חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה
הוסף ל::

ifi iDSD Micro – מגבר אוזניות וממיר רב גוני, ביקורת | אודיו וקולנוע ביתי | ביקורות | ראשי

ifi iDSD Micro – מגבר אוזניות וממיר רב גוני, ביקורת

גודל אות: Decrease font Enlarge font
ifi iDSD Micro ifi iDSD Micro

ביקורת מגבר DAC אוזניות: מכשיר ה- ifi iDSD Micro מציע רכיב המרה באיכות מרשימה של עד 768kHz כולל תמיכה בקבצי DSD 512 ביחד עם מגבר אוזניות רב עוצמה שאינו מתרגש מאוזניות מאתגרות. בדקנו אותו.

חברת ifi

חברת ifi הבריטית פועלת בתחום ההגברה לאוזניות ואם לא ידעתם זאת עד עכשיו אז נספר לכם שהיא חטיבת בת של יצרנית האודיו היי אנד AMR. החברה מציעה מספר סדרות מוצרים: Nano כשמה כן אשר כוללת מוצרים קטנים בגוף וסדרת Micro שגדולה ממנה פיזית (ועדיין מיועדת להצבה על שולחן) וכוללת שלל דגמי מוצרים, בינם גם מגבר ה- iCAN וממיר - iDAC אותם סקרתי לפני מספר שנים ואף פונו סטייג' או הגברת שפופרות. כל המוצרים הללו מיועדים לחיבור לאוזניות ומאפשרים לתפור פיתרון מקיף למי שאוהב את המוזיקה שלו צמודה חזק לאוזניים. בנוסף לשתי הסדרות העיקריות, ישנו דגם דגל Pro – מגבר אוזניות אימתני וגם סדרת רטרו עם מגבר ורמקולים שתוכננו כהחייאה של דגם ה- BBS LS3/5A המיתולוגי עם תיבה עשויה במבוק. לצערנו, אין בזמן זה יבואן ישראלי למוצרי החברה.

ifi iDSD Micro

המכשיר הזה משלב בתוכו יחידת ממיר (DAC) ביחד עם מגבר אוזניות חזק. יחידת ה-DAC כפולת הליבה (רכיב של Burr Brown) יוצא דופן במפרט הטכני ביחס לקטגוריה ומגיע לאיכות אות מירבית של PCM 768kHz כולל תמיכה טבעית ב-DSD עד לרמת Octa DSD512 (נתון נדיר בהחלט), זאת ללא צורך בהמרה ל-PCM. גם יחידת המגבר אינה קוטלת קנים ולפי הצהרות החברה אמורה לדחוף כל דגם אוזניות "שקיים על כדור הארץ", כאשר מנגנון הווליום אנלוגי.


עיצוב המכשיר משדר מוצקות ותכל'ס – "מוכן לעבודה", עשוי כולו מתכת עם פסים בצדדים וכמה ברגי אלן שקועים מלפנים. זוהי תיבה צרה (6.5 ס"מ רוחב) וארוכה (כ-18 ס"מ אם מכניסים גם את בליטת החיבורים מאחור וחוג הווליום מלפנים). גוף האלומניום משמש גם כגוף קירור מפזר חום שמוכיח עצמו במהלך שעות וימים ארוכים של עבודה.


ה- iDSD Micro נראה מוכן לכל תסריט עבודה וסוג אוזניות שתחברו אליו והוא כולל שלל כפתורים ואפשרויות כיוון והתאמה אישית. כך שאם יש לכם מספר דגמים וסוגים של אוזניות בבית (רגישות, קשות להנעה, רזות בבס וכו') תמצאו שיש כאן אפשרות לעשות התאמה מדוייקת למדי לכל דגם בנפרד.


אז מה יש לנו כאן? נתחיל בתחתית המכשיר: כפתור בעל שלושה מצבים להתאמת רגישות המגבר לאוזניות כפתור (כך שאם האוזניות שלכם רגישות במיוחד, תוכלו עדיין לסובב את חוגת הווליום מבלי לקבל עוצמת קול גבוהה מדי כבר בהתחלה). כפתור נוסף מאפשר למכשיר להוציא אות אודיו ביציאות ה-RCA בתצורת DAC בלבד (עם אות 2V קבוע) או במשולב עם המגבר (ושליטת ווליום). נעבור לדופן הצד: כאן נמצא מתג פילטר אות PCM לשלושה מצבים: Bit Perfect, Minimum Phase או Standard. כאשר מנגנים קובץ DSD, הפילטר מקבל תפקידים אחרים של "סטנדרט", Extended ו- Extreme. לידו מתג היפוך קוטביות (במקרה ויש בעיית קוטביות בהקלטה במקור). הכפתור השלישי עובר בין מצבי הגברה: Eco החסכוני שמספק ערך מקסימלי של 2.0V/500 mW @ 8 Ohm, מצב Normal שמספק 5.5V/1,900 mW @ 16 Ohm ומצב טורבו שמגדיל את הנתונים ל- 10.0V/4,000 mW @ 16 Ohm לאוזניות צמאות כוח במיוחד.  


ביקורת מגבר DAC ifi iDSD Micro
נעבור לחיבורים מאחור: כאן נמצא כניסת USB (מסוג USB 2.0 type A) לקבלת אות אודיו עד 768kHz וגם חשמל לעבודה וטעינת הסוללה, שתי יציאות אודיו אנלוגיות RCA וחיבור SPDIF שיכול לעבוד ככניסה או יציאה קואקסיאלית (כאשר אין אוזניות מחוברות) או כיציאה אופטית עד לאיכות אות של 192kHz.

ביקורת מגבר DAC ifi iDSD Micro
מלפנים, יש באמצע כניסת אודיו Aux מסוג 3.5 מ"מ (אל תתבלבלו, זו אינה יציאת אוזניות כפי שאולי נדמה), יציאת האוזניות הקדמית היא מסוג 6.3 מ"מ. בינה לבין חוגת הווליום, יש יש מתגים: האחד מיועד לספק תוספת בס לאוזניות רזות (X-Bass) והשני אפקט של הרחבת הבמה (3D Holographic). שני האפקטים האלו מבוצעים בדומיין האנלוגי – לאחר המרת האות הדיגיטלי. בצד המכשיר, יש גם יציאת USB המיועדת להטענת מכשירים כמו טלפונים או נגנים ניידים כמטען 1.5A. אגב, אם הסוללה מגיעה למצב של כמעט ריקון, המכשיר יכנס למצב הגנה (בו נורית הלד תהבהב במהירות) ולא תוכלו להפעיל אותו אלא אם תטעינו אותו במשך כמה שעות רצופות.


ביקורת מגבר DAC ifi iDSD Micro
ה- iDSD Micro יכול לפעול על הסוללה הפנימית שלו (4,800mAh) ובכך גם מתאים לנסיעה בדרכים בזמן חיבור הטלפון אליו או במצב של קבלת חשמל מהמחשב אליו הוא מחובר. אם תרצו לעבוד במצב סוללה גם בחיבור למחשב, יש להדליק את המכשיר לפני חיבור ה-USB אליו, אחרת הוא יפעל על המתח שמגיע ישירות מהמחשב. בעבודה במצב סוללה, בחירה ב- Eco יכולה להאריך את חיי הסוללה עד ל-12 שעות האזנה.

מה באריזה?
עם המכשיר, מגיע מבחר מכובד ביותר של כבלים ומתאמים, בכמות שלא ראיתי במוצרים מתחרים: כבל RCA סטריאו (עם מחברים בצבע סגול) באורך חצי מטר, כבל USB עבה (בצבע כחול) לחיבור למחשב, מתאם USB זכר לנקבה קצר ואחד ארוך, מתאם תקע אוזניות מ-3.5 מ"מ אל 6.3 מ"מ, כבל 3.5 מ"מ, כיסוי למכשיר וגם גומיות  למטרת הצמדה שלו למכשירי ifi אחרים.


מבחן האזנה


לפני חיבור המכשיר למחשב, בוצעה הורדה והתקנת דרייברים מאתר החברה. לשם קבלת האות האיכותי ביותר, ההאזנה בוצעה עם דרייבר ה- ASIO ותוכנת Foobar 2000, כמו גם דרייבר ה-DSD.


אז כיצד הוא נשמע? המכשיר, כך נראה, תוכנן על מנת שיעביר את האות המוזיקלי בצורה נאמנה, ללא ניפוח מכוון של הבס או מתיחה מוגזמת של הטונים הגבוהים. האופי הכללי נוטה לצד המאוזן, עם כוח שאינו חסר ויכולת לדחוף אוזניות בצורה קלילה חסרת מאמץ. ועם כולן ההאזנה היתה נעימה לאוזן לאורך שעות רבות, נעימה אבל לא על חשבון פירוט או עיגול לא רצוי של פרטים במידע הסוני. במת הצליל רחבה למדי והקולות והכלים השונים מפוזרים באופן נרחב בין שתי האוזניים. ה- iDSD Micro נבחן לאורך ימים ארוכים בעיקר אוזניות מדגם סנהייזר HD800, זאת לצד דגמים נוספים כמו HD598, Beyerdynamic DT 880 ואוזניות כפתור.


ביקורת מגבר DAC ifi iDSD Micro
השיר Talk של Coldplay (איכות FLAC 96kHz/24bit) מתחיל באפקט של רוח וגיטרות חשמליות רחוקות בתחילה במרחב אך מייד לאחר קטע קצר הן מתפרצות קדימה ומקבלות חיזוק של תופים. הצליל נשמע דינמי ומגובש, הסולן מתחיל לשיר ופעימות התופים בולטות כפעימות לב, נמוכות ומורגשות, עם הפרדת צלילי גיטרות לימין ולשמאל. השיר הזה יורד ועולה בקצב - עובר לסערות של גיטרות וחוזר לשירה בליווי כלי הקשה. ההצגה כאן דינמית ומהנה.

יש משהו בצליל דחוס וקצבי שמתאים למשל למוזיקת Soul / פאנקי וגרוב שחורה עם התופים והרבה מאוד גיטרת בס שלוקחת בחלק מהמקרים תפקיד ראשי במוזיקה. ה- iDSD עושה את זה בצורה שמעבירה את המסר המוזיקלי כאן בצורה מאוד נכונה וקצבית – Groove on Down של dunn Pearson עם שלל קטעי סולו תיפוף וצלילי בס מודגשים בפזמון עם קול הזמרות הנפלא.


התצוגה הכל כך מהנה ממשיכה גם בקטע Don’t Send Ma Away של Garfield Flemming. תצוגת הבמה הרחבה מציבה את קולות שירת זמרי הליווי רחוק בצדדים עם דואט הזמר שניצב במרכז. גם כאן, הבס דינמי ומודגש במידה נכונה. המגבר מחמיא לתופים ה"אמיתיים" הטובים והמוכרים ונותן להם נפח ובו זמנית שומר עליהם שמירה הדוקה שלא יתפרעו יתר על המידה.


השיר Dream On של דפש מוד בגרסת DSD64 מתחיל במין "פצפוצים" של סינטיסייזר עם מעין הד באפקט שיוצר תחושת חלל מאוד ריאליסטית דרך ה-iDSD. ואז מצטרפים צלילי גיטרה בצדדים והמכשיר נותן להם במה רחבה מאוד. אל המנגינה מצטרפים תופים אלקטרונים והתוצר הכולל נהיה מורכב יותר, אבל ה- iDSD מחזיק אותו הדוק ונשלט לגמרי. בהמשך מנהל סולן הלהקה דואט כשקולו במרכז החלל ושאר צליל הגיטרות והסינטסייזר מקיפים אותו בחליפה רחבה בהחלט, בחלקים מהשיר התוצר דינמי בצורה שהיא מענגת כל מי שאוהב קצב.


So Far Awayהגיטרה בשיר So Far Away של דייר סטרייטס (DSD64) תופסת את רוב מרחב הבמה בין שני האוזניים, היא מלאה ודינמית (אם כי לא מנופחת מדי), עם צליל מצילה בצד שמאל. התופים מצטרפים והם קצרים ומדוייקים יחסית. גם כאן הבמה רחבה וצלילי הסינטיסייזר צלולים. קולו של מארק קנופלר מוצג באופן נקי ובכלל ההצגה של השיר הזה כאן מאוד מדוייקת, רחבה, נקייה כבר אמרתי? אולי טיפה יותר מדי. בשיר נוסף – Walk Of Life, פריטת הגיטרה מוצגת בצורה מאוד דינמית, ניתן להרגיש ממש את עוצמת האצבעות על המיתרים.


שיר נוסף בפורמט DSD, הפעם סולן קווין האלמותי פרדי מרקורי שר על Made In Heaven. מכות תופים פותחות את הקטע עם צליל הגיטרה היחודית של הלהקה ואז קולו המוכר של מרקורי ניצב במרכז, מעט צף בחלל והגיטרות מקשטות מסביב בעטיפה רחבה. גם כאן יש הפרדת צלילים ובמה רחבה.


ליצירה "תמונות בתערוכה" האזנתי כמה וכמה פעמים (לדיסק השלם) וזה היה מהנה ונעים בשילוב של ה- iDSD ואוזניות ה- HD800. הפסנתר מוזיקלי, מרחף מעט בחלל, בעל צליל מלא ולא נפוח, עגול ולא עמום ודינמי כאשר הפסנתרן צריך לדפוק בעוז על הקלידים.


כאמור, יש בחזית המכשיר שני מתגים: מתג ה- 3D יוצר הרחבה מורגשת בבימת הסאונד. התכונה הזו קיימת גם במגבר ה-iCAN של החברה, אבל שם זה מגיע גם עם חידוד מורגש של הטונים הגבוהים ואילו כאן זה פחות מורגש (וזה בהחלט לטובה). המתג השני מספק תוספת בס, זה אולי מתאים לאוזניות רזות בבסיסן, אבל אני מצאתי את ההצגה הטבעית, ללא תוספות טובה ונכונה יותר.

ביקורת מגבר DAC ifi iDSD Micro

מול Chord Mojo

סקרן אותי לבצע השוואה מול המתחרה הישיר והחדש יחסית. מה מצאתי? לעומת המוג'ו, מקטע תדרי המיד בס יותר הדוק וקפיצי ב-ifi וזה יותר מחמיא לז'אנרי מוזיקה ספציפיים כמו סול, גרוב. למשל, ב- Your Latest Trick של דייר סטרייטס בפורמט DSD, קוי הבס יותר דינמיים ב- ifi מאשר במוג'ו. בשיר נוסף – Walk Of Life, פריטת הגיטרה מוצגת באופן יותר דינמי אצלו ונשמעת רזה יותר ב-Mojo. בצד הגבוה יותר של הסקאלה, יש ל-ifi קצת יותר חידוד במיד היי אבל קצה הסקאלה הגבוה פחות מפורט מאשר אצל המתחרה. ה- ifi iDSD Micro נותן במת צליל רחבה יותר, אבל ההפרדה בין הכלים והזמר פחות מדוייקת מאשר ה-Mojo שגם מספק רקע שחור יותר. אני מצאתי שהמוג'ו הולך עוד צעד בסעיף של "חפירה" אל תוך הקובץ ומוסיקליות, אבל אין לו את הוורסטיליות ואפשרויות הכיוונן של ה-ifi, שלא לדבר על עושר הכבלים המצורף (המוג'ו מגיע עם כבל קצר בודד וזהו).


ביקורת מגבר DAC ifi iDSD Micro
סיכום


חתיכת מכשיר יצרה כאן ifi, הוא וורסטילי מאוד, מאפשר התאמה מבחינת רגישות, כוח ואפילו כמות בס וגודל במה למגוון דגמי אוזניות ובעל תאימות עכשווית ועתידית לאיכות עד 768kHz וקבצי Octa DSD 512, או בקיצור, משאיר אתכם מכוסים לאורך זמן רב. החתימה הסונית שלו מאוזנת למדי, והוא מתאים גם לאוזניות מאוזנות יחסית באופיין, מספק בס דינמי ומדוייק, ללא בעיית כוח וגם ללא ניפוח מיותר. בשאר התדרים, המיד ברור ומדוייק והגבוהים מפורטים, אם כי כאן הייתי שמח לעוד קצת ברק. כל האוזניות שחוברו אליו נדחפו ע"י ה-ifi iDSD Micro בצורה קלילה למדי ולא נרשמה כאן בעיה.
אם האוזניות שלכם מאוזנות יחסית, אז גם הוא יאפשר להאזין במשך שעות ארוכות מבלי שהאוזן תחרך או תכאיב.

המכשיר מתאים גם לחיבור אל טלפונים חכמים, כולל סוללה שתספיק ליום האזנה שלם בדרכים, אבל הוא גדול יותר משמעותית ממגברי מובייל אחרים יעודיים. בחיבור לטלפון חכם, מול כמה וכמה דגמים (כמו LG G4, וואווי P9, שיאומי רדמי נוט, סמסונג גלקסי נוט 5 ועוד) הורגש שיפור בחיבור ל- iDSD Micro בתוספת כוח בלתי מוגבל. להבדיל מה- Dragonfly Black אותו בדקנו, כאן לא היתה שום בעיית ווליום. המכשיר לא הראה סימני מאמץ וגם אחרי שעות האזנה ארוכות (מאוד), מגע בגוף העביר לאצבע חום קליל ונעים. מול המוג'ו שהתחמם באופן מורגש (במיוחד כאשר הוטען במקביל להאזנה), ה- ifi לא ממש התאמץ או התחמם במיוחד עם כל האוזניות שחוברו אליו בסקירה.


לסיכום, זהו מכשיר שהוא יחודי למדי בתמורה שלו, ביכולות שהוא מספק ומהווה דוגמה מצויינת למוצר שמציג איכות סונית טובה מאוד, ללא התפשרות על אפשרויות שליטה או אביזרים מצורפים.

מחיר
אנגליה: £415
ארה"ב: $499
קישור: אתר החברה
המחירים אינם כוללים דמי משלוח ומיסים.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (24 תגובות פורסמו):

avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה , מכשיר מעניין מאוד . באיזה אוזניות השתמשת לסקירה ?
avatar
נמר 1970-01-01 02:00:00
סקירה מעולה. בכלל, זו יצרנית מאוד מעניינת. כאחד שנגע ושמע את המכשיר, איכות הבניה ביחד עם הצליל מהווים תמורה נפלאה לכסף. השאלה היא אם אוזניות כפתור הן באמת האוזניות הנכונות עבור מגבר כזה. האם בכלל אוזניות כפתור הן אוזניות איכותיות מספיק להאזנה למוסיקה באיכות גבוהה? לדעתי פחות. טרם שמעתי כאלה שהתפעלתי מהן.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
יש אוזניות כפתור איכותיות, אבל כמובן שעדיף אוזניות גדולות פתוחות איכותיות לחוויה אודיופילית אמיתית. hbs, פרטתי על האוזניות בכתבה, קרא שוב. במרבית הסקירה השתמשתי בסנהייזר HD800.
avatar
למה 1970-01-01 02:00:00
עד כמה שאני יודע עופר שחורי ממאסטרו מייבא את ifi.
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
ליאור. סקירה מעולה. מגבר אוזניות הטמון בו טכנולוגיה מתקדמת במיטבה. לגבי סנהייזר HD 800 :בעד:
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
החבר למה, זה הדבר הראשון שביררתי ולצערי זה כבר לא נכון.
avatar
aviram_1 1970-01-01 02:00:00
זה מתחבר לכל טלפון אנדרואיד ?
avatar
אוהד11 1970-01-01 02:00:00
הי ליאור ותודה על הסקירה, האם ניסית לעבוד איתו דרך חיבורי ה rca ? מעניין אותי איך הוא מתפקד לא באמצעות אוזניות
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
ברשותכם,כמה הערות: [USER=3]@נמר[/USER] אוזניות כפתור זה משהו שרצוי להמנע ממנו. הנהרנטית אני סולד מאוזניות תוך תעלת השמע בגלל פוטנצאל הנזק שלהן,אבל:דווקא הסוגה הזו יש,כמה וכמה,אקסמפלרים שנותנים פייט רציני לטובות שבאוזניות סביב לאוזן אך רובן או שלא פוקדות את ארצינו או יקרות להחריד. לגבי כיוונונים של מגבר האוזניות: IFI לא המציאו את זה וכל מגבר אוזניות שמכבד את עצמו יאפשר כיונון של ריגשיות ועוצמות. מה שכן: IFI לוקחים את זה צעד קדימה ומוסיפים בוסט לבס,איפה שחסר,והרחבת במת האודיו. דעתי אינה נוחה מאופציות הכיונונים האלה. אסביר: טכנולוגית כבר לא צריך לכוון רגישיות באמצעות מתגים,יש,בשוק,כבר די הרבה מעגלים מודפסים (PCB) שיודעים לעשות את זה לבד - בעיקר אם מדברים על מגבר אוזניות שמשודך לממיר DAC. לגבי הגברת הבס והרחבת הבמה - אני מעדיף מגבר אוזניות,שעומד בפני עצמו או חי בשכנות לממיר (DAC),שבנוי מספיק טוב כך שלא צריך להוסיף מעגלים שיתערבו בנתיב האות ויעזרו לו להציג תמונה כזו או אחרת של האיכות הסונית. וכן,גם כאן הטכנולוגיה זמינה,וגם מיושמת בלא מעט חיות שכאלה (מגברי אוזניות ומגברי אוזניות שחיות לצד ממיר DAC). כל האמור,כמובן,הוא מבלי לפגוע במה שנאמר בסקירה של ליאור וכמובן - מבלי לפגוע במקומה של IFI כפורצת דרך בתחום הזה - וכפי שמצויין בכתבה. ודבר אחרון: כשבוחנים את המקומות שאליהם מתפתח עולם האודיו,כבר קשה להתעלם מהתופעה של ממיר DAC שהוא גם מגבר אוזניות שאחד מהיעודים שלו,או ה-יעוד שלו,זה להתחבר לטלפון החכם ולהזרים ממנו אודיו,כולל שיחת טלפון. ראינו,כאן,את המוג'ו ועכשיו את ה IFI,נשוא הכתבה הזו,ראינו את HTC 10 שבתוכו (בנוי מבית החרושת) ממיר DAC ומגבר אוזניות שמכבד את עצמו וראינו את ה G5 של LG שמציע "חבר" בצורת DAC ומגבר אוזניות. זו התפתחות מענינת גם ברמת הסקרנות וגם נעימה באוזן - וכן,מתחבא פה טיזר לבאות.... האזנה ערבה. חג שמח ושנה טוב. מנחם.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
מנחם, ממש לא חייבים להפעיל את מתגי תוספת הבס והרחבת הבמה ומבחינתי הם מהווים בגדר "עזרה לנזקקים" באם ישנו חוסר מהותי בעניין זה באוזניות בהן משתמשים. ברוב המוחלט של הזמן האזנתי ללא הפעלת האופציות האלו (באוזניות איכותיות אין ממש צורך בהם). ifi מציינת כי ההתערבות במתגים הללו נעשית בדומיין האנלוגי - אחרי שבוצעה כבר המרה מדיגיטל ואם אתה לא משתמש בזה, לא אמורה להיות פגיעה במסלול הצליל.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
זה מתחבר לכל טלפון אנדרואיד ? לכל טלפון אנדרואיד שתומך ב- OTG.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
מנחם, ממש לא חייבים להפעיל את מתגי תוספת הבס והרחבת הבמה ומבחינתי הם מהווים בגדר "עזרה לנזקקים" באם ישנו חוסר מהותי בעניין זה באוזניות בהן משתמשים. ברוב המוחלט של הזמן האזנתי ללא הפעלת האופציות האלו (באוזניות איכותיות אין ממש צורך בהם). ifi מציינת כי ההתערבות במתגים הללו נעשית בדומיין האנלוגי - אחרי שבוצעה כבר המרה מדיגיטל ואם אתה לא משתמש בזה, לא אמורה להיות פגיעה במסלול הצליל. דבריך הובהרו בכתבה וגם כאן,קודם לכן. ניצלתי את הבמה להביע דיעה. מבחינתי שמגבר האוזניות יקח את האודיו (כבר אנלוגי) ממגבר/קדם מגבר הסטרואופוני או מהממיר וישלח לאוזניות משם - אני והאוזניה כבר יודעים מה לעשות עם זה. זה דומה לשאלה,ואני מקווה שאף אחד לא יסיט את הדיון אליה,האם יש,בכלל,צורך בכפתור בס וטרבל במגבר/קדם מגבר, ואם כבר יש כזה האם לא עדיף שגם יהיה כפתור שעוקף אותם? אני לא רוצה,וזה גם לא יאה,להסיט את הדיון כאן על מגברי אוזניות והקונפציה סביבם,אבל,ועל רקע הסקירה של המוצר שבכתבה - שהוא גם פורץ דרך,אני מרשה לעצמי להעיז ולאמר שאני כופר בטענה של אוזניות קלות להנעה וקשות להנעה וכו - אפילו,שאני עצמי משתמש במינוח הזה. הסיבה די פשוטה: אוזניה קשה להנעה (ואני מתלבט אם לשים את המילים האלה במרכאות או לא) מה זה אומר? זה אומר,שמגבר האוזניות (היעודי או זה שטמון במגבר/קדם מגבר) צריך להתאמץ יותר כדי להשמיע כמות רעש נתונה. אנחנו לא מדברים,כאן,על הבדלי עוצמות שעולים על 6 דיבי (ככלל אצבע 6 דיבי נשמעים לנו כעוצמה גבוה פי שתיים מזו הקודמת - ואני יודע שיש על זה ויכוח הזהרתי מראש - כלל אצבע). נו אז מה? אנשים מפיקים אודיו איכותי ונפלא מרמקולים לא נצילים בעליל,ולא שמעתי על מגבר שנפח נשמתו כי בעליו הניע רמקול או אוזניה לא נצילים. האם זה מיתר את המוצר הזה שנקרא מגבר אוזניות? האם זה מיתר מגבר אוזניות ברמה ובפונקציונאליות של ה IFI שנסקר כאן? התשובה היא לא רבתי. ולמה? כי לא תמיד יש במגבר/קדם מגבר אופציה לחבר אוזניות,ולפעמים,ודי הרבה,כשהיא כן קיימת,מדובר במוצר נחות בהשוואה למה שעושה ושולח אותו מגבר ליציאת הרמקולים שלו וגם - וכפי שציינתי בפוסט הקודם,שזה הנושא העקרי שרציתי להאיר בהקשר לסקירה שתחתיה אנחנו מתדיינים - וזו העובדה שמגברי האוזניות תופסים מקום,בסלולר ובעצם תועלתם,בסלולר,גבוהה כי מסיבה לא ברורה יצרני הטלפונים מזניחים את התחום הזה,עם כמה יוצאים מן הכלל - שגם להם,התייחסתי קודם לכן. HIH מנחם
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
לכל טלפון אנדרואיד שתומך ב- OTG. וגם בטלפונים אנדרואיד שיש להם USB Host לא חייב OTG. ובכל מקרה ה IFI וגם דומיו "זוללים" סוללה ברעב שלא יודע שובע. HIH מנחם
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כשאתה בונה מגבר חזק, הבעיה היא לא עם אוזניות קשות להנעה, אלא כאלו שהן רגישות כל כך שכל סיבוב קטן של חוגת הווליום יחרוך לך את האוזן... לכן חשוב שתהיה אפשרות התאמה גם לכאלו, כך שתוכל להשתמש בווליום כפי שמקובל.
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
כשאתה בונה מגבר חזק, הבעיה היא לא עם אוזניות קשות להנעה, אלא כאלו שהן רגישות כל כך שכל סיבוב קטן של חוגת הווליום יחרוך לך את האוזן... לכן חשוב שתהיה אפשרות התאמה גם לכאלו, כך שתוכל להשתמש בווליום כפי שמקובל. זה נכון,אבל: יצרני האוזניות גזרו על עצמם תקינה שמגבילה את עוצמות הרעש מהאוזניה לאוזן. כמו כל כלל גם פה יש יוצאים מן הכלל ובעיקר באוזניות שנועדו ל DJ. האבל השני: לא כפרתי בצורך של פונקציה במגבר האוזניות שתדאג להתאים את העוצמות ביציאה לאוזניות לרגישות/נצילות של האוזניה. כן כפרתי בדרך שבה IFI מישמים את זה. ולמה? כי IFI מציגים פה מכונה די פורצת דרך,פונקציונאלית וגם באיכות הסונית - ומנגד מוסיפים מעגלי שליטה על יציאת האוזניות ומניחים שהמשתמש ידע מה לעשות ומתי כן או לא להפעיל אותם או לא. נניח,לרגע,שתיכנון המוצר הזה,שבסקירה,נמסר לידי וניתנת לי האפשרות להטמיע בו את תפיסת העולם או הפילוסופיה שלי הקשורה בהגברה של אוזניות. במקרה,המאוד תיאורטי הזה,כל אותן פונקציות שליטה ברגישות של יציאת האוזניות הייתי מוסר לקומפוננטה שמופעלת ברמת הקושחה והחומרה ומתאימה עצמה אוטומטית לפי מה שמצפה האוזניה שנתחבה ליציאת האוזניות ולא מאפשר שליטה של המשתמש בפונקציות האלה. לא כי,אני חושב או מאמין,שמכונות מקבלות החלטות טוב יותר מבני אדם - לזה,עדיין לא הגענו,אלא כי אני מאמין שההשקעה של הון אנושי ותעוזה הנדסית בתיכנון חומרה וקושחה שידעו לזהות מה יש בקצה ולמה הוא מצפה - כל אלה כן יש לנו,בני האדם,יתרון על כל חי/צומח/דומם שעל הפלנטה הזו ולכן אפשר להגיע להישגים מאוד גבוהים שנשמעים נפלא באוזן. ואני לא מדבר מהגגי ליבי אלא מהתעסקות אמפירית גם עם כאלה שמשהו חשב שאקבל את ההחלטה הנכונה ואקנפג נכון את מגבר האוזניות לפי מה שידוע לי אודות הרגישות שלהן (כניסה ויציאה) אל מול אותה פעולה שמשהו העיז תיכנן ויישם כך שמגבר האוזניות יודע לדבר ולתשאל את האוזניה ובהתאם לממצאים להתאים את האות שהוא שולח אליה - וכן יש כאלה,וכן,ומניסיון,כשכבר ישמו את זה עשו את זה מצויין - לפחות באלה שאני נתקלתי בהם. מנחם
avatar
tzachi 1970-01-01 02:00:00
חברה מעולה בדיוק רכשתי 2 מוצרים שמשפרים את הסיגנל שיוצא מהמחשב לממיר. התוצאה מדהימה. השותי אותם לאודיופילו שהו מוצר דומה שעולה כפול ולדעתי הם יותר טובים משמעותית. יש יבואן רישמי כיום ?
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
מנחם , יש מגברי אוזניות שיודעים להתאים את המוצא לפי רגישות האוזניות ?
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
מנחם , יש מגברי אוזניות שיודעים להתאים את המוצא לפי רגישות האוזניות ? כן. והיצרן,בדרך כלל,יציין טווח התנגדויות שמגבר האוזניות יכול להתמודד איתו - לרוב,מדובר ב 32 עד 300 אוהם. מנחם
avatar
hbs 1970-01-01 02:00:00
והמגבר ממש משנה את העוצמת קול לפי רגישות של האוזניות ?
avatar
menahem 1970-01-01 02:00:00
[USER=2261]@hbs[/USER] עניתי,קצת,כלאחר יד - אז הינה תשובה יותר מפורטת: על פניו,תשאל,איך בכלל אפשר "לתשאל" אוזניות,על מנת לברר רגישות,שכן אוזניות הן משהו לגמרי פאסיבי ואין בהן מגבר (בדרך כלל) או קומפוננטה אחרת שלפיה אפשר לדעת רגישות. עוד הערה מקדמית: השאלה שלך נובעת מהשיח אודות כיול מגבר האוזניות והאם לאפשר למשתמש לעשות זאת או שמגבר האוזניות "ידע" לעשות זאת לבד...ושאר הדברים שנאמרו. עוד הארה: נשם לב שהדיון פה הוא על מגבר אוזניות שצמוד לממיר DAC וגם,במגברי אוזניות/ממיר שמצפים לחיבור,כמקור,של טלפון סלולרי חכם. במגברי האוזניות הקלסיים,כלומר כאלה שהם רק מגבר אוזניות בלי ממיר ובלי חיבור לסלולרי - מקובל,ושכיח,שהיצרנים מאפשרים כיול רגישיות ביציאת האוזניות כיול שעושים פעם אחת,בד"כ,וגם מול זוג אוזניות אחד - כי שכיח למשתמש אחד יש זוג...אחד. במגברי אוזניות שצמודים לממיר DAC אבל,עדיין,לא מיועדים לעולם הסלולר הקופיגורציה שציינתי קודם שכיחה אבל,יחד איתה שכיחה,גם,קונפיגורציה שבה היצרן מתכנן את המגבר לטווח של רגישיות ואז אין צורך בכיול ו/או התערבות של המשתמש בכיול הרגישות של מגבר האוזניות מול האוזניות שמחוברות אליו בפועל. במגברי אוזניות,שבד"כ צמודים לממיר/DAC,ואשר מיועדים לעולם הסלולר,או מצפים,גם,לגבלת טלפון חכם כמקור - שכיחה הקונפיגורציה שבה המגבר מכוייל לטווח התנגדויות וכפועל יוצא מכך לטווח של רגישיות ואין צורך ו/או אפשרות להתערבות של המשתמש. עכשיו שאלת המליון דולר - שאני מניח שבשאלתך כיוונת אליה,והיא: האם כיול הרגישות ביציאת האוזניות,על ידי המשתמש או ללא התערבותו,באמת תשפיע על עוצמת הרעש שנשמע באוזניים בהנחה ונשתמש באוזניות שונות שלהן רגישויות שונות? התשובה הקצרה היא:לא. התשובה הארוכה היא כזו: נתחיל מזה שעניין הרעש תלוי בתיכנון ההנדסי של מגבר האוזניות,זה שעשה היצרן. המטרה של כיול רגישות היציאה היא להגיע לעוצמה פחות או יותר אחידה...אסביר את המשפט הזה,כי אני מתקשה להעביר את המסר שאליו אני חותר,נעשה זאת לפי הדוגמא הזו: נניח שכיילתי את מגבר האוזניות שלי לרגישות המקסימלית שהוא יכול ביציאת האוזניות. ונניח ששמתי את חוגת העוצמה על השעה 10. עכשיו אחבר אליו אליו 3 אוזניות שונות,הראשונה 32 אוהם. השנייה 64 אוהם והשלישית 300 אוהם. לכאורה,אחרי שאחבר את שלושת האוזניות האלה,בזו אחר זו,והאזין לאותו מקור ואותו הקטע האוזנייה הראשונה תצרח לי באוזן,השנייה קצת פחות והשלישית הרבה פחות. במציאות,ומניסיון אמפירי,ההבדלים בעוצמה (ושם לב אני מדבר על רעש בלבד לא במה פירוט וכו - למרות שהם חשובים וגם משפיעים ומושפעים) בין שלושת האוזניות יהיו זניחים. זניחים לא בלתי שמיעים או צריך אוזני עטלף ושנים של ניסיון כדי להבחין בהם אבל עדיין זניחים. הסיבה לזה היא "פשוטה" ונעוצה במקום אחר. הסיבה לזה היא שלמגבר האוזניות עצמו,ולא משנה מהי הרגישות שהוא מצפה ביציאת האוזניות,יש מגבלות שהגבילו אותו המתכננים שלו. המגבלות האלה הן אלה שכן יוצרות את הבמה הפירוט הסוני וכו וגו). כלומר,יש פה איזה שהוא Trade Off: מצד אחד להתאים את מגבר האוזניות לרגישות של האוזניה שתתחבר אליו,ומצד שני - ובגלל שכן יש הבדלים,אפילו גדולים,ברגישות של אוזניות שונות מיצרנים שונים,עדיין לשלוט בתוצאה הסופית וחוץ מרעש גם להעביר את אותם ניואנסים שגורמים למאזין למוזיקה גם להינות ממנה,כן:אני מתכוון לפירוט,במה,שליטה בטווח התדרים וכו וגו. מעין שורה תחתונה: אני אעריך מאוד יצרן שיתכנן,ויבצע,מגבר אוזניות שמסוגל להתמודד עם טווח רגישיות גדול,ואפילו מאוד,מבלי שכל פעם אצטרך,כמשתמש,לכייל את הרגישות בעזרת כפתורים - ומצד שני יתן לי איכות סונית שנכנה אותה אודיופילית - ונניח להיאור המונח הזה לדיון אחר אבל נסכים שמדובר במשהו שכולנו חותרים אליו ומסוגלים להגדירו סוביקטיבית. הרעש שמסוגל מגבר האוזניות לדחוף אליהן,ומשם לאוזניים שלנו,הוא רק פרמטר אחד בשלל הפרמטרים שיכנסו תחת המינוח אודיופילי ולא ממש החשוב שביניהם ואפילו לא חשוב אם חוץ מלהאזין למוזיקה לשם הנאה,המשתמש גם איננו רוצה להתחרש. לא יודע אם "שכנעתי" אותך עד פה או שכנעתי כל מי שיקרא את הפוסט הזה אז בא נלך,ברשותך,למבחן קצת יותר מציאותי: סקרתי פה ([url=http://www.dtown.co.il/articles/3879.html][url]http://www.dtown.co.il/articles/3879.html) אוזניות וטלפון סלולרי. נציין שב HTC יש מגבר אוזניות ש HTC שתלו בו ואשר פותח על ידם בשת"פ עם מעבדות דולבו,וגם נציין שמגבר האוזניות הזה לא ניתן לכיול הרגישיות ביציאת האוזניות ולכן נניח שיש לו כיול בית החרושת אחד לרגישיות המקובלות בתחום הזה (בד"כ 32 אוהם). ה M50X הן בעלות התנגדות של 38 אוהם,אבל שמעתי את הטלפון הזה,גם,באוזניות אחרות שההתנגדות שלהן היא 64 אוהם ולכאורה באלה האחרונות הרעש היה אמור להיות חלש יותר - והוא לא רק שלא היה כזה ההיפך הוא הנכון. כמו שאמרתי בפוסט קודם בדברי פה יש איזה שהוא טיזר לעתיד לבוא וגם כאן הדבר נכון.... למה זה? כי כל סיפור הרגישות שהאוזניה מצפה לה שווה בערכו לנתונים שמספקים יצרני רמקולים ולנתונים שמספקים יצרני מגברים ושאר ציוד אודיו. הדברים יפים ואולי (אולי גדול) מהווים איזה שהוא בסיס ראשוני להתרשמות אבל מה שבאמת קובע הוא מבחן המציאות באוזניים הפרטיות של כל אחד מאיתנו - וכמו במגברים ורמקולים מבחן המציאות הזה - לא תמיד,לשון המעטה,תואם את ה"נתונים" שציין היצרן. לסיכום,אני חוזר על הטענה שלי שמתייחסת לסגמנט שבו מגבר אוזניות צמוד לממיר DAC ושניהם מצפים כמקור לטלפון חכם - ובסגמנט,המתפתח הזה,אני אעריך יותר יצרן שמראש מאפשר דינמיות בטווח הרגישיות של האוזניות שהמגבר שלו יכול להתמודד איתן ולא יטריח אותי,כמשתמש,כל פעם לשנות מצבים בכפתורים יעודיים - וכמובן בתנאי שבמבחן המציאות אנחנו נשמע אודיו באיכות אודיופילית. אני קצת ממהר לעשות משהו ולכן לא ערכתי את הפוסט הזה אנא קבלו מראש התנצלותי לשגיאות הקלדה - אם ישנן. נ.ב תודה על השאלה. שנה טובה. HIH מנחם
avatar
hbs 2016-01-10 09:52:09
תודה רבה על ההסבר הארוך והמלומד מנחם . אבל במציאות , יש הבדלי עוצמת קול מאוד גדולים בין אוזניות בחיבור לאותו מגבר ואני לא מכיר מגבר שידע לעשות השוואת עוצמות בין דגמים שונים באופן אוטומטי .
avatar
liorkoren 2016-01-10 22:19:20
זה קורה גם במגברים רגילים (לא רק אוזניות) בחיבור לרמקולים עם רגישויות שונות.
avatar
HARMAN 2016-06-11 15:42:30
המכשיר הזה יכול לשמש כ dac בחיבור למחשב?
avatar
liorkoren 2016-06-11 16:58:08
בהחלט.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: