חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

פיוניר SC-LX901 - רסיבר הדגל במבחן | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

פיוניר SC-LX901 - רסיבר הדגל במבחן

גודל אות: Decrease font Enlarge font
פיוניר SC-LX901 פיוניר SC-LX901

ביקורת רסיבר קולנוע ביתי: פיוניר SC-LX901 הוא רסיבר הדגל החדש של החברה שמציג קפיצת מדרגה בזכות תפריטים חדשים ואינספור אפשרויות שליטה, 11 ערוצי הגברה זהים וכמובן איכות צליל בסרטים וגם במוזיקת סטריאו.

הקדמה

את סקירת הרסיברים לשנת 2016-2017, אני פותח עם רסיבר הדגל החדשני של פיוניר מסדרת ה- LX האיכותית. השנה פיוניר נאלצה לשנות את ספרות הדגמים של סדרת ה- LX וזאת מאחר, שה- 89 היה אחרון הדגמים שנשק ל LX-90 האגדי. סדרת ה- LX החדשה תכלול שלושה דגמים 701, 801 שהם בעלי 9 ערוצי הגברה עצמאיים ובראש יעמוד ה- 901 בעל 11 ערוצי הגברה עצמאיים, כולל עוד שלל תוספות ושיפורים בשאר הנגזרות. כאשר קבלתי ליידי את רסיבר הדגל הוא גרם לי בהחלט להתרגשות: זהו הרסיבר הראשון שמגיע לידי לבחינה שכולל 11 ערוצי הגברה עצמאיים, משמע, שהבחינה תעשה בתצורה של 7.2.4 ללא צורך בתוספת של הגברה חיצונית. בשונה מהסקירות הקודמות, החלטתי לקחת את הרסיבר לבחינה כפולה. המבחן הראשון יבוצע עם סט רמקולים סטליטים איכותי וזוג סאבוופרים של 15 אינץ'. בנוסף אבחן את הרסיבר עם במה קדמית גדולה שתכלול רמקולים ריצפתים איכותיים + רמקול סנטר גדול. כיום שאני מבצע ביקורת רשמית לרסיבר הדגל של החברה. ואחרי עשרות בחינות וביקורות לא רשמיות שביצעתי, אני שמח לבחור ברסיבר מתקדם ביותר, של מותג מכובד ביותר, שיודע לתת קולנוע מדהים וסטריאו איכותי. בואו ונראה כמה לב ונשמה טמונים ב- LX-901.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי

Pioneer SC-LX901 במבחן

מדובר ברסיבר קולנוע ביתי חדיש מסיבי גדול מימדים התומך ב- 11.2 ערוצים מלאים, שלושה אזורי הגברה עצמאיים ושלל תכונות נוספות. הוא ממשיך דרכו של ה- 89 וקודמיו המרשימים.

הדור החדש, ה-901 מדווח על לא מעט שיפורים ותוספות די משמעותיות לעומת הדור הקודם, מעצם העובדה שהוא ממוקם בקצה העליון כספינת הדגל של החברה בליין הרסיברים שהיא מציגה וזה בזכות שהוא היחיד בסדרת ה- LX בעל 11 ערוצי הגברה עצמאיים. ה-901 בנוי ונראה וכמו מכשיר יוקרתי תומך בכל הפורמטים החדישים, בתוספת לעוד יכולות שליטה חדישות.

מראה ואיכות בניה

ה-901 זהה במראהו לדגם היוצא LX-89. הוא מגיע עם חזית חלקה ללא כפתורים חיצוניים. החזית עשויה אלומיניום משובח, בגימור שחור מוברש עדין, אשר משדר איכות ויוקרה, בצידי המכשיר שני בוררים גדולים זהים בגודלם ומקושטים בטבעות ניקל מסביב. הבורר הימני שולט על עוצמת השמע והשמאלי משמש כבורר כניסות.

במרכז הרסיבר ישנה תצוגת ענק איכותית, (שעברה שדרוג פנימי משמעותי לעומת הדגם היוצא) תצוגת הענק בולטת מעט מחזית המכשיר. מתחתיה דלת פנל גדולה עשויה מאלומיניום, זהה ברוחבה מה שמאפשר לשמור על קווים אחידים ושלמים. כאשר פותחים את דלת הפנל נחשפים כניסת RC, כניסת HDMI מחבר USB וגם חיבור מיקרופון לכיול. יש כאן גם שלל כפתורי שליטה אשר מאפשרים לגשת ולתפעל את הרסיבר במלואו ללא שימוש בשלט כלל. בחלקו האחורי של הרסיבר בוצעו מספר שינויים, מחברים אנלוגיים רבים הוסרו וגם כניסת USB-DAC שהייתה מיועדת למחשב הוסרה. שלל החיבורים ברסיבר מגיעים עם גימור מוזהב, איכותם של הטרמינלים בהחלט ראויה לציון. הרסיבר נראה מאסיבי, הוא בנוי היטב, מהודק היטב עם שלל ברגי חיזוק, איכות ההרכבה לעילא ולעילא כיאה לפיוניר.

הגברת 9 ערוצים בדגם הקודם:

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
הגברת 11 ערוצים בדגם החדש:

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
מפרט טכני

מדובר ברסיבר בעל הגברת Class D - Direct Energy3 HD חדישה, תוצר פיתוח עצמי של פיוניר. יחידת ההגברה החדשה של הרסיבר כוללת 11 ערוצי הגברה עצמאיים, המספקים 270 וואט לכל ערוץ ב 4 אום, יחידת ההגברה תומכת בין 4-16 אום לכול הערוצים. בורר עוצמת השמע ב-901 שונה מעט, אך הוא עדיין פועל תחת שלוש רמות הגברה. הרסיבר תומך בפורמטי האודיו הישנים והחדשים, בתוספת ל- DOLBY ATMOS וDTS-X MATER. ה-901 הוא עתיר כפתורי שליטה נוחים לתפעול, אחד מהם הוא כפתור ה- AUDIO PARAMETER שתחתיו קיימים שלל אפשריות שליטה על מצבי האודיו. בנוסף, קיימת מערכת ייחודית חדישה, FULL BAND PHASE CONTROL + לאיחוד פאזות לרמקולים ומעבד ייחודי, Sound Retriever שמעצים את איכות השמע בפורמטים הישנים ביותר DOLBY DIGITAL ו- DTS הרגילים. מעבד נוסף הנקרא Advanced Sound Retriever תפקידו להעצים ולשפר את איכות כניסת האות במצב סטריאו.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר
נתון מרשים נוסף הוא יחס אות לרעש בחיבור דיגיטלי 103db. תחום טווח היענות התדרים עומד על 10 הרץ ועד 100 קילוהרץ. הרסיבר כולל יחידת DAC - ממיר (USB) פנימית באיכות 384kHz/32-bit. הממירים מתוצרת ES9016S ESS SABRE32. במידה ותרצו מסיבה כל שהיא לוותר על יחידת ההגברה הפנימית העוצמתית של הרסיבר, תגלו שהרסיבר יודע לעבוד כפרוססור בלבד עם יציאות אל מגבר הספק חיצוני עבור 11.2 ערוצים. (ה-0.2 הם ערוצי יציאות לסאבוופר).

מתחת לחיפוי הרסיבר ישנו ספק כוח גדול, כמו גם קבלים ראשיים גדולים של 10,000 μF אשר שומרים על עתודת זרם גבוהה. יש גם מעבדים Texas Instruments AureusTM - TMS320DA808 ומודול איכותי שפותח עם חברת JRC - דגם NJM4585 ששוכן במגברי יוקרה שונים. בנוסף, הרסיבר מתהדר בחותמת האולפנים היוקרתיים - AIR STUDIO LONDON. נראה כי ה-901 מוכן למלחמה בנגזרת האודיו וידאו.

חיבורי אודיו
מלבד חיבורי ה- HDMI בתקן 2.0a שמעבירים גם אודיו, ישנן 3 כניסות אופטיות, 2 כניסות קואקסיאליות, 7 כניסות קומפוזיט. כניסת MM-PHONO וכמובן חיבורי רמקולים –11 במספר. חיבורי הרמקולים מגיעים עם מנגנון נעילה סיבובי (הברגה) שאינני נמנה עם אוהביו ומעדיף את תצורת מחבר הבננה.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
חיבורי וידיאו

לרסיבר 8 כניסות HDMI בתקן 2.0a, כולן תומכות ב-HDCP 2.2 כאשר אחת מהן נמצאת בקדמת הרסיבר. את תמונת הוידיאו ניתן להוציא דרך שתי היציאות, מה שאומר, כי ה-901 תומך בהעברת וידאו תלת מימד ותומך ב-4k וגם ב HDR בקצב פריימים של 24/25/30/50/60p כולל תמיכה ב- HDCP 2.2 אשר ישאיר אתכם מעודכנים לשנים הקרובות. בנוסף ישנן 2 כניסות קומפוננט ו- 2 כניסות קומפוזיט.

סמארטפונים, טאבלטים, מחשבים ושירותי מוסיקה מקוונים


כיום, חלק גדול של האזנה למוסיקה שלנו מתרחש בתחום הדיגיטלי. ל- LX-901 יש חיבור רשת אלחוטי – WiFi, שעובד בשני מצבים 2.4 ו- 5.ג'יגה הרץ. קישוריות Bluetooth וסטרימר פנימי. מאפשרים לנגן מוסיקה מהמחשב, או כונני רשת ומכשירי מובייל כמו טאבלטים / סמארטפונים מבוססי אנדרואיד או גם אפל (כולל תמיכה ב- Air Play). אפשר להאזין גם לתחנות רדיו אינטרנטיות. אפליקציית השליטה iControl AV5 של פיוניר מרהיבה ונוחה. כך האייפון / טאבלט שלכם יהפכו לשלט הכי נוח שניתן לבקש ויאפשרו לכם להיכנס לתפריטים בדרך הקלה והנוחה ביותר.


ל-901 הוכנסנו מערכות שליטה חדישות, אחת מהם, FireConnect מבית Blackfire Research's מערכת זו בעלת יכולת שליטה על אזורים שונים בבית. היא מיועדת להזרים מוסיקה ברזולוציות שונות ברמה מיטבית, בחלל הבית, מבלי לפגוע ביכולת הרסיבר בערוצי ההגברה. אם כי יש צורך להשתמש ברכיבים חיצוניים התומכים בשיטה זו. ולכן, בכדי ליהנות מאפליקציית FireConnect יש לרכוש את ליין המוצרים המתאימים. אפליקציה נוספת היא Google Cast. יש לציין שמערכות אילו, עדין לא בשימוש, עדכון קושחה מתאים אמור לצאת בחודש דצמבר 2016.


פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
מערכת כיול – RC ותפריטים


ה- 901 מגיע עם מערכת כיול איכותית MCACC PRO, זוהי מערכת כיול מקצועית, ההליך ארוך ובמהלכו מתבצעים 10 שלבים בתצורה של 5.1. במקרה שלי זה ארך פרק זמן ארוך יותר, משום שהמערכת שלי בנויה מ- 11.2 ערוצים. בתצורה של 7.2.4. בסיום התהליך, המערכת שמרה את הכיול בזיכרון מספר 1 (מתוך 3 הזיכרונות שיש לרסיבר). אוכל לומר כי קיבלתי תוצאה מצוינת, בכול פורמטי האודיו המתקדמים ביותר, וזאת, למרות שאינני נמנה עם מעריצי מערכות הכיול. מהתנסות רבת שנים הגעתי למסקנה ששום מערכת כיול לא מניבה תוצאה מושלמת. עם זאת, כנקודת פתיחה, מערכת הכיול ב-901 עושה עבודה מצוינת מול כל פורמטי השמע. יש לציין שמערכת הכיול של הרסיבר מכיילת כל אחד מהסאבים בנפרד. בנוסף לכך, לכל סאב יש גרף אקו לייזר בנפרד. כאמור, לרסיבר יש 3 זיכרונות כיול נפרדים מה שמקנה למשתמש חופש פעולה גדול להעתקת ערכי ה-RC או לכייל ידנית כול אחד מהם בנפרד.

הערה: חובה להשתמש במערכת הכיול בחיבור הראשוני. וכמו בכול מערכת כיול יש לשמור על שקט מוחלט בבית בעת ביצוע התהליך עד לסיומו.
ה-901 מבשר על שינוי משמעותי בכול הקשור לתפריטים, ונוחות תפעול. הוא מגיע עם תפריטים חדשים, הנוחים לתפעול, וממשק משתמש GUI חדשני ומרהיב.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
תאימות HDMI 2.0a

כפי שראיתם ה- 901 מגיע בתקן HDMI 2.0a חדש. תמיד ישנן ספקות לגבי תאימות בכל הקשור לתקני HDMI חדשים לתאום לשאר המכשירים, אך ה-901 עבר את המבחן בהצלחה מרובה, תאימות מצוינת עם כול המקורות, סנכרון מעולה בהפעלת קבצים, מעבר מהיר בין הכניסות. ל- 901 שודכו כל המקורות שיש ברשותי שכוללים מחברי HDMI בתקן 1.3 ו- 1.4: PIONEER KURO 6090H, OPPO BDP-105D, TVIX 6600+, SONY PS4, PIONEER BDP-LX52, YES MAX HD.

מבחן רב ערוצי


רשימת ציוד

11 יחידות של רמקולי מוראל SP3
2 יחידות סאבוופר Klipsch R-115sw
נגן בלוריי הכולל סטרימר OPPO BDP-105D
אמצעי תצוגה מסך פיוניר קורו 6090H
רמקולים קדמיים Tannoy DC10TI + רמקול סנטר Klipsch KL650 יבחנו בנפרד בשמע רב ערוצי.
במצב סטריאו יבחן הרסיבר בשידוך לרמקולי טאנוי Tannoy DC-10TI

את המבחן הרב ערוצי, אני פותח כהרגלי עם הסרט "James Bond - Quantum of Solace". את הסרט הזה אני מכיר על כל היבטיו. קטע הפתיחה של הסרט מורכב מאלמנטים סונים מאתגרים בניהם מנועים של רכבים עצבניים, יריות, התנגשויות, חריקות צמיגים וכל מה שגברים אוהבים כאשר ברקע מתנגנת מוזיקה שתפקידה הוא להכניס אותך לאווירה הקשוחה. זה קטע כל כך דינאמי וקשה שלוקח מהרסיבר את כל משאבי הכוח שלו. ה-901 פשוט נולד לזה, הוא עובר את המבחן הזה בקלילות. הוא דינאמי ומהיר, חד, מדויק, מפורט ועוטף. הוא מביא במה קרובה יותר לצופה. נהמת המנוע המטורף של ה- "Aston Martin" של בונד פשוט לא יוצאת לי מהראש, היא נשמעה מעולה בכל חלל האזנה עד הגעתי למצב שאני חי במכונית של בונד.


(The Jungle Book" (2016"

החלטתי לקחת את ה- 901 לעוד מבחן מאתגר, בחרתי בקטע סראונד איכותי ומאתגר, אשר נלקח מהסרט ספר הג'ונגל (2016).
מוגלי הוא ילד קטן ונאיבי וגם תמים, הוא מוצא את עצמו לבד, בלב היער, אט אט הוא שומע קול שמנסה לפתח עימו דיאלוג, הקול מתקרב אליו... מוגלי התמים מוצא עצמו קפוא ומפוחד מול הנחשה קא הערמומית, יחד עם זאת תמימותו משאירה אותו ערני. הוא נשאל ע"י הנחשה שאלות ועונה להן, קולה של הנחשה קא נשמע באיכות מדהימה בכל פעם דרך רמקול אחר בנפרד. הדיאלוג ביניהם ממשיך לכיוונם אחרים, קא מנסה לספר למוגלי על משפחתו ועברו, במהלכם מוגלי התמים מתחיל לקפוא על מקומו שהנחשה קא מספרת לו איך איבד את אביו ע"י הטיגריס הרשע שירקאן, זהו קטע המורכב מהרבה אלמנטים קשים ומאתגרים, מעין שרבוב של דיאלוג מתמשך עם שלל אירועים אנרגטיים המתרחשים מסביב, הוא הצליח ליצור הפרדה מדהימה עם כול המתרחש מסביב. וזה בזכות העובדה שהוא, דינאמי, דרמטי, ועוצמתי, הוא חד, מהיר, ומדויק, עם המון נפח, ופירוט, ה- 901 עובר את המבחן הזה בהצלחה מרובה.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
"The Dark Knight"

מבחינתי זה סרט רפרנס מכול הבחינות. נעזוב רגע את העובדה שהוא מוקלט מעולה, המוסיקה בו והצלילים המתגברים בהתחלה עושים משהו לצופה שגורם לצמרמורת. לטעמי, מבחינת פס קול לסרט אקשן, הוא אחד מהטובים שיש. אם הייתי יכול לתת לו אוסקר על זה, הייתי נותן ובגדול.

התמקדתי בקטע המרדף של איש העטלף (באטמן), עם המכונית המוגזמת, שמתוכה יוצא האופנוע המוגזם שרודף אחרי "הנבל". זהו קטע המשלב המון אלמנטים. אך במרכזו מתקיים מרדף מכוניות, התנגשויות, ויריות עם שימוש בתחמושת כבדה (תענוג!). אך מה שהופך אותו לעוד יותר מיוחד הוא כבל הפלדה (אני מרשה לעצמי לקרוא לו "מבחן כבל הפלדה") בו "באטמן" משתמש כדי ללכוד את הג'וקר. הכבל מושחל במהירות מתחת למשאית, מתחבר אליה וגורם להיפוכה אבל לא סתם התהפכות צידית משעממת. במקרה הזה החלק האחורי של המשאית התחלף עם הקדמי מלמעלה. הרסיבר מצליח לשים דגש די ברור על מעוף הכבל מתחילת המהלך ועד לסיומו. זה דורש יכולות של חשיפות פרטים ומיקרו פרטים. התוצאה שמניב ה- 901 פנומנאלית.


הקטע הרביעי שנבחן הוא "MAX PAYNE" בכלל, מדובר בסרט מעולה! כאן, בסקירה, התרכזתי בקטע מהיר של יריות משני נשקים אוטומטים בעלי קצב אש מטורף, מקס פיין (מרק וולברג) מגיע לסגור חשבון עם כול המעורבים ברצח אשתו. הוא עורב להם במרתף החניון עם שתי תתי מקלעים מסוג H.K MP-5 כדי לסגור את החשבון באופן סופי עם כול המעורבים. מקס מפתיע אותם ופותח בכוח אש מטורף, מהירות הקליעים שמתעופפים לכול עבר מדהימה, הם פוגעים ברכבים החונים ובכל מה שנמצא באזור, הרסיבר מצליח להכניס אותך לסצנה בצורה מדהימה, בכך שהוא מביא במה קרובה מהירה ומפורטת. הוא מגיע לרמת חשיפה של פרטים ומיקרו פרטים בצורה בלתי נתפשת. הדי תתי המקלע נשמעים מצוין, הקליעים הפוגעים במתכות וזגוגיות נשמעים היטב, בקיצור, כמו שצריך להתרחש בסרט אקשן טוב, וזה רבותי מרגיש כאילו אתה בסצנה עצמה. במיוחד כאשר הרמקולים ממוקמים היטב והרסיבר יודע מה צריך לעשות. ה-901 נולד להכניס אותך לתוך הסרט הוא מצליח לעשות זאת במהירות בלתי נתפשת,. ה-901 עבר את המבחן הזה בהצלחה מרובה! בזכות העובדה שהוא דינאמי, דרמטי, עוצמתי, חד, מהיר, ומדויק, עם המון נפח, ופירוט. הוא מצליח ליצר במה קרובה תלת ממדית עם צליל היקפי גדול ועוטף.


"The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring"

קטע הפתיחה של הסרט, הוא קטע דיאלוגי המיועד לבחינת הערוץ המרכזי (רמקול סנטר). זה לא סתם עוד קטע שמיצר דיאלוג. הוא ממוקד מאוד, בשילוב עם עוד אלמנטים שקורים מסביב. במשך 8 דקות נשמע קולה של Cate Blanchett באיכות מיטבית, שבהמשכו מתרחשים ברקע אירועים שונים, די מהירים ודרמטיים. זהו קטע שדורש מהרסיבר יכולת פענוח די גבוהה עם יכולת הפרדה. ה-901 מצליח להעביר לצופה את כול ההתרחשות בצורה פנטסטית. הוא מצליח להביא במה מושלמת. סנטר ברור חד ומדויק, עם נפח מצוין. ובאותו הזמן להעביר את שאר האירועים המתרחשים בצורה מאוזנת לשאר הערוצים.

(2016) "Independence Day-Resurgence"

החלטתי לקחת את ה- 901 למבחן די קשה, ומאתגר במיוחד, זהו קטע שמדמיין לנו תרחיש, לחורבן העולם, וכול המשתמע מכך. התמקדתי בקטע שדורש מהרסיבר יכולת פענוח די קשה, מסביב הכול קורס ונחרב ע"י החללית העצומה שהגיע להשמיד את כדור הארץ, ברקע מתרחשים אין ספור אירועים סוניים די מהירים ודרמטיים. מה שהלהיב אותי הוא מעוף מסוק Black Hawk שנטשו את גג בית החולים לפני שהוא קורס. למרות כול האירועים הדרמטיים המתרחשים מסביב, להבי המסוקים נשמעים מעולה. ה-901 עבר את המבחן הזה בהצלחה מרובה! הוא הצליח ליצור הפרדה מדהימה עם כול המתרחש מסביב. וזה בזכות העובדה שהוא, דינאמי, ודרמטי, הוא עוצמתי, חד, מהיר, ומדויק, עם המון נפח, ופירוט.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי
הופעות

"Hit Man Returns: David Foster & Friends"
דויד פוסטר הוא מפיק מוזיקאי, מלחין, פזמונאי, ומעבד. הוא מארח בהפקותיו מבחר אומנים מהשורה הראשונה. זהו כותר בלוריי רפרנס ברמה מיטבית בכול היבטיו, מבחינתי, אחד הטובים ביותר שיש, ראיתי ושמעתי אותו מאות פעמים ובכל פעם מחדש הוא נשמע מדהים. התמקדתי בקטע המשולב בין הזמרתdonna summer האגדית לבין הזמר y seal קולה של donna summer נשמע צלול ברור ומדויק, עם נפח מצוין. בהמשכו משתלב  y sealקולו נשמע ברור וצלול, הרסיבר מצליח ליצור הפרדה מדהימה ביניהם, קולם נשמע צלול וברור ביחס לכלים המתנגנים סביבו. ה-901 צולח את המבחן הזה בקלות מרשימה. הוא מצליח ליצר במה קרובה ורחבה, עם הפרדה מצוינת, ונפח מדהים, בס איכותי ומדויק, ה-901 מצליח לשחזר מוסיקה בצורה מדהימה. הוא המשיך להדהים אותי ביכולותיו, כאשר בחזית שודכו לו סט רמקולים גדול.

"UB40: Live At Montreux"
זו אחת מההופעות שניתן לצפות בה עשרות פעמים. ובכול פעם היא מרגשת אותי מחדש. על הבמה הלא גדולה ניצבת להקת  UB40 האנגלית שחרטה על דגלה את מוסיקת הרגיי. מה שמצריך ממנה שילוב של כלי נגינה די מגוונים, הרסיבר מצליח ליצור הפרדה מוחלטת בין הכלים, שבמהלכה ניתן לשמוע בבירור את קולו של הסולן Ali Campbell, וזאת למרות שהם די קרובים לקהל, היו רגעים שסולן הלהקה הפנה את המיקרופון לכיוונו של הקהל כדי לשתף אותו בחוויה, גם במצב קיצון זה הרסיבר הציג יכולת דיוק והפרדה פנטסטית.

אדל Adele - live at the royal albert hall
אני יכול להעיד על עצמי שאני נמנה עם אוהבי הופעות בשמע רב ערוצי. (יותר נכון חולה על הופעות בשמע רב ערוצי) איכות הצליל במוסיקה רב ערוצית גורמת לי להתרגש בכל פעם מחדש. צפיתי במספר הופעות איכותיות בבלו-ריי. ההופעה הזו, של הזמרת "אדל", לקחה אותי למחוזות אחרים. ברגש, באיכות ההפקה בכלל ובאיכות הצליל בפרט.

קולה של "אדל" נשמע כל כך ברור קרוב ועוטף עד שהיו רגעים שחשבתי שהיא יושבת מולי בסלון. התזמורת שמסביבה נשמעה מצוין. מחיאות הכף של הקהל נתנו לי להרגיש שהם יושבים מאחורי כאילו אני ממוקם באחד מהכיסאות באולם עצמו. הרסיבר הצליח להניב סאונד טבעי עם במה קרובה מרשימה רחבה וגדולה. מרשים עוד יותר זו העובדה שהוא מצליח לחלץ מרמקולים סטליטים יכולות מהממות, שהיו מבלבלים לא מעט חובבים שמדובר ברמקולים גדולים ומעבר לזה, וזו אינה הפעם הראשונה שהרסיבר הזה עושה זאת. גם בקולנוע הוא הצליח להגדיל אותם. ה-901 העצים ביכולותיו. כאשר הוחלפה הבמה הקדמית לסט רמקולים גדול.

סלין דיון – "Celine Une Seule Fois Live- Celine Dion"
כבר בפעם הראשונה שצפיתי בהופעה המרהיבה הזאת הבנתי שיש לה איכויות מדהימות. זוהי הופעה חיה ענקית של זמרת מדהימה, על במת בידור ענקית עם קהל עצום. הרסיבר מצליח ליצר הפרדה מושלמת בין הבמה לקהל, עם כול הכלים המתנגנים מסביב, גם כאשר סילין דיון קרובה לקהל, קולה נשמע צלול וברור ביחס לכול המתרחש סביבה. במהלכו שומעים ברקע את הקהל, שאינם מתערבבים עם הבמה. הרסיבר צולח את המבחן הזה בצורה מרשימה ביותר. הוא הצליח להניב סאונד טבעי, עם במה קרובה ודינאמית, עם הפרדה מצוינת, ונפח מדהים. ה-901 מצליח לשחזר מוסיקה בצורה מרהיבה.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי

DOLBY ATMOS

עם פורמט האטמוס המדהים, יש לי הכרות מצוינת, צפיתי כבר במספר סרטים מלאים, זהו פורמט אודיו שכול חובבי האודיו הרב ערוצי חושקים בו. הוא מחליף את ה-DOLBY TRUE האיכותי. פורמט האטמוס שונה מהותית ממה שהכרנו עד היום. תוספת הרמקולים בתקרה מעצימה את החוויה, היא משלימה בצורה מרהיבה מעברים בקטעי סראונד ומייצרת סאונד איכותי שעוטף אותך מכול הכיוונים. במילים אחרות - אם התרגלנו לצליל שמגיח מקדימה, צדדים ומאחור. תתחילו להתרגל לקבל אותם גם מהתקרה. נכון, ניתן גם ליהנות מפורמט האטמוס מבלי להתקין רמקולים בתקרה. הוא טוב יותר בכל מצב. אבל זוג רמקולים בתקרה, באזור הישיבה, תעצים את החוויה ותכניס אותך לאווירה קולנועית משובחת יותר. וכן - יותר מרשימה ממה שכרגע תמצאו ברוב בתי הקולנוע בישראל.


בכל הקטעים שבחנתי בדולבי אטמוס, בתצורה של 7.2.4 הרסיבר הצליח ליצר במה רחבה ועמוקה וסראונד תלת מימדי מטורף, גם בקבצי ההדגמה, וגם בסרטים מלאים. הסרט Terminator Genisys מעצים את חווית הפורמט, בכך שהוא שם דגש ברור על רמקולי התקרה, הוא מרשים ביותר, במעברים בין רמקולי הסראונד לבין רמקולי התקרה. אין ספק שהפורמט נשמע טוב יותר משמעותית מקודמיו. במה רחבה ומוגדרת יותר, בס גדול עם עומק, רזולוציות ויכולות משמעותיות, רמת הפרדה מצוינת וסראונד רחב שעוטף אותך מכול זווית. הרסיבר הזה מצליח להדהים בשידור טכנולוגיית האטמוס ולדעתי, כל חובב קולנוע חייב את האופציה הזו לעצמו.

DTS-X MASTER

בסקירה הקודמת לא הצלחתי לבחון את ה 89 בפורמט ה-X החדש וזאת מכוון שהרסיבר המתין לעדכון קושחה. ה-901 המגיע ערוך ומוכן לפורמט DTS-X MASTER. דיי סקרן אותי איך הוא יתפקד עם מערך הרמקולים החדש שברשותי בתצורה של 7.2.4 אשר תוכנן עבור פורמט האטמוס. התחלתי להריץ את קטעי הדמו האיכותיים ביותר מבית DTS. די קשה להתרגל אליו משום שהוא שונה משמעותית מקודמו. דומה למדי ביכולותיו לפורמט המתחרה DOLBY ATMOS. הפורמט החדיש מבית DTS מגיע עם אנרגיות מטורפות, בכל הקטעים שבחנתי בפורמט ה -X בתצורה של 7.2.4 הרסיבר הצליח ליצר במה רחבה ועמוקה וסראונד תלת מימדי מטורף, בקבצי ההדגמה. אין ספק שהפורמט נשמע טוב יותר מקודמיו. הוא מביא עימו במה רחבה ומוגדרת יותר, בס גדול עם עומק, רזולוציות ויכולות משמעותיות, רמת הפרדה מצוינת וסראונד רחב שעוטף אותך מכול זווית
ה- 901 מצליח להדהים בשידור טכנולוגיית ה-X. ולדעתי, כל חובב קולנוע חייב את האופציה הזו לעצמו.

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי

אודיו דו ערוצי

את מבחן האודיו הדו ערוצי, פתחתי דרך סטרימר האודיו המצוין הטמון ב-901 בחנתי מספר קבצי FLAC HI-RES. בכול מיני רזולוציות, וסגנונות שונים, חשוב היה לי לדעת מהם יכולותיו, והאם הוא מצליח לפענח גם קבצי DSD 2.8 5.6 11.2 MHz בחיבור לכניסת USB.


אפשר להגיד שאיכות השמע שמניב ה-901 די מרשים, די דומה לקודמו, בתוספת של כמה וואטים. מבחינתי פיוניר עשו צעדי ענק לעומת הדגמים היוצאים. במרוצת השנים עברו תחת ידי כול דגמי הדגל של החברה (כולל ה-90SUSANO ) הם לא הרשימו אותי, בגזרת האודיו הדו ערוצי. ה-901 כמו ה- 89 מביא עימו בשורה די מרנינה. במשך שעות רבות בהן האזנתי ל-901 משודך לרמקולי טאנוי משובחים, עם מבחר תקליטורים איכותי ביותר, בסגנונות שונים. הבחנתי בשינוי משמעותי לעומת הדגמים הקודמים. ה-901 בדיוק כמו קודמו משתבח במודול היוקרתי שפותח עם חברת JRC דגם NJM-4585 אשר תפקידו לייעל את עיבוד האות. מצב Pure Direct שמיועד לעקוף את כל העיבודים של הרסיבר הופעל, מה שבפועל אמור לתת תוצאות איכותיות יותר, אך לא כך הדבר. במעבר למצב סטריאו הרסיבר הניב תוצאות די מרשימות. לרגע חשבתי שמולי עומד רסיבר שונה לחלוטין. זה מתבטא בכך שהוא מצליח לייצר הפרדה ראויה בין הכלים. עם יכולת די טובה בהעברת קולות אדם. הוא די מאוזן, מהיר, מדויק, רזולטיבי. אבל הכל יחסית. אפשר לחיות עימו בקלות מבלי לרוץ ולרכוש מגבר סטריאו יעודי.


הצבה

ה-901 וקודמיו כמעט ולא מתחממים. וזה בזכות הגברת CLASS D איכותית ואוורור מספק. ניתן לראות במד הלייזר שלאחר שעות עבודה די מאומצות הוא הגיע לטמפרטורת עבודה די נוחה ולא התחמם מעבר לכך, וזאת למרות הוא יושב אצלי בתוך נישה די צפופה. למרות זאת מומלץ לתת לו מרווח סביר, עבור אוורור מעליו ומצדדיו.

מדידת טמפרטורת עבודה:

פיוניר SC-LX901 - ביקורת רסיבר קולנוע ביתי

שלט רחוק
השלט ב- 901 שונה מהותית מהדורות הקודמים, הוא נוח לתפעול וארגונומי ודי ברור להבנה. בנוסף אני ממליץ בחום, להשתמש גם באפליקציה ה-iControlAV5 המרהיבה והנוחה. האיפון או הטאבלט שלכם יהפכו לשלט הכי נעים ונוח שניתן לבקש.

נוחות תפעול

לא קל להתרגל לרסיברים של פיוניר: הם עתירי טכנולוגיה וכפתורי שליטה, נדרשת תקופת הסתגלות לרסיבר עד שקל יותר לעבוד מולו. הרסיברים החדשים מסדרת ה LX החדשה עברו שינויים ושיפורים די משמעותיים במערכת התפריטים, הכולל ממשק משתמש GUI חדשני, ה-901, הוא רסיבר עתיר טכנולוגיה ותכונות חדישות. מה שמטבע הדברים מקשה על המשתמש החדש והטכנופובי.

סיכום


ה-901 הוא רסיבר דגל מתקדם ביותר, הכולל בתוכו 11 ערוצי הגברה עצמאיים זהים בעוצמתם, הוא מציג יכולות אדירות בקולנוע ביתי, הוא דינאמי, אנרגטי, מהיר, חד, ומדויק. עם רמת פירוט מדהימה. הוא שולט בקלות בכול פורמטי האודיו הרב ערוצים. הוא מסוגל להכניס את הצופה לסצנה עד התעלמות מוחלטת ממה שקורה במציאות מסביב. הוא תלת מימדי, מאוזן ומסוגל לגרום לרמקולים לוויינים קטנים להישמע כמו רמקולי רצפה גדולים. הוא המשיך להעצים ביכולותיו, כאשר שודכו לו רמקולים גדולים, סטרימר האודיו שטמון בו, הניב תוצאות מעולות, הוא הפגין יכולות טובות באודיו דו ערוצי. מעבד הוידיאו, תומך 4k HDR הוא מאפשר לצפות בתמונה טובה יותר דרכו, הוא כולל תפריטים חדישים ונוחים לתפעול, וממשק משתמש GUI חדשני, יכולת כיול הרמקולים החדישה מדויקת להפליא, השלט שלו מצוין. והאפליקציה שלו מרהיבה. הוא עדכני ביותר, נראה מעולה, בנוי מרשים ונשמע מצוין.

שורה תחתונה
אפשרויות קינפוג אינסופיות, ממשק חדש ומשופר, צליל משובח בקולנוע וגם סטריאו, יותר ערוצים ממה שתצטרכו (לפחות השנה...)

מחיר: 16,900 ש"ח
אחריו: ט.ר אלקטרו סטריאו

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (115 תגובות פורסמו):

avatar
chayu333 2016-11-11 16:13:21
איציק, יופי שלי סקירה... כבעלים של LX89, האם אתה חושב שיש משמעות לשדרוג? אציין כי אתמול קבלתי את ה- PS4 PRO שמוציא אות HDR 4K, המסך שברשותי תומך אבל מסתבר שה- LX89 מסוגר להעביר רק HDR 2K... האם אפשרי שעדכון תוכנה יעדכן את הפרמטר הזה או שרק מעבר לדגם הנוכחי יאפשר לי להנות מ- HDR 4K. בקיצור, השאה האם שווה לשדרג או שההבדלים בין הדגמים שוליים....
avatar
נמר 2016-11-11 16:19:36
כרגיל ביקורת מדהימה. נראה שהיום איציק הוא הכתב המנוסה ביותר בתחום הרסיברים בישראל. ישר כוח!!!
avatar
zariel 2016-11-11 16:31:00
ניסיון בא מאהבה...
avatar
יעקב ח 2016-11-11 18:57:19
סקירה מצוינת! חיכיתי לסקירה הזאת ולפי הכתוב פיוניר שיחקו אותה בגדול. בתור בעליו של רסיבר פיוניר אני בהחלט מבין על מה ההתלהבות. שמעתי את הפיוניר LX-87 ונשארתי פעור פה. נראה שהדגם הנ''ל יהיה אפילו טוב יותר. אני שמח לראות שפיוניר החליפו את השלט הקודם שהיה עמוס בכפתורים זעירים לשלט שנראה נוח. בסקירה מצוין שגם התפריטים השתפרו, נקודה שהייתה קצת כאובה ברסיברים הקודמים.
avatar
איציק ירקוני 2016-11-11 21:01:33
איציק, יופי שלי סקירה... כבעלים של LX89, האם אתה חושב שיש משמעות לשדרוג? אציין כי אתמול קבלתי את ה- PS4 PRO שמוציא אות HDR 4K, המסך שברשותי תומך אבל מסתבר שה- LX89 מסוגר להעביר רק HDR 2K... האם אפשרי שעדכון תוכנה יעדכן את הפרמטר הזה או שרק מעבר לדגם הנוכחי יאפשר לי להנות מ- HDR 4K. בקיצור, השאה האם שווה לשדרג או שההבדלים בין הדגמים שוליים.... שאלת השדרוג. ה 901 רסיבר חדשני ומעודכן ביותר בכול הפרמטרים, הכולל 11 ערוצי הגברה עצמאיים. האם אתה זקוק להם? במידה ובא לך לשדרג בגלל מעבד ה HDR ממליץ לך לכיוון של הLX-801. הוא כולל 9 ערוצי הגברה, הזהים בעוצמתם ל-901.התמחור שלו נמוך משמעותית מה 901
avatar
איציק ירקוני 2016-11-11 21:04:20
סקירה מצוינת! חיכיתי לסקירה הזאת ולפי הכתוב פיוניר שיחקו אותה בגדול. בתור בעליו של רסיבר פיוניר אני בהחלט מבין על מה ההתלהבות. שמעתי את הפיוניר LX-87 ונשארתי פעור פה. נראה שהדגם הנ''ל יהיה אפילו טוב יותר. אני שמח לראות שפיוניר החליפו את השלט הקודם שהיה עמוס בכפתורים זעירים לשלט שנראה נוח. בסקירה מצוין שגם התפריטים השתפרו, נקודה שהייתה קצת כאובה ברסיברים הקודמים. אין ספק שהסדרה החדשה 701 801 ו901 טובה משמעותית. מהדגמים הקודמים להם. לא רק שהתפריטים השתנו, הם גם בעלי יכולות שליטה נרחבות יותר.
avatar
itay123 2016-12-11 07:52:15
איציק אחלה סקירה:שתוי: לדעתי במקום להוציא כסף על שדרוג מיותר, רצוי להוציא אותו על איפה שחשוב באמת וזה שדרוג רמקולים ומקור. שיפור אקוסטי. להתקדם עם המערכת where it counts. ●לדאבוני מי שנמצא עם לווינים - גם ככה לא יוציא פוטנציאל מרסיברים שמתומכרים מעל 1000$ ריטייל. בכל הקשור לסאונד. אז מעבר זה בזבוז כסף למשתמשים. והרי גם ככה עוד חצי שנה תבוא הגברת עם "לק ואודם" מעט שונה. הבשורה המשמחת (וקצת אבסורד) היחידה לכל מי שזה רלוונטי ומעניין אותו תחום הרסיברים... שכל מי שרוצה 89 יוכל לרכוש היום ביד 2 בכמחצית ממחיר שעלה חדש. למה לרכוש את החדש במחיר גזלה כאשר ניתן לרכוש את היוצא כחצי שנה מאוחר יותר, במחיר הרבה יותר נכון והגיוני ומתאים לו מאשר כשיצא.
avatar
נמר 2016-12-11 08:38:41
אני נוטה שלא להסכים איתך איתי. מערכת סטליטים טובה, הבניה מרמקולים כמו ה-sp3, יכולה להביך הרבה מאוד רמקולים ריצפתיים גדולים ואיטיים. היכולות של המבנה האקוסטי הכדורי להגיב מהר, בטבעיות, ללא התערבות קופסא (אני מדבר על רמקול רצפה מעץ במחיר שפוי) הם מהמרשימים שאני מכיר. אם השלמתם עם סאב היא נכונה, מכויילת היטב וממוקמת נכון, לסטליטים ישנם יתרונות מרשימים מאוד. ולגבי היתרונות של בחינה עם רמקולים כאלה. יש לציין שרובם המוחלט של חובבי הקולנוע, כשהמערכת שלהם ממוקמת בסלון, משתמשים בסטליטים ולא ברמקולי רצפה גדולים. ולכן, אני חושב שזהו יתרון מעולה לתת לחובב הפוטנציאלי את האפשרות הזו להבין איך הם מנגנים עם סטליטים. עם זאת. לאיציק יש גם את הטנוי (גם בו הוא משתמש בבחינה) והוא, לעומת הרבה רמקולים המצואים בביתם של חובבים, רמקול עם ביצועים מעולים - מהטובים למחירו. לגבי מחיר הרסיבר שמתאים לרמקול סטלייט. אתה טועה. אני משתמש ב-sp3 ובחנתי מספר רסיברים במהלך ה״קריירה שלי״. ההבדלים היו דרמטים. רסיברים טובים הוציאו תוצאות בהתאם. בלי קשר למחירם - הסטליטים הללו שיקפו את היכולות של הרסיבר. וזה למה? רמקול הוא לא רק נפח ויכולת לנגן בקול רם. רמקול צריך להיות מהיר, עם יכולת לשחזר טרנזיינטים, רזולטיבי ומפורט. וה-sp3 הם מאוד כאלה. רמקול צריך לנגן כאילו אין לו תיבה. ברגע שתיבה נכנסת לתמונה, רע מאוד. וה-sp3 הם פשוט נטולי תיבה. רמקול צריך להיות שקוף. היכולת של רמקול נטול תיבה, עם יחידה מעולה כמו שיש ב-sp3, מביא תוצאה מאוד נטרלית. נכון. רמקול רצפה גדול ויקר להפליא הוא יתרון בקולנוע. אבל כמה חובבי קולנוע אתה מכיר שמשתמשים בכאלה? אעזור לך - אחדים. ואלה שמשתמשים בכאלה, ברוב המוחלט של המקרים, אינם משתמשים ברסיבר אם כי במעבד נפרד, מגברים נפרדים וכמובן, ארנק נפרד לרכישת המערכת. הרכב המערכת של איציק משקף היטב את רובה המוחלט של האוכלוסיה בישראל. זה מאפשר מסקנה מדוייקת יותר, לקהל רחב יותר של מאזינים. הרי לא ממש בעיה לדבר עם יבואנים ולסדר לאיציק מערכת רפרנס בבית לטובת ביקורות. אפילו כזו שתביך מערכות סטריאו משוגעות. אבל אז מה עשינו? פספסנו את הקהל הרב (הרוב המוחלט), שאין לו דברים כאלה בבית.
avatar
itay123 2016-12-11 08:49:08
נמר תודה על ההסבר מכיר מערכת עם morelים בקולנוע ורסיבר של מכר טוב לצערי לא הייתה לי שום תחושת קולנוע שם. לגבי איכותם לא נפלתי סורי. היתרון היחיד שיש להם, זה ווריסטליות ואסתטיקה. קולנוע זה לא רסיבר וסאטליטים צר לי. אין שום דבר שקשור ומזכיר סאונד של קולנוע בקונפיגורציה שכזו. אבל שוב, מי שחושב שכן מכבד זאת. עבורי זה לא קולנוע.
avatar
נמר 2016-12-11 09:14:04
אם תסתכל על זה בצורה מופשטת, אתה תגלה שהקולנוע בבתי הקולנוע, מה לעשות, איך שלא תסובב את זה, בנוי מסטליטים להיקף וברמקולים קדמיים וסנטר גדולים לבמה הקדמית.
avatar
itay123 2016-12-11 09:25:13
הרמקולים בבתי הקולנוע המסחריים הם בדרכ JBL סדרת Pro הדבר האחרון שניתן לקרא להם "סאטאליטים"...
avatar
itay123 2016-12-11 09:31:11
מקדימה בדרכ 8350 וסראוונדים 8320 סדרה שהחליפה את הסדרה הקודמת.
avatar
יעקב ח 2016-12-11 11:42:45
מכיר מערכת עם morelים בקולנוע ורסיבר של מכר טוב לצערי לא הייתה לי שום תחושת קולנוע שם. לגבי איכותם לא נפלתי סורי. היתרון היחיד שיש להם, זה ווריסטליות ואסתטיקה. קולנוע זה לא רסיבר וסאטליטים צר לי. אין שום דבר שקשור ומזכיר סאונד של קולנוע בקונפיגורציה שכזו. אבל שוב, מי שחושב שכן מכבד זאת. עבורי זה לא קולנוע. אני יכול לומר שאם בתי הקולנוע היו מאמצים את הקונפיגורציה של איציק, הסאונד בבתי הקולנוע היה משתדרג עשרות מונים. הרמקולים של JBL טובים ככל שיהיו נשמעים כמו $%& אחד גדול, עם סאונד עמום ומפוצץ אוזניים. וזה מה שאומר שכנראה מזמן לא היית בבית קולנוע אמיתי. וכנראה לא שמעת מערכת איכותית עם הסטליטים של מורל ורסיבר של פיוניר שנותן בראש לכל רסיבר אחר ומשאיר אבק לכולם.
avatar
itay123 2016-12-11 11:47:16
:D:D יעקב ח בדיקה אף אוזן גרון תמיד חיונית ופרקטית. ממליץ בהחלט לאמץ.
avatar
יעקב ח 2016-12-11 12:03:14
:D:D יעקב ח בדיקה אף אוזן גרון תמיד חיונית ופרקטית. ממליץ בהחלט לאמץ. מי כמוך יודע יותר טוב מכולם! [MEDIA=youtube]c3sOuEv0E2I[/MEDIA]
avatar
נמר 2016-12-11 13:15:29
הרמקולים בבתי הקולנוע המסחריים הם בדרכ JBL סדרת Pro הדבר האחרון שניתן לקרא להם "סאטאליטים"... ביחס למימדי החלל הם סטליטים ועוד איך. אם אתה רוצה לרמקול מזה רמקול לא סטליט ביחס למימדי החלל הזה, בוא איתי לאחד מהאולמות שלי. מבטיח לך שזה יסדר לך את היחס בין מימדי החלל למימדי הרמקול. ולכן, ביחס לחלל הם סטליטים לכל דבר ועניין. לזה נוסיף שהרמקולים בבתי הקולנוע הם כמעט בסדר גמור. בכל חדר קולנוע ביתי, גם כזה פשוט יחסית (כמו שלי), היתרון לעומת הסאונד בקולנוע הוא בולט.
avatar
איציק ירקוני 2016-12-11 13:19:08
איציק אחלה סקירה:שתוי: לדעתי במקום להוציא כסף על שדרוג מיותר, רצוי להוציא אותו על איפה שחשוב באמת וזה שדרוג רמקולים ומקור. . איתי. יש לך מקור טוב יותר מהאופו 105D? אין לי שום ענין ורצון, להחליף את רמקולי הטאנוי הפנטסטיים שברשותי Tannoy DC10TI.
avatar
itay123 2016-12-11 13:19:38
לא הבנתי את ההשוואה בין רמקול חלול (sp3) לרמקול מלא ועשיר (JBL pro)..? מה משנה באיזה חלל הם נמצאים ? היה אצלי לבדיקה שניהם ואחד מהם המשיך איתי. נקודה.
avatar
itay123 2016-12-11 13:23:02
איתי. יש לך מקור טוב יותר מהאופו 105D? אין לי שום ענין ורצון, להחליף את רמקולי הטאנוי הפנטסטיים שברשותי Tannoy DC10TI. איציק לא כיוונתי בדבריי בהכרח אליך.
avatar
Yasmart 1970-01-01 02:00:00
איציק! שאפו על המבחן! לא טרוויאלי לבצע את הבחינות הללו שוב ושוב... הדבר דורש סבלנות עד אין קץ... יישר כח! נ.ב אשמח להרחבה בעניין ההבדלים בין ה-89, ל-901 מעבר לנתונים "היבשים" והרישמיים... שבוע מקסים, יובל
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
איציק! שאפו על המבחן! לא טרוויאלי לבצע את הבחינות הללו שוב ושוב... הדבר דורש סבלנות עד אין קץ... יישר כח! נ.ב אשמח להרחבה בעניין ההבדלים בין ה-89, ל-901 מעבר לנתונים "היבשים" והרישמיים... שבוע מקסים, יובל הדור החדש של סדרת ה LX שונה ממה שהכרנו. יותר נכון ... יהיה להשוות את ה 801 ל-89 מכוון ששניהם בעלי 9 ערוצי הגברה. ל -901 יתרונות בכול הפרמטרים. הגברה 11 ערוצים, חזקה ועוצמתית יותר ברב ערוצי. וגם בדו ערוצי. יכולת הפרדה משובחת יותר. חשיפה לפרטים טובה יותר. סטרימר אודיו משובח הקורא את כול סוגי הקבצים. כולל DSD דרך כניסת USB. תפקוד כניסות ויציאות ה HDMI מצוין. יכולות שליטה חדשניות. תפריט מורחב ועשיר. קל ונוח לשימוש. הכולל GUI חדיש ומרהיב. שלט חדשני נוח לתפעול. בכללי מדובר על רסיבר שונה לגמרי ממה שהכרנו עד לדגם LX-89.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
סקירה מעולה איציק שפו (ורד)(ורד)(ורד) ,מאד יפה ותענוג לקריאה אין ספק כי הפורום הזה - פורץ דרך בארץ בתחום אודיו וידאו והכי רציני . אכן נראה השינוי במעבר - פיוניר לבעלות אונקיו - שינוי תפריטים מהותי . 3 זכרונות לעומת 6 בקודמים . השילוב בין אונקיו לבין פיוניר, הניב תוצאות מעולות לשתי החברות. ובעיקר לאונקיו! אוניקו. זנחה את השימוש בהגברה המיושנת והבעייתית. לטובת ההגברה האיכותית של פיוניר הכוללת 11 ערוצי הגברה זהים בעוצמתם, מהלך זה גרם לאונקיו, להשתמש גם בשלדה של סדרת הLX של פיוניר. [ATTACH=full]31275[/ATTACH]
avatar
yuria 1970-01-01 02:00:00
כרגיל ביקורת מעולה. לא ניתן לעמוד בקצב השינויים של היצרנים לגבי מערכות אודיו ווידאו.....
avatar
yaronn 1970-01-01 02:00:00
איציק יקירי, אני בהחלט מעריך את הרצון והאהבה לתחום וטוב שישנם סקירות כאלו על מנת שכולנו נהנה מהם. אשמח אם דבריי יהוו סוג של דיון ולא לכיוון של דיון הוכחות אשר אינני מעוניין בו. תמיד שמח לקרוא עוד כתבה, עוד דיון, עוד פירסום אשר יכול להחכים את כל חבריי האתר ואותי. (היה חשוב לי לכתוב זאת ואערוך שוב בהמשך מפאת קוצר זמן) אתחיל ואומר שאני אוהב את האתר תוכנו וכותביו שנותנים מעצמם עבורינו. ברוח הדברים של עמיר (AK1) שפתח שירשור בנוגע " הדיוק או האפשרות לכתוב בלי חשש לביקורת/תיקונים על הנכתב? " – התלבטתי קשות פה אך בסוף אני בוחר בראשון. ולמה? הריי הסקירות הללו גורמים לאנשים להחליט לחיוב או לשלילה עבור מוצר\מבצע כזה או אחר. רצוי שניתן לכלל האתר (וגם לי באיזורים שאני פחות מבין) את הסקירה והעצה המיקצועית ביותר שניתן. נתת מספר הבטחות שספק אם יש להן איזושהי אחיזה במציאות. וזאת ביקורת ממשהו שאוהב את התחום ורוצה שהתחום יתפתח (כולל הסקירות) אל מישהו כזה בדיוק בצד השני (הריי גם אתה היית פעם חבר אתר בעברך). היום קיבלתי טלפון מחבר טוב שהיפנה אותי לכתבה והיה המום, לאחרונה אני והוא עשינו בחינה של שני רסיברים מבית פיונייר, הLX-89 וה901 - והתוצאות??? - היו דיי שונות ממה שכתבת. ברור לי שסקירה בתחום הזה היא סובייקטיבית אך האם יכול להיות ששמעת דברים שאפילו מהנדסיי פיונייר (או AIR STUDIO למעשה) לא שמעו או לא התכוונו אליו???? פיונייר מצהירה שהדגם שסקרת (קרי ה-901) הינו המשך ישיר של פיתוח ה-89. (ונכון שיותר להשוות בין ה-801 ל-89 כפי שהתייחסתי מטה ) ההגברה שבה פיונייר השתמשה לדגם זה הינה אותה אחת אשר שוכנת ב-89 והנתונים מאשרים זאת. ישנה תוספת כח מיזערית כדי להניח את הייסוד להניע עוד 2 ערוצים, אך מכיוון ששיטת הOBJECT-BASE שבה משתמשים DTSX וDOLBY ATMOS שונה בהגדרה, הרסיבר אינו צריך וגם לא צורך יותר מידי כח על מנת להניע את 2 הערוצים הנוספים שמוגדרים אווירה-ATMOS. באופן עקרוני ומעשי, לא הרבה השתנה מלבד כרטיס הHDMI (מסך) אשר כעת תומך בנוסף לכל בREC2020 וכמובן פיצרי'ם כאלו ואחרים אשר אין להם נגיעה בסאונד לדוגמא: FireConnect™ Google Cast Bluetooth® Wireless Technology (Version: 4.1, במקום 2.1 בדגם הקודם 11.2/MHz DSD Playback – DSD מעל 5.6 לעתיד וורוד יותר + שינויים במיקומיי הפרה בכלוב\בודי על מנת לתת סידור נכון יותר (לפי פיונייר לאחר הוצאת רכיבי הUSB DAC) לרכיב ההגברה ולפיזור חום אופטימאלי יותר. כל השינויים נעשו לאחר שפיונייר (כמו כל היצרניות האחרות) מהמרות וכנראה שבצדק על כך שבעתיד את המוזיקה שלנו נמשוך וניצרוך דרך שירותיי רדיו\אפליקציות ולאיו דווקא לוקאלית. (לכן ירד חיבור הUSB DAC) ולכן, כל ההצהרות מטה אשר נכתבו על ידך רק באזור התגובות לכתבה (שלא נדבר על הכתבה עצמה) אין להם אחיזה במציאות. לא לפי הבדיקות שלנו ובטח לא לפי הנתונים היבשים אשר פיוניר מצהירה עליהם. כגון: " 1. תמחור גבוה בהרבה של 901 מול ה89 (הבדל של 500 $ בלבד) 2. יכולות שליטה של 701 801 ו901מול הדגמים הקודמים (אין הבדלי שליטה כלל) 3. הדור החדש של סדרת ה LX שונה ממה שהכרנו. (ממש לא בטוח) 4. יכולת הפרדה משובחת יותר. חשיפה לפרטים טובה יותר. (האומנם??? התכנון, החלקים והביצועים דיי זהים) 5. סטרימר אודיו משובח הקורא את כול סוגי הקבצים. כולל DSD דרך כניסת USB. (קיים גם בדגמים קודמים) 6. תפקוד כניסות ויציאות ה HDMI מצוין. (לא דווחה בעה קודמת ולכן לא נעשה שום שינוי או שיפור - אז מה היתרון היחסי כאן ביחס לדגמים קודמים) 7. יכולות שליטה חדשניות. (מה החידוש ביחס לדגמים קודמים) 8. בכללי מדובר על רסיבר שונה לגמרי ממה שהכרנו עד לדגם LX-89. (האומנם???) " באופן כללי, דווקא יש הרבה מאוד במשותף (לא רוצה לומר יותר מידי) בין הסדרה הקודמת לנוכחית. אני מאוד מעריך את איציק ככתב החדש של האתר אך צריך לשמור על פרספקטיבה כאשר היצרן מפרסם נתונים יחסית זהים בין המכשירים.... איציק, אני בהחלט מקווה שלא תיקח זאת אישית, אך יש יותר מידי פערים והשתפכויות בדברים שנכתבו (וזאת לא הפעם ה-1) – ככתב, צריכה להיות מידה של אוביקטיביות כאשר בוחנים מוצר וזה לא ממש נראה כך; למרות שאני סמוך ובטוח שאתה בהחלט אובייקטיבי לחלוטין (זה פשוט נראה כמו סיגנון כתיבה) בהכירי את האתר ומנהליו. לעומת כל הכתוב לעיל, בתגובות של איציק ישנם גם דברים אשר בהחלט נכונים: " 1. יהיה להשוות את ה 801 ל-89 מכוון ששניהם בעלי 9 ערוצי הגברה. – צודק ב-100% 2. תפריט מורחב ועשיר. קל ונוח לשימוש. הכולל GUI חדיש ומרהיב – צודק , למרות שאני אישית בהחלט לא חושב כך, לי זה רק הפריע להגיע לאופציות המוכרות אך אני מניח שזה נועד להמונים אשר אינם בקיאים ברזי התפריטים ובנוסף לישר קו עם המתחרים. 3. שלט חדשני נוח לתפעול. – זה סובייקטיבי אבל נכון במידת מה. אני אישית מעדיף את השלט הישן למרות ריבוי הכפתורים או לחליפין שימוש באפליקצייה הבאמת אינטואיטיבית שלהם שנחשבת כסמן ימני עבור המתחרים. " אני בהחלט לא הולך לרדת לשורש העיניין של בדיקת\מבחן בעזרת רמקולים כאלו ואחרים (לוויניים או FULLRANGE – למרות שאני חושב שאכן צריך לבדוק עם גדולים כי הם צורכים יותר כח ונותנים יותר נפח באיזור תדרים מסויים) כי אין לי בעיה עם מהות הבדיקה כפי שנראה לנכון לאיציק, רק לאי הדיוקיים. מחכה ומצפה לסקירה הבאה שאיציק יוציא תחת ידו ובטוח ששם נראה את היכולות האמיתיוית שלו. נ.ב. אין ברצוני לפתוח דיון על דבריי (שונא להיכנס לפינות אפלות) ואלו בהחלט לא דבריי אלוהים חיים. מי שרוצה לשפוך את הלב או לקבל סימוכין מוזמן לעשות זאת בפרטי (לא תמיד אני רואה אך אשמח לחזור כשאראה). מטרתי היחידה היא לשפר את הנתונים שאנו מקבלים דרך הדיווחים באתר ואני סמוך ובטוח שכך יקרה. תודה ובהצלחה
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
1. אומנם סוג ההגברה זהה לדגם היוצא ה-89, אך עבר שינויים רבים כדי לכלול עוד זוג ערוצי הגברה זהים בעוצמתם. תוספת 2 הכבלים אינה מיועדת רק לתוספת זוג ערוצי ההגברה הנוספים. היא מתחלקת בין שאר ערוצי ההגברה. לכן מטבע הדברים ה 901 חזק יוקר מה-89 .... בנוסף גם סקלת הווליום שונתה. הכוונה לבמה השלישית, היא עובדת מ 0db עד +18db מקווה שאתה מבין במה מדובר. 2. הדאק ב 901 תומך ב 384-32bit לעומת ה-89 שתמך ב 192-32bit 3. כניסת ה-USB ב-901 תומכת בקבצי DSD ב2.8 5.6 ו11.2 4. לגבי המחיר.. הדגם הנבחן הינו דגם אירופאי מחירו 2500 פאונד הוא יקר מה 89 באזור ה-500 פאונד משמע תוספת של 20 אחוזים. הפרש רציני מאוד, לפחות למי שטוען שמדובר במכשירים זהים. 5. ל-901 יכולות שליטה בתפריט... טענת שבדקת אותו? אני מאמין שלבסוף אתה והחבר שלך. תמצאו את אותן יכולת שליטה הקיימים בתפריט הפנימי של ה-901 6. יש ברשותי עדין עוד רסיברים של פיוניר מסדרת ה LX ה-901 בעל יכולת הפרדה ודיוק טובים יותר. 7.תפקוד מחברי ה HDMI. כשאני בוחן רסיבר כול שהוא, זה לאותו פרק זמן שהיה ברשותי. ה 89 תפקד די טוב. במעברים בין הכניסות, עם יכולת סנכרון די טובה. לדוגמא ה 7010 תפקד טוב ממנו משמעותית. כיום לאחר שבחנתי את ה 901 הוא תפקד טוב יותר מה 89 בכול הקשור ל HDMI. 8. ה-901 כן נבחן עם סט רמקולים גדול. בתוספת לשאר הנתונים שהועלו בכתבה, מבחינתי מדובר במכשיר שונה לגמרי מהדגם היוצא. אני מקווה, שבפעם הבאה. תחשוב לפני שאתה יוצא למתקפה.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]31287[/ATTACH] [ATTACH=full]31289[/ATTACH] [ATTACH=full]31286[/ATTACH] [ATTACH=full]31286[/ATTACH] [ATTACH=full]31288[/ATTACH]
avatar
yaronn 1970-01-01 02:00:00
איציק, לצערי אתה שוב טועה ומטעה.... תנסה לקרוא שוב את הברושורים + הTECH SPEC וה-DATA SHEET של המוצרים.... ההגברה זהה ב99%. השינוי הוא תוכנתי ע"מ לתמוך בשני ערוצי אווירה נוספים. שינוי הווליום עובד בצורה ליניארית ואדפטיבית ולכן יש שינוי בסקאלת הווליום לשיטתך. אין קשר לתוספת כח משמעותית. בנוסף, הכיול של המכשירים הינו כיול לערכים של AIR STUDIO, האם אתה טוען שלחברה שאמורה לכייל ע"פ סטנדארטים מאוד קפדניים יש ערכים נפרדים לאותו כיול??? :) איציק, לפי דברייך: " 2. הדאק ב 901 תומך ב 384-32bit לעומת ה-89 שתמך ב 192-32bit " האומנם???? איך זה בכלל יתכן אם לשניהם יש את אותו צי'פ DAC אשר אחראי על ההמרה....
  1. ESS SABRE32 Ultra DAC (ES9016S)
תקרא את הTECH SPEC: (מצורף) ובכל זאת גם ציטוט LX-89: Music File Playback/Seek via Network/USB: AIFF , Apple Lossless, WAV, FLAC, MP3, WMA, AAC, DSD • 192 kHz/24-Bit Audio playback (AIFF, Apple Lossless, WAV, FLAC) • Multi-Channel (5.1ch, 5.0ch) Audio Playback (WAV*2, FLAC*3) סימוכין: [url=http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX89.pdf][url]http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX89.pdf LX-901: Hi-Res Audio File Playback via USB/Network • Up to 192 kHz/24-bit ALAC, AIFF, FLAC, WAV • 11.2/5.6/2.8 MHz DSD Playback • Dolby® TrueHD Playback (USB only) סימוכין: [url=http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX901.pdf][url]http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/datasheets/english/SC-LX901.pdf לגבי טענת המחיר שהעלת, שוב טענה שגויה... אם כבר ביקשת ללכת לפי המחיר האירופאי (או החוץ אירופאי כיום באנגליה), אז דע לך שהמחיר הוא כך: LX-89: 2200 פאונד (סימוכין: [url=http://www.whathifi.com/pioneer/sc-lx89/review][url]http://www.whathifi.com/pioneer/sc-lx89/review ) LX-901: 2500 פאונד (סימוכין: [url=http://pricespy.co.uk/product.php?p=3856355][url]http://pricespy.co.uk/product.php?p=3856355 ) זה משקף עליה הגיונית של 12% .... לא 20 % כפי שדיווחת וזה בדגם הבכיר יותר לכאורה..... לגביי התפריטים, זה בהחלט ADDED VALUE נחמד. עלי זה קצת היקשה בהתחלה מפאת ההרגל אבל ממילא אני משתמש באפילקציה ולכן זה בטל ב-60. לא יודע איך אתה מודד דיוקים והפרדה בין 2 רסיברים עם ערכיי כיול שאומרים (לפחות ע"פ היצרן וחברת הכיול הכל כך מקצועית) להיות זהים!!!! לשניהם יש את אותו תקן כיול של AIR שאמור לתת (או כך לפחות פיונייר וAIR אומרים) את אותה חתימת סאונד וערכיי כיול וכל זאת תחת אותו יצרן.( לא שני יצרנים שונים עם מודולים שונים) לתפקוד הHDMI: האם אתה טוען שהיתה בעיה ב-89???? כי באף פורום בעולם לא דווח על כך ופיונייר לא הוציאה שום עידכון לתמיכה בבעיות כאלו. אם נתקלת בבעיה כזאת, יכול להיות שהרסיבר שקיבלת לבדיקה לא היה חדש או חלילה תקול. לגביי ה901, לא אמורה להיות בעיה גם שם ולכן לא אמור להיות שום הבדל. אגב, האם ביצעת עידכון לרסיבר לפני הבדיקה? (לא התייחסת לכך בבדיקה ולכן אני מניח שלא) כי אנחנו כן, הרסיבר הקפיץ לנו הודעה על קיומה של גירסה חדשה יותר כשבדקנו.Version 1020-2000-0100-0000 ד"א, גם לפיוניר LX-89 השתחררה גירסה כשבוע-שבועיים לפני Ver 1-317-011-729-205. (אך אני מניח שאת זה כבר לא בדקת) אני לא מכניס התייחסות למרנץ 7010 מכיוון שאותו לא בחנתי. המטרה היתה להבין אם קיימים שינויים (אם ישנם כאלו) בין הפיונירים מלבד יכולות האפליקציות רשת. לגביי סט הרמקולי הנבחן – לא טענתי דבר בנושא מכיוון שזאת אחראיותך ורצונך הפרטי עם איזה רמקולים לבדוק ואני מקבל כל החלטה של סוקר. רק הוספתי בתגובתי שבמוצרים כאלו נכון לבדוק גם וגם אם יש בנמצא. וזאת מכיוון שהתוצאות הן שונות בהגדרה. רמקול גדול בסופו של דבר נותן סאונד ובימה מעט שונה ולוקח מהרסיבר יותר כח וכמובן ערכים כיול שונים. ולכן, אין פה איזה שינוי מהפכני בשנתון הזה של המוצרים כפי שכתבת. השינויים הם יחסית מינוריים (כמובן מלבד תוספת שני הערוצים שלכאורה מבטלים צורך בהגברה נוספת למי שברשותו 11 רמקולים, למרות שאני דיי בטוח שלמי שיש סט-אפ כזה רצוי שיהיה מגבר חיצוני שיניע לפחות את הקדמיים במידה והם גדולים) :) אם נחזור לתגובתך, חשבתי לא מעט לפני שכתבתי והיו מספר אנשים שממש ביקשו שאכתוב ואתקן את המעוות. ו-לא, אני לא יוצא למלחמה ההיפך הוא הנכון! ביקשתי שיפנו אליי באופן פרטי אם מישהו אכן רוצה לדעת לכאן או לכאן. לא רוצה לפתוח דיון כי זה לא תורם לאתר שום דבר. (אולי אפילו להיפך). תנסה לקחת את דבריי ברוח טובה על מנת שכולנו נמשיך לקבל דיווחים וסקירות בעתיד בצורה המיקצועית שהאתר מרגיל אותנו - זה הכל.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
אוניקו. זנחה את השימוש בהגברה המיושנת והבעייתית. חבל מאוד. לא מבין במה היא הייתה "בעייתית", אבל אני בעד הגברה מיושנת :)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
בוטל.
avatar
yaronn 1970-01-01 02:00:00
נמר, אתה מכיר אותי לא מהיום. מעולם לא כתבתי משהוא בגנותו של מישהו וזה משהו ששנינו יודעים. אני מכבד את איציק מאוד, לי ולאיציק היתה שיחה לפני כמה חוד' בדיוק על הנושא הנ"ל והוכחתי לו כמה דברים בשיחה פרטית ואישית. (ללא כל מעורבות של אחרים). אנו מכירים מספיק שנים ואתה יודע שאני קורא פסיבי ולעולם אין כוונה ניסתרת בליבי. סה"כ ביקשתי שהדברים יקבלו נופך של חיזוק האתר, אם זה לא מקובל בעינייך (וקשה לי להאמין מהיכרותינו רבת השנים) אחדול לאלתר ואמשיך לקרוא OFFLINE.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
חבל מאוד. לא מבין במה היא הייתה "בעייתית", אבל אני בעד הגברה מיושנת :) רסיבר רב ערוצי הוא עתיר טכנולוגיה ורכיבים. מטבע הדברים שהוא יהיה רב רכיבים. במיוחד שמדובר בהגברה טרנזיסטורית. לאונקיו הייתה בעיית התחממות קשה. מה שמוביל לבסוף גם לכשל ברכיבים. כיום, מרבית רסיברי הדגל עוברים להגברה של 11 ערוצים עצמאיים. מצב זה מקשה מאוד, להכיל עוד רכיבי הגברה במארז הרסיבר, שמטבע הדברים לא משתנה מבחינת גודלו הפיזי. ההגברה אשר טמונה בסדרת ה LX הינה קלאס D דיגיטלית. היא אינה תופסת מקום נרחב. מה עוד, שאין לה צורך בצלעות קירור, ומאווררים אקטיביים. מה שבעצם מאפשר לרכיבי הרסיבר לקבל אוורר טוב יותר, נטול בעיית התחממות קשות. להגברה הדיגיטלית יש עוד יתרונות, צריכת זרם מופחתת, עלויות יצור זולות יותר. בבחינות אשר ביצעתי לכמה וכמה רסיברים. ההגברה הדיגיטלית של פיוניר, הייתה העוצמתית ביותר. אין לי שום כוונה להיכנס לוויכוח איזו הגברה טובה יותר, ומניבה את התוצאות הטובות יותר בשמע רב ערוצי. יום טוב.
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
זה נכון שמגבר מתחמם, כמו כל מגבר. אבל העיקר הסאונד, לא?
avatar
yaronn 1970-01-01 02:00:00
לאחר שיחתי עם נמר ולאור חברותינו רבת השנים והערכה ההדדית, החלטתי לערוך מעט את דבריי על מנת שלא ישתמע שביקשתי ליצור פרובוקציה. אני עורך על מנת לומר שאני בהחלט מעריך את האתר וכותביו אשר נותנים מעצמם ומשקיעים מאמצים וכן על מנת ליצור דיון בנושא ולא סוג של אנטיגוניזם לכתבה.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
זה נכון שמגבר מתחמם, כמו כל מגבר. אבל העיקר הסאונד, לא? ישנו קהל ש"עסקאות חבילה - הכל כלול" קוסם להם יותר...
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
זה נכון שמגבר מתחמם, כמו כל מגבר. אבל העיקר הסאונד, לא? ההגברה הטמונה ברסיברים של אונקיו, מתחממים יתר על המידה. נפתחו לא מעט שרשורים בנידון. היו גם כאלה שהוסיפו מאווררים אקטיביים על הרסיבר כדי להקל עליו.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
בגלל שאני לוקח את דברך ברצינות. יצרתי קשר עם סמנכ"ל ט.ר ובקשתי ממנו להתייחס לטענות המועלות כאן. תגובתו, לאחר שהבהרתי לו את הטענות, נאמר על ידו שאכן מדובר בהגברה שונה, ורסיבר שונה מהדורות הקודמים. וכן במידה ותרצה לבדוק זאת בעצמך, אתה מוזמן ליצור קשר עם ט.ר. במידה ויש עוד שאלות כל שהן, אני כאן. תודה.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
כיף לקרוא איציק ביקורות שלך ואתה תמיד הולך על הדובדבן שבקצפת ממש תענוג תודה רבה אני בינתיים נשאר עם הlx70
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
כיף לקרוא איציק ביקורות שלך ואתה תמיד הולך על הדובדבן שבקצפת ממש תענוג תודה רבה אני בינתיים נשאר עם הlx70 שלומי היקר. כיף לראות אותך בפורום:בעד:
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
שלומי היקר. כיף לראות אותך בפורום:בעד: תודה רבה איציק הכבוד הוא לי
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
צור קשר לוי
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
לכל החברים כדי לקרוא את התכונות שפיוניר מפרסמת כאן 32BIT /384KHZ לממרים כדי לנגן את DSD 11.2 חייבים את מקסימום [url=http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/brochures/en/pioneer_home-entertainment_2016-2017_en.pdf][url]http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/brochures/en/pioneer_home-entertainment_2016-2017_en.pdf כל הליין של פיוניר LX901 נמצא ממש בהתחלה תהנו זה מופיע בליין המוצרים החדש.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
לכל החברים כדי לקרוא את התכונות שפיוניר מפרסמת כאן 32BIT /384KHZ לממרים כדי לנגן את DSD 11.2 חייבים את מקסימום כל הליין של פיוניר LX901 נמצא ממש בהתחלה תהנו ניתן לקרוא באתר הגרמני AREA DVDלגבי נתוני הדאק שטמון ברסיבר פיוניר 901 [url=http://www.areadvd.de/tests/update-pioneer-bringt-neue-sc-lx901sc-lx801sc-lx701-mehrkanal-receiver/][url]http://www.areadvd.de/tests/update-pioneer-bringt-neue-sc-lx901sc-lx801sc-lx701-mehrkanal-receiver/ בגרמנית Im Gegensatz zu den kleineren SC-LX-Modellen (SC-LX501) und den VSX-Modellen setzt Pioneer bei den drei neuen großen Mehrkanal-Receivern der SC-LX-Baureihe nicht auf den AKM 384 kHz/32-Bit DAC, sondern auf einen besonders hochwertigen ESS Sabre Ultra-DAC, der nun auch die 384 kHz/32-Bit (studiotauglich) Auflösung/Bittiefe offeriert. Zwei ESS-D/A-Wandler im Parallelbetrieb werden in allen drei neuen Top-Modellen eingesetzt מתורגם מגרמנית לעברית בניגוד SC-LX-הדגמים הקטנים יותר (SC-LX501) ומודלי VSX אינו קובע פיוניר בשלושת מקלט רב ערוצית הגדול החדש של סדרת SC-LX על kHz AKM 384/32-bit DAC, אבל על צבר מחוספס ESS בדרגה גבוהה במיוחד Ultra-DAC, אשר כוללת כעת את 384 kHz / 32-bit (כיתת סטודיו) עומק הצעות החלטה / קצת. שני ESS D / A ממירים הפועלים במקביל משמשים בכל שלושת הדגמים המובילים החדשים. [ATTACH=full]31333[/ATTACH]
avatar
yaronn 1970-01-01 02:00:00
היי איציק, SONYES, אני מאוד מקווה שזה לא יתפרש לא נכון וכמו שכתבתי קודם אני ושאר הקוראים בהחלט מעריכים את המאמצים. לטובת העיניין, ישנה טעות חוזרת ואני מניח שבתום לב לגביי הממירים הנמצאים בכל אחד מהדגמים החדשים של פיונייר. בלינק שצירפתי מטה המוביל למסמך הרשמי של פיונייר בשם"AV RECEIVERS REFERENCE GUIDE" מתואר בדיוק איזה ממיר יש לכל אחד מהדגמים. (עמוד מס' 5 + עמ' מס' 30) כפי שתיראו, בדגמים הגבוהים קרי, LX-701-901, הממיר הינו ESS SABRE32 התומך עד לרזולוצייה של 192 KHZ אותו הממיר בדיוק המופיע בדגם ה-89 LX ועוד דגמי פיונייר נוספים. בדגם הנמוך יותר, קרי, LX-501 (ובמספר דגמים נוספים מתחתיו) ישנו ממיר D\A של AKM DAC (שנחשב שונה בסאונד מהESS במידת מה ) אשר תומך ברזולוצייה של עד 384 kHz/32-bit. זהו המסמך הקובע ולא שום דבר אחר אשר מופיע במקומות שונים ומקבע טעויות כאלו ואחרות. לינק למסמך: (בנוסף מצורפות תמונות) [url=http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/reference_guides/reference_guide_sc-lx-av-receiver_2016.pdf][url]http://www.pioneer-audiovisual.eu/sites/default/files/reference_guides/reference_guide_sc-lx-av-receiver_2016.pdf המסמך מתאר בפרוט רב (כ-40 עמ') כל פיצ'ר ופיצר ברסיברים של פיונייר - בהחלט שווה קריאה למי שיש רצון או סבלנות ורוצה להחכים קמעה. BTW, החל מעמ' 33 והלאה מצורפים הSPEC הרשמי לכל דגם (אשר ציטטתי בהודעות קודמות) ואלו הם הנתונים הרשמיים המצויינים באתר הרשמי של פיונייר. בקיצור, מסמך העושה סדר בכל הבלאגן. :) ד.א אותה אינפורמצייה מצויה בכל אחד מהלינקים לTECH SPEC אשר צירפתי קודם אך מסמך זה הינו האוטוריטה הרשמית מפיונייר ואמור לחתום את הדיון. אני מקווה שהצלחתי לעזור לדיון בנופך חיובי על מנת לקבל את האינפורמציה המדיוייקת לשביעות רצונם של כל חבריי האתר. שלום עולמי :)
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
מהכרות רבת שנים עם האתר הגרמני AREA DVD הוא אינו טועה. במידה וקראת את הנכתב, הם מדגישים בדיוק, מהם הממירים הטמונים בסדרת הרסיברים החדישה של פיוניר. הממירים הקיימים ב 901 תומכים ב 384-32bit כיום זה ללא נחשב לממיר ייחודי. בחנתי עוד מגברים שונים שתומכים ב DSD-11.2 וגם בהם מודגש שהם תומכים. ב 384-32bit. פיוניר מצהירה שהיא הכניסה את הממיר בעוד מגברים בליין החדש 2016. כגון... מגבר Pioneer a-70ae החדיש. שגם הוא תומך ב DSD 11.2 אם אני פוגע באמינות האתר, משמע שכל האתרים והכתבים שטוענים את מה שאני טוען, כאשר הסימוכין שלי. הם מידע טכני, שיחה עם מנהל המותג בישראל לשם ברור, ועוד טיול קטן לבדיקה סוגרת באתר הגרמני AREA DVD. ושם מה לעשות.. אתה טועה. ואני צודק. ואני וגם הם צודקים. תראה ידידי היקר. אין לעניין להתייחס לטענות שהגיבוי היחיד להם הוא דף בודד מקסימום שניים, שבהם יכולה לחול טעות. וטעויות קורות, אני מבין למה אתה מתכוון, ואני מבין מהיכן מגיעה הטענה שלך, ואכן לשיטתך אתה צודק, יש בעיה בנתונים. אך מכוון שבלתי אפשרית טכנית ליצר מערכת התומכת ב DSD 11.2 ב 384-32bit והרסיבר הזה כן תומך, משמע.. הנתונים שבידך מטעים אותך. שים לב.... גם ESS SABRE מצהירים על התמיכה. [ATTACH=full]31340[/ATTACH]
avatar
yaronn 1970-01-01 02:00:00
איציק ידידי, בוא נסכים שלא להסכים..... הטעות היא לא טעות הדפס כלל, הנתון מפורסם כבל עם ועדה ב-5 מקומות שונים במסמך ומתאר את השינויים בכל דגם ודגם בסדרה. האם זה הגיוני שרק בדגם הזה יש טעות ובשאר אין??? לא סביר. בוא לא נשכח שזהו המסמך הרשמי שהיצרן משחרר עבור המוצרים שלו ואם ישנם טעויות אז רוב הסיכויים שהם נמצאים באתרים ולא אצן היצרן (למרות שיש אופציה כזאת אבל היא נדירה). אבל היי, אם נוח לך להאמין אחרת-סבבה! אם תקרא בדיוק רב את מה שאתה בעצמך צטטת, תבין למה.... ההמרה ל384 KHZ אכן קיימת באימפלימנטציה של הציפ' אבל רק דרך I2S.....(פסקה שלישית משפט אחרון בציטוט שלך) ".......The ES9016 SABRE32 Ultra DAC supports up to 384kHz PCM data via I2 S" ד.א, זה ללא קשר כלל להמרת DSD..... אשמח שתראה לי טעויות כי אני דיי בטוח שאין כאלו כלל. (אבל תמיד אשמח ללמוד:) למען האמת, נראה לי שמיציתי את הדיון (סתם גוזל זמן מיותר ללא ערך) וכל אחד שיאמין באמת שמוצאת חן בעיניו (או של היצרן) ד.א אשמח לדבר איתך בטלפון על זה...מוזמן לטלפן
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
איציק ידידי, בוא נסכים שלא להסכים..... הטעות היא לא טעות הדפס כלל, זה המסמך הרשמי שהיצרן משחרר עבור המוצרים שלו. אבל היי, אם נוח לך להאמין אחרת-סבבה! אם תקרא בדיוק רב את מה שאתה בעצמך צטטת, תבין למה.... ההמרה ל384 KHZ אכן קיימת באימפלימנטציה של הציפ' אבל רק דרך I2S.....(פסקה שלישית משפט אחרון בציטוט שלך) .......The ES9016 SABRE32 Ultra DAC supports up to 384kHz PCM data via I2 S ד.א, זה ללא קשר כלל להמרת DSD..... אשמח שתראה לי טעויות כh אני דיי בטוח שאין כאלו כלל. (אבל תמיד אשמח ללמוד:) למען האמת, נראה לי שמיציתי את הדיון (סתם גוזל זמן מיותר ללא ערך) וכל אחד שיאמין באמת שמוצאת חן בעיניו (או של היצרן) ד.א אשמח לדבר איתך בטלפון על זה...מוזמן לטלפן מעולה. נסכים שלא להסכים. אתקשר בשמחה, לכשאתפנה. בידידות איציק.
avatar
goe1951 1970-01-01 02:00:00
איציק , שאפו על הכתבה. למרות שאני לא איש של קולנוע ביתי אלא נטו איש של דו ערוצי נהניתי לקרוא את הסקירה/הכתבה . כתבה קולחת , מושקעת ומחכימה. תודה רבה .
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
AKM זה ממיר נחות? :) Metronome בנוי על AKM, למיטב זכרוני גם Esoteric
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
AKM זה ממיר נחות? :) Metronome בנוי על AKM, למיטב זכרוני גם Esoteric לא הבנתי למה הם נחותים?
avatar
michael123 1970-01-01 02:00:00
לא הבנתי למה הם נחותים? גם אני לא הבנתי
avatar
zaviv 1970-01-01 02:00:00
איציק כל הכבוד על הסקירה !!!(ורד)(ורד) שמחתי לשמוע שפיוניר ממשיכה לייצר מכשירים ברמה הגבוהה ביותר (דבר שלא היה בטוח בעת רכישת החטיבה ע"י אונקיו) אני כרגע עם ה- 89 מרוצה עד השמים מהשדרוג שעשיתי באדיבותו של זוהר מהחנות המתמחה ארמאגדון כפי שנאמר לאחרונה הרסיבר עודכן לאחרונה ועשיו הוא מציג DTS X לי באופן אישי הוא מספק את הסחורה. נהנתי מאד מהסקירה אביב
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
איציק כף לקרוא את הסקירה הממצה :אצבע מורמת לדעתי פיוניר הם מלכי הרסיברים. היה לי בזמנו LX70 רסיבר על. אך השליטה בו הוציאה אותי מדעתי. עברתי למרנץ :rolleyes:
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
אני י דווקא די מסתדר עם ה70 אולי אני לא דוגמא עם כל הרסיוורים שלהם שהיו אצלי.... אבל אתה צודק לעיתים להגיע לinput מסויים אתה צריך ללחוץ על שני כפתורים במקביל!!!!! אבל מה שכן לא מצאתי עד עכשיו היכן הvideo select שלו ....
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
אני י דווקא די מסתדר עם ה70 אולי אני לא דוגמא עם כל הרסיוורים שלהם שהיו אצלי.... אבל אתה צודק לעיתים להגיע לinput מסויים אתה צריך ללחוץ על שני כפתורים במקביל!!!!! אבל מה שכן לא מצאתי עד עכשיו היכן הvideo select שלו .... אתה שמבין עדיין לא מאתר פיצ׳ר מסויים. היה לפני הפיוניר אונקיו ועכשיו המרנץ. קל מאוד להסתדר איתם. פיוניר נשארו חכמולוגים השליטה בהם קשה עד הזוייה. אך עדיין לעניות דעתי הם הטובים ביותר.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אתה שמבין עדיין לא מאתר פיצ׳ר מסויים. היה לפני הפיוניר אונקיו ועכשיו המרנץ. קל מאוד להסתדר איתם. פיוניר נשארו חכמולוגים השליטה בהם קשה עד הזוייה. אך עדיין לעניות דעתי הם הטובים ביותר. הרסיברים של פיוניר הם עתירי טכנולוגיה ופיצ'רים. מטבע הדברים שהם יהיו לא פשוטים לתפעול. הדור האחרון ה901 מגיע עם מערכת תפריטים, וGUI חדישים ונוחים לתפעול. ל'מרות שהרסיבר השתבח בעוד מערכות הפעלה.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
אין הרבה מה להסתבך בשביל להכנס לתפריט אתה חייב ללחוץ כפתור receiver בהתחלה ואז ללחוץ על מניו במשולש הכפתורים במרכז השמאלי הוא אודיו הימני וידאו תוך כדי שמיעה וצפייה ואילו התחתון שמאלי זה המניות הראשי המסך זו כל התורה פשוט לוחצים על אינפוט ושוכחים להחזיר ללחוץ על רסיוור לפני בקשת תפריטים
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
אין הרבה מה להסתבך בשביל להכנס לתפריט אתה חייב ללחוץ כפתור receiver בהתחלה ואז ללחוץ על מניו במשולש הכפתורים במרכז השמאלי הוא אודיו הימני וידאו תוך כדי שמיעה וצפייה ואילו התחתון שמאלי זה המניות הראשי המסך זו כל התורה פשוט לוחצים על אינפוט ושוכחים להחזיר ללחוץ על רסיוור לפני בקשת תפריטים מת על ההסבר שלך... :);):confused::mad::מבולבל::(
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
בגלל זה אני לא טורח
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
צלצל אלי במה אתה מתקשה 0505686382
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
צלצל אלי במה אתה מתקשה 0505686382 שלומי. יש צדק בדבריו של החבר פיני. לגבי התפריטים המצוים בפיוניר LX70. הם לא הכי נוחים. וה GUI שלו לא איכותי. אני מאמין .. שיצא לו להכיר את ה901 דעתו תשתנה!
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
שלומי. יש צדק בדבריו של החבר פיני. לגבי התפריטים המצוים בפיוניר LX70. הם לא הכי נוחים. וה GUI שלו לא איכותי. אני מאמין .. שיצא לו להכיר את ה901 דעתו תשתנה! יש חלק מה כניסות שצריך ללחוץ input בשלט כמה פעמים להגיע אליהם!!!!!זה אכן מוזר כל השאר אוכל אותו בלי מלח
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
אחרי 10 שנים עם הax10ai pioneer שלי הכל קטן:נשיקה:
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אחרי 10 שנים עם הax10ai pioneer שלי הכל קטן:נשיקה: שלומי. הגיע הזמן להתקדם לרסיבר מתקדם יותר.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
מה זה יתן לו איציק o_O?!
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
אני עם הlx70 :שתוי:
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אין קשר ל 70 או לכל מספר אחר שלומי אתה עובד 5.1 אין לך דרישות למיתוג ווידאו או עיבוד ווידאו, אין לך צורך באפליקציות למינהם ושאר ירקות... אין כלום ברסיברים האחרונים שצריכים לדבר אליך ולגרום לך לשפוך כסף על כלום.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
מסכים:אצבע מורמת
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
אין קשר ל 70 או לכל מספר אחר שלומי אתה עובד 5.1 אין לך דרישות למיתוג ווידאו או עיבוד ווידאו, אין לך צורך באפליקציות למינהם ושאר ירקות... אין כלום ברסיברים האחרונים שצריכים לדבר אליך ולגרום לך לשפוך כסף על כלום. יש הרבה מאוד ברסיברים החדישים!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
איציק זה מאוד תלוי בצרכים של אנשים.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
איציק זה מאוד תלוי בצרכים של אנשים. יחד עם זאת... מי שקולנוע בייתי בדמו. ירכוש רסיבר חדיש התומך בפורמטים החדישים.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אם אתה אומר...o_O
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
קשקוש איתי. הפורמטים החדישים כבר נמצאים בהילוך גבוה. הם נשמעים משמעותית טוב יותר מקודמיהם! לכן ... מי שקולנוע בייתי בוער בעצמותיו. ירכוש רסיבר חדיש!!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
הייתי עדין אז שיניתי את הכתוב. אבל אתה מקשקש.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
הייתי עדין אז שיניתי את הכתוב. אבל אתה מקשקש. ממליץ לך לא לשנות את הנכתב! בנוסף אתה לא חייב להסכים. אבל מה לעשות ... תחום האודיו הרב ערוצי צועד קדימה, יש כאלה שמתקדמים עם הטכנולוגיה, ויש כאלה שמעדיפים להישאר מאחור!!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
:)
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
זה כמו שאני אגיד שמחשב פנטיום 4 שמספק את הצרכים שלי הוא המחשב האולטימטיבי. אז זהו שלא. יש כבר מעבדים בליגה אחרת מאשר אותו פנטיום 4 שהיה נחשב ל״וואו״ בזמנו. לעניות דעתי. חובב קולנוע שיכול להרשות לעצמו אינו יכול להסתפק ב-5.1. ואם הוא מסתפק, זה כנראה לא בדמו או לא בא לו על זה. ואז חוזרים לזה שזה לא בדמו. הרסיברים החדשים הם ליגה אחרת מהישנים בהיבט הטכנולוגי ויכולות העיבוד שלהם. הבעיה היא שהם מתעדכנים מהר מידי ואז אין לזה סוף. כל שנה משהו חדש. לצורך העניין. רסיבר הדגל של ימהה של זמנו (ה-z9) למשל. אינו מתקרב לקרסוליים של הרסיבר הבסיסי של מרנץ או דנון או ימהה בעצמה של שנת 2016. וזה למה? משום שהיום רואים 4k, ומשדרים אטמוס, ורוצים יכולת כיול מדויקת יותר. ברוב המוחלט של המקרים, נכון להיום, מהרגע שהאטמוס בסביבה, דגם חדש עושה לפחות כמה דברים טוב יותר מהדגם הישן בשני דורות אחורה. זו הסיבה בעצם, טכנית לחלוטין, כמעט ולא ניתן לערער אותה בכלים שהם אינם תחושות, שהקשר בין מה שאיציק כתב למונח קישקוש הוא כמו הקשר בין חזיר יבלות לארון הקודש בבית הכנסת. אגב. את הטענה הזו שלי אני מוכן להעמיד למבחן בכל רגע שרק תרצו.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
נמר מה שווה תוספת ערוצים ותמיכה במיליון דברים, כאשר כל השאר מסביב בינוני מינוס?! רסיברים זה לא ה Cup of tea - מכלול פשרות עבורי. את כספי אשים על פרוססור איכותי. (סטייל Theta casablanca 4a או Trinove או datasat) לא שללתי את הטכנולוגיה. היא לא הכל - צריך בסיס איכותי סביב זה ש"ישדר" זאת ברמה גבוהה ולא חובבנית. מי שקולנוע זה בדמו כפי שציינתם.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
נמר מה שווה תוספת ערוצים ותמיכה במיליון דברים, כאשר כל השאר מסביב בינוני מינוס? לא שללתי את הטכנולוגיה. היא לא הכל - צריך בסיס איכותי סביב זה ש"ישדר" זאת ברמה גבוהה ולא חובבנית. מי שקולנוע זה בדמו כפי שציינתם. משמע שכל יצרניות האודיו הרב ערוצי.. הם חובבניות בעינך?! מרנץ. אנטאם. ארקם. פיוניר. אונקיו. דנון. ימהה.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
:) עד רמה מסויימת כן.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
:) עד רמה מסויימת כן. תוסיף. לדעתי!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
כמו שאתה נוהג להוסיף ?!:D
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
כמו שאתה נוהג להוסיף ?!:D להבדיל ממך. לא שללתי שום מותג בתחום השמע הרב ערוצי. כולם טובים. לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
:שתוי:
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר מה שווה תוספת ערוצים ותמיכה במיליון דברים, כאשר כל השאר מסביב בינוני מינוס?! רסיברים זה לא ה Cup of tea - מכלול פשרות עבורי. את כספי אשים על פרוססור איכותי. (סטייל Theta casablanca 4a או Trinove או datasat) לא שללתי את הטכנולוגיה. היא לא הכל - צריך בסיס איכותי סביב זה ש"ישדר" זאת ברמה גבוהה ולא חובבנית. מי שקולנוע זה בדמו כפי שציינתם. גם מזדה הונדה וטויטה הם אינן כוס התה שלי. הן מלאות בפיצ׳רים אבל לא נוסעות כמו מרצדס, ב.מ.וו ואודי. עם זאת, יש כאלה שלא ממש בקטע של לקנות פרוססור ומגבר אם כי יחידה אחת שבה הכל - כמו אינטגרייטד. זה עשוי להיות פחות טוב מקדמגבר ומגבר הספק אבל זו פשרה מסויימת. עכשיו. אתה מדבר על ציוד של עשרות אלפי דולרים בעוד אנו מדברים כאן על ציוד של קצת מעל 10,000 שקל ומתחת ל-20,000 שקל. מה ל-Theta ולדיון? הרי ככה אני יכול לבטל כמעט כל דיון על סטריאו ב-300,000 ש״ח לבית משום שאני מחזיק במערכת שעולה פי 3 לפחות. ואז מה? זה הופך להיות חובבני? האם 100,000 ש״ח על אודיו ביתי זה חובבני? ממש לא. זה יותר טוב מרוב המערכות שיש בבתי האב בישראל. לזה אני אוסיף מימד חשוב. אם לא היה לך את התקציב לשים את הציוד הזה בחדר היית שם את אחד הרסיברים הללו. וזה למה? משום שקולנוע ביתי הוא בדמך וזה מה שאתה מסוגל לרכוש. את החלומות, תגשים בהמשך. ולכן, כל מי ששם את מיטב כספו על מערכת קולנוע ראויה ונהנה ממנה, משקיע בה, מייחס חשיבות לאיכויות - זה בדמו - לא קשור לכסף - כסף הוא עניין של יכולת ולא של אהבה. הטעות שלך היא בסיפא - טכנולוגיה היא לא הכל אבל היא הרוב. בוא נגיד שבפעמים ששמעתי מערכות קולנוע מטורפות (ושמעתי) מצאתי שמוסיקה למשל, הן עושות אחלה ולא יותר. לפרוססורים הללו יש בעיה להיות טובים בסטריאו או קדמגבר יעודי במחצית המחיר ובטח שבאותו מחיר. לפרוססורים הללו יש בעיה שהמחיר שלהם לא מאפשר להחליף ולהשתדרג כמו ברסיברים. אז נכון, כשתהיה בקו אחד עם הטכנולוגיה הקיימת אתה תהנה מיתרונות סונים. בשלבים מתקדמים יותר של הטכנולוגיה אתה תשאר מאחור ביתרונות חוויתיים. אטמוס היא חוויה אחרת מ-5 או 7.1. כמה אחרת? מימד אחר - כיתה אחרת התנהגות אחרת של הצליל. וכששמעתי אטמוס בסיסי לראשונה קיבלתי משהו בחוויה שלא ניתן לקבל מ-7.1 עם וילסון מקס 2, סופיה מאחור, סנטר אלכסנדריה, מעבד של Theta, 2 מונובלוקים של t+a, מגבר 3 ערוצים של t+a ואחד נוסף שני ערוצים, וסאב מהטופ של וילסון ועוד שני סוראונד וילסון סופיה. האטמוס ששמעתי ממרנץ קדמגבר ומגבר, 12 sp3, שני סאבים של רל, היו חוויתיים ומפתיעים לאין ערוך. קולנוע היא חוויה. מערכת עם יכולות סוניות גבוהות בשני ערוצים ששווה 2 מליון שקל, לא תספק את החוויה שיכולה לספק מערכת קולנוע בסיסית ששווה 20,000 שקל. ולכן, הטכנולוגיה היא הרוב.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
הכל עניין של תקציב Atmos הוא לא חזות הכל בקצב הזה עוד שנה אטמוס יתיישן וייצטרכו עוד 20 רמקולים מעל הראש לפורמט החדש ואז מה... הכל עניין של vfm אם הצלחת למצות ציוד או מערכת בתקציב שהגדרת בצורה מקסימלית אזי אתה על הסוס ( או על הספה במקרה הזה) נמר לא כולם כנראה יש להם יכולת לרכוש כמוך כל בורג חדש שיוצא לתעשייה הזו ולהיות בקדמת הטכנולוגיה כל הזמן ולא חלילה וחס לפגר ממאחור כי אז הצליל יהיה מעוות וה sweet spot לא כלכך sweet
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הכל עניין של תקציב Atmos הוא לא חזות הכל בקצב הזה עוד שנה אטמוס יתיישן וייצטרכו עוד 20 רמקולים מעל הראש לפורמט החדש ואז מה... הכל עניין של vfm אם הצלחת למצות ציוד או מערכת בתקציב שהגדרת בצורה מקסימלית אזי אתה על הסוס ( או על הספה במקרה הזה) נמר לא כולם כנראה יש להם יכולת לרכוש כמוך כל בורג חדש שיוצא לתעשייה הזו ולהיות בקדמת הטכנולוגיה כל הזמן ולא חלילה וחס לפגר ממאחור כי אז הצליל יהיה מעוות וה sweet spot לא כלכך sweet אבל זה בדיוק מה שכתבתי לגבי התקציב. ולגבי אטמוס - ברור שיצא עוד כמה שנים משהו יותר מתקדם משמעותית. כרגע, נכון להיום, האטמוס וה-4k הם הסטנדרט החדש.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
אבל זה בדיוק מה שכתבתי לגבי התקציב. ולגבי אטמוס - ברור שיצא עוד כמה שנים משהו יותר מתקדם משמעותית. כרגע, נכון להיום, האטמוס וה-4k הם הסטנדרט החדש. נכון זה "הסטנדרט" את ה"סטנדרט" הנל ניתן למצא גם ברסיברים של 200$ (שעלותם לייצר עלתה עשירית!)... אז..?!
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
אני יכול להתרגש מcd elite של פיוניר מלפני 25 שנה יותר מאשר רסיוור של אטמוס שעולה 4000 דולר שמלא פשרות בדברים אחרים
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נכון זה "הסטנדרט" את ה"סטנדרט" הנל ניתן למצא גם ברסיברים של 200$ (שעלותם לייצר עלתה עשירית!)... אז..?! גם בסטריאו, שני ערוצים הם סטנדרט ואפשר להשיג את זה עם מערכת מיקרו של קונקיפוקי. האם אנחנו מדברים כאן על קונקיפוקי סיני זול או מוצרי איכות? שנית. הקטע באטמוס הוא לא רק איכות הצליל. הקטע שם הוא מאיפה בכלל מגיע הצליל. וזה בדיוק מגביר החוויה היחסי לעומת מערכת טובה יותר, אך ביצועים מסורתיים של 5.1. אי אפשר להתעלם מהמהפכה של האטמוס והדומות לה. החוויה הפכה להיות מוחשית מאי פעם.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
נמר אי אפשר לרוץ לרכוש רסיוור כמו ה89 או ה901 לצורך העניין ב15000 וצפונה ואחרי שנה להתחנן למכור אותו ב5 או 6 במקרה הטוב לכן מי שרץ עד טכנולוגיה חדשה לדעתי עושה טעות אלא אם כן הוא מעל מעמד הביניים גם אני רוצה וילה ומטוס פרטי המציאות טופחת לכן בשביל לשמוע אטמוס אני לא ארוץ לרכוש מכשיר בעשירייה ואפסיד 80%במכירה רק כדי לשמוע אטמוס אחכה קצת שוק יתקרר ואיתו גם הטכנולוגיה והמחירים.....
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
נמר אי אפשר לרוץ לרכוש רסיוור כמו ה89 או ה901 לצורך העניין ב15000 וצפונה ואחרי שנה להתחנן למכור אותו ב5 או 6 במקרה הטוב לכן מי שרץ עד טכנולוגיה חדשה לדעתי עושה טעות אלא אם כן הוא מעל מעמד הביניים גם אני רוצה וילה ומטוס פרטי המציאות טופחת לכן בשביל לשמוע אטמוס אני לא ארוץ לרכוש מכשיר בעשירייה ואפסיד 80%במכירה רק כדי לשמוע אטמוס אחכה קצת שוק יתקרר ואיתו גם הטכנולוגיה והמחירים..... שלומי... 5k פיוניר 89? במידה ותמצא?? תחטוף!
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
יהיה עוד חצי שנה בערך.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
שלומי... 5k פיוניר 89? במידה ותמצא?? תחטוף! לא עכשיו איציק עוד שנה שנתיים וזה לא הרבה זמן..... הייתי מסתדר מצויין עם 87 או 86 באלפי שקלים בודדים ומחכה לשאר לרדת האטמוס יכול לחכות לי עוד שנה שנה וחצי אתה יודע מה אפילו 7.1 לא הצלחתי להכניס בסלון בשביל DTS HD אז Atmos נחכה שנה שנתיים הatmos כבר לא יהיה רלוונטי
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
ברגע שיצא הדגם החדש הדגם היוצא ימכר במחצית המחיר כך היה מאז ומתמיד וזה כל חצי שנה עד שנה אותו סיפור
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
לא עכשיו איציק עוד שנה שנתיים וזה לא הרבה זמן..... הייתי מסתדר מצויין עם 87 או 86 באלפי שקלים בודדים ומחכה לשאר לרדת האטמוס יכול לחכות לי עוד שנה שנה וחצי אתה יודע מה אפילו 7.1 לא הצלחתי להכניס בסלון בשביל DTS HD אז Atmos נחכה שנה שנתיים הatmos כבר לא יהיה רלוונטי שלומי. לגבי 7.1.. לא בכול סלון זה ניתן לביצוע. את פורמט האטמוס ניתן להתקין בכול סלון בתצורה של 5.1.4... והתוצאה חלומית!
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
כלומר עוד זוג קדימה על הקיר מעל הקדמיים ועוד זוג מאחור 9 סהכ
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
לא שלומי מעל הצופה 4 בתקרה. ולא לא כל סלון זה מתאפשר 7.1 בהחלט כן.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
שימצאו פורמט שמוריד רמקולים לא מעלה ...
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
לא שלומי מעל הצופה 4 בתקרה. ולא לא כל סלון זה מתאפשר 7.1 בהחלט כן. בוקר טוב. איתי.. 7.1 מתאפשר בכל סלון? הרי מרבית הסלונים בישראל הריהוט הוא צמוד קיר. בכדי לבנות מערכת בתצורה של 7.1.. המרחק בין רמקולי הסוראונד ..לסוראונד האחורי צריך להיות לפחות 1.5מטר..כדי ליצור הפרדה טובה. במצב של 5.1.4.. אין שום בעיה חיישם זאת בכל סלון.. או חדר.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
לחלוטין לא! 7.1 גם אם הספה צמודה לקיר עדין האפקט מתאפשר בהחלט. ☆תלוי ב פרוססור ויכולת העיבוד שלו. ☆תלוי במערכת הכיול (אוטו' או ידני) ☆תלוי ברמקולים שנבחרים ויכולת השקיפות ופיזור שלהם. אצלי זה 7.1 כאשר הספה צמודה לקיר והאפקט 7.1 בין הטובים ששמעתי, נקודה ! לגבי תקרתיים זה כבר רמקולים שמצריכים ▪ תכנון מחדש של מראה התקרה ▪ תכנון תקרה מונמכת / צפה ▪ תכנון של 4 רמקולים איכותיים שקועים (תלויים זה מכוער ולא אסתטי לטעמי לפחות).
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
לחלוטין לא! 7.1 גם אם הספה צמודה לקיר עדין האפקט מתאפשר בהחלט. ☆תלוי ב פרוססור ויכולת העיבוד שלו. ☆תלוי במערכת הכיול (אוטו' או ידני) ☆תלוי ברמקולים שנבחרים ויכולת השקיפות ופיזור שלהם. אצלי זה 7.1 כאשר הספה צמודה לקיר והאפקט 7.1 בין הטובים ששמעתי, נקודה ! לגבי תקרתיים זה כבר רמקולים שמצריכים ▪ תכנון מחדש של מראה התקרה ▪ תכנון תקרה מונמכת / צפה ▪ תכנון של 4 רמקולים איכותיים שקועים (תלויים זה מכוער ולא אסתטי לטעמי לפחות). אין שום קשר לפרוססור שלך. בתצורה של 7.1.. חייב להיות מרחק מינימלי של 1.5מטר בין רמקולי הסוראונד. על כל מקרה תהנה.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
זה לא נכון. ברור ש אידאלי הרבה יותר מרחק פיזי של הרמקול מהאוזן. כל רמקול. לצערי סלון ביתי רחוק מלהיות אידיאלי עבור קולנוע ביתי. אבל אם בכל זאת מתעקשים - ניתן להגיע לתוצאה מעולה. הפרוססור (לא משנה כרגע איזה) יכול לתת "פיצוי" ע"י שינויי פאזה, השהייה, EQ וערכים נוספים. זה בדוק וזה עובד. שוב צריך להבין מה שעושים ואילו רמקולים ובאיזה גובה בוחרים ליישם.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
זה לא נכון. ברור ש אידאלי הרבה יותר מרחק פיזי של הרמקול מהאוזן. כל רמקול. לצערי סלון ביתי רחוק מלהיות אידיאלי עבור קולנוע ביתי. אבל אם בכל זאת מתעקשים - ניתן להגיע לתוצאה מעולה. . בגלל שמרבית הסלונים הם בעייתיים ... אני ממליץ לאוהבי תחום הקולנוע, ליהנות מהפורמטים החדישים, בתצורה של 5.1.4.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
בגלל שמדובר בסלון תוספת של עוד 4 רמקולים טובים ובריאים בתקרה...לצערי זה לא ישים. זה מכוער וגס מעל הראש. אם מדובר בתקרה מונמכת או רגילה (ומספיק גבוהה) והרמקולים שקועים אסתטית או צמודי תקרה ברמה אסתטית ולא מפריעה לעין ולשאר הזרימה בתקרה ובחלל והכל מתוכנן בקפידה מראש זה בהחלט מעניין.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
איציק אני גם חושב ש7.1 הרבה יותר יישים ונוח בסלון ממוצע מ4 רמקולים על הראש....
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
איציק אני גם חושב ש7.1 הרבה יותר יישים ונוח בסלון ממוצע מ4 רמקולים על הראש.... שלומי. נכון ש 7.1 נשמע טוב יותר מ 5.1. אבל..... בשביל ליהנות מסטאפ של 7.1 צריך חלל האזנה מתאים.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
קולנוע רב ערוצי מצריך ספייס אין ספק אם זה 5.1 או 7.1 או אטמוס ושאר ירקות. אך גם בסלון ישראלי קלאסי ניתן להגיע לאיכות חסרת פשרות עם ציוד בהתאם.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
חיברתי הרמקולים בביאמפין וכבר ה7.1 מבוטל לי כי הסראונד בק שלי מבוטלים לטובת הביאמפ
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
חיברתי הרמקולים בביאמפין וכבר ה7.1 מבוטל לי כי הסראונד בק שלי מבוטלים לטובת הביאמפ חיבור ביאמפ... מעלה את אחוזי העיוות של המגבר, וגורם להתחממות יתר. בנוסף... הוא מיועד לרמקולים בעלי עכבה של 8אום.
avatar
Fire 1970-01-01 02:00:00
חיבור ביאמפ... מעלה את אחוזי העיוות של המגבר, וגורם להתחממות יתר. בנוסף... הוא מיועד לרמקולים בעלי עכבה של 8אום. מאיפוא הבאת מעלה את אחוזי העיוות הוא מוריד את ההספק בחצי זה נכון כלומר ממאה וואט לערוץ הא מוציא 50 לhi ו50 לlow לכל דרייבר והאמת הוא נותן צליל לרמקול לדעתי מדהים והבאס הרבה יותר מהנה וענוג מסתם חיבור עם פחית יש לי אולי לא אמרתי שמתחבר בביאמפין לפיוניר את הרוטל rb985 thx והוא עושה את ההגברה של הביאמפ לקליפש והפיוניר מגביר רק את האחוריים והסנטר וכן הקליפש שלי הן 8 אום כך שבביאמפ הם יורדים ל4 אום מה שהפאוור הרוטל מסוגל לרדת והכל בסדר אני מעדיף הספק שיורד על חשבון צליל מענג וכיף יותר ומוציא יותר מיץ מהרמקול אגב לפי ביקורות שקראתי יש ברשותי את הקליפש אולי הטובים שאי פעם יוצרו Cf3 Klipsch ואתם מוזמנים לקרוא ביקורות :כל-הכבוד:
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
מאיפוא הבאת מעלה את אחוזי העיוות אגב לפי ביקורות שקראתי יש ברשותי את הקליפש אולי הטובים שאי פעם יוצרו Cf3 Klipsch ואתם מוזמנים לקרוא ביקורות :כל-הכבוד: חיבור בביאמפ מעלה את אחוזי העיוות. מכיר אתה הקליפשים שלך, הם מעולים:בעד:
avatar
mctlv 1970-01-01 02:00:00
כתבה מעניינת וברוכה, כבעלים לשעבר של כל סדרת ה-LX של פיוניר שהאחרונה שבהם היה ה-LX89 המצוין!! זכיתי לשדרג ל-901 שעכשיו עובר הרצה ראשונית אצלי עם ציוד של רמקולים מסדרת B&W כאשר הקדמיים CM-10 S2 עם סנטר וסראונד מאותה סדרה וסאב מדהים של JL-AODIO 113f כך שהפתיחה חייבת להיות לא פחות ממושלמת... נעדכן אחרי ההדגמה הראשונית את התוצאות...
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
כתבה מעניינת וברוכה, כבעלים לשעבר של כל סדרת ה-LX של פיוניר שהאחרונה שבהם היה ה-LX89 המצוין!! זכיתי לשדרג ל-901 שעכשיו עובר הרצה ראשונית אצלי עם ציוד של רמקולים מסדרת B&W כאשר הקדמיים CM-10 S2 עם סנטר וסראונד מאותה סדרה וסאב מדהים של JL-AODIO 113f כך שהפתיחה חייבת להיות לא פחות ממושלמת... נעדכן אחרי ההדגמה הראשונית את התוצאות... תתחדש ותהנה מרסיבר הדגל מבית פיוניר.
avatar
itay123 1970-01-01 02:00:00
mctlv חבר יקר תתחדש ותהנה. מכשיר נהדר.
avatar
דהן 1970-01-01 02:00:00
כתבה מעניינת וברוכה, כבעלים לשעבר של כל סדרת ה-LX של פיוניר שהאחרונה שבהם היה ה-LX89 המצוין!! זכיתי לשדרג ל-901 שעכשיו עובר הרצה ראשונית אצלי עם ציוד של רמקולים מסדרת B&W כאשר הקדמיים CM-10 S2 עם סנטר וסראונד מאותה סדרה וסאב מדהים של JL-AODIO 113f כך שהפתיחה חייבת להיות לא פחות ממושלמת... נעדכן אחרי ההדגמה הראשונית את התוצאות... mctlv הבטחת שתכתוב חוות דעת על ה lx901 אני יודע שזה היה מזמן, פשוט מעניינת אותי חוות דעתך כמשתמש קבוע בסדרת ה lx... אשמח לשמוע ממך איך מערכת הכיול מתפקדת, והשוואה בין הדגמים היוצאים, האם ההגברה השתפרה או ההפך.... תודה ערב מצויין. ובכלל, כל עידכון והשוואה בין זה לדגם היוצא, או דגמים דומים, יעזור לי המון
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: