חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

המגבר המשולב ששובר סטיגמות Bel Canto c5i | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

המגבר המשולב ששובר סטיגמות Bel Canto c5i

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Bel Canto c5i Bel Canto c5i

מעט פעמים אני נפגש עם מוצרים מיוחדים באמת. כאלה שאין הרבה קשר בין הלוק, הנתונים ובין מה שהם בפועל. הפעם נמר לוי פגש את זה ששבר את המיתוס.

לא מעט ״טענות״ נגד הגברה דיגיטלית נשמעות ברחבי הרשת האודיופילית הישראלי. מכך שנותנים ציון ל״נשמה״ של הצליל שהוא מפיק ועד חוסר טבעיות ובאמצע לא מעט תיאורים לא מחמיאים. האמת שרוב הטענות נכונות, עד ששומעים את המגבר הנכון ששובר את כל הסטיגמות.

״בעולם של פעם״ היו שתי טופולוגיות עקריות לשיחזור מוסיקה. מנורות וטרנזיסטור. בתוכן שלל תתי טופולוגיות. סינגל אנדד או פוש פול במנורות. בי פולאר או מוספט בטרנזיסטור. הדיגיטלי שהצטרף אלינו לפני כמה לא ממש עשה חסד עם הצליל. אני הייתי עד לכמה כאלה. אבל הדבר השתנה לאחרונה. הטכנולוגיה הזו, הדיגיטלית, עברה שינויים ושיפורים שהפכו אותה לכזו שעוד כמה שנים כמעט ולא יהיה ניתן להתחרות בה. אחד היתרונות של מגבר דיגיטלי הוא לטפל בתחום הנמוך של המוסיקה. אבל זה היה די מהתחלה. היום מגברים דיגיטלים מצליחים לעשות עוד כמה דברים מאוד מרשימים מלבד הדבר הזה שכולם כמעט משבחים - שליטה.

עם זאת. הטופולוגיה הדיגיטלית הביאה עימה בשורות מרעישות בתחום שלנו. מהיכולת לחלץ עוצמה גבוהה מבלי להתחמם כלל, אפשרה לנו להקטין את המוצרים עד כדי דקיקות של ס״מ בודדים. והכי חשוב, פתחה לנו עולם שלם של מוצרי אודיו לייף סטייל מאוד מעניינים. כלומר: ההגברה הדיגיטלית שינתה לא מעט מהתפיסה שלנו לאיך מוצר צריך להראות. מאידך, היום נעסוק יותר ב״נשמע״ מאשר ב״נראה״.

Bel Canto c5i

בביקורת הזו נדליק אור על מגבר משולב, שנסקר לראשונה באופן רשמי בישראל - Bel Canto c5i

מדובר במגבר משולב צנוע במימדיו, חצי מרוחב מכשיר סטנדרטי ודקיק למדי. בחלקו הקדמי תמצאו את בורר העוצמה בצידו הימני ויציאת הגברת אוזניות משמאל. בחלקו האחורי תמצאו כניסות דיגיטליות מסוג USB 24/96, אופטי ו-קואקס. למכשיר מעבד HDR ומגבר פונו MM. יחידת הכוח מספקת 50 וואט לערוץ. בשורה התחתונה, אין כאן נתונים פורצי דרך ולכן, אין לנו ברירה ואנו מוכרחים לשמוע אותו.

Bel Canto c5i
מבחן האזנה

Britten - Young Persons Guide to the Orchestra

50 וואט על רמקול כמו שלי ועוד לפתוח עם תזמורת סימפונית? קצת מלחיץ האמת. החשש שלי בבדרך כלל מוצדק. אני יכול כמעט לנבא איך יתנהג מגבר צנוע וואטים על הרמקולים שלי. במקרה הזה, מה לעשות, עשיתי פדיחה. המגבר הזה מצליח להציג יכולות דינמיות של כאלה גיבורים וגדולים. נכון, זה עדיין 50 וואטים ולא 350. אך הנקיון, רצפת הרעש הנמוכה והמיקרו דינמיקה מאפשרת לנו לחשוב שהוא הרבה יותר חזק ממה שהוא. הוא נקי, הוא מדויק מאוד ושקוף. זו אחת הסיבות שהוא הצליח להעביר לי חליל פיקולו קסום ומוחשי, כינורות בפרופורציה משכנעת בינם לבין הויולות וכלי נשיפה מפורטים להפליא. התוצאה בשיחזור תזמורת סימפונית היא מהמרשימות שנתקלתי בהן בטווח המחיר הזה.


Bel Canto c5i
eddie lockjaw davis love calls

כשהאווירה טובה, ובחוץ גשום וקר, זוהי אולי היצירה הכי מחממת שיש. לא צריך תנור, לא צריך מעיל - רק מוסיקה כזו. אבל כל אלה יכולים להתרחש בתנאי שהמוסיקה הזו מוגשת נכון. אז המשקל בתחום הנמוך מעולה. הקונטרבס משוחזר כראוי, בגודלו הטבעי ובמרקם הטונאלי הנכון. על הסקסופון אין מה לדבר. יש למגבר הזה מיד של מנורה בלי הליכלוך שיש בחלקן. אני לא נוהג לתאר צליל באופן הבא, אבל כאן אני חורג ממנהגי ומצהיר שהצליל של המגבר הזה, ביצירה הספציפית הזו, על המערכת הספציפית שלי הוא צליל ״רומנטי״. הכוונה היא לחמימות מיוחדת כזו, נעימה להפליא, מאוזנת ומלאה כמו עוגת שוקולד כבדה כזו אך לא מתוקה עד בחילה. ולמה אני מספר לכם את זה? משום שאת התחושה הזו ההקלטה מעבירה, ומעט המגברים במחיר הזה מצליחים לשקף הקלטות כפי שזה משקף.

music for bang baaroom and harpmusic for bang baaroom and harp

זהו אחד התקליטים הטובים ביותר בשוק המאפשרים לבחון תלת מימדיות ובמה בכלל. וה-C5i יודע איך לשחזר במה. העומק, המיקומים והיכולת שלו לסדר צליל גם מחוץ לגבולות הרמקולים מתאימה לרוב למוצרים בגזרת מחיר אחרת לחלוטין ממה שזה עולה. לזה נוסיף פירוט מרשים, מיידיות ואיזון טונאלי מעולה, יכולת להעביר טרנזיינטים כפי שאני מצפה ממגבר היי אנד שיציג וקיבלנו חבילה שמצליחה כמעט בקלות לסדר לך להקה מול העיניים. התחום הגבוה, שהוא לרוב החולשה של מגברים דיגיטלים, מציג יכולות מרשימות מאוד. הוא מלא, מדויק, אינו נגוע בחריפות או בהירות יתר. בדיוק הפוך, אפשר אפילו להגדיר אותו יותר בכיוון החמים/ניטרלי בספקטרום שבין חם לאנליטי.

dac

אני לא זוכר כמה שירים וסגנונות העברנו דרך ה-dac המעולה שלו. אך זו עוד פעם שחשתי שמחשב זה הדבר הבא ואין ממש הצדקה לרכוש נגני תקליטורים. זה כמובן במידה ואין לכם אוסף תקליטורים מכובד והאהבה למדיה היא חלק מכם. היכולות של הממיר הפנימי מרשימות מאוד. הוא מדויק, שקט בטירוף, דינמי במיוחד וטבעי. מצאתי אילו דימיון לפטיפון טוב. אומנם זה לא בדיוק אבל בערך (בים בם בום) אבל זה היה מספיק מרשים בשביל שאזכיר את זה.

Bel Canto c5i
מה שבלט מאוד זו דווקה הקלטה בהופעה חיה, לא מהמשובחות ששמעתי של הדלתות בשיר The end. הפרזנטציה היתה כל כך ראליסטית כל כך משכנעת שזה היה פשוט מקסים. היכולת של המגבר לנגן מהר, חזק ולהתאושש בהתאם הביאה אותי למצב בו אני פשוט מגביר לעוצמות כמעט בלתי שפויות ומצליח לחייך כמו ילד. הקטנצ׳יק הזה פשוט יודע לעשות את זה - מוסיקה!

נקודות ציון

העמדה
תמיד אמליץ להשתמש במעמד איכותי המיועד לאודיו. במידה ואין, פלטה כזו תעשה עבודה טובה. התחושה שלי שהוא לא ממש יתרגש ממש מהעמדה על מזנון מעאפן כמו אחרים שבחנתי, אבל זו תחושה לא מבוססת. לכן, הניחו אותו על מדף יעודי, זה תמיד יהיה עדיף.

התאמה לרמקולים
מכיוון שלא חשתי לרגע שהרמקול שלי מאתגר אותו במידה כזו שחששתי לגורלו, והרמקול שלי אומנם לא קשה להנעה באופן קיצוני אך הוא עדיין רמקול גדול, מרובה יחידות עם קרוס מורכב למדי. אם הוא מסתדר עם זה, אני בספק אם יש רמקול בגזרת מחיר שפויה שיבהיל אותו. אופי המגבר הוא נטרלי נוטה לחמימות. רמקולים ממשפחת הצליל החמה לא ממש יתאימו לו. הוא עשוי לשקף את האופי הבסיסי של הרמקול ולהשמע לא מספיק אוורירי. לכן, רמקולים איכותיים ונטרלים הם הדבר הנכון עבורו.

Bel Canto c5i
סיכום

כל דבר שלילי שתאמרו על מגברים דיגיטלים עשוי להשתנות ברגע שתקשיבו למגבר הזה. זה ידרוש מכם לבצע משימה אחת - כנות והסקת מסקנות על פי הנשמע. על הכנות אני משתדל תמיד לעבוד. לא קל, אני ממש לא חסיד של הגברה דיגיטלית בדיוק מהסיבות שציינתי למעלה. אבל לאחרונה כמה מהם הפכו אותי לפחות נחרץ בעניין הזה. מאידך, המגבר הזה סגר לי את הפינה שמגבר דיגיטלי יכול לנגן כל כך טוב, כל כך נכון, כל כך טבעי שפשוט נפלתי ממנו.

היכולת של ה-50 וואט המצחיקים הללו להניע את הרמקולים שלי היא פשוט בלתי נתפסת. נכון, זה לא בהמה ענקית שנותנת פקודה והיא מתבצעת באופן מוחלט. יש לו כמה פינות קטנות שהוא מעגל אותן. אבל אלה אותן פינות שמגברים שעולים כפול מעגלים. נסיוני עם מגברים יקרים להחריד הוא רב. המגבר הזה, בלי צל של ספק, מצליח להציע בדיוק את זה - צליל יקר.

היכולת שלו להציג במה מפוקסת ותלת מימדית היא פנומינלית. הקטע הוא שזה מתרחש גם כשמאזינים למוסיקה דרך ה-dac הפנימי שלו. פשוט אי אפשר לפספס זה. הוא מפורט להפליא, מאוזן כמו ארוחה במסעדת שף טובה. הוא מציג יכולות שליטה בתחום התחתון כאילו מתחת למכסה היתה יחידת כוח גדולה משמעותית מהמספר בספספיקציות.

זהו מגבר משולב מהמשתלמים ביותר ששמעתי לאחרונה. עיסקה שמשלבת יכולות סוניות מרשימות ביותר, dac איכותי במיוחד שיחסוך לכם קופסאות מיותרות על השידה, לוק אלגנטי ושמרן שכל עין יכולה לעכל והכי חשוב, מבית טוב.

אבל ישנה בעיה שאני צופה אותה מראש. האודיופילי המצוי יעדיף לראות מגבר גדול, מרשים וכבד. המגבר הזה לא גדול, לא מרשים בעיצוב וממש לא כבד. אבל זה בדיוק הקטע כאן. אולי חלק מהסיבות שאני כל כך מתפעל ממנו הוא גורם ההפתעה הזה שהקטן הזה מוציא את מה שהוא מוציא ועוד ביתר קלות. אני מציע לשים את הלוק בצד, הצליל חשוב יותר. הקטע הוא שלמרות שאני ״מחנך״ אתכם להתעלם מהמימדים, אני בעצמי עובד על הגזרה הזו ולא תמיד מצליח לי.

שורה תחתונה
במידה ואתם מחפשים מגבר משולב, לפספס אותו במהלך החיפוש זה פשוט פשע.

מחיר: 9900 ש״ח
אחריות ושירות: יגאל סבו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (22 תגובות פורסמו):

avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
מאד מעניין, וגם במחיר סביר
avatar
kyroz 2017-01-03 04:41:18
מגבר מעולה ומאוזן
avatar
חומוס 2017-01-03 06:58:13
פששש...נשמע כמו מגבר "בעייתי" במובן הטוב של המילה. קופסונת קטנה.
avatar
Sol 2017-01-03 07:23:24
טרם קבלת ההגברה הקודמת שלי(MC) המגבר הזה שירת אותי כחודש. רמקולי ה-cassiano אוהבים כח. אבל להפתעתי הרבה הם התנהגו בדיוק כפי ששמעתי אותם בתערוכה לפני 4 שנים בכפר המכביה. שבה יגאל סבו הפעיל רמקולים כשלי,עם מגבר בל קנטו זהה מהדגם הקודם. תענוג צרוף. נמר תודה על הסקירה המקיפה :בעד:
avatar
רוזי1 2017-01-03 08:25:21
כיף לקרוא. הייתי שמח להבין איך הוא מושווה מול מגברים אחרים שנסקרו בעלי תג מחיר גבוה יותר. כרגע, אני מבין שמבחינת רוב האודיופילים (חוץ מהמשוגעים) הוא אמור לספק. כל פעם שעולה השאלה עם מגבר מועט ואטים מספיק - אני מופתע מחדש.... מספר הואטים לאודיו ביתי אינו אומר דבר על התוצאה הסופית. אולי רק עבור מי שרוצה עוד 3 - 6 db נוספים של רעש שכמעט אף פעם לא מגיעים או משתמשים בהם.
avatar
tomertsin 2017-01-03 08:44:21
נמר, סקירה מעמיקה ויפה מאוד, כיף לקרוא ולראות את הצילומים :). תומר
avatar
carmi 2017-01-03 10:15:22
יצא לי לשמוע בתערוכה שלנו את הדגם הקודם והוא כבר אז הפתיע בגדול - אני בטוח שהחדש עוד יותר מוצלח
avatar
איציק ירקוני 2017-01-03 10:31:24
נמר. סקירה יפיפייה למגבר מעולה המשלב בתוכו דאק פנטסטי. לגבי ה50 וואט, נסתי כמה וכמה מגברים בחיי והיו כאלה עם נתוני הגברה די צנועים בתכלס, הם הניבו תוצאות מפתיעות ומרשימות במיוחד. דרך אגב... הצילומים מרהיבים במיוחד של המגבר שברקע נראה הסטאפ שברשותך:בעד:
avatar
stasik 2017-01-03 10:47:12
מסקנה ברורה: לא כל מגבר גדול ושניראה כמו מקרר יהיה עדיף. תמיד אפשר לשמוע ולהשוות ולהבין שלא תמיד היקר יותר יהיה שילוב נכון/עדיף על מגבר בחצי מחיר, יותר מזה לפעמים הזול בחירה עדיפה.
avatar
rainbird 2017-01-03 11:44:44
תודה על הסקירה משהו יודע איך הסאונד לעומת ההגל?
avatar
web 2017-01-03 12:03:17
תודה נמר, סקירה טובה ומלמדת (ורד)
avatar
ran_carney 2017-01-03 13:28:00
תודה על הסקירה משהו יודע איך הסאונד לעומת ההגל? הפוך, פחות או יותר. לא נכנס פה לענייני מה טוב או רע - רק לנסיון שלי. ההשוואה הייתה בין ה-C5I שהיה המגבר האישי שלי במשך שנתיים בערך, לבין ה-HD20 (גילוי נאות: לא שמעתי את המשולבים של החברה, אין לי מושג מה הולך שם, לטוב או לרע). מבחינת גוון הצליל, ההגל על הצד החם, מלא, עשיר, כבד. הבל קנטו אוורירי, חלק, מהיר יש זרימה מאוד טובה. הרקע, כצפוי בהגברות כאלו, מאוד מאוד שחור. נ.ב מאוד מתחבר לתיאור של נמר. מדובר על יציאה אמיתית בעיני. הקפיצה שלי הייתה ממנו למשולב של בלדליוס שעולה כפול 2 ועוד דאק בל קנטו 2.5 שעולה בערך כמוהו.
avatar
rainbird 2017-01-03 14:11:33
הפוך, פחות או יותר. לא נכנס פה לענייני מה טוב או רע - רק לנסיון שלי. ההשוואה הייתה בין ה-C5I שהיה המגבר האישי שלי במשך שנתיים בערך, לבין ה-HD20 (גילוי נאות: לא שמעתי את המשולבים של החברה, אין לי מושג מה הולך שם, לטוב או לרע). מבחינת גוון הצליל, ההגל על הצד החם, מלא, עשיר, כבד. הבל קנטו אוורירי, חלק, מהיר יש זרימה מאוד טובה. הרקע, כצפוי בהגברות כאלו, מאוד מאוד שחור. נ.ב מאוד מתחבר לתיאור של נמר. מדובר על יציאה אמיתית בעיני. הקפיצה שלי הייתה ממנו למשולב של בלדליוס שעולה כפול 2 ועוד דאק בל קנטו 2.5 שעולה בערך כמוהו. תודה האם לבלדליוס יש אותם מאפיינים כמו לבל קנטו ? האמת שהתיאור שלך לצליל של הגל תואם את מה שאני חווה פחות יותר יותר. אני שוקל משהו קצת יותר אוורירי ופתוח (יש לי HD12 ו - H70)
avatar
exupgh12 2017-01-03 14:35:54
מגבר מעניין, השילוב עם ה DAC הופך אותו אפילו למעניין מאוד תודה על עוד סקירה מהנה ומעמיקה כהרגלך
avatar
partner11 2017-01-03 22:17:32
מישהו יודע באיזה מודלים של הגברה הם משתמשים?
avatar
Sol 2017-02-03 06:21:18
תודה האם לבלדליוס יש אותם מאפיינים כמו לבל קנטו ? האמת שהתיאור שלך לצליל של הגל תואם את מה שאני חווה פחות יותר יותר. אני שוקל משהו קצת יותר אוורירי ופתוח (יש לי HD12 ו - H70) לבלדליוס הבס ישמע מעט הדוק יותר,והדינמיות יותר מורגשת. אך אופי הצליל לאוזניי נעים יותר בבל קנטו. (שניהם ניגנו אצלי במערכת) לגבי ההגל H70 בזמנו המלצתי לחבר,בגלל חיבתו לצליל מעט עגול יותר. בבל קנטו יש הרבה יותר אויר בין הכלים ״המוזיקה מעט תרחף״. עניין של טעם.
avatar
tomertsin 2017-02-03 07:37:22
היי, לפני 17 שנים היה ברשותי מגבר הספק בל קאנטו Evo 200.2 שזכה לביקורות מצוינות. יאיר תמם "השאיל" אותו ממני והוא חזר בלעדיו. הבל קאנטו היה מאוד צלול ונקי כמו כל מגבר דיגיטלי קלאס D, הבאס היה קצת מהודק. [ATTACH=full]32700[/ATTACH] תומר
avatar
phonics 2017-03-03 15:47:45
יש לי בל קאנטו s300iu, נהנה ממנו כל יום
avatar
DavidGil 2017-03-03 16:52:40
בסוף, המקור הולך לכיוון הסטרימינג, ההגברה דיגיטלית ורק הרמקולים נשארו באותה תצורה כבר 100 שנה. למי שמתלבט איפה הכי כדאי לשים את הכסף.
avatar
itzik2305 2017-07-03 16:44:26
יש ברשותי כבר כמה שנים אינטגרייטד של בל קנטו EVO 2i gen II מהדור הישן יותר (כשעשו "קופסאות" גדולות), מחובר לרמקולים "קשים" משהו - מורל אוקטב סיגניצ'ר רצפתיים. אני מאוד נהנה ממנו, יש לו צליל נעים, בעל רזולוציה גבוהה ולא מעייף את האוזן.[ATTACH=full]32770[/ATTACH]
avatar
איציק ירקוני 2017-07-03 16:54:53
יש ברשותי כבר כמה שנים אינטגרייטד של בל קנטו EVO 2i gen II מהדור הישן יותר (כשעשו "קופסאות" גדולות) ATTACH=full]32770[/ATTACH] לבל קנטו ישנה סדרת מגברים בגודל מלא. [url=http://www.belcantodesign.com/home/black/integrated/][url]http://www.belcantodesign.com/home/black/integrated/
avatar
itzik2305 2017-08-03 10:43:24
לבל קנטו ישנה סדרת מגברים בגודל מלא. [url=http://www.belcantodesign.com/home/black/integrated/][url]http://www.belcantodesign.com/home/black/integrated/ זה קצת סרט אחר....הסדרה החדשה שלהם בגודל מלא ממוצבת במקום אחר לגמרי. היא נקראת Bel Canto Black והמחירים שם יקרים עשרות מונים מהסדרות הרגילות "הקטנות". שים לב שיש אפילו אתרים נפרדים.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: