חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

ביקורת סרט - וונדר וומן עם גל גדות | סרטים & מוזיקה | ביקורות | ראשי

ביקורת סרט - וונדר וומן עם גל גדות

גודל אות: Decrease font Enlarge font
וונדר וומן - גל גדות וונדר וומן - גל גדות

מזה כשנתיים העולם מחכה לצפות בסרט הקולנוע "וונדר וומן" עם גל גדות. הסרט ששווק בעוצמת טורבו הגיע אלינו סוף סוף והוא ללא ספק מביא את השחקנית הישראלית גל גדות לצעוד בשביל התהילה, על השטיח האדום, ככוכבת הוליוודית מהשורה הראשונה.

 עשור שלם, מארוול ו-DC מנסים למשוך את קהל הצופים אל המחנה שלהם ולהגדיל את קהל המעריצים כבר מגיל צעיר.וזה כדי לוודא שכל פרק כאשר החברה תשחרר, יקבל אחוזי צפייה גבוהים ועם זה גם, איך לא - הכנסות.
העולם הקולנועי מתרחב ונראה כי הוליווד מבינה שקהל הביתי (ארה"ב) אמנם גדול. אבל הקהל העולמי זה גדול עוד יותר. לא מפליא שמושכים שחקנים סיניים אל השוברי קופות. זה גם משום שיש בניהם מוכשרים בטירוף, ועל הדרך למשוך את השוק הסיני אל המוצרים שלהם. נראה שגם ישראל מקבלת סוף כל סוף את הנציגות שלה בהוליווד. נכון זאת לא פעם הראשונה ששחקנים ישראלים מגיעים אל המסך ההוליוודי, אבל בקנה מידה כזה עוד לא היה. סוף סוף השחקן הישראלי הוא לא המחבל האיסלמי המטורף, לא משחק ״גופה״ ומצליח להריח את הריח של המצלמה ההוליוודית מבעד לשמיכה שמכסה את גופתו. כן זו אכן פריצה מטורפת אחרי למרות ה- 30 שניות של תהילה של ״נועה תשבי״ ב"האי" של מייקל ביי. 

אם כבר מארוול, אז כן - זה בהחלט דומה מאוד למארוול. "קפטן אמריקה" - הפרק אשר חוסף את סיפורו, מאיפה הגיע ואיך הפך להיות לכזה וזה מה שיש לנו כאן - קפטן אמריקה, רק עם ציצים (סליחה - זה עניין אנטומי, אל תעשו לי צרות על זה). שלא תבינו אותי לא נכון, השדיים הן ״מייד אין יזראל״ - אז איך אפשר שלא לפרגן!?!
נכון שבמקום מלחמת העולם השנייה, לוקחים אותנו אל מלחמת העולם הראשונה (הגדולה)?
נכון שלא מהנדסים את הקפטן?
נכון שהאל זאוס אחראי על הפרחת החיים בה מתוך החרס (כדי למצא את גורלה בעתיד הרחוק)?
אמורנה החזקה שעל בנו אנוש חייבים להגן אפילו במחיר של חיים אישיים (די פטאטי משני קצוות)?

שניהם מסופרים בצורה כזאת שסופה יהיה בעת שלנו (כיום) שמנקודה זו ניתן יהיה לקשר אל ליגת הצדק, או הנוקמים או כל קבוצה אחרת - כדי לגרוף את התשומת הלב שלנו ובעיקר את הכיס.

וונדר וומן - גל גדות

 
אז מה יש לנו הפעם (זהירות, יש קצת ספויילרים)
״זאוס״ אשר יצר את בני אדם, יצר גם את בנות האמזונות אשר תפקידן להגן על בני אדם, בעיקר מפני עצמם. אחיו של זאוס, ״ארס״ שבתקופה הישנה כמעט והצליח להשתלט על העולם, ממתין לרגע הזה. ״דיאנה״ (גל גדות - גלוש - גלצ׳וק) בתה של נסיכת האמזונות, חולמת לעמוד בקרב כנגדו. אך האימא המגוננת לא מאפשרת לה ללמוד אומנות הלחימה. עם הזמן היא נכנעת לשכנועי אחותה ״אנטיופה״ ופוקדת ללמד את ביתה להיות הלוחמת הטובה ביותר מכל הלוחמות בעולם. 

״דיאנה״ אינה מודעת לסיבת הווצרותה. עוד בבגרותה הצילה את חייו של מרגל (קריס פיין) אשר בעת מלחמת העולם הראשונה, הגיע בשוגג אל האי המוסתר מהעולם. החיילים אשר רודפים את המרגל (סטיב טרבור) הורגים כמה אמזונות אך משום שהוא נלחם לצידן, דיאנה מצליחה להשאירו בחיים ואף מחליטה לקחת אותו בחזרה אל העולם, לעצור את ההצלחה הגדולה באמונה מלאה. למרות שהעומד בראשה זה אותו ארס ואם יהרג - כל המלחמה תיעצר. 

אימא מבינה שלה אין ברירה אלה להרפות ולתת לבתה ללכת אל גורלה. עבור סטיב זה לא נוח שמשחררים אותו ממקום כה נפלא (מלא בנשים מדהימות) אל העולם שנמצא במלחמה. ודיאנה שגורלה ״להציל את העולם מארס״ ששולט ברוע האנושי וכשיובס על ידה, העולם יחדל מלהלחם.

ההרפתקאה שהם יוצאים אליה, מלאה בתיאורים מאוד יפים של התקופה של תחילת המאה ה-20. אנשים עם אידיאולוגיה אישית\מינית, מעמדה של אישה כלפי עצמה ובפני הגברים, ואמונה שלמה במה כל אדם יכול להאמין ולעשות למען זה.

הסרט הזה, הוא פנטזיה, להבדיל מקפטן אמריקה (שגם הוא כזה... כן?), הסרט הזה לא מראה מציאות מדומיינת ברמת המצאת דמות שרוצה להשתלט על העולם. אם כי סיפור שמתלבש על היסטוריה (וכאן באמת שאלה: מי כותב הסטוריה?) אבל נראה שמשום שהבימוי היה בידיה של פטי ג'ינקיס ולא זאק סניידר, הסרט דווקא עובר הרבה יותר חלק מ"סופרמן" ו/או "באטמן נגד סופרמן". בנית הסיפור נשאר פשוט ומובן ומאפשר להזדהות עם הדמויות בצורה כזאת או אחרת. וכן זה לא מארוול, הוא לא הולך להקים רעש תקשורתי. אבל בתודעה הציבורית DC לא נתפס כמו מארוול וסרטיהם. 

נכון לעכשיו (02.06.17) הסרט ב-IMDB מקבל ציון גבוה של 8.5 - שווה צפיה, אפילו בקולנוע - אחרי הכל, לא כל יום ציצים ישראלים מגיעים אל המסך הגדול, ב3D4K למשך שעתיים ועשרים!!!

צפו בטרילר


  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (12 תגובות פורסמו):

avatar
נמר 2017-02-06 23:24:46
אדיר! אני קונה כרטיסים - שיכנעת אותי!
avatar
arye.gur 2017-03-06 06:22:37
סרט דבילי ברמות שקשה לתאר. אחד הסרטים הדביליים שראיתי בחיי. אריה
avatar
arye.gur 2017-03-06 06:35:21
בינתיים קראתי ב yet על "ביקורות שמשבחות את משחקה של גל גדות". מוזר. היא מאוד נחמדה ונאה, קופצת יפה לשמיים ולרוחב הקרקע, אבל שחקנית טובה היא לא. אריה
avatar
Orac Hi-End 2017-03-06 09:25:14
מובן מאליו שהיא לא תשתווה לשחקנית על כמו מריל סטריפ אבל תגיד לי בבקשה אריה, למה לקטול או להרוס שמחות. לדעתי סה"כ היא שחקנית די טובה.
avatar
איציק ירקוני 2017-03-06 09:30:16
תודה על הביקורת. לא מסוג הסרטים שאני מתחבר אליהם. לדעתי.. היא רחוקה מאוד מלהיות שחקנית טובה.
avatar
arye.gur 2017-03-06 10:42:31
מובן מאליו שהיא לא תשתווה לשחקנית על כמו מריל סטריפ אבל תגיד לי בבקשה אריה, למה לקטול או להרוס שמחות. לדעתי סה"כ היא שחקנית די טובה. אני לא הורס שמחות, אני אומר את דעתי - הרי הנושא פה הוא ביקורת על סרטים. הסרט כפי שציינתי, דבילי לחלוטין. אני די מופתע מביקורות שמוצאות בו מיני תובנות שונות ומשונות. צריך דמיון מאוד מפותח כדי לייחס לסרט הזה משמעות ולו הדלה שבדלות. אריה
avatar
carmi 2017-03-06 11:47:21
אני לא הורס שמחות, אני אומר את דעתי - הרי הנושא פה הוא ביקורת על סרטים. הסרט כפי שציינתי, דבילי לחלוטין. אני די מופתע מביקורות שמוצאות בו מיני תובנות שונות ומשונות. צריך דמיון מאוד מפותח כדי לייחס לסרט הזה משמעות ולו הדלה שבדלות. אריה אריה, יש שגידו את הדברים האלו על התחביב האודיו שלנו :)
avatar
arye.gur 2017-03-06 12:30:22
אריה, יש שגידו את הדברים האלו על התחביב האודיו שלנו :) אתה כל כך צודק. אפילו קרובים אלינו בטוחים שאיזה בורג התרופף אצלינו. כבר קרה לי שבת אחותי הצהירה שהמערכת שלי נשמעת בדיוק כמו הרדיו דיסק הנייד שלה. אריה
avatar
arix 2017-03-06 13:44:32
אז בת אחותך מבינה עניין.... :) מי משתמש היום ברדיו דיסק ? :)
avatar
SONYES 2017-03-06 14:35:38
אתה כל כך צודק. אפילו קרובים אלינו בטוחים שאיזה בורג התרופף אצלינו. כבר קרה לי שבת אחותי הצהירה שהמערכת שלי נשמעת בדיוק כמו הרדיו דיסק הנייד שלה. אריה אריה נחליף את התחביב הזה ב"צילום "
avatar
Orac Hi-End 2017-04-06 08:11:40
אתמול הייתי בסרט. אוכל לומר לזכותו של אריה שעלילת הסרט חלשה אבל...., צילום הסרט האיכות טובה מאוד. ראיתי את הסרט בתלת מימד וסה"כ היה טוב מאוד. המשחק של גל לא מגיע לרמות של שחקניות הוליוודיות בעלות שם עולמי, אבל המשחק שלה לא רע כלל. בכלל הצילומים של קלוס אפ לפניה של גדות מחישים טוב מאוד את הרגשות שלה בהעברה למסך הקולנוע. הכעס.... ההפתעה..., או השמחה. סה"כ היא נראית מעולה על המסך הגדול. קטעי האקשן והצילום בסלוב מושין או בפריז טובים מאוד. לבסוף, בשביל להנעים את זמנכם החופשי בכייף בלי ציפיות גדולות כדאי לצפות בסרט בתלת מימד. אם לא, אפשר להמתין עד שהסרט יוקרן בוי או די ותוכלו לראותו בסלונכם ברווחה. שבוע טוב.
avatar
gds 2017-04-06 15:42:13
מי שקורא למשחק מחשב סרט מגיע לו, ככל שהטמטום האינסטושי העולמי גובר כך יש פחות קולנוע איכותי. קהל היעד הוא ברור וככל שהמטרה לעשות בוחטות במקום אומנות המשחק והקולנוע זה מה שנראה, שחקנים טובים עברו לסדרות ושם עדיין אפשר לראות עשייה משובחת ותמיד יש אינדי וסינמטקים.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: