חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

רסיברים לקולנוע ביתי - בחירת העורכים לשנת 2016 | אודיו וקולנוע ביתי | כתבות | ראשי

רסיברים לקולנוע ביתי - בחירת העורכים לשנת 2016

גודל אות: Decrease font Enlarge font
רסיברים 2016 רסיברים 2016

ארבעה רסיברים לקולנוע ביתי מתוצרת החברוות המובילות: אנחנו בוחרים ברסיבר הטוב יותר בכל סעיף - מרמת גימור ועד לאיכות צליל בסטריאו וגם בקולנוע ביתי רב ערוצי. איציק ירקוני מסכם.

השנה, בחנו שלל רסיברים לקולנוע ביתי, מודרנים ומעודכנים מדגמי הדגל של היצרניות המובילות.

אבל, קודם לכל נספר לכם כי כל הדגמים הללו מייצגים רסיברים שלא הייתם מתנגדים לשים בבית. וזה למה? משום שלמרות היתרונות של אחד לעומת השני בסעיפים מסויימים בסופו של דבר כולם מציעים ביצועים בשורה הראשונה. ויחד עם זאת, כל אחד מהם מציג כמובן סוג של פשרה מסויימת שעליכם לשקול.

הבה נצא לדרך. אז מי היה הטוב מכולם?

איכות גימור ובנייה

בגזרת איכות הבניה והמראה אני בוחר ב-פיוניר SC-LX89 שהציע גימור טנק מסיבי, איכותי, מוברג ומחובר היטב. אחריו בנקודות מגיע דנון AVR-X7200W שגם הוא, כמו הפיוניר, בנוי באופן מעולה אבל קצת פחות וגם, מה לעשות, לא נראה מרשים ממש כמו הפיוניר. נכון, זה עניין של טעם, אבל אם תעמידו אותם אחד על יד השני, תלטפו אותם קצת, תקישו עליהם – תבינו. הימאהה RX-A3050 לוקח את המקום השלישי ואחריו המרנץ SR7010.
בגזרת איכות הבניה והמראה אני יוצא מנקודת הנחה שלא מובטח כי רוב החובבים ישימו לב לכך אלא אם כן יחפשו את זה. אבל בסופו של דבר, למרות היתרונות הללו, רסיבר לא אמור לזוז יותר מידי ממקומו, אנחנו לא נשב ונקיש עליו. אז יש לציין בכל זאת, למרות הציון הגבוה לפיוניר, שאין זה אומר שהשאר אינם בנויים טוב. הפיוניר SC-LX89, פשוט בנוי טוב יותר.

פיוניר SC-LX89 - ביקורת רסיבר
מערכת כיול צליל

מערכת הכיול של הפיוניר היא הטובה ביותר אך בד בבד היא המורכבת ביותר. במילים אחרות, במערכת של הפיוניר SC-LX89 תוותרו על נוחות תפעול, אך תרוויחו יכולות עומק שאין לאחרות. לזה נוסיף יכולת שליטה על שני סאבים עם כיול אקולייזר אישי לכל סאב. וכתוספת יש לו מצב של שישה זכרונות – מה שמאפשר לעבור בין מצבי הכיול השונים.

לימאהה ישנה גם מערכת כיול משלה. היא מורכבת יותר מאשר האודיסי ולזו יש אפשרויות נוספות שגם הן, בדומה לפיוניר אך לא באותה מורכבות, מאפשרות כיול מוגדר יותר. לדנון AVR-X7200W ומרנץ SR7010 יש את מערכת הכיול המוכרת והפשוטה של אודיסי. היא כמובן תספק את רוב החובבים אך אני, מה פתאום שאסתפק בה?

חיבור לציוד קצה (סמרטפונים, מחשבים וגישה לרשת)

הימאהה RX-A3050 הוא הטוב ביותר בקטגוריה הזו. זה משום שהאפליקציה של ימאהה פשוטה לתפעול, מוצגת בעברית, יעילה, עובדת מעולה ומאוד ברורה. ולכן, בחיבור לאביזרים חיצוניים הימאהה הוא הטוב ביותר בין ארבעת הרסיברים.

אחריו מגיע הפיוניר שמציג אפליקציה מהממת ביופיה, נוחה יחסית, אך עדיין, לא נוחה ומתוחכמת כמו הימאהה שיש לה את המיוזיק קאסט.
הדנון והמרנץ מחזיקים באפליקציה בסיסית ביותר. נוחה ואיכותית, עובדת טוב אך רמת התיחכום שלה מקבילה בערך לרמת תחכום הבלנדר של סבתא. עושה את העבודה ולא מעבר לכך.

ימאהה RX-A3050 AVENTAGE - ביקורת רסיבר
תאימות ויציבות אות האודיו וידאו

המרנץ SR7010 הוא המנצח כאן. המעבר בין הכניסות השונות לרסיבר היה מיידי, מדויק, יכולת סינכרון פנומינלית. אחריו מגיע הדנון AVR-X7200W שגם לו יכולת סינכון טובה אך לא כמו המרנץ. הימאהה מאוד מתקרב לדנון בגזרה הזו אך לאחר שחיים עם שניהם מספר שבועות, מגיעים למסקנה שהדנון קצת יותר טוב. הפיוניר SC-LX89 לעומתם לא ממש שם. הוא איטי יותר, יציב פחות ולעיתים חוסר סינכון בין תמונה לסאונד עלול להתרחש אך ניתן לתיקון בקלות יחסית.

טמפרטורת עבודה

הפיוניר שהוצב בנישה צפופה למדי בריהוט הסלוני (כמו המתחרים) שמר על טמפרטורה קרירה (ממש כך - קרירה) וזאת בזכות העובדה שיש לו הגברה דיגיטלית שאינה מתחממת כמעט. הימאהה שהוא בעל יחידת הגבר טרנזיסטורית ושנאים גדולים הגיע לטמפרטורת עבודה סבירה, למרות שלא טמונים בו יחידות אוורור אקטיביות.
המרנץ הגיע לטמפרטורת עבודה סבירה, נסבלת, אך אם היה מגיע אליו קצת פחות אוויר נראה שזה היה עושה לו עוול. הדנון AVR-X7200W הוא התנור שבחבורה. לא, לא נאפה עליו פיצות, או תפוחי אדמה וכאלה, אבל פינג'ן הקפה ישאר עליו חם להרבה זמן.

נוחות תפעול

עצם הפשטות הופכת את שני המתמודדים הללו לנוחים ביותר לשימוש. זה כמובן במידה ולא משתמשים בטכניקות של בית חכם, או מעבר לאיזורים שונים באופן אלחוטי. אלו הם רסיבר המרנץ והדנון. הימאהה RX-A3050 לעומתם משוכלל יותר, חכם יותר ומורכב יותר. הוא נוח יחסית אך לא כמותם.
הפיוניר לעומת כולם הוא המורכב ביותר. לא למתחילים ולא לכאלה שמחפשים לחבר לחשמל, לרמקולים, למסך, להפעיל 5 דקות כיול ולשבת לצפות בסרט. עם הפיוניר תתבקשו להיות קצת פחות טכנופובים ואז תשיגו תוצאות קולנוע משגעות.

שלט רחוק

הדנון AVR-X7200W הוא בעל השלט האיכותי, הנוח והטוב יותר. הוא הציג יכולות שליטה מוחלטות, מכל זוית. לעומתו המרנץ קצת פחות אבל עדיין מרשים. הימאהה עוד פחות אבל הפיוניר לעומתם, כפי שהוא מורכב בטכניקה, הוא מורכב גם בשלט. אז אם אתם רוצים ללמוד שלט "תפעול על עיוור" – שכחו מהשלט של הפיוניר. זה משום שאתם ממש לא תצליחו להתרגל אליו. הפתרון? אפליקציה (שגם היא לא ממש נוחה) או שלט אוניברסלי.

דנון AVR-X7200W - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי

צליל דו ערוצי - סטריאו


כאן בחרתי במרנץ SR7010 כמובן! הוא מתנהג בביצועיו כמו מגבר סטריאו עם אופציה לקולנוע רב ערוצי. יש לו יכולות דו ערוציות שמתאימות למגברים משולבים מהאיכותיים שבנמצא בטווח המחיר שלו. אחריו הדנון AVR-X7200W ומשם בסדר יורד ימאהה RX-A3050 ופיוניר SC-LX89.


אודיו רב ערוצי

כאן הפיוניר SC-LX89 הוא הטוב מכולם. הדינמיקה, יכולות הכיול, המהירות והאנרגיה הופכים אותו לאחד כזה שישכנע אתכם כי המסוק שאתם רואים בסרט עומד להתרסק על הבניין שממול, יפצע אתכם מהנתזים שעפים בחלל החדר. פורמט הדולבי אטמוס שלו הוא אחד המרשימים שנתקלתי בהם.
השאר ניצבים אחריו. לכל אחד מהרסיברים יתרונות קלים וכאן ולכאן בביצועי הקולנוע כפי שכתוב בסקירות המלאות, אך הם ניצבים כמעט על אותה שורה בסעיף זה.

אז מיהו המנצח הגדול?

זהו ה- מרנץ SR7010 כמובן: הוא הנוח ביותר לשימוש, עם יכולות מרשימות באודיו דו ערוצי, יכולות קולנוע ביתי שמעט מאוד יסרבו לחיות אתן בבית וכמובן, עיצוב מינימליסטי שקל מאוד להתחבר אליו. בסופו של דבר, המרנץ מצליח לשלב הרבה עולמות בקופסה אחת. ולכן, זו הבחירה הטבעית ביותר עבורנו.
מרנץ SR7010 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (25 תגובות פורסמו):

avatar
ni-ro 2017-02-01 20:55:37
כיף לקרוא איציק. מקריאה ראשונית דווקא נראה לי שהפיוניר לדעתך הוא המנצח. הוא גם המוביל במרבית מהקטגוריות. נ.ב הצעת ייעול לפעם הבאה ; צרף לנו טבלה עם כוכבים / סימני ״וי״ או כל סימן אחר. ויזואלית זה עובד. שנה טובה
avatar
איציק ירקוני 2017-02-01 22:40:21
כיף לקרוא איציק. מקריאה ראשונית דווקא נראה לי שהפיוניר לדעתך הוא המנצח. הוא גם המוביל במרבית מהקטגוריות. נ.ב הצעת ייעול לפעם הבאה ; צרף לנו טבלה עם כוכבים / סימני ״וי״ או כל סימן אחר. ויזואלית זה עובד. שנה טובה ניר. נכון בפרמטר החשוב ביותר הפיוניר ניצח! הרסיברים כיום די מורכבים, ושבוחרים רסיבר מנצח הוא אמור לתפקד הכי טוב בכל המחלקות.
avatar
zariel 2017-03-01 00:34:56
איציק, רק מהקריאה של הכתבה, עשית לי חשק לקנות רסיבר (איכותי) לק"ב, תודה.
avatar
גולן זיו 2017-03-01 06:46:14
גם אני חושב שהמרנץ טוב יותר מהפיוניר...
avatar
Sol 2017-03-01 08:37:58
גם אני חושב שהמרנץ טוב יותר מהפיוניר... יש לי מרנץ מת עליו,אך מבחינת איכות הפיוניר עולה על כולם. רק שצריך להיות חכם באשי בכדי לתפעל אותו :(
avatar
Sol 2017-03-01 08:38:40
איציק נהנתי לקרוא :בעד:
avatar
SONYES 2017-03-01 15:19:28
ראשית אחלה השווה וסקירה בראוו איציק :בעד: רגע רגע אפה LX901 PIONEER ????:מבולבל: הרי הוא הטוב ביותר לפני כל האמורים בסקירה להבנתי האם הוא נחשב לשנת 2017 אולי זו הסיבה לאי הכנסתו ?
avatar
איציק ירקוני 2017-03-01 15:52:06
ראשית אחלה השווה וסקירה בראוו איציק :בעד: רגע רגע אפה LX901 PIONEER ????:מבולבל: הרי הוא הטוב ביותר לפני כל האמורים בסקירה להבנתי האם הוא נחשב לשנת 2017 אולי זו הסיבה לאי הכנסתו ? ה-901 יעמוד למבחן מסכם בשנה הבאה עם שאר המתמודדים החדשים.
avatar
איתי ו. 2017-03-01 18:20:41
איציק- תודה . נהניתי לקרוא. יש לי שאלה בנוגע לאודיו רב ערוצי, שהוא מבחינתי הדבר החשוב ביותר ברסיבר. אתה כותב: "כאן הפיוניר SC-LX89 הוא הטוב מכולם. הדינמיקה, יכולות הכיול, המהירות והאנרגיה הופכים אותו לאחד כזה שישכנע אתכם כי המסוק שאתם רואים בסרט עומד להתרסק על הבניין שממול, יפצע אתכם מהנתזים שעפים בחלל החדר. פורמט הדולבי אטמוס שלו הוא אחד המרשימים שנתקלתי בהם. השאר ניצבים אחריו. לכל אחד מהרסיברים יתרונות קלים וכאן ולכאן בביצועי הקולנוע כפי שכתוב בסקירות המלאות, אך הם ניצבים כמעט על אותה שורה בסעיף זה". ועכשיו שאלתי- האם אתה יכול לומר באחוזים (כמובן בהערכה) בכמה טוב הפיוניר מהשאר? הכוונה היא האם אתה מעריך את הפער באחוזים בודדים או הוא משאיר אותם "באבק". במילים אחרות - "שמים וארץ" או הבדלים בניואנס"
avatar
איציק ירקוני 2017-03-01 20:49:48
איציק- תודה . נהניתי לקרוא. יש לי שאלה בנוגע לאודיו רב ערוצי, שהוא מבחינתי הדבר החשוב ביותר ברסיבר. אתה כותב: "כאן הפיוניר SC-LX89 הוא הטוב מכולם. הדינמיקה, יכולות הכיול, המהירות והאנרגיה הופכים אותו לאחד כזה שישכנע אתכם כי המסוק שאתם רואים בסרט עומד להתרסק על הבניין שממול, יפצע אתכם מהנתזים שעפים בחלל החדר. פורמט הדולבי אטמוס שלו הוא אחד המרשימים שנתקלתי בהם. השאר ניצבים אחריו. לכל אחד מהרסיברים יתרונות קלים וכאן ולכאן בביצועי הקולנוע כפי שכתוב בסקירות המלאות, אך הם ניצבים כמעט על אותה שורה בסעיף זה". ועכשיו שאלתי- האם אתה יכול לומר באחוזים (כמובן בהערכה) בכמה טוב הפיוניר מהשאר? הכוונה היא האם אתה מעריך את הפער באחוזים בודדים או הוא משאיר אותם "באבק". במילים אחרות - "שמים וארץ" או הבדלים בניואנס" אסכם זאת בקצרה. הפיוניר מתנהג כמו F-15 השאר מתנהגים כמו מטוסי תובלה.
avatar
יעקב ח 2017-03-01 21:41:12
תודה איציק על הסיכום המעניין. מצטרף לכתוב לגבי התפעול והשלט של הפיוניר. הוא באמת מעט מסובך יחסית לשאר. אבל בשורה התחתונה בק''ב הוא תותח!
avatar
איציק ירקוני 2017-04-01 16:36:48
תודה איציק על הסיכום המעניין. מצטרף לכתוב לגבי התפעול והשלט של הפיוניר. הוא באמת מעט מסובך יחסית לשאר. אבל בשורה התחתונה בק''ב הוא תותח! הכי חשוב.. בשורה התחתונה הוא מניב את התוצאות הטובות ביותר!!
avatar
tivan 2017-04-01 19:10:21
הי, תודה על הסיכום. עם זאת לא ברור לי כיצד בוצע השיקלול על פיו מרנץ ניצח:
  1. איכות גימור ובניה - מרנץ מקום אחרון
  2. מערכת כיול צליל - מרנץ מקום אחרון "יש את מערכת הכיול המוכרת והפשוטה של אודיסי. היא כמובן תספק את רוב החובבים אך אני, מה פתאום שאסתפק בה?"
  3. חיבור לציוד קצה - "הדנון והמרנץ מחזיקים באפליקציה בסיסית ביותר... עושה את העבודה ולא מעבר לכך"
  4. תאימות ויציבות אות האודיו וידאו - מרנץ מקום ראשון
  5. טמפרטורת עבודה - "המרנץ הגיע לטמפרטורת עבודה סבירה, נסבלת, אך אם היה מגיע אליו קצת פחות אוויר נראה שזה היה עושה לו עוול"
  6. נוחות תפעול - מרנץ כלל לא מוזכר..
  7. שלט רחוק - כנ"ל מרנץ כלל לא מוזכר..
  8. צליל דו ערוצי - מרנץ מקום ראשון
  9. אודיו רב ערוצי - כנ"ל מרנץ כלל לא מוזכר..
האם פיספסתי משהו?
avatar
איתי ו. 2017-04-01 23:10:07
אסכם זאת בקצרה. הפיוניר מתנהג כמו F-15 השאר מתנהגים כמו מטוסי תובלה. אם כך הבחירה שלך לרסיבר השנה אינה מובנת כלל ועיקר. איך המרנץ, "מטוס התובלה" ניצח את ה- F15 ? שמא יש שיקולים שלא נפרסו בפני הקוראים?
avatar
itay123 2017-05-01 09:00:21
סיכום מעניין יחד עם זאת תמוה נראה שמכיוון שהמארנץ נשמע מעט טוב מיריביו ב 2.0 הגיע באופן הזוי למקום ראשון בסקירה על רסיבר ק"ב ע"פ דעתו של איציק. היחס בין 2.0 ל 11.2 כאשר מדובר ברסיבר לקולנוע לדעתי הוא אפסי יחסית. נתן לאיציק להסביר מה עומד מאחורי ההחלטה הנל?
avatar
איציק ירקוני 2017-05-01 09:37:18
סיכום מעניין יחד עם זאת תמוה נראה שמכיוון שהמארנץ נשמע מעט טוב מיריביו ב 2.0 הגיע באופן הזוי למקום ראשון בסקירה על רסיבר ק"ב ע"פ דעתו של איציק. היחס בין 2.0 ל 11.2 כאשר מדובר ברסיבר לקולנוע לדעתי הוא אפסי יחסית. נתן לאיציק להסביר מה עומד מאחורי ההחלטה הנל? איתי. המרנץ נשמע משמעותית טוב יותר בסטריאו! לאף אחד מהמתמודדים לא היתה יכולת לשמע רב ערוצי בתצורה של 7.1.4 משמע 11.2 ערוצים. כיום רסיבר לקולנוע בייתי.. הוא הרבה מעבר לשמע רב ערוצי. יש לו שלל אפשריות. המרנץ תפקד במרבית המחלקות בצורה טובה יותר. ולכן גם נבחר לרסיבר השנה.
avatar
itay123 2017-06-01 22:39:58
איציק תקרא שוב את הסקירה שלך ותקרא שוב את הפוסט של tivan ושל איתי ו. שמשום מה בחרת לא להתייחס עליהם. .. אתה ילד גדול לא צריך להאכיל אותך בכפית. לסיכום: מתומצת איכות גימור : לא מארנץ מערכת כיול : לא מארנץ חיבור לציוד קצה : לא מארנץ תאימות ויציבות אות : כן מארנץ טמפרטורת עבודה : לא המארנץ נוחות תפעול : כן מארנץ (ודנון) שלט רחוק : לא מארנץ צליל דו ערוצי : כן מארנץ אודיו רב ערוצי : לא מארנץ נוסיף : המארץ "מטוס התובלה" מול פיוניר התותח. והמנצח : מארנץ ובנוסף הבחירה הטבעית "עבורנו", מי הוא/הם הנוסף/ים שקבעו יחדיו את הקביעה המנצחת (כמוך), האם היה מישהו נוסף אצלך בבית Live בסקירות שלך על כל רסיבר שחווה/שמע/ראה את מה שסקרת כאשר הרסיבר היה אצלך? מעניין מי זה...
avatar
itay123 2017-06-01 22:47:29
המרנץ תפקד במרבית המחלקות בצורה טובה יותר. ולכן גם נבחר לרסיבר השנה. אבל מניתי 6 מחלקות שהיה פחות טוב או לא מצטיין מול 3 מחלקות (ממנו 1 בשותף עם דנון) ...שהצטיין אז לא ברור לי אך במרבית המחלקות המארץ תפקד "בצורה טובה יותר"...אשמח להסבר. תודה מראש.
avatar
נמר 2017-07-01 15:41:07
לא הבנתי מה לא ברור. מה שהופך מוצר למוצר הטוב ביותר הוא לא רק הפונקציות והיכולות. זה גם התמורה למחיר. המרנץ בביקורת היה מעולה בקולנוע ביתי, האפליקציה נוחה, כל אחד יכול לתפעל אותו, חומרה יציבה, איכות בניה מעולה והמחיר - זול ביחס למתחרים. ועכשיו אני אתן נקודת מבט של אחד כמוני שבעבר זרק רסיבר פיוניר (דור קודם) מהחלון. יציבות ברסיבר שאחראי על חיבור כל מערכת המולטימדיה שלך מהווה את אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר. זה מצביע על ביקורת איכות גבוהה או הנדסה נכונה ומוקפדת. הרי היום רסיבר אינו רק משמיע קולנוע. רסיבר מהווה את מערכת המיתוג בין כל מכשירי האודיו כולל האיזור השני במרפסת (לפחות אצלי). אם הוא לא יציב - רע מאוד. מה שאיציק התכוון להגיד זה שהמרנץ תפקד בצורה טובה ביותר בשלל הפרמטרים ולמרות שלא הצטיין בדבר מלבד יכולות פנומינליות בדו ערוצי הוא לא נפל בדבר. ולגבי ה״מעניין מי זה היה״ - התשובה היא אני. בשלושה מקרים אגב. אני גם מחזיק בסט רמקולים דומה לשל איציק ולכן אני גם יכול להבין מה הוא עושה. אני יכול לתת לך שלל דוגמאות דומות מעולם הרכב למשל. בדיוק רכשתי אותו לאישתי. פולסווגן גולף דור 7. במבחן שערכו בהילוך חמישי בחנו מול הרכב הזה את הפוקוס והמאזדה 3 האצ׳בק. המזדה היתה עם תא המטען הגדול ביותר והפרקטית ביותר, הפוקוס עם הביצועים הטובים ביותר, הגולף היתה עם ביצועים קצת פחות טובים משתיהן ותא המטען היה קטן משל המזדה וגדול משל הפוקוס היא גם היתה הכי לא משוכללת. אבל היא היתה בנויה טוב משתיהן, עם שקט פנימי מרשים בנהיגה במהירויות גבוהות. תא מטען מספק, ביצועים מספקים בהחלט, יכולת דינמית טובה מאוד אך לא מצויינת כמו הפוקוס החדה. ובכל זאת, מי נבחרה? הגולף. למה? משום שכתב מסתכל אחרת על התמונה מאשר הגולש. הכתב מחפש את השילוב של יכולות סוניות, יציבות חומרה ותוכנה, נוחות תפעול והתאמה למכנה המשותף הרחב ביותר. במקרה הזה, אני הייתי בעד המרנץ בדיוק כמוהו. ולהפיג את החשדות של איתי ו (לא שאני ממש מתרגש ממנו), לאיציק יש פיוניר, לי יש מרנץ שרכשתי לפני 3 שנים ביד שניה מחבר פורום, לליאור יש רסיבר ימאהה אבל נח בארון ורק מגבר הסטריאו מופעל, לכרמי גם לא והם לא מפרסמים אצלינו. האמת היא שטכנית, אם כבר להיות צפוי, אז הפיוניר היה אמור לקחת. שהרי איציק ידוע כחובב פיוניר מושבע.
avatar
itay123 2017-07-01 16:18:11
נמר תודה על התגובה. רק לא הבנתי את הפסקה האחרונה.
avatar
נמר 2017-07-01 16:49:56
הפסקה האחרונה מכוונת ל״איתי ו״ שנוהג לשלוח חיצי רעל תשפוכתיים בכל הודעה רביעית בממוצע.
avatar
tivan 2017-07-01 19:11:37
מה שהופך מוצר למוצר הטוב ביותר הוא לא רק הפונקציות והיכולות. זה גם התמורה למחיר. המרנץ בביקורת היה מעולה בקולנוע ביתי, האפליקציה נוחה, כל אחד יכול לתפעל אותו, חומרה יציבה, איכות בניה מעולה והמחיר - זול ביחס למתחרים. תודה על ההבהרה. אם כן לדעתי יש לתקן את מטרת המאמר, המתנוססת בכותרת המאמר: "אנחנו בוחרים ברסיבר הטוב יותר בכל סעיף - מרמת גימור ועד לאיכות צליל בסטריאו וגם בקולנוע ביתי רב ערוצי." במקום זה אולי ראוי להבליט נושא היחס עלות-תועלת בכל סעיף. בכל הקשור למחיר, על המרנץ נאמר רק בהקשר של צליל דו ערוצי: "צליל דו ערוצי - סטריאו כאן בחרתי במרנץ SR7010 כמובן! הוא מתנהג בביצועיו כמו מגבר סטריאו עם אופציה לקולנוע רב ערוצי. יש לו יכולות דו ערוציות שמתאימות למגברים משולבים מהאיכותיים שבנמצא בטווח המחיר שלו. אחריו הדנון AVR-X7200W ומשם בסדר יורד ימאהה RX-A3050 ופיוניר SC-LX89." שום התיחסות לעלות - תועלת. המילה "מחיר" מופיעה רק פעם אחת. עריכת הכותרת בנוגע למטרת המאמר, הבלטת המחירים והפרשי העלויות יותאמו למסקנה אליה הגיע כותב המאמר.
avatar
itay123 2017-08-01 12:02:49
אם כבר להיות צפוי, אז הפיוניר היה אמור לקחת. שהרי איציק ידוע כחובב פיוניר מושבע. לא ברור לי למה הפיוניר "לא לקח" אם זה בגלל נושא התמחור שהמרנטז יותר זול ועל כן נותן ביצועים ש"נוחים יותר לכיס" למה מלחתכילה לא נבחן דגם של פיוניר שהוא ברמת בתמחור של המארנטז כגון LX 59 ? (ורד)
avatar
איתי ו. 2017-08-01 23:32:58
אם כך הבחירה שלך לרסיבר השנה אינה מובנת כלל ועיקר. איך המרנץ, "מטוס התובלה" ניצח את ה- F15 ? שמא יש שיקולים שלא נפרסו בפני הקוראים? לא הבנתי מה לא ברור. מה שהופך מוצר למוצר הטוב ביותר הוא לא רק הפונקציות והיכולות. זה גם התמורה למחיר. הפסקה האחרונה מכוונת ל״איתי ו״ שנוהג לשלוח חיצי רעל תשפוכתיים בכל הודעה רביעית בממוצע. תודה שהצגת את השיקול הנוסף ,שלא נאמר ע"י איציק. תודה שתקפת אותי אישית על שאלה לגטימית.
avatar
נמר 2017-09-01 07:19:41
תודה שהצגת את השיקול הנוסף ,שלא נאמר ע"י איציק. תודה שתקפת אותי אישית על שאלה לגטימית. הכל לגיטימי. גם לשאול אדם אם אחותו נפקנית - הוא סך הכל צריך לענות שלא. לגבי התקיפה - בכייף איתי. לעונג לי להגיב על ״שאלות לגיטימיות״ בתשובות לגיטמיות.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: