חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR

גודל אות: Decrease font Enlarge font
סמסונג KS9500 סמסונג KS9500

סמסונג KS9500 - טלוויזית הדגל עומדת למבחן, עם מפרט עמוס שכולל מלבד רזולוציית 4K UHD גם טווח צבעים מורחב, תמיכה במצב HDR 1000 בעל עוצמות תאורה חזקות וצג שטוח. בדקנו אותה לעומק. ביקורת מסך טלוויזיה.

השנה, טלוויזיות מהסדרות הבכירות של סמסונג (שמתכנסות מתחת לשם SUHD) מציעות רזולוציית 4K UHD עם 3840x2160 פיקסלים, תמיכה בטווח דינמי מורחב HDR 1000 כמו גם טווח צבע רחב מבעבר, תודות לשכבת גבישים Quantum Dot, זה זיכה אותה בתו "Ultra HD Premium" שניתן ע"י ברית החברות בתעשייה.

KS9500 של סמסונג היא סדרת הדגל של החברה הקוריאנית בגדלים שנחשבים למבוקשים כיום (55"-65" או אף 78"). אם תרצו מסך ענק עוד יותר, אזי מעליה נמצאת ה- KS9800 עם טלוויזיה בגודל 88" ותאורה אחורית בגב המסך במקום במסגרת.

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR

קעור = ההפך מכעור

ה-KS9500 הוא מסך יפה במלוא מובן המילה: פאנל קעור קלות, מסגרת דקה, רגל מצופה ניקל מתכתי שיוצאת מגב המסך וחוזרת קדימה – כך שנוצר מעין אפקט של ״ציפה באוויר״ ואפילו הגב שאינו חשוף לצופה מציג מרקם קוים עדינים יפייפה. איכות הגימור עושה רושם מצויין – כיאה לדגם דגל.

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR

חיבורי המסך מגיעים על גבי קופסה חיצונית אשר מתחברת בכבל בודד לטלוויזיה. ה-KS9500 מוכנה באופן יסודי לעתיד ה-4K אבל נוטשת את העבר עם חסרונם המלא של חיבורים אנלוגיים, כך שאם נשארתם במקרה עם ממיר בעל יציאת סקארט / קומפוזיט בלבד, אין לכם למה לחבר אותו למסך הזה (לא שאתם אמורים להיות כלל לקוחות של מסך כזה…). בגוף המסך עצמו יש שקע USB 3.0 5V וגם שקע רשת חוטית LAN. על קופסת החיבורים החיצונית יש ארבע כניסות HDMI 2.0a לאות 4K/60p עם HDR, כמו גם שני שקעי USB וחיבורי אנטנה שונים.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
המסך, יש לציין הוא קעור, סמסונג מסתבר, אוהבת קעור ומציעה מספר רב של דגמי מסכים בצורה הזו. הקיעור, יש לציין, עדין למדי ובצפייה ממרחק של כשלושה מטרים ממסך ה-55״ שהגיעה לסקירה, ההשפעה היתה מתונה על התמונה, עם אפקט קל של עומק. אבל זה נראה יפה בהחלט על המזנון בסלון.


השלט הרחוק עבר שינוי מהדור הקודם, הוא קטן, קמור בצורתו (נוח יותר לאחיזה ביד) ובניגוד לשנה שעברה, הוא לא שלט עם סמן מצביע. יש בו מספר לחצנים מצומצם – כולל לחצן רב כיווני במרכז ולחצני שינוי קול או ערוצים כסופים ובולטים עם תפעול שונה מהרגיל. בראש השלט ישנו לחצן שליטה קולית, יש ללחוץ עליו ולומר פקודות באנגלית כמו internet שמעלה את הדפדפן על המסך. הזיהוי הקולי השתפר ועובד בצורה יפה, אך אין תאורת לחצנים בשלט וחבל. אם יש ברשותך ממיר של חברות יס או הוט, אחרי תהליך הגדרה קצר, השלט של סמסונג שולט גם עליהם ומאפשר לפנות עוד קצת מקום על השולחן בסלון. בנוסף, הוא יכול לשמש גם כשלט אוניברסלי על מכשירים נוספים.

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
הרמקולים במסך התגלו כמצויינים ביחס למה שציפיתי מהם – בטח ביחס לגוף המסך הדק: יש להם בס מרשים ובסרטים אפשר לשמוע לפעמים בחלל הסלון אפקט של צליל היקפי מאוד משכנע. גם במוזיקה הם מוצלחים יחסית למקובל בטלוויזיות.

איכות התמונה


מרחב הצבע החדש DCI-P3

מרחב הצבע לקולנוע הדיגיטלי הביתי ב-UHD נקרא DCI-P3 והוא מהווה שדרוג אחרי שנים רבות בהן נעשה שימוש בתקן Rec.709. במילים פשוטות, DCI-P3 מאפשר להציג צבעים ברוויה גדולה יותר מבעבר – מה שנותן מראה עז וחי יותר לתמונה. המידע הזה צריך כמובן להגיע מממקור הווידאו על מנת להציגו נאמנה. עוד לא נתקלתי במסך שמכסה את התקן החדש באופן מלא וה- KS9500 מגיעה במדידות לכיסוי של 96% שזה בין הגבוהים כיום (עם כיסוי מלא של המרחב בירוק וטיפה פחות באדום ובכחול). הטלוויזיה מציעה גם סוג של תמיכה עתידית בתקן הצבע הרחב עוד יותר BT.2020 בדמות תרגום נכון ״למטה״ אל התקן הקיים (אחרת תופיעה סטייה בצבעים בתמונה).

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR

HDR 1000

סדרת דגמי ה- SUHD עונה לתקן ״פרימיום UHD“ עליו הסכימו החברות בתעשייה. במקרה של ה- KS9500 מדובר ברמת שחור של 0.005 לומנס ומהצד השני, עוצמת אור מקסימלית של 1000 ניטס (ובפועל אף יותר לפרקי זמן קצרים). בכמה קטעי בדיקה שהרצתי עם HDR, האפקט מרשים בהחלט, עם אור בוהק, אבל מבלי לוותר על שחור עמוק. כדאי לדעת כי גם ספקית השידורים האמריקאית נטפליקס החלה בשידור תכנים עם HDR, כמו למשל הפרקים החדשים בסדרת מרקו פולו.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
ובכלל, אין למסך הזה כל בעיה בהצגת פרטים כאשר מתבצע מעבר ממצב חשוך מלא לאור חזק באותה התמונה. בסצינה מהסרט ״מרדף לילי״ בה מבקר ג׳ימי (ליאם ניסן) את אימו, רואים יופי של טווח דינמי: החלקים הבהירים בתמונה עליהם נופל האור (כמו הווילונות ודמות האם השוכבת) מוארים ומפורטים כמו גם החלקים הכהים (ג׳קט העור). גווני עור הפנים טבעיים תוך הצגה בו זמנית של הצבע האדום כהה עז באגרטל הפרחים.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
גם בסרט "הנוקמים עידן אולטרון", הסמסונג מספקת יופי של חוויה עם צבעים עזים ופירוט מצויין בכל חלקי התמונה – כהים ובהירים כאחד.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
עוד על הצבעים של ה- KS9500: בסרט השטן לובש פראדה, אנחנו מקבלים חוויה קולנועית עם צבעים בגוונים חמים, גם כאן הצבע עז ואפילו ״מתפרץ״ - אבל כזה שאינו נופל למלאכותיות מוגזמת. השחור טוב מאוד ויש עומק בתמונה. השחקנית אן הת׳אווי מוצגת כאן במלוא הדרה, עם שיער חום ערמוני וגווני ורוד בהיר יותר בעור הפנים וכהה בשפתון.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
את מבחן הג׳קט בקזינו רויאל של ג׳יימס בונד, עוברת הסמסונג בהצלחה גבוהה, עם שחור עמוק מבלי לוותר על הפרטים בג׳קט השחור של שני השחקנים המתחרים במשחק.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
כיול הטלוויזיה נעשה כמובן במצב תמונה ״סרט״. קטעי וידאו ה- 4K שאני מצלם ועורך על מסך המחשב המכוייל יוצאים החוצה על מסך הסמסונג כמו במקור עם צבעים נאמנים לתוצר שערכתי.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
עיבוד הווידאו, אחרי שנים של שיפור והשחזה, עושה את עבודתו בכל רמות הרזולוציה: כמובן, התמונה החדה והמרשימה ביותר נראית עם תכני 4K UHD, אבל גם תכניFull HD 1080p נראים מצויין כאן ואפילו תכני טלוויזיה בערוצים הישראלים אשר משדרים ברזולוציית SD עלובה נראים בסדר יחסית (ממרחק של 3 מטרים ממסך בגודל 55").

ניגודיות


ה-KS9500 מציעה רמות תאורה חזקות ביותר וגם ניגודיות גבוהה, מעניין שהיא ממשיכה להשתמש גם בדגמים הבכירים (מלבד טלוויזיות הענק KS9800) בתאורת מסגרת ולא תאורה גבית ישירה. סמסונג עושה כאן שימוש בתאורת לד צידית במסגרת (Edge Led) אבל בעזרת שימוש מושכל בטכניקות של ניגודיות דינמית (מבלי לשגע יותר מדי את העין בשינויים פתאומיים ברמת התאורה) ובעזרת הציפוי החדש שמפחית השתקפויות, השחור נראה מרשים בהחלט. גם בסצינות חשוכות יחסית, אבל עם חלקים מוארים, נעשה כאן שילוב מוצלח של עוצמת תאורה, צבע שיוצר תוצאה מוצלחת מאוד. בדוגמה הבאה, צילמתי בחשיפה ארוכה מהצד את התמונה כאשר רוב המסך שחור ובאמצעו מופיעות כתוביות לבנות. צילמתי את התמונה במסך בעזרת חשיפה ארוכה, על מנת להציג את אופן פעולת המסך (זה הרבה פחות בולט לעין הרגילה). בדוגמה שלפנינו, אפשר לראות כיצד מנגנון התאורה עם העמעום המקומי מפעיל כמה נורות לד בצד השמאלי בלבד של המסך – מעל ומתחת לטקסט בלבן. בצפייה רגילה מלפנים, לא ממש תבחינו בטריק הזה.

סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
כמצופה מפאנל LED LCD מסוג VA, השחור נראה במיטבו כאשר יושבים בזווית ישרה יחסית מול המסך. מהצד, הוא מבהיר ומזווית של 45 מעלות ויותר, מקבל
גוון כחלחל וניתן לראות גם את זוהר התאורה.


מערכת הפעלה חכמה Tizen

מערכת ההפעלה היא טייזן של סמסונג ומשנה לשנה היא עושה מאמצים לפשט את הממשק למשתמש. יש פס תחתון המכיל אפליקציות מבוקשות והמשתמש יכול לערוך את הסדר ולהחליט מה יוצג והיכן. אפילו בכניסה לתפריט הגדרות התמונה, יש רק מספר הגדרות מצומצם והשאר נכנס תחת קטגוריה של ״הגדרות מומחה״. לזכות סמסונג נאמר כי היא השקיעה לא מעט מאמצים ומשאבים בקידום פיתוח אפליקציות ישראליות מקומיות לטלוויזיה. בין השאר, היתה הראשונה להשיק את ה- Smart VOD שמציע תכנים בתשלום, יש כעת את האפליקציות של ספורט 1, מאקו, וואלה ועוד. חלק מהאפליקציות פועלות בצוותא עם הטלפון החכם (כמו Go Dance Now) ומי שרוצה, יכול לבלות שעות בהתקנת והפעלת אפליקציות מגוונות.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
בגלישה עם דפדפן האינטרנט, שלט עם סמן מצביע (כפי שהיה בדגם השנה שעברה) הוא בהחלט נוח יותר לתפעול. כמה שנים מאז הגיעו הטלוויזיות החכמות ועדיין גלישה דרך המסך הגדול בסלון אינה אידאלית. בבדיקה עם האתר הישראלי המאתגר והכבד של YNET, טעינת דף הבית אורכת שניות ארוכות עד שהמבזקים מתחילים לנוע בצורה חלקה. הסרטונים שבדקתי הוצגו כהלכה – בין אם הם ממערכת YNET או של יוטיוב.


סמסונג KS9500 - ביקורת טלוויזיה 4K UHD HDR
הסטרימר הפנימי תומך במגוון גדול של פורמטי קבצים (וידאו) – בכלל גם קבצי 4K בקידוד H.264/H.265-HEVC המתקדם. יש כמובן גם תמיכה בכתוביות SRT בעברית, כך שכסטרימר, הוא מתפקד באופן טוב ויעיל. הוא מנגן גם סרטי בלוריי, אך אין תמיכה בפסקול אודיו מסוג DTS Master Audio. לפעמים, בכניסה לתיקייה עם עשרות ומאות קבצים, לוקח זמן עד שהם מוצגים על המסך.


מעבד המסך חזק ומהיר, עבורנו כמשתמשים וצופים, זה מתבטא בתגובות מהירות לפקודות השלט – מעבר חלק בין התפריטים, תגובות מיידיות של ניגון / עצירה ומהלך מהיר קדימה או אחורה בזמן ניגון קבצים – כולל כמובן באיכות 4K UHD. המסך גם נדלק ונכבה חיש מהר עם אפקט יפה של תמונה שמצטמצמת לתוך פס – מעין מחוות רטרו לטלוויזיות העבר. הקישוריות האלחוטית של ה- KS9500 כוללת גם Bluetooth המאפשר חיבור אלחוטי למערכות קול (מקרן קול וגם רמקולים נוספים) מתוצרת סמסונג.


סיכום

כנראה שהרווחנו השנה מהעובדה שלא צצה איזו "טכנולוגיית 3D/4D" (או כל שם אחר שתבחרו) כי זה נתן כנראה זמן ואיפשר לאנשי סמסונג לרכז מאמץ בסעיף החשוב מכולם: איכות התמונה. הרזולוציה נשארה (4K UHD חדה מעל ומעבר למה שצופה ממוצע זקוק לו כעת) ועכשיו נותר לשפר את הניגודיות, השחור, הלבן וכל שאר הצבעים בתמונה.
ה- KS9500 מציגה תמונה עם חגיגה של צבע: צבעים עזים ויפים לעין, עם כיסוי של טווח הצבע המורחב שמגיע עם עולם ה- 4K UHD. הניגודיות גם היא מרשימה, עם שחור יפה ותאורה בוהקת בלבן של מעל 1000 ניטס במצב HDR. קטעי וידאו HDR נראים מרשימים במיוחד, עם אור בוהק שאינו שורף את הפרטים בחלקים הבהירים ומאפשר לשחזר אפקטים של אור (בין אם מדובר בלפידים או שמש בוהקת מעל ים) בצורה ריאליסטית מבעבר. ביצועי השחור והניגודיות יפים בעיקר למי שצופה בזווית ישרה וקצת יותר (כלומר, כל מי שישב על הספה הגדולה מול המסך) ואילו במבט מהצד הם נפגמים. זהו מסך שהשיל מעצמו כמה תכונות ומישיר מבט בעיקר לעתיד: אם אתם עדיין רוצים לצפות בתכני תלת מימד או זקוקים לחיבורים אנלוגיים, אזי תהיה לכם בעיה עם דגמי סמסונג החדשים. אבל בכל מה שקשור לצפייה בתכני וידאו מסוג HD / UHD / HDR ובתוספת שאר תכונות הטלוויזיה החכמה והמחיר אל מול דגמי דגל מתחרים, ה- KS9500 מציעה חבילה מפתה.

מחיר רשמי של דגמי KS9500


UE55KS9500T
גודל 55" - מחיר 12990 ש"ח


UE65KS9500T
גודל 65" - מחיר 15990 ש"ח


אחריות של סמליין היבואן הרשמי:

שנת אחריות מלאה + שלוש שנים אחריות מורחבת בתוספת 199 ש"ח.
האחריות כוללת התקנה + מתקן קיר ללא תוספת תשלום.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (25 תגובות פורסמו):

avatar
tomertsin 1970-01-01 02:00:00
כתבה יפה מאוד :אצבע מורמת. תומר
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
יופי של כתבה נהנתי לראות ולקרוא , תודה רבה :אצבע מורמת העתיד נראה ורוד :) האם הן מגיעות מאירופה ? כי UE אירופה כי המודל שהיה רשום ...... UA אסיה ,UN ארה"ב. זה פרט אולי שולי -או טעות קולמוס ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
תודה, אכן מגיעות ממפעל חדש בסלובקיה.
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
:בעד:
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
כתבה מעולה. נהניתי לקרוא :בעד: אין ספק שמדובר במסך מעולה :בעד:
avatar
doron35 1970-01-01 02:00:00
המחירים מפתיעים לטובה
avatar
tivan 1970-01-01 02:00:00
הי ליאור, תודה על הסקירה. האם תוכל לעדכן בנוגע ל: 1. ממירים בטלויזיה: - על פי המפרט מצויין שלדגם זה ממיר לוויני מובנה - האם נוסה על ידך? האם המדובר על ממיר המאפשר הכנסת כרטיס או ללא אפשרות זו? - ממיר עידן: האם תומך בתקן DVB-T2 החדש? איך הקליטה של הממיר? האם ה- EPG עובד תקין בעברית? 2. מבנה מסך: - במידה והצופים יושבים בהיקף של עד 45 מעלות מחזית הטלויזיה, האם תמליץ יותר על בחירת מסך שטוח על פני הקעור, למניעת התופעות שתיארת בסקירה? 3. בלוטוט: - האם ההתקן מאפשר חיבור סאונדבר אלחוטי גם של חברות מתחרות כדוגמת LG, או רק של סמסונג? תודה!
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
תודה. יש מקום להכנסת כרטיס Common Interface בגב המסך, לא ממש בדקתי את זה, אז לא יודע לומר. ממיר העידן הוא DVB-T2. עניין הקליטה הוא מאוד תלוי מיקום בארץ... אצלי זה דורש הוצאת אנטנה החוצה למרפסת, כך שאתה לא יכול להסיק מזה עבורך. זווית הצפייה היא לאו דווקא פועל יוצא של פנל קעור או שטוח אלא סוג פנל ה-LCD. ל- IPS יש יתרון עם זוויות צפייה רחבות יותר, אבל הוא פחות טוב בשחור וניגודיות מאשר פנל VA. כך שלכל אחד מהם יש יתרון וחסרון. לגבי Bluetooth, אפשר לחבר למסך אוזניות BT או רמקולים אלחוטיים מכל תוצרת, כך שאין מגבלה, אבל בחיבור למכשירים של סמסונג, יש תמיכה בתכונות נוספות (כמו אלו שמגיעות במערכת WAM של החברה, עם העברת המוזיקה מרמקול לרמקול וכו').
avatar
gkatz 1970-01-01 02:00:00
נראה לי התבלבלת במחירים...
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בדקתי כפול עם היבואן, המחירים אכן זולים יותר מאשר מה שפורסם בהשקה.
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
שלום שמי חיים ואני חדש כאן ויש לי שאלה אני מעוניין לרכוש טלויזיה סמסונג ואני מתלבט בין 2 דגמים ה ks9500 ל ks9800 על הייתם ממליצים והאם הפרש המחירים מצדיק ? בתודה חיים
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
KS9800 זמינה רק בגודל 88" ומחיר מעל ל-100,000 ש"ח.
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
שלום שמי חיים ואני חדש כאן ויש לי שאלה אני מעוניין לרכוש טלויזיה סמסונג ואני מתלבט בין 2 דגמים ה ks9500 ל ks9800 על הייתם ממליצים והאם הפרש המחירים מצדיק ? בתודה חיים שלום חיים ,שמי איתי ואני לא כל כך חדש פה. אני אענה לך את התשובה הכי כנה שתקבל. אף אחד לא יכול להחליט בשבילך מה הכי טוב בשבילך. אתה חייב (!) לראות את שתיהן, בתנאים אופטימלים, (כיול/כיוון מיטבי) כדי לקבל החלטה. (לא ברשתות כמו אלמ וכד' שהמסך נמצא בגובה 3 מטר ומקבל סיגנל עם עוד 20 מסכים) מדובר במסכים לא זולים (לרוב האנשים). מה שכן חשוב לדעת זה מה מרחק הצפיה שלך כדי שלא תעשה טעות.... חג שמח
avatar
איציק ירקוני 1970-01-01 02:00:00
KS9800 זמינה רק בגודל 88" ומחיר מעל ל-100,000 ש"ח. ללא תלת מימד!!
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
איתי תודה רבה לך אני ראיתי אחד מול השני אבל לא באותו גודל ה9500 ב65 אינץ ואת ה9800 ב78 אינץ וההבדל בעין לא נראה אי אי אי אבל הרבה מדברים על ה9800 עם מערך לד אחורי מלא לעומת ה9500 לד רק בקצוות וב9800 רואים טיפה יותר בהיר ופרטים קטנים יותר מחודדים אבל ממש בטיפה דל במחיר הוא ב10000 ש"ח יותר האם כדאי להסתפק ב9500 ? או ללכת על הטופ 9800 אבל לא אחריות סמליין ולא נתמך הvod בארץ מה אתה היית מציע לי ?????? בתודה חיים
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
דרך אגב יש את הks9800 גם ב65 אינץ אבל לא יבואן מקורי
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
תודה רבה לכולכם אבל עדיין מתלבט בין מערך לד אחורי מלא ב9800 למערך לד בקצוות ב9500
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כפי שאתה מתאר, לא ראית הבדל גדול בעיניים. האם זה שווה לך 10,000 ש"ח? רק אתה תוכל להחליט.
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
מה אתה היית עושה במקומי ??? ולפי איזה פרמטרים היית מחליט ?? כי אני לא כול כך מבין כיול וכיוצא בזה בקיץ קץ קשההההה בגלל זאת אני שואל אותכם המקצוענים על מה ללכת מה אתם הייתם בוחרים לו הייתם במקומי התשובות שאתה נותן ליאור הן תשובות מין חמקניות כאלו דבר איתי ישר בפנים אילו לך היתה אפשרות בחירה בין ה2 על מי מהן היית הולך ?????? בתודה חיים
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
ושוב.. מה מרחק הצפיה ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
חיים, ענית לעצמך, אמרת שאתה לא רואה הבדל גדול. אם אתה מדבר על שני מסכים בגודל זהה והבדל של 10,000 ש"ח, לטעמי זה לא שווה את ההפרש. ה-KS9500 מספיק טובה.
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
היי ליאור לא מדובר ב2 מסכים באותו גודל כי ב9800 65 אינץ לא קיימת בתצוגה בכלל אלא בגדלים 88 ו78 וראיתי את ה9800 בגודל 78 מול ה9500 בגודל 65 ובאמת ההבדל לדיק את המחיר אולי ב9800 רואים טיפ טיפה יותר חד ובהיר שאתה שם את שניהם בתמונה מצב רגיל רואים הבדל אבל ממש זניח ותודה רבה לך ליאור
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
איתי מרחק צפיה 3 וחצי מטר
avatar
haim222 1970-01-01 02:00:00
חברה תודה רבה רבה על העזרה החלטתי לקחת את ה9500 סופי
avatar
איתי ו. 1970-01-01 02:00:00
איתי מרחק צפיה 3 וחצי מטר חברה תודה רבה רבה על העזרה החלטתי לקחת את ה9500 סופי לדעתי, זו החלטה נכונה.סופי.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: