סאונדקווסט מציגה: סדרה A החדשה של ספנדור | פרסומת | ראשי

סאונדקווסט מציגה: סדרה A החדשה של ספנדור

גודל אות: Decrease font Enlarge font
spendor A series spendor A series

סדרת הרמקולים החדשה של היצרן הבריטי הגיעה לישראל

בתחילת השנה הציגה ספנדור, יצרנית הרמקולים הבריטית הוותיקה והמוערכת, את סדרה A – שלושה רמקולים המיועדים בעיקר לחללים לא גדולים.

ספנדור הוקמה לפני כחמישים שנים על-ידי ספנסר ודורותי יוז, נקראה על שמם, והביאה לידי ביטוי כבר בדגם הראשון, BC1, את הניסיון שצבר ספנסר במחלקת הנדסת הקול ב-BBC. הרמקול שייצר אז היה במהירות לדגם ייחוס בתחנות רדיו ובאולפני הקלטה. 
סדרה A, שהוצגה בתחילת השנה, כוללת שלושה דגמים: A1, מיני מוניטור; A2, רמקול רצפה קטן; A4, רמקול רצפה בינוני. סדרה זו מבוססת על הדגמים הבכירים של ספנדור, D7 ו-D9, ומהווה פתרון למי שרוצה רמקולים איכותיים בחללים קטנים או בינוניים, כמו הסלון הישראלי הממוצע.


החברה והרמקולים

לספנדור כאמור ניסיון של 50 שנים במהלכן השקיעה בתכנון תיבות, מפלגי תדרים, יחידות וכמובן בשילובם למוצר הסופי – הרמקולים. התכנון הייחודי של ספנדור החל עוד בתחילת ימיה עם התיבה הסופחת (סדרת Classic) המיוצרת עד היום, ומוצא ביטוי גם בטכנולוגיות המתקדמות ביותר, כמו למשל בתיבות ראשוניות מסוגן העשויות מסיבי פחמן, כמו בספנדור ST, המבטיחות קשיחות גבוהה ועמידות גבוהה בפני רזוננסים. בכלל, בדגמים הבכירים התיבות קשיחות מאוד עם שלדה מחוזקת ואסימטרית ומסה נמוכה לפיזור חום יעיל ותגובה מהירה.
ברמקולים של סדרה A נעשה שימוש ביחידת המיד המפורסמת של ספנדור,  EP 77המשרתת גם את דגמי D7 ו-D9. היכולות הגבוהות של יחידה זאת מאפשרות חיתוך גבוה במפלג התדרים, לקבלת צליל פתוח, עשיר וגדול, וזה משתלב באופן טבעי עם הטוויטר העשוי משי. למפלג התדרים עכבה יציבה של 8 אוהם, והדבר מאפשר להניע את הרמקולים בקלות, גם עם מגברים שאינם חזקים מאוד.
כל היחידות מכוילות ומותאמות לפי תקני ייחוס של תחנות שידור, לקבלת צליל אחיד ובמה גדולה ומאוזנת. כל הרמקולים של ספנדור מתוכננים באנגליה ומיוצרים בה בעבודת יד.

ספנדור מיובאת לישראל על ידי סאונדקוואסט

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (6 תגובות פורסמו):

avatar
gds 2017-11-09 10:17:03
בלי להתייחס לצליל של הסדרה הנ"ל, אני מאוד אוהב את ה D7, למה לרמקול שמיועד לחללים קטנים עדיין מתעקשים על פורט אחורי ?
avatar
נמר 2017-11-09 10:41:01
בלי להתייחס לצליל של הסדרה הנ"ל, אני מאוד אוהב את ה D7, למה לרמקול שמיועד לחללים קטנים עדיין מתעקשים על פורט אחורי ? זו אחת הסיבות שאתה אוהב אותו. התיכנון שלו, והרמקול הזה, שאתה אוהב, מתוכנן כך בשביל שתאהב אותו. ;) במילים אחרות. יש סיכוי שעם תכנון שונה (פורט קדמי), לא היית אוהב אותו.
avatar
gds 2017-11-09 11:09:55
אהבתי את ה D7 בסלון גדול עם מרחב נשימה סביבו, אבל מה קורה בחדר קטן שה A4 מיועד לו לדבריהם. שם הרמקול עלול להיות קרוב לקיר שמאחוריו לפעמים כ 50 ס"מ ? "These floorstanders are unfussy about positioning – just give them a little space to breathe and don’t stuff them into a corner". ציטוט מאחת הביקורות, נראה שלא לדחוף אותם לפינה בחדר ישראלי קטן ממוצע 3X4, קצת יהיה קשה.
avatar
bu13 2017-11-09 11:12:16
שמעתי שני דגמים מהסדרה הזו, בשלוש או ארבע הזדמנויות שונות ופשוט נדהמתי מהסאונד שהקטנים האלו מפיקים. בפעם האחרונה אפילו אמרתי לגבי, שאם היה לו אותם קודם יכול להיות שהייתי נעצר שם (עד שתתקוף מחלת השדרגת). אתה מקבל כמעט את כל הסאונד של האח הגדול, בפחות כסף ופחות מקום. שווה שמיעה.
avatar
nivim 2017-11-09 11:38:16
בהצלחה גבי .
avatar
niv100 2017-11-09 11:46:29
ביקרתי אצל גבי לצורך קניית כבל לפני שבועיים והרמקולים האלו נגנו ברקע. היה מאוד מפתיע לשמוע אותם במיוחד לאור גודלם. סאונד מאוד חם ופתוח וגם מאוד מפורט ,כזה שאפשר להאזין לו הרבה זמן בלי להתעייף. שווה שמיעה בהחלט בהצלחה עם הסדרה החדשה:בעד:
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il