חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

DENON PMA-2500NE במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

DENON PMA-2500NE במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font

עם לוק מרשים, בצבע שמפניה יוקרתי וממיר חדש ומעודכן. denon במבחן אודיופילי

כשראיתי לראשונה את מגבר האינטגריטד של דנון דגם PMA-2000, עלתה בי התחושה שמדובר במגבר איכותי, וזה עוד לפני שהקשבתי לו. אני לא יודע איך לתאר את זה, אבל לפעמים לפי הלוק ואיכות הבניה, אפשר להבחין שמדובר במוצר טוב. במהלך השנים עקבתי אחר המותג ובמיוחד אחר סדרת המגברים המשולבים בקולקציאת החברה. במהלך השנים התנסיתי עם סדרת המגברים שהלכה והשתבחה עם השנים. דגם ה 2000 הוותיק הוחלף ל PMA-2010AE ששופר ובשנה ה 100 להיווסדות החברה, הושק דגם מיוחד - PMA-A100. שנה לאחר מכן הושק דגם PMA-2020AE שטמן בתוכו הגברה Advanced Ultra High Current (UHC)-MOS סופר עוצמתי. כיום כאשר אני מבצע ביקורת רשמית ראשונה למגבר הדגל של החברה, ואחרי כמה עשרות ביקורות לא רשמיות, אני שמח לקבל לידי את מגבר הדגל האיכותי, הכולל dac. וכזה שעשוי לספק אודיו דו ערוצי משובח.

DENON PMA-2500NE

DENON PMA-2500NE

מדובר במגבר סטריאו  מודרני, גדול מימדים בעל שני ערוצי הגברה.
הדור החדש, ה-2500, מדווח על לא מעט שיפורים באיכות ההגברה, בתוספת dac מודרני. מדובר בתוספות חשובה והכרחית לעומת הדור הקודם, מה ששם אותו באותו סטנדרט טכנולוגי בגזרת האודיו דו ערוצי המודרני המקובל. מעצם העובדה שהוא ממוקם בקצה העליון כספינת הדגל של החברה בקולקציאת המגברים, הוא מיוצר ביפן, איכות הבניה מעולה כך שהוא ממקם את עצמו מראש גבוה מאוד.

מראה ואיכות בניה

ה-2500 הוא מגבר גדול מימדים, בעל מראה אלגנטי, עם חזית מרשימה, כפתורי שליטה חיצוניים. הפאנל הקדמי עשוי אלומיניום שמרגיש משובח, בעל גוון צבע שמפניה מוברש ועדין. במרכז המכשיר ממוקם בורר עוצמת השמע בפרופורציה גדולה ומרשימה כזו שאין מה לעשות, סיבוב בורר העוצמה כלפי מעלה נותן תחושה שיש לך כוח ביד. בצידו הימני נמצא בורר הכניסות, וצמוד אליו תצוגת OLED שמציגה את הכניסה הפעילה. בתוספת לנתונים נוספים כמו למשל מצב דגימת הקובץ המתנגן ועוד כמה שניגע בהם בהמשך.

DENON PMA-2500NE

בצידו השמאלי של המגבר נמצאים שלושה בוררים השולטים על: BASS, TERB, BAL, ובנוסף יש גם כניסת אוזניות. כפתור שליטה  ANALOG MODE וכפתור SOURCE DIRECT ומתג ההפעלה. מעטפת המגבר בנויה משלושה חלקים נפרדים. חלקו העליון של המגבר מהודק היטב עם שמונה ברגיי נירוסטה משובחים, צידי המגבר מחופים אלומיניום אשר מהודקים היטב עם ברגיי נירוסטה. חלקו האחורי של המגבר מגיע עם מחברי רמקולים כפולים ומבחר עשיר של כניסות בגימור מוזהב. 

מפרט טכני

ה PMA-2500NE מגיע עם יחידת הגברה Advanced Ultra High Current (UHC)-MOS  שעובד בזרם גבוה 210AMPER.  יחידת ההגברה תומכת בשני הערוצים המספקים 80 וואט RMS לכול ערוץ ב-8 אוהם. ו-160 וואט לכול צד ב-4 אום. למגבר מחברי רמקולים כפולים המאפשרים חיבור זוג רמקולים לכניסה A בחיבור רגיל, התומך מ 4-16 אום, ובחיבור A-B בי אמפ התומך מ8-16 אום. טווח היענות התדרים של ה 2500 עומד על 5 הרץ ועד 100 קילוהרץ. המגבר כולל יחידת DAC (ממיר) מתקדמת   Burr Brown PCM1795 אשר תמוכת ב 384kHz/32bit and DSD up to 11.2MHz DAC Master Clock.

שלדת המגבר מחולקת לשישה אזורים עצמאיים נפרדים. שכול אחד מהם מותאם לרכיב אחר במגבר, שיטת הבניה הזאת באה כדי להגן על המגבר מפני ויברציות והשראות חשמל ולמניעת התערבות בין המעגלים. מארז המגבר בנוי כמו טנק עובי המתכת כ-1.6מ"מ.  מתחת למעטפת המגבר זוג ספקי כוח גדולים הממוקמים במרכז, אשר אינם מקבילים אחד לשני ולצידם ממוקמות יחידות ההגברה. למגבר קבלים גדולים  אשר שומרים על עתודת זרם גבוהה. יש לציין שהמגבר אינו כולל מאווררים אקטיביים, מה שמוסיף להראות לנו, שמדובר על מוצר ששהקופסא שלו אמורה לאוורר אותו בעצמה.

כניסות ויציאות

המגבר כולל כניסת פונו MM ו-MC אשר ניתנים לשליטה ע"י בורר הממוקם בגב המכשיר. 5 כניסות RCA ושתי כניסות OPTICAL.  בנוסף, שתי כניסות COAX וכניסת USB-B, כניסת External Pre-Amplifier שמיועד לחיבור H.T, יציאת Rec output ויציאות רמקוליםSpeaker out (Bi-wiring) A/B

DENON PMA-2500NE

DAC

את הממיר החדשני שטמנו בדנון 2500 בחנתי עם אותם קטעים יחד עם מחשב נייד בחיבור USB וגם דרך נגן דנון חדיש דגם 2500. ששימש כטרנספורט, בדיוק על אותם קטעי מוסיקה. ככול שהעמקתי ביכולותיו, מצאתי רק יתרונות לממיר שטמון ב-2500: הוא שקט, ומפורט יותר, ונקי יותר. עם זאת מצאתי יתרון נוסף. הוא גם טבעי ונכון יותר. את כל הביקורת הזו העברתי כאשר נגן הדנון-2500 מחובר כטרנספורט מה שבעצם שיפר מאוד את ביצועי המגבר.

רשימת ציוד

נגן DENON DCD-2500NE

נגן OPPO BDP-105D

רמקולים Definition DC10TI  TANNOY

מבחן האזנה

(SACD) Dire Straits - Brothers In Arms 

 הגיטרה בשיר So Far Away של דייר סטרייטס תופסת את רוב מרחב הבמה. היא מלאה ודינמית צליל המצילה נשמע היטב. התופים מצטרפים והם קצרים ודי מדויקים, עם במה רחבה. צלילי הסינטיסייזר צלולים. קולו של מארק קנופלר מוצג באופן נקי וברור. המגבר מציג יכולת הפרדה מצוינת ותוצאה מעולה בהעברת קולות אדם. בכלל ההצגה של השיר הזה כאן מאוד מדויקת עם במה רחבה ונקייה. בשיר נוסף – Walk Of Life, פריטת הגיטרה מוצגת בצורה מאוד דינמית, ניתן להרגיש ממש את עוצמת האצבעות על המיתרים. משום מה המגבר הזה נותן תחושה של מגבר עם יכולות מעולות, ככל שהאזנתי יותר ויותר, הוא נטע בי תחושת בטחון להמשיך ולהאזין לעוד סגנונות מוסיקה שונים ומאתגרים יותר.

Erik Truffaz -Bending new 

 

החלטתי לקחת את המגבר למבחן מאתגר יותר, עם הדיסק המצוין של  בקטע החמישי בדיסק Siegfried. זהו קטע מאוד מאתגר למגברים. הוא די מורכב ומאתגר, הוא משלב בתוכו מספר כלי נגינה. המגבר מציג יכולת הפרדה מצוינת בין הכלים המתנגנים. שילוב הבאס עם הפסנתר נשמע מעולה ונישאר כך גם כשמשתלבת החצוצרה. כמו כן, צליל המצילות בולט ומלטף את האוזן באופן מאוזן ו״נכון״. כאשר מצטרף הזמר,  Nya, קולו נשמע מעולה. המגבר מצליח להציג במה רחבה, מפוקסת ועמוקה. בנוסף לזה, יכולת ההפרדה פנטסטית.

Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Autumn (SACD) In New York

בחרתי בשיר Summertime על מנת להתמקד בקולות אדם. בכלל, זו יצירה קולית מרשימה בין שתי אגדות ג'אז. פתיח השיר מתחיל בקול מחצרץ של לואיס האגדי, החצוצרה  נשמעת מעולה, מפוקסת ומאוזנת. השילוב בין פיג׳רלד עם הקול הטהור, לבין  לואיס עם הקול העבה והצרוד מרשים ומיוחד ומוצג כך. כל פעם שאני מאזין להם הם ממלאים אותי בהתרגשות. לאורך כול השיר המגבר הציג שיחזור קולי מרשים ברור ומוחשי.

אני מסיים את המבחן עם הזמר John Lee Hooker גיטריסט בלוז די ייחודי בסגנונו.  בשיר the healer  קולו של ו John Lee Hooker תופס כמעט את כול מרחב הבמה. הוא משולב עם קולות תופים וכלי הקשה, הנשמעים היטב, במהלכו משתלבת הגיטרה של Hooker היא נשמעת די בורר, פריטת הגיטרה נשמעת היטב. המגבר מצליח ליצור במה רחבה דינמית וברורה, עם יכולת הפרדה פנטסטית. קולו של Hooker נשמע צלול וברור עם עומק מרשים.

 

DENON PMA-2500NE

נקודות ציון

התאמה לרמקולים

המגבר הזה חזק ועוצמתי. הוא שולט ברמקולים שלי בלי שום בעיה. ולכן אני סבור ובטוח שהוא ישלוט גם ברמקולים עם נתונים קיצוניים יותר. הטונאליות שלו נטרלית ונוטה לחמימות קלילה מבלי לעגל פינות. לכן, אני מסיק מסקנה שגם רמקולים בהירים וחריפים במידה יתאימו לו בהחלט ומצד שני, הניטרליות שלו מאפשרת לשדך לו רמקולים חמימים מבלי להפוך אותם ללוהטים וסתומים. במילים אחרות, רוב הרמקולים, באיזונים השונים (בהיר, נטרלי, חם) עשויים להתאים לו.

שלט רחוק

השלט נראה ומרגיש יוקרתי, מגיע עם רמת גימור גבוהה, עשוי אלומיניום בצבע שמפניה התואם לגוון צבע המגבר. כפתורי השלט נוחים קריאים וברורים. הוא מציג קליטה פנטסטית מכל מקום ובכל זווית. הוא ארגונומי וברור להבנה. חשוב שמוצר איכותי יגיע עם שלט בהתאם.

מיקום והעמדה

ה 2500 הגיע לטמפרטורת עבודה די סבירה גם לאחר שעות עבודה מאומצות. וזאת  למרות שמדובר במגבר טרנזיסטורי שעובד במתח גבוה מאוד. וכול זאת ללא מאווררים אקטיביים. למרות זאת מומלץ להעמידו במקום מאוורר. לא הייתי ממליץ להכניס אותו לנישה סגורה, או באחת ממגירות במזנון.

סיכום

מדובר במגבר אינטגריטד איכותי ומרשים, מבית יפני ותיק ואיכותי המשלב איכות ועוצמה. בנוסף תהנו גם מה- dac האיכותי הטמון בו. למרות שאין בידי פטיפון אך יש בי תחושה עזה שגם יחידת הפונו לא תאכזב. אך מכיוון שאין לי את היכולת לבחון את זה, אני לא ממש מוכן לחתום על הפונו. לגבי היתר, המסקנה שלי ברורה. זהו מגבר סטריאו משולב מדהים(!), לא רק למחירו אם כי מעבר למחירו. הוא מאוזן, מפורט ומהיר. הוא דינמי ורזולטיבי. יש בו  את כל מה שאודיופיל מחפש מבחינת ביצועים, הוא עשיר בכניסות (כולל כניסת H.T), הוא בנוי ומורכב מעולה. המראה היוקרתי שלו משדר איכות וכוח. דנון 2500 הוא מוצר יפני טהור, נהדר בכל רמ"ח מרכיביו.

שורה תחתונה

בעולם האודיופילי, שם המותג Denon אינו מעורר ציפיות. אך בזכות הביצועים המובהקים בכל הגזרות,  אני מכריז על ה-PMA-2500 כאחד מהמגברים המשולבים הטובים ביותר שנחתו כאן בטווח המחיר שלו.

מחיר:13,990

אחריות ושירות: ט.ר אלקטרוניקה

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (65 תגובות פורסמו):

avatar
Sol 2017-05-03 19:19:02
איציק קצר וממצה :בעד: בגזרת המחיר הזו האם ניסת להשוות למגברים אחרים ?
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 19:29:56
איציק קצר וממצה :בעד: בגזרת המחיר הזו האם ניסת להשוות למגברים אחרים ? בחנתי לא מעט מגברים בגזרת המחיר שלו. וגם יקרים ממנו. Musical Fidelity M6i Denon PMA 2020AE השוויתי אותו גם לדגם היוצא והוא נשמע טוב ממנו.. הדגם היוצא שידר אגרסיביות, חסר עידון. ה-2500 מגבר עם כח אדיר.. נכון רק 80 וואט לכל צד, אבל עובד על אמפר גבוה. הדאק הטמון בו בעל יכולות מעולות.. שקט, מפורט, נקי וטבעי יותר.
avatar
aviv007 2017-05-03 19:54:04
בחנתי לא מעט מגברים בגזרת המחיר שלו. וגם יקרים ממנו. Musical Fidelity M6i Denon PMA 2020AE השוויתי אותו גם לדגם היוצא והוא נשמע טוב ממנו.. הדגם היוצא שידר אגרסיביות, חסר עידון. ה-2500 מגבר עם כח אדיר.. נכון רק 80 וואט לכל צד, אבל עובד על אמפר גבוה. הדאק הטמון בו בעל יכולות מעולות.. שקט, מפורט, נקי וטבעי יותר. איציק, תודה רבה על הכתבה וההשקעה! (ורד) ביחס למגברים שבחנת, מה המסקנות שלך בהשוואה? אשמח אם תוכל לפרט נק' בהן הרגשת עליונות/נחיתות ביחס לכל אחד מהם.
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 20:38:12
איציק, תודה רבה על הכתבה וההשקעה! (ורד) ביחס למגברים שבחנת, מה המסקנות שלך בהשוואה? אשמח אם תוכל לפרט נק' בהן הרגשת עליונות/נחיתות ביחס לכל אחד מהם. ה 2020 משדר אגרסיביות.. חסר עידון. ה2500 מעודן יותר. במעבר לשימוש בדאק התוצאות היו משמעותית טובות יותר. שקט יותר, מפורט וטבעי יותר.
avatar
חומוס 2017-05-03 21:05:51
חביב. מסך ה OLED הזה מקדימה, לא קצת ושקוע קטן מדי?
avatar
ח_ג_י 2017-05-03 21:10:40
תודה איציק. אהבתי לקרוא.
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 21:27:43
חביב. מסך ה OLED הזה מקדימה, לא קצת ושקוע קטן מדי? לא היה מזיק מסך גדול יותר.
avatar
YB-7 2017-05-03 21:36:26
מכשיר מרשים... המגברים דגיטליים, לא??
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 21:54:19
מכשיר מרשים... המגברים דגיטליים, לא?? הגברה טרנזיסטורית. UHC
avatar
aviv007 2017-05-03 22:11:19
ה 2020 משדר אגרסיביות.. חסר עידון. ה2500 מעודן יותר. במעבר לשימוש בדאק התוצאות היו משמעותית טובות יותר. שקט יותר, מפורט וטבעי יותר. וביחס למיוזיקל פידליטי? וההגלים 100 ו 200 שרשמת לפני כן?
avatar
goe1951 2017-05-03 22:23:07
סקירה קצרה ועניינית. כיף לקרוא. תודה רבה
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 22:23:20
וביחס למיוזיקל פידליטי? וההגלים 100 ו 200 שרשמת לפני כן? את ה 2500 בחנתי מול ה 2020. שאר המגברים נבחנו.. אך לא ישירות מול ה 2500
avatar
YB-7 2017-05-03 22:28:41
הגברה טרנזיסטורית. UHC גם מגבר דיגיטלי הוא טרנזיסטורי... מה משמעות הדבר?? זרם אולטרה גבוה... כשאתה מסתכל בתמונה מה אתה רואה? אני לא רואה רזרבות כוח שנאגרות בקבלים גדולים, אלא שני קבלים בינוניים שאמורים לספק "אולטרה זרם" כדבריהם, לשני ערוצים... אז מה קורה כאן?? היכן מסתתרות עתודות הזרם הנשגבות??????????? זה מגבר דיגיטלי. [ATTACH=full]32750[/ATTACH]
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 22:48:28
הגברה דיגיטלית אינה זקוקה לצלעות קירור. מה עוד שטרנזיסטרית כן זקוקה לצלעות קירור. לגבי הכח של המגבר ומהיכן הוא מגיע.. עדין לא תכננתי את המגבר. אילו הם נתוני החברה. UHC משמע עובד בזרם גבוה לפי נתוני החברה 210amper לאורך כל הבחינה המגבר שידר עוצמה וכח. הוא הניע את הרמקולים שלי בלי שום בעיה. אין לי ספק שהוא יוכל להניע רמקולים קשים יותר להנעה מאילו שברשותי. [ATTACH=full]32752[/ATTACH]
avatar
jabareen 2017-05-03 23:04:00
סקירה יפה ומושקעת. תודה! (ורד)
avatar
ZEEV78 2017-05-03 23:13:26
סקירה יפה. נראה מרשים ביחס למחיר, אם לא היה לי את הימאהה שסגר לי את הפינה של ההגברה בהחלט הייתי בודק את האופציה הזו.
avatar
איציק ירקוני 2017-05-03 23:17:08
סקירה יפה. נראה מרשים ביחס למחיר, אם לא היה לי את הימאהה שסגר לי את הפינה של ההגברה בהחלט הייתי בודק את האופציה הזו. זאב. הוא הפתיע ביכולותיו. מרשים ביחס למחירו. מה עוד שמדובר במוצר יפני טהור.
avatar
tomertsin 2017-06-03 06:27:29
איציק, כיף לקרוא, סקירה עניינית ומושקעת, תודה רבה על שיתוף הפעולה :). תומר
avatar
DavidGil 2017-06-03 07:57:25
מאמר מצויין. תודה איציק(ורד)
avatar
Yasmart 2017-06-03 08:13:39
תודה על הסקירה! איציק, אשמח לשמוע מה התרשמותך מהמגבר הנ"ל, לעומת ה-A70 שהיה ברשותך?
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 08:19:22
סקירה יפה איציק (ורד)(ורד)(ורד) מאחר אני מחזיק את ה2000 ויודע את היכולות הגברה המפחידות שלו . ה2500 הוא אבולוציה מבורכת . סדרת המגברים של דנון לדורותיה, השתפרה משמעותית. ה -2500 מביא עימו בשורות די חדישות. הגברה עוצמתית, אך נעימה יותר מהדורות הקודמים. יחידת דאק חדישה ומשובחת. כניסת ה H.T לשימוש במערכת רב ערוצי נשלטת דרך השלט, ולא כפי שהיה בדורות הקודמים. (מתג מכני)
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 08:32:50
תודה על הסקירה! איציק, אשמח לשמוע מה התרשמותך מהמגבר הנ"ל, לעומת ה-A70 שהיה ברשותך? מדובר במגברים שונים באופיים. הפיוניר A-70 הוא מגבר אינטגריטד בעל הגברה דיגיטלית. הדנון 2500 בעל הגברה טרנזיסטורית UHC שמתכונן לעבוד בזרם גבוה. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. ה 70 משדר יותר רוגע, פחות אגרסיבי ומאוד סטרילי. הוא מיועד לרמקולים קלים יותר להנעה. הדנון 2500 משדר עוצמה עם המון כח, הוא יוכל לדחוף רמקולים קשים להנעה. יחידת הדאק שבתוכו מעצימה את יכולותיו. בכך שהוא שקט יותר, מפורט יותר, נקי יותר וגם טבעי יותר.
avatar
ZEEV78 2017-06-03 09:21:43
מדובר במגברים שונים באופיים. הפיוניר A-70 הוא מגבר אינטגריטד בעל הגברה דיגיטלית. הדנון 2500 בעל הגברה טרנזיסטורית UHC שמתכונן לעבוד בזרם גבוה. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. ה 70 משדר יותר רוגע, פחות אגרסיבי. אפשר לומר די סטרילי. הוא מיועד לרמקולים קלים יותר להנעה. הדנון 2500 משדר עוצמה עם המון כח, הוא יוכל לדחוף רמקולים קשים להנעה. יחידת הדאק שבתוכו מעצימה את יכולותיו. בכך שהוא שקט יותר, ומפורט יותר, ונקי יותר, וגם טבעי יותר. בכל הקשור לDAC אני נוטה שלא להסכים איתך במקרה הזה, בסטריאו (לא בק"ב) לדעתי האישית כמה שפחות התערבות בסיגנל יותר טוב/טבעי, כאשר המקור משפיע, הכבלים משפיעים וגם המגבר מוסיף גוון קשה לי להאמין שהסאונד יהיה "טבעי" אבל יכול להיות שאני טועה.
avatar
partner11 2017-06-03 14:06:50
תודה על הסקירה, מעניין מאד מסקרן איך הוא ביחס ל best sellers האודיפולים ברמת מחיר הזה?!
avatar
ZEEV78 2017-06-03 17:39:57
תודה על הסקירה, מעניין מאד מסקרן איך הוא ביחס ל best sellers האודיפולים ברמת מחיר הזה?! שדנון ומרנץ ושאר המותגים המוכרים והותיקים יחליטו ללכת בעקבות ימאהה (AS 3000) ולשחרר לשוק העולמי מגבר סטריאו ברמה גבוהה (מבלי לפתח שום דבר, רק להוציא תוכניות מהמחסן) אני מרחם על כל היצרניות ה"אקזוטיות". הם הרי היו שם בעבר, הכל שאלה של רצון וכדאיות כלכלית ואם המגבר הזה הוא סוג של בלון ניסוי מצד דנון (למרות ההסתייגות שלי מהDAC, הטעות של דנון בשנים האחרונות הייתה התמקדות בכמה שיותר פונקציות, פחות באיכות ההגברה בהשוואה למתחרים) אז אני מברך על כך. אין סיבה שלא יהיה בכל בית סטריאו איכותי שלא רק משמש כמעמד לאגרטל או סוג של מותרות ל"בעלי אמצעים" בלבד.
avatar
dor_s 2017-06-03 19:36:45
הסדרה 2000 שומרת על מבנה בנייה אחיד כבר כמה דורות (ואין בכך שום בעיה) כנראה ליטוש בין 2000 2010 2020, וכעת בסדרה 2500 העבירו את הDAC מה CD למגבר יתרון למי שמחפש מגבר, חיסרון לרוכשי ה CD. מה עוד שב CD2020 היה גם יציאות דיגיטליות ולא רק כניסות כמו כאן. לדעתי הקבלים ממש לא נראים קטנים (לא מצאתי ערך קיבול). מגבר מפלצת כבד כמו גדולים ופיזית בנוי לשנים.
avatar
ZEEV78 2017-06-03 20:11:05
[USER=6013]@ZEEV78[/USER] וזה הטופ PMA-QSX-1 מפלצתי, נראה כאילו ישרוד פצצה גרעינית, מה העלות שלו ביפן?
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 20:37:06
שדנון ומרנץ ושאר המותגים המוכרים והותיקים יחליטו ללכת בעקבות ימאהה (AS 3000) ולשחרר לשוק העולמי מגבר סטריאו ברמה גבוהה (מבלי לפתח שום דבר, רק להוציא תוכניות מהמחסן) אני מרחם על כל היצרניות ה"אקזוטיות". הם הרי היו שם בעבר, הכל שאלה של רצון וכדאיות כלכלית ואם המגבר הזה הוא סוג של בלון ניסוי מצד דנון (למרות ההסתייגות שלי מהDAC, הטעות של דנון בשנים האחרונות הייתה התמקדות בכמה שיותר פונקציות, פחות באיכות ההגברה בהשוואה למתחרים) אז אני מברך על כך. אין סיבה שלא יהיה בכל בית סטריאו איכותי שלא רק משמש כמעמד לאגרטל או סוג של מותרות ל"בעלי אמצעים" בלבד. זאב.. מרנץ יצאה השנה עם מגבר אודיופילי די יקר דגם PM10 [ATTACH=full]32759[/ATTACH]
avatar
ח_ג_י 2017-06-03 21:14:14
מה עוד שמדובר במוצר יפני טהור. מאי נפקא מינה? מה התוצאה הסופית! כגון - תוצאת הסקירה שערכת. מצידי שיהא מכורדיסטן.
avatar
ZEEV78 2017-06-03 21:29:54
זאב.. מרנץ יצאה השנה עם מגבר אודיופילי די יקר דגם PM10 [ATTACH=full]32759[/ATTACH] לשוק העולמי או שהיפנים שומרים את כל הממתקים לעצמם? בכל מקרה זו לא הבשורה שתגרום לזעזוע בענף האודיו או תטריד את מנוחתם של חברות הבוטיק, ברגע שיהיו כמה קוטלי ענקים ברמות מחיר שפויות אז הבלאגן יתחיל.
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 22:21:55
מה עוד שמדובר במוצר יפני טהור. מאי נפקא מינה? מה התוצאה הסופית! כגון - תוצאת הסקירה שערכת. מצידי שיהא מכורדיסטן. נכון שהתוצאה הסופית היא שקובעת. שמדובר במוצרים אודיו פילים, ארץ יצור המגבר או הנגן. משפיע על הלקוח לפני רכישת מוצר זה או אחר.
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 22:39:47
לשוק העולמי או שהיפנים שומרים את כל הממתקים לעצמם? . מרנץ PM-10 נמכר גם לאירופה.
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 22:46:55
DENON PMA-2500 [ATTACH=full]32762[/ATTACH] [ATTACH=full]32763[/ATTACH] [ATTACH=full]32764[/ATTACH] [ATTACH=full]32765[/ATTACH] [ATTACH=full]32766[/ATTACH] [ATTACH=full]32767[/ATTACH] [ATTACH=full]32768[/ATTACH]
avatar
ח_ג_י 2017-06-03 22:59:16
שמדובר במוצרים אודיו פילים, ארץ יצור המגבר או הנגן. משפיע על הלקוח לפני רכישת מוצר זה או אחר למעט סין (וכד') ... לדעתי אתה טועה. אדרבה, אצלי המגבר לקסמן, אבל ארץ המוצא.... לא היתה חצי שיקול אפילו. (וזה נכון גם לגבי הרמקול שלי - אנגליה, וכל ציוד אחר שהיה באמתחתי בעבר). מה שכן, זה יכול להיות סקר מעניין ... אם תרצה לפתוח/לעשות. : -) (האם ארץ המוצא, משפיעה על החלטת הקניה. למעט סין וכד')
avatar
איציק ירקוני 2017-06-03 23:05:52
שמדובר במוצרים אודיו פילים, ארץ יצור המגבר או הנגן. משפיע על הלקוח לפני רכישת מוצר זה או אחר למעט סין (וכד') ... לדעתי אתה טועה. אדרבה, אצלי המגבר לקסמן, אבל ארץ המוצא.... לא היתה חצי שיקול אפילו. (וזה נכון גם לגבי הרמקול שלי - אנגליה, וכל ציוד אחר שהיה באמתחתי בעבר). מה שכן, זה יכול להיות סקר מעניין ... אם תרצה לפתוח/לעשות. : -) (האם ארץ המוצא, משפיעה על החלטת הקניה. למעט סין וכד') חגי. יכול להיות דיון די מעניין.
avatar
YB-7 2017-06-03 23:34:29
איך היית מתאר את המכשיר שבסיקור בהשוואה למקינטוש שראיתי אצלך?? זה לפחות ייתן איזו שהיא נקודת יחוס.
avatar
איציק ירקוני 2017-07-03 00:34:33
איך היית מתאר את המכשיר שבסיקור בהשוואה למקינטוש שראיתי אצלך?? זה לפחות ייתן איזו שהיא נקודת יחוס. אופי ההגברה של מקינטוש דיי ייחודי, נוטה לחמימות, סאונד מלטף קטיפתי . לא מן הראוי להשוות את המגבר הנסקר, מול מגבר עם תג מחיר של 10 אלף פאונד.
avatar
ZEEV78 2017-07-03 01:07:43
איך היית מתאר את המכשיר שבסיקור בהשוואה למקינטוש שראיתי אצלך?? זה לפחות ייתן איזו שהיא נקודת יחוס. מגברי מקינטוש משווים למגברי מקינטוש, הם לא דומים לאף פירמה אחרת גם בקטגוריית מחיר שלהם. יש להם גוון מיוחד כפי שאיציק ציין לפני שמוסיף קסם לסאונד, בדגמים הנמוכים יותר של מקינטוש זה בא (טיפה) על חשבון הפירוט, במקרה של המגבר של איציק זה לא (שמעתי אותו, כמעט קניתי אותו ובסוף הלכתי על אופציה אחרת/סאונד שונה).
avatar
ZEEV78 2017-07-03 05:13:32
יין DENON "PMA-SX 1" 580,000 ¥ ללא מיסים מקומיים 18753 שח ללא מיסי יבוא. ועכשיו צריך לשאול את השאלה הנצחית, מה עדיף, ראש לשועלים או זנב לאריות (בתנאי שאתה יפני כמובן).
avatar
itay123 2017-07-03 08:13:59
לא מן הראוי להשוות את המגבר הנסקר, מול מגבר עם תג מחיר של 10 אלף פאונד. 10,000$ התכוונת. בארץ כ 45,000 ש"ח. מכשיר משולב מכובד. [url=http://www.soundandvision.com/content/mcintosh-ma8000-integrated-amplifier#MRp1fYdPb9vHSDQF.97][url]http://www.soundandvision.com/content/mcintosh-ma8000-integrated-amplifier#MRp1fYdPb9vHSDQF.97
avatar
exupgh12 2017-07-03 09:03:46
תודה על הסקירה המרתקת איציק, מודה שמוצרים של דנון לא עולים בראשי בבחירה הראשונה למגברי סטריאו, למרות שכמו כל החברות הגדול כאשר החברה "רוצה" היא יכולה להנפיק תחת כנפיה מוצרים מהשורה הראשונה. דעתי שהמחיר הרשמי של המגבר מהווה מכשול עבורו, במחיר הזה יש לא מעט מגברי סטריאו טובים ואף מצויינים עם קונוטציה ושם חזק יותר בעולם הדו ערוצי.
avatar
itay123 2017-07-03 11:38:01
Denon מאז ומעולם תמיד ייצרו ציוד ללא פשרות, הן בקולנוע (סדרת A1) והן בדו ערוצי ייעודי כמו ש SONYES ציין.
avatar
איציק ירקוני 2017-07-03 12:40:57
תודה על הסקירה המרתקת איציק, מודה שמוצרים של דנון לא עולים בראשי בבחירה הראשונה למגברי סטריאו, למרות שכמו כל החברות הגדול כאשר החברה "רוצה" היא יכולה להנפיק תחת כנפיה מוצרים מהשורה הראשונה. דעתי שהמחיר הרשמי של המגבר מהווה מכשול עבורו, במחיר הזה יש לא מעט מגברי סטריאו טובים ואף מצויינים עם קונוטציה ושם חזק יותר בעולם הדו ערוצי. די מעניין. תן איזה שהיא דוגמה למגבר ממותג אחר.
avatar
איציק ירקוני 2017-07-03 12:42:39
10,000$ התכוונת. בארץ כ 45,000 ש"ח. מכשיר משולב מכובד. [url=http://www.soundandvision.com/content/mcintosh-ma8000-integrated-amplifier#MRp1fYdPb9vHSDQF.97][url]http://www.soundandvision.com/content/mcintosh-ma8000-integrated-amplifier#MRp1fYdPb9vHSDQF.97 לא... התכוונתי 10 אלף פאונד.. המגבר שלי מגיע מאירופה..וזה מחירו! אצלנו בארץ הקודש המחיר יקר יותר משמעותית.
avatar
YB-7 2017-07-03 12:50:07
תנו לי אחד כזה איפה נותנים כאלה?? רק תגיד ותוך רגע יהיה שם תור כמו בחנות של APPLE ביום השקה...
avatar
itay123 2017-07-03 12:54:38
לא... התכוונתי 10 אלף פאונד.. המגבר שלי מגיע מאירופה..וזה מחירו! אצלנו בארץ הקודש המחיר יקר יותר משמעותית. שלח לינק.
avatar
itay123 2017-07-03 14:07:43
התכוונת לזה ? דברתי יותר באופן כללי - על סדרת A1 המיתולוגית שלהם. הסט הזה שהראת מראה בהחלט את רמת הטרוף (שלמות והתייחסות עליונה לאיכות בנייה) של DENON כשהיא רוצה .
avatar
exupgh12 2017-07-03 20:55:10
די מעניין. תן איזה שהיא דוגמה למגבר ממותג אחר. הנה מספר דוגמאות שלפחות בחו"ל מצתומחרים כמו הדנון ויכולים לתת פייט טוב Rega Elicit-R Rogue Audio Cronus Magnum II Naim Supernait 2 UNICO SECONDO
avatar
YB-7 2017-07-03 21:06:40
הנה מספר דוגמאות שלפחות בחו"ל מצתומחרים כמו הדנון ויכולים לתת פייט טוב Rega Elicit-R Rogue Audio Cronus Magnum II Naim Supernait 2 UNICO SECONDO אך אף אחת מהדוגמאות שנתת לא נראית כמו הדנון.. הדנון נראה מיליון דולר. לפחות את זה אפשר לומר ללא היסוס.
avatar
zs 2017-07-03 21:22:12
הסגידה הזו נראית קצת מופרזת משהוא...חסרים מוצרים אמריקאים טובים של אז פישר,הרמן...בטוח יש עוד ,רק לא רשומים בקלבסה שלי.מוצרים בני תקופתנו ,מקינטוש,קונסטליישן....מוצרים אירופאים...בטוח שיש כאילו שיעדיפו אותם על כל מוצר יפני .זהוא סוף העולם ...שמעתי הדנונים האילו הpa והמחיר לטעמי יקר לתמורה.אז יש פריקים של ניים ויש פריקים של יפנים אז זה עושה אותם לטובים מכולם?ממש לא. יש בפורום אודיופיל די מכובד שהחליף אקיופייז ב ויטוס מבטיח לכם שהוא מפסוט.
avatar
itay123 2017-07-03 21:31:07
יש בפורום אודיופיל די מכובד שהחליף אקיופייז ב ויטוס מבטיח לכם שהוא מפסוט. נו אז?!
avatar
YB-7 2017-07-03 21:44:33
זהוא סוף העולם ...שמעתי הדנונים האילו הpa והמחיר לטעמי יקר לתמורה.אז יש פריקים של ניים ויש פריקים של יפנים אז זה עושה אותם לטובים מכולם?ממש לא. במקרה הזה אני לא בטוח שאתה צודק.. אני מוכן להסכים שיתכן שהסאונד לא מעלף, אך ביחס לתמורה עבור הכסף.. המכשיר הזה בהחלט נותן תמורה. גם יופי, גם גודל, והקופסא בפנים לא ריקה, כלל לא, יש בו דברים רבים, וזה עבור 14000 ש"ח מי שלא ממש קפדן כמוך, יכול לצאת מאד מרוצה מהקניה הזו, אפילו אם המכשיר יושב במזנון בסלון רק ליופי....
avatar
leni 2017-07-03 22:54:02
דנון 1900 פאונד-רגא 1600 פאונד-אוניקו 1900 פאונד-קרונוס 2500 פאונד-סופרנייט2 3100 פאונד.זה התמחור בחול.
avatar
zs 2017-07-03 23:15:07
נו אז?! אז הכל בסדר ולא קרה כלום..הכותב סקר מכשיר של דנון,סבבה.אבל מפה להתחיל להביא תמונות מרחבי הרשת של כל הציוד היפני נראה לי קיצוני.אני מכבד כל אדם והבחירה שלו .היה כבר מצעד של כל הציוד היפני לא...?ולזה נועדה הסקירה?
avatar
exupgh12 2017-08-03 00:42:58
אך אף אחת מהדוגמאות שנתת לא נראית כמו הדנון.. הדנון נראה מיליון דולר. לפחות את זה אפשר לומר ללא היסוס. עיצוב זה כבה עניין של טעם אישי, אישית לא התחברתי למראה של הדנון, יותר מידי כפתורים בגדלים שונים בשביל מגבר סטריאו.
avatar
איציק ירקוני 2017-08-03 14:43:15
עיצוב זה כבה עניין של טעם אישי, אישית לא התחברתי למראה של הדנון, יותר מידי כפתורים בגדלים שונים בשביל מגבר סטריאו. הכל ענין של טעם. יש חברות שמאוד חשוב להם כפתורי שליטה על המגבר. ויש כאלה שבונות מגבר אינטגרייטד ללא שום כפתור, מלבד חוגת הווליום.
avatar
איציק ירקוני 2017-08-03 23:25:15
[ATTACH=full]32797[/ATTACH] רוב הציוד היקר הארקסטרא הוא ביפן . ופה ושם יוצאים מודלים, לשאר העולם . הדנון PMA-2500 הוא מכובד ביותר . סטרימר האודיו הכולל ממיר. דגם DNP-2500NE, נמכר רק לשוק היפני. [ATTACH=full]32794[/ATTACH] [ATTACH=full]32795[/ATTACH] [ATTACH=full]32796[/ATTACH]
avatar
איציק ירקוני 2017-09-03 08:05:07
מדהים ומקסים בעיצוב שלו ובניה ללא פשרות . בנוי מעולה, ונראה מצוין, אבל נמכר רק ביפן!
avatar
zaviv 1970-01-01 02:00:00
איציק יופי של סקירה מה ההבדל בין הדגם שסקרת לבין PMA-1600NE https://www.denon.co.uk/uk/product/hifi/amplifier/pma1600ne האם שווה להשקיע את ההפרש נראה כי ה- 1600 דגם חדש יותר ומתקדם
avatar
YB-7 1970-01-01 02:00:00
נראה כי ה- 1600 דגם חדש יותר ומתקדם זה רק נדמה לך..
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
איציק יופי של סקירה מה ההבדל בין הדגם שסקרת לבין PMA-1600NE https://www.denon.co.uk/uk/product/hifi/amplifier/pma1600ne האם שווה להשקיע את ההפרש נראה כי ה- 1600 דגם חדש יותר ומתקדם ה 2500 נראה דגם גבוה יותר וחזק יותר
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
ה 2500 נראה דגם גבוה יותר וחזק יותר אמת. ה 2500 מגבר גדול מימדים. ועוצמתי יותר מאשר דגם ה 1600 שהחליף את קודמו דגם ה 1500.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
איציק יופי של סקירה מה ההבדל בין הדגם שסקרת לבין PMA-1600NE https://www.denon.co.uk/uk/product/hifi/amplifier/pma1600ne האם שווה להשקיע את ההפרש נראה כי ה- 1600 דגם חדש יותר ומתקדם ה 2500 בנוי עם רכיבים גדולים יותר.. והוא גם עוצמתי יותר. לא בחנתי את דגם ה 1600.. כך שאינני יכול לתת דיעה לגביו. את דעתי לגבי ה 2500 כתבתי בסקירה. מגבר חזק ועוצמתי..הכולל דאק חדשני.. איכות בניה ללא פשרות.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: