חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

נשמה אודיופילית - ביקור אצל שלמה זבדה | רמקולים & אודיו | כתבות | ראשי

נשמה אודיופילית - ביקור אצל שלמה זבדה

גודל אות: Decrease font Enlarge font
ביקור אצל שלמה ביקור אצל שלמה

מגבר מנורות נדיר, פטיפון משובח, אווירה מיוחדת וחמימה הם חלק ממה שאני הולך לדווח לכם. התוצאה בשלמותה היא הדבר החשוב. ושלמה, בלי ספק, יודע איך להשיג אותה.

זו לא עוד מערכת ששמעתי. זו דרך שבמהלכה הייתי עד לכל צעד ושעל שהתרחש בה. זו לא סתם דרך של חבר לתחביב, זו הדרך של חבר שהתגלה, בעקבות התחביב. הוא יותר מאודיופיל ממוצע. הוא חש, מבין את ליבו ויודע מה הטעם שלו וחשוב מכל, יודע להגיע לשם. זו מתנה שמעט מאוד מקבלים. הוא יודע להחליט ולבצע, לשאוף ולהגיע. יותר חשוב, הוא גם יודע לעצור בזמן ולהינות ממה שהגיע אליו. אין לו מנטורים מלבד האוזן המנוסה שלו, אין לו תזוזות הצידה, רק קדימה ובצורה כל כך נכונה שאני למד מזה לא מעט.

ומה לגבי המערכת? אחרי הקדמה כזו. האם יש סיכוי מסוים שאדם כזה לא יניב תוצאה שהיא לפחות מהממת?

זה הסיפור על הביקור אצל שלמה זבדה, המוכר בפורום כ-״zs שכותב ממחשב מזדמן״

את שלמה אני מכיר משנת 2005 כשעוד התחלתי את דרכי בתחום. המערכת שלו אז היתה כוללת רמקולים של טריאנגל מדגם בסיסי יחסית, מגבר cery מסדרת cad, קדמגבר גם של cery הבסיסי ביותר, מנורתי כמובן ומקור של linn. כל זה מוקם בסלון לא גדול במיוחד ברחוב שקט בנס ציונה. מאז עברו הרבה מים בנהר. והמים הללו, הופכים צלולים ומתוקים בכל שידרוג שביצע.

12 שנים אחרי ושלמה יושב בבית עם אחת ממערכות האודיו הטובות שמסתובבות בישראל. מערכת המבוססת רמקולים קרמים של מרטן, מגברי מונו מנורתיים של NAT וקדמגבר היברידי מהסדרה האמצעית של NAT כאשר מעליה, יש עוד דגם אחד.

את המערכת הזו בנה בשלבים. בדרך עבר את כל הטופולוגיות שאפשר היה למצוא. ממגברים קטנים וצנועים משודכים לרמקולים משנות ה-90, ועד לרמקול היי אנד אמיתי ומעולה של רוקפורט ועכשיו לרמקול הנוכחי במחיר של מזדה 6 חדשה לא במבצע. היתר, מה לעשות, יקר אף יותר. שלמה יודע מהם הבדלים בין רכיבים ומתייחס לכל רכיב באופן שווה. כבל הוא כמו מגבר, אין להמעיט בנחיצותו ובהתאמתו לשאר המערכת. כך גם המעמד שנבנה לאחר שנים של בדיקות ונסיונות שונים ועד למפצלי חשמל שהוחלפו מידי שנה עד שנמצא הנכון עבורו. גם בגזרה האנלוגית עבר דרך מאוד משמעותית. מפרוג׳קט RPM5 ועד לנוטינגהם דייז עם זרוע גראהם פנטום סופרים שנחשבת לאחת מהטובות שבנמצא. וכל זה מחובר לרכיב אחד חשוב מכל, שהופך את הברזלים והעצים הללו לסינרגיה שהופכת מחומר למשהו אחר - מציאות מדומה.

הרי מה מערכת צריכה לעשות חוץ מלשקר לנו ולהגיד לנו שיש באמת להקה בחדר. שיש זמר בחלל למרות שאת נשמתו נפח שנים קודם לכן. מה מערכת צריכה לעשות יותר מאשר להחיות את הקולות שמתו ולהוסיף עוד כמה פעימות ללב החי של המאזין. אבל פה בדיוק הסיפור של שלמה - הלב. והלב שלו יודע לחבר את זה נכון.

 ביקור אצל שלמה
במרוצת השנים אני ושלמה חיפשנו כמעט אותו הדבר אבל הלכנו בדרכים שונות. קשה לי להצביע על אי הסכמות משמעותיות ביננו מלבד כמה עניינים פעוטים שאין להם משמעות סונית גדולה. אבל קל לי מאוד להצביע על התאמה כמעט מוחלטת בין מה שטוב לבין מה שמה לעשות, לא מספיק טוב. וזה אוטומטית מחבר אותי אליו עוד יותר. הרי ככל שיש יותר מכנה משותף, כך החברות מתקרבת יותר. וככל שיש יותר מכנה משותף, כל המשמעות של המלצותיו שלו אלי או שלי אליו מקבלות יותר תוקף. מעטות הפעמים שהמלצתי לו על משהו. אפילו את הרמקולים והמגברים רכש מבלי שאדע על כך. זו היתה הפתעה גמורה עבורי. הייתי מוכרח לבוא ולשמוע. אבל ידעתי ששלמה לא יעצור שם. הוא יתאים להם את מה שלטעמו הוא הדבר הנכון עבורם והנה. מצא אותו - ועל זה בדיוק אני הולך לספר לכם.

שנים רבות שאני שומע ציוד אודיו. אשר להגיד בקלות שעברו אצלי לביקורות ובכלל מעל ל-1500 רכיבים שונים. למדתי לפרק את מה שאני שומע ולהרכיב אותו על הדף על מנת שאוכל לספר מה בדיוק הלך לי בראש כשהקשבתי לתוצאה. וכך אני פועל כשאני מאזין לכל מערכת. אני בוחן את היכולת שלה לנגן במהירות, בקצב הנכון. אני בוחן את הפרטים, הרזולוציה והיכולת שלה להעביר דעיכה של צליל באופן משכנע לפחות כמו את האימפקט. היכולות שצריכות להיות מאוזנות - נכונות. למערכת אסור להדגיש דבר. הבס צריך לנגן בעוצמה הנכונה, המיד גם והטויטר צריך לדעת להתפתח נכון מבלי לצרוח עלי. והמערכת הזו יודעת לעשות את זה בקלות. וכשיש טויטר יהלום של אקוטון זה בכלל חגיגה. הטויטר הזה מסוגל לעשות את מה שמעט מאוד טויטרים היו יכולים לחלום עליו.

מנורה מיוחדת

החלל אינו אקוסטי מי יודע כמה וגם לא ממש גדול. הוא רחב מאוד אך לא עמוק מאוד. 4 מטרים כמדומני מפרידים בין קיר לקיר. אבל חלון פתוח שממוקם מאחורי הראש מסדר לך עוד כמה מטרים מכובדים מאחור וזה הופך את התוצאה משטוחה לתלת מימדית מרשימה ומשכנעת במיוחד. ואת זה המערכת יודעת לעשות גם עם חלון סגור, אבל קצת יותר קשה. הרי אין מה לעשות, קיר אחורי צמוד לאחורה של הקלבסה זה לא הדבר הכי נכון באודיו. אבל במסגרת המגבלות, שלמה הצליח לחשוב על הדרך הנכונה ביותר למקם. וכך גם אני הייתי עושה.

היכולת של המערכת של שלמה לייצר צליל שהוא ביד אחת אינטימי וביד השניה גדול וטבעי היא אחת המרשימות שבנמצא. לזה נוסיף דינמיקה כזו, שרק מערכת שקופה, חזקה, נטרלית ורזולטיבית יודעת להפיק. והיא, כמו שכתבתי קודם, מקבלת מחמאות מראש על כל אחד מהפרמטרים הללו.

היופי במערכת הזו, לפחות עבורי, הוא שאני חש כי אם היתה לי כזו מערכת בדיוק, עם אותן יכולות, הייתי חי איתה בשמחה רבה. במילים אחרות, לא מרגיש חוסר ממה שאצלי כיום.

קדמגבר NAT

אני ידוע כאחד שמנורות זה לא ממש הקטע שלו. ואצל שלמה זה מנורות למחצה (המונובלוקים הם המנורתיים הטהורים היחידים) ואני עדיין אוהב מאוד את מה שאני שומע. מנורות הם לא לא הקטע שלי בגלל הסאונד שלהם. כשהם עובדים בסינרגיה הם משהו מהסרטים. אבל המגבר של שלמה זה משהו מיוחד - אחר. ראשית הוא SET. וזה תמיד בא לי טוב כשזה יושב טוב על הרמקול. שנית הוא מיוחד מעצם היותו כזה. המנורה הזו - GMI 83V שהיא בערך בגודל של תנין בוגר, אינה מנורה סטנדרטית כלל באופי הצליל שלה. יש לה שילוב של צליל מתוק ומדויק ביד אחת, משהו כמו ללכת עם ולהרגיש בלי. לא מצאתי שמץ של מיקרופוניות או בריחות של הבמה ימינה או שמאלה כמו שמוצאים בלא מעט מגברי מנורות מרובה מנורות, אין איזה עיוות נשמע לאוזן והיכולת הדינמית מרשימה. אז מה הקטע? הקטע הוא שמדובר במגבר SET שמספק 120 וואטים לכל צד בגרסא הזו. ו-120 וואט על רמקול שיודע לעבוד בקלות עם מחצית מזה (גם בזרם) זה רזרבות כאלה שלא משאירות יצירות שיגרמו לו לא להתאושש מספיק מהר. וזה מביא את המערכת שלו לביצועים פנומינלים בשלל סיגנונות מוסיקה.

 מנורה מיוחדת

 

בנימה אישית

את המוצרים של NAT אני מכיר היטב. אפשר להגיד שאני זה שחשף אותם לציבור בתחילת היבוא. שניים ממוצרי החברה היו אצלי מוצרי השנה עוד בחיתולי ההכרה שלהם בישראל. אני שמח שחובבים בישראל נהנים מהמוצרים הנפלאים של החברה המעולה הזו. אני גם שמח להיות אחד מהגורמים שהביאו את החברה הזו להכרה בארץ הקודש.

 

סיכום

המחמאות הללו אינן באות מתוך הצורך שלי להחמיא. אני לא מאלה. אני מרבה להגיד את דעתי גם אם היא לא ממש נעימה. אני תמיד מוצא משהו שהייתי משפר, משנה. וגם אצל שלמה תמיד יהיה מה לשפר כמו שאצלי ואצל כל אחד כאן. אבל הפעם, ת׳אמת, היה ממש קשה למצוא כשל כזה ששווה בכלל להזכיר אותו. השילוב של אדם שיודע מה הוא רוצה, תקציב מכובד מאוד להגשים את המטרה וביצוע בפועל בהעמדה ובחירת הרכיבים הופך את המערכת הזו לחוויה כזו שתמיד, אבל תמיד, יהיה כייף להאזין לה.

רכיבי המערכת

רמקולים - marten bird

מגבר - nat Transmitter

קדמגבר - nat Symmetrical

פטיפון - nottingham dais

זרוע - graham phantom ii supreme

ראש - shelter 9000

פונו - asr audio basis exclusive hv

נגן תקליטורים -cary 306 pro

 

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (32 תגובות פורסמו):

avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
כף לקרוא לקראת שבת לך נמר תודה על השיתוף. ולך שכני היקר תתחדש (ורד) הכל נראה נפלא,מאחר ואני כרגע מסניף את נכדיי שהגיעו מחו״ל. מאמין שבעוד שבועיים נתפנה לביקור הדדי. :כל-הכבוד::כל-הכבוד:
avatar
moshe625 1970-01-01 02:00:00
לפני שבועיים ,שאלתי את שלמה אם ההבדל הוא ממש גדול בין ההגברה שהיתה לו (AVMׂׂׂׂׂׂ),לבין המונו בלוקים החדשים של NAT? שלמה אמר לי שהוא לא יכול להסביר במילים וכדאי מאד שאני אבוא לשמוע ואז אני אבין מה השינוי.צר לי לומר לכל חובבי AVM. ה AVM נשמע פח מול המונו בלוקים של NAT. מהתו הראשון ההבדלים היו עצומים.הדבר הראשון ששמתי לב אליו היה המימד שהמערכת קיבלה.סאונד תלת מימדי עם תחושה שהנגנים יושבים מולך,סאונד שעוטף אותך מכל הכיוונים.כמה שהמגברים האלה חזקים,הסאונד נשמע רך ומלטף ושואב אותך פנימה לתוך המוזיקה.המערכת ניגנה כאילו אין מערכת,רק מוזיקה. יותר גבוהים,יותר בס זה כבר לא עניין,זה נשכח באותו הרגע שהמערכת החלה לנגן. שמעתי שהיה "אחד"מהפורום השכן(השחור) שאמר שהוא לא מבין איך הסאונד אצל שלמה יותר טוב? התשובה פשוטה.המערכת של שלמה הרבה יותר טובה ,גם תוכננה בידע רב והכי חשוב ברגש. לסיום ממליץ ללכת לשמוע את הסאונד אצל שלמה במילה אחת חוויה!
avatar
Orac Hi-End 1970-01-01 02:00:00
הי נמר, קראתי בעיון רב לסקירה שלך. מעולה! נתת את הפרטים ונתונים בכדי להעביר את החוויה שחווית אצל שלמה. כמו כן, כפי שנמר ציין שהוא היה בין הראשונים שנחשף למוצרי NAT ונתן להם את מירב הנקודות ואת תוארי מוצרי השנה. לשלמה, אני מאחל לך הרבה הנאה להרבה זמן מהמערכת המצוינת שלך. תהנה, מגיע לך. לסיום, מאחל לכולם סוף שבוע נעים. שבת שלום. לוני אורק אודיו
avatar
GROOPER 1970-01-01 02:00:00
יכול לומר מנקודת מבטי כמי שעשה הצעד הזה בשנה האחרונה ועבר עם לא מעט חשש מטרנזיסטורי למנורתי (של nat) ששום דבר לא נשמע פח ביחס לשום דבר זה בדיוק כמו להגיד שהשחרחורת נראית עקומה ליד הבלונדינית.... הם פשוט שונים- שונים בטונאליות, בפרנזטציה, בעומק הבמה והעיקר ביכולת להתעטף במוזיקליות ולהאזין הרבה יותר זמן מבלי להתעייף. לא יודע איך אצל שלמה אבל לצערי אצלי הנגנים לא יושבים מולי, אבל אם זה כך אצל שלמה אז אני מניח שהם ישבו שם גם קודם :) ההוצאה אמנם כבדה אבל לטעמי התוצאה היתה שווה כל שקל וגרמה לי לתהות איך לא הייתי שם קודם. תוסיף לכך את העובדה שהמגברים הללו חסרים לגמרי התעסקות (מלבד החלפת מנורות אי אלו שעות) ואת העובדה שמאחורי החברה הזו עומד יבואן מקסים וחרוץ ובעיקר אכפתי וקשה לי לחשוב על דיל בכללותו שהיה משתלם יותר אז שיהיה באמת בכיף ושתמשיך לשדרג הלאה למרות שלי קשה להבין לאן כבר אפשר להתקדם
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
כיף כיף כיף, לקרוא את הפוסט הזה, רק מפאת ההתרגשות של "הכותב", שנתן לנו מעט תובנות, על משמעות האהבה למוסיקה, ומה ש"מסביב" לה, ולשלמה "חתן השמחה" , תתחדש,ותהנה עד כלות הנשמה, ויש לך כזאת,
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
שלמה, מערכת מיוחדת ומסקרנת מאוד. מאחל לך הרבה שעות הנאה. (ורד)
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
1000 מברוק יא שלמה (ורד)
avatar
ח_ג_י 1970-01-01 02:00:00
שלמה. תתחדש איש מקסים. לא רק שתענוג להביט בסט המעולה הזה... אלא לדעת שאתה מתמוגג. מגיע לך. : -) נמר, תודה שטרחת והבאת לנו זאת.
avatar
יעקב ח 1970-01-01 02:00:00
תתחדש יה שלמה!!! הייתי אצל שלמה לא מזמן ושמעתי את המע' לפני החלפת המונו בלוקים ומאוד אהבתי את הסאונד! למרות שהסאונד "התבגר" והשתנה לטובה, עדיין זכור לי לטובה הסאונד עוד כשהיה לשלמה את הטריאנגלים עם הקארי והלין, כפי שמצוין בכתבה. מאחל לשלמה עוד הרבה שעות הנאה צרופה מהמע' המצוינת.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
גם אני פגשתי את שלמה בדירה בנס ציונה, זה נראה לפי כל כך הרבה זמן. שלמה החליף מספר מערכות, אבל החיוך והקסם של האדם נשאר. את המערכת הנוכחית עוד לא יצא לי לשמוע ואני מקווה מאוד לתקן זאת בקרב. היות ושלמה בכל המערכות שלו תמיד ידע לשלב סאונד שנגע בלב. כך שאני בטוח שגם כאן הוא הצליח בכך.
avatar
gtr 1970-01-01 02:00:00
מתחבר לכל מילה בסקירה של נמר. באמת מערכת יוצאת דופן באיכותה. הבחור באמת סוג של רוקח, מתעסק המון,ולא מזניח גם את השוליים. קפדן מארץ הקפדנים, והכול מדוגם. התוצאה בהתאם. ממש אהבתי. חייב לציין, שמעבר לסט, גם כייף להתארח. תמיד פינוקים על השולחן,בירה איכותית ואוירה טובה. שפו.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
כיף לקרוא, נראית מערכת אודיו יוצאת דופן, שום דבר לא נעלם משלמה, מתי אני בא לשמוע? נמר, כיף לקרוא, כתבה מאוד עניינית ותודה רבה על השיתוף. תומר
avatar
joda5 1970-01-01 02:00:00
ושלמה המלך היה חכם מכל אדם. צנוע וענו כמשה רבנו.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
חברה באמת תודה רבה לכולם(ורד),נמר שפו על הכתיבה ויכולת העברת החוויה לכל מי שקורא.אני הופתעתי למרות שאמרתה לי שתעלה פוסט...ממש נוגע(ורד). חייב לציין שהמגבר הקודם שהיה ברשותי AVM (סלח לי מוישה) אחד ממגברי הטרנזיסטור הטובים שישנם פה בארץ.אחרת לא היה אצלי...טוב גם מהרבה מגברי מנורות שהכרתי.מה שאני אומר ,כל דבר לגופו. המגברים האילו שונים מכל מה ששמעתי עד עכשיו...כמו שכתבו נמר ומוישה ,זה מעבר לענייני בס,טרבל,מיד.הם יוצרים חוויה שקשה לתאר במילים . אם אפשר לומר ,הם מערבים אותך ביחד עם מה שקורה באיזור ההקלטה...בין אם זה אולפן,או מועדון,או שמשהוא הולך ברחוב ושומע עם פל'...אתה שם.בהזדמנות זו אני רוצה להודות ללוני שבאמת מלווה אותך מרגע ההזמנה ואילך.קשוב ,מספק תשובות,ונותן הרגשה טובה לאורך כל הדרך.. למי שחושב על הגברת מנורות הייתי ממליץ בחום על החברה הזו NAT AUDIO
avatar
tzachi 1970-01-01 02:00:00
שלומו טיפוס נדיר תתחדש איש יקר ! אנכנו גרים קרוב אני צריך להזמין את אצמי אלך לכוסית יום אחד. כמובן עם תאשר. וכמובן עם הצליח להשתחרר מזהבה וחמשת הילדים.
avatar
web 1970-01-01 02:00:00
תתחדש שלמה (ורד) נראה פצצה. נתכנן גיחה להתרשמות אישית :בעד:
avatar
moshe625 1970-01-01 02:00:00
חברה באמת תודה רבה לכולם(ורד),נמר שפו על הכתיבה ויכולת העברת החוויה לכל מי שקורא.אני הופתעתי למרות שאמרתה לי שתעלה פוסט...ממש נוגע(ורד). חייב לציין שהמגבר הקודם שהיה ברשותי AVM (סלח לי מוישה) אחד ממגברי הטרנזיסטור הטובים שישנם פה בארץ.אחרת לא היה אצלי...טוב גם מהרבה מגברי מנורות שהכרתי.מה שאני אומר ,כל דבר לגופו. המגברים האילו שונים מכל מה ששמעתי עד עכשיו...כמו שכתבו נמר ומוישה ,זה מעבר לענייני בס,טרבל,מיד.הם יוצרים חוויה שקשה לתאר במילים . אם אפשר לומר ,הם מערבים אותך ביחד עם מה שקורה באיזור ההקלטה...בין אם זה אולפן,או מועדון,או שמשהוא הולך ברחוב ושומע עם פל'...אתה שם.בהזדמנות זו אני רוצה להודות ללוני שבאמת מלווה אותך מרגע ההזמנה ואילך.קשוב ,מספק תשובות,ונותן הרגשה טובה לאורך כל הדרך.. למי שחושב על הגברת מנורות הייתי ממליץ בחום על החברה הזו NAT AUDIO התכוונתי שלמה, שה avm בהשוואה לנאט נשמע פח. אין ספק שהוא מגבר טרנזיסטורי מעולה.
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
התכוונתי שלמה, שה avm בהשוואה לנאט נשמע פח. אין ספק שהוא מגבר טרנזיסטורי מעולה. משה אומנם לא שמעתי את מגברי ה-NAT. אך שמעתי את ה-avm אצל שלמה. נשמע מעולה,ברמה הזו קשה למצוא פחים.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
ה-avm רחוק מלהשמע פח על יד ה-nat. ה-nat טוב ממנו במערכת של שלמה. ה-avm עשוי להיות טוב מה-nat במערכת אחרת. בקליבר הזה, אין מגברים פח.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
יופי של ביקור יופי של כתיבה שלמה ונמר שאפו.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
שלומו טיפוס נדיר תתחדש איש יקר ! אנכנו גרים קרוב אני צריך להזמין את אצמי אלך לכוסית יום אחד. כמובן עם תאשר. וכמובן עם הצליח להשתחרר מזהבה וחמשת הילדים. "ילדים זה שמחה" קח פס מזהבה ותגיע...
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
תתחדש שלמה (ורד) נראה פצצה. נתכנן גיחה להתרשמות אישית :בעד: ואתה כל הזמן מאיים:מלאך:
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
תתחדש שלמה.
avatar
exupgh12 1970-01-01 02:00:00
מערכת שהיא תאווה לאוזן ולעיניים, חלום !
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
תתחדש שלמה. תודה.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
נמר, סקירה מדהימה :בעד: שלמה. תתחדש ותהנה מהמערכת המעולה שבנית לעצמך, מאחל לך ליהנות ממנה כול רגע אפשרי :בעד:
avatar
golan_st 1970-01-01 02:00:00
שלמה היקר תתחדש על מערכת באמת יוצאת דופן באיכותה. יצאה לי לשמוע את המערכת של שלמה בכמה גיגולים, אין ספק שזו התוצאה הטובה ביותר באופן משמעותי. בכלל התוצאה אצל שלמה היא הטובה ביותר שיצאה לי לשמוע. מה שקורה שם בסלון זו חוויה מוסיקלית מאד ריאליסטי שמעבירה אותך הישר למקום שבו הוקלט הקטע בין אם זה מועדון ג'אז קטן, אולפן או הופעה חייה באיצטדיון. היכולת של המערכת להעביר את האמביאנס בין הנגנים וסביבת ההקלטה היא פנומנלית, התלת מימד הוא מוחשי ביותר וצריך לשמוע כדי להבין את זה. מלבד המערכת המיוחדת והנדירה הזאת, להתארח אצל שלמה זה כיף גדול, אירוח כיד המלך ואוהב מוסיקה אמיתי.
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
בו'אנה גולן,אתה יותר פנומנל מכולם...יש לך יותר לייקים מהודעות ,אתה צריך לזכות בפרס מהמנהלים:אצבע מורמת
avatar
dor_s 1970-01-01 02:00:00
שלמה תתחדש ותהנה. שלמה יעץ לי לא מזמן, ומייד הבנתי שמדובר באדם שיודע את דרכו. מה מצוי, לאן לשאוף, ואיך להגיע לשם בקלות.
avatar
tzachi 1970-01-01 02:00:00
"ילדים זה שמחה" קח פס מזהבה ותגיע... שימחה זה תלוי במינונים
avatar
ronensud 1970-01-01 02:00:00
שלמה, נראית מערכת מדהימה. תתחדש ותהנה מלא. אתה אחד הגולשים החביבים עליי (על אף שמעולם לא הכרנו). ותודה לנמר על הכתיבה שהכניסה אותנו לבית שלך. רונן
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
שלמה, נראית מערכת מדהימה. תתחדש ותהנה מלא. אתה אחד הגולשים החביבים עליי (על אף שמעולם לא הכרנו). ותודה לנמר על הכתיבה שהכניסה אותנו לבית שלך. רונן א תודה.ב-אשמח להכיר..
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: