חנויות
פיוז ארמה אודיו אודיו אקסטרים Sonic Bliss אמנון סאונד סטריאו פרו Soundquest קודו אודיו Stereoscope סטריאוסקופ למטייל אניגמה קולנוע ביתי גופי תאורה

מכירות טלוויזיות בעולם, מה קורה עם 4K ו- OLED? | טלויזיות & וידאו | כתבות | ראשי

מכירות טלוויזיות בעולם, מה קורה עם 4K ו- OLED?

גודל אות: Decrease font Enlarge font
מכירת טלוויזיות בעולם מכירת טלוויזיות בעולם

כמה פרטים מעניינים על מכירת טלוויזיות בעולם – מספרים וצפי מכירות לטלוויזיות OLED ו- 4K UHD. האם צפויה ירידת מחירים של מסכי OLED?

מכירת טלוויזיות בעולם

בשנה החולפת 2014, נמכרו בעולם 235 מיליון יחידות - עליה של 3% ביחס ל-2013. נרשם זינוק במכירת טלוויזיות באמריקה הלטינית – כנראה בזכות משחקי המונדיאל (גביע העולם בכדורגל) שהתקיימו בברזיל. אזור זה נמצא בעיצומו של תהליך מעבר משידורי טלוויזיה אנלוגיים (שהתקיימו עד לפני כמה שנים גם בישראל עד שהגיע פרויקט עידן+) אל השידור הדיגיטלי.

אזור אסיה פסיפיק ממשיך להיות השוק הגדול ביותר לטלוויזיות – עם 37% מכלל המכירות, אבל הציג ירידה מסויימת בשנת 2014, זאת לעומת אירופה בה המכירות עלו ב-3%. מדינות רבות בעולם מגיעות כבר לרוויה יחסית במכירות מסכי טלוויזיה ולכך התחברו גם משבר כלכלי ברוסיה שהשפיע על ארצות נוספות, מה שמוביל לירידה קלה במכירות בשנת 2015 (ההערכה עומדת על 3%).


ומה לגבי תחזית טלוויזיות ה- 4K? חברת מחקר השווקים Futuresource טוענת כי לפי התחזיות שלה, מכירות של מסכי 4K יעלו השנה (2015) ב- 147%, כאמור, למרות ירידה כללית של כלל המכירות בתחום. חברת מחקר אחרת – Digitimes צופה צמיחה מתונה יותר של 120% השנה ומדברת על כמות כוללת של יותר מ-30 מיליון טלוויזיות כאלו שימכרו עד סוף 2015.


בטווח הארוך, צופים אנשי Futuresource כי תחום הטלוויזיות יצלח את הירידה הזמנית וימשיך לצמוח, בזכות הדרישה של הצרכנים למסכים גדולים יותר ויותר – מה שיעזור גם למכירות של מסכי 4K.
בנוסף, ההטמעה של מערכות הפעלה חדשות בטלוויזיות, תציע לצרכנים יכולות ושימושים חדשים שלא חשבו עליהם בעבר – המסך יהפוך להיות עוזר אישי ומרכז המידע בבית.

סוני 4K
ירידת מחירים של טלוויזיות OLED 4K?


חברת LG היא נכון להיום היצרנית היחידה שמציעה כמה סדרות דגמים של טלוויזיות מבוססות OLED – בין אם מדובר בדגמי Full HD או 4K. בכתבה קודמת, סקרנו את ההתפתחויות של קוי הייצור במפעלי החברה – עניין לא פשוט כשמדובר ב-OLED. בגלל אחוז הנפל הגדול של פאנלים בתחילת הייצור, המסכים הראשונים נמכרו במחירים גבוהים במיוחד. ככל שעובר הזמן, אנחנו עדים לירידת מחירים משמעותית (מ- 50,000 ₪ למסך OLED 55" 1080p לפני שנתיים ל- 15,000 ₪ נכון לעכשיו). הדבר נובע, בין השאר גם מהתייעלות שמבצעת החברה בקווי הייצור. כעת, נמסר מ-LG כי היא מצפה לעלות ב-80% את כמות הפאנלים המיוצרים עבור מסכי OLED 4K עד לסוף שנת 2015, מה שאמור להוריד את מחירי המסכים לצרכנים בסביבות אמצע שנת 2016.

LG OLED
מסכי OLED 4K אינם זולים בשלב זה, כ- 65,000 ₪ למסך OLED 4K בגודל 65" בישראל ולא פחות מ- 150,000 ₪ לגודל 77". הצפי של LG להגברת כמות המשלוחים של מסכים כאלו ל-1.5 מיליון יחידות ב- 2016 מצביע על המשך מגמת ירידת מחירים בשנים הקרובות. עדיין, מחירי OLED 4K צפויים להיות כפולים בהשוואה למסכי 4K מבוססי טכנולוגיית LED LCD המוכרת, כך שלא צפוי שמחירי המוצר יהיו עממיים בעוד שנתיים.

  • email שלח לחבר

Share DTOWN Article

דיון בפורום על המאמר (0 תגובות פורסמו):

כל הזכויות שמורות לאתר dtown.co.il


הרשם לעדכוני האתר
Email: