חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

יס קוואטרו במבחן - הממיר החדש של חברת הלווין | טלויזיות & וידאו | ביקורות | ראשי

יס קוואטרו במבחן - הממיר החדש של חברת הלווין

גודל אות: Decrease font Enlarge font
יס קוואטרו יס קוואטרו

yes Quattro מגיע עם לא פחות משמונה טיונרים פנימיים המאפשרים להקליט מגוון של ערוצים במקביל. הוא גם קטן וקריר יותר מהממיר הקודם ובעל נפח דיסק מורחב. האם מדובר בשדרוג? ביקורת ממיר.

לפני כשלושה חודשים, הכריזה חברת יס על ממיר חדש בשם יס קוואטרו. לאחר תקופה ארוכה של בדיקה, חזרנו עם מסקנות - בעיקר בנושאים החשובים של מהירות עבודה ונוחות הפעלה.

קטן וזריז יותר

חיצונית, הממיר קטן יותר – בעיקר צר יותר ביחס לממיר הקודם YesMax Total, את הספרות הבוהקות בכחול בחזית (שבהקו באור חזק מדי בחדר חשוך) החליפה תאורה עדינה ונאה יותר לעין. כמו כן, אין יותר דלתית בחזית שמכסה על חריץ לכרטיס החכם אשר עבר למיקום בצד המכשיר. המעבד שמניע את העניינים חדש וחזק יותר ואת התכנים המוקלטים מאחסנים על דיסק קשיח פנימי בנפח 1TB. הממיר כולל לא פחות משמונה טיונרים ועל תפקיד כל אחד מהם נספר בהמשך. השלט הרחוק המוכר והמוצלח (עם תאורת לחצנים פנימית) ממשיך גם כאן.


YES Quattro
פאנל החיבורים מאחור מציע מגוון מצומצם יחסית, עם יציאת HDMI לתמונה וקול, יציאת אודיו דיגיטלית קואקסיאלית (לרסיבר) וחיבור רשת קווית מסוג 1000Mb. מה שחסר לי כאן הוא יציאת אודיו אנלוגית ( שני שקעי RCA באדום ולבן) ועבורי חסרונה היא ברמת פאשלה כי לא התאפשר כך לחבר את הממיר למי שיש מגבר סטריאו ללא כניסות דיגיטליות (אלא אם יש ברשותכם מכשיר DAC חיצוני). יש מאחור גם שני שקעי USB שאין להם שימוש בשלב זה. כאמור, הממיר קטן יותר מקודמו – בעיקר בממד הרוחב (32 ס"מ לעומת 43 ס"מ) אך גם בעומק (18 ס"מ לעומת 25.5 ס"מ) והוא גם מעט קריר יותר (פולט פחות חום).

YES Quattro
ממשק ותפעול

ממשק הממיר קיבל מראה מעודכן, עם רקע שחור שהופך אותו לניגודי וברור יותר לקריאה עם אותיות לבנות על הרקע הכהה. בנוסף, יש רקע חצי שקוף. בממשק ה-VOD, התכנים מוצגים עם תמונות מקדימות  וזה יפה ומרשים יותר לעין. מצד שני, ברוב חלקיו הוא עדיין זהה לתפריט הקודם מבחינת אופן הצגת מידע ותכנים על המסך (לוח שידורים וכו׳), כך שאין כאן שינוי תפיסה דרמטי.

YES Quattro
תפריט ההגדרות נראה זהה לזה של הממיר הקודם yesMaxTOTAL, עדיין עם רזולוציה מקסימלית של 1080i, הייתי שמח לראות כאן גם 1080p למקרים בהם מחברים את הממיר למסך זול שעושה עבודה פחות איכותית בהמרת 1080i ל- 1080p (מה שנקרא Deinterlacing). הממיר מגיע כברירת מחדל עם הגדרת רזולוציית תמונה של 720p ויש לשנות אותה ל- 1080i/Auto אם יש ברשותכם מסך Full HD.

YES Quattro
מבחינת איכות תמונה, לא מצאתי הבדלים מול YesMax Total הקודם ובעלי הפלזמות ישמחו גם כאן למראה שומר מסך (מתאים במיוחד בעת הצגת מסך סטטי לאורך זמן כמו תפריט).

מה שבאמת מבדל את הקוואטרו מממיר יס מקס HD ושאר הדגמים הקודמים הוא מהירות התגובות, הפידבק לפקודת השלט מהיר יותר – בין אם מדובר במעבר בין תפריטים או ערוצים. גם פקודות כמו הקלטה, השהייה או חזרה לצפייה מתבצעות במהירות ועבורי זה מתקבל בברכה ומשפר את חווית התפעול. למרות זאת, במספר מקרים לאחר לחיצה על מספרי הערוץ המבוקש בשלט, נחוותה השהייה מסוימת בהצגת המספרים על המסך ומעבר לאותו ערוץ. נראה שזה קשור יותר לתקשורת בין השלט לממיר ולא למהירות העבודה.

YES Quattro
שמונה טיונרים
כאמור, יש לא פחות משמונה טיונרים שונים במכשיר: זה מאפשר צפייה בערוץ אחד, הקלטה בארבעה אחרים + שירות PrimeTime להקלטת שני ערוצים נוספים. טיונר שמיני מיועד לקיצור פעולת זיפזופ בין ערוצים (הטיונר הנוסף מכוון כבר על הערוץ הבא בתור ולכן מעבר אליו יהיה מיידי).


בפועל, בחלק משעות היום יכולה להתבצע אף הקלטה בו זמנית משישה ערוצים - אפשר לצפות בערוץ מסוים ולהקליט במקביל ארבעה ערוצים אחרים באיכות רגילה (SD) או HD, זאת בנוסף לשירות פריים טיים אשר מקליט שני ערוצים נוספים:

פריים טיים

אחת מהתכונות היותר מעניינות נקראת PrimeTime, היא מאפשרת לשמור על תכני שני ערוצים למשך שבוע לאחור ובכך לא לפספס תוכניות בערוצים המועדפים. לאחר שמפעילים אותה בממיר, קובעים אילו שני ערוצים יוקלטו (למשל ערוצים 2 ו- 10 לחובבי אקטואליה או ערוצי סרטים, סדרות וכו׳). מכל ערוץ, יוקלטו שש שעות יומיות (במקור זה מכוון לשעות צפיית השיא ומכאן מגיע השם Prime Time). אפשר להגדיר שעת התחלה וסיום (נניח בין 18:00-24:00) ומעתה ואילך הממיר יתחיל להקליט באופן יומיומי עד שנצברים שבעה ימים לאחור (הקלטות שנדחקות שמונה ימים לאחור נמחקות). כאשר מעוניינים לצפות בתכנים, בוחרים יום להצגה (הייתי מעדיף שברשימת הימים, יהיה כתוב ״אתמול״ ולא ימים בשבוע, מה שקצת מבלבל). התכונה הזו חכמה ולא קוטעת הקלטת תכנית גם אם שעת סיום ההקלטה המוגדרת חלפה, כך למשל מקבלים הקלטת שלושה סרטים מלאים, גם אם השלישי מבינם הסתיים בשעה 24:35.

YES Quattro
אם אתם רוצים שהקלטת תוכנית או סרט מסוימים תשמר ולא תמחק לאחר 7 ימים, צריך להעביר אותה ידנית ל-״הקלטות״, משום שהמחיצה בדיסק המיועדת לשירות זה מובדלת משאר ההקלטות.

הקלטות

ממשק ההקלטות דומה מאוד לזה של הממירים הקודמים, גם כאן אין אפשרות למיין הקלטות למשל לפי א״ב או בהתאם לסוג התכנים בצורה מתקדמת וזה חבל כי עם מספר הטיונרים הגדול במכשיר, רשימת ההקלטות מתארכת מהר מאוד. יש אפשרות למיין ולהציג רק תכנים כמו VOD, סדרות - כולל סרטים שהוגדרו כסדרות תחת נושא משותף ע״י יס, כמו למשל ״שנת הנסיכות של דיסני״. בממיר עם כל כך הרבה טיונרים והקלטות, הגיע הזמן לעשות למשל הפרדה בין תכנים של ילדים (שיש בהם הצפה) ותכנים אחרים.

YES Quattro
הממיר יכול לשמש גם כמרכז הקלטות עבור ממירים אחרים בבית. גם כאן (כמו בממיר ה- HD המקליט הקודם), שירות מולטי רום מאפשר לצפות בהקלטה ישירות מהממיר וגם עד שלושה ממירים בחדרים אחרים דרך הרשת הביתית. הקוואטרו מתמודד עם המטלה ללא בעיה מיוחדת, גם במקביל לביצוע הקלטות באותו זמן.

YES Quattro
סיכום

במהלך חודשי הבדיקה, בצפייה והקלטת ערוצי הטלוויזיה, הממיר פעל בצורה מהירה וחלקה. בשירות ה-VOD, נתקלנו מספר פעמים בעצירה תוך כדי הורדת התוכן המבוקש. בעבודה עם הממיר, אני אהבתי במיוחד את ה- Prime Time שאפשר לי לא לפספס תכנים בערוצים שאני אוהב וזאת מבלי הצורך לתזמן מראש הקלטות. בנוסף, אהבתי את קיבולת הדיסק המוגדלת והשיפור המורגש בזריזות תגובות הממיר. מה שלא אהבתי הוא ויתור על יציאה אודיו אנלוגית למגבר הסטריאו בסלון ובנוסף, אני עדיין ממתין לשיפור בנושא מיון רשימת הקלטות.

אנשי חברת יס הצהירו במעמד ההכרזה על הממיר כי בעתיד יפתחו אפשרויות נוספות כמו הצצה לערוץ נוסף (דרך חלונית קטנה בתמונה) או צפיה בשני ערוצים במקביל.
בחוויה הכוללת, מדובר בגרסה משופרת ומהירה של הממיר הקודם, כאשר חווית התפעול דומה למדי מבחינת תפריטים. בסופו של דבר, אין כאן מהפיכת ענק אלא הרחבה מורגשת של הקיים, עם יותר אפשרויות הקלטת ערוצים והבטחה שלא תפספסו את הצפייה בתכנים המבוקשים.

מחיר
ללקוחות קיימים בעלי ממיר YesMaxTotal, תוספת המחיר היא של 10 ש"ח לחודש לממיר. לקוחות במסלולים אחרים או עם ממירים ישנים יותר, יצטרכו לעבור למסלול "טופ" שעולה 249 ש"ח לחודש (לפני תשלום על VOD או חבילות כגון ילדים וכו').

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (6 תגובות פורסמו):

avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
תודה על הסקירה. אני מקווה שמישהו מאנשי יס בכלל מסתכל על מה שנכתוב פה, אבל אני מצפה מהם לרכוש ללקוחות אפילו מתאם מקואקס ל RCA הכי פשוט ב EBAY ב 10 שקל ושיתנו אותו כחלק מהחבילה.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
איך זה יעבוד בדיוק? הרי צריך להמיר את האות הדיגיטלי לאנלוגי.
avatar
liorkoren 1970-01-01 02:00:00
לא הכרתי DAC במחיר זול כל כך... כאן צריך ממיר מקואקסיאלי (לא אופטי) ל- RCA, אני רואה שיש כאלו במחיר של סביב 20$, מעניין אם האיכות שווה משהו.
avatar
carmi 1970-01-01 02:00:00
כל האודיופילים היו שמחים לממיר DAC טוב במחיר זול - אבל אין ארוחות חינם בטח הוא עושה עבודה, אבל לצפות ממנו לאיכות טובה :)
avatar
אורי_ו 1970-01-01 02:00:00
[ATTACH=full]24732[/ATTACH] במקרה הזה יש COAX. שוב זו דוגמא, הם צריכים להזמין אלפים, מה שאומר שזה יעלה להם איזה 5$ אולי.. העניין הוא לא האיכות פה, אלא תמיכה.
כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: