חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

מגבר משולב HEGEL H160 במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

מגבר משולב HEGEL H160 במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Hegel H160 Hegel H160

נמר לוי פוגש מגבר משולב מיצרנית ידועה, עם נתונים שעשויים להבטיח למאזין הנאה צרופה ופיצ׳רים שהופכים אותו למערכת שלמה שמלבדו וזוג רמקולים לא צריך דבר. בואו נראה אם עבר את המבחן בשלום.

12 שנים שאני בוחן רכיבי אודיו. אני זוכר שלבחון מגבר משולב היתה עבודה קלה בדיוק כמו לבחון רמקולים. אני מתכוון לזה שלא היה יותר מידי מעבר לערוץ ימין וערוץ שמאל. מקסימום היה משולב בו מגבר אוזניות. תחום המגברים המשולבים המודרנים הפך להיות מורכב יותר ויותר עם פ׳יצ׳רים רבים ההופכים אותו למערכת מורכבת שבה המון פרמטרים לבחינה.

אז כן, אין ספק כי שוק המגברים המשולבים הוא העוגן של האודיו הדו ערוצי בעולם. מגבר משולב אינו חולק רק מגבר הספק וגם קדמגבר בקופסא אחת. בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות משמעותית בתחום שזה בעצם הכל באחד. מספיק שיש סטרימינג במוצר וקיבלנו קופסא אחת שיודעת לעשות את כל מה שאנו מבקשים ממנה - תנגן מוסיקה. כמובן שצריך רמקולים בשביל לענות על הבקשה הזו. אבל תאמינו או לא, אני יוצא מנקודת הנחה שמי שרוכש מגבר כבר דאג לזה שיהיו לו גם רמקולים.

המגבר שעומד למבחן היום הוא אולי אחד מהמגברים המשולבים המעוטרים ביותר למחירו והתחשב בעובדה שמדובר ביצרנית בוטיק. אבל יש לו אפשרות סטרימינג דרך הרשת, מגבר, קדמגבר, חיבור ישיר למחשב על ידי שימוש ב-DAC הפנימי שלו ואפילו מגבר אוזניות. בקיצור, זה הכל באחד מוחלט.

Hegel H160

Hegel H160 במבחן!

נפתח בשיעמום טכני: מדובר במגבר משולב בעל יחידת כוח של 150 וואט ב-8 אוהם ואם הרמקולים שלכם יורידו אותו ל-4 אוהם תקבלו פרס של 100 וואטים נוספים. למגבר יחס אות לרעש העומד על 100 דציבל, היענות לתדר שנעה בין 5 הרץ בתחום הנמוך ועד ל-100 קילוהרץ בתחום הגבוה. אך על נתון אחד אתעכב מעט  - דמפינג פקטור שהדיווח הוא ״יותר מ-1000״ (למה לא למדוד מדויק?).

רגע אחד, לפני שנמשיך בשיעמום הטכני אסביר לכם מה המשמעות של הנתון הזה ״דמפינג פקטור״. בלי להעליב את חובבי הנתון אספר לכם שהוא לא אומר יותר מידי על יכולת השליטה האמיתית של המגבר ברמקול. חלק ממגברי ה״על״ של היצרנים הנחשבים מדווחים על נתון של 160 ו-200 ובכל זאת הם מניעים רמקולים שמגברים שמתהדרים ב-1000 כאלה רק יכולים לחלום על הנעה כזו. אז אנא מכם, אל תקנו מגבר בגלל הנתון הזה - זה לא ישנה דבר מעבר לעובדה שזה כתוב.

Hegel H160

טוב. נמשיך עם הטכני הקצת פחות משעמם - חיבורים

למגבר הזה כניסה מאוזנת אחת (XLR), כניסת לא מאוזנת אחת (RCA) וכניסה עוקפת לחיבור קולנוע ביתי שבעצם מאפשרת לכם לחבר מגבר קולנוע ביתי ל-H160 והוא יניע את הרמקולים הקדמיים.

המגבר תומך סטרימינג מהרשת בחיבור כבל רשת, Air play למי שמחפש אלחוט מוחלט וכמובן DAC כמו שהגל יודעים לעשות.

אני מתחיל דווקה עם החלק שפחות נהנתי ממנו - Air play. וכל כך למה? כי ככה. שנים שאני מלכלך על מוסיקה בשיטה אלחוטית והנה, קיבלתי עקיצה. האייפון שלי, ה-imac וה-macbook pro שלי תמיד נשמעו לי בינוני באלחוטי שזו היתה אחת ההוכחות שלי שזה פשוט לא מספיק טוב. אממה, מעולם לא שמעתי את השיטה הזו על מוצר מהסוג הזה. תמיד זה היה דרך רסיבר או מכשיר יעודי כמו האפל tv פתאום באים ושוברים לי את האג׳נדה שלי? לא לעניין.

אז כן. מוסיקה באלחוטי יכולה להשמע מצוין אם מה שמאחוריה הוא מגבר משולב כזה שמישהו באמת הקפיד להביא אותו לתוצאה מעולה. והשילוב של הנוחות האלחוטית עם מוצר היי אנד כזה הוא פנומינלי. איכות הצליל נהדרת. זה אמנם לא ממש מתקרב לשילוב האנלוגי שלי (איתו אני בוחן את רוב המוצרים) אבל מנסיון, לנגני התקליטורים אין ממש זכות קיום מעבר לעובדה שיש בזה ״נוסטלגיה״ (אני לא מאמין שאני אומר את זה על דיסקים). היכולת של ה-H160 לשחזר מוסיקה באופן אלחוטי הוא מרשים ביותר. אבל מה שסוגר לגמרי את הגולל על התקליטור הוא הממיר המעולה של המוצר הזה. ובחיבור ל-imac שלי מצאתי את עצמי בוחן את המגבר רק איתו.

בואו נקשיב

Britten - Young Persons Guide to the Orchestra

״יצירת הבית״ שלי בלי ספק. היא מאפשרת לי ממש להתמקד בכלי נגינה שונים ולחפש בדיוק איפה המוצר נכשל. וכאן, אני מגלה צליל מאוזן, הפרדה מצויינת שמתקרבת ליכולות של המערכת האנלוגית שלי. מצאתי שקט בין הכלים ודינמיקה מעולה. לפני שנמקד בכלים אספר לכם שהפרופורציות בניהן בהלט מתארות את המציאות והמרקם של כל כלי וכלי בהחלט משכנע אותי שכן, זה הכלי שאני מכיר. חליל הפיקולו נשמע מעולה. מרגישים את החומר ממנו הוא עשוי, המרקם והמימדים שלו ביחס ליתר הכלים. כך גם עם הפרופורציות בין כינור וויולה והטרנזיינטים שבכלי ההקשה. התרשמתי מאו מהיכולת הדינמית של המגבר בכל שהוא בהחלט מסוגל להעביר תזמורת שלמה בצורה מרשימה ביותר. בכלל, במוסיקה קלאסית מדובר בתוצאה מהמרשימות ששמעתי במגברים משולבים בטווח המחיר הזה.

Hegel H160


בקולות אדם אני מוצא יכולת מרשימה להעביר מיקרו דינמיקה כמו נשימות, הענבל שבגרונו של לואיס ארמסטרונג וריי צ׳ארלס. גם יסמין לוי שנבחנת אצלי על כל מערכת נשמעת נהדר. המגבר מצליח להעביר את הסילסולים באופן מרשים. קולות אדם נשמעים דרכו טבעי, נכון, עם נוכחות מרשימה.

הבמה: מבחינת תלת מימדיות אני די נישאר אדיש נוכח הביצועים. אך הרוחב והגובה שלה הוא בהחלט משהו מאוד מרשים. זה הורגש במיוחד בקטעי תיפוף בהם המגבר הצליח למקם לי מערכת תופים עם נוכחות מציאותית בחלל, זמרים בפוקוס מוחלט במרכז ומצידם הנגנים. עם זאת, המגבר כן מציג עומק בבמה מאחורי הרמקולים אך לא ממש יוצא החוצה משם. אנשים מכנים תופעה זו כבמה אחורית מה שהופך את התוצאה למאוד ״רגועה״. אבל קצת קדימה היה עושה לו מעולה. ספייקים של נורדוסט סידרו למגבר במה קצת יותר קדמית ומתקרבת יותר לתלת מימדיות שאני מחפש.

Ben Webster stormy weather

אי אפשר לעבור מבחן בלי היצירה המדהימה הזו. יצא גם שהמגבר מאוד מסתדר עם סגנון המוסיקה הזה. מעצם העובדה שמדובר במגבר רגוע באופיו, סקסופון נשמע דרכו כל כך מלטף שאפשר ממש להתפנק עליו באוזניים. לעיתים החסרונות הופכים ליתרונות במקרים כאלה. עם זאת, כשהנחתי אותו על הספייקים של נורדוסט (סקירה מקיפה בקרוב) חשתי שהצליל יותר ״חי״ עם יותר נוכחות. מאידך, חבר יקר ואודיופיל מושבע היה מוכן להשבע שהוא מעדיף את התוצאה כפי שהיא מבלי לערב את הספייקים. אבל אנחנו חלוקים בעניין במיוחד כשהגעתי לסולו הקונטרבס. שם חשתי שהוא יכול להפיק יותר. אהבתי מאוד את היכולת שלו להפיק צלילים נמוכים ברזולוציה והפרדה כזו, אבל שוב, מדובר במגבר שעושה מיד כל כך טוב, כל כך נכון שמעט מאוד מגברים משולבים מצליחים לעשות, ואני מצפה ממנו שישחרר בס באותה רמה לפחות. אז זהו. זה מעולה, זה בס מדהים, אבל המיד והגבוהים טובים משמעותית. אבל ביננו, רוב המוסיקה נמצאת באמצע ואני מעשר שרוב החובבים לא ממש יתרכזו כפי שהתרכזתי בתחום הזה. לזה אוסיף שאם לא הייתי מנסה עליו את הספייקים הללו, כנראה שלא הייתי מגלה כל כך מהר שאפשר עוד לשפר את מה שהוא נותן.

Hegel H160
מגבר אוזניות

קשה למצוא מגבר אוזניות כל כך טוב במגבר משולב. הוא דינמי, מפורט להבהיל וחשוב מכל - שקט בטירוף. הוא מצליח להעביר מיקרו פרטים ברמה של מגבר אוזניות יעודי חיצוני, מהירות ובמה ששמה בכיס את רוב רובם של מגברי האוזניות במגברים משולבים שעברו אצלי ולעיתים אפילו לא היה שווה לדבר על זה. במקרה הזה, מדובר בביצועים ברמה שלא היתה מביישת מגברי אוזניות יעודיים מדופלמים ויקרים.

נקודות ציון

העמדה

ראשית המגבר כמעט ולא מתחמם. זה אומר שהוא יכול לחיות גם בתוך גומחה בארון ועדיין הייתי מארגן לו איזה חמישה ס״מ של נשימה מעליו ומצדדיו. עם זאת, רצוי ומומלץ להניח אותו על ספייקים קשיחים שמשפרים משמעותית את יכולות הבמה שלו שבלעדיהם יסבלו מחוסר מסויים בהצגה תלת מימידית.

התאמה לרמקולים

אם הוא עבר את הרמקולים שלי הוא כנראה יסתדר עם רוב הרמקולים שאתם מכירים. הוא חזק, שולט ובהחלט דינמי. אם הרמקולים שלכם לא מסתדרים איתו בגזרת ההנעה, ברוב המוחלט של המקרים זה לא יהיה בגללו. או כמו שאומרים - זה לא הוא, זה הם…

Hegel H160

סיכום

אם נתעלם מהחסרון בתלת מימדיות בבמה, ונשתמש בספייקים מתאימים (נורדוסט למשל) אני יכול לדווח שמדובר באחד מהמגברים המשולבים היותר מוצרלחים שעברו אצלי. גם הקודמים היו מעולים, אך זה עולה עליהם כמעט בכל אספקט ובטח שבתחום האביזרים המשלימים. כלומר: אני זוכר שאת המגבר הקודם שיווקו עם שלט שהיה מבייש שלט של מזגן מדבקה. היום, היצרן מפנק בשלט שופרא דה לוקסה. אפילו תקבלו אריזה נפרדת עבורו עם פתיחה כזו שעושה לציודופיל המצוי מסאז׳ רציני במקדם הפוזה. לעומת זאת, המגבר עצמו אינו מהמרשימים ביותר שראיתי. העיצוב שמרני, מינימליסטי - עינייני. עם זאת, הקימורים בעיצוב נותנים לו קצת שיק. אבל לא כזה שיגרום לטכנאי של הכבלים לשאול ״מזה זה!!??״

אז מה בכל זאת הופך אותו לכל כך מוצלח. השלט והשמרנות הם מבחינתי סוג של הצלחה. זה משום שהוא אמנם לא נראה יקר אך נשמע כזה. האיזון, המהירות והדינמיות שלו מפתיעות ביחס למחירו. בכלל, הצליל שהוא מפיק מתאים לגזרת מחיר אחרת. אהבתי את היכולת שלו להזרים מוסיקה מהרשת, אהבתי את העובדה שהוא תומך Air play מה שהביא אותי להשתמש בו כדרך קבע במהלך השבועיים שחי אצלי.

שורה תחתונה: בצער רב וביגון אני נאלץ להחזיר אותו ליבואן.

מחיר: 16,450 ש״ח

אחריות ושירות: סאונדקווסט

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (21 תגובות פורסמו):

avatar
ח_ג_י 2017-02-04 21:38:38
תודה על הסקירה, נמר. חברה שאני מאוד מעריך. לדעתי, כפי שאמרת ... המחיר מעולה לתמורה.
avatar
YORAMGROS 2017-02-04 22:49:12
כייף לקרא יופי של סקירה
avatar
partner11 2017-02-04 22:49:13
נמר, יש מצב שקצת ויתרת למגבר? בד"כ אתה סוקר גם עם מוזיקה יותר אלימה, מה קרה הפעם?
avatar
נמר 2017-02-04 22:55:17
הגעתי למסקנה שבריטן מכסה על הכל. מנסיוני, אם הוא לא קורס שם, הוא לא קורס במוסיקת רוק ואלקטרונית.
avatar
exupgh12 2017-03-04 00:55:24
וואו, נשמע כמעט כמשולב האולטימטיבי. כרגיל, כתיבה וסקירה מהנה לקריאה. תודה :)
avatar
Sol 2017-03-04 06:22:02
נמר תודה על הסקירה :בעד: אלה הפריטים שחייבים לסקור יותר מהאחרים. מאחר והם נוגעים לרב. לא כולם משוגעים כמונו, ונישת הציוד הזה מאוד חשובה,
avatar
Golan Ziv 2017-03-04 06:50:03
סקירה מדוייקת. בתור בעלים של האח הגדול hegel h360 שסוחט אפילו עוד יותר אני יכול להעיד שמדובר במגבר מצויין. מי ששוקל לשדרג ממליץ לו לנסות אותו
avatar
Eylo 2017-03-04 06:55:39
סקירה יפה וגם צירפת את אישתך על הדרך ;)
avatar
GROOPER 2017-03-04 09:06:43
סקירה יפה ממצה ואינפורמטיבית במסירת החוויה עדיין חסרה לי השוואה לאיזה רפראנס, ויש לא מעט בסדר גודל מחירו
avatar
gds 2017-03-04 10:20:03
האם נשמר ה house sound כמו בליין הקודם ? כבעלים לשעבר של ה H80 לטעמי היה לו סאונד מעט סינטטי שהתבטא בעיקר בכינור וכלי נשיפה.
avatar
bu13 2017-03-04 12:29:13
מאוד אוהב את ליין המוצרים של הגל, לפני שרכשתי עשיתי עליהם מחקר מקיף ברשת (אז הם עוד היו פחות ידועים) וגיליתי שבקרב אירופאים רבים הם נחשבים כמציאה בגלל התמחור והפרופיל הנמוך. הסיפור האמיתי הוא לדעתי מכלול המוצרים של גבי- בכל הפעמים שאני נכנסתי לחנות שלו, פשוט החמאתי לו על היכולת המדהימה להוציא מוסיקה באיכות מדהימה גם בסביבה קשה. שילוב של מי שיש לו כיוון ויודע להוציא סאונד מעולה במחירים שפויים.
avatar
איציק ירקוני 2017-03-04 15:37:23
נמר. אחלה סקירה, ליופי של מגבר משולב. נראה כי HEGEL 160 מתחרה רציני ביותר בשוק המגברים המשולבים.
avatar
zs 2017-03-04 17:29:20
אין ספק שלפי הסקירה אחד המתחרים ואחד החשובים ברמות המחיר.הסקירה ממצאת ,תכליתית,ופורסת הכל בפני מי שקורא ובפרט למי שמתעניין לרכישה. נהנתי לקרוא..:בעד:
avatar
YONI40 2017-03-04 21:05:38
תודה על הסקירה בתור בעלים של המגבר בעבר ושל אחיו הגדול בהווה ממליץ בחום
avatar
vaksil 2018-10-12 06:52:30
נמר, מדוע לא בחנת גם סגנון רוק???
avatar
gds 2018-10-12 10:28:27
נמר, מדוע לא בחנת גם סגנון רוק??? מה זה?? פטנט טרולי לתזכר מוצר?
avatar
vaksil 2018-10-12 10:34:31
לא זה שאלה לעניין הוא לא בחן סגנון רוק איזה חשדנות....
avatar
pruym 2018-10-12 12:21:09
היה לי את המכשיר, גם ברוק הוא נותן בראש אבל למיטב ידיעתי הוא הוחלף בH190 לפני יותר משנה.
avatar
matanoosh 2018-10-12 20:25:20
האם נשמר ה house sound כמו בליין הקודם ? כבעלים לשעבר של ה H80 לטעמי היה לו סאונד מעט סינטטי שהתבטא בעיקר בכינור וכלי נשיפה. אכן. סינטטי ואנמי. כאילו נזהר מלעשות במקרה למישהו צועק באוזן. אבל... זה היה לפני עשור... [USER=3]@נמר[/USER]: טכנאי הכבלים הרג אותי. אחת היציאות. שאלה: כשאתה סוקר משולב שעולה כמו הסטנד שלך בערך, (יענו, הרבה פחות משאר הרכיבים אם הבדיחה לא ברורה) איך אתה מתמודד עם ההבדלים האדירים ברמות הציוד? הרי רמקול כמו שלך מייד משקף מה שמאחריו. כדי להגיע איתו למקסימום צריך להוציא עוד יותר ממה שיש לך על אלקטרוניקה. אני זוכר שכשבשעתו שידרגתי רמקולים מפרואק 1SC ל- D25, מייד שמעתי "מגבר". זה לא היה אורגני. זה היה כמו קולונסקופיה אלקטרונית. בהינתן שרוב הציוד שעובר אצלך לסקירה מיועד לעבוד עם מוצרים זולים בהרבה ממה שאתה מחבר לו, איך אתה עושה את הסינון? את ההתאמה בהאזנה? הרי אתה לא מקבל תוצאה סופית. אתה מקבל מוניטור של האלקטרוניקה. איך מכאן ניתן להסיק כמה טוב המגבר יהיה בסביבה הנוחה שלו? (אני מניח שכשאתה סוקר רמקולים הבעיה פחות קיימת, אך יש אחרות)
avatar
roberts 2018-12-12 00:16:51
סקירה יפה וגם צירפת את אישתך על הדרך ;) זאת לא אישתו, זו הבת דודה מראש העין
avatar
נמר 2018-12-12 02:11:57
אכן. סינטטי ואנמי. כאילו נזהר מלעשות במקרה למישהו צועק באוזן. אבל... זה היה לפני עשור... [USER=3]@נמר[/USER]: טכנאי הכבלים הרג אותי. אחת היציאות. שאלה: כשאתה סוקר משולב שעולה כמו הסטנד שלך בערך, (יענו, הרבה פחות משאר הרכיבים אם הבדיחה לא ברורה) איך אתה מתמודד עם ההבדלים האדירים ברמות הציוד? הרי רמקול כמו שלך מייד משקף מה שמאחריו. כדי להגיע איתו למקסימום צריך להוציא עוד יותר ממה שיש לך על אלקטרוניקה. אני זוכר שכשבשעתו שידרגתי רמקולים מפרואק 1SC ל- D25, מייד שמעתי "מגבר". זה לא היה אורגני. זה היה כמו קולונסקופיה אלקטרונית. בהינתן שרוב הציוד שעובר אצלך לסקירה מיועד לעבוד עם מוצרים זולים בהרבה ממה שאתה מחבר לו, איך אתה עושה את הסינון? את ההתאמה בהאזנה? הרי אתה לא מקבל תוצאה סופית. אתה מקבל מוניטור של האלקטרוניקה. איך מכאן ניתן להסיק כמה טוב המגבר יהיה בסביבה הנוחה שלו? (אני מניח שכשאתה סוקר רמקולים הבעיה פחות קיימת, אך יש אחרות) היי מתנוש. שאלה מצוינת שכמעט בכל ביקורת אני עונה עליה מראש. הרמקולים שלי שקופים מאוד (אתה מכיר את זה, יש לך רמקול דומה לשלי) ומתוך ההכירות שלי איתם (6 שנים מאושרות) ומעל ל-200 מוצרים שונים (על חלקם כתבתי וחלקם האחר לקחי להאזנה מתוך סקרנות), אתה לומד היטב כיצד הם מתנהגים עם אלקטרוניקה שונה, זולה, יקרה, קרה, חמה, ניטרלית וכ״ו. אתה לומד להתייחס ליכולת של מגבר x לעומת מגבר אחר מתוך ארסנל של מוצרים שבחנתי בעבר על הרמקול הנוכחי שלי והרמקולים הקודמים שלי (אני לא מחליף רמקולים כל כך מהר ביחס לפיתויים שעוטפים אותי). כפי שאני מתייחס למידת השקיפות של הרמקולים שלי, ומתוך הכירות של מאות רמקולים בטווח מחיר רחב שעברו בביתי, אני יכול להסיק מסקנה מושכלת כיצד הוא יתנהג עם רמקול אחר, שקוף פחות, שברור לי לפעמים שמי שירכוש מגבר ב-3500 ש״ח לא ירכוש רמקול של 250,000 ש״ח. הרי לא ניתן להחזיק כמה מערכות רפרנס בבית ובטח שלא לעשות מבחנים לאותו מגבר עם כמה רמקולים. אין לנו את האמצעים ואת הזמן לכך. עם זאת, לפחות ממה שאני יודע, בעלי מוצרים שבחנתי רואים עין בעין את המסקנות שלי על מוצרים שהם בעצמם רכשו טרם הביקורת או לאחריה. דהיינו, הם הרפרנס שלי. ברגע שהפידבקים זהים או דומים למסקנותי, אני מסיק מסקנה שאני מצליח להתעלם ממגרעות מסויימות מעצם העובדה שהרמקול שלי חושף אותן בקלות בעוד הרוכש הפוטנציאלי ירכוש רמקול סלחן ממנו משמעותית. לעומת זאת בנתוני הדחיפה אני בהחלט נמצא במכנה המשותף הנמוך ביותר. דהיינו, הרמקולים שלי אינם שונים במהות מרוב רובם של הרמקולים הנמכרים בשוק בכל טווח מחיר.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: