חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

למה לי leema? מגבר משולב במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

למה לי leema? מגבר משולב במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
leama audio Tucana Anniversary leama audio Tucana Anniversary

מגבר משולב שמן שמתעקש להתקוטט עם המודרניזציה. האם יעבור את המבחן למרות שלוח השנה של 2017 טרם הגיע לפתחו?

בעידן המודרני התרגלנו שלכל מגבר משולב מודרני יש רשימת פיצ׳רים שלא היתה מביישת ספינת חלל. זה כבר לא ממש מגבר משולב אלה מערכת הכל באחד. במילים אחרות, מגבר משולב מודרני הוא גם מגבר, גם קדמגבר (זה ברור - לא), גם ממיר, גם סטרימר, גם יודע לקבל אות בלוטות׳ וגם תומך טידל ועוד כמה. יש כאלה שיש להם גם Air play וכניסה לתקליטור, התממשקות עם בית חכם, מסך מקדימה שמראה את התכנים ותדר הדגימה, תמיכה בזה וזה + ההוא החדש שטרם יצא אבל ממש בקרוב יצא והמגבר הזה, המשולב, שיש לו הכל, ישאר מעודכן 7 דורות קדימה.

זה לא המקרה כאן. מיד תבינו.

leama audio הוקמה בשנת 1998 מייסדי החברה, ״לי טיילור״ ו-״מלורי ניקולס״ היו מהנדסים ב-BBC. הפרוייקט הראשון שלהם היה לנסות לפרוץ את גבולות הביצועים של רמקולים קטנים ולשם כך תיכננו השניים רמקול מיניאטורי המסוגל להפיק ביצועים של רמקול גדול. לאחר 4 שנים של עבודה קשה השיקו את ה-Xen שהוא מוניטור קטן מימדים המשווק אך ורק לשוק המקצועי. לאט לאט אודיופילים החלו להתעניין במוצר וכך נולדה Leama כפי שהיא מוכרת היום. לאחר ההצלחה של המוניטור הנ״ל החליטו השניים להעביר את הידע להם גם ליצור אלקטרוניקה ומשם יצרו את המגבר המשולב הראשון שלהם, ה - Tucana שנחשף בשנת 2006 לראשונה. מאז החלה היצרנית בבניית תמהיל מוצרים שכלל מגברים שונים, במנעד מחירים רחב, ממירים, סטרימרים, רמקולים וכבלים.

 leama audio Tucana Anniversary

leema audio Tucana Anniversary

אז למה Anniversary? פשוט מאוד. היצרן חוגג עשור למגבר המשולב הזה והחליט להוציא סדרה מיוחדת לאותו דגם. זה כל כך מקובל בתעשיה הזו שזה גובל בסוג של חוצפה. וכל כך למה? במקום לחגוג למוצר 10 שנים תחליפו אותו. זה משום שבמשך 10 שנים

קצת טכני

אז כן. בדיוק כמו שחשבתי. הנתונים של מהדורת העשור והמהדורה הרגילה הם זהים. ולמה אני לא מופתע? משום שבדיוק ככה ממציאים את הגלגל מחדש. לוקחים דגם מצליח, בדרך כלל לא את היקר ביותר, ובמקום לפתח דגם חדש נותנים לו במה מחודשת בדמות לוח מתכת יפה מקדימה עם הכיתוב ״Anniversary״ והנה לכם דגם חדש מבלי לשבת חצי דקה במעבדה.

רגע רגע. זה לא באמת מה שקורה כאן. השיפורים הם אינם בכך שהוא יותר גיבור או יותר מעוצב. נתחיל מזה שלוחית המתכת כבר מוסיפה לו עוד כמה גרמים למשקל (ואין דבר יותר טוב מעוד יותר משקל - כן?) אבל הביג דיל הוא מתחת למכסה העליון. שם באמת דיווחו על שינויים. זה אומר שכמות הנחושת במעגל הוכפלה על מנת לצמצם התנגדות ולשפר את אספקת החשמל, הקבלים שודרגו ל-Nichicon מהסדרה העליונה ביותר. והטרנזיסטורים נבחרו ידנית על פי מדידות מחמירות ורק טרנזיסטורים שעומדים בתקן מחמיר ניכנסו למהדורת העשור. אז מה שעשו בעצם הוא לקחת את הקיים ופשוט להשקיע בו יותר ממה שהיה מושקע. מבחינתי זה עובר (לא שממש שואלים אותי שם).

אז הנה הנתונים - ניתן לעשות העתק הדבק כשכותבים על המהדורה הרגילה.


Output Power: 320W rms 2 Ohms/Ch

THD: 0.004%

Noise: < -100 dB

Freqency Response: 5 Hz - 100 kHz (+0/-3 dB)

Number of balanced Inputs (XLR): 1

Number of un-balanced Inputs (RCA): 6

Tape Input: 1

Tape Output: 1

MP3 Inputs: 1

Headphone Outputs: 1

Pre-out Outputs: 1

Channel gain adjust for each individual input

Mute Buton: Yes

Balance Adjust: (left/Right)

Thermal Protection: Yes

LIPS® system: Master or Slave

LIPS® system: Master or Slave

Dimensions: 440*320*110mm

Carton: 590*450*210mm

Mass: 18Kg


מראה ואיכות בניה

טוב. זה טנק רציני. 18 קילו של ברזל דחוסים בגוף לא ממש גדול. איכות ההרכבה מעולה ובחירת החומרים נכונה. אז איך יודעים? משתמשים בו. מסובבים את בורר העוצמה ומחפשים חיכוך עם משהו - שקט מופתי. גם הלחצנים מרגישים איכותיים מאוד.

המגבר נאה לטעמי. לא כזה שמשתגעים עליו, קצת יותר מידי כפתורים ותאורה כחולה (שגם ככה אני לא אוהב אור כחול). אבל בכל זאת ניסו לחסוך בכפתורים. למשל לחצן הצידוד (שמאל ימין) שלחיצה עליו הופכת את בורר העוצמה והתאורה מסביבו לאינדיקציה לאמצע, כאשר על מנת לחסור לתפקיד בורר העוצמה יש ללחוץ על לחצן ה-gain . מתחת לבורר העוצמה שתי מנורות שתפקידן לדווח לנו מתי המגבר ניכנס למצב הגנה מחום יתר. זה אומר שכאשר הוא מתחמם נדלקת נורה אדומה ועל ידו נורה שמסמנת שהוא מוגן. זה גם אומר שאם יש מנורה שהוא עשוי להתחמם יתר על המידה אז כנראה יש לו משהו מהטבע הזה. אבל נבדוק גם את זה בהמשך.

מאחור תמצאו את כל הכניסות והיציאות. כניסת ממיר, סטרימר, כונן קשיח ו… לא. בעצם לא. אין לו את כל אלה. אבל יש לו 6 כניסות אנלוגיות RCA וכניסה אחת מאוזנת XLR, מיתוג לקולנוע ביתי ומקדימה כניסת PL שלוש וחצי מילימטר לנגן MP3 (וואו!!!!!!!!!!).

 leama audio Tucana Anniversary

כן. משהו במכשיר הזה ממש מעצבן אותי. כל מיני שטויות שבמקומן שימו לי ממיר טוב או איזה מסך LCD קטן עם שני כפתורים מתחתיו שעושים כמה פעולות. גם תפסיקו כבר עם אוסף הנורות הכחולות. זה כבר לא באופנה.

הערה: הולך לשתות כוס מים קרים ומתחיל בהאזנה.

Britten - Young Persons Guide to the Orchestra

כבר בצליל הראשון אני מבין בדיוק מה עומד מולי. הדינמיקה, ההפרדה, השליטה והטבעיות גרמו לי לחזור למגברים המשולבים שיצרו לפני עשור. חזקים, שולטים, טבעיים - פשוטים. זה מתבטא בכמה יכולות שאני מבקש ממגבר כזה. הוא מצליח להציג פרופורציה מושלמת בין כינור לויולה, בין ויולה לצ׳לו ובין הצ׳לו לקונטרבס. כך גם עם כלי הנשיפה. כל אחד בגודל הנכון עם המרקם הטונאלי שלו והכל מסודר לפני בבמה גדולה ומסודרת. במיקוד כלים מצאתי חליל פיקולו אמיתי ממש.

מצאתי כלי הקשה עם טרנזיינטים מושלמים. הוא לא נכנע, לא מתרסק, מתאושש מיד ומהיר במיוחד. בד בבד המגבר מציג עידון מסוים, עידון כזה שלא מעייף את המאזין בשום שלב. אינו מציג בהירות יתר אם כי אווריריות כזו שגורמת לצליל לרחף באוויר. אני יכול להגיד בביטחון שזו אחת התוצאות המרשימות שנתקלתי בהן לאחרונה.


Ben Webster stormy weather

במוסיקת ג׳אז אני מחפש את העידון, הצליל המערב הזה שגורם לי להשאב למוסיקה. זה אומר שאני מחפש נוכחות אנושית בחלל - את הנגנים עצמם ממש אצלי בחדר. הפסנתר הפותח את היצירה נשמע כל כך מתוק, כל כך ״נכון״ שאפשר ממש לחשוב שהוא יושב אצלי בסלון. נקי, מדויק, טבעי, מלא ומה לא.

כשמצטרף הסקסופון מגלים כמה המגבר הזה מהיר. הוא מצליח להעביר לרמקולים את ה״נידנוד״ והאוויר הבוקע מהשופר של הסקסופון. הוא מצליח להעביר את צליל השסתומים בסקסופון. בסולו הקונטרבס אי אפשר לפספס את הדיוק, הרזולוציה וההגדרה המוחלטת של הבס. הוא מדויק, עמוק ומפורט בצורה מרשימה.

הערה: הבמה היא גולת הכותרת. מדויקת, הולוגרפית, משכנעת לגמרי. היכולת של המגבר לסדר במה כזו מרשימה מזכירה לי מוצרים יקרים ממנו משמעותית. אני יכול להגיד בביטחון שהבה שהמגבר הזה מציג מרשימה כמעט כמו הבמה של הקדמגבר והמגבר שלי שעולים יחד פי 10 ממנו. ואת זה רבותי, לא מוצאים בכל מגבר.

 

 

 Giuseppe Verdi "Il Trovatore" Pavarotti, Sutherland, Wixell, Horne, Ghiaurov, Bonynge 1976 I

במבחן הקול האנושי אני מחפש לא רק את הנוכחות בחלל אם כי גם את הפרטים הקטנים ביותר. אני מחפש את הענבל בגרונו של ארמסטרונג, בית החזה, הנשימות, הדינמיקה וכמובן המרקם עצמו. על מנת לאתגר את המוצרים אני נוהג להשתמש בכמה גוונים של קולות אדם. לעיתים אני מפרסם את כולם ולעיתים לא. זה תלוי מאוד ביכולות של המוצר ביחס למחירו. במקרה הזה אחשוף את ארבעת הזמרים שקולם משמש אותי למבחן. הראשון הוא קולו של פברוטי בתקליט של המלחין הדגול ורדי - Trovatore.

שם פברוטי פותח את גרונו במלוא העוצמה במילה ״אלרטה״ אך לפני שהוא מתקרב למקרופון אותה ״צעקה״ נשמעת מאחורי הקלעים. המגבר הצליח להציג את עומק הבמה בדיוק כפי שמתבקש וכך פרבוטי נשמע ״מחמם את קולו״ לפני שהתקרב למקרופון. מעבר לזה שקולו נשמע נהדר דרך המגבר הזה, הפוקוס פשוט מעולה. הוא עומד (עומד ממש) במרכז הבמה בגובה עמידה ממש. המגבר מציג דינמיקה מעולה, גודל נכון וטבעי מאוד. לקולו של פברוטי כמה ניואנסים יחודיים לו. ראשית הוא לוקח מעט אוויר במהירות אל הריאות לפני שהוא מוציא את קולו החוצה. הנשימות שלו כמעט ולא נשמעות, אך במערכת חושפנית ניתן לשמוע אותן. במקרה הזה, בדיוק כפי שאני מצפה ממגבר איכותי, נשמותיו הקצרות נשמעות. שנית ה-R שלו המתגלגלת בלשון מאוד ״מתוקה״. קשה לי להגדיר את זה במילים אך תוכלו לשמוע את ה-R שלו לעומת פיטר שרייאר שקולו גם כן משמש אותי לבחינה וגם הוא, כמו פברוטי, נשמע נהדר דרך המגבר הזה.יסמין לוי היא גם אחת הזמרות שאני משתמש בקולן על מנת לבחון. וזה בגלל הסילסולים שלה והדינמיקה המאוד מאתגרת בקולה. היא מנמיכה ומגבירה את קולה לעיתים קרובות עד כדי צעקה ממש. על המגבר לדעת להעביר את הדינמיקה הזו מבלי לקרוס. זה נשמע קל אבל כשבוחנים בריכוז ניתן בקלות להבחין בין מגבר בעל יכולות שמירה על איזון טונאלי ומרקם קולי אחיד לבין כזה שמשתנה או מעוות. במקרה הזה, המהירות, הפירוט והכוח של המגבר מאפשר לו להתאושש מהר לאחר ״צעקה״ ובמהלכה לשמור על איזון טונאלי נכון. תוצאה מרשימה בהחלט.


נקודות ציון

שלט

ארגונומי יחסית, קליטה טובה ואיכות בניה, כמו שמצופה במוצר במחיר הזה, מעולה.

התאמה לרמקולים

זהו מגבר נטרלי לחלוטין. לא חם, לא קר אם כי בדוק בניהם. הוא יתאים לכל רמקול שקוף וטוב, חזק מאוד וישלוט על רוב הרמקולים הקיימים בשוק.

העמדה ומיקום

המגבר מאוד רגיש להעמדה. העמדתו על הרצפה הוציאה ממנו צליל ״חלול״ לעומת העמדתו על מדף יעודי ששם הוא פרח. ולכן, במידה ואתם מעוניינים (ואתם מעוניינים!) להוציא ממנו את המיטב, אנא העמידו אותו על מדף ראוי, שחקו עם משככים שונים - הוא מושפע מהם מאוד.

עם זאת מדובר במגבר שמתחמם. ולכן, מי שמחפש להסתיר אותו במזנון סגור ולכסות אותו במפה, אז שיתקשר כבר ליבואן ויודיע לו שעוד כמה שעות הוא מגיע אליו להחליף מגבר. תנו לו אוויר רבותי - הוא יודה לכם מאוד.

כבלים

גם כאן נרשמה רגישות גבוהה. כבל חשמל איכותי הוא אינו המלצה, הוא הכרח. בדקתי אותו עם אורגניק, סטילס׳ ושינדאק פשוט (שהוא מצוין לטעמי). במקרה הזה האורגניק נשמע הכי טוב, הכי מאוזן והכי ״נכון״. ולכן, אל תחפשו את הכבל היקר ביותר אם כי המתאים ביותר.

מגבר אוזניות

וכאן הגיעה האכזבה. מגבר האוזניות חזק מאוד! אבל כאן זה די נגמר. הוא לא מספיק מפורט או ליתר דיוק, לא מפורט בכלל. הבמה טובה, הבס סביר, הוא לא בהיר כלל ואפילו מאוזן. אבל שם זה די נגמר. אז אם אתם רוצים לשמוע מוסיקה באוזניות, אנא מכם, התכבדו והזמינו לכם מגבר אוזניות ראוי. כי זה לא ראוי כלל.

כניסה מאוזנת

חבל על התיאורים. תשמשו בה וזהו. חבל שאין עוד אחת כזו לפחות.

leama audio Tucana Anniversary

בנימה אישית

הרמקולים שלי שקופים. שקופים מאוד! ברוב המוחלט של הפעמים בהן אני בוחן מוצרים אני מנסה להפריד בין השקיפות של הרמקול שלי לבין לרמקול הממוצע שחובב אודיו ירכוש בשילוב מגבר כזה. במילים אחרות, הרמקולים שלי מסוגלים לחשוף חסרונות כאלה שרמקולים אחרים, זולים ושקופים פחות, לא יחשפו. בתוך הרפרנס הזה אני מסיק מסקנות ומעלה אותן על הכתב עם סינון מהסוג הזה, שיתחשב באתגר של להיות משודך לרמקולים מהסוג של הרמקולים שלי. במקרה הזה החלטתי לתת לכם את זה כפי שזה ורק בגלל שזה פשוט מעולה.

על מה התבאסתי?

לא על הסאונד. היכולות של המגבר המשולב הזה הן פנומינליות. על זה אין עוררין. אבל דחילק יא-לימה. לא תדחפו איזה משהו של 2017 למגבר שלכם? איזה DAC, בלוטות׳, סטרימר - משהו? הרי יש ליצרנית את כל המוצרים הללו מה שאומר שיש להם את היכולת לעשות את זה. בכל זאת החליטה החברה, החלטה שגויה לטעמי, לוותר על כל סממן מודרני ולשלוח לצרכן מגבר משולב שהוא רק מגבר משולב. אם הייתי עושה את הביקורות הזו לפני עשור (כשהם חגגו את הולדתו) לא הייתי מצפה ממגבר היי אנד להיות כזה שיש בו את כל מה שיש ברסיבר קולנוע ביתי של זמנו. אבל היום, כשחלק מחוקי המשחק הוא ״תן לי מגבר משולב עם ממיר וסטרימר״ המגבר הזה לא מעודכן בעליל. אז נכון, אם נטו סאונד זה הקטע שלכם אז אחלה, קחו אותו, אל תחשבו פעמיים -  הוא מדהים! אבל מה אם היה לו את כל מה שמבקש מגבר מודרני שיהיה? אני אגיד לכם מה יהיה. אני פשוט אהפוך אותו לרפרנס המוחלט שלי לשנת 2017 ואולי 18 לכל מה שמבחינתי צריך להיות מגבר משולב מעולה. אבל הפעם, יסלחו לי הבריטים ויסלח לי היבואן הישראלי, לא אצליח לשים אותו במקום הזה.

סיכום

אין לו את מה שצריך שיהיה במגבר מודרני. הוא חסר לי בממיר וחסר לי ביכולות סטרימניג ומשהו בעיצוב שלו ובטונה וחצי של כפתורים ומנורות ממש עצבן אותי. אבל הוא מביא משהו אחר. משהו שהזכיר לי מדוע אני נהנה לשמוע מוסיקה - יש בו פשטות והחשוב מכל סאונד. הוא דינמי בטירוף, חזק מאוד אך מעודן וטבעי. היכולת שלו לשלוט ברמקול מזכירה לי את המגברים הגדולים הללו, הגיבורים שמחזיקים כל רמקול בקלות. הוא בנוי מעולה, כבד במיוחד ומורכב היטב.

הביצועים הסונים פשוט מצוינים. הוא מפורט מאוד, נקי וטבעי. הוא ידע לפרק את התזמורת הסימפונית באופן כזה שלא תפספסו אף כנר, נשפן או איזה כלי הקשה ברקע. הוא מציג רזולוציה פשוט מעולה.

הבס שלו מהמם! מפורט, מוגדר, מדויק ועמוק. הוא יגלה לכם כל תו ותו ביצירה המתנגנת. עם זאת, היכולת שלו להציג קולות אדם בצורה משכנעת היא נדירה מספיק בשביל שממש אתפעל ממנו.

זהו מגבר משולב שמגלה לנו שלא כולם נכנעו למודרניזציה ודחפו בתוך הקופסא כל כך הרבה פיצ׳רים עד שלא נותר תקציב למשימה העקרית - הפקת צליל. והמגבר הזה מפיק אותו בדיוק כמו שצליל צריך להשמע.

אה. ועוד משהו. זוכרים שדיברתי על נורת ה״חום יתר״ שעשויה להדלק במידה וחיממתם אותו יותר מידי? אז ככה. אחרי ה״התעללות״ שהוא עבר אצלי ולא נדלקה הנורה הזו, כנראה שהיא לא תדלק לעולם. אבל בכל זאת, אם היא תדלק אצלכם (משום מה) כנראה שעשיתם משהו ממש, אבל ממש קיצוני.

שורה תחתונה: לא כל כך התקשתי למצוא חסרונות במגבר הזה אבל אף אחד לא קשור לאיות הצליל שלו.  ולכן אסכם בכך שמבחינת ביצועים סונים מדובר באחד מהטובים ששמעתי בטווח המחיר הזה.

מחיר: 24,000

אחריות ושירות: אוראק אודיו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (48 תגובות פורסמו):

avatar
YB-7 2017-03-07 12:46:53
התמונה הזו חסרה במאמר... בלעדיה ההסבר מדוע הוחסרו כל שאר הפיצרים לא מובן בקלות.[ATTACH=full]34370[/ATTACH]
avatar
איציק ירקוני 2017-03-07 13:45:24
סקירה איכותית, ומעניינת:בעד:
avatar
GROOPER 2017-03-07 14:43:59
בשבוע הראשון שהגיע לארץ הזדמן לי להאזין לו לרבע שעה אני זוכר היטב את הדינמיות המתפרצת שלו שלא כל כך הסתדרה לי עם המראה שלו עד שניסיתי ועל פי המלצתו של לוני להרים אותו. זה ממש בריון קטן כבד ומוצק אבל רגוע ונעים הליכות חברה קטנה שזוכה ליותר ויותר הערכה בעולם, ובהחלט יש מאין בהצלחה ללוני עם המוצר המדהים הזה
avatar
exupgh12 2017-03-07 16:25:50
תודה רבה על הכתבה המרתקת נמר, נשמע שמדובר במגבר שלא ייתביש להתחרות בגדולי ויקרים ממנו. אני שמח לשמוע שהחברה לא נכנעה לתכתיבים ושמרה את המגבר נטול פיצ'רים שאינם קשורים ישירות בסאונד. אחרי הכל אין בעיה לחבר למגבר סטרימר חיצוני ולקבל את הפיצ'רים שחסרו לך - מבחינתי מגבר יקום ויפול על הסאונד ולא על תוספות שונות.
avatar
איציק ירקוני 2017-03-07 16:30:49
מבחינתי מגבר יקום ויפול על הסאונד ולא על תוספות שונות. שמדובר במגבר סטריאו.. רק איכות הסאונד היא החשובה ביותר.
avatar
נועםמ 2017-03-07 16:32:17
אשמח הסבר לפסקה הזאת. מה מושפע במגבר איפה שהוא עומד? "המגבר מאוד רגיש להעמדה. העמדתו על הרצפה הוציאה ממנו צליל ״חלול״ לעומת העמדתו על מדף יעודי ששם הוא פרח. ולכן, במידה ואתם מעוניינים (ואתם מעוניינים!) להוציא ממנו את המיטב, אנא העמידו אותו על מדף ראוי, שחקו עם משככים שונים - הוא מושפע מהם מאוד. "
avatar
נמר 2017-03-07 16:43:57
אשמח הסבר לפסקה הזאת. מה מושפע במגבר איפה שהוא עומד? האם אתה יכול לחדד את השאלה? אם אתה מתכוון לרכיבים שבתוכו אז מדובר על קבלים, שנאים, טרנזיסטורים. כשהם רועדים זה מגיע לרמקול ולאוזן. כשהם פחות רועדים זה מגיע פחות. ניתן לשכך באופן משמעותי את הרעידות הללו בעזרת אביזרים ומדפים יעודיים.
avatar
נועםמ 2017-03-07 16:48:25
האם אתה יכול לחדד את השאלה? אם אתה מתכוון לרכיבים שבתוכו אז מדובר על קבלים, שנאים, טרנזיסטורים. כשהם רועדים זה מגיע לרמקול ולאוזן. כשהם פחות רועדים זה מגיע פחות. ניתן לשכך באופן משמעותי את הרעידות הללו בעזרת אביזרים ומדפים יעודיים. מה שאתה כותב זה משהו מדיד? שנבדק? מצטער אבל לא מתחבר לי... לא מדובר על זעזועים של מטוס קרב או משהו דומה. איזה זעזועים כבר יכולים להיות בבית? אולי זה נשאר בתחום האפור דומה לכבלים.
avatar
matanoosh 2017-03-07 17:12:57
מה שאתה כותב זה משהו מדיד? שנבדק? מצטער אבל לא מתחבר לי... לא מדובר על זעזועים של מטוס קרב או משהו דומה. איזה זעזועים כבר יכולים להיות בבית? אולי זה נשאר בתחום האפור דומה לכבלים. ברוך הבא לפורום. גם נשמע מוזר שיש הבדלים בין כבלים, בייחוד כאלה של USB או דיגיטליים אחרים. אבל יש. גם נשמע עוד יותר מוזר שכבלי חשמל יכולים לשפר חשמל דרעק שמגיע כל הדרך מתחנת חשמל. אבל וואלה, זה משפר. אם אתה מחפש הסברים, אף אחד שיתנו לך כאן לא יניח את דעתך. לך, תאזין, ותשמע בעצמך אם יש או אין.
avatar
נמר 2017-03-07 17:24:28
מה שאתה כותב זה משהו מדיד? שנבדק? מצטער אבל לא מתחבר לי... לא מדובר על זעזועים של מטוס קרב או משהו דומה. איזה זעזועים כבר יכולים להיות בבית? אולי זה נשאר בתחום האפור דומה לכבלים. ואם זה לא מדיד אז זה לא קיים? שנית העניין הזה מדיד בהחלט. אני לא זוכר מתי זה היה, אבל לפני כמה שנים שמו פה לינק של בדיקה שעשו עם מגבר הספק ששמו על מעמד יעודי ולאחר מכן על הרצפה. הסקופ הראה הבדל. לא שזה שינה לי משהו לכאן או לכאן. את ההבדלים הללו קל להרגיש באוזן במידה ויודעים מה לחפש. רוצה להתנסות בזה? הדלת פתוחה ויש קפה. מתי קבענו?
avatar
stasik 2017-03-07 17:25:58
האם למגבר המדובר יכול להתחרות עם מגברים משולבים כגון: Karan Acoustics - KA I 180 MK2 וכמו McIntosh MA-7900
avatar
איתי ו. 2017-03-07 17:35:47
תודה רבה! מאד נהניתי לקרוא הסקירה/ביקורת. באופן אישי מאד מתחבר למגברים מסוג ה- OLD FASHION. לדעתי, במגברים המודרנים שיש בהם המון פיצרים זה בא ע"ח הסאונד. ובכלל.... היבואן הזה מביא מוצרים נ ה ד ר י ם .
avatar
איתי ו. 2017-03-07 17:37:00
האם למגבר המדובר יכול להתחרות עם מגברים משולבים כגון: Karan Acoustics - KA I 180 MK2 וכמו McIntosh MA-7900 תקרא בין השורות של הסקירה. תמצא לבד התשובה לשאלתך.
avatar
חומוס 2017-03-07 17:38:02
נראה משולב פצצות. לפני כמה שנים יצא לי לשמוע משולב אחר שלהם (בצבע שחור...לא זוכר את השם של הדגם). הסאונד העיף לי את האוזניים. מפורט להפחיד.
avatar
נמר 2017-03-07 18:03:10
מה שאתה כותב זה משהו מדיד? שנבדק? מצטער אבל לא מתחבר לי... לא מדובר על זעזועים של מטוס קרב או משהו דומה. איזה זעזועים כבר יכולים להיות בבית? אולי זה נשאר בתחום האפור דומה לכבלים. באדיבות פוקסי. [url=http://www.phys.huji.ac.il/~greenwald/el_lab/analoglecture/noise_9.doc]http://www.phys.huji.ac.il/~greenwald/el_lab/analoglecture/noise_9.doc רצוי שתקרא הכל אבל ההתייחסות שלכך היא מעמוד 4.
avatar
למה 2017-03-07 18:21:54
כל הכבוד לנמר על סקירה נהדרת, שאגב מיישרת קו עם סקירת גרסה הקודמת שלו באתר המקביל ונותנת חתימה סופית לאיכויות סוניות הנדירות של המגבר. אני חושב שמגבר,שמתמקד בצליל נטו, החלטה מבורכת ביומיינו ועדיפה על אין ספור תוספות,שבדרך-כלל באות על חשבון הצליל. שאלה לנמר: האם סינגל אנדד נחות בהרבה ביחס לבלנס.
avatar
leni 2017-03-07 18:46:13
האם יש מצב סטנד ביי.שואל משום שאני לדוגמא לא מכבה אצלי את המגבר למעט בחופשות.מאחר והמגבר הנל נוטה להתחמם חשוב שיהיה מצב סטנדביי ולכן השאלה
avatar
zs 2017-03-07 19:03:14
האם למגבר המדובר יכול להתחרות עם מגברים משולבים כגון: Karan Acoustics - KA I 180 MK2 וכמו McIntosh MA-7900 כן,יש לו את היכולת והוא עושה את זאת בגאון.המגברים שציינתה גם טובים עיניין של העדפה.
avatar
נועםמ 2017-03-07 21:25:39
ברוך הבא לפורום. גם נשמע מוזר שיש הבדלים בין כבלים, בייחוד כאלה של USB או דיגיטליים אחרים. אבל יש. גם נשמע עוד יותר מוזר שכבלי חשמל יכולים לשפר חשמל דרעק שמגיע כל הדרך מתחנת חשמל. אבל וואלה, זה משפר. אם אתה מחפש הסברים, אף אחד שיתנו לך כאן לא יניח את דעתך. לך, תאזין, ותשמע בעצמך אם יש או אין. אני לא מחפש שישכנעו אותי אני מקיים דיון. בכבלים דיגיטליים ובטח אופטיים אין שום הבדל. או שיש אות או שאין. בכבלים רגילים אני עוד יכול להבין שעד רמה מסויימת יהיה הבדל אבל כבלים ב 2000 דולר... נו באמת. אשרי המאמין.
avatar
נועםמ 2017-03-07 21:28:31
ואם זה לא מדיד אז זה לא קיים? שנית העניין הזה מדיד בהחלט. אני לא זוכר מתי זה היה, אבל לפני כמה שנים שמו פה לינק של בדיקה שעשו עם מגבר הספק ששמו על מעמד יעודי ולאחר מכן על הרצפה. הסקופ הראה הבדל. לא שזה שינה לי משהו לכאן או לכאן. את ההבדלים הללו קל להרגיש באוזן במידה ויודעים מה לחפש. רוצה להתנסות בזה? הדלת פתוחה ויש קפה. מתי קבענו? אז מאיפה אתה? מצטער אם נשמע מזלזל. אבל כמו שזנחתי את הדת כך קשה לי לקבל דברים שלא נשמעים אמינים ואני קצת מבין בחשמל ואלקטרוניקה.
avatar
נמר 2017-03-07 22:08:38
אז מאיפה אתה? מצטער אם נשמע מזלזל. אבל כמו שזנחתי את הדת כך קשה לי לקבל דברים שלא נשמעים אמינים ואני קצת מבין בחשמל ואלקטרוניקה. זהו. אתה מבין בחשמל ואלקטרוניקה. ולכן צירפתי לך לינק בו הסברים מוחלטים לשאלות שלך. אני מנס ציונה.
avatar
אוריג 2017-03-07 22:27:06
אני לא מחפש שישכנעו אותי אני מקיים דיון. בכבלים דיגיטליים ובטח אופטיים אין שום הבדל. או שיש אות או שאין. בכבלים רגילים אני עוד יכול להבין שעד רמה מסויימת יהיה הבדל אבל כבלים ב 2000 דולר... נו באמת. אשרי המאמין. מסכים עם החצי הראשון של המשפט הראשון.
avatar
itay123 2017-03-07 22:52:58
מכיר את החברה הנהדרת הזו שנים ע"ג שנים. נמר יופי של סקירה!
avatar
partner11 2017-03-07 23:02:14
סקירה כיפית לקריאה נמר, האם הסט שלך שעולה פי 10 מכיל את כל מה שביקשת שיהיה למגבר הזה? (סטרימר / דאק / בלוטוף)
avatar
נמר 2017-03-07 23:28:05
הסט שלי לא. זה בדיוק הקטע. מערכת מופרדת אמורה להיות כזו. אבל מגבר משולב מודרני, ברוב המוחלט של המקרים, כן מאפשר את הישומים האלה.
avatar
partner11 2017-03-07 23:35:57
זה בדיוק הקטע, מגבר משולב היי הנד שמכוון גבוהה, אינו שונה מסט קדם ומגבר שעולים הרבה כמו שהסט שלך מכוון גבוה, גם המשלוב הזה מכוון גבוה בתחום הצליל, ולפי התיאור שלך גם מצליח
avatar
נמר 2017-03-07 23:52:37
מצליח בהחלט. אבל יש לי תחושה עזה, ואני לא ממש טועה בתחושות שלי, שלשים שם ממיר, אפילו בסיסי, היה הופך את המגבר הזה לכזה שעוד יותר משתלם לרכוש אותו. למה? משום שזה בדיוק מה שחסר לי בקדמגבר שלי למשל.
avatar
YB-7 2017-04-07 00:21:45
אבל יש לי תחושה עזה, ואני לא ממש טועה בתחושות שלי, שלשים שם ממיר, אפילו בסיסי, היה הופך את המגבר הזה לכזה שעוד יותר משתלם לרכוש אותו. למה? משום שזה בדיוק מה שחסר לי בקדמגבר שלי למשל. עם מגבר כזה...? ממיר בסיסי...? חבל על הזמן. זה מגבר דואל מונו, הוא דורש יותר מאשר ממיר בסיסי. ואם זה כל כך מטריד, אז תמיד אפשר לקנות אחד פשוט ולנסות את התוצאה בכדי להבין שנדרש יותר במקרה הזה.
avatar
Sol 2017-04-07 08:42:34
נמר תודה על הסקירה :בעד:
avatar
Orac Hi-End 2017-04-07 09:10:53
נמר שאפו על הסקירה הנפלאה! בנושא מיקום, שיכוך וכבלים אתה צודק ב-100%. ברשותך בבקשה כמה מילים... המגבר הזה יוצר כמגבר אינטגרייטד נטו. בלי תוספות למיניהם. החברה רצתה לייצר את המגבר האולטמטיבי מבחינת סאונד נטו! וכן לדעתך היא הצליחה. גם בביקורת בינלאומית ציינו שמבחינת סאונד זה מגבר נפלא ולא מצאו שום חיסרון בו. לדעתי כאשר מייצרים משולב עם כל מיני תוספות, תמיד מעבדים משהו. כמו במקרה הנ"ל הגברת האוזניות. מגבר צריך להיות נטו מגבר, דק צריך להיות נטו דק וכך הלאה. עם בנושא מגבר לייף סטייל עם כל מיני תוספות, החברה ייצרה שני דגמים כאלה: QUASAR ו-PULSE IV. ה-QUASAR בנוי עם כל התוספות שהיית רוצה שיהיה במגבר. להלן: [url=https://drive.google.com/file/d/0B-1VNVZ3uKoFQXVsTGRUdzd0Ym8/view][url]https://drive.google.com/file/d/0B-1VNVZ3uKoFQXVsTGRUdzd0Ym8/view בברכת יום טוב (ורד) לוני - אורק אודיו
avatar
efi1965 2017-04-07 09:44:57
מצליח בהחלט. אבל יש לי תחושה עזה, ואני לא ממש טועה בתחושות שלי, שלשים שם ממיר, אפילו בסיסי, היה הופך את המגבר הזה לכזה שעוד יותר משתלם לרכוש אותו. למה? משום שזה בדיוק מה שחסר לי בקדמגבר שלי למשל. אז מה הבעיה ? מזמן לא החלפת אותו ........ :כל-הכבוד::)
avatar
נמר 2017-04-07 09:50:44
אז מה הבעיה ? מזמן לא החלפת אותו ........ :כל-הכבוד::) עשיתי רכישה ״כבדה״ לפני חודשיים בערך. הבנק מתחיל להראות סימני חולשה. הקמדבר יוחלף אחרי הרמקולים. אעדכן בהמשך. אתה יודע, יש גבול לכמה פפלינוס אפשר לשחרר...;)
avatar
נמר 2017-04-07 09:51:22
נמר שאפו על הסקירה הנפלאה! בנושא מיקום, שיכוך וכבלים אתה צודק ב-100%. ברשותך בבקשה כמה מילים... המגבר הזה יוצר כמגבר אינטגרייטד נטו. בלי תוספות למיניהם. החברה רצתה לייצר את המגבר האולטמטיבי מבחינת סאונד נטו! וכן לדעתך היא הצליחה. גם בביקורת בינלאומית ציינו שמבחינת סאונד זה מגבר נפלא ולא מצאו שום חיסרון בו. לדעתי כאשר מייצרים משולב עם כל מיני תוספות, תמיד מעבדים משהו. כמו במקרה הנ"ל הגברת האוזניות. מגבר צריך להיות נטו מגבר, דק צריך להיות נטו דק וכך הלאה. עם בנושא מגבר לייף סטייל עם כל מיני תוספות, החברה ייצרה שני דגמים כאלה: QUASAR ו-PULSE IV. ה-QUASAR בנוי עם כל התוספות שהיית רוצה שיהיה במגבר. להלן: [url=https://drive.google.com/file/d/0B-1VNVZ3uKoFQXVsTGRUdzd0Ym8/view][url]https://drive.google.com/file/d/0B-1VNVZ3uKoFQXVsTGRUdzd0Ym8/view בברכת יום טוב (ורד) לוני - אורק אודיו קדימה. תביא לי אחד לסקירה. לגבי המוצר - נהנתי מכל שניה שהיה אצלי. תודה לך על שיתוף הפעולה עימנו. כל הכבוד. אתה אחד היבואנים שפשוט כייף לעבוד מולו.
avatar
נמר 2017-04-07 09:52:59
עם מגבר כזה...? ממיר בסיסי...? חבל על הזמן. זה מגבר דואל מונו, הוא דורש יותר מאשר ממיר בסיסי. ואם זה כל כך מטריד, אז תמיד אפשר לקנות אחד פשוט ולנסות את התוצאה בכדי להבין שנדרש יותר במקרה הזה. אותי זה לא מטריד חלילה. אני מדבר על הצרכן הממוצע ועל ההדרישות אל מול המתחרים.
avatar
Sol 2017-04-07 09:54:58
בנושא הממירים ריצת ההתפתחות שלהם בעולם אינה פוסקת לרגע. סיכון לקחת ממיר משולב במגבר,פרה. מגברים חיים שנים רבות מאוד,חיי המדף לממירים יחסית קצרי מועד.
avatar
איציק ירקוני 2017-04-07 10:04:00
בנושא הממירים ריצת ההתפתחות שלהם בעולם אינה פוסקת לרגע. סיכון לקחת ממיר משולב במגבר,פרה. מגברים חיים שנים רבות מאוד,חיי המדף לממירים יחסית קצרי מועד. פיני יש מצבים, של אין ברירה. המגבר מגיע עם ממיר מובנה. ואין אפשרות לרכוש אותו ללא הממיר.
avatar
stasik 2017-04-07 12:57:05
כן,יש לו את היכולת והוא עושה את זאת בגאון.המגברים שציינתה גם טובים עיניין של העדפה. עוד דוגמא טובה לכך שגם מערכות בטווח המחירים האלה יכולים להיות מתחרים רציניים ואף עדיפים על פני מערכות הגברה יקרות פי 2 ויותר.
avatar
YB-7 2017-04-07 12:57:17
אני מדבר על הצרכן הממוצע ועל ההדרישות אל מול המתחרים. נמר, כיום.. צרכן ממוצע לא קונה מגבר כזה. כזה מגבר, לדעתי.. קונה רק מי שמחפש אינטגרייטד איכותי במיוחד כדי להאזין למוסיקה, ולא סתם לשמוע אותה. כשאני מסתכל על תמונת המכשיר הפתוח, אני רואה בניה כמעט ללא קיצורי דרך. במכשיר כזה לא יתכן שיצרן יוסיף ממיר שלא תואם את האיכויות הקיימות, זה מכשיל את המטרה שלשמה נבנה המגבר. הוא לא נועד להתחרות בסגמנט של "הכול כלול".
avatar
למה 2017-04-07 13:43:08
לא רוצה ליהיות נודניק,אבל אשאל בשנית האם יש הבדל רציני בין חיבור rca ל balanced באיכות הסאונד.
avatar
YB-7 2017-04-07 14:59:11
לא רוצה ליהיות נודניק,אבל אשאל בשנית האם יש הבדל רציני בין חיבור rca ל balanced באיכות הסאונד. ראשית, יהיה הבדל חיובי בעוצמה.. שנית, זה בעיקר תלוי במכשיר שמגיש לך את הסיגנאל... אם הוא FULLY BALANCED לדוגמא ממיר שה-DACS שלו כפולים ומוציאים גם סיגנאל בהיפוך מופע, וכל המעגל האנאלוגי גם הוא נצמד לאותו תכנון, אז עקרונית אתה אמור להבחין גם בשיפור באיכות כשאתה מתחבר לכניסות BALANCED.
avatar
למה 2017-04-07 17:38:43
הכל ברור, טוב ויפה, אבל השאלה מופנת לאנשים, שהתנסו גם וגם ויכולים לדווח על תוצאות אמת.
avatar
YB-7 2017-04-07 18:34:59
אבל השאלה מופנת לאנשים, שהתנסו גם וגם ויכולים לדווח על תוצאות אמת. למה אתה חושב שבתוך תשובתי לא מקופל נסיון של 30 שנה.. במקור שהוא FULLY BALANCED ??? (ורד)
avatar
למה 2017-04-07 20:00:05
YB-7 לא מזלזל חלילה וחס בניסיונך,רק רוצה להבין עד כמה הבדלים מוחשיים במגבר ספציפי הזה.
avatar
YB-7 2017-04-07 20:49:58
רק רוצה להבין עד כמה הבדלים מוחשיים במגבר ספציפי הזה. המגבר הזה, מגברים אחרים, אין הבדל... הנקודה הזאת, עקרונית, פועלת ומשפיעה באותו האופן על כולם. אם המקור של הסיגנאל שאתה מזין למגבר אינו באלנסד מלא אלא רק ביציאה האנאלוגית, ההשפעה תהיה הכפלה של עוצמה, ואולי הנמכה מסויימת של רעש רקע. אך אם המקור הוא באלאנסד מלא, האפקט יהיה הכפלה של העוצמה, הטווח הדינמי, ורעש רקע נמוך יותר.
avatar
נמר 2017-04-07 21:35:28
לא רוצה ליהיות נודניק,אבל אשאל בשנית האם יש הבדל רציני בין חיבור rca ל balanced באיכות הסאונד. קח את כל מה שהוא עושה מעולה ב-rca ותעלה אותו כיתה. יותר דינמיקה מה שאומר גם יותר שקט, מהיר יותר, מדויק יותר ומן הסתם, ״מרעיש יותר״. עם זאת הבמה מסודרת יותר, פוקוס טוב יותר. בקיצור - עדיף בכל אספקט.
avatar
למה 2017-05-07 07:46:16
נמר תודה רבה על הסקירה והתשובה לשאלה.
avatar
gds 2017-05-07 10:27:00
מה שאתה כותב זה משהו מדיד? שנבדק? מצטער אבל לא מתחבר לי... לא מדובר על זעזועים של מטוס קרב או משהו דומה. איזה זעזועים כבר יכולים להיות בבית? אולי זה נשאר בתחום האפור דומה לכבלים. עם כל הכבוד לחבר החדש, רכיבי אלקטרוניקה רועדים בגלל השנאי, בגלל המוזיקה מהרמקולים, בגלל הזרמים העוברים בהם, חפש אפקט פייצואלקטרי. שים נגדי עומס על מוצא הרמקולים של מגבר, פתח ווליום גבוה בחדר שקט ותשמע את הנגדים וקבלים מסויימים שבמהלך הסיגנל מנגנים את המוזיקה, מעמדים באים לא רק לשכך וויברציות מהרמקולים אלא גם מבתוך המכשיר.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: