי) מי שהיה ושמע את הסיפור יודע שזה מוצר שלא היתה שום כדאות כלכלית או מסחרית לייצר אותו, גחמה של המייסד שהתעקש לבנות מוצר שחשב שיהיה טוב יותר מאחרים. לכן הם גם מתמחרים אותו ככה. כנראה שהוא גם נשמע ככה, כי הוא לא מזמן זכה בפרס מאוד נחשב. באופן אישי, אחרי הסקירות המפרגות של אלוני על ה- DACים הלכתי לשמוע, אהבתי מאוד את התוצאה, ויכולתי לחיות עם התמחור. מאז בכל פעם שאני שומע אצלי בבית או אצל גבי (או בתערוכה), אני מרוצה מהבחירה שלי.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
"המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו." משפט קצת מוזר. אני לא מאמין שהאוזן עצמה יכולה להגיע לדיוק ולכושר ההפרדה של מכשירי מדידה ברמה סבירה. לא חקרתי את התחום, אבל סביר להניח שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד המידע מהסיגנלים כפי שהם מגיעים לאוזניים ובהבדלים בין שתי החישות ולהשפעה של מבנה האוזן וכו' ולא רק על הסיגנלים עצמם. זאת אומרת שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד מידע של המוח. אנלוגיה טובה לזה היא מכשירי צילום שקולטים סיגנלים אופטיים ומסוגלים לעשות דיטקציה למבנים סאב-מיקרוניים ולצפות בכוכבי לכת במרחק אלפי שנות אור וכו וכו. העיניים, שהן מכשיר מדויק פי כמה מהאוזניים, ושהמוח מקדיש עבורן הרבה יותר משאבים מאשר האוזניים, לא מגיעים לקרסוליים של מכשירי מדידה מדוייקים. ולהערכתי, גם בתחום עיבוד המידע הטכנולוגיה רצה קדימה ובקרוב ילך ויצטמצם הפער בין מכשירי מדידה נגישים + אמצעי ייצור המוני ולבין נסיינים מיומנים בתחום האודיו. אתה יודע שחוש השמיעה הוא היחיד שעובד גם כשאתה ישן. יש לדעתי שתי בעיות במה שכתבת. 1. כנראה שלא יודעים או יכולים למדוד את כל הפרמטרים של קול / סאונד. 2. לא יודעים למדוד מה ערב ומתאים לאוזן השומעת ולמוח המפענח. להבנתי, כל המדידות הידועות כיום כנראה ממש לא מספיקות כדי לחזות בודאות אם הצליל יערב לאוזניים שלא שומעות דרך MEGGER.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
לא מופרך ולא מוזר -- הטעות היא בחשיבה שלך :) מה שחשוב בסאונד אינו המדידות הפיזיקאליות שהוצאו כדי לפתח ולהעריך טכנולוגיות, אלא מה שהאוזן "אוהבת". האוזן היא כלי המדידה הטוב ביותר שייש בעניין מה שהאוזן אוהבת. בכל מקרה סתירה, האוזן קובעת מה עדיף, ולא המדידות האובייקטיביות. יתרון הרזולוציה והדיוק של המדידות הפיזיקאליות אינו מהווה יתרון מבחינת האוזן. עמיר אני מתייחס לתגובתו כלשונה , ואני שואל , איך האוזן האנושית היא ה"כלי המושלם" כשלאודיופיל X המגבר הוא שירת מלאכים ולאודיופיל Y המגבר מנסר ? וכנ"ל לגבי כל פריט אודיו שקרוב לודאי הדעות חלוקות אליו. מי צודק? ....מכשיר המדידה כמובן והמדידות שהוא מציג לטוב ולרע.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
אני מתייחס לתגובתו כלשונה , ואני שואל , איך האוזן האנושית היא ה"כלי המושלם" כשלאודיופיל X המגבר הוא שירת מלאכים ולאודיופיל Y המגבר מנסר ? וכנ"ל לגבי כל פריט ציוד אודיו שקרוב לודאי הדעות חלוקות אליו. אתה לוקח את הדברים יותר מדי מילולית. הוא מתכוון שכשייש מגבר איכותי כמו זה שלהם, קבוצת האזנה ממוקדת ומאומנת נותנת מסקנות קרובות לשלמות מבחינת הצרכים האודיופיליים של לקוחות החברה, מה שלא קורה על סמך מדידות בלבד. עמיר
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
קבוצת האזנה ממוקדת ומאומנת נותנת מסקנות קרובות לשלמות מבחינת הצרכים האודיופיליים של לקוחות החברה עמיר[/QUOT מצויין אמרת ...."מבחינת לקוחות החברה" וחובבי HEGEL , אבל הקהל של מגבר אחר, Z , יאמר שהגל הוא כזה וכזה ומגבר Z הוא השלמות בהתגלמותה - מי צודק?
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
מצויין אמרת ...."מבחינת לקוחות החברה" וחובבי HEGEL , אבל הקהל של מגבר אחר, Z , יאמר שהגל הוא כזה וכזה ומגבר Z הוא השלמות בהתגלמותה - מי צודק? לא מעניין
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
OK , גם זו תשובה
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
OK , גם זו תשובה אכן, זו התשובה הרלוואנטית. מנהל השיווק של הגל ו/או קבוצת ההאזנה שלו לא יקבעו מה מושלם לגבי מי שלא אוהב את המוצרים של הגל. מה לעשות? הם יכולים רק להביא למקסימום את מה שהם שומעים במוצר שייש להם, והאופטימום הזה הוא מה שהם קוראים "שלמות" מבחינת המוצר, במשמעות של זה שהם לא מכירים דרך אחרת אפקטיבית לשפר אותו מעבר לזה. עבור מוצר אחר של אותה חברה ה"שלמות" תהייה אחרת, וכך גם עבור מוצרים של חברה אחרת שעובדת בשיטה דומה. עמיר
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
רוברטס, אין מכשיר שיש לו מד חוויה. אלא אם כן אתה מסוגל לעשות חישה נוירולוגית למדגם של אלפי אנשים ולהתחיל לבצע מתאמים סטטיסטיים. וגם אז תחזור למשבצת הראשונה שכן התוצאה תמדד ביחס לחוויה סובייקטיבית ואינדיבידואלית של נסיינים או לקוחות. חוויה אינדיבידואלית כי כל אדם וכל מערכת חישה-נוירונים הם שונים עם חוויות קודמות שונות ומיקום שונה בחלל ההאזנה. חוויה סובייקטיבית כי גם המצב רוח שלך משפיע על החוויה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
מסכים עם כל מילה שלך ! ..... אבל אני מגיב לבחור מHEGEL כאשר אין כל קשר בין דבריו לדבריך שכאמור צודקים המה.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
אבל אני מגיב לבחור מHEGEL כאשר אין כל קשר בין דבריו לדבריך שכאמור צודקים המה. יש קשר -- הפרשנות המילולית הצרה למילה "שלמות" לעומת הפרשנות במובן הרחב. עמיר
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
פרטן בבקשה, אני לא מבין
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
מאז בכל פעם שאני שומע אצלי בבית או אצל גבי (או בתערוכה), אני מרוצה מהבחירה שלי. על זה מגיע לך עוד :בעד:
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אתה יודע שחוש השמיעה הוא היחיד שעובד גם כשאתה ישן. . לא מדוייק , אצלי פועל גם חוש הנחירה שקשור לאף
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
לא מדוייק , אצלי פועל גם חוש הנחירה שקשור לאף טוב לדעת
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
"המדידות לא יכולות לחזות את הצליל. כלי המדידה הטוב ביותר הוא האוזן האנושית. כשהיא מיומנת, היא כלי מושלם. המדידות הן כלי טכני גרידא, האוזן הוא הכלי החשוב עבורינו." משפט קצת מוזר. אני לא מאמין שהאוזן עצמה יכולה להגיע לדיוק ולכושר ההפרדה של מכשירי מדידה ברמה סבירה. לא חקרתי את התחום, אבל סביר להניח שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד המידע מהסיגנלים כפי שהם מגיעים לאוזניים ובהבדלים בין שתי החישות ולהשפעה של מבנה האוזן וכו' ולא רק על הסיגנלים עצמם. זאת אומרת שאנחנו מדברים על יכולות עיבוד מידע של המוח. אנלוגיה טובה לזה היא מכשירי צילום שקולטים סיגנלים אופטיים ומסוגלים לעשות דיטקציה למבנים סאב-מיקרוניים ולצפות בכוכבי לכת במרחק אלפי שנות אור וכו וכו. העיניים, שהן מכשיר מדויק פי כמה מהאוזניים, ושהמוח מקדיש עבורן הרבה יותר משאבים מאשר האוזניים, לא מגיעים לקרסוליים של מכשירי מדידה מדוייקים. ולהערכתי, גם בתחום עיבוד המידע הטכנולוגיה רצה קדימה ובקרוב ילך ויצטמצם הפער בין מכשירי מדידה נגישים + אמצעי ייצור המוני ולבין נסיינים מיומנים בתחום האודיו. כלי מדידה הם דבר נפלא ואינם ניתנים להחלפה. הרגישות שלהם הרבה יותר גבוהה מאשר של האוזניים. הבעיה היא מה מודדים, והאם סדרת המדידות שמדדת, שאתה כמובן יודע ומודע להן, מכסות את כל מה שהמוח יודע לאבחן מתוך שמיעה בלבד.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אוי ואבוי אם כ-50 שנה אחרי שנחתנו על הירח אנו לא יודעים למדוד אודיו....למעט רמקולים שמדידתם מורכבת ביותר, מחייבת ציוד וחדרים במיליוני דולרים, ועדיין קשה מאוד לבצע קורלציה בין הנמדד והנשמע.
avatar
סחבק 1970-01-01 02:00:00
אוי ואבוי אם כ-50 שנה אחרי שנחתנו על הירח אנו לא יודעים למדוד אודיו (למעט רמקולים ) מכירים את הירח ואת החלליות טוב יותר מאשר את המוח. וכאמור אנחנו עוסקים בתוכן קוגניטיבי ובפיענוח סיגנלים לפי תבניות במוח. ובנוסף למורכבות הם גם משתנים בין אדם אחד לשני. קיצר זה באמת מסובך.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
טוב לדעת לא חוסך מהפורום שום מידע....רלוונטי ורלוונטי פחות ;)
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אוי ואבוי אם כ-50 שנה אחרי שנחתנו על הירח אנו לא יודעים למדוד אודיו.... ועדיין קשה מאוד לבצע קורלציה בין הנמדד והנשמע. זה לא לגמרי נכון, כשמדובר על דקויות, האוזן היא הכלי האולטימטיבי לאימות האיזון ולכיול סופי. בדיוק כמו שחוש הטעם הוא המדד המוחלט של כל תבשיל, למרות ששקלת את כל הרכיבים במאזניים לפי המתכון....
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
מכירים את הירח ואת החלליות טוב יותר מאשר את המוח. וכאמור אנחנו עוסקים בתוכן קוגניטיבי ובפיענוח סיגנלים לפי תבניות במוח. ובנוסף למורכבות הם גם משתנים בין אדם אחד לשני. קיצר זה באמת מסובך. טוב וזה הויכוח המסורתי שלי עם הפורום, אני טוען שמה שלא נמדד לא נשמע...בניגוד לדעת האודיופילים החוויתיים שעושים מיסטיפיקציה של אינטרקונקטים לדוגמא...לא מבינים למה הם חושבים (מדמיינים?) שנשמע שונה ואז טוענים שעדיין לא הגענו ל"שורש המדידות" הדרושות. אני חוזר, מה שלא נמדד (במדידות כבר של היום ) לא נשמע. נקודה וגם סימן קריאה אחד או שניים ! / !!....וכרגיל למעט רמקולים...
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אני חוזר, מה שלא נמדד (במדידות כבר של היום ) לא נשמע. נקודה וגם סימן קריאה !!! נכון מאד. הנקודה שאתה מתעלם ממנה היא האיזון, והאם התוצאה נשמעת נכון או שלא. ולזה אין מכשיר מדידה אחר מאשר האוזן. וכאן, מהמקום הזה מתחיל ה- HIGH END.(ורד)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
נכון מאד. הנקודה שאתה מתעלם ממנה היא האיזון, והאם התוצאה נשמעת נכון או שלא. ולזה אין מכשיר מדידה אחר מאשר האוזן. ופעם רביעית ....לאחד זה נשמע מעולה ולשני חרה- מי צודק ?
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
ופעם רביעית ....לאחד זה נשמע מעולה ולשני חרה- מי צודק ? זה אף פעם לא כל כך טוטאלי, בדרך כלל התוצאה די ברורה לכולם. אחרי הכל מדובר בדקויות, מכשיר שעובר את כל המדידות לא נשמע חרא. בתנאי כמובן שסף המדידות מתחת לאבחנה של האוזן... קבוצה של מאזינים מנוסים... מחליטים, ומקבלים את עריצות הרוב.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
קבוצה של מאזינים מנוסים... מחליטים, ומקבלים את עריצות ההמון. הלאה הפאשיזם;)
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
זה אף פעם לא כל כך טוטאלי, בדרך כלל התוצאה די ברורה לכולם. . לא, לא....ולא, וקח פרח לריכוך הלא (ורד)....בעניין "די ברור לכולם", קח לדוגמא קרמיקה מול הרבט - שני הפכים שכל מחנה חושב ש"שלו יותר טוב (גדול?)"
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
רוברט. אמנם מוזר לי לדבר איתך על סאונד אבל ננסה. ישנם מספר פרמטרים שאנו מבקשים בשביל שהצליל יהיה מוגדר כמצוין. אנחנו רוצים מקסימום פרטים במערכת. זה אומר שבשביל לקבל אותם אנחנו הולכים קצת אחורה למגבר ומבקשים שהוא יהיה בשקט (גם הכבלים - אבל זה יעורר ויכוח עקר איתך אז תחשוב שלא קראת). אנחנו רוצים רזולוציה. וזו גם מדווחת לנו על פרטים ושכבות בתוך המוסיקה. אנחנו רוצים דינמיקה. שהמערכת שלנו תצליח ליצר פער גדול ככל הניתן בין הצליל החלש לחזק ביותר. כשיש לנו שקט, יש לנו דינמיקה בתחום החלש. אנחנו רוצים איזון טונאלי נכון בכל עוצמה שנבחר. אנחנו גם רוצים שהמערכת תגלה לנו על הפרופורציות שבין הכלים השונים. אנחנו רוצים במה מסודרת ומוגדרת. אנחנו רוצים שהיא תהיה עמוקה, רחבה ושהמרווח בין הכלים יהיה משכנע כל כך שנחשוב שהם אצלינו בחלל. אנחנו רוצים מהירות וטרנזיינטים. שסנר ישמע חד וחזק על פי עוצמת המכה שפגשה אותו. אנחנו רוצים הבחנה. שהמערכת תדע להבחין בין מכה במרכז מצילה בגדת המצילה או קרוב לפעמון. אבל מכיוון שאי אפשר לקבל את הכל בדיוק כפי שאנחנו רוצים בתקציבים שפויים, אנו מוכרחים להתפשר. כל יצרן בוחר את הדרך שלו להגיע לזה. אחד עם תיבות מנגנות מעץ, אחר עם אלומניום וקרבון, עוד אחד שלא מכיר את השניים האחרים בוחר בקרמיקה ותיבה אקרילים וההוא, שטוען שהריבון והאלקטרוסטטי הוא הדבר הנכון וחותם על זה בפס היצור וההאחרון, ממדינה אחרת, שומר על יחידות הקרטון ונשבע בהן שהן הנכונות ביותר. אנחנו מצידינו מחפשים את כל אלה (במידה ואנו מבינים מה אנחנו מחפשים) ובתוך זה מחפשים את הרמקול שעושה את זה גם לטעמינו. יש פשרות, זה על חשבון ההוא ובסופו של דבר מתקבלת התוצאה הנדרשת. תמיד יהיה יותר טוב, השאלה היא אם זה יבוא על חשבון משהו שמעורר בנו רגש. ורגש (מונח לא מדיד אגב) הוא זה שיקבע. עם זאת יש גם כאלה שרגילים לשמוע צליל לא נכון. והם פיתחו לעצמם מערכות הגנה אוטומטיות כמו ״זה לא מפורט אבל מוסיקלי מאוד״. זה בעצם תירוץ לזה שאותו אדם לא יודע איך להכניס את שניהם לאותו חדר.
avatar
TakeOne 1970-01-01 02:00:00
ופעם רביעית ....לאחד זה נשמע מעולה ולשני חרה- מי צודק ? ממתי יש "צודק" בתחום הזה?? כל חברה מתכננת ומיישמת את חתימת הצליל שלה. יש מי שמתחברים לציוד של חברה אחת ובשבילם הוא "הצודק" ויש מי שמתחברים לאחרת. הגל מתכננים אלקטרוניקה שנשמעת נכון לטעמם ואודיו ריסרץ עושים את זה לטעמם. מי צודק? אם היה טעם וכיוון אחד "צודק" אז כל הרמקולים וכל האלקטרוניקה היו צריכים להשמע אותו הדבר. החוכמה היא כמובן להקפיד על כל הפרמטרים החשובים בתחום, כמו דינמיקה, פירוט, הפרדת כלים, במה וכו, אבל לתכנן ולבנות את הציוד בהתאם לאני מאמין שלך ולחתימת הצליל שלך. לכך נדרשת בין היתר חווית האזנה ושיפוט של מי שקובעים את "חתימת הצליל" של החברה.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
ופעם רביעית ....לאחד זה נשמע מעולה ולשני חרה- מי צודק ? אני.:בעד:
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
רוברט. אמנם מוזר לי לדבר איתך על סאונד אבל ננסה. ישנם מספר פרמטרים שאנו מבקשים בשביל שהצליל יהיה מוגדר כמצוין. אנחנו רוצים מקסימום פרטים במערכת. זה אומר שבשביל לקבל אותם אנחנו הולכים קצת אחורה למגבר ומבקשים שהוא יהיה בשקט (גם הכבלים - אבל זה יעורר ויכוח עקר איתך אז תחשוב שלא קראת). אנחנו רוצים רזולוציה. וזו גם מדווחת לנו על פרטים ושכבות בתוך המוסיקה. אנחנו רוצים דינמיקה. שהמערכת שלנו תצליח ליצר פער גדול ככל הניתן בין הצליל החלש לחזק ביותר. כשיש לנו שקט, יש לנו דינמיקה בתחום החלש. אנחנו רוצים איזון טונאלי נכון בכל עוצמה שנבחר. אנחנו גם רוצים שהמערכת תגלה לנו על הפרופורציות שבין הכלים השונים. אנחנו רוצים במה מסודרת ומוגדרת. אנחנו רוצים שהיא תהיה עמוקה, רחבה ושהמרווח בין הכלים יהיה משכנע כל כך שנחשוב שהם אצלינו בחלל. אנחנו רוצים מהירות וטרנזיינטים. שסנר ישמע חד וחזק על פי עוצמת המכה שפגשה אותו. אנחנו רוצים הבחנה. שהמערכת תדע להבחין בין מכה במרכז מצילה בגדת המצילה או קרוב לפעמון. אבל מכיוון שאי אפשר לקבל את הכל בדיוק כפי שאנחנו רוצים בתקציבים שפויים, אנו מוכרחים להתפשר. כל יצרן בוחר את הדרך שלו להגיע לזה. אחד עם תיבות מנגנות מעץ, אחר עם אלומניום וקרבון, עוד אחד שלא מכיר את השניים האחרים בוחר בקרמיקה ותיבה אקרילים וההוא, שטוען שהריבון והאלקטרוסטטי הוא הדבר הנכון וחותם על זה בפס היצור וההאחרון, ממדינה אחרת, שומר על יחידות הקרטון ונשבע בהן שהן הנכונות ביותר. אנחנו מצידינו מחפשים את כל אלה (במידה ואנו מבינים מה אנחנו מחפשים) ובתוך זה מחפשים את הרמקול שעושה את זה גם לטעמינו. יש פשרות, זה על חשבון ההוא ובסופו של דבר מתקבלת התוצאה הנדרשת. תמיד יהיה יותר טוב, השאלה היא אם זה יבוא על חשבון משהו שמעורר בנו רגש. ורגש (מונח לא מדיד אגב) הוא זה שיקבע. עם זאת יש גם כאלה שרגילים לשמוע צליל לא נכון. והם פיתחו לעצמם מערכות הגנה אוטומטיות כמו ״זה לא מפורט אבל מוסיקלי מאוד״. זה בעצם תירוץ לזה שאותו אדם לא יודע איך להכניס את שניהם לאותו חדר. בוודאי שמוזר לך.......סאונד זה נחלתם הבלעדית של "שומעי האינטרקונקטים" ...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד......עטלף קרמי חובב אנאלוג שלי. ולשאר כתיבתך, מסכים עם רוב דבריך למרות שהם לא ממש מפוקסים בנושא הדיון ב-2-3 העמודים האחרונים - קרי קורלציה בין מדידות ושמיעה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בוודאי שמוזר לך.......סאונד זה נחלתם הבלעדית של "שומעי האינטרקונקטים" ...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד......עטלף קרמי חובב אנאלוג שלי. ולשאר כתיבתך, מסכים עם רוב דבריך למרות שהם לא ממש מפוקסים בנושא הדיון ב-2-3 העמודים האחרונים - קרי קורלציה בין מדידות ושמיעה. מומחים לדבר (ויצא לי לדבר עם כמה מתכננים במהלך חיי) טוענים שהמדידות אינן מסוגלות לחזות את התוצאה. לגבי יתר השירשור. לא קראתי משום שדיונים שאתה מעורב בהם, ברוב המקרים, משעממים עד מוות ומסתיימים ב-bt.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בוודאי שמוזר לך.......סאונד זה נחלתם הבלעדית של "שומעי האינטרקונקטים" ...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד......עטלף קרמי חובב אנאלוג שלי. בדיוק. זה מה שאני טוען במקרה הספציפי הזה.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
מומחים לדבר (ויצא לי לדבר עם כמה מתכננים במהלך חיי) טוענים שהמדידות אינן מסוגלות לחזות את התוצאה. לגבי יתר השירשור. לא קראתי משום שדיונים שאתה מעורב בהם, ברוב המקרים, משעממים עד מוות ומסתיימים ב-bt. ועכשיו ללא ציניות, המהנדסים שכנראה דיברת איתם הם "שליחי חברות אודיו שמנהלים עסק" והם מייצגים בכבוד את הייחוד שבמרכולתם - מה אתה מצפה שיגידו? איזה יחוד יהיה למוצר שלהם אם לכולם יש תוצאות מדידה מצוינות , וללא הבדלים שמיעים ? ......ופעם נוספת, הנאמר לא כולל רמקולים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ועכשיו ללא ציניות, המהנדסים הם "שליחי חברות אודיו שמנהלים עסק" והם מייצגים בכבוד את הייחוד שבמרכולתם - מה אתה מצפה שיגידו? ......ובפעם המאה, הנאמר לא כולל רמקולים. מי דיבר עליהם? דיברתי עלייך. למשל הם מבינים בסאונד, מבינים מה צריך להשיג בשביל לקבל סאונד טוב כי זו העבודה שלהם - להבין. הם יודעים שיפגשו אותם מומחים שישאלו שאלות. הם יודעים שישראל אינה מורכבת רק מכאלה שכל היום מחפשים איפה יש וודו אם כי כאלה שאשכרה, באמת ממש, משתמשים באוזן שלהם ויודעים להעריך יכולות בהאזנה ללא עזרת מכשירים (כולל מכשירי שמיעה). יצא לי לדבר ולהפגש עם לא מעט מתכננים בשוק האודיו העולמי. בין היתר מדנון, ימהה, מרנץ, מג׳יקו, מוראל, avm, אודיוקווסט, סונוס פאבר, בורמייסטר, yg, דה וינצ׳י, סטילת׳ ועוד. מדובר בפיגורות כאלה שמה לעשות, הם לא רק מקשקשים על התחום, הם גם אלה שיוצרים אותו. אין לך יכולת להבחין בין חומר שיווקי ללא שיווקי. מדוע? כי מבחינתך אם טוענים שיש הבדל בין שני מגברים 200 וואט זה כבר חומר שיווקי.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
תגיד לי , בעל Harbeth רפה בשכלו ? הוא מציע את ה- 40.1 לכל מי שישמע הבדלים בין מגברים ברמקול הלא קרמי הצבוע והמווברץ שלו. ולגבי הבדלים בין מגברים על קרמיקה, אם הרמקול קשה להנעה והמגברים "לא יכולים עליו" - אזי במקרה זה אתה תמדוד הבדלים בין המגברים...ואם יש הבדלים במדידה אז זה כבר ממש לא מעניין...בטוח שגם תשמע הבדלים מדידים אלו. כזכור מה שמעניין באמת היא הטענה שיש הבדלים שמיעים כאשר אין הבדלים במדידות.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
לגבי יתר השירשור. לא קראתי משום שדיונים שאתה מעורב בהם, ברוב המקרים, משעממים עד מוות ומסתיימים ב-bt. אינטרקונקט משובח או פיוז אודיופילי לעומת זאת הם הרפתקה ברמה של "אינדיאנה ג'ונס ושודדי הקרמיקה האבודה" ודי , אני מציע להרגיע ולתת לשירשור להמשיך עם דעות ואנשים נוספים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
תגיד לי , בעל Harbeth רפה בשכלו ? הוא מציע את ה- 40.1 לכל מי שישמע הבדלים בין מגברים ברמקול הלא קרמי הצבוע והמווברץ שלו. ולגבי הבדלים בין מגברים על קרמיקה, אם הרמקול קשה להנעה והמגברים "לא יכולים עליו" - אזי במקרה זה אתה תמדוד הבדלים בין המגברים...ואם יש הבדלים במדידה אז זה כבר ממש לא מעניין...בטוח שגם תשמע הבדלים מדידים אלו. כזכור מה שמעניין באמת היא הטענה שיש הבדלים שמיעים כאשר אין הבדלים במדידות. לא. הטענה היא שגם כאשר המדידות מצביעות על ״שלמות״ האוזן היא זו שתקבע מזה ה״מושלם״. ואז המגבר יחזור למעבדה, למרות המדידות, ו״יתוקן״ על פי האזנה. מבין?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
לא. הטענה היא שגם כאשר המדידות מצביעות על ״שלמות״ האוזן היא זו שתקבע מזה ה״מושלם״. ואז המגבר יחזור למעבדה, למרות המדידות, ו״יתוקן״ על פי האזנה. מבין? אי אפשר לתקן לפי האזנה בלי לחרבן מדידות (במידה והמדידות היו טובות מלכתחילה) - אלו סיפורים של "מהנדסים שמייצגים חברה מסחרית" ועושים "רעשים וצילצולים". ברומנית יש משפט שבתרגום קלוקל אומר " עושה את עצמו מעניין" ....אלו המהנדסים שמספרים סיפורי "כיוונים לפי האזנה" ותמיד תזכור שבעל Harbeth טוען שאין הבדלים בין מגברים על הרמקול שלו ...לא רק אני שכמובן "לא מבין כלום" בסאונד...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ותמיד תזכור שבעל Harbeth טוען שאין הבדלים בין מגברים על הרמקול שלו ...לא רק אני שכמובן "לא מבין כלום" בסאונד... אתה ב-100% לא מבין כלום. לגבי Harbeth. תמצא לי איפה כתב את זה.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
...."אנשי האקווליזרים" ורמקולי ה Apogee לא מבינים דבר וחצי דבר בסאונד...... עם איזה איקווליזר אתה עובד בסטאפ שלך??? האם הוא עובד רק על הוופרים הנמוכים שבקופסא?? או רק על הפנל?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אקווליזר אנלוגי של Rotel שכמובן אין הבדל שמיע כאשר מפעילים אותו במצב By Pass לבין מצב ON כאשר כל הכפתורים ב-0 . האקוולייזר מופעל על כל הפאנל כלומר על הגבוהים והמיד באס. לרמקול יש הדגשה באיזור ה- 8 KHz שנובעת עקב הגיאומטריה של המיד/טוויטר, שאין מה לעשות , היא קיימת וצריכים "להרגיע " אותה. אגב , ברמקול יש כפתור שמטפל בדיוק בבעיה זו אולם לדעתי הוא עדיין לא עושה את כל העבודה הנדרשת וצריך "עזרה נוספת" .
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אתה ב-100% לא מבין כלום. . ואתה "פרח אינטיליגנציה אודיופילית" לגבי Harbeth. תמצא לי איפה כתב את זה. קבל 100 איזכורים לא אחד
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אז או שהוא לא מבין מה הוא מייצר או שזו טענה סופר שיווקית. בשני המקרים המזל שלהם הוא שהם עושים רמקולים מדהימים. אני שמעתי את הרמקולים שלו על כמה מגברים. ההבדלים היו מובהקים. הבעיה עם דיונים אתכם היא שהם כל כך לא הגיוניים שזה פשוט טיפשי. לטעון שאין הבדלים בין מגברים זה כמו לטעון שאין הבדלים בין צבעים. זה גם לא מוביל לדבר. הלאה. אני רוצה שישאר לי מצב רוח טוב להמשך השבוע. מעולם לא נהנתי לשוחח עם מזכירה אלקטרונית שמתוכנתת לענות את אותה תשובה ב-20 ווריאציות שונות.
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
ותמיד תזכור שבעל Harbeth טוען שאין הבדלים בין מגברים על הרמקול שלו אז מה אתה בא להגיד, שאם הוא אמר אז זה קדוש? לא שמעתי את הרמקול הספציפי הזה אבל אם בעל Harbeth אמר שטות כזאת אז עדיף שאני לא אשמע. רמקול שחותך תדרים בשביל להסוות מגרעות וצובע את הסאונד ישמע אותו דבר עם כל מגבר והבעלים שלהם יטען שאין הבדלים בין כבלים מהום סנטר לבין כבילה יקרה יותר בשום מצב כי הכל נשמע אותו דבר (כלומר נשמע XXX) כפי שבד"כ נשמעים רמקולים גרועים, שומעים בערך 60 אחוז סאונד במקרה הכי טוב וזה טוב, למי שלא שמע את ה100%. הלאה. אני רוצה שישאר לי מצב רוח טוב להמשך השבוע. :בעד:
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
נמר, בוקר טוב יש טיפוסים שיפתיעו אותך הרבה יותר...מכיר את ה"סיפור" על ההוא בעל "אוזני הזהב". עם רפרטואר של סיפורים ומעשיות על מבדקים של "מגבר משולב מצועצע" של 200$ (ייצור - בהגזמה) מול מגברי בוטיק, וטענה שאין הבדל ל"אוזניו"...וצ'יזבטים נוספים. :D
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
איתי הפוסט הזה הפך לכוחי ועוצם ידי.כל אחד פה נפגש עם המתכנן המעצב ועם זה שחיבר את השקע ואני נפגשתי עם מלכת אנגליה לא חסר בלופים בתחום הזה.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
יניב, הבעיה העיקרית היא לא חוות דעתו חסרת הניסיון והידע הנדרש להבחין בדקויות וככל הנראה מגבלת שמיעה (שרצוי שתבדק) של אותו "בלופר" (זכותו/ם), אלא לצערי ההשפעה על קהל תמים דעה, עבור מטרת שכנוע עצמי (בעיקר) ו-כאילו יש רבים מאותה הדייסה לדאבוני. נו שווין.
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
אקווליזר אנלוגי של Rotel שכמובן אין הבדל שמיע כאשר מפעילים אותו במצב By Pass לבין מצב ON כאשר כל הכפתורים ב-0 . האקוולייזר מופעל על כל הפאנל כלומר על הגבוהים והמיד באס. לרמקול יש הדגשה באיזור ה- 8 KHz שנובעת עקב הגיאומטריה של המיד/טוויטר, שאין מה לעשות , היא קיימת וצריכים "להרגיע " אותה. אגב , ברמקול יש כפתור שמטפל בדיוק בבעיה זו אולם לדעתי הוא עדיין לא עושה את כל העבודה הנדרשת וצריך "עזרה נוספת" . ועם איזה מגבר אתה מפעיל אותם? האם לא חשבת על שימוש ב- DAX ועוד מגבר עבור הבאס?? בעיה ב-8KHZ ?? החיתוך בין המיד/ טוויטר הוא בסביבות 600 HZ,למה שתהיה בעיה שקשורה לגיאומטריה בין הדריברים הללו כל כך גבוה מעל נקודת החיתוך???
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
[USER=6870]@איתי ו.[/USER] לא הבנתי למצוא לך שעון להרכבה בCD זה התחום של יאיר פרומן תתיעץ איתו לגבי המחקר אני ממש לא בכוון עכשו ולא במוזה לכלום רק נהנה מקניה אחרונה שלי עם צליל סופר מיוחד כמו שפעם עשו מוסיקה +CD שמפיל אותי בסאונד שלו הפתעה נעימה ממש הכל בסדר... אני מבין. התשת את עצמך עם כל המלל עד לאפיסת כוחות.. זה היה שווה ? - לדעתי לא.
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
ועכשיו ללא ציניות, המהנדסים שכנראה דיברת איתם הם "שליחי חברות אודיו שמנהלים עסק" והם מייצגים בכבוד את הייחוד שבמרכולתם - מה אתה מצפה שיגידו? איזה יחוד יהיה למוצר שלהם אם לכולם יש תוצאות מדידה מצוינות , וללא הבדלים שמיעים ? ......ופעם נוספת, הנאמר לא כולל רמקולים. רוברט, יש לך את הכיבעון שלך ולנו את שלנו, אנחנו מאמינים באלוהים אתה לא, אותנו לא מעניינים האמנות ואינטרסים המסתוריים שלך לבלבול מח שאתה מייצר פה, אם אתה בטוח בעמדתך תרפה, ודבר על כל דבר חוץ מכבלים גם אם הוויכוח הזה מחזיק אותך בחיים, אתה צריך לחיות ואנחנו צריכים לחיות.
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
ועם איזה מגבר אתה מפעיל אותם? האם לא חשבת על שימוש ב- DAX ועוד מגבר עבור הבאס?? בעיה ב-8KHZ ?? החיתוך בין המיד/ טוויטר הוא בסביבות 600 HZ,למה שתהיה בעיה שקשורה לגיאומטריה בין הדריברים הללו כל כך גבוה מעל נקודת החיתוך??? אני לא משתמש במגבר אלא ברתכת, הרתכת נקראת Aragon 4004 Mk II או בשם האחר שלה "Krell לעניים " מגברים "צעירים ומחוצ'קנים" קורסים מהרמקול הזה בעוצמות גבוהות, דגש עוצמות גבוהות - נצילות הרמקול היא 81 dB כלומר כדי להגיע לאותה עוצמת האזנה של רמקול "נורמאלי" ( 91 dB ) נדרש מגבר פי 10 יותר חזק !!! - 30W אקוויולנטי ל- 300W על הרמקול שלי. [ATTACH=full]35944[/ATTACH] [ATTACH=full]35945[/ATTACH] אני לא משתמש ב SUB האוריגינאלי של ה MINI GRAND (היחידה מתחת לטרפז) אלא ב- " Velodyne 15 - אני נכנס אליו מיציאת ה-CD והוא מוציא אות חתוך ב-80 Hz עם קוטב מסדר ראשון (יענו השיפוע ה"רך" ביותר) ל- Power ומשם ל- Apogee . לSUB עצמו יש חיתוך עם קוטב מסדר 4 ב- 80 Hz הכניסה לאקווליזר היא לא דרך PRE אלא ישירות מיציאת האוזניות של ה-CD מאחר והיציאה היא בעלת מתח גבוהה מ- 2V ועם התנגדות יציאה מאוד נמוכה (יציאה "בריונית" שמסוגלת לדחוף כבל ארוך + הפילטר שבתוך ה-SUB) ה- CD נקנה ב-100 ש"ח והוא מתוצרת JVC בן 30 ומשהו בערך ולא הוחלף בו מאומה....קורא גם אריזות קרטון אם אתה חותך אותם עגולים ועושה להם חור באמצע. האינטרקונקטים - אתה לא רוצה לדעת , פאר התחנה המרכזית , עם 2 הארכות של "זכר זכר RCA " בדרך. כבלי הרמקול - עבים וב-10 ש"ח למטר ..אולי 20...הנחושת לא נחצבה ידנית בין סלעי בזלת בגבעות טוסקנה ואף ארכיבישוף איטלקי לא התפלל לטוהרתה (של הנחושת);) בעיית הגאומטריה היא לא בן הפאנלים אלה בטוויטר מיד בלבד והיא ב-10 KHz ולא ב- 8 KHz. באקווליזר אני מתקן גם את הגבעה ב- 3-4 KHz וגם באיזור ה- 300 Hz - מצורף עקום ההיענות של הרמקול לכל דרייבר בניפרד. [ATTACH=full]35946[/ATTACH]
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
בעיית הגאומטריה היא לא בן הפאנלים אלה בטוויטר מיד בלבד והיא ב-10 KHz ולא ב- 8 KHz. באקווליזר אני מתקן גם את הגבעה ב- 3-4 KHz וגם באיזור ה- 300 Hz - מצורף עקום ההיענות של הרמקול לכל דרייבר בניפרד. מהיכן גראף המדידה?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
Stereophile קבל קישור : 1. לדף של הגרף עצמו 2. לכל ה- Review -ים שעשו על ה-Mini Grand/Stage ב- Sterephile סה"כ 5 מאמרים
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
נמר אמר אני רק עשיתי שירות טוב לחברה - מה יסתבר כשרות דב אין לי ולא היה לי מילה רעה על החברה "הגל" -HEGEL רק בדקתי אחד לאחד את הטיעונים שלו - מה שיסתברו שונים מהכתוב בראיון.. SONYES, לא אני ולא אתה ולא אף אחד כתב מילה רעה על החברה (למרות שיש לי ניסיון רע עם מוצרי החברה), אלא הגבנו לטיעונים של אנדרס שמבחינתי יש הרבה ממה שאמר צריך לזרוק לפח. לגבי מה שנמר אמר "רק עשית שירות טוב לחברה". אני לא יכול להגיד לך מה כוונתו המדויקת אבל כל פרסום הוא פרסום טוב, עם הזמן כל מה שנכתב נשכח ורק השם נזכר מכל הסיפור (במקרה הזה HEGEL). במילים אחרות השרשור קיבל תשומת לב ונחשף להרבה אנשים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
סוני יקירי. מכיר את השף אייל שני? כמה הוא לוקח על פיתה עם עגבניה?
avatar
roberts 1970-01-01 02:00:00
אם הוא מתבל את הפיתה עם עגבניה באנטריקוט אז הוא צריך לקחת כ-100 ש"ח, אבל כנראה הוא רק מרטיב עם טחינה....שלא יהיה יבש...
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
:D:בעד:
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
אם 16 וחצי קילו נותנים לך בראש, אתה כבר לא תקום..
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אני אוכל בכפר - נין אחלה "חומוס" ופיתה עם עגבניות ונהנה יותר מה הי סוסיטי של משהו אחר . 15 שח - האמן לי טעים יותר משלו שכבר טעמתי לא לטעמי -חזרתי לאוכל עממי . זה לא דוגמה יקירי . זו דוגמא וחצי. מה שהוא טוען זה שהיום ה״היי אנד״ הפך להיות משהו שלא קשור לסאונד אם כי להצגתו. אכלתי בכמה וכמה מסעדות יוקרה במהלך חיי. השם של המנה, המרכיבים שלה, הסיפורים מאחורי מציאת החסה המושלמת והעגבניה שגדלה עם מים שהוגשו לה על ידי אדם שטעם אותם לפני זה ה״גורמה״ של היום. ה״גורמה״ זה משול ל״היי אנד״ של האודיו. לזה בדיוק הוא מתכוון. ובזה הוא צודק. והיפנים אחי, מתים על זה! אי לכך. התשובה שלך היתה צריכה להיות קצרה.
avatar
עמית 1970-01-01 02:00:00
יש כאלה שמשלמים על חתיכת קנבס עם כמה קשקושים מיליונים.או על איזה כד בן 100 שנה מיליונים,אז יש מי שישלם על קופסת פח עם איזה טרנזיסטור ומנוע ורצועה 20-30 אלף,פעם הייתי מאלה,עד שהתפכחתי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הנה התשובה שלי לפי מה שהגדיר אנדאס החביב כל HI-END זה בלה בלה בלה אחד גדול - לפחות יש פיתה בכפר נין יותר טעימה בניחוח אחלה באלדי טעים יותר מכל אוכל יוקרתי . אתה אלוף בלהוציא דברים מהקשרם ולקחת את חלק מהמשפט ולהפוך אותו לעיקר. אני אומר לך. במשפורש אגב, בדיוק כמו שטענתי קודם, שאנדרס נתן מטאפורה. באותה מידה יכל לדבר על רגל של שולחן ולא על יפני. אבל אני מוסיף ואומר לך. שאני חושב שהדוגמא על היפני אינה בלתי מציאותית. משום שהיפנים ידועים בתור כאלה שהופכים כל דבר פשוט לטקס כאילו עכשיו מינימום המציאו את הגלגל מחדש. ולא. אני לא מדבר על סוני. גם לא על פיוניר. אני מדבר על אודיו היי אנד דו ערוצי כמו למשל אותה חברה שמלפפת שנאי ביד בטענה שזה מדויק וטוב יותר ממכונה. הרי כל בר דעת יודע שב-2017 יש מכונות לעבודה עדינה ומדויקת שיד אדם יכולה לחלום לבצע. אני חושב שלקחת את זה למקום בו בגלל דת ומשם עשית סלט שאין שום קשר ליכולות הצליל שלו.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
חסר לי מתנוש עם שמאות.... מה אתם אומרים יגיע ל- 5000 צפיות ? ומתי - מחר/מחרתיים ?
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
אם כבר הזכירו פיתה עם עגבניה אז כבר עדיף שיהיה עגל
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
מה מסובך בלהבין את סוני? מוכרים לך מכשיר פרימיום? באלפי/עשרות אלפי דולר? לפחות שזה יהיה מכשיר מוקפד, עם מסורת וכבוד עצמי ועם ״הרבה טקס בישבן״ - זה חלק מהעניין וזו התמורה. היא לא רק סונית, היא (אולי בעיקר) רגשית. ולכן בונים את הסיפור מסביב. אתה משלם עבור האיכות ועבור הסיפור ועבור הרגשת היחודיות. (כנל במסעדת שף. כנל ברולקס. כנל באסטון - זה כל הסיפור במוצרי פרימיום. התמורה השולית בהם היא, מממ....ממש שולית). בא הבחור החביב ומשתין מהמקפצה. אומר היי אנד זה קשקוש. אפשר לאסוף כמה חלקים רגילים עד פשוטים, לשלוח אותם לאנשהו באאוטסורס ולהרכיב מכשיר סידי שינגן בצורה מ-ד-ה-י-מ-ה! (אנחנו הרי יודעים את זה סאנשיין, אבל זה בערך הדבר האחרון בעולם שאנחנו רוצים לשמוע). אבל - סבבה לגמרי! זה באמת מנגן נפלא. ואז נשאלת השאלה החשובה באמת: למה לכל הרוחות כל הטוב הזה קורה ב5000 דולר. זאת אומרת, אומרים לך, גם תשלם 5000 דולר וגם זה לא היי אנד וגם החלקים סטנדרט וגם הכל בסדר. בשביל זה נדמה לי שמספיק נגן של מרנץ בפחות מעשירית המחיר. אקיצר - מר נורווגי יקר, אל נא תשנה סדרי עולם. אנחנו רוצים היי אנד (יהיה זה אשר יהיה) ואנחנו מוכנים לשלם עליו טוב. אל תנסה לשכנע אותנו לשלם אותו דבר על לא היי אנד. בשביל זה יש מלאן מוצרים מצויינים אחרים והם עולים עשירית.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
תודה סוני. ערכתי בהתאם.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
.
avatar
yanivrsi 1970-01-01 02:00:00
אתה אלוף בלהוציא דברים מהקשרם ולקחת את חלק מהמשפט ולהפוך אותו לעיקר. אני אומר לך. במשפורש אגב, בדיוק כמו שטענתי קודם, שאנדרס נתן מטאפורה. באותה מידה יכל לדבר על רגל של שולחן ולא על יפני. אבל אני מוסיף ואומר לך. שאני חושב שהדוגמא על היפני אינה בלתי מציאותית. משום שהיפנים ידועים בתור כאלה שהופכים כל דבר פשוט לטקס כאילו עכשיו מינימום המציאו את הגלגל מחדש. ולא. אני לא מדבר על סוני. גם לא על פיוניר. אני מדבר על אודיו היי אנד דו ערוצי כמו למשל אותה חברה שמלפפת שנאי ביד בטענה שזה מדויק וטוב יותר ממכונה. הרי כל בר דעת יודע שב-2017 יש מכונות לעבודה עדינה ומדויקת שיד אדם יכולה לחלום לבצע. אני חושב שלקחת את זה למקום בו בגלל דת ומשם עשית סלט שאין שום קשר ליכולות הצליל שלו. סליחה אני לא מבין .גם למזארטי לג'בלי ולפארארי יש בניות CUSTOM שיושבת איזה איטלקיה שמנה ותופרת אם חוט ומחט את העור של המושבים ושל הדשבורד אז מה זה אומר שזה דת או טכס .יש ערך לעבודת יד והערך הזה שווה כסף יותר צומת לב הקפדה וכו'.מבחינתי עצם זה שהם רושמים על המכשיר שלהם HIGH END זו סטירה אחת גדולה לכל מה שהוא אומר מה לעשות שליפנים להבדיל ממכשירים אמריקאים יש אמינות ואורך חיים טוב יותר אולי בגלל "שהם מתפללים על המכשיר "יש בזה משהו לא ?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
יניב. אל תפגע. אבל אני לא מנהל דיונים על דת ובטח לא דיונים על דת עם חרדי. רק אגיד לך שהציוד היפני (אודיו כן?) הוא לא הכי אמין. אם באמינות עסקינן, גרמניה חביבי - גרמניה.
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
הנה התשובה שלי לפי מה שהגדיר אנדאס החביב כל HI-END זה בלה בלה בלה אחד גדול - לפחות יש פיתה בכפר נין יותר טעימה בניחוח אחלה באלדי טעים יותר מכל אוכל יוקרתי . אתה עדין בפניקה? אנדס בדיוק תואם באישיותו, בהרצאתו ומה שחברתו מייצגת,מוצרים בעלי חזות ספרטנית אך מתחת למכסה יש פיתוח תחכום וטכנולוגיה,זו פעם ראשונה ששמעתי הרצאה כנה עם הסבר כללי וטכנולוגי על תחכום בפעולת השעון בין כניסת הסינגל והיציאה אין דפסאז' אין הבדלי זמן, הדיוק מירבי,מאוד משפיע על הסוניות, הגל קנו סטוק טרנזיסטורים משנים מוקדמות מעולים לדעתם, שלא ניתן להשיג בטיב כזה היום, גילוי נאות יש לי הגל hd30 כשאני שומע MEZZO דרכו ויש מוזיקה קלאסית לרוחי אני לא מוותר לטובת מוזיקה אחרת עד כדי כך הוא טוב,מי שהיה בהרצאה חייה לדעתי היתרשם לטובה, גם הכתבה של נמר מדוייקת ויפה אז נכון הוא אמר שהם לא high end, אך לרוץ עם זה 200 תגובות בזבוז זמן.
avatar
pruym 1970-01-01 02:00:00
עקבתי אחרי השרשור הארוך ולא הופתעתי לגלות שיש מי שבעצם קונה מערכות שמע כדי להיות הבעלים הגאה של מעגל מודפס שנראה היקר ביותר. יש מי שלא יכול לחשוב שהערך של הרכיבים שמרכיבים את המערכת שלו שווים פחות. זה מלווה בהערצה למותג כזה או אחר ולתרבות של סמוראים. אין לי ספק שלסוני יש סכיני מטבח יפניות והוא יודע את קושי הלהב בRC. אבל כמו שאני מעדיף ארוחה שבישל אייל שני גם אם הוא השתמש בסכינים של 10 שקלים מהשוק כך אני אישית מעדיף לשמוע מוזיקה ממערכת שנשמעת טוב והגל היא המערכת שבחרתי אך ורק מתוך האזנה. נציג הגל לא פגע באף מותג ומי שנפגע פשוט החליט להיפגע, החליט להיפגע! מציע לכולם להדליק מקור מוזיקה טוב, להקשיב לצלילים ולמילים ולהנות.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: