חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

מגבר משולב במבחן: Creek Evolution 50A V2 | רמקולים & אודיו | ביקורות | ראשי

מגבר משולב במבחן: Creek Evolution 50A V2

גודל אות: Decrease font Enlarge font
Creek Evolution 50A V2 Creek Evolution 50A V2

ביקורת מגבר: Evolution 50A V2 של חברת Creek האנגלית הוא מגבר משולב במראה צנום ודקיק, אבל מתגלה כבריון רב כוח בהתמודדות עם רמקולים מאתגרים וסגנונות מוזיקה שאינם קלילים.

המינימליזם הוא הקטע החדש. במקום מגדל של מכשירים, יש קופסה אחת שכוללת את הכל: מגבר, קדמגבר, DAC, יכולת לנגן מוסיקה באופן אלחוטי. מה שהיה פעם ״מוקצה״ ויצר צורך עז לאודיופיל המצוי להפריד את הכל מהכל, הפך ללגיטימי. האם זה גם טוב? חלקם של המכשירים, הטובים שבהם לפחות, מאלו שבחנתי עד היום, נשמעו בהחלט מעולה.

לאחרונה נחשפתי לכמה כאלו שעליהם אדווח בביקורות הבאות. אבל זה המגבר המשולב הראשון מהם, זול (יחסית) ודקיק. השאלתי אותו לסקירה והנחתי אותו לרגע על יד מגבר ה-AVM 8.2 שלי. זה הרגיש כאילו שמו תקליטור על יד תקליט. הקריק דקיק אבל ממזר. לפחות במשקל שלו הוא משהו שלא ציפיתי לו. אבל זה לא רק זה. גם באיכות הבניה יש כאן סטנדרט מרשים. הוא בנוי היטב, מחובר היטב, מרגיש טנקוצ׳ קטן. בולדוג כזה - אבל גור.
אז הנה. תמונה אחת לרפואה בשביל שלא תישארו המומים מהפתיח.

Creek Evolution 50A V2 - ביקורת מגבר משולב
אז כן. עכשיו זה יותר ברור: Creek Evolution 50A V2 במבחן!

כאמור, זהו מגבר משולב, דקיק (6 ס"מ גובה), כבד יחסית (כ-8 ק"ג) המייצר 55 וואט ב-8 אוהם, 85 וואט ב-4 אוהם, יחס אות לרעש מדווח על 102 דציבל (לא רע בכלל), כניסה אחת מאוזנת, DAC ומסך OLED קדמי - כן כן. LED אורגני. יעני כמו ההוא שנמצא במסכים הנחשקים, עם השחור העמוק הזה, המרשים שגורם להרבה מסכים להחוויר על ידו. אבל וואלה, מי לעזאזל צריך את זה במגבר משולב? מה יצא לי מזה? הרי אני לא רואה את עצמי משמיע אותו לאנשים ואומר להם: ״תסתכלו על הספרות והכיתוב. איזה שחורים, איזה עומק!״ אז יאללה, שחררו אותו ממיותרים במוצר. שימו מסך LCD איכותי, שיהיה קריא, גדול, נוח, מאורגן טוב ותאמינו לי, שאני לא אתלהב באותה מידה שאני לא מתלהב מה-OLED שחשוב לי במגבר משולב כמו שחשוב לי שהשכנה שלי לא תשים יותר מידי מלח בבורקס - בקיצור, לא משפיע עלי.

אז איפה היינו? אה - יש לו מסך OLED.

מבחינת העיצוב מדובר במגבר משולב סימטרי. וזה בדיוק כמו שאני אוהב. מסך OLED (אסור לשכוח, כן?) במרכז, גלגל בורר עוצמה בצד אחד, גלגל בורר כניסות בצד השני, שחור או כסוף, אלומיניום והנה - משהו שכל עין יכולה להסתדר איתו ועוד עם מסך OLED. אז בכלל טירוף.

אז מי אלו Creek? סיבוב קטן באתר שלהם יספר לכם את כל הסיפור שלהם. ואני, מכיוון שאני מעדיף להתרכז במה שעכשיו ולא במה שהיה, אספר לכם על ההווה שלהם. אז בהווה יצאו עם גרסאות v2 לכל סידרת המגברים המשולבים שלהם. עשו שיפורים בשנאי, הוסיפו DAC ואנטנה שאחראית על שידור מוסיקה דרך בלוטוס (נדבר על זה - מבטיח) ועיצוב משודרג.

Creek Evolution 50A V2 - ביקורת מגבר משולב

מבחן האזנה

Brittenאני פותח את הסקירה עם מוסיקה קלאסית. האמת היא שקצת בחשש. איך לעזאזל אני אדחוף את כל ההרכב הזה מהמקור למגבר הקטן ואבקש ממנו לנגן בנינוחות. ובריטן, במדריך לתזמורת לבני הנעורים בהוצאה של Deca, לא ממש מרחם על מערכות. הוא פותח בתזמורת במלוא עוצמתה, אחר כך מתמקד בכל כלי וכלי ובעצם מאתגר כל מערכת ביכולת שלה לדווח לנו על יכולות סוניות. אבל הנה, המינימליזם הזה, כבר עם הצליל הראשון, חושף כמה יכולות מרשימות. ראשית הוא דינמי בטירוף, מהיר, מפורט באופן שממש, אבל ממש הפתיע אותי ומאוזן מאוד. אני ממש מתפעל מהיכולות הללו ומתפעל עוד יותר כשמביטים בו. זה לא נתפס שהוא מצליח לייצר גודל כזה מרשים, במה כל כך מוגדרת וצליל נקי כאילו מדובר בחלקים מופרדים עם שנאים בהתאם. במיקוד כלים אני מוצא חליל פיקולו טבעי, פרקשן מהיר כברק המדווח על יכולת להעביר טרנזיינטים כאילו הוא נולד לזה. גם הפרופורציות בין הכלים השונים מוצגות נהדר. אז יש לנו טבעיות, במה מרשימה, הפרדה טובה מאוד, פירוט רב והכל מקופסה קטנה וזולה יחסית? לאן הגענו???


מזג אוויר חורפי?


אז כמובן שאין ספק שמגבר שמצליח להעביר תזמורת בצורה כל כך טובה, במיוחד ביחס למימדיו, מחירו ומיצובו בשוק (לא הרף העליון של שוק האודיו העולמי), מוסיקת ג׳אז חורפית כזו, עדינה ומלטפת, תצא ממנו כמו פנינים. האמנם? האמנם וחצי! בן וובסטר ב״מזג אוויר חורפי״ סידר לי רעמים וברקים בלב. הוא חמים כזה אבל לא סתום, הוא מלטף כזה אבל לא איטי ומרוח, הוא עגלגל אבל עדיין, איך שהוא, אין לי מושג איך באמת - מדויק. וזה מסדר לנו פסנתר מרשים וטבעי, סקסופון עם טונה של אוויר ואווירה חמימה בלב כשחורף בחוץ. ולא, בחוץ לא חורף, אבל כשהוא יגיע, ואני רואה עתידות, הוא יעשה לכם בדיוק את זה.


Warriors of the Worldהגעתי למסקנה שבמוסיקה הזו קשה מאוד לפשל. אבל עכשיו ניקח אותו למחוזות אחרים, פחות נעימים לאוזניים שרגילים לעדינות הג׳זיסטית מהז׳אנר הזה. Manowar עם אש בעיניים מתכוננים לעלות לבמה עם השיר Warriors of the World. בכלל הלהקה הזו מרגישה כאילו נתקעה בשנות ה-90. הלוק שלהם, כם כשהם כבר לא צעירים, נותר כפי שהיה בצעירותם. וזה מצד אחד יפה ומלבב ומצד שני קצת מצחיק. אבל המוסיקה, והשיר הזה במיוחד, בשילוב הקול המרשים של הסולן, עושה לי משהו וזה למרות שאני לא חובב את הז׳אנר הזה. והמגבר מה איתו? אמנם לא הכי חזק שהכרתי, הוא לא ממש מצליח להעביר לי תחושה של אצטדיון ולא ממש מרעיד את החלל. אבל מה הוא כן עושה? הוא דינמי בטירוף ביחס ל-55 וואט מתחרים אחרים שאני מכיר. הוא גם מצליח לשמור על רמת פירוט מרשימה בעוצמות גבוהות וההפרדה בהחלט טובה מאוד. אז איפה הוא נופל? טוב. לא ממש נופל אבל מרגיש שם פחות בטוח - בס! היצירה הזו עתירה בכזה. גם תוף הרגל, גם גיטרת הבס וגם הסולם הנמוך של הגיטרה החשמלית שמלווה את הפתיח. וזה מקשה על המגבר לשמור על דינמיקה כמו הגיבורים הגדולים עם המשקלים האלה שמסדרים לך קשר טוב עם חבר חזק כשאתה צריך לנקות מתחתיו. אבל לא ציפיתי לתוצאה מושלמת ביצירה הזו. וזה לא רק מהסיבה שהמוסיקה הזו מאתגרת. גם מוסיקה קלאסית מאתגרת. אבל את זו, לא ניתן לשמוע בעוצמות נמוכות. על מנת להינות ממש, אין מנוס מלסובב את בורר העוצמה למקומות כאלה, שהשכנים כבר דופקים לך בדלת עם פטיש בשביל שתשמע אותם. למרות זאת, אני מעביר אותו גם כאן. ולו רק מהסיבה שהוא מאוזן להפליא, מפתיע ביכולת שלו לעבור את הקטע הזה למרות החסרונות הללו.

Creek Evolution 50A V2 - ביקורת מגבר משולב

אז הנה. הגענו לשלב שאני הכי אוהב - קולות אדם

זהו אתגר מאוד קשה עבור כל מגבר. הוא צריך להעביר את בית החזה, הענבל שבגרון, את הנדנוד הזה והמימד האנושי, הנוכחות האנושית והמיקום שלו במרחב הבמה. וזהו אתגר אנין טעם שיש להתייחס אליו ברצינות. והאנגלי האנגלי הזה, כנראה נועד לעשות את זה טוב. התחושה שלי היא שהוא ממש תוכנן להעביר קולות אדם בצורה יוצאת מגדר הרגיל. זה קרה לי עם כמה אנגלים אחרים. אז בכל זאת העדפתי לאתגר אותו עם זמרת לא ממש בריטית, יותר תימניה, מתולתלת, עם קול גן עדן כשמאזינים לו לכמה דקות או לעומת זאת גהינום אחרי חצי שעה. ולכן, אני ממעיט לשמוע אותה ברצף. אם זה יקרה, אני פשוט לא אצליח לשמוע אותה יותר. אבל לא סתם ככה. שמעתי אותה דרך ה-RUBY 2 DAC שמגיע כאופציה דרך המק מיני שלי שמהווה מקור ממוחשב עם קבצי wave שנמשכו ישר מהדיסקים המקוריים.


נקודות ציון


התאמה לרמקולים

אז נכון, יש רק 55 וואט, אבל בריאים. למרות זאת לא הייתי קונה אותו עבור הרמקולים שלי. ותתפלאו, לא בגלל היכולות הסוניות. בגזרה הזו הוא מעולה! אם כי בגלל שעדיין 55 וואט זה מוגבל לרמקולים גדולים ולא ממש נצילים. מאידך, את רוב הרמקולים הממוצעים בשוק, בחללים קטנים ובינוניים, המגבר המשולב הזה יניע בקלות.

העמדה ומיקום

שיכוך הוא הכרח. המגבר הזה מאוד רגיש. עם זאת, ספייקים לא עושים לו טוב. הם מחדדים אותו אך הופכים את הצליל לאנליטי מידי. זה משום שהמגבר הזה הוא מאוד נטרלי. ולכן, מדף איכותי, משוכך היטב, ועליו המגבר המשולב נתן את התוצאה הטובה ביותר.

חשמל

הקריק רגיש גם לזה. כבלי חשמל לא איכותיים הוציאו ממנו ליכלוך וגירעון קליל אמנם, אבל מספיק בשביל שהרמקולים שלי יעשה לי רע באוזניים. כבל איכותי, שאמנם במקרה שלי עולה יותר ממנו, עשה לו כל כך טוב, שהדגמתי את השינוי לאישתי. היא הביטה עלי ואמרה לי שהיא חושבת שאני צריך טיפול. נו מילא, היא חושבת ככה כבר הרבה זמן. אבל ההבדלים - וואו.

Creek Evolution 50A V2 - ביקורת מגבר משולב

סיכום

אז זהו. הצוות של Creek בהחלט שיחק אותה. הביא לנו מגבר משולב מעולה, עם יכולות DAC מרשימות, איכות סונית שמתחרה עם לא מעט כאלה שעולים כפול, מינימליסטי ופרקטי והכי חשוב - מסך O-LED!!!


הוא מפורט להפליא, מאוזן ונטרלי. הוא לא ירשים כלל את החובב המתחיל שמחפש משהו חמים, עגלגל עם בסים שמרעידים את הכוסות במטבח של השכנים. אבל הוא כן יחשוף בקלות את מה שהוקלט, ישחזר כלי נגינה אקוסטים באופן מרשים מאוד. הבמה שלו נהדרת. גדולה, עמוקה, רחבה וגבוהה - הולוגרפית. לכל זה נוסיף דינמיות טובה מאוד, שקיפות וטבעיות וקיבלנו חבילה מעולה של יכולת סונית ומחיר שווה לכל חולה נפש.

את המגבר המשולב הזה שידכתי לרמקול שקוף ולא סלחן כלל. והוא חשף גם חסרונות משמעותיים לעומת סט ההגברה שלי. אבל מה לעשות, מחירו הוא יותר מפי 13 מהמגבר המשולב המדובר. ולמרות זאת, וזו אחת הפעמים הבודדות שאני כותב דבר כזה, הייתי חי איתו. יש לו יכולת לנגן גם דרך בלוטוס׳... כן כן, בדקתי את זה - זוועה סונית שהיתה גורמת אפילו לאישתי להודות בזה. אבל מכיוון שהתשובה שלה לדברים הללו היא עקבית (אתה צריך טיפול) אז ויתרתי על הדיאגנוזה שלה. אבל אני אומר לכם, נשבע לכם, באמא שלי - אל תשמעו דרך בלוטוס׳, זה רע, נוגד את חוקי האודיופיליה, ואם זה היה חוק ממשלה, ואני הייתי בראשה, זה היה חלק מסעיפי הבגידה במדינת ישראל ופגיעה בביטחון האוזן.

אז בסופו של דבר גילינו שיש לנו עוד מגבר משולב מעולה. כזה שממש כדאי לשמוע במסע חיפוש המגברים שלכם. כזה שאפילו חובב מנוסה, שלא ממש מתפעל ממוצרים ״זולים״, ירים גבה ויבדוק את עצמו.


שורה תחתונה

מגבר משולב מדהים למחירו ואף מעבר לכך. בהחלט ברשימת המומלצים שלי.

מחיר: 6400 ש״ח ללא DAC, עלות תוספת DAC למכשיר קיים: 2700 ש״ח, רכישת מכשיר עם DAC מובנה מראש: 7900 ש״ח

אחריות ושירות: סאונדקווסט

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (44 תגובות פורסמו):

avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
איזה כיף להתחיל כך את השבוע הראשון של החורף עם סקירה שכזו - מעניין מאוד המגבר הזה
avatar
eyalw 1970-01-01 02:00:00
חברה מעולה , מוצרים טובים, תמורה לכסף נהדרת. בדקתי בעבר מספר דגמים של החברה ,האמנם הוא לדעתי לא מסאטר פייס כמו הסאגדן a21a , והוא אכן מומלץ ויותר מזה לאודיופיל המתחיל, או כאלו שפשוט רוצים להנות ממוזיקה טובה עם ציוד טוב. החברה שומרת על קו אחיד לאורך שנים רבות . חבל שהם לא עושים קפיצת מדרגה למגברים בהספקים גדולים יותר (ואני לא מתכוון ל 100w ).
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
נמר תודה על הסקירה. מאוד משמח שיש מגבר ברמה הזאת ובמחיר יחסית נמוך. מה הרגישות של הרמקולים שלך?
avatar
zariel 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה,ממצה,חברה מצויינת ואיכותית, גם אודיופיל מתחיל יוכל להנות ממנו.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
נמר. תענוג לפתוח את השבוע עם סקריה איכותית:בעד:
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
כל מה שגבי מוכר יזכה לביקורות מדהימות ממך ? שמעתי את המגבר והוא דומה לשאר 50W ים של היום, דינאמי, מפורט, נקי ויחסית טבעי, למשל Moon Neo 250i, התקדמות נאה בתחום אבל לא צריך להשתפך.
avatar
Sol 1970-01-01 02:00:00
נמר תודה על הסקירה :בעד: מעולה למי שתקציבו בגבולות המחיר.
avatar
ZEEV78 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד על הסקירה יפה, כמות הואטים במגברים בתקציב הזה לא אומרת שום דבר במציאות, היה לי בתחילת הדרך את המגבר רוטל RA 02 שהיה על הנייר "רק 40 ואט" אבל אף פעם לא עברתי איתו את החצי בחוגת הווליום (Bose 201). יש הרבה אופציות בקטגוריית המחיר הזאת (קיימברידג אודיו, רוטל וכדומה) וצריך להשוות ברמת הביצועים ביחס למחיר אבל ללא ספק Creek הם בין הטובים ברמות הביניים/כניסה.
avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
כל הכבוד סקירה יפה מאוד . תומר
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
כל מה שגבי מוכר יזכה לביקורות מדהימות ממך ? שמעתי את המגבר והוא דומה לשאר 50W ים של היום, דינאמי, מפורט, נקי ויחסית טבעי, למשל Moon Neo 250i, התקדמות נאה בתחום אבל לא צריך להשתפך. מי שמביא דברים טובים יזכה לביקורת טובה. גבי או כל אחד אחר. בלי קשר. נראה שאחרי ששמעת אותו אתה לא רחוק מדעתי. אז מה הבעיה?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
נמר תודה על הסקירה. מאוד משמח שיש מגבר ברמה הזאת ובמחיר יחסית נמוך. מה הרגישות של הרמקולים שלך? תודה. 91 דציבל, מ-8 עד 5.4 אוהם.
avatar
למה 1970-01-01 02:00:00
כהרגלו של נמר אחלה ביקורת אך ספק גדול ש 55 וואט יספיקו להניע היטב רמקול עם התנגדות יציבה של4Ohm ורגישות 88Db שלא לדבר על פחות מזה.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה נמר. עם איזה מקור ורמקולים בחנת את המגבר הזה?
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
מי שמביא דברים טובים יזכה לביקורת טובה. גבי או כל אחד אחר. בלי קשר. נראה שאחרי ששמעת אותו אתה לא רחוק מדעתי. אז מה הבעיה? כהרגלו של נמר אחלה ביקורת אך ספק גדול ש 55 וואט יספיקו להניע היטב רמקול עם התנגדות יציבה של4Ohm ורגישות 88Db שלא לדבר על פחות מזה. אין בעיה, אבל מזכיר את הפאתוס של הביקורת על ה Hegel ורמקולי Opera ותראה כמה נפטרים מהם לאחר שקראו גם (בנוסף) את הביקורות שלך. מכשירים נחמדים ואתה מקצוען אמיתי, רק קצת פרופורציה. המגברים של היום באזור ה50W התקדמו טכנית בכך שהם לא נשמעים מתאמצים להזיז רמקולים קשים וזה יפה, אבל אחרי ששמים במקומם משהו עם יותר כח לכיוון ה100 שומעים את ההבדל.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
כהרגלו של נמר אחלה ביקורת אך ספק גדול ש 55 וואט יספיקו להניע היטב רמקול עם התנגדות יציבה של4Ohm ורגישות 88Db שלא לדבר על פחות מזה. לא יודע, אבל אני מכיר מערכת עם מגבר של 25 ואט, רמקולים של 4 אוהם ורגישות בסביבות ה 87, ובסך הכל נשמע לא רע. אפילו נשמע יותר טוב מהרבה מגברים עם פי 5 מכמות הואטים. (לא יודע כמה זה חשוב, אבל אותו מגבר של 25 ואט שוקל פי 5 מהמגבר נשוא הסקירה)
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
אבל אחרי ששמים במקומם משהו עם יותר כח לכיוון ה100 שומעים את ההבדל. זו לא אמת אבסולוטית, אלא יחסית - למחיר. 100 מן הסתם עולה או יותר, או הרבה יותר.
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
לא יודע, אבל אני מכיר מערכת עם מגבר של 25 ואט, רמקולים של 4 אוהם ורגישות בסביבות ה 87, ובסך הכל נשמע לא רע. אפילו נשמע יותר טוב מהרבה מגברים עם פי 5 מכמות הואטים. (לא יודע כמה זה חשוב, אבל אותו מגבר של 25 ואט שוקל פי 5 מהמגבר נשוא הסקירה) משקל כזה מעיד בד"כ על קלאס A או היי קארנט, 25 ואט עם רמקולים 4 אוהם זה כמעט כפול מכך.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
נראה לי שכל נושא כמות הואטים מבלבל. לדעתי למספר הואטים יש משמעות מזערית לגבי אייכות מגבר במערכת ביתית.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
משקל כזה מעיד בד"כ על קלאס A או היי קארנט, 25 ואט עם רמקולים 4 אוהם זה כמעט כפול מכך. אז מספר הואטים בסופו של דבר לא ממש משנה....
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
נראה לי שכל נושא כמות הואטים מבלבל. לדעתי למספר הואטים יש משמעות מזערית לגבי אייכות מגבר במערכת ביתית. כשלעצמו, אז נכון. אבל הכל תלוי מה הוא אמור לדחוף. 100 כח סוס על אופנוע זה משהו מדהים. 100 כח סוס על רכב משפחתי זה די עגלה.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
משקל כזה מעיד בד"כ על קלאס A או היי קארנט, 25 ואט עם רמקולים 4 אוהם זה כמעט כפול מכך. ואם זה לא היי קארנט והמגבר ב 4 אוהם עולה ל 40 ואט ולא ל 50 ואט - זה מה שעושה את ההבדל (הנדסית - הבדל של איזה 0.5 דציבל ברעש הסופי)....?
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
כשלעצמו, אז נכון. אבל הכל תלוי מה הוא אמור לדחוף. 100 כח סוס על אופנוע זה משהו מדהים. 100 כח סוס על רכב משפחתי זה די עגלה. כתבתי: לרוב המערכות הביתיות. דווקא יכולת הדחיפה היא החשובה ולא כמות הואטים שמספרת בעיקר כמה רעש אותו מגבר יכול לעשות.
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
1 = 87 2 = 90 4 = 93 8 = 96 16 = 99 32 = 102 אם שומעים בערך 85 DB, אז פיק של 102 DB זה מספק (לפחות לאוזני). וזה ב 8 אוהם, ב - 4 אוהם ההספק של ההגבר מוכפל - עוד 3 DB. כמובן שזה לא נועד למערכות הגברה למועדונים או חרשים.
avatar
DavidGil 1970-01-01 02:00:00
כתבתי: לרוב המערכות הביתיות. דווקא יכולת הדחיפה היא החשובה ולא כמות הואטים שמספרת בעיקר כמה רעש אותו מגבר יכול לעשות. :אצבע מורמת כמו ההבדל בין מומנט לסל"ד...
avatar
gds 1970-01-01 02:00:00
אז מספר הואטים בסופו של דבר לא ממש משנה.... נניח שכפתור הווליום הוא לינארי ורובנו שמים אותו על 4, זה אומר שאנחנו שומעים רק 40% מהספקו של המגבר או לחלופין אנחנו מגבירים 10, 20 ואט, אז איך זה שרמקולים כבדים "יזוזו" יותר טוב שמיעתית עם מגבר חזק בהנחה שכל הרכיבים זהים רק בנויים לתת הספק יותר גבוה ? ובמד db spl התוצאה זהה? ולא להזכיר עיוותים כי אין קשר בווליום נמוך.
avatar
gayle 1970-01-01 02:00:00
1 = 87 2 = 90 4 = 93 8 = 96 16 = 99 32 = 102 אם שומעים בערך 85 DB, אז פיק של 102 DB זה מספק (לפחות לאוזני). וזה ב 8 אוהם, ב - 4 אוהם ההספק של ההגבר מוכפל - עוד 3 DB. כמובן שזה לא נועד למערכות הגברה למועדונים או חרשים. זה, כמובן, אם אתה יושב מטר אחד מהרמקול ושומע מונו. אם אתה יושב 2.5 מטר מהרמקול ויש לך זוג סטריאו הפיק ב-25 ואט הוא באיזור ה-96 דיבי. שזה, לעניות דעתי, לא אופטימלי.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
לא יודע, אבל אני מכיר מערכת עם מגבר של 25 ואט, רמקולים של 4 אוהם ורגישות בסביבות ה 87, ובסך הכל נשמע לא רע. אפילו נשמע יותר טוב מהרבה מגברים עם פי 5 מכמות הואטים. (לא יודע כמה זה חשוב, אבל אותו מגבר של 25 ואט שוקל פי 5 מהמגבר נשוא הסקירה) אוי כמה שזה חשוב. אני גם ודע על איזה מגבר אתה מדבר. אני מקווה שאתה לא משווה בניהם...
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
אוי כמה שזה חשוב. אני גם ודע על איזה מגבר אתה מדבר. אני מקווה שאתה לא משווה בניהם... האמת, שמאוד התרשמתי מהמגבר שסקרת על פי מה שכתבת בסקירה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אין בעיה, אבל מזכיר את הפאתוס של הביקורת על ה Hegel ורמקולי Opera ותראה כמה נפטרים מהם לאחר שקראו גם (בנוסף) את הביקורות שלך. מכשירים נחמדים ואתה מקצוען אמיתי, רק קצת פרופורציה. המגברים של היום באזור ה50W התקדמו טכנית בכך שהם לא נשמעים מתאמצים להזיז רמקולים קשים וזה יפה, אבל אחרי ששמים במקומם משהו עם יותר כח לכיוון ה100 שומעים את ההבדל. במקרה אני מכיר את הנתונים. גם אותם רוכשים ומוכרים מתייעצים איתי מידי יום. רובם המוחלט של מי שמכר את ההגל עבר לכזה גדול וחזק יותר. אחד מהם עבר לקדמגבר ומגבר הספק שלהם. לצורך העניין. קטלתי לחלוטין (מחצתי אפילו) את אופציית הבלוטוס הנוראית שיש לו. וכתבתי שאין מה להשוות בינו לבין המגבר שלי (שהוא קצת יותר מ-100 וואט) וטענתי במפורש שעוד קצת כוח היה עושה לו יותר טוב (בחלק של מוסיקת רוק). יקירי. אנא ממך, אל תחשוד בכשרים. זה סתם מיותר.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
האמת, שמאוד התרשמתי מהמגבר שסקרת על פי מה שכתבת בסקירה. הוא בהחלט מגבר משולב מדהים למחירו. ואני כמובן עומד מאחורי כל ביקורת שאני כותב. אבל אם הייתי מעמיד מולו את הויטוס, ועושה השוואה מבלי להתייחס למחיר, הוא (הקריק) היה נקטל על הסף.
avatar
NStudio-Hiend 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה נמר . חזרת לכתוב קצת , הגיע החורף :) . מישל .
avatar
רוזי1 1970-01-01 02:00:00
זה, כמובן, אם אתה יושב מטר אחד מהרמקול ושומע מונו. אם אתה יושב 2.5 מטר מהרמקול ויש לך זוג סטריאו הפיק ב-25 ואט הוא באיזור ה-96 דיבי. שזה, לעניות דעתי, לא אופטימלי. צודק, זה לא אופטימאלי. גם רוב החדרים לא אופטימאלים לשמיעה ב 86 DB (גם עם המגבר אופטימאלי ל 120 DB)
avatar
למה 1970-01-01 02:00:00
אגב נמר לא ציינת האם מגבר נבדק בחיבור מאוזן או סינגל אנדד ומה הבדלים סוניים בין שני סוגי התחברות.
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
סקירה יפה, עושה חשק לשמוע את המגבר האמור תודה. 91 דציבל, מ-8 עד 5.4 אוהם. זה רמקול לא נציל? לפי הנתונים נראים נצילים
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
סקירה נחמדה מאד. 2 שאלות: 1. האם יש לו HT BAYPASS 2. האם ניתן להפעיל אותו בברידג כמונובלוק
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
חברה מעולה , מוצרים טובים, תמורה לכסף נהדרת. בדקתי בעבר מספר דגמים של החברה ,האמנם הוא לדעתי לא מסאטר פייס כמו הסאגדן a21a , והוא אכן מומלץ ויותר מזה לאודיופיל המתחיל, או כאלו שפשוט רוצים להנות ממוזיקה טובה עם ציוד טוב. החברה שומרת על קו אחיד לאורך שנים רבות . חבל שהם לא עושים קפיצת מדרגה למגברים בהספקים גדולים יותר (ואני לא מתכוון ל 100w ). האם ה- a21a הוא מאסטרפיס לדעתך? שמעתי את אחיו הגדול, מגבר מדהים
avatar
zs 1970-01-01 02:00:00
6200 שח למי שרוצה לבוא הביתה לשמוע קצת מוזיקה ולהנות ולא להשתגע.אפשר לחבר מקור תואם,זוג רמקולים נחמדים וזה יוצא אחלה.אני אוהב ציוד כזה שנותן VFM מעולה.ובמיוחד שהוא זול.מזכיר לי את ההתחלה שלי.משולב של רוטל גם משהוא 50w סידי ארקם אלפא 7 סיסטם אודיו ריצפתיים .הרבה זמן ישבו אצלי החברה האלה אני מניח שאני מכיר את יכולת השמיעה והניתוח של נמר,מאוד נהנתי.
avatar
eyalw 1970-01-01 02:00:00
אכן, הוא לדעתי אחד המגברים הכי מדהימים שניבנו לפני כמעט 2 עשורים. לפני 15 שנה בארץ הקודש היו מגברי אניטגרטייד לא רבים. נניח ה kav שלטעמי גם הוא יצירת אומנות (האומנם שונה לחלוטין מסאגדן) . היום המצב בארץ שונה גם האודיפיליה השתנתה . על פי רוב , הרבה כסף . פחות תוצאה . שמות מפוצצים ועליות לא הגיוניות . לחובבי מוסיקה ה a21a מספק יספק תוצאה מדהימה עם הרמקול הנכון מבלי התפנפנות. המגבר הזה מוסיקלי בטירוף. תחבר אותו ל livingvoice בחדר סביר תיפול לך הלסת. . אתה יכול להוסיף לרשימה המאסטר פייסים שלי כמובן גם את אקויפייז . בקיצור אם אני אדרג אותם: אוקיופייז A21A Kav 400xi
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
אגב נמר לא ציינת האם מגבר נבדק בחיבור מאוזן או סינגל אנדד ומה הבדלים סוניים בין שני סוגי התחברות. לא. המגבר נבדק רק עם rca מכיוון שטרם קיבלתי את הכבל המאוזן שלי למערכת האנלוגית. אבל אני יכול להגיד לך שבחיבור מאוזן תקבל יותר שקט, יותר דינמיקה, יותר רזולוציה והפרדה. כמה יותר? תלוי מאוד באיכות החיבור.
avatar
למה 1970-01-01 02:00:00
הבנתי נמר ותודה רבה אבל ברמת הכניסה קביעתך לגבי עליונות של כניסה מאוזנת בכלל לא בטוחה.
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
הבנתי נמר ותודה רבה אבל ברמת הכניסה קביעתך לגבי עליונות של כניסה מאוזנת בכלל לא בטוחה. אבל אני יכול להגיד לך שבחיבור מאוזן תקבל יותר שקט, יותר דינמיקה, יותר רזולוציה והפרדה. כמה יותר? תלוי מאוד באיכות החיבור.
avatar
YOSSI24 1970-01-01 02:00:00
אכן, הוא לדעתי אחד המגברים הכי מדהימים שניבנו לפני כמעט 2 עשורים. לפני 15 שנה בארץ הקודש היו מגברי אניטגרטייד לא רבים. נניח ה kav שלטעמי גם הוא יצירת אומנות (האומנם שונה לחלוטין מסאגדן) . היום המצב בארץ שונה גם האודיפיליה השתנתה . על פי רוב , הרבה כסף . פחות תוצאה . שמות מפוצצים ועליות לא הגיוניות . לחובבי מוסיקה ה a21a מספק יספק תוצאה מדהימה עם הרמקול הנכון מבלי התפנפנות. המגבר הזה מוסיקלי בטירוף. תחבר אותו ל livingvoice בחדר סביר תיפול לך הלסת. . אתה יכול להוסיף לרשימה המאסטר פייסים שלי כמובן גם את אקויפייז . בקיצור אם אני אדרג אותם: אוקיופייז A21A Kav 400xi מכיר את A21a class a 30w מגבר מיוחד שווה כל אגורה.
avatar
jabareen 1970-01-01 02:00:00
היום המצב בארץ שונה גם האודיפיליה השתנתה . על פי רוב , הרבה כסף . פחות תוצאה . שמות מפוצצים ועליות לא הגיוניות . לחובבי מוסיקה ה a21a מספק יספק תוצאה מדהימה עם הרמקול הנכון מבלי התפנפנות. המגבר הזה מוסיקלי בטירוף. תחבר אותו ל livingvoice בחדר סביר תיפול לך הלסת. :בעד: מסכים. חייתי שנתיים עם ה a21a ונהנתי ממנו. הסגדן a21a אחד המגברים המוזיקלים והטובים למחירו ואף מעבר לזה.
avatar
ברקצ 2016-02-11 01:02:51
שמעתי מגבר 50 וואט אחד בלבד עד היום שממש הפתיע אותי : האינטגרייטד של קרופט. ובשילוב עם הרבט' נתן תוצאה מעולה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: