חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

כרטיסי זיכרון SD – כל מה שרציתם לדעת | מצלמות | מדריכים | ראשי

כרטיסי זיכרון SD – כל מה שרציתם לדעת

גודל אות: Decrease font Enlarge font
כרטיסי זיכרון SD כרטיסי זיכרון SD

מדריך על כרטיסי זיכרון SD עבור מצלמות סטילס או וידאו וגם סמארטפונים וטאבלטים. איזה מהירות כרטיס SD צריך? מה הם הסימולים השונים כמו UHS I/II או U1 / U3 ומה מתאים עבור וידאו 4K?

כרטיסי זיכרון משמשים כיום בתפקיד חשוב בהחלט בתוך מצלמות סטילס, וידאו וכמובן טלפונים חכמים וטאבלטים ולעת עתה, נראה שהשימוש בהם אינו מצטמצם. שירותי ענן שאמורים לתפוס חלק מתפקידי הכרטיס עדיין אינם זמינים בחלקים נרחבים של העולם בגלל בעיות תשתית תקשורת ובנוסף, משתמשים רבים עדיין מודאגים מנושא האבטחה ושמירת הפרטיות בענן ולכן מעדיפים לשמור מידע בכרטיס.

הקטגוריה השלטת כיום בעולם כרטיסי הזיכרון היא "מיקרו SD", אחריה כרטיסי זיכרון מסוג
SD (קיצור של Secure Digital). מלבדם, ניתן למצוא כרטיסי זיכרון מסוגים אחרים, כמו CF למשל (או XQD החדש), אך השימוש בהם מתאים לקהל מצומצם יחסית (לדוגמה, עבור מצלמות DSLR בדגמים למקצוענים).

גודל כרטיס SD


בין שני סוגי הכרטיסים הנפוצים, כרטיסי ה- SD בגודל הרגיל מיועדים בעיקר למצלמות סטילס או וידאו וגם מחשבים ניידים. בטלפונים חכמים / טאבלטים נעשה שימוש בכרטיס הקטן יותר micro SD אשר נתמך גם בכמה דגמי מצלמות. אפילו חברות ענק כמו סוני שניסו לקדם כרטיסים משלהן (Memory Stick) עברו לבסוף לשימוש ב-SD. מידות כרטיס SD הן 32x24 מ"מ ועובי של 2.1 מ"מ, בעוד מידותיו של כרטיס מיקרו קטנות יותר עם 11x15 מ"מ ועובי של 1 מילימטר בלבד. אגב, יש גם מתאם בצורת כרטיס ריק עבור מיקרו SD אשר מאפשר להכניס אותו לחריץ SD רגיל.

כרטיסי זיכרון SD

גדול יותר, מהיר יותר

כרטיסי זיכרון נבדלים זה מזה בשלושה פרמטרים עיקריים: 1) נפח זיכרון. 2) מהירות כתיבת / קריאת נתונים. 3) קשיחות ועמידות בפני פגעי מזג אוויר.

הצמיחה בכמות הפיקסלים של חיישני מצלמות וגם של קבצי הווידאו, מחייבת כרטיסים עם נפח אחסון שגדל מדי שנה. כיום הסטנדרט לכרטיס נע סביב 32GB-64GB ונפחים גדולים יותר של 128GB גם מתחילים להיות פופולריים ביותר. בנוסף, לא רק נפח הזיכרון אלא גם מהירות כתיבת הנתונים לכרטיס והקריאה ממנו חשובות מאוד.

כרטיסי זיכרון עבור וידאו 4K

איכות הווידאו המשתפרת והסטנדרט החדש של 4K יוצרים רף חדש של מהירות כתיבת נתונים. לדוגמה, בווידאו 4K בפורמט המקובל 30p, בכל שנייה מועברים לכרטיס 30 פריימים (תמונות) – כל אחד מהם ברזולוציית 8 מגה פיקסל. זה יוצר עומס מידע כבד ואם הכרטיס לא מספיק לאחסן עליו את כל הנתונים בזמן אמת, ההקלטה נעצרת. בפועל, סמארטפונים ומצלמות וידאו לחובבי צילום מתקדמים מזרימים את הווידאו לכרטיס בקצב נתונים שנע בין 50Mbps-100Mbps שזה פי שניים וארבעה יותר מאשר וידאו Full HD. מצלמות וידאו למקצוענים, עולות עוד יותר בקצב / רוחב פס הנתונים לרמה של מאות מגה ביטים לשנייה ואף יותר. אבל לא רק בווידאו: גם בצילום תמונות סטילס, יש חשיבות למהירות הכתיבה כאשר מצלמים תמונות ברצף (צילום רציף) וגם כאן, אם הכרטיס לא מהיר מספיק, זה יעצור את תהליך הצילום והצלם יאלץ להמתין שניות ארוכות עד שיסתיים תהליך כתיבת הנתונים (זאת בנוסף למגבלת זיכרון החייץ במצלמה עצמה).

מצלמות
הכרטיס משפיע על תגובות הטלפון

אבל הכרטיס משפיע לא רק על צילום: מהירות הכרטיס קובעת לעיתים את ביצועי המכשיר הכלליים: בסמארטפונים, אם מתבצעות כמה פעולות במקביל (לפעמים ללא ידיעת המשתמש אלא ברקע) או בעת הפעלת משחק כבד שדורש טעינת גרפיקה וסרטונים, עדיף שיהיה כרטיס מהיר מספיק שלא יגרום להאטה בטלפון. אנדרואיד M החדשה מגבירה עוד יותר את חשיבות השימוש בכרטיס איכותי: עד עתה, גרסאות אנדרואיד (עד 5 וכולל) התייחסו לכרטיס הזיכרון כשטח אחסון חיצוני בלבד לתכנים כמו תמונות, וידאו, שירים וחלק קטן מהאפליקציות. כלומר, אם נגמר לכם המקום הייעודי בטלפון לאפליקציות, יכולתם להעביר רק את חלקן לכרטיס או להיאלץ למחוק אותן על מנת לפנות מקום לאחרות. אנדרואיד M החדשה עושה מהפך בנושא הזה ומאפשרת להתייחס לכרטיס החיצוני כחלק אינטגרלי של המערכת ואפילו תצפין את המידע המאוחסן עליו. זה אומר שנוכל לאחסן אפליקציות ומידע מערכת על הכרטיס ולפתור כך את בעיית חוסר המקום בה נתקלים משתמשים כבדים. באופן שימוש כזה, לא ניתן להעביר כרטיס מטלפון אחד לאחר (מבלי לפרמט אותו) וגם כאן, יהיה מומלץ להשתמש בכרטיס מהיר יחסית, על מנת שלא להאט את פעולות המכשיר.

סימולים על הכרטיס

מגוון הסימולים והסימונים על הכרטיס עלול לבלבל את הקונה אשר מעוניין להתאים את ביצועי הכרטיס למטלות שלו. הסימולים הבאים מתייחסים לכרטיסי זיכרון מסוג SD או מיקרו SD:

1)    קיבולת זיכרון: הכרטיסים הראשונים, נשאו את לוגו ה- SD בלבד לכרטיסים בנפח של עד 2GB. לאחר מכן, הגיע תקן ה- SDHC לכרטיסים בנפח של מעל 2GB ועד ל- 32GB. התקן העדכני כיום הוא SDXC לנפחים של 32GB-2TB.
2)    מהירות כתיבת נתונים: הסימול המקובל למהירות הכתיבה היה בעבר Class ולאחר מכן הגיע ה- UHS. סימול זה מתייחס למהירות כתיבת הנתונים המינימלית המובטחת של אותו כרטיס (אם כי בפועל היא יכולה להיות גם גבוהה יותר). המספר של ה- Class מתאר את מהירות הכתיבה ב- MB/s ובהתאמה ישנם Class 2/4/6/10. כיום, הסימול לכרטיסים עדכניים ומהירים הוא UHS I/II (קיצור של Ultra High Speed) והוא יכול להגיע בשתי מהירויות:  UHS I = U1עבור מינימום של 10MB/s ו- UHS II = U3 עבור מינימום 30MB/s. קחו בחשבון כי התקן מכתיב את אמנם המהירות המינימלית, אבל אפשר למשל למצוא בשוק שלל כרטיסים עם סימול UHS I או Class 10 שמציעים קצב כתיבה גבוה יותר - מעל המינימום הנדרש לאותו תקן.


כרטיסי זיכרון SD
מקור: איגוד ה-SD

בנוסף לסימולים הללו, על הכרטיס מופיע בדרך כלל מספר שמייצג את מהירותו בערכים של MB/s. הנתון יכול להראות מרשים, אבל הוא מתייחס פעמים רבות רק למהירות קריאת נתונים ולא למהירות כתיבה שהיא החשובה ואותה צריך כאשר בודקים תאימות למצלמה שברשותנו. בפועל, המהירות תלויה בכל מיני גורמים – כולל ההתקן אליו מכניסים את הכרטיס ולכן היא יכולה להיות שונה בפועל מהמוצהר.

איזה כרטיס מתאים לי?

אז כיצד יודעים איזה כרטיס מתאים לצרכים שלנו? אם בכוונתכם רק להעביר קבצים לכרטיס למטרת גיבוי, אזי מהירותו פחות קריטית ואפשר להסתפק בכרטיס איטי יחסית. אבל, אם מדובר בכרטיס המיועד למצלמה מודרנית עם וידאו Full HD, רצוי לבחור בכרטיס מבוסס Class 10  לפחות ועבור מצלמות עם וידאו 4K, יש צורך בכרטיסים מהירים. יש לוודא מראש בחוברת ההפעלה של המצלמה את תקן הכרטיס הנתמך: למשל, מצלמות 4K של סוני מהשנה האחרונה, מחייבות שימוש בכרטיסי SDXC ומהירות U3. לעומתן, מצלמות פנסוניק מסתפקות בתקן U1.


כרטיסי זיכרון SD
מקור: איגוד ה-SD

תרגום נתוני הכרטיס ביחס למצלמה

מומלץ לעשות חישוב של מהירות הכרטיס הנדרשת למצלמה. שימו לב כי נתון מהירות העברת המידע על כרטיס מוצג ביחידות MB/s (מגה בייט לשנייה), אבל במצלמה שלכם, קצב הנתונים של צילום וידאו מוצג ביחידות Mbps (מגה ביטס לשנייה) וזה הבדל גדול: יש שמונה יחידות ביטים (bits) בכל יחידת Byte ולכן צריך לחלק את יחידות ה- Mb של המהירות הנדרשת במצלמה בשמונה על מנת לקבל את ערך ה- MB שצריך בכרטיס. לדוגמה, צילום וידאו 4K בקצב של 100Mbps במצלמה מתרגם ל- 12.5MB/s. זכרו שוב כי מה שקובע להקלטה הוא מהירות כתיבה (Write) ולא הקריאה (Read).


ניתן לקרוא באינטרנט גם ביקורות מפורטות על ביצועי כרטיסי זיכרון, למשל אתר Camera Memory Speed מספק יופי של מידע ובדיקות כרטיסים ובודק גם את ביצועי הכרטיסים עם המצלמות הפופולריות כיום.


סדרות כרטיסים


יצרניות הכרטיסים מציעות מגוון של סדרות. ההבדלים בין הסדרות טמונים בנפח, מהירות הכרטיס, אבל גם בקשיחות שלו ועמידות בפני פגעי מזג אוויר. שמות הקטגוריות משתנות בין יצרן אחד לשני ומה שצריך להיות חשוב עבורכם הוא זיהוי המהירות והנפח כמוסבר למעלה. למשל אצל Lexar הסדרה הבכירה נקראת Professional והסדרות מתחתיה נקראות Premium או Platinum. אצל סאנדיסק יש Ultra, מעליה Extreme כשיש סדרות ביניים עם הציון Plus והבכירה היא Extreme Pro. אצל טושיבה, יש את סדרת HD Standard הבסיסית, מעליה HS Professional וסדרת הדגל Exceria עם מהירות כתיבה סופר גבוהה של 240MB/s. חברת Transcend מציינת בדגמיה השונים את הנתונים על הכרטיס (למשל R95 כמהירות קריאה ו- W85MB/s כמהירות כתיבה). על כרטיסי סוני יצויין מהירות הקריאה וסימול Class וגםU1  או U3.


 כרטיסי זיכרון SD
בשוק ניתן למצוא גם כרטיסים סיניים עלומי שם (בעיקר בהזמנה מאתרי מכירות מהמזרח הרחוק) אך בשלב זה, מומלץ לרכוש כרטיסים מיצרנים מוכרים בתחום שאמורים להיות פחות מועדים לתקלות ומחנויות עליהן אתם סומכים, אחרת את עלולים לקבל חיקוי של הדבר האמיתי.


הבדלי הביצועים משתקפים בהחלט במחיר: למשל, מחירו של כרטיס זיכרון SD בנפח 64GB יכול לנוע בין 130 ₪ לדגם פשוט ואיטי יחסית ועד קרוב ל- 400 ₪ לכרטיס קשיח ומהיר.


אגב, חלק מהכרטיסים, מגיע עם תוכנות לשחזור נתונים – ואם מחקתם בטעות את כרטיס הזיכרון, אל תבצעו עליו שום פעולה כמו צילום או העברת קבצים אליו משום שזה ידרוס את הקבצים המחוקים והסיכוי לשחזרם ירד מאוד.


העתיד נמצא ב- 3D NAND


טכנולוגיית הפלאש NAND עליה מבוססים כרטיסי הזיכרון הוצגה ע"י טושיבה בשנת 1987 והיא מופיעה גם בהתקנים כמו דיסק און קי, זיכרונות פנימיים לטלפונים וגם כונני SSD למחשב. בשנת 1999 מיזם משותף של סאנדיסק (החברה שהוקמה ע"י ישראלים) וטושיבה מאיץ את יצור טכנולוגיית הפלאש NAND  ובנוסף, שיתוף פעולה בין השתיים עם פנסוניק מביא לעולם את כרטיס ה- SD. במקביל, חברה ישראלית בשם M-Systems מציגה בשנת 2,000 את הדיסק און קי ונרכשת בשלב מאוחר יותר ע"י סאנדיסק. טכנולוגיית ה- NAND המוכרת הגיע כמעט למיצוי והכיוון בשנים האחרונות הוא פיתוח של 3D NAND: בנייה לגובה של תא הזיכרון בשכבות מה שמאפשר להגדיל את נפח האחסון על אותן מידות כרטיס.


סמסונג, למשל, הצהירה כי רכיבי ה- 3D V-NAND שלה מציעים מהירות כתיבה כפולה ביחד עם אמינות גדולה פי עשר ביחס לרכיבי NAND קיימים. גם אינטל ומיקרון מפתחות רכיבים עבור כונני SSD  ומנכ"ל סאנדיסק ישראל – שחר בר אור צופה כי הדור הבא של כרטיסי זיכרון יציע כבר את הטכנולוגיה החדשה.


 כרטיסי זיכרון SD SD
דיסק און קי לטלפון


חלק מדגמי הסמארטפונים, אינו כולל אפשרות הרחבה ע"י כרטיס זיכרון. במקרה הזה, ישנם פתרונות בדמות דיסק און קי שמתחברים דרך מחבר המיקרו USB לטלפונים מבוססי אנדרואיד ומאפשרים לגבות מידע ולהעביר קבצים. הטלפון צריך לתמוך בתקן OTG – USB On The Go על מנת שניתן יהיה לחבר אליו דיסק און קי שכזה וחלקם תומכים בתקן USB 2.0 הרגיל או USB 3 המהיר יותר. יש גם פתרונות לאייפון, כמו ה- iXpand של סאנדיסק אשר מתחבר לטלפון דרך מחבר ה- Lightning ואח"כ למחשב דרך חיבור USB רגיל.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (33 תגובות פורסמו):

avatar
staticx 1970-01-01 02:00:00
תודה, הסבר מבורך. מי שרוצה לדעת אם הכרטיס שלו עומד בביצועים שיבדוק עם האפליקציה המצויינת A1 SD Bench אגב, כל מי שקנה כרטיס זיכרון דרך אלי אקספרס ושאר האתרים הסיניים - כנראה שזה מזוייף. הבדיקה גם תוכיח לכם את זה...
avatar
daz 1970-01-01 02:00:00
גם מניסיון מהזמנה מחול ברגיע שמזמינים כרטיסי זיכרון שעולים מעל 75 דולר במכס בארץ זה נתקע חודש פלוס ככה היה אצלי שהזמנתי זוג כרטיסי CF - X1066 של לקסאר 32 גיגה 4 ימים מארצות הברית לישראל וחודש וחצי היה תקוע במכס בארץ "רק בישראל"
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
זו כבר בעיה כללית בדואר ולא רק עם כרטיסי זיכרון.
avatar
arix 1970-01-01 02:00:00
כתבה יפה שעושה קצת סדר, יש לי הערה קטנה כתוב: בפרק הדן על 4K , כתוב " כל אחד מהם ברזולוציית 8 מגה פיקסל. זה יוצר עומס מידע כבד ואם הכרטיס לא מספיק לאחסן עליו את כל הנתונים בזמן אמת" וכתוב: "סמארטפונים ומצלמות וידאו לחובבי צילום מתקדמים מזרימים את הווידאו לכרטיס בקצב נתונים שנע בין 50Mbps-100Mbps שזה פי שניים וארבעה יותר מאשר וידאו Full HD הערה שלי שנושא הדחיסה לא מוזכר בכתבה, על מנת לשמור וידאו 4k לא דחוס בקצב 30 פרימים לשניה צריך 6Gbps ,ל 60 פרימים בשניה צריך 12Gbit -18Gbit לפחות. (תלוי אם זה 8 ביט, 10 ביט,או 12 ביט ואם זה 4:2:0 או 4:2:2 - בדומה לקצבים של hdmi2 למשל) סמארטפונים ומצלמות וידאו משתמשים בדחיסה (h264 אוh265 ) ובכך מפחיתים את הקצב לקצבים כפי שנכתב בכתבה... גם הדחיסה עצמה מעמיסה על המצלמה או הסמארטפון , אם כי ברובם יש דוחס חמרה שמשחרר מעומס המאבד.
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
תןדה על הכתבה
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
arix, נושא דחיסת הוידאו לא ממש מעניין את המשתמש הממוצע. כשהוא בא לרכוש כרטיס זיכרון, כל מה שהוא יכול לדעת ממפרט המצלמה (או מקריאת סקירות על סמארטפון) זה את קצב הנתונים הנכתב של הקובץ הסופי. ממילא מצלמות עם 4K RAW משתמשות באמצעי אחסון אחרים ולא כרטיסי SD רגילים.
avatar
daz 1970-01-01 02:00:00
בצילום וידאו ב RAW משתמשים בכרטיסי CF מהירים X1000 ומעלה
avatar
arix 1970-01-01 02:00:00
אני חושב שסוג הדחיסה כן חשוב במיוחד ל 4K ,במיוחד לסמארטפונים ומצלמות רגילות, כי זה משפיע לבסוף על גודל כרטיס הזכרון ומהירות הכרטיס שרוצים לקנות. ברור שצילום מקצועי לוידאו ב raw זה עולם אחר ומחייב כמו ש daz כתב.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בדיוק בגלל זה ציינתי בכתבה מה צריך לחפש במפרט המצלמה ואיך לתרגם את זה למהירות הכרטיס הנדרשת. בינתיים גם במצלמות כמו סוני A7R II הקצב נע סביב 100Mbps.
avatar
daz 1970-01-01 02:00:00
דוגמה את קטע זה צילמתי ב RAW במג'יק לנטרן בקנון 5D MK2 צריך כרטיס CF מאוד מהיר בכדי שיהיה אפשר לצלם לפחות 90 mb/s אני משתמש בצילום וידאו בכרטיסי [URL='https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi1zvzx5MrKAhVCcA8KHeijBr0QFggnMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.lexar.com%2Fproducts%2Flexar-professional-1066x-compactflash-card&usg=AFQjCNEPUagGODYzrIo8naipDdRwGxKX5w&sig2=FVtOGBnEqLlsglT9ioQeiQ']Lexar® Professional 1066x CompactFlash [MEDIA=youtube]Wa-3U3nHoLI[/MEDIA] [MEDIA=youtube]H8_k8llZGuU[/MEDIA] [MEDIA=youtube]uvU201NC_hM[/MEDIA]
avatar
SONYES 2016-06-07 11:46:27
שלום שאלה תם אחרי שקראתי את הסקירה המעולה הזו טוב ככה רכשתי מצלמה לאחר שראיתי כי בספר שלה ניתן עד 64 SDHC/SDXC U3 C10 הלכתי וקניתי את כרטיס הזכרון הזה [url=http://www.p1000.co.il/sales/saledetails.aspx?auid=7768255][url]http://www.p1000.co.il/sales/saledetails.aspx?auid=7768255 המתאים לסרטים HD/2-4K וכמות ענקית של תמונות {אבל ביטלתי את הקניה מסיבות שונות } אבל ראיתי מצלמות אחרות כי יש להם בספר הדרכה עד 32 כמו סוני NEX-C3 או FUGI X-M1 בכלל עד 8 -מתוך הספר משתמש של החברה אז השאלה האם אני יכול להשתמש בכרטיס עם נתונים כאלה על מצלמות שרשום להם 8GB/16GB/32GB כי מאד חשוב אני מבין את מהירות הקריאה ומהירות כתיבה האם זה גדול על המצלמה ????? האם בכלל ניתן לשימוש במצלמה עם HD1080 או זה קשור למספר תמונות בשניה ???? מה כמות הבופר ??? אולי בכלל לא מתאים תודה לתשובת המומחים בתחום
avatar
liorkoren 2016-06-07 14:42:44
אין קשר כלל למספר תמונות בשנייה או הבאפר, רק קצב הנתונים של הקובץ והכרטיס הזה יכול להתמודד עם כל מה שתתן לו כיום (בהנחה ומדובר על מצלמות מהסוג שתארת). לגבי קיבולת מקסימלית, כאן זה כבר הימור במקרה וכתוב שהמצלמה תומכת עד 32GB למשל. בחלק מהמצלמות זה יתמך, באחרות היצרן הוציא עדכון תוכנה שמוסיף תמיכה ובדגמים אחרים זה עלול לא להתמך, צריך לברר או לקרוא באינטרנט לני הקנייה.
avatar
SONYES 2016-06-07 14:48:53
תודה על התשובה הנה כאן [url=http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/manuals/pdf/index/x/fujifilm_xm1_manual_en.pdf][url]http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/manuals/pdf/index/x/fujifilm_xm1_manual_en.pdf מצלמת פוגי X-M1 עמוד 121 מראה בפירוש 8GB ואיזה עוד נתונים צריך לקחת בחשבון איזה עידכון מדובר -של המצלמה עצמה ? מה יש לקחת עוד בחשבון מהירות כתיבה של המצלמה אפה זה כתוב ??? תודה על התשובה
avatar
liorkoren 2016-06-07 15:04:07
מהירות כתיבה של המצלמה זה לא משהו שאתה בדיוק בודק, אם הכרטיס יותר מהיר ממהירות הכתיבה של המצלמה, אז אין שום בעיה, המצלמה תכתוב אליו במהירות שהיא יודעת לספק. צריך לבדוק בעדכוני Firmware של היצרנית באם היא הוסיפה תמיכה בכרטיסים גדולים יותר. לפעמים זו אכן חפירה אבל הנה חברת Fujifilm יצרה טבלה מרוכזת של מצלמות ותמיכה בכרטיסי זיכרון: [url=http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/compatibility/card/x/][url]http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/compatibility/card/x/
avatar
SONYES 2016-06-07 20:18:25
מהירות כתיבה של המצלמה זה לא משהו שאתה בדיוק בודק, אם הכרטיס יותר מהיר ממהירות הכתיבה של המצלמה, אז אין שום בעיה, המצלמה תכתוב אליו במהירות שהיא יודעת לספק. צריך לבדוק בעדכוני Firmware של היצרנית באם היא הוסיפה תמיכה בכרטיסים גדולים יותר. לפעמים זו אכן חפירה אבל הנה חברת Fujifilm יצרה טבלה מרוכזת של מצלמות ותמיכה בכרטיסי זיכרון: [url=http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/compatibility/card/x/][url]http://www.fujifilm.com/support/digital_cameras/compatibility/card/x/ מופיע ככה
  1. *5 Use a memory card with a class 10 write speed (10MB/s) or better when shooting HD movie.
  2. 64G-128G
  3. X-M1 Yes *5 Yes *5 Yes *5 אז נראה לי ואין בעיה
  4. תודה
avatar
partner11 1970-01-01 02:00:00
שים לב שאחד זה מכרז והשני זה מחיר רכישה
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
[USER=94]@carmi[/USER] [USER=1]@liorkoren[/USER] [USER=6567]@LiorDrZ[/USER] שלום לכם שאלה פשוטה? כרטיס זכרון חדש לחלוטין. סן דיסק - 64GB קלאס 10 ,וU3 ,מהירות כתיבה 60 ,קריאה 90,העברת נתונים, עבור מצלמה SONY A6000. האם צריך לפרמט את הכרטיס לפני הכנסתו למצלמה חדשה. תודה על התשובה
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לא צריך. ואתה יכול לפרמט אותו גם במצלמה - יש את זה בתפריט הגדרות.
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
לא צריך. ואתה יכול לפרמט אותו גם במצלמה - יש את זה בתפריט הגדרות. קראתי כי יש בעיות אם מפרמטים מוחק משהו לא ברור לי מה ???- את התוכנת הפעלה אולי בעיקרון מכיר את זה HDD יש לפרמט כדי להתאים לסטרימר האם ככה זה במצלמות גם ? תודה
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
לא צריך. ואתה יכול לפרמט אותו גם במצלמה - יש את זה בתפריט הגדרות. האם זה מוחק נתונים אחרים כמו דאטה של הכרטיס ?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
מה זה דאטה של כרטיס? אם אתה מפרמט, אז כל הנתונים על הכרטיס נמחקים. במצלמות של סוני, כשתכניס את הכרטיס בפעם הראשונה, המצלמה תבצע פרמוט ויצירת תיקיות באופן עצמאי.
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
למה אתה מתכוון נתונים ? זה כרטיס חדש לחלוטין
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
בקיצור, אין לך מה לדאוג או לתכנן, פשוט תכניס את הכרטיס החדש למצלמה ותעקוב אחרי ההנחיות על המסך.
avatar
SONYES 1970-01-01 02:00:00
תודה אעדכן אותך בזמן אמת -מחר מחר הכלה מגיעה .A6000
avatar
natig 1970-01-01 02:00:00
יש לי כרטיס קלאס 10 והמצלמה (LX100) לא מצליחה להסריט מעבר לשניות בודדות. זה מוזר זה אמור להיות כרטיס מאוד מהיר.. לא? וד"א- יש המלצה על כרטיס ספציפי שיתאים לי? (32GB) אין בעיה עם רכישה בחו"ל
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
למשל Sandisk Extreme 90MB/s U3
avatar
natig 1970-01-01 02:00:00
למשל Sandisk Extreme 90MB/s U3 התוכל לסייע לי למצוא את המידע מהיצרן- כמה מהירות כתיבה נדרש לכך?
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
כל הנתונים נמצאים כאן, תגלול למטה בדף ותראה טבלה מסודרת. [url=https://www.sandisk.com/home/memory-cards/sd-cards/extreme-sd-uhs-i][url]https://www.sandisk.com/home/memory-cards/sd-cards/extreme-sd-uhs-i
avatar
natig 1970-01-01 02:00:00
ראשית תודה על הרצון לעזור! שנית- התכוונתי מה דרישות המינימום של פנסוניק. אח"כ חפרתי באינטרנט וראיתי שאין משהו רשמי מטעמם. פשוט צריך לנסות כרטיס כלשהו ואז לדעת אם אפשר להסריט בו מעבר ל15 שניות... בכל מקרה- כרגע אין לי טעם להסריט בכלל ב4K. המסך שלי פשוט לא שם:) ואם כבר וידאו... האם עדיף לי להסריט בפורמט AVCHD או MP4? המצלמה תומכת בשני הפורמטים
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
עדיף לך MP4. ב- AVCHD המצלמה יוצרת תיקיות משנה לקבצים בתצורה נוחה פחות לשימוש. האיכות דומה.
avatar
mokalan 2016-10-11 16:38:17
הטקסט מתערבב לגמרי בדף של הכתבה. צריך להיכנס לפורום בשביל לקרוא את זה כמו שצריך... סורי. אני הבנתי את עניין הסימולים קצת אחרת... UHS והclass rating עם הסימול U הם שני דברים שונים. UHS מסמן את הbus שהכרטיס משתמש בו. הU הוא class של מהירות תחת הbus החדש. יש כרטיסים שהם UHS-I והם מסומנים בU3. UHS-II זה bus שדורש קוראי כרטיסים חדשים שמתאימים לכרטיסים עם 16 או 17 פינים, במקום ה8/9 ברגילים. הפינים בכרטיסים האלה מסודרים בשתי שורות.
avatar
liorkoren 2016-10-11 20:55:25
אכן UHS זה ה-Bus, אבל עקרונית אין בעיה להכניס כרטיס UHS I לקורא UHS II או להפך. ועל מנת לסבך את העניינים, אז ל- UHS I יש שתי מהירויות העברת נתונים ואם מכניסים כרטיס שהוא UHS II לקורא UHS I, יכול לקרות מצב שהוא יעבוד בתקן הנמוך יותר ויהיה איטי יחסית.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: