חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

METERS MUSIC - הכיוון לא נכון | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

METERS MUSIC - הכיוון לא נכון

גודל אות: Decrease font Enlarge font
METERS MUSIC METERS MUSIC

METERS MUSIC הבריטית מציעה אוזניות אלחוטיות עם מחוונים אנאלוגיים החושפים את עוצמת השמע. הם טמונים בצידה החיצוני של כל אוזניה, כך שתצטרכו להוריד אותן כדי לבחון אם אתם שומעים חזק מידי.

שונא אוזניות כמוני, יסכים לתת את ראשו בידיהן רק אם יובטח לו שיוכל לבחון בכל עת אם עוצמת השמע חזקה מדי. פסי העוצמה הטמונים במסכי הסמארטפונים אינם מספקים. אמנם, הם מסמנים לך גראפית כשהפס הופך לאדום, בתחום המסוכן שאליו הוגבר הווליום, אך אף פעם לא תדע מתי עוברים את רמת 80 הדציבלים, העוצמה שבה מתחיל להיגרם נזק לשמיעה.

 METERS MUSIC

ככל הידוע, כרגע לא קיימת אפליקציה שמנטרת לעיניך את עוצמת השמע באוזניות באופן רציף. משום כך הגימיק של חברת האוזניות הבריטית METERS MUSIC נשמע הגיוני - להטמין באוזניות מחווני שמע עגולים (VU METERS) כמקובל במגברים ביתיים (פאס לאבס, לדוגמא) או בשוק האודיו המקצועי. הרעיון נכון, אבל הביצוע עקום. המיטרים בדגם האלחוטי OV-18 (כ-330 פאונד בבריטניה) ממוקמים בצידה החיצוני של כל אוזניה כך שהמאזינ/ה לא יוכלו להבחין באופן שוטף בעוצמה, אלא רק אלו שנמצאים מסביבם.

 METERS MUSIC

אם הם יהיו נחמדים, הם יסמנו לכם בתנועות ידיים נמרצות להנמיך. ואם לא, תצטרכו להוריד את האוזניות במהירות, שניה לאחר שתרימו את הווליום בכפתור שגם הוא נמצא על האוזניה, כדי לבחון את רמת העוצמה בעצמכם.  הצהרת היצרן על כך ש״תוכלו לראות את המוסיקה שלכם בדיוק כמו לשמוע אותה״ עומדת רק במבחן תרגילי האקרובטיקה.

METERS MUSIC

פרט לגימיק הבלתי שימושי יש בשוק עוד אלף כמו OV-18 בצבעי שחור, כסף או זהב: אוזניות אלחוטיות עם מנגנון סינון רעשים שעל פי מבחנים מוקדמים דווקא מזיק לאיכות השמע המתיימרת להיות אודיופילית כך שעדיף לנטרלו, נצילות של 94 דיבי ועכבה של 32 אוהם. הן ינגנו לכן במשך 8 שעות רצופות מהסוללה הנטענת ובעת שתטעינו אותן תוכלו להמשיך לשמוע באופן חוטי באמצעות כבל באורך 1.5 מטר המצורף להן. כשתשובו להאזין להן אלחוטית תגלו שהן תומכות בתקן הבלוטות׳ החדשני יחסית, aptX המזרים מוסיקה גם ברזולוציה גבוהה. 


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (4 תגובות פורסמו):

avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
ברגע הראשון חשבתי לעצמי "מה הבעיה, נושאים מראה צמודה קטנה שיכולה לשקף את הצד החיצוני של האוזניות", אבל גם איתה זה לא ילך כי העין שלנו לא רואה בזווית קיצונית כל כך... בקיצור, היצרן צריך לצרף פריזמה אישית במארז.
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
די נו... ה VU meters האלה נועדו ליופי, לא לשימושיות. זה גימיק (חביב), כמו שהשם יותר ממרמז, וזהו. איך האוזניות בתור אוזניות?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
גדול! זה יותר בשביל שיראו שהאוזניה מודרנית ומשוכללת יותר מאשר להיות מודרנית ומשוכללת. דבר שני, לא נראה לי שיש מיקום באוזניה שיכול להתאים לזה.
avatar
AK1 1970-01-01 02:00:00
ברגע הראשון חשבתי לעצמי "מה הבעיה, נושאים מראה צמודה קטנה שיכולה לשקף את הצד החיצוני של האוזניות", אבל גם איתה זה לא ילך כי העין שלנו לא רואה בזווית קיצונית כל כך... בקיצור, היצרן צריך לצרף פריזמה אישית במארז. שתי מראות מסדרות את העניין, וגם לא רואים הפוך :) שונא אוזניות כמוני, יסכים לתת את ראשו בידיהן רק אם יובטח לו שיוכל לבחון בכל עת אם עוצמת השמע חזקה מדי. יש את אותה בעייה גם ברמקולים. האם אתה מסתכל כל הזמן במד-SPL לוודא שאתה לא עובר את הגבול? פסי העוצמה הטמונים במסכי הסמארטפונים אינם מספקים. אמנם, הם מסמנים לך גראפית כשהפס הופך לאדום, בתחום המסוכן שאליו הוגבר הווליום, אך אף פעם לא תדע מתי עוברים את רמת 80 הדציבלים, העוצמה שבה מתחיל להיגרם נזק לשמיעה. ככל הידוע, כרגע לא קיימת אפליקציה שמנטרת לעיניך את עוצמת השמע באוזניות באופן רציף איך מתקשרים סמארטפונים לאזוניות האלה? הרי כתבת שאין אפליקאציה. הרעיון נכון, אבל הביצוע עקום הרעיון הוא לשים UV-meters על האוזניות, ואין אפשרות מעשית לבצע אותו בצורה נוחה לשימוש, כך שהרעיון הוא מה שעקום ואי אפשר לבצע אחרת. פרט לגימיק הבלתי שימושי יש בשוק עוד אלף כמו OV-18 בצבעי שחור, כסף או זהב: אוזניות אלחוטיות עם מנגנון סינון רעשים שעל פי מבחנים מוקדמים דווקא מזיק לאיכות השמע המתיימרת להיות אודיופילית כך שעדיף לנטרלו, נצילות של 94 דיבי ועכבה של 32 אוהם עוד אלף אוזניות בצבעים/נצילות/עכבה האלה? ובעצם לא נאמר כלום על איכות האזניות לכשעצמן מעבר ל"מתיימרת להיות אודיופילית" עמיר
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: