חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

אוזניות כפתור cardas - הכפתור האודיופילי הראשון | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

אוזניות כפתור cardas - הכפתור האודיופילי הראשון

גודל אות: Decrease font Enlarge font

עד היום מעט מאוד אוזניות כפתור הצליחו לעבור את הרף השמיע. עבורי הן נשמעו לא נכון. גם האוזניות המסורתיות של אפל, שמקבלים עם האייפונים ההם שעוד היתה כניסת אוזניות, נשמעו לי כמו איזה גוף זר באוזן שמנסה לשחזר צליל כמו שצריך - המוצר הבא שינה לי את הגישה.

אוזניות הכפתור הפכו כבר מזמן למוצר חובה. הן מתאימות לספורט, להאזנה אינטימית כזו שלא תמיד קולטים שהן מחוברות לאוזן. הן מאפשרות שילוב מושלם של נוחות, פרקטיקה ומעצם העובדה שהן קטנות (מכן השם - אוזניות כפתור) הן הפכו למבוקשות. לדעתי, אין אדם שלא משתמש או לפחות מחזיק בכמה אוזניות כאלה בבית. אבל כמו שכתבתי בפתיח, רובן המוחלט נשמע כמו מוצר זול. התחושה היא שרוב אוזניות הכפתור משתמשות באותה קפסולה נוראית, מאותו מפעל במזרח (לא יפן), עם אותם נתונים ורק העיצוב והאריזה קיבלו איזה יחס מועדף. מספר הפעמים שבאו אלי חברים שיודעים במה אני עוסק ומה המומחיות שלי, וניסו לדחוף לי לאוזן את הדבר הבא בסאונד הוא לא מבוטל. מספר הפעמים שהסברתי להם שהם שומעים דראעק הוא רב יותר. וזה משום שאני נוטה להזכיר להם את זה. נכון, השחרתי את כל אוזניות הכפתור ולכן אסייג את דברי בכך שאדווח לכם כי ישנן יצרניות אוזניות כפתור מעולות. סנהייזר למשל ועוד רבות וטובות. אך מחירן אינו דומה למה שמסתובב כסטנדרט בשוק אוזניות הכפתור. וכך גם איכות הצליל.

גם במקרה הזה הסיפור שונה. יצרנית הכבלים האמריקאית Cardas בניצוחו של המתכנן האגדי ג׳ורג׳ קרדס, הם היצרן, המתכננים והאבא והאמא של המוצר. ולכן, כמו שראוי שיהיה, אפילו כבל האוזניה הוא ברמה כזו, שמעט מאוד אוזניות מהסוג הזה יכולות להרשות לעצמן. ואיכות הכבל באוזניות, תתפלאו, משפיעה דרמטית על התוצאה.

Cardas A8 Ear Speaker
Cardas A8 Ear Speaker במבחן

כבר השימוש במונח ״רמקולים לאוזן״ דורש התייחסות מיוחדת. זו גישה שונה מלכתחילה. מדובר באוזניית כפתור שארוזה כמו שמוצר היי אנד צריך להיות ארוז. עם תשומת לב לפרטים, להגשת המוצר ולבחירת החומרים. הן מרגישות איכותיות מהרגע ששתי האצבעות שלכם (האגודל והאצבע) ישלפו אותן מהאריזה. וכן, הן בנויות ומוגשות אחרת מכל מה שהכרתם עד כה.

שני חלקים שעושים את השלם

מדובר בעצם באוזנייה המורכבת משני חלקים נפרדים. החלק הראשון הוא האוזניה, כבל קצר של, תנסו לנחש, בדיוק - Cardas + טרמינל. שם נגמרים ה״רמקולים לאוזן״ ומהם ניתן לחבר איזה כבל שרק תרצו. הגישה היא לא אוזניה ״סגורה״. לאוזניה שני סוגים של חומרי בידוד. האחד הוא גומי והשני הוא הספוג לשניהם סאונד שונה לחלוטין - כבר נוגע בזה.

Cardas A8 Ear Speaker

Cardas A8 Ear Speaker

קדימה למבחן

אפתח את המבחן ואספר לכם שההבדל בין מעטפת הגומי ומעטפת הספוג אינה רק בנוחות (הספוג לוקח בענק) אם כי בסאונד (הספוג לוקח בענק). אז מה ההבדלים בניהם? אקוסטים כמובן. מעטפת הגומי מציגה צליל אוורירי יותר, פתוח ובהיר יותר. אך הבס אומנם רזולטיבי ומדויק אבל חסר. המיד בולט מידי, נטול קצוות ו״שומן״. אבל הכל משתנה כשמסירים אותם ומחברים את מעטפת הספוג. וואו!!! כן כן רבותי - וואו! אודניות הכפתור הטובות ביותר ששמעתי אי פעם בחיי. בס חזק ומדויק, מיד חי, בריא, עם חיבור מושלם למה שמעליו ומתחתיו - האוזניה המאוזנת ביותר שפגשתי. ולכן, אחרי שהדופק חזר לליבי החלטתי להתחיל במבחן.

מוסיקה קלאסית

אני לא מכיר הרבה מאוד חובבי מוסיקה שירכשו אוזניות כפתור בשביל לשמוע מוסיקה קלאסית. אני למשל לא הייתי עושה את זה. אבל אחרי ששמעתי את אלה, הבנתי שלא רק אפשר לשמוע מוסיקה כזו באוזניית כפתור, אפשר לשמוע מוסיקה כזו ולהתענג ממש.האזנתי גם ליצירות מורכבות מאוד כמו הרקוויאם של ברליוז, הסימפוניה ה-1000 של מהאלר וגם למוסיקה קאמרית קלה. בשני המקרים מצאתי ביצועים פנומינלים. היכולת של האוזניה להפריד בין כלי התזמורת השונים, לייצר במה אין סופית ודינמיקה כזו שמשכנעת אותי שאני מול מערכת היי אנד איכותית וגדולה היא יכולת שטרם מצאתי באוזניות כפתור ומעט מאוד אוזניות גדולות מצליחות לייצר. ואם כן, מחירן לא יהיה בגזרה הנוחה.

מוסיקת רוק

זה כבר יותר מתאים לחובבי האקסטרים. זה למרות שהאוזניות הללו רחוקות מלהיות אקסטרים. נגיד את זה אחרת. זו יותר אוזניה של לשבת בעבודה ולהתחבר למוסיקה דרך האוזניה הזו מאשר לטפס על הר גבוה ולהשתמש בה. זה לא בגלל שהיא תהרס מעצם הטיפוס, זה בגלל שהצליל של האוזניה הזו כל כך ממכר וכל כך מעודן שעדיף לטפס על ההר עם אוזניה אחרת, ובפסגה לשים את זו ולהביט בנוף. יש סיכוי יותר מסביר שכשתעשו את זה, ותשימו את המוסיקה שאתם אוהבים, תבינו למה התכוונתי. ולגבי הצליל? מסגול כהה ועד ללינקין פארק תמצאו ביצועים מעולים. אבל שוב, עם הספוג ולא עם הגומי. בקטעי רוק מאתגרים כמו למשל של ההרכב manpower בשיר warriors of the world ששוחזר באופן יוצא דופן ביחס למתחרים. זו אוזניה שמנגנת מוסיקה כמו שמערכת היי אנד צריכה לנגן מוסיקה. הדבר היחיד שאתם מתבקשים לעשות, הוא להזין את האוזניה בקובץ איכותי.

Cardas A8 Ear Speaker

עם היתרון בא החסרון

השקיפות והנטרליות של האוזניה הזו הם גם עקב אכילס שלה. הכוונה היא שהיא כלל לא סלחנית. לא להקלטות ולא להגברות. בחנתי את האוזניה על לא מעט ניידים. מאייפון 6 ועד ל-אחד פלוס שתיים של גסתי שתחייה ואחד פלוס אחד האישי שלי. בדרך עם נקסוס 6 של זוגתי וסמסונג גלאקסי חדש של חבר קרוב. ההבדלים אדירים בין נייד לנייד כאשר הטוב ביותר לטעמי הוא הנקסוס שפשוט היה החזק והדינמי ביותר. אבל ההבדלים בניהם לא היו כאלה שגרמו לי לא לאהוב את התוצאה בחיבור לאחד מהם, לעומת זאת, איכות הקובץ היא הדרמה. mp3 נשמע כפי שהוא אמור להשמע - נורא! בעוד באוזניה הנוראה של אפל, הוא נשמע יותר טוב. וזה בדיוק החסרון של אוזניה ברמה כזו. היא משקפת לך יתרונות רבים, אך לצידם, מה לעשות, גם חסרונות.

Cardas A8 Ear Speaker

סיכום

היי אנד במיטבו. שמעתי אוזניות כפתור טובות, אבל לא שמעתי כאלה שמצליחות לנגן כמו הגדולות שבחבורה. זה שילוב של מתכנן טוב, חומרים איכותיים ביותר וכמובן, גישה קצת פחות מסחרית מהיצרניות הגדולות והנה, קיבלנו את אוזניות הכפתור הטובות ביותר שנכנסו לאוזן שלי.

היא מאוזנת ביותר, דינמית בטירוף ומסוגלת ונגן בעוצמות בלתי שפויות מבלי לדווח על פגיעה בביצועים.
הצליל הטבעי והיכולת של האוזניה לשחזר כלים אקוסטים שמורה לאוזניות בקליבר אחר לגמרי וזו, תאמינו לי, לא נופלת מהן. זו הפעם הראשונה, לאחר שנים רבות בהן אני סוקר מוצרים, שאין לי מילה אחת רעה להגיד על מוצר. הביצוע מושלם, מהאריזה, בחירת החומרים ולבסוף, החשוב ביותר - הצליל.

שורה תחתונה: יש פתרון אודיופילי אמיתי לאוזניות כפתור שנשמעות כמו אחותיה הגדולות.

מחיר: 1150 ש״ח

אחריות ושירות: קריאטיב טכנולוגיות

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (10 תגובות פורסמו):

avatar
arix 1970-01-01 02:00:00
סיפרתי את זה בעבר , תקראו שוב , אני חושב שלא תשתמשו באוזניות כפתור יותר.. היו לי אוזניות כפתור פעם (סוג טוב), לאחר תקופה הבחנתי שבאוזניה אחת שומעים פחות טוב מהשניה, חשבתי שמשהו היתקלקל בהם, במיקרה היסתכלתי על האוזניות בפנים וגיליתי את כל הג'יפה מהאוזניים שלי בתוך האוזניות , הרבה שכבות של זוהמה שהיתקשו במשך הזמן (ואני מקפיד לנקות אוזניים) מאז אני לא משתמש יותר באוזניות כפתור...
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
לא מבין את ההיגיון בלשלם 1,200 ש"ח על אוזניות כפתור. ראשית, הדברים האלה נהרסים מהר. שנית, גם אם נניח להרס המהיר של הדברים האלה - איכות סונית ברמה גבוהה היא די עניין של סביבה (קצת כמו שסביבת ההאזנה המקובלת לקלאסית לא ממש מתיישבת עם אוזניות כפתור), ובכל הכבוד, האזנה במקומות בהם בד"כ נדרשים לאוזניות כפתור ולא לאוזניות full size היא האזנה בתנאי רעש. לא בדיוק הסביבה האידיאלית לאידיופיליה. יוצא שאלה אוזניות המתאימות למי שעובד במשרד...
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
חומוס ידידי. אני מסתכל על הביצועים. והביצועים, מה לעשות, פנומינלים. האוזניות הללו בהחלט מאפשרות לך לשמוע מוסיקה קלאסית באיכות מאוד גבוהה. לגבי ״מתקלקל״. יש לי כזו אוזניה, די פשוטה של אפל מהיום בו רכשתי את האייפון 3 שלי. האוזניה הזו מלווה אותי שנים רבות, אין תקלות. אריקס לנקות את האוזניים זה יפה. אבל אם זה התקשה סימן שגם את האוזניות צריך לנקות באותה תדירות.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אוזניות קטנות... סקירה גדולה ואיכותית:בעד:
avatar
חומוס 1970-01-01 02:00:00
חומוס ידידי. אני מסתכל על הביצועים. והביצועים, מה לעשות, פנומינלים. האוזניות הללו בהחלט מאפשרות לך לשמוע מוסיקה קלאסית באיכות מאוד גבוהה. לגבי ״מתקלקל״. יש לי כזו אוזניה, די פשוטה של אפל מהיום בו רכשתי את האייפון 3 שלי. האוזניה הזו מלווה אותי שנים רבות, אין תקלות. אריקס לנקות את האוזניים זה יפה. אבל אם זה התקשה סימן שגם את האוזניות צריך לנקות באותה תדירות. אני שוחט אוזניות "כפתור" כל שנה ;) - החריג לכלל היו אוזניות ה Klipsch שהחזיקו מעמד איזה שנתיים עד לפני שנה וכשהתפוררו לי אחרי יום קשה במיוחד הוחלפו אחר כבוד באוזניות כפתור של פוקאל, מעולות אגב. אני מפיל אותן, דורך עליהן, יושב עליהן, זורק אותן בתיק, זורק אותן בארגז של האופנוע, שוכח אותן באוטו ולוקח אותן לים. אוזניות in ear נועדו לחיות (אצלי, אבל אני מנחש שגם אצל אחרים) חיים קשים, ובעיקר קצרים. כשהן חדשות אני נזהר איתן, שר להן שירי ערש בלילה, שומר אותן בשקית, אבל די מהר, החיים קורים. איכות סאונד פנומינאלית לאוזניות כפתור? מגניב, בכל זאת קרדאס זה יצרן עם רפיוטישן של כבלים ברמה גבוהה, וכשקניתי את הפוקאל די שברתי את הראש עד שמצאתי משהו שנשמע טוב - אבל אני תוהה לגבי השימושיות שלהן.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אהבתי יאחומוס. לגבי השימושיות. אפשר לשמוע איתן מוסיקה למשל. לשמוע מוסיקה אפילו ברחוב מבלי להראות כאילו יש לך קסדה על הראש.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
מה ראשון??? היה לי את Shure E5 לפני עשור
avatar
HOBEZA 1970-01-01 02:00:00
איפה אפשר לקנות אותם בארץ?
avatar
Sigma 1970-01-01 02:00:00
איפה אפשר לקנות אותם בארץ? שלחתי ה"פ, כמו כן אפשר ליצור קשר ב 054-4493888 אושיק
avatar
רועי51 1970-01-01 02:00:00
יש כאן קצת בלבול, אוזניות כפתור הן אלו שמתיישבות בתוך האוזן, כמו אלו שאנחנו מכירים מאפל, כאן מדובר באוזניות inear שנכנסות ממש לתוך תעלת השמע. ולא צריך לזלזל בהן, יש איכותיות מאוד, יש גם כאלו שהן custom made ומותאמות לאוזן ספציפית, כאלו תראו בדרך כלל אצל זמרים ונגנים בהופעות, המחירים של אלו נמדדים בהרבה אלפי דולרים. יש גם אוזניות עממיות יותר ועדיין יקרות למדי, אני מחזיק בשתיים האחת של WESTONE השניה של RHA. ואני בהחלט יכול להעיד על איכות צליל גבוהה להפתיע בשתיים אלו ועל אורך חיים מאוד מרשים.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: